Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.04 szombat, 23:26:30 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 193 194 195 196 197 198 199 [200] 201 202 203 204 205 206 207 ... 555   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Felnik, gumik  (Megtekintve 6569932 alkalommal)
0 Felhasználó és 42 vendég van a témában
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #9950 Dátum: 2008.11.03 hétfő, 13:11:45 »

Szia!

Ja, mások is mondták, hogy a v minta elég hangos, én nem szeretnék hangos gumikat. :-(
Köszi a tanácsokat, akkor asszem a FUlda lesz.

Nekem ilyen Fulda van hátul. Azzal semmi bajom. Elől meg V mintás van. T*köm televan vele. Iszonyat hangja van. levele
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
baloght
Vendég
« Új hozzászólás #9951 Dátum: 2008.11.03 hétfő, 13:20:48 »


Téli gumit fogok venni: a méret: 205/55/16

eddig ami tarcsiban van: PIRELLI W210 SNOWSPORT vagy MICHELIN PRIMACY ALPIN PA3

Ki mit javasol?



Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #9952 Dátum: 2008.11.03 hétfő, 13:21:47 »

Téli gumit fogok venni: a méret: 205/55/16

eddig ami tarcsiban van: PIRELLI W210 SNOWSPORT vagy MICHELIN PRIMACY ALPIN PA3

Ki mit javasol?
Itt mindeki a GoodYear UG7 vagy UG7+ -t dícséri. Nézd meg azokat is.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
baloght
Vendég
« Új hozzászólás #9953 Dátum: 2008.11.03 hétfő, 13:29:54 »

Itt mindeki a GoodYear UG7 vagy UG7+ -t dícséri. Nézd meg azokat is.

de az nem V mintás?
Naplózva
PádárZoli
Vendég
« Új hozzászólás #9954 Dátum: 2008.11.03 hétfő, 13:37:41 »

de az nem V mintás?

Csak az olyan V mintással van baj, ami hosszanti irányba nincs "megszaggatva".
Téliből én kipróbálnám a GY UG Performance gumit. Új fejlesztés, asszimetrikus mintázat, nagyon hasonlít az Excellence nyárimhoz. Csak még bőven jó a téli gumi, ezért nem veszek. Mellesleg a startgumi.hu-n nem is drága.
Naplózva
ultio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


rasti rusti

ultio.ultionis@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #9955 Dátum: 2008.11.03 hétfő, 13:46:05 »

Sziasztok!

Olvassa valaki az Auto Bild-et?
A novemberi kiadásban van egy teszt téli gumikról. És a cikkben van egy számomra érdekes mondat: "Tény, hogy száraz és vizes úton a nyári gumi tapad jobban - függetlenül a hőmérséklettől."
A magyarországi teleket figyelve a sík területeken (tudom, hogy a hegyekben más a helyzet) ezek szerint nem igazán van értelme téli gumit használni, hiszen ha esik is hó, nagyon hamar elolvad, marad a vizes út, azon meg a cikk szerint jobb a nyári gumi.
Ebből kiindulva, aki nem a hegyekben él és meg tudja tenni, ha esik a hó és meg is marad (ami pl. Budapesten max. néhány óráig képzelhető el) akkor nem ül autóba, mert pl. Budapesten lakik, nem autóval jár dolgozni, rokonságot akkor látogatja, ha nincs hó, az simán eljárkálhat egész évben nyári gumikkal.

És akkor meg minek ez az egész felhajtás a téli gumi, meg a 7 fok alatt dologgal.

Tudom nagyon jól, ha hó van, akkor a nyári gumik "meghaltak", meg hogy hirtelen is jöhet egy havazás.

u.

Ui.: be tudom szkennelni a cikket, ha valaki kéri.
Naplózva

rasti rusti
Van: Toyota Auris HSD, 2010.
Volt: Ford Mondeo, benzin, 1999 cm3, 2002., 5 ajtó, 5 sebesség, Ghia.
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #9956 Dátum: 2008.11.03 hétfő, 14:12:18 »

Téli gumit fogok venni: a méret: 205/55/16

eddig ami tarcsiban van: PIRELLI W210 SNOWSPORT vagy MICHELIN PRIMACY ALPIN PA3

Ki mit javasol?





Michelint ne, halál télen!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #9957 Dátum: 2008.11.03 hétfő, 14:14:56 »

Sziasztok!

Olvassa valaki az Auto Bild-et?
A novemberi kiadásban van egy teszt téli gumikról. És a cikkben van egy számomra érdekes mondat: "Tény, hogy száraz és vizes úton a nyári gumi tapad jobban - függetlenül a hőmérséklettől."
A magyarországi teleket figyelve a sík területeken (tudom, hogy a hegyekben más a helyzet) ezek szerint nem igazán van értelme téli gumit használni, hiszen ha esik is hó, nagyon hamar elolvad, marad a vizes út, azon meg a cikk szerint jobb a nyári gumi.
Ebből kiindulva, aki nem a hegyekben él és meg tudja tenni, ha esik a hó és meg is marad (ami pl. Budapesten max. néhány óráig képzelhető el) akkor nem ül autóba, mert pl. Budapesten lakik, nem autóval jár dolgozni, rokonságot akkor látogatja, ha nincs hó, az simán eljárkálhat egész évben nyári gumikkal.

És akkor meg minek ez az egész felhajtás a téli gumi, meg a 7 fok alatt dologgal.

Tudom nagyon jól, ha hó van, akkor a nyári gumik "meghaltak", meg hogy hirtelen is jöhet egy havazás.

u.

Ui.: be tudom szkennelni a cikket, ha valaki kéri.


Télen jég is van!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
PádárZoli
Vendég
« Új hozzászólás #9958 Dátum: 2008.11.03 hétfő, 14:15:36 »

Ui.: be tudom szkennelni a cikket, ha valaki kéri.


