Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.04 szombat, 23:55:42 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 ... 555   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Felnik, gumik  (Megtekintve 6569980 alkalommal)
0 Felhasználó és 42 vendég van a témában
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1100 Dátum: 2005.01.19 szerda, 15:42:00 »

Szia Joe!
Írtam, hogy ne kettőből válaszon, mert az a maradék már. De én egy év múlva sem találtam meg azt a mintát amit kerestem az offomhoz, pedig volt rá időm, mert csak kis repedés volt rajta. Legközelebb Hypert írok csak és akkor márka független leszek ;-)))
A képekből csak a legelső kettő jött át, azok sem a fehérről ;-( Egyesével tolhatnád alkalmanként ;-)
Üdv ND
Most már értem a hipert!
 
Az a baj, a 100. próba után meguntam a dolgot, és most erőt gyüjtök. Kiválogattam közűlük az elszállítósokat is, hogy csak a lényeg menjen, de semmi eredmény. Ha ftp-re feltenném, akkor leszeded?
 
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #1101 Dátum: 2005.01.19 szerda, 16:01:00 »

Most már értem a hipert!
 
Az a baj, a 100. próba után meguntam a dolgot, és most erőt gyüjtök. Kiválogattam közűlük az elszállítósokat is, hogy csak a lényeg menjen, de semmi eredmény. Ha ftp-re feltenném, akkor leszeded?
 
 
Tisztelettel!
Szia Joe!
Mi az, hogy. Még röptében elkapnám a headerjét és már húznám is a vincsi felé ;-))) Ha nincs hová, akkor egyszerű az online-m, csak meg kell keresnem a jelszavam és ott van felső méret korlátozás ha jól emlékszem. Hol kuksizak? Privátba.
Üdv ND
ui.:az elszállítósnak mi a poénja, már napok óta nem alszom végette ;-))) Már írtam négy befejezést is hozzá gondolatban.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1102 Dátum: 2005.01.19 szerda, 23:52:00 »

Csak a coll számít! És nagyon könnyű az ilyet elhagyni ám. Elég ha felálsz egy patkára, és már egy kicsit elmozdul, menet közben pedig lerepül. Egyébként nem láttál senki elfutni mikor az autódhoz mentél?:-)))))))))
 
Nem fontos 5-öt venni, mert ezekt 5 év múlva is megtalálod a pulton. Nekem is ilyen van. De egyet megfogadtam. Mindig olyat vettem, amiből már volt mondjuk kettő, és ahhoz kerestem még kettőt, mert ez volt a legolcsóbb(bár nem feltétlenül tetszett). Majd a meglévő kettő két hét múlva eltünt, és vehettem még kettőt. Hát mostantól inkább olyat veszek, ami feltétlenül tetszik, mégha másból maradt is három!:-)
 
 
Tisztelettel!
Szia Joe,
Tehát az sem kell, hogy Mondeo, csak annyi, hogy 15"? Ennyire szabványosak a lemezfelnik? Végre egy jó hír! Smiley))
 
OK, akkor kérdezek még kerékőröst. Smiley)) Szóval szerintem is veszek, mielőtt a könnyűfémek felkerülnek, figyelnem kell a típusára, vagy ezeket csak könnyűfémfelnikhez adják? És mivel lehet oldani? Adnak hozzá kulcsot? Vagy egy átalakítót?
 
Köszönettel,
Moire
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1103 Dátum: 2005.01.19 szerda, 23:59:00 »

Szia Moire!
Látod, nyakadba vetted a tulajdonosi gondokat is ;-)))
Jómagam a helyedben vennék 6 gazdaságosat. Megnézném, hogy négy csavaros legyen (filling miatt), lyuk kiosztása igazodjon a mostani lemezfelni lyukszámához (hülyén néz ki amikor az egyik lyukon átlátva más van mögötte, mint a másikon -szerintem). Az sem árt, ha a pereme masszívan lesimul a felni szélére. Ne legyen ilyen kiállós, mert az kiabálós (zajos a menetszél hatására - beépített vadriasztó effekt ;-))), Ne legyen teli, hogy tudjon szellőzni a fék, legyen kellő hűtőhatása a menetszélnek. Ne akard kiválasztani aból a kettőből amit elsőre meglátsz, ráérsz még körül nézni, kb két évig használod, utána a még éppeken is lesz annyi karc és egyébb, hogy rontják a kocsi összképét. Utána vehetsz újakat. Mivel ez "disztárcsa", nem célszerű olyat keresni, ami olyan nyitott, mint a jelenlegi, ami utánozza az alut, miközben nem az. Egy átlag tárcsát nem lopnak annyira. Ez magán véleményem L,K,J,H és G-é más lehet. ;-)))
Üdv ND
Szia ND!
 
