Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.05 vasárnap, 01:24:38 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 149 150 151 152 153 154 155 [156] 157 158 159 160 161 162 163 ... 555   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Felnik, gumik  (Megtekintve 6570262 alkalommal)
0 Felhasználó és 57 vendég van a témában
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #7750 Dátum: 2007.10.18 csütörtök, 15:02:30 »

Tud valaki helyet, olcsó, de nem gagyi nyomatékkulcsra?
Nekem a gyári emelőhöz adott kulcs, nagyon rossz, teljesen ki van tágulva, szinte körbe forog a kerékanyán, mindenképp venni akarok másikat, ha sikerülne olcsón szerezni nyomatékkulcsot, csak az lenne az igazi, nem?

Levettem ma egyik kerem, a belső oldalán van egy kis bemélyedés, nem nagy 1-2mm lehet, ez szálszakadás? Ha igen, még a téli cseréiig járhatok így vele?

Ja én Aaasztriában láttam 20EUR körül egyet. Nem tudom a minőségét, de nem a gagyi cuccok boltjában vót...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #7751 Dátum: 2007.10.18 csütörtök, 16:24:51 »

Nyomatékkulccsal húzni igazából csak az alufelnit van értelme. SŐt az azzal is kéne, de a gumisok 99%-a nekiáll a légkulccsal. Egyedül a cimborámnál, akik kikalapálták és fényezték a verdát, láttam, hogy nyomatékkulcsot használtak.
Lemezfelnit én is otthon szoktam feltenni sima keresztkulccsal.

Akkor az alut feltetetni inkább csak gumissal ajánlott?
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #7752 Dátum: 2007.10.18 csütörtök, 16:29:11 »

ITT van jó sok féle nyomatékkulcs. sajnos nem 1-2E Ft.-ba kerülnek. ezek a beta cuccok 30E indulóárral vannak a 1/2" méretben. húzási ereje legyen monnyuk valahol 30-210Nm. sztem ennyit nem ér otthoni használatra, csak kereket huzogni. nyomatékkulcsot mindenképp minőségit kell venni (nálam ez a beta az alja amiért pénzt adnék), mert a gagyi csak állítólag mér jól. lehet TALÁLNI olcsóbbat is mint 30E, de nekem ez nem kellene. ez valahol a jó és a gagyi közötti aranyközépút, árban és minőségben is. sajnos ennél a dolognál a jó és az olcsó nagyon különválasztható. a jót meg kell fizetni.

másik dolog, a gumis levegőkulcsa. a levegőkulcsok (újak) nagyrészén már beállítható 1 bizonyos húzási érték. nem pontos Nm-re állítható, hanem monnyuk 4 v 6 fokozata van és a fokozatoknak van nyomaték értéke pl, 1es fokozat ~35Nm 2es fokozat ~70Nm és így tovább. szal ha neki be van állítva a kulcsa akkor nem kell minden autónál külön tekergetnie, és biztos, h eléggé meg is húzza, de nem nyomja szét a felnit. a régi kulcsok amik nem fokozatosak, azok nyomaték érték szerint voltak kaphatóak, és a méretük is ennek megfelelő volt. pl mi az 1ik levegőkulcsunkat egyszerűen csak bikának hívtuk, mert előtte nem volt akadály. ami nem lazult azt egyszerűen leszakította, időnként ez nagyon jól jött. pl a kerékcsavar 22X1,5 menetű volt ami baromi strapabíró .. ezt mint a rongyot szakította le ha nem lazult, húzáshoz nem is használtuk.
lényeg az, h a gumis nem feltétlen tesz rosszat veled, ha az alufelnidet levegőkulcsal húzza. de az én kedvenc gumisom amíg régi kulcsa volt addig szétszedte a cuccot levegőkulcsal, és nyomatékkulcsal pakolt össze, h ne tegyen kárt. már 1 ideje újfajta levegőkulcsa van és a nyomatékkulcs a polcon figyel bedobozolva, vastag porréteg alatt.

Hát én is úgy látom, hogy inkább veszek egy jó kerszt kulcsot, mert ez a gyári elég vacak. Próbáltam volna megspróolni a gumist, de akkor ha ez kell az alunak, tegye fel ő.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #7753 Dátum: 2007.10.18 csütörtök, 16:30:14 »

Sztem felesleges. Hány autót hallottál kerékkiesve menni, mert elötte nem volt nyomatékkulccsal meghúzva a csavar?
A szerelő használjon, mint ahogy Fegyu is teszi, de én otthon bízom a karnyomatékomban:) Egy idő után hidd el, hogy rááll a kezed...

