Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.04 szombat, 23:08:40 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 458 459 460 461 462 463 464 [465] 466 467 468 469 470 471 472 ... 555   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Felnik, gumik  (Megtekintve 6569914 alkalommal)
0 Felhasználó és 37 vendég van a témában
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #23200 Dátum: 2015.10.07 szerda, 15:37:40 »

Szerintem az XL "extra load" az oldalfal merevségére utal és nem a futófelület keménységére...

Amikor vettem a csirkére a gumit, az ember aszonta, hogy nem csak a fala merevebb, hanem a gumi összetételes is egy picit más, hogy a nagyobb igénybevételnek eleget tegyen, hiszen az ugyan olyan lágy gumi egy nehezebb autó alatt sokkal jobban fogyna
Naplózva
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #23201 Dátum: 2015.10.07 szerda, 16:18:31 »

Ha téligumi, akkor Hankook w320 vagy Vredestein Wintrac xtreme?

Most egy kicsit az utóbbi felé hajlok...

http://www.gtue.de/sixcms/media.php/gtue_relaunch_2015_develop.a.687.de/thumb_950/gtue-winterreifentest-2015-ergebnisse.jpg
Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #23202 Dátum: 2015.10.07 szerda, 19:41:56 »

Amikor vettem a csirkére a gumit, az ember aszonta, hogy nem csak a fala merevebb, hanem a gumi összetételes is egy picit más, hogy a nagyobb igénybevételnek eleget tegyen, hiszen az ugyan olyan lágy gumi egy nehezebb autó alatt sokkal jobban fogyna

Az ember rosszul mondta.

Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #23203 Dátum: 2015.10.07 szerda, 19:46:41 »

Szerintem az XL "extra load" az oldalfal merevségére utal és nem a futófelület keménységére...

Még csak arra sem. Az XL azt jelenti, hogy a gumi nagyobb súllyal terhelhető. A súlyt a levegő viseli a kerékben, nem a gumi odalfala. A magasabb súlyindex tehát arra utal, hogy nagyobb levegőnyomást visel el a gumi.

A nagyobb levegőnyomás a kerék középpontjától kifelé feszíti a gumit. Emiatt a magasabb súlyindexű gumi karkaszában több az elemi szál. De ez nem ad merevséget a karkasznak. Ha a farmergatyád kétszer olyan sűrű szövésű lenne, akkor sem állna meg a sarokban. Ellenben a sűrűbb szövés jobban ellenáll a levegőnyomás kifelé feszítő erejének.

Ennyike :-)

Tegye fel a kezét, aki ezt már látta ezen az oldalon leírva :-)

   
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #23204 Dátum: 2015.10.07 szerda, 19:47:22 »

Olyan létezik, h 1 nagyobb nehezebb kocsira gyártott teliguminak keményebb a futófelülete mint 1 kisautora gyártott kisebb guminak?  Új azonos markaju gumikról van szó

Nem, nem létezik.
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #23205 Dátum: 2015.10.07 szerda, 20:04:51 »

Még csak arra sem. Az XL azt jelenti, hogy a gumi nagyobb súllyal terhelhető. A súlyt a levegő viseli a kerékben, nem a gumi odalfala. A magasabb súlyindex tehát arra utal, hogy nagyobb levegőnyomást visel el a gumi.

A nagyobb levegőnyomás a kerék középpontjától kifelé feszíti a gumit. Emiatt a magasabb súlyindexű gumi karkaszában több az elemi szál. De ez nem ad merevséget a karkasznak. Ha a farmergatyád kétszer olyan sűrű szövésű lenne, akkor sem állna meg a sarokban. Ellenben a sűrűbb szövés jobban ellenáll a levegőnyomás kifelé feszítő erejének.

Ennyike :-)

Tegye fel a kezét, aki ezt már látta ezen az oldalon leírva :-)

   
  A levegőt a gumi tartja nem? Akkor azzal együtt a súlyt is, akkor csak erősebb az oldalfala.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #23206 Dátum: 2015.10.07 szerda, 20:05:52 »

Nem, nem létezik.
Pedig de.  Keményebb.  2015-ös mindkettő
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #23207 Dátum: 2015.10.07 szerda, 20:09:32 »

Még csak arra sem. Az XL azt jelenti, hogy a gumi nagyobb súllyal terhelhető. A súlyt a levegő viseli a kerékben, nem a gumi odalfala. A magasabb súlyindex tehát arra utal, hogy nagyobb levegőnyomást visel el a gumi.

