Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.04 szombat, 23:59:21 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 ... 555   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Felnik, gumik  (Megtekintve 6569985 alkalommal)
0 Felhasználó és 35 vendég van a témában
Vendég
« Új hozzászólás #100 Dátum: 2004.03.10 szerda, 08:11:00 »

Sziasztok! Mondeo 2re fel tehtem a 205/55/16os gumit és miben változtat a kocsin? most 195/60/15 van fent!
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #101 Dátum: 2004.03.10 szerda, 08:17:00 »

5 vagy 7?Huh?Huh?Huh?Smiley
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #102 Dátum: 2004.03.10 szerda, 09:37:00 »

Csak most,óriási akció: 5 küllős felni két grátisz küllővel!! Kihagyhatatlan ajánlat!
Grátisz??? Honnan tudod hogy én nem feleannyiért adom?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #103 Dátum: 2004.03.10 szerda, 10:09:00 »

Sziasztok!  
Fegyu, nekem a 17-es kicsit sok... Bár nagyon szépek.
Üdv
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #104 Dátum: 2004.03.10 szerda, 13:44:00 »

Akkor én nyertem, egy 12 küllőssel, a keres-kinál rovatban! 11 küllőt ingyen adok! Igaz Mk2... Smiley
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #105 Dátum: 2004.03.10 szerda, 13:45:00 »

5 vagy 7?Huh?Huh?Huh?Smiley
Milyen is volt az ajánlatod a 15-ös alura kompletten, mosmá így igazolt családi kedvezménnyel??? :-) 5 vagy 7 vagy 95 :-)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #106 Dátum: 2004.03.10 szerda, 19:25:00 »

Sziasztok! Mondeo 2re fel tehtem a 205/55/16os gumit és miben változtat a kocsin? most 195/60/15 van fent!
Beszedés,
Télen nekem is 205/55R16 van fent." centivel nagyobb a kerék=rosszabb gyorsulás de nagyobb végsebesség+ komfortosabb futómű+1 centivel magasabb hasmagasság.
Vigyázz mert  40mm-es ültetésnél a hólánc már nem jáccik
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #107 Dátum: 2004.03.11 csütörtök, 08:40:00 »

Milyen is volt az ajánlatod a 15-ös alura kompletten, mosmá így igazolt családi kedvezménnyel??? :-) 5 vagy 7 vagy 95 :-)
Szia Napu!
 
Az enyém 14'-os, de úgy néz ki, hogy csak a nyári gumik eladók róla, amik 195/60R14-es. De jó árért megfontolom a felni eladását is, amiből lejön az igazolt kedvezmény is!:))))))))
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #108 Dátum: 2004.03.11 csütörtök, 09:14:00 »

Beszedés,
Télen nekem is 205/55R16 van fent." centivel nagyobb a kerék=rosszabb gyorsulás de nagyobb végsebesség+ komfortosabb futómű+1 centivel magasabb hasmagasság.
Vigyázz mert  40mm-es ültetésnél a hólánc már nem jáccik
Szia Koris!
 
Ha hihetek neked, akkor feltaláltad a legegyszerűbb tuningot!
 
Ilyenre vágyik minden MKI-es tulaj, nem olyanra, mint amit Csipi ír (diesel #235), hogy óvatosan a tuninggal, mert a hőterhelés, az alkatrész fáradás, a méretezés és egyéb bűvös szavak, ki érti azt?
 
Nem tudtam, mi a jó a 17”-ban. Hát nem egyszerűbb egy nagyobb kereket venni?
 
„nagyobb a kerék=rosszabb gyorsulás de nagyobb végsebesség”  
 
Most akkor, az 1,8 Tádé-m 176 km-es végsebessége mennyivel nő meg?
Nem foglak szavadon fogni, ha azt mondod 23-mal, nem fogom kipróbálni soha.
Na de a filling, az velem lesz;-))))))))  
 
Ha megharagszol a leütésért, bokán rúgatlak a fiammal (Ő már gyorsabban tud elfutni.).
 
