Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.05 vasárnap, 00:04:20 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 209 210 211 212 213 214 215 [216] 217 218 219 220 221 222 223 ... 555   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Felnik, gumik  (Megtekintve 6569989 alkalommal)
0 Felhasználó és 34 vendég van a témában
SSanya
Vendég
« Új hozzászólás #10750 Dátum: 2009.01.27 kedd, 08:58:53 »

Sziasztok!

Annyit gondoltam írni, hogy aki hipermarketben vesz gumit, az nézze meg a gyártási dátumot, mert a múlt héten láttam ott 2006-os gumit. Azért az nem mai már...
Naplózva
Japán
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 566


:D


E-mail
« Új hozzászólás #10751 Dátum: 2009.01.27 kedd, 09:00:27 »

fénykép+közeg, azután cserélheted is, ők meg majd fizetnek valamikor
ugyanott vagy, mintha nem jelented be, de pár hónappal később látsz belőle pénzt
Nekem az októberi estetben még mindíg folyik a húúúúúúúúúúúúúúúúúúúúzavonaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa falbav falbav
Naplózva

FEKETE GYÉMÁNT,GHIA,19col 40mm ültetve,automata kényelem Smiley
RoboGoD
Vendég
« Új hozzászólás #10752 Dátum: 2009.01.28 szerda, 15:22:04 »

Szerintetek érdemes megvenni ezt a nyári gumit? BFGOODRICH G-PROFILER vagy PROFILER 2. Elég jónak tűnik az ára. Ha valaki tud jobbat olcsóbban szóljon gyorsan, mert holnap készülök megrendelni. Link a gumikról: http://www.startgumi.hu/tyresearch.php?w=205&h=55&d=16&b=25&t%5B%5D=1&s%5B%5D=1
Ha a válasz igen, akkor a linken felsoroltakból melyiket?

Köszi
Naplózva
baloght
Vendég
« Új hozzászólás #10753 Dátum: 2009.01.28 szerda, 15:27:54 »

Szerintetek érdemes megvenni ezt a nyári gumit? BFGOODRICH G-PROFILER vagy PROFILER 2. Elég jónak tűnik az ára. Ha valaki tud jobbat olcsóbban szóljon gyorsan, mert holnap készülök megrendelni. Link a gumikról: http://www.startgumi.hu/tyresearch.php?w=205&h=55&d=16&b=25&t%5B%5D=1&s%5B%5D=1
Ha a válasz igen, akkor a linken felsoroltakból melyiket?

Köszi

Hát...

Uyanezen az oldalon a GOODYEAR Hydra Grip pl. szerintem egy jobb választás... arról nem is beszélve, hogy árban ezerpárszázforint a különbség...
Naplózva
RoboGoD
Vendég
« Új hozzászólás #10754 Dátum: 2009.01.28 szerda, 15:37:18 »

Hát...

Uyanezen az oldalon a GOODYEAR Hydra Grip pl. szerintem egy jobb választás... arról nem is beszélve, hogy árban ezerpárszázforint a különbség...

Nekem most az volt a kocsin nyáron 4db, de nem jó. Alig kopott, a futómű jó, de hol erre húz, hol arra, attól függően, hogyan cserélgetem. Mondjuk most csak előre tudok venni 2-őt, mert csak ennyire futi.
Naplózva
Husqi
Vendég
« Új hozzászólás #10755 Dátum: 2009.01.28 szerda, 15:42:31 »

Szerintetek érdemes megvenni ezt a nyári gumit? BFGOODRICH G-PROFILER vagy PROFILER 2. Elég jónak tűnik az ára. Ha valaki tud jobbat olcsóbban szóljon gyorsan, mert holnap készülök megrendelni. Link a gumikról: http://www.startgumi.hu/tyresearch.php?w=205&h=55&d=16&b=25&t%5B%5D=1&s%5B%5D=1
Ha a válasz igen, akkor a linken felsoroltakból melyiket?

Köszi

Savamnak hasonló a mintája és most csak 14-ezer.Beletettem már egy szezont, halk jol tapad nekem bevált. integet2
Naplózva
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3359



« Új hozzászólás #10756 Dátum: 2009.01.28 szerda, 17:03:47 »

Szerintetek érdemes megvenni ezt a nyári gumit? BFGOODRICH G-PROFILER vagy PROFILER 2. Elég jónak tűnik az ára. Ha valaki tud jobbat olcsóbban szóljon gyorsan, mert holnap készülök megrendelni. Link a gumikról: http://www.startgumi.hu/tyresearch.php?w=205&h=55&d=16&b=25&t%5B%5D=1&s%5B%5D=1
Ha a válasz igen, akkor a linken felsoroltakból melyiket?

