Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.04 szombat, 23:29:49 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 ... 555   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Felnik, gumik  (Megtekintve 6569932 alkalommal)
0 Felhasználó és 39 vendég van a témában
Vendég
« Új hozzászólás #650 Dátum: 2004.09.27 hétfő, 20:38:00 »

Sziasztok !
 
II.Mondeora keresek 15" acélfelnit. Szeged, Békéscsaba, Debrecen kizárva. Már néztem. Ha valaki tud reális áron, kérem üzenjen, vagy hívjon a 30/985-4729 en. Köszike!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #651 Dátum: 2004.10.04 hétfő, 14:17:00 »

Sziasztok!
Jelenleg 195/60-as 15-ös gumik vannak az 1.8 kombi MKII-men.
Ha akarok téi gumit venni előre az milyen méretű lehet?
Naplózva
Maffy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5378


9094814
E-mail
« Új hozzászólás #652 Dátum: 2004.10.04 hétfő, 14:38:00 »

Sziasztok!
Jelenleg 195/60-as 15-ös gumik vannak az 1.8 kombi MKII-men.
Ha akarok téi gumit venni előre az milyen méretű lehet?
Váltóméretek
Naplózva

Egy valódi beSTia™
ST200 2.5 V6 (2000.04)
Vendég
« Új hozzászólás #653 Dátum: 2004.10.04 hétfő, 15:11:00 »

Kösz.
Ha jól olvasom, ez azt jelenti, hogy 185-ös, valamint nagyobbak mehetnek rá...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #654 Dátum: 2004.10.04 hétfő, 15:16:00 »

Kösz.
Ha jól olvasom, ez azt jelenti, hogy 185-ös, valamint nagyobbak mehetnek rá...
Szia Lamb!
Milyen felnikre akarod rakni? Alapból a 185-ös, mint keskenyebb jó választás, csak a per érték nem mindegy. A felnitől függ.
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #655 Dátum: 2004.10.04 hétfő, 21:50:00 »

Véleményetek szerint a 185/70*14-es milyen MkII Tádéra.Mehet rá,vagy sok az a +20 mm?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #656 Dátum: 2004.10.04 hétfő, 22:12:00 »

Véleményetek szerint a 185/70*14-es milyen MkII Tádéra.Mehet rá,vagy sok az a +20 mm?
Szia GyGYu!
 
Nekem ilyenek a téliek, 1 mm-rel kisebbek csak mint a 195/60R15-ös, az enyém 15"-os rendszerű.
Tegnap raktam fel a télieket. Nagyon jó érzés volt, hogy viszajött az a "hajózós" érzés. Jöttem is 155-tel, mint a villám, pedig nem szoktam hajtani, de most olyan jó volt. A nyári sem fapados, de már nagyon kellett ez a luxus. ;-)))
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #657 Dátum: 2004.10.04 hétfő, 22:28:00 »

Köszi ND!
Akkor holnap visszamegyek és megveszem a gumikat.Ma nem mertem a méret különbség miatt.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #658 Dátum: 2004.10.05 kedd, 00:16:00 »

Szia GyGYu!
 
Nekem ilyenek a téliek, 1 mm-rel kisebbek csak mint a 195/60R15-ös, az enyém 15"-os rendszerű.
Tegnap raktam fel a télieket. Nagyon jó érzés volt, hogy viszajött az a "hajózós" érzés. Jöttem is 155-tel, mint a villám, pedig nem szoktam hajtani, de most olyan jó volt. A nyári sem fapados, de már nagyon kellett ez a luxus. ;-)))
Üdv ND
ND,
 
nincs még korán a télihez? Napközbe itt 23-24C van.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #659 Dátum: 2004.10.05 kedd, 07:14:00 »

Sziasztok!Azt szeretném megtudakolni,hogy szerintetek egy átlagos gumi(Fulda) általános használat mellett kb mennyi km-t tud teljesiteni?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #660 Dátum: 2004.10.05 kedd, 08:26:00 »

ND,
 
nincs még korán a télihez? Napközbe itt 23-24C van.
Szia Scratch!
 
