Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.05 vasárnap, 01:39:13 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 489 490 491 492 493 494 495 [496] 497 498 499 500 501 502 503 ... 555   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Felnik, gumik  (Megtekintve 6570299 alkalommal)
0 Felhasználó és 37 vendég van a témában
Bandy
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 521


2016 MK5 Mondeo 2.0 TDCI 150/180/205LE Tit Design


E-mail
« Új hozzászólás #24750 Dátum: 2016.10.22 szombat, 04:26:32 »

Sziasztok!

Milyen érv van az acélfelni használatára télen?

Lehet hogy idén inkább az alura rakatom a téli gumit. Elvileg ezt nem kezdi meg a só.

Azt tudom hogy könnyebb otthon csak átrakni felnistől.

Az azert nem teljesen igaz, hogy nem kezdi meg a so, sajnos egy ido utan felhojagosodik a fenyezes, de tenyleg mar nincs sok kulonbseg arban a lemez meg az alu kozott, siman megeri, es jobban is nez ki. Nagy fagyok meg havazas mar ugy sem varhato, akkor meg szepen le kell mosni.
Naplózva

Mivel az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak
Bandy
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 521


2016 MK5 Mondeo 2.0 TDCI 150/180/205LE Tit Design


E-mail
« Új hozzászólás #24751 Dátum: 2016.10.22 szombat, 04:38:20 »

Ha csúszós úton, pl lejtőn le-fel araszolás közben megcsúszik a kocsi (hó-jég), és a padkával tudod csak megfogni, na azt az alu sokkal jobban megsínyli, mint az acél.


Más. Vennék 2 téli gumit. Melyik webshopból érdemes, illetve melyekből nem ? Múltkor sikeresen rámsóztak majd 2 éves gumit DOT szerint.

En innen rendeltem az elmult 2 evben teliket, nyarit is, semmi gond nem volt veluk. Kollegaim is vettek mar innen, a hankook nyari volt egyedul 2015 vegi 2016 os nyarra, de amit most vettunk mk5re hankookot az pl 2016 30vhanyadik heti. Vettem itt conti telit is, nem volt meg 2 hetes. Amugy meg irjak is, hogy milyen dot van, es ingyen is szallitjak(bar lehet csak a 4et). Nyaribol csak 2db ot vettunk(4 volt a rendelheto), telefonos egyeztetes utan megoldhato volt(szemelyesen vettuk at).

http://www.auto-stop.hu
Naplózva

Mivel az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #24752 Dátum: 2016.10.22 szombat, 08:09:38 »

En innen rendeltem az elmult 2 evben teliket, nyarit is, semmi gond nem volt veluk. Kollegaim is vettek mar innen, a hankook nyari volt egyedul 2015 vegi 2016 os nyarra, de amit most vettunk mk5re hankookot az pl 2016 30vhanyadik heti. Vettem itt conti telit is, nem volt meg 2 hetes. Amugy meg irjak is, hogy milyen dot van, es ingyen is szallitjak(bar lehet csak a 4et). Nyaribol csak 2db ot vettunk(4 volt a rendelheto), telefonos egyeztetes utan megoldhato volt(szemelyesen vettuk at).

http://www.auto-stop.hu
Köszi a tippet! worship Ezt a linket küldted nekem is, de utána a hsz-t valamiért törölted.

Szóval végül innen rendeltünk gumit, a rendelés másnapján az adott címen volta szett, ingyenes kiszállítással, és a kért névre kiállított számlával.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #24753 Dátum: 2016.10.22 szombat, 08:12:39 »

 kerdes télen olcsóbbak a nyári gumik  kerdes  vigyor3
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
sinci
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 410



E-mail
« Új hozzászólás #24754 Dátum: 2016.10.22 szombat, 08:48:20 »

Én innen rendeltem már több alkalommal is. Ingyen szállítással, és szerintem jó árakkal dolgoznak.
http://www.legolcsobbgumi.eu/hu/info.php
Naplózva

2010. 2.0 TDCI 136 LE
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #24755 Dátum: 2016.10.22 szombat, 09:03:13 »

Én innen rendeltem már több alkalommal is. Ingyen szállítással, és szerintem jó árakkal dolgoznak.
http://www.legolcsobbgumi.eu/hu/info.php
Itt ~1500-al több/db az, amit mi vettünk a Bandy által javasolt helyről. Persze ez csak egy példa.

Plusz elég vicces, hogy a találatokat _semmi_ alapján nem lehet sorbarendezni. Se ár, se név, se semmi.
« Utoljára szerkesztve: 2016.10.22 szombat, 09:05:13 írta Domi » Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
sinci
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 410



E-mail
« Új hozzászólás #24756 Dátum: 2016.10.22 szombat, 09:05:58 »

Itt ~1500-al több/db az, amit mi vettünk a Bandy által javasolt helyről. Persze ez csak egy példa.

Plusz elég vicces, hogy a találatokat _semmi_ alapján nem lehet sorbarendezni. Se ár, se név, se semmi.

Nem kizárt. Én amikor vettem itt volt a legolcsóbb, csak egy tipp volt.
Több oldalt meg kell nézni és kiderül hol a tuti...  nyes
Naplózva

2010. 2.0 TDCI 136 LE
Bandy
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 521


2016 MK5 Mondeo 2.0 TDCI 150/180/205LE Tit Design


E-mail
« Új hozzászólás #24757 Dátum: 2016.10.22 szombat, 14:08:59 »

Köszi a tippet! worship Ezt a linket küldted nekem is, de utána a hsz-t valamiért törölted.

Szóval végül innen rendeltünk gumit, a rendelés másnapján az adott címen volta szett, ingyenes kiszállítással, és a kért névre kiállított számlával.
Igen töröltem, később vettem észre, hogy célzott volt a kérdésed, nem akartam a gumis fórumtárs üzletébe beleszólni.

Amúgy még a http://www.kocsigumi.hu/ hirdeti magát Ár garanciával(régen a legolcsobbgumi.eu is így hirdetett), ha találunk olcsóbban, akkor írjuk meg neki, és ajánl 1 jobbat. Bár nem próbáltam a helyet, de ebben nem nagyon hiszek, inkább visszadobja...  vigyor3
Naplózva

Mivel az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #24758 Dátum: 2016.10.22 szombat, 14:11:24 »

Múltkor sikeresen rámsóztak majd 2 éves gumit DOT szerint.

A 2 éves DOT-tal semmi baj nincs.

http://abroncs.blog.hu/2016/02/19/nem_tejfol_ez_hogy_megromoljon
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #24759 Dátum: 2016.10.22 szombat, 15:07:41 »

Egy gondolat a legalacsonyabb árakról.

Olyan nincs, hogy egy cég mindig, minden méretben és minden márkában a legolcsóbb tudjon lenni.

A cégek azt tudják olcsón adni, amit olcsón szereznek be. És azt tudják olcsón beszerezni, amiből egyszerre nagy mennyiséget rendelnek. De mindenből nem tudnak sokat rendelni, mert azt meg lehetetlen eladni.

