Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.05 vasárnap, 01:47:22 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 ... 555   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Felnik, gumik  (Megtekintve 6570333 alkalommal)
0 Felhasználó és 53 vendég van a témában
Maffy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5378


9094814
E-mail
« Új hozzászólás #900 Dátum: 2004.11.23 kedd, 21:27:00 »

Bár fogalmam sincs hogy egy ilyen "belső védelem" mennyire elég, az öregedésnél biztosan nem az idő okozta öregedésre gondoltak...
 
Anno a Cordobán - vadi űj felnikkel - időnként rá kellett tölteni némelyik kerékre... persze nem 'tom... nem kampányolni akarok mellette, csak érdeklődtem Shocked)
Naplózva

Egy valódi beSTia™
ST200 2.5 V6 (2000.04)
Vendég
« Új hozzászólás #901 Dátum: 2004.11.24 szerda, 00:37:00 »

Szóval nem tudod mit akarsz, mit veszel, csak óccsó? Iwan! Ez most alufelni, vagy lemezfelni télre?
Figgyu! van egy olyan sok lábú izém a számítógépbe, ha berakom gyorsabb lesz? Kérek korrekt és gyors választ ;-)))
Tudom, most rakjak be három köcsögös smilet, mert te nem tudsz ;-)
Add oda a manit, az asszonyjelöltnek, majd ő beosztja helyetted. Meg jó, ha idejekörán hozzászoksz a gondolathoz, hogy leszokjál az ilyen hirtelen ötletekről, hogy megtetszett ;-)))
Nekem tetszik Pepin Kék kombija, még sem veszem meg, van má egy ;-)))
Üdv ND
ui.: Mikor mozogsz, már hetek óta az eget világítom a fényszórókkal,mert aza három csavar lehúzza a kocsi hátulját, apropo visszaraktad a komódot, fényszóró állítóként ;-)))) Tudom, tudom... Az összes smilet ide nekem. Ha elöttél volna tegnap, akkor nem lenne mit kiteregetnem ;-)))
Oszt mé nem venné meg Uram !!!! Huh??
 
Csak azé mer már egy van, ugyan ez nem indok, nálam 3 db áll, össz 8000 köbcenti 18 henger Smiley))
 
Üdv:
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #902 Dátum: 2004.11.24 szerda, 08:37:00 »

Oszt mé nem venné meg Uram !!!! Huh??
 
Csak azé mer már egy van, ugyan ez nem indok, nálam 3 db áll, össz 8000 köbcenti 18 henger Smiley))
 
Üdv:
Szia Peppin!
Tudod, esténként arról álmodok, ha egyszer lesz egy olyen munkahelyem, hogy alám akarnak rakni egy új VW polot, akkor azt mondhassam, hogy nekem egy MKI v6, 2,5 ezres kék kombira lenne szükségem, amiben van erő és maradék Tigris tank páncél lemezből hengerelték ;-)))  Csak mindig felébredek ;-((( Pedig álmomban jó érzés ;-)
A mostaniért is fáj a szívem, hogy kint áll a szabadban.
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #903 Dátum: 2004.11.25 csütörtök, 01:26:00 »

Szia Peppin!
Tudod, esténként arról álmodok, ha egyszer lesz egy olyen munkahelyem, hogy alám akarnak rakni egy új VW polot, akkor azt mondhassam, hogy nekem egy MKI v6, 2,5 ezres kék kombira lenne szükségem, amiben van erő és maradék Tigris tank páncél lemezből hengerelték ;-)))  Csak mindig felébredek ;-((( Pedig álmomban jó érzés ;-)
A mostaniért is fáj a szívem, hogy kint áll a szabadban.
Üdv ND
Jól van na, ha kapós lesz akkor elővásárlási jogot biztosítok.
 
Egyébként most nekem is kinn áll sajnos, mert egy focus kombi + Mondeo limo még elfért, de egy ST220 és egy ST200 kombinak már nagyobb garázs kellene.....
 
Üdv:
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #904 Dátum: 2004.11.25 csütörtök, 08:24:00 »

ND köszi a segítséget,mostmár ideje lesz szétnéznem a gumipiacon.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #905 Dátum: 2004.11.25 csütörtök, 11:50:00 »

ND!
Nekem 185/65R15 gumik vannak fent (1%-ba belefér). Erre milyen méretű hólác kell? Nézegettem pár típust, de egyik sem említi ezt a gumiméretet!
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #906 Dátum: 2004.11.25 csütörtök, 15:14:00 »