Igen meleg van, de most kissé kiszámíthatatlan az időm, most meg volt a cserére. Még aznap este volt egy nagy fékezésem, negyediknek voltam, amikor előttünk úgy döntött valaki, hogy bedönti a gépet a kanyarba. Jó vicc volt a mögötte mennőkkel szembe. Itt aztán nem volt fék vilogtatás, csak satu. Abs is dolgozott, ezek a lamellás puha télik fogtak meg, a nyárival beleszálltam volna, mint a győzelmi zászló ;-)))
Amikor láttam, hogy már sikerült megállnom, már néztem a visszapillantót, hogy esetleg a hátsómat mennyire huzzam be ;-))) De szerencsére mögöttem volt ideje megállni, mert úgy hatvan méterrel előtte jöttem be eléje és le volt maradva. Pedig már fel akartam áldozni azt az egy méter húszat is. ;-)))
Általában októgber közepétől, március végéig használom a télit. A "meleg" időben éppen olyan jól fog, csak kopik. Tekintettel, hogy három ciklusba használom max 25 ezret futnak, igy nem gazdaságtalan, hogy kopnak, de azért fognak! Neked kellene tudnod legjobban a hegyek között ma még szép idő van, reggel meg már tejfölbe megy az ember, estemeg már esik a hó. Pont felétek jártam úgy, hogy április végén havasak voltak az útak (1988), pedáloztam is mire kimásztam a völgyből ;-)))
Persze a következőbe való leszánkázás se volt semmi élmény, pedig én mindig terepes mintájú gumit választok.
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #661 Dátum: 2004.10.05 kedd, 08:29:00 »

Köszi ND!
Akkor holnap visszamegyek és megveszem a gumikat.Ma nem mertem a méret különbség miatt.
Szia GyGyu!
Nincs egy valamire való mailcímed? Szóljál és összehozunk egyet ;-)))
Akartam még infot adni, csak a többieket nem akartam untatni.
Üdv ND
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #662 Dátum: 2004.10.05 kedd, 09:30:00 »

Szia Scratch!
 
Igen meleg van, de most kissé kiszámíthatatlan az időm, most meg volt a cserére. Még aznap este volt egy nagy fékezésem, negyediknek voltam, amikor előttünk úgy döntött valaki, hogy bedönti a gépet a kanyarba. Jó vicc volt a mögötte mennőkkel szembe. Itt aztán nem volt fék vilogtatás, csak satu. Abs is dolgozott, ezek a lamellás puha télik fogtak meg, a nyárival beleszálltam volna, mint a győzelmi zászló ;-)))
Amikor láttam, hogy már sikerült megállnom, már néztem a visszapillantót, hogy esetleg a hátsómat mennyire huzzam be ;-))) De szerencsére mögöttem volt ideje megállni, mert úgy hatvan méterrel előtte jöttem be eléje és le volt maradva. Pedig már fel akartam áldozni azt az egy méter húszat is. ;-)))
Általában októgber közepétől, március végéig használom a télit. A "meleg" időben éppen olyan jól fog, csak kopik. Tekintettel, hogy három ciklusba használom max 25 ezret futnak, igy nem gazdaságtalan, hogy kopnak, de azért fognak! Neked kellene tudnod legjobban a hegyek között ma még szép idő van, reggel meg már tejfölbe megy az ember, estemeg már esik a hó. Pont felétek jártam úgy, hogy április végén havasak voltak az útak (1988), pedáloztam is mire kimásztam a völgyből ;-)))
Persze a következőbe való leszánkázás se volt semmi élmény, pedig én mindig terepes mintájú gumit választok.
Üdv ND
Milyen gumid van?
 
