Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.04 szombat, 23:51:50 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 471 472 473 474 475 476 477 [478] 479 480 481 482 483 484 485 ... 555   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Felnik, gumik  (Megtekintve 6569975 alkalommal)
0 Felhasználó és 40 vendég van a témában
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #23850 Dátum: 2016.01.13 szerda, 13:33:58 »

Most a téliben 2.5 van hátul...

Azt ne feledd, ha egyedül mész többet, akkor nem szabad túlfújni, mert megváltozik a tapadása is. Én a Galaxyn nem használok ennyit, pedig az 1,8T felett van velem simán... És nincs semmiféle kopásgondom.

Elég sok xarság csak a Mondeo-nál, vagy annak testvér modelljeinél jön elő. Sztem ezeken nagyon kéne dolgozni a Fordnak...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #23851 Dátum: 2016.01.13 szerda, 13:55:16 »

Ez elég beteges. vigyor3

Nézd ezt a beteges hipnotizőrt, mit írt a kezelési útmutatóba:


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Engem teljesen az ujja köré csavart! Ne dőljek be neki szerinted?  eplus2

215. oldal
Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #23852 Dátum: 2016.01.13 szerda, 14:03:52 »

Én semmilyen autón nem cserélgetem, csak idényenként. Van, amelyikkel simán megyünk 30-40ekm felett, és nem szokott belőle gond lenni...

Írd le a gumiméreteket, meg az autókat is...

Kispolákon én sem cserélgettem...  Gond sem vót... Egyébként jelen esetben sincs... vigyor3 nyes
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #23853 Dátum: 2016.01.13 szerda, 14:17:40 »

Írd le a gumiméreteket, meg az autókat is...

Kispolákon én sem cserélgettem...  Gond sem vót... Egyébként jelen esetben sincs... vigyor3 nyes


Galaxy 2db, C-Max, Dacia 2db, Combo, Corsa, Astra, Vectra, Zafira stb-stb.

Az S-Max-od még simán belefér a kispolák kategóriába. Wink
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Bleky
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1640



« Új hozzászólás #23854 Dátum: 2016.01.13 szerda, 14:20:00 »

De. Ez pontosan így működik :-)

A finneknek hiába van egymillió kifejezésük a friss hó színére, ha nincs tesztpályájuk kontrollált mérési körülményekkel.

És ha az én zimbabwei cégem megveszi magának azt a pár tehetséges mérnököt, aki pont helyesen tudja értelmezni a teszteredményeket, plusz van pénze kivenni a sarkköri tesztpályát, nos akkor az én zimbabwei cégem fog tudni jó téligumit csinálni.

A fenti bekezdésben nyugodtan helyettesítsd be az "én zimbabwei cégem" kifejezés helyére a Michelin vagy Goodyear szavakat :-)


Na, utóljára írok ebben a témában, mert még mindig nincs igazad, és ráadásul mostmár jól meg lett keverve a kaksi.
Más topikokban is szükség van nagytudású hozzászólásaimra.  nyes

1.) Zimbabvei céged hasonlat arra utal, hogy pénzel és szakemberrel a te no-name céged is tudna világszintű gumit csinálni. Ez elviekben igaz, csak nagyon nem praktikus, ezért senki nem csinálja meg.
Ez pont olyan mint következő hasonlatom. Bárki tud oázist csinálni a sivatag közepén, igaz, dubai megtette, de kell hozzá pár olajsejk, akinek korlátlanul rendelkezésére áll pénz. Őket nem érdekli a profit, csak arra készül, hogy ne kopjon fel az álla ha majd elfogy az olaj.
Igen a bushmannból is lehet jó sielő, ha beleöljük a világ pénzét. De ehelyett ott van a svájci ember, aki az alpokban született és 3 éves kora óta siel. Őt sokkal kevesebbe kerül jó sielővé kiképezni. Nem kell neki elmagyarázni mi az a hó.  Wink
Cég ilyeneket sose tenne, mert nem szórhatja számolatlanul a pénzt. A profit kell neki, abból él meg, és a részvényesek nem szeretik ha kevesebb pénzt kapnak mint előző évben.

2.) Hirtelen betolod, hogy a zimbabwei cég az most Michelin lett meg Goodyear. Miiii? Így teljesen más a sztori. Hidd el, ezeknek a világcégeknek mind megvannak a saját legjobb mérnökei, és mindegyiknek megvan a kis laboratóriuma meg tesztpályálya északon. Legyen az Michelin, Goodyear vagy Nokian.
Én soha nem mondtam, hogy a goodyear vagy michelin ***. Sőt, a legjobb gumik. Én csupán ajánlottam a Nokiant mert árelőnyben van sok nagy gyártóval szemben, van olyan jó vagy akár jobb is a minősége. Azon az áron jobb télit nem kapsz. Ennyi. Illetve sok gyártónak nem mindig jön be vagy lesz sikeres egy egy design. A nokian eddig mindig jó volt.
Tiszteletem.
« Utoljára szerkesztve: 2016.01.13 szerda, 14:35:46 írta Bleky » Naplózva

2001.03.03 MK3 mondeo 2.0L benzin Duratec HE SEFI CJBA B4Y Ghia sedan panther black, 440e+km
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #23855 Dátum: 2016.01.13 szerda, 14:31:34 »

Galaxy 2db, C-Max, Dacia 2db, Combo, Corsa, Astra, Vectra, Zafira stb-stb.

