Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.05 vasárnap, 00:02:26 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 100 101 102 103 104 105 106 [107] 108 109 110 111 112 113 114 ... 555   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Felnik, gumik  (Megtekintve 6569988 alkalommal)
0 Felhasználó és 34 vendég van a témában
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #5300 Dátum: 2006.08.11 péntek, 18:37:00 »

Halee!
Biztos volt itt már téma, vagy van közöttünk igazi "szakértő", kérdés:
- hallottam régebben, hogy új gummák esetén ajánlatos cserélgetni a kerekeket, ( körbeforgatás, elsőt a hátsóval, stb...) nekem mintha 5e Km futás után rémlene.
Pontosabban, hogy is van ez?  
Köszönettel:
RTFM.
Read the fucked manual...
Benne van a k0nyvben. Asszem.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #5301 Dátum: 2006.08.11 péntek, 18:37:00 »

Halee!
Biztos volt itt már téma, vagy van közöttünk igazi "szakértő", kérdés:
- hallottam régebben, hogy új gummák esetén ajánlatos cserélgetni a kerekeket, ( körbeforgatás, elsőt a hátsóval, stb...) nekem mintha 5e Km futás után rémlene.
Pontosabban, hogy is van ez?  
Köszönettel:
Nyári fusson ahogy van, ősszel fel a téli, és tavasszal a gumis válogassa át, hogy melyiket hova a nyárinál.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #5302 Dátum: 2006.08.11 péntek, 18:42:00 »

Halee!
Biztos volt itt már téma, vagy van közöttünk igazi "szakértő", kérdés:
- hallottam régebben, hogy új gummák esetén ajánlatos cserélgetni a kerekeket, ( körbeforgatás, elsőt a hátsóval, stb...) nekem mintha 5e Km futás után rémlene.
Pontosabban, hogy is van ez?  
Köszönettel:
Arra gondolsz, hogy a hátsókat az elsőkkel vagy a jobb hátsót a bal elsővel és így keresztbe cserélni?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #5303 Dátum: 2006.08.11 péntek, 19:10:00 »

RTFM.
Read the fucked manual...
Benne van a k0nyvben. Asszem.
Szia Angel!
Kezelési könyvem nem tér ki rá, viszont érdekes doolgokat olvastam újfennt. Megérte belenézni. De kerekek  csereberéjéről semmi...
Üdv:)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #5304 Dátum: 2006.08.11 péntek, 19:18:00 »

Arra gondolsz, hogy a hátsókat az elsőkkel vagy a jobb hátsót a bal elsővel és így keresztbe cserélni?
Szia!
Az az!!! Csak melyiket, mikor, és hova?
Apum szerint az óra járásával ellentétes irányba - Ő erre esküszik már vagy 20 éve - kell cserélni. Ahogy Scratch írja, nyáron hadd szaladjon, aztán téli gummák késő ősztől, tavasszal forgatás.
Ja, meg az elsők nagyobb igénynek vannak kitéve, - állítólag - főleg, amióta megjelent a szervo a kormányzásban. Azelőtt nem volt divat állóhelyben tekergetni a kormányt. ( als: kenyérszervo  
)
Üdv:)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #5305 Dátum: 2006.08.11 péntek, 19:37:00 »

Szia!
Az az!!! Csak melyiket, mikor, és hova?
Apum szerint az óra járásával ellentétes irányba - Ő erre esküszik már vagy 20 éve - kell cserélni. Ahogy Scratch írja, nyáron hadd szaladjon, aztán téli gummák késő ősztől, tavasszal forgatás.
Ja, meg az elsők nagyobb igénynek vannak kitéve, - állítólag - főleg, amióta megjelent a szervo a kormányzásban. Azelőtt nem volt divat állóhelyben tekergetni a kormányt. ( als: kenyérszervo  
)
Üdv:)
Meg a persze a nyomaték is koptatja a gumikat rendesen!!!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #5306 Dátum: 2006.08.11 péntek, 19:40:00 »