Egyébként nekemis csak "divatból" van téligumim. A legelső mondeomon mindig szakadt, kopott nyári gumikkal közlekedtem. Mikor kitől kaptam vmi kidobás előttit. Mégsem mentem neki senkinek, nem mentem árokba, nem akadtam el.
(előtte sokat zsiguliztam)
Naplózva
ultio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


rasti rusti

ultio.ultionis@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #9959 Dátum: 2008.11.03 hétfő, 14:25:09 »

Télen jég is van!
Ez igaz.
Viszont tudtommal jégen a téli gumi se ér sokat. max. a szöges gumi.
Naplózva

rasti rusti
Van: Toyota Auris HSD, 2010.
Volt: Ford Mondeo, benzin, 1999 cm3, 2002., 5 ajtó, 5 sebesség, Ghia.
Takiatti
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9466


30 / 993-7376


E-mail
« Új hozzászólás #9960 Dátum: 2008.11.03 hétfő, 14:51:27 »

Sziasztok!

Olvassa valaki az Auto Bild-et?
A novemberi kiadásban van egy teszt téli gumikról. És a cikkben van egy számomra érdekes mondat: "Tény, hogy száraz és vizes úton a nyári gumi tapad jobban - függetlenül a hőmérséklettől."

Tudom nagyon jól, ha hó van, akkor a nyári gumik "meghaltak", meg hogy hirtelen is jöhet egy havazás.


Szia!

Én olvasom(tam) a szóban forgó lapot, és lehet, hogy sokan felelőlennek tartanak, de de az elmúlt 13évben nem költöttem téli gumira, mert úgy vagyok ahogy írtad, nem használom naponta a járgányt, ha családot látogatunk akkor időzítünk, ha közbe jön a hó akkor óvatosan közlekedünk azon a 50-60km-en amíg eljutunk az autópályáig, amit ugye takarítanak, és minden mag van oldva. Kövezzetek meg, de szerintem ezen idő alatt "összespóroltam" már nem kevés lóvét. Persze azt baromságra költöttem, de gyarló vagyok, ez van!!
Tavaly télen egy igencsak lekopott(2-3mm) nyárival mentem, majd januárban vettem új nyárikat. Ez van fent, amíg nem kopik le 1-2mm-re addig nem veszek másikat. 31-éves vagyok, nem vagyok az a kapkodó idegbeteg(csak néha).
Naplózva

2017.07. Renault Megane Intens 1,2TCe EDC7

Ex: 2004.09. 2.0TDCI, GHIA, Xenon, Zen, stb...  
"Nem véletlen, hogy nem építenek hülyék házát! Felemésztené az építőanyag készletet..."
Meszike007
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 821



WWW E-mail
« Új hozzászólás #9961 Dátum: 2008.11.03 hétfő, 15:05:25 »

Szia!

És ti még hisztek a mesében? Valaki próbált már satuzni nyári gumival 6 fokban száraz úton? BEzony k--ra megcsúsztam...
Ez fizika, a nyári gumi hidegben rideg, csúszik , ennyi..

7 fok alatt téli, akár esik, akár nem.


quote author=ultio link=topic=28.msg330975#msg330975 date=1225716365]
Sziasztok!

Olvassa valaki az Auto Bild-et?
A novemberi kiadásban van egy teszt téli gumikról. És a cikkben van egy számomra érdekes mondat: "Tény, hogy száraz és vizes úton a nyári gumi tapad jobban - függetlenül a hőmérséklettől."
A magyarországi teleket figyelve a sík területeken (tudom, hogy a hegyekben más a helyzet) ezek szerint nem igazán van értelme téli gumit használni, hiszen ha esik is hó, nagyon hamar elolvad, marad a vizes út, azon meg a cikk szerint jobb a nyári gumi.
Ebből kiindulva, aki nem a hegyekben él és meg tudja tenni, ha esik a hó és meg is marad (ami pl. Budapesten max. néhány óráig képzelhető el) akkor nem ül autóba, mert pl. Budapesten lakik, nem autóval jár dolgozni, rokonságot akkor látogatja, ha nincs hó, az simán eljárkálhat egész évben nyári gumikkal.

És akkor meg minek ez az egész felhajtás a téli gumi, meg a 7 fok alatt dologgal.

Tudom nagyon jól, ha hó van, akkor a nyári gumik "meghaltak", meg hogy hirtelen is jöhet egy havazás.

u.

Ui.: be tudom szkennelni a cikket, ha valaki kéri.

[/quote]
Naplózva

2003.03.20 Ford Mondeo 2.0 TCDI Trend tournier kombi fehér 131 LE, 6 seb, 4 kerék, 1 kormány, HHO generátor, EGR off, Catalisator off by Ervin.
2001.01.01 Ford Focus Trend 1.8 TDDI 88 LE 4 kerék, 1 kormány
ultio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


rasti rusti

ultio.ultionis@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #9962 Dátum: 2008.11.03 hétfő, 15:43:59 »

Szia!

És ti még hisztek a mesében? Valaki próbált már satuzni nyári gumival 6 fokban száraz úton? BEzony k--ra megcsúsztam...
Ez fizika, a nyári gumi hidegben rideg, csúszik , ennyi..

7 fok alatt téli, akár esik, akár nem.


quote author=ultio link=topic=28.msg330975#msg330975 date=1225716365]
Sziasztok!

Olvassa valaki az Auto Bild-et?
A novemberi kiadásban van egy teszt téli gumikról. És a cikkben van egy számomra érdekes mondat: "Tény, hogy száraz és vizes úton a nyári gumi tapad jobban - függetlenül a hőmérséklettől."
A magyarországi teleket figyelve a sík területeken (tudom, hogy a hegyekben más a helyzet) ezek szerint nem igazán van értelme téli gumit használni, hiszen ha esik is hó, nagyon hamar elolvad, marad a vizes út, azon meg a cikk szerint jobb a nyári gumi.
Ebből kiindulva, aki nem a hegyekben él és meg tudja tenni, ha esik a hó és meg is marad (ami pl. Budapesten max. néhány óráig képzelhető el) akkor nem ül autóba, mert pl. Budapesten lakik, nem autóval jár dolgozni, rokonságot akkor látogatja, ha nincs hó, az simán eljárkálhat egész évben nyári gumikkal.

És akkor meg minek ez az egész felhajtás a téli gumi, meg a 7 fok alatt dologgal.

Tudom nagyon jól, ha hó van, akkor a nyári gumik "meghaltak", meg hogy hirtelen is jöhet egy havazás.

u.

Ui.: be tudom szkennelni a cikket, ha valaki kéri.



Én nem hiszek a mesében.
Ezért is kérdeztem meg a véleményeteket.