Köszi

Én inkább Pirelli P7et vennék. Az ilyen mintázatú gumik hajlamosabbak a kagylós kopásra.(mármint a g-profiler) Vagy ha nincs rá zsé,akkor 4db használtat.Már 5-6ezerért van darabja,ami 5mili körüli,szóval egy nyarat tuti kibír.

« Utoljára szerkesztve: 2009.01.28 szerda, 17:06:22 írta Zolibácsi » Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3359



« Új hozzászólás #10757 Dátum: 2009.01.28 szerda, 17:11:35 »

Egyébként énis nyárigumi vásárlás előtt állok. Valaki tud valamit a Kumho KH17-ről? Elég jó az ára,és nem írnak rosszat róla.
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
RoboGoD
Vendég
« Új hozzászólás #10758 Dátum: 2009.01.28 szerda, 22:34:04 »

Savamnak hasonló a mintája és most csak 14-ezer.Beletettem már egy szezont, halk jol tapad nekem bevált. integet2
A 14e, akkor ha 4-et veszek, de én most csak 2-őt akarok venni.
Naplózva
RoboGoD
Vendég
« Új hozzászólás #10759 Dátum: 2009.01.28 szerda, 22:35:54 »

Én inkább Pirelli P7et vennék. Az ilyen mintázatú gumik hajlamosabbak a kagylós kopásra.(mármint a g-profiler) Vagy ha nincs rá zsé,akkor 4db használtat.Már 5-6ezerért van darabja,ami 5mili körüli,szóval egy nyarat tuti kibír.
Hát inkább újat veszek több nyárra. Amúgy miaza kagylós kopás?
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #10760 Dátum: 2009.01.28 szerda, 22:37:29 »

Hát inkább újat veszek több nyárra. Amúgy miaza kagylós kopás?
Az nagyon nem jó mert futóműhiba miatt van, ha neked van akkor menned kell futóműbeállításra.
Naplózva
mittoodomain
Vendég
« Új hozzászólás #10761 Dátum: 2009.01.28 szerda, 23:02:21 »

Az nagyon nem jó mert futóműhiba miatt van, ha neked van akkor menned kell futóműbeállításra.

és ráadásul közel sem biztos, hogy be tudják azt állítani ugyanis a kagylós kopás minden esetben a gátlók elhasználódásából adódik
ebből teló csere lesz
Zolibácsi : amúgy a kagylós kopást úgy lehet felismerni, hogy a futófelület két szélén végigsimítod a kezeddel és, ha érzed, hogy vannak olyan területek, ahol gödrök vannak és vannak ahol meg nem akkor az az a bizonyos kagylós kopás
Ha elég nagy mértékű már akkor szabad szemmel is jól látható, hogy azokon a helyeken ahol erőteljes a kopás ott ugye jóval kisebb a profilmélység
Naplózva
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3359



« Új hozzászólás #10762 Dátum: 2009.01.28 szerda, 23:10:29 »

és ráadásul közel sem biztos, hogy be tudják azt állítani ugyanis a kagylós kopás minden esetben a gátlók elhasználódásából adódik
ebből teló csere lesz
Zolibácsi : amúgy a kagylós kopást úgy lehet felismerni, hogy a futófelület két szélén végigsimítod a kezeddel és, ha érzed, hogy vannak olyan területek, ahol gödrök vannak és vannak ahol meg nem akkor az az a bizonyos kagylós kopás
Ha elég nagy mértékű már akkor szabad szemmel is jól látható, hogy azokon a helyeken ahol erőteljes a kopás ott ugye jóval kisebb a profilmélység