Üdv
ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #109 Dátum: 2004.03.11 csütörtök, 10:17:00 »

Szia Koris!
 
Ha hihetek neked, akkor feltaláltad a legegyszerűbb tuningot!
 
Ilyenre vágyik minden MKI-es tulaj, nem olyanra, mint amit Csipi ír (diesel #235), hogy óvatosan a tuninggal, mert a hőterhelés, az alkatrész fáradás, a méretezés és egyéb bűvös szavak, ki érti azt?
 
Nem tudtam, mi a jó a 17”-ban. Hát nem egyszerűbb egy nagyobb kereket venni?
 
„nagyobb a kerék=rosszabb gyorsulás de nagyobb végsebesség”  
 
Most akkor, az 1,8 Tádé-m 176 km-es végsebessége mennyivel nő meg?
Nem foglak szavadon fogni, ha azt mondod 23-mal, nem fogom kipróbálni soha.
Na de a filling, az velem lesz;-))))))))  
 
Ha megharagszol a leütésért, bokán rúgatlak a fiammal (Ő már gyorsabban tud elfutni.).
 
Üdv
ND
Az 1.8TD vegsebessege semmivel illetve akar csokkenhet is.
Koris a V6-bol indul ki, de szerintem ott sem.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #110 Dátum: 2004.03.11 csütörtök, 12:51:00 »

Főleg ha a kmórát veszet alapul mert az még kevesebbet is mutat majd.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #111 Dátum: 2004.03.11 csütörtök, 13:27:00 »

Főleg ha a kmórát veszet alapul mert az még kevesebbet is mutat majd.
Nemcsak a km-orat veve alapul is csokkenni fog a vegsebesseg.
 
(al)tudomanyosan megmagyarazva egyik MK1 es MK2 Mondeo sem adja le a maximalis teljesitmenyet a maximalis vegsebessegnel. 1.8TD eseten a 176km/h sebesseghez kb. 4130-as fordulat tartozik 195/60R15-os gumikkal, ez alatta van a maximalis 90LE koruli teljesitmenyhez szukseges 4500 percenkenti fordulatszamnal. Ez azt jelenti, hogy eppen ezen a sebessegnel van egyensulyban a kerekeket gyorsito motor altal keltett es a sebessegvalto (helyesebben nyomatekvalto) altal modositott forgatonyomatek. Mivel a nyomatekgorbe leszallo agban van, igy esely sincs nagyobb sebesseg eleresere. Ha noveled a kerek meretet, akkor ugyanahhoz a valos sebesseghez megkisebb fordulatszam azaz teljesitmeny fog tartozni elmeletben, de mivel az elozo esetben ezen sebesseg tartasahoz szuksegelteto teljesitmenyt ki sem lehet venni a motorbol, igy nem bir olyan gyorsan menni a kocsi.
Mas ertekekkel ugyan, de ez fog lejatszodni a V6 eseten is
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #112 Dátum: 2004.03.11 csütörtök, 13:30:00 »

Kimaradt a mondat masodik fele:  
 
Ez azt jelenti, hogy eppen ezen a sebessegnel van egyensulyban a kerekeket gyorsito motor altal keltett es a sebessegvalto (helyesebben nyomatekvalto) altal modositott forgatonyomatek altal keltett ero es a kozegellenallas (99%) es gordulesi ellenallas (1%)-bol szarmazo ero.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #113 Dátum: 2004.03.11 csütörtök, 20:59:00 »

Szia Koris!
 
Ha hihetek neked, akkor feltaláltad a legegyszerűbb tuningot!
 
Ilyenre vágyik minden MKI-es tulaj, nem olyanra, mint amit Csipi ír (diesel #235), hogy óvatosan a tuninggal, mert a hőterhelés, az alkatrész fáradás, a méretezés és egyéb bűvös szavak, ki érti azt?
 
Nem tudtam, mi a jó a 17”-ban. Hát nem egyszerűbb egy nagyobb kereket venni?
 