Inkább drága, mint felesleges. Smiley
A felni megóvása miatt gondoltam a dologra.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
szendre
Vendég
« Új hozzászólás #7754 Dátum: 2007.10.18 csütörtök, 17:07:44 »

Tud valaki helyet, olcsó, de nem gagyi nyomatékkulcsra?
Nekem a gyári emelőhöz adott kulcs, nagyon rossz, teljesen ki van tágulva, szinte körbe forog a kerékanyán, mindenképp venni akarok másikat, ha sikerülne olcsón szerezni nyomatékkulcsot, csak az lenne az igazi, nem?

Levettem ma egyik kerem, a belső oldalán van egy kis bemélyedés, nem nagy 1-2mm lehet, ez szálszakadás? Ha igen, még a téli cseréiig járhatok így vele?

ITT van jó sok féle nyomatékkulcs. sajnos nem 1-2E Ft.-ba kerülnek. ezek a beta cuccok 30E indulóárral vannak a 1/2" méretben. húzási ereje legyen monnyuk valahol 30-210Nm. sztem ennyit nem ér otthoni használatra, csak kereket huzogni. nyomatékkulcsot mindenképp minőségit kell venni (nálam ez a beta az alja amiért pénzt adnék), mert a gagyi csak állítólag mér jól. lehet TALÁLNI olcsóbbat is mint 30E, de nekem ez nem kellene. ez valahol a jó és a gagyi közötti aranyközépút, árban és minőségben is. sajnos ennél a dolognál a jó és az olcsó nagyon különválasztható. a jót meg kell fizetni.

másik dolog, a gumis levegőkulcsa. a levegőkulcsok (újak) nagyrészén már beállítható 1 bizonyos húzási érték. nem pontos Nm-re állítható, hanem monnyuk 4 v 6 fokozata van és a fokozatoknak van nyomaték értéke pl, 1es fokozat ~35Nm 2es fokozat ~70Nm és így tovább. szal ha neki be van állítva a kulcsa akkor nem kell minden autónál külön tekergetnie, és biztos, h eléggé meg is húzza, de nem nyomja szét a felnit. a régi kulcsok amik nem fokozatosak, azok nyomaték érték szerint voltak kaphatóak, és a méretük is ennek megfelelő volt. pl mi az 1ik levegőkulcsunkat egyszerűen csak bikának hívtuk, mert előtte nem volt akadály. ami nem lazult azt egyszerűen leszakította, időnként ez nagyon jól jött. pl a kerékcsavar 22X1,5 menetű volt ami baromi strapabíró .. ezt mint a rongyot szakította le ha nem lazult, húzáshoz nem is használtuk.
lényeg az, h a gumis nem feltétlen tesz rosszat veled, ha az alufelnidet levegőkulcsal húzza. de az én kedvenc gumisom amíg régi kulcsa volt addig szétszedte a cuccot levegőkulcsal, és nyomatékkulcsal pakolt össze, h ne tegyen kárt. már 1 ideje újfajta levegőkulcsa van és a nyomatékkulcs a polcon figyel bedobozolva, vastag porréteg alatt.

Nekem a szerelő, fényező, lakatos és rallyversenyző cimborám azért használ nyomatékkulcsot aluhoz, mert szerinte nem tesz jót neki ha üti a gép. Nem a nyomatékon van a hangsúly hanem a "tak-tak-tak-tak"- on. Szerinte. Én csak nyugodt vagyok ha így teszi fel.
Naplózva
Franky
Vendég
« Új hozzászólás #7755 Dátum: 2007.10.18 csütörtök, 18:14:18 »


Én ilyet vettem egy éve.
Tapasztalat? Hát amilyen tél volt...
Vizes, száraz úton meglepően jó! Nagyon nem kopik. Hóban? Majd idén talán kiderül.
Nekem eddig tetszik! Akciósan 20 alatt volt/db. Neten rendeltem. Ha jól emlékszem 2 ezerért házhoz is hozták. Kétszer is, mert elöszőr T-st hoztak, én meg H-st rendeltem.
Ha érdekel az elérhetőségük előkaparom!

üdv.:
sam

Startgumi-n most 20 körül van. Ha nem tudok olcsobban szerezni megrendelem onnan.
Helló!
Téligumit keresek 205/55/R16-os méretben. Melyik márkát/típust tudjátok ajánlani, a "közepes" árkategóriában (20k körül)? Én a BFGoodrich WINTER G-t néztem. Sajnos tesztet nem találok róla, számomra érthetelen módon ADAC sem tesztelte... fejvakaras (Remélem a Michelint nem karták kellemetlen helyzetbe hozni Grin ) Esetleg van valakinek tapasztalata van vele?

Kicsit drágább, de nagyon jó: GoodYear UltraGrip
Tesztek alapján tényleg jó, a mintázat is tetszik. Csak kicsit drágább... Valószínüleg marad a BFG.
Naplózva
Rob21
Vendég
« Új hozzászólás #7756 Dátum: 2007.10.18 csütörtök, 20:26:24 »

Ja én Aaasztriában láttam 20EUR körül egyet. Nem tudom a minőségét, de nem a gagyi cuccok boltjában vót...