Mert a hivatkozott cikkben máshol is elhangzik, hogy a nyári gumi felülmúlja akár száraz, akár vizes pályán a télit, bármilyen hőmérsékletnél.

Továbbra is megjegyzem: én nem vitatom a téli gumi jelentőségét és hasznát, csak ha igaz a cikk állítása és amit írtam, hogy lehetséges a havas, jeges napokat autón kívül tölteni, akkor nem csak pénzt spórolhatok meg, hanem a biztonságom is jelentősen nő, ha csak nyári gumival közlekedem.
Naplózva

rasti rusti
Van: Toyota Auris HSD, 2010.
Volt: Ford Mondeo, benzin, 1999 cm3, 2002., 5 ajtó, 5 sebesség, Ghia.
Meszike007
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 821



WWW E-mail
« Új hozzászólás #9963 Dátum: 2008.11.03 hétfő, 16:25:32 »

Szia!

Hát ebben egyetértek, mert amilyen *** tél volt, volt vagy 5 nap, mikor hideg is volt, + hóesés, mindenesetre biztosra megyek, mert drága a lakatosmunka..

A téli gumi meg annyira nem drága.

Én nem hiszek a mesében.
Ezért is kérdeztem meg a véleményeteket.

Mert a hivatkozott cikkben máshol is elhangzik, hogy a nyári gumi felülmúlja akár száraz, akár vizes pályán a télit, bármilyen hőmérsékletnél.

Továbbra is megjegyzem: én nem vitatom a téli gumi jelentőségét és hasznát, csak ha igaz a cikk állítása és amit írtam, hogy lehetséges a havas, jeges napokat autón kívül tölteni, akkor nem csak pénzt spórolhatok meg, hanem a biztonságom is jelentősen nő, ha csak nyári gumival közlekedem.
Naplózva

2003.03.20 Ford Mondeo 2.0 TCDI Trend tournier kombi fehér 131 LE, 6 seb, 4 kerék, 1 kormány, HHO generátor, EGR off, Catalisator off by Ervin.
2001.01.01 Ford Focus Trend 1.8 TDDI 88 LE 4 kerék, 1 kormány
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #9964 Dátum: 2008.11.03 hétfő, 16:28:11 »

Szia!

Hát ebben egyetértek, mert amilyen *** tél volt, volt vagy 5 nap, mikor hideg is volt, + hóesés, mindenesetre biztosra megyek, mert drága a lakatosmunka..

A téli gumi meg annyira nem drága.

Azt is tegyük hozzá, némely biztosító nem vállal felelősséget, ha nyárival csúszol bele a másikba télen.Fizetheted te a károkozást.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Geeboy
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 881



E-mail
« Új hozzászólás #9965 Dátum: 2008.11.03 hétfő, 16:40:01 »

Azt is tegyük hozzá, némely biztosító nem vállal felelősséget, ha nyárival csúszol bele a másikba télen.Fizetheted te a károkozást.
És a négyévszakost elfogadja? (komolyan érdekel!)
Naplózva

Ford Mondeo 2.5 V6 hatchback 1996.10

"Mindig gondold meg mit teszel, lehet hogy ez az utolsó döntésed!"
Schmidi
Vendég
« Új hozzászólás #9966 Dátum: 2008.11.03 hétfő, 16:46:18 »

Azt is tegyük hozzá, némely biztosító nem vállal felelősséget, ha nyárival csúszol bele a másikba télen.Fizetheted te a károkozást.
Erre van valami konkrét példa?
Mert én csak olyanról hallottam, akinek az ismerősének a rokonának a szomszédja látott ilyet.

Ha nem teszek fel téli gumit, az a biztosító szerint felelőtlen, nem megfelelő viselkedés, gondolom én.
Ha elbambulok, és átmegyek a piroson, az is. Az én hibám. Mégis fizet ilyen esetben. Nem látom a logikát.

Sem a betétlapon, sem a kárbejelentő űrlapon nincs olyan mező, ami arra kérdezne rá, hogy melyik autón milyen gumi volt.
Nemrég töltöttem ki, emlékeznék rá Cheesy
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.03 hétfő, 16:49:25 írta Schmidi » Naplózva
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #9967 Dátum: 2008.11.03 hétfő, 16:49:52 »

Michelint ne, halál télen!

Tedd hozzá hogy a TDDI is egy *** mer úgy teljes a kép.....
Naplózva
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #9968 Dátum: 2008.11.03 hétfő, 16:51:35 »

Azt is tegyük hozzá, némely biztosító nem vállal felelősséget, ha nyárival csúszol bele a másikba télen.Fizetheted te a károkozást.

ez igy van, sőt még a rendőr is megvág valami közúti veszélyeztetés vagy milyen cimszóval....
Naplózva
Schmidi
Vendég
« Új hozzászólás #9969 Dátum: 2008.11.03 hétfő, 16:55:02 »

Válasz
"Önmagában a téli gumi használatának elmulasztása nem minősül szabályszegésnek, hiszen erre nincs külön jogszabályi előírás Magyarországon" - mondta megkeresésünkre Kovács Kázmér ügyvéd, a D. A. S. Jogvédelmi Biztosító jogi szakértői bizottságának elnöke, aki két konkrét példával is érzékeltette a helyzetet. "Ha egy baleset történik, akkor nem a téli gumi hiánya miatt szabhatnak ki büntetést, hanem azért, hogy a vétkes autós nem tartotta be az előírt követési távolságot és nem az adott út- és látási viszonyoknak megfelelően vezetett, tehát nem vette figyelembe, hogy a nyári gumis autójával sokkal nagyobb követési távolságot kellett volna tartania. Ugyanez a helyzet, ha valaki a nyári gumijai miatt becsúszik a havas úton egy védett kereszteződésbe és ott karambolt okoz; akkor sem azért vonják felelősségre, mert nem használt téli gumit, hanem mert nem adott elsőbbséget. Persze súlyosabb eseteknél az eljáró hatóság indoklásában (súlyosbító tényezőként) szerepelhet az, hogy a vétkes fél - a nyilvánvaló útviszonyok és körülmények ellenére - nem használt megfelelő gumikat."

Casconál számíthat, ha eleve benne van a szerződésben, de kötelezős kárrendezésnél, maga az a tény, hogy nyári gumi volt az autón (itthon) nem kizáró ok.

