Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.04 szombat, 23:15:57 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 472 473 474 475 476 477 478 [479] 480 481 482 483 484 485 486 ... 555   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Felnik, gumik  (Megtekintve 6569924 alkalommal)
0 Felhasználó és 40 vendég van a témában
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #23900 Dátum: 2016.01.25 hétfő, 12:34:59 »

a kumho (ecsta spt) 4 éves nyári gumijaimon a következő 2 dolgot látni:

1. egy kereszt irányú repedés, a képre nagyítva látszik, hogy nem mély, max 1-2mm a futófelületen
[img]http://s6.postimg.org/5xyqoa7x9/IMAG0656.jpg[]

2. a peremen körben és a barázdák éleinél elég repedezett a gumi, mintha már 10 éve öregedne
[img]http://s6.postimg.org/a5tix19ct/IMAG0657.jpg[]

midkét képet teljes méretre nagyítva látszanak a dolgok.
a kérdésem, hogy kell-e valamelyik miatt aggódnom, neadjisten tavasszal lecserélni vagy ez nem befolyásol(hat)ja a biztonságot?

Szia!

Mennyi a futó még ezeken a gumikon?

Üdv.

Tonyo
« Utoljára szerkesztve: 2016.01.25 hétfő, 13:27:26 írta alf » Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #23901 Dátum: 2016.01.25 hétfő, 16:16:16 »

kell-e valamelyik miatt aggódnom, neadjisten tavasszal lecserélni vagy ez nem befolyásol(hat)ja a biztonságot?

Egyelőre egyik dolog sem vészes, nem jelent azonnali cserét, de az azért látszik, hogy sok már nincs hátra ennek a szettnek. Furcsa, mert 4 éves gumik nem szoktak ennyire repedezettek lenni...

Mind a négy gumi ugyanígy néz ki?
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #23902 Dátum: 2016.01.26 kedd, 09:07:14 »

szerintem.

1.talán ez egy külső mechanikai sérülés(valami bevághatta),és nem repedés.de miután a futófelületen van,és nem mély,valszeg nem gond.
2.ez a legtöbb 4-5éves gumin már így néz ki

Beszélj a gumissal aki felszereli őket.Szerintem ez egyiksem kizáró ok.

Sztem nem.
Max a kumhon.
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #23903 Dátum: 2016.01.26 kedd, 10:19:20 »

Sztem nem.
Max a kumhon.
az tárolás kérdése(is). Wink
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
H Zsolt70
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



E-mail
« Új hozzászólás #23904 Dátum: 2016.01.26 kedd, 10:26:00 »

a kumho (ecsta spt) 4 éves nyári gumijaimon a következő 2 dolgot látni:

1. egy kereszt irányú repedés, a képre nagyítva látszik, hogy nem mély, max 1-2mm a futófelületen
[img]http://s6.postimg.org/5xyqoa7x9/IMAG0656.jpg[/]

2. a peremen körben és a barázdák éleinél elég repedezett a gumi, mintha már 10 éve öregedne
[img]http://s6.postimg.org/a5tix19ct/IMAG0657.jpg[/]

midkét képet teljes méretre nagyítva látszanak a dolgok.
a kérdésem, hogy kell-e valamelyik miatt aggódnom, neadjisten tavasszal lecserélni vagy ez nem befolyásol(hat)ja a biztonságot?
A keresztirányú repedtet ne hajtott kerékre tedd ha van rá mód, pár szezont még elgurulhat, akár...
« Utoljára szerkesztve: 2016.01.26 kedd, 10:27:01 írta alf » Naplózva

EX Mondeo 2.0 Tdci 2005   1 3 5  └-┼┼┤    2 4 6  340+
Kuga 2.0 Tdci 2011 163 hp
Focus 1.4b
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #23905 Dátum: 2016.01.26 kedd, 11:32:34 »

A keresztirányú repedtet ne hajtott kerékre tedd ha van rá mód, pár szezont még elgurulhat, akár...

ne mááááááár, Mekkora...

Ember, repedt gumival irány a gumis. Szerinted mitől repedt el? pláne keresztben. Aki ilyet mond volt már vezetéstechnikai trainingen? megnézném mit művel a rántópadon, ami pont egy ilyen gumi defektjét szimulálja a hátsó keréken. 10-ből 10 pördül meg. Miért kell olyan 5letet adni ami életveszélyes?

Ez a gumi kuka, cseréld ki, mert magadat és másokat is veszélyeztetsz. Ez nem játék.
Naplózva
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #23906 Dátum: 2016.01.26 kedd, 11:39:05 »

ne mááááááár, Mekkora...

Ember, repedt gumival irány a gumis. Szerinted mitől repedt el? pláne keresztben. Aki ilyet mond volt már vezetéstechnikai trainingen? megnézném mit művel a rántópadon, ami pont egy ilyen gumi defektjét szimulálja a hátsó keréken. 10-ből 10 pördül meg. Miért kell olyan 5letet adni ami életveszélyes?

Ez a gumi kuka, cseréld ki, mert magadat és másokat is veszélyeztetsz. Ez nem játék.


Én voltam, de egészen mást szimulál a rántópad.
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #23907 Dátum: 2016.01.26 kedd, 11:51:45 »



Én voltam, de egészen mást szimulál a rántópad.

szerinted mit szimulál? Hátsó defekt nedves úton ez a szimuláció lényege.
Naplózva
H Zsolt70
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



E-mail
« Új hozzászólás #23908 Dátum: 2016.01.26 kedd, 12:55:23 »

ne mááááááár, Mekkora...

Ember, repedt gumival irány a gumis. Szerinted mitől repedt el? pláne keresztben. Aki ilyet mond volt már vezetéstechnikai trainingen? megnézném mit művel a rántópadon, ami pont egy ilyen gumi defektjét szimulálja a hátsó keréken. 10-ből 10 pördül meg. Miért kell olyan 5letet adni ami életveszélyes?

