Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.04 szombat, 22:03:43 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 461 462 463 464 465 466 467 [468] 469 470 471 472 473 474 475 ... 555   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Felnik, gumik  (Megtekintve 6569835 alkalommal)
0 Felhasználó és 41 vendég van a témában
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #23350 Dátum: 2015.10.17 szombat, 19:00:39 »

Az LM001 még gyártott? 2015-ös DOT-al beszerezhető?

Mint írtam, az friss modell. Tavaly volt az első teljes éve.

Válasz
Néztem a lent belinkelt tesztet ott az UG9 jobban szerepelt. Michelin Alpin-t nem szeretnék, volt már és itt a hegyekbe nem vált be, egy szezont végig kinlódtam vele, és el is adtam. Utána jött az UG, ezekkel meg vagyok elégedve. Viszont a nyáron most Brigi T001-em volt, amivel szintén nagyon meg vagyok elégedve, ezért merült fel a UG mellett az Brigi téli szettje mint lehetőség. Sőt épp tegnap olvastam, hogy 4db 16" felett 10e Ft Shell kupon is jár mellé.

Ha tényleg sokat jársz havas utakon, akkor az UG9 jobb választás a Briginél. Szóba jöhet a Nokian WR D3 is.

Azt nem kifejezetten javaslom, hogy egy nyári gumival nyáron szerzett élmények alapján válassz téli gumit.  wave
 

Válasz
A télik kopását, hogy kell értelmezni? Ezeken ha jól láttam két kopásjelző is van, az egyik -oldalt hópihével van jelölve, belül pedig 3 csík van rajta. A -másik oldalt kis háromszöggel, belül pedig sík felületű a kopásjelző. A hópihés az ajánlott, a másik a kötelező? A hópihés fölött nekem kb. 1mm van még, gondolom idén ezt inkább már ne tegyem fel?

A bütyök a Kresz szerinti 1.6 mm-t jelenti, de az már tényleg kukahatár. A hópihe 4 mm-nél szokott lenni. Friss hóban a 4 mm-nél kevesebb minta már nem sokat ér. Az 5 mm-es téli gumit még el lehet adni.
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #23351 Dátum: 2015.10.17 szombat, 19:04:44 »

Én tavaly vettem A5-öt (igaz, csak 4-et  Cheesy), mikor még győztes volt. 
Hogy az idén mitől lett rosszabb nemtudom vagy a többiek ennyit javultak egy év alatt   nemtudom vagy tavaly még többet fizetett a Misi az adac-nek...

A tavalyi tesztben még csak az A4 szerepelt szerintem.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Vagyokabajnok
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3548



E-mail
« Új hozzászólás #23352 Dátum: 2015.10.17 szombat, 19:40:49 »

Erről mi a véleményetek: Hankook 205/55 R16 (91H) normál használatra. vigyor3
Naplózva

2011.12  1.6 Panther Black BA7
Ex:
2013. Focus 1.6 Tdci trend+
2001 Mondeo mk3 2.0   GHIA   145 LE   (B5Y)  esp. tempomat. fűthető-hűthető fekete bőr.   300+
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #23353 Dátum: 2015.10.17 szombat, 20:17:35 »

Erről mi a véleményetek: Hankook 205/55 R16 (91H) normál használatra. vigyor3
Hankook mi?

Ez így kb ilyen: autót vennék, ilyet: Ford. Szerintetek megvegyem?  Wink
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #23354 Dátum: 2015.10.17 szombat, 20:33:59 »

Én tavaly vettem A5-öt (igaz, csak 4-et  Cheesy), mikor még győztes volt. 
Hogy az idén mitől lett rosszabb nemtudom vagy a többiek ennyit javultak egy év alatt   nemtudom vagy tavaly még többet fizetett a Misi az adac-nek...

Az idei tesztet szokatlanul korán, szeptember 23-án publikálták, tehát szeptember első felében végezték el. Ráadásul az ADAC saját honlapjáról kiderül, hogy a nedves méréseket Olaszországban (a Brigi vendégeként), a száraz méréseket Németországban (a Conti vendégeként) végezték, csak a havas mérésekkel mentek fel a sarkkörre. Úgy emlékszem, szeptember első felében itt Közép-Európában még kora reggel is csak 10-15-20 fokos "hidegek" voltak.

Mivel a gumikeverékek egy bizonyos hőmérséklet-tartományra vannak optimalizálva, simán előfordulhatott, hogy egy télen egyébként príma abroncs gyengébben szerepelt.

A Misi egyébként a legjobb átlagot érte el nedves úton (az eredeti német oldalon a Nass felirat melletti nyilakkal lehet az adott szempont alapján sorba rendezni a gumikat), és a második legjobbat havon (a Semperit mögött). Én azt gondolom, ha egy téli gumi ezen a két területen kiemelkedően jó, akkor az egy jó téligumi.
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Vagyokabajnok
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3548



E-mail
« Új hozzászólás #23355 Dátum: 2015.10.17 szombat, 20:40:13 »

Hankook mi?

