Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.05 vasárnap, 00:09:35 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 133 134 135 136 137 138 139 [140] 141 142 143 144 145 146 147 ... 555   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Felnik, gumik  (Megtekintve 6570007 alkalommal)
0 Felhasználó és 42 vendég van a témában
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #6950 Dátum: 2007.03.24 szombat, 09:42:00 »

Olyan nincs, hogy legjobb. Nem csak gumik között,hanem másban sem... Van ideális, van ár/érték győztes stb...  
Nekem pölö Nokian van. Bizti fel nem raknád,de nekem jól tapad, és meg vagyok vele elégedve (egyébként kategóriájénak egyik legjobb gumája...)  
Tényleg nem raknám fel, legalábbis nyáriként nem. Nem azért, mert rosszabb, hanem mert nem ismerem. És igazából itt is a ki miben hisz elmélet érvényesül.
Biztos pár ezer forinttal olcsóbb, de az egy tenyérnyi bla bla bla, szóval inkább megveszem a drágábbat. Egy gumicserén max 20-at bukok, én inkább majd ennyivel többet számolok az egyik melómért.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #6951 Dátum: 2007.03.24 szombat, 15:33:00 »

Legyünk realisták. Én mi alapján jelentem ki, hogy melyik a legjobb? A tapasztalataim alapján, ami 10 alatti autó - na ez biztos, hogy nem egy nagy minta. Ha flottakezelő lennék, vagy ilyesmi, akkor esetleg hiteles lennék. Így viszont csak vélemény, nem kell komolyan venni.
 
Tesztek. Ugye a guminál a tapadás a legfontosabb, meg a vízkiszorítás, élettartam, és ár. Ezek a feltételek elég világosan definiálhatók.  
Fussuk végig elméleti síkon. A tapadás legyen pl a fékút hossza, elméletileg ez megmutatja a tapadást (kissé leegyszerűsítve), tehát simán egy szám. A többi is leírható 1-1 számmal. Tehát van 4 számunk, és ebből kell kiokoskodni, melyik a legjobb. Az eltérő súlyozás már akkora különségeket hozhat, hogy akár elsőnek, akár utolsónak állíthatok be egy gumit. Monjduk nézzük a legolcsóbbat, vegy kerül amibe kerül.
A másik: ha az egyik évben ez, a másik évben az a gumma kerül ki győztesnek, akkor valóben jó a mérés? Vajon tényleg ekkorák a különbségek az adott gumimárka egyes évjáratai között? Ekkora a szórás a minőségben? A gumi az egyik évben 50m, a másikban 70m alatt áll meg? Vagy 55 és 54? Nem hiszem, egész egyszerűen az a baj, hogy ez jócskán szubjektív.
Ott a lekszász (érdekesség: mindenki lekszusnak ejti, pedig lekszász). Azt szokták kihozni a legmegbízhatóbbnak. 1000 autóbül pl 12 romlik el, míg mondjuk a mergánál 22. Jövőre 14 és 23. Tavalyelőtt (volt már akkor lexus?) meg 16 vs 26. Ez egy egyértelmű kijelentés, hogy a lexus megbízhatóbb. És a vicces az, hogy általában a más cégek által végzett felmérés ugyanazt az eredményt hozza ki: asszem el kell ismerni, hogy melyik a megbízhatóbb.
De amíg a gumimárkáknál az egyik teszt ezt, a másik teszt azt hozza ki jobbnak, valamint az egyik évben a m az első, majd a következő évben a kilencedik, simán kijelenthetjük, hogy az egész egy marhaság.
˝simán kijelenthetjük, hogy az egész egy marhaság˝ - nem, nem jelenthetjük ki. Angel Te magad kijelenthed, de az teljesen más.
 
Angel, Scratchre rászólsz, hogy más témában (HP, Kingston, MSI...) nélkülözi a tárgyilagosságot és elfogult. De Te most itt teljesen ugyanúgy viselkedsz
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6952 Dátum: 2007.03.24 szombat, 15:55:00 »

Egzakt, objektív adatok következnek.
 
A Michelin Primacy 100-ról 0-ra vizes úton 4,2 méterrel hosszabb távon áll meg, mint a tesztgyőztes gumi. Ennél csak egyetlen gumi, a kínai gagyi áll meg hosszabb úton. Erre most lehet azt mondani, hogy mit nekem az a 4,2 méter, de érdemes belegondolni, hogy az már közel egy kocsihossz.
 
Aquaplaning felúszás határsebessége teszt: a Michelin Primacy-nál itt is egyedül csak a kínai Chengsan teljesít rosszabbul. A tesztgyőztes 89,5 km/h-nál, a Michelin pedig 83,2 km/h-nál úszik fel. No comment.
 
