Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.05 vasárnap, 01:26:19 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 ... 555   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Felnik, gumik  (Megtekintve 6570266 alkalommal)
0 Felhasználó és 55 vendég van a témában
ocsigep1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1629


...


E-mail
« Új hozzászólás #950 Dátum: 2004.11.26 péntek, 20:42:00 »

Uraim!
Írány krumplit kapálni! Próbáltátok már? Nem ? Na sebaj! Beszélni lehet arról is ;-)))
Mindössze 2500Ft-ról, két kilóról van szó. Örüljetek, hogy nem kellett eddig. (Pedig megnézném ki mekkorát bénázik felrakás közbe ;-)))
 
Az hogy nem akadtok el, persze rajtatok is múlik, nem indulok el. De akinek van az sem önsanyargats miatt cipeli, csak ad magának esélyt. Ha egyszer bent ragadtok egy kis völgyben és nem tudtok felmenni, mert olyan szakértők vagytok abban amit nem próbáltatok, akkor ti lesztek a felelőssek. Mit csinálsz akkor két gyerekkel? Megdumálod őket a fórumon? ;-)))
Amíg itt rágjuk a gittet, addig oké, de ha valakinek kára lesz?
Tudjátok, utólag mindig ott a ha. Ha akkor.... lett volna.
Nem kell hólánc!! Csak otthon kell maradni!!! Senkinek sincs kedve Bánd mellett más kocsijára szerelni a saját hóláncomat, hogy az a mazsola, az a ------------- elkotródjon előlem, mert nekem kell tovább mennen, de ezen az egysávos nyomvonalon máshogy nem megy. Nagyon nagy örömmel cseréltem volna veletek, maradtam volna otthon ;-))
UFF UFF UFF
ND
Pécsett sem enyhén hátrányos, ha rendelkezik a muki hólánccal. Arról a 20pénzes csodagumibugyiról eddig még nem hallottam, de terveim szerint nem is fog kelleni, elég oly időben -város+kölöksereg+havhegy- egészséges rövid/lassú menéseket autózni.
Naplózva

MKI 2.0i
Maffy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5378


9094814
E-mail
« Új hozzászólás #951 Dátum: 2004.11.26 péntek, 21:07:00 »

szerintem ilyen méreteket itt senki nem használ:)
no igen... én sem a Mondira vettem...
Naplózva

Egy valódi beSTia™
ST200 2.5 V6 (2000.04)
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #952 Dátum: 2004.11.26 péntek, 21:22:00 »

no igen... én sem a Mondira vettem...
De ettől függetlenül szimpatikus az a gumiizé.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Maffy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5378


9094814
E-mail
« Új hozzászólás #953 Dátum: 2004.11.26 péntek, 21:29:00 »

De ettől függetlenül szimpatikus az a gumiizé.
Valóban jó szerkezet... nekem volt alkalmam egy kiadós ónos eső után kipróbálni... persze nem száguldoztam, de lehetett haladni, megállni... Tiszta - csak nedves - aszfalton is alig van hangja... adtak hozzá szerelőkesztyűt és egy műanyag "lepedőt", amire térdelni lehet szereléskor és rajta vannak a felrakás lépései...
Naplózva

Egy valódi beSTia™
ST200 2.5 V6 (2000.04)
Vendég
« Új hozzászólás #954 Dátum: 2004.11.30 kedd, 22:06:00 »

Sziasztok!
 
  Felvettem a kapcsolatot a főoldalon reklámozó gumis taggal téligumi ügyében, küldött egy válasz e-mailt. Ebből a pénztárcám kb a Fulda Kristall Montero-t engedi meg, darabját 14 pénzért. Van valakinek tapasztalata erről a gumi márkáról?
 Van még Sava eskimo  is, meg Dunlop SP Winter Sport is, bár ez már elég drága, olyan 60 pénz körül van rá most zsém.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #955 Dátum: 2004.11.30 kedd, 23:18:00 »

Mindenesetre én már betettem a láncot a kocsiba....
tavalyelőtt vettem, mindössze 2szer használtam, de akkor nagyon jól jött.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #956 Dátum: 2004.11.30 kedd, 23:49:00 »

Sziasztok!
 