Ez a gumi kuka, cseréld ki, mert magadat és másokat is veszélyeztetsz. Ez nem játék.
Te voltál már veztétescnikai tréningen? Gumis vagy vagy netalán legalább hivatásos söfőr? Ezzel a gumival így ránézésre átmehetett akár egy lemezdarabon ami az úton hevert, ha ez szezon közben történik észre se veszi senki, lekopik róla.Olyan defekt amikor a gumi eldobja a papucsot az nem ilyentől van.
Naplózva

EX Mondeo 2.0 Tdci 2005   1 3 5  └-┼┼┤    2 4 6  340+
Kuga 2.0 Tdci 2011 163 hp
Focus 1.4b
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #23909 Dátum: 2016.01.26 kedd, 13:54:59 »

szerinted mit szimulál? Hátsó defekt nedves úton ez a szimuláció lényege.


Szerintem hirtelen megcsúszást szimulál, ami nem csak egy defeket miatt következhet be.
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #23910 Dátum: 2016.01.26 kedd, 13:59:05 »

Te voltál már veztétescnikai tréningen? Gumis vagy vagy netalán legalább hivatásos söfőr? Ezzel a gumival így ránézésre átmehetett akár egy lemezdarabon ami az úton hevert, ha ez szezon közben történik észre se veszi senki, lekopik róla.Olyan defekt amikor a gumi eldobja a papucsot az nem ilyentől van.

Minden évben megyek a hungaroringi vezetéstechnikai pálya téli kurzusára, két évente a full kurzusra, minden évben áprilisban megyek 2 napos, motoros vezetéstechnikaira, amit a rendőrség oktatói tartanak, mindemellett off-roadozok és repülök. Szerinted mennyit vezetek? Éppen a BE kategóriámra készülök, mert sokat vontatok 3500Kg felett és jó lenne már ha szabályosan mehetnék. bár nincs sok vezetői engedélyem: A, B, PPL-A, hajó (motoros, vitorlás) és most megyek a BE-re, és tény, hogy csak '92-óta vezetek.

Ha a gumi reped, azt jelenti, hogy elöregedett. Nincs az a gumis, aki megjósolja, hogy mennyit lehet még vele menni és normális gumis fel sem rakja az autóra. Azt hiszem ebben a topicban csevegtük meg, hogy ha valaki nem tudja a megfelelő szinten karbantartani a járművét (ebbe a megfelelő állapotú gumik is beleértendőek), akkor el kell adni a járművet.
Van rá példa itt, hogy megfelelő karbantartással hosszú távon lehet használni egy gumit, de ez a gumi nem jó. Keresztbe repedt gumi? Milyen mély a repedés, honnan tudod, hogy milyen mély. Szerinted miért repedt el, tán mert öreg a gumi és felkeményedett? A felkeményedett gumi mennyire tapad, olyan már lassan mint egy váza, töredezik, aztán egyszer csak kap egy pici ütést és megadja magát.
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #23911 Dátum: 2016.01.26 kedd, 13:59:51 »


Szerintem hirtelen megcsúszást szimulál, ami nem csak egy defeket miatt következhet be.

persze, nem csak defekt miatt következhet be, de az instruktor első példája a defekt.
Naplózva
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #23912 Dátum: 2016.01.26 kedd, 14:40:45 »

Minden évben megyek a hungaroringi vezetéstechnikai pálya téli kurzusára, két évente a full kurzusra, minden évben áprilisban megyek 2 napos, motoros vezetéstechnikaira, amit a rendőrség oktatói tartanak, mindemellett off-roadozok és repülök. Szerinted mennyit vezetek? Éppen a BE kategóriámra készülök, mert sokat vontatok 3500Kg felett és jó lenne már ha szabályosan mehetnék. bár nincs sok vezetői engedélyem: A, B, PPL-A, hajó (motoros, vitorlás) és most megyek a BE-re, és tény, hogy csak '92-óta vezetek.


Milyen uncsi az életed...el kéne kezdened  valamivel foglalkozni  eplus2  vigyor3  eplus2
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #23913 Dátum: 2016.01.26 kedd, 14:45:58 »

Milyen uncsi az életed...el kéne kezdened  valamivel foglalkozni  eplus2  vigyor3  eplus2

 nyes  nyes  asszony szeretne autót váltani, mert unja a focust (mondjuk engem még nem győzött meg maradéktalanul)  nyes  nyes
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #23914 Dátum: 2016.01.26 kedd, 15:06:37 »

nyes  nyes  asszony szeretne autót váltani, mert unja a focust (mondjuk engem még nem győzött meg maradéktalanul)  nyes  nyes

Neviccejééé.
Idáig türelmetlenül vártuk a februárt. Most meg visszakozol? eplus2
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #23915 Dátum: 2016.01.26 kedd, 15:37:48 »

Neviccejééé.
Idáig türelmetlenül vártuk a februárt. Most meg visszakozol? eplus2

nem visszakozom (ilyet nem írtam, csak jó az a focus az asszony alatt), várom a februárt, hogy meglássam a lehetőségeimet, aztán majd megnézzük az autókat, aztán az asszony dönt, hogy melyiket szeretné én meg "önszántamból" rábólintok   nyes  nyes
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #23916 Dátum: 2016.01.26 kedd, 19:41:02 »

Minden évben megyek a hungaroringi vezetéstechnikai pálya téli kurzusára, két évente a full kurzusra, minden évben áprilisban megyek 2 napos, motoros vezetéstechnikaira, amit a rendőrség oktatói tartanak, mindemellett off-roadozok és repülök. Szerinted mennyit vezetek? Éppen a BE kategóriámra készülök, mert sokat vontatok 3500Kg felett és jó lenne már ha szabályosan mehetnék. bár nincs sok vezetői engedélyem: A, B, PPL-A, hajó (motoros, vitorlás) és most megyek a BE-re, és tény, hogy csak '92-óta vezetek.