A nagyobb levegőnyomás a kerék középpontjától kifelé feszíti a gumit. Emiatt a magasabb súlyindexű gumi karkaszában több az elemi szál. De ez nem ad merevséget a karkasznak. Ha a farmergatyád kétszer olyan sűrű szövésű lenne, akkor sem állna meg a sarokban. Ellenben a sűrűbb szövés jobban ellenáll a levegőnyomás kifelé feszítő erejének.

Ennyike :-)

Tegye fel a kezét, aki ezt már látta ezen az oldalon leírva :-)

   

A Barkasznak mi köze van a súlyindexhez? eplus2

Inkább arról írj légyszi, hogy mi különbség van a bruttó és a bruttó ár között. Szerintem semmi, te másképp értelmezed.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #23208 Dátum: 2015.10.07 szerda, 20:17:31 »

Az is tegye fel a kezét, aki kapott egy mézesmadzag levelet Kulani mestertől!
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #23209 Dátum: 2015.10.07 szerda, 20:31:48 »

A Barkasznak mi köze van a súlyindexhez? eplus2
Inkább arról írj légyszi, hogy mi különbség van a bruttó és a bruttó ár között. Szerintem semmi, te másképp értelmezed.

Nem Barkas, karkasz :-)

A barátaimnak magánlevében kiküldött árajánlat sajnos nem vonatkozik a céges megrendelésekre. Ennyi.

"Tégy félre minden mohóságot, és keresd a megelégedettséget; mert a mohó mindig nélkülöz, míg a megelégedett mindig szeretetben és dicséretben részesül."
(Bahá`u`lláh)
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #23210 Dátum: 2015.10.07 szerda, 20:34:54 »


(Bahá`u`lláh)
ez valami arab ál szent gumis mester? Baháulláh.... eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #23211 Dátum: 2015.10.07 szerda, 20:36:21 »

  A levegőt a gumi tartja nem? Akkor azzal együtt a súlyt is, akkor csak erősebb az oldalfala.

Ha kifeszítesz egy cérnaszálat a két kezed között, akkor simán össze tudod érinteni a két kezed, illetve egy erős mozdulattal szét tudod tépni a cérnaszálat.

Ha már száz cérnaszál van a két kezed között, pontosan ugyanolyan könnyű lesz a két kezedet egymás felé közelítened, viszont a száz cérnaszálat egyszerre eltépni már nem lesz egyszerű.

Az autó súlya egy irányba terheli a gumi szerkezetét, a gumiban lévő nyomás viszont ezzel ellentétes irányban.
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #23212 Dátum: 2015.10.07 szerda, 20:50:29 »

Nem Barkas, karkasz :-)

A barátaimnak magánlevében kiküldött árajánlat sajnos nem vonatkozik a céges megrendelésekre. Ennyi.

"Tégy félre minden mohóságot, és keresd a megelégedettséget; mert a mohó mindig nélkülöz, míg a megelégedett mindig szeretetben és dicséretben részesül."
(Bahá`u`lláh)

Én pl, nem vagyok a barátod, mégis megkaptam a levelet.

Ott folyamatosan többesszámban beszélsz, hogy a legjobb netes ajánlataitok vannak, és csepelen szerelést is végeztek. stb. Meg ugye számal igényünket előre jelezzük, vagy ismerőseinknek küldjü el és hivatkozzanak a levélre, mert utára kicsit magasabb árakkal dolgoztok.

Ha baráti a levél, ha nem, írod, hogy az árak bruttó áfás árak, majd megírod nekem hogy számlaigény esetén magasabb az ár.

A végén még a zsebemben is turkálsz.

Hát kedves újdonsült levelező barátom, ez a fogyasztó megtévesztése!


Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #23213 Dátum: 2015.10.07 szerda, 21:00:54 »

Még csak arra sem. Az XL azt jelenti, hogy a gumi nagyobb súllyal terhelhető. A súlyt a levegő viseli a kerékben, nem a gumi odalfala. A magasabb súlyindex tehát arra utal, hogy nagyobb levegőnyomást visel el a gumi.