Ez így kb ilyen: autót vennék, ilyet: Ford. Szerintetek megvegyem?  Wink
Szóval,akkor igen eplus2
Azért kösz a hasonlatot. vigyor3
Naplózva

2011.12  1.6 Panther Black BA7
Ex:
2013. Focus 1.6 Tdci trend+
2001 Mondeo mk3 2.0   GHIA   145 LE   (B5Y)  esp. tempomat. fűthető-hűthető fekete bőr.   300+
fügelaci
Vendég
« Új hozzászólás #23356 Dátum: 2015.10.17 szombat, 22:24:50 »

Szóval,akkor igen eplus2
Azért kösz a hasonlatot. vigyor3
Ha értenéd Domi poénját, nem vigyorognál. Inkább írnál egy konkrét típust, amit venni akarsz.  vigyor3 hehe
Naplózva
Vagyokabajnok
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3548



E-mail
« Új hozzászólás #23357 Dátum: 2015.10.17 szombat, 22:32:25 »

Ha értenéd Domi poénját, nem vigyorognál. Inkább írnál egy konkrét típust, amit venni akarsz.  vigyor3 hehe
wow1
Ha nem is jött át a poén,itt a tipus:
205/55/R16 hankook w320 winter icept evo2 91H erre gondoltam.
Naplózva

2011.12  1.6 Panther Black BA7
Ex:
2013. Focus 1.6 Tdci trend+
2001 Mondeo mk3 2.0   GHIA   145 LE   (B5Y)  esp. tempomat. fűthető-hűthető fekete bőr.   300+
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #23358 Dátum: 2015.10.18 vasárnap, 01:28:05 »

205/55/R16 hankook w320 winter icept evo2 91H erre gondoltam.

A W320 a Hankook UHP (Ultra High Performance) téligumija. Friss mély hóban leginkább csak hólánccaal boldogul, de a nálunk tipikus sónedves, latyakos autópályákon ő a király. Széles vízelvezető árkok a mintázatban.

Megfontolandó a sima W452, olyan 5 százalékkal olcsóbban.
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Vagyokabajnok
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3548



E-mail
« Új hozzászólás #23359 Dátum: 2015.10.18 vasárnap, 04:38:34 »

A W320 a Hankook UHP (Ultra High Performance) téligumija. Friss mély hóban leginkább csak hólánccaal boldogul, de a nálunk tipikus sónedves, latyakos autópályákon ő a király. Széles vízelvezető árkok a mintázatban.

Megfontolandó a sima W452, olyan 5 százalékkal olcsóbban.
Szia.
Köszi az infót. worship
Naplózva

2011.12  1.6 Panther Black BA7
Ex:
2013. Focus 1.6 Tdci trend+
2001 Mondeo mk3 2.0   GHIA   145 LE   (B5Y)  esp. tempomat. fűthető-hűthető fekete bőr.   300+
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #23360 Dátum: 2015.10.18 vasárnap, 11:07:01 »

Mint írtam, az friss modell. Tavaly volt az első teljes éve.

Ha tényleg sokat jársz havas utakon, akkor az UG9 jobb választás a Briginél. Szóba jöhet a Nokian WR D3 is.

Azt nem kifejezetten javaslom, hogy egy nyári gumival nyáron szerzett élmények alapján válassz téli gumit.  wave
 

A bütyök a Kresz szerinti 1.6 mm-t jelenti, de az már tényleg kukahatár. A hópihe 4 mm-nél szokott lenni. Friss hóban a 4 mm-nél kevesebb minta már nem sokat ér. Az 5 mm-es téli gumit még el lehet adni.


Köszönöm az infókat!
Hegyek, Mátra, emelkedők, nagy havak, UG9 lesz!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #23361 Dátum: 2015.10.18 vasárnap, 11:24:04 »

Köszönöm az infókat!
Hegyek, Mátra, emelkedők, nagy havak, UG9 lesz!
Hegy, Mátra, emelkedő OK. Nagy havak?Huh?  Cheesy  Majd hiszem, ha lapátolom...  Grin
PS: amúgy most Lienzben több hó van, mint tavaly szilveszterkor... falbav
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #23362 Dátum: 2015.10.18 vasárnap, 12:13:10 »

Hegy, Mátra, emelkedő OK. Nagy havak?Huh?  Cheesy  Majd hiszem, ha lapátolom...  Grin
PS: amúgy most Lienzben több hó van, mint tavaly szilveszterkor... falbav

96 óta lakok itt, eddig 2 olyan telem volt, hogy nem tudtam haza jönni. Egyszer hólánc kellett, a másodiknál meg inkább lent hagytam a kocsit, és a hókotrót megvártam. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #23363 Dátum: 2015.10.18 vasárnap, 17:39:14 »

96 óta lakok itt, eddig 2 olyan telem volt, hogy nem tudtam haza jönni. Egyszer hólánc kellett, a másodiknál meg inkább lent hagytam a kocsit, és a hókotrót megvártam. Smiley
Tavaly 1 szombat délután sikerül felmenni mszi-re... Se hó, se hideg nem volt egy ideje.
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Csabi77
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1146



E-mail
« Új hozzászólás #23364 Dátum: 2015.10.18 vasárnap, 21:43:33 »

