Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.05 vasárnap, 01:03:16 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 247 248 249 250 251 252 253 [254] 255 256 257 258 259 260 261 ... 555   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Felnik, gumik  (Megtekintve 6570136 alkalommal)
0 Felhasználó és 47 vendég van a témában
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #12650 Dátum: 2010.10.14 csütörtök, 19:31:10 »

Budapesten belül ingyenes a kiszállítás, úgyhogy nem "kell" menni sehova sem :-) Ha valaki annyira imádja vezetni a Mondiját, akkor Halásztelek vagy Pesten Budán a Moszkva tér környékére lehet jönni.

A vidéki kiszállítás nehezebb dió, de eddig mindig megoldottuk.

Viszont most nincs erőm árakat írni, majd reggel :-)

halászon hol?Itt van műhelyetek?
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #12651 Dátum: 2010.10.14 csütörtök, 19:58:52 »

205/55R16 téli gumik:


Falken HS439 19.500

Nokian W 21.500

Good Year UG GW3 21.500 (2007-es DOT!) (utolsó 4 db)

Bridgestone LM30 23.500

Pirelli Snowcontrol Serie II 23.800

Good Year UG7+ 25.300

Pirelli Sottozero Serie II 25.500

Michelin Alpin A4 26.990 (utolsó 4 db)


Budapesten ingyenes kiszállítás.

Szerelés Csepelen, a HÉV-végállomás mellett, 5.990/szett, új, minőségi szeleppel, alufelni esetén ragasztott súlyokkal, nyomatékkulcsos beállítással, ajándék kávéval (gépi, de nem olyan ***).
 
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #12652 Dátum: 2010.10.14 csütörtök, 20:05:17 »

halászon hol?Itt van műhelyetek?


Te is "idevalósi" vagy? :-)

Htelken lehet átvenni a gumikat, nálam, a kéróm udvarában :-) De a Szőke Tamásnál fel is lehet rakatni. Tudod, a lámpánál, a gazdabolt mellett. Nincs vele üzleti kapcsolatunk, de öreg szaki, megbízhatóan dolgozik, kedvelem. Amikor nem bírjuk Csepelen a szezont, küldünk hozzá ügyfeleket. Egyszer voltam Jágeréknél is, ők is szimpatikusak.

Bocs a nem-halásztelkiektől az offért :-)
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Gabor77
Vendég
« Új hozzászólás #12653 Dátum: 2010.10.15 péntek, 09:11:50 »

Sziasztok!

Róluk tudtok valamit?
http://www.autosszaki.hu/vip_gumi_kft-7094/gumifelni
Újszerű állapotú gumikat 10-12000 Ft/db-ért hírdetnek.

Milyen buktatók lehetnek ilyen vételekor?
Naplózva
KIZS
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új hozzászólás #12654 Dátum: 2010.10.15 péntek, 09:41:48 »

Sziasztok!

Róluk tudtok valamit?
http://www.autosszaki.hu/vip_gumi_kft-7094/gumifelni
Újszerű állapotú gumikat 10-12000 Ft/db-ért hírdetnek.

Milyen buktatók lehetnek ilyen vételekor?

Első körben a DOT-ot nézném meg, mert van köztük meglehetősen régiek is.
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #12655 Dátum: 2010.10.15 péntek, 09:48:08 »


Szerelés Csepelen, a HÉV-végállomás mellett, 5.990/szett, új, minőségi szeleppel, alufelni esetén ragasztott súlyokkal, nyomatékkulcsos beállítással, ajándék kávéval (gépi, de nem olyan ***).
 


Ha nincs gumi felszerelés, azaz csak kereket kell centírozni és autóra felszerelni, akkor az mennyibe kerül? Az ár független a mérettől?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #12656 Dátum: 2010.10.15 péntek, 10:00:10 »

Sziasztok!

Róluk tudtok valamit?
http://www.autosszaki.hu/vip_gumi_kft-7094/gumifelni
Újszerű állapotú gumikat 10-12000 Ft/db-ért hírdetnek.

Milyen buktatók lehetnek ilyen vételekor?
szerkezetileg is lehet baja(pl szálszakadásos)
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #12657 Dátum: 2010.10.15 péntek, 10:04:40 »

Ha nincs gumi felszerelés, azaz csak kereket kell centírozni és autóra felszerelni, akkor az mennyibe kerül? Az ár független a mérettől?

Az ár személyautó esetében független a mérettől.

