Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.04 szombat, 22:20:17 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 456 457 458 459 460 461 462 [463] 464 465 466 467 468 469 470 ... 555   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Felnik, gumik  (Megtekintve 6569867 alkalommal)
0 Felhasználó és 45 vendég van a témában
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #23100 Dátum: 2015.09.23 szerda, 23:10:40 »

Vajon Nokian-ból miért a WR D3-mat tesztelték, ha már kint van a D4 is?


Egy csomó, a magyar piacon meghatározó gumi kimaradt, például a két új Hankook-minta. De nem tesztelték a Misi Cross Climate-ot sem, pedig szakmai körökben mindenki erre várt....
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #23101 Dátum: 2015.09.23 szerda, 23:17:10 »

Ahhoz képest, hogy az alpin5 tavaly az egekbe lett "írva" (és nem olcsó, de k... drága), most eléggé a középmezőnyben szerepel... Kulani Mester, akkor hogy is van ez?

http://abroncs.blog.hu/2015/08/18/most_akkor_mi_van_az_adac_tesztekkel_hazudtak_delben_hazudtak_este

:-)

Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #23102 Dátum: 2015.09.23 szerda, 23:24:25 »

Szerk.: gumis véleményére sosem adok. Ugyan olyan felhasználó, mint Te. Annyi, hogy Ő szereli fel. De a saját autóin nem cserélgeti havonta. Wink

Egyrészt ez sem feltétlenül igaz (lásd a "Kulani módszert"), másrészt a sok gumit értékesítő viszonteladókat meg szokták autóztatni a nagyobb gumigyárak (én is bejártam a fél világot gumikat tesztelni).

Harmadrészt a gumisok fő információ forrása a visszatérő vevő, illetve a leszerelt gumiabroncs. Ez utóbbinak az állapotából, kopásaiból elég sokat megtud, aki ért hozzá. A lojális ügyfelek által nyújtott visszacsatolás pedig pótolhatatlan. Itt elsősorban a power userekre gondolok, akik tényleg keményen tekerik a kilométereket az autóikba. Ők gyakran kifejezetten értelmesen tudnak értékelni gumikat, érdemes odafigyelni a véleményükre.
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #23103 Dátum: 2015.09.24 csütörtök, 08:54:01 »

Egyrészt ez sem feltétlenül igaz (lásd a "Kulani módszert"), másrészt a sok gumit értékesítő viszonteladókat meg szokták autóztatni a nagyobb gumigyárak (én is bejártam a fél világot gumikat tesztelni).

Harmadrészt a gumisok fő információ forrása a visszatérő vevő, illetve a leszerelt gumiabroncs. Ez utóbbinak az állapotából, kopásaiból elég sokat megtud, aki ért hozzá. A lojális ügyfelek által nyújtott visszacsatolás pedig pótolhatatlan. Itt elsősorban a power userekre gondolok, akik tényleg keményen tekerik a kilométereket az autóikba. Ők gyakran kifejezetten értelmesen tudnak értékelni gumikat, érdemes odafigyelni a véleményükre.
akkor az csak mellékes,hogy azt a nótát fügyülöd,amiért fizetnek?! nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #23104 Dátum: 2015.09.24 csütörtök, 08:58:41 »

sszzzzz...saját cikkel alátámasztani a saját véleményed,hát....elég gyengusz. nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #23105 Dátum: 2015.09.24 csütörtök, 09:00:11 »

Nem fogunk egyetérteni de nembaj  smile

Lehet meg fogsz sertodni de nem azért írom.  Aki egy kb 10 éves téli gumira azt mondja/írja,  h teljesen jó annak pár dologról nagyon nincs fogalma.  Vagy száraz úton jár csak vele. De ott a nyári is jó. 

A nálunk lévő gumis akihez járok nem azt nézi hogy tud minél gyorsabban minél több pénzt keresni, mert nem Budapesten vagyunk. Aztán ha nem tetszik valami az ugyfelnek akkor majd jön masik mert quva sok az ember amugyis+a szomszedjat sem ismeri es igy nem derul ki. És a saját kocsijára sem tesz nagy nevű gumikat csak azért, h reklamozhassa ilyet kell venni (mert azon van a legnagyobb haszon)Ha meg szerinted ugyanolyan felhasználó mint a lakosság akkor nemertem miért mondana hulyeseget??

Nem mondanám, h xar a Pirelli. Volt nyáriban is, nagyon jól tapadt.  Persze cserébe kopott is. De ez mindegyikre igaz.

De mindegy, mindenki úgy csinálja ahogy jónak látja.

Nem is hiszem, hogy a meggyőzésről van szó, itt inkább a vélemény cseréről. nyes

Amiért le merem írni a véleményemet:

- elég sok autót vezetek nap, mint nap (ez Veled is igencsak előfordul)
- sok gumit teszteltem már életem folyamán, tudatosan,
- az egyik legjobb barátom, aki Mondeos volt évekig, egy igen neves gumis itt a környéken,(nem vagyok pesti, rám is azok vonatkoznak, mint amit Te írtál, kisváros...)
- illetve eddig javarészt mindenki ezt a véleményt osztotta itt a fórumon, mint az enyém, csak most én írom le, ezért nem áll mellém seniki...