Sziasztok!
Olvastam egy olyan gumiról aminek az a neve, hogy CrossClimate,a Misi gyártja.Hallott már valaki erről a "nyáritélinemnégyévszakos" gumiról jót vagy akár rosszat?Nyári gumikat kell majd vennem és gondolkoztam jó lenne egy ilyen csodagumi.  integet2
Naplózva

2004 MK3 Hatchback Trend+ 1.8 125PS
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #23365 Dátum: 2015.10.18 vasárnap, 22:19:38 »

Sziasztok!
Olvastam egy olyan gumiról aminek az a neve, hogy CrossClimate,a Misi gyártja.Hallott már valaki erről a "nyáritélinemnégyévszakos" gumiról jót vagy akár rosszat?Nyári gumikat kell majd vennem és gondolkoztam jó lenne egy ilyen csodagumi.  integet2
Múltkor néztem mikor vettem a téliket.  Anyaga nem puha. Mintája latyakban és vizes úton lehet jó.   A Michelin prospektust is néztem. Annak ajánlják aki télen ritkán megy a kocsival és kis autója van.  
Csodák nincsenek.
« Utoljára szerkesztve: 2015.10.18 vasárnap, 22:22:01 írta Dentcraft » Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #23366 Dátum: 2015.10.18 vasárnap, 22:22:10 »

Sziasztok!
Olvastam egy olyan gumiról aminek az a neve, hogy CrossClimate,a Misi gyártja.Hallott már valaki erről a "nyáritélinemnégyévszakos" gumiról jót vagy akár rosszat?Nyári gumikat kell majd vennem és gondolkoztam jó lenne egy ilyen csodagumi.  integet2

elméletileg ez az első 4 évszakos, ami tényleg az. Valami nagyon spéci vegyület és mintázat, és tényleg nagyon széles hőmérsékleti tartományban tudja amit kell. Ez idén nagy szenzáció volt.

Múltkor néztem mikor vettem a téliket.  Anyaga nem puha. Mintája latyakban és vizes úton lehet jó.   A Michelin prospektus is néztem. Azoknak ajánlják aki télen ritkán megy a kocsival és kis autója van.   
Csodák nincsenek.

ez nem tudom honnan van, mert ez eléggé nagy port kavart idén. Nagyon sok cég tesztelte és nagyon jó minősítést kapott mindenhol

http://www.michelin.hu/tudnivalok/sajtoszoba/az-uj-michelin-crossclimate-abroncs-4percben

Naplózva
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #23367 Dátum: 2015.10.19 hétfő, 08:02:13 »

Hankook mi?

Ez így kb ilyen: autót vennék, ilyet: Ford. Szerintetek megvegyem?  Wink
Szia ha Ford akkor meg kell venni  integet2
Meg ha hankook akkor is  integet2
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #23368 Dátum: 2015.10.19 hétfő, 19:33:49 »

A Michelin prospektust is néztem. Annak ajánlják aki télen ritkán megy a kocsival és kis autója van.  

Ennek némileg ellentmond, hogy egyelőre csak 15-ös méretosztálytól felfelé létezik :-)
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #23369 Dátum: 2015.10.19 hétfő, 19:42:16 »

Nagyon sok cég tesztelte és nagyon jó minősítést kapott mindenhol


Éppen az a baj, hogy senki nem tesztelte!

Van egy teszt, amit a TÜV csinált, és a Misi a saját anyagaiban hivatkozik rá, de azt a tesztet nem titkoltan a Misi rendelte. Ez abból is látszik, hogy csak Misi gumikkal hasonlították össze a CC-t.

Saját autóinkon nem lesz CC, de ismerősök rendeltek belőle és a másik új űbergumiból, a Vredestein Quatrac 5-ből is. Tavaszra már lesz megalapozott téli tapasztalat. A CC-ből a 185/65R15 méretben, a QT5-ből a 225/50R17 méretben került olyan ismerős autójára, aki sokat megy, tapasztalt, és adok a véleményére.
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #23370 Dátum: 2015.10.19 hétfő, 19:47:40 »


Éppen az a baj, hogy senki nem tesztelte!

Van egy teszt, amit a TÜV csinált, és a Misi a saját anyagaiban hivatkozik rá, de azt a tesztet nem titkoltan a Misi rendelte. Ez abból is látszik, hogy csak Misi gumikkal hasonlították össze a CC-t.

Saját autóinkon nem lesz CC, de ismerősök rendeltek belőle és a másik új űbergumiból, a Vredestein Quatrac 5-ből is. Tavaszra már lesz megalapozott téli tapasztalat. A CC-ből a 185/65R15 méretben, a QT5-ből a 225/50R17 méretben került olyan ismerős autójára, aki sokat megy, tapasztalt, és adok a véleményére.


Tesztre autós magazinokat értettem és egyenlőre csak nyári tesztet csináltak. Megpróbálom megtalálni, csak mostanában nem vagyok a helyzet magaslatán keresésben. Amikor beharangozták, akkor valami korszakalkotónak mondták és hogy ez most tényleg tudja, egy-két autós magazin meg letesztelte nyáron és vizesen is és jókat mondtak emlékeim szerint. Téli még érthető módon nem készült róla.
Naplózva
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #23371 Dátum: 2015.10.20 kedd, 13:40:12 »

Tesztre autós magazinokat értettem és egyenlőre csak nyári tesztet csináltak.