ND!
Nekem 185/65R15 gumik vannak fent (1%-ba belefér). Erre milyen méretű hólác kell? Nézegettem pár típust, de egyik sem említi ezt a gumiméretet!
cody,
 
szerintem akkor keress még, mert csak olyat vegyél aminek a mérete egyezik! Az ilyen olcsó benzinkutas vackokat is szerintem hanyagold, mert ha elszakad szépen viszi magával a fényzést is...
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #907 Dátum: 2004.11.25 csütörtök, 15:40:00 »

ND köszi a segítséget,mostmár ideje lesz szétnéznem a gumipiacon.
Szia LFC!
Nézzél körül az indexes gumi és téligumis topikokban. Először olvass vissza, megéri! Listaár alatt is tudsz venni esetleg (-30%).
Vigyázz, mert a szinesbe utazók az eladók, természetszerűleg az a legjobb amit el akar adni.
Diabolo megnyilvánulásai szimpatikusak, és a gumihoz is ért.
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #908 Dátum: 2004.11.25 csütörtök, 15:50:00 »

ND!
Nekem 185/65R15 gumik vannak fent (1%-ba belefér). Erre milyen méretű hólác kell? Nézegettem pár típust, de egyik sem említi ezt a gumiméretet!
Szia Cody!
Nézd meg ennek az átmérőjét és hasonlítsd össze azon lévőkével, persze egyszerűbb, ha a gumi méret táblát kiprinteled és azzal gurulsz el a tescoba;-)
Hülyén hangzik, de az éppen még jó lánc a legjobb, mert azt könnyű felrakni (a kerék alatti láncszem a legnagyobb- létraláncnál), mert nem kell rágurulni a kocsival. Nem veri szét a kasznit, "nagyobb" sebességet enged meg.
Egy a lényeg, kétszer jó időbe rakd fel mind két kerékre. Különben a bajban nem fogod tudni felrakni.
De ezt leírtam már, olvasd el. Van ott egy táblázat a végén, az egy láncra és a hozzá való kerekre vonatkozik. A minta képek láthatod, hogy milyen nagy méret szórásba jók a láncok.
Üdv ND
Naplózva
Maffy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5378


9094814
E-mail
« Új hozzászólás #909 Dátum: 2004.11.25 csütörtök, 15:58:00 »

Diabló az eygik gumis cég tulaja, és valóban ért a gumikhoz. (nekem 40% engedményt sikerült "kiérdemelnem", igaz, vittem még két ügyfelet Shocked)  Az A6V6 nevű emberke is korrekt, nála a kollégámnak szereztem téligumit 50%-on.
Naplózva

Egy valódi beSTia™
ST200 2.5 V6 (2000.04)
Vendég
« Új hozzászólás #910 Dátum: 2004.11.25 csütörtök, 16:15:00 »

ND!
Köszi már néztem az oldaladat is pont ott (sem) találtam ilyen méretű gumit. Én azt hiszem, hogy nekem kb 0 "70"-es lesz jó!(?)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #911 Dátum: 2004.11.25 csütörtök, 16:45:00 »

ND!
Köszi már néztem az oldaladat is pont ott (sem) találtam ilyen méretű gumit. Én azt hiszem, hogy nekem kb 0 "70"-es lesz jó!(?)
Szia Cody!
Ezek a számok gyártó függők is. Jómagam 50-est használok, pedig 70-es jön ki a táblázatból. (Lásd cikk és táblázat összevetése.) Erre mondtam, hogy még éppen passzentos a gumira. Az oldal lánc nem a felnit cseszegeti, hanem a gumi legszélesebb pontján feszül ki. Másik előnye, hogy ekkor segít a hóba megkapaszkodni, mert az oldalláncok is dolgoznak, míg ha fent vannak, akkor ez a hatás kicsi. Volt már egy-két hóátfúvásos buckám a 8-ason.  
4 eFt-ig költs csak rá, a szupereket hagyd meg másnak.
Neked csak egyszer kell majd, de akkor nagyon!!!
Gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni.
Kérjél kölcsön a szomszédtól egyet és próbáld ki. Utána mindig lesz bent egy munás kesztyű is a kocsiba ;-))))
A lényeg, hogy mindig száz méterrel kell korábban feltenni, ezt honnét látod? Hát ha látsz két pörgő kerekű autót, akkor ne te légy a következő csúszkáló ;-)))
Ismered, ki tudja hol áll meg a malomkő és ez a Mondira is igaz.
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #912 Dátum: 2004.11.25 csütörtök, 22:49:00 »