Az S-Max-od még simán belefér a kispolák kategóriába. Wink

Olyan csettegő kamu galaxy, mint tied? C-max az Focus, a többi meg örüljetek, hogy még beindulnak...  Kisautó az összes!!

Gondolom 165/80/R13 gumikkal
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Bleky
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1640



« Új hozzászólás #23856 Dátum: 2016.01.13 szerda, 14:33:32 »

Az megvan, hogy a skandináv országokban nem takarítják havat, hanem tömörítik? A tömörített hóval borított úton szöges gumival közlekednek.

A Nokian Hakkapeliitta szöges gumi biztos megnyer minden skandináv tesztet - gondolom, ezeket be is fogod linkelni.

https://www.nokiantyres.com/winter-tyres/nokian-hakkapeliitta-8/

Sajnos a szöges gumik használata Magyarországon és a szomszédos országokban tiltott. Így ezek a tesztek nem kifejezetten relevánsak :-(

De ne legyen félreértés: a Nokian téli gumik valóban jók, irigylésre méltóak a teszteredményeik is. De nem azért, mert Finnországban sok hó van télen.

A Nokian ellen a magyarországi márkaháttér lehet a fő kifogás: egy viszonylag kicsi nyíregyházi cég a hivatalos importőr, így a garanciális ügyintézés vagy egy kifeküdt gumi pótlása nem feltétlenül annyira egyszerű, mintha egy nagy márka gumijáról lenne szó.


Itt is utolsó hozzászólásom.
Köszönöm, tudom milyen itt svédországban, már itt élek egy ideje.  integet2
Felhívom a figyelmed, hogy a hakkapeliitta téli abroncs nem csupán szöges kivitelben kapható. https://www.nokiantyres.se/vinterdack/nokian-hakkapeliitta-r2/
Nem tudom ki beszélt szöges gumiról. Természetesen jól tudom, hogy illegális középeurópában. Nem is ajánlottam ilyet.
A Hakkapeliitta abroncs a cég zászlóshajója, de ezt csak a skandináv országokban kapni. Bár lehet, hogy ügyesen beszerezhető máshol is.
Ha nehéz beszerezni, akkor ennyi. Nem kell megvenni. Miért nem ezzel kezdted? Kissé sajnálatos, hogy egy együgyű cég miatt szorul háttérbe egy ilyen remek márka, bár tudom, hogy 100 éve jelen vannak magyarországon. (képletesen mondom, nem kell belekötni).
Tisztelettel.
Naplózva

2001.03.03 MK3 mondeo 2.0L benzin Duratec HE SEFI CJBA B4Y Ghia sedan panther black, 440e+km
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #23857 Dátum: 2016.01.13 szerda, 14:34:04 »

Olyan csettegő kamu galaxy, mint tied? C-max az Focus, a többi meg örüljetek, hogy még beindulnak...  Kisautó az összes!!

Gondolom 165/80/R13 gumikkal

145 R13. A / utáni már ki sem fér rá!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #23858 Dátum: 2016.01.13 szerda, 14:34:50 »

Nézd ezt a beteges hipnotizőrt, mit írt a kezelési útmutatóba:


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Engem teljesen az ujja köré csavart! Ne dőljek be neki szerinted?  eplus2

215. oldal

Túlságosan befolyásolható vagy! eplus2
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #23859 Dátum: 2016.01.13 szerda, 14:36:12 »

145 R13. A / utáni már ki sem fér rá!

Azon örültök ha egyáltalán a kagylók megtelepednek...  eplus2
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #23860 Dátum: 2016.01.13 szerda, 14:39:56 »

Azon örültök ha egyáltalán a kagylók megtelepednek...  eplus2

A bonyodalmakat te szereted. Sztem a kocsit is úgy rendeltétek, hogy mi az, amit képtelenség legyártani? Akkor abból kérek kettőt is! eplus2 hehe
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #23861 Dátum: 2016.01.13 szerda, 14:41:49 »

Na, utóljára írok ebben a témában, mert még mindig nincs igazad, és ráadásul mostmár jól meg lett keverve a kaksi.
Más topikokban is szükség van nagytudású hozzászólásaimra.  nyes

1.) Zimbabvei céged hasonlat arra utal, hogy pénzel és szakemberrel a te no-name céged is tudna világszintű gumit csinálni. Ez elviekben igaz, csak nagyon nem praktikus, ezért senki nem csinálja meg.
Ez pont olyan mint következő hasonlatom. Bárki tud oázist csinálni a sivatag közepén, igaz, dubai megtette, de kell hozzá pár olajsejk, akinek korlátlanul rendelkezésére áll pénz. Őket nem érdekli a profit, csak arra készül, hogy ne kopjon fel az álla ha majd elfogy az olaj.
Igen a bushmannból is lehet jó sielő, ha beleöljük a világ pénzét. De ehelyett ott van a svájci ember, aki az alpokban született és 3 éves kora óta siel. Őt sokkal kevesebbe kerül jó sielővé kiképezni. Nem kell neki elmagyarázni mi az a hó.  Wink
Cég ilyeneket sose tenne, mert nem szórhatja számolatlanul a pénzt. A profit kell neki, abból él meg, és a részvényesek nem szeretik ha kevesebb pénzt kapnak mint előző évben.

