Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.04 szombat, 23:03:43 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 464 465 466 467 468 469 470 [471] 472 473 474 475 476 477 478 ... 555   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Felnik, gumik  (Megtekintve 6569911 alkalommal)
0 Felhasználó és 34 vendég van a témában
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #23500 Dátum: 2015.10.30 péntek, 19:05:54 »

A négy évszakos gumikról.
A mondeo előtt egy opel ascona 1.6 sima szívó dízel autóval járkáltam.Megjártam vele sok tájat .Külföldön is.Akkor még legény voltam  Undecided
A munkatársammal össze szoktuk dobni a pénzt és minden fele elcsavarogtunk 5l/100km -es fogyival.Igaz 100-nál többet nem igen ment az autó de a világból is kivitt minket gond nélkül.

Na lényeg az ,hogy azon michlein 4 évszakos abroncs volt.Télen nyáron fagyba minden be mentünk és semmi gond nem volt vele.Amikor autó szét rohadt az abroncsok még mindig bírták.

Evvel csak azt szerettem volna mondani ,hogy elképzelhető ,hogy jó az abroncs amit Scratch írt.

Én anno a Goodyear Aquatreadet használtam télen-nyáron egy Favoiton. Tükörjégen halott volt, de hóban-latyakban még lehetett használni - óvattal, persze, és nem olyankor indultunk el európai körútra sem. Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #23501 Dátum: 2015.10.30 péntek, 19:08:02 »

Én anno a Goodyear Aquatreadet használtam télen-nyáron egy Favoiton. Tükörjégen halott volt, de hóban-latyakban még lehetett használni - óvattal, persze, és nem olyankor indultunk el európai körútra sem. Smiley

AndyA
Jégen szerintem csak a szöges gumi segít .
Meg a korcsolya  Wink
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
D
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1484



E-mail
« Új hozzászólás #23502 Dátum: 2015.11.01 vasárnap, 19:35:18 »

Most jutottam el oda, hogy tanulmányozzam az a.n.-tesztjét. Nyilván a CC-t vizsgálgattam és egyelőre elégedett vagyok. Főleg, hogy a műgyantán sem szerepelt le annyira, mint a beharangozó alapján vártam.

Az meg egy külön ízt a dolgoknak, hogy a prémiumnak eléggé prémium Pirelli sc3 csak 10%-al jobb "műjégen". Jóformán egy Tesco gazdaságos téli gumi, jó eséllyel még rosszabbul is teljesítene jeges körülmények között, mint a cc. A tulaja meg boldogan menne vele, azt gondolván, hogy neki "téli gumija" van fejvakaras

Amúgy a Barum is egyre szimpatikusabb, ahhoz képest, hogy nem egy nagy márka, rendre jól szerepel a teszteken.
Naplózva

Mk3-2002-2,5-V6 ---A4-es lapomat, hasonló paraméterekkel rendelkező Audira cserélném! Grin
AgressoR
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 180


E-mail
« Új hozzászólás #23503 Dátum: 2015.11.01 vasárnap, 19:55:07 »

Sziasztok
Felkerült a kocsira a téli gumi acélfelnivel.Gondoltam veszek rá egy dísztárcsát.Használtam jó áron hirdettek egy Ford emblémást,nagyon tetszett gondoltam elmegyek megnézem.Még jó,hogy vásárlás előtt felpróbáltam ,mert nem ment fel.
A dísztárcsa szelep és csavar kiosztása nem stimmelt.Középen a csavaroknak külön helye volt,gondolom ,hogy védje a víztől és a hótól.Ezek a dísztárcsák típusonként eltérhet?Így már rendelni se merek valahonnan.
Valakinek valami ötlet,tapasztalat?
Naplózva

Ford Mondeo 2004 Trend 1.8
nagytomi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1096



« Új hozzászólás #23504 Dátum: 2015.11.01 vasárnap, 20:17:24 »

Sziasztok
Felkerült a kocsira a téli gumi acélfelnivel.Gondoltam veszek rá egy dísztárcsát.Használtam jó áron hirdettek egy Ford emblémást,nagyon tetszett gondoltam elmegyek megnézem.Még jó,hogy vásárlás előtt felpróbáltam ,mert nem ment fel.
A dísztárcsa szelep és csavar kiosztása nem stimmelt.Középen a csavaroknak külön helye volt,gondolom ,hogy védje a víztől és a hótól.Ezek a dísztárcsák típusonként eltérhet?Így már rendelni se merek valahonnan.
Valakinek valami ötlet,tapasztalat?
Én egyszer vettem 5x108-as lemezfelniket a télre. Azt hiszem Volvo volt(nem biztos), de a méret ua. A Ford dísztárcsa nem volt jó hozzá. Pont, mint neked.
Naplózva

