Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.04 szombat, 23:05:57 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 152 153 154 155 156 157 158 [159] 160 161 162 163 164 165 166 ... 555   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Felnik, gumik  (Megtekintve 6569913 alkalommal)
0 Felhasználó és 38 vendég van a témában
Zoli79
Vendég
« Új hozzászólás #7900 Dátum: 2007.11.01 csütörtök, 17:34:29 »

Aeeól függ, hogy mikor mész az autóddal?
Én konkrétan hajnalban kocsikázok sokat és késő délután.
Idén már volt több olyan alkalmam, hogy minuszban mentem és hajnalban is van vagy 4fok.Tehát én már felraktam.
Ja, hogy 2-körül jó idő van??? De utána 2-3órával máe minimum 5 fokkal alacsonyabb a hőmérséklet.
Naplózva
Koris
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33


E-mail
« Új hozzászólás #7901 Dátum: 2007.11.01 csütörtök, 18:16:22 »

üdv mindenkinek.   az lenne a kérdésem hogy szerintetek  7j*16 et20-as felni  215/55/16-os gumival felrakhato-e a mondira?Huh?

Nem lesz frankó.Elöl kb ET44 hátul ET37 az a pont amikor a kerék majdnem síkban van a sárvédővel.Minél kisebb az ET szám annál jobban kilóg a kereked a kasztniból.
Naplózva

2002 TDCI Ghia Executive 130 HP ST Optika
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #7902 Dátum: 2007.11.01 csütörtök, 18:26:25 »

De ugye ezt nem abból szűrted le hogy beköltözteka a varjak a határbol? nyes
Legyél oly kedves mond már meg melyik időjárás jelentést nézed, mert én sehol nem látom a havat  fejvakaras: www.idokep.hu , www.met.hu ?
Mondjuk ez a dilemma nekem is megvan mert jövő héten Salzburg környékén vagyok, ott ugye az Alpok meg egyebek de ahogy nézem Bp - Salzburg viszonylatban max ködlámpára lesz szükségem. hehe Pedig a télipapucs felnin ott figyel a garázsba wow1
Naplózva
tomi3118
Vendég
« Új hozzászólás #7903 Dátum: 2007.11.01 csütörtök, 18:51:52 »

De ugye ezt nem abból szűrted le hogy beköltözteka a varjak a határbol? nyes
Legyél oly kedves mond már meg melyik időjárás jelentést nézed, mert én sehol nem látom a havat  fejvakaras: www.idokep.hu , www.met.hu ?
Mondjuk ez a dilemma nekem is megvan mert jövő héten Salzburg környékén vagyok, ott ugye az Alpok meg egyebek de ahogy nézem Bp - Salzburg viszonylatban max ködlámpára lesz szükségem. hehe Pedig a télipapucs felnin ott figyel a garázsba wow1

Ááá, én nem értek a madarak röptéből való jósláshoz. Csak reggel a TV2 meg az RTLKlub időjárás jelentése is hózáporok lehetőségét vetette fel a jövő hét elejére. Ennek persze a valószínűsége nehezen jósolható, ezek eléggé össze-vissza tudnak beszélni. Mindegy, nekem már fenn vannak, tőlem aztán havazhat...
Naplózva
tomi3118
Vendég
« Új hozzászólás #7904 Dátum: 2007.11.01 csütörtök, 18:59:41 »


Na, most megint bemondták a TV2-n, hogy vasárnap erős lehűlés, reggel fagypont alatti hőmérséklet. Aztán hétfő-kedd-szerda eső, havaseső, hózápor. Angry Embarrassed
Naplózva
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #7905 Dátum: 2007.11.01 csütörtök, 19:03:34 »


Na, most megint bemondták a TV2-n, hogy vasárnap erős lehűlés, reggel fagypont alatti hőmérséklet. Aztán hétfő-kedd-szerda eső, havaseső, hózápor. Angry Embarrassed
Meddig lesz ilyen idő?
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #7906 Dátum: 2007.11.02 péntek, 11:09:24 »

én már korábban is meggyőztelek Joe segítségével, de ha látsz 1 nyomatékkulcsot hajlamos vagy meginogni Grin