A nagyobb levegőnyomás a kerék középpontjától kifelé feszíti a gumit. Emiatt a magasabb súlyindexű gumi karkaszában több az elemi szál. De ez nem ad merevséget a karkasznak. Ha a farmergatyád kétszer olyan sűrű szövésű lenne, akkor sem állna meg a sarokban. Ellenben a sűrűbb szövés jobban ellenáll a levegőnyomás kifelé feszítő erejének.

Ennyike :-)

Tegye fel a kezét, aki ezt már látta ezen az oldalon leírva :-)

   

én 95ben láttam a gumiszerelők szakkönyvében
Naplózva
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #23214 Dátum: 2015.10.07 szerda, 21:29:26 »

Én pl, nem vagyok a barátod, mégis megkaptam a levelet.

Ott folyamatosan többesszámban beszélsz, hogy a legjobb netes ajánlataitok vannak, és csepelen szerelést is végeztek. stb. Meg ugye számal igényünket előre jelezzük, vagy ismerőseinknek küldjü el és hivatkozzanak a levélre, mert utára kicsit magasabb árakkal dolgoztok.

Ha baráti a levél, ha nem, írod, hogy az árak bruttó áfás árak, majd megírod nekem hogy számlaigény esetén magasabb az ár.

A végén még a zsebemben is turkálsz.

Hát kedves újdonsült levelező barátom, ez a fogyasztó megtévesztése!





disz iz a begining of ö bjutiful frendsip  hehe hehe

Keress gumit a neten......én mindig találtam olcsóbbat (számlával).
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #23215 Dátum: 2015.10.07 szerda, 21:40:27 »



disz iz a begining of ö bjutiful frendsip  hehe hehe

Keress gumit a neten......én mindig találtam olcsóbbat (számlával).

Én most direkt drágábbat keresek! laugh
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #23216 Dátum: 2015.10.07 szerda, 21:41:49 »



disz iz a begining of ö bjutiful frendsip  hehe hehe

Keress gumit a neten......én mindig találtam olcsóbbat (számlával).
" az nem igaz. vagy biztos áfa csalók..."  nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #23217 Dátum: 2015.10.07 szerda, 22:10:20 »

" az nem igaz. vagy biztos áfa csalók..."  nyes

Pont lexarom, ha nekem úgy olcsóbb ugyanaz a gumi.

Most látom, hogy bekékültél.....Grat!  taps eljen
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #23218 Dátum: 2015.10.07 szerda, 22:15:01 »

" az nem igaz. vagy biztos áfa csalók..."  nyes

Most nem akarom mondani, hogy ki(k) az ÁFA csalók...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #23219 Dátum: 2015.10.08 csütörtök, 06:02:03 »

Most nem akarom mondani, hogy ki(k) az ÁFA csalók...
bagoly mondja....esete.
« Utoljára szerkesztve: 2015.10.08 csütörtök, 07:08:47 írta alf » Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #23220 Dátum: 2015.10.08 csütörtök, 07:09:15 »


Pont lexarom, ha nekem úgy olcsóbb ugyanaz a gumi.

Most látom, hogy bekékültél.....Grat!  taps eljen
Wink
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #23221 Dátum: 2015.10.08 csütörtök, 09:45:39 »

én 95ben láttam a gumiszerelők szakkönyvében
úgy könnyű
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #23222 Dátum: 2015.10.08 csütörtök, 09:46:50 »

Én pl, nem vagyok a barátod, mégis megkaptam a levelet.
Ott folyamatosan többesszámban beszélsz, hogy a legjobb netes ajánlataitok vannak, és csepelen szerelést is végeztek. stb. Meg ugye számal igényünket előre jelezzük, vagy ismerőseinknek küldjü el és hivatkozzanak a levélre, mert utára kicsit magasabb árakkal dolgoztok.
Ha baráti a levél, ha nem, írod, hogy az árak bruttó áfás árak, majd megírod nekem hogy számlaigény esetén magasabb az ár.
A végén még a zsebemben is turkálsz.
Hát kedves újdonsült levelező barátom, ez a fogyasztó megtévesztése!

Miután egy (magán)levélből, majd a kettőnk közötti levelezésből idézel, amit a többiek nem láthatnak, leírom, mi a helyzet.

Minden téli szezon előtt küldök egy szuper kedvezményes ajánlatot magán emailben azoknak, akik már vettek tőlem gumit, vagy direktben hozzám fordultak szakmai kérdéssel.