Én is láttam egy csomó cikket a Misi bemutatóira kiutaztatott újságíróktól, de ezek nem a klasszikus értelemben vett, mérésekkel kombinált összehasonlítások.

Bár a Misi ezen a téren a legkorrektebb, ők mindig hoznak konkurens gumikat is, és lehet próbálgatni. Más gyártók csak az új gumijukat felteszik egy Golfra, Astrára vagy Focusra, és azzal lehet menni, összehasonlítás nélkül.
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #23372 Dátum: 2015.10.20 kedd, 13:42:27 »

Én is láttam egy csomó cikket a Misi bemutatóira kiutaztatott újságíróktól, de ezek nem a klasszikus értelemben vett, mérésekkel kombinált összehasonlítások.

Bár a Misi ezen a téren a legkorrektebb, ők mindig hoznak konkurens gumikat is, és lehet próbálgatni. Más gyártók csak az új gumijukat felteszik egy Golfra, Astrára vagy Focusra, és azzal lehet menni, összehasonlítás nélkül.

nagyon várom a fejleményeket a dologról, mert egy jó 4 évszakos megéri a pénzét, hogy ne kelljen cserélgetni. A technológia nagyon sokat változott, szóval most már elhinném egy ekkora gyárnak, hogy van olyan gumija, de persze bizonyítani azért kellene
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #23373 Dátum: 2015.10.20 kedd, 13:54:46 »

nagyon várom a fejleményeket a dologról, mert egy jó 4 évszakos megéri a pénzét, hogy ne kelljen cserélgetni. A technológia nagyon sokat változott, szóval most már elhinném egy ekkora gyárnak, hogy van olyan gumija, de persze bizonyítani azért kellene
Nekem a 4 évszakos gumi az kicsit olyan, mint az este is hordható napszemüveg esete. Nappal nem elég sötét, este meg túl sötét.
Szerintem tök más egy téli meg egy nyári gumi. Az egyiknek -30 és +10 fok között kell helytállnia, a másiknak meg 0 és +50 fok között. Azt elhiszem hogy az átfedő hőmérséklet, +-10 fokra lehet köztes gumit alkotni, de olyat, hogy a teljes 80 fokos spektrumot úgy lefedni egy keverékkel, elég esélytelennek érzem.

(A hőmérséklet adatokat én találtam ki, de szerintem sacc/kb reálisak)
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #23374 Dátum: 2015.10.20 kedd, 14:00:26 »

nagyon várom a fejleményeket a dologról, mert egy jó 4 évszakos megéri a pénzét, hogy ne kelljen cserélgetni.

Mondjuk időnként akkor sem felesleges centrírozni.... A finomabb rezonanciákat kiszűri a modern autók agyoncsillapított felfüggesztése. Amikor már remeg a kormány, akkor már elég nagy baj van...
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #23375 Dátum: 2015.10.20 kedd, 14:03:49 »

Nekem a 4 évszakos gumi az kicsit olyan, mint az este is hordható napszemüveg esete. Nappal nem elég sötét, este meg túl sötét.
Szerintem tök más egy téli meg egy nyári gumi. Az egyiknek -30 és +10 fok között kell helytállnia, a másiknak meg 0 és +50 fok között. Azt elhiszem hogy az átfedő hőmérséklet, +-10 fokra lehet köztes gumit alkotni, de olyat, hogy a teljes 80 fokos spektrumot úgy lefedni egy keverékkel, elég esélytelennek érzem.

(A hőmérséklet adatokat én találtam ki, de szerintem sacc/kb reálisak)
hasonlóan gondolom.

szerintem ez lehet a háttérben:

a kétezres évek előtt a "szocrendszerben" majdnem minden autó 4évszakos "semmire nem jó" gumit használt.
Kikellett találni,és meg is tették,hogy évszaknak(legalább 2nek) megfelelő abroncsot vegyenek az emberek,nőtt az eladás,felfutott a gumiipar,megjelentek az intellekuell gumis műszaki managerek-lásd..... eplus2
Aztán,hogy eltelt 10-10 év,és a jobbnál jobb gumikat gyártó cégek,már nem tudják növelni az eladás,miközben szénné fejlesztették az évszakos gumiak,és az utcáról csinált szakembereiket,most ismét feltalálták a spanyol viaszt.A 4 évszakos gumit.Nede hogy lesz ebből biznisz,hogy lesz ebből eladás?
úgy kérlekszépen,hogy az újszülöttnek minden új.Aki leélt 20évet az elmúlt időszak téli-nyári szezonos gumikorszakban,de nem volt tapasztalata a korábbi 4évszakos gumikkal,azt most a műszaki managergumisok simán megdumálják csípőből,hogy ez bizony nem olyan,ez sokkal jobb, hiszen közben letelt 20 év és egészen más anyagokból készülnek a mai gumik.Jah.Gumiból.nemmondod? Cheesy
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #23376 Dátum: 2015.10.20 kedd, 14:11:21 »

Nekem a 4 évszakos gumi az kicsit olyan, mint az este is hordható napszemüveg esete. Nappal nem elég sötét, este meg túl sötét.
Szerintem tök más egy téli meg egy nyári gumi. Az egyiknek -30 és +10 fok között kell helytállnia, a másiknak meg 0 és +50 fok között. Azt elhiszem hogy az átfedő hőmérséklet, +-10 fokra lehet köztes gumit alkotni, de olyat, hogy a teljes 80 fokos spektrumot úgy lefedni egy keverékkel, elég esélytelennek érzem.