Nekem az a tapasztalatom Ausztrában, hogy itt gagyi cuccok nem nagyon vannak. Több olyan márkával lehet találkozni, amiről nem hallottunk még, de ahogy látom, ami ausztriában olcsónak számít, az otthon legalább 1 kategóriával feljebb lenne. És adnak rá 2-3 év garit.
Nyilván a 20 EUR-os nyomatékkulcs nem nagyon alkalmas ipari méretű felhasználásra, de otthoni célokra biztosan nagyon megfelel.
Naplózva
Rob21
Vendég
« Új hozzászólás #7757 Dátum: 2007.10.18 csütörtök, 20:32:19 »

Sztem felesleges. Hány autót hallottál kerékkiesve menni, mert elötte nem volt nyomatékkulccsal meghúzva a csavar?
A szerelő használjon, mint ahogy Fegyu is teszi, de én otthon bízom a karnyomatékomban:) Egy idő után hidd el, hogy rááll a kezed...
Teljesen igaz, a kerekek elég ritkán potyognak kifelé. Az ember a biztonságra törekedve jól meg szokta tépni, ami szintén szükségtelen. A csavar önzáró, és ha meg van húzva, nem nagyon szokott kitekeredni. De mivel az ember keze nem tud Nm szerint húzni, így marad a jól megtépm módszer. Viszont ugrálni nem szabad a kulcson, hogy biztos ami biztos, a 80-90 kilómmal még tekerek egy kicsit a csavaron.
Meg a gumisok is kicsit bekenik kenyőccsel, hogy könnyebb legyen kivenni később. Ha magától ki szokna jönni (mi van???), akkor nem olajjal, hanem csavarrögzítővel kennék be.
Naplózva
Bazsa
Vendég
« Új hozzászólás #7758 Dátum: 2007.10.18 csütörtök, 20:44:31 »

Szia Wyctor!

Köszi a segítséget, de itt Miskolcon egy gumisboltban mindent elintéztem.
- Michelin Primacy Alpin PA3 205/55/16     28.000 Ft/db
- Acélfelni: 12.500 Ft/db
- csavar 600 ft/db
időpont vip., bármikor vihetem, felteszik grátisz.

Csak azt nem tudom hogy jó-e hogy gázzal fújták fel? Van aki szidja, hogy kicsapódik a víz belőle és ott fog lötyögni a felni-gumi közt súlyként. ??
« Utoljára szerkesztve: 2007.10.18 csütörtök, 20:46:57 írta Bazsa » Naplózva
Rob21
Vendég
« Új hozzászólás #7759 Dátum: 2007.10.18 csütörtök, 21:01:24 »

A Vredestein Snowtrac 2 jófajta gumi? Érdemes ilyet venni télire? Annyi a legnagyobb előnye, hogy ismeretségi alapon adnak némi kedvezményt, remélem 20-22 rugó körül el tudom hozni.
« Utoljára szerkesztve: 2007.10.18 csütörtök, 22:04:57 írta Rob21 » Naplózva
szendre
Vendég
« Új hozzászólás #7760 Dátum: 2007.10.18 csütörtök, 21:28:56 »

A Wredestein Snowtrac 2 jófajta gumi? Érdemes ilyet venni télire? Annyi a legnagyobb előnye, hogy ismeretségi alapon adnak némi kedvezményt, remélem 20-22 rugó körül el tudom hozni.

Sztem az egy jó ár érte. Nekem nagyon bejött a Vredestein gumi. A régi mondimon volt.
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #7761 Dátum: 2007.10.18 csütörtök, 21:37:24 »


Nekem az a tapasztalatom Ausztrában, hogy itt gagyi cuccok nem nagyon vannak. Több olyan márkával lehet találkozni, amiről nem hallottunk még, de ahogy látom, ami ausztriában olcsónak számít, az otthon legalább 1 kategóriával feljebb lenne. És adnak rá 2-3 év garit.
Nyilván a 20 EUR-os nyomatékkulcs nem nagyon alkalmas ipari méretű felhasználásra, de otthoni célokra biztosan nagyon megfelel.

