Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.05 vasárnap, 00:19:33 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 460 461 462 463 464 465 466 [467] 468 469 470 471 472 473 474 ... 555   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Felnik, gumik  (Megtekintve 6570017 alkalommal)
0 Felhasználó és 36 vendég van a témában
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #23300 Dátum: 2015.10.12 hétfő, 10:13:08 »

nehogy már a céges autó, ami áfásan vásárolt, javításának/karbantartásának az áfája nem visszaigényelhető?

fuvarozóknak visszaigényelhető, egyéb esetben nem, hiába a céges autó. Amúgy a céges autónál az ÁFA is csak akkor igényelhető vissza, ha fuvarozásra van (taxis, áruszállítás...). Ha X alapítvány, vagy Y kft veszi, akinek csak a közlekedéshez kell a céges autó, akkor az ÁFÁ-t nem tudja visszaigényelni és az alkatrészek ÁFÁját sem. Ezért szoktak ilyenkor tartós bérletben venni járgányokat, mert annak az ÁFÁját bármelyik cég vissza tudja igényelni, a gond csak az, hogy a bérlet lejárta után a cég nem veheti meg a saját autóit. Itt a bérletbe bele szoktak kalkulálni szervíz, gumi és egyéb dolgokat, így minden ÁFÁja visszajön.

Amúgy ha jól láttam BT egy alapítvány nevére kérte volna, de nem akarom tovább ragozni a dolgot. A lényeg, hogy BT használta volna, ő fizette volna, csak nem az ő neve állt a számlán, így mindenképpen az eredetileg ajánlott áron kellett volna adni. Ha BT azt írta volna, hogy nekem ez kell, de egy haverom cégének kellene ilyen vagy olyan, akkor arra lehetett volna írni, hogy a haverod cégének ennyibe kerül.
Naplózva
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #23301 Dátum: 2015.10.12 hétfő, 10:54:14 »

fuvarozóknak visszaigényelhető, egyéb esetben nem, hiába a céges autó.

Nem fuvarozóknál, céges teherautó esetén mi a helyzet? Szvsz, ott is visszajön az áfa.
Vagy nem azért rohangál a városba a sok paraszt pick-up-al? Mert az igazi paraszt (aki földműves), az nem jön be a városba a pick-up-al...
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #23302 Dátum: 2015.10.12 hétfő, 11:48:52 »

Nem fuvarozóknál, céges teherautó esetén mi a helyzet? Szvsz, ott is visszajön az áfa.
Vagy nem azért rohangál a városba a sok paraszt pick-up-al? Mert az igazi paraszt (aki földműves), az nem jön be a városba a pick-up-al...

céges teherautónál is, de olyat csak fuvaros témakörű cég vehet áfásan. Akinek belefér bármilyen teher vagy személyfuvarozás, az tud venni. Pl fogorvos nem fog tudni úgy venni járgányt
Naplózva
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #23303 Dátum: 2015.10.12 hétfő, 23:54:05 »

Kulani mester,

ahelyett hogy itt finghámoztok, válaszolj a levelemre.  vigyor3

nekem tényleg kell a gumi.

köszi
Naplózva
Adam86
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 99


« Új hozzászólás #23304 Dátum: 2015.10.13 kedd, 15:34:28 »

Sziasztok!

Nyári gumival (most venném már meg) kapcsolatban kérdeznék:

2011 Mondeo Hatchbackre kéne, 25.000/gumi a keret, nekem a Kumhot ajánlották ennyiért. A kérdésem hogy melyiket érdemes belőle vagy inkább valami más márkát?

KU31 Ecsta SPT XL
HS51 Ecsta XL (a legújabb, nem a régebbi Solus)
KU39 Ecsta Le Sport XL

Állítólag a HS51-et érdemes mert a KU31 2014-ben kijött utódja, a KU39 meg többek szerint nagyon kopik. Olvastam ezt is-azt is. Érdekes hogy jellemzőkben a HS51 fogyasztásban "E" a régebbi KU31 meg "C".

Főleg autópályán használom a kocsit, ezért (is) fontos hogy halkabb legyen. Külföldi tesztek lehúzták a KU31-et ilyen szempontból, mások meg csak arra esküsznek. 30-35.000km az éves futásom.

Nem vagyok nagy gumimágus, de úgy mondták hogy a:
-KU31 high performance gumi
-HS51 touring gumi
-KU39 sport gumi

Elöre is köszönöm a segítséget!
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #23305 Dátum: 2015.10.13 kedd, 15:50:20 »

Sziasztok!

Nyári gumival (most venném már meg) kapcsolatban kérdeznék:

2011 Mondeo Hatchbackre kéne, 25.000/gumi a keret, nekem a Kumhot ajánlották ennyiért. A kérdésem hogy melyiket érdemes belőle vagy inkább valami más márkát?

KU31 Ecsta SPT XL
HS51 Ecsta XL (a legújabb, nem a régebbi Solus)
KU39 Ecsta Le Sport XL

Állítólag a HS51-et érdemes mert a KU31 2014-ben kijött utódja, a KU39 meg többek szerint nagyon kopik. Olvastam ezt is-azt is. Érdekes hogy jellemzőkben a HS51 fogyasztásban "E" a régebbi KU31 meg "C".

