Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.04 szombat, 22:36:38 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 ... 555   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Felnik, gumik  (Megtekintve 6569888 alkalommal)
0 Felhasználó és 48 vendég van a témában
Vendég
« Új hozzászólás #1850 Dátum: 2005.04.26 kedd, 08:47:00 »

ND: Csak miattad csináltam pár képet a verdáról, és feltettem egy honlapra...
http://home.sch.bme.hu/~kisber/mondeo.html
Lessed meg Cheesy
Ezek a felnik gumistól, anyástól, mindenestől voltak nekem 60.000 Ft-ban... Azért jó bolt volt nem? Cheesy
 
Kisbér
Szia Kisber!
Szép a kocsi, jók a képek, mindjárt le is szedem, de utána te is, mert rendszámmal soha nem teszünk ki netre képet. Miért? Csak. Remélem nem Te leszel aki a példájával választ ad a miért kérdésre. ;-)
Üdv ND
ui.: Gondolom a hátsó kerítésen adják át a Cromaxból az alkatrészt ;-) Ilyen szerencsém, mármint felni vásárlás sajna nekem az életben nem lesz ;-( Legközelebb eljöhetnél Minitalira is.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1851 Dátum: 2005.04.26 kedd, 09:54:00 »

Repp!
 
Nem a Cromaxból szedtem őket... Németektől lettek hozva a felnik. Tesztautókon voltak, de szerintem 95%-ak. Semmi karcolás nincs rajtuk, nem tojás, nincs patkázás...  
Itt is megemlítettem, hogy vannak eladó felnik, de ezek szerint azt a hozzászólásomat nem olvastad.
60e-ért voltak felnik Pécsett. 2 garnitúrát vettem 110e-ért, és akinek a másik garnitúra ment, az 60e-t fizetett érte. Így 50-ben voltak az enyémek. 10e-ért vettem rá a gumikat, illetve 6e-ért az anyákat. Az anyák árát visszakaptam mert hálás volt a csávó, amiért neki is szereztem, illetve a 6e-es gumiszerelést is ő állta, amiért lementem pécsre a felnikért.
Tehát 60e-ből úsztam meg a felniket, gumistól.
 
Ui.: A képeket leveszem kb 11-kor... Addig még leszeheted a képeket, ha kellenek...
Ui2.: A monditalálkozót meg még megbeszéljük Cheesy
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1852 Dátum: 2005.04.26 kedd, 10:35:00 »

Repp!
 
Nem a Cromaxból szedtem őket... Németektől lettek hozva a felnik. Tesztautókon voltak, de szerintem 95%-ak. Semmi karcolás nincs rajtuk, nem tojás, nincs patkázás...  
Itt is megemlítettem, hogy vannak eladó felnik, de ezek szerint azt a hozzászólásomat nem olvastad.
60e-ért voltak felnik Pécsett. 2 garnitúrát vettem 110e-ért, és akinek a másik garnitúra ment, az 60e-t fizetett érte. Így 50-ben voltak az enyémek. 10e-ért vettem rá a gumikat, illetve 6e-ért az anyákat. Az anyák árát visszakaptam mert hálás volt a csávó, amiért neki is szereztem, illetve a 6e-es gumiszerelést is ő állta, amiért lementem pécsre a felnikért.
Tehát 60e-ből úsztam meg a felniket, gumistól.
 
Ui.: A képeket leveszem kb 11-kor... Addig még leszeheted a képeket, ha kellenek...
Ui2.: A monditalálkozót meg még megbeszéljük Cheesy
Szia Kisber!
Már túl vagyok rajta ;-)
Tanulhatnék tőled némi üzleti érzéket. Ingyen kínálom a két lerakott gumit, a gumis mondta,hogy használható, hozzam el. Itt foglalja a helyet csak. Gondolom, ha jó pénzt kérnék érte és lehetne alkudni jobban kellene valakinek. ;-) Mert kinek kell ingyé két 6mm-es gumi ,-)
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1853 Dátum: 2005.04.26 kedd, 10:43:00 »

Nem lehet ide képet beszúrni..? Megmutatnám...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1854 Dátum: 2005.04.26 kedd, 10:43:00 »