„nagyobb a kerék=rosszabb gyorsulás de nagyobb végsebesség”  
 
Most akkor, az 1,8 Tádé-m 176 km-es végsebessége mennyivel nő meg?
Nem foglak szavadon fogni, ha azt mondod 23-mal, nem fogom kipróbálni soha.
Na de a filling, az velem lesz;-))))))))  
 
Ha megharagszol a leütésért, bokán rúgatlak a fiammal (Ő már gyorsabban tud elfutni.).
 
Üdv
ND
ND,
Vazzeg neked az a tuning ha szarul gyorsulsz ?
Ja, igen ez optikai tuning
Ezt sasold meg végsebesség ügyben ,bár én nem értek hozzá:
http://www.ladaclub.hu/muszaki/kerekek.html
 
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #114 Dátum: 2004.03.12 péntek, 10:24:00 »

ND,
Vazzeg neked az a tuning ha szarul gyorsulsz ?
Ja, igen ez optikai tuning
Ezt sasold meg végsebesség ügyben ,bár én nem értek hozzá:
http://www.ladaclub.hu/muszaki/kerekek.html
 

Szia Koris!
 
Jön a fiam, aztán….
-1,8 TD  esetén gyorsulásról beszélni nagyképűség, csak megy. A V6 az gyorsul, igazad van és kerék is kell hozzá, igazad van.
- optikai tuning, az igen
- végsebesség – nagy gumi - „királyfi” kategória
 
A cikket, illetve az oldalt ismerem, jó példának tartom. Sok öreg róka megfordul ott, érdekes módon számítógépes fertőzöttséggel. Van is sok minden ott, ami jó és követendő lenne, persze van az ’azt írja az újság” kategóriába tartozó is. Tőlük függetlenül elkezdetem írni egy MKI kerék-felni kérdéskörbe vágó htm-t, de az volt az érzetem mintha loptam volna. Persze nem írhatok mást, mert a felni az felni, a fizika az fizika. Igaz az én felni metszet képem sokkal szebb ( jobb helyről lopott). Erről jut eszembe (by the way)….
 
Off topic leszek kissé. (Scratch ne olvasd tovább, mert kitiltasz innét, az indexre meg nem mennék szívesen.)
 
Gondoljatok bele, ide jön egy új tag, kérdez valamit, „újszülöttnek minden vicc új” kategóriásként kapja a választ: olvass vissza. Nem tudnánk megoldani, hogy egy-egy fórumból kigyűjtenénk az alap kérdéseket és válaszokat rendezve, hivatkozva összeállítanánk a Gyakran Ismételt Kérdések oldalát? Miért nem vagyunk rá képesek?  
 
Peppin uram rendezési javaslatának anno nagyon megörültem. Sajnos nem igazán értette meg a tisztelt nagyérdemű, hogy értetek és nem ellenetek javasolt. Az ide-oda írogatástól sokszor nem találom meg, azt amiről tudom, hogy van. Példaként itt van Peppin úr #53-as írása amit nem találok és a mostani off topic-om, aminek nem itt a helye.
 
Mi lenne, ha lenne egy GYIK fórum pár oldallal elindítva?
Pl.: -  MKI gumi-felni , -milyen olajat, milyen sűrűn, - miért nem indul a diesel, - kuplung rendszer hibajelenségei, - stb.
Ha két ember összefogna egy-egy téma összefoglalásához és megállapítanák, hogy melyek az általánosságban felmerülő kérdések és azokra ki, milyen választ adott. Nem azt kellene eldönteniük, hogy igaza van vagy sem az illetőnek, csak összegezni röviden, hogy mit írt, letisztítani az információt. Egy kis társadalmi munka jobban összekovácsolná a csapatot.
 
Uff, beszéltem.  
(De, hogy minek és kinek, azt Ti döntitek el. Persze kuss-ban is maradhattam volna ;-))  Ha úgy gondoljátok, eltolom a biciklim (szabvány átmérőn, most télen egy centivel keskenyebb verseny gumival). A gondolatokat kérem az Off topic-ba címezni.
 