Szia!
Az az!!! Csak melyiket, mikor, és hova?
Apum szerint az óra járásával ellentétes irányba - Ő erre esküszik már vagy 20 éve - kell cserélni. Ahogy Scratch írja, nyáron hadd szaladjon, aztán téli gummák késő ősztől, tavasszal forgatás.
Ja, meg az elsők nagyobb igénynek vannak kitéve, - állítólag - főleg, amióta megjelent a szervo a kormányzásban. Azelőtt nem volt divat állóhelyben tekergetni a kormányt. ( als: kenyérszervo  
)
Üdv:)
Én valami olyasmire emléxem, hogy a hátsókat keresztbe előre és az elsőt simán hátra.
De most nem találom ezt a képet sehol.Asszonnyal felhozatom a kézikönyveket és akkor lehet, hogy megtudom mondani biztosra, hogy hogyis van ez a csere-bere.
Naplózva
Janika
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 383


E-mail
« Új hozzászólás #5307 Dátum: 2006.08.11 péntek, 19:43:00 »

Szia!
Az az!!! Csak melyiket, mikor, és hova?
Apum szerint az óra járásával ellentétes irányba - Ő erre esküszik már vagy 20 éve - kell cserélni. Ahogy Scratch írja, nyáron hadd szaladjon, aztán téli gummák késő ősztől, tavasszal forgatás.
Ja, meg az elsők nagyobb igénynek vannak kitéve, - állítólag - főleg, amióta megjelent a szervo a kormányzásban. Azelőtt nem volt divat állóhelyben tekergetni a kormányt. ( als: kenyérszervo  
)
Üdv:)
Hát ezeket a kötött forgásirányos gumikat már nem szabad össze-vissza forgatni. Az azonos oldaliakat lehet cserélni (elsőt-hátra, hátsót-előre), de "keresztbe" már nem szabad, mert a szálak (állítólag) hirtelen elszakadnak és kész a baj.
Naplózva

2002 MKIII 2.0 TDDi
Vendég
« Új hozzászólás #5308 Dátum: 2006.08.11 péntek, 20:01:00 »

Hát ezeket a kötött forgásirányos gumikat már nem szabad össze-vissza forgatni. Az azonos oldaliakat lehet cserélni (elsőt-hátra, hátsót-előre), de "keresztbe" már nem szabad, mert a szálak (állítólag) hirtelen elszakadnak és kész a baj.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #5309 Dátum: 2006.08.11 péntek, 20:28:00 »

Most nézem a könyvet.Tényleg azt mutatja, hogy az elsőt a hátsóval azonos oldalon lehet csak cserélni.
Pedig valahol láttam ezt a keresztbe cserét is!!!Lehet, hogy valami gumis oldalon.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #5310 Dátum: 2006.08.11 péntek, 20:36:00 »

243. oldal, vaksi barátaim. Azt is leírja, hogy hány km.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #5311 Dátum: 2006.08.11 péntek, 20:37:00 »

Most nézem a könyvet.Tényleg azt mutatja, hogy az elsőt a hátsóval azonos oldalon lehet csak cserélni.
Pedig valahol láttam ezt a keresztbe cserét is!!!Lehet, hogy valami gumis oldalon.
A régi, nem kötött forgásirányú gumiknál.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #5312 Dátum: 2006.08.11 péntek, 20:39:00 »

Meg van az amire Zsolttal gondoltunk!!!
Igaz rövid látó vagyok, de azért tudom mit akarok!;)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #5313 Dátum: 2006.08.11 péntek, 20:43:00 »

A régi, nem kötött forgásirányú gumiknál.
A forgásirányt nem változtatná meg, de ehez gumis kell!
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #5314 Dátum: 2006.08.11 péntek, 22:06:00 »

A forgásirányt nem változtatná meg, de ehez gumis kell!
Ha a balhátvédet jobb elsővé avanzsálod, azon a gumis sem tud segíteni, mert az enyém aszimetrikus...
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #5315 Dátum: 2006.08.11 péntek, 23:37:00 »

Nekem BF Goodrich G-Force a nyári és eddig szerintem jó. (a tesztek alapján is elég jó) Amennyiért vettem (14500 HUF számlával), azért pedig kitűnő 205/55r16!
És hol is vételezte euz ennyiért kolléga? Nekem 15-be kellene egy grn. lassan
Üdv Shadow
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #5316 Dátum: 2006.08.12 szombat, 09:26:00 »