Tudom milyen a kagylós kopás, nekem most így kopott le a nyárigumim...(Goodyear Excellence) Úgyhogy utánanéztem a témának rendesen. A kagylós kopás nem feltétlenül csak a lengéscsillapító,és futóműhibából adódik.Vannak gumik,amik hajlamosabbak rá,és vannak kocsik is,illetve függ a használat módjától. Ha pl. az autó csak 2 személy használja,nagyobb sebességgel,sportosabban vezetve,csomagok (súly) nélkül,akkor a legnagyobb tömeg az első kerekekre terhelődik,(ugye ott a motor,és 2 személy is)azaz a hátsó kerekek jobban elpattognak.Amire persze rásegít egy elhasználódó félben lévő lengéscsillapító is. Kivédeni a kerekek 5-7ezer km-enkénti cseréjével lehet.
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #10763 Dátum: 2009.01.28 szerda, 23:14:57 »

Tudom milyen a kagylós kopás, nekem most így kopott le a nyárigumim...(Goodyear Excellence) Úgyhogy utánanéztem a témának rendesen. A kagylós kopás nem feltétlenül csak a lengéscsillapító,és futóműhibából adódik.Vannak gumik,amik hajlamosabbak rá,és vannak kocsik is,illetve függ a használat módjától. Ha pl. az autó csak 2 személy használja,nagyobb sebességgel,sportosabban vezetve,csomagok (súly) nélkül,akkor a legnagyobb tömeg az első kerekekre terhelődik,(ugye ott a motor,és 2 személy is)azaz a hátsó kerekek jobban elpattognak.Amire persze rásegít egy elhasználódó félben lévő lengéscsillapító is. Kivédeni a kerekek 5-7ezer km-enkénti cseréjével lehet.
hát nem is tudom, ez nekem olyan urban legend témának tűnik
én rengeteget jártam az előző off autóval egyedül és semmi ilyen nem volt
cégnél se tudok ilyenről pedig sok olyan ember van, aki egyedül jár ügyfelekhez, nagyon minimális cuccal, nem kicsit rossz utakon
Naplózva
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3359



« Új hozzászólás #10764 Dátum: 2009.01.28 szerda, 23:22:34 »

hát nem is tudom, ez nekem olyan urban legend témának tűnik
én rengeteget jártam az előző off autóval egyedül és semmi ilyen nem volt
cégnél se tudok ilyenről pedig sok olyan ember van, aki egyedül jár ügyfelekhez, nagyon minimális cuccal, nem kicsit rossz utakon


Én ezt a magyarázatot kaptam több"szakértőtől". Persze lehet hogy tényleg nagy baromság. Cheesy
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
mittoodomain
Vendég
« Új hozzászólás #10765 Dátum: 2009.01.28 szerda, 23:24:42 »

Tudom milyen a kagylós kopás, nekem most így kopott le a nyárigumim...(Goodyear Excellence) Úgyhogy utánanéztem a témának rendesen. A kagylós kopás nem feltétlenül csak a lengéscsillapító,és futóműhibából adódik.Vannak gumik,amik hajlamosabbak rá,és vannak kocsik is,illetve függ a használat módjától. Ha pl. az autó csak 2 személy használja,nagyobb sebességgel,sportosabban vezetve,csomagok (súly) nélkül,akkor a legnagyobb tömeg az első kerekekre terhelődik,(ugye ott a motor,és 2 személy is)azaz a hátsó kerekek jobban elpattognak.Amire persze rásegít egy elhasználódó félben lévő lengéscsillapító is. Kivédeni a kerekek 5-7ezer km-enkénti cseréjével lehet.

Bocs benéztem a dolgot, mert RoboGod-nak akartam írni  falbav

Ja és közben jut eszembe valóban lehet igen erőteljes fékezésektől is.
Nekem a motoron a gyári  mislen gumi is kagylósra kopott, pedig vadi új moci vadi új telókkal orbitális fékhatással Smiley
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.28 szerda, 23:28:54 írta mittoodomain » Naplózva
Szilo
Vendég
« Új hozzászólás #10766 Dátum: 2009.01.29 csütörtök, 00:12:38 »

Szerintetek érdemes megvenni ezt a nyári gumit? BFGOODRICH G-PROFILER vagy PROFILER 2. Elég jónak tűnik az ára. Ha valaki tud jobbat olcsóbban szóljon gyorsan, mert holnap készülök megrendelni. Link a gumikról: http://www.startgumi.hu/tyresearch.php?w=205&h=55&d=16&b=25&t%5B%5D=1&s%5B%5D=1
Ha a válasz igen, akkor a linken felsoroltakból melyiket?