Szia Cody!
Ezek a számok gyártó függők is. Jómagam 50-est használok, pedig 70-es jön ki a táblázatból. (Lásd cikk és táblázat összevetése.) Erre mondtam, hogy még éppen passzentos a gumira. Az oldal lánc nem a felnit cseszegeti, hanem a gumi legszélesebb pontján feszül ki. Másik előnye, hogy ekkor segít a hóba megkapaszkodni, mert az oldalláncok is dolgoznak, míg ha fent vannak, akkor ez a hatás kicsi. Volt már egy-két hóátfúvásos buckám a 8-ason.  
4 eFt-ig költs csak rá, a szupereket hagyd meg másnak.
Neked csak egyszer kell majd, de akkor nagyon!!!
Gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni.
Kérjél kölcsön a szomszédtól egyet és próbáld ki. Utána mindig lesz bent egy munás kesztyű is a kocsiba ;-))))
A lényeg, hogy mindig száz méterrel kell korábban feltenni, ezt honnét látod? Hát ha látsz két pörgő kerekű autót, akkor ne te légy a következő csúszkáló ;-)))
Ismered, ki tudja hol áll meg a malomkő és ez a Mondira is igaz.
Üdv ND
Lehet hogy egy barom vagyok, de eddig még nem kerültem 15 év és kb 600e km. alatt olyan helyzetbe, hogy hólánc kellett volna, ezért nincs is.  
Lehet hogy egy barom vagyok ??
Naplózva
Maffy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5378


9094814
E-mail
« Új hozzászólás #913 Dátum: 2004.11.25 csütörtök, 22:51:00 »

Lehet hogy egy barom vagyok, de eddig még nem kerültem 15 év és kb 600e km. alatt olyan helyzetbe, hogy hólánc kellett volna, ezért nincs is.  
Lehet hogy egy barom vagyok ??
Én eccer használtam a SnowCat-et ónos eső után, tükörjégen... élmény volt...mint záraz aszfalton... sajna a Mondira nem jó Shocked(
Naplózva

Egy valódi beSTia™
ST200 2.5 V6 (2000.04)
Maffy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5378


9094814
E-mail
« Új hozzászólás #914 Dátum: 2004.11.25 csütörtök, 22:52:00 »

Lehet hogy egy barom vagyok, de eddig még nem kerültem 15 év és kb 600e km. alatt olyan helyzetbe, hogy hólánc kellett volna, ezért nincs is.  
Lehet hogy egy barom vagyok ??
Ja... szerintem nem Shocked) Holnap rádcsörgök...
Naplózva

Egy valódi beSTia™
ST200 2.5 V6 (2000.04)
Vendég
« Új hozzászólás #915 Dátum: 2004.11.25 csütörtök, 22:57:00 »

Ja... szerintem nem Shocked) Holnap rádcsörgök...
Uhhhh, már előre félek Smiley))
Naplózva
Maffy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5378


9094814
E-mail
« Új hozzászólás #916 Dátum: 2004.11.25 csütörtök, 23:00:00 »

Teeee?? Akkor mit mondjak én?
Naplózva

Egy valódi beSTia™
ST200 2.5 V6 (2000.04)
Vendég
« Új hozzászólás #917 Dátum: 2004.11.25 csütörtök, 23:20:00 »

Lehet hogy egy barom vagyok, de eddig még nem kerültem 15 év és kb 600e km. alatt olyan helyzetbe, hogy hólánc kellett volna, ezért nincs is.  
Lehet hogy egy barom vagyok ??
Talán bunyóhoz.
 
Még én sem használtam mondeohoz.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #918 Dátum: 2004.11.25 csütörtök, 23:22:00 »

Teeee?? Akkor mit mondjak én?
Végülis milyen gumikat vettél?
Naplózva
Maffy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5378


9094814
E-mail
« Új hozzászólás #919 Dátum: 2004.11.25 csütörtök, 23:27:00 »

SottoZerot...tetszik... már várom a havat
Naplózva

Egy valódi beSTia™
ST200 2.5 V6 (2000.04)
Vendég
« Új hozzászólás #920 Dátum: 2004.11.26 péntek, 08:04:00 »

Szia Cody!
Ezek a számok gyártó függők is. Jómagam 50-est használok, pedig 70-es jön ki a táblázatból. (Lásd cikk és táblázat összevetése.) Erre mondtam, hogy még éppen passzentos a gumira. Az oldal lánc nem a felnit cseszegeti, hanem a gumi legszélesebb pontján feszül ki. Másik előnye, hogy ekkor segít a hóba megkapaszkodni, mert az oldalláncok is dolgoznak, míg ha fent vannak, akkor ez a hatás kicsi. Volt már egy-két hóátfúvásos buckám a 8-ason.  
4 eFt-ig költs csak rá, a szupereket hagyd meg másnak.
Neked csak egyszer kell majd, de akkor nagyon!!!
Gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni.
Kérjél kölcsön a szomszédtól egyet és próbáld ki. Utána mindig lesz bent egy munás kesztyű is a kocsiba ;-))))
A lényeg, hogy mindig száz méterrel kell korábban feltenni, ezt honnét látod? Hát ha látsz két pörgő kerekű autót, akkor ne te légy a következő csúszkáló ;-)))
Ismered, ki tudja hol áll meg a malomkő és ez a Mondira is igaz.
Üdv ND
ND!
Köszi! Hétvégén szétnézek hólánc ügyben! A felrakással nem lesz gond mert már az előző (off) autómra raktam fel! A "100 méterrel előtte" meg nagyon igaz, főleg ha  -10 fok van, a képedbe fújja a szél a havat és 10 cm hóban próbálod felrakni...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #921 Dátum: 2004.11.26 péntek, 08:09:00 »