2.) Hirtelen betolod, hogy a zimbabwei cég az most Michelin lett meg Goodyear. Miiii? Így teljesen más a sztori. Hidd el, ezeknek a világcégeknek mind megvannak a saját legjobb mérnökei, és mindegyiknek megvan a kis laboratóriuma meg tesztpályálya északon. Legyen az Michelin, Goodyear vagy Nokian.
Én soha nem mondtam, hogy a goodyear vagy michelin ***. Sőt, a legjobb gumik. Én csupán ajánlottam a Nokiant mert árelőnyben van sok nagy gyártóval szemben, van olyan jó vagy akár jobb is a minősége. Azon az áron jobb télit nem kapsz. Ennyi. Illetve sok gyártónak nem mindig jön be vagy lesz sikeres egy egy design. A nokian eddig mindig jó volt.
Tiszteletem.

Sztem ugyan arról beszéltek. Az egyik cégnek helyzeti előnye van, a másiknak anyagi. Ha vmelyiket felhasználva + megtoldva a mérnökökkel vki belekezdene, akkor igen nagy valószínűséggel siker lenne a story vége...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Bleky
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1640



« Új hozzászólás #23862 Dátum: 2016.01.13 szerda, 14:52:07 »

Sztem ugyan arról beszéltek. Az egyik cégnek helyzeti előnye van, a másiknak anyagi. Ha vmelyiket felhasználva + megtoldva a mérnökökkel vki belekezdene, akkor igen nagy valószínűséggel siker lenne a story vége...

Ő azt állította, hogy a finneknek semmiféle előnye nincs téligumi gyártás/fejlesztés szempontjából másokhoz képest. Ez szerintem abszolut nem igaz. Ezt mér az is bizonyítja, hogy szuper a téligumijuk, azonban a nyári....azt inkább hagyjuk.  szomoru1
Naplózva

2001.03.03 MK3 mondeo 2.0L benzin Duratec HE SEFI CJBA B4Y Ghia sedan panther black, 440e+km
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #23863 Dátum: 2016.01.13 szerda, 15:03:14 »

Ő azt állította, hogy a finneknek semmiféle előnye nincs téligumi gyártás/fejlesztés szempontjából másokhoz képest. Ez szerintem abszolut nem igaz. Ezt mér az is bizonyítja, hogy szuper a téligumijuk, azonban a nyári....azt inkább hagyjuk.  szomoru1

Én annyit olvastam ki, hogy az kevés, hogy ott laknak. Kell a mérnök, + a tesztpálya. Azaz a pénz + a tudás. Kevés a helyzeti előny...
Szóval nem hazudtol meg téged, max kiegészít. nyes
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Bleky
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1640



« Új hozzászólás #23864 Dátum: 2016.01.13 szerda, 15:35:26 »

Én annyit olvastam ki, hogy az kevés, hogy ott laknak. Kell a mérnök, + a tesztpálya. Azaz a pénz + a tudás. Kevés a helyzeti előny...
Szóval nem hazudtol meg téged, max kiegészít. nyes

Persze, a Nokian gyár valójában csak egy rakás szakács, aki megpróbálnak valami téligumit kifőzni egy bográcsban.  hehe hehe Nincs nekik semmiféle mérnök, meg tesztpálya. Ugyanmár.
Én azt mondtam, hogy a finnek enyhe előnyben vannak ha téligumiról van szó mert náluk fél évig tél van. van idő a teligumit szöszmötölni. Ezért jó a téligumijuk.
Igenis meghazudtol, mert azt állítja, ez az előny nem létezik. Megjegyzem, kicsi, de akkor is előny.
Egészen pontosan ezt mondtam: "A hülye finnek csak tudnak valamit a hórol, jégről meg a mínusz fokokról." erre azt mondta "nincs összefüggés".
« Utoljára szerkesztve: 2016.01.13 szerda, 15:39:55 írta Bleky » Naplózva

2001.03.03 MK3 mondeo 2.0L benzin Duratec HE SEFI CJBA B4Y Ghia sedan panther black, 440e+km
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #23865 Dátum: 2016.01.13 szerda, 15:39:44 »

Igenis meghazudtol, mert azt állítja, ez az előny nem létezik. Megjegyzem, kicsi, de akkor is előny.

Ezt írta:
"A téli gumik minősége a kutatás-fejlesztés büdzsével van összefüggésben.