Köszi

Szia!
Én is most fogok venni nyári gumit, ugyanebben az árkategóriában (17...19eHUF), kettőt most, kettőt jövő hónapban, szerintem
először nézd meg ezt: http://www.oeamtc.at/refresh/frameset.php?p=http://www.oeamtc.at/netautor/html_seiten/reifentests/sommer2007/205_55_R16/uebersicht.htm ,
azután ezt: http://www.gumihaz.hu/?action=_gumi_lista&g_tipus=SZ&g_W=205&g_H=55&g_R=16&g_szezon=N
Én tuttira P7-et fogok venni, mert a hat "különösen ajánlott" közül magasan ez tűnik a legjobb ár / érték arányúnak.

Esetleg még egy alternatíva: ez a Kumho gyerek "ajánlott" minősítést kapott, és az automax.hu-n 16 e pengő magyar forint.

Nacsá, húzok aludni, mert a zasszony holnap reggel kinyúvaszt, hogy mikor kerültem ágyba...
Naplózva
RoboGoD
Vendég
« Új hozzászólás #10767 Dátum: 2009.01.29 csütörtök, 08:34:03 »

Az nagyon nem jó mert futóműhiba miatt van, ha neked van akkor menned kell futóműbeállításra.
Nincs nekem ilyen és a futómű teljesen rendben van minden szempontból. Ócskák a gumik, de nem kopottak.
Az infókat köszönöm mindenkinek.
Naplózva
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #10768 Dátum: 2009.01.29 csütörtök, 13:04:11 »

Szerintetek érdemes megvenni ezt a nyári gumit? BFGOODRICH G-PROFILER vagy PROFILER 2. Elég jónak tűnik az ára. Ha valaki tud jobbat olcsóbban szóljon gyorsan, mert holnap készülök megrendelni. Link a gumikról: http://www.startgumi.hu/tyresearch.php?w=205&h=55&d=16&b=25&t%5B%5D=1&s%5B%5D=1
Ha a válasz igen, akkor a linken felsoroltakból melyiket?

Köszi

Teljesen jó gumi. Lehet h van hydragrip...stb kicsit drágábban, de nem angliában élünk, nincs szükség kifejezetten esőgumikra (gyorsabban is kopnak)
A BFG-nél még nem kell megfizetni a márkanevet, viszont a prémiummárkák minőségét hozza. Jó áron, jó minőség, nem F1-autóra lesz. Sztem jó választás.
Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
RoboGoD
Vendég
« Új hozzászólás #10769 Dátum: 2009.01.29 csütörtök, 14:05:33 »

Teljesen jó gumi. Lehet h van hydragrip...stb kicsit drágábban, de nem angliában élünk, nincs szükség kifejezetten esőgumikra (gyorsabban is kopnak)
A BFG-nél még nem kell megfizetni a márkanevet, viszont a prémiummárkák minőségét hozza. Jó áron, jó minőség, nem F1-autóra lesz. Sztem jó választás.
Most az a baj, hogy a BFG csak feb közepén lesz nekik. Ami most van óccsóér, az a Fulda Carat Progresso, ami német gyártás, állítólag Good Year technológia. Nekem meg sürgősen kéne, mert holnap tudom elszállítani (a garázs 200km-re van), a panelben nem akarom a szobában tartani. Ez most 16990.-
Naplózva
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #10770 Dátum: 2009.01.29 csütörtök, 14:08:10 »

Most az a baj, hogy a BFG csak feb közepén lesz nekik. Ami most van óccsóér, az a Fulda Carat Progresso, ami német gyártás, állítólag Good Year technológia. Nekem meg sürgősen kéne, mert holnap tudom elszállítani (a garázs 200km-re van), a panelben nem akarom a szobában tartani. Ez most 16990.-
Nézd meg, az oldalon többnyire ott van az adatlapon, hogy ADAC ajánlás... ha ajánlott, akkor megvehető, hameg jó áron belefutsz egy különösen ajánlottba, akkor meg hajrá. Dunlop fast response gumik se rosszak, árukat nem tom. Fuldáról nincs tapasztalatom.
Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
GinJoy
Vendég
« Új hozzászólás #10771 Dátum: 2009.01.29 csütörtök, 14:34:27 »