Én eccer használtam a SnowCat-et ónos eső után, tükörjégen... élmény volt...mint záraz aszfalton... sajna a Mondira nem jó Shocked(
mijaza SnowCat?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #922 Dátum: 2004.11.26 péntek, 08:58:00 »

Sziasztok,
segítsetek megértenem azt, hogy miért jelöli gyári méretként a gépkönyv MK2 ('98) 1,8 esetében a 185/65/14 és 195/60/15 méretet is. Akkora az eltérés (kb. 2 cm), hogy a km óra biztosan tuti rosszat fog mutatni. Kösz: Gaspar
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #923 Dátum: 2004.11.26 péntek, 09:06:00 »

Sziasztok,
segítsetek megértenem azt, hogy miért jelöli gyári méretként a gépkönyv MK2 ('98) 1,8 esetében a 185/65/14 és 195/60/15 méretet is. Akkora az eltérés (kb. 2 cm), hogy a km óra biztosan tuti rosszat fog mutatni. Kösz: Gaspar
Szia!
Ez már tényleg sok úgy 3% eltérés van!
Az MK2-es is két mérettel 14-es és 15-ös felnikkel jött ki, ezekhez másképp lett gyárilag állítva az óra. A különbség innen eredhet szerintem...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #924 Dátum: 2004.11.26 péntek, 09:16:00 »

Lehet hogy egy barom vagyok, de eddig még nem kerültem 15 év és kb 600e km. alatt olyan helyzetbe, hogy hólánc kellett volna, ezért nincs is.  
Lehet hogy egy barom vagyok ??
Szia Peppin!
Mint, minden környezetfűggő. A hólánc minek kéne, ha nem kell menned? Egy erről írt kis esszémet, az alábbi idézetekkel kezdem:
Kinek, minek a hólánc?  
"akiknek fontos a biztonság és az úti cél gondtalan elérése"           by Gibson nick
 
"bár ritkán van rá szükség, de akkor nagyon ..."               by Rõczey nick
 
"még soha nem akadtam el hóban, de láttam elég autót, amit magára hagytak, mert nem bírt elmozdulni…"                   by Gibson nick
 
"a veled szembe utazó 3 gyerekes család szeretne még élni pár szép évet, még ha Te nem is tervezel hosszú távra"             by Bal3 nick
 
Jómagyam hozzátettem a tapasztalati uton tett megálapításomat:
                                                 Amikor Te elakadsz elõttünk saját felelõtlenséged miatt, Mi kiakadunk mögötted.
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #925 Dátum: 2004.11.26 péntek, 09:20:00 »

ND!
Köszi! Hétvégén szétnézek hólánc ügyben! A felrakással nem lesz gond mert már az előző (off) autómra raktam fel! A "100 méterrel előtte" meg nagyon igaz, főleg ha  -10 fok van, a képedbe fújja a szél a havat és 10 cm hóban próbálod felrakni...
Szia Cody!
Minden lánc, minden keréken máshogy áll. Minden télen felrakom gyakorlásként, mert ismered a viccet, amikor a férj korán érkezik haza és a nejét a szomszéddal találja ágyban?  
Mondogatja felháborodva, hogy tudtam, tudtam...
Erre a felesége dühösen: persze, hogy tudtál, de a szomszéd még most is tud ;-))))
De legalább jó esélyekkel indulsz.
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #926 Dátum: 2004.11.26 péntek, 09:25:00 »

Kösz, Cody, de akkor én honnan tudhatom, hogy melyik az igazi? A kocsi 98.09-es, bár most vettem rá 4 használt télit 20eért a kisebbikből, de azért a nyáriból jó lenne tutira menni. Lehet, hogy kipróbálok egy 205/55/15-öst, az kb. közte van:-) G
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #927 Dátum: 2004.11.26 péntek, 09:30:00 »