Ha lenne egy zimbabwei cégem, ami gumikat gyárt, és rettenetesen sokat fordítanék kutatás-fejlesztésre, akkor simán lefejvadásznám a legjobb gumiipari mérnököket, és évente 6 hónapra kibérelnék egy tesztpályát a sarkkörön."

Ez annyit tesz, hogy kevés a helyzeti előny. Kell a lóvé is + a tudás. nyes
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Bleky
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1640



« Új hozzászólás #23866 Dátum: 2016.01.13 szerda, 15:46:16 »

Ezt írta:
"A téli gumik minősége a kutatás-fejlesztés büdzsével van összefüggésben.

Ha lenne egy zimbabwei cégem, ami gumikat gyárt, és rettenetesen sokat fordítanék kutatás-fejlesztésre, akkor simán lefejvadásznám a legjobb gumiipari mérnököket, és évente 6 hónapra kibérelnék egy tesztpályát a sarkkörön."

Ez annyit tesz, hogy kevés a helyzeti előny. Kell a lóvé is + a tudás. nyes

Javítottam a posztomat. De hát a Nokiannak van pénz és tudás. Hát nem egy kínai cég könyörgöm. Miről beszélünk? Van olyan nívós mint bármely más cég.
A példájára meg azt írtam, igen lehetséges, csak nem éri meg. Lehetséges előre utazni az időben, csak nem praktikus.
Joe, ne menjünk ebbe bele mi ketten is. Igazam van és kész. Nem fogok ebből engedni nyes nyes
Naplózva

2001.03.03 MK3 mondeo 2.0L benzin Duratec HE SEFI CJBA B4Y Ghia sedan panther black, 440e+km
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #23867 Dátum: 2016.01.13 szerda, 15:48:38 »

Javítottam a posztomat. De hát a Nokiannak van pénz és tudás. Hát nem egy kínai cég könyörgöm. Miről beszélünk? Van olyan nívós mint bármely más cég.
A példájára meg azt írtam, igen lehetséges, csak nem éri meg. Lehetséges előre utazni az időben, csak nem praktikus.
Joe, ne menjünk ebbe bele mi ketten is. Igazam van és kész. Nem fogok ebből engedni nyes nyes

Ja, én nem megyek bele. wave

Csak leírtam. Különben nekem bejött a Nokian gumi. Pedig nyári volt. vigyor3
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #23868 Dátum: 2016.01.13 szerda, 16:04:00 »

Ja, én nem megyek bele. wave

Csak leírtam. Különben nekem bejött a Nokian gumi. Pedig nyári volt. vigyor3

Van még hám ezen a fhingon?  eplus2

Üdv.

troll
Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #23869 Dátum: 2016.01.13 szerda, 16:11:27 »

Van még hám ezen a fhingon?  eplus2

Üdv.

troll

Te mennyé, aszt KV helyett inkább cseréd meg a kerekeidet! eplus2 hehe
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Bleky
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1640



« Új hozzászólás #23870 Dátum: 2016.01.13 szerda, 16:21:34 »

Ja, én nem megyek bele. wave

Csak leírtam. Különben nekem bejött a Nokian gumi. Pedig nyári volt. vigyor3

Egészségedre. Nem rossz az, de nyáriban hatalmas a választék szuperebbnél szuberebb gumik közül amik könnyen megelőzik. Gondolom jó ára miatt választottad.  Wink Nem baj az.
Itt sokan használják a nyárit is.
Naplózva

2001.03.03 MK3 mondeo 2.0L benzin Duratec HE SEFI CJBA B4Y Ghia sedan panther black, 440e+km
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #23871 Dátum: 2016.01.13 szerda, 16:23:15 »

Egészségedre. Nem rossz az, de nyáriban hatalmas a választék szuperebbnél szuberebb gumik közül amik könnyen megelőzik. Gondolom jó ára miatt választottad.  Wink Nem baj az.
Itt sokan használják a nyárit is.

Nem. Vásárláskor ez volt az autón anno. vigyor3 Most Hankook van. nyes
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #23872 Dátum: 2016.01.13 szerda, 18:19:47 »

Én semmilyen autón nem cserélgetem, csak idényenként. Van, amelyikkel simán megyünk 30-40ekm felett, és nem szokott belőle gond lenni...
én az egységes kopás miatt cserélem előlről hátra.igy nem lesznek 4 és 6mm-es párok.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #23873 Dátum: 2016.01.14 csütörtök, 08:36:55 »

http://www.autonavigator.hu/tippek_tanacsadok/hoban_is_dobbenetes_kulonbsegeket_mutatott_a_teligumitesztunk-16179
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #23874 Dátum: 2016.01.14 csütörtök, 08:57:12 »


Az eredmények irrelevánsak, a mondeo szabotálta a tesztet!  hehe

http://mondeo.hu/index.php?topic=28.msg1037129#msg1037129

Azt meg viszonylag nehezen tudom elképzelni, hogy a fóka egyhat ilonka gy-on leperegte az Audi Q 3.0tdi-t (1 éves Pirellin) az emelkedőn. Huhhúúúúú  taps