Egy igazi télivel 5 fok felett az elsőbe ugrottál volna bele, és nem az elötted menőbe. Ezek direkt olyanok, hogy csak a hideget szeretik. Ezért is imádom, ha vki 4évszakossal jön. Az kuka!!!
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #663 Dátum: 2004.10.05 kedd, 10:49:00 »

van egy kis problémám. Hm... nem is olyan kicsi. Vettem két tök új Pirelli P3000es gumit tavaly, azóta mentem vele vagy 20.000-et. Múlt héten kaptam egy defektet, az egyik gumi állítólag már használhatatlan. Most mit csináljak? Vegyek egy új gumit a másik oldalra? Szerintem egy kb fél milimétert már lekopott, úgyhogy nem biztos, hogy jó lesz... Vagy dobjam ki a másik gumit is? Esetleg nem kell valakinek pótkerékre?Smiley Ott úgyis sok a 10év fölötti:)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #664 Dátum: 2004.10.05 kedd, 11:19:00 »

Szia Scratch!
 
Igen meleg van, de most kissé kiszámíthatatlan az időm, most meg volt a cserére. Még aznap este volt egy nagy fékezésem, negyediknek voltam, amikor előttünk úgy döntött valaki, hogy bedönti a gépet a kanyarba. Jó vicc volt a mögötte mennőkkel szembe. Itt aztán nem volt fék vilogtatás, csak satu. Abs is dolgozott, ezek a lamellás puha télik fogtak meg, a nyárival beleszálltam volna, mint a győzelmi zászló ;-)))
Amikor láttam, hogy már sikerült megállnom, már néztem a visszapillantót, hogy esetleg a hátsómat mennyire huzzam be ;-))) De szerencsére mögöttem volt ideje megállni, mert úgy hatvan méterrel előtte jöttem be eléje és le volt maradva. Pedig már fel akartam áldozni azt az egy méter húszat is. ;-)))
Általában októgber közepétől, március végéig használom a télit. A "meleg" időben éppen olyan jól fog, csak kopik. Tekintettel, hogy három ciklusba használom max 25 ezret futnak, igy nem gazdaságtalan, hogy kopnak, de azért fognak! Neked kellene tudnod legjobban a hegyek között ma még szép idő van, reggel meg már tejfölbe megy az ember, estemeg már esik a hó. Pont felétek jártam úgy, hogy április végén havasak voltak az útak (1988), pedáloztam is mire kimásztam a völgyből ;-)))
Persze a következőbe való leszánkázás se volt semmi élmény, pedig én mindig terepes mintájú gumit választok.
Üdv ND
Hat a tesztek nem eppen azt hozzak ki, hogy a teli gumi szaraz uton meleg idoben jobb lenne mint a nyari....
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #665 Dátum: 2004.10.05 kedd, 11:36:00 »

Hat a tesztek nem eppen azt hozzak ki, hogy a teli gumi szaraz uton meleg idoben jobb lenne mint a nyari....
A "meleg" szó lentebb is idézőjelben volt. Akkor este meg nem volt valami meleg, persze számomra, de a guminak az meleg volt. Pont az mondom, hogy téli-nyári kell. Nem négy évszakos. De Magyarországon az autósok 60%-ának nincs téli gumija! Mert, hogy nem jár hegyen, nem jár ha nem tud menni, meg ki tudja milyen álmagyarázatok végett. Aztán amikor balesetet szenved, vagy okoz, akkor meg az időjárás a hibás.
Kiváncsi lennék, hogy a Klub tagok között van-e mindenkinek négy téligumija?
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #666 Dátum: 2004.10.05 kedd, 11:53:00 »