Pontosan erről van szó, ez a 5e Ft olyan, hogy még rá is szántam volna, csak jó legyen, de már le is tettem róla. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #7907 Dátum: 2007.11.02 péntek, 11:10:44 »

Aeeól függ, hogy mikor mész az autóddal?
Én konkrétan hajnalban kocsikázok sokat és késő délután.
Idén már volt több olyan alkalmam, hogy minuszban mentem és hajnalban is van vagy 4fok.Tehát én már felraktam.
Ja, hogy 2-körül jó idő van??? De utána 2-3órával máe minimum 5 fokkal alacsonyabb a hőmérséklet.

Igen, ettől is függ, nekem még se a sárga, se a piros hópihe nem világított. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
zsoel
Vendég
« Új hozzászólás #7908 Dátum: 2007.11.02 péntek, 13:32:37 »

A jövő héten már esedékes lehet a téligumi.
Már az előrejelzést tekintve:

http://www.idokep.hu/?oldal=elore
Naplózva
komozol
Vendég
« Új hozzászólás #7909 Dátum: 2007.11.02 péntek, 14:20:19 »

Én reggel és éjjel használom a verdát Budapesten kivül.
Másfél hete mindig színes hópihe pompában van a műszerfalam.
Felrakattam a téligumit.
Arról nem is beszélve,ahogy eléri az első hópihe az aszfaltot a gumisoknál kikerül a megtelt tábla... Shocked
Naplózva
zsoel
Vendég
« Új hozzászólás #7910 Dátum: 2007.11.02 péntek, 15:11:35 »

Én reggel és éjjel használom a verdát Budapesten kivül.
Másfél hete mindig színes hópihe pompában van a műszerfalam.
Felrakattam a téligumit.
Arról nem is beszélve,ahogy eléri az első hópihe az aszfaltot a gumisoknál kikerül a megtelt tábla... Shocked

Másfél hete? Szines hópihe?

Én is reggel 3/4 7 kor szoktam indulni, este 5-6 körül érek haza, de nekem mostanában még nem volt szines a hópihe.
Azt tudni kell, hogy 4-3-2-1 foknál sárga, nulla és alatta piros a hópihe.

Nem lehet, hogy neked rossz a hőérzekelő a kocsiba?
Naplózva
komozol
Vendég
« Új hozzászólás #7911 Dátum: 2007.11.02 péntek, 16:05:40 »

Biztos jó!
Pesttől 30 km-re lakom a szántóföld szélén.Nálunk mindig 3-4 fokkal kevesebb van,mint bármelyik városban,faluban...
Ma reggel +2 fokkal indultam reggel 8-kor. Undecided
Naplózva
Zoli79
Vendég
« Új hozzászólás #7912 Dátum: 2007.11.02 péntek, 17:02:55 »

Másfél hete? Szines hópihe?

Én is reggel 3/4 7 kor szoktam indulni, este 5-6 körül érek haza, de nekem mostanában még nem volt szines a hópihe.
Azt tudni kell, hogy 4-3-2-1 foknál sárga, nulla és alatta piros a hópihe.
Nekem is elég gyakran szines!!!
Volt már egy párszor piros is mostanában!!!
Naplózva
Zsiri
Vendég
« Új hozzászólás #7913 Dátum: 2007.11.02 péntek, 17:40:51 »

Másfél hete? Szines hópihe?

Én is reggel 3/4 7 kor szoktam indulni, este 5-6 körül érek haza, de nekem mostanában még nem volt szines a hópihe.
Azt tudni kell, hogy 4-3-2-1 foknál sárga, nulla és alatta piros a hópihe.
Nekem is elég gyakran szines!!!
Volt már egy párszor piros is mostanában!!!
Sárga hópihe sokszor volt mostanában nekem is, néhányszor piros is Shocked.  Jövő hét már túl hideg lesz a nyári abroncsoknak  ijedt
Nyári le, téli fel. A nyáriakat konzerválni szeretém. Tudtok esetleg jobb gumiápoló konzerváló anyagot a szilikonolajnál?
Naplózva
gyuri old
Vendég
« Új hozzászólás #7914 Dátum: 2007.11.02 péntek, 22:13:48 »