Teljes cikk: http://www.origo.hu/auto/20071120-baleset-a-teli-gumi-hianya-miatt.html
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #9970 Dátum: 2008.11.03 hétfő, 17:16:48 »

Casconál számíthat, ha eleve benne van a szerződésben, de kötelezős kárrendezésnél, maga az a tény, hogy nyári gumi volt az autón (itthon) nem kizáró ok.

Teljes cikk: http://www.origo.hu/auto/20071120-baleset-a-teli-gumi-hianya-miatt.html
Igy kezdődik a cikk:Ez a cikk 347 napja frissült utoljára. A benne szereplő információk a megjelenés idején pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Majd lejjebb:A biztosítók is figyelnek, de a kártérítés megtagadására alig van példa
És mégvalami:
Van, ahol komolyan veszik

Számos európai országban sokkal szigorúbban veszik a téli gumik meglétét, Szlovéniában például november 15-e és a következő év március 15-e közötti időszakban kötelező a téli gumi és a hólánc a beutazóknak. Az osztrák határnál ugyancsak visszafordíthatják azt az autóst, aki nyári gumikkal akar nekivágni a behavazott Ausztriának, ám aki átcsúszik, az sem lehet biztonságban, mert - ahol a téli gumi vagy a hólánc használatát tábla is jelzi, ott - hiány esetén büntet a rendőrség, ráadásul balesetnél ez jogsértést és súlyosbító körülményt jelenthet.


Idén februárban nagybátyám belecsúszott egy körforgalomba és abban egy másik autóba.Rendőrt hívtak,az feljelentette gondatlan károkozásért mert nyári gumija volt.A biztosítója egyoldalúan felmondta a szerződését mert a balesetet szerintük közvetetten az okozta, hogy nem használt téligumit.És neki kellett a kárt medtéríteni szomoru1
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.03 hétfő, 17:23:21 írta simitomi » Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #9971 Dátum: 2008.11.03 hétfő, 17:26:52 »

És a négyévszakost elfogadja? (komolyan érdekel!)
Igen, azt elfogadják.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #9972 Dátum: 2008.11.03 hétfő, 18:18:50 »

Ez igaz.
Viszont tudtommal jégen a téli gumi se ér sokat. max. a szöges gumi.

Talán valamit számít!
Én mentem 1-2cm friss hóba gyakorlatilag új prémium nyári gumival, 40-ről nem tudtam megállni vele, annyit se tapadt. Sad
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.03 hétfő, 18:20:42 írta Scratch » Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #9973 Dátum: 2008.11.03 hétfő, 18:24:24 »

Szia!

Én olvasom(tam) a szóban forgó lapot, és lehet, hogy sokan felelőlennek tartanak, de de az elmúlt 13évben nem költöttem téli gumira, mert úgy vagyok ahogy írtad, nem használom naponta a járgányt, ha családot látogatunk akkor időzítünk, ha közbe jön a hó akkor óvatosan közlekedünk azon a 50-60km-en amíg eljutunk az autópályáig, amit ugye takarítanak, és minden mag van oldva. Kövezzetek meg, de szerintem ezen idő alatt "összespóroltam" már nem kevés lóvét. Persze azt baromságra költöttem, de gyarló vagyok, ez van!!
Tavaly télen egy igencsak lekopott(2-3mm) nyárival mentem, majd januárban vettem új nyárikat. Ez van fent, amíg nem kopik le 1-2mm-re addig nem veszek másikat. 31-éves vagyok, nem vagyok az a kapkodó idegbeteg(csak néha).

Szinte semmit nem sporóltál, mert neked dupla olyan gyorsan kopik a nyári, mint nekünk akik cserélgetjük. Smiley
Elég ha egyszer nem tudsz megállni, máris buktad a sporlást. Sad
Mondom ezt én úgy, hogy nekem a kocsiba 4db hólánc van, és hegyen lakok. Smiley Ha esik egy jobb hó, nem ritka, hogy 100-200m kedvéért pakolom fel láncot, hogy a házig eljussak. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #9974 Dátum: 2008.11.03 hétfő, 18:26:28 »

Én nem hiszek a mesében.
Ezért is kérdeztem meg a véleményeteket.

Mert a hivatkozott cikkben máshol is elhangzik, hogy a nyári gumi felülmúlja akár száraz, akár vizes pályán a télit, bármilyen hőmérsékletnél.

Továbbra is megjegyzem: én nem vitatom a téli gumi jelentőségét és hasznát, csak ha igaz a cikk állítása és amit írtam, hogy lehetséges a havas, jeges napokat autón kívül tölteni, akkor nem csak pénzt spórolhatok meg, hanem a biztonságom is jelentősen nő, ha csak nyári gumival közlekedem.

És ha útközbe kezd esni a hó? Vagy elmész valahova, ameddig a dolgod intézed havazik, hogy jössz haza? Ezt az oldalát is kell nézni. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #9975 Dátum: 2008.11.03 hétfő, 18:31:53 »

Tedd hozzá hogy a TDDI is egy *** mer úgy teljes a kép.....

Nekem volt Michelin Alpin a Di-n, és a Ci-n is, már a latyakba elkapart, egy nagynak nem mondható havas emelkedőn nem lehetett elindulni vele, csak ha a lánc is rajta volt. Michelin Alpin  levele
Érdekesség képpen, mikor felkerültek az Goodyear UltraGrip-ek, nem volt gond a havas emelkedő, vagy a latyakba, de még a nagy hóba sem! És igen, ez is volt még a Di-n is! Smiley Szóval nem az autóba volt a hiba! Smiley

(Én nem vennék újra TDDi-t! Smiley )
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Geeboy
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 881



E-mail
« Új hozzászólás #9976 Dátum: 2008.11.03 hétfő, 18:59:51 »

Igen, azt elfogadják.
Köszi! Nem sokat autózom éves szinten se, hóban meg még annyit se! (A céges autóval persze szinte mindennap, de arra nem én költök ;o)
Naplózva

Ford Mondeo 2.5 V6 hatchback 1996.10

"Mindig gondold meg mit teszel, lehet hogy ez az utolsó döntésed!"
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #9977 Dátum: 2008.11.03 hétfő, 19:47:44 »