Ha a gumi reped, azt jelenti, hogy elöregedett. Nincs az a gumis, aki megjósolja, hogy mennyit lehet még vele menni és normális gumis fel sem rakja az autóra. Azt hiszem ebben a topicban csevegtük meg, hogy ha valaki nem tudja a megfelelő szinten karbantartani a járművét (ebbe a megfelelő állapotú gumik is beleértendőek), akkor el kell adni a járművet.
Van rá példa itt, hogy megfelelő karbantartással hosszú távon lehet használni egy gumit, de ez a gumi nem jó. Keresztbe repedt gumi? Milyen mély a repedés, honnan tudod, hogy milyen mély. Szerinted miért repedt el, tán mert öreg a gumi és felkeményedett? A felkeményedett gumi mennyire tapad, olyan már lassan mint egy váza, töredezik, aztán egyszer csak kap egy pici ütést és megadja magát.
ez hülyeség.az 1éves hankook-ról a futófelületéről darabok válnak le.Gariba visszavéve,azt mondta a nagyker,hogy normális jelenség.
Ez egy felületi repedés,amit akár egy lemez darab is okozhatott.teljesen rendben van az a gumi.pont mint egy 4éves gumi.
Ha te ennyire parasznob vagy,hogy ülsz fel egy 20éves hajóra,vagy repülőre? nyes
Azért mert jársz vezetési tréningre,meg fullkurzusra,még nem lesz belőled szakavatott gumiszakértő.Pont mint a Kulani..... eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #23917 Dátum: 2016.01.26 kedd, 20:42:26 »

ez hülyeség.az 1éves hankook-ról a futófelületéről darabok válnak le.Gariba visszavéve,azt mondta a nagyker,hogy normális jelenség.
Ez egy felületi repedés,amit akár egy lemez darab is okozhatott.teljesen rendben van az a gumi.pont mint egy 4éves gumi.
Ha te ennyire parasznob vagy,hogy ülsz fel egy 20éves hajóra,vagy repülőre? nyes
Azért mert jársz vezetési tréningre,meg fullkurzusra,még nem lesz belőled szakavatott gumiszakértő.Pont mint a Kulani..... eplus2

20 éves hajó és 30 éves repülő, de kb mint a 0km-es ford, olyanok. Bocsi, de a gumi oldalát nézve az a gumi töredezik. Ha keresztben egy fém lap átvágta a gumit, akkor az miért is jó még?
Miért sznob az, aki szerint egy keresztbe vágott gumi *** és miért istenkirtálycsávó az, aki 20 éves, kenegetett, repedezett, átvágott gumin halad 200-al a pályán? Hmmmm..... Szerintem vedd meg tőle azt a gumit  és rakd bal előre.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #23918 Dátum: 2016.01.26 kedd, 20:51:38 »

20 éves hajó és 30 éves repülő, de kb mint a 0km-es ford, olyanok. Bocsi, de a gumi oldalát nézve az a gumi töredezik. Ha keresztben egy fém lap átvágta a gumit, akkor az miért is jó még?
Miért sznob az, aki szerint egy keresztbe vágott gumi *** és miért istenkirtálycsávó az, aki 20 éves, kenegetett, repedezett, átvágott gumin halad 200-al a pályán? Hmmmm..... Szerintem vedd meg tőle azt a gumit  és rakd bal előre.
Te másik moziban ülsz?Hol töredezik az a gumi?Az repedezett.Tök normál használt gumi.
Hol olvastál 20éves gumiról és 200al a pályán,és kenegetésről?Azok 4évesek.Milyen átvágásról beszélsz?Az egy repedés a futófelületen.Egy használt gumi így néz ki.Bemutatlak,ha még nem találkoztál volna vele:
Használtgumi.Ő itt KOTTAKulani
KOTTAKulani.Ő itt használtgumi. eplus2


Szerntem meg vegyél neki új gumit,ha téged ennyire lázbahoz az a repedés. eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #23919 Dátum: 2016.01.26 kedd, 20:59:31 »

Szerntem meg vegyél neki új gumit,ha téged ennyire lázbahoz az a repedés. eplus2

ha ilyen lenne rajta már kukában lenne az a gumi

Akkor ismétlésként a jelzett gumi oldala:
Válasz
2. a peremen körben és a barázdák éleinél elég repedezett a gumi, mintha már 10 éve öregedne
[img]http://s6.postimg.org/a5tix19ct/IMAG0657.jpg[/]

amúgy a minták szélei is törtek, nem pedig normálisan koptak.

Amúgy miattam mindenki olyan gumit használ amilyet akar, de ha valaki a *** gumi miatt jön nekem az inkább zárkózzon be
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #23920 Dátum: 2016.01.26 kedd, 21:05:55 »

ha ilyen lenne rajta már kukában lenne az a gumi

Akkor ismétlésként a jelzett gumi oldala:
amúgy a minták szélei is törtek, nem pedig normálisan koptak.

Amúgy miattam mindenki olyan gumit használ amilyet akar, de ha valaki a *** gumi miatt jön nekem az inkább zárkózzon be

akkor mégegyszer:
Hanszáltgumi.->KOTTA.
KOTTA.->Használtgumi.

Nincsenek a minták szélei törve,olyan a mintázat.Az oldala repedezett,természetes öregedés.
Azért nehéz lehet úgy élni,hogy azon parázol,hogy vadi új gumis megy neked,vagy használtgumis megy neked..... nyes
Több mint vicc Trollkolléga... eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #23921 Dátum: 2016.01.26 kedd, 21:14:45 »

akkor mégegyszer:
Hanszáltgumi.->KOTTA.
KOTTA.->Használtgumi.