2011.Titanium S kombi 2.0 TDCi 163 Hp. Powershift ,19"
2018 MK5 180 Hp AWD Powershift
AgressoR
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 180


E-mail
« Új hozzászólás #23505 Dátum: 2015.11.01 vasárnap, 20:21:04 »

Én egyszer vettem 5x108-as lemezfelniket a télre. Azt hiszem Volvo volt(nem biztos), de a méret ua. A Ford dísztárcsa nem volt jó hozzá. Pont, mint neked.
Akkor esélytelen Ford dísztárcsát felrakni rá?
Naplózva

Ford Mondeo 2004 Trend 1.8
nagytomi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1096



« Új hozzászólás #23506 Dátum: 2015.11.01 vasárnap, 20:34:49 »

Akkor esélytelen Ford dísztárcsát felrakni rá?
Szerintem igen. De ez csak az én tapasztalatom. gondoltam rá, hogy odébb megcsinálom a szelep helyét, de közben vettem alufelnit a nyárinak, a Ford lemez lett a téli, a másikat eladtam.
Naplózva

2011.Titanium S kombi 2.0 TDCi 163 Hp. Powershift ,19"
2018 MK5 180 Hp AWD Powershift
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #23507 Dátum: 2015.11.02 hétfő, 00:09:00 »

Oké, akkor akit érdekel, annak megszervezem a használt gumi eladást.

A következő feltételekkel:

- az eladandó gumi tőlem származik
- a megvásárlandó gumi tőlem származik
- az eladandó gumikat (leszerelve) eljuttatjátok Csepelre
- az eladandó gumi egy szezont futott (azaz a DOT száma két éven belüli)
- a méret Mondeo-méret (vagy más méret is lehet, de csak előzetes egyeztetés alapján)
- a beszámítási ár 7 mm esetén a vételi ár 71%-a*, 6 mm esetén 46%-a*

* igen, a beszámításon 4 százalékot fogok keresni. Ez egy tipikus, 80 ezerért vett 205/55R16 szett esetén, amit 7 mm-esen, 60 ezerért adtok le, 2400 forintot fog jelenteni. Nem egész két BigMac menü áráért én tárolom, én fényképezem, én töltöm fel a hirdetési oldalakra, én kezelem a telefonhívásokat és menedzselem az átadás-átvételt.

én ezt már megcsináltam Kulanival, igaz másik műsor keretében, és nekem tetszett. ő ehhez ért és ez így van jól. én a 6-6000kW-os napelemes inverterekben tudok felejthetetlent nyújtani.  vigyor3

Hankook Ventus prime 2 235/45/17:
egy szezon alatt: elsők 3,8-4,2mm-en, hátsók:6,8mm... vízen kicsit elmászik az eleje de még bőven jó, csak fogni kell a kormányt.
asszem tavasszal kettőt pótolni kell.  eplus2
mindez kb 60-65e km-t jelent... április óta.
tanulságot mindenki vonja le magának. 
Naplózva
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #23508 Dátum: 2015.11.02 hétfő, 23:46:57 »

Hankook Ventus prime 2 235/45/17:
egy szezon alatt: elsők 3,8-4,2mm-en, hátsók:6,8mm...
[...]
mindez kb 60-65e km-t jelent... április óta.

A legnagyobb tanulság: a szezon közepén meg kellett volna cserélned az első gumikat a hátsóval, akkor most csupa 5 - 5,5 mm gumid lenne  taps
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
D
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1484



E-mail
« Új hozzászólás #23509 Dátum: 2015.11.04 szerda, 07:55:08 »

A legnagyobb tanulság: a szezon közepén meg kellett volna cserélned az első gumikat a hátsóval, akkor most csupa 5 - 5,5 mm gumid lenne  taps

 eljen hehe
Naplózva

Mk3-2002-2,5-V6 ---A4-es lapomat, hasonló paraméterekkel rendelkező Audira cserélném! Grin
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #23510 Dátum: 2015.11.04 szerda, 17:56:06 »