  Felvettem a kapcsolatot a főoldalon reklámozó gumis taggal téligumi ügyében, küldött egy válasz e-mailt. Ebből a pénztárcám kb a Fulda Kristall Montero-t engedi meg, darabját 14 pénzért. Van valakinek tapasztalata erről a gumi márkáról?
 Van még Sava eskimo  is, meg Dunlop SP Winter Sport is, bár ez már elég drága, olyan 60 pénz körül van rá most zsém.
Sava-t ne... volt már, bár azóta asszem bekerült a Michelin vagy a goodyear szárnyai alá, de az akkó se kéne... Az a 14 ezres fulda nem tűnik rossz vételnek. És a legrosszabb téligumi is jobb, mint a legjobb nyári vagy téli/nyári.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #957 Dátum: 2004.12.01 szerda, 08:35:00 »

Sava-t ne... volt már, bár azóta asszem bekerült a Michelin vagy a goodyear szárnyai alá, de az akkó se kéne... Az a 14 ezres fulda nem tűnik rossz vételnek. És a legrosszabb téligumi is jobb, mint a legjobb nyári vagy téli/nyári.
Sziasztok  
 
Én tavaly vettem fuldát 14.ért
Egy szezonnyi tapasztalat : hóban jól fog
                            kanyarban egy kicsit nyúlik
                            hangos  
 
de összességében nem rossz . .....
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #958 Dátum: 2004.12.01 szerda, 08:50:00 »

Sziasztok!
 
  Felvettem a kapcsolatot a főoldalon reklámozó gumis taggal téligumi ügyében, küldött egy válasz e-mailt. Ebből a pénztárcám kb a Fulda Kristall Montero-t engedi meg, darabját 14 pénzért. Van valakinek tapasztalata erről a gumi márkáról?
 Van még Sava eskimo  is, meg Dunlop SP Winter Sport is, bár ez már elég drága, olyan 60 pénz körül van rá most zsém.
Csaba!
Nekem is Fulda van szintén tavaly vettem mint nagypele (lehet, hogy ugyan ott). Rossz tapasztalatom nincs vele, vízben és hóban nagyon jó! Ahogy Angel mondja, bármilyen nyárinál jobb! Ha egyébként megnézed a különböző teszteket, akkor a Fulda általában úgy 5-7%-al rosszabb mint 2-szer annyiba kerülő márkák, de még így is vagy 2-szer (!) jobb mint egy átlagos nyári!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #959 Dátum: 2004.12.01 szerda, 08:53:00 »

Csaba!
Nekem is Fulda van szintén tavaly vettem mint nagypele (lehet, hogy ugyan ott). Rossz tapasztalatom nincs vele, vízben és hóban nagyon jó! Ahogy Angel mondja, bármilyen nyárinál jobb! Ha egyébként megnézed a különböző teszteket, akkor a Fulda általában úgy 5-7%-al rosszabb mint 2-szer annyiba kerülő márkák, de még így is vagy 2-szer (!) jobb mint egy átlagos nyári!
M    E    T    R    o
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #960 Dátum: 2004.12.01 szerda, 09:49:00 »

Sziasztok!
 
  Felvettem a kapcsolatot a főoldalon reklámozó gumis taggal téligumi ügyében, küldött egy válasz e-mailt. Ebből a pénztárcám kb a Fulda Kristall Montero-t engedi meg, darabját 14 pénzért. Van valakinek tapasztalata erről a gumi márkáról?
 Van még Sava eskimo  is, meg Dunlop SP Winter Sport is, bár ez már elég drága, olyan 60 pénz körül van rá most zsém.
Az én télim is Fulda, észre sem veszem, ha fenn van :-)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #961 Dátum: 2004.12.01 szerda, 16:59:00 »

Az én télim is Fulda, észre sem veszem, ha fenn van :-)
Köszi a válaszokat!
 