Az említett kocsigumi.hu például a Goodyear márkára (és almárkáira) specializálódott. Ez egy ezeréves kapcsolat, még én is a Goodyear-nál dolgoztam, amikor ők már a Premio hálózat bezzeggyereke voltak. Amúgy az árgaranciájuk így van megfogalmazva: "ÁR GARANCIA! Ha máshol olcsóbban látta hívjon! És megpróbálunk jobb árat biztosítani."

A legolcsobbgumi.eu másik történet, ők egy nagy csehországi kereskedő, akik egyrészt az alacsony cseh áfával tudnak versenyezni, másrészt őket annak idején a Vredestein hozta létre, hogy a saját termékeiket tolja Kelet-Európában. Ma már a Vredestein áraik sem igazán jók, a "legolcsóbbságot" úgy értik, hogy elkezdtek a legalja kínai szeméttel foglalkozni. Így egy adott méretben tényleg tudnak a legolcsóbbak lenni, de csak a Wanli és Linglong-vonalon. Régebben figyeltük az áraikat, de mára erre nincs szükség, a mi márkáink között (Hankook, Vredestein, Bridgestone, Continental, Michelin) nem erős konkurencia.

Az auto-stop.hu ugyanazt csinálja, amit mi: a népszerűbb méretekben néhány márkából berendel egy-egy nagyobb mennyiséget, és ezekben a gumikban leveri a piacot. Ha rákeresel náluk mondjuk a 205/55R16 méretre, ami a legnagyobb számban eladható méret, összesen hatfajta téligumit találsz, egyetlen sebességindexben, és slussz. Ritkább méretekben (pl. 205/45R16 - Seat Ibiza, VW Polo sportosabb változatainak gumija) például nincs is ajánlatuk.

Ami még az árvadászok titkos fegyvere, az Árgép, Árukereső és a többi összehasonlító oldal, meg az oda pozicionált webshopok. Ezekkel két baj van: a legolcsóbb árakhoz többnyire nem tartozik árukészlet. Azaz ugyan ott a legolcsóbb a Tsitsamitsu TM1 gumi, csak éppen nem tudnak belőle adni. A másik baj, hogy ha van is esetleg árujuk, ezek akkor sem erre specializálódott gumis cégek ezek, hanem amolyan nagyonkiskereskedők, akik egy íróasztal mellé leültetik a nagyit webboltozni, de szegény nagyi életében nem látott még autógumit. Nemhogy a kérdésekre nem tud válaszolni, de gyakran a rendelést is elgépeli. Ha meg garanciális ügyintézésre kerül sor..... hát az ugye nem nagyon megy....
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #24760 Dátum: 2016.10.22 szombat, 15:31:25 »

Egy gondolat a legalacsonyabb árakról.

Olyan nincs, hogy egy cég mindig, minden méretben és minden márkában a legolcsóbb tudjon lenni.

A cégek azt tudják olcsón adni, amit olcsón szereznek be. És azt tudják olcsón beszerezni, amiből egyszerre nagy mennyiséget rendelnek. De mindenből nem tudnak sokat rendelni, mert azt meg lehetetlen eladni.

Az említett kocsigumi.hu például a Goodyear márkára (és almárkáira) specializálódott. Ez egy ezeréves kapcsolat, még én is a Goodyear-nál dolgoztam, amikor ők már a Premio hálózat bezzeggyereke voltak. Amúgy az árgaranciájuk így van megfogalmazva: "ÁR GARANCIA! Ha máshol olcsóbban látta hívjon! És megpróbálunk jobb árat biztosítani."

A legolcsobbgumi.eu másik történet, ők egy nagy csehországi kereskedő, akik egyrészt az alacsony cseh áfával tudnak versenyezni, másrészt őket annak idején a Vredestein hozta létre, hogy a saját termékeiket tolja Kelet-Európában. Ma már a Vredestein áraik sem igazán jók, a "legolcsóbbságot" úgy értik, hogy elkezdtek a legalja kínai szeméttel foglalkozni. Így egy adott méretben tényleg tudnak a legolcsóbbak lenni, de csak a Wanli és Linglong-vonalon. Régebben figyeltük az áraikat, de mára erre nincs szükség, a mi márkáink között (Hankook, Vredestein, Bridgestone, Continental, Michelin) nem erős konkurencia.

Az auto-stop.hu ugyanazt csinálja, amit mi: a népszerűbb méretekben néhány márkából berendel egy-egy nagyobb mennyiséget, és ezekben a gumikban leveri a piacot. Ha rákeresel náluk mondjuk a 205/55R16 méretre, ami a legnagyobb számban eladható méret, összesen hatfajta téligumit találsz, egyetlen sebességindexben, és slussz. Ritkább méretekben (pl. 205/45R16 - Seat Ibiza, VW Polo sportosabb változatainak gumija) például nincs is ajánlatuk.

Ami még az árvadászok titkos fegyvere, az Árgép, Árukereső és a többi összehasonlító oldal, meg az oda pozicionált webshopok. Ezekkel két baj van: a legolcsóbb árakhoz többnyire nem tartozik árukészlet. Azaz ugyan ott a legolcsóbb a Tsitsamitsu TM1 gumi, csak éppen nem tudnak belőle adni. A másik baj, hogy ha van is esetleg árujuk, ezek akkor sem erre specializálódott gumis cégek ezek, hanem amolyan nagyonkiskereskedők, akik egy íróasztal mellé leültetik a nagyit webboltozni, de szegény nagyi életében nem látott még autógumit. Nemhogy a kérdésekre nem tud válaszolni, de gyakran a rendelést is elgépeli. Ha meg garanciális ügyintézésre kerül sor..... hát az ugye nem nagyon megy....

Én - átlaguser - ebből annyit látok, hogy kinéztem egy gumit, aminek az akciója nálad épp végetért, ez náluk (auto-shop.hu) 200 Ft/db-al volt drágább. Kedden d.u. megrendeltem, szerdán d.e. a kért címen volt, ingyen kiszállítással, számlával. És nekem ennyi elég is.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #24761 Dátum: 2016.10.22 szombat, 17:24:03 »

Én - átlaguser - ebből annyit látok, hogy kinéztem egy gumit, aminek az akciója nálad épp végetért, ez náluk (auto-shop.hu) 200 Ft/db-al volt drágább. Kedden d.u. megrendeltem, szerdán d.e. a kért címen volt, ingyen kiszállítással, számlával. És nekem ennyi elég is.
Nekem Kulani a házi beszállítom. Nekem kell az áfás számla (persze vhogy mindig a teherautó gumija kopik el  Cheesy), meg a kiszállítás... Privát esetben lehet, van olcsóbb... Man kann nicht immer gewinnen!
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #24762 Dátum: 2016.10.22 szombat, 17:48:45 »

Nekem Kulani a házi beszállítom. Nekem kell az áfás számla (persze vhogy mindig a teherautó gumija kopik el  Cheesy), meg a kiszállítás... Privát esetben lehet, van olcsóbb... Man kann nicht immer gewinnen!