Mondok jobbat Cheesy
Tegnap majdnem szereztem 17"-os gyári felniket (Az 5 ágút...) 60-ért, ráadásul gumistól (Asszem 225/45?) Cheesy
De nem jött össze... Sebaj... Addig nem nyugszom, míg nem egy 17"-os figyel a féltengelyek végén Cheesy
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1855 Dátum: 2005.04.26 kedd, 13:00:00 »

Nem lehet ide képet beszúrni..? Megmutatnám...
Szia Kisber!
Regisztrálj és ott lesz a kép beszúrási lehetőség a beíró ablak alatt. Előfeltétele, hogy a kép már neten legyen (szerveren és ne a saját gépeden) Ha elakadsz, küld el nekem és felrakom. De keresd meg a primonline-t és ott létrehozhatod a saját gallériádat és onnét tudsz linkelni.
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1856 Dátum: 2005.04.26 kedd, 13:10:00 »

Kedves Kisber nevű felhasználónk!
Üdvözölünk a Ford Mondeo Club Hungary regisztrált tagjai között!
 
Ezt írja ki nekem, mégsem jelenik meg a képbeszúrási lehetőségem...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1857 Dátum: 2005.04.26 kedd, 13:12:00 »

Kedves Kisber nevű felhasználónk!
Üdvözölünk a Ford Mondeo Club Hungary regisztrált tagjai között!
 
Ezt írja ki nekem, mégsem jelenik meg a képbeszúrási lehetőségem...
Szia Kisber!
Mert ez az oldal regisztrációja. A fórumra külön kell. Keresd meg Scratch-et azt hiszem ezt Ő tudja elintézni.
Üdv Shadow
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1858 Dátum: 2005.04.26 kedd, 13:17:00 »

Kedves Kisber nevű felhasználónk!
Üdvözölünk a Ford Mondeo Club Hungary regisztrált tagjai között!
 
Ezt írja ki nekem, mégsem jelenik meg a képbeszúrási lehetőségem...
Itt keresél egy regisztrációs lehetőséget és dőlj rá. Menni fog ;-)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1859 Dátum: 2005.04.26 kedd, 13:21:00 »

Ahhh, most megjelent :DDDD
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1860 Dátum: 2005.04.26 kedd, 13:21:00 »

Aham... Most már minden nagyon fasza, de minden más topicban müxik, ebben a topicban nem jön fel az a linksor, amiről beszélünk... Cheesy
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1861 Dátum: 2005.04.26 kedd, 13:26:00 »

Nah, akkor most megprószintom... Szóval erről a felniről lett volna szó, 200 Euróért:
 
Ezt meg ajánlották... Node ez már méregdrága, 700 Euróért volt...:
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1862 Dátum: 2005.04.26 kedd, 18:26:00 »

Ja és a link:
 
http://www.autogumi.org/tyresearch.php?w=205&h=55&d=16&b=0&t%5B%5D=1&s%5B%5D=1
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1863 Dátum: 2005.04.26 kedd, 18:26:00 »

Sziasztok!
 
Szerintem az alábbi link kötelező, ha gumiról van szó. Én három hete vettem itt az TDCI kombimra Dunlop SP Sport Maxx 205/55/16 ZR W gumi 53.000 helyett 24.999-ért, bár mostanra felemelték 30.000-ra de még így is jó vétel. Vannak jó olcsóbb gumik is.
 
Üdv.
 
Titta
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1864 Dátum: 2005.04.26 kedd, 21:59:00 »

hali. Az expressz mai alkatrész lapján van egy szép felnigarnitúra gumival csavarokkal 60e
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1865 Dátum: 2005.04.26 kedd, 23:51:00 »

hali. Az expressz mai alkatrész lapján van egy szép felnigarnitúra gumival csavarokkal 60e
ákos,
 
Nem tudnád beszkennelni es elküldeni priviben?
 