Szerintem
rosszul értelmezitek a téli gumihoz ajánlott 7C fokot, ugyanis azt a butkolat hőmérsékletére értelmezik,aminek nem sok köze van a levegő hömérsékletéhez. Gyakorlatilag novemberben,ha száraz napos idő van és elég fekete a burkolat csak kora du. éri el ezt a hőfokot.Ha tévedés javitsátok ki. Roll Eyes Roll Eyes
Naplózva
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #7915 Dátum: 2007.11.05 hétfő, 10:04:18 »

Valaki meg tudná mondani nekem, hogy hol találhatók a gyár által ajánlott guminyomás értékek /gumi mérettől függően/. Tudom, hogy valahol olvastam , de most hirtelen nem találom. Embarrassed

Kézikönyvben utal rá, de ahova küld ott nem találtam meg.

MKII

Elvileg a tanksapkánál benne kell lennie, bár ott én sem találtam meg. Nekem azt mondták, hogy a 15-be 2,2 kell állítólag. Sikerült venni végül gumit?
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
PádárZoli
Vendég
« Új hozzászólás #7916 Dátum: 2007.11.05 hétfő, 13:18:12 »

Sziasztok!

Szerintetek a gumikor megadott sebességindexek mennyivel léphetők túl, vagy mennyi ideig?
A téligumikor, Pirelli gumik, azon 91Q, azaz 160km/h. Eléggé kevés, szerintem.
A mostani nyárin 240km/h, az rendben van.
De amit rá akarok rakni az előző felnimről, annak 210km/h. Szerintem ez is elmegy még.
Csak nem tudom, hogy mennire szabad túllépni ezeket a megadott értékeket.
Szerintetek?
Naplózva
ms02
Vendég
« Új hozzászólás #7917 Dátum: 2007.11.05 hétfő, 13:25:20 »

Sziasztok!

Szerintetek a gumikor megadott sebességindexek mennyivel léphetők túl, vagy mennyi ideig?
A téligumikor, Pirelli gumik, azon 91Q, azaz 160km/h. Eléggé kevés, szerintem.
A mostani nyárin 240km/h, az rendben van.
De amit rá akarok rakni az előző felnimről, annak 210km/h. Szerintem ez is elmegy még.
Csak nem tudom, hogy mennire szabad túllépni ezeket a megadott értékeket.
Szerintetek?

Miért akarsz te 210 fölött száguldozni? Smiley
Én nem kisérleteznék ilyenekkel, de gondolom valamennyi tűréshatár létezik.
Naplózva
PádárZoli
Vendég
« Új hozzászólás #7918 Dátum: 2007.11.05 hétfő, 14:07:32 »

Miért akarsz te 210 fölött száguldozni? Smiley
Én nem kisérleteznék ilyenekkel, de gondolom valamennyi tűréshatár létezik.

Csak ki kéne próbálni, hogy mit tud a V6!!!  nyes
Naplózva
Zsiri
Vendég
« Új hozzászólás #7919 Dátum: 2007.11.05 hétfő, 14:22:45 »

Miért akarsz te 210 fölött száguldozni? Smiley
Én nem kisérleteznék ilyenekkel, de gondolom valamennyi tűréshatár létezik.

Csak ki kéne próbálni, hogy mit tud a V6!!!  nyes
210 fölé nem hajtanám, az idősebb abroncsok a gyári megadott max. sebességet sem tudják elviselni. A vizsgálatokat új gumikon végzik.
Nézd meg alaposan az abrocsodat, ha nincs rajta jele az öregségnek, a gums is alaposan átnézte ( szálszakadás, dudor stb.) akkor is csak 210-ig próbáld. Biztos megy óra szerint 240-et a géped, de V jelzésű új abroncssal próbáld ki. Az enyémnek (óra szerint, a gyári méretű 205/55-el) 218-220 között rezgett a mutatója.  eplus2 A fordulatszámmérő meg 4500 nál a piros határán állt meg. Ez a tddi!!! nyes
Utóirat: Nem mondtam és írtam le, hogy magyarországon követtem ezt el! eplus2
Naplózva
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #7920 Dátum: 2007.11.05 hétfő, 14:33:12 »

Nyári gumival érdemes valamit csinálni a télre? Nézegettem itt, páran írták, hogy le kellene kenni. Mi a megfelelő folyadék? És ami a legfontosabb, hogy milyen hőmérsékleten érdemes tárolni?