Hogy pontosítsak, miről is írok. Amikor én azt mondom, hogy csak új legyen, akkor a korábbi Courier, Snowfox, (ezt félve írom le, mert vmi atom xar volt) Matador minőségre írom, hogy kuka. Inkább a használt prémium... Augusztusban, a gumis barátom ajánlására, és a tesztek olvasása miatt vettem Hankook nyárit. 4db újat. Ez mint az álom. Én ezt lassan prémiumnak tartom, nem egy második vonal belinek... De ugye a témában nem ez az, ami alátámasztja a véleményemet. A Galaxyn UG6 van, ahogy írod kb 10 éves. A Mercin hasonló korú Michelin Alpine téli gumi. Mindkettő úgy viselkedik a hóban, és a csúszós úton, mint az álom! Azt tudni kell, hogy én egy hegyes vidéken lakom, nem az alföldön. Felfelé jó volt az olcsó téli is, csak kanyarodni, és megállni nem kellett vele. Vadi új korában is halál félelmem volt. Azt hittem, hogy ennyit tudnak télen az autók. Majd megismerkedtem a prémiummal... Azóta értem, hogy aki gyorsabban megy télen, mint az átlag, az mire is épít...

Egy azon méretből tudok felsorolni több gyártót is: UG7, UG8, Conti, Kléber, Pirelli. Ezeket mind új korától használom, tesztelem. A Goodyear verhetetlen. Nem kell óvatoskodni, mindenhova oda lehet tenni. A Contival elég sok az anyaghiba, nem is érdemes róla beszélni, pedig egy tűrhető minőség. Pirellivel volt, hogy elindulni nem tudtam, pedig nem volt benne 1000 km. Visszamentem ugyan oda pár perc múlva az UG6-al, majd a michlen Aplin-al, és néztem, hogy hogyan is akadhattam itt el korábban a Pirellivel... Ráadásul egy vadi új gumi, és semmi komfortélmény, pedig egy jó futóművel megáldott C-Max-on van, míg a Michelin egy A Mercin, aminek nem sok köze van a kényelemhez... De ugyan ezt tapasztalom szintén a 205/55 R16-nál, hogy 2008-as Opel astra Goodyear UG8 szépen veszi a gödröket, míg a pirelli ugyan ebben a méretben, ugyan annyi km-rel üt minden úthibában...

De ezek ugye nem laboratóriumi tesztek, csak a saját meglátásaim. wave
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #23106 Dátum: 2015.09.24 csütörtök, 12:08:15 »

Nem fogunk egyetérteni de nembaj  smile

Lehet meg fogsz sertodni de nem azért írom.  Aki egy kb 10 éves téli gumira azt mondja/írja,  h teljesen jó annak pár dologról nagyon nincs fogalma.  Vagy száraz úton jár csak vele. De ott a nyári is jó. 

A nálunk lévő gumis akihez járok nem azt nézi hogy tud minél gyorsabban minél több pénzt keresni, mert nem Budapesten vagyunk. Aztán ha nem tetszik valami az ugyfelnek akkor majd jön masik mert quva sok az ember amugyis+a szomszedjat sem ismeri es igy nem derul ki. És a saját kocsijára sem tesz nagy nevű gumikat csak azért, h reklamozhassa ilyet kell venni (mert azon van a legnagyobb haszon)Ha meg szerinted ugyanolyan felhasználó mint a lakosság akkor nemertem miért mondana hulyeseget??

Nem mondanám, h xar a Pirelli. Volt nyáriban is, nagyon jól tapadt.  Persze cserébe kopott is. De ez mindegyikre igaz.

De mindegy, mindenki úgy csinálja ahogy jónak látja.

+1 részemről. Nagyon sok gumit próbáltam már én is, bár nem vagyok nagy tudású szaki ezen a téren. 8 évvel ezelőttig évi 60-80eKm-t mentem (szinte állandóan autóban ültem). A lényeg, hogy az a tapasztalatom, a használt, 3 évesnél idősebb gumi max 1 szezont bír ki. Az 5. szezonában az adott gumi tudása nulla és inkább veszélyes. Nekem a számomra legfontosabb emberek is szoktak az autóban ülni (gyerekek, asszony, anyós, ja az nem... Cheesy), így fontos, hogy a gumi, fék, futómű mindig a legjobb állapotban legyen. Ez nem kevés pénz, de ha életet ment, akkor már megérte.