Kösz, Cody, de akkor én honnan tudhatom, hogy melyik az igazi? A kocsi 98.09-es, bár most vettem rá 4 használt télit 20eért a kisebbikből, de azért a nyáriból jó lenne tutira menni. Lehet, hogy kipróbálok egy 205/55/15-öst, az kb. közte van:-) G
Szia Mgaspare!
Názesd meg, hogy milyen a tárcsaféked 14"-os vagy 15"-os? Szervízbe ránézéssel megmondják, na jó nem a portás ;-)))
Mennyit csal a sebességmérőd vagy a kilométer órád?
Üdv ND
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #928 Dátum: 2004.11.26 péntek, 09:36:00 »

Szia Mgaspare!
Názesd meg, hogy milyen a tárcsaféked 14"-os vagy 15"-os? Szervízbe ránézéssel megmondják, na jó nem a portás ;-)))
Mennyit csal a sebességmérőd vagy a kilométer órád?
Üdv ND
Van hóláncom ugyan, de csakis azért, mert bizonyos országokban kérik (télen). Az elvem, ha túl nagy a hó, (és szükség van a hóláncra), otthon maradok.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #929 Dátum: 2004.11.26 péntek, 09:38:00 »

Kösz az ötletet. A rendőr még nem mondta, hogy mennyivel megyek, amikor szerintem csak 50-nel :-), úgyhogy a tényleges eltérést nem tudom. G
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #930 Dátum: 2004.11.26 péntek, 10:06:00 »

Van hóláncom ugyan, de csakis azért, mert bizonyos országokban kérik (télen). Az elvem, ha túl nagy a hó, (és szükség van a hóláncra), otthon maradok.
Szia Angel!
Jól teszed, igazad van.
Nekem meg menni kell, ha kell. S nem tudom, hogy három nap múlva viszafelé hol lesz kisebb a hófúvás, a 85-ösön vagy a 8-ason. Ilyenkor mindig figyelem a rádiókban a híreket.
Tény, hogy amig összekerék meghajtással, 2,5 tonnával, 2500 ccm -rel jártam, addig nekem se volt hóláncom. A kerék méretét nem is tudom, de elég nagy volt.
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #931 Dátum: 2004.11.26 péntek, 10:08:00 »

Kösz az ötletet. A rendőr még nem mondta, hogy mennyivel megyek, amikor szerintem csak 50-nel :-), úgyhogy a tényleges eltérést nem tudom. G
Szia MGaspare!
Az is segít, ha mész 50 km-t autópályán cövektől- cövekig, és megnézed a mérőd mennyit mutat? A rész mérő és a nagy, együtt csal, mert egy fogaskerék két oldaláról kapják a jelet.
Üdv ND
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #932 Dátum: 2004.11.26 péntek, 10:33:00 »

Lehet hogy egy barom vagyok, de eddig még nem kerültem 15 év és kb 600e km. alatt olyan helyzetbe, hogy hólánc kellett volna, ezért nincs is.  
Lehet hogy egy barom vagyok ??
Bő 8 év és 300ekm után én nem azt veszem ki, hogy ellenzed, hanem hogy még nem volt rája szükséged. Én hegyen lakom, de még mindig szűz a hóláncom a dobozával együtt! Főleg hogy a Snowfox csak úgy tapad, mikor a szomszéd Fordszalonos körbe jön a legújabb járgányokkal!(tavaly óta egy autót használ télen, és téli gumikat is rak rá.) Főleg mióta én megálltam a feljárom előtt, hogy lesöpörjem a havar, ő meg fentről állt be. Majd én is beültem, és visszagurulva 5m-t elindultam az emelkedőn, és be a garázsba. Még szerencse, hogy nem fagyott oda az álla a hóba!
 
SZVSZ ahol 30-50km/h körül, csúszkálás nélkül elautózik az ember, ott nem kell a hólánc!
 
Tisztelettel!
Ui: föleg Pesten, ahol a szakadó hóesésben is csak vizes az út!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Maffy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5378


9094814
E-mail
« Új hozzászólás #933 Dátum: 2004.11.26 péntek, 10:44:00 »

mijaza SnowCat?
Vikiviki!
 