Ha a balhátvédet jobb elsővé avanzsálod, azon a gumis sem tud segíteni, mert az enyém aszimetrikus...
Aszimetrikus az enyém is asszem.Mind a 4 keréken ugyanolyan gumi van.Michelin Pilot Primacy.
Lehet, hogy nem értem mit akarsz mondani
A lényeg, hogy a forgásirány maradjon!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #5317 Dátum: 2006.08.12 szombat, 18:55:00 »

Halee!
Köszönöm a kerékforgatásos-hozzászólásokat, tanácsokat! Zoli 79-nek a linkelt cikket!
Üdv:
Naplózva
ticu
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4247


2011 S-MAX 2.0 TDCi 140Le

ticu@flx.hu
E-mail
« Új hozzászólás #5318 Dátum: 2006.08.13 vasárnap, 18:55:00 »

Nem forgásirányos gumiknál sem szabad az irányt megváltoztatni. Ha végigsimogatod a gimi felületét, akkor érezni fogod, hogy egyik irányba "kifűrészesednek" a minták. Megfordítva zajos lesz és veszélyes a szálszkadás miatt!
Naplózva

Utcára néző ablakokkal és tekerhető kormánnyal...
Korábban: MK3 Mondeo 2,0 TDCi... MK2 Mondeo 2,0 Zetec
Janika
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 383


E-mail
« Új hozzászólás #5319 Dátum: 2006.08.13 vasárnap, 19:29:00 »

És hol is vételezte euz ennyiért kolléga? Nekem 15-be kellene egy grn. lassan
Üdv Shadow
Hát még ősszel vettem a abaqua-nal, mert ilyenkor már ki akarták pucolni a raktárat
Naplózva

2002 MKIII 2.0 TDDi
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #5320 Dátum: 2006.08.13 vasárnap, 21:12:00 »

Aszimetrikus az enyém is asszem.Mind a 4 keréken ugyanolyan gumi van.Michelin Pilot Primacy.
Lehet, hogy nem értem mit akarsz mondani
A lényeg, hogy a forgásirány maradjon!
Ha a forgásirány marad, akkor a két hátsót nem tudod megforgatni, mert a guminál nm mind1, melyik a belseje-külseje. Ha a forgásirány is kötött, akkor csak az első-hátsó cserélhető.
Nekem is pilot van. Azzal kaptam gyárilag...
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #5321 Dátum: 2006.08.14 hétfő, 10:28:00 »

Ha a forgásirány marad, akkor a két hátsót nem tudod megforgatni, mert a guminál nm mind1, melyik a belseje-külseje. Ha a forgásirány is kötött, akkor csak az első-hátsó cserélhető.
Nekem is pilot van. Azzal kaptam gyárilag...
Ha elméletben kicseréled a jobb elsőt a ballal, akkor is ugyan úgy fog kinézni a mintázat.Mivel aszimmetrikus a gumi mintázata.
Nem néztem meg, de szerintem a pilotnak is kötött a forgásiránya és nincs belőle jobbos és balos gumi.Vagy van?
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #5322 Dátum: 2006.08.14 hétfő, 13:33:00 »

Ha elméletben kicseréled a jobb elsőt a ballal, akkor is ugyan úgy fog kinézni a mintázat.Mivel aszimmetrikus a gumi mintázata.
Nem néztem meg, de szerintem a pilotnak is kötött a forgásiránya és nincs belőle jobbos és balos gumi.Vagy van?
De ha egyszer már előre forgott, nem okos dolog visszafelé forgatni!!! Itt már leírta valaki, hogy miért.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #5323 Dátum: 2006.08.14 hétfő, 14:11:00 »

De ha egyszer már előre forgott, nem okos dolog visszafelé forgatni!!! Itt már leírta valaki, hogy miért.
Mondom, hogy elbeszélünk egymás mellett!!!
A jobb oldali gumit csak úgy rakod át a másik oldalra, ha a gumis megfordítja a felnin.
Naplózva
ticu
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4247


2011 S-MAX 2.0 TDCi 140Le

ticu@flx.hu
E-mail
« Új hozzászólás #5324 Dátum: 2006.08.14 hétfő, 14:22:00 »