(A hőmérséklet adatokat én találtam ki, de szerintem sacc/kb reálisak)

én is így vélekedem, de most már a technológiának köszönhetően, hiszek abban, hogy elképzelhető olyan vegyület, amely erre rácáfol. Nyilván ennek a tényszerű bizonyítását várom ahhoz, hogy elhiggyem ez a gumi tudja azt amit ígérnek. Amúgy nekem volt olyan fényre sötétedő szemüvegem, ami teljesen jól működött és a víztisztától a nagyon sötétig működött. Nagyon szerettem, de a kontaktlencse ezerrel jobb.

Tényleg azt várom, hogy a konkrét tesztek mit mutatnak, hiszen az említett "szocrendszerben" az 1200ccm-es Lada tudott 65Le-t, ma egy ilyen autó kb 120Le-vel rendelkezik. Az a lada elment max 100ekm-t motorgenerálig, ma 800e-1M km-t simán elmennek. Hiszek abban, hogy a gumitechnológia is így változik, hiszen egy mai barum többet tud, mint egy 20 évvel ezelőtti bármelyik gumi (nyilván, ha ma új lenne)

Mondjuk időnként akkor sem felesleges centrírozni.... A finomabb rezonanciákat kiszűri a modern autók agyoncsillapított felfüggesztése. Amikor már remeg a kormány, akkor már elég nagy baj van...

Én minden évben (ha nem lenne gumiváltás akkor is) szezon elején centíroztatnék és minimum évente egyszer futóművet állíttatnék (mondjuk idén már a 3.-on vagyojk túl Smiley )
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #23377 Dátum: 2015.10.20 kedd, 14:30:43 »

én is így vélekedem, de most már a technológiának köszönhetően, hiszek abban, hogy elképzelhető olyan vegyület, amely erre rácáfol. Nyilván ennek a tényszerű bizonyítását várom ahhoz, hogy elhiggyem ez a gumi tudja azt amit ígérnek. Amúgy nekem volt olyan fényre sötétedő szemüvegem, ami teljesen jól működött és a víztisztától a nagyon sötétig működött. Nagyon szerettem, de a kontaktlencse ezerrel jobb.
Nekem kb. 15 éve van olyan szemüvegem  Wink Viszont ott változik valami, és nem fixen ugyanaz fényben, és sötétben. A gumi meg nem nagyon tud szerkezetet változtatni télen, vagy nyáron.
De nyilván én is kíváncsi vagyok. Ugye ezek csak elméletek, aztán majd ha lesz reális téli-nyári tesztje a guminak, akkor lehet megnézni, hogy mit is hoztak össze a Michelin-nél.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #23378 Dátum: 2015.10.20 kedd, 14:41:56 »

Nekem kb. 15 éve van olyan szemüvegem  Wink Viszont ott változik valami, és nem fixen ugyanaz fényben, és sötétben. A gumi meg nem nagyon tud szerkezetet változtatni télen, vagy nyáron.
De nyilván én is kíváncsi vagyok. Ugye ezek csak elméletek, aztán majd ha lesz reális téli-nyári tesztje a guminak, akkor lehet megnézni, hogy mit is hoztak össze a Michelin-nél.

persze, ez csak egy példa volt, hogy bizony vannak változások a technológiában, ott éppen a fényre történő sötétedés fontos és ma már jól be tudnak sötétedni ha olyat veszel.

A gumi technológiában is vannak elég nagy változások, a kémia is alakul és gondolom ez a gumi használati tartományát tudja növelni, vagy valami mást. sok mindent el tudok képzelni, nem vagyok vegyész így nem ismerem a hátterét, ezért is várok majd az eredményekre, aztán majd kiderül.
Naplózva
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #23379 Dátum: 2015.10.20 kedd, 14:47:37 »

a kétezres évek előtt a "szocrendszerben" majdnem minden autó 4évszakos "semmire nem jó" gumit használt.


A téli gumik valójában a kilencvenes évek legelején jelentek meg az utcán. A kilencvenes évek előtt gyártott gumik a kilencvenes évek előtt gyártott autókra kerültek. Ezek a maiakhoz képest könnyűek és gyengék voltak. A forgalom is más volt, és a közlekedés sebessége is. Illetve a közlekedési igény is. Emlékszem, az 1986-os nagy hidegben és hóban gyakorlatilag nem jártak autók az utcán.

Egy mai gumi pontosan ugyanúgy viszonyul egy 25 éveshez, mint a legújabb Focus egy 1990-es Escorthoz.