Sógorom A6 q 3.0tdi - jén történetesen pirellik vannak, gyorsan írtam neki, ha Kitzbühel-ben jár legközelebb, hóban ne nagyon emberkedjen az egyhat gy fókákkal, mert sírás lesz a vége!  vigyor3

A teszt főszponzorának kiléte vélelmezhető...  vigyor3

(ez egy befordult troll szubjektív véleménye)
« Utoljára szerkesztve: 2016.01.14 csütörtök, 09:28:56 írta Tonyo » Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
Bleky
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1640



« Új hozzászólás #23875 Dátum: 2016.01.14 csütörtök, 10:31:26 »


Mi értelme van lehasznált budget nyári gumit tesztelni télen hóban??  Huh? Huh? Elrettentés? Csak azért hogy beírják "kiesett"? Aki nyárival kimegy hóban, jégben, menjen árokba. Inkább adtak volna helyet egy másik normális guminak. Több embert érdekelne.  nyes
Naplózva

2001.03.03 MK3 mondeo 2.0L benzin Duratec HE SEFI CJBA B4Y Ghia sedan panther black, 440e+km
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #23876 Dátum: 2016.01.14 csütörtök, 10:51:10 »

Mi értelme van lehasznált budget nyári gumit tesztelni télen hóban??  Huh? Huh? Elrettentés? Csak azért hogy beírják "kiesett"? Aki nyárival kimegy hóban, jégben, menjen árokba. Inkább adtak volna helyet egy másik normális guminak. Több embert érdekelne.  nyes

 eljen eljen eljen ...erről nem is beszélve!
Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #23877 Dátum: 2016.01.14 csütörtök, 12:25:56 »

Mi értelme van lehasznált budget nyári gumit tesztelni télen hóban??  Huh? Huh? Elrettentés? Csak azért hogy beírják "kiesett"? Aki nyárival kimegy hóban, jégben, menjen árokba. Inkább adtak volna helyet egy másik normális guminak. Több embert érdekelne.  nyes

Kell az elrettentés, hidd el.

Ismertem olyan embert, aki VW Tiguan (vagy valami hasonló, lényeg, hogy 4x4) közlekedett nyári gumival hóban-jégben, mert a lízingcég nem cserélte ki neki, ő meg nem akart erre pénzt költeni. Azt mondta, 4x4-gyel simán elindul bármikor. Zokon vette kicsit, amikor megkérdeztem, mennyire segít a 4x4 abban, hogy utána meg is tudjon állni...? Azt mondanom sem kell, hogy pelyvasok pénze volt már akkoriban is, nem esett volna nehezére egy készlet gumit kifizetni, sőt...

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Bleky
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1640



« Új hozzászólás #23878 Dátum: 2016.01.14 csütörtök, 13:41:40 »

Kell az elrettentés, hidd el.

Ismertem olyan embert, aki VW Tiguan (vagy valami hasonló, lényeg, hogy 4x4) közlekedett nyári gumival hóban-jégben, mert a lízingcég nem cserélte ki neki, ő meg nem akart erre pénzt költeni. Azt mondta, 4x4-gyel simán elindul bármikor. Zokon vette kicsit, amikor megkérdeztem, mennyire segít a 4x4 abban, hogy utána meg is tudjon állni...? Azt mondanom sem kell, hogy pelyvasok pénze volt már akkoriban is, nem esett volna nehezére egy készlet gumit kifizetni, sőt...

AndyA

Az ilyet meg le kéne csukni. Vagy még jobb, VW helyett buszjegyet adni a kezébe. Ennyi. Nem, inkább lecsuknám.  hehe
Én azt hittem törvény szerint kell a téli...
« Utoljára szerkesztve: 2016.01.14 csütörtök, 13:46:38 írta Bleky » Naplózva

2001.03.03 MK3 mondeo 2.0L benzin Duratec HE SEFI CJBA B4Y Ghia sedan panther black, 440e+km
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #23879 Dátum: 2016.01.14 csütörtök, 13:50:20 »

Az ilyet meg le kéne csukni. Vagy még jobb, VW helyett buszjegyet adni a kezébe. Ennyi. Nem, inkább lecsuknám.  hehe
Én azt hittem törvény szerint kell a téli...

2004-ben volt, de az most mindegy is.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #23880 Dátum: 2016.01.20 szerda, 00:49:34 »

De hát a Nokiannak van pénz és tudás. Hát nem egy kínai cég könyörgöm. Miről beszélünk? Van olyan nívós mint bármely más cég.


Csak néhány adat:

Bridgestone: 139.822 alkalmazott, árbevétel* EUR 25.2 milliárd
Michelin: 111.200 alkalmazott, árbetvétel EUR 21.47 milliárd
Goodyear: 72.000 alkalmazott, árbevétel EUR 19.79 milliárd
Continental (csak a gumis részleg): 80.000 alkalmazott, árbevétel EUR 13.6 milliárd


Nokian: 3.510 alkalmazott, árbevétel EUR 1.06 milliárd

*bruttó éves árbevétel

Az a cég, aminek az árbevétele a 4-7 százaléka az igazán nagyoknak, az kutatás-fejlesztésre is arányosan kevesebbet fordíthat.