Eh a labancok is sárgákkal csináltatnak mindent, made in PRC vagy vietnam az összes. Legfeljebb szebb a csomagolás. Majd pont a labancok fognak egy marék rizsért dolgozni? mert egy 20Euros nyomatékkulcsért ennyi lenne a fizettség.
Naplózva
Rob21
Vendég
« Új hozzászólás #7762 Dátum: 2007.10.18 csütörtök, 22:02:50 »

Nekem az a tapasztalatom Ausztrában, hogy itt gagyi cuccok nem nagyon vannak. Több olyan márkával lehet találkozni, amiről nem hallottunk még, de ahogy látom, ami ausztriában olcsónak számít, az otthon legalább 1 kategóriával feljebb lenne. És adnak rá 2-3 év garit.
Nyilván a 20 EUR-os nyomatékkulcs nem nagyon alkalmas ipari méretű felhasználásra, de otthoni célokra biztosan nagyon megfelel.
Eh a labancok is sárgákkal csináltatnak mindent, made in PRC vagy vietnam az összes. Legfeljebb szebb a csomagolás. Majd pont a labancok fognak egy marék rizsért dolgozni? mert egy 20Euros nyomatékkulcsért ennyi lenne a fizettség.
Szinte minden Sárgiában készül - az egész világon. De nem ez a fontos, hanem hogy mennyire felügyelik a minőséget. Pl. a kisfiamnak van egy Fischer Price játéka, ami Rizsföldön készült, de mégis jó minőségű, nagyon szép hangon szólal meg a kincses bödön. Ugyanaz kínai-kínaiban egy kalap sz*rt sem ér, csak valami nyöszörgés hallatszik hányingert keltő minőségben. Kína és Kína közt is nagy különbség van.
Csak aztat akartam mondani, hogy labancék talán a jobbik kínait veszik - legalábbis én eddig ezt láttam.
Naplózva
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #7763 Dátum: 2007.10.18 csütörtök, 22:11:12 »

osztrákéknál se mindenhol van kolbászból a kerítés. attól, h náluk lehet valamit kapni attól még nem biztos, h kiválló minőség. ugyanúgy lehet kapni ott is gagyit, mint a világon mindenhol. a gagyi áru nem magyarország kiváltsága, csak az itteniről egyszerűen többet tudunk, mint a kűfődiekről.
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #7764 Dátum: 2007.10.18 csütörtök, 22:14:14 »

Nekem a szerelő, fényező, lakatos és rallyversenyző cimborám azért használ nyomatékkulcsot aluhoz, mert szerinte nem tesz jót neki ha üti a gép. Nem a nyomatékon van a hangsúly hanem a "tak-tak-tak-tak"- on. Szerinte. Én csak nyugodt vagyok ha így teszi fel.

Szóval, akkor a keresztkulcs kiesett, mert vagy túl lazán, vagy túl erősen húzom meg vele.
A gumis kiesett, mert a "tak-tak-tak-tak" nem jó.
A nyomatékkulcs drága.
Most akkor vegyek 4 évszakos gumit?  falbav banplz Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #7765 Dátum: 2007.10.18 csütörtök, 22:17:12 »

Szia Wyctor!

Köszi a segítséget, de itt Miskolcon egy gumisboltban mindent elintéztem.
- Michelin Primacy Alpin PA3 205/55/16     28.000 Ft/db
- Acélfelni: 12.500 Ft/db
- csavar 600 ft/db
időpont vip., bármikor vihetem, felteszik grátisz.

Csak azt nem tudom hogy jó-e hogy gázzal fújták fel? Van aki szidja, hogy kicsapódik a víz belőle és ott fog lötyögni a felni-gumi közt súlyként. ??


600Ft egy csavar? Ne már, most akarok venni 41db-ot! Nem valami 50-100Ft-os dolog ez?
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #7766 Dátum: 2007.10.18 csütörtök, 22:24:02 »

Szia Wyctor!

Köszi a segítséget, de itt Miskolcon egy gumisboltban mindent elintéztem.
- Michelin Primacy Alpin PA3 205/55/16     28.000 Ft/db
- Acélfelni: 12.500 Ft/db
- csavar 600 ft/db
időpont vip., bármikor vihetem, felteszik grátisz.

Csak azt nem tudom hogy jó-e hogy gázzal fújták fel? Van aki szidja, hogy kicsapódik a víz belőle és ott fog lötyögni a felni-gumi közt súlyként. ??


Ügyes vagy... Milyen sebességindexű, mert az nagyban befolyásolja az árat...
A gázzal való feltöltésnek pont az a lényege, hogy nincsen benne víz....
Felni és csavar az lett volna olcsóbban Smiley
De tény, hogy így egyszerűbb....
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
Rob21
Vendég
« Új hozzászólás #7767 Dátum: 2007.10.18 csütörtök, 22:25:04 »

osztrákéknál se mindenhol van kolbászból a kerítés. attól, h náluk lehet valamit kapni attól még nem biztos, h kiválló minőség. ugyanúgy lehet kapni ott is gagyit, mint a világon mindenhol. a gagyi áru nem magyarország kiváltsága, csak az itteniről egyszerűen többet tudunk, mint a kűfődiekről.
Szegény osztrákok, csomónak még kerítése sincs...  Shocked
Naplózva
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #7768 Dátum: 2007.10.18 csütörtök, 22:35:15 »