Igen, mint az várható volt, a nyakamba vettem, de ez ÉDES TEHER! :-) Remélem az is marad. Én, ha nem olvastam volna a hozzászólásodat, olyan tárcsát vettem volna magamtól, mint amilyen a gyári ford is (alakra), azaz azt hiszem 5 küllös, kb 8 centi széles küllökkel felnire illeszkedősen, nem ilyen szupertuning-könnyűfémfelninek látszani akaró valamit, ami ettől aztán tényleg gagyi. Meg ki is áll.
Olvasva, amiket írtál, azt hiszem maradok ennél, kevésbé az esztétikai mint inkább a valós menettulajdonságokat akár ténylegesen is befolyásolni tudó jellemzők miatt, melyek - nem tagadom - eszembe nem jutottak volna.
 
És persze kábelkötegelővel átkötöm 2db/kerék, hogy ne essen le olyan könnyen.
 
Köszönettel!
 
Moire
Naplózva
Maffy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5378


9094814
E-mail
« Új hozzászólás #1104 Dátum: 2005.01.20 csütörtök, 00:23:00 »

Szia Joe,
Tehát az sem kell, hogy Mondeo, csak annyi, hogy 15"? Ennyire szabványosak a lemezfelnik? Végre egy jó hír! Smiley))
 
OK, akkor kérdezek még kerékőröst. Smiley)) Szóval szerintem is veszek, mielőtt a könnyűfémek felkerülnek, figyelnem kell a típusára, vagy ezeket csak könnyűfémfelnikhez adják? És mivel lehet oldani? Adnak hozzá kulcsot? Vagy egy átalakítót?
 
Köszönettel,
Moire
Szia Moire!
 
A kerékőr valóban ajánlott, kiváltképp könnyűfém felnihez, drágább gumihoz. Kapsz hozzá egy átalakítót, amit persze célszerű magaddal hordozno, hiszen egy kerékcserénél jól jöhet. Shocked)
Naplózva

Egy valódi beSTia™
ST200 2.5 V6 (2000.04)
Vendég
« Új hozzászólás #1105 Dátum: 2005.01.20 csütörtök, 08:28:00 »

Szia Moire!
 
A kerékőr valóban ajánlott, kiváltképp könnyűfém felnihez, drágább gumihoz. Kapsz hozzá egy átalakítót, amit persze célszerű magaddal hordozno, hiszen egy kerékcserénél jól jöhet. Shocked)
Szia Maffy,
Kiváltképp kis hazánkban, ugye...Smiley
Köszönöm, akkor már képben vagyok.
Üdv,
M.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1106 Dátum: 2005.01.21 péntek, 08:56:00 »

Szia Joe,
Tehát az sem kell, hogy Mondeo, csak annyi, hogy 15"? Ennyire szabványosak a lemezfelnik? Végre egy jó hír! Smiley))
 
OK, akkor kérdezek még kerékőröst. Smiley)) Szóval szerintem is veszek, mielőtt a könnyűfémek felkerülnek, figyelnem kell a típusára, vagy ezeket csak könnyűfémfelnikhez adják? És mivel lehet oldani? Adnak hozzá kulcsot? Vagy egy átalakítót?
 
Köszönettel,
Moire
Szia!
 
A tárcsák ennyire kompatibilisek...
 
Egy dolgot kell megmondanod, hogy Ford Mondeo alufelnijéhez kell, a többit ők már tudni fogják.
És egy egyedi átalakítót fogsz hozzá kapni!
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #1107 Dátum: 2005.01.21 péntek, 11:24:00 »

Szia ND!
 