Mint a fórum egyetlen gumibeszállítója, én is őt kérdeztem először. Aztán nem jött válasz, csak az akció után, de konkrét ajánlat akkor sem. A számlát nem tudom hogy lett volna, de arról is hallottam itt ezt-azt. Anyumnak kell a számla a cégbe a kocsijához, ennyi.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #24763 Dátum: 2016.10.22 szombat, 18:18:13 »

Egy gondolat a legalacsonyabb árakról.

Olyan nincs, hogy egy cég mindig, minden méretben és minden márkában a legolcsóbb tudjon lenni.

Hankook kinél a legolcsóbb ?
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #24764 Dátum: 2016.10.22 szombat, 18:22:25 »

Mint a fórum egyetlen gumibeszállítója, én is őt kérdeztem először. Aztán nem jött válasz, csak az akció után, de konkrét ajánlat akkor sem. A számlát nem tudom hogy lett volna, de arról is hallottam itt ezt-azt. Anyumnak kell a számla a cégbe a kocsijához, ennyi.
Ilyen volt nálam is! Úgyhogy Steve kösd fel a gatyát! Vegyél minket komolyan! Domi már fő police, Alf-al és Baxta Thomival úgy is mindig veszexel... Sok már nincs hátra és bannolnak egy életre!  Cheesy
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #24765 Dátum: 2016.10.22 szombat, 18:45:01 »

Ilyen volt nálam is! Úgyhogy Steve kösd fel a gatyát! Vegyél minket komolyan! Domi már fő police, Alf-al és Baxta Thomival úgy is mindig veszexel... Sok már nincs hátra és bannolnak egy életre!  Cheesy
Jah, nincs nekem semmi bajom vele. vigyor3 A tanácsait, meg az itt leírt dolgait olvasgatom, mert szerintem általában jókat ír. Az, hogy - ismét - nem sikerült gumit vennem tőle, az egy másik dolog.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #24766 Dátum: 2016.10.22 szombat, 18:51:14 »

Jah, nincs nekem semmi bajom vele. vigyor3 A tanácsait, meg az itt leírt dolgait olvasgatom, mert szerintem általában jókat ír. Az, hogy - ismét - nem sikerült gumit vennem tőle, az egy másik dolog.
Én most jól megfenyegettem nagyplénum előtt.  knuppel2... Cheesy
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #24767 Dátum: 2016.10.22 szombat, 20:13:20 »

Aztán nem jött válasz, csak az akció után, de konkrét ajánlat akkor sem.

MIlyen címről írtál? (Jöhet magánba is.)
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #24768 Dátum: 2016.10.22 szombat, 20:44:24 »

MIlyen címről írtál? (Jöhet magánba is.)
Itt írtam neked: http://mondeo.hu/index.php?topic=28.msg1079271#msg1079271
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #24769 Dátum: 2016.10.22 szombat, 20:55:06 »


Fórumba hiába, legalábbis akkor, ha sürgős választ vársz. Szökőévben egyszer jár erre... Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #24770 Dátum: 2016.10.22 szombat, 21:24:30 »

Fórumba hiába, legalábbis akkor, ha sürgős választ vársz. Szökőévben egyszer jár erre... Smiley

AndyA

Két dolog van: egyrészt konkrét árat igyekszem a lehető legritkábban írni a fórumba. Másrészt a szezonban napi több tucat megkeresést kapok. A saját kis CRM-rendszeremben szépen látom, ha van megválaszolatlan levél - és akkor gyorsan megválaszolom. A rendeléseket is ott kezelem. A fórumokba írt bejegyzéseket is látom, de néha (mondjuk a szezon csúcsán) csak éjszaka jutok az internet elé, és egyszerűen nincs már erőm rendesen megválaszolni. Dominak is csak annyit tudtam írni most vasárnapról hétfőre virradó éjszaka 00:43-kor, hogy az akciónak már vége, de a konkrét ajánlatot elkészíteni már nem volt energiám, ráadásul nem volt email-címe, így azt sem tudtam, egyáltalán megkapja-e, ha magán üzenetet küldök neki.

Hát, ez van  falbav

Tessék rendes emailt írni. Az email címem itt van lenn, mindig is itt volt.

Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #24771 Dátum: 2016.10.22 szombat, 21:48:56 »

kerdes télen olcsóbbak a nyári gumik  kerdes  vigyor3
Lófaxt. Drágább, ha kapsz egyáltalán.
Szálszakadásos lett az egyik gumim. Kulani mester tanácsára abban maradtunk, hogy halasszam tavaszra a pótlást, mert jóval drágább most, hiszen nincs készleten.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #24772 Dátum: 2016.10.22 szombat, 21:50:07 »

Lófaxt. Drágább, ha kapsz egyáltalán.
Szálszakadásos lett az egyik gumim. Kulani mester tanácsára abban maradtunk, hogy halasszam tavaszra a pótlást, mert jóval drágább most, hiszen nincs készleten.
köszi nyugtáztam.
Végre 1 olyan hozzászólás ami topicba való  taps taps taps taps
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
fügelaci
Vendég
« Új hozzászólás #24773 Dátum: 2016.10.22 szombat, 22:19:31 »

Lófaxt. Drágább, ha kapsz egyáltalán.
Szálszakadásos lett az egyik gumim. Kulani mester tanácsára abban maradtunk, hogy halasszam tavaszra a pótlást, mert jóval drágább most, hiszen nincs készleten.
Én is lecseréltem a nyárikat télire, és a jobb első gumim furcsán oldalt kopott. Futómű beállítás volt, a kerékösszetartás volt rossz. A lényeg, venni akartam helyette egy, vagy kettő másikat. Azt mondták, van, de ne most vegyem, mert kurv@ drága, inkább tavasszal. Akkor akciós. Kicsit csodálkoztam, hogy nem most akarják eladni a készleten levő gumit, hanem tavasszal, mert akkor van a szezonja. Más boltokban a szezon vége előtt óriási engedménnyel eladják a cuccokat, ne álljon benne a pénz, inkább az aktuális szezonnak megfelelő árút vesznek. A guminál ez másképpen van. Másképpen van? Mi a ráció ebben? Azt gondolnám, most kell nyári gumit venni, mert most a kutyának sem kell. Erre sokkal drágább, mint amikor mindenki veszi. Milyen érdekes!!!
Naplózva
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #24774 Dátum: 2016.10.22 szombat, 23:28:52 »

Én is lecseréltem a nyárikat télire, és a jobb első gumim furcsán oldalt kopott. Futómű beállítás volt, a kerékösszetartás volt rossz. A lényeg, venni akartam helyette egy, vagy kettő másikat. Azt mondták, van, de ne most vegyem, mert kurv@ drága, inkább tavasszal. Akkor akciós. Kicsit csodálkoztam, hogy nem most akarják eladni a készleten levő gumit, hanem tavasszal, mert akkor van a szezonja. Más boltokban a szezon vége előtt óriási engedménnyel eladják a cuccokat, ne álljon benne a pénz, inkább az aktuális szezonnak megfelelő árút vesznek. A guminál ez másképpen van. Másképpen van? Mi a ráció ebben? Azt gondolnám, most kell nyári gumit venni, mert most a kutyának sem kell. Erre sokkal drágább, mint amikor mindenki veszi. Milyen érdekes!!!