A "meleg" szó lentebb is idézőjelben volt. Akkor este meg nem volt valami meleg, persze számomra, de a guminak az meleg volt. Pont az mondom, hogy téli-nyári kell. Nem négy évszakos. De Magyarországon az autósok 60%-ának nincs téli gumija! Mert, hogy nem jár hegyen, nem jár ha nem tud menni, meg ki tudja milyen álmagyarázatok végett. Aztán amikor balesetet szenved, vagy okoz, akkor meg az időjárás a hibás.
Kiváncsi lennék, hogy a Klub tagok között van-e mindenkinek négy téligumija?
Üdv ND
Valamilyen tesztben olvastam, hogy +2-3C fokig jobb csak a teli szaraz uton.
A javasolt homerseklet +7C fok ahol valtani kell, de ez az atlaghomersekletre vonatkozik.
Szoval az emlitett helyzetben a nyari gumi szerintem jobban teljesitett volna, ugyanis a teli a melegebb idoben elkezd nyulni ami csokkenti a fekezes hatasfokat. Mindenesetre en nem szoktam cserelni november elott meg itt Svajcban sem, es marciusban mar visszakerul a nyari.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #667 Dátum: 2004.10.05 kedd, 11:56:00 »

Hagyjuk a meleg témát, nem kell mindig a melegekkel foglalkozni. Gumi: nekem sokáig nem volt téli gumim (csak tavaly óta van), és azért nyári gumival nem egy leányálom autózni. Bár csak javarészt pesten használtam, meg hát nyilván sokkal lassabban mentem vele, de... Tavaly télen, amikor leesett az első hó, még nyárival mentem. Aztán, amikor a kereszteződés előtt szerettem volna megállni, majd átcsúsztam rajta (1 hónapos verdával). Szerencsére senki sem jött, de én nagy gyorsan vettem téli gumit. Hááát, elég nagy a különbség. Viviki: hátra talán még jó, ha veszel hozzá egy újat. Előre semmi esetre sem. Igazából hanyagolnod kéne, és venni 2 újat.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #668 Dátum: 2004.10.05 kedd, 12:08:00 »

Valamilyen tesztben olvastam, hogy +2-3C fokig jobb csak a teli szaraz uton.
A javasolt homerseklet +7C fok ahol valtani kell, de ez az atlaghomersekletre vonatkozik.
Szoval az emlitett helyzetben a nyari gumi szerintem jobban teljesitett volna, ugyanis a teli a melegebb idoben elkezd nyulni ami csokkenti a fekezes hatasfokat. Mindenesetre en nem szoktam cserelni november elott meg itt Svajcban sem, es marciusban mar visszakerul a nyari.
Izlések és pofonok kérdése. Saját tapasztalatom, saját magam számára. 25 éves jogsival már eléggé szenilis az ember, hogy ököl szabályokat találjon ki magának. Ráadásul a téligumi tárolási helye 250 km-rel odébb van, ez is befolyásolta a felrakást. Mit adj istók, holnap megint megyek oda, pedig két nappal ezelőtt még nem úgy állt.
Nem hiszem, hogy csak eufórikusan volt meg az az érzetem, hogy nyárival nem jött volna ez össze. Az meg saját hibám, hogy jobban hiszek magamnak, mint a teszteknek. Pláne ha elakarnak adni vele valamit. ;-))) Láttam már egymásnak ellentmondó teszteket. Más teszt mód, más eredmény.
Üdv ND
ui.: Nem mondtam senkinek, hogy télire fel.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #669 Dátum: 2004.10.05 kedd, 19:38:00 »

Hagyjuk a meleg témát, nem kell mindig a melegekkel foglalkozni. Gumi: nekem sokáig nem volt téli gumim (csak tavaly óta van), és azért nyári gumival nem egy leányálom autózni. Bár csak javarészt pesten használtam, meg hát nyilván sokkal lassabban mentem vele, de... Tavaly télen, amikor leesett az első hó, még nyárival mentem. Aztán, amikor a kereszteződés előtt szerettem volna megállni, majd átcsúsztam rajta (1 hónapos verdával). Szerencsére senki sem jött, de én nagy gyorsan vettem téli gumit. Hááát, elég nagy a különbség. Viviki: hátra talán még jó, ha veszel hozzá egy újat. Előre semmi esetre sem. Igazából hanyagolnod kéne, és venni 2 újat.
van két újam... de akkoris:(
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #670 Dátum: 2004.10.05 kedd, 20:05:00 »