Igen, mint az várható volt, a nyakamba vettem, de ez ÉDES TEHER! :-) Remélem az is marad. Én, ha nem olvastam volna a hozzászólásodat, olyan tárcsát vettem volna magamtól, mint amilyen a gyári ford is (alakra), azaz azt hiszem 5 küllös, kb 8 centi széles küllökkel felnire illeszkedősen, nem ilyen szupertuning-könnyűfémfelninek látszani akaró valamit, ami ettől aztán tényleg gagyi. Meg ki is áll.
Olvasva, amiket írtál, azt hiszem maradok ennél, kevésbé az esztétikai mint inkább a valós menettulajdonságokat akár ténylegesen is befolyásolni tudó jellemzők miatt, melyek - nem tagadom - eszembe nem jutottak volna.
 
És persze kábelkötegelővel átkötöm 2db/kerék, hogy ne essen le olyan könnyen.
 
Köszönettel!
 
Moire
Nem biztos hogy jól értettem, de ha a felni kiáll az autó alól akkor az Peugeot felni ET 15-el, de nem baj, nem kell nyomtávszélesítő:))))))))))))))))))))))))
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1108 Dátum: 2005.01.21 péntek, 14:12:00 »

Smiley))))
 
Köszönöm szépen!
 
És azt honnan tudom, hogy nekem éppen 15"-ös van fent? Mert úgyis az van? Smiley))
 
Itt látszik?
 
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1109 Dátum: 2005.01.21 péntek, 14:32:00 »

Smiley))))
 
Köszönöm szépen!
 
És azt honnan tudom, hogy nekem éppen 15"-ös van fent? Mert úgyis az van? Smiley))
 
Itt látszik?
 

Bocs mindent visszaszívok, ez nem alufelni, hanem dísztárcsa !!!!!!!!!!!!!!!!
 
Én meg alura gondoltam.
 
Matricarendszám be van jegyezve a forgalmiba Huh??
 
Üdv:
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1110 Dátum: 2005.01.21 péntek, 14:43:00 »

Smiley))))
 
Köszönöm szépen!
 
És azt honnan tudom, hogy nekem éppen 15"-ös van fent? Mert úgyis az van? Smiley))
 
Itt látszik?
 

Moire!
Nem lehet, hogy téged láttalak a Népstadionnál?
Hasonló kerekei voltak....
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1111 Dátum: 2005.01.21 péntek, 14:46:00 »

Smiley))))
 
Köszönöm szépen!
 
És azt honnan tudom, hogy nekem éppen 15"-ös van fent? Mert úgyis az van? Smiley))
 
Itt látszik?
 

Szia Moire!
Peppin a felni ET számáról beszélt. Van egy sokak által preferált, felrakható (gyakorlatilag) ,de nem célszerű és ha kilóg a kerék széle, akkor jogosan kötekedik veled a rend Őre. ;-)))
Te meg a kerék átmérőjéről beszélsz, a kettesek már 15"-al jöttek ki, így nem nagy kunszt eltalálni sem ;-)))
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1112 Dátum: 2005.01.21 péntek, 14:48:00 »

Moire!
Nem lehet, hogy téged láttalak a Népstadionnál?
Hasonló kerekei voltak....
Szia BPeter!
Az lehet, hogy hasonló volt, de a kocsi mintha piros lett volna ;-))))
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1113 Dátum: 2005.01.21 péntek, 14:49:00 »

Szia Moire!
Peppin a felni ET számáról beszélt. Van egy sokak által preferált, felrakható (gyakorlatilag) ,de nem célszerű és ha kilóg a kerék széle, akkor jogosan kötekedik veled a rend Őre. ;-)))
Te meg a kerék átmérőjéről beszélsz, a kettesek már 15"-al jöttek ki, így nem nagy kunszt eltalálni sem ;-)))
Üdv ND
'99-ben kaptam egy 1.6-os Mondit céges kocsinak, én vettem át a Petrányinál és azon bizony 14"-os gumik voltak, méghozzá 185/65-ös...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1114 Dátum: 2005.01.21 péntek, 14:54:00 »

Bocs mindent visszaszívok, ez nem alufelni, hanem dísztárcsa !!!!!!!!!!!!!!!!
 
Én meg alura gondoltam.
 
Matricarendszám be van jegyezve a forgalmiba Huh??
 