Szóval, akkor a keresztkulcs kiesett, mert vagy túl lazán, vagy túl erősen húzom meg vele.
A gumis kiesett, mert a "tak-tak-tak-tak" nem jó.
A nyomatékkulcs drága.
Most akkor vegyek 4 évszakos gumit?  falbav banplz Smiley

meg kell húzni azt a kereket aszt hali. nekem keresztkulcsom is van, és jóó hosszúszárú pipakulcsom is. mind2 alkalmas a feladatra. nem kell sztem mindenféle rémtörténetnek áldozatául esni. tak-tak-tak-tak-tak persze, h árt az alufelninek. de sajnos az alufelni olyan, h az úthibákat se szereti (ha már szigorúak vagyunk) az is tak-tak. ettől ugye csak akkor tudjuk megóvni ha a garázs falát dísziti az a felnit és nem az autót, ebben az esetben meg se kell húzni. de nem azért költünk alura, h a falra kössük kenderkötéllel, hanem azért h a kocsin legyen. oda viszont nem megy fel ha csak szépen megkérjük. lehet, h én 1 barbár állat vagyok de én bizony meghúzom betyárosan azt a kereket. 30-40cm szára van a felnikulcsnak, annak nekifexek a 90kilómmal aszt hajrá hagy feküdjön a helyére jól. inkább kopjon ki a furata 10 év alatt, mint 1X essen ki a dög 200km/h-nál, csakmert spóroltam az erővel.
én azt mondom gurulj be valamelyik multi szuperáruházba, és ott lehet kapni teleszkópos szárú, forgatható fejű (2méret: 17mm, 19mm) felnikulcsot durván számolva 2E Ft. nem 1 szupercsúcsminőség, de az éves szinten kb 100 felnicsavar le-fel szerelésére bőven több mint tökéletes. meghúzás összetolt szárral, lazítás nyitottal. de húzható nyitott szárral is. az én véleményem juszt is az, h az emberi élet többet ér 1 rohatt alufelnitől!
senkinek sem kívánom, h átélje de én már láttam lelazult kereket, mert vigyázni kell a MOMO felnire. ha nem is esik ki akkor is ronda több százas kárt tud okozni. a kiesésről már nem is szólok, mert csak 1 laza végiggondolás és átlátható a dolog Sad
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #7769 Dátum: 2007.10.18 csütörtök, 22:38:28 »

Szegény osztrákok, csomónak még kerítése sincs...  Shocked

akkor máris nem lehet kolbászból!
szal ez a szomorú, h ott nyugodtabb szívvel veszik meg a magyar emberek a gagyit ... mert sógorék nem hibáznak a jelszó.
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #7770 Dátum: 2007.10.18 csütörtök, 22:39:05 »

Szóval, akkor a keresztkulcs kiesett, mert vagy túl lazán, vagy túl erősen húzom meg vele.
A gumis kiesett, mert a "tak-tak-tak-tak" nem jó.
A nyomatékkulcs drága.
Most akkor vegyek 4 évszakos gumit?  falbav banplz Smiley

Nem esett ki semmi, ne parázz már annyira Grin Azért gondolj bele józan ésszel mondjuk ott álsz az út szélén rohadt sötét és késő van. VAgy havas eső esik vagy csak simán -15 fok van. Nyugi akkor nem azzal fogsz foglakozni hogy ? Nm -el akarod meghúzni vagy levenni a csavar. Egy a fontos legyen zseblámpád meg olyan cipőd amivel rughatsz jónagyokat a csavaron  Grin Ez tapasztalat. Az hogy egy fordnál is max 250Ft-os csavaral mi lesz (normál helyen 100Ft sincs) kit érdekel
Naplózva
leslie
Vendég
« Új hozzászólás #7771 Dátum: 2007.10.18 csütörtök, 23:42:39 »

Sziasztok! Van valakinek tapasztalata Barum Bravuris (vagy más fajta) gumival ?  Ezekkel vettem a kocsit. A hátsó gumik belső fele szarrá kopott kagylósodot  főleg a jobb oldalon. Futómű lengéscsillapító renben van. Azt mondta a szerelő, hogy a gumi nem a mi *** útjankra van tervezve és ezért koptak így el. Remélem nem járok így a téli gumikkal dunlop SP Winter SportM3.
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #7772 Dátum: 2007.10.19 péntek, 08:12:11 »