Mondom, hogy elbeszélünk egymás mellett!!!
A jobb oldali gumit csak úgy rakod át a másik oldalra, ha a gumis megfordítja a felnin.
Ha a jobb és bal oldalt szeretnéd cserélni, akkor vagy a forgásirány fog megváltozni, vagy a nem megfelelő oldal kerül kívülre illetve belülre. szerintem...
Naplózva

Utcára néző ablakokkal és tekerhető kormánnyal...
Korábban: MK3 Mondeo 2,0 TDCi... MK2 Mondeo 2,0 Zetec
ticu
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4247


2011 S-MAX 2.0 TDCi 140Le

ticu@flx.hu
E-mail
« Új hozzászólás #5325 Dátum: 2006.08.14 hétfő, 14:31:00 »

Meg van az amire Zsolttal gondoltunk!!!
Igaz rövid látó vagyok, de azért tudom mit akarok!;)
Amit beszúrtál linket, az egy tapasztalt gumis cég? Mert szerintük a nem forgásirányos gumikat simán meg lehet fordítani. Megkérdezném Őket, hogy mi a véleményük az acél szálak megnyúlásáról a gumiban. Az irány megváltoztatásával ezek a szálak meggyengülhetnek és szakadáshoz vezethet! Mondjuk (lezárt reptéren) 180-ról intenzív fékezésnél nem szeretném tapasztalni a dolgot
Naplózva

Utcára néző ablakokkal és tekerhető kormánnyal...
Korábban: MK3 Mondeo 2,0 TDCi... MK2 Mondeo 2,0 Zetec
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #5326 Dátum: 2006.08.14 hétfő, 15:30:00 »

Mondom, hogy elbeszélünk egymás mellett!!!
A jobb oldali gumit csak úgy rakod át a másik oldalra, ha a gumis megfordítja a felnin.
A jobb oldali gumit NEM TUDOD A MÁSIK OLDALRA RANI, mert akkor visszafelé kellene forognia!!! Azon a gumis sem segít! Az meg nem jó, ha hol erre, hol arra forog...
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #5327 Dátum: 2006.08.14 hétfő, 15:48:00 »

A jobb oldali gumit NEM TUDOD A MÁSIK OLDALRA RANI, mert akkor visszafelé kellene forognia!!! Azon a gumis sem segít! Az meg nem jó, ha hol erre, hol arra forog...
Miért nem megoldható?
Pl.: a jobb oldali gumit leveszed és megfordítod a felnin és a másik oldalra felrakod, akkor nem forog másik írányba, hanem ugyanabba az írányba forog mint eddig!!!
 
Ticu
A nem megfelelő oldalt, hogyan döntöd el, ha veszel egy aszimmetrikus mintázatú gumit???
Én a forgásirányt nem változtatnám meg az általad említett probléma miatt.
Ez az egész kérdés a #5371-es hozzászólásból alakult ki.
Naplózva
Janika
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 383


E-mail
« Új hozzászólás #5328 Dátum: 2006.08.14 hétfő, 15:56:00 »

Miért nem megoldható?
Pl.: a jobb oldali gumit leveszed és megfordítod a felnin és a másik oldalra felrakod, akkor nem forog másik írányba, hanem ugyanabba az írányba forog mint eddig!!!
 
Ticu
A nem megfelelő oldalt, hogyan döntöd el, ha veszel egy aszimmetrikus mintázatú gumit???
Én a forgásirányt nem változtatnám meg az általad említett probléma miatt.
Ez az egész kérdés a #5371-es hozzászólásból alakult ki.
Zoli!
 
Nézd meg az asszimmetrikus gumidon a feliratot!
Az szerepel rajta, hogy "outside"!!
Ezt hogy forgatod át úgy, hogy nem változik a forgásiránya?!?!?
Ticunak igaza van az a gumis szerintem is kókler!
Lelked rajta, ha neki hiszel és forgasd úgy a gumikat, ahogy ő mondja. Én nem tenném és szerintem ennek a gittrágásnak nincs érteleme! UFF!
Naplózva

2002 MKIII 2.0 TDDi
Vendég
« Új hozzászólás #5329 Dátum: 2006.08.14 hétfő, 16:10:00 »

Zoli!
 
