Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.04 szombat, 22:10:37 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 271 272 273 274 275 276 277 [278] 279 280 281 282 283 284 285 ... 555   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Felnik, gumik  (Megtekintve 6569845 alkalommal)
0 Felhasználó és 47 vendég van a témában
Takiatti
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9466


30 / 993-7376


E-mail
« Új hozzászólás #13850 Dátum: 2011.10.26 szerda, 11:10:54 »

Ilyen kérdéseket inkább magánban kérek.

Úgy tűnik, Hollandiában van még egy szett, kérdés, megbontják-e. Ha igen, akkor 69.990 ft/db.

Más gumik:

GT Radial Champiro Winterpro 39.990
Falken HS439 43.990
 

Köszi, továbbítom...  worship
Naplózva

2017.07. Renault Megane Intens 1,2TCe EDC7

Ex: 2004.09. 2.0TDCI, GHIA, Xenon, Zen, stb...  
"Nem véletlen, hogy nem építenek hülyék házát! Felemésztené az építőanyag készletet..."
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #13851 Dátum: 2011.10.26 szerda, 11:12:45 »

Kulani Mester! Csak egy szakmai kérdés amiről vitatkoztunk picit az MK4 totyikban: ugye a jobb minőségű téli gumik gördülési ellenállása ugyan olyan, mint a nyáriaké már!? Azaz egy jobb minőségű téli gumi a gördülési ellenállás miatt nem okoz fogyasztás növekedést inkább a hideg ami szerepet játszik ebben.

A kérdést passzolom, nem láttam még egymással összehasonlítható mérési eredményeket.

A sűrűbb mintázat és a lágyabb gumikeverék miatt azonban azt gondolom, a téli gumiknak egy picivel nagyobb a gördülési ellenállása.

De a gördülési ellenállást nem szabad fetisizálni: városi használatban az autó tömege befolyásolja a fogyasztást a legerősebben, autópályán pedig az autó légellenállása. Egy MKIV méretű autónál a gumik pár (kevés) deci fogyasztáskülönbségért lehetnek felelősek, azt is csak a végletek között lehetne mérni.


Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #13852 Dátum: 2011.10.26 szerda, 11:17:10 »

csalóka mert általában a nyári szélesebb a téli keskenyebb meg télen finomabban megyek leglább is én mint nyáron, nekem volt hogy a télen kevesebbre jöt ki a fogyi mint nyáron.
 
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #13853 Dátum: 2011.10.26 szerda, 11:25:13 »

Mester!

215/55/16 méretben téligumi árakat tudsz mondani? (ölég hülye méret)
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Trekxc
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Trek a bringa és xc=cross country


E-mail
« Új hozzászólás #13854 Dátum: 2011.10.26 szerda, 12:01:11 »

A kérdést passzolom, nem láttam még egymással összehasonlítható mérési eredményeket.

A sűrűbb mintázat és a lágyabb gumikeverék miatt azonban azt gondolom, a téli gumiknak egy picivel nagyobb a gördülési ellenállása.

De a gördülési ellenállást nem szabad fetisizálni: városi használatban az autó tömege befolyásolja a fogyasztást a legerősebben, autópályán pedig az autó légellenállása. Egy MKIV méretű autónál a gumik pár (kevés) deci fogyasztáskülönbségért lehetnek felelősek, azt is csak a végletek között lehetne mérni.
Mellesleg én is így gondoltam annó, de 1x láttam egy ilyen tesztet, de most nem találom  szomoru1.
Gördülési ellenállás mérés is volt benne és vegyesen nyári és téli gumiknál is. A nevesebb téli gumi gyártók simán hozták a nyári gumi eredményeket.


 
Naplózva

2008 Tit-S 2.2TDCi 175PS M6 kombi
2007 S-max 2.5T M6
2008 Volvo C30 T5 M6 Autotech stage 4 382PS/488Nm
2002 BMW E-46 330 cab M5
Ex: MK3 mondi 2.0 és 2.2 TDCi, Galaxy 2.0 TDCi
Trekxc
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Trek a bringa és xc=cross country


E-mail
« Új hozzászólás #13855 Dátum: 2011.10.26 szerda, 12:33:00 »

Mester!