Ezek alapján igen merész dolog kijelenteni, hogy a Michelin messze a legjobb gumi. Én csak annyit mondok, hogy 205/55 R16 méretben 2007-ben nagyon rosszul teljesít a Michelin, ráadául a legdrágább. A 12 tesztelt gumi közül a 9. helyen végzett.
 
(most majd biztos jönnek a konspirációs elméletek, hogy melyik gumigyártó mennyivel fizette le a tesztelőket... )
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6953 Dátum: 2007.03.24 szombat, 16:21:00 »

Sziasztok! Felpróbáltam a gépre OZ Titan felniket, 8x18-as méretben, sajnos az ET-je 35-ös volt. Szerettem volna, ha a felni rendesen kint van a sárvédő ívnél, sajnos annyira kint volt, hogy 2cm-el kívül is került az ív szélénél. Az ET számra nem tudtok valamilyen számítási módot? 7x17-es felni 43-as ET-vel vajon hova kerül
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6954 Dátum: 2007.03.24 szombat, 18:41:00 »

Sziasztok!
 
Mondeo 2004-es TDCi-re keresnék nyári gumit reális áron!
205/55 R16.
 
Köszi szépen előre is a segítségetek!
 
Üdv,
Móni
Kösz
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6955 Dátum: 2007.03.24 szombat, 18:42:00 »

Egzakt, objektív adatok következnek.
 
A Michelin Primacy 100-ról 0-ra vizes úton 4,2 méterrel hosszabb távon áll meg, mint a tesztgyőztes gumi. Ennél csak egyetlen gumi, a kínai gagyi áll meg hosszabb úton. Erre most lehet azt mondani, hogy mit nekem az a 4,2 méter, de érdemes belegondolni, hogy az már közel egy kocsihossz.
 
Aquaplaning felúszás határsebessége teszt: a Michelin Primacy-nál itt is egyedül csak a kínai Chengsan teljesít rosszabbul. A tesztgyőztes 89,5 km/h-nál, a Michelin pedig 83,2 km/h-nál úszik fel. No comment.
 
Ezek alapján igen merész dolog kijelenteni, hogy a Michelin messze a legjobb gumi. Én csak annyit mondok, hogy 205/55 R16 méretben 2007-ben nagyon rosszul teljesít a Michelin, ráadául a legdrágább. A 12 tesztelt gumi közül a 9. helyen végzett.
 
(most majd biztos jönnek a konspirációs elméletek, hogy melyik gumigyártó mennyivel fizette le a tesztelőket... )
Huuú!?Pedig én most vettem Michelin Pilot Primacy-t és pont akartam kérdezni véleményt,tapasztalatot erről a félig vizes félig száraz utra valo gummáról.De amiket írsz -na mindegy már úgyse vennék vissza
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6956 Dátum: 2007.03.24 szombat, 23:19:00 »

Sziasztok! Felpróbáltam a gépre OZ Titan felniket, 8x18-as méretben, sajnos az ET-je 35-ös volt. Szerettem volna, ha a felni rendesen kint van a sárvédő ívnél, sajnos annyira kint volt, hogy 2cm-el kívül is került az ív szélénél. Az ET számra nem tudtok valamilyen számítási módot? 7x17-es felni 43-as ET-vel vajon hova kerül
8mm+0.5coll-lal beljebb, mint amit probaltal :-)
Nekem egy 7.5x17-es ET42-es van, 215-os gumikkal, es az meg a sarvedo sikjan eppen belul van elol. Hatul boven jo.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #6957 Dátum: 2007.03.24 szombat, 23:23:00 »

Egzakt, objektív adatok következnek.
 
A Michelin Primacy 100-ról 0-ra vizes úton 4,2 méterrel hosszabb távon áll meg, mint a tesztgyőztes gumi. Ennél csak egyetlen gumi, a kínai gagyi áll meg hosszabb úton. Erre most lehet azt mondani, hogy mit nekem az a 4,2 méter, de érdemes belegondolni, hogy az már közel egy kocsihossz.
 
Aquaplaning felúszás határsebessége teszt: a Michelin Primacy-nál itt is egyedül csak a kínai Chengsan teljesít rosszabbul. A tesztgyőztes 89,5 km/h-nál, a Michelin pedig 83,2 km/h-nál úszik fel. No comment.
 