Válasz
Kikellett találni,és meg is tették,hogy évszaknak(legalább 2nek) megfelelő abroncsot vegyenek az emberek,nőtt az eladás,felfutott a gumiipar


Ez biztosan így is volt, de azért a "műszaki managerek" azt is kiszámolták, hogy egy csúcsot követően az értékesítés a kiindulási szint alá fog esni: amikor a téli gumit vásárló ügyfelek egyébként megjelennének nyári gumit venni, akkor nem fognak még megjelenni, mert a télen nem használt nyári gumi ugye még nem kopott el. Hosszú távon az értékesített gumik darabszáma állandó, és az autók kilométerfutásától függ, nem a külön téli-nyári gumitól.


Válasz
Nede hogy lesz ebből biznisz,hogy lesz ebből eladás? úgy kérlekszépen,hogy az újszülöttnek minden új.Aki leélt 20évet az elmúlt időszak téli-nyári szezonos gumikorszakban,de nem volt tapasztalata a korábbi 4évszakos gumikkal,azt most a műszaki managergumisok simán megdumálják csípőből,hogy ez bizony nem olyan,ez sokkal jobb


Ez megint annyira hipotetikus állítás, hogy nincs értelme vitázni vele.  

A gumis gyakorlat azért azt mutatja, hogy senki nem dobja el a még újszerű gumiját azért, hogy vehessen egy CC-t vagy QT 5-öst. Azok vesznek ilyen gumikat, akiknek amúgy is új gumit kellene venniük, és akkor most nem télit/nyárit vesznek, hanem ilyet. Tehát nem fog növekedni az eladott darabszám.

Válasz
közben letelt 20 év és egészen más anyagokból készülnek a mai gumik.Jah.Gumiból.nemmondod? Cheesy

Egy gumiabroncs előállításához 200 féle anyagot használnak. Ebből egyetlen összetevő a természetes kaucsuk, azaz a "gumi."

http://www.vezess.hu/hirek/michelin_gumiabroncs/3794/

A CC bevezetése egy nagy kísérlet. Egyelőre a helyzet az, hogy magánban rengeteg érdeklődést kapok a CC-re, de a végén valahogy nagyon kevesen vállalták be - persze az is igaz, hogy én főleg autóbuzikkal levelezgetek, és nekik gyakran mások a preferenciáik, mint a szükségből autózóknak.

Az autóbuzikat még egy dolog riasztja el a CC-től: az, hogy élőben elképesztően ronda.

 
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #23380 Dátum: 2015.10.20 kedd, 14:49:50 »

majd ha lesz reális téli-nyári tesztje a guminak, akkor lehet megnézni, hogy mit is hoztak össze a Michelin-nél.


Aki a saját szemével szeretné látni: holnap este 10-től csináljuk az Autónavigátor szokásos téli gumis tesztjét a Hungaroring melletti vezetéstechnikai pályán. Lesz CC is.

Akit érdekel, az írjon nekem egy üzenetet, és kijöhet velünk.
« Utoljára szerkesztve: 2015.10.20 kedd, 14:54:10 írta kulani » Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
D
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1484



E-mail
« Új hozzászólás #23381 Dátum: 2015.10.21 szerda, 08:30:12 »


Aki a saját szemével szeretné látni: holnap este 10-től csináljuk az Autónavigátor szokásos téli gumis tesztjét a Hungaroring melletti vezetéstechnikai pályán. Lesz CC is.

Akit érdekel, az írjon nekem egy üzenetet, és kijöhet velünk.

Én CC-t tervezek venni, kihasználva fő előnyét a 4 évszakosságát... kizárólag téliként használnám vigyor3 Szerintem ilyen telek mellett ez a legjobb választás  fejvakaras
Naplózva

Mk3-2002-2,5-V6 ---A4-es lapomat, hasonló paraméterekkel rendelkező Audira cserélném! Grin
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #23382 Dátum: 2015.10.21 szerda, 10:07:23 »

Én CC-t tervezek venni, kihasználva fő előnyét a 4 évszakosságát... kizárólag téliként használnám vigyor3 Szerintem ilyen telek mellett ez a legjobb választás  fejvakaras

 Huh?
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #23383 Dátum: 2015.10.21 szerda, 13:34:18 »

Én CC-t tervezek venni, kihasználva fő előnyét a 4 évszakosságát... kizárólag téliként használnám vigyor3 Szerintem ilyen telek mellett ez a legjobb választás  fejvakaras
[/quote]
Veszel egy se-ilyen-se-olyan gumit, hogy a minden körülmények között rossz gumit abban a szezonban használd, ahol amúgyis kritikusabb a jó gumi megléte.

Hááát... Undecided
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #23384 Dátum: 2015.10.21 szerda, 13:37:54 »

Én CC-t tervezek venni, kihasználva fő előnyét a 4 évszakosságát... kizárólag téliként használnám vigyor3 Szerintem ilyen telek mellett ez a legjobb választás  fejvakaras

Veszel egy se-ilyen-se-olyan gumit, hogy a minden körülmények között rossz gumit abban a szezonban használd, ahol amúgyis kritikusabb a jó gumi megléte.

