Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.05 vasárnap, 01:14:46 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 452 453 454 455 456 457 458 [459] 460 461 462 463 464 465 466 ... 555   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Felnik, gumik  (Megtekintve 6570215 alkalommal)
0 Felhasználó és 52 vendég van a témában
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #22900 Dátum: 2015.06.02 kedd, 09:36:02 »


...
- a felhasználási körülmények is szélsőségesen eltérőek lehetnek. Van egy cégünk, az ő autóikon mindig nagyon gyorsan és csúnyán elkopnak a gumik. Kiderült, hogy a céges mélygarázs extrém szűk, és minden beparkolás és kiparkolás során, illetve a kijárat megközelítése előtt egy csomót kell álló helyben tekergetni a kormányt a nyers beton padlón. Amikor egyszer egy megbeszélésre mentünk ki hozzájuk, egyből a homlokunkra csaptunk, hogy megvan a megfejtés :-) És ez csak egy példa volt :-)
...


 wow1 wow1
Nem gondoltam volna, hogy ez ennyire befolyásol.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #22901 Dátum: 2015.06.02 kedd, 13:57:50 »

Teee kocamondeós eplus2 aki francia autóval jár az itt ne szóljon be.  hehe Wink

Svéd :-)

Csak abban világos bőr belső van, és az viszonylag nem kompatibilis a gumi kiszállítással.

Válasz
inkább adj ajánlatot opel combo nyári gumira, most 175/65/14 van rajta. (1,3cdti) nem 185/65/14 kell rá? kicsit alacsonynak tűnik a gép.

A gumiméret évjárat- és felépítményfüggő a Combónál. Kéne egy alvázszám...




Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #22902 Dátum: 2015.06.02 kedd, 14:08:47 »

Svéd :-)

Csak abban világos bőr belső van, és az viszonylag nem kompatibilis a gumi kiszállítással.

A gumiméret évjárat- és felépítményfüggő a Combónál. Kéne egy alvázszám...





ami már kínai? vigyor3
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #22903 Dátum: 2015.06.02 kedd, 14:11:55 »

ami már kínai? vigyor3

Honnan tood Alf, hogy nem kőnigseggel jár?  nyes
Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #22904 Dátum: 2015.06.02 kedd, 14:32:42 »

Honnan tood Alf, hogy nem kőnigseggel jár?  nyes
Mo.-n egyetlen Koenigsegg van, es annak a tulajat nem Kulani-nak hivjak  vigyor3
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #22905 Dátum: 2015.06.03 szerda, 23:54:30 »


A gumiméret évjárat- és felépítményfüggő a Combónál. Kéne egy alvázszám...

mint írtam most 175/65/14 van rajta, kicsit kicsinek vélem, szerintem a 185/65/14-et is elbírná, ha a gépkönyv engedi. (nem láttam, nem volt időm rákeresni se) a kombó 2005/02 havi. alvázszám nincs, de majd kérek. 1,3cdti.
Naplózva
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #22906 Dátum: 2015.06.04 csütörtök, 01:32:09 »

mint írtam most 175/65/14 van rajta, kicsit kicsinek vélem, szerintem a 185/65/14-et is elbírná, ha a gépkönyv engedi. (nem láttam, nem volt időm rákeresni se) a kombó 2005/02 havi. alvázszám nincs, de majd kérek. 1,3cdti.

Az adott évjárat/motor kombó (szóvicc!) alapján a helyzet az, hogy az autó 175/70R14 gumikkal jött ki gyárilag.

Árakat erre a méretre és 185/65R14 váltóméretre priviben küldök, hogy ne legyen OFF. Addig lécci tudd meg, milyen széles a felni, ami most az autón van. A 175 kontra 185 szerelhetősége a felni szélességétől is függ.
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #22907 Dátum: 2015.06.12 péntek, 20:36:56 »

Fiestás ismerős van valakinek? :-)

http://www.jofogas.hu/pest/Ford_Fiesta__2008_____gyari_alufelni__alig_hasznalt_Hankook_gumikkal_30208455.htm?ma=1

(2008 utáni Fiestára.)
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #22908 Dátum: 2015.06.16 kedd, 08:20:50 »

http://www.autonavigator.hu/sztori/latvanyos_az_autoipar_fejlodese_a_gumiket_viszont_magyarazni_kell-14840
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #22909 Dátum: 2015.06.16 kedd, 09:26:43 »

marketing.... eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
opelkagl
Vendég
« Új hozzászólás #22910 Dátum: 2015.06.20 szombat, 17:41:26 »

Sziasztok szép napot!! Érdeklődnék hogy valaki meg tudná e mondani hogy a  1994-es mk1 ford mondeomra (csapott hátú) el a férne a 4*108 et37  7j  225/45rz 17 felni? Válaszotokat előre is köszönöm. 
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #22911 Dátum: 2015.06.20 szombat, 21:08:30 »

Sziasztok szép napot!! Érdeklődnék hogy valaki meg tudná e mondani hogy a  1994-es mk1 ford mondeomra (csapott hátú) el a férne a 4*108 et37  7j  225/45rz 17 felni? Válaszotokat előre is köszönöm. 

http://www.willtheyfit.com

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
opelkagl
Vendég
« Új hozzászólás #22912 Dátum: 2015.06.20 szombat, 21:14:40 »

köszönöm ,tehát ha jól nézzem el fér csak kicsit necces? Smiley
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #22913 Dátum: 2015.06.21 vasárnap, 11:20:23 »

köszönöm ,tehát ha jól nézzem el fér csak kicsit necces? Smiley

Ez csak azt mutatja meg, hogy mekkora az egyik a másikhoz képest. Azt neked kell megmérni, hogy a mostanihoz képest a mutatott mértékben nagyobb elfér-e még. Kifordítani mindkét irányban a kereket, bebújni a centivel a kerékjáratba és méricskélni.