Most az a baj, hogy a BFG csak feb közepén lesz nekik. Ami most van óccsóér, az a Fulda Carat Progresso, ami német gyártás, állítólag Good Year technológia. Nekem meg sürgősen kéne, mert holnap tudom elszállítani (a garázs 200km-re van), a panelben nem akarom a szobában tartani. Ez most 16990.-

Téliben én is Fulda-t használok, és a tesómék is. Én meg vagyok vele elégedve. Nyáriban még nem használtam, de nem rossz márka. Valóban A Good Year cégcsoport tagja
Naplózva
flyfish
Vendég
« Új hozzászólás #10772 Dátum: 2009.01.29 csütörtök, 15:00:03 »

Most az a baj, hogy a BFG csak feb közepén lesz nekik. Ami most van óccsóér, az a Fulda Carat Progresso, ami német gyártás, állítólag Good Year technológia. Nekem meg sürgősen kéne, mert holnap tudom elszállítani (a garázs 200km-re van), a panelben nem akarom a szobában tartani. Ez most 16990.-
Én még tudnám ajánlani a Falken gumit is. Lecseréltem a lányom "szutyuki"-ján az öreg Michelin MXT-ket és olyan lett az autó, mintha sínen menne. Mintha sosem akarna megcsúszni. ( azért én meg tudtam csúsztatni,de ezt ő nem tudja. nyes)
Naplózva
GinJoy
Vendég
« Új hozzászólás #10773 Dátum: 2009.01.29 csütörtök, 15:01:06 »

Én még tudnám ajánlani a Falken gumit is. Lecseréltem a lányom "szutyuki"-ján az öreg Michelin MXT-ket és olyan lett az autó, mintha sínen menne. Mintha sosem akarna megcsúszni. ( azért én meg tudtam csúsztatni,de ezt ő nem tudja. nyes)

de azért a kormányra reagál?  eplus2
Naplózva
Ifju Balázs
Vendég
« Új hozzászólás #10774 Dátum: 2009.01.29 csütörtök, 15:02:21 »

de azért a kormányra reagál?  eplus2

Nem, mert azóta sínen megy! nyes
Naplózva
RoboGoD
Vendég
« Új hozzászólás #10775 Dátum: 2009.01.29 csütörtök, 15:12:51 »

Fulda megrendelve. Köszönöm a segítségeket. Most kettőt vettem, majd legközelebb mást veszek, hogy tesztelve legyenek. Ezeket meg akkor hátra rakom.
Naplózva
flyfish
Vendég
« Új hozzászólás #10776 Dátum: 2009.01.29 csütörtök, 19:56:59 »

Nem, mert azóta sínen megy! nyes
Most jöttem. Persze hogy sínen megy. Villamos ez, vagy mi a szösz!!! Vagy most mi van?Huh?Huh?Huh?
Naplózva
flyfish
Vendég
« Új hozzászólás #10777 Dátum: 2009.01.29 csütörtök, 20:00:47 »

Nem, mert azóta sínen megy! nyes
Egyébként tényleg jó papucsok, csak egy kicsit állítóleg hamarabb kopik el mint a többi, mert puhábbak.(KB10e km.) De azt a "kevesebbet" biztonságosan teszi meg. Ami rajta volt michelin mxt, 80e volt benne, 4mm bordamélységgel. Vizsgán simám ment át, csak koruknál fogva annyira megkeményedtek, hogy nem lehetett vele megállni.
Naplózva
GinJoy
Vendég
« Új hozzászólás #10778 Dátum: 2009.01.29 csütörtök, 20:07:58 »

Egyébként tényleg jó papucsok, csak egy kicsit állítóleg hamarabb kopik el mint a többi, mert puhábbak.(KB10e km.) De azt a "kevesebbet" biztonságosan teszi meg. Ami rajta volt michelin mxt, 80e volt benne, 4mm bordamélységgel. Vizsgán simám ment át, csak koruknál fogva annyira megkeményedtek, hogy nem lehetett vele megállni.