Köszi
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
PádárZoli
Vendég
« Új hozzászólás #7921 Dátum: 2007.11.05 hétfő, 14:49:38 »

Nyári gumival érdemes valamit csinálni a télre? Nézegettem itt, páran írták, hogy le kellene kenni. Mi a megfelelő folyadék? És ami a legfontosabb, hogy milyen hőmérsékleten érdemes tárolni?

Köszi

Szia.

Jól lemosni, hagyni megszáradni. Én szilikonolajjal kentem be. Nem kell leereszteni a nyomásból sem. Páramentes helyen illik tartani, egymásra paklva, vagy fölakasztva a felninél fogva. Ha egymásra rakod, vmi papírt rakjál közéjük.
Ja, és a legfontosabb, mindenféle kavicsot szedj ki belőle.  wave
Naplózva
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #7922 Dátum: 2007.11.05 hétfő, 15:03:01 »

Nyári gumival érdemes valamit csinálni a télre? Nézegettem itt, páran írták, hogy le kellene kenni. Mi a megfelelő folyadék? És ami a legfontosabb, hogy milyen hőmérsékleten érdemes tárolni?

Köszi

Szia.

Jól lemosni, hagyni megszáradni. Én szilikonolajjal kentem be. Nem kell leereszteni a nyomásból sem. Páramentes helyen illik tartani, egymásra paklva, vagy fölakasztva a felninél fogva. Ha egymásra rakod, vmi papírt rakjál közéjük.
Ja, és a legfontosabb, mindenféle kavicsot szedj ki belőle.  wave

Köszi  worship
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
PádárZoli
Vendég
« Új hozzászólás #7923 Dátum: 2007.11.05 hétfő, 15:26:22 »

Köszi  worship

Ja, elfelejtettem. Egyik haveromnál láttam, hogy télen a nyárigumi alufelnin, nyáron a téligumi acélfelnin volt a konyhaasztal. Egymásra volt rakva a 4db kerék, egy asztallap, és kész is volt. Ott biztosan jó helye volt.
Naplózva
tomi3118
Vendég
« Új hozzászólás #7924 Dátum: 2007.11.05 hétfő, 17:55:26 »

Köszi  worship

Ja, elfelejtettem. Egyik haveromnál láttam, hogy télen a nyárigumi alufelnin, nyáron a téligumi acélfelnin volt a konyhaasztal. Egymásra volt rakva a 4db kerék, egy asztallap, és kész is volt. Ott biztosan jó helye volt.

Ebben nem vygok biztos, hogy jó ötlet. A téli fűtésnél a páratartalom nagyon alacsony lehet, a gumi ilyenkor kiszárad. A legjobb megoldáa szerintem, ha a gumisnál hagyod az éppen nem használt garnitúrát, ők állványon tárolják és a megfelelő időjárási körülmények között. Náélunk egy idényre 1000 HUF a tárolási díj, ez nem olyan vészes. A fene se fogja a negyedikre felcipelni, a tárolóba bestócolni a gumikat, aztán meg majd vissza...
Naplózva
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #7925 Dátum: 2007.11.05 hétfő, 21:28:39 »

Köszi  worship

Ja, elfelejtettem. Egyik haveromnál láttam, hogy télen a nyárigumi alufelnin, nyáron a téligumi acélfelnin volt a konyhaasztal. Egymásra volt rakva a 4db kerék, egy asztallap, és kész is volt. Ott biztosan jó helye volt.