Nincsenek a minták szélei törve,olyan a mintázat.Az oldala repedezett,természetes öregedés.
Azért nehéz lehet úgy élni,hogy azon parázol,hogy vadi új gumis megy neked,vagy használtgumis megy neked..... nyes
Több mint vicc Trollkolléga... eplus2

Trollolok

Az oldal repedezés természetes öregedés, ami jelzi, hogy ideje a gumit cserélni. Én nem a használt gumistól félek, hiszen minden gumi ami fent van az autón az már használt Cheesy , hanem azoktól az autósoktól akik szemmel láthatóan nem tudnak vezetni. Az, hogy *** volt a gumi, csak utólag derül ki, ha túlélem, akkor kezdjen rettegni a másik fél.  hehe
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #23922 Dátum: 2016.01.26 kedd, 21:24:25 »

Trollolok

Az oldal repedezés természetes öregedés, ami jelzi, hogy ideje a gumit cserélni. Én nem a használt gumistól félek, hiszen minden gumi ami fent van az autón az már használt Cheesy , hanem azoktól az autósoktól akik szemmel láthatóan nem tudnak vezetni. Az, hogy *** volt a gumi, csak utólag derül ki, ha túlélem, akkor kezdjen rettegni a másik fél.  hehe

navégre. nyes

Az a helyzet,hogy nem éli meg a 3ik  szezonját  egyik nyári szettem a fordon.Sajnos eddig a nagy neveket is cserélni kellett a második szezon után.
Én már azon sem csodálkozom,ha egy 4éves gumi így repedezik.Kopnak,és öregszenek,mint a pitsa.A békebeli gumik simán 2x ennyit kibírtak.A feleségem autóján a gyári gumi pl 8éves,és kb ennyire repedezett.De bőven 6mm felett van a minta.Nem sír a kanyarban,nem csúszik az esőben,biztonságosan lehet vele autózni.Karácsonykor vettem meg az új nyári szettet rá,tavasszal már az kerül az autóra.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
H Zsolt70
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



E-mail
« Új hozzászólás #23923 Dátum: 2016.01.26 kedd, 23:37:02 »

Minden évben megyek a hungaroringi vezetéstechnikai pálya téli kurzusára, két évente a full kurzusra, minden évben áprilisban megyek 2 napos, motoros vezetéstechnikaira, amit a rendőrség oktatói tartanak, mindemellett off-roadozok és repülök. Szerinted mennyit vezetek? Éppen a BE kategóriámra készülök, mert sokat vontatok 3500Kg felett és jó lenne már ha szabályosan mehetnék. bár nincs sok vezetői engedélyem: A, B, PPL-A, hajó (motoros, vitorlás) és most megyek a BE-re, és tény, hogy csak '92-óta vezetek.

Ha a gumi reped, azt jelenti, hogy elöregedett. Nincs az a gumis, aki megjósolja, hogy mennyit lehet még vele menni és normális gumis fel sem rakja az autóra. Azt hiszem ebben a topicban csevegtük meg, hogy ha valaki nem tudja a megfelelő szinten karbantartani a járművét (ebbe a megfelelő állapotú gumik is beleértendőek), akkor el kell adni a járművet.
Van rá példa itt, hogy megfelelő karbantartással hosszú távon lehet használni egy gumit, de ez a gumi nem jó. Keresztbe repedt gumi? Milyen mély a repedés, honnan tudod, hogy milyen mély. Szerinted miért repedt el, tán mert öreg a gumi és felkeményedett? A felkeményedett gumi mennyire tapad, olyan már lassan mint egy váza, töredezik, aztán egyszer csak kap egy pici ütést és megadja magát.
Egy jó pár éve CE kategóriával megyek ha kell, egy két kilométert már lenyomtam tisztán félelem és reszketés nélkül Európa útjainn. Nem jártam tréningekre az élet tanított vezetni, karbantartani, az út szélén javítani.Szerintem a rendőröket is tanítani kellene vezetni lépten nyomon törnek zúznak mindenféle járműveket, félek a magasban, rosszul úszok, úgyhogy a hajó is kilőve más nem jut eszembe.  Ja régebben vezetek mint 92.
Naplózva

EX Mondeo 2.0 Tdci 2005   1 3 5  └-┼┼┤    2 4 6  340+
Kuga 2.0 Tdci 2011 163 hp
Focus 1.4b
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #23924 Dátum: 2016.01.27 szerda, 00:25:50 »

navégre. nyes

Az a helyzet,hogy nem éli meg a 3ik  szezonját  egyik nyári szettem a fordon.Sajnos eddig a nagy neveket is cserélni kellett a második szezon után.
Én már azon sem csodálkozom,ha egy 4éves gumi így repedezik.Kopnak,és öregszenek,mint a pitsa.A békebeli gumik simán 2x ennyit kibírtak.A feleségem autóján a gyári gumi pl 8éves,és kb ennyire repedezett.De bőven 6mm felett van a minta.Nem sír a kanyarban,nem csúszik az esőben,biztonságosan lehet vele autózni.Karácsonykor vettem meg az új nyári szettet rá,tavasszal már az kerül az autóra.

 nyes
nem is rád gondoltam. Nekem sem éli meg a végét a gumi, mert max 3 év alatt elkopik, csak a téli bír ki 4 évet (egyszer kibírt 5-öt, de akkor elkezdett csúszkálni), nomeg azt is megbeszéltük, hogy te is mint néhányan extrém módon vigyáznak a gumira és mindenféle megoldással kezelik őket szezonon kívül. Valamikor arra is kitértünk, hogy nem vagytok/vagyunk átlag felhasználók, mert vigyázunk a dolgainkra, tudjuk mennyit ér és próbáljuk minél tovább karbantartani. Azt gondolom, hogy amikor látod, hogy a gumi annyira repedezett, de megjelennek rajta keresztben is érdekes vágások, a minta széle nem kopik, hanem törik, akkor te is lecseréled az asszony gumijait (mint ahogy írtad rákerül az új gumi). Ha még jól emlékszem a belinkelt képnél az volt a kérdés, hogy cserélje-e a gumit, szerintem igen, mert amúgy is csere érett a képek alapján és az a hosszanti vágás nem megnyugtató.