Főleg autópályán használom a kocsit, ezért (is) fontos hogy halkabb legyen. Külföldi tesztek lehúzták a KU31-et ilyen szempontból, mások meg csak arra esküsznek. 30-35.000km az éves futásom.

Nem vagyok nagy gumimágus, de úgy mondták hogy a:
-KU31 high performance gumi
-HS51 touring gumi
-KU39 sport gumi

Elöre is köszönöm a segítséget!

Mi a méret?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #23306 Dátum: 2015.10.13 kedd, 15:56:25 »

Mi a méret?
Ma regelt, és máris betámadod? Friss hús?  hehe
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #23307 Dátum: 2015.10.13 kedd, 16:27:30 »

Kulani mester,

ahelyett hogy itt finghámoztok, válaszolj a levelemre.  vigyor3



Ment.

Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Adam86
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 99


« Új hozzászólás #23308 Dátum: 2015.10.13 kedd, 16:45:38 »

Mi a méret?
215/50 R17

Tudom hogy amúgy nem fér bele a 25.000 a keretbe, de odaadják nekem 25-ért a Kumhot vagy mást ami amúgy 30.000) mert több garnitúrát veszünk közösen családtagok.
« Utoljára szerkesztve: 2015.10.13 kedd, 16:50:43 írta Adam86 » Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #23309 Dátum: 2015.10.13 kedd, 17:12:10 »

215/50 R17

Tudom hogy amúgy nem fér bele a 25.000 a keretbe, de odaadják nekem 25-ért a Kumhot vagy mást ami amúgy 30.000) mert több garnitúrát veszünk közösen családtagok.
én idén KU31-et vettem 235/45/18ban.
15ekm van bennük.Nagyon rendben vannak.Nincs gumizaj,nagyon jó fékhatás,kanyarban nem sírnak.8mm gyári méretről koptak 15e km alatt 6,8-7mm-re,de hozzáteszem,hogy 7e km-nél összecseréltem az elsőket a hátsókkal.Valszeg 50-60ekm-t lesz az élettartamuk-ez nem rossz.A conti5ös 2 szezon alatt(40ekm) elfogyott jelzőig.Annyit veszek észre a kettő közötti különbséget(conti5 vs Kumho),hogy a kumho lágyabb,de nem tapasztalok hátrányát.
Szóval ár érték arányba nagyon ott van a Kumho.Én jó szívvel ajánlom.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #23310 Dátum: 2015.10.13 kedd, 23:31:44 »

215/50 R17

Tudom hogy amúgy nem fér bele a 25.000 a keretbe, de odaadják nekem 25-ért a Kumhot vagy mást ami amúgy 30.000) mert több garnitúrát veszünk közösen családtagok.

Óvatosan, mert egy nagyobb szállítmány 2011-es gyártású Kumho nyári érkezett az országba.

Amúgy ez milyen autó? A 215/50R17 kevés autónak gyári mérete (pl. Renault Laguna III), de sokaknál gyári jóváhagyással használható helyette a 225/45R17 méret, ami jelentősen olcsóbb. (Csak előtte ellenőrizni kell, milyen széles a felni.)

Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #23311 Dátum: 2015.10.14 szerda, 06:09:29 »

Óvatosan, mert egy nagyobb szállítmány 2011-es gyártású Kumho nyári érkezett az országba.

Amúgy ez milyen autó? A 215/50R17 kevés autónak gyári mérete (pl. Renault Laguna III), de sokaknál gyári jóváhagyással használható helyette a 225/45R17 méret, ami jelentősen olcsóbb. (Csak előtte ellenőrizni kell, milyen széles a felni.)


"2011 Mondeo Hatchbackre kéne, 25.000/gumi a keret, nekem a Kumhot ajánlották ennyiért. A kérdésem hogy melyiket érdemes belőle vagy inkább valami más márkát?"
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #23312 Dátum: 2015.10.14 szerda, 07:41:22 »

"2011 Mondeo Hatchbackre kéne, 25.000/gumi a keret, nekem a Kumhot ajánlották ennyiért. A kérdésem hogy melyiket érdemes belőle vagy inkább valami más márkát?"

"Ja, hogy ez egy ilyen fiatal autó? Akkor tudom neked adni a 25e ft-os gumit 28e-ért. Egy kicsit keressek már rajta én is..."  eplus2
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #23313 Dátum: 2015.10.14 szerda, 08:41:33 »

 eplus2
"Ja, hogy ez egy ilyen fiatal autó? Akkor tudom neked adni a 25e ft-os gumit 28e-ért. Egy kicsit keressek már rajta én is..."  eplus2
szhemét.... nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Adam86
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 99


« Új hozzászólás #23314 Dátum: 2015.10.14 szerda, 10:22:03 »

Alf: köszi a segítséget! Eddig is jókat mondtak a Kumhoról de bevallom annyira nem hittem el, mert élőben nem sok kocsin láttam még, mindig csak ajánlotta valaki akinek nem az volt a kocsiján taps