A gumiszerelés kedvezményes ára 5.990 ft, tehát ez akkor érvényes, ha nálunk veszel gumit.

A hozott gumira/kerékre a teljes kerékcsere gumiszereléssel 7.990 ft, gumiszerelés nélkül 5.990 ft.


Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #12658 Dátum: 2010.10.15 péntek, 10:09:17 »

Milyen buktatók lehetnek ilyen vételekor?

A használt gumikkal nagyon óvatosan!

A hozzánk beszámításra hozott gumik nagyobb fele selejtes. Ha a mintamélység és a DOT még elfogadható, sok a deformált gumi (tojás, nyolcas), a deformált peremhuzalkarika (nem fekszik fel a keréktárcsára, ereszt), és rengeteg a rendellenes kopás, elsősorban az elfékezett vagy a fűrészfogasra kopott -- ezek ugyanis baromi zajosak. Hébe-hóba szálszakadásos gumi is előfordul, ezeken nyomás nélkül gyakran nehezen észrevehető a sérülés.

Tehát az a javaslatom, hogy csak akkor adj pénzt használt gumiért, ha azt előbb hozzáértő szerelő átnézte, megforgatta.

Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
teo
Vendég
« Új hozzászólás #12659 Dátum: 2010.10.15 péntek, 17:26:47 »

Ooopsz!  wow1 Némileg felszaladtak az árak a korábbihoz képest (UG7+). Remélem, nov. elejére csitul kissé! Smiley

205/55R16 téli gumik:


Falken HS439 19.500

Nokian W 21.500

Good Year UG GW3 21.500 (2007-es DOT!) (utolsó 4 db)

Bridgestone LM30 23.500

Pirelli Snowcontrol Serie II 23.800

Good Year UG7+ 25.300

Pirelli Sottozero Serie II 25.500

Michelin Alpin A4 26.990 (utolsó 4 db)


Budapesten ingyenes kiszállítás.

Szerelés Csepelen, a HÉV-végállomás mellett, 5.990/szett, új, minőségi szeleppel, alufelni esetén ragasztott súlyokkal, nyomatékkulcsos beállítással, ajándék kávéval (gépi, de nem olyan ***).
 

Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #12660 Dátum: 2010.10.15 péntek, 18:49:04 »


Te is "idevalósi" vagy? :-)

Htelken lehet átvenni a gumikat, nálam, a kéróm udvarában :-) De a Szőke Tamásnál fel is lehet rakatni. Tudod, a lámpánál, a gazdabolt mellett. Nincs vele üzleti kapcsolatunk, de öreg szaki, megbízhatóan dolgozik, kedvelem. Amikor nem bírjuk Csepelen a szezont, küldünk hozzá ügyfeleket. Egyszer voltam Jágeréknél is, ők is szimpatikusak.

Bocs a nem-halásztelkiektől az offért :-)

Off!
Privátban jöhet az infó,hogy ki vagy,és hol laksz,ha már ilyen kicsi a világ! vigyor3
Ismerem a Szőke Tamást .régebben a saját garázsában nyomta.és mellette az Ákost is a villamosságis srácot.Meg persze a Simon Józsit is az autóboltost.
A Jáger Tomi meg a tesóm osztálytársa volt,szóval akár lehetne nála csókom is.... Cheesy
Ti pedig csepelen a benzinkúton lévő műhelyben dolgoztok?
On!


És hogy témánál maradjunk:
Nálatok (még) nincs klubbos kedvezményünk? nyes


üdv Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #12661 Dátum: 2010.10.15 péntek, 21:52:42 »

Ooopsz!  wow1 Némileg felszaladtak az árak a korábbihoz képest (UG7+). Remélem, nov. elejére csitul kissé! Smiley

Sajnos hiú ábránd  falbav

A gumik tömegének fele kaucsuk, ennek 40 százaléka természetes nyerskaucsuk, a többi szintetikus.

Nos, az idei év rettenetes volt kaucsuktermés szempontjából, egész egyszerűen nincs elég alapanyag. Bármennyire nonszensz is, a világon jelenleg gumihiány van, még a gyakori méretekben is.