Ez a vélemény nem 18 éves koromban fogalmazódott meg, hanem amikor sok problémám volt abból, hogy az autó a használt gumi miatt csúszott. Egy darabig gondoltam, hogy hát a havon mindenki csúszik. Amikor utolértem egy autót, ami simán megállt a havon, akkor a bocsánatkérés mellett, megnéztem milyen gumi van rajta. Azon egy michlen alpin volt akkor (még nem sorszámozták, mert az első volt).

Nagyon érdemes szétnézni gumi kérdésben és olyan emberek véleményét kikérni, akikben megbízhatunk. Pl Kulani mesternek nem hiszem, hogy itt bármi érdeke fűződne akármelyik márkához, mert nem mindenki nála vásárol. Szerintem a véleményére lehet adni.

Szóval a használt 5 éves nagyon prémium fasza gumit, akkor lecseréltem egy Barum Polaris-ra és érdekes módon az autó vezethető volt. Ma a hankook is nagyon ott van, de vannak még sokan, akik a prémium fele tartanak, jó az áruk és nagyon jó a tudásuk. Én a hankook-ok vagy a Barumot előbb választanám, mint bármelyik prémiumot 4 évesen (vagy akár 3 évesen). Egy ilyen gumi 4 szezont biztos kibír, a 3 éves prémiumból, már a 4. szettet kellene szerezni, ha talál az ember. Árban szerintem kb ugyan ott lesz a vége, de ha nem, a különbség nekem megéri.
Naplózva
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #23107 Dátum: 2015.09.24 csütörtök, 12:17:52 »

sszzzzz...saját cikkel alátámasztani a saját véleményed,hát....elég gyengusz. nyes

Nem a cikkel támasztottam alá a véleményemet, hanem a cikkben (pontosabban blogbejegyzésben) írtam le azt.
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #23108 Dátum: 2015.09.24 csütörtök, 12:19:20 »

Ha mér megírtam, gondoltam, meg is osztom:

http://abroncs.blog.hu/2015/09/24/nem_erdemes_fetisizalni
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #23109 Dátum: 2015.09.24 csütörtök, 12:23:01 »

+1 részemről. Nagyon sok gumit próbáltam már én is, bár nem vagyok nagy tudású szaki ezen a téren. 8 évvel ezelőttig évi 60-80eKm-t mentem (szinte állandóan autóban ültem). A lényeg, hogy az a tapasztalatom, a használt, 3 évesnél idősebb gumi max 1 szezont bír ki. Az 5. szezonában az adott gumi tudása nulla és inkább veszélyes. Nekem a számomra legfontosabb emberek is szoktak az autóban ülni (gyerekek, asszony, anyós, ja az nem... Cheesy), így fontos, hogy a gumi, fék, futómű mindig a legjobb állapotban legyen. Ez nem kevés pénz, de ha életet ment, akkor már megérte.

Ez a vélemény nem 18 éves koromban fogalmazódott meg, hanem amikor sok problémám volt abból, hogy az autó a használt gumi miatt csúszott. Egy darabig gondoltam, hogy hát a havon mindenki csúszik. Amikor utolértem egy autót, ami simán megállt a havon, akkor a bocsánatkérés mellett, megnéztem milyen gumi van rajta. Azon egy michlen alpin volt akkor (még nem sorszámozták, mert az első volt).

Nagyon érdemes szétnézni gumi kérdésben és olyan emberek véleményét kikérni, akikben megbízhatunk. Pl Kulani mesternek nem hiszem, hogy itt bármi érdeke fűződne akármelyik márkához, mert nem mindenki nála vásárol. Szerintem a véleményére lehet adni.

Szóval a használt 5 éves nagyon prémium fasza gumit, akkor lecseréltem egy Barum Polaris-ra és érdekes módon az autó vezethető volt. Ma a hankook is nagyon ott van, de vannak még sokan, akik a prémium fele tartanak, jó az áruk és nagyon jó a tudásuk. Én a hankook-ok vagy a Barumot előbb választanám, mint bármelyik prémiumot 4 évesen (vagy akár 3 évesen). Egy ilyen gumi 4 szezont biztos kibír, a 3 éves prémiumból, már a 4. szettet kellene szerezni, ha talál az ember. Árban szerintem kb ugyan ott lesz a vége, de ha nem, a különbség nekem megéri.
már hogyne lenne érdeke.azt reklámozza,amiből zsé van.ez a dolga.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #23110 Dátum: 2015.09.24 csütörtök, 12:36:20 »

már hogyne lenne érdeke.azt reklámozza,amiből zsé van.ez a dolga.


Aki nézi az ajánlataimat, az pontosan tudja, hogy gyakorlatilag minden márka minden gumiját áruljuk.

Tény, hogy a saját autóinkra egy éve már csak magyar gyártókapacitással rendelkező márkák gumijait szereljük, így ezekre vannak a  legjobb áraink. (Hankook, Misi, Brigi, Vredestein)

Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #23111 Dátum: 2015.09.24 csütörtök, 12:42:29 »


Aki nézi az ajánlataimat, az pontosan tudja, hogy gyakorlatilag minden márka minden gumiját áruljuk.