Üdv
ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #115 Dátum: 2004.03.12 péntek, 11:27:00 »

Szia Koris!
 
Jön a fiam, aztán….
-1,8 TD  esetén gyorsulásról beszélni nagyképűség, csak megy. A V6 az gyorsul, igazad van és kerék is kell hozzá, igazad van.
- optikai tuning, az igen
- végsebesség – nagy gumi - „királyfi” kategória
 
A cikket, illetve az oldalt ismerem, jó példának tartom. Sok öreg róka megfordul ott, érdekes módon számítógépes fertőzöttséggel. Van is sok minden ott, ami jó és követendő lenne, persze van az ’azt írja az újság” kategóriába tartozó is. Tőlük függetlenül elkezdetem írni egy MKI kerék-felni kérdéskörbe vágó htm-t, de az volt az érzetem mintha loptam volna. Persze nem írhatok mást, mert a felni az felni, a fizika az fizika. Igaz az én felni metszet képem sokkal szebb ( jobb helyről lopott). Erről jut eszembe (by the way)….
 
Off topic leszek kissé. (Scratch ne olvasd tovább, mert kitiltasz innét, az indexre meg nem mennék szívesen.)
 
Gondoljatok bele, ide jön egy új tag, kérdez valamit, „újszülöttnek minden vicc új” kategóriásként kapja a választ: olvass vissza. Nem tudnánk megoldani, hogy egy-egy fórumból kigyűjtenénk az alap kérdéseket és válaszokat rendezve, hivatkozva összeállítanánk a Gyakran Ismételt Kérdések oldalát? Miért nem vagyunk rá képesek?  
 
Peppin uram rendezési javaslatának anno nagyon megörültem. Sajnos nem igazán értette meg a tisztelt nagyérdemű, hogy értetek és nem ellenetek javasolt. Az ide-oda írogatástól sokszor nem találom meg, azt amiről tudom, hogy van. Példaként itt van Peppin úr #53-as írása amit nem találok és a mostani off topic-om, aminek nem itt a helye.
 
Mi lenne, ha lenne egy GYIK fórum pár oldallal elindítva?
Pl.: -  MKI gumi-felni , -milyen olajat, milyen sűrűn, - miért nem indul a diesel, - kuplung rendszer hibajelenségei, - stb.
Ha két ember összefogna egy-egy téma összefoglalásához és megállapítanák, hogy melyek az általánosságban felmerülő kérdések és azokra ki, milyen választ adott. Nem azt kellene eldönteniük, hogy igaza van vagy sem az illetőnek, csak összegezni röviden, hogy mit írt, letisztítani az információt. Egy kis társadalmi munka jobban összekovácsolná a csapatot.
 
Uff, beszéltem.  
(De, hogy minek és kinek, azt Ti döntitek el. Persze kuss-ban is maradhattam volna ;-))  Ha úgy gondoljátok, eltolom a biciklim (szabvány átmérőn, most télen egy centivel keskenyebb verseny gumival). A gondolatokat kérem az Off topic-ba címezni.
 
Üdv
ND
ND
 
Eddig nem hittem volna hogy bárki komolyan vesz:))))
 
Azért kösz és viszonyításként igazad van.
 
Üdv
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #116 Dátum: 2004.03.12 péntek, 16:28:00 »

Eladó 1db 0 m-es (KOMOLY!) gyári Ford kf-felni 205-ös gumival (amit a v6-hoz adtak gyárilag)!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #117 Dátum: 2004.03.12 péntek, 16:47:00 »

Eladó 1db 0 m-es (KOMOLY!) gyári Ford kf-felni 205-ös gumival (amit a v6-hoz adtak gyárilag)!
hogyé?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #118 Dátum: 2004.03.12 péntek, 17:13:00 »

Eladó 1db 0 m-es (KOMOLY!) gyári Ford kf-felni 205-ös gumival (amit a v6-hoz adtak gyárilag)!
Én tudok hozzá három bakot bontott téglából! Ocsssó!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #119 Dátum: 2004.03.12 péntek, 18:09:00 »