A legnagyobb tanulság: a szezon közepén meg kellett volna cserélned az első gumikat a hátsóval, akkor most csupa 5 - 5,5 mm gumid lenne  taps
menet közben nem tudták lecserélni... egyébként kértem a szerzvízt amikor ott voltam, de nem csinálták meg, én meg elfelejtettem megnézni. mindegy. tavasszal két új rendel.
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #23511 Dátum: 2015.11.05 csütörtök, 14:58:47 »


Tegnap felkerültek a téligumik. Eddig tök jó, mentem vele 50 km-ert kb.  Cheesy

Kulaninak köszönhetően fél óra alatt végeztem, mert nem kellett Csepelre mennem, hanem szinte helyben elintéztem a vásárlást és a cserét is...  eplus2 hehe beka3

Viszont a régi, istenített Michelin Primacy 3 gumik, hát kettő kopásjelzőn, kettő éppen még nem...

kb 60e km volt az autóban, mikor felkerült, most 132e km van benne, és ebben két szezon téligumizás is benne van...

Szóval azért nem olyan űbertartós ez a gumi...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #23512 Dátum: 2015.11.05 csütörtök, 15:15:33 »

Tegnap felkerültek a téligumik. Eddig tök jó, mentem vele 50 km-ert kb.  Cheesy

Kulaninak köszönhetően fél óra alatt végeztem, mert nem kellett Csepelre mennem, hanem szinte helyben elintéztem a vásárlást és a cserét is...  eplus2 hehe beka3

Viszont a régi, istenített Michelin Primacy 3 gumik, hát kettő kopásjelzőn, kettő éppen még nem...

kb 60e km volt az autóban, mikor felkerült, most 132e km van benne, és ebben két szezon téligumizás is benne van...

Szóval azért nem olyan űbertartós ez a gumi...

nem az a lényege, hogy űbertartós legyen, hanem, hogy az életedet és másokét megóvja. a puha gumi jobban kopik melegben és a hétvégére biza 20 fokot is mondanak.

Amúgy örülj annak, ha három év alatt elkopik és muszáj venned új gumit, így mindig biztonságban vagy Cheesy
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #23513 Dátum: 2015.11.05 csütörtök, 15:20:00 »

nem az a lényege, hogy űbertartós legyen, hanem, hogy az életedet és másokét megóvja. a puha gumi jobban kopik melegben és a hétvégére biza 20 fokot is mondanak.

Amúgy örülj annak, ha három év alatt elkopik és muszáj venned új gumit, így mindig biztonságban vagy Cheesy

Hát erre a primacyra az volt a duma, hogy tartós is, meg jó is, tapad... Ennyit szerintem bármelyik kibírna...

Kezdek ott tartani, hogy le fogom xarni milyen gumi van az autón, csak ne valami névtelen kínai legyen...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #23514 Dátum: 2015.11.05 csütörtök, 15:30:38 »

Hát erre a primacyra az volt a duma, hogy tartós is, meg jó is, tapad... Ennyit szerintem bármelyik kibírna...

Kezdek ott tartani, hogy le fogom xarni milyen gumi van az autón, csak ne valami névtelen kínai legyen...

én leginkább hankook-ot fogok venni. a jeep-en bejött, az lesz a Disco-n is terepben, mert jó és azt tervezek majd jövőre a focus-ra is
Naplózva
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #23515 Dátum: 2015.11.05 csütörtök, 17:10:24 »

Hát erre a primacyra az volt a duma, hogy tartós is, meg jó is, tapad... Ennyit szerintem bármelyik kibírna...


Ha nyáron főleg autópályán használtad, nagy sebességnél, akkor akár reális is lehet a tapasztalt kopás.

Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #23516 Dátum: 2015.11.05 csütörtök, 17:11:17 »


Ha nyáron főleg autópályán használtad, nagy sebességnél, akkor akár reális is lehet a tapasztalt kopás.



Föld úton kellett volna?  hehe

140-150 az nagy sebesség?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #23517 Dátum: 2015.11.05 csütörtök, 17:12:13 »

Föld úton kellett volna?  hehe

140-150 az nagy sebesség?

mindenképpen egy télivel
Naplózva
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #23518 Dátum: 2015.11.05 csütörtök, 17:17:07 »

Föld úton kellett volna?  hehe 140-150 az nagy sebesség?