Az ajánlatban konkrét gumik konkrét bruttó árakon szerepelnek, és ezek tényleg kivételesen jó árak. A levélben ki is emelem, hogy utcára ennél drágábban áruljuk a gumikat.

BT válaszolt a gmail-es címére küldött ajánlatra, és megrendelt egy szett gumit, aminek darabja 28.990-ért szerepelt a listán. Azt írta, számlát kér egy xy kft nevére.

A válaszomban egy másik ajánlatot adtam, szó szerint ezt írtam: "A kiválasztott gumi ára cégeknek 31.000 ft. Ha te úgyis leírod az adódból, akkor mi is hadd keressünk."

Hozzá kell tennem, hogy a keresett gumira ez a 31 ezer forint is legjobb árgépes ár alatt van (darabonként konkrétan 730 forinttal, és akkor a szállítást még nem is számoltam). A linket a netes árakra mellékeltem is a levelemben.

Hát, ezt jelenti a "fogyasztó megtévesztése" meg a "zsebben turkálás."

Ha majd jövőre küldök még ki ilyen levelet (ez ezek után egyáltalán nem biztos), majd igyekszem még körültekintőbben fogalmazni.

Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #23223 Dátum: 2015.10.08 csütörtök, 09:51:17 »

Miután egy (magán)levélből, majd a kettőnk közötti levelezésből idézel, amit a többiek nem láthatnak, leírom, mi a helyzet.

Minden téli szezon előtt küldök egy szuper kedvezményes ajánlatot magán emailben azoknak, akik már vettek tőlem gumit, vagy direktben hozzám fordultak szakmai kérdéssel.

Az ajánlatban konkrét gumik konkrét bruttó árakon szerepelnek, és ezek tényleg kivételesen jó árak. A levélben ki is emelem, hogy utcára ennél drágábban áruljuk a gumikat.

BT válaszolt a gmail-es címére küldött ajánlatra, és megrendelt egy szett gumit, aminek darabja 28.990-ért szerepelt a listán. Azt írta, számlát kér egy xy kft nevére.

A válaszomban egy másik ajánlatot adtam, szó szerint ezt írtam: "A kiválasztott gumi ára cégeknek 31.000 ft. Ha te úgyis leírod az adódból, akkor mi is hadd keressünk."

Hozzá kell tennem, hogy a keresett gumira ez a 31 ezer forint is legjobb árgépes ár alatt van (darabonként konkrétan 730 forinttal, és akkor a szállítást még nem is számoltam). A linket a netes árakra mellékeltem is a levelemben.

Hát, ezt jelenti a "fogyasztó megtévesztése" meg a "zsebben turkálás."

Ha majd jövőre küldök még ki ilyen levelet (ez ezek után egyáltalán nem biztos), majd igyekszem még körültekintőbben fogalmazni.


ez nem korrekt eljárás.egy bruttó ár van,akár magánszemély akár cégnek.Jól néznénk ki,ha egy tesco is így állapítaná meg az árait.vagy bárki más. levele
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #23224 Dátum: 2015.10.08 csütörtök, 10:10:26 »

ez nem korrekt eljárás.egy bruttó ár van,akár magánszemély akár cégnek.Jól néznénk ki,ha egy tesco is így állapítaná meg az árait.vagy bárki más. levele

Teljesen bevett gyakorlat, hogy kereskedelmi cégek bizonyos ügyfeleknek adnak kedvezményt, másoknak meg nem. Így működnek a hűségakciók, a pontgyűjtő játékok, a kuponos megoldások, satöbbi.

De ha magadnak veszel autóalkatrészt, akkor neked is lehet saját kedvezményed a nagy autósboltokban. Különböző vásárlói kategóriák vannak, a nagyfelhasználók simán kapnak a kiírt árakból akár 40-50% kedvezményt is.

Amúgy elismerem, hogy nem fogalmaztam az eredeti levelemben elég világosan. 
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #23225 Dátum: 2015.10.08 csütörtök, 10:23:51 »

Miután egy (magán)levélből, majd a kettőnk közötti levelezésből idézel, amit a többiek nem láthatnak, leírom, mi a helyzet.