Üdv:
Szia Peppin!
Egy sörér megmondom Moire rendszámát. Persze,ha Ő felajánl májusi szállításra két dobozos sört (alkohol mentes kivitelben), akkor örökké hallgatni fogok ;-))) Várom a téteket. Hogy érdekesebb legyen a következő betűsorba elrejtem a rendszám elejét: RDZJFZHZTIKUTGHZJDS  ;-))))
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1115 Dátum: 2005.01.21 péntek, 14:56:00 »

Szia Peppin!
Egy sörér megmondom Moire rendszámát. Persze,ha Ő felajánl májusi szállításra két dobozos sört (alkohol mentes kivitelben), akkor örökké hallgatni fogok ;-))) Várom a téteket. Hogy érdekesebb legyen a következő betűsorba elrejtem a rendszám elejét: RDZJFZHZTIKUTGHZJDS  ;-))))
Üdv ND
Három sör és HZT?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1116 Dátum: 2005.01.21 péntek, 14:57:00 »

'99-ben kaptam egy 1.6-os Mondit céges kocsinak, én vettem át a Petrányinál és azon bizony 14"-os gumik voltak, méghozzá 185/65-ös...
Szia Csocso!
Akkor már tudom honnan lett nekem jutányos áron 15-ös rendszerem ;-))) Meg is nézted, hogy papíron is az szerepelt, átadandóként?
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1117 Dátum: 2005.01.21 péntek, 14:59:00 »

Szia Csocso!
Akkor már tudom honnan lett nekem jutányos áron 15-ös rendszerem ;-))) Meg is nézted, hogy papíron is az szerepelt, átadandóként?
Üdv ND
Igen, jofajta Firestone gumival adták át. El is ment vagy 30e km-t...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1118 Dátum: 2005.01.21 péntek, 14:59:00 »

Három sör és HZT?
Szia Csocso!
Tudod, ha Moire felajánlja a kettőt, akkor hallgatnom kell, lehet, hogy rossz üzletember vagyok ? ;-((( Sajna ez az igazság, mit tagadjam.
Üdv ND
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1119 Dátum: 2005.01.21 péntek, 15:06:00 »

Szia Moire!
Peppin a felni ET számáról beszélt. Van egy sokak által preferált, felrakható (gyakorlatilag) ,de nem célszerű és ha kilóg a kerék széle, akkor jogosan kötekedik veled a rend Őre. ;-)))
Te meg a kerék átmérőjéről beszélsz, a kettesek már 15"-al jöttek ki, így nem nagy kunszt eltalálni sem ;-)))
Üdv ND
Talán ez nem ilyen egyszerű...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #1120 Dátum: 2005.01.21 péntek, 15:08:00 »

Talán ez nem ilyen egyszerű...
Szia Joe!
Mi a nem ilyen egyszerű? Naponta feladni a postán egy képet ? ;-)))) Vagy megtippelni Moire rendszámát?
Üdv ND
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1121 Dátum: 2005.01.21 péntek, 15:08:00 »

Smiley))))
 
Köszönöm szépen!
 
És azt honnan tudom, hogy nekem éppen 15"-ös van fent? Mert úgyis az van? Smiley))
 
Itt látszik?
 

Azért meg kell nézned a gumi méretét az R betű után. Pl: 185/60R14,vagy 15, attól függően, hogy 14 collos, 15 az acélfelnid. Álltalában télinek egyel kisebbet szoktak felrakni, feltéve, ha a fékrendszer megengedi a 14"-os méretet.
 
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1122 Dátum: 2005.01.21 péntek, 15:14:00 »

Szia Joe!
Mi a nem ilyen egyszerű? Naponta feladni a postán egy képet ? ;-)))) Vagy megtippelni Moire rendszámát?
Üdv ND
A kép feladása egy kissé dühítő, ugyanis sávszélesség növelése alatt vagyunk, és a szolgáltató nem a legjobb, így a céges mailek kis százaléka megy el.Sad
Le tudnád írni azt a tömörítő eljárást privátban?
 
Én a collra céloztam, hogy ki tudja milyen változáson ment át az a szegény autó.
 
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #1123 Dátum: 2005.01.21 péntek, 15:16:00 »

gurulok
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1124 Dátum: 2005.01.21 péntek, 15:16:00 »

Azért meg kell nézned a gumi méretét az R betű után. Pl: 185/60R14,vagy 15, attól függően, hogy 14 collos, 15 az acélfelnid. Álltalában télinek egyel kisebbet szoktak felrakni, feltéve, ha a fékrendszer megengedi a 14"-os méretet.
 