A helyzet persze nem ilyen egyszerű, mert a Nokianban például a Briginek van egy 17 százalékos tulajdona, aztán kérdés, ez a K+F -ben hogyan jelenik meg (kész technológiák transzfere?), mindenesetre a számok azért mutatják, hogy a Nokian picike játékos a globális piacon.
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Bleky
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1640



« Új hozzászólás #23881 Dátum: 2016.01.20 szerda, 08:03:01 »


Csak néhány adat:

Bridgestone: 139.822 alkalmazott, árbevétel* EUR 25.2 milliárd
Michelin: 111.200 alkalmazott, árbetvétel EUR 21.47 milliárd
Goodyear: 72.000 alkalmazott, árbevétel EUR 19.79 milliárd
Continental (csak a gumis részleg): 80.000 alkalmazott, árbevétel EUR 13.6 milliárd


Nokian: 3.510 alkalmazott, árbevétel EUR 1.06 milliárd

*bruttó éves árbevétel

Az a cég, aminek az árbevétele a 4-7 százaléka az igazán nagyoknak, az kutatás-fejlesztésre is arányosan kevesebbet fordíthat.

A helyzet persze nem ilyen egyszerű, mert a Nokianban például a Briginek van egy 17 százalékos tulajdona, aztán kérdés, ez a K+F -ben hogyan jelenik meg (kész technológiák transzfere?), mindenesetre a számok azért mutatják, hogy a Nokian picike játékos a globális piacon.


Részben igaz, de ez messze nem elég adat. Az árbevétel csupán annyit jelent, többet adnak el. A mammut cégeknek nagyságrendekkel nagyobb a költségük is. Sokkal nagyobb a termékpalettájuk, több felé kell koncentràlni, ott vannak a forma 1-ben ami hatalmas költség, 40x annyi alkalmazottja van és tudjuk az a legnagyobb költség és még sorolhatnám. A méret nem feltétlen jelent magasabb minőséget és nagyobb öszpontosítást RD-re. Sokszor éppen kis cégek gyártják valamiből a legjobbat mert nekik csak 1-2 termékre kell koncentrálniuk. Specializálódnak. A Nokian specialitása a tél.
Figyu, hagyjuk ezt a témát, nem fogunk sehova jutni. Ha szerinted xar a Nokian más gyártóhoz képest, meg amatőrök, hát legyen úgy. Én csak annyit mondok, hogy körülbelül egy millió kilóméter megtétele és számtalan abroncs használata után a Nokian téli gumi  messzemenően a legjobb,amit valaha használtam. Nem kell megvenni, több marad nekem  hehe nem fogom ajánlani, csak a családomnak és barátaimnak.
De ha egyszer találkozunk egy havas lejtő alján, én fel fogok menni a Nokianommal, még te elkaparsz.  hehe
« Utoljára szerkesztve: 2016.01.20 szerda, 09:21:15 írta Bleky » Naplózva

2001.03.03 MK3 mondeo 2.0L benzin Duratec HE SEFI CJBA B4Y Ghia sedan panther black, 440e+km
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #23882 Dátum: 2016.01.20 szerda, 08:22:27 »


Csak néhány adat:

Bridgestone: 139.822 alkalmazott, árbevétel* EUR 25.2 milliárd
Michelin: 111.200 alkalmazott, árbetvétel EUR 21.47 milliárd
Goodyear: 72.000 alkalmazott, árbevétel EUR 19.79 milliárd
Continental (csak a gumis részleg): 80.000 alkalmazott, árbevétel EUR 13.6 milliárd


Nokian: 3.510 alkalmazott, árbevétel EUR 1.06 milliárd

*bruttó éves árbevétel

Az a cég, aminek az árbevétele a 4-7 százaléka az igazán nagyoknak, az kutatás-fejlesztésre is arányosan kevesebbet fordíthat.

A helyzet persze nem ilyen egyszerű, mert a Nokianban például a Briginek van egy 17 százalékos tulajdona, aztán kérdés, ez a K+F -ben hogyan jelenik meg (kész technológiák transzfere?), mindenesetre a számok azért mutatják, hogy a Nokian picike játékos a globális piacon.