Nézd meg az asszimmetrikus gumidon a feliratot!
Az szerepel rajta, hogy "outside"!!
Ezt hogy forgatod át úgy, hogy nem változik a forgásiránya?!?!?
Ticunak igaza van az a gumis szerintem is kókler!
Lelked rajta, ha neki hiszel és forgasd úgy a gumikat, ahogy ő mondja. Én nem tenném és szerintem ennek a gittrágásnak nincs érteleme! UFF!
Az a gumis miskolci, ha jól tudom.
Én egy 300km-re vagyok tőle.
Nem gittrágásról van szó, hanem volt egy kérdés amit gondolom Te is olvastál és arra volt ez a cserebere a válasz.Ami nem biztos, hogy jó, de a kérdésre ez volt a válasz.
Ezt az outside-os dolgot nem néztem.De akkor most egy másik kérdésre is megkaptam a választ.Mégpedig, hogy az aszimmetrikus mintázatú gumiknak is van jobbos és balos változata.
Köszi
Naplózva
Janika
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 383


E-mail
« Új hozzászólás #5330 Dátum: 2006.08.14 hétfő, 16:17:00 »

Az a gumis miskolci, ha jól tudom.
Én egy 300km-re vagyok tőle.
Nem gittrágásról van szó, hanem volt egy kérdés amit gondolom Te is olvastál és arra volt ez a cserebere a válasz.Ami nem biztos, hogy jó, de a kérdésre ez volt a válasz.
Ezt az outside-os dolgot nem néztem.De akkor most egy másik kérdésre is megkaptam a választ.Mégpedig, hogy az aszimmetrikus mintázatú gumiknak is van jobbos és balos változata.
Köszi
Nincs. Csak egy mintát gyártanak.
Naplózva

2002 MKIII 2.0 TDDi
ticu
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4247


2011 S-MAX 2.0 TDCi 140Le

ticu@flx.hu
E-mail
« Új hozzászólás #5331 Dátum: 2006.08.14 hétfő, 16:35:00 »

Nincs. Csak egy mintát gyártanak.
Így van. Ez nekem viszont eléggé furcsa volt először (sőt most is).
Naplózva

Utcára néző ablakokkal és tekerhető kormánnyal...
Korábban: MK3 Mondeo 2,0 TDCi... MK2 Mondeo 2,0 Zetec
Vendég
« Új hozzászólás #5332 Dátum: 2006.08.14 hétfő, 17:06:00 »

Nincs. Csak egy mintát gyártanak.
Akkor, hogy van outside?Mert ezeken a mai gumiknak már mindegyiknek meg van határozva aforgásiránya.Akkor csak az egyik o9ldalra lehet gumit kapni?
Naplózva
ticu
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4247


2011 S-MAX 2.0 TDCi 140Le

ticu@flx.hu
E-mail
« Új hozzászólás #5333 Dátum: 2006.08.14 hétfő, 17:20:00 »

Akkor, hogy van outside?Mert ezeken a mai gumiknak már mindegyiknek meg van határozva aforgásiránya.Akkor csak az egyik o9ldalra lehet gumit kapni?
Vagy a forgásirány van meghatározva egy nyíllal (pl GY Eagle F1) vagy az van ráírva hogy outside (pl Yokohama C-Drive). Na ez volt furcsa nekem is, hogy a Yokohamánknak mind a 4 mintája ugyen az és így az egyik oldalon a vízelvezetés végül is bevezetés
Naplózva

Utcára néző ablakokkal és tekerhető kormánnyal...
Korábban: MK3 Mondeo 2,0 TDCi... MK2 Mondeo 2,0 Zetec
Vendég
« Új hozzászólás #5334 Dátum: 2006.08.14 hétfő, 17:24:00 »

Vagy a forgásirány van meghatározva egy nyíllal (pl GY Eagle F1) vagy az van ráírva hogy outside (pl Yokohama C-Drive). Na ez volt furcsa nekem is, hogy a Yokohamánknak mind a 4 mintája ugyen az és így az egyik oldalon a vízelvezetés végül is bevezetés
Már csak azt nem értem, hogy ha az egyik oldalon megfelel belső oldalnak akkor a másikon miért nem jó???
Ezzel természetesen az is jár, hogy az egyik oldalon akkor elvezeti rendesen a vizet a másikon meg nem.Ha mind a 4-et ugyan úgy rakod fel akkor meg elvezeti mind a 4 kerék a vizet.De akkor az egyik oldala a kocsinak iszonyat piszkos lesz míg a másik nem annyira:)
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #5335 Dátum: 2006.08.14 hétfő, 18:25:00 »