Mert a gumi nem megy ki a divatbol es ha normalisan taroljak nem lesz baja. A tarolasnak meg nincsnek annyira draga vagy bonyolult kovetelmenyei. Akinek nagyon fontos megveszi dragan. Szezon vegen mar vagy a kisker is dragan szerzi be vagy mar regota benne alla penze, ezert adja dragan.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
kotta_cs
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2304



E-mail
« Új hozzászólás #24775 Dátum: 2016.10.23 vasárnap, 00:02:28 »

Azért ezzel vitatkoznék.
Egy téli gumit mondjuk 8 éves koráig hajlandóak egyáltalán feltenni a gumisok.
Na mármost, ha veszek egy fél vagy 2 éves gumit, a különbség a teljes élettartam 20%-a.
Azaz a 2 éves gumival ellopnak ugyanazért az árért 2 idényt, amikor még használhatnám, de már nem. Két év mínusz, azért az közel sem mindegy.
Én is most a 2008-as gumikat kell cseréljem. Profil kopás alapján még 4-5 évet elmenne.

Dunlop-ot van spéci kereskedő akitől érdemes venni ? (normál 195/60 R15) Ahogy néztem ebben a méretben mindenben a legjobb értékelést kapta (maradok a márkánál).

Vagy totál mindegy, hogy kitől veszem?
Webshopokból ezeket találtam. Ár kevésbé izgat, hogy most 1-2 ezer ide vagy oda, csak hozzák ki, legyenek normálisak és ne 2-3 éves gumit próbáljanak rám sózni.
http://www.kocsigumi.hu/
http://automax.hu
http://www.legolcsobbgumi.eu
http://www.autogumibolt.hu
http://www.teligumit.hu


Hát a 8 éves gumit nem raknám fel, de a lényeg, hogy mióta fut. Ha 6 évet a raktárban állt vacsi újonnan, napfény nem érte, akkor mintha 0km-es lenne. Ha ment egy szezont és a teraszon a tető alatt ált 6 évet, akkor nem raknám fel még a rollerre sem. A két éves dot-ú, vacsi új gumi nem gond, pláne, ha az ember megőrzi a számlát és akkor 6 évesen is felrakják, nincs vele gond.
Naplózva

-=újra=-
2006 Grand Cherokee 3.0 CRD V6 Limited
Anya: 2007 Mondeo MK4 1.8TDCi
ex: 2007 Mondeo MK4 2.0TDCi
ex: 2002 Mondeo MK3 1.8 aranybogár
ex: egyéb fordok
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #24776 Dátum: 2016.10.23 vasárnap, 00:18:54 »

venni akartam helyette egy, vagy kettő másikat. Azt mondták, van, de ne most vegyem, mert kurv@ drága, inkább tavasszal. Akkor akciós. Kicsit csodálkoztam, hogy nem most akarják eladni a készleten levő gumit, hanem tavasszal, mert akkor van a szezonja. Más boltokban a szezon vége előtt óriási engedménnyel eladják a cuccokat, ne álljon benne a pénz, inkább az aktuális szezonnak megfelelő árút vesznek. A guminál ez másképpen van. Másképpen van? Mi a ráció ebben? Azt gondolnám, most kell nyári gumit venni, mert most a kutyának sem kell. Erre sokkal drágább, mint amikor mindenki veszi. Milyen érdekes!!!

Már sokszor leírtam, hogy a gumikereskedelem (nagyker szinten) a yield management elvén működik.

Itt egy írás, ami remekül ismerteti, mi ez, igaz, a fapados repülőket használva példának:

http://etkt.blog.hu/2010/04/12/elmelet_miert_kerul_ennyibe_a_jegy_4_yield_management_a_feketemagia

A gumikereskedelem nagyker szinten nagyon hasonló ehhez. A nagykernek van X darab gumija Y méretben a Z gyártótól. A szezon végére el kell adnia a gumikat, de úgy, hogy a lehető legtöbb pénzt kapja értük. Erre valami matematikus csávó (aki azért látott már gumikereskedést) ír egy algoritmust, ami szezonban akár naponta finomszabályozza az árakat.

Az alap összefüggés nagyon egyszerű: az a gumi, amiből sok van raktáron, de éppen nem keresik, az egyre olcsóbb lesz. Amiből csak kevés van raktáron, de van rá fogyás, az egyre drágább. Fontos megérteni, hogy ebben a képletben a beszerzési ár vagy a konkurencia árszínvonala csak egy-egy input, a leglényegesebb tényező a raktárkészlet és a várható kereslet (amit mindenféle történelmi modellel határoznak meg - ez egy külön szösszenet tárgya lehet).

A Yield Management rendszerből pár dolog mindenesetre biztosan következik:

1) a szezon végére alig marad gumi
2) ami marad, az tényleg a legnehezebben értékesíthető cucc, amit még az alacsony ár sem ad el (pl. az ADAC-tesztek bukott gumijai, GT Radial és társai)
3) ami marad, abból is kevés marad, ennek megfelelően az ára relatíve magas (a raktárkészlet nagysága a legfontosabb árszabályozó erő!). Amikor januárban rátöltenek a raktárkészletre, az automatikusan lefelé viszi az árat, mert magas lesz a raktárkészlet, miközben a kereslet egyelőre marad alacsony.

Igen, sejtem, hogy az utolsó pont magyarázatra szorul, legalábbis annak, aki nem olvasta figyelmesen végig a fapados jegyárazásáról linkelt cikket. Na jó, összefoglalom: repülőjegyre SOHA nincs last minute akció. Aki pont holnap akar elutazni Londonba vagy Bukarestbe, annak nagyon-nagyon sürgős dolga van ott, és nemhogy a normál árat kifizeti a jegyért, de gyakran a többszörösét is.

Van erre konkrét példám is: nemrég Bécsből repültem volna Podgoricába, meg is volt a repjegyem (220 euróba került), de pont lekéstem a gépet. Aznap volt egy másik járat, arra tudtam volna jegyet venni a reptéren: 1.400 euróért. A másnapi két járat mindegyike 1.000 euró felett lett volna....


A gumiknál nincs ennyire durva "sürgősségi felár," de aki novemberben keres konkrét nyári gumit, arról a rendszer feltételezi, hogy valamiért piszok sürgős neki, és magas árat mutat. Ilyenkor a gumi várja, hogy jöjjön egy ügyfél, aki megveszi magas árréssel is, mert gyorsan kell neki. Azaz a kereskedésnek nem éri meg árán eladni, mert pár hónap múlva mindenképp elviszik az árán, de ha van olyan palimadár, akinek éppen akkor éppen az a gumi kell, és hajlandó is érte kifizetni a magasabb árat, akkor azon szép extra nyereséget lehet elérni. Vesd össze: ha ma eladom a 100 forintos gumit 100 forintért, de holnap jönne egy vevő, aki 120-at is adna érte, akkor buktam 20 forintot. Ha nem jön vevő 120-ért, az sem gond, mert pár hónap múlva úgyis elmegy a mostani 100-ért.