EZ itt az...
Naplózva

Egy valódi beSTia™
ST200 2.5 V6 (2000.04)
Vendég
« Új hozzászólás #934 Dátum: 2004.11.26 péntek, 10:58:00 »

Kösz, Cody, de akkor én honnan tudhatom, hogy melyik az igazi? A kocsi 98.09-es, bár most vettem rá 4 használt télit 20eért a kisebbikből, de azért a nyáriból jó lenne tutira menni. Lehet, hogy kipróbálok egy 205/55/15-öst, az kb. közte van:-) G
BPeter talán neked is tud erről infot szerezni, keresd meg! Az enyémet most nézi(remélem :-)!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #935 Dátum: 2004.11.26 péntek, 11:13:00 »

Bő 8 év és 300ekm után én nem azt veszem ki, hogy ellenzed, hanem hogy még nem volt rája szükséged. Én hegyen lakom, de még mindig szűz a hóláncom a dobozával együtt! Főleg hogy a Snowfox csak úgy tapad, mikor a szomszéd Fordszalonos körbe jön a legújabb járgányokkal!(tavaly óta egy autót használ télen, és téli gumikat is rak rá.) Főleg mióta én megálltam a feljárom előtt, hogy lesöpörjem a havar, ő meg fentről állt be. Majd én is beültem, és visszagurulva 5m-t elindultam az emelkedőn, és be a garázsba. Még szerencse, hogy nem fagyott oda az álla a hóba!
 
SZVSZ ahol 30-50km/h körül, csúszkálás nélkül elautózik az ember, ott nem kell a hólánc!
 
Tisztelettel!
Ui: föleg Pesten, ahol a szakadó hóesésben is csak vizes az út!
Joe!
Perdültél már meg előtted valaki a (szembe forgalomból tükörjégen) úgy, hogy satufékkel 5 cm-re álltál meg tőle? Ha ilyen helyzetbe kerülsz majd álldani fogod az eszedet, hogy nem a csomagtartóban tartod a hóláncodat!
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #936 Dátum: 2004.11.26 péntek, 11:42:00 »

Joe!
Perdültél már meg előtted valaki a (szembe forgalomból tükörjégen) úgy, hogy satufékkel 5 cm-re álltál meg tőle? Ha ilyen helyzetbe kerülsz majd álldani fogod az eszedet, hogy nem a csomagtartóban tartod a hóláncodat!
Egy éve Pilisvörösvár előtt a haverom ment, kb. ötvennel, megpördültek előtte(szembejövő), neki a motorháztetjének (12 éves Renault kontra fél éves Citroen Jumper), ketten meghaltak a R-ban. Hó esett+egyéb, de az út nem volt havas. Ilyen helyzetben nem lehet láncolni, mert az utat is, a gumidat is, és a futómüvet is rongálja. Ha csak hússzal lehet menni, akkor csak annyival megyek. Általában kerülöm a féket télen!!! Komárom-(autópálya)Bp.-Esztergom éjszaka szakadó hóesésben. 25km/h-s átlag sebesség! Kb. így szoktam közlekedni, ha az életem is veszélyben lehet!!!
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #937 Dátum: 2004.11.26 péntek, 11:50:00 »

Egy éve Pilisvörösvár előtt a haverom ment, kb. ötvennel, megpördültek előtte(szembejövő), neki a motorháztetjének (12 éves Renault kontra fél éves Citroen Jumper), ketten meghaltak a R-ban. Hó esett+egyéb, de az út nem volt havas. Ilyen helyzetben nem lehet láncolni, mert az utat is, a gumidat is, és a futómüvet is rongálja. Ha csak hússzal lehet menni, akkor csak annyival megyek. Általában kerülöm a féket télen!!! Komárom-(autópálya)Bp.-Esztergom éjszaka szakadó hóesésben. 25km/h-s átlag sebesség! Kb. így szoktam közlekedni, ha az életem is veszélyben lehet!!!
 
Tisztelettel!
Hát igen ezt nem lehet kivédeni!
Velem ez közepes hóesésben, de 5-10cm hóban Répcelak belterületén történt meg, szerintem nem mentem többel mint 40km/h! Amit mondasz annak alapján Te nem csak magadra, hanem másokra is tudsz vigyázni! A hülyék ellen viszont nincs mit tenni...
De néha azért kell a hólánc: párszor voltam síelni az Olaszoknál, volt úgy, hogy hólánc nélkül megsem tudtam volna mozdulni (igaz az még off autó volt).
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #938 Dátum: 2004.11.26 péntek, 12:01:00 »

Hát igen ezt nem lehet kivédeni!
Velem ez közepes hóesésben, de 5-10cm hóban Répcelak belterületén történt meg, szerintem nem mentem többel mint 40km/h! Amit mondasz annak alapján Te nem csak magadra, hanem másokra is tudsz vigyázni! A hülyék ellen viszont nincs mit tenni...
De néha azért kell a hólánc: párszor voltam síelni az Olaszoknál, volt úgy, hogy hólánc nélkül megsem tudtam volna mozdulni (igaz az még off autó volt).
Remélem, hogy tudok vigyázni, de inkább a félelmemet(ami legrosszabb,de ez van) próbálom enyhíteni a lassú, és extra figyelő módszerrel!
 