215/55/16 méretben téligumi árakat tudsz mondani? (ölég hülye méret)
Tegyél fel 205/55-öt olcsóbban jársz minden tekintetben  eljen
Naplózva

2008 Tit-S 2.2TDCi 175PS M6 kombi
2007 S-max 2.5T M6
2008 Volvo C30 T5 M6 Autotech stage 4 382PS/488Nm
2002 BMW E-46 330 cab M5
Ex: MK3 mondi 2.0 és 2.2 TDCi, Galaxy 2.0 TDCi
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #13856 Dátum: 2011.10.26 szerda, 12:36:41 »

Tegyél fel 205/55-öt olcsóbban jársz minden tekintetben  eljen

Most az van. vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #13857 Dátum: 2011.10.26 szerda, 12:43:20 »

Mester! 215/55/16 méretben téligumi árakat tudsz mondani? (ölég hülye méret)

Tudok mondani, de nem mondok :-)

Először tisztázzuk, milyen autóról van szó! A 205/55R16 és a 205/60R16 is megfelelő alternatíva lehet, sőt.

Légyszi írj egy privát levelet, lehetőleg telefonszámmal, és akkor ezzel nem terheljük a fórumot.

kulani@citromail.hu
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Trekxc
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Trek a bringa és xc=cross country


E-mail
« Új hozzászólás #13858 Dátum: 2011.10.26 szerda, 12:44:05 »

Most az van. vigyor3
Jó is az, a másik az "ölég hülye méret" sztm drága, de majd Kulani mester megmondja a frankót  eljen.
Naplózva

2008 Tit-S 2.2TDCi 175PS M6 kombi
2007 S-max 2.5T M6
2008 Volvo C30 T5 M6 Autotech stage 4 382PS/488Nm
2002 BMW E-46 330 cab M5
Ex: MK3 mondi 2.0 és 2.2 TDCi, Galaxy 2.0 TDCi
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #13859 Dátum: 2011.10.26 szerda, 14:01:39 »

Az hogy a Michelin-t itt nem dicsérik az azért van mert van pár pancser akinek tudni kéne vezetni és nem okoskodni kellene....Talán nem ugy kéne beszélni itt az egyik legnagyobb gumigyártoról, mintha valami kinai szegmens lenne....
De majd mindjárt megmagyarázzák biztos hogy döglött ló fekve legel....
Számomra csak MICHELIN....És ahol nem megyek fel vele ott te sem fogsz semmivel...ez tuti!

Gondolom a 100 ekm-et nem a saját zsebedből fizetet gumival teszed meg hanem a cég alád vágja. Ha nekem is így lenne akkor én is xarnék rá és hülyézném a többieket, miért nem a legdrágább prémium márkát használja.  Ha neked kellen kipengetni a teljes árát megnézném mennyire lennél Micheline párti. Senki nem mondja hogy a Michelin vagy a Conti , Dunlop stb xar. Ezeknél tényleg nincs külömbség. De azt megnézném hogy ha egyszerre 8db gumiért kellen tejelnedmint most nekem,hogy akkor nem próbálnál-e keresnei te is egy még elfogadható minőségű de kedvezőbb árú gumit.
Naplózva
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #13860 Dátum: 2011.10.26 szerda, 14:15:15 »

elfogadható minőségű de kedvezőbb árú gumit.
Annó a Nissanon télire Vredestein volt, nyáron Barum. Meglepően használható volt mindkét márka, árban is OK.
Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
Husqi
Vendég
« Új hozzászólás #13861 Dátum: 2011.10.26 szerda, 14:40:16 »

Sava eskimo s3.Negyedik éve használom de még nem hagyott cserben.Először féltem tőle mert nem egy nagy márka de nem bántam meg.Ha ez a garnitúra elkopik biztos ez a márka marad.
Naplózva
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #13862 Dátum: 2011.10.26 szerda, 14:43:57 »

Sava eskimo s3.Negyedik éve használom de még nem hagyott cserben.Először féltem tőle mert nem egy nagy márka de nem bántam meg.Ha ez a garnitúra elkopik biztos ez a márka marad.
Kíváncsi leszek. Valami SAVA okosság lesz most nekem is télen, az előző tulaj adta az autó mellé. Meglátjuk. Mondjuk én magamtól nem vettem volna ezt.
Nyárra meg most bridgestone potenza, nagyon bejött...
Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
Husqi
Vendég
« Új hozzászólás #13863 Dátum: 2011.10.26 szerda, 15:04:26 »

Kíváncsi leszek. Valami SAVA okosság lesz most nekem is télen, az előző tulaj adta az autó mellé. Meglátjuk. Mondjuk én magamtól nem vettem volna ezt.
Nyárra meg most bridgestone potenza, nagyon bejött...