Nekem volt Michelin Alpin a Di-n, és a Ci-n is, már a latyakba elkapart, egy nagynak nem mondható havas emelkedőn nem lehetett elindulni vele, csak ha a lánc is rajta volt. Michelin Alpin  levele
Érdekesség képpen, mikor felkerültek az Goodyear UltraGrip-ek, nem volt gond a havas emelkedő, vagy a latyakba, de még a nagy hóba sem! És igen, ez is volt még a Di-n is! Smiley Szóval nem az autóba volt a hiba! Smiley

(Én nem vennék újra TDDi-t! Smiley )

nem is az a baj hogy a sztárolod a goodyeart mert neked az van, ebben semmi rossz, csak kicsit túlzásba viszed a michelin gumik fikázását szerintem, többi gumiről egy szót nem szólsz csak a michelin fikázod...
Kicsit túlzás amiket irkálsz, mert én nap mint nap michelin gumit használok a combomon és megvan pakolva rendesen mindig,többször túl is sajna az akkor több mint 450kg plussz, és simán felmegyek vele a Mecseken és elégnagy szerpentineken.....havi 15.000km-t megyek vele átlagban és akár eső,akár hó volt mindig maximális partner volt az utakon a gumi.
Goodyear nem nyilatkozom mert nemvolt és nemis lessz.....
Másik friss hóban majdnem minden gumi elmegy nemcsak a goodyear ezt elmondom, mivel a hó tapad, ha alatta jég van akkor meg tökmindegy milyen gumid van mert megcsúszol, ha nem az útviszonyoknak megfelelően közlekedsz!!!!!!!
Ahogy mondod állandóan ott a hó meg a latyak az úr, abban nem nagy tudomány közlekedni, ónós esőben ami éjjel plusszban ráfagyott 2-3cm-re, és hajnalban indulsz pestre és az elsők között vagy aki rámegy,az igen ott kiderül melyik a gumi....
Nem vitának szánom csak elmondtam a mondandómat.
 
Naplózva
Takiatti
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9466


30 / 993-7376


E-mail
« Új hozzászólás #9978 Dátum: 2008.11.03 hétfő, 21:30:21 »

1.Szinte semmit nem sporóltál, mert neked dupla olyan gyorsan kopik a nyári, mint nekünk akik cserélgetjük. Smiley
2.Elég ha egyszer nem tudsz megállni, máris buktad a sporlást. Sad
3.Mondom ezt én úgy, hogy nekem a kocsiba 4db hólánc van, és hegyen lakok. Smiley Ha esik egy jobb hó, nem ritka, hogy 100-200m kedvéért pakolom fel láncot, hogy a házig eljussak. Smiley

1. Részben igazad van. Tudom, aki csóró ne vegyen ekkora kocsit, de mi kimondottan hétvégi kocsikázók vagyunk. Havonta maxi 1-2 hétvége, nyáron többször használjuk, és volt olyan tél, még az előző kocsinkal, hogy mikor közlekedtünk volna leesett a hó, ezért vonatra ültünk. Tudom hülye vagyok, de mi így működünk.
2. Ebben teljesen igazad van, mentem már úgy azt az ominózus 50-60km-et, hogy 5-10km/h val 3és fél óráig tartott, mert oda semmi, vissza hó, és hát haza kell jönni dolgozni.
3. Én használtam hóláncot céges kocsin, oké kisbusz volt, de egy télen kivágott balon 2 jobbon 1 négyévszakost, plusz 1-1 télit. Elég drága kaland volt az exfőnökömnek, de ez van menni kell. Na ezt nem szerettem volna saját zsebből fizetni. Mielőtt kérdeznéd Igen jól tettem fel. És én is szereltem már 100m-ként láncot, a 6-oson 10km alatt vagy 10szer, nem volt egy leányálom.

Megértek mindenkit aki megveszi a téligumit, de azokat is akik nem. Törtem már össze kocsit télen, M7-es en 50km/h-val, nem egy fényes érzés, de nem óvott meg a téli gumi.
Ez ez én véleményem, nem akarom szítani a vitát.
Naplózva

2017.07. Renault Megane Intens 1,2TCe EDC7

Ex: 2004.09. 2.0TDCI, GHIA, Xenon, Zen, stb...  
"Nem véletlen, hogy nem építenek hülyék házát! Felemésztené az építőanyag készletet..."
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #9979 Dátum: 2008.11.03 hétfő, 21:38:21 »

nem is az a baj hogy a sztárolod a goodyeart mert neked az van, 

Én is egy nagy mich-fan vagyok. A nyáriguminál szerintem az a legjobb optimum, a futásteljesítmény és tapadás szerint (puha tapad, de kopik). Most fogom ledobni az utolsó kettő gyárit, kb 60e kilométert futottak, ezzel kaptam az autót.
A téli gumiknál egyes teszteknél a conti, goody volt a legjobb, a másik tesztnél meg a michelin.
Szóval a tesztek...
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #9980 Dátum: 2008.11.03 hétfő, 21:39:30 »

Én F1-et nem vennék. Nekem volt, iszonyat hangos volt, viszont GY-ből van a HydraGrip, az nagyon zsír. Olyan is volt.
Most GY Excellence van, az is tökéletes.
Én V mintásat többet sohasem veszek, elég volt belőle.


Ezen mindig csodálkozom, amikor írjátok, főleg, hogy ennyire határozottan. Nekem az előző autón 2 garnitúra V mintás volt, most pedig asszimetrikus van. Ez utóbbi igen hangos, de  a korábbiak szinte csöndesek voltak...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #9981 Dátum: 2008.11.03 hétfő, 21:49:29 »

Szia!

Én olvasom(tam) a szóban forgó lapot, és lehet, hogy sokan felelőlennek tartanak, de de az elmúlt 13évben nem költöttem téli gumira, mert úgy vagyok ahogy írtad, nem használom naponta a járgányt, ha családot látogatunk akkor időzítünk, ha közbe jön a hó akkor óvatosan közlekedünk azon a 50-60km-en amíg eljutunk az autópályáig, amit ugye takarítanak, és minden mag van oldva. Kövezzetek meg, de szerintem ezen idő alatt "összespóroltam" már nem kevés lóvét. Persze azt baromságra költöttem, de gyarló vagyok, ez van!!