Napu, ez most jó vagy rossz? Smiley)))
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #962 Dátum: 2004.12.02 csütörtök, 11:04:00 »

Köszi a válaszokat!
 
Napu, ez most jó vagy rossz? Smiley)))
Szerinted? szerintem :-)
 
(perszehogy jó, azt érezni ha csúszik, ráz, nyúlós, kopik, mittomén)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #963 Dátum: 2004.12.02 csütörtök, 15:25:00 »

Hello! Nemtudjátok véletlenül, hogy a 2-es mondeo gyári felnijén mekkora az osztókör?előre is köszi
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #964 Dátum: 2004.12.02 csütörtök, 19:25:00 »

Hello! Nemtudjátok véletlenül, hogy a 2-es mondeo gyári felnijén mekkora az osztókör?előre is köszi
4*108
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #965 Dátum: 2004.12.04 szombat, 12:17:00 »

Most voltam a gumisnál. Mondom, jól húzza meg a csavarokat. Erre ő, hogy igen, a fordoknál fokozottan kell, mert hajlamos lelazulni a csavar. Én azt nem tudom, honnan tudja a csavar, hogy fordon van, és le kell lazulnia...
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #966 Dátum: 2004.12.04 szombat, 17:55:00 »

Sziasztok. mondeomra szeretnék venni jó álapotba lévő alufelnit esetleg gumival(80%) 14,15 méretben.
REÁLIS áron. Ha esetleg valaki tud azt megköszönném.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #967 Dátum: 2004.12.04 szombat, 21:18:00 »

Most voltam a gumisnál. Mondom, jól húzza meg a csavarokat. Erre ő, hogy igen, a fordoknál fokozottan kell, mert hajlamos lelazulni a csavar. Én azt nem tudom, honnan tudja a csavar, hogy fordon van, és le kell lazulnia...
Angel,
 
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
ocsigep1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1629


...


E-mail
« Új hozzászólás #968 Dátum: 2004.12.04 szombat, 21:40:00 »

Köszi a válaszokat!
 
Napu, ez most jó vagy rossz? Smiley)))
Nem égetni akarom direkt magam, de Matador-t vettem, egy új fejlesztésű összetétel szilikonnal dúsítva valameny "nagycég" szárnyai alatt ugyanebben az árban. A téli Mecsek lejtőin eddig (1 tél, menés minden nap) jól teljesítenek, de a rallyt nem bírják szegénykék (tél+szerpentin+alacsony seb.fok.-max 3.+gázpedál rendesen).
Naplózva

MKI 2.0i
Vendég
« Új hozzászólás #969 Dátum: 2004.12.04 szombat, 22:35:00 »

Most voltam a gumisnál. Mondom, jól húzza meg a csavarokat. Erre ő, hogy igen, a fordoknál fokozottan kell, mert hajlamos lelazulni a csavar. Én azt nem tudom, honnan tudja a csavar, hogy fordon van, és le kell lazulnia...
És ha véletlenül defektet kapsz, hogy fogod a 25 cm hosszú szárú felnikulcsal meglazítani az agyonhúzott csavarokat? Én mindíg 100 Nm-rel szoktam meghúzni; soha le nem tágul és a gyári felnikulcsal is simán le lehet venni.
ui.: egyszer a szolnoki Ford szervízvben annyira meghúzták, hogy csak egy 1 méteres cső segítségével tudtam meglazítani, ráadásul a menet is megsérült az anyában...
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #970 Dátum: 2004.12.04 szombat, 22:49:00 »