Egyébként meg nincs pénzem a karosszériásra!:-(
 
Ja: és igen néha kell, de nekem még nem volt rája szükségem! Erre próbáltam utalni, hogy nem hülyeség, de hála Istennek felénk nem jön a hó a hegyek védenek, és ha mégis akkor maradok városon belül(ha megoldható).
 
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #939 Dátum: 2004.11.26 péntek, 12:41:00 »

Joe!
Perdültél már meg előtted valaki a (szembe forgalomból tükörjégen) úgy, hogy satufékkel 5 cm-re álltál meg tőle? Ha ilyen helyzetbe kerülsz majd álldani fogod az eszedet, hogy nem a csomagtartóban tartod a hóláncodat!
Szerintem tükörjégen a hólánc rosszabb mint egy nagyon jól tapadó gumi.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #940 Dátum: 2004.11.26 péntek, 13:09:00 »

Szerintem tükörjégen a hólánc rosszabb mint egy nagyon jól tapadó gumi.
curtis
Lehet, hogy igazad van, de amikor még off autom volt még "offabb" gumikkal, akkor télen hirtelen leesett hóban csak a lánc segített (egyszer halálfélelemben mentem végig a régi 1-esen miközben havas-nyálkás sz... esett és rögtön lefagyott)! Jeges úton egy jó gumi biztos, hogy jobb, nem véletlenül szerepelnek a tesztekben a jeges úton történő féktávok.
Egyébként mielőtt félreérteni vki nem vagyok hólánc párti (mármint hogy egy kis hó esetén rögtön fel kell rakni) csak próbálgatom meghatározni, hogy mikor érdemes haszbálni(nunk)!
Naplózva
Maffy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5378


9094814
E-mail
« Új hozzászólás #941 Dátum: 2004.11.26 péntek, 13:19:00 »

Szerintem tükörjégen a hólánc rosszabb mint egy nagyon jól tapadó gumi.
Ott tuti a SnowCat... és azzal még aszfalton is mehetsz max 60-nal...(vagy 80-nal...)
Naplózva

Egy valódi beSTia™
ST200 2.5 V6 (2000.04)
Vendég
« Új hozzászólás #942 Dátum: 2004.11.26 péntek, 13:26:00 »

Uraim!
Írány krumplit kapálni! Próbáltátok már? Nem ? Na sebaj! Beszélni lehet arról is ;-)))
Mindössze 2500Ft-ról, két kilóról van szó. Örüljetek, hogy nem kellett eddig. (Pedig megnézném ki mekkorát bénázik felrakás közbe ;-)))
 
Az hogy nem akadtok el, persze rajtatok is múlik, nem indulok el. De akinek van az sem önsanyargats miatt cipeli, csak ad magának esélyt. Ha egyszer bent ragadtok egy kis völgyben és nem tudtok felmenni, mert olyan szakértők vagytok abban amit nem próbáltatok, akkor ti lesztek a felelőssek. Mit csinálsz akkor két gyerekkel? Megdumálod őket a fórumon? ;-)))
Amíg itt rágjuk a gittet, addig oké, de ha valakinek kára lesz?
Tudjátok, utólag mindig ott a ha. Ha akkor.... lett volna.
Nem kell hólánc!! Csak otthon kell maradni!!! Senkinek sincs kedve Bánd mellett más kocsijára szerelni a saját hóláncomat, hogy az a mazsola, az a ------------- elkotródjon előlem, mert nekem kell tovább mennen, de ezen az egysávos nyomvonalon máshogy nem megy. Nagyon nagy örömmel cseréltem volna veletek, maradtam volna otthon ;-))
UFF UFF UFF
ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #943 Dátum: 2004.11.26 péntek, 14:10:00 »

Maffy!
 
Ez a hócica Smiley mibe is kerül? Nem igazán találtam árat a forgalmazó honlapján sem elsőre...
Bye
Cit
Naplózva
Maffy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5378


9094814
E-mail
« Új hozzászólás #944 Dátum: 2004.11.26 péntek, 14:19:00 »

Nem egy oltsó mulatság... igazán annak éri meg aki sokat jár mondjuk síelni... ma már én sem biztos, hogy megvenném... akkoriban, amikor a Cordobám volt, 25 környékén volt az ára... Tudom, tudom, sokszorosa a hóláncénak, de én akkor még ennyire sem tudtam vezetni és előfordultam havasabb tájakon is télen... de nagyon szerettem... hóban, jégen nincs az a hólánc, ami felvenné vele a versenyt...és nem kell leszedni aszfalton sem... és van egy eladó példányom Shocked)))))
Naplózva

Egy valódi beSTia™
ST200 2.5 V6 (2000.04)
Maffy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5378