Kahuna
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1866 Dátum: 2005.04.27 szerda, 00:08:00 »

Kombira+magyar utakra 205/60 R16-os nem jobb, mint a /55-ös?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1867 Dátum: 2005.04.27 szerda, 07:58:00 »

Kombira+magyar utakra 205/60 R16-os nem jobb, mint a /55-ös?
De, csak lehet, hogy nem fog felferni Smiley Nekem a 205/65R15 pont felfer (van 3 mm hely), ehhez kepest szamold ki, hogy a 205/60/R16 mennyivel nagyobb, sztem sokkal Smiley Cafoljatok meg Smiley
 
Tamas
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1868 Dátum: 2005.04.27 szerda, 11:05:00 »

0,82 cm-el... Cheesy
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1869 Dátum: 2005.04.27 szerda, 15:07:00 »

Sziasztok!
Javasolnek en is egy linket, gumivasarlashoz. Szerintem par dolog meg olcsobb is, mint titta linkjen. Sok szerencset! www.gumihaz.hu
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1870 Dátum: 2005.04.27 szerda, 20:50:00 »

ákos,
 
Nem tudnád beszkennelni es elküldeni priviben?
 
Kahuna
Szia nem tudom,de nem is kell,mert a neten van az expressz oldalon
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1871 Dátum: 2005.04.28 csütörtök, 10:28:00 »

18" ST felni az Ebay-on !
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1872 Dátum: 2005.04.28 csütörtök, 10:30:00 »

Fiúk 7 óra van hátra a licitből és jelenleg 300 eur (= 75.000,- )
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1873 Dátum: 2005.04.28 csütörtök, 20:24:00 »

hello
 
keresek 16 os felnit ami a mondeo II szokott lenni
 
5 ágú csillag  forma gyári ford
 
írjatok az emilmere
 
köszi
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1874 Dátum: 2005.04.28 csütörtök, 23:01:00 »

Sziasztok,
Nem olyan régen érdeklődött itt valaki, hogy próbálta-e valaki a gumik.com-ot?
Nos, hát én megpróbáltam. Nézegettem itt az ajánlatokat gumivásárláshoz, de ennél jobb áron nem nagyon láttam még sehol.
Röviden összefoglalva: nagyon elégedett vagyok.
4 db Continental Premium Contact 2-t vettem 100.000-ért, ami hát a magyarországi árakat nézve, nem rossz.
Múlt héten csütörtökön megrendeltem az oldalon a 4 gumit, amiről azonnal kaptam egy emilt, hogy felvették a rendelést. Mivel átutalást válaztottam fizetési módnak, a levélben benne volt a magyarországi számlaszám, ahova még akkor átutaltam a pénzt, amit így pénteken megkaptak.
Kedden írtam nekik egy elmilt, magyarul! (teszteltem) és magyarul válaszoltak, hogy megkapták a pénzt és értesíteni fognak, hogy mikor szállítanak. Kedden este 7-kor meg is jött a mail, hogy április 26-án kiszállították a raktárból a gumikat és legkésőbb május 3-án kiszállítják.  
Ehhez képest ma délben hív egy fickó, hogy megjött a gumikkal, kit keressen és ha nincs otthon akkor melyik szomszédnál hagyja ott a gumát.
Emilben küldtek egy számlának látszó tárgyat is, ami ugyan minden adatot tartalmaz amit a számviteli törvény meghatároz, de nem éppen számlaforma, de az is rendben van tulajdonképpen.
Ja és dot szám alapján 2005 15. hetében készültek a gumik, azaz 2 héttel ezelőtt!
Szóval mindenkinek csak ajánlani tudom, nem kell parázni, nem nyúlják le a lét és készségesek, jók az áraik és a szállítás is benne van.
 
Üdv,
Csaba
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1875 Dátum: 2005.04.28 csütörtök, 23:54:00 »