Ebben nem vygok biztos, hogy jó ötlet. A téli fűtésnél a páratartalom nagyon alacsony lehet, a gumi ilyenkor kiszárad. A legjobb megoldáa szerintem, ha a gumisnál hagyod az éppen nem használt garnitúrát, ők állványon tárolják és a megfelelő időjárási körülmények között. Náélunk egy idényre 1000 HUF a tárolási díj, ez nem olyan vészes. A fene se fogja a negyedikre felcipelni, a tárolóba bestócolni a gumikat, aztán meg majd vissza...
Pont ezért kérdeztem a megfelelő hőmérsékletet, mert van egy kis tárolónk, ami nem fűtött, hogy ott megfelelő helye lenne-e, vagy tegyem be inkább fűtött helyre?
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
zsoel
Vendég
« Új hozzászólás #7926 Dátum: 2007.11.05 hétfő, 21:31:17 »

Köszi  worship

Ja, elfelejtettem. Egyik haveromnál láttam, hogy télen a nyárigumi alufelnin, nyáron a téligumi acélfelnin volt a konyhaasztal. Egymásra volt rakva a 4db kerék, egy asztallap, és kész is volt. Ott biztosan jó helye volt.

Ebben nem vygok biztos, hogy jó ötlet. A téli fűtésnél a páratartalom nagyon alacsony lehet, a gumi ilyenkor kiszárad. A legjobb megoldáa szerintem, ha a gumisnál hagyod az éppen nem használt garnitúrát, ők állványon tárolják és a megfelelő időjárási körülmények között. Náélunk egy idényre 1000 HUF a tárolási díj, ez nem olyan vészes. A fene se fogja a negyedikre felcipelni, a tárolóba bestócolni a gumikat, aztán meg majd vissza...
Pont ezért kérdeztem a megfelelő hőmérsékletet, mert van egy kis tárolónk, ami nem fűtött, hogy ott megfelelő helye lenne-e, vagy tegyem be inkább fűtött helyre?

Én garázsba tárolom. Nincs fűtve igy a tél folyamán kb.-2 és + 8 fok között van  a hőmérséklet.
Naplózva
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #7927 Dátum: 2007.11.05 hétfő, 21:38:52 »

Köszi  worship

Ja, elfelejtettem. Egyik haveromnál láttam, hogy télen a nyárigumi alufelnin, nyáron a téligumi acélfelnin volt a konyhaasztal. Egymásra volt rakva a 4db kerék, egy asztallap, és kész is volt. Ott biztosan jó helye volt.

Ebben nem vygok biztos, hogy jó ötlet. A téli fűtésnél a páratartalom nagyon alacsony lehet, a gumi ilyenkor kiszárad. A legjobb megoldáa szerintem, ha a gumisnál hagyod az éppen nem használt garnitúrát, ők állványon tárolják és a megfelelő időjárási körülmények között. Náélunk egy idényre 1000 HUF a tárolási díj, ez nem olyan vészes. A fene se fogja a negyedikre felcipelni, a tárolóba bestócolni a gumikat, aztán meg majd vissza...
Pont ezért kérdeztem a megfelelő hőmérsékletet, mert van egy kis tárolónk, ami nem fűtött, hogy ott megfelelő helye lenne-e, vagy tegyem be inkább fűtött helyre?

Én garázsba tárolom. Nincs fűtve igy a tél folyamán kb.-2 és + 8 fok között van  a hőmérséklet.
Valószínű nekem is az lesz, köszi mindenkinek a segítséget.
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #7928 Dátum: 2007.11.06 kedd, 01:00:00 »

Egyre tudományosabban autózunk, tárolunk gumit, stb...

Nem túlzás ez már 1 kicsit?

Én a Kovi ubi melé rakom a nyári gumikat, mert ott érzik jól magukat.  taps eljen hehe integet2 wow1 wave
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #7929 Dátum: 2007.11.06 kedd, 01:02:29 »

Sikerült venni végül gumit?

Még nem vettem, mert manit várok.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Evo
Vendég
« Új hozzászólás #7930 Dátum: 2007.11.06 kedd, 08:23:47 »

Én garázsba tárolom. Nincs fűtve igy a tél folyamán kb.-2 és + 8 fok között van  a hőmérséklet.
Szintén zenész, nekem is a garázsomba vannak egymásra pakolva azt várják a jobb időket, hogy megtehessék első km-eiket.
Naplózva
darkozzo
Vendég
« Új hozzászólás #7931 Dátum: 2007.11.09 péntek, 10:53:30 »

Sziasztok!