A bal oldali gumi csak 180 fokban megfordítva kerülhet fel jobbra, mert fontos, hogy melyik a külső, melyik a belső. Az egész diszkurzust azzal indítottuk, hogy aszimetrikus. Ez azért fontos, mert nem mindegy, melyik a külseje, és a belseje. Ha azt is fontosnak tartjuk, hogy ne változzon meg a forgásirány (szerintem az), akkor egyértelmű, hogy csak a bal oldali elsőt és hátsót tudod egymás közt cserélni, és a jobb első/hátsót egymás között, de balt-jobbot nem. Mindenesetre a könyv is így írja. Ennyi. Ha te most se érted, akkor hívj fel, elmodnom még párszor... egy kicsit az az érzésem, hogy ugratsz.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
ticu
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4247


2011 S-MAX 2.0 TDCi 140Le

ticu@flx.hu
E-mail
« Új hozzászólás #5336 Dátum: 2006.08.14 hétfő, 19:54:00 »

Már csak azt nem értem, hogy ha az egyik oldalon megfelel belső oldalnak akkor a másikon miért nem jó???
Ezzel természetesen az is jár, hogy az egyik oldalon akkor elvezeti rendesen a vizet a másikon meg nem.Ha mind a 4-et ugyan úgy rakod fel akkor meg elvezeti mind a 4 kerék a vizet.De akkor az egyik oldala a kocsinak iszonyat piszkos lesz míg a másik nem annyira:)
Szerintem az elsőt cseréljétek a hátsóval azonos oldalakon és ennyi. Ha meg jobban kopik a belső esetleg a külső futófelület, akkor futómű beállítás. A csere bere nem fogja ezt megoldani. Az egész autó azon a 4 tenyérnyi területen kapcsolódik az úthoz, ezért nagyon fontos, hogy ott minden rendben legyen. De hát ezt egy régi motorosnak nem kell magyaráznom.
Naplózva

Utcára néző ablakokkal és tekerhető kormánnyal...
Korábban: MK3 Mondeo 2,0 TDCi... MK2 Mondeo 2,0 Zetec
Vendég
« Új hozzászólás #5337 Dátum: 2006.08.14 hétfő, 22:01:00 »

ennyit nyűglődni egy gumicsereberén, elmész egy gumishoz aki 15éve ezzel foglalkozik és summa summárom ! megmondja a frankót
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #5338 Dátum: 2006.08.14 hétfő, 22:08:00 »

Nagyon is komolyan gondoltam a dolgokat.Smiley
Nem szivatlak
De nem fér a fejembe, hogy pl. a primacyt miért nem lehet felrakni 2féle képpen?Tudom rajta van, hogy outside, de akkor ezek szerint mind a két írányba ugyanúgy tapad a gumi???(ezek zerint nincs megkötve a forgásiránya)Ami szerintem nem igaz mert aszimmetrikus.Egy írányból nagyon jó, de amásikból pont fordítva működik.Vagy nem?Miért nem lehet ugyanúgy felrakni mind a négy gumit?Annyi lenne a hátrány, hogy az autó egyik oldala piszkosabb lenne a másik oldalt meg a kerékjárati dob lenne piszkosabb.DE ugyan úgy tapadna egyenes úton!Kanyarban meg az aszimmetrikus mintázat miatt nem lenne tökéletes az egyik írányban.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #5339 Dátum: 2006.08.14 hétfő, 22:26:00 »

Nagyon is komolyan gondoltam a dolgokat.Smiley
Nem szivatlak
De nem fér a fejembe, hogy pl. a primacyt miért nem lehet felrakni 2féle képpen?Tudom rajta van, hogy outside, de akkor ezek szerint mind a két írányba ugyanúgy tapad a gumi???(ezek zerint nincs megkötve a forgásiránya)Ami szerintem nem igaz mert aszimmetrikus.Egy írányból nagyon jó, de amásikból pont fordítva működik.Vagy nem?Miért nem lehet ugyanúgy felrakni mind a négy gumit?Annyi lenne a hátrány, hogy az autó egyik oldala piszkosabb lenne a másik oldalt meg a kerékjárati dob lenne piszkosabb.DE ugyan úgy tapadna egyenes úton!Kanyarban meg az aszimmetrikus mintázat miatt nem lenne tökéletes az egyik írányban.
Tehát: csak külső, meg belső van. A forgásirány nem kötött.
Amikor még új, addig bárhogy felrakhatod. Csak a használtnál nem célszerű cserélgetni, mert a szálak így meg úgy - lásd lenn.
 