Jó szórakozást! Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
opelkagl
Vendég
« Új hozzászólás #22914 Dátum: 2015.06.22 hétfő, 23:04:07 »

Öröm boldogság,csak be fért és sehol nincs gond!  party0038
Naplózva
danidoki
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 768



E-mail
« Új hozzászólás #22915 Dátum: 2015.06.29 hétfő, 09:34:48 »

Sziasztok!


Lassan eljön a gumivásárlás ideje a is gépemre ( 2.0 Tdci, mk4, ex blau4kombi), 215/55 16 Smiley.

Mi a tapasztalat kopás terén nálatok?
Laci előttem 30K-t használta a primacy 3-at, ami köztudottan jó kopásálló, én most tartok plusz ennél a guminál + 7e km-nél, így az abroncsban most kb. 35-40e km van, de a belső felületen már csak 3.5 mm profil van, kívül még kevesebb.

Köszi a tapasztalatokat!
Dani
Naplózva

Mk4 2.0 TDCI - 140PS Ghia Tournier, VorFL - 2008.
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #22916 Dátum: 2015.06.29 hétfő, 12:54:45 »

Sziasztok!


Lassan eljön a gumivásárlás ideje a is gépemre ( 2.0 Tdci, mk4, ex blau4kombi), 215/55 16 Smiley.

Mi a tapasztalat kopás terén nálatok?
Laci előttem 30K-t használta a primacy 3-at, ami köztudottan jó kopásálló, én most tartok plusz ennél a guminál + 7e km-nél, így az abroncsban most kb. 35-40e km van, de a belső felületen már csak 3.5 mm profil van, kívül még kevesebb.

Köszi a tapasztalatokat!
Dani

Szia!

Az enyémet Primacy HP-val adták, kb 25-öt raktam bele, de sajna nem csináltam a 6ezrenkénti cserét, így az egyik pár 5,8 a másik 7 mm volt. Szerintem kopásban, fogyasztásban jók, csak a mintázata miatt valszeg eléggé csalinkázott az autó a beton felületű nullás részen, megvezették az apró árkok. Más felületen nem tapasztaltam vele ilyet. Ja és a gumis szerint az a beton cucc jobban eszi is a gummát, úgyhogy azt mondta amikor eladta felnicsere miatt a gumikat, hogy szerinte nagyon jó hogy ennyire kopott csak el.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
danidoki
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 768



E-mail
« Új hozzászólás #22917 Dátum: 2015.06.29 hétfő, 13:22:39 »

Szia Titta!

Köszönöm észrevételed.

Igazából a Primacy 3 úgy tapad, mint az enyv. Csendes és egyenes (nem nyomvályús, egyenetlen) aszfalton szépen is megy. Ezzel nincs gond.
Fékezésre egy példa, egy körforgalomban múltkor előttem vki nem a gázt nyomta, holott bőven befért volna, hanem a féket, s nekem az utolsó pillanatban igen nagyot kellett fékeznem. Nyekkenés semmi, ahogy kanyarodásnál sem lehet hallani a fényes "világosabb" aszfalton semmit. A gumi körömmel is megnyomva, puha. Nem hiába nagyon sokat számít az évjárat és a tárolás.

Amit én is észleltem, az a csalinkázás, ahogy Te is írtad, no meg a 3-3,5 mm-es profilmélység. Lehet, hogy új korában is csalinkázós volt, nem tudom, mert az Lacinél volt még. Ilyen egyébként a Pri. 3-as??

Vagy járjak vele és nagy esőben vigyázzak, lassítsak, s majd jövőre az új szett? Igazából egy 160ezres szettről van szó...rosszabbra csak a kóválygás miatt nem váltanék, főleg, ha az új is kóvályogni fog Cheesy Futómű elviekben rendben, most fogok menni majd egy átnézésre is.

Üdv.

Szia!

Az enyémet Primacy HP-val adták, kb 25-öt raktam bele, de sajna nem csináltam a 6ezrenkénti cserét, így az egyik pár 5,8 a másik 7 mm volt. Szerintem kopásban, fogyasztásban jók, csak a mintázata miatt valszeg eléggé csalinkázott az autó a beton felületű nullás részen, megvezették az apró árkok. Más felületen nem tapasztaltam vele ilyet. Ja és a gumis szerint az a beton cucc jobban eszi is a gummát, úgyhogy azt mondta amikor eladta felnicsere miatt a gumikat, hogy szerinte nagyon jó hogy ennyire kopott csak el.
Naplózva

Mk4 2.0 TDCI - 140PS Ghia Tournier, VorFL - 2008.
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #22918 Dátum: 2015.06.29 hétfő, 14:23:50 »

Szia Titta!

Köszönöm észrevételed.

Igazából a Primacy 3 úgy tapad, mint az enyv. Csendes és egyenes (nem nyomvályús, egyenetlen) aszfalton szépen is megy. Ezzel nincs gond.
Fékezésre egy példa, egy körforgalomban múltkor előttem vki nem a gázt nyomta, holott bőven befért volna, hanem a féket, s nekem az utolsó pillanatban igen nagyot kellett fékeznem. Nyekkenés semmi, ahogy kanyarodásnál sem lehet hallani a fényes "világosabb" aszfalton semmit. A gumi körömmel is megnyomva, puha. Nem hiába nagyon sokat számít az évjárat és a tárolás.