Például volt egy előrendelésünk egy pár raklap gumira, de a megadott határidőre nem tudtunk fizetni, jeleztük, hogy kb 2 napot késünk. Ebből nem szokott gond lenni, egy 7-8 milliós vásárlás már egy komolyabb európai nagykerben is tétel, pláne hogy most már 5 éves a kapcsolatunk, és nő a forgalmunk. Idén viszont visszaírtak, hogy ha most rögtön nem küldjük a pénzt, akkor azonnal adják is el a nekünk félretett gumikat. Az a gumi, amit július végén még 100 euróért le lehetett foglalni, most 120-130 euróért is eladható, "lábon". El is adták, bakker  rinya

Ez látszik is az árakon: amíg tavaly 20 körül már volt prémiumkategóriás téligumi 205/55R16-ban, idén 24-25 ezernél kezdődik az árlista -- és ezek még mindig főszezon előtti árak! Ráadásul akinek van készlete, az is kezd kifogyni, és új rendelést nem vesz fel már sem a Continental, sem a Michelin, csak lehetetlen szállítási határidőkkel. A Pirelli felveszi a rendeléseket, de ők már idén nyáron is csúnyán felsültek, a befogadott rendeléseket sem szállították ki, vagy csak jelentős késéssel...

A várakozások szerint ugyanez lesz a jövő évi nyári szezonban is, csökkenő kínálat, ennek megfelelően magasabb árak. 

:-0
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.15 péntek, 21:56:18 írta kulani » Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #12662 Dátum: 2010.10.15 péntek, 22:07:05 »

Ti pedig csepelen a benzinkúton lévő műhelyben dolgoztok?

Öööö, nincs messze a Shell-kút, de nem vagyunk a kúton. Rákóczi út 190. A HÉV végállomás mellett.

Válasz
És hogy témánál maradjunk:
Nálatok (még) nincs klubbos kedvezményünk? nyes

Az ide beírt árak már kedvezményes árak :-)

Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
takacsjozsi
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


E-mail
« Új hozzászólás #12663 Dátum: 2010.10.16 szombat, 20:49:51 »

Üdv!
Ma véletlenül kicsit megpatkáztam az autó jobb első kerekét. Egy minimális felületi sérülést láttam rajta, így betértem a legközelebbi gumishoz. A szaki megnézte, ellenőrzött rajta nyomást, azt mondta, hogy nó para. Szerintetek? Ki kell javítani az a sérülést, vagy ha nem engedi el a nyomást akkor minden oké? Kb. 2 éves, Michelin abroncsok, így 20.000 km sincs még benne
Naplózva
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #12664 Dátum: 2010.10.16 szombat, 21:52:15 »

Egy minimális felületi sérülést láttam rajta, így betértem a legközelebbi gumishoz. A szaki megnézte, ellenőrzött rajta nyomást, azt mondta, hogy nó para. Szerintetek?

Ha gumis látta és elengedett, akkor nincs okod aggódni.

A padkázással tipikusan a gumi oldalfala horzsolódik meg. Ez csak egy egy vulkanizált réteg, a lényeg alatta van , maga a vázszerkezet. Ha a szövet nem látszik ki sehol, a vázszerkezet nem sérült meg (nincs egy diónyi pukli az abroncs oldalfalán), akkor nyugodtan használhatod a gumit.



Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #12665 Dátum: 2010.10.16 szombat, 21:59:56 »

Ha rájönnék, hogy kell képet beszúrni, mutatnék egy pár képet a saját gyűjetményemből, durvának látszó, ám veszélytelen oldalfal-sérülésekről....

Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
takacsjozsi
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


E-mail
« Új hozzászólás #12666 Dátum: 2010.10.16 szombat, 22:00:48 »

Ha gumis látta és elengedett, akkor nincs okod aggódni.

A padkázással tipikusan a gumi oldalfala horzsolódik meg. Ez csak egy egy vulkanizált réteg, a lényeg alatta van , maga a vázszerkezet. Ha a szövet nem látszik ki sehol, a vázszerkezet nem sérült meg (nincs egy diónyi pukli az abroncs oldalfalán), akkor nyugodtan használhatod a gumit.





Köszi! Közben keresgéltem a neten, és találtam olyat, hogy oldalfaljavítás, mittomén 2.000-től is van már. Erről halottál valamit? Mert ezen így már erősen gondolkodom, ennyit megérne a biztonság, mert azért 40-50.000-rem nincs, hogy cseréljek két első gumit, viszont azt se szeretném, ha később lenne kellemetlenség belőle, és ezek tényleg 2 éves, alig futott gumik.
Naplózva
takacsjozsi
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


E-mail
« Új hozzászólás #12667 Dátum: 2010.10.16 szombat, 22:02:57 »

Ha rájönnék, hogy kell képet beszúrni, mutatnék egy pár képet a saját gyűjetményemből, durvának látszó, ám veszélytelen oldalfal-sérülésekről....