Curtis! OKAY!! Smiley
 
Szabyk:kinek mit ér? Smiley
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #120 Dátum: 2004.03.13 szombat, 18:27:00 »

Lefotóztam a felnit,ha vkit érdekel elküldöm...
Keresek 1db 15" lemez-felnit gumi nélkül...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #121 Dátum: 2004.03.19 péntek, 17:05:00 »

Üdv!
Milyen gumit érdemes venni egy gyári 1.8-as egyeneslámpás mondira? (Semmi exrta: 185/65 R14) Eddig Goodyear Eagle Ventura volt rajta, nagyon meg voltam vele elégedve, és most is azt nézegettük, csak hát elég magas az ára? Van valakinek tapasztalata? Megéri ez a gumi az árát vagy ennyiért inkább mást kellene nézni
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #122 Dátum: 2004.03.19 péntek, 23:03:00 »

Üdv!
Milyen gumit érdemes venni egy gyári 1.8-as egyeneslámpás mondira? (Semmi exrta: 185/65 R14) Eddig Goodyear Eagle Ventura volt rajta, nagyon meg voltam vele elégedve, és most is azt nézegettük, csak hát elég magas az ára? Van valakinek tapasztalata? Megéri ez a gumi az árát vagy ennyiért inkább mást kellene nézni
Bármit ami ár-érték arányban megfelel.
 
Én sokáig jártam 1.8-al Barum gumival és akár megköveznek akár nem nem voltam elégedetlen.
 
Üdv:
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #123 Dátum: 2004.03.20 szombat, 15:25:00 »

Üdv!
Milyen gumit érdemes venni egy gyári 1.8-as egyeneslámpás mondira? (Semmi exrta: 185/65 R14) Eddig Goodyear Eagle Ventura volt rajta, nagyon meg voltam vele elégedve, és most is azt nézegettük, csak hát elég magas az ára? Van valakinek tapasztalata? Megéri ez a gumi az árát vagy ennyiért inkább mást kellene nézni
Mennyiért néztett?
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #124 Dátum: 2004.03.24 szerda, 17:06:00 »

Bogee,
 
felesleges, több helyre berínod, mert törölve lesz, csak egy helyre írd ugyan azt, és oda, ahova tartozik.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #125 Dátum: 2004.03.31 szerda, 10:27:00 »

Citromheja!
Köszi a közvetítést, jelentem: tegnap bonyolódott az üzlet, van 15-ös alukerekem (Ford logoval! - stilauto), mosmá kell szereznem egy digigépet, hogy ha végre rajta lesznek, én is a csatasorba álljak :-), persze remélem jó lesz rá ...  
Fegyu: 70 pénz reális volt érte (3 éves, utolsó idős 205/55 falkennel) Huh?
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #126 Dátum: 2004.03.31 szerda, 10:41:00 »

Citromheja!
Köszi a közvetítést, jelentem: tegnap bonyolódott az üzlet, van 15-ös alukerekem (Ford logoval! - stilauto), mosmá kell szereznem egy digigépet, hogy ha végre rajta lesznek, én is a csatasorba álljak :-), persze remélem jó lesz rá ...  
Fegyu: 70 pénz reális volt érte (3 éves, utolsó idős 205/55 falkennel) Huh?
Én sokkal jobban értek hozzá:-), mint ő és szerintem megérte. Ezt én is megadtam volna még érte.
 
Csavarok vannak hozzá+kerékőr?
 
Mikor lesz fent? Mert ha az egyeztetett időpont előtt, akkor viszek fotóaparatot és lekapjuk!
 
Tisztelettel! (AKIAZ)
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #127 Dátum: 2004.03.31 szerda, 10:50:00 »

Én sokkal jobban értek hozzá:-), mint ő és szerintem megérte. Ezt én is megadtam volna még érte.
 
Csavarok vannak hozzá+kerékőr?
 
Mikor lesz fent? Mert ha az egyeztetett időpont előtt, akkor viszek fotóaparatot és lekapjuk!
 