Amit én is észleltem, az a csalinkázás, ahogy Te is írtad, no meg a 3-3,5 mm-es profilmélység. Lehet, hogy új korában is csalinkázós volt, nem tudom, mert az Lacinél volt még. Ilyen egyébként a Pri. 3-as??

Vagy járjak vele és nagy esőben vigyázzak, lassítsak, s majd jövőre az új szett? Igazából egy 160ezres szettről van szó...rosszabbra csak a kóválygás miatt nem váltanék, főleg, ha az új is kóvályogni fog Cheesy Futómű elviekben rendben, most fogok menni majd egy átnézésre is.

Üdv.

Ha 3-3,5mm körül van a profilmélység, akkor inkább csere. Ez a gumi már eléggé a végét járja. Szerintem.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
danidoki
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 768



E-mail
« Új hozzászólás #22919 Dátum: 2015.06.29 hétfő, 15:28:58 »

Én is így gondolom, mert egyszer egy vízátfolyás ott lesz, ahol rohadtul nem számítok rá.   szomoru1

Gondolkodtam egyébként már azon is, hogy ha egy könnyebb autón kibír egy ugyanolyan gumitípus több km-ert (persze kisebb - vagyük azt, hogy gyári -  gumikon), akkor más tényező miatt kopik jobban egy nehezebb, nagyobb autón.  Pld. Egy Golfon akár elmegy a Primacy3-as 50/60 e km-ert, a mondeonál meg 30-40e km-ert, akkor vagy a futómű olyan, ami igénybe veszi a gumit, vagy mivel a Mondeo 1600 kg, gondolom azért van "teher" rajta, ezért kopik. Szerintem utóbbi, mert a Mondeo futóműve nekem nagyon bejön, nem hinném, hogy gumizabáló lenne. Vagy azért tapad jól, mert "gumiéhes"? Smiley
Csak a súlynak meg az mond ellent, hogy az arányosan nagyobb gumi (értem ez alatt a szélesebb futófelületet), nagyobb terhelést vesz fel, ezért el kéne bírnia. Ebből a logikából kiindulva, mi lenne pld. ha egy 225/50 R16-ot tennék fel (azon túl, hogy a rendőr, kpm, vizsgabiztos mérges lenne...).

Egyébként azon is elgondolkodtam már, hogy összehasonlításképpen kipróbálnék (nem megvenném, hanem előtte kipróbálnám, akár tesztpályán is)  egy "Budget" kategóriás gumit, hogy

ad1. hogy kopik
ad2. mennyire érzem meg azt, hogy Budget és nem prémium.

Pld. Elvittem a C-maxot, a Hungaroringre, Standard kurzusra, ahol tényleg sok minden volt (rántópad, körbegyorsulás feszegetve kitörésig, bólyakerülés, stb.). A gumi egy Firestone Whavk3-as volt, ami különösen ajánlott minősítést kapott az Adac-tól, holott nem is Prémium, hanem másodvonalas gumi. Egy nagyon halk gumi ami Nagyon jól viselkedett a tesztpályán is, bár gyakorlat kell hozzá, hogy kell vészhelyzetben megfogni egy autót. De ez minden gumira igaz. Én egyébként nagyon ajánlom mindenkinek!

Visszatérve, kíváncsi lennék, hogy viselkedik a Mondeo mondjuk egy Firestone Tz300-zal, vagy ha lejjebb megyünk, egy Dayton D320 Evoval. Utóbbit úgy "hirdetik", hogy "kemény körülmények között tesztelve...". Aztán rájövök, hogy lehet, hogy nem tesztelgetni kéne. Ismerős alatt egy Hankook durrant el, szerencséje volt, hogy meg tudta fogni az autót.

Továbbá csinálnék egy olyan tesztet is, ahol az ADAC kipróbálja, hogy ugyanolyan körülmények között használt 20e km-es gumi hogy szerepel. Mert akkor kiderül, hogy nem csak újonnan, hanem már használt állapotban mennyire tartja a tulajdonságait egy gumi. Pld. amit itt sokan írtatok, hogy a Pri3-as kopottan is jól viselkedett, míg a Dunlop 8e km után hangos lett. Egyből fordulna a sorrend az új gumik tesztjéhez képest...





Ha 3-3,5mm körül van a profilmélység, akkor inkább csere. Ez a gumi már eléggé a végét járja. Szerintem.
Naplózva

Mk4 2.0 TDCI - 140PS Ghia Tournier, VorFL - 2008.
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #22920 Dátum: 2015.06.29 hétfő, 16:30:08 »


Visszatérve, kíváncsi lennék, hogy viselkedik a Mondeo mondjuk egy Firestone Tz300-zal, vagy ha lejjebb megyünk, egy Dayton D320 Evoval. Utóbbit úgy "hirdetik", hogy "kemény körülmények között tesztelve...". Aztán rájövök, hogy lehet, hogy nem tesztelgetni kéne. Ismerős alatt egy Hankook durrant el, szerencséje volt, hogy meg tudta fogni az autót.