És ha véletlenül defektet kapsz, hogy fogod a 25 cm hosszú szárú felnikulcsal meglazítani az agyonhúzott csavarokat? Én mindíg 100 Nm-rel szoktam meghúzni; soha le nem tágul és a gyári felnikulcsal is simán le lehet venni.
ui.: egyszer a szolnoki Ford szervízvben annyira meghúzták, hogy csak egy 1 méteres cső segítségével tudtam meglazítani, ráadásul a menet is megsérült az anyában...
Petya! Az az igazság, hogy a gumisnak a kerékkulcsa valami ilyenre lehet beállítva. Ez így jó is. Viszont, amit érdemes még megcsinálni, hogy 50 km után újra meghúzni a csavarokat. Az a helyzet, túlhúzni tényleg nem szabad, bár én azzal a gyári kulccsal elég komolyat tudok húzni, meg tágítani is. És annyira fogom meghúzni, amit ki is tudok tágítani. Az egésznek onnan jön az apropója, hogy amikor leszedtem a nyári kerekeket, több csavar gyengén volt meghúzva.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #971 Dátum: 2004.12.05 vasárnap, 20:35:00 »

Sziasztok! Nekem a futómű a gyengém, nem újították fel rendesen(gumibakcsere), Másodjára sem lett tökéletes, tudtuk-e valakit, aki megbízható? Tényleg jól jönne egy ügyes szerelő.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #972 Dátum: 2004.12.06 hétfő, 06:41:00 »

Sziasztok! Nekem a futómű a gyengém, nem újították fel rendesen(gumibakcsere), Másodjára sem lett tökéletes, tudtuk-e valakit, aki megbízható? Tényleg jól jönne egy ügyes szerelő.
06703184528
Kovács Gábor(hivatkozzál Szabi-ra)
Ő bp-i nrkrm már csinálta a futóművemet meg másnak is közűlünk senkinek nem volt panasza.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #973 Dátum: 2004.12.06 hétfő, 22:31:00 »

06703184528
Kovács Gábor(hivatkozzál Szabi-ra)
Ő bp-i nrkrm már csinálta a futóművemet meg másnak is közűlünk senkinek nem volt panasza.
Úgy is van tesó !!!!!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #974 Dátum: 2004.12.06 hétfő, 23:11:00 »

Csaba!
Nekem is Fulda van szintén tavaly vettem mint nagypele (lehet, hogy ugyan ott). Rossz tapasztalatom nincs vele, vízben és hóban nagyon jó! Ahogy Angel mondja, bármilyen nyárinál jobb! Ha egyébként megnézed a különböző teszteket, akkor a Fulda általában úgy 5-7%-al rosszabb mint 2-szer annyiba kerülő márkák, de még így is vagy 2-szer (!) jobb mint egy átlagos nyári!
Teli tenyleg jobb, mint a nyari, de (legtobbszor) _csak_ hoban.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #975 Dátum: 2004.12.07 kedd, 07:56:00 »

lukit!
Nemcsak hóban hanem +7 fok alatt is, mert az anyaga megfelelő állagú lesz ezen a hőmérsékleten, míg a nyári nagyon kemény lesz!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #976 Dátum: 2004.12.07 kedd, 08:19:00 »

lukit!
Nemcsak hóban hanem +7 fok alatt is, mert az anyaga megfelelő állagú lesz ezen a hőmérsékleten, míg a nyári nagyon kemény lesz!
Hali.
Ez így van. Sztem vasárnap este a téli guminak is köszönhettem, hogy nem álltam keresztbe a soroksárin. Pedig már készültem, hogy felkenődök valakire. És nem azért mert a nyárim tükör radiál volt. Az teljesen optimális tavasztól őszig, Aquaplaningot nem is ismertem meg vele. De télre nem játszik.
Üdv Shadow
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #977 Dátum: 2004.12.07 kedd, 21:54:00 »

lukit!
Nemcsak hóban hanem +7 fok alatt is, mert az anyaga megfelelő állagú lesz ezen a hőmérsékleten, míg a nyári nagyon kemény lesz!
Es ezt te honnan tudod? Csak nem a hirdetesekbol?
 