Egy jó pár éve CE kategóriával megyek ha kell, egy két kilométert már lenyomtam tisztán félelem és reszketés nélkül Európa útjainn. Nem jártam tréningekre az élet tanított vezetni, karbantartani, az út szélén javítani.Szerintem a rendőröket is tanítani kellene vezetni lépten nyomon törnek zúznak mindenféle járműveket, félek a magasban, rosszul úszok, úgyhogy a hajó is kilőve más nem jut eszembe.  Ja régebben vezetek mint 92.

Örülök, hogy nyugodtan közlekedsz, én is nyugodtan közlekedek. 2007-ig évi 50-75ezer Km-t mentem, bejártam fél európát nagyon sokszor. Aztán rá is jöttem, hogy az amire megtanított az élet ez alatt, nekem nem elég, mert én arra akarok felkészülni, ami eddig nem történt meg. Erre nincs jobb mint a megfelelő training. Azért megyek minden évben több trainingre, hogy a veszély elkerülése rutin legyen és eddig bejött. Nem ismerlek és nyilván nem tudok rólad és a vezetési tudásodról semmit, így nem is nyilatkozom erről, szóval kérlek ne értsd magadra.
Azt látom, hogy a nagy általánosságban az emberek azt hiszik tudnak vezetni és egy ilyen trainingen rájönnek, hogy mégsem, de a trainingig csak nagyon kevesen jutnak el. Az, hogy repülök, hajózom és off-roadozom annak köszönhető, hogy 2007-ben a melóm miatt teljesen lebénultam. Kórház, 17 nap intenzív, aztán rehab. 4 hónap után mentem vissza dolgozni és ekkor rájöttem, hogy elcsesztem az egészet (nem a vezetésre gondolok). Ezek után kezdtem el más dolgokra koncentrálni és rájöttem, hogy élni tudni kell, de nem tudok. Elkezdtem fontosabb dolgokra koncentrálni, jött a repülés és a vezetéstechnikai képzések, meg a többi. Érdekes, hogy nálam képzettebb emberek miket gondolnak, mit hogyan csinálnak és kiderül, hogy tudunk alap dolgokat, de sok mindent nem jól csinálunk.

A rendőrökről nem általánosítanék. Van néhány rendőr barátom és ugyan akkora a szórás ebben a munkában is mint bármelyikben. Amikor a teherautós nem gondolja, hogy a becsúszásgátló, nem ugyanazon az íven fordul mint a teherautó és felakaszt egy parkoló járgányt, aztán összetör még másik hármat. Ettől még nem minden teherautós béna. A rendőrök vezetési szempontból megosztottak. Van akinek kötelező a képzés, mert üldözést, kísérést egyéb akciókat végezhet és van akinek ha nem áll meg az autó (akit igazoltatni akar), akkor el kell engednie.

Pl kevesen tudják, hogy azon a trainingen amire menni szoktam (pl a motoros, a két napos, azt volt rendőrök tartják nekünk), azok az oktatók évente sok-sok ilyen traininget nyomnak, képzik magukat és a két évente esedékes világbajnokságra is elmennek, ahol tavaly megint győztek. Tibi úgy megy a motorral, hogy más sétál, azt csinál vele amit akar. Sok másik kiképzőt képzett már ki és akik ezeken a képzéseken részt vesznek, azok nagyon fognak tudni.

Persze, a rendőr is hibázik és ha Ő hibázik, annak nagyobb a nyilvánossága. Egyszerű példa, 2014-ben 37876 közlekedési baleset történt (forrás: https://www.ksh.hu/docs/hun/xstadat/xstadat_evkozi/e_feb002.html), nem emlékszem, hogy mennyi volt ebből a rendőrök által okozott vagy elszenvedett, de szerintem elhanyagolható. A balesetk 37% gyorshajtás miatt következett be, vagyis több mint 14000 esetben elkerülhető lett volna a baleset.
//http://www.baleset-megelozes.eu/cikk.php?id=963 //

Nézzük máshogy, 1340 halálos baleset volt 2014-ben, az előbb említett ok itt is igaz vagyis majdnem 500 ember még ma is élhetne.

A balesetek 71%-át személygépkocsi vezetők adták. Van egy másik statisztika, általában a trainingeken mutatják (nem találtam forrást rá), a lényege, hogy a balesetek több mint 80%-át vezetéstechnikai probléma okozza. Ebben nem csak azt értik, hogy jeges úton tudod-e vezetni az autót. Az emberek többsége nem tud jól fékezni sem. A műszaki hiba szinte elhanyagolható.

Bocsánat, hogy ilyen hosszú lett, de szerintem mindenki azt hiszi magáról, hogy tud vezetni, aztán a két napos training végén örül, hogy eljött (van egy barátom, aki idén lett 50 éves és tavaly jött először el velem a téli trainingre, mert az csak félnapos. Ma már másként gondolkodik.

Én azt választottam, hogy folyamatosan képzem magam, ha egy ember ezért életben marad, akkor megérte, ha az családtagom, akkor meg pláne. Ha ez a sznobság, akkor az vagyok és örülök neki.
« Utoljára szerkesztve: 2016.01.27 szerda, 00:39:23 írta KOTTA » Naplózva
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #23925 Dátum: 2016.01.27 szerda, 01:02:24 »

Használtgumi.Ő itt KOTTAKulani
KOTTAKulani.Ő itt használtgumi. eplus2

Nyári előrendelési árak:

205/55 16

Hankook Kinergy Eco K425 V 16.500
Hankook Ventus Prime 3 K120 (új) 16.990
Vredestein Sportrac 5 H 17.500
Continental PremiumContact 5 H 20.500

Várni kell még a Misi és a Brigi árakra.