Továbbá csinálnék egy olyan tesztet is, ahol az ADAC kipróbálja, hogy ugyanolyan körülmények között használt 20e km-es gumi hogy szerepel. Mert akkor kiderül, hogy nem csak újonnan, hanem már használt állapotban mennyire tartja a tulajdonságait egy gumi. Pld. amit itt sokan írtatok, hogy a Pri3-as kopottan is jól viselkedett, míg a Dunlop 8e km után hangos lett. Egyből fordulna a sorrend az új gumik tesztjéhez képest...

van ilyen teszt, csak télivel, ha jól emlékszem.
Naplózva
danidoki
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 768



E-mail
« Új hozzászólás #22921 Dátum: 2015.06.29 hétfő, 17:08:42 »

Én az autonavigátor olyan tesztjéről tudok, ahol volt egy 5-6 éves prémium abroncs, 4 mm-es profilmélységgel. Érdekes, hogy a Budget kategória is igen eltérő eredményeket produkál ( pld. Dayton vs. Taurus) míg az Infinity a Goodyear-rel van pariban eredményt tekintve...Attól függően, hogy mit részesítünk előnyben....

http://www.autonavigator.hu/tippek_tanacsadok/nyarigumi-teszt_2014_az_autonavigator_hu_es_a_nonstopgumi_hu_valosagtesztje-12139


van ilyen teszt, csak télivel, ha jól emlékszem.
Naplózva

Mk4 2.0 TDCI - 140PS Ghia Tournier, VorFL - 2008.
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #22922 Dátum: 2015.06.30 kedd, 10:00:46 »

Én is így gondolom, mert egyszer egy vízátfolyás ott lesz, ahol rohadtul nem számítok rá.   szomoru1

Gondolkodtam egyébként már azon is, hogy ha egy könnyebb autón kibír egy ugyanolyan gumitípus több km-ert (persze kisebb - vagyük azt, hogy gyári -  gumikon), akkor más tényező miatt kopik jobban egy nehezebb, nagyobb autón.  Pld. Egy Golfon akár elmegy a Primacy3-as 50/60 e km-ert, a mondeonál meg 30-40e km-ert, akkor vagy a futómű olyan, ami igénybe veszi a gumit, vagy mivel a Mondeo 1600 kg, gondolom azért van "teher" rajta, ezért kopik. Szerintem utóbbi, mert a Mondeo futóműve nekem nagyon bejön, nem hinném, hogy gumizabáló lenne. Vagy azért tapad jól, mert "gumiéhes"? Smiley
Csak a súlynak meg az mond ellent, hogy az arányosan nagyobb gumi (értem ez alatt a szélesebb futófelületet), nagyobb terhelést vesz fel, ezért el kéne bírnia. Ebből a logikából kiindulva, mi lenne pld. ha egy 225/50 R16-ot tennék fel (azon túl, hogy a rendőr, kpm, vizsgabiztos mérges lenne...).

Egyébként azon is elgondolkodtam már, hogy összehasonlításképpen kipróbálnék (nem megvenném, hanem előtte kipróbálnám, akár tesztpályán is)  egy "Budget" kategóriás gumit, hogy

ad1. hogy kopik
ad2. mennyire érzem meg azt, hogy Budget és nem prémium.

Pld. Elvittem a C-maxot, a Hungaroringre, Standard kurzusra, ahol tényleg sok minden volt (rántópad, körbegyorsulás feszegetve kitörésig, bólyakerülés, stb.). A gumi egy Firestone Whavk3-as volt, ami különösen ajánlott minősítést kapott az Adac-tól, holott nem is Prémium, hanem másodvonalas gumi. Egy nagyon halk gumi ami Nagyon jól viselkedett a tesztpályán is, bár gyakorlat kell hozzá, hogy kell vészhelyzetben megfogni egy autót. De ez minden gumira igaz. Én egyébként nagyon ajánlom mindenkinek!

Visszatérve, kíváncsi lennék, hogy viselkedik a Mondeo mondjuk egy Firestone Tz300-zal, vagy ha lejjebb megyünk, egy Dayton D320 Evoval. Utóbbit úgy "hirdetik", hogy "kemény körülmények között tesztelve...". Aztán rájövök, hogy lehet, hogy nem tesztelgetni kéne. Ismerős alatt egy Hankook durrant el, szerencséje volt, hogy meg tudta fogni az autót.

Továbbá csinálnék egy olyan tesztet is, ahol az ADAC kipróbálja, hogy ugyanolyan körülmények között használt 20e km-es gumi hogy szerepel. Mert akkor kiderül, hogy nem csak újonnan, hanem már használt állapotban mennyire tartja a tulajdonságait egy gumi. Pld. amit itt sokan írtatok, hogy a Pri3-as kopottan is jól viselkedett, míg a Dunlop 8e km után hangos lett. Egyből fordulna a sorrend az új gumik tesztjéhez képest...
Sokféle teszt lehetne érdekes, de elég valószínűtlen, hogy ezek összejöjjenek. Pl. ahogy írod, "ugyanolyan körülmények között használt 20e km-es gumi". Ilyet találni szinte esélytelen. Meg ha még sikerülne is, akkor lehet, hogy az egyik 2 hónap alatt gurult ennyit, a másik meg 5 év alatt, tehát akkor meg már a kor nem stimmel.

Prémium Vs. budget gumi: valami különbségnek mindenképp kell lennie közöttük, mert csak a márkanév nem indokolna ilyen árkülönbséget. És jóeséllyel meg sem érzed, hogy min gurulsz. Az esetek 95-98%-ában nincs szükség egy "jó" gumira, mert sima városi gurulásnál, vagy autópályázásnál kb. mindegy mi van a kocsin. Sőt, az is lehet, hogy egy gumi élettartamát végig legurulod úgy, hogy semmi "helyzet" nem adódott. Csak ha mégis van valami, akkor nem mindegy, hogy pár méterrel korábban állsz-e meg, vagy hogy vizes úton megpördülsz-e vagy sem.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
danidoki
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 768



E-mail
« Új hozzászólás #22923 Dátum: 2015.07.01 szerda, 22:01:05 »

Itt egy autobild test, fékezés szárazon és nedvesen. Érdekes egy-egy eredmény, pld. a Primacy3-as is. Sok nem ismert márka is végre tesztelve lett:

http://www.autobild.de/bilder/fotos-sommerreifen-test-225-45-r-17-w-y-2874960.html#bild1
Naplózva

Mk4 2.0 TDCI - 140PS Ghia Tournier, VorFL - 2008.
Candle
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2087


E-mail
« Új hozzászólás #22924 Dátum: 2015.07.08 szerda, 15:27:56 »

Sziasztok!