Nezz meg 1-2 gumitesztet.
Auto2 gumiteszt
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #978 Dátum: 2004.12.07 kedd, 22:16:00 »

Es ezt te honnan tudod? Csak nem a hirdetesekbol?
 
Nezz meg 1-2 gumitesztet.
Auto2 gumiteszt
hoppa, ez a rohogo arc veletlenul maradt benne, sorry
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #979 Dátum: 2004.12.08 szerda, 23:09:00 »

Asszem szálszakadásos lett a gumim, köszönet neked demszkáy. Mi a teendő? Szoktak fizetni? Vagy csak dumálnak...
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Maffy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5378


9094814
E-mail
« Új hozzászólás #980 Dátum: 2004.12.08 szerda, 23:51:00 »

Asszem szálszakadásos lett a gumim, köszönet neked demszkáy. Mi a teendő? Szoktak fizetni? Vagy csak dumálnak...
Asszem kell ilyenkor fotó a kátyúról és tanúk...akkor esélyes
Naplózva

Egy valódi beSTia™
ST200 2.5 V6 (2000.04)
Vendég
« Új hozzászólás #981 Dátum: 2004.12.09 csütörtök, 07:10:00 »

Asszem szálszakadásos lett a gumim, köszönet neked demszkáy. Mi a teendő? Szoktak fizetni? Vagy csak dumálnak...
Hali Angel.
Ha tanú kell szerintem itt a klubon találsz néhányat pl. én is mert tele van már nekem is t..köm a fővárosi utakkal.
Üdv Shadow
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #982 Dátum: 2004.12.09 csütörtök, 09:57:00 »

Asszem szálszakadásos lett a gumim, köszönet neked demszkáy. Mi a teendő? Szoktak fizetni? Vagy csak dumálnak...
Ha ott maradsz a kátyú mellett és kihivod a rendőrt, aki "látja" a hibás gumit, felnit és a kátyút. Múltkor valaki végig csinálta a váci úton ezt este, a rendőrök a Teve utcától pár saroknyira kettő óra múlva értek oda, mert annyi dolguk volt, sűrgösebb. Ami igaz is lehet. Valahol az indexen még a kép is fent van az esetről.
Üdv ND
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #983 Dátum: 2004.12.09 csütörtök, 10:30:00 »

Ha ott maradsz a kátyú mellett és kihivod a rendőrt, aki "látja" a hibás gumit, felnit és a kátyút. Múltkor valaki végig csinálta a váci úton ezt este, a rendőrök a Teve utcától pár saroknyira kettő óra múlva értek oda, mert annyi dolguk volt, sűrgösebb. Ami igaz is lehet. Valahol az indexen még a kép is fent van az esetről.
Üdv ND
A kérdés már csak annyi: fizetett is walaki?
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #984 Dátum: 2004.12.09 csütörtök, 10:57:00 »

A kérdés már csak annyi: fizetett is walaki?
Arról nem szólt a hír, mert este történt és éjjel már fent volt a hálón a képe. Utána meg nem jártam arra.
Nézzél körül az index valamelyik gumis topikban volt téma, hogy kötött forgásírányos 60 eFt-os gumival járt így valaki és azt tárgyalták, hogy most lehet-e azzal variálni, hogy párba kell cserélni a gumikat. Ugye az már pénz ilyen minőségi elvárások melett. Bár az akinek ilyenje van az többet veszít anyagilag, míg az összes hatóságnál végig állja a sort.
Üdv N
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #985 Dátum: 2004.12.09 csütörtök, 13:53:00 »

Es ezt te honnan tudod? Csak nem a hirdetesekbol?
 