Hááát... Undecided

Szerintem erről a gumiról még semmit nem tudunk, szóval szerintem nem jó, hogy véleményt formálunk róla. Hosszú ideje ez az első négy évszakos, amit nagy felhajtással hoznak be. Várjuk meg az eredményeket és a tapasztalatokat, majd utána véleményezzük a gumit.
Naplózva
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #23385 Dátum: 2015.10.21 szerda, 14:52:19 »

Szerintem erről a gumiról még semmit nem tudunk, szóval szerintem nem jó, hogy véleményt formálunk róla. Hosszú ideje ez az első négy évszakos, amit nagy felhajtással hoznak be. Várjuk meg az eredményeket és a tapasztalatokat, majd utána véleményezzük a gumit.


Domi azt véleményezte, hogy kizárólag téli használatra venné, vagyis téliguminak.  Ennek én sem látom sok(semmi) értelmét....
Ha 4évszakos kellene az megint más dolog.
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #23386 Dátum: 2015.10.21 szerda, 15:44:16 »

A bütyök a Kresz szerinti 1.6 mm-t jelenti, de az már tényleg kukahatár. A hópihe 4 mm-nél szokott lenni. Friss hóban a 4 mm-nél kevesebb minta már nem sokat ér. Az 5 mm-es téli gumit még el lehet adni.

Most volt időm, lemértem:

Elől UG8 van jelenleg: 6mm
Hátul UG7+: 4mm

Volt pár éve egy futómű hibám, így megevett 2 abroncsot, a 7+ helyett már csak 8-at tudtam venni, azok frissebbek, ezért van rajtuk az a 2mm plusz.
Azon agyalok, hogy előre vegyek két új UG9-et, az UG8-ak meg menjenek hátra, vagy érdemesebb 4db új UG9-et venni.

Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #23387 Dátum: 2015.10.21 szerda, 15:48:15 »

Most volt időm, lemértem:

Elől UG8 van jelenleg: 6mm
Hátul UG7+: 4mm

Volt pár éve egy futómű hibám, így megevett 2 abroncsot, a 7+ helyett már csak 8-at tudtam venni, azok frissebbek, ezért van rajtuk az a 2mm plusz.
Azon agyalok, hogy előre vegyek két új UG9-et, az UG8-ak meg menjenek hátra, vagy érdemesebb 4db új UG9-et venni.
Ha belefér, akkor vegyél 4 UG9-et, és ezeket a gumikat meg add el még most, mielőtt jönne a tél. Én a 4 azonos gumira esküszöm, a 2+2 helyett.

Én tavaly a 3,5mm-es 2009-es Conti TS830-akat (4db) 12e-ért adtam el december 10 körül. A tiédeken jobb a minta, meg gondolom újabb gumi is. Nem is biztos, hogy sokkal több lenne a 4 gumi, mint a 2.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #23388 Dátum: 2015.10.21 szerda, 15:56:34 »

Most volt időm, lemértem:

Elől UG8 van jelenleg: 6mm
Hátul UG7+: 4mm

Volt pár éve egy futómű hibám, így megevett 2 abroncsot, a 7+ helyett már csak 8-at tudtam venni, azok frissebbek, ezért van rajtuk az a 2mm plusz.
Azon agyalok, hogy előre vegyek két új UG9-et, az UG8-ak meg menjenek hátra, vagy érdemesebb 4db új UG9-et venni.



Bármit is teszel, ne hátra rakd a kopottat. Ez a régi gumis hozzáállás volt. A hátulja ha kitör, azt nehezebb megfogni, így mindenképp oda rakd a mélyebb profilút. Szerintem.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #23389 Dátum: 2015.10.21 szerda, 16:07:47 »



Domi azt véleményezte, hogy kizárólag téli használatra venné, vagyis téliguminak.  Ennek én sem látom sok(semmi) értelmét....
Ha 4évszakos kellene az megint más dolog.

ja, úgy tényleg nincs sok értelme
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #23390 Dátum: 2015.10.21 szerda, 16:29:58 »

Nem is biztos, hogy sokkal több lenne a 4 gumi, mint a 2.

Nem hát. Pont 2x annyi  vigyor3
De inkább 4 új szerintem is.  Akár nevtelenbol is
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Csabi77
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1146



E-mail
« Új hozzászólás #23391 Dátum: 2015.10.21 szerda, 16:37:22 »

Én CC-t tervezek venni, kihasználva fő előnyét a 4 évszakosságát... kizárólag téliként használnám vigyor3 Szerintem ilyen telek mellett ez a legjobb választás  fejvakaras

Veszel egy se-ilyen-se-olyan gumit, hogy a minden körülmények között rossz gumit abban a szezonban használd, ahol amúgyis kritikusabb a jó gumi megléte.