Tavaly vettem 4 alufelnit és kaptam hozzá téli nyári gumit is.A téli bridgestone volt és kb anyit fogott mint a nyári.Nem mindig jobb a drágább.
Naplózva
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #13864 Dátum: 2011.10.26 szerda, 15:30:04 »

Ha neked kellen kipengetni a teljes árát megnézném mennyire lennél Micheline párti. Senki nem mondja hogy a Michelin vagy a Conti , Dunlop stb xar. Ezeknél tényleg nincs külömbség. De azt megnézném hogy ha egyszerre 8db gumiért kellen tejelnedmint most nekem,hogy akkor nem próbálnál-e keresnei te is egy még elfogadható minőségű de kedvezőbb árú gumit.

Ha valaki garantáltan elhasználja a gumikat, akkor a Michelin anyagilag is jó választás. Hiába drágább megvenni, az 1 km futásra jutó fajlagos költség alacsonyabb.

(Természetesen ez az Energy sorozatra vonatkozik. A Pilot Sport gumik más szempontok szerint vannak tervezve.)
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Black
Vendég
« Új hozzászólás #13865 Dátum: 2011.10.26 szerda, 16:38:19 »

Kíváncsi leszek. Valami SAVA okosság lesz most nekem is télen, az előző tulaj adta az autó mellé. Meglátjuk. Mondjuk én magamtól nem vettem volna ezt.
Nyárra meg most bridgestone potenza, nagyon bejött...
A zasszony Ignisén is Bridgeston zerintem kumma jó. Csöndes, tapad és még szép is.
Naplózva
Black
Vendég
« Új hozzászólás #13866 Dátum: 2011.10.26 szerda, 16:50:35 »

Én nem tudom hogy vagytok ezzel, de én akkor is

vezettem autót, amikor a téli gumi nem nagyon volt a köztudatban és akkor is menni kellett. Sokszor mentem Bp-Bécset és soha nem volt gondom. Ésszel lehet menni +5 fokban is. Nem kell reszketni, ha 5 fokban még a nyári van fennt. Én is hétvégén cserelem a gummákat.
Reszketésről szó nincs, de ha egyszer ott van az a téli szett a garázsban, akkor tegyük már föl és ne várjunk az első hóra csak azért, hogy 2 rugót spóroljunk a kopáson. Amint írtam: lehet hogy épp ezen múlik, hogy nem lesz baxott sokszor 2 rugó kárunk az autóban.
Én is 1983-ban kaptam a jogosítványt, va némi kilométer a lábamban. Én is taxiztam át teleket nyárigumival, mert azt sem tudtuk, hogy létezik téli is. Aztán jöttek a nagy bordás gummák. Nem téli volt az sem, csak azt mondták rá, de örültünk, mert mégis valamicskével jobb volt a hóban.
Tulajdonképpen mindenkinek a saját döntése, hogy mikor cserél télire, de ha jól belegondolunk, néhány hétről beszélünk. (mondjuk Október eleje és vége) Nem gondolnám, hogy egy hónap alatt olyan súlyos veszteség éri a zsebünket a "túlzottan gyors" kopás miatt, miközben több száz ezres, esetenként több milliós autóban ülünk.
(még ez a kis Ignis is, mert mire kifizetem, több mint 5 milla lesz. Baxák meg a frankjukat! )
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #13867 Dátum: 2011.10.26 szerda, 17:00:51 »

Reszketésről szó nincs, de ha egyszer ott van az a téli szett a garázsban, akkor tegyük már föl és ne várjunk az első hóra csak azért, hogy 2 rugót spóroljunk a kopáson. Amint írtam: lehet hogy épp ezen múlik, hogy nem lesz baxott sokszor 2 rugó kárunk az autóban.
Én is 1983-ban kaptam a jogosítványt, va némi kilométer a lábamban. Én is taxiztam át teleket nyárigumival, mert azt sem tudtuk, hogy létezik téli is. Aztán jöttek a nagy bordás gummák. Nem téli volt az sem, csak azt mondták rá, de örültünk, mert mégis valamicskével jobb volt a hóban.
Tulajdonképpen mindenkinek a saját döntése, hogy mikor cserél télire, de ha jól belegondolunk, néhány hétről beszélünk. (mondjuk Október eleje és vége) Nem gondolnám, hogy egy hónap alatt olyan súlyos veszteség éri a zsebünket a "túlzottan gyors" kopás miatt, miközben több száz ezres, esetenként több milliós autóban ülünk.
(még ez a kis Ignis is, mert mire kifizetem, több mint 5 milla lesz. Baxák meg a frankjukat! )
Meg azért olyan eszetlenül gyorsan csak nem kopik, mert van ismerősöm, aki a téli gumit nem cseréli vissza nyárira (mert hülye, de ezt most hagyjuk), és 4 éve egy szettel fut, most a tél végén lesz kuka a gumi.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Black
Vendég
« Új hozzászólás #13868 Dátum: 2011.10.26 szerda, 17:02:07 »