Nezz meg 1-2 gumitesztet.
Auto2 gumiteszt
Föleg a havon ABS-sel való megállást néztem meg. Nyílván azért állt meg a nyári gumi hamarabb, mert az jobban tudott csúszni, és ezért a havat feltorlaszolta maga előtt. Sztem, ha ez ABS nélkül is ki lett volna próbálva, akkor más lett volna az eredmény!
 
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #986 Dátum: 2004.12.09 csütörtök, 20:49:00 »

Föleg a havon ABS-sel való megállást néztem meg. Nyílván azért állt meg a nyári gumi hamarabb, mert az jobban tudott csúszni, és ezért a havat feltorlaszolta maga előtt. Sztem, ha ez ABS nélkül is ki lett volna próbálva, akkor más lett volna az eredmény!
 
 
Tisztelettel!
Pont azt irtam, hogy ha nincs ho, akkor nem biztos, hogy a teli a nyero csak azert, mert minden reklam azt szajkozza, hogy 7fok blabla. Honal meg 1ertelmu a helyzet, nyarival akkor eletveszelyes kozlekedni.
 
7fokot valahol ott meg lehet erteni, hogy kell a juzernek 1 hatar, ami alatt mar fel kene tenni a telit. Ha mar tartosan ennyi alatt van a homerseklet, akkor konnyen eshet a ho barmikor, akkor meg marhara jol jon a teli gumi. Az anyaga tenyleg jobban birja a hideget, de ez nem 0 foknal jon ki (mint ahogy pl az AutoBild is lehozta), hanem minuszokban.
 
En 1 telet vegigcsinaltam nyarival, meg pesten, de akkor nem is ertettem semmit az autozashoz (mondjuk most se tobbet:). Aztan vettem telit, hat anelkul soha tobbet hoban.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #987 Dátum: 2004.12.10 péntek, 01:04:00 »

Pont azt irtam, hogy ha nincs ho, akkor nem biztos, hogy a teli a nyero csak azert, mert minden reklam azt szajkozza, hogy 7fok blabla. Honal meg 1ertelmu a helyzet, nyarival akkor eletveszelyes kozlekedni.
 
7fokot valahol ott meg lehet erteni, hogy kell a juzernek 1 hatar, ami alatt mar fel kene tenni a telit. Ha mar tartosan ennyi alatt van a homerseklet, akkor konnyen eshet a ho barmikor, akkor meg marhara jol jon a teli gumi. Az anyaga tenyleg jobban birja a hideget, de ez nem 0 foknal jon ki (mint ahogy pl az AutoBild is lehozta), hanem minuszokban.
 
En 1 telet vegigcsinaltam nyarival, meg pesten, de akkor nem is ertettem semmit az autozashoz (mondjuk most se tobbet:). Aztan vettem telit, hat anelkul soha tobbet hoban.
ja, meg nyaggattalak, hogy "vegyéltéligumit, vegyéltéligumit":) Reklámként meg jól belecsúsztam abba a kisteherautóba egy jeges-latyakos részen:)
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #988 Dátum: 2004.12.10 péntek, 09:05:00 »

Pont azt irtam, hogy ha nincs ho, akkor nem biztos, hogy a teli a nyero csak azert, mert minden reklam azt szajkozza, hogy 7fok blabla. Honal meg 1ertelmu a helyzet, nyarival akkor eletveszelyes kozlekedni.
 
7fokot valahol ott meg lehet erteni, hogy kell a juzernek 1 hatar, ami alatt mar fel kene tenni a telit. Ha mar tartosan ennyi alatt van a homerseklet, akkor konnyen eshet a ho barmikor, akkor meg marhara jol jon a teli gumi. Az anyaga tenyleg jobban birja a hideget, de ez nem 0 foknal jon ki (mint ahogy pl az AutoBild is lehozta), hanem minuszokban.
 