Te most európai adatokat írsz... K+F-et már szinte senki nem csinál európában, amit csinálnak, az is inkább adózási kérdés és nem szakmai.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #23883 Dátum: 2016.01.20 szerda, 08:36:48 »

Részben igaz, de ez messze nem elég adat. Az árbevétel csupán annyit jelent, többet adnak el. A mammut cégeknek nagyságrendekkel nagyobb a költségük is. Sokkal nagyobb a termékpalettájuk, több felé kell koncentràlni, ott vannak a forma 1-ben ami hatalmas költség, 40x annyi alkalmazottja van és tudjuk az a legnagyobb költség és még sorolhatnám. A méret nem feltétlen jelent magasabb minőséget és nagyobb öszpontosítást RD-re. Sokszor éppen kis cégek gyártják valamiből a legjobbat mert nekik csak 1-2 termékre kell koncentrálniuk. Specializálódnak. A Nokian specialitása a tél.
Figyu, hagyjuk ezt a témát, nem fogunk sehova jutni. Ha szerinted xar a Nokian más gyártóhoz képest, meg amatőrök, hát legyen úgy. Én csak annyit mondok, hogy körülbelül egy millió kilóméter megtétele és számtalan abroncs használata után a Nokian téli gumi a messzemenően a legjobb,amit valaha használtam. Nem kell megvenni, több marad nekem  hehe nem fogom ajánlani, csak a családomnak és barátaimnak.
De ha egyszer találkozunk egy havas lejtő alján, én fel fogok menni att Nokianommal, még te elkaparsz.  hehe


A Nokian az yo autógumi?  eplus2 eplus2 eplus2
Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #23884 Dátum: 2016.01.20 szerda, 11:55:36 »

A Nokian az yo autógumi?  eplus2 eplus2 eplus2

Telefonba' jobb vó't... Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #23885 Dátum: 2016.01.20 szerda, 11:57:26 »

Telefonba' jobb vó't... Smiley

AndyA

Ezt határozottan cáfolom! Akár tél volt, akár nyár, mindegyik modelljük eszméletlenül csúszott még száraz aszfalton is!  eplus2
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #23886 Dátum: 2016.01.20 szerda, 12:47:26 »

Ezt határozottan cáfolom! Akár tél volt, akár nyár, mindegyik modelljük eszméletlenül csúszott még száraz aszfalton is!  eplus2

SHány darab 6310-es kell egy 17-es felnire?  Huh?
Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #23887 Dátum: 2016.01.20 szerda, 12:58:37 »

Ezt határozottan cáfolom! Akár tél volt, akár nyár, mindegyik modelljük eszméletlenül csúszott még száraz aszfalton is!  eplus2
Nekem a Nokia(n) 6210-es csúszott nagyon száraz aszfalton. Utána az oldalfala és a felülete is erősen töredezett lett, és már nem is volt megbízható, így cserélnem kellett (bár nem párban tettem Smiley ). Viszont furcsa, mert pl. a felületén levő barázdák sokkal mélyebbek lettek a kor előrehaladtával. ezt eddig egyetlen vetélytársa sem tudta megismételni  hehe

A 3210-esem viszont kifejezetten jól viselkedett mély vízben. Egyszer egy egész éjjelt ott töltött, és szépen kapaszkodott, nem úszott fel (nekem kellett lemennem érte  vigyor3 ). És mivel másnap is használható volt, szépen visszaszokott a száraz körülményekhez, így ezzel a típussal elégedett voltam  Wink
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #23888 Dátum: 2016.01.20 szerda, 14:06:26 »

Nekem a Nokia(n) 6210-es csúszott nagyon száraz aszfalton. Utána az oldalfala és a felülete is erősen töredezett lett, és már nem is volt megbízható, így cserélnem kellett (bár nem párban tettem Smiley ). Viszont furcsa, mert pl. a felületén levő barázdák sokkal mélyebbek lettek a kor előrehaladtával. ezt eddig egyetlen vetélytársa sem tudta megismételni  hehe

A 3210-esem viszont kifejezetten jól viselkedett mély vízben. Egyszer egy egész éjjelt ott töltött, és szépen kapaszkodott, nem úszott fel (nekem kellett lemennem érte  vigyor3 ). És mivel másnap is használható volt, szépen visszaszokott a száraz körülményekhez, így ezzel a típussal elégedett voltam  Wink

Ezt alaposan félreértetted:

vigyor3
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #23889 Dátum: 2016.01.20 szerda, 14:10:13 »

Ezt alaposan félreértetted:

[img]https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSXBG3LRJMGAsRU89Le-aLT4ZWsCJE_s1RRO-RRAzizumJOKTVt3g[/img vigyor3
Nah... Ha elkopik a Michelin Pilot Sport 3, akkor ilyen papucsokat kap majd a gép  vigyor3
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #23890 Dátum: 2016.01.20 szerda, 15:03:22 »

Ezt határozottan cáfolom! Akár tél volt, akár nyár, mindegyik modelljük eszméletlenül csúszott még száraz aszfalton is!  eplus2

Nem a talpad alá kellett volna kötni, hanem a füledre:

https://www.truthorfiction.com/wp-content/uploads/2015/03/headset-thumbnail-e1427347624950.jpg

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #23891 Dátum: 2016.01.20 szerda, 15:17:59 »

Nem a talpad alá kellett volna kötni, hanem a füledre:

https://www.truthorfiction.com/wp-content/uploads/2015/03/headset-thumbnail-e1427347624950.jpg

AndyA

Hey Andy!