Az autópályák útfelülete a létező szabványok miatt eleve érdesített, hogy elnyelje a kisebb esőkből származó vizet, illetve hogy jobban lehessen rajtuk fékezni. Az autópályás használat olyan, mintha finom ráspollyal folyamatosan reszelnéd a gumit.

A magas hőmérséklet gyorsítja a kopást mint ahogy a nagy sebesség is. Minél gyorsabban mész, annál komolyabb a kopás.

A flottás autókon tökéletesen visszakövethető, melyiket használják városban (gyakori fékalkatrész-csere, kuplung problémák), és melyiket pályán (gyors gumikopás, ötödik-hatodik fokozathoz tartozó fogaskerék kopása a váltóban).



Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #23519 Dátum: 2015.11.05 csütörtök, 17:19:25 »


Az autópályák útfelülete a létező szabványok miatt eleve érdesített, hogy elnyelje a kisebb esőkből származó vizet, illetve hogy jobban lehessen rajtuk fékezni. Az autópályás használat olyan, mintha finom ráspollyal folyamatosan reszelnéd a gumit.

A magas hőmérséklet gyorsítja a kopást mint ahogy a nagy sebesség is. Minél gyorsabban mész, annál komolyabb a kopás.

A flottás autókon tökéletesen visszakövethető, melyiket használják városban (gyakori fékalkatrész-csere, kuplung problémák), és melyiket pályán (gyors gumikopás, ötödik-hatodik fokozathoz tartozó fogaskerék kopása a váltóban).





Felkerült a nagyon rossz hangzásbesorolású Hankook téligumi, ami jóval csendesebb, mint a lekerült Misi...

Én többet vártam, sokkal, főleg ennyiért... Nálam lement a godd-year szintjére... Már csak a continetállal nincs tapasztalatom...

Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #23520 Dátum: 2015.11.05 csütörtök, 17:20:49 »

Kulaninak köszönhetően fél óra alatt végeztem, mert nem kellett Csepelre mennem, hanem szinte helyben elintéztem a vásárlást és a cserét is...  eplus2 hehe beka3

A csepeli szerelés csak egy opció, a gumikat ki is szállítjuk, Budapesten tipikusan ingyen (van rá néhány tanúm a fórumban), esetleg nem ingyen, de akkor is nagyon olcsón (990 ft/szett).  

Amúgy milyen gumi lett, és végül mennyiért vettétek meg?
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #23521 Dátum: 2015.11.05 csütörtök, 17:21:53 »

A csepeli szerelés csak egy opció, a gumikat ki is szállítjuk, Budapesten tipikusan ingyen (van rá néhány tanúm a fórumban), esetleg nem ingyen, de akkor is nagyon olcsón (990 ft/szett).  

Amúgy milyen gumi lett, és végül mennyiért vettétek meg?

Ugyanannyiért, mint nálad az első körben, magánszemélyes ÁFA árral,  és ugyanaz a gumi.  vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #23522 Dátum: 2015.11.05 csütörtök, 17:23:02 »

Felkerült a nagyon rossz hangzásbesorolású Hankook téligumi, ami jóval csendesebb, mint a lekerült Misi...

Én többet vártam, sokkal, főleg ennyiért... Nálam lement a godd-year szintjére... Már csak a continetállal nincs tapasztalatom...


én meg elhasználtam egy szett télit egy szett nyárit 18"os contiból.jó gumik,de bitang drága,és nagyon gyorsan kopik.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #23523 Dátum: 2015.11.05 csütörtök, 17:23:48 »

én meg elhasználtam egy szett télit egy szett nyárit 18"os contiból.jó gumik,de bitang drága,és nagyon gyorsan kopik.

Ha még búg is, akkor tényleg a tescóban fogok gumit venni legközelebb, vagy újra futóztatok...  vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #23524 Dátum: 2015.11.05 csütörtök, 17:25:52 »

Felkerült a nagyon rossz hangzásbesorolású Hankook téligumi, ami jóval csendesebb, mint a lekerült Misi...