 
Tisztelettel!
Hát télen én is csak 14" -os cérnaspulnin gurunk. NADE NYÁRON !!!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1125 Dátum: 2005.01.21 péntek, 15:30:00 »

Szia Peppin!
Egy sörér megmondom Moire rendszámát. Persze,ha Ő felajánl májusi szállításra két dobozos sört (alkohol mentes kivitelben), akkor örökké hallgatni fogok ;-))) Várom a téteket. Hogy érdekesebb legyen a következő betűsorba elrejtem a rendszám elejét: RDZJFZHZTIKUTGHZJDS  ;-))))
Üdv ND
Annyit írtok ide, hogy Moire nem fogja megtalálni az ajánlatomat. Azért, ide kódolom a megoldás végét is: 2346543354532245653455 ;-)))
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1126 Dátum: 2005.01.21 péntek, 15:35:00 »

Szia Csocso!
Tudod, ha Moire felajánlja a kettőt, akkor hallgatnom kell, lehet, hogy rossz üzletember vagyok ? ;-((( Sajna ez az igazság, mit tagadjam.
Üdv ND
Én ugy gondoltam, ha eltalálom, akkor a harmadik sört kell csak neked beszerezned részemre.  
Az elsö kettö Moire reszortja
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1127 Dátum: 2005.01.21 péntek, 15:43:00 »

Bocs mindent visszaszívok, ez nem alufelni, hanem dísztárcsa !!!!!!!!!!!!!!!!
 
Én meg alura gondoltam.
 
Matricarendszám be van jegyezve a forgalmiba Huh??
 
Üdv:
Sziasztok Cimbik! Smiley)))
 
Neeeem, ez két külön dolog, amit korábban kérdeztem:
 
1.: a lemezfelnire való dísztárcsa mérete, és annak megállapítása (egyébként szerintem szemre is látszik, bár nem mindegy, milyen autón nézi az ember, eléggé csalóka. Pl. az új astrák 16-os felnikkel jönnek ki.) #1137
 
2.: az alufelnieimre való kerékőrök típusa, stb.
#1138
 
A rendszámom nem titok, korábbi hozzászólásokban benne van a linkekben, csak nyomtam rá egy photoshop tuningot, hogy mit szólnak a szakavatott tekintetek... bocsánat érte, az eredeti kép itt található, a söröket meg kérem én! Smiley))
 
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1128 Dátum: 2005.01.21 péntek, 15:46:00 »

Na jó, nem bánom, végül is
 
"...nem vagyok Dzsémsz, és nem vagyok Bond..." Smiley))
 

 
szeretettel,
Moire
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1129 Dátum: 2005.01.21 péntek, 15:53:00 »

Na jó, nem bánom, végül is
 
"...nem vagyok Dzsémsz, és nem vagyok Bond..." Smiley))
 

 
szeretettel,
Moire
Szia Moire!
Ugye ez nem a te rendszámod ;-((( Mert akkor rossz a kódolásom ;-((( Semmi ismerőset nem találsz benne, semmi Fordot?
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1130 Dátum: 2005.01.21 péntek, 16:02:00 »

A kép feladása egy kissé dühítő, ugyanis sávszélesség növelése alatt vagyunk, és a szolgáltató nem a legjobb, így a céges mailek kis százaléka megy el.Sad
Le tudnád írni azt a tömörítő eljárást privátban?
 
Én a collra céloztam, hogy ki tudja milyen változáson ment át az a szegény autó.
 
 
Tisztelettel!
Szia Joe!
Mail megy.
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1131 Dátum: 2005.01.21 péntek, 16:21:00 »

Sziasztok Cimbik! Smiley)))
 
Neeeem, ez két külön dolog, amit korábban kérdeztem:
 
1.: a lemezfelnire való dísztárcsa mérete, és annak megállapítása (egyébként szerintem szemre is látszik, bár nem mindegy, milyen autón nézi az ember, eléggé csalóka. Pl. az új astrák 16-os felnikkel jönnek ki.) #1137
 
2.: az alufelnieimre való kerékőrök típusa, stb.
#1138
 
A rendszámom nem titok, korábbi hozzászólásokban benne van a linkekben, csak nyomtam rá egy photoshop tuningot, hogy mit szólnak a szakavatott tekintetek... bocsánat érte, az eredeti kép itt található, a söröket meg kérem én! Smiley))
 