Ne csaljunk, ez ericsont!  eplus2
Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #23892 Dátum: 2016.01.20 szerda, 15:43:19 »

Hey Andy!

Ne csaljunk, ez ericsont!  eplus2

Az elv a lényeg.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #23893 Dátum: 2016.01.20 szerda, 21:43:41 »

Te most európai adatokat írsz...


Vegyük már egymást komolyan.
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #23894 Dátum: 2016.01.20 szerda, 21:46:05 »

Részben igaz, de ez messze nem elég adat. Az árbevétel csupán annyit jelent, többet adnak el. A mammut cégeknek nagyságrendekkel nagyobb a költségük is.

Arányaiban azonban hasonlóak a kiadások.

A nagy cégek többet fizetnek az alkalmazottaik után - nagyjából az árbevétellel arányosan.

Ugyanez vonatkozik a kutatás-fejlesztésre.

Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Bleky
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1640



« Új hozzászólás #23895 Dátum: 2016.01.20 szerda, 21:56:30 »

Arányaiban azonban hasonlóak a kiadások.

A nagy cégek többet fizetnek az alkalmazottaik után - nagyjából az árbevétellel arányosan.

Ugyanez vonatkozik a kutatás-fejlesztésre.



Ok
Naplózva

2001.03.03 MK3 mondeo 2.0L benzin Duratec HE SEFI CJBA B4Y Ghia sedan panther black, 440e+km
zsombi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 395


« Új hozzászólás #23896 Dátum: 2016.01.23 szombat, 15:18:11 »

a kumho (ecsta spt) 4 éves nyári gumijaimon a következő 2 dolgot látni:

1. egy kereszt irányú repedés, a képre nagyítva látszik, hogy nem mély, max 1-2mm a futófelületen


2. a peremen körben és a barázdák éleinél elég repedezett a gumi, mintha már 10 éve öregedne


midkét képet teljes méretre nagyítva látszanak a dolgok.
a kérdésem, hogy kell-e valamelyik miatt aggódnom, neadjisten tavasszal lecserélni vagy ez nem befolyásol(hat)ja a biztonságot?
Naplózva

1,8TD kombi 1998
2,0i 5ajtós 2004
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #23897 Dátum: 2016.01.23 szombat, 15:21:31 »


A repedezés egyszerűen öregedés. Nap süti, fagy marja... Főleg, ha télire is viszonylag mostohább körülmények között tároltad. Meg pl. pont ez ellen jó valamennyire a gumiápoló, amit a télire elrakás előtt rákensz vagy -fújsz.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #23898 Dátum: 2016.01.23 szombat, 15:27:16 »

a kumho (ecsta spt) 4 éves nyári gumijaimon a következő 2 dolgot látni:

1. egy kereszt irányú repedés, a képre nagyítva látszik, hogy nem mély, max 1-2mm a futófelületen
[img]http://s6.postimg.org/5xyqoa7x9/IMAG0656.jpg[]

2. a peremen körben és a barázdák éleinél elég repedezett a gumi, mintha már 10 éve öregedne
[img]http://s6.postimg.org/a5tix19ct/IMAG0657.jpg[]

midkét képet teljes méretre nagyítva látszanak a dolgok.
a kérdésem, hogy kell-e valamelyik miatt aggódnom, neadjisten tavasszal lecserélni vagy ez nem befolyásol(hat)ja a biztonságot?
szerintem.

1.talán ez egy külső mechanikai sérülés(valami bevághatta),és nem repedés.de miután a futófelületen van,és nem mély,valszeg nem gond.
2.ez a legtöbb 4-5éves gumin már így néz ki

Beszélj a gumissal aki felszereli őket.Szerintem ez egyiksem kizáró ok.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
zsombi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 395


« Új hozzászólás #23899 Dátum: 2016.01.23 szombat, 15:52:00 »

A repedezés egyszerűen öregedés. Nap süti, fagy marja... Főleg, ha télire is viszonylag mostohább körülmények között tároltad. Meg pl. pont ez ellen jó valamennyire a gumiápoló, amit a télire elrakás előtt rákensz vagy -fújsz.
AndyA

szerintem.
1.talán ez egy külső mechanikai sérülés(valami bevághatta),és nem repedés.de miután a futófelületen van,és nem mély,valszeg nem gond.
2.ez a legtöbb 4-5éves gumin már így néz ki
Beszélj a gumissal aki felszereli őket.Szerintem ez egyiksem kizáró ok.


köszönöm a válaszokat.

télen valóban a hideg padláson vannak, nyáron meg az utcán parkolok. tehát nincsnek állandóan simogatva Smiley
a nagy "repedést" majd tavasszal megszakértetem a gumissal, úgyis van egy csavar a másik gumiban...
Naplózva

1,8TD kombi 1998
2,0i 5ajtós 2004
Oldalak: 1 ... 471 472 473 474 475 476 477 [478] 479 480 481 482 483 484 485 ... 555   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.061 másodperc alatt készült el 21 lekéréssel.