Ezek alapján igen merész dolog kijelenteni, hogy a Michelin messze a legjobb gumi. Én csak annyit mondok, hogy 205/55 R16 méretben 2007-ben nagyon rosszul teljesít a Michelin, ráadául a legdrágább. A 12 tesztelt gumi közül a 9. helyen végzett.
 
(most majd biztos jönnek a konspirációs elméletek, hogy melyik gumigyártó mennyivel fizette le a tesztelőket... )
Amit kijelentettem, hogy a legjobb - olvasd már végig az összeset, amit erről írtam azóta - szóval fenntartom, hogy nekem a legjobb.
De ha a tesztekben jövőre egészen más eredmények jönnek ki, akkor mit mondunk? És ha a mondeónál más eredmények jönne ki? A más aszfalton meg megint más? Lusta vagyok, de tavaly találtam egy tesztet, amiben a conti a valahanyadik lett (jó hátul), a másikban meg első. Szerintem túl nagy a szórása, hogy komolyan lehetne venni.
Emlékezzünk a tavalyi merga tesztre, na ott sem voltak lefizetve, mi? Alig akarták eltussolni az ügyet.
Az, hogy 89 vagy 83-nál van az aqua, hát majd ott én 70-nel megyek.
A fékút hosszáról már ezt nem mondhatom, mert az jó, ha rövid, de majd lassabban megyek.
 
Most fogok venni a fiestára nyári gumit, és elárulom, xarok az autobild tesztjére, arra is michelin gumit veszek! Akkor is, ha az a legdrágább.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #6958 Dátum: 2007.03.24 szombat, 23:44:00 »

Egzakt, objektív adatok következnek.
 
A Michelin Primacy 100-ról 0-ra vizes úton 4,2 méterrel hosszabb távon áll meg, mint a tesztgyőztes gumi. Ennél csak egyetlen gumi, a kínai gagyi áll meg hosszabb úton. Erre most lehet azt mondani, hogy mit nekem az a 4,2 méter, de érdemes belegondolni, hogy az már közel egy kocsihossz.
 
Aquaplaning felúszás határsebessége teszt: a Michelin Primacy-nál itt is egyedül csak a kínai Chengsan teljesít rosszabbul. A tesztgyőztes 89,5 km/h-nál, a Michelin pedig 83,2 km/h-nál úszik fel. No comment.
 
Ezek alapján igen merész dolog kijelenteni, hogy a Michelin messze a legjobb gumi. Én csak annyit mondok, hogy 205/55 R16 méretben 2007-ben nagyon rosszul teljesít a Michelin, ráadául a legdrágább. A 12 tesztelt gumi közül a 9. helyen végzett.
 
(most majd biztos jönnek a konspirációs elméletek, hogy melyik gumigyártó mennyivel fizette le a tesztelőket... )
nélkülözi a tárgyilagosságot és elfogult
 
Olvasd már el a #7046 első bekezdését.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #6959 Dátum: 2007.03.25 vasárnap, 10:30:00 »

8mm+0.5coll-lal beljebb, mint amit probaltal :-)
Nekem egy 7.5x17-es ET42-es van, 215-os gumikkal, es az meg a sarvedo sikjan eppen belul van elol. Hatul boven jo.
Kösz!  Dezent V 7X17 Et 43-ast rendeltem rá, hétfőre hozzák.DEZENT V  
Az OZ 640 kg! terhelhetőségű volt felninként, a a többi olaszt 17-ben elvetettem. A németek remélem tömörebb aluötvözetet használnak.  
Abroncsod /50-es, vagy /45-ös? ( 648mm, 626mm átmérőjű) A km órád kevesebbet, vagy többet mutat és mennyivel 100km-nél?
A gyári abroncs 205/55/16 632mm (Váltóméretek
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6960 Dátum: 2007.03.25 vasárnap, 11:13:00 »

Amit kijelentettem, hogy a legjobb - olvasd már végig az összeset, amit erről írtam azóta - szóval fenntartom, hogy nekem a legjobb.
De ha a tesztekben jövőre egészen más eredmények jönnek ki, akkor mit mondunk? És ha a mondeónál más eredmények jönne ki? A más aszfalton meg megint más? Lusta vagyok, de tavaly találtam egy tesztet, amiben a conti a valahanyadik lett (jó hátul), a másikban meg első. Szerintem túl nagy a szórása, hogy komolyan lehetne venni.
Emlékezzünk a tavalyi merga tesztre, na ott sem voltak lefizetve, mi? Alig akarták eltussolni az ügyet.
Az, hogy 89 vagy 83-nál van az aqua, hát majd ott én 70-nel megyek.
A fékút hosszáról már ezt nem mondhatom, mert az jó, ha rövid, de majd lassabban megyek.
 