Lassan eljön a gumivásárlás ideje a is gépemre ( 2.0 Tdci, mk4, ex blau4kombi), 215/55 16 Smiley.

Mi a tapasztalat kopás terén nálatok?
Laci előttem 30K-t használta a primacy 3-at, ami köztudottan jó kopásálló, én most tartok plusz ennél a guminál + 7e km-nél, így az abroncsban most kb. 35-40e km van, de a belső felületen már csak 3.5 mm profil van, kívül még kevesebb.

Köszi a tapasztalatokat!
Dani

Asszony off autóján vredestein sportrac5 van és qrvára tetszik. Lehet, h a mondeon is az lesz a köv gumi. (Bár addig még van 1-2 év.). Sajnos kopásra még nem tudok mit mondani, de tegnap azzal autóztam és a nagyon gyere be kategóriát érte el.
Naplózva
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #22925 Dátum: 2015.07.12 vasárnap, 22:23:44 »

235/45/17 Hankook ventus Prime2

márciusban kaptam meg, azóta első szett 6,2-6,4mm, hátsó 7,2-7,3. most lesz csere a tengelyeken. ezen értékeket 10.000 km alatt érte el. eddig gond nem volt vele, a tempós kanyarokban nyekereg.  vigyor3

a mostani szerdán az m7-en jöttem haza a vihar magjával, azaz két órán keresztül kapta a vízátfolyást, jégesőt, faágat...

70-100-as tempónál nem volt felúszás, megcsúszás, semmi, ez dicséretes. (ezen szakasz alatt egy audi a6 és egy bátor stift előzött csak meg, ergo viszonylag élmezőny sebesség voltam...)
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #22926 Dátum: 2015.07.13 hétfő, 05:59:14 »

235/45/17 Hankook ventus Prime2

márciusban kaptam meg, azóta első szett 6,2-6,4mm, hátsó 7,2-7,3. most lesz csere a tengelyeken. ezen értékeket 10.000 km alatt érte el. eddig gond nem volt vele, a tempós kanyarokban nyekereg.  vigyor3

a mostani szerdán az m7-en jöttem haza a vihar magjával, azaz két órán keresztül kapta a vízátfolyást, jégesőt, faágat...

70-100-as tempónál nem volt felúszás, megcsúszás, semmi, ez dicséretes. (ezen szakasz alatt egy audi a6 és egy bátor stift előzött csak meg, ergo viszonylag élmezőny sebesség voltam...)

egy stift? akkor nem csoda,hogy nem úsztál fel.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #22927 Dátum: 2015.07.13 hétfő, 07:46:57 »

egy stift? akkor nem csoda,hogy nem úsztál fel.
taps taps
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #22928 Dátum: 2015.07.14 kedd, 23:02:38 »

egy stift? akkor nem csoda,hogy nem úsztál fel.
új volt, új gumival, valami NC.... rendszámmal, nem ment szignifikánsan gyorsabban, csak szépen elmászott belül (5-6km/h-val lehetett gyorsabb...) viszont vágta a vizet rendesen, állt a pályán wow1
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #22929 Dátum: 2015.07.15 szerda, 05:56:29 »

új volt, új gumival, valami NC.... rendszámmal, nem ment szignifikánsan gyorsabban, csak szépen elmászott belül (5-6km/h-val lehetett gyorsabb...) viszont vágta a vizet rendesen, állt a pályán wow1
nyes akkor ment vagy 85-el....... eplus2 eplus2 eplus2 integet2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Butcher88
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453


06305827718


E-mail
« Új hozzászólás #22930 Dátum: 2015.07.16 csütörtök, 16:05:12 »

Sziasztok!
Tervezgetem lecserélni a mostani szettem egy új felnire és gumira.
Most 205/55 R16 van rajta de szeretnék 17-es felnit rá.
Mit javasoltok,milyen ET számú felnit válasszak,milyen méretű gumival?

A válaszokat előre is köszönöm!
Naplózva

Ford Mondeo Ghia,2.0/16V Duratec HE,2003,5 a.
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #22931 Dátum: 2015.07.16 csütörtök, 21:29:57 »

Most 205/55 R16 van rajta de szeretnék 17-es felnit rá. Mit javasoltok,milyen ET számú felnit válasszak,milyen méretű gumival?

Az ET-szám maradjon a gyári. A legjobb lenne egy használt gyári felni. Elég sok van belőlük....

A gumiméret a 205/50R17 a legelőnyösebb (alig lenne kényelmetlenebb a mostaninál), de a 225/45R17 is szóba jöhet, elvileg az a gyári váltóméret. Sokkal olcsóbb, de sokkal több a rossz tulajdonsága.
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Carmaged
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 590


MKIV 2007 2.0 TDCi Ghia Executive


« Új hozzászólás #22932 Dátum: 2015.07.16 csütörtök, 21:55:59 »

Szia Titta!

Köszönöm észrevételed.