Tény, hogy a saját autóinkra egy éve már csak magyar gyártókapacitással rendelkező márkák gumijait szereljük, így ezekre vannak a  legjobb áraink. (Hankook, Misi, Brigi, Vredestein)



Tényleg, majd nézel nekem gumi árat? Cheesy amit leveleztünk. Nem sürgős, mert úgy is éppen karosszériásnál van, szóval legalább 3 hét, aztán jön a tél és kevés verseny lesz. Nem tudom, hogy a 235/85 r16 beférne-e oda, mert talán 5mm hely marad a kerék végénél.
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #23112 Dátum: 2015.09.24 csütörtök, 12:44:21 »

már hogyne lenne érdeke.azt reklámozza,amiből zsé van.ez a dolga.

ha tőle vennél, akkor nyilván, de sokan nem tőle veszik és nem kap a Michelin-től minden kerék után jutalékot, amikt más gumis ad el Cheesy
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #23113 Dátum: 2015.09.24 csütörtök, 12:51:26 »


Aki nézi az ajánlataimat, az pontosan tudja, hogy gyakorlatilag minden márka minden gumiját áruljuk.

Tény, hogy a saját autóinkra egy éve már csak magyar gyártókapacitással rendelkező márkák gumijait szereljük, így ezekre vannak a  legjobb áraink. (Hankook, Misi, Brigi, Vredestein)


nem mondom,hogy ez baj,hiszen ebből élsz.annyit mondok,hogy az általad nem "támogatott" márkák is ott vannak,működnek,sőt...
« Utoljára szerkesztve: 2015.09.24 csütörtök, 13:37:21 írta alf » Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #23114 Dátum: 2015.09.24 csütörtök, 12:53:05 »

ha tőle vennél, akkor nyilván, de sokan nem tőle veszik és nem kap a Michelin-től minden kerék után jutalékot, amikt más gumis ad el Cheesy
de befolyásolja a vásárlókat fizetetten....
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #23115 Dátum: 2015.09.24 csütörtök, 13:23:34 »

Szóval a használt 5 éves nagyon prémium fasza gumit, akkor lecseréltem egy Barum Polaris-ra és érdekes módon az autó vezethető volt.

Mennyi km volt abban a prémium gumiban? Kb hány százalékos lehetett?
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #23116 Dátum: 2015.09.24 csütörtök, 13:42:50 »

Mennyi km volt abban a prémium gumiban? Kb hány százalékos lehetett?
nem erre válaszolva,csak érdekességként.
a contik 2 nyári szezon alatt(40ekm) 4mm-re koptak.Rendben volt velük minden,de azért erre kumma drága gumi.
A kumho az első szezonban most(kb 20e km után),tart 6,5mm-nél.és ugyanolyan rendben van vele minden.
Azt látni,hogy ez 3 szezont boztos elfut 4 mm-ig.És fele annyiba kerül csak majdnem.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #23117 Dátum: 2015.09.24 csütörtök, 13:57:40 »

Mennyi km volt abban a prémium gumiban? Kb hány százalékos lehetett?

Jó régen volt, nem emlékszem rá, de volt még mintázat és örültem is neki, hogy milyen jó vétel volt. A minta mélysége nem minden. Ha a gumi felkeményedik, akkor elveszti a tapadását. A használt gumi, amit párszor már ért UV elkezd megváltozni, így a minősége romlani.

Pl én nem szeretem azokat a gumikat, amik 3 évesen (40ekm-el) is még csak 1-2mm-t koptak, mert azok túl kemények. Persze nem a folyós gumikról beszélek, de egy gumi igen is kopjon és max 4 évet bírjon ki nekem. Utána nem érdekel a minta mélysége, mert az a gumi akkor is ***, ha csak állta az autón. A nap már megette, hiába bármilyen gumiápoló.

Motoron megtanultam, hogy a tartós gumik általában csúsznak (általában szárazon sem tudják azokat a szélsőséges értékeket ami kell). Vagy már szárazon is vagy vizesen nagyon. Persze minden vezetési stílus függő is, mert vannak nálam megfontoltabb vezetők, akiknek kb mindegy, mert nem mennek úgy, hogy számítson.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #23118 Dátum: 2015.09.24 csütörtök, 13:57:58 »

nem erre válaszolva,csak érdekességként.
a contik 2 nyári szezon alatt(40ekm) 4mm-re koptak.Rendben volt velük minden,de azért erre kumma drága gumi.
A kumho az első szezonban most(kb 20e km után),tart 6,5mm-nél.és ugyanolyan rendben van vele minden.
Azt látni,hogy ez 3 szezont boztos elfut 4 mm-ig.És fele annyiba kerül csak majdnem.

Ahogy lejjebb írtam, a contival vannak gondok...