Szia Moire!
A korábbi képekről ki lett törölve a rendszám. Másból tippeltem. Lehet, hogy az Orion csilagképből jövő sugárzás kódolta el?  ;-)))
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1132 Dátum: 2005.01.21 péntek, 17:07:00 »

Szia ND,
Smiley)))
De igen, most a +#1172-esben láthatóra gondolsz, ugye? A 1172-es nem tűnik gyárinak...Smiley))
 
Igen, az lehet, bár rendszám abban sem volt.
De ez csak trükk volt a Részedről! Valójában Te azokat a karaktereket adtad meg, amik nem szerepelnek benne, a feladvány lényege ebből is állt, melyik szám hiányzik a sorozatból? Smiley))
 
A korábbiakból kivettem a rendszámot, nehogy valaki elvigye előlem, de a könyvtárnévben benne volt, a képek elérési útvonalában! Wink
 
üdv,
Moire
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1133 Dátum: 2005.01.21 péntek, 17:08:00 »

mármint 1171-es a nem gyári...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1134 Dátum: 2005.01.21 péntek, 17:39:00 »

Hali! megtudná nekem mondani valaki hogy hány colos felnikkel dobták ki eredetileg a 2-es mondimat? 1997 12.havi 1.8 zetec. köszi
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1135 Dátum: 2005.01.21 péntek, 18:06:00 »

Hali! megtudná nekem mondani valaki hogy hány colos felnikkel dobták ki eredetileg a 2-es mondimat? 1997 12.havi 1.8 zetec. köszi
Szia Gabi!
Tenap még azt mondtam volna, hogy 15" biztos, de ma páran ellenkezőjét mondták. A kilóméterórád mennyire pontos? Abból kiugrik, hogyha 14"-on gurulsz és 15" lenne eredetileg.
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1136 Dátum: 2005.01.21 péntek, 20:18:00 »

Hali! megtudná nekem mondani valaki hogy hány colos felnikkel dobták ki eredetileg a 2-es mondimat? 1997 12.havi 1.8 zetec. köszi
Valószínüleg: 185/65 R14 a gumi.
Szóval 14" és asszem 6.5 széles de javítsatok ki!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1137 Dátum: 2005.01.21 péntek, 20:48:00 »

Szia Álmos,
Szerintem is 15-ös a gyári, de holnap megnézem Neked. (Lent van a kocsiban a könyve)
Vigyázat, a /65 nem a szélesség, hanem a magasság!
A szélesség a 185 mm-ben!!!
üdv,
Moire
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1138 Dátum: 2005.01.21 péntek, 22:15:00 »

Szia Álmos,
Szerintem is 15-ös a gyári, de holnap megnézem Neked. (Lent van a kocsiban a könyve)
Vigyázat, a /65 nem a szélesség, hanem a magasság!
A szélesség a 185 mm-ben!!!
üdv,
Moire
Helló ©Moire!
 
Azt tom!
Az hat és fél akar lenni és ez a szélessége a FELNINEK!
Nekünk 195/50 R15 van fenn nyáron és az 7 asszem col széles!
A hat és fél is col!
A mértékegységben nem vok biztos de szerintem col.
Egyébként a "nagy" könyvben MKII-höz 4 "gyári" gumiméret van megadva van egy 14" kettő 15" és egy 16"-os méret.
 
Üdv: Álmos
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1139 Dátum: 2005.01.22 szombat, 00:57:00 »

Helló ©Moire!
 
Azt tom!
Az hat és fél akar lenni és ez a szélessége a FELNINEK!
Nekünk 195/50 R15 van fenn nyáron és az 7 asszem col széles!
A hat és fél is col!
A mértékegységben nem vok biztos de szerintem col.
Egyébként a "nagy" könyvben MKII-höz 4 "gyári" gumiméret van megadva van egy 14" kettő 15" és egy 16"-os méret.
 
Üdv: Álmos
Hm...akkor megint okos voltam...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1140 Dátum: 2005.01.22 szombat, 09:53:00 »

Helló ©Moire!
 
Azt tom!
Az hat és fél akar lenni és ez a szélessége a FELNINEK!
Nekünk 195/50 R15 van fenn nyáron és az 7 asszem col széles!
A hat és fél is col!
A mértékegységben nem vok biztos de szerintem col.
Egyébként a "nagy" könyvben MKII-höz 4 "gyári" gumiméret van megadva van egy 14" kettő 15" és egy 16"-os méret.
 