Sziasztok,
Nem olyan régen érdeklődött itt valaki, hogy próbálta-e valaki a gumik.com-ot?
Nos, hát én megpróbáltam. Nézegettem itt az ajánlatokat gumivásárláshoz, de ennél jobb áron nem nagyon láttam még sehol.
Röviden összefoglalva: nagyon elégedett vagyok.
4 db Continental Premium Contact 2-t vettem 100.000-ért, ami hát a magyarországi árakat nézve, nem rossz.
Múlt héten csütörtökön megrendeltem az oldalon a 4 gumit, amiről azonnal kaptam egy emilt, hogy felvették a rendelést. Mivel átutalást válaztottam fizetési módnak, a levélben benne volt a magyarországi számlaszám, ahova még akkor átutaltam a pénzt, amit így pénteken megkaptak.
Kedden írtam nekik egy elmilt, magyarul! (teszteltem) és magyarul válaszoltak, hogy megkapták a pénzt és értesíteni fognak, hogy mikor szállítanak. Kedden este 7-kor meg is jött a mail, hogy április 26-án kiszállították a raktárból a gumikat és legkésőbb május 3-án kiszállítják.  
Ehhez képest ma délben hív egy fickó, hogy megjött a gumikkal, kit keressen és ha nincs otthon akkor melyik szomszédnál hagyja ott a gumát.
Emilben küldtek egy számlának látszó tárgyat is, ami ugyan minden adatot tartalmaz amit a számviteli törvény meghatároz, de nem éppen számlaforma, de az is rendben van tulajdonképpen.
Ja és dot szám alapján 2005 15. hetében készültek a gumik, azaz 2 héttel ezelőtt!
Szóval mindenkinek csak ajánlani tudom, nem kell parázni, nem nyúlják le a lét és készségesek, jók az áraik és a szállítás is benne van.
 
Üdv,
Csaba
Szia lcsaba!
 
Lenne egy kérdésem: milyen méretben vetted ennyiért a gumikat?
 
Üdv.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1876 Dátum: 2005.04.28 csütörtök, 23:56:00 »

Szia lcsaba!
 
Lenne egy kérdésem: milyen méretben vetted ennyiért a gumikat?
 
Üdv.
Szia,
 
195/55R15
Üdv Cs
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1877 Dátum: 2005.04.29 péntek, 09:03:00 »

Sziasztok,
Nem olyan régen érdeklődött itt valaki, hogy próbálta-e valaki a gumik.com-ot?
Nos, hát én megpróbáltam. Nézegettem itt az ajánlatokat gumivásárláshoz, de ennél jobb áron nem nagyon láttam még sehol.
Röviden összefoglalva: nagyon elégedett vagyok.
4 db Continental Premium Contact 2-t vettem 100.000-ért, ami hát a magyarországi árakat nézve, nem rossz.
Múlt héten csütörtökön megrendeltem az oldalon a 4 gumit, amiről azonnal kaptam egy emilt, hogy felvették a rendelést. Mivel átutalást válaztottam fizetési módnak, a levélben benne volt a magyarországi számlaszám, ahova még akkor átutaltam a pénzt, amit így pénteken megkaptak.
Kedden írtam nekik egy elmilt, magyarul! (teszteltem) és magyarul válaszoltak, hogy megkapták a pénzt és értesíteni fognak, hogy mikor szállítanak. Kedden este 7-kor meg is jött a mail, hogy április 26-án kiszállították a raktárból a gumikat és legkésőbb május 3-án kiszállítják.  
Ehhez képest ma délben hív egy fickó, hogy megjött a gumikkal, kit keressen és ha nincs otthon akkor melyik szomszédnál hagyja ott a gumát.
Emilben küldtek egy számlának látszó tárgyat is, ami ugyan minden adatot tartalmaz amit a számviteli törvény meghatároz, de nem éppen számlaforma, de az is rendben van tulajdonképpen.
Ja és dot szám alapján 2005 15. hetében készültek a gumik, azaz 2 héttel ezelőtt!
Szóval mindenkinek csak ajánlani tudom, nem kell parázni, nem nyúlják le a lét és készségesek, jók az áraik és a szállítás is benne van.
 