Kulani: 2011-es gumit nem veszek, direkt rákérdeztem hogy Solus vagy az új tipus? De ellenőrizni fogom ha ott leszek, látatlanban nem veszem meg. De köszi a figyelmeztetést. Írtam hogy Mondeo MK4 (facelift) a kocsi, Lengyelországból jött, ilyen felni/gumi van rajta (csodálkoztam de 100% gyári. előfordulhat hogy Galaxy vagy Focus felni lesz valójában)
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #23315 Dátum: 2015.10.14 szerda, 10:30:13 »



Kulani: 2011-es gumit nem veszek, direkt rákérdeztem hogy Solus vagy az új tipus? De ellenőrizni fogom ha ott leszek, látatlanban nem veszem meg. De köszi a figyelmeztetést. Írtam hogy Mondeo MK4 (facelift) a kocsi, Lengyelországból jött, ilyen felni/gumi van rajta (csodálkoztam de 100% gyári. előfordulhat hogy Galaxy vagy Focus felni lesz valójában)

Faceliften variáltak a gumiméretekkel, ez a gyári méret, amit leírtál, nincs benne trükközés.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
ezsolt
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1434



« Új hozzászólás #23316 Dátum: 2015.10.14 szerda, 14:32:14 »

Sziasztok!

Ma jól átvert egy gumiszállító.

Ma kaptam az új téligumikat futárral, agyonra volt csomagolva, munkahelyre hozta be, nem tudtam alaposan kicsomagolni (nem mintha a futár megvárná mindezt).
Kifizettem, elment, boldogság.
Természetesen össze voltak fordítva, a DOT szám belül legyen... kibuktam amikor megláttam 1319 (!) 2013-as áprilisi gumikat sóztak rám.
Egy évnél régebbit nem veszek meg.

Irány a weblap, ahol nincs telefonszám (bár a képen a hölgy éppen helpdeskezik) tehát megtévesztés az van
A honlapján főoldalon hirdeti, hogy náluk a DOT szám ellenőrizhető.
(a legtöbb guminál mégsem, vagy ha igen, nem azt küldik - ez csak marketing)

http://www.legolcsobbgumi.eu/hu/info.php
Ez egy cseh központú elosztó cég!

Áru visszaküldése az én költségemen? Ezt nem vállalnám be.
Írtam reklamáló emailt, de ha nem reagálnak akkor hová fordulhatok?
Futhatok a pénzem után?

A számlán is egy cseh cím van.

« Utoljára szerkesztve: 2015.10.14 szerda, 14:52:28 írta ezsolt » Naplózva

2003/09* 2.0 TDCi EGR, kombi. A MÁSODIK Mondeó !
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #23317 Dátum: 2015.10.14 szerda, 15:54:34 »

Sziasztok!

Ma jól átvert egy gumiszállító.

Ma kaptam az új téligumikat futárral, agyonra volt csomagolva, munkahelyre hozta be, nem tudtam alaposan kicsomagolni (nem mintha a futár megvárná mindezt).
Kifizettem, elment, boldogság.
Természetesen össze voltak fordítva, a DOT szám belül legyen... kibuktam amikor megláttam 1319 (!) 2013-as áprilisi gumikat sóztak rám.
Egy évnél régebbit nem veszek meg.

Irány a weblap, ahol nincs telefonszám (bár a képen a hölgy éppen helpdeskezik) tehát megtévesztés az van
A honlapján főoldalon hirdeti, hogy náluk a DOT szám ellenőrizhető.
(a legtöbb guminál mégsem, vagy ha igen, nem azt küldik - ez csak marketing)

http://www.legolcsobbgumi.eu/hu/info.php
Ez egy cseh központú elosztó cég!

Áru visszaküldése az én költségemen? Ezt nem vállalnám be.
Írtam reklamáló emailt, de ha nem reagálnak akkor hová fordulhatok?
Futhatok a pénzem után?

A számlán is egy cseh cím van.



Fogyasztóvédelmi főfelügyelőség. Bár ha Cseh, akkor szeritem nem tudnak mit tenni.
Milyet vettél, és mennyiért?
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #23318 Dátum: 2015.10.14 szerda, 15:59:51 »

Sziasztok!

Ma jól átvert egy gumiszállító.

Ma kaptam az új téligumikat futárral, agyonra volt csomagolva, munkahelyre hozta be, nem tudtam alaposan kicsomagolni (nem mintha a futár megvárná mindezt).
Kifizettem, elment, boldogság.
Természetesen össze voltak fordítva, a DOT szám belül legyen... kibuktam amikor megláttam 1319 (!) 2013-as áprilisi gumikat sóztak rám.
Egy évnél régebbit nem veszek meg.

Irány a weblap, ahol nincs telefonszám (bár a képen a hölgy éppen helpdeskezik) tehát megtévesztés az van
A honlapján főoldalon hirdeti, hogy náluk a DOT szám ellenőrizhető.
(a legtöbb guminál mégsem, vagy ha igen, nem azt küldik - ez csak marketing)

http://www.legolcsobbgumi.eu/hu/info.php
Ez egy cseh központú elosztó cég!