Na és az is igaz, hogy egy jól tapadó gumi gyorsabban kopik...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #23119 Dátum: 2015.09.24 csütörtök, 14:03:12 »

Jó régen volt, nem emlékszem rá, de volt még mintázat és örültem is neki, hogy milyen jó vétel volt. A minta mélysége nem minden. Ha a gumi felkeményedik, akkor elveszti a tapadását. A használt gumi, amit párszor már ért UV elkezd megváltozni, így a minősége romlani.

Pl én nem szeretem azokat a gumikat, amik 3 évesen (40ekm-el) is még csak 1-2mm-t koptak, mert azok túl kemények. Persze nem a folyós gumikról beszélek, de egy gumi igen is kopjon és max 4 évet bírjon ki nekem. Utána nem érdekel a minta mélysége, mert az a gumi akkor is ***, ha csak állta az autón. A nap már megette, hiába bármilyen gumiápoló.

Motoron megtanultam, hogy a tartós gumik általában csúsznak (általában szárazon sem tudják azokat a szélsőséges értékeket ami kell). Vagy már szárazon is vagy vizesen nagyon. Persze minden vezetési stílus függő is, mert vannak nálam megfontoltabb vezetők, akiknek kb mindegy, mert nem mennek úgy, hogy számítson.

Szóval érted. Wink Ez melléduma, és nem válasz a kérdésemre. nyes
Nyilván egy 85-90%-os használt prémiumot hasonlítottam korábban egy új olcsóhoz. ilyen gumikon volt a lenti tapasztalat.

Naná, hogy egy 50%-os prémiumnál jobb az új xar is.......

Nekem nem sok UV éri a gumimat. Max használat közben. De én csak ritkán használom, és akkor egyszerre több km-t. Nem ez az idilli, és ilyenkor is öregszik, de még mindig jobb az én UG6-osom 10 évesen kevés km-rel, mint egy olcsó xar. Wink
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #23120 Dátum: 2015.09.24 csütörtök, 14:27:17 »

Ahogy lejjebb írtam, a contival vannak gondok...

Na és az is igaz, hogy egy jól tapadó gumi gyorsabban kopik...
mégis az egyik legnagyobb név,és a legdrágább gumik egyike.de nem az a lényeg.hanem az,hogy ugyan ezt tudják jobb futásteljesítménnyel egy-egy kóreai is.töredékéért.simán.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #23121 Dátum: 2015.09.24 csütörtök, 14:29:30 »

mégis az egyik legnagyobb név,és a legdrágább gumik egyike.de nem az a lényeg.hanem az,hogy ugyan ezt tudják jobb futásteljesítménnyel egy-egy kóreai is.töredékéért.simán.

Tapadásban is? Mert a Continak is van olcsóbb, eco gumija, az nem kopik annyira. De nem is tapad.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #23122 Dátum: 2015.09.24 csütörtök, 14:30:49 »

Tapadásban is? Mert a Continak is van olcsóbb, eco gumija, az nem kopik annyira. De nem is tapad.
én most sportcontact5 vs kumho-ról beszélek.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #23123 Dátum: 2015.09.24 csütörtök, 14:33:14 »

Szóval érted. Wink Ez melléduma, és nem válasz a kérdésemre. nyes
Nyilván egy 85-90%-os használt prémiumot hasonlítottam korábban egy új olcsóhoz. ilyen gumikon volt a lenti tapasztalat.

Naná, hogy egy 50%-os prémiumnál jobb az új xar is.......

Nekem nem sok UV éri a gumimat. Max használat közben. De én csak ritkán használom, és akkor egyszerre több km-t. Nem ez az idilli, és ilyenkor is öregszik, de még mindig jobb az én UG6-osom 10 évesen kevés km-rel, mint egy olcsó xar. Wink

Nem mellé duma.. Az UV hatására elindulnak a gumiban a kémiai folyamatok. Ha egy télen (nov-márc) használtad, akkor az a gumi max 4 évet bír ki akkor is ha még szőrös. Ennek megfelelően én már nem raknám fel. Nem szoktam méricskélni a gumim mélységét, mert minek. előtte csak az érdekelt, hogy a rendőr ne büntessen meg, azóta csak az érdekel, hogy jó és biztonságos gumi legyen és 4 évente csere. Egy soha nem használt gumi, ami jól klimatizált raktárban volt és UV-t még nem látott, az 5 évesen is újnak számít, de ugyebár itt most nem erről volt szó. Egy használt gumi az használt és én nem bízok benne.

Az a jó, hogy mindenkinek más a tapasztalata, nem lehet teljesen egységes véleményt leírni. A körtét az almával összehasonlítás nem jó. Egy 3 éves prémium gumit összehasonlítani egy "talicskára sem raknám fel" gumival nem teljesen igaz. De pl Egy UG6 5 évesen már biztos rosszabb, mint egy Hankook újonnan, ha az UG6-ot már 5 évvel ezelőtt használták.
Naplózva
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #23124 Dátum: 2015.09.24 csütörtök, 14:38:27 »

én most sportcontact5 vs kumho-ról beszélek.