Minden téli szezon előtt küldök egy szuper kedvezményes ajánlatot magán emailben azoknak, akik már vettek tőlem gumit, vagy direktben hozzám fordultak szakmai kérdéssel.

Az ajánlatban konkrét gumik konkrét bruttó árakon szerepelnek, és ezek tényleg kivételesen jó árak. A levélben ki is emelem, hogy utcára ennél drágábban áruljuk a gumikat.

BT válaszolt a gmail-es címére küldött ajánlatra, és megrendelt egy szett gumit, aminek darabja 28.990-ért szerepelt a listán. Azt írta, számlát kér egy xy kft nevére.

A válaszomban egy másik ajánlatot adtam, szó szerint ezt írtam: "A kiválasztott gumi ára cégeknek 31.000 ft. Ha te úgyis leírod az adódból, akkor mi is hadd keressünk."

Hozzá kell tennem, hogy a keresett gumira ez a 31 ezer forint is legjobb árgépes ár alatt van (darabonként konkrétan 730 forinttal, és akkor a szállítást még nem is számoltam). A linket a netes árakra mellékeltem is a levelemben.

Hát, ezt jelenti a "fogyasztó megtévesztése" meg a "zsebben turkálás."

Ha majd jövőre küldök még ki ilyen levelet (ez ezek után egyáltalán nem biztos), majd igyekszem még körültekintőbben fogalmazni.



Ez így quvara nem korrekt.  Azt írtad h bruttó árat adtál 28.990-      onnantól kezdve tok mindegy h magánszemélyként veszi meg vagy cégként.Ez mindenhol így van.        Kár ezt bárhogy is magyarázni, főleg hosszan.      

1 árat kell mondani ami legyen jó.   Ha szuper kedvezményes akkor ne legyen olcsóbb sehol.

És azt is felesleges itt taglalni h nagyban hogy megy.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #23226 Dátum: 2015.10.08 csütörtök, 10:29:20 »

Teljesen bevett gyakorlat, hogy kereskedelmi cégek bizonyos ügyfeleknek adnak kedvezményt, másoknak meg nem. Így működnek a hűségakciók, a pontgyűjtő játékok, a kuponos megoldások, satöbbi.

De ha magadnak veszel autóalkatrészt, akkor neked is lehet saját kedvezményed a nagy autósboltokban. Különböző vásárlói kategóriák vannak, a nagyfelhasználók simán kapnak a kiírt árakból akár 40-50% kedvezményt is.

Amúgy elismerem, hogy nem fogalmaztam az eredeti levelemben elég világosan. 
Az meg meginkabb nem frankó,  h rateszel  ketezret mert úgyis cég és leirja és ezért 31-    a 29 ből  is leirja mert bruttot adtál meg neki.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #23227 Dátum: 2015.10.08 csütörtök, 10:56:10 »

Az meg meginkabb nem frankó,  h rateszel  ketezret mert úgyis cég és leirja és ezért 31-    a 29 ből  is leirja mert bruttot adtál meg neki.

Pont erről van szó.

Az a különbség, hogy az utóbbi esetben én is keresek rajta, nemcsak ő írja le az adóalapjából.
 
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #23228 Dátum: 2015.10.08 csütörtök, 11:02:35 »

Azt írtad h bruttó árat adtál 28.990- onnantól kezdve tok mindegy h magánszemélyként veszi meg vagy cégként. Ez mindenhol így van.  Kár ezt bárhogy is magyarázni, főleg hosszan.      

Elnézést, de én egy magánlevélben adtam meg kedvezményes árakat egy levelező partnernemek. Az nem jelenti automatikusan azt, hogy a levelező partnerem (rokonának) a cége is "jogosult" pont ugyanarra a kedvezményre.
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #23229 Dátum: 2015.10.08 csütörtök, 11:04:58 »

Pont erről van szó.

Az a különbség, hogy az utóbbi esetben én is keresek rajta, nemcsak ő írja le az adóalapjából.
 
Ha valaki rossz árajánlatot ad akkor nyelje be.   Te adtál bruttó 29rol  senkit nem érdekel hogy jössz ki vele.    Kár ezt ragozni   
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #23230 Dátum: 2015.10.08 csütörtök, 11:07:14 »

Pont erről van szó.

Az a különbség, hogy az utóbbi esetben én is keresek rajta, nemcsak ő írja le az adóalapjából.
 