Én ma is kaptam egy megkeresést innen a fórumból egy konkrét nyári gumi szettre, és a kérdezőnek meg is írtam, hogy várjunk vele februárig.

Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #24777 Dátum: 2016.10.23 vasárnap, 00:31:11 »

Azért ezzel vitatkoznék. Egy téli gumit mondjuk 8 éves koráig hajlandóak egyáltalán feltenni a gumisok. Na mármost, ha veszek egy fél vagy 2 éves gumit, a különbség a teljes élettartam 20%-a. Azaz a 2 éves gumival ellopnak ugyanazért az árért 2 idényt, amikor még használhatnám, de már nem. Két év mínusz, azért az közel sem mindegy. Én is most a 2008-as gumikat kell cseréljem. Profil kopás alapján még 4-5 évet elmenne.

Akit én ismerek gumist, az bármilyen gumit feltesz, amit biztonságosnak ítél. Az elöregedett gumi nem a DOT-száma miatt öreg, hanem azért, mert

1) a színe kifakult, világosszürke, esetleg barnás árnyalattal
2) apró hajszálrepedések jelentek meg rajta - a legkényesebb a futófelület és az oldalfal találkozásánál, de ha a mintaárok alján töredezik ki, az sem szerencsés  (a gumisok hüvelykujjal benyomják a gumit a futófelület és az oldalfal találkozásánál, és úgy keresik a berepedezéseket).
3) a futófelület kitükrösödött, felkeményedett

Ha ezek a jelek nem figyelhetőek meg, a gumit fel lehet szerelni.

Mivel szakszerű raktározás közben a gumi 17-szer lassabban öregszik, mint az autón, ezért a 2 éve gyártott gumik a teljes élettartamuk 1-2 százalékával lesznek csak rövidebbek (ha addig el nem kopnak).

Aki most szeptemberben kapott tőlem árlistát, az látta, hogy már a tavalyi gyártású gumikat is külön jelöltük. Voltak a listán 2014-es gyártású gumik is, de szintén jelölve  - és vicces árakon.

Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #24778 Dátum: 2016.10.23 vasárnap, 01:09:54 »


Dunlop-ot van spéci kereskedő akitől érdemes venni ? (normál 195/60 R15) Ahogy néztem ebben a méretben mindenben a legjobb értékelést kapta (maradok a márkánál).

Vagy totál mindegy, hogy kitől veszem?
Webshopokból ezeket találtam. Ár kevésbé izgat, hogy most 1-2 ezer ide vagy oda, csak hozzák ki, legyenek normálisak és ne 2-3 éves gumit próbáljanak rám sózni.
http://www.kocsigumi.hu/
http://automax.hu
http://www.legolcsobbgumi.eu
http://www.autogumibolt.hu
http://www.teligumit.hu


A Dunlopra a legjobb árat valószínűleg a Kocsiguminál kapod. Ahogy írtam is, ők a Goodyear referencia viszonteladói. (Annak idején a Goodyear-nál én voltam a Dunlop és Fulda márka igazgató, hehe.)

A többi website-ról egy mondatban:

http://automax.hu - ők a legnagyobb magyar nagyker, az Abroncs Kereskedőház (AKH) gerilla projektje. Gyakorlatilag a saját nagykeres vásárlóikat szopatják, mert az automaxos árak gyakran alacsonyabbak, mint amennyiért egy szerződött gumis viszonteladó kapja a gumikat. A szakmában a közutálat tárgya az automaxos oldal, de kisker vevőként megbízható partner. Nekik tényleg van raktárkészletük, és a raktárkészlet tényleg gyorsan kipörög, túltárolt gumit szinte biztosan nem találni náluk. Mivel a kereskedelmi igazgatójuk régi (gyerekkori) cimborám, én azt is tudom, hogy be fogják vezetni a DOT-szám szerinti nyilvántartást. Legalábbis fontolgatják. Úgy fog kinézni, hogy a friss gyártású gumik drágábbak lesznek. Azaz X gumi ára 100 forint, de garantált 2016-os dottal 105 forint. Arra azért vigyázni kell, hogy hajmeresztő szerelési árakkal dolgoznak. Azaz érdemes lehet náluk megvenni a gumit, de felszereltetni nagyon nem. Ja, az Automax (startgumi.hu) az anyacég yield management rendszerére van rákötve, tehát ne lepődj meg, ha a reggel 100 forintért kinézett gumi délután már 105 ft-ba kerül.... Néha a fordítottja is előfordul, de csak a piacilag kevésbé sikeres gumiknál....

http://www.legolcsobbgumi.eu - cseh cég, akik kitalálták maguknak, hogy minden k-európai országban nyomulnak. Sajnálták a pénzt egy tisztességesen kinéző weboldalra, és pláne egy magyarul jól fogalmazó fordítóra. Idénre sokat fejlődött a magyar weboldaluk érthetősége, de azért ez még mindig Google Translate-magyar. Az ügyfélszolgálat például nem is tud magyarul. Ha gáz van, iszonyú visszapostázási díjakkal kell számolni. Ár összehasonlításban a 7 százalékkal alacsonyabb cseh áfa mellett is elég gyengén állnak. Erősségük a Wanli-Linglong vonal, ott tényleg mindenki alá mennek árban, de azért ez nem ennek a fórumnak a szintje....


http://www.autogumibolt.hu - az AKH egyik legnagyobb viszonteladói, tulajdonképpen ők csinálták meg az első működőképes gumis webshopot Magyarországon. Jelentős saját raktárkészletük is van, ezért időnként alá tudnak menni az Automax (startgumi.hu) árainak is. Korrekt cég, néha mi is vásárolunk náluk. Igazán jó áraik persze nekik is csak a saját előre berendelt raktárkészletükre vannak, méretenként 3-6 modell. Ezeket onnan lehet megismerni, hogy ezeknek ingyenes a kiszállításuk.
 
http://www.teligumit.hu - ezt az oldalt nem ismertem, de most ránéztem, és úgy találtam, hogy tipikus AKH-viszonteladói oldal. Oké, annyiban nem tipikus, hogy ez tényleg egy létező szegedi gumis műhely, de az a kitétel mindent elmond, hogy személyes átvétel nincs, csak szereléssel együtt. Ez azt jelenti, hogy ők is rá vannak cuppanva az AKH raktárkészletére. Az AKH a saját szerződött kiskereinek simán bevállalja, hogy a megadott rendelést kiszállítja. Azaz a szegedi webshopon keresztül Békéscsabára megrendelt áru soha nem jár Szegeden, az a budapesti központból egyből Békéscsabára lesz kipostázva, csak a számlát kapja a vevő külön, postai úton. A postaköltséget így mindenképp ki kell fizetni, akkor is, ha valaki épp a szegedi bolt szomszédjában lakik, és csak átugrana a gumiért, mert a budapesti központnak tök mindegy, hogy Lassúsebesre postáz a Petőfi utca 3-ba, vagy a webshop elvi központjához.....