En 1 telet vegigcsinaltam nyarival, meg pesten, de akkor nem is ertettem semmit az autozashoz (mondjuk most se tobbet:). Aztan vettem telit, hat anelkul soha tobbet hoban.
Hopp!!!
Bocs, de valamit nagyon elnéztem!
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #989 Dátum: 2004.12.14 kedd, 21:02:00 »

 Apropó kátyúk,
 
most, hogy jön a tél, és ismét rohamosan mennek tönkre foltozott útjaink, sajnos feltételezem, hogy egy-két klubtagnak lesz kátyús "balesete".
 
A lényeg: ha ilyen történik, és kártérítést szeretnétek mindenképpen rendőrt kell hívni.  
A kocsit addig "eredetben" kell hagyni, tehát nem kicserélni a kereket a rendőr kiérkezéséig. Ő az esetről jelentést készít, amit az esetleges későbbi per során a bíróság kikérhet igazolván, hogy az eset valós.
 
Amennyiben mód van rá fényképet kell készíteni a kátyúról, az autóról, és a látható sérülésekről.
Előnyös, ha sikerül olyan képet készíteni, amin látszik a kátyú is, valamint a kocsi is /rendszámmal/. Ezekre azért van szükség, mert elég rafkós ügyvédekkel kerülhet szembe az ember a per során, és minnél több "bizonyíték" van a kezedben annál több az esély, hogy a károd megtérüljön.
 
Ja és persze az összes költségről számla!
 
A közút kezelőjének kellene kártérítést fizetnie, ami Budapesten főutak esetében a Fővárosi Önkormányzat, mellékutak esetében pedig a Kerületi Önkormányzat.
 
Ja és -sajnos- eleve esélytelen a próbálkozás, ha az adott útszakaszon úthibára utaló figyelmeztető jelzőtábla van elhelyezve, vagy jelentős sebességkorlátozás van érvényben az adott útszakaszon.
 
Azt kívánom, hogy senki ne kerüljön ilyen helyzetbe, mert évekbe is telhet, mire pénzt látsz /és akkor még örülhetsz is/.  
 
 / valamelyik nap hallottam, hogy felmerült a főváros vezetése részéről, hogy rendbe teszik az utakat, de cserébe be kívánnak vezetni egy új adófajtát, amivel a járműtulajdonosokat sújtanák.
Kérdezem én, hogy akkor mi a f...omnak fizetem én -az európában példátlaul drága- útalapot minden kib. liter benzin vásárlásakor, és mért fizetem a súlyadót.  Fogadja elismerésemet kedves főpolgár Úr/
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #990 Dátum: 2004.12.14 kedd, 21:19:00 »

sziasztok!
Egy kérdéssel fordulok hozzátok Mondeósok! Nincs véletlenül valakinek feleslegben 4 db acélfelnije? Mondeóra természetesen..
Árban megegyezünk!
Előre is köszi!
kgeree@freemail.hu
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #991 Dátum: 2004.12.15 szerda, 09:07:00 »

sziasztok!
Egy kérdéssel fordulok hozzátok Mondeósok! Nincs véletlenül valakinek feleslegben 4 db acélfelnije? Mondeóra természetesen..
Árban megegyezünk!
Előre is köszi!
kgeree@freemail.hu
12"-os?
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #992 Dátum: 2004.12.15 szerda, 09:09:00 »

Apropó kátyúk,
 
most, hogy jön a tél, és ismét rohamosan mennek tönkre foltozott útjaink, sajnos feltételezem, hogy egy-két klubtagnak lesz kátyús "balesete".
 
A lényeg: ha ilyen történik, és kártérítést szeretnétek mindenképpen rendőrt kell hívni.  
A kocsit addig "eredetben" kell hagyni, tehát nem kicserélni a kereket a rendőr kiérkezéséig. Ő az esetről jelentést készít, amit az esetleges későbbi per során a bíróság kikérhet igazolván, hogy az eset valós.
 