600Ft egy csavar? Ne már, most akarok venni 41db-ot! Nem valami 50-100Ft-os dolog ez?
Nagyautonál 150 Ft körül van.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #7773 Dátum: 2007.10.19 péntek, 08:55:31 »

meg kell húzni azt a kereket aszt hali. nekem keresztkulcsom is van, és jóó hosszúszárú pipakulcsom is. mind2 alkalmas a feladatra. nem kell sztem mindenféle rémtörténetnek áldozatául esni. tak-tak-tak-tak-tak persze, h árt az alufelninek. de sajnos az alufelni olyan, h az úthibákat se szereti (ha már szigorúak vagyunk) az is tak-tak. ettől ugye csak akkor tudjuk megóvni ha a garázs falát dísziti az a felnit és nem az autót, ebben az esetben meg se kell húzni. de nem azért költünk alura, h a falra kössük kenderkötéllel, hanem azért h a kocsin legyen. oda viszont nem megy fel ha csak szépen megkérjük. lehet, h én 1 barbár állat vagyok de én bizony meghúzom betyárosan azt a kereket. 30-40cm szára van a felnikulcsnak, annak nekifexek a 90kilómmal aszt hajrá hagy feküdjön a helyére jól. inkább kopjon ki a furata 10 év alatt, mint 1X essen ki a dög 200km/h-nál, csakmert spóroltam az erővel.
én azt mondom gurulj be valamelyik multi szuperáruházba, és ott lehet kapni teleszkópos szárú, forgatható fejű (2méret: 17mm, 19mm) felnikulcsot durván számolva 2E Ft. nem 1 szupercsúcsminőség, de az éves szinten kb 100 felnicsavar le-fel szerelésére bőven több mint tökéletes. meghúzás összetolt szárral, lazítás nyitottal. de húzható nyitott szárral is. az én véleményem juszt is az, h az emberi élet többet ér 1 rohatt alufelnitől!
senkinek sem kívánom, h átélje de én már láttam lelazult kereket, mert vigyázni kell a MOMO felnire. ha nem is esik ki akkor is ronda több százas kárt tud okozni. a kiesésről már nem is szólok, mert csak 1 laza végiggondolás és átlátható a dolog Sad

Oké, ezt is fogom tenni! Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #7774 Dátum: 2007.10.19 péntek, 08:57:23 »

Nem esett ki semmi, ne parázz már annyira Grin Azért gondolj bele józan ésszel mondjuk ott álsz az út szélén rohadt sötét és késő van. VAgy havas eső esik vagy csak simán -15 fok van. Nyugi akkor nem azzal fogsz foglakozni hogy ? Nm -el akarod meghúzni vagy levenni a csavar. Egy a fontos legyen zseblámpád meg olyan cipőd amivel rughatsz jónagyokat a csavaron  Grin Ez tapasztalat. Az hogy egy fordnál is max 250Ft-os csavaral mi lesz (normál helyen 100Ft sincs) kit érdekel

Lámpa mindig van nálam! Smiley És nem csak autóba! Smiley
Érdemes megnézni őket: www.fenixlight.com Élettartam gari, hatalmas fényerő, több üzemmód, kompakt méret. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #7775 Dátum: 2007.10.19 péntek, 08:58:13 »


600Ft egy csavar? Ne már, most akarok venni 41db-ot! Nem valami 50-100Ft-os dolog ez?
Nagyautonál 150 Ft körül van.

Az telejsen jó!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Japán
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 566


:D


E-mail
« Új hozzászólás #7776 Dátum: 2007.10.19 péntek, 13:36:24 »

Sziasztok ma felraktam a téli kerekeket találtam rá egy "jó" méretet 215/55/R17 kicsit más mint a 19 colos kerekem Grin
Naplózva

FEKETE GYÉMÁNT,GHIA,19col 40mm ültetve,automata kényelem Smiley
Norbu
Vendég
« Új hozzászólás #7777 Dátum: 2007.10.19 péntek, 13:44:09 »

Sziasztok ma felraktam a téli kerekeket találtam rá egy "jó" méretet 215/55/R17 kicsit más mint a 19 colos kerekem Grin

Ez nem ér bele semmibe?-mert a gyári 205/60 R16 Én is cserélni akarom ,de a nyárit, 17-esre,akkor nem kell peresebb 205/50-es?
Naplózva
Zsiri
Vendég
« Új hozzászólás #7778 Dátum: 2007.10.19 péntek, 13:46:59 »

Sziasztok ma felraktam a téli kerekeket találtam rá egy "jó" méretet 215/55/R17 kicsit más mint a 19 colos kerekem Grin

Ez nem ér bele semmibe?-mert a gyári 205/60 R16 Én is cserélni akarom ,de a nyárit, 17-esre,akkor nem kell peresebb 205/50-es?
A gyári 205/55-16, 632mm átmérővel! http://www.gumibolt.hu/valto.htm
A 215/55/17 min. 4cm-el nagyobb.
Naplózva
Japán
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 566


:D


E-mail
« Új hozzászólás #7779 Dátum: 2007.10.19 péntek, 13:52:00 »

Sziasztok ma felraktam a téli kerekeket találtam rá egy "jó" méretet 215/55/R17 kicsit más mint a 19 colos kerekem Grin