És mivel spórolsz? Én amikor megvettem a Mondeot vettem rá 4 télit, majd 4 nyárit, és cserélgettem. 5 év után kellett nyárit cserélnem, mert volt egy olyan 10 hónapom, amikor 65ekm-t mentem vele, és ennek nagy része nyárra esett. Egyébként sztem 8 évig elhasználom a 2 garnitúrát normál használat mellett, míg te csak 4 évig az 1-et. Akkor?...

Nekem semmi bajom azzal, hogy Te nem használsz nyárigumit, amíg nem érsz mögém télen! szomoru1
Tavaly direkt kipróbáltam, hogy mi a különbség nyári, és téli gumikkal való elindulás között. Rááltam egy havas feljáróra a nyárikkal, majd a télikkel is 1 órán belül csere után. A tapasztalat: nyárival csak kapart, télivel azt sem vttem észre, hogy ugyan olyan szűz hó van a kocsi alatt, mint a nyári gumik alatt voltak, csak egyszerűen elindult. Hát akkor milyen lehet a megállás. Gondolom nyári csúsik, téli lassítja az autót. Ez egyszerű fizika. 7 fok alatt a nyári gumi keményedikg, elvszíti a tapadását, mert teljesen más az összetétele!

Te télen is nyári szélvédőmosó folyadékot használsz? Wink
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #9982 Dátum: 2008.11.03 hétfő, 21:56:18 »

Ezen mindig csodálkozom, amikor írjátok, főleg, hogy ennyire határozottan. Nekem az előző autón 2 garnitúra V mintás volt, most pedig asszimetrikus van. Ez utóbbi igen hangos, de  a korábbiak szinte csöndesek voltak...

Ezt énis megtudom erősiteni hogy hangos, igaz nekem egy nagyon durva V mintás gumim(marangoni zeta line) volt ,nem egy nagy márka de akkor az I-es mondimon az volt, hát mintha csapágyas lett volna mindegyik kerék....ott énis döntöttem hogy V minta nemlessz többet.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #9983 Dátum: 2008.11.03 hétfő, 22:01:17 »

És ha útközbe kezd esni a hó? Vagy elmész valahova, ameddig a dolgod intézed havazik, hogy jössz haza? Ezt az oldalát is kell nézni. Smiley

Nekem egyszer volt olyan éjszakám, hogy elindultam este Komáromba. Tiszta, és csendes idő volt. 50 perc volt az út. Ott bementem, ahova kellett, és kb 1 óra múlva, amikor kijöttem már pár centis hó volt. Ekkor elindultam Tbánya, majd Pest irányába. Tbányáig (kb1/2 óra) 100-110-zel tudtam még menni a pályán. Majd ott lementem, és elintéztem a dolgomat. Szintén kb 1/2 óra múlva visszatértem a pályára, és már csak lépésbe tudam menni, de nem a forgalom, hanem a hó miatt. Majdnemhogy egyedül voltam a pályán. Persze ekkor már jócskán benne voltam az éjszakában. Majd felértem Pestre, és akkor mondták be a rádióban, hogy mögöttem lezárták a pályát.
Akkora hó esett le kb 4 óra leforgása alatt, hogy tulajdonképpen megbénította a forgalmat. Nekem is a Dunakanyarban kellett hazamennem. Azt az épségben való hazaérést tuti, hogy a téligumiknak köszönhetem...
Főleg, hogy a pályán a szembenlévő sávban már Bicskétől álltak az autók Pestig...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
PádárZoli
Vendég
« Új hozzászólás #9984 Dátum: 2008.11.03 hétfő, 22:12:47 »

Te télen is nyári szélvédőmosó folyadékot használsz? Wink

Az kell, mert szétfagy az egés mindenség. Csak azért veszem én is. Pedig nem venném, mert hamar kifogy, hogy mossa a lámpákat is.

A kocsihoz Pirelli téligumát kaptam. Öreg már 2001-es, de iszonyat minta van még rajta. Nincs kirepedezve sem.
Viszont csak 160as sebességindexű, és szögelhető is.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #9985 Dátum: 2008.11.03 hétfő, 22:15:29 »

Október végén vettem át az autót, nyári gumival. Majd kb 1 hónap múlva leesett 3 centi hó. Ki akartam vinni anyámat a vasútra. Tudtam, hogy hó van, lassan mentem. Majd a saroknál becsúsztam a kereszteződésbe, szerencsére senki sem jött. Ha akkor jönnek...
Még aznap elkezdtem intézni a téligumit. Nagyságrendbeli különbség van a téli és nyári között.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Gyurka
Vendég
« Új hozzászólás #9986 Dátum: 2008.11.03 hétfő, 22:25:27 »

Ameddig mindenki ócska keleti gumikkal járt ez nem volt ilyen probléma, mert mindenki csúszkált össze vissza, és csak a szerencsén múlt ki- kit talált el. Manapság nagyon nagy külömbségek vannak a kocsik fékrendszere és a gumik minőségéből adódó tapadás között, ezek összeadódnak ami komoly fékút külömbséget eredményez.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #9987 Dátum: 2008.11.03 hétfő, 23:36:59 »

nem is az a baj hogy a sztárolod a goodyeart mert neked az van, ebben semmi rossz, csak kicsit túlzásba viszed a michelin gumik fikázását szerintem, többi gumiről egy szót nem szólsz csak a michelin fikázod...
Kicsit túlzás amiket irkálsz, mert én nap mint nap michelin gumit használok a combomon és megvan pakolva rendesen mindig,többször túl is sajna az akkor több mint 450kg plussz, és simán felmegyek vele a Mecseken és elégnagy szerpentineken.....havi 15.000km-t megyek vele átlagban és akár eső,akár hó volt mindig maximális partner volt az utakon a gumi.
Goodyear nem nyilatkozom mert nemvolt és nemis lessz.....
Másik friss hóban majdnem minden gumi elmegy nemcsak a goodyear ezt elmondom, mivel a hó tapad, ha alatta jég van akkor meg tökmindegy milyen gumid van mert megcsúszol, ha nem az útviszonyoknak megfelelően közlekedsz!!!!!!!
Ahogy mondod állandóan ott a hó meg a latyak az úr, abban nem nagy tudomány közlekedni, ónós esőben ami éjjel plusszban ráfagyott 2-3cm-re, és hajnalban indulsz pestre és az elsők között vagy aki rámegy,az igen ott kiderül melyik a gumi....
Nem vitának szánom csak elmondtam a mondandómat.
 