Téligumit szeretnék venni az MIII-as mondimra (205/55R16 91H)

Tudtok esetleg valamilyen típust ajánlani, hogy milyet vegyek? A gumihaz.hu-n nézegettem gumikat, az alábbiak tetszenek:

Dunlop SP WinterSport 3D 26200Ft/db
Michelin Primacy Alpin PA3 29900Ft/db

(ez a fenti kettő az ADAC 2007-es tesztjén különösen ajánlottat kapott)

Néztem még Continental TS790-et 25300Ft/db áron.

Ezek közül szerintetek melyik lenne az ideális figyelembe véve a magyarországi időjárási viszonyokat és persze az árat.
Ha van esetleg más típus,amit ajánlanátok, akkor légyszíves írjátok meg!

Köszi!

Üdv: Zoli
Naplózva
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #7932 Dátum: 2007.11.09 péntek, 11:17:44 »

Sziasztok!

Téligumit szeretnék venni az MIII-as mondimra (205/55R16 91H)

Tudtok esetleg valamilyen típust ajánlani, hogy milyet vegyek? A gumihaz.hu-n nézegettem gumikat, az alábbiak tetszenek:

Dunlop SP WinterSport 3D 26200Ft/db
Michelin Primacy Alpin PA3 29900Ft/db

(ez a fenti kettő az ADAC 2007-es tesztjén különösen ajánlottat kapott)

Néztem még Continental TS790-et 25300Ft/db áron.

Ezek közül szerintetek melyik lenne az ideális figyelembe véve a magyarországi időjárási viszonyokat és persze az árat.
Ha van esetleg más típus,amit ajánlanátok, akkor légyszíves írjátok meg!

Köszi!

Üdv: Zoli


Conti TS810 is állítólag elég fasza gumi....ha ezek közül akarsz, megkérdezem szívesen, hogy mennyiért tudok szerezni.
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #7933 Dátum: 2007.11.09 péntek, 11:45:34 »

Sziasztok!

Téligumit szeretnék venni az MIII-as mondimra (205/55R16 91H)

Tudtok esetleg valamilyen típust ajánlani, hogy milyet vegyek? A gumihaz.hu-n nézegettem gumikat, az alábbiak tetszenek:

Dunlop SP WinterSport 3D 26200Ft/db
Michelin Primacy Alpin PA3 29900Ft/db

(ez a fenti kettő az ADAC 2007-es tesztjén különösen ajánlottat kapott)

Néztem még Continental TS790-et 25300Ft/db áron.

Ezek közül szerintetek melyik lenne az ideális figyelembe véve a magyarországi időjárási viszonyokat és persze az árat.
Ha van esetleg más típus,amit ajánlanátok, akkor légyszíves írjátok meg!

Köszi!

Üdv: Zoli


Nekem volt Michelin Alpin-om, de nagyon nem vált be, egy kis latyakba is elprögtek már a kerekek, egy kisebb emelkedőn elakadtam vele hóba, stb... Én nem ajánlom!
Ami nálam bevált az a GoodYear UltraGrip, ezzel kiváló tapadásom volt szűz hóba, latyakba, szárazon mindenhol.
Itt a Mátrába meg szoktak jó havak lenni, van tesztelni hely. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
zsapeti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 974



E-mail
« Új hozzászólás #7934 Dátum: 2007.11.09 péntek, 13:01:11 »

Nekem volt Michelin Alpin-om, de nagyon nem vált be, egy kis latyakba is elprögtek már a kerekek, egy kisebb emelkedőn elakadtam vele hóba, stb... Én nem ajánlom!