Üdv,
Csaba
Szia lcsaba!
Megint bebizonyosodott a latin közmondás : Bátraké a szerencse. Bár részemről nem voltam bátor. Náluk 24%-os volt az a gumi amit konkrétan kinéztem. Előszőr a gumit választottam ki és utána néztem az árát. Az általad említett cégnél lévő hivatalos partner szerelőt felhívtam, hát nem részletezem, hogy a hölgy elhajtott ;-((( Hogy ők nem teszik tönkre a saját piacukat, stb. De ha odaviszam, akkor felszerelik? Hát ezek után, mondom járok még egy kört. Szerencsémre beszélgettem róla Kakukkal, aki lökött egy címet, hogy ott 32% a gumim és még van belőle pár darab.
Na most erre varrj gombot. ;-) Hívom ugyanazt a szerelő céget (munkájukkal elégedett vagyok, mindig ők szerelnek), hogy itt van ez a cég és a gumik. Adjak telszámot és holnap délután mehetek. Lásd csodát mentem, felrakták 2004 50-heti tán a Dot szám. Itt a link amit kaptam és 4 eFt-t spóroltam vele.a kintről való behozatalhoz képest.
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1878 Dátum: 2005.04.29 péntek, 09:05:00 »

Szia lcsaba!
Megint bebizonyosodott a latin közmondás : Bátraké a szerencse. Bár részemről nem voltam bátor. Náluk 24%-os volt az a gumi amit konkrétan kinéztem. Előszőr a gumit választottam ki és utána néztem az árát. Az általad említett cégnél lévő hivatalos partner szerelőt felhívtam, hát nem részletezem, hogy a hölgy elhajtott ;-((( Hogy ők nem teszik tönkre a saját piacukat, stb. De ha odaviszam, akkor felszerelik? Hát ezek után, mondom járok még egy kört. Szerencsémre beszélgettem róla Kakukkal, aki lökött egy címet, hogy ott 32% a gumim és még van belőle pár darab.
Na most erre varrj gombot. ;-) Hívom ugyanazt a szerelő céget (munkájukkal elégedett vagyok, mindig ők szerelnek), hogy itt van ez a cég és a gumik. Adjak telszámot és holnap délután mehetek. Lásd csodát mentem, felrakták 2004 50-heti tán a Dot szám. Itt a link amit kaptam és 4 eFt-t spóroltam vele.a kintről való behozatalhoz képest.
Üdv ND
Az előzőben természetesen a Te bátorságodról írtam, én félénk voltam.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1879 Dátum: 2005.04.29 péntek, 09:56:00 »

Az előzőben természetesen a Te bátorságodról írtam, én félénk voltam.
Szia ND,
 
Ha jól láttam itt a fórumban, Nokian-t vettél, amiben a kinti és az itthoni árak között valóban nincs túl nagy különbség, sőt mint írtad itthon olcsóbb is volt. De prémium kategóriában biztos olcsóbb a gumik.com. Persze én is erősen gondolkodtam a Nokian-ban (NRHi, NRVi - mondjuk a 4 guminál már azért érezhetően olcsóbb lett volna)   aztán a mostani tesztekben nagyon jól szerepelt ez Conti PC 2, így aztán rááldoztam.  
A bátorságról meg csak annyit, hogy azért nekem is súgtak akik kipróbálták és ők is hasonlóan jó tapasztalatokról számoltak be :-)
Üdv, Csaba
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1880 Dátum: 2005.04.29 péntek, 10:51:00 »

Szia ND,
 
Ha jól láttam itt a fórumban, Nokian-t vettél, amiben a kinti és az itthoni árak között valóban nincs túl nagy különbség, sőt mint írtad itthon olcsóbb is volt. De prémium kategóriában biztos olcsóbb a gumik.com. Persze én is erősen gondolkodtam a Nokian-ban (NRHi, NRVi - mondjuk a 4 guminál már azért érezhetően olcsóbb lett volna)   aztán a mostani tesztekben nagyon jól szerepelt ez Conti PC 2, így aztán rááldoztam.  
A bátorságról meg csak annyit, hogy azért nekem is súgtak akik kipróbálták és ők is hasonlóan jó tapasztalatokról számoltak be :-)
Üdv, Csaba
Sajna, nekem ehhez nincs elég "bátorságom" :-(
 
Tudod: $ :-/
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1881 Dátum: 2005.04.29 péntek, 13:25:00 »

tudja valaki hol lehet hosszabb tőcsavarokat kapni a fékdobokhoz(csak 2 dod)+2tárcsa..?!kb 1 cmrel kellene hosszabb és eddíg nem találtam....és ha még árat is tudtok
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1882 Dátum: 2005.05.01 vasárnap, 07:45:00 »

mondi csak még reggel van Smiley
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1883 Dátum: 2005.05.01 vasárnap, 07:45:00 »