A Contiból pár szett van csak, és ha elfogy, nem lesz belőle pótlás.
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #23926 Dátum: 2016.01.27 szerda, 01:04:45 »

Nyári előrendelési árak:

205/55 16

Hankook Kinergy Eco K425 V 16.500
Hankook Ventus Prime 3 K120 (új) 16.990
Vredestein Sportrac 5 H 17.500
Continental PremiumContact 5 H 20.500

Várni kell még a Misi és a Brigi árakra.

A Contiból pár szett van csak, és ha elfogy, nem lesz belőle pótlás.

Szia,

Hankook Dynapro MT RT03 235/85 R16 illetve 225/75 R16 milyen árban van (4db rendelése esetén)? Az autó kasztni kész, hamarosan rendben van a futómű is és kellene a versenyre majd gumi is Cheesy
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #23927 Dátum: 2016.01.27 szerda, 06:36:58 »

Nyári előrendelési árak:

205/55 16

Hankook Kinergy Eco K425 V 16.500
Hankook Ventus Prime 3 K120 (új) 16.990
Vredestein Sportrac 5 H 17.500
Continental PremiumContact 5 H 20.500

Várni kell még a Misi és a Brigi árakra.

A Contiból pár szett van csak, és ha elfogy, nem lesz belőle pótlás.
nyes eljen
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
H Zsolt70
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



E-mail
« Új hozzászólás #23928 Dátum: 2016.01.27 szerda, 09:01:15 »

nyes
nem is rád gondoltam. Nekem sem éli meg a végét a gumi, mert max 3 év alatt elkopik, csak a téli bír ki 4 évet (egyszer kibírt 5-öt, de akkor elkezdett csúszkálni), nomeg azt is megbeszéltük, hogy te is mint néhányan extrém módon vigyáznak a gumira és mindenféle megoldással kezelik őket szezonon kívül. Valamikor arra is kitértünk, hogy nem vagytok/vagyunk átlag felhasználók, mert vigyázunk a dolgainkra, tudjuk mennyit ér és próbáljuk minél tovább karbantartani. Azt gondolom, hogy amikor látod, hogy a gumi annyira repedezett, de megjelennek rajta keresztben is érdekes vágások, a minta széle nem kopik, hanem törik, akkor te is lecseréled az asszony gumijait (mint ahogy írtad rákerül az új gumi). Ha még jól emlékszem a belinkelt képnél az volt a kérdés, hogy cserélje-e a gumit, szerintem igen, mert amúgy is csere érett a képek alapján és az a hosszanti vágás nem megnyugtató.

Örülök, hogy nyugodtan közlekedsz, én is nyugodtan közlekedek. 2007-ig évi 50-75ezer Km-t mentem, bejártam fél európát nagyon sokszor. Aztán rá is jöttem, hogy az amire megtanított az élet ez alatt, nekem nem elég, mert én arra akarok felkészülni, ami eddig nem történt meg. Erre nincs jobb mint a megfelelő training. Azért megyek minden évben több trainingre, hogy a veszély elkerülése rutin legyen és eddig bejött. Nem ismerlek és nyilván nem tudok rólad és a vezetési tudásodról semmit, így nem is nyilatkozom erről, szóval kérlek ne értsd magadra.
Azt látom, hogy a nagy általánosságban az emberek azt hiszik tudnak vezetni és egy ilyen trainingen rájönnek, hogy mégsem, de a trainingig csak nagyon kevesen jutnak el. Az, hogy repülök, hajózom és off-roadozom annak köszönhető, hogy 2007-ben a melóm miatt teljesen lebénultam. Kórház, 17 nap intenzív, aztán rehab. 4 hónap után mentem vissza dolgozni és ekkor rájöttem, hogy elcsesztem az egészet (nem a vezetésre gondolok). Ezek után kezdtem el más dolgokra koncentrálni és rájöttem, hogy élni tudni kell, de nem tudok. Elkezdtem fontosabb dolgokra koncentrálni, jött a repülés és a vezetéstechnikai képzések, meg a többi. Érdekes, hogy nálam képzettebb emberek miket gondolnak, mit hogyan csinálnak és kiderül, hogy tudunk alap dolgokat, de sok mindent nem jól csinálunk.

A rendőrökről nem általánosítanék. Van néhány rendőr barátom és ugyan akkora a szórás ebben a munkában is mint bármelyikben. Amikor a teherautós nem gondolja, hogy a becsúszásgátló, nem ugyanazon az íven fordul mint a teherautó és felakaszt egy parkoló járgányt, aztán összetör még másik hármat. Ettől még nem minden teherautós béna. A rendőrök vezetési szempontból megosztottak. Van akinek kötelező a képzés, mert üldözést, kísérést egyéb akciókat végezhet és van akinek ha nem áll meg az autó (akit igazoltatni akar), akkor el kell engednie.

Pl kevesen tudják, hogy azon a trainingen amire menni szoktam (pl a motoros, a két napos, azt volt rendőrök tartják nekünk), azok az oktatók évente sok-sok ilyen traininget nyomnak, képzik magukat és a két évente esedékes világbajnokságra is elmennek, ahol tavaly megint győztek. Tibi úgy megy a motorral, hogy más sétál, azt csinál vele amit akar. Sok másik kiképzőt képzett már ki és akik ezeken a képzéseken részt vesznek, azok nagyon fognak tudni.

Persze, a rendőr is hibázik és ha Ő hibázik, annak nagyobb a nyilvánossága. Egyszerű példa, 2014-ben 37876 közlekedési baleset történt (forrás: https://www.ksh.hu/docs/hun/xstadat/xstadat_evkozi/e_feb002.html), nem emlékszem, hogy mennyi volt ebből a rendőrök által okozott vagy elszenvedett, de szerintem elhanyagolható. A balesetk 37% gyorshajtás miatt következett be, vagyis több mint 14000 esetben elkerülhető lett volna a baleset.
//http://www.baleset-megelozes.eu/cikk.php?id=963 //

Nézzük máshogy, 1340 halálos baleset volt 2014-ben, az előbb említett ok itt is igaz vagyis majdnem 500 ember még ma is élhetne.