Ez most az?Huh?!!!???!! falbav falbav falbav
Mert nekem is vannak elég komoly emelkedők a a napi útvonalamban  ijedt ijedt ijedt
Naplózva

MKIII. 2.0 TDCi Trend kombi /2002.12./ --> ex/Citroen Evasion 1.9 TD --> ex/Galaxy 2.0 TDCi 2006-->ex/Renault Grand Espace 2.0T
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #7935 Dátum: 2007.11.09 péntek, 17:02:57 »

Ez most az?Huh?!!!???!! falbav falbav falbav
Mert nekem is vannak elég komoly emelkedők a a napi útvonalamban  ijedt ijedt ijedt

Nem ez ami Nálad van, hanem az az elötti.
Ami Nálad van, az még havat se látott. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Bazsa
Vendég
« Új hozzászólás #7936 Dátum: 2007.11.09 péntek, 18:22:04 »

Ma felrakták a téli kerekeimet. Nagyon keménynek tűntek a gumik, ezért a kúton rásassintottam és  Shocked 3,2 Bar volt a kerekekben. Mintha szekérrel mentem volna macskaköves úton.
Most 2,5-re leengedtem. Szerintetek mennyi az ideális?
Naplózva
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #7937 Dátum: 2007.11.09 péntek, 19:18:07 »

Ma felrakták a téli kerekeimet. Nagyon keménynek tűntek a gumik, ezért a kúton rásassintottam és  Shocked 3,2 Bar volt a kerekekben. Mintha szekérrel mentem volna macskaköves úton.
Most 2,5-re leengedtem. Szerintetek mennyi az ideális?

én a kombin elől 2,4re hátul 2,2re fújtam és még így is szokott pattogni a segge a város 1es helyein.
láttam ma a nagy fekete felgeneket, a fényes csavarokkal Smiley
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #7938 Dátum: 2007.11.09 péntek, 19:31:50 »

2,3 mindenütt
persze elöl jobb lenne a 2,4 hátul meg a 2,2 ja meg hol fujni hol engedni attol függően hogy mennyi csomag mennyi utas. Én maradok a középutnál 2,3 mindenütt.

Ja csak érdekesség hogy a kútnál lévő nyomásmérők is csalnak sajnos. Holott a mérésügyi törvény szerint pont ezeket nevesíti mint amelyeket még kötelezően kell(ene) hitelesíteni. Persze hamarosan szerintem ezek is kikerülnek a hatásköréböl. Mondjuk úgy hogy a kutasok megelőlegezik a törvényi változást.
 nyes
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #7939 Dátum: 2007.11.10 szombat, 15:04:46 »


Valaki meg tudná mondani nekem, hogy hol találhatók a gyár által ajánlott guminyomás értékek /gumi mérettől függően/. Tudom, hogy valahol olvastam , de most hirtelen nem találom.

Kézikönyvben utal rá, de ahova küld ott nem találtam meg.

MKII
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Zsiri
Vendég
« Új hozzászólás #7940 Dátum: 2007.11.10 szombat, 20:16:53 »


Valaki meg tudná mondani nekem, hogy hol találhatók a gyár által ajánlott guminyomás értékek /gumi mérettől függően/. Tudom, hogy valahol olvastam , de most hirtelen nem találom.

Kézikönyvben utal rá, de ahova küld ott nem találtam meg.

MKII
Szia! wave
Ha kerékméretet, lyukosztást, agyméretet, kerékátmérőt nem tudom, akkor a gumibolt.hu oldalon nézek utána. wow1
A gyári abroncsméretek Fordokhoz pl. http://www.gumibolt.hu/autotip/ford.htm
A guminyomást is írja, de szerintem a max. terhelésnél. Hátul egyes típusoknál 2,8 bar??  Huh?
Remélem tudtam segíteni! wave
Naplózva
szg
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 164


E-mail
« Új hozzászólás #7941 Dátum: 2007.11.10 szombat, 20:59:35 »

Lecseréltettem a nyári gumikat, és legnagyobb meglepetésemre a kb. 50 e km-t futott hátsó kettőnek a belső oldala lekopott annyira, hogy a gumikat ki kell dobni.
Tegnap voltam futóművesnél, hátul mind a két oldalon rossz volt a kerékdőlés. Sérülést, hibás alkatrészt nem találtak.
Az autó MK3

Kollégám hasonlóan járt, de neki a hátsó gumijai egy idény alatt elkoptak.