Áru visszaküldése az én költségemen? Ezt nem vállalnám be.
Írtam reklamáló emailt, de ha nem reagálnak akkor hová fordulhatok?
Futhatok a pénzem után?

A számlán is egy cseh cím van.


hát.őszintén.szerintem nagyon bátor voltál ezt a bizniszt bevállalni.Nem tudom mit vettél és mennyiért,csak belenéztem az áraikba,és van több itthoni webáruház jobb vagy pont ilyen árakon.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #23319 Dátum: 2015.10.14 szerda, 16:08:50 »



Nem a Kuláňi S.R.O. volt az?  eplus2 hehe
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #23320 Dátum: 2015.10.14 szerda, 16:09:40 »

kibuktam amikor megláttam 1319 (!) 2013-as áprilisi gumikat sóztak rám.

A 1319 azt jelenti, hogy majd csak három és fél év múlva fogják legyártani :-)

Amúgy a 1913 sem annyira gáz, a gumi anyaga a szakszerű tárolás során (a Michelin hivatalos kampánya szerint) 17-szer lassabban öregszik, mint az autón. Nincs UV, nincs meleg, nincs mechanikai behatás - a gumi anyagát alapvetően ezek öregítik.

Az mondjuk igaz, hogy a 2013-as gyártású gumikat már szokás jelölni az árlistákon. Tehát nincs rá kötelező érvényű előírás, de "szokás."

Ugyanakkor az is igaz, hogy a gumikat tényleg senki nem tartja nyilván DOT alapján. A cseheknek ha jól emlékszem 100 ezer darabnál is nagyobb árukészletük van. Ez a becsléseim szerint naponta legalább 5-5 ezer bejövő és kimenő gumit jelent. Ha minden egyes darab bejövő és kimenő guminak meg kellene keresni a DOT-számát és be kellene jegyezni a raktárprogramba, akkor annyira lelassulna a folyamat, hogy plusz embereket kellene felvenniük. Ez ráadásul elég felesleges lenne, mert a mai logisztikai technikák mellett egy ilyen raktárkészlet uszkve uszkve 90 százaléka friss (egy évnél fiatalabb) gyártású, további 5-6 százaléka pedig 2 évnél fiatalabb, tehát "problémásnak" csak a raktárkészlet pár százaléka számít.

Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #23321 Dátum: 2015.10.14 szerda, 16:46:39 »

Irány a weblap, ahol nincs telefonszám (bár a képen a hölgy éppen helpdeskezik) tehát megtévesztés az van Ez egy cseh központú elosztó cég! Áru visszaküldése az én költségemen? Ezt nem vállalnám be.

Ha valaki megnézi a "legjobb árgépes árakat," sok cégnél ugyanezzel találkozik. Általában kerülni kell az olyan cégeket, ahol nincs lehetőség a személyes átvételre. Nem kell persze leutazni Lassúsebesre az átvétel miatt, de ha nincs  telephely, akkor lehetnek problémák.

Sajnos egyszerre olcsónak lenni és minőségi szolgáltatást nyújtani nem lehet. Egyes cégek felelőtlen árversenye illetve a mindenkori magyar kormányok szűklátókörű adópolitikája vezetett ide.

Ha külföldi cégként semmi mást nem csinálok, csak összedobok egy egyszerű webshopot uszkve 300 euróból, máris tudok Magyarországra eladni az itteni cégeknél 7-8 százalékkal olcsóbban. Az egyéb céges közterhek is jellemzően alacsonyabbak, de ez már végképp messze vezet.

Ilyenkor az áfa az eladó EU-s országban kerül befizetésre. A magas magyar áfa tehát sok esetben nem növeli a kincstár adóbevételét, hanem inkább csökkenti azt.

És ez az autógumis történet (ami ugyanígy igaz a mosógépekre, számítógépekre meg egy csomó más termékre), csak a jéghegy csúcsa. Az igazi buli a tömegtermékek utaztatása, lásd étolaj, cukor, tőkehús, és az export támogatásokkal kombinált áfacsalások.

A kétezres évek közepén Bulgáriában az akkori kormány drasztikusan lecsökkentett minden adót (egységes 10%), és a költségvetés adóbevétele, hopp, megugrott. Párhuzamosan a belső fogyasztás emelkedésével.

Van is pár "magyar" gumis cég, akik Bulgáriában vannak bejegyezve....

http://www.gumiabroncs1.com/Contacts/
http://promo-gumiabroncs.hu/ContactUs/

Aki náluk vásárol, az mind a bolgár költségvetésbe tolja a fizetése egy részét. Ami teljesen rendben van, hiszen az EU-ban ezek a játékszabályok. Ugyanakkor a helyzet mégsem teljesen természetes, mert mondjuk egy garanciális probléma kezelése vagy az "elállás" jogának gyakorlása gyakorlatilag megoldhatatlanná válik.

Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
herika
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 132


E-mail
« Új hozzászólás #23322 Dátum: 2015.10.14 szerda, 22:33:47 »

Újra  ! Üdv mindenkinek! Még mindig keresem ! Alumínium felni 15" 4x108 osztással a képen látható mintával!! '1 db kellene!

http://kepfeltoltes.hu/view/151014/DSCF0295_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
« Utoljára szerkesztve: 2015.10.14 szerda, 22:45:06 írta herika » Naplózva

Ford mondeo II. 2.5, V6, ghia
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #23323 Dátum: 2015.10.14 szerda, 23:40:19 »

Drága Hölgy és Urak!

Tekintve hogy viszonylag felnőttek vagyunk -bár mivel mindannyian magyarok is vagyunk ami hátrány - lassan abbahagyhatnánk kulani mester fikázását.

ebben a drága országban mindenki igyekszik meg ill. túlélni. Balog elvtárs az állami csöcsön lóg, amit min. napalm alkalmazása után kellene újraszervezni akkora trágya lett az elmúlt 5-13-20-25 évben... a vállalkozók számlát vesznek, adnak...vagy nem adnak hogy megérje itthon dolgozni az adóterhek mellett, a politikusok közbeszerzéseken és EU pénzek lenyúlásán dagadnak, hogy mást ne említsek. Nem kell minden vesszőt felróni a másiknak, mert mindannyian legalább ugyanilyen gyarlók vagyunk. (itt mindenki nézzen nyugodtan tükörbe egy kicsit)

Nekem egy rosszul kopott szett gumi kicserélt egy új szett nagyobb méretű és drágább gumira, tökéletesen jó/töredék áron. /215/55/16-ról, 235/45/17-re)

én továbbra is tőle veszek gumit mert nekem megéri nem szopórollerezni, nem rohangálni feleslegesen, nem a netet böngészni, nem akarok "van? nincs. mikor lesz? miért nem jött meg?" jellegű telefonokat buzizni, mert az én időm drágább minthogy spóroljak 2500ft-ot. akár szettenként akár guminként. akit eddig hozzá küldtem, mindenki 3* megköszönte a remek ügyintézést.

Mindenkinek van hova fejlődni. Neki is, nektek is, nekem is.

Ezen töprengjünk el a viccelődést picit félretéve.

bocs

Naplózva
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #23324 Dátum: 2015.10.14 szerda, 23:42:53 »

egyébként meg alf kumho dealer, BT kondomgumival jár, Domi meg lábbal fékez a FrédiBénimobilban.  eplus2 eplus2 eplus2 vigyor3
 Wink
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #23325 Dátum: 2015.10.15 csütörtök, 06:15:26 »

egyébként meg alf kumho dealer, BT kondomgumival jár, Domi meg lábbal fékez a FrédiBénimobilban.  eplus2 eplus2 eplus2 vigyor3
 Wink
van egy szett kumhóm neked is.szla nélkül 100,szla-val 130.csak hogy keressek rajta én is. nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #23326 Dátum: 2015.10.15 csütörtök, 09:40:20 »

Sziasztok!

Ma jól átvert egy gumiszállító.

Ma kaptam az új téligumikat futárral, agyonra volt csomagolva, munkahelyre hozta be, nem tudtam alaposan kicsomagolni (nem mintha a futár megvárná mindezt).
Kifizettem, elment, boldogság.
Természetesen össze voltak fordítva, a DOT szám belül legyen... kibuktam amikor megláttam 1319 (!) 2013-as áprilisi gumikat sóztak rám.
Egy évnél régebbit nem veszek meg.

Irány a weblap, ahol nincs telefonszám (bár a képen a hölgy éppen helpdeskezik) tehát megtévesztés az van
A honlapján főoldalon hirdeti, hogy náluk a DOT szám ellenőrizhető.
(a legtöbb guminál mégsem, vagy ha igen, nem azt küldik - ez csak marketing)

http://www.legolcsobbgumi.eu/hu/info.php
Ez egy cseh központú elosztó cég!

Áru visszaküldése az én költségemen? Ezt nem vállalnám be.
Írtam reklamáló emailt, de ha nem reagálnak akkor hová fordulhatok?
Futhatok a pénzem után?

A számlán is egy cseh cím van.



Tanulópénz.
Előbb informálódni, utána rendelni. Ha BÁRMI gyanúsnak tűnik, azonnal bezárni az oldalt.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
ezsolt
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1434



« Új hozzászólás #23327 Dátum: 2015.10.15 csütörtök, 10:33:30 »

Tanulópénz.
Előbb informálódni, utána rendelni. Ha BÁRMI gyanúsnak tűnik, azonnal bezárni az oldalt.

Igen, nyilván, nem is vitázom ezen senkivel, igazatok van. Három cég közül választottam, és kb. egyformák voltak - nem tippeltem jól. Valamiért elkerülte a figyelmem a cseh vitéz....

Alfnak: a gumi Vredestein Snowtrac, ez a kedvenc téli gumim. A 3-as sorozatot rendeltem, amit 2014-ben gyártottak utoljára, kifutó típus - mert van az új Snowtrac5-ös.
Az árak amúgy istenesen hullámoznak mióta közelít a tél - vagy a készlet gyors forgása lökdösi az árképzést.

Köszönöm mindenkinek a véleményeket!