Ezek az AKH-raktárkészletre bekötött webshopok megelégszenek 2-3 százalék árréssel is, cserében soha nem is látnak gumit, csak online kerítést végeznek. Tipikusan nincs pénzük/lehetőségük a yield management-re, ezért egyszerűen rábízzák magukat az anyacég rendszerére. A tegnapi árakkal gyakran ők a legolcsóbbak az árkereső oldalakon, de ugye közben az algoritmus csavart az árakon kettőt-hármat, így az olcsó gumiról könnyen kiderülhet, hogy az nem is létezik (vagy legalábbis nem úgy létezik).


Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Bandy
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 521


2016 MK5 Mondeo 2.0 TDCI 150/180/205LE Tit Design


E-mail
« Új hozzászólás #24779 Dátum: 2016.10.23 vasárnap, 05:51:36 »

...
A többi website-ról egy mondatban:
...
Az mbmgumi.hu t ismered? Szamomra egy erdekes webshop, ha kosarba rakom a termeket olcsobb arat hoz fel, mint amivel hirdeti. Persze nem mindet.
Naplózva

Mivel az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #24780 Dátum: 2016.10.23 vasárnap, 08:28:15 »

Mester, ez egy nagyon szép leírás, köszönöm.
Egy utolsó kérdés: te mint hozzáértő kit választanál közülük, kitől rendelnél ?

Felrakatni majd saját gumisommal fogom. Megtanultam a leckét mikor a múltkor megcopattak, és a fogamból a tömést majd kirázta a két félresúlyozott kerékkel.


Automax és, vagy autogumibolt.hu
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #24781 Dátum: 2016.10.23 vasárnap, 09:45:50 »

Mester, ez egy nagyon szép leírás, köszönöm.
Egy utolsó kérdés: te mint hozzáértő kit választanál közülük, kitől rendelnél ?

Hát, én kérnék egy árajánlatot a kulani@citromail.hu címen, és ha jó az ár, én biztosan onnan rendelnék  nyes nyes nyes nyes nyes

A listádból én csak a csehektől nem rendelnék, mert ha bármi gond van a gumival, az drága lesz.

Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #24782 Dátum: 2016.10.23 vasárnap, 10:46:12 »

Azért ezzel vitatkoznék.
Egy téli gumit mondjuk 8 éves koráig hajlandóak egyáltalán feltenni a gumisok.
Na mármost, ha veszek egy fél vagy 2 éves gumit, a különbség a teljes élettartam 20%-a.
Azaz a 2 éves gumival ellopnak ugyanazért az árért 2 idényt, amikor még használhatnám, de már nem. Két év mínusz, azért az közel sem mindegy.
Én is most a 2008-as gumikat kell cseréljem. Profil kopás alapján még 4-5 évet elmenne.

Dunlop-ot van spéci kereskedő akitől érdemes venni ? (normál 195/60 R15) Ahogy néztem ebben a méretben mindenben a legjobb értékelést kapta (maradok a márkánál).

Vagy totál mindegy, hogy kitől veszem?
Webshopokból ezeket találtam. Ár kevésbé izgat, hogy most 1-2 ezer ide vagy oda, csak hozzák ki, legyenek normálisak és ne 2-3 éves gumit próbáljanak rám sózni.
http://www.kocsigumi.hu/
http://automax.hu
http://www.legolcsobbgumi.eu
http://www.autogumibolt.hu
http://www.teligumit.hu




Izé.

Amikor Bp-Bécs-Bp-t jártam rendszeresen, a vadiújonnan felszerelt téligumikkal a harmadik évadban már láthatóan, érezhetően gyengébb volt a tapadás, mint előtte. Akkor adtam el őket, és a második szettet is idén, a harmadik évad után. Szóval az a téligumi max. 4 év nem hülyeség, sőt.

Persze a sarki boltig elmenni bevásárolni más dolog, mint ha tetszik, ha nem, menni muszáj alapon több száz km-re.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #24783 Dátum: 2016.10.23 vasárnap, 10:49:14 »

Az mbmgumi.hu t ismered? Szamomra egy erdekes webshop, ha kosarba rakom a termeket olcsobb arat hoz fel, mint amivel hirdeti. Persze nem mindet.

Ez valami egyedi hiba lehet, és szerintem gyorsan ki fogják javítani  wave

Amúgy elég problémás a hely, sok a panasz rájuk. Van pár információm, amit nyilvános fórumon nem nagyon osztanék meg, de az árgépes boltértékelésük elég sokat elmond:

http://www.argep.hu/bolt_ertekeles--22262.html

Az indexes gumis fórumban is volt pár horrorsztori.

A probléma szerintem az, hogy a weboldalukon az árak és a raktárkészletek nincsenek valós időben frissítve, ezért könnyű belefutni olyan gumiba, ami nincs nekik ÉS a kiírt áron nem is tudják beszerezni.
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #24784 Dátum: 2016.10.23 vasárnap, 10:57:35 »

Ami még az árvadászok titkos fegyvere, az Árgép, Árukereső és a többi összehasonlító oldal, meg az oda pozicionált webshopok. Ezekkel két baj van: a legolcsóbb árakhoz többnyire nem tartozik árukészlet. Azaz ugyan ott a legolcsóbb a Tsitsamitsu TM1 gumi, csak éppen nem tudnak belőle adni. A másik baj, hogy ha van is esetleg árujuk, ezek akkor sem erre specializálódott gumis cégek ezek, hanem amolyan nagyonkiskereskedők, akik egy íróasztal mellé leültetik a nagyit webboltozni, de szegény nagyi életében nem látott még autógumit. Nemhogy a kérdésekre nem tud válaszolni, de gyakran a rendelést is elgépeli. Ha meg garanciális ügyintézésre kerül sor..... hát az ugye nem nagyon megy....

Én így vettem télit, semmi gond nem volt, pár napon belül megérkezett, nagyon jó áron, számlával, friss DOT-al!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #24785 Dátum: 2016.10.23 vasárnap, 11:05:06 »

A Dunlopra a legjobb árat valószínűleg a Kocsiguminál kapod. Ahogy írtam is, ők a Goodyear referencia viszonteladói. (Annak idején a Goodyear-nál én voltam a Dunlop és Fulda márka igazgató, hehe.)