és nem sokkal egyszerűbb lett volna a magasabb árral,de korrekten indítani?így a hiteledet vesztetted.
Ne hasonlítsd a magán ügyleteidet az autóalkatrészkereskedők kedvezményéhez,mert az mindig bruttó,mindig számlás,és nem változik.Csak abban az esetben,ha többet vásárolsz.És akkor is lefelé....
Ilyen nézőpontból itt a fórumon neked kedvezményt kellett volna adnod,mert egy koncentrált csoportban tudsz értékesíteni-az utcához képest.
Bár ezek után szerintem csökkenni fog a vásárlóid érdeklődése innen.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #23231 Dátum: 2015.10.08 csütörtök, 11:09:18 »

Elnézést, de én egy magánlevélben adtam meg kedvezményes árakat egy levelező partnernemek. Az nem jelenti automatikusan azt, hogy a levelező partnerem (rokonának) a cége is "jogosult" pont ugyanarra a kedvezményre.
Fordítva ülsz a lovon és össze vissza magyarazkodsz.  Utoljára: bruttó árat adtál meg, tökmindegy ki veszi meg. Így az is  mindegy kinek számlázod  ki.  Ez így működik mindenhol.   
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #23232 Dátum: 2015.10.08 csütörtök, 11:12:42 »

Fordítva ülsz a lovon és össze vissza magyarazkodsz.  Utoljára: bruttó árat adtál meg, tökmindegy ki veszi meg. Így az is  mindegy kinek számlázod  ki.  Ez így működik mindenhol.    
már az sem szimpatikus,hogy magánból jönnek az árak,és nincs egy oldal,ahol megnézheted.értem én,hogy nincs weboldal,de ha magánba intézi a dolgokat,akkor,hogy jönnek-jöhetnek a különbségek?
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #23233 Dátum: 2015.10.08 csütörtök, 11:34:24 »

már az sem szimpatikus,hogy magánból jönnek az árak,és nincs egy oldal,ahol megnézheted.értem én,hogy nincs weboldal,de ha magánba intézi a dolgokat,akkor,hogy jönnek-jöhetnek a különbségek?
Az szerintem mindegy.   De ahogy ezt csinálja az gáz. Nekem mindegy mert nem veszek  tőle.
« Utoljára szerkesztve: 2015.10.08 csütörtök, 11:45:13 írta Dentcraft » Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #23234 Dátum: 2015.10.08 csütörtök, 12:15:53 »

Az ember rosszul mondta.



Pedig a Michelin-től volt az ürge, lehet, hogy az angolom volt vacak, bár amerikai cégnél dolgozom. Ő mondta, hogy a nagyobb teherbírású gumiknál erősített oldalfal is van, hogy a gumi behatásait jobban bírja (nem csak a későbbiekben leírt levegőnyomást), hanem az úthibák, patkára felhajtás, kanyarodás közbeni deformációknak is ellenálljon, mert a nehezebb autó ezekre sokkal nagyobb erővel hat. ezek után mondta, hogy a felület is egy picit más, hogy ugyan az KM futás ki tudjon jönni, de hasonló tapadási értékekkel, amit persze nem lehet teljesen hozni, ezért pl egy gumi ami adacban X méretben 3., lehet, hogy Y méretben 5. helyen van, bár nem hisz az adac tesztekben, mert azt egy helyen, egy időjárási viszonyban csinálják, ugyanakkor egy olaszországi, vagy magyarországi téli körülmény teljesen más mint egy észak német vagy skandináv.

Nekem logikusnak tünt, ezért is hittem el.

Az ár kérdésben nem akarok beleszólni, de egy megjegyzést hadd írjak le, ha kapok egy levelet, hogy kedves barátom ennyi meg annyi a bruttó ár, akkor ha én megrendelem magén nevemre, vagy cégnevemre, akkor az ár nem kéne, hogy változzon, vagy magánemberként akkor kapjam áfamentesen vagy féláfával. persze ezt senki nem fogja leírni, de van rá mód, hogy meg lehessen ezt beszélni. A levélben nem volt benne explicite, hogy nem magén névre rendelve az ár más, ha én rendelem akkor is.
Naplózva
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #23235 Dátum: 2015.10.08 csütörtök, 12:21:01 »