Ha nem szakad szombaton, azért néznék egy fékezés tesztet. Bár kicsit csalok, mert újak a betéteim.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #23125 Dátum: 2015.09.24 csütörtök, 14:39:40 »

Ha nem szakad szombaton, azért néznék egy fékezés tesztet. Bár kicsit csalok, mert újak a betéteim.
Ati.Hol,a füvön? nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #23126 Dátum: 2015.09.24 csütörtök, 14:59:56 »

Ati.Hol,a füvön? nyes
Minden út füves azon a környéken?  vigyor3
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #23127 Dátum: 2015.09.24 csütörtök, 15:03:07 »

Nem mellé duma..  De pl Egy UG6 5 évesen már biztos rosszabb, mint egy Hankook újonnan, ha az UG6-ot már 5 évvel ezelőtt használták.

De az. nyes

Én sosem állítottam a folytatásod ellentettjét. Most csak szimplán ellent akarsz mondani, de nem megy. wave
Ugyanis nem erről volt szó. nyes
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #23128 Dátum: 2015.09.24 csütörtök, 15:05:49 »

mégis az egyik legnagyobb név,és a legdrágább gumik egyike.de nem az a lényeg.hanem az,hogy ugyan ezt tudják jobb futásteljesítménnyel egy-egy kóreai is.töredékéért.simán.

Van ellenpélda, és osztom is!
De én leírtam, hogy miért merek véleményt írni. Mert nem két gumit hasonlítok össze, hanem több autón, több gumit, illetve olykor hasonló méreteket is más márkákkal. nyes
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #23129 Dátum: 2015.09.24 csütörtök, 15:11:20 »

Minden út füves azon a környéken?  vigyor3
basszus,oda aszfalt út vezet? hehe
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #23130 Dátum: 2015.09.24 csütörtök, 15:13:21 »

basszus,oda aszfalt út vezet? hehe

Minden út Kómába vezet. Ha jól emlékszem...  nyes
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #23131 Dátum: 2015.09.24 csütörtök, 15:17:41 »

Ati.Hol,a füvön? nyes


Majd az M7-en.  eplus2 
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #23132 Dátum: 2015.09.24 csütörtök, 15:17:53 »

Minden út Kómába vezet. Ha jól emlékszem...  nyes
Ennyit azert nem fogunk inni  pias vigyor3
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #23133 Dátum: 2015.09.24 csütörtök, 15:18:22 »

Van ellenpélda, és osztom is!
De én leírtam, hogy miért merek véleményt írni. Mert nem két gumit hasonlítok össze, hanem több autón, több gumit, illetve olykor hasonló méreteket is más márkákkal. nyes
és én szerinted mennyit hasonlítok?ebben a példában 2őt.de te például próbáltál már dayton télit vagy federal "utcai pályagumit",és szembe tudtad őket állítani a nagy nevekkel,mint a Misi,conti,vagy pirelli?Van amiben többet tudnak a nagyok,csak nincs priban az ár érék arányuk.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #23134 Dátum: 2015.09.24 csütörtök, 15:20:59 »

és én szerinted mennyit hasonlítok?ebben a példában 2őt.de te például próbáltál már dayton télit vagy federal "utcai pályagumit",és szembe tudtad őket állítani a nagy nevekkel,mint a Misi,conti,vagy pirelli?Van amiben többet tudnak a nagyok,csak nincs priban az ár érék arányuk.

Korábban leírtam, hogy igen! Wink Volt Dayton is. nyes
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #23135 Dátum: 2015.09.24 csütörtök, 15:22:41 »

és én szerinted mennyit hasonlítok?ebben a példában 2őt.de te például próbáltál már dayton télit vagy federal "utcai pályagumit",és szembe tudtad őket állítani a nagy nevekkel,mint a Misi,conti,vagy pirelli?Van amiben többet tudnak a nagyok,csak nincs priban az ár érék arányuk.


Én próbáltam már Dayton télit (2 szezont használtam)......egy rakás xar.  Utána jött a Misi Alpin A4.....a különbség ég és föld.  
Kumhot is próbáltam (nyáriban) és nem volt vele semmi negatív tapasztalat.  
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #23136 Dátum: 2015.09.24 csütörtök, 15:50:42 »

De az. nyes

Én sosem állítottam a folytatásod ellentettjét. Most csak szimplán ellent akarsz mondani, de nem megy. wave
Ugyanis nem erről volt szó. nyes

De nem  falbav
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #23137 Dátum: 2015.09.24 csütörtök, 15:56:00 »

De nem  falbav

Én konkrétumokról beszélek, Te nem. wave
Kérdezem a km-t, meg az állapotot, Te jössz az UV-val. nyes
Már meg sem merem kérdezni, hogy milyen márka volt az az 5 éves prémium, mert még a végén azt hiszed, hogy kötexem. hehe eplus2