A többi website-ról egy mondatban:

http://automax.hu - ők a legnagyobb magyar nagyker, az Abroncs Kereskedőház (AKH) gerilla projektje. Gyakorlatilag a saját nagykeres vásárlóikat szopatják, mert az automaxos árak gyakran alacsonyabbak, mint amennyiért egy szerződött gumis viszonteladó kapja a gumikat. A szakmában a közutálat tárgya az automaxos oldal, de kisker vevőként megbízható partner. Nekik tényleg van raktárkészletük, és a raktárkészlet tényleg gyorsan kipörög, túltárolt gumit szinte biztosan nem találni náluk. Mivel a kereskedelmi igazgatójuk régi (gyerekkori) cimborám, én azt is tudom, hogy be fogják vezetni a DOT-szám szerinti nyilvántartást. Legalábbis fontolgatják. Úgy fog kinézni, hogy a friss gyártású gumik drágábbak lesznek. Azaz X gumi ára 100 forint, de garantált 2016-os dottal 105 forint. Arra azért vigyázni kell, hogy hajmeresztő szerelési árakkal dolgoznak. Azaz érdemes lehet náluk megvenni a gumit, de felszereltetni nagyon nem. Ja, az Automax (startgumi.hu) az anyacég yield management rendszerére van rákötve, tehát ne lepődj meg, ha a reggel 100 forintért kinézett gumi délután már 105 ft-ba kerül.... Néha a fordítottja is előfordul, de csak a piacilag kevésbé sikeres gumiknál....

http://www.legolcsobbgumi.eu - cseh cég, akik kitalálták maguknak, hogy minden k-európai országban nyomulnak. Sajnálták a pénzt egy tisztességesen kinéző weboldalra, és pláne egy magyarul jól fogalmazó fordítóra. Idénre sokat fejlődött a magyar weboldaluk érthetősége, de azért ez még mindig Google Translate-magyar. Az ügyfélszolgálat például nem is tud magyarul. Ha gáz van, iszonyú visszapostázási díjakkal kell számolni. Ár összehasonlításban a 7 százalékkal alacsonyabb cseh áfa mellett is elég gyengén állnak. Erősségük a Wanli-Linglong vonal, ott tényleg mindenki alá mennek árban, de azért ez nem ennek a fórumnak a szintje....


http://www.autogumibolt.hu - az AKH egyik legnagyobb viszonteladói, tulajdonképpen ők csinálták meg az első működőképes gumis webshopot Magyarországon. Jelentős saját raktárkészletük is van, ezért időnként alá tudnak menni az Automax (startgumi.hu) árainak is. Korrekt cég, néha mi is vásárolunk náluk. Igazán jó áraik persze nekik is csak a saját előre berendelt raktárkészletükre vannak, méretenként 3-6 modell. Ezeket onnan lehet megismerni, hogy ezeknek ingyenes a kiszállításuk.
 
http://www.teligumit.hu - ezt az oldalt nem ismertem, de most ránéztem, és úgy találtam, hogy tipikus AKH-viszonteladói oldal. Oké, annyiban nem tipikus, hogy ez tényleg egy létező szegedi gumis műhely, de az a kitétel mindent elmond, hogy személyes átvétel nincs, csak szereléssel együtt. Ez azt jelenti, hogy ők is rá vannak cuppanva az AKH raktárkészletére. Az AKH a saját szerződött kiskereinek simán bevállalja, hogy a megadott rendelést kiszállítja. Azaz a szegedi webshopon keresztül Békéscsabára megrendelt áru soha nem jár Szegeden, az a budapesti központból egyből Békéscsabára lesz kipostázva, csak a számlát kapja a vevő külön, postai úton. A postaköltséget így mindenképp ki kell fizetni, akkor is, ha valaki épp a szegedi bolt szomszédjában lakik, és csak átugrana a gumiért, mert a budapesti központnak tök mindegy, hogy Lassúsebesre postáz a Petőfi utca 3-ba, vagy a webshop elvi központjához.....

Ezek az AKH-raktárkészletre bekötött webshopok megelégszenek 2-3 százalék árréssel is, cserében soha nem is látnak gumit, csak online kerítést végeznek. Tipikusan nincs pénzük/lehetőségük a yield management-re, ezért egyszerűen rábízzák magukat az anyacég rendszerére. A tegnapi árakkal gyakran ők a legolcsóbbak az árkereső oldalakon, de ugye közben az algoritmus csavart az árakon kettőt-hármat, így az olcsó gumiról könnyen kiderülhet, hogy az nem is létezik (vagy legalábbis nem úgy létezik).




Fejtsd ki légyszi az automax hajmeresztő szerelési árait... köszi... wow1
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #24786 Dátum: 2016.10.23 vasárnap, 11:05:30 »

Ez valami egyedi hiba lehet, és szerintem gyorsan ki fogják javítani  wave

Amúgy elég problémás a hely, sok a panasz rájuk. Van pár információm, amit nyilvános fórumon nem nagyon osztanék meg, de az árgépes boltértékelésük elég sokat elmond:

http://www.argep.hu/bolt_ertekeles--22262.html

Az indexes gumis fórumban is volt pár horrorsztori.

A probléma szerintem az, hogy a weboldalukon az árak és a raktárkészletek nincsenek valós időben frissítve, ezért könnyű belefutni olyan gumiba, ami nincs nekik ÉS a kiírt áron nem is tudják beszerezni.

Itt meg a nyárimat vettem, szintén net-es rendelés, pár nap múlva hívtak, hogy mehetek érte, mentem ott volt, be is csomagolták, bepakolták, számlát adtak kifizettem, 4 hetes DOT-os volt!!! Az adott típus itt volt a legjobb áron az országban, én maximálisan ajánlom!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #24787 Dátum: 2016.10.23 vasárnap, 11:16:41 »


http://www.autogumibolt.hu - [...] tulajdonképpen ők csinálták meg az első működőképes gumis webshopot Magyarországon.


Késő lehetett, amikor írtam, hiszen Tyre-Transék csak a harmadikak voltak a sorban.

A legelső a www.gumibolt.hu oldal volt, ami egyébként pár év szünet után mostanában újra visszatért. Az első igazán komoly webshop a Startgumi volt, amit egy közgazdász srác csinált abszolút hobbiból, de a legjobb pillanatban - éppen akkor kezdett el felfutni a netes gumiértékesítés, az ő Abaqua kft-je pedig (valóban kreatív módszerekkel) hatalmasat nőve a legnagyobb lett. Pár év múlva ki is szállt az immár sokszázmilliós cégből, a vevő pedig egy frissen létrehozott cég, az Automax kft. lett. Az Automax persze stróman cég, valójában az AKH áll mögöttük, a (messze-messze) legnagyobb magyar guminagyker.
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #24788 Dátum: 2016.10.23 vasárnap, 11:17:44 »

Én így vettem télit, semmi gond nem volt, pár napon belül megérkezett, nagyon jó áron, számlával, friss DOT-al!

Kivétel erősíti a szabályt :-)
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #24789 Dátum: 2016.10.23 vasárnap, 11:43:31 »

Fejtsd ki légyszi az automax hajmeresztő szerelési árait... köszi... wow1

http://automax.hu/gumiszereles/8/s

Egy 17-es alufelni szerelése:

munkadíj: 2050 ft
alufelni pótdíj: 250 ft
szelep: 313 ft
30 g súly: 270 ft

Összesen: 2.883 ft/db

Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #24790 Dátum: 2016.10.23 vasárnap, 11:48:10 »

http://automax.hu/gumiszereles/8/s

Egy 17-es alufelni szerelése:

munkadíj: 2050 ft
alufelni pótdíj: 250 ft
szelep: 313 ft
30 g súly: 270 ft

Összesen: 2.883 ft/db



A szelep nem kötelező, de igazából nem tétel. Nem mondom, hogy olcsó, vagy hogy ingyen van, de ez drága?