Közben megjött a reakció...Hatezerért vinnék vissza amit én álljak (!), és 15 napon belül visszautalják a vételárát. (és ha nem?)
Úgyhogy inkább marad nálam, és szét fogom hajtani. Bosszúból nem megyek csehországba. :-)
« Utoljára szerkesztve: 2015.10.15 csütörtök, 10:35:44 írta ezsolt » Naplózva

2003/09* 2.0 TDCi EGR, kombi. A MÁSODIK Mondeó !
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #23328 Dátum: 2015.10.15 csütörtök, 13:56:51 »

Igen, nyilván, nem is vitázom ezen senkivel, igazatok van. Három cég közül választottam, és kb. egyformák voltak - nem tippeltem jól. Valamiért elkerülte a figyelmem a cseh vitéz....

Alfnak: a gumi Vredestein Snowtrac, ez a kedvenc téli gumim. A 3-as sorozatot rendeltem, amit 2014-ben gyártottak utoljára, kifutó típus - mert van az új Snowtrac5-ös.
Az árak amúgy istenesen hullámoznak mióta közelít a tél - vagy a készlet gyors forgása lökdösi az árképzést.

Köszönöm mindenkinek a véleményeket!

Közben megjött a reakció...Hatezerért vinnék vissza amit én álljak (!), és 15 napon belül visszautalják a vételárát. (és ha nem?)
Úgyhogy inkább marad nálam, és szét fogom hajtani. Bosszúból nem megyek csehországba. :-)
Cheesy bosszúból elhasználod jól a gumikat? taps
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #23329 Dátum: 2015.10.15 csütörtök, 15:27:28 »

Az árak amúgy istenesen hullámoznak mióta közelít a tél - vagy a készlet gyors forgása lökdösi az árképzést.

A Yield Management nevű árazási algoritmusról korábban sokat írtam, ha érdekel a téma, visszakeresheted.
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #23330 Dátum: 2015.10.15 csütörtök, 15:29:57 »

a gumi Vredestein Snowtrac, ez a kedvenc téli gumim. A 3-as sorozatot rendeltem, amit 2014-ben gyártottak utoljára, kifutó típus - mert van az új Snowtrac5-ös.

A legtöbb népszerű méretben már tavaly is az ST5 volt, így nem meglepő a 2013-as DOT-szám a 3-ason.

(Megvehetted volna az ST5-öt, szinte mindenben jobb lett az elődjénél.)
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
ezsolt
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1434



« Új hozzászólás #23331 Dátum: 2015.10.16 péntek, 07:40:47 »

Cheesy bosszúból elhasználod jól a gumikat? taps

Csak vicceltem. Általában kímélni szoktam a gumikat, ami "cserébe" megfoszt némi vezetési élménytől.
Naplózva

2003/09* 2.0 TDCi EGR, kombi. A MÁSODIK Mondeó !
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #23332 Dátum: 2015.10.16 péntek, 08:55:18 »

Csak vicceltem. Általában kímélni szoktam a gumikat, ami "cserébe" megfoszt némi vezetési élménytől.

akkor ne kíméld. 5 éves használt gumi már..., addig nem baj ha elfogy
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #23333 Dátum: 2015.10.16 péntek, 09:00:12 »

Csak vicceltem. Általában kímélni szoktam a gumikat, ami "cserébe" megfoszt némi vezetési élménytől.
mire gondolsz? 5el kevesebb kanyart tudsz vele majd bevenni?
nem hiszem,hogy ez az állapot rontana a vezetési élményen..... Roll Eyes
Azt kaptad amit kértél,csak 1évvel korábbi gyártásból(mert ugye 2014es gumival kiegyeztél volna).Jó tárolásnál ez semmit nem vesztett az értékéből-tudásából.
A hiány az emberek tudatában van szerintem ebből a szempontból.És ez nem bántás.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #23334 Dátum: 2015.10.16 péntek, 09:02:37 »

akkor ne kíméld. 5 éves használt gumi már..., addig nem baj ha elfogy
Ráadásul ezsolt ebből 2-t már "elhasznált" Smiley
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #23335 Dátum: 2015.10.16 péntek, 16:31:19 »

A téli abroncsok még nem kerültek fel  szomoru1
Talán még korai is  Undecided

Vagy már mindenki felrakta ?  smile
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #23336 Dátum: 2015.10.16 péntek, 17:38:07 »

A téli abroncsok még nem kerültek fel  szomoru1
Talán még korai is  Undecided

Vagy már mindenki felrakta ?  smile

Én még várok, sőt most nézegetek új szettet. Kettő között vacilálok:

- Goodyear UltraGrip 9
- Bridgestone Blizzak LM32

Kb. 10e Ft a különbség egy szetten. A Bridgestone-nál van sima LM32 meg Blizzak LM32, ez ugyan az lehet, csak néhol nem írják oda Blizzak-ot?
Az UG bár bizonyított, most is a 8-as van, az LM-re meg kiváncsi vagyok.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #23337 Dátum: 2015.10.16 péntek, 17:55:06 »

Én még várok, sőt most nézegetek új szettet. Kettő között vacilálok:

- Goodyear UltraGrip 9
- Bridgestone Blizzak LM32

Kb. 10e Ft a különbség egy szetten. A Bridgestone-nál van sima LM32 meg Blizzak LM32, ez ugyan az lehet, csak néhol nem írják oda Blizzak-ot?
Az UG bár bizonyított, most is a 8-as van, az LM-re meg kiváncsi vagyok.
Melyik lenne a nyerő a két garnitúra közül azt nem nem tudom.  nemtudom
DE ha nekem kéne téli gumi én hankook-ot vennék.
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #23338 Dátum: 2015.10.16 péntek, 17:58:35 »

http://www.hankooktire-eu.com/hu/gumiabroncsok/szemelygepkocsik.html#tab1418  integet2
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #23339 Dátum: 2015.10.16 péntek, 18:05:24 »

Melyik lenne a nyerő a két garnitúra közül azt nem nem tudom.  nemtudom
DE ha nekem kéne téli gumi én hankook-ot vennék.

Nekem mindenképp valami erős prémium kell, hegyekbe lakok, Mátra.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #23340 Dátum: 2015.10.16 péntek, 18:13:11 »

Nekem mindenképp valami erős prémium kell, hegyekbe lakok, Mátra.
Értem .
Akkor ez talán segít http://gumibiznisz.hu/2015/10/16/adac-teligumi-teszt-2015/#more-9963  integet2
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #23341 Dátum: 2015.10.16 péntek, 18:36:02 »


Itt 3. az UG9, az LM32 meg rajta sincs. Smiley Csak a LM001...
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #23342 Dátum: 2015.10.16 péntek, 18:44:21 »

Itt 3. az UG9, az LM32 meg rajta sincs. Smiley Csak a LM001...
http://gumibiznisz.hu/hogyan-valasszak-autogumit/
A link alján a táblázatot nézd meg .
« Utoljára szerkesztve: 2015.10.16 péntek, 18:46:20 írta Proconsul » Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #23343 Dátum: 2015.10.16 péntek, 23:49:23 »

Én még várok, sőt most nézegetek új szettet. Kettő között vacilálok:

- Goodyear UltraGrip 9
- Bridgestone Blizzak LM32

Kb. 10e Ft a különbség egy szetten. A Bridgestone-nál van sima LM32 meg Blizzak LM32, ez ugyan az lehet, csak néhol nem írják oda Blizzak-ot?
Az UG bár bizonyított, most is a 8-as van, az LM-re meg kiváncsi vagyok.

A Brigi LM32 egy kifutott széria. Sosem szerepelt különösebben jól tesztem, de mi sokat használtuk mindenféle autón, és alapvetően az egyik olyan gumi volt, amiről kizárólag jó visszajelzéseket kaptunk.

Viszont az LM001 már tavaly leváltotta (vagy tavalyelőtt?), szóval abból friss gyártásút nemigen fogsz találni.

Az UG9 egy generációval fiatalabb gumi. Mi ugyan nem használtuk, de ismerős cégek igen, és nekik bejött. Mondjuk az ő autóik nem mennek külföldre, tavaly meg ugye nem is volt igazi tél Magyarországon.

A fiatalsága miatt én a Goodyeart választanám, vagy a Brigi utódát.

Illetve a Misi Alpin A5-öt.

Az idei ADAC tesztet nagyon óvatosan kell értelmezni. A teszteket szeptember elején végezték (hiszen a teszt szeptember közepén jelent meg), a helyszínek pedig Olaszország (!) és Németország voltak. A mérési helyszíneket meg is jelölik a teszt leírásában:

https://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2015_winterreifen_205_55_r16.aspx?ComponentId=245459&SourcePageId=31821

Az a gumi, ami plusz 15-20 fokban annyira remekül szerepelt, annak 0 fok alatt azért lehetnek gondjai...
 
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #23344 Dátum: 2015.10.17 szombat, 00:05:23 »

Melyik lenne a nyerő a két garnitúra közül azt nem nem tudom.  nemtudom
DE ha nekem kéne téli gumi én hankook-ot vennék.

Annyiban igazad van, hogy a Hankook nagyon gyorsan jön fel az élmezőnybe, viszont Magyarországon mindenkit le akarnak verni árakban. És le is vernek :-)

Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #23345 Dátum: 2015.10.17 szombat, 06:40:00 »

A Brigi LM32 egy kifutott széria. Sosem szerepelt különösebben jól tesztem, de mi sokat használtuk mindenféle autón, és alapvetően az egyik olyan gumi volt, amiről kizárólag jó visszajelzéseket kaptunk.

Viszont az LM001 már tavaly leváltotta (vagy tavalyelőtt?), szóval abból friss gyártásút nemigen fogsz találni.

Az UG9 egy generációval fiatalabb gumi. Mi ugyan nem használtuk, de ismerős cégek igen, és nekik bejött. Mondjuk az ő autóik nem mennek külföldre, tavaly meg ugye nem is volt igazi tél Magyarországon.

A fiatalsága miatt én a Goodyeart választanám, vagy a Brigi utódát.

Illetve a Misi Alpin A5-öt.