van egy kis problémám. Hm... nem is olyan kicsi. Vettem két tök új Pirelli P3000es gumit tavaly, azóta mentem vele vagy 20.000-et. Múlt héten kaptam egy defektet, az egyik gumi állítólag már használhatatlan. Most mit csináljak? Vegyek egy új gumit a másik oldalra? Szerintem egy kb fél milimétert már lekopott, úgyhogy nem biztos, hogy jó lesz... Vagy dobjam ki a másik gumit is? Esetleg nem kell valakinek pótkerékre?Smiley Ott úgyis sok a 10év fölötti:)
Szia Vikiviki!
Mi a mérete a guminak? 195/60r15 ? vagy ugyan ilyen magas (615-616 mm)?
Nézted az off#923-at?
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #671 Dátum: 2004.10.05 kedd, 21:01:00 »

A "meleg" szó lentebb is idézőjelben volt. Akkor este meg nem volt valami meleg, persze számomra, de a guminak az meleg volt. Pont az mondom, hogy téli-nyári kell. Nem négy évszakos. De Magyarországon az autósok 60%-ának nincs téli gumija! Mert, hogy nem jár hegyen, nem jár ha nem tud menni, meg ki tudja milyen álmagyarázatok végett. Aztán amikor balesetet szenved, vagy okoz, akkor meg az időjárás a hibás.
Kiváncsi lennék, hogy a Klub tagok között van-e mindenkinek négy téligumija?
Üdv ND
Nekem van, ám nyári gumim nincs :-)
Illetve most veszek egy garnitúrát. (a 15"os ára kicsit húzós)
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #672 Dátum: 2004.10.06 szerda, 00:10:00 »

Szia Scratch!
 
Igen meleg van, de most kissé kiszámíthatatlan az időm, most meg volt a cserére. Még aznap este volt egy nagy fékezésem, negyediknek voltam, amikor előttünk úgy döntött valaki, hogy bedönti a gépet a kanyarba. Jó vicc volt a mögötte mennőkkel szembe. Itt aztán nem volt fék vilogtatás, csak satu. Abs is dolgozott, ezek a lamellás puha télik fogtak meg, a nyárival beleszálltam volna, mint a győzelmi zászló ;-)))
Amikor láttam, hogy már sikerült megállnom, már néztem a visszapillantót, hogy esetleg a hátsómat mennyire huzzam be ;-))) De szerencsére mögöttem volt ideje megállni, mert úgy hatvan méterrel előtte jöttem be eléje és le volt maradva. Pedig már fel akartam áldozni azt az egy méter húszat is. ;-)))
Általában októgber közepétől, március végéig használom a télit. A "meleg" időben éppen olyan jól fog, csak kopik. Tekintettel, hogy három ciklusba használom max 25 ezret futnak, igy nem gazdaságtalan, hogy kopnak, de azért fognak! Neked kellene tudnod legjobban a hegyek között ma még szép idő van, reggel meg már tejfölbe megy az ember, estemeg már esik a hó. Pont felétek jártam úgy, hogy április végén havasak voltak az útak (1988), pedáloztam is mire kimásztam a völgyből ;-)))
Persze a következőbe való leszánkázás se volt semmi élmény, pedig én mindig terepes mintájú gumit választok.
Üdv ND
ND,
 
én úgy tudom, hogy ameddig stabilan nincs 8-10C körül a hőmérséklet, nem kell feltenni.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #673 Dátum: 2004.10.06 szerda, 00:13:00 »

van egy kis problémám. Hm... nem is olyan kicsi. Vettem két tök új Pirelli P3000es gumit tavaly, azóta mentem vele vagy 20.000-et. Múlt héten kaptam egy defektet, az egyik gumi állítólag már használhatatlan. Most mit csináljak? Vegyek egy új gumit a másik oldalra? Szerintem egy kb fél milimétert már lekopott, úgyhogy nem biztos, hogy jó lesz... Vagy dobjam ki a másik gumit is? Esetleg nem kell valakinek pótkerékre?Smiley Ott úgyis sok a 10év fölötti:)
vikiviki,
 
mi az a 0,5mm? Ne viccelj már! Vegyél egy ugyan olyat újjan, és semmi gond nem lesz belölle ha az egyik kopotabb.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #674 Dátum: 2004.10.06 szerda, 00:15:00 »