Igazából a Primacy 3 úgy tapad, mint az enyv. Csendes és egyenes (nem nyomvályús, egyenetlen) aszfalton szépen is megy. Ezzel nincs gond.
Fékezésre egy példa, egy körforgalomban múltkor előttem vki nem a gázt nyomta, holott bőven befért volna, hanem a féket, s nekem az utolsó pillanatban igen nagyot kellett fékeznem. Nyekkenés semmi, ahogy kanyarodásnál sem lehet hallani a fényes "világosabb" aszfalton semmit. A gumi körömmel is megnyomva, puha. Nem hiába nagyon sokat számít az évjárat és a tárolás.

Amit én is észleltem, az a csalinkázás, ahogy Te is írtad, no meg a 3-3,5 mm-es profilmélység. Lehet, hogy új korában is csalinkázós volt, nem tudom, mert az Lacinél volt még. Ilyen egyébként a Pri. 3-as??

Vagy járjak vele és nagy esőben vigyázzak, lassítsak, s majd jövőre az új szett? Igazából egy 160ezres szettről van szó...rosszabbra csak a kóválygás miatt nem váltanék, főleg, ha az új is kóvályogni fog Cheesy Futómű elviekben rendben, most fogok menni majd egy átnézésre is.

Üdv.

Ha még van rajta 3-4mm, meghagynám idénre, ha még nem öreg. Esőben ésszel, azon kívül jónak kell lennie. Nekem is nagyon fájt a 150e a 4 Dunlopra (úgy, hogy a levetett Hankook-okra kaptam gyári visszatérítést, egyszerűen szétfoszlottak), jobb azt egy évvel később megvenni, ha van rá mód. Smiley

Nekem az M0-n eddig minden autó kb ugyanúgy kacsázott, a nullkilométeresen átvett Focus 3 (Bridge Turanza ER300), a BMW 328 (Conti PremiumContact 2), a szintén nullkilométeresen átvett Focus 2 (Pirelli P7), a Renault Megane (Conti PremiumContact 2e) és most a Mondeo is (Comfort-Normal-Sport módban is, Hankook Kinergy Eco és Dunlop BluResponse). Talán a Mondeo a legkevésbé érzékeny ezek közül, de szerintem inkább a tengelytáv, mint a gumi miatt.
Naplózva
Carmaged
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 590


MKIV 2007 2.0 TDCi Ghia Executive


« Új hozzászólás #22933 Dátum: 2015.07.16 csütörtök, 22:06:14 »

Én az autonavigátor olyan tesztjéről tudok, ahol volt egy 5-6 éves prémium abroncs, 4 mm-es profilmélységgel. Érdekes, hogy a Budget kategória is igen eltérő eredményeket produkál ( pld. Dayton vs. Taurus) míg az Infinity a Goodyear-rel van pariban eredményt tekintve...Attól függően, hogy mit részesítünk előnyben....

http://www.autonavigator.hu/tippek_tanacsadok/nyarigumi-teszt_2014_az_autonavigator_hu_es_a_nonstopgumi_hu_valosagtesztje-12139


Azért óvatosan kell ezeket kezelni, tekintve, hogy a használt prémium nyári (jól látom, hogy Pirelli P7? Az már 5 éve is régi minta volt...) lett a leggyorsabb száraz kanyarban. Kevésbé nyúlna az alacsonyabb profil miatt? Hol van akkor az öregedés, csak vízen látszana?
« Utoljára szerkesztve: 2015.07.16 csütörtök, 22:07:58 írta Carmaged » Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #22934 Dátum: 2015.07.17 péntek, 13:24:55 »

Az ET-szám maradjon a gyári. A legjobb lenne egy használt gyári felni. Elég sok van belőlük....

A gumiméret a 205/50R17 a legelőnyösebb (alig lenne kényelmetlenebb a mostaninál), de a 225/45R17 is szóba jöhet, elvileg az a gyári váltóméret. Sokkal olcsóbb, de sokkal több a rossz tulajdonsága.

A minap belekötöttek az ET40-es 7x17-es Ronal felnibe, hogy kilóg a gumi a sárvédő alól. Mondom, a 225-ös gumi gyári méret, az ET40-es felni ebben a méretben szintén. Ha nem passzos, nem én tehetek róla. De hogy ez így nem fog átmenni a vizsgán. Azután kerestem nekik műbizonylatot, hogy ez a felni bizony ehhez az autóhoz való (még a háklis osztrákok is elfogadták az egyedi felniméretet, be is írták anno az osztrák forgalmiba).

Ilyenkor amúgy mi van...? Tegyem fel a téli kerekeket a vizsgára...?  falbav falbav falbav falbav falbav

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Kispusi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 625


BLACK SMOKE & HIGH TORQUE


E-mail
« Új hozzászólás #22935 Dátum: 2015.07.17 péntek, 16:28:36 »

A minap belekötöttek az ET40-es 7x17-es Ronal felnibe, hogy kilóg a gumi a sárvédő alól. Mondom, a 225-ös gumi gyári méret, az ET40-es felni ebben a méretben szintén. Ha nem passzos, nem én tehetek róla. De hogy ez így nem fog átmenni a vizsgán. Azután kerestem nekik műbizonylatot, hogy ez a felni bizony ehhez az autóhoz való (még a háklis osztrákok is elfogadták az egyedi felniméretet, be is írták anno az osztrák forgalmiba).