Hali! mk3-as monidhoz keresek 4 db acélfelnit. Akinek van eladó, írjon!
Köszi!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1884 Dátum: 2005.05.02 hétfő, 09:01:00 »

Tudtok olyan helyet ahol klubtagoknak plusz kedvezmény van alufelnire?
Felni méretben mit jelent pl a 6,5x16, a 16-ot értem, de mi az a 6,5? szélesség? És mi az az 5x110 meg ilyenek? abból melyik az mk3-as méret?
 
Köszi!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1885 Dátum: 2005.05.02 hétfő, 11:05:00 »

Tudtok olyan helyet ahol klubtagoknak plusz kedvezmény van alufelnire?
Felni méretben mit jelent pl a 6,5x16, a 16-ot értem, de mi az a 6,5? szélesség? És mi az az 5x110 meg ilyenek? abból melyik az mk3-as méret?
 
Köszi!
Szia Laci!
Igen a 6,5 a szélességet jelöli, az 5x110 pedig az osztókör, amiben az első szám a csavarok számára utal a másodig pedig a lyukak középpontján áthúzódó körre. MKI-II 4x108, ha jól tudom az MKIII 5x108.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1886 Dátum: 2005.05.02 hétfő, 11:19:00 »

Szia Laci!
Igen a 6,5 a szélességet jelöli, az 5x110 pedig az osztókör, amiben az első szám a csavarok számára utal a másodig pedig a lyukak középpontján áthúzódó körre. MKI-II 4x108, ha jól tudom az MKIII 5x108.
Shadowoff,
Köszi a választ!
Valami ilyesmire gondoltam, csak nem voltam biztos ebben az osztókör dologban, bocs a láma kérdésekért
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1887 Dátum: 2005.05.02 hétfő, 16:05:00 »

Közben megtaláltam ezen a helyen a Ford méreteket.
Naplózva
Hovono
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 666


hovono@axelero.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1888 Dátum: 2005.05.03 kedd, 07:44:00 »

Sziasztok!
A véleményetekre lennék kiváncsi. Lenne két jónak tűnő vételem:
 
DUNLOP SP SPORT 9000    23.000HUF
avagy  
GOOD YEAR EAGLE F1 GSD3 25.000HUF
 
szerintetek?
 
Üdv:
Hovono
Naplózva

MK II. 2000.04  ST200 hatchback. A BeSTia!
Ex: MK II. 1999.06  2.5 V6 Ghia hatchback .
Vendég
« Új hozzászólás #1889 Dátum: 2005.05.03 kedd, 08:28:00 »

Sziasztok!
A véleményetekre lennék kiváncsi. Lenne két jónak tűnő vételem:
 
DUNLOP SP SPORT 9000    23.000HUF
avagy  
GOOD YEAR EAGLE F1 GSD3 25.000HUF
 
szerintetek?
 
Üdv:
Hovono
Szia Hovono!
Nem hiszem hogy gyakorlati tapasztalata lenne valakinek. Inkább hallomásbóli véleményt kaphatsz csak.
A helyedben megnézném a súly indexüket, a Mondi "kövérebb", mint azok az osztálytársai, kikre a gyors gumikat tervezték. A sebességhez relative vékonyabb, rugalmasabb oldalfalat párosítanak. De ez számodra kedvezőtlen, mert Mo-n vacakok az utak,valamint kanyarban, de főként parkoláskor erősen deformálod az oldalfalat.
Esetleg a mintájukról ragaszthatnál ide képet. Persze az sem mindegy a későbbiekben, hogy melyik kötött forgásírányos, mert az fog többe kerülni később, ott a kisebb a mozgástered egy gumi elvesztésekor.
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1890 Dátum: 2005.05.03 kedd, 08:36:00 »

Hajj!
 