10e km? nem számoltad el? Nálunk kb 3 hónap termése annyi, és 2 szezont nem kibíró gumim még nem volt
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #10779 Dátum: 2009.01.29 csütörtök, 20:09:07 »

10e km? nem számoltad el? Nálunk kb 3 hónap termése annyi, és 2 szezont nem kibíró gumim még nem volt
Gondolm 10e-vel kevesebbet fut el.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
GinJoy
Vendég
« Új hozzászólás #10780 Dátum: 2009.01.29 csütörtök, 20:11:32 »

Gondolm 10e-vel kevesebbet fut el.
Ja? Ja. akkor én vagyok egy kicsit zizzz. Arra gondoltam addig bírja a Falken
Naplózva
highend
Vendég
« Új hozzászólás #10781 Dátum: 2009.01.29 csütörtök, 20:16:44 »

Ja? Ja. akkor én vagyok egy kicsit zizzz.
Már üldözési mániád van.  eplus2
Naplózva
flyfish
Vendég
« Új hozzászólás #10782 Dátum: 2009.01.29 csütörtök, 20:27:01 »

Ja? Ja. akkor én vagyok egy kicsit zizzz. Arra gondoltam addig bírja a Falken

Bocs csak megint elkalandoztam. 10ezerrel kevesebbet fut.
Naplózva
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #10783 Dátum: 2009.01.29 csütörtök, 21:52:03 »

és minél fut kevesebbet?  van egy etalon?   eplus2
Naplózva
flyfish
Vendég
« Új hozzászólás #10784 Dátum: 2009.01.30 péntek, 19:22:15 »

és minél fut kevesebbet?  van egy etalon?   eplus2

De nagyon szőröztök! Mondjuk egy átlag gumi elmegy 70-et, akkor ez 60-at. Így már érthető? Hamarabb kopik el mint az átlag, mert puhább az anyaga. Viszont a jó tapadást szinte "tükörradial" koráig megőrzi
Naplózva
mittoodomain
Vendég
« Új hozzászólás #10785 Dátum: 2009.01.30 péntek, 19:59:55 »

De nagyon szőröztök! Mondjuk egy átlag gumi elmegy 70-et, akkor ez 60-at. Így már érthető? Hamarabb kopik el mint az átlag, mert puhább az anyaga. Viszont a jó tapadást szinte "tükörradial" koráig megőrzi

én a mocimon a gyári mislen pilotot 6500 után lenulláztam  szomoru1
ja és mondanom sem kell, hogy nem 16E-be kerül egy hátsó gumma, hanem kb a duplája
asszem az valahogy nem olyan kifizetődő, mint a Mondeómon
Naplózva
Gyurka
Vendég
« Új hozzászólás #10786 Dátum: 2009.01.30 péntek, 20:04:37 »

Egy érdekes számolás gumi ár ügyben.

HA egy gumi kisker ára 10000e ft
akkor
  10000e
 - 1666 áfa
 - 4680 termékdíj / 1170ft/kg átlag 4kg/
---------------
  3654 ft  Ez az adóktó megtisztiott ára, ha eu-s termék ha nem még a vám is lejön
 -1461     Kisker, nagyker, szállítás / vélelmezett 25%, valószínüleg ennél több/
  2193 FT Ennyit kaphat a gyártó nettóban max a gumiért!

Ha egy gumi kisker ára 20000e ft
akkor
  20000e
 - 3333 áfa
 - 4680 termékdíj
------------
  11987 ft
 - 4795 ft /kisker nagyker szállítás/
   7192  ft.Ennyit kaphat a gyártó nettóban max a gumiért!

A ketszeres ár esetén a gumi minőségére a gyártás során fordítható keret  közel 3,3 szeres

Naplózva
ms02
Vendég
« Új hozzászólás #10787 Dátum: 2009.01.30 péntek, 20:07:22 »

én a mocimon a gyári mislen pilotot 6500 után lenulláztam  szomoru1
ja és mondanom sem kell, hogy nem 16E-be kerül egy hátsó gumma, hanem kb a duplája
asszem az valahogy nem olyan kifizetődő, mint a Mondeómon

Azért a kettőt nem lehet összehasonlítani. De ha majd a kocsiddal is úgy döntögetsz kanyarban, mint a motorral, akkor esélyes lesz az is hehe
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #10788 Dátum: 2009.01.30 péntek, 22:24:05 »

Egy érdekes számolás gumi ár ügyben.

HA egy gumi kisker ára 10000e ft
akkor...
... akkor az egy jó drága gumi  eplus2
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #10789 Dátum: 2009.01.30 péntek, 23:52:21 »

... akkor az egy jó drága gumi  eplus2
És mekkora haszon van rajta! eplus2
Az a frány e betű...... Grin Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Akos
Vendég
« Új hozzászólás #10790 Dátum: 2009.01.31 szombat, 09:38:23 »

Sziasztok!