Ilyenkor amúgy mi van...? Tegyem fel a téli kerekeket a vizsgára...?  falbav falbav falbav falbav falbav

AndyA

Nekem 18-as felnim van plusz 2.5 cm nyomtávszélesítéssel! Talán még a rendszámomat is levennék?   hehe
Naplózva

2.2 ST TDCi, 2004/9, MACHINE SILVER, DENSO navi, 6 GANG, EGéR-ke OFF, KATALYST OFF, INA, ,CHIP, STRAIGHT PIPE + BLACK SMOKE, FOCUS ST ELSŐ FÉKEK, EBC BETÉT,
Butcher88
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453


06305827718


E-mail
« Új hozzászólás #22936 Dátum: 2015.07.17 péntek, 18:13:05 »

Az ET-szám maradjon a gyári. A legjobb lenne egy használt gyári felni. Elég sok van belőlük....

A gumiméret a 205/50R17 a legelőnyösebb (alig lenne kényelmetlenebb a mostaninál), de a 225/45R17 is szóba jöhet, elvileg az a gyári váltóméret. Sokkal olcsóbb, de sokkal több a rossz tulajdonsága.

52,5 a gyári ET méret?
Mi az ami ettől eltér de még megfelelő az autóra?
A 17-es felninek,akkor a 7-es szélesség a jó?
Nem feltétlen gyári felni fog felkerülni.

Bocsi,hogy kicsit értetlen vagyok :-)
Naplózva

Ford Mondeo Ghia,2.0/16V Duratec HE,2003,5 a.
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #22937 Dátum: 2015.07.17 péntek, 18:33:37 »

A minap belekötöttek az ET40-es 7x17-es Ronal felnibe, hogy kilóg a gumi a sárvédő alól. Mondom, a 225-ös gumi gyári méret, az ET40-es felni ebben a méretben szintén. Ha nem passzos, nem én tehetek róla. De hogy ez így nem fog átmenni a vizsgán. Azután kerestem nekik műbizonylatot, hogy ez a felni bizony ehhez az autóhoz való (még a háklis osztrákok is elfogadták az egyedi felniméretet, be is írták anno az osztrák forgalmiba).

Ilyenkor amúgy mi van...? Tegyem fel a téli kerekeket a vizsgára...?  falbav falbav falbav falbav falbav

AndyA

Vidd normális helyre vizsgáztatni, ahol nem kötnek bele minden hülyeségbe Wink
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #22938 Dátum: 2015.07.17 péntek, 21:23:32 »

Nekem 18-as felnim van plusz 2.5 cm nyomtávszélesítéssel! Talán még a rendszámomat is levennék?   hehe

Haho!

Megvolt a nyaralas? Jol viselkedett a paripa?
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #22939 Dátum: 2015.07.18 szombat, 09:04:26 »

Vidd normális helyre vizsgáztatni, ahol nem kötnek bele minden hülyeségbe Wink

A Ford Solymárhoz vittem, akiket ismerek már 15 éve, rendszeresen hordom oda az autókat javíttatni, vizsgáztatni. Feleségem autója ugyanilyen felnikkal tavaly simán átment...

Szóval nem értem, mit kötözködnek.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #22940 Dátum: 2015.07.19 vasárnap, 18:50:23 »

52,5 a gyári ET méret?
Mi az ami ettől eltér de még megfelelő az autóra?
A 17-es felninek,akkor a 7-es szélesség a jó?
Nem feltétlen gyári felni fog felkerülni.

Bocsi,hogy kicsit értetlen vagyok :-)
Igen. 40 körüli a jó, vagy kicsivel 40 alatt, az kintebb lesz.   De nem mindegy milyen széles a felni.  pl 8 coll széles még kintebb van ugyanazzal az et vel mint a 7 es.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #22941 Dátum: 2015.07.19 vasárnap, 18:51:09 »

A Ford Solymárhoz vittem, akiket ismerek már 15 éve, rendszeresen hordom oda az autókat javíttatni, vizsgáztatni. Feleségem autója ugyanilyen felnikkal tavaly simán átment...

Szóval nem értem, mit kötözködnek.

AndyA
Pedig eccerű.   Pénz kell nekik..
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #22942 Dátum: 2015.07.20 hétfő, 09:52:25 »

A Ford Solymárhoz vittem, akiket ismerek már 15 éve, rendszeresen hordom oda az autókat javíttatni, vizsgáztatni. Feleségem autója ugyanilyen felnikkal tavaly simán átment...

Szóval nem értem, mit kötözködnek.

AndyA

Ha kell tudok kontaktot adni, aki nekem intézte a műszakit. Igaz, már nem ott dolgozik, ahol akkor csinálták, de sztem tud segíteni.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Butcher88
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453


06305827718


E-mail
« Új hozzászólás #22943 Dátum: 2015.07.20 hétfő, 10:37:03 »

Igen. 40 körüli a jó, vagy kicsivel 40 alatt, az kintebb lesz.   De nem mindegy milyen széles a felni.  pl 8 coll széles még kintebb van ugyanazzal az et vel mint a 7 es.

Köszönöm!
Ha megtalálom a nekem tetszőt,azért majd beírom az adatait,biztos ami biztos! Smiley
Naplózva

Ford Mondeo Ghia,2.0/16V Duratec HE,2003,5 a.
Kispusi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 625


BLACK SMOKE & HIGH TORQUE


E-mail
« Új hozzászólás #22944 Dátum: 2015.07.20 hétfő, 14:40:50 »

Haho!

Megvolt a nyaralas? Jol viselkedett a paripa?

Szeva.