Hááát... Undecided

Ha nem viccnek szánta és van megfelelő nyári gumija(ami ugye télen nem túl jól használható) akkor neki "csak" télre kellene.Ha pedig fent marad valamiért, akkor is megfelel tavasszal/nyáron.Ha.... Roll Eyes
Naplózva

2004 MK3 Hatchback Trend+ 1.8 125PS
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #23392 Dátum: 2015.10.21 szerda, 17:15:23 »

Ha nem viccnek szánta és van megfelelő nyári gumija(ami ugye télen nem túl jól használható) akkor neki "csak" télre kellene.Ha pedig fent marad valamiért, akkor is megfelel tavasszal/nyáron.Ha.... Roll Eyes
Ez a "fenn marad valamiért" dolog számomra értelmezhetetlen. Ha jönnek a jóidők, akkor bejelentkezés nélkül is max. a harmadik gumis azonnal cseréli. Ha meg csak télire kell a gumi, akkor meg miért nem téli?
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Csabi77
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1146



E-mail
« Új hozzászólás #23393 Dátum: 2015.10.21 szerda, 17:47:30 »

Ez a "fenn marad valamiért" dolog számomra értelmezhetetlen. Ha jönnek a jóidők, akkor bejelentkezés nélkül is max. a harmadik gumis azonnal cseréli. Ha meg csak télire kell a gumi, akkor meg miért nem téli?


Általában értelmezhetetlen,de van ami kiszámíthatatlan.Pl a márciusi extrém hó.Sajnos nekem nincs kombim,így nem tudom magammal cipelni állandóan a levetett kerekeket, mert ugye vinnem is kell a harmadik gumishoz.  vigyor3
Pont nem találod a kerekeket/csavarokat,ellopták,megették,család másik kocsijára került,stb.
Naplózva

2004 MK3 Hatchback Trend+ 1.8 125PS
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #23394 Dátum: 2015.10.21 szerda, 17:57:23 »

Ha belefér, akkor vegyél 4 UG9-et, és ezeket a gumikat meg add el még most, mielőtt jönne a tél. Én a 4 azonos gumira esküszöm, a 2+2 helyett.

Én tavaly a 3,5mm-es 2009-es Conti TS830-akat (4db) 12e-ért adtam el december 10 körül. A tiédeken jobb a minta, meg gondolom újabb gumi is. Nem is biztos, hogy sokkal több lenne a 4 gumi, mint a 2.

Ez kb. azonos, ha nem nézed meg mi van ráírva, meg se mondod, hogy különböző.
De sokkal több a 4, 53e vs. 106e. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #23395 Dátum: 2015.10.21 szerda, 17:58:11 »


Általában értelmezhetetlen,de van ami kiszámíthatatlan.Pl a márciusi extrém hó.Sajnos nekem nincs kombim,így nem tudom magammal cipelni állandóan a levetett kerekeket, mert ugye vinnem is kell a harmadik gumishoz.  vigyor3
Pont nem találod a kerekeket/csavarokat,ellopták,megették,család másik kocsijára került,stb.
Tök reális dolgok ezek. Főleg a "nem találod a kerekeket" vigyor3 Olyan kicsik, hogy bármely' fiók alján lapulhatnak  nyes

Amúgy azért, mert kombim van, én se cipelem magammal márciusban a levetett téli kerekeket, hogy hátha egyszer szükség lesz rájuk. De korábban a IV-es Golf-omba is belefért a 4 csere kerék, és az se volt kombi. Úgyhogy ezt a részt nem értem.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #23396 Dátum: 2015.10.21 szerda, 17:58:50 »

Ez kb. azonos, ha nem nézed meg mi van ráírva, meg se mondod, hogy különböző.
De sokkal több a 4, 53e vs. 106e. Smiley
Akkor ha rám hallgatsz, azt csinálsz, amit akarsz  nyes
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #23397 Dátum: 2015.10.21 szerda, 17:58:58 »

Bármit is teszel, ne hátra rakd a kopottat. Ez a régi gumis hozzáállás volt. A hátulja ha kitör, azt nehezebb megfogni, így mindenképp oda rakd a mélyebb profilút. Szerintem.

A 4mm-essel meg a hegyre nem fogok hóban felmenni... :/
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #23398 Dátum: 2015.10.21 szerda, 18:00:34 »

Akkor ha rám hallgatsz, azt csinálsz, amit akarsz  nyes

Eladom! Smiley Kell valakinek 2db UG8 (6mm) 205/55 R16? Ajándék mellé 2db UG7+ (4mm). Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Csabi77
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1146



E-mail
« Új hozzászólás #23399 Dátum: 2015.10.21 szerda, 19:08:04 »

Idézetet írta: Domi link=topic=28.msg102107e#msg1021073 date=1445443091
Tök reális dolgok ezek Főleg a "nem találod a kerekeket" vigyor3 Olyan kicsik, hogy bármely' fiók alján lapulhatnak  nyes

Amúgy azért, mert kombim van, én se cipelem magammal márciusban a levetett téli kerekeket, hogy hátha egyszer szükség lesz rájuk. De korábban a IV-es Golf-omba is belefért a 4 csere kerék, és az se volt kombi. Úgyhogy ezt a részt nem értem.


Szuperfolyadék,jedi erő,mágneses go után reálisabb.A vigyor arc meg direkt volt a combi után...van még kérdés?
Naplózva

2004 MK3 Hatchback Trend+ 1.8 125PS
Oldalak: 1 ... 461 462 463 464 465 466 467 [468] 469 470 471 472 473 474 475 ... 555   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.092 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.