Nincs valakinek occsón, de 1 szezont kibíró nyárigumája 185/65 R14-ben?
Mocsok durrdefekt (jobb első) a majálison... szép élmény.
Jövőre 15"ra akarok váltani és elég lenne, ha őszig bírja.
Valaki?
Bye
Cit
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1891 Dátum: 2005.05.03 kedd, 08:37:00 »

Hajj!
 
Nincs valakinek occsón, de 1 szezont kibíró nyárigumája 185/65 R14-ben?
Mocsok durrdefekt (jobb első) a majálison... szép élmény.
Jövőre 15"ra akarok váltani és elég lenne, ha őszig bírja.
Valaki?
Bye
Cit
Jaigen, 2db elég lenne...  
Thnx
Cit
Naplózva
Hovono
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 666


hovono@axelero.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1892 Dátum: 2005.05.03 kedd, 09:11:00 »

Szia Hovono!
Nem hiszem hogy gyakorlati tapasztalata lenne valakinek. Inkább hallomásbóli véleményt kaphatsz csak.
A helyedben megnézném a súly indexüket, a Mondi "kövérebb", mint azok az osztálytársai, kikre a gyors gumikat tervezték. A sebességhez relative vékonyabb, rugalmasabb oldalfalat párosítanak. De ez számodra kedvezőtlen, mert Mo-n vacakok az utak,valamint kanyarban, de főként parkoláskor erősen deformálod az oldalfalat.
Esetleg a mintájukról ragaszthatnál ide képet. Persze az sem mindegy a későbbiekben, hogy melyik kötött forgásírányos, mert az fog többe kerülni később, ott a kisebb a mozgástered egy gumi elvesztésekor.
Üdv ND
Szia ND!
 
A súly index 91 mind a kettőnek (615kg)
A minta:GOOD YEAR:"http://www.autogumi.org/goodyear/eagle_f1_gsd3/"
 
DUNLOP:"http://www.autogumi.org/dunlop/sp_sport_9000/"
 
Üdv:
Hovono
Naplózva

MK II. 2000.04  ST200 hatchback. A BeSTia!
Ex: MK II. 1999.06  2.5 V6 Ghia hatchback .
Vendég
« Új hozzászólás #1893 Dátum: 2005.05.03 kedd, 09:29:00 »

Szia Hovono!
Kinagyított képre hívatkozva,képként beszúrhattad volna ;-) A minta látán a Dunlop-t javaslom, bár nem hiszem,hogy ki fogod használni a két világváros közötti ingázás közben a tudását valamikor is ;-))) A Good Year-t nagyon száraz utasnak látom, ahhoz már komoly sebesség kell, hogy azt a felületi feszültséget legyőzze amikor a vizet szórja ki magából. Így az általad használt sebeség tartományban a másikmgumihoz képest több víz marad benne. Így romlik a rendszer paraméterei: többlet súly, súrlódás, fékhatás, stb. A Dunlop két vályúja sok vizet kiszór és oldal írányú mozgása révén a gumi jobban fog rossz talajon. A V mintából a kocsi alja befröccskölődik, míg a vályúból csíkban szakad ki a víz.
Üdv ND
ui.: kerékőr már kell ám ilyen gumikhoz, mert szemre is piacképes mindkettő (fekete piac) ;-)))
Naplózva
Hovono
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 666


hovono@axelero.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1894 Dátum: 2005.05.03 kedd, 10:02:00 »

Szia Hovono!
Kinagyított képre hívatkozva,képként beszúrhattad volna ;-) A minta látán a Dunlop-t javaslom, bár nem hiszem,hogy ki fogod használni a két világváros közötti ingázás közben a tudását valamikor is ;-))) A Good Year-t nagyon száraz utasnak látom, ahhoz már komoly sebesség kell, hogy azt a felületi feszültséget legyőzze amikor a vizet szórja ki magából. Így az általad használt sebeség tartományban a másikmgumihoz képest több víz marad benne. Így romlik a rendszer paraméterei: többlet súly, súrlódás, fékhatás, stb. A Dunlop két vályúja sok vizet kiszór és oldal írányú mozgása révén a gumi jobban fog rossz talajon. A V mintából a kocsi alja befröccskölődik, míg a vályúból csíkban szakad ki a víz.
Üdv ND
ui.: kerékőr már kell ám ilyen gumikhoz, mert szemre is piacképes mindkettő (fekete piac) ;-)))
Szia ND!  
 