Most jarok itt elosszor,remelem jo helyre irom a bajomat.Van 1 Mk-3 St Kombim es Van foloslegbe 4db 17"-os Hibatlan 5 kullos Gyari Borbet 5X108 -as
alufenim szerintem nagyon szep formaju. Amit el szeretnek nagyon gyorsan adni.Van rajta Gumi 205/50 17" 2 jo 2 -nek a szele lefutott.80.000-ert szeretnem gumistol.Azt gondolom hogy mivel gyari ez magyon korrekt ar.Ha tud valaki segiteni akkor azt megkoszonom.Kezeset tudok a gepnel lenni,ugyhogy irok elerhetoseget ha szabad.30 4542029  ficzereakos@freemail.hu
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.31 szombat, 09:47:01 írta Akos » Naplózva
Ifju Balázs
Vendég
« Új hozzászólás #10791 Dátum: 2009.01.31 szombat, 10:03:33 »

Sziasztok!

Most jarok itt elosszor,remelem jo helyre irom a bajomat.Van 1 Mk-3 St Kombim es Van foloslegbe 4db 17"-os Hibatlan 5 kullos Gyari Borbet 5X108 -as
alufenim szerintem nagyon szep formaju. Amit el szeretnek nagyon gyorsan adni.Van rajta Gumi 205/50 17" 2 jo 2 -nek a szele lefutott.80.000-ert szeretnem gumistol.Azt gondolom hogy mivel gyari ez magyon korrekt ar.Ha tud valaki segiteni akkor azt megkoszonom.Kezeset tudok a gepnel lenni,ugyhogy irok elerhetoseget ha szabad.30 4542029  ficzereakos@freemail.hu

Szerintem tegyél fel róla képet a képes hirdetések topikba!
Üdv a klubban! integet2
Naplózva
Akos
Vendég
« Új hozzászólás #10792 Dátum: 2009.01.31 szombat, 10:12:20 »

Szerintem tegyél fel róla képet a képes hirdetések topikba!
Üdv a klubban! integet2
Koszi megprobakom.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #10793 Dátum: 2009.02.01 vasárnap, 12:42:04 »

A britek szerint is veszélyes a kínai gumi.

A Linlonggal például még 45 km/órával haladt az autó, amikor a Continentallal már megállt.

Kemény. A linlongot az ellenségemnek se kívánom.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
GinJoy
Vendég
« Új hozzászólás #10794 Dátum: 2009.02.01 vasárnap, 12:51:47 »

A britek szerint is veszélyes a kínai gumi.

A Linlonggal például még 45 km/órával haladt az autó, amikor a Continentallal már megállt.

Kemény. A linlongot az ellenségemnek se kívánom.


pláne, ha azon a határon számolod, hogy sikerült-e megállni a kifutó gyalogos előtt, vagy 45-el átgurulsz rajt
Naplózva
highend
Vendég
« Új hozzászólás #10795 Dátum: 2009.02.01 vasárnap, 12:55:04 »

pláne, ha azon a határon számolod, hogy sikerült-e megállni a kifutó gyalogos előtt, vagy 45-el átgurulsz rajt
Vagy a vonóhorog előtt...  hehe
Naplózva
GinJoy
Vendég
« Új hozzászólás #10796 Dátum: 2009.02.01 vasárnap, 12:56:28 »

Vagy a vonóhorog előtt...  hehe
nagyon jó példa
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #10797 Dátum: 2009.02.01 vasárnap, 13:14:32 »

Vagy a vonóhorog előtt...  hehe

A gyalogos rosszabb. A horog inkább csak anyagi kárt okoz.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
highend
Vendég
« Új hozzászólás #10798 Dátum: 2009.02.01 vasárnap, 15:12:54 »

A gyalogos rosszabb. A horog inkább csak anyagi kárt okoz.
Tudom.  rinya
Naplózva
highend
Vendég
« Új hozzászólás #10799 Dátum: 2009.02.01 vasárnap, 15:13:20 »

nagyon jó példa
mf1
Naplózva
Oldalak: 1 ... 209 210 211 212 213 214 215 [216] 217 218 219 220 221 222 223 ... 555   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.095 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.