Ez nem ér bele semmibe?-mert a gyári 205/60 R16 Én is cserélni akarom ,de a nyárit, 17-esre,akkor nem kell peresebb 205/50-es?
A gyári 205/55-16, 632mm átmérővel! http://www.gumibolt.hu/valto.htm
A 215/55/17 min. 4cm-el nagyobb.
Tudom a nyári kerekem az 235/35/R19  Shocked Shocked :oÉs az a 4 centi az tulajdonképp csak kettő a magasságban!Majd teszek fel képet tők jól néz ki, a kerékjáratban nincs akkora rés Grin Grin
Naplózva

FEKETE GYÉMÁNT,GHIA,19col 40mm ültetve,automata kényelem Smiley
Norbu
Vendég
« Új hozzászólás #7780 Dátum: 2007.10.19 péntek, 13:59:23 »

Oké,köszi ,mindenkinek.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #7781 Dátum: 2007.10.19 péntek, 15:03:38 »

Szia Wyctor!

Köszi a segítséget, de itt Miskolcon egy gumisboltban mindent elintéztem.
- Michelin Primacy Alpin PA3 205/55/16     28.000 Ft/db
- Acélfelni: 12.500 Ft/db
- csavar 600 ft/db
időpont vip., bármikor vihetem, felteszik grátisz.

Csak azt nem tudom hogy jó-e hogy gázzal fújták fel? Van aki szidja, hogy kicsapódik a víz belőle és ott fog lötyögni a felni-gumi közt súlyként. ??


Na ennyi lenyűúlásért nem jönnek házhó?
Főleg az a csavar téma......
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #7782 Dátum: 2007.10.19 péntek, 15:06:05 »

Szóval, akkor a keresztkulcs kiesett, mert vagy túl lazán, vagy túl erősen húzom meg vele.
A gumis kiesett, mert a "tak-tak-tak-tak" nem jó.
A nyomatékkulcs drága.
Most akkor vegyek 4 évszakos gumit?  falbav banplz Smiley

Ne izgújá má! Vedd meg, amit Tsory ajánlott, ha kell dobok fel róla este képet, én is ilyet vettem. Ilyenkor 5-6 autón cserélek kereket, és ezzel álom, na meg a 2t-s finom emelőmmel!:)))
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #7783 Dátum: 2007.10.19 péntek, 15:07:24 »

Szegény osztrákok, csomónak még kerítése sincs...  Shocked

Ők is tudják, hogy miről beszélünk, csak kötekednek egy kicsit:)))
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #7784 Dátum: 2007.10.19 péntek, 16:13:12 »

Ne izgújá má! Vedd meg, amit Tsory ajánlott, ha kell dobok fel róla este képet, én is ilyet vettem. Ilyenkor 5-6 autón cserélek kereket, és ezzel álom, na meg a 2t-s finom emelőmmel!:)))

Ez lesz!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Maffy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5378


9094814
E-mail
« Új hozzászólás #7785 Dátum: 2007.10.19 péntek, 16:17:48 »

Szia Wyctor!

Köszi a segítséget, de itt Miskolcon egy gumisboltban mindent elintéztem.
- Michelin Primacy Alpin PA3 205/55/16     28.000 Ft/db
- Acélfelni: 12.500 Ft/db
- csavar 600 ft/db
időpont vip., bármikor vihetem, felteszik grátisz.

Csak azt nem tudom hogy jó-e hogy gázzal fújták fel? Van aki szidja, hogy kicsapódik a víz belőle és ott fog lötyögni a felni-gumi közt súlyként. ??


Ez a vízkicsapódás baromság... három éve használom, ilyet sosem tapasztaltam. Télre sosem töltettem gázt bele...bár a gumis szerint nyáron sincs értelme Shocked)))))
Naplózva

Egy valódi beSTia™
ST200 2.5 V6 (2000.04)
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #7786 Dátum: 2007.10.19 péntek, 17:07:30 »

Ez a vízkicsapódás baromság... három éve használom, ilyet sosem tapasztaltam. Télre sosem töltettem gázt bele...bár a gumis szerint nyáron sincs értelme Shocked)))))

Gázt... a levegő is gáz. A gumis kompresszorában van egy párátlanító unit. Ez eléggé jól kiszedi a párát.
Aztán amikor mész egy kicsit többet, a gumi úgyis felmelegszik, a víz elpárolog. Mondjuk azért simán lehetne gond is, ha rozsdásodna az acél a gumiban. De nem fog. Szerintem ezt kissé eltúlozzák.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #7787 Dátum: 2007.10.19 péntek, 18:17:02 »

Csak azt nem tudom hogy jó-e hogy gázzal fújták fel? Van aki szidja, hogy kicsapódik a víz belőle és ott fog lötyögni a felni-gumi közt súlyként. ??