Szerk: írom, hogy a Hankook-ot már inkább a prémiumhoz hasonlítom, Te meg írod, hogy jobb egy új prémium (Hankook), mint egy használt prémium. Hát ezt eddig senki sem vonta kétségbe. vigyor3
« Utoljára szerkesztve: 2015.09.24 csütörtök, 15:57:47 írta Joe » Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #23138 Dátum: 2015.09.24 csütörtök, 16:03:26 »

Én konkrétumokról beszélek, Te nem. wave
Kérdezem a km-t, meg az állapotot, Te jössz az UV-val. nyes
Már meg sem merem kérdezni, hogy milyen márka volt az az 5 éves prémium, mert még a végén azt hiszed, hogy kötexem. hehe eplus2

Szerk: írom, hogy a Hankook-ot már inkább a prémiumhoz hasonlítom, Te meg írod, hogy jobb egy új prémium (Hankook), mint egy használt prémium. Hát ezt eddig senki sem vonta kétségbe. vigyor3

sajna a jelentéktelen adatok kihullanak a fejemből. Volt öreg goodyear is meg volt valami más is, de nem emlékszem, mert nem tudtam, hogy kérdezni fogod.

Azt gondoltam, hogy a hozzászólásokat összességben értelmezitek, így elnézést, ha nem mindenhova írtam ki mindent. Valahol azt írtam, hogy a Hankook a premium fele törekszik, meg írtam, hogy inkább egy Barum, mint egy 4-5 éves használt premium. Azt is írtam, hogy nem csak a minta mélysége számít, hanem maga a gumi állaga, ami az UV hatására igencsak gyorsan változik. Meg még írtam sok mindent, de jó lenne összességében értelmezni.

Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #23139 Dátum: 2015.09.24 csütörtök, 16:15:45 »

sajna a jelentéktelen adatok kihullanak a fejemből. Volt öreg goodyear is meg volt valami más is, de nem emlékszem, mert nem tudtam, hogy kérdezni fogod.

Azt gondoltam, hogy a hozzászólásokat összességben értelmezitek, így elnézést, ha nem mindenhova írtam ki mindent. Valahol azt írtam, hogy a Hankook a premium fele törekszik, meg írtam, hogy inkább egy Barum, mint egy 4-5 éves használt premium. Azt is írtam, hogy nem csak a minta mélysége számít, hanem maga a gumi állaga, ami az UV hatására igencsak gyorsan változik. Meg még írtam sok mindent, de jó lenne összességében értelmezni.



Így nem sok értelme van a dolognak. Én konkrétumokat hasonlítok konkrétumokkal. Nem csak azt tudom, hogy öreg volt...

És igen, az alábbi hsz-ben arra akartam célozni, amire Te, hogy összességében kéne venni. nyes Ja, és hogy nem eltérni a tárgytól. Gondolom, hogy vizsgáltad az "öreg" gumik összetételeit is, ezért hivatkozol erre... wave

És olvasom minden HSZ-edet a témában. Ezért is tudom, hogy mikor kapok választ, és mikor csak magyarázkodást... Én a 85-90%-os, ali használt prémiumot hasonlítom az új gagyihoz. Tapasztalataim alapján az olcsó akkor is csak olcsó marad.....

Én a nyáron Nokian-t cseréltem Hankookra. Ég és föld a Hankook javára. De a Nokian guminak már nem volt mintája, "öreg" volt. vigyor3
(a Nokian gumim xarrá voltak revülve, a szintén használt Goodyear UG6 télijeimen még a használat sem látszik...)
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #23140 Dátum: 2015.09.24 csütörtök, 16:59:04 »

Így nem sok értelme van a dolognak. Én konkrétumokat hasonlítok konkrétumokkal. Nem csak azt tudom, hogy öreg volt...

És igen, az alábbi hsz-ben arra akartam célozni, amire Te, hogy összességében kéne venni. nyes Ja, és hogy nem eltérni a tárgytól. Gondolom, hogy vizsgáltad az "öreg" gumik összetételeit is, ezért hivatkozol erre... wave

És olvasom minden HSZ-edet a témában. Ezért is tudom, hogy mikor kapok választ, és mikor csak magyarázkodást... Én a 85-90%-os, ali használt prémiumot hasonlítom az új gagyihoz. Tapasztalataim alapján az olcsó akkor is csak olcsó marad.....