Most fogok venni a fiestára nyári gumit, és elárulom, xarok az autobild tesztjére, arra is michelin gumit veszek! Akkor is, ha az a legdrágább.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6961 Dátum: 2007.03.25 vasárnap, 13:54:00 »

Gumit mindenkinek a saját vezetési stilusához(nyugott, sportos, városi vagy pálya), autójának hajtásához (első, hátsó vagy quatro) és súlyához kell megtalálni! A tesztek csak tippet adnak hogy az általunk kiválasztott guminak MIK lehetnek a tulajdonságai. Ehez mérten kell választanunk. Régen nem volt téli-nyári váltás és mégis elmentunk vele mindenhol, ráadásul ennyi "kütyü" sem segített a vezetésben. A gumi csak egy segédeszköz a biztonságosabb vezetéshez. Vezetni "kell" megtanulni. Ugyan úgy elfékezheted magad egy Contival mint egy Michelinnel vagy egy Kumhoval.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6962 Dátum: 2007.03.25 vasárnap, 15:12:00 »

Gumit mindenkinek a saját vezetési stilusához(nyugott, sportos, városi vagy pálya), autójának hajtásához (első, hátsó vagy quatro) és súlyához kell megtalálni! A tesztek csak tippet adnak hogy az általunk kiválasztott guminak MIK lehetnek a tulajdonságai. Ehez mérten kell választanunk. Régen nem volt téli-nyári váltás és mégis elmentunk vele mindenhol, ráadásul ennyi "kütyü" sem segített a vezetésben. A gumi csak egy segédeszköz a biztonságosabb vezetéshez. Vezetni "kell" megtanulni. Ugyan úgy elfékezheted magad egy Contival mint egy Michelinnel vagy egy Kumhoval.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6963 Dátum: 2007.03.25 vasárnap, 15:34:00 »

Csak egy kérdés!
Gyári 18-as felnire 225/40 es gumi, helyett 215/40-et fel lehet rakni???
Azt az érvet nem fogadom el, hogy igen, de..a keréknek az átmérője kissebb lesz mint a 225-é
Mert a 205/55R16 átmérője is kessebb a 225640R18-nál azt hiszem 5mm-el.
Ha ezen kívűl van valami kizáró ok akkor azt várnám.
Köszi
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #6964 Dátum: 2007.03.25 vasárnap, 16:33:00 »

Csak egy kérdés!
Gyári 18-as felnire 225/40 es gumi, helyett 215/40-et fel lehet rakni???
Azt az érvet nem fogadom el, hogy igen, de..a keréknek az átmérője kissebb lesz mint a 225-é
Mert a 205/55R16 átmérője is kessebb a 225640R18-nál azt hiszem 5mm-el.
Ha ezen kívűl van valami kizáró ok akkor azt várnám.
Köszi
Szertintem azon kívül, hogy egy kicsivel keskenyebb, meg hogy esetleg rosszul fog mérni az óra, más nem nagyon lesz.
Egy hajszálnyival keményebb lesz, mert úgymond kevesebb levegő van benne, a futóművet egy picivel fogja jobban igénybe venni.
 
Viszont a te esetedben több, mint ellenjavallt a peres gumi: igencsak megdobja a fogyit! Azt meg azért nem kellene...
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #6965 Dátum: 2007.03.25 vasárnap, 16:44:00 »

nélkülözi a tárgyilagosságot és elfogult
 
Olvasd már el a #7046 első bekezdését.
Egyetértek, részemről kezdek egyre kevesebbet adni a tesztekre. Az a biztos, amit én tapasztalok. Ha meg megszívom, hát... úgyis mindenki a saját kárán tanul. Amúgy én meg a GoodYear Vector-ra esküszöm, nagyon jó a tapadása, és halk is.
Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
Vendég
« Új hozzászólás #6966 Dátum: 2007.03.25 vasárnap, 17:26:00 »

Csak egy kérdés!
Gyári 18-as felnire 225/40 es gumi, helyett 215/40-et fel lehet rakni???
Azt az érvet nem fogadom el, hogy igen, de..a keréknek az átmérője kissebb lesz mint a 225-é
Mert a 205/55R16 átmérője is kessebb a 225640R18-nál azt hiszem 5mm-el.
Ha ezen kívűl van valami kizáró ok akkor azt várnám.
Köszi
Bocsi zolinak szántam!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6967 Dátum: 2007.03.25 vasárnap, 17:26:00 »