9094814
E-mail
« Új hozzászólás #945 Dátum: 2004.11.26 péntek, 14:23:00 »

Nem egy oltsó mulatság... igazán annak éri meg aki sokat jár mondjuk síelni... ma már én sem biztos, hogy megvenném... akkoriban, amikor a Cordobám volt, 25 környékén volt az ára... Tudom, tudom, sokszorosa a hóláncénak, de én akkor még ennyire sem tudtam vezetni és előfordultam havasabb tájakon is télen... de nagyon szerettem... hóban, jégen nincs az a hólánc, ami felvenné vele a versenyt...és nem kell leszedni aszfalton sem... és van egy eladó példányom Shocked)))))
A következő méretekhez jó:
165 R 13
175 R 13
165/70 R 14  
175/65 R 14  
175/60 R 14  
185/60 R 14  
185/55 R 14  
185/55 R 1
Naplózva

Egy valódi beSTia™
ST200 2.5 V6 (2000.04)
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #946 Dátum: 2004.11.26 péntek, 16:13:00 »

Uraim!
Írány krumplit kapálni! Próbáltátok már? Nem ? Na sebaj! Beszélni lehet arról is ;-)))
Mindössze 2500Ft-ról, két kilóról van szó. Örüljetek, hogy nem kellett eddig. (Pedig megnézném ki mekkorát bénázik felrakás közbe ;-)))
 
Az hogy nem akadtok el, persze rajtatok is múlik, nem indulok el. De akinek van az sem önsanyargats miatt cipeli, csak ad magának esélyt. Ha egyszer bent ragadtok egy kis völgyben és nem tudtok felmenni, mert olyan szakértők vagytok abban amit nem próbáltatok, akkor ti lesztek a felelőssek. Mit csinálsz akkor két gyerekkel? Megdumálod őket a fórumon? ;-)))
Amíg itt rágjuk a gittet, addig oké, de ha valakinek kára lesz?
Tudjátok, utólag mindig ott a ha. Ha akkor.... lett volna.
Nem kell hólánc!! Csak otthon kell maradni!!! Senkinek sincs kedve Bánd mellett más kocsijára szerelni a saját hóláncomat, hogy az a mazsola, az a ------------- elkotródjon előlem, mert nekem kell tovább mennen, de ezen az egysávos nyomvonalon máshogy nem megy. Nagyon nagy örömmel cseréltem volna veletek, maradtam volna otthon ;-))
UFF UFF UFF
ND
Kedves ND! Kapáltam már krumplit. És mentem már hóban is. Az egyik alkalommal Frankfurttól kb Bécsig esett megállás nélül a hó. Annyira durván esett, hogy az autópályán senki nem előzött meg (a belső sávban 20 cm-s hó volt). De mentem már hazánkban is, olyan hó volt, hogy az egyik ismerőstől traktorral húztak ki a főútig, mert kb 50cm mély hó volt. Nekem is 2 gyerekem van (most 3, mert itt van egy kölcsönbe), és elhiheted, hogy miattam nem fox az út mellett állni, mert én mindig megoldom a problémám: felmegyek én minden dombra. Van egy csomó olyan trükk, ami akkor jön jól, ha a sok autós ott áll a domb aljá, és nem tud felmenni. Én még soha nem maradtam az út mellett. A láncot meg utálom, felszerelni is, meg használni is. Persze vannak olyan alkalmak, amikor nincs más megoldás. Bár akkor inkább ez a hócica (róka?), mert ez emberibbnek tűnik. De nekem is van láncom, bár még nem hordom.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #947 Dátum: 2004.11.26 péntek, 17:29:00 »

Akár az öreg házasok olyan jó olvasni, de mind a kettőtöknek igaza van.Egy rutinos jó sofőr 10-20cm hóban is vígan elautózik, de sok béna méla Béla még a láncal se tud az úton maradni. Pl: én tavaly szilveszterkor egy igen OFF 4 évszakossal felmentem a Tátrába síelni, két hét múlva itt győrben a Ság-"hegyen"(kisalföld)húztak haza, pedig se gyerekem, se krumplim. De a lánc a mondi hátuljában.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #948 Dátum: 2004.11.26 péntek, 18:58:00 »

A következő méretekhez jó:
165 R 13
175 R 13
165/70 R 14  
175/65 R 14  
175/60 R 14  
185/60 R 14  
185/55 R 14  
185/55 R 1
szerintem ilyen méreteket itt senki nem használ:)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #949 Dátum: 2004.11.26 péntek, 19:05:00 »

Vikiviki!
 
EZ itt az...
jól néz ki, meg elég meggyőző is... de van egy ára:)
Naplózva
Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 ... 555   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.076 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.