Erről a témáról bővebben a blogomon:

http://abroncs.blog.hu/2015/08/18/mennyit_ernek_az_osztalyzatok_az_eu-matrican

"A zajszint vizsgálatánál külső, elhaladási zajt mérnek. A sebességet ugyan pontosan megadják (80 km/h), de a mikrofon elhelyezése, az útfelület minősége, illetve a zajszűrési karakterisztikák (milyen frekvencián, milyen súlyozással mérik a zajt) már lazán és esetlegesen vannak meghatározva. Az elhaladási zaj valóban fontos a zajszennyezés szempontjából, de az önző autóst kevésbé segíti a helyes választáshoz: az elhaladási zaj és az autó utasterében érzékelhető zaj között korántsem annyira egyértelmű az összefüggés, mint azt gondolnánk. Igaz, ezt a paramétert nem is lehetne általános érvénnyel mérni, mert az akusztika már csak olyan, hogy minden autó más és más gumival lesz a legcsendesebb."
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #23525 Dátum: 2015.11.05 csütörtök, 17:26:29 »

Felkerült a nagyon rossz hangzásbesorolású Hankook téligumi, ami jóval csendesebb, mint a lekerült Misi...

Én többet vártam, sokkal, főleg ennyiért... Nálam lement a godd-year szintjére... Már csak a continetállal nincs tapasztalatom...


akkor inkább fel, mert a hankook a good-year alatt volt/van jegyezve Cheesy
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #23526 Dátum: 2015.11.05 csütörtök, 17:27:13 »

akkor inkább fel, mert a hankook a good-year alatt volt/van jegyezve Cheesy

Én a misiről beszélek
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #23527 Dátum: 2015.11.05 csütörtök, 17:33:06 »

Én a misiről beszélek


Neked mindig csak a (hoffer)Misin jár az eszed.  Cheesy
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #23528 Dátum: 2015.11.05 csütörtök, 17:41:16 »

Én a misiről beszélek

yah Smiley Smiley  worship
Naplózva
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #23529 Dátum: 2015.11.05 csütörtök, 19:13:21 »

A számok kedvelőinek:

Continental PC5 gumik (3x DOT 5013, 1x DOT 1314), 205/55/R16-os méret.
Két szezont futottak. 24000 km ment beléjük.
Felhasználási mód kb 50% pálya, 25% város (legnagyobb része BP), 25% országút.

Jelenleg 5,7-6,5 mm-esek.

Ha valaki tudja, hogy újkorukban hány mm-es ez a gumi, írja meg pls.


Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #23530 Dátum: 2015.11.05 csütörtök, 19:30:41 »

Ha valaki tudja, hogy újkorukban hány mm-es ez a gumi, írja meg pls.

A személyautó méretekben az új gumik gyári mintaárok-mélysége 8 mm +/- 5%.
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #23531 Dátum: 2015.11.05 csütörtök, 20:03:39 »

A személyautó méretekben az új gumik gyári mintaárok-mélysége 8 mm +/- 5%.

 worship worship
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
D
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1484



E-mail
« Új hozzászólás #23532 Dátum: 2015.11.06 péntek, 08:27:56 »

Ha még búg is, akkor tényleg a tescóban fogok gumit venni legközelebb, vagy újra futóztatok...  vigyor3

Nekem Conti ts850-van most fent, búg mint egy vadászrepülő. Hogy kívül mit tapasztalnak az emberek, azt nem tudom.  vigyor3
Naplózva

Mk3-2002-2,5-V6 ---A4-es lapomat, hasonló paraméterekkel rendelkező Audira cserélném! Grin
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #23533 Dátum: 2015.11.06 péntek, 08:37:55 »

Nekem Conti ts850-van most fent, búg mint egy vadászrepülő. Hogy kívül mit tapasztalnak az emberek, azt nem tudom.  vigyor3
Nekem TS830-am volt. Az szép csendesen futott, amíg volt rajta minta. Mondjuk utána is szép csendes volt, csak már nem volt téligumi. Sőt, igazából már semmire nem volt jó. Smiley
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #23534 Dátum: 2015.11.06 péntek, 10:04:32 »

Nekem Conti ts850-van most fent, búg mint egy vadászrepülő. Hogy kívül mit tapasztalnak az emberek, azt nem tudom.  vigyor3

Nekem is 850 van, kicsit hangosabb, mint a SC5, de nem vészes. A kombikba amúgy is jobban hallható a hátsó futómű zaja.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #23535 Dátum: 2015.11.06 péntek, 10:22:56 »

Nekem Conti ts850-van most fent, búg mint egy vadászrepülő. Hogy kívül mit tapasztalnak az emberek, azt nem tudom.  vigyor3

Hányadik szezonja?
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #23536 Dátum: 2015.11.06 péntek, 10:47:38 »

Hányadik szezonja?