Keskenyebbet ne mert sokat fog kapni a felni széle, kintebb lesz mint a gumin a peremvédő!!!! Egy felni görgőzés min 5000ft/db. Talán a 215/45 vagy az 50-es mert az egy kicsivel jobban elterül. Annak a felni a 225/40 a jó méret vagy a 235/40. Nekem 205/50/17 van de már arra is vigyázni kell nagyon. Ez csak tapasztalat és tanács
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6968 Dátum: 2007.03.25 vasárnap, 20:50:00 »

Kösz!  Dezent V 7X17 Et 43-ast rendeltem rá, hétfőre hozzák.DEZENT V  
Az OZ 640 kg! terhelhetőségű volt felninként, a a többi olaszt 17-ben elvetettem. A németek remélem tömörebb aluötvözetet használnak.  
Abroncsod /50-es, vagy /45-ös? ( 648mm, 626mm átmérőjű) A km órád kevesebbet, vagy többet mutat és mennyivel 100km-nél?
A gyári abroncs 205/55/16 632mm (Váltóméretek
Nekem 215/45/R17-es gumim van. Ez valamivel kisebb mint a gyari 16coll-hoz tartozo meret (-1%). Eredetileg a 205/50/R17-et akartam (ami nagyobb +0.8%), de rajottem, hogy annak darabja kb 5000Ft-tal dragabb. Valoszinuleg azert, mert joval ritkabb meret. Nem figyeltem meg, hogy mennyit csal a km ora. A 7.5coll-hoz szerintem nem art a 215, hogy vedje a felnit.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #6969 Dátum: 2007.03.26 hétfő, 00:01:00 »


Nyárigumi vásárlás előtt állóknak...
 
A német Auto Bild magazin legfrissebb, 2007-es teszteredményei (205/55 R16).
 
Általános felhasználásra szánt gumik:
1. Continental PremiumContact 2
2. Brdigestone Turanza ER 300
3. Dunlop SP Sport Fastresponse
4. Kumho Ecsta SPT KU 31
5. Toyo Proxes CF 1
6. Pirelli P7
7. Vredestein Sportrac 3
8. Goodyear Excellence
9. Michelin Primacy HP
10. Hankook Ventus Prime K 105
11. Fulda Carat Progresso
12. Chengsan CSR 169
 
Sportos gumik:
1. Hankook Ventus S1 evo
2. Goodyear Eagle F1
3. Pirelli P Zero Nero
4. Kumho Ecsta SPT
5. Michelin Pilot Exalto
6. Barum Bravuris
7. Fulda Carat Exelero
8. Yokohama S.drive
9. Firestone Firehawk SZ 80
10. Fortuna F2000 Sport
 
Ami szerintem meglepő:
-a Hankook és a Kumho jó szereplése
-a Michelin Primacy és a Goodyear Excellence rossz teljesítménye - ez egyébként a két legdrágább gumi a kategóriájában.
 
A Chengsan CSR 169 egy tipikus kínai gagyi gumi: vizes úton 100-ról 0-ra 70 méter alatt áll meg, míg a győztes Continak ehhez csak 49 méterre van szüksége. Magyarul: kerüljétek a gyanúsan olcsó és noname gummákat!
Mindig mondtam, hogy a Michelin Primancy nem olyan jó! Smiley Hamarabb veszti el a tapadását, mint a régi GoodYear-em. (NCT 5)
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #6970 Dátum: 2007.03.26 hétfő, 00:02:00 »

Nem érdekel valakit 2db 245/45 R18as Dunlop Sp sport 8000?
5mm van rajtuk, 30ért odaadom a 2-t nekem csak a helyet foglalja!
Nem drága az?
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #6971 Dátum: 2007.03.26 hétfő, 00:03:00 »

Ezek a tesztek annyit sem érnek, mint egy hajítófa. A téli gumiknál találtam egy olyat, amiben a a conti az egyikben az első, a másikban meg majd az utolsó.
A legjobb nyáriban a Michelin, aztán jön 3 üres hely, majd jön az összes többi.
Hankook, kumhó szó szoros értelemben ingyen sem kellene.
Nálam ez a 3 van: michelin, continental, goodyear. A ford is ezt a 3 márkát veszi.
Gyere el egyszer a Mátrába, és próbáld ki a hegyi kanyarokba a Michelin-t, aztán próbálj ki egy olyan autót, amin más van. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #6972 Dátum: 2007.03.26 hétfő, 00:04:00 »