De te - ha akarod - cserélgesd hited szerint.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #5340 Dátum: 2006.08.14 hétfő, 22:32:00 »

Tehát: csak külső, meg belső van. A forgásirány nem kötött.
Amikor még új, addig bárhogy felrakhatod. Csak a használtnál nem célszerű cserélgetni, mert a szálak így meg úgy - lásd lenn.
 
De te - ha akarod - cserélgesd hited szerint.
Értem én mit mondtok.
Én nem akarom cserélgetni, hanem Zsolt barátunk kérdezte, hogy van ez a csere bere amikor nem szimplán az elsőt cserélik a hátsóval.
A tapadásra és a víz kiszorításra tudsz valamit mondani Angel???Kimondottan a primacyra gondolok.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #5341 Dátum: 2006.08.14 hétfő, 23:06:00 »

Értem én mit mondtok.
Én nem akarom cserélgetni, hanem Zsolt barátunk kérdezte, hogy van ez a csere bere amikor nem szimplán az elsőt cserélik a hátsóval.
A tapadásra és a víz kiszorításra tudsz valamit mondani Angel???Kimondottan a primacyra gondolok.
Szerintem rég átlépted a határt.
Vagy tetteted magad, vagy tényleg, de... feladom. Cserérlgesd ahogy akarod. Igen, a gumis összecserélgeti a felniket, és forgatja is, hogy ne unatkozzanak, a bal oldali is akar miniszoknyát látni. A gumikat pedig ad hoc cserélgeti.  
Nem bánnám ha abbahagynád. Szépen leírtuk, ha neked ez nem elég, menj egy tuti gumishoz, és azt hülyítsd. Állíttasd be vele, hogy minden szelep egyformán álljon, sőr, a gumi mintája is igyanúgy álljon a felnin.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #5342 Dátum: 2006.08.14 hétfő, 23:34:00 »

Nagyon is komolyan gondoltam a dolgokat.Smiley
Nem szivatlak
De nem fér a fejembe, hogy pl. a primacyt miért nem lehet felrakni 2féle képpen?Tudom rajta van, hogy outside, de akkor ezek szerint mind a két írányba ugyanúgy tapad a gumi???(ezek zerint nincs megkötve a forgásiránya)Ami szerintem nem igaz mert aszimmetrikus.Egy írányból nagyon jó, de amásikból pont fordítva működik.Vagy nem?Miért nem lehet ugyanúgy felrakni mind a négy gumit?Annyi lenne a hátrány, hogy az autó egyik oldala piszkosabb lenne a másik oldalt meg a kerékjárati dob lenne piszkosabb.DE ugyan úgy tapadna egyenes úton!Kanyarban meg az aszimmetrikus mintázat miatt nem lenne tökéletes az egyik írányban.
Keress a gumi oldalan egy olyan feliratot, hogy "rotation" es egy nyilat mellette. Ha talalsz ilyet, minden problema meg van oldva! Smiley
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #5343 Dátum: 2006.08.14 hétfő, 23:42:00 »

Szerintem rég átlépted a határt.
Vagy tetteted magad, vagy tényleg, de... feladom. Cserérlgesd ahogy akarod. Igen, a gumis összecserélgeti a felniket, és forgatja is, hogy ne unatkozzanak, a bal oldali is akar miniszoknyát látni. A gumikat pedig ad hoc cserélgeti.  
Nem bánnám ha abbahagynád. Szépen leírtuk, ha neked ez nem elég, menj egy tuti gumishoz, és azt hülyítsd. Állíttasd be vele, hogy minden szelep egyformán álljon, sőr, a gumi mintája is igyanúgy álljon a felnin.
Köszi David!
Ezen már túl vagyunk.Ez eddig sem volt probléma.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #5344 Dátum: 2006.08.14 hétfő, 23:49:00 »