Amennyiben mód van rá fényképet kell készíteni a kátyúról, az autóról, és a látható sérülésekről.
Előnyös, ha sikerül olyan képet készíteni, amin látszik a kátyú is, valamint a kocsi is /rendszámmal/. Ezekre azért van szükség, mert elég rafkós ügyvédekkel kerülhet szembe az ember a per során, és minnél több "bizonyíték" van a kezedben annál több az esély, hogy a károd megtérüljön.
 
Ja és persze az összes költségről számla!
 
A közút kezelőjének kellene kártérítést fizetnie, ami Budapesten főutak esetében a Fővárosi Önkormányzat, mellékutak esetében pedig a Kerületi Önkormányzat.
 
Ja és -sajnos- eleve esélytelen a próbálkozás, ha az adott útszakaszon úthibára utaló figyelmeztető jelzőtábla van elhelyezve, vagy jelentős sebességkorlátozás van érvényben az adott útszakaszon.
 
Azt kívánom, hogy senki ne kerüljön ilyen helyzetbe, mert évekbe is telhet, mire pénzt látsz /és akkor még örülhetsz is/.  
 
 / valamelyik nap hallottam, hogy felmerült a főváros vezetése részéről, hogy rendbe teszik az utakat, de cserébe be kívánnak vezetni egy új adófajtát, amivel a járműtulajdonosokat sújtanák.
Kérdezem én, hogy akkor mi a f...omnak fizetem én -az európában példátlaul drága- útalapot minden kib. liter benzin vásárlásakor, és mért fizetem a súlyadót.  Fogadja elismerésemet kedves főpolgár Úr/
Lehet, hogy ennyit nem is az egész, de én lehet hogy megpróbálnám, ha lenne nálam gép+minden, amit leírtál!?
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #993 Dátum: 2004.12.15 szerda, 20:05:00 »

Hi!Érdeklődnék a tisztelt márkatársaktol ,hogy a 185/60-14es méretű gumi használható az mk1 mondin?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #994 Dátum: 2004.12.15 szerda, 21:27:00 »

Hi!Érdeklődnék a tisztelt márkatársaktol ,hogy a 185/60-14es méretű gumi használható az mk1 mondin?
Szia Tuzo!
Katt ide és döntsd el magad ;-)))
Üdv  ND
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #995 Dátum: 2004.12.17 péntek, 19:46:00 »

A mai jeges, esős, havas időben próbáltam ki a Michelin Alpin gumimat. Hát... a GoodYear UltraGrip 6 jobb volt szerintem. Ezzel csúszikázott. :/ Szóval aki most tervezi beszerezni, annak talán hasznos lehet az infó.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #996 Dátum: 2004.12.17 péntek, 20:06:00 »

A mai jeges, esős, havas időben próbáltam ki a Michelin Alpin gumimat. Hát... a GoodYear UltraGrip 6 jobb volt szerintem. Ezzel csúszikázott. :/ Szóval aki most tervezi beszerezni, annak talán hasznos lehet az infó.
tegnap szedtem le egy A6-osról vadiúj michelin alpine-okat azt mondta az ember inkább megy nyári gumival olyan ***. Helyette matador mp58 került fel.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #997 Dátum: 2004.12.17 péntek, 20:14:00 »

tegnap szedtem le egy A6-osról vadiúj michelin alpine-okat azt mondta az ember inkább megy nyári gumival olyan ***. Helyette matador mp58 került fel.
Peet,
A Dayton-okról mit hallottál?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #998 Dátum: 2004.12.17 péntek, 20:15:00 »

Szálszakadásra hajlamos és kockás lesz.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #999 Dátum: 2004.12.17 péntek, 20:21:00 »

Szálszakadásra hajlamos és kockás lesz.
Peet,
Köszi, jó tudni... Sad
Naplózva
Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 ... 555   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.039 másodperc alatt készült el 23 lekéréssel.