A "meleg" szó lentebb is idézőjelben volt. Akkor este meg nem volt valami meleg, persze számomra, de a guminak az meleg volt. Pont az mondom, hogy téli-nyári kell. Nem négy évszakos. De Magyarországon az autósok 60%-ának nincs téli gumija! Mert, hogy nem jár hegyen, nem jár ha nem tud menni, meg ki tudja milyen álmagyarázatok végett. Aztán amikor balesetet szenved, vagy okoz, akkor meg az időjárás a hibás.
Kiváncsi lennék, hogy a Klub tagok között van-e mindenkinek négy téligumija?
Üdv ND
ND,
 
nekem van. Smiley Itt a hegyekbe nélküle lehetetlen közlekedni, néha még a lánc is kell.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #675 Dátum: 2004.10.06 szerda, 01:34:00 »

ND,
 
én úgy tudom, hogy ameddig stabilan nincs 8-10C körül a hőmérséklet, nem kell feltenni.
Nem hogy nem kell nem is nagyon ajánlatos, mivel 7 c. alatt téli gumi a téli gumi e felett asszem a silica miatt rosszabak a tulajdonságai és csúszásra jóval hajlamosabb mint a nyári.  
 
SZVSZ Smiley)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #676 Dátum: 2004.10.07 csütörtök, 11:56:00 »

Ausztriában, vagy szlovákoknál a gumi árakról van fogalmatok?
 
Megéri utazni érte, hogy olcsóbb legyen?
 
II-es moncsihoz 15" felnire (eddig 14" volt fent), mekkora gumit vegyek?
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #677 Dátum: 2004.10.07 csütörtök, 12:08:00 »

Ausztriában, vagy szlovákoknál a gumi árakról van fogalmatok?
 
Megéri utazni érte, hogy olcsóbb legyen?
 
II-es moncsihoz 15" felnire (eddig 14" volt fent), mekkora gumit vegyek?
195\60R15
 
Tisztelettel!
Ui: a szlovák áraknak megpróbálok utánna nézni, ugyanis itt van a szomszédban!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #678 Dátum: 2004.10.07 csütörtök, 12:47:00 »

Köszi
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #679 Dátum: 2004.10.07 csütörtök, 12:47:00 »

Én Gödi vagyok, nekem is elég közel lenne kiugrani.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #680 Dátum: 2004.10.07 csütörtök, 12:52:00 »

Azt ugye tudjuk, hogy nem az számit, hogy milyen hideg van!
 
Az út hőmérséklete számit.
 
Aki reggel korán megy szeptember végén dolgozni, nem árt, ha télivel utazik. Nap közben is lehet hideg a burkolat, míg a levegőt kellemesnek érezzük. a gumio nem a napsugaraktól éri el, vagy éppen nem éri el a megfelelő hőmérsékletet, hanem az úttól és a surlódástól.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #681 Dátum: 2004.10.08 péntek, 10:12:00 »

Sziasztok!
 