Szerintem rég átlépted a határt.
Vagy tetteted magad, vagy tényleg, de... feladom. Cserérlgesd ahogy akarod. Igen, a gumis összecserélgeti a felniket, és forgatja is, hogy ne unatkozzanak, a bal oldali is akar miniszoknyát látni. A gumikat pedig ad hoc cserélgeti.  
Nem bánnám ha abbahagynád. Szépen leírtuk, ha neked ez nem elég, menj egy tuti gumishoz, és azt hülyítsd. Állíttasd be vele, hogy minden szelep egyformán álljon, sőr, a gumi mintája is igyanúgy álljon a felnin.
Lehet, hogy a Te gondolatod szerint átléptem a határt.
Ezért elnézést kérek.
De nem a kérdésemre kaptam a választ.Mert tisztában vagyok vele, hogy miért nem lehet forgatni a kötöttirányú gumikat.
De nem ezt kérdeztem egyszer sem.
Még egyszer elnézést kérek, hogy ezek szerint nem jól raktam fel a kérdéseimet és nem értetted meg őket és ezért elbeszéltünk egymás mellett.Majd kiengesztellek valamivel, ha nagyon felhúztalak;)
Naplózva
Janika
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 383


E-mail
« Új hozzászólás #5345 Dátum: 2006.08.15 kedd, 08:45:00 »

Lehet, hogy a Te gondolatod szerint átléptem a határt.
Ezért elnézést kérek.
De nem a kérdésemre kaptam a választ.Mert tisztában vagyok vele, hogy miért nem lehet forgatni a kötöttirányú gumikat.
De nem ezt kérdeztem egyszer sem.
Még egyszer elnézést kérek, hogy ezek szerint nem jól raktam fel a kérdéseimet és nem értetted meg őket és ezért elbeszéltünk egymás mellett.Majd kiengesztellek valamivel, ha nagyon felhúztalak;)
Azért 42 hozzászólást csak sikerült ebből a témából is kicsikarni!
(Ha jól számoltam)
Naplózva

2002 MKIII 2.0 TDDi
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #5346 Dátum: 2006.08.15 kedd, 09:08:00 »

Lehet, hogy a Te gondolatod szerint átléptem a határt.
Ezért elnézést kérek.
De nem a kérdésemre kaptam a választ.Mert tisztában vagyok vele, hogy miért nem lehet forgatni a kötöttirányú gumikat.
De nem ezt kérdeztem egyszer sem.
Még egyszer elnézést kérek, hogy ezek szerint nem jól raktam fel a kérdéseimet és nem értetted meg őket és ezért elbeszéltünk egymás mellett.Majd kiengesztellek valamivel, ha nagyon felhúztalak;)
Jó, ne túlozzunk, csak annyi, hogy én beleuntam. Ti nyugodtan folytassátok, én már nem szólok bele.
Harag, sértődés nincs.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #5347 Dátum: 2006.08.15 kedd, 10:16:00 »

Azért 42 hozzászólást csak sikerült ebből a témából is kicsikarni!
(Ha jól számoltam)
Rosszúl számoltál!
Az egésznek a kezdete a #5371-es kérdésből alakúlt ki.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #5348 Dátum: 2006.08.15 kedd, 11:47:00 »

Sziasztok!
Tudtok Budapesten egy óccsó helyet, ahol a téli ill. a nyári gumikat felnistől lehet tárolni? Meg lemossák, meg fölrakják? Eddig meg tudtam oldani, de már nem Sad
Érdeklődj itt: Alfa-Libra Kft. ,1083 Budapest, Balassa u. 11. 06-1-3339077
Üdv
Naplózva
Janika
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 383


E-mail
« Új hozzászólás #5349 Dátum: 2006.08.15 kedd, 11:48:00 »

Rosszúl számoltál!
Az egésznek a kezdete a #5371-es kérdésből alakúlt ki.
De én levontam a Shadow kollégával egyéb témájú kérdéseket + Scratch-ét!
Naplózva

2002 MKIII 2.0 TDDi
Oldalak: 1 ... 100 101 102 103 104 105 106 [107] 108 109 110 111 112 113 114 ... 555   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.081 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.