Szúrhattam volna, ha elég képzett lennék az ilyen témákban, de sajna nem:(((
 
Én is inkább a Dunlop mellett voksoltam, de természetesen kiváncsi voltam mások véleményére is.A 91 Súly index szerinted megfelelő?
 
Üvd:Hovon
 
ui: természetesen van:))
Naplózva

MK II. 2000.04  ST200 hatchback. A BeSTia!
Ex: MK II. 1999.06  2.5 V6 Ghia hatchback .
Vendég
« Új hozzászólás #1895 Dátum: 2005.05.03 kedd, 10:22:00 »

Jaigen, 2db elég lenne...  
Thnx
Cit
vikivikinek van, igaz csak 1 db, ha megvan neki még, mert azon szomorkodott, hogy senkinek se kell ... vagy?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1896 Dátum: 2005.05.03 kedd, 10:24:00 »

Sziasztok!
Végre nyári papucsok vannak a verdán! Megszüntek az aszfalt szaggatónak tűnő nyikorgások, a 10km/h sebesség meletti kanyarodásokkor!
195/55R15 gumik kicsit stabilabbnak hatnak mint /60-asok, és komfort sem rosszabb sokkal!
 
ND még 1x
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1897 Dátum: 2005.05.03 kedd, 10:31:00 »

Szia ND!  
 
Szúrhattam volna, ha elég képzett lennék az ilyen témákban, de sajna nem:(((
 
Én is inkább a Dunlop mellett voksoltam, de természetesen kiváncsi voltam mások véleményére is.A 91 Súly index szerinted megfelelő?
 
Üvd:Hovon
 
ui: természetesen van:))
Szia Hovono!
A súly indexet nehéz igy megmondani, pont az említett oldalfal vékonyság végett. Gondolj egy statikus terhelésre és vesd össze egy beálláskori kitekeredett oldalfalú gumi kitüremkedett/megtört anyagdarabjára jutó terheléssel. Nem igazán lehet mit mondani rá laikusan. Általánosan 88-tól jó a gumi, bár kilóra a 84 is okés már.
Üdv ND
ui.: ezt a beszúrósdit legközelebbi minitalin megmutatom, viszek laptopot ;-) Meg a 10 az egyben kulcsodat is ;-) De legalább a kávét leróttam már ;-)
Naplózva
Hovono
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 666


hovono@axelero.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1898 Dátum: 2005.05.03 kedd, 10:45:00 »

Szia Hovono!
A súly indexet nehéz igy megmondani, pont az említett oldalfal vékonyság végett. Gondolj egy statikus terhelésre és vesd össze egy beálláskori kitekeredett oldalfalú gumi kitüremkedett/megtört anyagdarabjára jutó terheléssel. Nem igazán lehet mit mondani rá laikusan. Általánosan 88-tól jó a gumi, bár kilóra a 84 is okés már.
Üdv ND
ui.: ezt a beszúrósdit legközelebbi minitalin megmutatom, viszek laptopot ;-) Meg a 10 az egyben kulcsodat is ;-) De legalább a kávét leróttam már ;-)
Szia ND!
 
Oks, akkor beiratkoznék nálad egy "az internet alapfokon" című kezdő szemeszterre:))
 
Üdv és köszi
Hovono
Naplózva

MK II. 2000.04  ST200 hatchback. A BeSTia!
Ex: MK II. 1999.06  2.5 V6 Ghia hatchback .
Vendég
« Új hozzászólás #1899 Dátum: 2005.05.03 kedd, 10:49:00 »

Szia ND!
 
Oks, akkor beiratkoznék nálad egy "az internet alapfokon" című kezdő szemeszterre:))
 
Üdv és köszi
Hovono
Szia Hovono!
Ez csak egy cigi elégési időt vesz igénybe ;-) Bár mivel én nem dohányzom már lassan 27 éve, így  nem tudom, hogy mennyi is az annyi pontosan ;-)
Üdv ND
Naplózva
Oldalak: 1 ... 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 ... 555   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.074 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.