Hm. Szívesen megnézném.
A www.kepfeltoltes.hu -ra fel tudod tölteni, és miután felrakta, van olyan rész, hogy hová szeretnéd linkelni, és ott van a fórumnak html scriptje, azt a hsz-hez bemásolod, és egy ilyet kapsz:

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Ui.: Elnézést de ez volt az első kép ami találtam.
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #12668 Dátum: 2010.10.16 szombat, 22:04:20 »

Ha rájönnék, hogy kell képet beszúrni, mutatnék egy pár képet a saját gyűjetményemből, durvának látszó, ám veszélytelen oldalfal-sérülésekről....


fel kell tölteni képmegosztóra pl kepfeltoltes.hu és az ott kapott linket be kell másolni ide
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #12669 Dátum: 2010.10.16 szombat, 23:13:49 »

Köszi! Közben keresgéltem a neten, és találtam olyat, hogy oldalfaljavítás, mittomén 2.000-től is van már.


Vázsérült gumit nem lehet, és emiatt TILOS is javítani.

Ezt szerencsére minden normális gumis tudja.

Csak azt tudom mondani, hogy ha a gumisod elengedett, akkor nincs okod aggodalomra.

Ha biztos akarsz lenni a dolgodban, gurulj el a műhelyünkbe (Csepel, azaz 21. kerület, Rákóczi út 190), keresd Pusztai Zsoltit (hivatkozz Stevie-re), és ő megmondja a tuttit.
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Novy
Vendég
« Új hozzászólás #12670 Dátum: 2010.10.17 vasárnap, 07:36:56 »


Vázsérült gumit nem lehet, és emiatt TILOS is javítani.

Ezt szerencsére minden normális gumis tudja.

Csak azt tudom mondani, hogy ha a gumisod elengedett, akkor nincs okod aggodalomra.

Ha biztos akarsz lenni a dolgodban, gurulj el a műhelyünkbe (Csepel, azaz 21. kerület, Rákóczi út 190), keresd Pusztai Zsoltit (hivatkozz Stevie-re), és ő megmondja a tuttit.


Tegnap vettem észre a nyárigumimon ( Barum Bravuris ) egy kb. 5 Ft-os nagyságú kidudorosodást a belső falán. Ez okozhat valamilyen súlyosabb kárt? Nem érzem, hogy rázna, mondjuk hátul van...
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #12671 Dátum: 2010.10.17 vasárnap, 10:33:26 »


Tegnap vettem észre a nyárigumimon ( Barum Bravuris ) egy kb. 5 Ft-os nagyságú kidudorosodást a belső falán. Ez okozhat valamilyen súlyosabb kárt? Nem érzem, hogy rázna, mondjuk hátul van...
idáig nagyon szálszakadás gyanús. csinálj róla egy képet.

nekem pirelli volt ilyen. jobb elől volt fent, nem vettük észre a dudort, mert belső oldalon volt. aztán előzés közben ment szét szomoru1 érdekes egy élmény volt falbav
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Novy
Vendég
« Új hozzászólás #12672 Dátum: 2010.10.17 vasárnap, 19:50:28 »

idáig nagyon szálszakadás gyanús. csinálj róla egy képet.

nekem pirelli volt ilyen. jobb elől volt fent, nem vettük észre a dudort, mert belső oldalon volt. aztán előzés közben ment szét szomoru1 érdekes egy élmény volt falbav

Holnap csinálok. Én is szálszakadásra gyanakszom, de nem ráz semerre. Máskor mikor szálszakadt gumival jártam akkor "ficergett" a kocsi hátulja kicsit, de érezhetően.
Naplózva
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #12673 Dátum: 2010.10.17 vasárnap, 20:04:14 »

Holnap csinálok. Én is szálszakadásra gyanakszom, de nem ráz semerre. Máskor mikor szálszakadt gumival jártam akkor "ficergett" a kocsi hátulja kicsit, de érezhetően.

Ne foglalkozz fényképpel, inkább azonnal told be az autót a kedvenc gumisodhoz! Még nem indult el a bolondokháza, lesz ideje rád.