Üdv: Álmos
Mint azt már említettem neked a 195/50-15 az alacsony a mondeóra. Ezért csalni fog a kilóméterórátok. Többet fog mutatni a valóságnál.
A gyári méret ha 15" os akkor 195/60 - 15 Ennek a váltói: - ban a 185/65-15 , + ban a 205/55 -15
De nagyhatalmú ND-nek van valahul egy kerékméret összehasonlító táblázata. Sőt valaki egyszer felrakott ide egy linket ahol beütöd a kerékméretet és pontosan megadja az eltérést mm -ben és a sebességben is !   HELP !!!!  Ki volt az Huh?
 
 
Üdv Zombi
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1141 Dátum: 2005.01.22 szombat, 10:20:00 »

Sziasztok!
Kerékméret összehasonlító MK I-hez
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1142 Dátum: 2005.01.22 szombat, 10:27:00 »

Szia Porthos!
Laya szerint a Hungária - Thököly sarkán van ey kulcs mágus, ha jól emlékszem, de valahol itt írta nem rég. A friss kulccsal utána neki állhatsz betanítani Itt hozzá egy útmutató, ha nem müködik jelezd, még vannak variációk ;-)))
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1143 Dátum: 2005.01.22 szombat, 12:40:00 »

Mint azt már említettem neked a 195/50-15 az alacsony a mondeóra. Ezért csalni fog a kilóméterórátok. Többet fog mutatni a valóságnál.
A gyári méret ha 15" os akkor 195/60 - 15 Ennek a váltói: - ban a 185/65-15 , + ban a 205/55 -15
De nagyhatalmú ND-nek van valahul egy kerékméret összehasonlító táblázata. Sőt valaki egyszer felrakott ide egy linket ahol beütöd a kerékméretet és pontosan megadja az eltérést mm -ben és a sebességben is !   HELP !!!!  Ki volt az Huh?
 
 
Üdv Zombi
Tudom!
Megjegyeztem!
Figyeltem!
De idén nem biztos hogy lessz keret gumicserére!
+ jól is néz ki mert lejjebb van!
(ezért ért le egy "kis" gödörbe az alja és tört ripityára az olalyteknő)
Üdv: Álmos
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1144 Dátum: 2005.01.22 szombat, 13:58:00 »

Tudom!
Megjegyeztem!
Figyeltem!
De idén nem biztos hogy lessz keret gumicserére!
+ jól is néz ki mert lejjebb van!
(ezért ért le egy "kis" gödörbe az alja és tört ripityára az olalyteknő)
Üdv: Álmos
Szia Almos!
Hadd ébreszelek fel! A 195/50R15 az 577 mm-t jelent, valószínüleg a standart méreted neked is 195/60R15, ami 615 mm. Az eltérés 38 mm! Ez azért nem egyenrangú egy 4 cm -es ültetéssel, más helyeken lép fel az extra terhelés. Ennek bizza ára lesz, vagy veszel rajta mielőbb gumit, vagy más alkatrészre fogod költeni azt. Ez már 6,2% eltérés! Számolhatsz most is és utólag is majd.
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1145 Dátum: 2005.01.22 szombat, 15:39:00 »

Szia Almos!
Hadd ébreszelek fel! A 195/50R15 az 577 mm-t jelent, valószínüleg a standart méreted neked is 195/60R15, ami 615 mm. Az eltérés 38 mm! Ez azért nem egyenrangú egy 4 cm -es ültetéssel, más helyeken lép fel az extra terhelés. Ennek bizza ára lesz, vagy veszel rajta mielőbb gumit, vagy más alkatrészre fogod költeni azt. Ez már 6,2% eltérés! Számolhatsz most is és utólag is majd.
Üdv ND
Helló ND!
 
Köszi a tanácsot!
Az autót használtan vettük, 185/65 R14 volt rajta eredetileg mikor megvettük!
Így nem tom az eltérést.
Nem ültetés céljából vettük a kerekeket, a felnihez adták,
a felni 2 hónapos volt a gumi pedig 90% körüli!
Nagyon olcsón vettük mert a kocsit összetörték felőle (a téli gumikkal szo nem ezzel).
 
Üdv: Álmos
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1146 Dátum: 2005.01.22 szombat, 16:01:00 »

Helló ND!
 