Én a nyáron Nokian-t cseréltem Hankookra. Ég és föld a Hankook javára. De a Nokian guminak már nem volt mintája, "öreg" volt. vigyor3
(a Nokian gumim xarrá voltak revülve, a szintén használt Goodyear UG6 télijeimen még a használat sem látszik...)

 worship köszi az infókat, megértem, hogy nem akarod tudomásul venni amit írok, semmi gond. Nem magyarázkodok, nem tudtom 1x évvel ezelőtt, hogy majd ezekeről pontosan be kell számolnom és a gumi nem a fétisem. Nem is akarom megmondani, hogy ki az aki kötegszik, magyarázkodik, félremagyaráz, kever-kavar..., mert nem érdekel. Az olcsó az olcsó is marad és leginkább sz@r, ezt nem vitatom, azt sem vitatom, hogy egy 10 éves guminál bármilyen sz@r jobb lehet, mert a sz@rnak is vannak fokozatai. És le is írtad, hogy az alig használtat hasonlítod össze. Tök jó és ezt nem is vitatja senki, hogy egy éves prémium téli gumi sokkal jobb mint bármelyik gagyi. Amit írtak ebben az ügyben nagyjából két fontos (és sok egyéb kevésbé fontos) állítás köré lehet tenni:
- ha lassan kopik, akkor tök mindegy mi van ráírva jobban csúszik, mint a hasonló kategóriájú, jobban kopó gumi
- nem csak a méret a lényeg, ha a gumi öreg, mindegy mekkora a minta mélysége az a gumi ***

remélem most már érezhető, hogy nem igazán különbözik a véleményünk  wow1

Balesetmentes közlekedést kívánok.
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #23141 Dátum: 2015.09.24 csütörtök, 19:07:18 »


235/55/18-nak mi a váltómérete mondjuk 16-osban?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #23142 Dátum: 2015.09.24 csütörtök, 19:08:07 »

nem mondom,hogy ez baj,hiszen ebből élsz.annyit mondok,hogy az általad nem "támogatott" márkák is ott vannak,működnek,sőt...

Ezt nem tudom mire vélni.

A négy márkára (Hankook, Vredestein, Misi, Brigi) mindenki másnál jobb árat tudok adni.

Más márkák esetében is versenyképesek vagyunk.

Ennyi.  
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #23143 Dátum: 2015.09.24 csütörtök, 19:08:11 »



Én próbáltam már Dayton télit (2 szezont használtam)......egy rakás xar.  Utána jött a Misi Alpin A4.....a különbség ég és föld.  
Kumhot is próbáltam (nyáriban) és nem volt vele semmi negatív tapasztalat.  
látod?még a személyes tapasztalataink sem egyformák.Nem mondhatok semmilyen panaszt a Dayton télire mondani.Aztán most Toyo van téliben 16"-ban.A tavalyi telet szépen abszolválta,de az biztos,hogy ez hamarabb öregszik meg,mint elkopik,mert kb 3hónapot volt fenn legutóbb is.

Aztán ott volt a 18"-os téliek.A wintercontact nem rossz,sőt.De abban a méretben 60-70e/db.annyival nem tud többet egy Hankukinál pl,amennyivel többe kerül.
Na meg a misik.3évesen kagylósra koptak. levele
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #23144 Dátum: 2015.09.24 csütörtök, 19:17:01 »

Ezt nem tudom mire vélni.

A négy márkára (Hankook, Vredestein, Misi, Brigi) mindenki másnál jobb árat tudok adni.

Más márkák esetében is versenyképesek vagyunk.

Ennyi.  
Van még jópár másik márka,típus,mintázat ami viszont nincs a négy márkában,és e szerint alakítod a véleményedet is.És ezzel tudsz befolyásolni vásárlókat,akiknek szempont a gazdaságosság is a használhatóság mellett is.Talán valós tapasztalat nélkül is...mindazmellett,hogy biztosan több közöd van a gumikhoz,mint bármelyikőnknek.Sőt,talán még az is lehet,hogy mást abból ítélsz meg,hogy milyen gumit vesz vagy nem vesz,esetleg nem nálad vásárol.Na persze ez sem nagy probléma.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #23145 Dátum: 2015.09.24 csütörtök, 19:57:28 »

Van még jópár másik márka,típus,mintázat ami viszont nincs a négy márkában,és e szerint alakítod a véleményedet is.És ezzel tudsz befolyásolni vásárlókat,akiknek szempont a gazdaságosság is a használhatóság mellett is.

Tényleg nem értelek.
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #23146 Dátum: 2015.09.24 csütörtök, 20:03:16 »

Tényleg nem értelek.
azt sajnálom,pedig nem beszélek rébuszokban.na de mind1 is.gondolom.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #23147 Dátum: 2015.09.24 csütörtök, 21:28:49 »

235/55/18-nak mi a váltómérete mondjuk 16-osban?

235/65R16
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #23148 Dátum: 2015.09.25 péntek, 07:48:37 »

azt sajnálom,pedig nem beszélek rébuszokban.na de mind1 is.gondolom.

Kulani kolléga megsértett vmivel?
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #23149 Dátum: 2015.09.25 péntek, 08:12:10 »

Kulani kolléga megsértett vmivel?
nem tud,nem ismer.talán az ellenkezője....
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Oldalak: 1 ... 456 457 458 459 460 461 462 [463] 464 465 466 467 468 469 470 ... 555   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.103 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.