Sz.G.
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #7942 Dátum: 2007.11.10 szombat, 23:27:07 »

Ma lecseréltem a gumikat:
1.) Nem nyomatékkulcsal húztam meg a csavarokat hanem simán kézzel. (de nem is félek hogy kiesik alólam a kerék)
3.) Nem nitrogénnel fújtam fel a gumikat, hanem simán levegőkompresszoral.
3.) Simán a garázsba tárolom a nem használt gumit felnin, egy prosztó kínai (METRO) állványon.

Ez lehet hogy így nem tudományos de legalább hatékony   wave




Naplózva
komozol
Vendég
« Új hozzászólás #7943 Dátum: 2007.11.10 szombat, 23:35:59 »

Lecseréltettem a nyári gumikat, és legnagyobb meglepetésemre a kb. 50 e km-t futott hátsó kettőnek a belső oldala lekopott annyira, hogy a gumikat ki kell dobni.
Tegnap voltam futóművesnél, hátul mind a két oldalon rossz volt a kerékdőlés. Sérülést, hibás alkatrészt nem találtak.
Az autó MK3

Kollégám hasonlóan járt, de neki a hátsó gumijai egy idény alatt elkoptak.

Sz.G.

Téligumi cserénél tapasztaltam hasonlót.
Hátsó gumik külsejénél fél milliméter mély minta volt.
Futóműves mondta,minden ok.
A gumi belső pereménél már szakadtak az acélszálak annyira kopott volt.
Van erre valami magyarázat ill. megoldás? help
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #7944 Dátum: 2007.11.10 szombat, 23:37:58 »

Téligumi cserénél tapasztaltam hasonlót.
Hátsó gumik külsejénél fél milliméter mély minta volt.
Futóműves mondta,minden ok.
A gumi belső pereménél már szakadtak az acélszálak annyira kopott volt.
Van erre valami magyarázat ill. megoldás? help

Szerintem állíttasd be egy jobb helyen. Ha koptatja, akkor ott gond van.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Fürge Teknős
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5823



WWW E-mail
« Új hozzászólás #7945 Dátum: 2007.11.11 vasárnap, 00:05:14 »

Ma lecseréltem a gumikat:
1.) Nem nyomatékkulcsal húztam meg a csavarokat hanem simán kézzel. (de nem is félek hogy kiesik alólam a kerék)
Ha én kézzel húznám meg a csavarokat, biztosan félnék, hogy kiesik.Valamilyen kerékkulcsot biztos használok le-felszerelésnél eplus2 nyes
Naplózva

"Szitrhoén, kréátív tehnolozsíí" Smiley
Fürge Teknős
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5823



WWW E-mail
« Új hozzászólás #7946 Dátum: 2007.11.11 vasárnap, 00:09:07 »

Hátsó gumik külsejénél fél milliméter mély minta volt.
Futóműves mondta,minden ok.
fél milliméter? ???nem kevés az? help
« Utoljára szerkesztve: 2007.11.11 vasárnap, 00:10:56 írta gezola » Naplózva

"Szitrhoén, kréátív tehnolozsíí" Smiley
Paja
Vendég
« Új hozzászólás #7947 Dátum: 2007.11.11 vasárnap, 08:52:46 »

Eladó 4 db Continental TS-810-es téligumi. A gumik gyártási ideje 2006. 42. hete. 2- hónapot futott. A gumik Mondeo III-ason voltak és lemezfelnivel, vagy nélkülük is eladók. /Van 4 db disztárcsa is./ Akit érdekel keressen meg e-mailen.
Naplózva
Paja
Vendég
« Új hozzászólás #7948 Dátum: 2007.11.11 vasárnap, 09:00:11 »

A méretet elfelejtettem, bár értelemszerűen: 205/55x16
Naplózva
donkartacs
Vendég
« Új hozzászólás #7949 Dátum: 2007.11.11 vasárnap, 12:12:34 »

Sziasztok!

I-II mondeóhoz téligumik+acélfelnik eladók. 15" 4 lyukú 2db GoodYear UG5 2db TOYO SNOWFOX

Irányár: 58.000Ft

érdeklődni: 06-30-358-9864

Naplózva
Oldalak: 1 ... 152 153 154 155 156 157 158 [159] 160 161 162 163 164 165 166 ... 555   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.093 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.