Ezek a tesztek annyit sem érnek, mint egy hajítófa. A téli gumiknál találtam egy olyat, amiben a a conti az egyikben az első, a másikban meg majd az utolsó.
A legjobb nyáriban a Michelin, aztán jön 3 üres hely, majd jön az összes többi.
Hankook, kumhó szó szoros értelemben ingyen sem kellene.
Nálam ez a 3 van: michelin, continental, goodyear. A ford is ezt a 3 márkát veszi.
Ez nem igaz, hogy csak ezt a 3 márkát veszi.
Nekünk a TDCi Pirelli P6000-el jött ki, a MK1 vagy az MK2 meg Firestone-al. A TDDi meg GoodYear-al.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #6973 Dátum: 2007.03.26 hétfő, 00:08:00 »

˝simán kijelenthetjük, hogy az egész egy marhaság˝ - nem, nem jelenthetjük ki. Angel Te magad kijelenthed, de az teljesen más.
 
Angel, Scratchre rászólsz, hogy más témában (HP, Kingston, MSI...) nélkülözi a tárgyilagosságot és elfogult. De Te most itt teljesen ugyanúgy viselkedsz
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #6974 Dátum: 2007.03.26 hétfő, 00:10:00 »

Egzakt, objektív adatok következnek.
 
A Michelin Primacy 100-ról 0-ra vizes úton 4,2 méterrel hosszabb távon áll meg, mint a tesztgyőztes gumi. Ennél csak egyetlen gumi, a kínai gagyi áll meg hosszabb úton. Erre most lehet azt mondani, hogy mit nekem az a 4,2 méter, de érdemes belegondolni, hogy az már közel egy kocsihossz.
 
Aquaplaning felúszás határsebessége teszt: a Michelin Primacy-nál itt is egyedül csak a kínai Chengsan teljesít rosszabbul. A tesztgyőztes 89,5 km/h-nál, a Michelin pedig 83,2 km/h-nál úszik fel. No comment.
 
Ezek alapján igen merész dolog kijelenteni, hogy a Michelin messze a legjobb gumi. Én csak annyit mondok, hogy 205/55 R16 méretben 2007-ben nagyon rosszul teljesít a Michelin, ráadául a legdrágább. A 12 tesztelt gumi közül a 9. helyen végzett.
 
(most majd biztos jönnek a konspirációs elméletek, hogy melyik gumigyártó mennyivel fizette le a tesztelőket... )
Látod, én nem olvastam ezt a tesztet, de már mondogatom pár hónapja, hogy a Michelin abroncsaim roszabbul teljesítenek mint az elöző szett GoodYear. Smiley Mind télibe, mint nyáriba.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #6975 Dátum: 2007.03.26 hétfő, 08:06:00 »

Sziasztok! Lenne Mischelin féle nyári esőgumi BF.GOODRICH típusú 11.200,- Ft/db áron. Ismeri valaki? Megéri ennyiért? Jó típus ez? Stabil,tapadása jó? stb. Tudtok róla valamit, hogy érdemes lenne-e megvennem??? Aki tud valamit mondani róla írjon, sürgős lenne! Köszi!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6976 Dátum: 2007.03.26 hétfő, 09:37:00 »

Sziasztok! Lenne Mischelin féle nyári esőgumi BF.GOODRICH típusú 11.200,- Ft/db áron. Ismeri valaki? Megéri ennyiért? Jó típus ez? Stabil,tapadása jó? stb. Tudtok róla valamit, hogy érdemes lenne-e megvennem??? Aki tud valamit mondani róla írjon, sürgős lenne! Köszi!
Ez finoman szólva se mond sokat. Méret , peresség, sebesség index típusszám?: pl. 205/55 R16 84V Nem ugyanaz egy 14" és egy 18" -os papucs ára.......
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6977 Dátum: 2007.03.26 hétfő, 10:45:00 »

185/65-R-14-es. Most már van róla véleményed? Köszi
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #6978 Dátum: 2007.03.26 hétfő, 10:47:00 »

Egyetértek, részemről kezdek egyre kevesebbet adni a tesztekre. Az a biztos, amit én tapasztalok. Ha meg megszívom, hát... úgyis mindenki a saját kárán tanul. Amúgy én meg a GoodYear Vector-ra esküszöm, nagyon jó a tapadása, és halk is.
Nem mindenki!
Te lehet, de én pl: megpróbálok a másén is...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #6979 Dátum: 2007.03.26 hétfő, 10:49:00 »

Nem. Általában michelin, és continental.
Ez felszereltség és autó kérdése. Nekünk az Escortok Pirellivel jöttek, a Focus Goodyearral, de a nem Ghia Pirellivel, és most a C-Max Michelinnel, de az Ambiente megint más márkával...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #6980 Dátum: 2007.03.26 hétfő, 10:50:00 »