Hát azért mindenki gondolkodjon el egy kicsit. Az hogy személy szerint neki nekem neked mennyiért adja, és az árréséből mennyit ad, az az ő dolga. Amikor a fórumbontósoknak teszünk megjegyzést, hogy ez nem jó ár, akkor mndig előkerül, hogy annyiér adják amennyiér akarják.
Ebben az esetben én most vele értek egyet.
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #23236 Dátum: 2015.10.08 csütörtök, 12:26:39 »

Hát azért mindenki gondolkodjon el egy kicsit. Az hogy személy szerint neki nekem neked mennyiért adja, és az árréséből mennyit ad, az az ő dolga. Amikor a fórumbontósoknak teszünk megjegyzést, hogy ez nem jó ár, akkor mndig előkerül, hogy annyiér adják amennyiér akarják.
Ebben az esetben én most vele értek egyet.
az ő dolga. de ha egyszer ennyiért ígéri, akkor ne változtassa meg
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #23237 Dátum: 2015.10.08 csütörtök, 12:27:35 »

Hát azért mindenki gondolkodjon el egy kicsit. Az hogy személy szerint neki nekem neked mennyiért adja, és az árréséből mennyit ad, az az ő dolga. Amikor a fórumbontósoknak teszünk megjegyzést, hogy ez nem jó ár, akkor mndig előkerül, hogy annyiér adják amennyiér akarják.
Ebben az esetben én most vele értek egyet.

persze, ha ez egy telefonos megkeresés, ha egy körlevelet kapsz és benne van, hogy XFt bruttó és megrendeled, hogy akkor kérném és erre a cégnévre, akkor az ár változására az ember csak mereszti a szemét. Hiszen nekem adta az árat, bruttó árat és én rendeltem.

Amúgy a mondeo bontósok még korrektek, de Discovery-ben találtam olyat, aki drágábban adta a bontott szart, mint ahogy megrendeltem Londonból, angol áfával és szállítással a vadi újat. Ő is mondta, hogy annyiért adja amennyiért akarja és teljesen egyetértettem vele. Ez a piac, nem is kérdés, persze a vevőnek is van ilyenkor joga dönteni, hogy akkor inkább mégsem. Ha utána a bontós agresszíven beszól, hogy miért tartottam fel, akkor meg megmondom neki, hogy nekem mint vásárló meg ehhez van jogom, feltartani az eladót és eldönteni, hogy annyiért kell-e a portéka vagy sem.
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #23238 Dátum: 2015.10.08 csütörtök, 12:30:51 »

persze, ha ez egy telefonos megkeresés, ha egy körlevelet kapsz és benne van, hogy XFt bruttó és megrendeled, hogy akkor kérném és erre a cégnévre, akkor az ár változására az ember csak mereszti a szemét. Hiszen nekem adta az árat, bruttó árat és én rendeltem.

Amúgy a mondeo bontósok még korrektek, de Discovery-ben találtam olyat, aki drágábban adta a bontott szart, mint ahogy megrendeltem Londonból, angol áfával és szállítással a vadi újat. Ő is mondta, hogy annyiért adja amennyiért akarja és teljesen egyetértettem vele. Ez a piac, nem is kérdés, persze a vevőnek is van ilyenkor joga dönteni, hogy akkor inkább mégsem. Ha utána a bontós agresszíven beszól, hogy miért tartottam fel, akkor meg megmondom neki, hogy nekem mint vásárló meg ehhez van jogom, feltartani az eladót és eldönteni, hogy annyiért kell-e a portéka vagy sem.
én ismerek pár mondeo bontóst is hasonló kaliberrel Wink
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #23239 Dátum: 2015.10.08 csütörtök, 12:40:25 »

én ismerek pár mondeo bontóst is hasonló kaliberrel Wink

akkor nekem eddig mázlim volt. discovery-ben csak ilyen van itthon Sad
Naplózva
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #23240 Dátum: 2015.10.08 csütörtök, 12:45:12 »

Hát azért mindenki gondolkodjon el egy kicsit. Az hogy személy szerint neki nekem neked mennyiért adja, és az árréséből mennyit ad, az az ő dolga. Amikor a fórumbontósoknak teszünk megjegyzést, hogy ez nem jó ár, akkor mndig előkerül, hogy annyiér adják amennyiér akarják.
Ebben az esetben én most vele értek egyet.