Tisztelettel! (AKIAZ)
Van minden + kerékőrtüske 2 db!! Talán most 7végén ...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #128 Dátum: 2004.03.31 szerda, 16:37:00 »

Citromheja!
Köszi a közvetítést, jelentem: tegnap bonyolódott az üzlet, van 15-ös alukerekem (Ford logoval! - stilauto), mosmá kell szereznem egy digigépet, hogy ha végre rajta lesznek, én is a csatasorba álljak :-), persze remélem jó lesz rá ...  
Fegyu: 70 pénz reális volt érte (3 éves, utolsó idős 205/55 falkennel) Huh?
Fényképezést ócsóér vállalok rövid határidőre.....
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #129 Dátum: 2004.03.31 szerda, 16:53:00 »

Fényképezést ócsóér vállalok rövid határidőre.....
vovv, úgy tűnik nem kerül el a végzet :-)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #130 Dátum: 2004.03.31 szerda, 23:33:00 »

Citromheja!
Köszi a közvetítést, jelentem: tegnap bonyolódott az üzlet, van 15-ös alukerekem (Ford logoval! - stilauto), mosmá kell szereznem egy digigépet, hogy ha végre rajta lesznek, én is a csatasorba álljak :-), persze remélem jó lesz rá ...  
Fegyu: 70 pénz reális volt érte (3 éves, utolsó idős 205/55 falkennel) Huh?
Napu!
 
Nincsmit. Használd egészséggel.  
Bye
 
Cit
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #131 Dátum: 2004.04.05 hétfő, 09:56:00 »

Fényképezést ócsóér vállalok rövid határidőre.....
Uraim, fent vannak a papucsok! Viszont egy hihetetlenül ámátőr kérdés: mire számítsak 205/55/15-nél, sebesség-fogyasztás-rázkódás-menetstabilitás relációban?? Azt már tapasztaltam, hogy minden qrwa aszfaltbemaródásra, vájatra felmászik és nehezebben kormányozható. Mi jöhet még??
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #132 Dátum: 2004.04.05 hétfő, 10:01:00 »

Uraim, fent vannak a papucsok! Viszont egy hihetetlenül ámátőr kérdés: mire számítsak 205/55/15-nél, sebesség-fogyasztás-rázkódás-menetstabilitás relációban?? Azt már tapasztaltam, hogy minden qrwa aszfaltbemaródásra, vájatra felmászik és nehezebben kormányozható. Mi jöhet még??
Menetstabilitás: tökéletesedőben!
Kényelem: inkább hagyjuk!
Gyursulás: az alufelni miatt élvezetesebb!
Vésebesség: csökkenőben!
 
 
Szerintem a kényelmen kívül a többi hanyagolható, és azt is lehet + irányban javítani új gumikkal, ami + költség!
 
Tisztelettel!
Ui: az enyémen is fent vannak és most már nagyon élvezem. Eddig azt hittem, hogy csúnyul az autóm, és mára már kiderült, hogy csaka téli cucc tette!:-)
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #133 Dátum: 2004.04.05 hétfő, 10:22:00 »

Menet: háát, ha mászik erre-arra, akkor az nem vmi stabil, eddig egy ujjal gurítottam :-)
Gyorsulás: nekem az alukerék nehezebbnek tűnt, mint az acélos. (?)
Fogyasztás?
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #134 Dátum: 2004.04.05 hétfő, 10:31:00 »

Menet: háát, ha mászik erre-arra, akkor az nem vmi stabil, eddig egy ujjal gurítottam :-)
Gyorsulás: nekem az alukerék nehezebbnek tűnt, mint az acélos. (?)
Fogyasztás?
Ezek saját tapasztalatok vótak!
 