Amit kijelentettem, hogy a legjobb - olvasd már végig az összeset, amit erről írtam azóta - szóval fenntartom, hogy nekem a legjobb.
De ha a tesztekben jövőre egészen más eredmények jönnek ki, akkor mit mondunk? És ha a mondeónál más eredmények jönne ki? A más aszfalton meg megint más? Lusta vagyok, de tavaly találtam egy tesztet, amiben a conti a valahanyadik lett (jó hátul), a másikban meg első. Szerintem túl nagy a szórása, hogy komolyan lehetne venni.
Emlékezzünk a tavalyi merga tesztre, na ott sem voltak lefizetve, mi? Alig akarták eltussolni az ügyet.
Az, hogy 89 vagy 83-nál van az aqua, hát majd ott én 70-nel megyek.
A fékút hosszáról már ezt nem mondhatom, mert az jó, ha rövid, de majd lassabban megyek.
 
Most fogok venni a fiestára nyári gumit, és elárulom, xarok az autobild tesztjére, arra is michelin gumit veszek! Akkor is, ha az a legdrágább.
Akkor minek a drága gumi? Vegyél olcsót, és menj velük méglassabban, és mégóvatosabban...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #6981 Dátum: 2007.03.26 hétfő, 10:56:00 »

Akkor minek a drága gumi? Vegyél olcsót, és menj velük méglassabban, és mégóvatosabban...
Hát igen. Pont én is ezt akartam mondani, hogy a ghia jön mich, conti gumikkal. Well, ...
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #6982 Dátum: 2007.03.26 hétfő, 11:22:00 »

Látod, én nem olvastam ezt a tesztet, de már mondogatom pár hónapja, hogy a Michelin abroncsaim roszabbul teljesítenek mint az elöző szett GoodYear. Smiley Mind télibe, mint nyáriba.
Gyorsan rám is sóztál párat!!!
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #6983 Dátum: 2007.03.26 hétfő, 18:05:00 »

Gyorsan rám is sóztál párat!!!
Feltetted őket? Jók?
Nekem is ugyan ilyen a nyári készletem, koptatom még... Smiley A télim meg Pilot Alpin.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #6984 Dátum: 2007.03.26 hétfő, 18:43:00 »

Aha, jók is, mert hazafelé sem rázott, sőt már nem is húzott jobbra az autó! Pedig nem is volt bent futóműves, így azt nem tudtam megnézetni...
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #6985 Dátum: 2007.03.26 hétfő, 18:51:00 »

Aha, jók is, mert hazafelé sem rázott, sőt már nem is húzott jobbra az autó! Pedig nem is volt bent futóműves, így azt nem tudtam megnézetni...
Akkor jó, sok baleset mentes km-t vele!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #6986 Dátum: 2007.03.26 hétfő, 20:02:00 »

2002 Mondeom van. Jelenleg 205/55 R16 os téli gumim van és acél felnivel. Készülök venni alufelnit. Mivel nyári gumit is kell vennnem, gondolkozom a 18" -os alufelnin és a 225/40 R18 -as gumin. Mit szoltok hozzá? Az utak miatt gondolkodom.
Kaptam 7x16 5x108 ET42KF Alessio Montecarlo és GoodYear Hydra Grip 205/55 R 16 91 H
44070 ft/db, mit szoltok hozzá, megéri?
Naplózva
szabogaby
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1125



E-mail
« Új hozzászólás #6987 Dátum: 2007.03.26 hétfő, 20:53:00 »

Fordos szelepsapkát keresők!
Ma gumis ismerősnél jártam, akitől éppen távozott egy üzletkötő. Megadták a számát, emblémás szelepsapikat forgalmaz.
Naplózva

1996 1.8 TD MKI.
2003 2.0 TDCi Ghia 115 LE MKIII.
Jelenleg 2008 2.0 TDCi Titanium Kombi MKIV.
szabogaby
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1125



E-mail
« Új hozzászólás #6988 Dátum: 2007.03.26 hétfő, 20:56:00 »

Fordos szelepsapkát keresők!
Ma gumis ismerősnél jártam, akitől éppen távozott egy üzletkötő. Megadták a számát, emblémás szelepsapikat forgalmaz.
Nem tudom ide írhatom-e, ha nem akkor majd kimoderáljátok:
A forgalmazó Koós János - Eger 30/9426-199
Ha jól emlékszem 600 Ft.
Talira, esetleg nagyobb tételben kedvezmény talán kiszorítható
Naplózva