Nem csak az van, van most itthon Continental, Matador, Kléber, és persze a GoodYear-ek. A Michelin-ek lettek kiszorva, mert az egyszerű tapasztalat az, hogy szfh mind, főlleg a téli, de a nyárija se nagy szám. Persze, hogy fikázom, mikor méreg drága, de kb. annyit tud mint az olcsó Kléber! Nekem rettentő sok bosszúságot okozott, és ettől próbálok mást megkimélni! A GoodYear meg egyszerűen bevált, miért baj ha tapasztalatokat osztok meg?
Nem csak friss hóba volt fent az UltraGrip, hanem egész télen, hóba, jégbe, letaposott hóba, gond nélkül ment, sőtt még keményebb terepen is megállta a helyét, nem úgy mint a Michelin, ami a városi latyakba se.
Én is csak a mondandómat mondtam el, amik valós tapasztalatok!  wave
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Takiatti
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9466


30 / 993-7376


E-mail
« Új hozzászólás #9988 Dátum: 2008.11.03 hétfő, 23:37:33 »

És mivel spórolsz? Én amikor megvettem a Mondeot vettem rá 4 télit, majd 4 nyárit, és cserélgettem.

Nekem semmi bajom azzal, hogy Te nem használsz nyárigumit, amíg nem érsz mögém télen! szomoru1
Tavaly direkt kipróbáltam, ...

Te télen is nyári szélvédőmosó folyadékot használsz? Wink

Mint fent is írtam, és ezek szerint mások is így gondolják aki csóró(én) ne vegyen 3,6milláért Mondeot. Én megvettem, (2007.04.hó) mert beleszerettem, de nem maradt pénzem gumit cserélni. Ne érts félre nem kenyérre kell, csak vannak dolgok amiket ki kell fizetni, de biztos Te(Ti) is fizettek ilyeneket. Mire összejött a pénz, biztos olvastad, idén január akkor már nem érte volna meg télit venni. Nekem 100-110 ezer magyar forint is pénz. Ennyibe volt a négy nyárigumi, és még csak nem is olyan ami kellene a kocsira, mert csak H-s és nem V-s. Nyáron kifizettem 65ezret szervízre, nem maradt újabb 100ezrem téligumira + csereköltségre! Ha maradt volna sem vettem volna téli gumit.
De fordítsuk meg a dolgot. Rengeteg kocsit látok már most téli gumival, nincs ezzel baj amíg nem érnek mögém ebben az időben!!   Sad

A téli szélvédőmosó azért szerintem nem egy árkategória a téli gumi garnitúrával.
Naplózva

2017.07. Renault Megane Intens 1,2TCe EDC7

Ex: 2004.09. 2.0TDCI, GHIA, Xenon, Zen, stb...  
"Nem véletlen, hogy nem építenek hülyék házát! Felemésztené az építőanyag készletet..."
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #9989 Dátum: 2008.11.03 hétfő, 23:41:06 »

1. Részben igazad van. Tudom, aki csóró ne vegyen ekkora kocsit, de mi kimondottan hétvégi kocsikázók vagyunk. Havonta maxi 1-2 hétvége, nyáron többször használjuk, és volt olyan tél, még az előző kocsinkal, hogy mikor közlekedtünk volna leesett a hó, ezért vonatra ültünk. Tudom hülye vagyok, de mi így működünk.
2. Ebben teljesen igazad van, mentem már úgy azt az ominózus 50-60km-et, hogy 5-10km/h val 3és fél óráig tartott, mert oda semmi, vissza hó, és hát haza kell jönni dolgozni.
3. Én használtam hóláncot céges kocsin, oké kisbusz volt, de egy télen kivágott balon 2 jobbon 1 négyévszakost, plusz 1-1 télit. Elég drága kaland volt az exfőnökömnek, de ez van menni kell. Na ezt nem szerettem volna saját zsebből fizetni. Mielőtt kérdeznéd Igen jól tettem fel. És én is szereltem már 100m-ként láncot, a 6-oson 10km alatt vagy 10szer, nem volt egy leányálom.

Megértek mindenkit aki megveszi a téligumit, de azokat is akik nem. Törtem már össze kocsit télen, M7-es en 50km/h-val, nem egy fényes érzés, de nem óvott meg a téli gumi.
Ez ez én véleményem, nem akarom szítani a vitát.

Persze, ez is egy álláspont, és így is működik a dolog, nincs ezzel baj. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #9990 Dátum: 2008.11.03 hétfő, 23:43:38 »

Nekem egyszer volt olyan éjszakám, hogy elindultam este Komáromba. Tiszta, és csendes idő volt. 50 perc volt az út. Ott bementem, ahova kellett, és kb 1 óra múlva, amikor kijöttem már pár centis hó volt. Ekkor elindultam Tbánya, majd Pest irányába. Tbányáig (kb1/2 óra) 100-110-zel tudtam még menni a pályán. Majd ott lementem, és elintéztem a dolgomat. Szintén kb 1/2 óra múlva visszatértem a pályára, és már csak lépésbe tudam menni, de nem a forgalom, hanem a hó miatt. Majdnemhogy egyedül voltam a pályán. Persze ekkor már jócskán benne voltam az éjszakában. Majd felértem Pestre, és akkor mondták be a rádióban, hogy mögöttem lezárták a pályát.
Akkora hó esett le kb 4 óra leforgása alatt, hogy tulajdonképpen megbénította a forgalmat. Nekem is a Dunakanyarban kellett hazamennem. Azt az épségben való hazaérést tuti, hogy a téligumiknak köszönhetem...
Főleg, hogy a pályán a szembenlévő sávban már Bicskétől álltak az autók Pestig...