Mászik erre-arra: a gumi minősége miatt lehet!
Fogyasztás: méretnőv. miatt nőhet, alu miatt csökk-het!
Nekem a kormány is könnyebb az alu miatt, pedig a téli gumi ugye taknyos is vót ilyen melegben!
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #135 Dátum: 2004.04.05 hétfő, 11:00:00 »

Uraim, fent vannak a papucsok! Viszont egy hihetetlenül ámátőr kérdés: mire számítsak 205/55/15-nél, sebesség-fogyasztás-rázkódás-menetstabilitás relációban?? Azt már tapasztaltam, hogy minden qrwa aszfaltbemaródásra, vájatra felmászik és nehezebben kormányozható. Mi jöhet még??
Szabyk mester: minderre mit mond?
(Egyébiránt egy 320d 225-ös komoly gumikkal is mászik, a gazdája dühös is picit.)
... és a kerék súlya?
Nekem a futó/tapadófelület növekedése logikusan nehezebb kormányzással jár. (?)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #136 Dátum: 2004.04.05 hétfő, 14:27:00 »

Szabyk mester: minderre mit mond?
(Egyébiránt egy 320d 225-ös komoly gumikkal is mászik, a gazdája dühös is picit.)
... és a kerék súlya?
Nekem a futó/tapadófelület növekedése logikusan nehezebb kormányzással jár. (?)
ez így van nekem is mászik,ha *** az út:(
de így is úgy is verhetetlen stabilitásban.
rugózási komfort 0de nekem bejön.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #137 Dátum: 2004.04.05 hétfő, 19:33:00 »

Hi.
 
Kátyút fogtam. Sad
A jobb első gumi rögtön megadta magát.
Belül lett 1 tojás nagyságú pukli.
1szóval ha valakinek lenne 1db 255/45-16-os  
GOODYEAR EAGLE F1-es gumija, az légyszíves szóljon.
Vagy 2db valamijen ebben a méretben.
Esetleg 215-45-ös.
 
Előre is köszi.
 
Üdv.
Zombi
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #138 Dátum: 2004.04.05 hétfő, 19:34:00 »

ÁÁÁÁÁÁÁÁ !!!
Elírtam !!!
Nem 255-ös hanem csak 225-ös !!!
 
Smiley)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #139 Dátum: 2004.04.06 kedd, 19:12:00 »

hali!
topa kérdés lesz nagyon...anyázzatok nyugodtan. meghozták az új gumiimat, nem szimetrikus a mintázata,Nincs rajta forgás irány sem. neten megnéztem a gumi fényképét egy felnin. nos a kérdés lényege, gumiknál van olyan, hogy jobbos-ballos, mert ha a kép alapján nézem, akkor az egyik ellentétes irényban forog ha szimetrikusan teszem fel. ha asszimetrikusan, akkor pl az egyik kifelé tolná az esőt, a másik meg a kocsi alá...na most mi van ilyenkor...nagyon gáz a kérdés (a gumi avon zv3 - a neten jókat olvastam róla, meg elég jó márkák beszállítója, és occcsó is volt...).  
thx előre is!
Üdw: iwu
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #140 Dátum: 2004.04.06 kedd, 19:28:00 »

Van 2 drb Michelin 195 60 R14 (lehet, hogy nem pont ekkora, mondeo I-II-re való). Téli/nyári. Elég jó állapotú. Ha van érdeklődés, viszem a talira. Olcsó lenne.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #141 Dátum: 2004.04.06 kedd, 20:44:00 »

hali!
topa kérdés lesz nagyon...anyázzatok nyugodtan. meghozták az új gumiimat, nem szimetrikus a mintázata,Nincs rajta forgás irány sem. neten megnéztem a gumi fényképét egy felnin. nos a kérdés lényege, gumiknál van olyan, hogy jobbos-ballos, mert ha a kép alapján nézem, akkor az egyik ellentétes irényban forog ha szimetrikusan teszem fel. ha asszimetrikusan, akkor pl az egyik kifelé tolná az esőt, a másik meg a kocsi alá...na most mi van ilyenkor...nagyon gáz a kérdés (a gumi avon zv3 - a neten jókat olvastam róla, meg elég jó márkák beszállítója, és occcsó is volt...).  
thx előre is!
Üdw: iwu
A gumi oldalára rá van írva hogy melyik a külső oldal.Ez lényeges mert az az erősebb tudtommal.
Nekem ia volt ilyesmi asszimetrikus gumim amiről én is azt hittem hogy 2db -ot fordítva tettek fel,de nem.Fegyu meg tudná mondani a frankót.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #142 Dátum: 2004.04.06 kedd, 20:53:00 »