Pont a Barum gumiknál elő szokott fordulni, hogy a váz vulkanizálása elég egyenletlen. "Dudorok" konkrétan persze nincsenek rajta, de önképzőkörös gumisok meg tudnak ijedni.

A gumi oldalfalán a rendellenességek azonnali kivizsgálást igényelnek: ha valóban szálszakadásról van szó, azonnali a durrdefekt veszélye. Az elszakadt szál helyett a mellette lévők viselik a terhelést, túlterhelődnek, és azok is szakadnak. A folyamat egyre gyorsul, végül ebből lesz a durrdefekt, amikor kihasad a gumi oldalfala.


Ez sajnos nem egy vicces szituáció :-( :-)(
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #12674 Dátum: 2010.10.17 vasárnap, 20:10:36 »

Ne foglalkozz fényképpel, inkább azonnal told be az autót a kedvenc gumisodhoz! Még nem indult el a bolondokháza, lesz ideje rád.

Pont a Barum gumiknál elő szokott fordulni, hogy a váz vulkanizálása elég egyenletlen. "Dudorok" konkrétan persze nincsenek rajta, de önképzőkörös gumisok meg tudnak ijedni.

A gumi oldalfalán a rendellenességek azonnali kivizsgálást igényelnek: ha valóban szálszakadásról van szó, azonnali a durrdefekt veszélye. Az elszakadt szál helyett a mellette lévők viselik a terhelést, túlterhelődnek, és azok is szakadnak. A folyamat egyre gyorsul, végül ebből lesz a durrdefekt, amikor kihasad a gumi oldalfala.


Ez sajnos nem egy vicces szituáció :-( :-)(
bion szomoru1 nekem is a szerencsén múlt, hogy nem az árokban kötöttem ki, vagy takarítottam le valakit az útról. pirellit soha többé...
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #12675 Dátum: 2010.10.17 vasárnap, 20:30:24 »

pirellit soha többé...

Ez nem márkafüggő! A gondot feltehetően egy kátyu okozta.

Bármilyen más gumival így jártál volna.
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #12676 Dátum: 2010.10.17 vasárnap, 20:38:30 »

Ez nem márkafüggő! A gondot feltehetően egy kátyu okozta.

Bármilyen más gumival így jártál volna.
pirelli p6000 powergy 4-ből 3 szálszakadásos lett, a 4. ami még (látszólag)ép, az most a padláson rohad 5-5,5mm futófelülettel falbav
volt más is itt a fórumon, akinek szálszakadásos lett ez a fajta gumija
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #12677 Dátum: 2010.10.17 vasárnap, 20:42:21 »

pirelli p6000 powergy 4-ből 3 szálszakadásos lett, a 4. ami még (látszólag)ép, az most a padláson rohad 5-5,5mm futófelülettel falbav
volt más is itt a fórumon, akinek szálszakadásos lett ez a fajta gumija
egy széria alapján leírni egy komplett márkát? ....
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #12678 Dátum: 2010.10.17 vasárnap, 20:50:54 »

egy széria alapján leírni egy komplett márkát? ....
volt régebben is már pirellink, arról sem lehetett lefutni a mintát, hamarabb megadta magát a szerkezete. ez is csak azért volt, mert ezt volt a kocsin, amikor vettük
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Gabor77
Vendég
« Új hozzászólás #12679 Dátum: 2010.10.18 hétfő, 16:12:19 »

A Pirelli Snowcontrol II milyen gumi? Hozzájutnék 22 e Ft/db-ér,  szerelve.
A Conti TS830 és a Goodyear UG7+ is kb 26500 lenne szerelve.
4 darabnál ez már ~18 ezer Ft különbség.
Naplózva
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #12680 Dátum: 2010.10.18 hétfő, 16:17:30 »

A Pirelli Snowcontrol II milyen gumi? Hozzájutnék 22 e Ft/db-ér,  szerelve.
A Conti TS830 és a Goodyear UG7+ is kb 26500 lenne szerelve.
4 darabnál ez már ~18 ezer Ft különbség.


Szerintem legalább olyan jó a Snowcontrol II, mint a másik két, említett gumi.

Ha a 205/55R16 méretről van szó, talán egy picit túl olcsónak is találom, ami legalábbis óvatosságra int.
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Gabor77
Vendég
« Új hozzászólás #12681 Dátum: 2010.10.18 hétfő, 16:35:03 »

Szerintem legalább olyan jó a Snowcontrol II, mint a másik két, említett gumi.