Olyan nagy elvárás egy prémium gumival szemben, hogy kopásjelzőig ne búgjon?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #23537 Dátum: 2015.11.06 péntek, 11:28:27 »

Olyan nagy elvárás egy prémium gumival szemben, hogy kopásjelzőig ne búgjon?

Azért az évek múlásával igen. Nem mindegy hogy 1 szezon alatt járod le kopásjelzőig, vagy 10. Ismerősöm most panaszkodik hogy a téli gumi cserénél felhívta a figyelmét a gumis, hogy tavasszal illene új gumikat venni. És nem érti, mert még nincs is elkopva. Kérdem, akkor miért? Mert 2003-as a gyártása.  falbav
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #23538 Dátum: 2015.11.06 péntek, 11:46:28 »

Olyan nagy elvárás egy prémium gumival szemben, hogy kopásjelzőig ne búgjon?

A búgást a leggyakrabban a fűrészfogas kopás okozza, azt meg az autó és a gumi közösen hozzák össze.

Viszont ha valaki tudja, hogy az autója hajlamos fűrészfogasra koptatni a gumikat - és bizony a legtöbb Ford ilyen, de egy rendszeresen terhelés nélkül használt kombi Fordok meg tényleg nagyon ilyenek - akkor az első-hátsó gumik rendszeres felcserélésével megelőzheti a probléma kialakulását.

Ha frissen felszerelt, új gumi búg a nulladik kilométertől, akkor esetleg lehet gumihiba is, amit garanciában meg lehet nézetni.
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #23539 Dátum: 2015.11.06 péntek, 11:56:38 »

A búgást a leggyakrabban a fűrészfogas kopás okozza, azt meg az autó és a gumi közösen hozzák össze.

Viszont ha valaki tudja, hogy az autója hajlamos fűrészfogasra koptatni a gumikat - és bizony a legtöbb Ford ilyen, de egy rendszeresen terhelés nélkül használt kombi Fordok meg tényleg nagyon ilyenek - akkor az első-hátsó gumik rendszeres felcserélésével megelőzheti a probléma kialakulását.

Ha frissen felszerelt, új gumi búg a nulladik kilométertől, akkor esetleg lehet gumihiba is, amit garanciában meg lehet nézetni.

Sok a ha, meg a feltételes mód...

Summa-summárum, a prémium gumi leginkább az árától, meg a marketingtől az...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #23540 Dátum: 2015.11.06 péntek, 12:02:44 »

Sok a ha, meg a feltételes mód...

Summa-summárum, a prémium gumi leginkább az árától, meg a marketingtől az...

nem teljesen, de vegyél hankook-ot, az tényleg jó és az ára sem rossz.
Naplózva
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #23541 Dátum: 2015.11.06 péntek, 12:06:18 »

nem teljesen, de vegyél hankook-ot, az tényleg jó és az ára sem rossz.


Már vett :-)
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #23542 Dátum: 2015.11.06 péntek, 12:07:36 »

Sok a ha, meg a feltételes mód...

Amíg az ember nem látta-hallotta a konkrét problémát, addig sajnos törvényszerű a sok ha és feltételes mód.
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #23543 Dátum: 2015.11.06 péntek, 12:42:06 »

yokohama v905 van valakinek? esetleg tapasztalat róla?
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #23544 Dátum: 2015.11.06 péntek, 15:30:09 »

A búgást a leggyakrabban a fűrészfogas kopás okozza, azt meg az autó és a gumi közösen hozzák össze.

Viszont ha valaki tudja, hogy az autója hajlamos fűrészfogasra koptatni a gumikat - és bizony a legtöbb Ford ilyen, de egy rendszeresen terhelés nélkül használt kombi Fordok meg tényleg nagyon ilyenek - akkor az első-hátsó gumik rendszeres felcserélésével megelőzheti a probléma kialakulását.

Ha frissen felszerelt, új gumi búg a nulladik kilométertől, akkor esetleg lehet gumihiba is, amit garanciában meg lehet nézetni.

Illetve még egy eset lehetséges. Én már a 2. garnitúra vadiúj Misi Primacy 3-at (235/45 R18) használom, 5-6000km - ig 120 - 160km/h között rettenet hangos volt (búgott). Mindkét szett.

Az elsőnél még szentségeltem, hogy mekkora egy kakaó, rossz választás volt...stb., de egyszer csak elmúlt, pont az első - hátsó cserénél. A második szett ugyanezt produkálta, de már nem ijedtem meg. Most 10K km van a második szettben, 5000km-nél forgattam és szupercsöndes. A tavaszi szezont már első - hátsó csereberével kezdem újra.