A balesetek 71%-át személygépkocsi vezetők adták. Van egy másik statisztika, általában a trainingeken mutatják (nem találtam forrást rá), a lényege, hogy a balesetek több mint 80%-át vezetéstechnikai probléma okozza. Ebben nem csak azt értik, hogy jeges úton tudod-e vezetni az autót. Az emberek többsége nem tud jól fékezni sem. A műszaki hiba szinte elhanyagolható.

Bocsánat, hogy ilyen hosszú lett, de szerintem mindenki azt hiszi magáról, hogy tud vezetni, aztán a két napos training végén örül, hogy eljött (van egy barátom, aki idén lett 50 éves és tavaly jött először el velem a téli trainingre, mert az csak félnapos. Ma már másként gondolkodik.

Én azt választottam, hogy folyamatosan képzem magam, ha egy ember ezért életben marad, akkor megérte, ha az családtagom, akkor meg pláne. Ha ez a sznobság, akkor az vagyok és örülök neki.
Én úgy gondolom nem vagyok jó söfőr csak már tudok vigyázni magamra.
Volt idő az életemben amikor 20000-25000km havi szinten megvolt furgonnal. Voltak benne kalandos utak, például kuplung meg önindító nélkül hazajönni Spanyolból. Pihenő nélkül. A következő hét már felüdülés volt amikor "csak" a kuplung munkahenger ment szét, nem sikerült a felújítás.
A kamionoknál igazából a rakalap tartó a kihívás nem az áláfutásgátló. Ugye az 15 centire van a föld felettazzal nagyokat lehet tarolni. Vezetéstecnikai a szempontból, rossz a Magyar teherautós oktatás.
Biztosan jók a tréningek, egyszer rászánom magam, elmegyek kipróbálom.
Igazából én abban látom a vezetési hibákat, hogy a söfőr nincs tisztában a közlekedés alapjaival, a saját képességeivel, a fizika szabályaival,  nem előrelátóak az úton, türelmetlenek.
Offenburgnál egy elalvós ráfutásos balesetnél majdnem ott maradtam, azóta máshogy szemlélem az életet.
Naplózva

EX Mondeo 2.0 Tdci 2005   1 3 5  └-┼┼┤    2 4 6  340+
Kuga 2.0 Tdci 2011 163 hp
Focus 1.4b
zsombi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 395


« Új hozzászólás #23929 Dátum: 2016.01.27 szerda, 20:28:13 »

Egyelőre egyik dolog sem vészes, nem jelent azonnali cserét, de az azért látszik, hogy sok már nincs hátra ennek a szettnek. Furcsa, mert 4 éves gumik nem szoktak ennyire repedezettek lenni...
Mind a négy gumi ugyanígy néz ki?

ma megnézettem a gumikat otthon, mindkét elsőn van keresztirányú vágás.
a perem öregedése a többin nem annyira feltűnő. gyanús, hogy kb a minta ugyanazon részén van a csík.

szóval félek, hogy ezek mennek a lecsóba, hiába van kb 6mm midegyiken  rinya
hivatalosan megengedett, hogy az első-hátsó tengelyen más mintázatú (persze ugyanúgy nyári) gumi legyen?






Naplózva

1,8TD kombi 1998
2,0i 5ajtós 2004
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #23930 Dátum: 2016.01.27 szerda, 20:30:19 »

ma megnézettem a gumikat otthon, mindkét elsőn van keresztirányú vágás.
a perem öregedése a többin nem annyira feltűnő. gyanús, hogy kb a minta ugyanazon részén van a csík.

szóval félek, hogy ezek mennek a lecsóba, hiába van kb 6mm midegyiken  rinya
hivatalosan megengedett, hogy az első-hátsó tengelyen más mintázatú (persze ugyanúgy nyári) gumi legyen?





Megengedett, de csak ovatosan, ha nagyon eltero tulajdonsaguak, megviccelhetnek.
« Utoljára szerkesztve: 2016.01.27 szerda, 20:30:58 írta alf » Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #23931 Dátum: 2016.01.27 szerda, 20:30:44 »

ma megnézettem a gumikat otthon, mindkét elsőn van keresztirányú vágás.
a perem öregedése a többin nem annyira feltűnő. gyanús, hogy kb a minta ugyanazon részén van a csík.

szóval félek, hogy ezek mennek a lecsóba, hiába van kb 6mm midegyiken  rinya
hivatalosan megengedett, hogy az első-hátsó tengelyen más mintázatú (persze ugyanúgy nyári) gumi legyen?





igen.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Carmaged
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 590


MKIV 2007 2.0 TDCi Ghia Executive


« Új hozzászólás #23932 Dátum: 2016.01.27 szerda, 23:26:32 »

Nagyon megviseltek az alufelnijeim, 3 görgőzve is volt, formába kellene hozni őket (az eredetihez legközelebbi állapot a cél). Szinterezni a hőhatás miatt nem akarom, tud valaki jó csiszoló-fényező műhelyt?
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #23933 Dátum: 2016.01.28 csütörtök, 06:05:14 »

Nagyon megviseltek az alufelnijeim, 3 görgőzve is volt, formába kellene hozni őket (az eredetihez legközelebbi állapot a cél). Szinterezni a hőhatás miatt nem akarom, tud valaki jó csiszoló-fényező műhelyt?
én homokszórattam az egészet.utána az alapoktók kell kezdeni...
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Carmaged
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 590


MKIV 2007 2.0 TDCi Ghia Executive


« Új hozzászólás #23934 Dátum: 2016.01.28 csütörtök, 07:44:22 »

én homokszórattam az egészet.utána az alapoktók kell kezdeni...
Jogos, nem csiszolás, homokszórás, de hol?
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #23935 Dátum: 2016.01.28 csütörtök, 08:00:55 »