Állítólag az a "gáz" előnye, hogy a hőmérséklettel kevésbé változik a nyomása. Persze nem tudom milyen gáz ez, de biztosan nem "ideális" gáz, mert fizikából tanultuk, hogy az pont tágul hő hatására.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #7788 Dátum: 2007.10.19 péntek, 18:24:57 »

Ilyenkor 5-6 autón cserélek kereket, és ezzel álom, na meg a 2t-s finom emelőmmel!:)))
Tényleg, Ti hol emelitek meg az autót? Én nagyon nem szeretem a küszöb alatt. Gyakorlatilag egy rövid vonalon fekszik fel ilyenkor a súly, érzem, ahogy szenved a fém. Látni is ez emelések nyomát.
Elöl beljebb szoktam tolni az emelőt, és ott keresek egy masszív lapos felületet. Hátul pedig a rugó alatt a lengőkart támasztottam alá (a Focuson). Ennek külön előnye, hogy csak a kereket emeltem. Viszont a Mondeonak egy méterrel hosszabb a segge, nem férek hátulról hozzá.  Smiley
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #7789 Dátum: 2007.10.19 péntek, 19:43:11 »

Lámpa mindig van nálam! Smiley És nem csak autóba! Smiley
Érdemes megnézni őket: www.fenixlight.com Élettartam gari, hatalmas fényerő, több üzemmód, kompakt méret. Smiley

Én a kézikurblis LED-es lámpát preferálom  Grin
Naplózva
mk2
Vendég
« Új hozzászólás #7790 Dátum: 2007.10.22 hétfő, 16:22:50 »

Hali!

Alufelnik több féle nyári gumikkal olcson eladók.
http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=1459309&command=ugras&screenwidth=1280
Naplózva
st krisz
Vendég
« Új hozzászólás #7791 Dátum: 2007.10.22 hétfő, 16:33:06 »


Szia!

A 16-os felni érdekelne ha 5 csavaros !
Naplózva
mk2
Vendég
« Új hozzászólás #7792 Dátum: 2007.10.22 hétfő, 16:39:47 »

Van köztük 16-os de az is csak mk2 ill mk1 való.
Naplózva
ticu
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4247


2011 S-MAX 2.0 TDCi 140Le

ticu@flx.hu
E-mail
« Új hozzászólás #7793 Dátum: 2007.10.22 hétfő, 22:18:26 »

Sziasztok!

Még mindig van ELADÓ 4db használt TÉLIGUMIM!!! 205/55 R15 TOYO SNOWPROX. MKII-re tökéletes (nekem is azon futott).
Foglalja a helyet, ugyhogy vigyétek!  Cheesy
6000.- Ft./db áron!
Naplózva

Utcára néző ablakokkal és tekerhető kormánnyal...
Korábban: MK3 Mondeo 2,0 TDCi... MK2 Mondeo 2,0 Zetec
mk2
Vendég
« Új hozzászólás #7794 Dátum: 2007.10.23 kedd, 11:16:39 »

Mondeo I-II lemezfelnit veszek reális áron.
Naplózva
Japán
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 566


:D


E-mail
« Új hozzászólás #7795 Dátum: 2007.10.23 kedd, 11:19:38 »

Sziasztok
Valahogy teljessen más ezekkel a gumikkal215/55R19 közlekednem,mint a nyáriakkal.A gumisműhelyben megnézettem a levett nyári kerekeket és nincs baj,tehát lehet "közlekedni" a Pesti utakon 235/35R19ös gumikkal Shocked Grin Shocked Grin Shocked Grin
Naplózva

FEKETE GYÉMÁNT,GHIA,19col 40mm ültetve,automata kényelem Smiley
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #7796 Dátum: 2007.10.24 szerda, 15:45:51 »

Sziasztok!

Van 4 db feleslegessé vált téli gumim. Vredestein Snowtrac, felnire szerelve, csavarokkal, Ford gyári dísztárcsával együtt. Jó állapotúak, még 2-3 szezont simán elmennek. Kérésre tudok képet is mellékelni, ide nem tudom hogy lehet...de ha valaki segít, köszönöm.
Ára: 18.000/komplett kerék

Esetleg cserélném 195/60R15-re (MKII) értékegyeztetéssel.

Köszi
Giorgio
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #7797 Dátum: 2007.10.24 szerda, 16:23:57 »

Hol érdemes lemezfelnit venni?
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Zoli79
Vendég
« Új hozzászólás #7798 Dátum: 2007.10.24 szerda, 18:11:45 »

Hol érdemes lemezfelnit venni?
A legolcsóbb helyen!!!

Itt valaki nemrég belinkelt valami fórumból egy oldalt lejjebb.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #7799 Dátum: 2007.10.24 szerda, 19:51:54 »

Itt valaki nemrég belinkelt valami fórumból egy oldalt lejjebb.

Megnézem.  worship
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Oldalak: 1 ... 149 150 151 152 153 154 155 [156] 157 158 159 160 161 162 163 ... 555   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.1 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.