Köszi a tanácsot!
Az autót használtan vettük, 185/65 R14 volt rajta eredetileg mikor megvettük!
Így nem tom az eltérést.
Nem ültetés céljából vettük a kerekeket, a felnihez adták,
a felni 2 hónapos volt a gumi pedig 90% körüli!
Nagyon olcsón vettük mert a kocsit összetörték felőle (a téli gumikkal szo nem ezzel).
 
Üdv: Álmos
Szia Almos!
Sajna a 14"-os rendszer esetén is kivül esik a 2%-os ökölszabályon. Bár ekkor már csak 19 mm és 3,2% a diffi. Azért jó volna tudni biztosan, hogy a te MK II-esed mivel jött ki igazán, mert kétségeim vannak. Járj utána szerintem.
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1147 Dátum: 2005.01.22 szombat, 16:07:00 »

Szia Almos!
Sajna a 14"-os rendszer esetén is kivül esik a 2%-os ökölszabályon. Bár ekkor már csak 19 mm és 3,2% a diffi. Azért jó volna tudni biztosan, hogy a te MK II-esed mivel jött ki igazán, mert kétségeim vannak. Járj utána szerintem.
Üdv ND
Hol?
Mikor?
Hogy?
Kinél?
Vagy tegyem át a kérdések topicba?
Cheesy
Egyébként hol jön ki a + terhelés?
Amikor felrakatjuk a feniket akkor visszük futóműveshez is.
 
Üdv: Álmos
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1148 Dátum: 2005.01.22 szombat, 16:24:00 »

Hol?
Mikor?
Hogy?
Kinél?
Vagy tegyem át a kérdések topicba?
Cheesy
Egyébként hol jön ki a + terhelés?
Amikor felrakatjuk a feniket akkor visszük futóműveshez is.
 
Üdv: Álmos
Szia Almos!
Pontosítsuk, milyen évjáratod van? Milyen a fékrendszered elől 14" vagy 15"? Ezt szervízbe ránézésre megmondja, persze aki ért hozzá ;-)))
Kérdezni okosan, részletesebben kell, mert csak félreértések lesznek. A Meg terhelések,meg sok helyen jelentkeznek, kanyarban is máhol, haladáskor is máshol, vannak a futóműnek érdekes mestervonalai, ami nem mindegy, hogy hová esik a kerék által létrehozott felezőhöz képest, a bezárt szögről nem is beszélek. Nem hiszem, hogy itt ez a fő kérdés. Szerintem először old meg, hogy az előírásnak megfelelő papucsaid legyenek. Nekem semmi közöm hozzá ha te rosszul döntesz. Csak arra hívtam fel a figyelmedet, hogy nem tartom optimálisnak számodra és a Mondid számára.
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1149 Dátum: 2005.01.22 szombat, 16:34:00 »

Szia Almos!
Pontosítsuk, milyen évjáratod van? Milyen a fékrendszered elől 14" vagy 15"? Ezt szervízbe ránézésre megmondja, persze aki ért hozzá ;-)))
Kérdezni okosan, részletesebben kell, mert csak félreértések lesznek. A Meg terhelések,meg sok helyen jelentkeznek, kanyarban is máhol, haladáskor is máshol, vannak a futóműnek érdekes mestervonalai, ami nem mindegy, hogy hová esik a kerék által létrehozott felezőhöz képest, a bezárt szögről nem is beszélek. Nem hiszem, hogy itt ez a fő kérdés. Szerintem először old meg, hogy az előírásnak megfelelő papucsaid legyenek. Nekem semmi közöm hozzá ha te rosszul döntesz. Csak arra hívtam fel a figyelmedet, hogy nem tartom optimálisnak számodra és a Mondid számára.
Üdv ND
ND!
 
Értem hogy te csak nekem és a kocsinak akarsz jót! DE nincs keret a gumicserére.
Egyébként megtaláltam a kocsi könyvét és abba az van írva hogy: 185/65 R14H
Ha neked is MKII-d van akkor valószínűleg ugyanaz a könyv van hozzá aminek az utolsó oldalán vannak ezek az infók.
Pl: a tank 61,5 liter!
Mégegyszer KÖSZI!
 
Üdv: Álmos
Naplózva
Oldalak: 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 ... 555   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.075 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.