Énis gumivásárláson töröm a fejem, mert aztmondta legutóbb a gumis csóka, hogy ezzel már nem járkálna vizes úton. Hiába, anno 2 éve a felnikkel együtt vettem a gumókat, és már akkor használtak voltak, bár 80-90%-osak. Azota kicsit elkoptak, bár kb olyan 20ast nyomtam bele a 2 év alatt.
Lényeg a lényeg, hogy le akarnám cserélni, de méret szempontjából tanácstalan vagyok.
Itt egy kép a kerékröl : http://free.x3.hu/andiemondeo/dscn0256.jpg
Sajna én nem látom rajta a méretet, de ha hazaértem, azért megnézem, és beirom.
A felni 15''-os, rs cosworthról lett lekapva. Fogalmam sincs, milyen széles.
Korábbi talikon a kollegák emlitették, hogy szerintük ez a gumi nem váltóméret, igy csal a kmórám.
A kérdésem az lenne, hogy akkor mi a váltóméret, és milyen gumit vegyek rá most?
(jó lenne a mostaninál kicsit vastagabb, mert ez egyrészt gyilkolja a futómüvet a remek pesti utakon, másrészt kicsit csúnya a nagy rés a sárvédö és a kerék között)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #682 Dátum: 2004.10.08 péntek, 10:34:00 »

Na, közben találtam egy táblázatot a gyári kerekekröl.
http://www.gumibolt.hu/autotip/ford.htm
 
Eszerint nekem gyárilag 185/65R14H volt fent.
Ezzel szemben most 15''os felnik vannak. Akkor melyik váltóméretet kell néznem Maffy táblázata alapján?
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #683 Dátum: 2004.10.08 péntek, 10:35:00 »

Azt ugye tudjuk, hogy nem az számit, hogy milyen hideg van!
 
Az út hőmérséklete számit.
 
Aki reggel korán megy szeptember végén dolgozni, nem árt, ha télivel utazik. Nap közben is lehet hideg a burkolat, míg a levegőt kellemesnek érezzük. a gumio nem a napsugaraktól éri el, vagy éppen nem éri el a megfelelő hőmérsékletet, hanem az úttól és a surlódástól.
De azt ugye tudjuk, hogy az út hőmérsékletét befolyásolja a külső hőmérséklet.
 
És a súrlódástól akár 0 fokos hőmérsékletű aszfalton is felmelegedhet túlságosan a gumi, ha külső hőmérséklet jóval melegebb. Egyébként dilemmás a dolog, hogy reggel jobb lenne a téli, de napközben már életveszélyes. Ez lassan már pont egy ilyen időszak. Nekem melegben olyan a télim, mintha jégen autóznék, és ezáltal radíroz is, tehát kopik.
 
Mostanra várom az olyan álmaimat, hogy leesett az első hó mire felkelek, és azon idegeskedem, hogy hogyan fogok eljutni kedves Fegyu barátomhoz, aztán mindig felébredek!:-)
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #684 Dátum: 2004.10.08 péntek, 11:08:00 »

Igazad van, de az út nem vált olyan gyorsan hőt, mint a levegő. Persze, hogy nem lehet minden nap 2* kereket cserélni, de akkor is az út hőmérséklete ami a jó gumi választást meghatározza.
 
Egyébként ennek szerintem nem Magyarországon van jelentősége. Ez ott jól követhető, ahol a tél az tél, a nyár az nyár! ld.: északi országok, vagy a nagyon déli országok, városok.
 
Nálunk nincs sok értelme az időjárást, aszfalthőt figyelni. Októbertől májusig szerintem jó a téli tappancs.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #685 Dátum: 2004.10.08 péntek, 11:20:00 »

Na, közben találtam egy táblázatot a gyári kerekekröl.
http://www.gumibolt.hu/autotip/ford.htm
 
Eszerint nekem gyárilag 185/65R14H volt fent.
Ezzel szemben most 15''os felnik vannak. Akkor melyik váltóméretet kell néznem Maffy táblázata alapján?
205/55/15 nálam ez a jó, csak ritka méret ...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #686 Dátum: 2004.10.08 péntek, 11:47:00 »

205/55/15 nálam ez a jó, csak ritka méret ...
És ez a 185/65R14H váltómérete?
 
Egyébként mit jelent az, hogy váltóméret? A leges legkülsö átmérö azonos? (nyilván ez számit körbeforduláskor)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #687 Dátum: 2004.10.08 péntek, 11:59:00 »

És ez a 185/65R14H váltómérete?
 