Summa summarum, új gumi, prémium, "búgós" is. Adni kell neki "tanulási' időt és elhallgat!  eplus2
« Utoljára szerkesztve: 2015.11.06 péntek, 15:46:12 írta Tonyo » Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
danidoki
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 768



E-mail
« Új hozzászólás #23545 Dátum: 2015.11.08 vasárnap, 00:29:10 »

Laci is azt mondta, hogy max. 30e km van a Primacy3-asokban, s idén én már cseréltem őket. Most (vagyis még nyáron) Kumho Hs51 került fel. Kezelhetőségre nagyon jó gumi, eddig egyszer nem csúsztam meg vele. Furcsa, de a Michelin-és a Dunlophoz képest sokkal jobban fogja az elejét.

Tegnap felkerültek a téligumik. Eddig tök jó, mentem vele 50 km-ert kb.  Cheesy

Kulaninak köszönhetően fél óra alatt végeztem, mert nem kellett Csepelre mennem, hanem szinte helyben elintéztem a vásárlást és a cserét is...  eplus2 hehe beka3

Viszont a régi, istenített Michelin Primacy 3 gumik, hát kettő kopásjelzőn, kettő éppen még nem...

kb 60e km volt az autóban, mikor felkerült, most 132e km van benne, és ebben két szezon téligumizás is benne van...

Szóval azért nem olyan űbertartós ez a gumi...
Naplózva

Mk4 2.0 TDCI - 140PS Ghia Tournier, VorFL - 2008.
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #23546 Dátum: 2015.11.08 vasárnap, 10:04:48 »

Laci is azt mondta, hogy max. 30e km van a Primacy3-asokban, s idén én már cseréltem őket. Most (vagyis még nyáron) Kumho Hs51 került fel. Kezelhetőségre nagyon jó gumi, eddig egyszer nem csúsztam meg vele. Furcsa, de a Michelin-és a Dunlophoz képest sokkal jobban fogja az elejét.

na.örülök.ismét egy jó tapasztalat. eljen
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
PensaCola
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 242



« Új hozzászólás #23547 Dátum: 2015.11.09 hétfő, 13:45:57 »

ford.hu gumiabroncs ajánlatai:
http://www.ford.hu/SzervizEsAlkatresz/FordMotorcraftSzervizProgram/Gumiabroncs/Mondeo

Meglep, h Kormoran gumit ajánlanak... guluszem1
Naplózva

MKIV  1.8  TDCi  125 LE  Ghia Executive, 18" 5Y
PensaCola
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 242



« Új hozzászólás #23548 Dátum: 2015.11.09 hétfő, 13:54:02 »



Befotóztam, mert mindig kérdés, h mik a gyári méretek és a hozzá tartozó keréknyomások MK4-hez!
Még a mankókerék is rajta van, asszem pont Janinak kellet.
Naplózva

MKIV  1.8  TDCi  125 LE  Ghia Executive, 18" 5Y
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #23549 Dátum: 2015.11.09 hétfő, 13:59:33 »

ford.hu gumiabroncs ajánlatai:
http://www.ford.hu/SzervizEsAlkatresz/FordMotorcraftSzervizProgram/Gumiabroncs/Mondeo

Meglep, h Kormoran gumit ajánlanak... guluszem1

nem ajánlják. Nézd meg az oldalon a másik tab-ot:


Gumiabroncs kiválasztása - márkák és árak
A választás megkönnyítése érdekében három kategóriába válogattuk a különböző gumiabroncs márkákat és árakat:

Prémium: Continental, Michelin, Bridgestone, Pirelli, Goodyear, Dunlop, Hankook
Középkategória: Semperit, Uniroyal, Firestone, Kleber, BF Goodrich, Fulda
Budget: Barum, Kormoran, Dayton, Debica, Sava

    A feltüntetett árak ajánlott darabonkénti fogyasztói árak, forintban, bruttó és keréktárcsa nélkül értendők.
    A hivatalos Ford szervizekben a Ford által képzett szakemberek végeznek minden munkát.

Tehát azt mondják, ha olcsó kell, akkor ezt még felteheted, de...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 464 465 466 467 468 469 470 [471] 472 473 474 475 476 477 478 ... 555   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.091 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.