Úgyis, hogy qva jó gépekkel dolgoznak, a nyomatékkulcs nem az Aldiból van, és a 2.5-re felfújt kerék géppel mérve valóban 2.5, és a centrírozás tökéletes, azaz nem kell visszamenni, hogy ráz, stb... ??
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #24791 Dátum: 2016.10.23 vasárnap, 12:05:07 »

A szelep nem kötelező, de igazából nem tétel. Nem mondom, hogy olcsó, vagy hogy ingyen van, de ez drága?

Úgyis, hogy qva jó gépekkel dolgoznak, a nyomatékkulcs nem az Aldiból van, és a 2.5-re felfújt kerék géppel mérve valóban 2.5, és a centrírozás tökéletes, azaz nem kell visszamenni, hogy ráz, stb... ??

Nem tudom, kinek mi a drága, de mi speciel 1.490-ért szerelünk Csepelen, az uszkve a fele az automaxos áraknak. (A szelepcsere alapértelmezés.)

Asszem velünk is elégedettek az ügyfeleink, legalábbis innen a fórumból elég sokan visszajárnak hozzánk.

Mondjuk nálunk a körülmények elég ridegek (alapvetően nem az utcáról érkező ügyfeleknek dolgozunk, hanem a saját flottáknak), de azért a megspórolt 5.500 forintból el tudod vinni a gyerekeidet fagyizni egy párszor.

A budapesti átlagár egyébként 1800-2000 ft/kerék, ebből a 2000 ft már eléggé belvárosi ár. Vidéken 1000 és 1500 forint között van a szerelés.
« Utoljára szerkesztve: 2016.10.23 vasárnap, 12:16:50 írta kulani » Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #24792 Dátum: 2016.10.23 vasárnap, 12:13:43 »

Nem tudom, kinek mi a drága, de mi speciel 1.490-ért szerelünk Csepelen, az uszkve a fele az automaxos áraknak.

Asszem velünk is elégedettek az ügyfeleink, legalábbis innen a fórumból elég sok visszajáró ügyfelünk van.

Persze itt azért az is számít, hogy ki hol lakik... én Újpesten, szóval a megyeri út nekem 10 perc se, ha dugó van mindenhol... csepel mennyi? Egy óra?

Ha oktatok, akkor bruttó 15e ft-ot fizetnek egy 45 perce óráért...

A személyzet meg mindenhol olyan, amilyen... már nincsenek nagy elvárásaim ebben a szektorban ilyen téren, elég, ha jól megcsinálják...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #24793 Dátum: 2016.10.23 vasárnap, 12:19:36 »

Nem tudom, kinek mi a drága, de mi speciel 1.490-ért szerelünk Csepelen, az uszkve a fele az automaxos áraknak. (A szelepcsere alapértelmezés.)

Asszem velünk is elégedettek az ügyfeleink, legalábbis innen a fórumból elég sokan visszajárnak hozzánk.

Mondjuk nálunk a körülmények elég ridegek (alapvetően nem az utcáról érkező ügyfeleknek dolgozunk, hanem a saját flottáknak), de azért a megspórolt 5.500 forintból el tudod vinni a gyerekeidet fagyizni egy párszor.

A budapesti átlagár egyébként 1800-2000 ft/kerék, ebből a 2000 ft már eléggé belvárosi ár. Vidéken 1000 és 1500 forint között van a szerelés.

Tegyük hozzá, hogy az automaxos árak bruttó árak, nem kérdés a számla, ugye-ugye... beka3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #24794 Dátum: 2016.10.23 vasárnap, 12:21:51 »

Persze itt azért az is számít, hogy ki hol lakik... én Újpesten, szóval a megyeri út nekem 10 perc se, ha dugó van mindenhol... csepel mennyi? Egy óra?

Ha oktatok, akkor bruttó 15e ft-ot fizetnek egy 45 perce óráért...

A személyzet meg mindenhol olyan, amilyen... már nincsenek nagy elvárásaim ebben a szektorban ilyen téren, elég, ha jól megcsinálják...

Neked nyilván nem érdemes Csepelre járni, de tudok mondani Újpesten is olyan ezer éve megbízható szakit, aki normális árakon dolgozik: http://www.gumiimi.hu/
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #24795 Dátum: 2016.10.23 vasárnap, 21:39:50 »

A szelep nem kötelező, de igazából nem tétel. Nem mondom, hogy olcsó, vagy hogy ingyen van, de ez drága?

Úgyis, hogy qva jó gépekkel dolgoznak, a nyomatékkulcs nem az Aldiból van, és a 2.5-re felfújt kerék géppel mérve valóban 2.5, és a centrírozás tökéletes, azaz nem kell visszamenni, hogy ráz, stb... ??

Igen, mert ugyanezt simán megcsinálják a feléért is (1490 Ft egészen pontosan).

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #24796 Dátum: 2016.10.23 vasárnap, 21:42:43 »

Igen, mert ugyanezt simán megcsinálják a feléért is (1490 Ft egészen pontosan).

AndyA

Nettó, bruttó??

A 2980-nak a fele az 1490...

Te most Kulaninak nyailzol?  taps
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #24797 Dátum: 2016.10.24 hétfő, 14:52:04 »

Kulani mester!

Mi a véleményed, esetleg tapasztalatod a MICHELIN CrossClimate abroncsokkal kapcsolatban? A tesztek alapján nyári gumiként elég jól megállja a helyét, de a téli teljesítménye nekem még kérdéses. Egy ismerősöm most vett, egyelőre nagyon elégedett vele.

Én is gondolkodom rajta, a feleségem autójára. Második kocsi, csak városban közlekedik, évi 5e km-t.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #24798 Dátum: 2016.10.24 hétfő, 15:46:34 »

Kulani mester!

Mi a véleményed, esetleg tapasztalatod a MICHELIN CrossClimate abroncsokkal kapcsolatban? A tesztek alapján nyári gumiként elég jól megállja a helyét, de a téli teljesítménye nekem még kérdéses. Egy ismerősöm most vett, egyelőre nagyon elégedett vele.

Én is gondolkodom rajta, a feleségem autójára. Második kocsi, csak városban közlekedik, évi 5e km-t.

Most már van elég sok saját tapasztalat.

Gyakorlatilag nem sikerült a kör négyszögesítése. A CC egy sima négyévszakos gumi, nyáron egy kicsit jobb az átlagnál, hóban ugyanennyivel gyengébb. Én tavaly az Autónavigátor teszten láttam hátára feküdt svábbogárként kapálózni...

Gyorsan kopik, ronda a mintázata, és elég komoly felára van.
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #24799 Dátum: 2016.10.24 hétfő, 16:32:40 »

Most már van elég sok saját tapasztalat.

Gyakorlatilag nem sikerült a kör négyszögesítése. A CC egy sima négyévszakos gumi, nyáron egy kicsit jobb az átlagnál, hóban ugyanennyivel gyengébb. Én tavaly az Autónavigátor teszten láttam hátára feküdt svábbogárként kapálózni...

Gyorsan kopik, ronda a mintázata, és elég komoly felára van.

Úgy érzem, ez egy határozott: Ne vegyél ilyet!
 nyes
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Oldalak: 1 ... 489 490 491 492 493 494 495 [496] 497 498 499 500 501 502 503 ... 555   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.124 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.