A gumi oldalára rá van írva hogy melyik a külső oldal.Ez lényeges mert az az erősebb tudtommal.
Nekem ia volt ilyesmi asszimetrikus gumim amiről én is azt hittem hogy 2db -ot fordítva tettek fel,de nem.Fegyu meg tudná mondani a frankót.
Ezt honnan tudja olyan, aki traktor gumival jár ilyen szép paripával?
Talán a belsőkről is tudsz nyilatkozni?
 
1 : 1 - emlékszel a multkorira?  
 
Üdvözöl egy nagyon kedves barátod; Curti
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #143 Dátum: 2004.04.06 kedd, 21:12:00 »

Ezt honnan tudja olyan, aki traktor gumival jár ilyen szép paripával?
Talán a belsőkről is tudsz nyilatkozni?
 
1 : 1 - emlékszel a multkorira?  
 
Üdvözöl egy nagyon kedves barátod; Curti
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #144 Dátum: 2004.04.06 kedd, 21:22:00 »

Ezt honnan tudja olyan, aki traktor gumival jár ilyen szép paripával?
Talán a belsőkről is tudsz nyilatkozni?
 
1 : 1 - emlékszel a multkorira?  
 
Üdvözöl egy nagyon kedves barátod; Curti
hi,
engem pont ma hívott egy cimborám,hogy tud akcios zetor gummát 25K/stk gyorsan vett magának egy garnitúrát de szerintem nem asszimetrikus viszont v mintás az tuti
te nem beszéltél vele véletlenül
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #145 Dátum: 2004.04.06 kedd, 21:43:00 »

hi,
engem pont ma hívott egy cimborám,hogy tud akcios zetor gummát 25K/stk gyorsan vett magának egy garnitúrát de szerintem nem asszimetrikus viszont v mintás az tuti
te nem beszéltél vele véletlenül
Küldtem neked képet, a szántás világbajnoki dijjáról. Sajnos ide én nem tudom beszúrni.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #146 Dátum: 2004.04.07 szerda, 14:46:00 »

A gumi oldalára rá van írva hogy melyik a külső oldal.Ez lényeges mert az az erősebb tudtommal.
Nekem ia volt ilyesmi asszimetrikus gumim amiről én is azt hittem hogy 2db -ot fordítva tettek fel,de nem.Fegyu meg tudná mondani a frankót.
thx! reggel megkérdeztem az importőrt, végre felvették a telót. nem forgásirányt jeleznek, hanem külső-belső oldalt.Köszönöm a választ! itt mind a 4et fordítva tették fel:((( ma viszem vissza a gumisnak...
Üdw!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #147 Dátum: 2004.04.07 szerda, 17:55:00 »

juhéjjj, most már ok, bár még nem nagyon tudtam tesztelni, de nem tűnik rossznak...
ÜdW!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #148 Dátum: 2004.04.08 csütörtök, 12:52:00 »

Hi!
 
Még mindíg várnám a jobbnál jobb ajánlatokat
2db 225/45-16 - os gumára.
Vagy ha esetleg valakinek lenn 1db Good Year Eagle F1 -es az lenne a legjobb.
 
THX  Zombi
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #149 Dátum: 2004.04.08 csütörtök, 17:07:00 »

Hi!
 
Még mindíg várnám a jobbnál jobb ajánlatokat
2db 225/45-16 - os gumára.
Vagy ha esetleg valakinek lenn 1db Good Year Eagle F1 -es az lenne a legjobb.
 
THX  Zombi
Én egy telefont várok egy gyönyörű szép, szőke, nagy ....
 
Remélem az asszony nem olvassa
Naplózva
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 ... 555   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.072 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.