Jogos, nem csiszolás, homokszórás, de hol?
akár itt is: http://www.homokfuvocentrum.com/hu~address.html
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #23936 Dátum: 2016.01.28 csütörtök, 08:27:50 »

ma megnézettem a gumikat otthon, mindkét elsőn van keresztirányú vágás.
a perem öregedése a többin nem annyira feltűnő. gyanús, hogy kb a minta ugyanazon részén van a csík.

szóval félek, hogy ezek mennek a lecsóba, hiába van kb 6mm midegyiken  rinya
hivatalosan megengedett, hogy az első-hátsó tengelyen más mintázatú (persze ugyanúgy nyári) gumi legyen?

img]http://s6.postimg.org/v4kwxelct/DSCF6173.jpg[/img]

img]http://s6.postimg.org/480xp32jh/DSCF6174.jpg[/img]




Én feldobnám ezeket jófogásra (mind a 4-et) és vennék magamnak hibátlan új gumikat.
« Utoljára szerkesztve: 2016.01.28 csütörtök, 08:29:35 írta Zsolteey » Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #23937 Dátum: 2016.01.28 csütörtök, 16:46:59 »

Nagyon megviseltek az alufelnijeim, 3 görgőzve is volt, formába kellene hozni őket (az eredetihez legközelebbi állapot a cél). Szinterezni a hőhatás miatt nem akarom, tud valaki jó csiszoló-fényező műhelyt?


www.felniklinika.hu

Drágán dolgoznak. De szépen.
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #23938 Dátum: 2016.01.28 csütörtök, 16:48:04 »

Nagyon megviseltek az alufelnijeim, 3 görgőzve is volt, formába kellene hozni őket (az eredetihez legközelebbi állapot a cél). Szinterezni a hőhatás miatt nem akarom, tud valaki jó csiszoló-fényező műhelyt?

http://felniszsolti.hu/

Személyes személyem a referencia.  wave
Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #23939 Dátum: 2016.01.28 csütörtök, 16:55:15 »


Zsolti főleg javít, a fényezést/felületkezelést nem ő csinálja.
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #23940 Dátum: 2016.01.28 csütörtök, 16:57:14 »

Zsolti főleg javít, a fényezést/felületkezelést nem ő csinálja.

Azt a fényező Zsolti csinálja? fényezozsolti.hu ?

 eplus2
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #23941 Dátum: 2016.01.28 csütörtök, 16:57:53 »


www.felniklinika.hu

Drágán dolgoznak. De szépen.


Balettoznak közben? Vagy mi?  eplus2

És milyen lesz a végeredmény?  hehe
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #23942 Dátum: 2016.01.28 csütörtök, 16:58:43 »

Nagyon megviseltek az alufelnijeim, 3 görgőzve is volt, formába kellene hozni őket (az eredetihez legközelebbi állapot a cél). Szinterezni a hőhatás miatt nem akarom, tud valaki jó csiszoló-fényező műhelyt?

Ha csak fényezni kell, és Szigetszentmiklós közel esik, a mi műhelyünkbe is beadhatod. Itt javítást nem vállalunk (peremezés, deformációk gyógyítása), csak felületkezelést, de az szép és jó lesz.

Előzetes egyeztetés után cserefelnit is adunk a javítás idejére.
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #23943 Dátum: 2016.01.28 csütörtök, 17:02:39 »

Ha csak fényezni kell, és Szigetszentmiklós közel esik, a mi műhelyünkbe is beadhatod. Itt javítást nem vállalunk (peremezés, deformációk gyógyítása), csak felületkezelést, de az szép és jó lesz.

Előzetes egyeztetés után cserefelnit is adunk a javítás idejére.
hol van műhelyetek Miklóson? Roll Eyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #23944 Dátum: 2016.01.28 csütörtök, 19:08:23 »

hol van műhelyetek Miklóson? Roll Eyes

A Csepeli úton, a Shell-kút mögött. Ez a lakatos/fényező műhelyünk.
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #23945 Dátum: 2016.01.28 csütörtök, 20:33:27 »

A Csepeli úton, a Shell-kút mögött. Ez a lakatos/fényező műhelyünk.
a Filo t es az Orosz fenyezot ismerem ott.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Carmaged
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 590


MKIV 2007 2.0 TDCi Ghia Executive


« Új hozzászólás #23946 Dátum: 2016.01.28 csütörtök, 21:21:58 »

Ha csak fényezni kell, és Szigetszentmiklós közel esik, a mi műhelyünkbe is beadhatod. Itt javítást nem vállalunk (peremezés, deformációk gyógyítása), csak felületkezelést, de az szép és jó lesz.

Előzetes egyeztetés után cserefelnit is adunk a javítás idejére.
Ez ennél több, a görgőzés nyomait viseli magán, mély sérülésekkel, több helyen lepadkázva vettem az autóval.

A többieknek köszönöm a tippeket, megnézem őket!
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #23947 Dátum: 2016.01.29 péntek, 14:15:17 »


Tudom, hogy ez a legkevésbé sem idevaló, de kifejezetten Tonyo-nak szánom, ő meg tudtommal nem olvassa pl. a Humor topikot, szóval offolok, és ide teszem a linket.

Szóval Tonyo, ez a film nem rólad szól véletlen??  eplus2

http://www.imdb.com/title/tt1679335/
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #23948 Dátum: 2016.02.01 hétfő, 13:11:25 »

Vége a télnek ?
Tavaszi időjárás van felénk   wow1 

Korai még a nyári abroncs   Huh?  Vagy nyugodtan jöhet a csere  Huh?
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #23949 Dátum: 2016.02.01 hétfő, 13:39:02 »

Vége a télnek ?
Tavaszi időjárás van felénk   wow1 

Korai még a nyári abroncs   Huh?  Vagy nyugodtan jöhet a csere  Huh?
tavaj február 14én raktam fel a nyáriakat.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Oldalak: 1 ... 472 473 474 475 476 477 478 [479] 480 481 482 483 484 485 486 ... 555   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.095 másodperc alatt készült el 26 lekéréssel.