Az idei ADAC tesztet nagyon óvatosan kell értelmezni. A teszteket szeptember elején végezték (hiszen a teszt szeptember közepén jelent meg), a helyszínek pedig Olaszország (!) és Németország voltak. A mérési helyszíneket meg is jelölik a teszt leírásában:

https://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2015_winterreifen_205_55_r16.aspx?ComponentId=245459&SourcePageId=31821

Az a gumi, ami plusz 15-20 fokban annyira remekül szerepelt, annak 0 fok alatt azért lehetnek gondjai...
 


Ez igaz lehet kopásra is? Mert pont a kopás az, amiben a michelin el szokta verni a mezőnyt (amellett, hogy tapad is), és most az A5 ebben (is) elég középszerű értéket kapott a teszten.
Naplózva
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #23346 Dátum: 2015.10.17 szombat, 09:32:57 »

Ez igaz lehet kopásra is? Mert pont a kopás az, amiben a michelin el szokta verni a mezőnyt (amellett, hogy tapad is), és most az A5 ebben (is) elég középszerű értéket kapott a teszten.
Én tavaly vettem A5-öt (igaz, csak 4-et  Cheesy), mikor még győztes volt. 
Hogy az idén mitől lett rosszabb nemtudom vagy a többiek ennyit javultak egy év alatt   nemtudom vagy tavaly még többet fizetett a Misi az adac-nek...
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #23347 Dátum: 2015.10.17 szombat, 09:40:50 »

Én tavaly vettem A5-öt (igaz, csak 4-et  Cheesy), mikor még győztes volt. 
Hogy az idén mitől lett rosszabb nemtudom vagy a többiek ennyit javultak egy év alatt   nemtudom vagy tavaly még többet fizetett a Misi az adac-nek...

Nekünk is A4 volt mindkettő mk3-mon, és én meg voltam velük elégedve, meg a tesztek is dicsérték. Ezért is fura, hogy a teszt szerint az A5 nem valami acélos.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #23348 Dátum: 2015.10.17 szombat, 10:38:06 »

A Brigi LM32 egy kifutott széria. Sosem szerepelt különösebben jól tesztem, de mi sokat használtuk mindenféle autón, és alapvetően az egyik olyan gumi volt, amiről kizárólag jó visszajelzéseket kaptunk.

Viszont az LM001 már tavaly leváltotta (vagy tavalyelőtt?), szóval abból friss gyártásút nemigen fogsz találni.

Az UG9 egy generációval fiatalabb gumi. Mi ugyan nem használtuk, de ismerős cégek igen, és nekik bejött. Mondjuk az ő autóik nem mennek külföldre, tavaly meg ugye nem is volt igazi tél Magyarországon.

A fiatalsága miatt én a Goodyeart választanám, vagy a Brigi utódát.

Illetve a Misi Alpin A5-öt.

Az idei ADAC tesztet nagyon óvatosan kell értelmezni. A teszteket szeptember elején végezték (hiszen a teszt szeptember közepén jelent meg), a helyszínek pedig Olaszország (!) és Németország voltak. A mérési helyszíneket meg is jelölik a teszt leírásában:

https://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2015_winterreifen_205_55_r16.aspx?ComponentId=245459&SourcePageId=31821

Az a gumi, ami plusz 15-20 fokban annyira remekül szerepelt, annak 0 fok alatt azért lehetnek gondjai...
 


Az LM001 még gyártott? 2015-ös DOT-al beszerezhető?
Néztem a lent belinkelt tesztet ott az UG9 jobban szerepelt.
Michelin Alpin-t nem szeretnék, volt már és itt a hegyekbe nem vált be, egy szezont végig kinlódtam vele, és el is adtam. Utána jött az UG, ezekkel meg vagyok elégedve. Viszont a nyáron most Brigi T001-em volt, amivel szintén nagyon meg vagyok elégedve, ezért merült fel a UG mellett az Brigi téli szettje mint lehetőség. Sőt épp tegnap olvastam, hogy 4db 16" felett 10e Ft Shell kupon is jár mellé.

A télik kopását, hogy kell értelmezni? Ezeken ha jól láttam két kopásjelző is van, az egyik -oldalt hópihével van jelölve, belül pedig 3 csík van rajta. A -másik oldalt kis háromszöggel, belül pedig sík felületű a kopásjelző. A hópihés az ajánlott, a másik a kötelező?
A hópihés fölött nekem kb. 1mm van még, gondolom idén ezt inkább már ne tegyem fel?
« Utoljára szerkesztve: 2015.10.17 szombat, 10:39:37 írta Scratch » Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #23349 Dátum: 2015.10.17 szombat, 16:34:01 »

Annyiban igazad van, hogy a Hankook nagyon gyorsan jön fel az élmezőnybe, viszont Magyarországon mindenkit le akarnak verni árakban. És le is vernek :-)


Szia Nyári garnitúrám hankook és nem tudok rá rosszat mondani.
A téli meg kumho,az is jó télen ahol más elakadt én eltudtam menni,igaz nem csak a gumin múlik de azon is.
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
Oldalak: 1 ... 460 461 462 463 464 465 466 [467] 468 469 470 471 472 473 474 ... 555   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.103 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.