Ez így van. 
DE!.....ha én adok neked egy bruttó ajánlatot valamiről neked tetszik és megrendeled, megadod a számlázási adatokat én meg közlöm, hogy akkor az +2000/db, mert én is (még)keresni akarok rajta.
 Én ezek után nem csinálnék shegget a számból......
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #23241 Dátum: 2015.10.08 csütörtök, 12:52:41 »



Ez így van. 
DE!.....ha én adok neked egy bruttó ajánlatot valamiről neked tetszik és megrendeled, megadod a számlázási adatokat én meg közlöm, hogy akkor az +2000/db, mert én is (még)keresni akarok rajta.
 Én ezek után nem csinálnék shegget a számból......
Az emberek legtöbbje simán. De ha abból indulunk ki, hogy pl kérsz tőlem egy valamit, én mint közismerten jótét lélek odaajándékozom neked, te meg eladod a másik törpének, az már nem olyan fincsi, ugye?
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #23242 Dátum: 2015.10.08 csütörtök, 12:54:59 »

Hát azért mindenki gondolkodjon el egy kicsit. Az hogy személy szerint neki nekem neked mennyiért adja, és az árréséből mennyit ad, az az ő dolga. Amikor a fórumbontósoknak teszünk megjegyzést, hogy ez nem jó ár, akkor mndig előkerül, hogy annyiér adják amennyiér akarják.
Ebben az esetben én most vele értek egyet.
kérsz tőlem árajánlatot  jegjarjavitasra. Azt írom,  h  120- bruttó.  Mondod h kell, de ne azt írjam a számlára h VZoli   hanem   azt h   Zsuzsi Bandi Kft. Akkor mondom, h így  130-       Ez így szerinted rendben van?
 
« Utoljára szerkesztve: 2015.10.08 csütörtök, 12:57:17 írta Dentcraft » Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #23243 Dátum: 2015.10.08 csütörtök, 12:56:09 »

Az emberek legtöbbje simán. De ha abból indulunk ki, hogy pl kérsz tőlem egy valamit, én mint közismerten jótét lélek odaajándékozom neked, te meg eladod a másik törpének, az már nem olyan fincsi, ugye?
kicsoda a jótétlélek a történetedben?olyan csak a mesében van.... hehe levele
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #23244 Dátum: 2015.10.08 csütörtök, 13:01:49 »

kicsoda a jótétlélek a történetedben?olyan csak a mesében van.... hehe levele


A vevő csak te lehetsz ("másik törpe").  hehe 
Mondjuk ahhoz is pofa kell, hogy eladjak valamit amit ajándékba kapok.  szomoru1 
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #23245 Dátum: 2015.10.08 csütörtök, 13:03:32 »

kérsz tőlem árajánlatot  jegjarjavitasra. Azt írom,  h  120- bruttó.  Mondod h kell, de ne azt írjam a számlára h VZoli   hanem   azt h   Zsuzsi Bandi Kft. Akkor mondom, h így  130-       Ez így szerinted rendben van?
 
Ha nekem szemelyesen mint ismerősnek ajánlottad, akkor szerintem igen. Gondolom te sem annyiért dolgozol nekem mint mondjuk az allianznak Wink
Naplózva
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #23246 Dátum: 2015.10.08 csütörtök, 13:05:11 »



A vevő csak te lehetsz ("másik törpe").  hehe 
Mondjuk ahhoz is pofa kell, hogy eladjak valamit amit ajándékba kapok.  szomoru1 
Akkor viszont meg is jöttünk. Vagyis az a kedvezmenyes ár nem automatikusan jár esetleges 3. személynek.
Naplózva
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #23247 Dátum: 2015.10.08 csütörtök, 13:07:05 »

Akkor viszont meg is jöttünk. Vagyis az a kedvezmenyes ár nem automatikusan jár esetleges 3. személynek.


De a 3. személy =2. személy (családi cég).
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #23248 Dátum: 2015.10.08 csütörtök, 13:08:33 »



De a 3. személy =2. személy (családi cég).
Attól az még cég.
Naplózva
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #23249 Dátum: 2015.10.08 csütörtök, 13:10:14 »

Attól az még cég.


De azért, mert cég miért fizessen többet? 
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
Oldalak: 1 ... 458 459 460 461 462 463 464 [465] 466 467 468 469 470 471 472 ... 555   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.086 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.