Ha a 205/55R16 méretről van szó, talán egy picit túl olcsónak is találom, ami legalábbis óvatosságra int.

Igen, erről a méretről van szó.
Csak azért 22 darabja, mert ismerős jó ismerőse a gumis, így ingyér felszereli, tehár a listaára 22 a SnowControl II-nek.
Egyébként a nemrég említett érdi gumisműhelyről van szó.
Köszi a választ, akkor nyugodt szívvel belevágok ebbe!!!
Naplózva
Novy
Vendég
« Új hozzászólás #12682 Dátum: 2010.10.18 hétfő, 20:43:32 »

Hankook IceBear W440-ről valakinek véleménye? 195/65/15 méretben.
Naplózva
Husqi
Vendég
« Új hozzászólás #12683 Dátum: 2010.10.19 kedd, 13:23:58 »

Hali.

A gyári ford alufelni közepébe a kupak mennyibe kerül?
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #12684 Dátum: 2010.10.19 kedd, 15:22:59 »

Hali.

A gyári ford alufelni közepébe a kupak mennyibe kerül?
ezerpárszáz forint
Naplózva
dfeco
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 307


« Új hozzászólás #12685 Dátum: 2010.10.23 szombat, 21:52:53 »

Sziasztok!
2005-ös mondeora mekkora acélfelni kell (téligumihoz) és hol érdemes beszerezni?
Köszi!
Naplózva

MK3 2.2 TDCi Ghia - Hatchback - 2005/05 - 430e km
EGR off, +elekt.kieg.fűtés, ZEN
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #12686 Dátum: 2010.10.23 szombat, 21:56:38 »

Sziasztok!
2005-ös mondeora mekkora acélfelni kell (téligumihoz) és hol érdemes beszerezni?
Köszi!
16"-os 5x108-as lyukosztású gyári lemezfelni. itt a keres-kínál részen, és esetleg bontókban.
csak vigyázz, nehogy renault, citroen vagy más 5x108-as lemezfelnit akarjanak rádsózni, mert azoknak más a központi agymérete.

jah és kell hozzá lemezfelnikhez való anya is
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
dfeco
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 307


« Új hozzászólás #12687 Dátum: 2010.10.24 vasárnap, 19:34:11 »

16"-os 5x108-as lyukosztású gyári lemezfelni. itt a keres-kínál részen, és esetleg bontókban.
csak vigyázz, nehogy renault, citroen vagy más 5x108-as lemezfelnit akarjanak rádsózni, mert azoknak más a központi agymérete.

jah és kell hozzá lemezfelnikhez való anya is

Köszi!
Naplózva

MK3 2.2 TDCi Ghia - Hatchback - 2005/05 - 430e km
EGR off, +elekt.kieg.fűtés, ZEN
gsziki
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 440



E-mail
« Új hozzászólás #12688 Dátum: 2010.10.27 szerda, 15:04:19 »

Ha van valakinek szóljon!
1db-ot keresek!
szikoi@citromail.hu
Próbálok képet is feltenni!
http://racing-bazar.hu/ShowImage.aspx?imgID=1003388803&imgX=1024
Köszi!
Naplózva

2002 2L Tdci 131Ló ZetecS,Full bőr,automata,navi,gyári multimédia beépített VHS lejátszóval,gyári hifi,stb.
him007
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 505


02. 06. Ford Mondeo Turner 2.0 TDCI Ghia


E-mail
« Új hozzászólás #12689 Dátum: 2010.10.27 szerda, 17:17:23 »

Sziasztok!

1 db Michelin Alpin 2 205/60/16 92 H téligumit keresek kb. 70-85 %-t. Priviben várom a válaszokat köszönöm.
Naplózva

Jó utat mindenkinek, és vigyázzunk a motorosokra is, akkor is ,ha nem mindig  is érdemlik meg... Smiley
Maszat
Vendég
« Új hozzászólás #12690 Dátum: 2010.10.28 csütörtök, 20:28:45 »

Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni, hogy 2002-es 18 benzines mondeóra milyen et-számú és milyen átmérőlyű felni megy fel?!
5*108-as illetve 5*100-as a lyuk elosztás?
Köszönöm előre is a segítséget!
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.28 csütörtök, 20:35:57 írta Maszat » Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #12691 Dátum: 2010.10.28 csütörtök, 20:40:11 »

Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni, hogy 2002-es 18 benzines mondeóra milyen et-számú és milyen átmérőlyű felni megy fel?!
5*108-as illetve 5*100-as a lyuk elosztás?
Köszönöm előre is a segítséget!
a gyári et52,5 és 5x108. ET szám nem annyira fontos(amennyivel kisebb a gyárinál, 2x annyival kintebb lesz a kerék középvonala, végülis a nyomtávod fog nőni), mint az agyátmérő. jah és csakis 5x108 megy rá wave
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #12692 Dátum: 2010.10.28 csütörtök, 20:55:28 »

ET szám nem annyira fontos

Pedig de :-)
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Maszat
Vendég
« Új hozzászólás #12693 Dátum: 2010.10.28 csütörtök, 20:58:21 »

Köszönöm szépen a segítséget!
Készülnék venni valami féle fajta felnit, használt vagy uj az tök mindegy...
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #12694 Dátum: 2010.10.28 csütörtök, 21:08:03 »

Pedig de :-)

persze, de én az et-agyátmérő összehasonlításához írtam.
nem lehet nagyon eltérőt felrakni(pl:52,5 helyett 10-est), mert akkor jobban terheli a futómű többi részét, de az agyátmérő fontosabb, mert pl a renault/citroen/peugeot-é is 5x108-as, de kisebb a felni agyátmérője és nem megy fel a mondeora és haaz agyátmérő nagyobb, akkor pedig nincs központban a felni
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #12695 Dátum: 2010.10.28 csütörtök, 21:09:30 »

Köszönöm szépen a segítséget!
Készülnék venni valami féle fajta felnit, használt vagy uj az tök mindegy...

gondolom alut vigyor3 gyárit vagy más gyártóét??
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #12696 Dátum: 2010.10.29 péntek, 08:06:56 »

Tegnap este tettem fel a téli szettet, és mikor lekerült a nyári tünt fel, hogy a jobb első belső oldalát eléggé megette. A nyomás rendben volt benne, futómű állíítás 1 éve volt, létezik, hogy ilyen gyorsan újra elmászott a futómű? Vagy más gond lehet?
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Novy
Vendég
« Új hozzászólás #12697 Dátum: 2010.10.29 péntek, 17:05:28 »

Tegnap este tettem fel a téli szettet, és mikor lekerült a nyári tünt fel, hogy a jobb első belső oldalát eléggé megette. A nyomás rendben volt benne, futómű állíítás 1 éve volt, létezik, hogy ilyen gyorsan újra elmászott a futómű? Vagy más gond lehet?


Elképzelhető, hogy a jobbos lengőkarban a talpas gömbfej kuka, mert ha az rossz akkor terpeszthet kifelé a kerék "alsó" fele épp annyit , hogy a kerék belső fele jobban terhelődik. Attól, hogy ha rossz még nem feltétlen fog húzni a kocsi semerre csak kopik a gumi belseje. Kopogó hangot nem hallasz rosszabb úton?
Naplózva
Zsiri
Vendég
« Új hozzászólás #12698 Dátum: 2010.10.29 péntek, 19:52:27 »

Tegnap este tettem fel a téli szettet, és mikor lekerült a nyári tünt fel, hogy a jobb első belső oldalát eléggé megette. A nyomás rendben volt benne, futómű állíítás 1 éve volt, létezik, hogy ilyen gyorsan újra elmászott a futómű? Vagy más gond lehet?
Nekem az útszéli kátyúk horpasztották be a lengéscsillapító belső oldalát. Ez is csak a lengés csillapító cserénél derült ki.
Nézd meg nem dől-e jobban a jobbosod.  integet2 Az összetartásom jó volt, a kerék dőlésen a csillapító csere segített.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #12699 Dátum: 2010.10.29 péntek, 20:34:10 »



Elképzelhető, hogy a jobbos lengőkarban a talpas gömbfej kuka, mert ha az rossz akkor terpeszthet kifelé a kerék "alsó" fele épp annyit , hogy a kerék belső fele jobban terhelődik. Attól, hogy ha rossz még nem feltétlen fog húzni a kocsi semerre csak kopik a gumi belseje. Kopogó hangot nem hallasz rosszabb úton?

Nem hallottam eddig kopogó hangot, de fülelek majd!
Ezt egy futóműves, vagy autóklub állomás meg tudja mondani, hogy az-e a baja?
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Oldalak: 1 ... 247 248 249 250 251 252 253 [254] 255 256 257 258 259 260 261 ... 555   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.102 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.