1996 1.8 TD MKI.
2003 2.0 TDCi Ghia 115 LE MKIII.
Jelenleg 2008 2.0 TDCi Titanium Kombi MKIV.
Vendég
« Új hozzászólás #6989 Dátum: 2007.03.26 hétfő, 20:57:00 »

2002 Mondeom van. Jelenleg 205/55 R16 os téli gumim van és acél felnivel. Készülök venni alufelnit. Mivel nyári gumit is kell vennnem, gondolkozom a 18" -os alufelnin és a 225/40 R18 -as gumin. Mit szoltok hozzá? Az utak miatt gondolkodom.
Kaptam 7x16 5x108 ET42KF Alessio Montecarlo és GoodYear Hydra Grip 205/55 R 16 91 H
44070 ft/db, mit szoltok hozzá, megéri?
Alessiot NE! A beceneve "puhafém" felni. Próbálj gyárit vagy OZ-t de mindenesetben nézd a minőségét.
Naplózva
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #6990 Dátum: 2007.03.26 hétfő, 21:08:00 »

Alessiot NE! A beceneve "puhafém" felni. Próbálj gyárit vagy OZ-t de mindenesetben nézd a minőségét.
Nekem az elöző scorpiomon az volt, semmi baj nem volt vele.
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #6991 Dátum: 2007.03.26 hétfő, 21:15:00 »

2002 Mondeom van. Jelenleg 205/55 R16 os téli gumim van és acél felnivel. Készülök venni alufelnit. Mivel nyári gumit is kell vennnem, gondolkozom a 18" -os alufelnin és a 225/40 R18 -as gumin. Mit szoltok hozzá? Az utak miatt gondolkodom.
Kaptam 7x16 5x108 ET42KF Alessio Montecarlo és GoodYear Hydra Grip 205/55 R 16 91 H
44070 ft/db, mit szoltok hozzá, megéri?
Én Alessio-t nem vennék, a 18"-os szép, de ezekre az utakra meggondoladnó, romlani fog a komfort, nagyobb lesz a fogyi, és drágább az abroncs. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #6992 Dátum: 2007.03.26 hétfő, 21:17:00 »

Alessiot NE! A beceneve "puhafém" felni. Próbálj gyárit vagy OZ-t de mindenesetben nézd a minőségét.
BBS felnik se rosszak!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #6993 Dátum: 2007.03.26 hétfő, 22:27:00 »

Én Alessio-t nem vennék, a 18"-os szép, de ezekre az utakra meggondoladnó, romlani fog a komfort, nagyobb lesz a fogyi, és drágább az abroncs. Smiley
Elvileg ez mind igaz, de annyira nem vészes az abroncs árán kívűl a többi.
Az autó stabilabb lesz fényévekkel, a fogyi az 3decivel több egyenlőre az átlagom, a rázás meg annyira nem vészes és nem érzem különösebben.
Annyi, hogy sérülékenyebb lehet a felni.
16-os keréknél 112,5mm, a 18-nál meg 89,9mm az oldal magassága a guminak.A fékút az rövidebb!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6994 Dátum: 2007.03.26 hétfő, 22:40:00 »

BBS felnik se rosszak!
Húzós áruk van!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6995 Dátum: 2007.03.26 hétfő, 22:56:00 »

Ezt az oldalt érdemes megnézni egyszer!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6996 Dátum: 2007.03.26 hétfő, 23:01:00 »

Ma láttam egy MKIII-at Momo GTR felniken. Elsőre nagyobbnak tűnt, de "csak" a gyári 205/55/R16 volt - q jól náz ki az a felni, kár hogy annak is vagy 35e Ft darabja...Itt van.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6997 Dátum: 2007.03.27 kedd, 13:15:00 »

hihi mennyit elszórakoztam ezzel!!! álmodoztam is...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6998 Dátum: 2007.03.27 kedd, 15:10:00 »

ÜDV!
Kellene a téli gumijaimra 1 garnitúra lemezfelni:  
 
6,5x16 5*108 osztású.
 
Megelégednék használt, de jó állapotúval is!  
Előre is köszi, ha valaki útba igazítana!?
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #6999 Dátum: 2007.03.27 kedd, 15:25:00 »

Jó pipa vagyok rátok! Lebeszéltetek az alessio felniről, pedig már a mintát is kinéztem. Most mi a fenét vegyek? Kellene a fiestára 14 colos. Ja, és kerül amibe kerül, pénz nem számít! Csak olcsó legyen. Használt is jó lenne. És mind a 4 egyforma legyen! Lehetőleg sokküllős.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Oldalak: 1 ... 133 134 135 136 137 138 139 [140] 141 142 143 144 145 146 147 ... 555   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.093 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.