Na ez az! Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Takiatti
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9466


30 / 993-7376


E-mail
« Új hozzászólás #9991 Dátum: 2008.11.03 hétfő, 23:45:46 »

Csak egy saját bőrös tapasztalat:

Tavaj télen, azt hiszem karikor mikor otthon voltam az őseimnél, 30-as nyári gumival(*** 2-3mm) előbb megálltam a lámpánál mint a tesóm (23év jogsi) a félrenekemtéligumimvanmajdénmegyek(50-60) tempóról. wow1 Pedig nem *** a kocsija, 6éves avensis.
A téligumi adhat(NEM TÖRVÉNYSZERÜEN) egy hamis biztonságérzetet.  wave
Mondom nem ad, hanem adhat.
Naplózva

2017.07. Renault Megane Intens 1,2TCe EDC7

Ex: 2004.09. 2.0TDCI, GHIA, Xenon, Zen, stb...  
"Nem véletlen, hogy nem építenek hülyék házát! Felemésztené az építőanyag készletet..."
Takiatti
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9466


30 / 993-7376


E-mail
« Új hozzászólás #9992 Dátum: 2008.11.03 hétfő, 23:46:45 »

Persze, ez is egy álláspont, és így is működik a dolog, nincs ezzel baj. Smiley

Köszönöm.  worship
Naplózva

2017.07. Renault Megane Intens 1,2TCe EDC7

Ex: 2004.09. 2.0TDCI, GHIA, Xenon, Zen, stb...  
"Nem véletlen, hogy nem építenek hülyék házát! Felemésztené az építőanyag készletet..."
krisztian
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 276



E-mail
« Új hozzászólás #9993 Dátum: 2008.11.03 hétfő, 23:57:24 »

Srácok ! akarok 18" felnit csak az a gáz hogy 8,5" és állítólag nem jó vagyis nem mindegy az ET-je mert hátul beleér akkor mindenhova és elöl is akkor meg nem fordul el.

lényeg : milyen ET legyen ? tehát : 18 coll 8,5" széles.

Ja és használj téligumit ! az a biztos  hehe
Naplózva

MKIV. 2,2 TDCI TIT-S
hoobii
Vendég
« Új hozzászólás #9994 Dátum: 2008.11.04 kedd, 06:41:27 »

nem is az a baj hogy a sztárolod a goodyeart mert neked az van, ebben semmi rossz, csak kicsit túlzásba viszed a michelin gumik fikázását szerintem, többi gumiről egy szót nem szólsz csak a michelin fikázod...


Szerintem nincs abban semmi, ha Scratch (vagy vki más) fikázza a Michelin-t (v. mást) ha volt vele tapasztalata és az  duhos2. pláne ha indokolja is.
Ettől még ez nem jelenti hogy a michelin mint gumi sz*r, és már esik is a tőzsdén.  Smiley
Ez egy ilyen hely. Forum. Gumi topik. Egy felhasználó véleménye. Szerintem.  Roll Eyes
Naplózva
hoobii
Vendég
« Új hozzászólás #9995 Dátum: 2008.11.04 kedd, 06:52:08 »

És mivel spórolsz? Én amikor megvettem a Mondeot vettem rá 4 télit, majd 4 nyárit, és cserélgettem. .... Egyébként sztem 8 évig elhasználom a 2 garnitúrát normál használat mellett, míg te csak 4 évig az 1-et. Akkor?...

Így igaz. a téligumival járás max. annyival drágább hogy benne áll a pénzed. (vagy ha nincs felnire szerelve, akkor van még átszerelési ktg. 2eFt/év)

Ha ez megterhelő akkor inkább eggyel alacsonyabb árfekvésű autót kellene választani.
Naplózva
hoobii
Vendég
« Új hozzászólás #9996 Dátum: 2008.11.04 kedd, 07:00:11 »

A téli szélvédőmosó azért szerintem nem egy árkategória a téli gumi garnitúrával.

Mert ha az lenne akkor, abból (is) nyárit használnál?  taps

Ettől függetlenül, azért érdekes hogy miért írja az Autóbild hogy hőmérséklettől függetlenül jobban szerepel a nyári a száraz és nedves úton. fejvakaras
Szerintem jó lenne ha be tudnád szkennelni.  eljen 
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #9997 Dátum: 2008.11.04 kedd, 07:01:34 »


Szerintem nincs abban semmi, ha Scratch (vagy vki más) fikázza a Michelin-t (v. mást) ha volt vele tapasztalata és az  duhos2. pláne ha indokolja is.
Ettől még ez nem jelenti hogy a michelin mint gumi sz*r, és már esik is a tőzsdén.  Smiley
Ez egy ilyen hely. Forum. Gumi topik. Egy felhasználó véleménye. Szerintem.  Roll Eyes

 worship
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Tomi79
Vendég
« Új hozzászólás #9998 Dátum: 2008.11.04 kedd, 08:03:02 »

SKACOK!

VAN EGY ÖTLETEM,MINDENKI DOBÁLJA LE A MOSTANI JÓL BEVÁLT PAPUCSAIT AZTÁN VEGYEN RÁ VALAMI OLCSÓ GAGYI 4 ÉVSZAKOSAT AZ SE TÉLEN SE NYÁRON NEM JÓ!
EZZEL ELKERÜLHETŐ A VITA!

 nyes  nyes  nyes  nyes  nyes  nyes  nyes  nyes  nyes  nyes  nyes  nyes  nyes  nyes  nyes  nyes  nyes  nyes  nyes  nyes  nyes  nyes   nyes  nyes  nyes  nyes  nyes  nyes  nyes  nyes  nyes  nyes  nyes  nyes  nyes  nyes  nyes  nyes  nyes  nyes  nyes  nyes  nyes  nyes 
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.04 kedd, 08:04:47 írta Tomi » Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #9999 Dátum: 2008.11.04 kedd, 08:04:41 »

skacok!

van egy ötletem,mindenki dobálja le a mostani jól bevált papucsait aztán vegyen rá valami olcsó gagyi 4 évszakosat az se télen se nyáron nem jó!
ezzel elkerülhető a vita!


 nyes  nyes  nyes  nyes  nyes  nyes  nyes  nyes  nyes  nyes  nyes  nyes  nyes  nyes  nyes  nyes  nyes  nyes  nyes  nyes  nyes  nyes   nyes  nyes  nyes  nyes  nyes  nyes  nyes  nyes  nyes  nyes  nyes  nyes  nyes  nyes  nyes  nyes  nyes  nyes  nyes  nyes

mit üvöltözöl itten!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 193 194 195 196 197 198 199 [200] 201 202 203 204 205 206 207 ... 555   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.117 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.