Egyébként mit jelent az, hogy váltóméret? A leges legkülsö átmérö azonos? (nyilván ez számit körbeforduláskor)
Igen: annak a váltómérete, de nem nagyon értem én se, talán az "összkép" miatt ... majd a Fegyu :-)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #688 Dátum: 2004.10.08 péntek, 12:15:00 »

Akkor sem értem ezt a táblázatot.
Volna olyan kedves valaki, és beirná azokat a méreteket, amik váltóméretek, illetve azokat, amik még "beleférnek" ? (nem csal nagyon a kmóra)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #689 Dátum: 2004.10.08 péntek, 12:40:00 »

Wááá!
Találtam egy kib. jó kalkulátort!
http://www.miata.net/garage/tirecalc.html
Pontosan megmutatja, hogy a gyáritól való eltérés mit eredményez. Mennyivel mész valójában, ha a km órád 100at mutat, stb.
Mostmár azt is tudom, hogy a 195/55/R15 a jó váltóméret a gyáro 185/65/R14-hez, és a 205/55/R15 1.7%-os eltérést fog mutatni! (100 helyett 101.7 km/h-val mész valójában Smiley
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #690 Dátum: 2004.10.08 péntek, 12:55:00 »

Most kaptam infót, hoy a felnimre a 205-ös nem baba. Legalábbis nem ajánlják, mert túl szíles rálya az abroncs.
 
Az 55-östől nem lesz qrva pattogós, kemény a séta?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #691 Dátum: 2004.10.08 péntek, 12:58:00 »

Most kaptam infót, hoy a felnimre a 205-ös nem baba. Legalábbis nem ajánlják, mert túl szíles rálya az abroncs.
 
Az 55-östől nem lesz qrva pattogós, kemény a séta?
Biztos, hogy nem ! Tapasztalat. ( 215/45 )
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #692 Dátum: 2004.10.08 péntek, 13:02:00 »

Ez a kalkulátor tényleg fasza!
 
Inplementálni kellene a mondeo.hu-ba
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #693 Dátum: 2004.10.08 péntek, 13:11:00 »

Wááá!
Találtam egy kib. jó kalkulátort!
http://www.miata.net/garage/tirecalc.html
Pontosan megmutatja, hogy a gyáritól való eltérés mit eredményez. Mennyivel mész valójában, ha a km órád 100at mutat, stb.
Mostmár azt is tudom, hogy a 195/55/R15 a jó váltóméret a gyáro 185/65/R14-hez, és a 205/55/R15 1.7%-os eltérést fog mutatni! (100 helyett 101.7 km/h-val mész valójában Smiley
Tényleg jó !
Az én eltérésem 4,9% !!!
100 kmh helyett 104,9 kmh.  
195 kmh már mutatott az órám, s ha minden igaz akkor az 204,5 kmh
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #694 Dátum: 2004.10.08 péntek, 13:12:00 »

Ja 1.8 tádé 215/45-17
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #695 Dátum: 2004.10.08 péntek, 13:13:00 »

Nekem most állítólag gyári méretem van!
 
Mikor 4-5 városban külföldön 50-et mutatott az utcai rémisztgető mérő, nekem az órám majdnem 60-at.
Óóóóóóóóóó
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #696 Dátum: 2004.10.08 péntek, 13:14:00 »

Zombi, az már lánctalp!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #697 Dátum: 2004.10.08 péntek, 13:31:00 »

Nem is akadtam még el sehol.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #698 Dátum: 2004.10.08 péntek, 15:32:00 »

Tényleg jó !
Az én eltérésem 4,9% !!!
100 kmh helyett 104,9 kmh.  
195 kmh már mutatott az órám, s ha minden igaz akkor az 204,5 kmh
Es azt honnan tudod, hogy eleve nem csalt mondjuk felfele az orad 10%-ot?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #699 Dátum: 2004.10.08 péntek, 15:34:00 »

Ez igaz. Nemtom.
Az is lehet, hogy csak 170kmh val megyek. kitudja.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 ... 555   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.08 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.