Jól éreztük magunkat. Idő hibátlan volt, kaja pia szintén isteni. Szetetem a
bulgár konyhát. És még mindíg nagyon olcsó.... eplus2
Paripával is minden ok volt. Kevesebbet fogyasztott mint tavaly  smile
Belgrád utàn az autópályán rámentem valami szarra a jobb első kerékkel
De hál istennek nem tőrtént komoly baj. Tök sötétben egyszer csak ott termett
valami hosszúkás alkatrész darab az úton. Két kerék közé kaptam de a jobb elsö
így is ráment.
Naplózva

2.2 ST TDCi, 2004/9, MACHINE SILVER, DENSO navi, 6 GANG, EGéR-ke OFF, KATALYST OFF, INA, ,CHIP, STRAIGHT PIPE + BLACK SMOKE, FOCUS ST ELSŐ FÉKEK, EBC BETÉT,
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #22945 Dátum: 2015.07.20 hétfő, 14:57:32 »

Szeva.

Jól éreztük magunkat. Idő hibátlan volt, kaja pia szintén isteni. Szetetem a
bulgár konyhát. És még mindíg nagyon olcsó.... eplus2
Paripával is minden ok volt. Kevesebbet fogyasztott mint tavaly  smile
Belgrád utàn az autópályán rámentem valami szarra a jobb első kerékkel
De hál istennek nem tőrtént komoly baj. Tök sötétben egyszer csak ott termett
valami hosszúkás alkatrész darab az úton. Két kerék közé kaptam de a jobb elsö
így is ráment.

Na, akkor jól sikerült és szerencsére baj se lett. Jó lenne ha jönnél augusztusban minire, lenne pár kérdésem. Mi utána utazunk Sozopol-ba.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
Kispusi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 625


BLACK SMOKE & HIGH TORQUE


E-mail
« Új hozzászólás #22946 Dátum: 2015.07.20 hétfő, 14:59:34 »

Na, akkor jól sikerült és szerencsére baj se lett. Jó lenne ha jönnél augusztusban minire, lenne pár kérdésem. Mi utána utazunk Sozopol-ba.


Szerintem fogok menni mert a múltkorit is kihagytam. Ott helyem.    gun
Naplózva

2.2 ST TDCi, 2004/9, MACHINE SILVER, DENSO navi, 6 GANG, EGéR-ke OFF, KATALYST OFF, INA, ,CHIP, STRAIGHT PIPE + BLACK SMOKE, FOCUS ST ELSŐ FÉKEK, EBC BETÉT,
veressjanos
Vendég
« Új hozzászólás #22947 Dátum: 2015.07.24 péntek, 22:36:16 »

Sziasztok!
Téli gumikat nézegetek acélfélnire. A nyári méret 235/45 18, MKIV 2014 évjárat.
Mit javasoltok, melyik méret lenne jobb választás 17 vagy 16 coll? A váltóméret nagyjából adott, az ár nem feltétlenül az elsőrangú szempont. Ezekben a méretekben melyik gyártónak vannak a tapasztalataitok alapján jó gumijai?
Esetleg még meg tudnátok mondani az acélfélni pontos méretét 16 és 17 collban?
Köszi! Smiley
Naplózva
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #22948 Dátum: 2015.07.25 szombat, 08:20:01 »

Sziasztok!
Téli gumikat nézegetek acélfélnire. A nyári méret 235/45 18, MKIV 2014 évjárat.
Mit javasoltok, melyik méret lenne jobb választás 17 vagy 16 coll? A váltóméret nagyjából adott, az ár nem feltétlenül az elsőrangú szempont. Ezekben a méretekben melyik gyártónak vannak a tapasztalataitok alapján jó gumijai?
Esetleg még meg tudnátok mondani az acélfélni pontos méretét 16 és 17 collban?
Köszi! Smiley

Acelfelnit szerintem csak 16-ban fogsz talalni. A gyari 16-os gumimeret 215/55/R16. En Continental TS850-et vettem, ket telet mentem vele. Nagyon jo gumi, de ha csak itthon mesz, akkor talan tulzas is lehet a jelenlegi teleket nezve. Alig latott havat. Majd iden telen meglatom mit tud, a Tatraban fogunk karacsonyozni.  smile
Ja es ha jol sejtem 235/45/R18ad van, annak nem teljesen a valtoja a 215/55/R16, ugyhogy a km orad csalni fog, tobbet fog mutatni, mint a valos. Ha szepet akarsz, inkabb vegyel egy 17 alut es arra gumit. Annak a gyarija 215/50/R17. Ha szelesebb felnit veszel akkor asszem 235/45/R17 is felmegy ra, ha jol emlekszem az olcsobb. Es nem nem ki olyan butan mint a 16ossal.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #22949 Dátum: 2015.07.25 szombat, 09:32:43 »

Acelfelnit szerintem csak 16-ban fogsz talalni. A gyari 16-os gumimeret 215/55/R16. En Continental TS850-et vettem, ket telet mentem vele. Nagyon jo gumi, de ha csak itthon mesz, akkor talan tulzas is lehet a jelenlegi teleket nezve. Alig latott havat. Majd iden telen meglatom mit tud, a Tatraban fogunk karacsonyozni.  smile
Ja es ha jol sejtem 235/45/R18ad van, annak nem teljesen a valtoja a 215/55/R16, ugyhogy a km orad csalni fog, tobbet fog mutatni, mint a valos. Ha szepet akarsz, inkabb vegyel egy 17 alut es arra gumit. Annak a gyarija 215/50/R17. Ha szelesebb felnit veszel akkor asszem 235/45/R17 is felmegy ra, ha jol emlekszem az olcsobb. Es nem nem ki olyan butan mint a 16ossal.
Mintha valaki egyszer irta volna, hogy talan a Kuga-nak van 17-es acelfelnije. De lehet tevedek.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Oldalak: 1 ... 452 453 454 455 456 457 458 [459] 460 461 462 463 464 465 466 ... 555   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.098 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.