Meg azért olyan eszetlenül gyorsan csak nem kopik, mert van ismerősöm, aki a téli gumit nem cseréli vissza nyárira (mert hülye, de ezt most hagyjuk), és 4 éve egy szettel fut, most a tél végén lesz kuka a gumi.
Téli jól tapad nyáron, mert lágy, csak tényleg kopik. (F1 superlágy)
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #13869 Dátum: 2011.10.26 szerda, 17:09:26 »

Téli jól tapad nyáron, mert lágy, csak tényleg kopik. (F1 superlágy)
Tudom én hogy jól tapad, de most a kopás volt a kérdés Smiley csak azt akartam mondani, hogy eddig már 8 szezont (4 tél, 4 nyár) nyomott bele, és még erre a télre simán jó a gumi. Évi kb. 20-23e km-el nézve. Ennek nyílván jórészét nyáron. Tehát ha a téli gumi olyan oltárian kopna 7fok felett, hogy egy hetet is megéri spórolni, akkor az említett barátom már réges rég a szöveten autózna.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Black
Vendég
« Új hozzászólás #13870 Dátum: 2011.10.26 szerda, 17:12:50 »

Tudom én hogy jól tapad, de most a kopás volt a kérdés Smiley csak azt akartam mondani, hogy eddig már 8 szezont (4 tél, 4 nyár) nyomott bele, és még erre a télre simán jó a gumi. Évi kb. 20-23e km-el nézve. Ennek nyílván jórészét nyáron. Tehát ha a téli gumi olyan oltárian kopna 7fok felett, hogy egy hetet is megéri spórolni, akkor az említett barátom már réges rég a szöveten autózna.

De ezt úgy látom, csak mi 3-an tudjuk. Én, a Gyula, meg az Ottó. A Tóth Ottó. (Te, a haverod, meg én)
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #13871 Dátum: 2011.10.26 szerda, 17:33:10 »

De ezt úgy látom, csak mi 3-an tudjuk. Én, a Gyula, meg az Ottó. A Tóth Ottó. (Te, a haverod, meg én)
Oké, de ettől függetlenül nem járnék nyáron télivel, de fordítva sem. Nekem az a nagy trükköm Cheesy hogy mindig akkor cserélek kereket, amikor még nem kell. Most is már egy hete fentvan, igaz akkor tényleg kicsit hidegebb volt. Gumist felhívtam egyik délután 5-kor, hogy mikor mehetek. Másnap reggel f9-kor már a téli papucsok voltak fent. Nincs latyak, nincs sorbanállás, nincs 3 napos vállalási idő, stb. Nyárit szintén így szoktam visszarakatni. Mikor látszik, hogy 1-1,5 héten belül már 10 fok felett lesz, és esélye sincs a hónak, akkor jönnek a nyáriak. Szintén 0 perces várakozási idővel.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Black
Vendég
« Új hozzászólás #13872 Dátum: 2011.10.26 szerda, 17:39:17 »

Oké, de ettől függetlenül nem járnék nyáron télivel, de fordítva sem. Nekem az a nagy trükköm Cheesy hogy mindig akkor cserélek kereket, amikor még nem kell. Most is már egy hete fentvan, igaz akkor tényleg kicsit hidegebb volt. Gumist felhívtam egyik délután 5-kor, hogy mikor mehetek. Másnap reggel f9-kor már a téli papucsok voltak fent. Nincs latyak, nincs sorbanállás, nincs 3 napos vállalási idő, stb. Nyárit szintén így szoktam vis***akatni. Mikor látszik, hogy 1-1,5 héten belül már 10 fok felett lesz, és esélye sincs a hónak, akkor jönnek a nyáriak. Szintén 0 perces várakozási idővel.
Így kell csinálni. (nekünk minden autóra vasfelnire van szerelve a téi, ami itt áll a garázsban. Én cserélem őket)
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #13873 Dátum: 2011.10.26 szerda, 17:45:22 »

Így kell csinálni. (nekünk minden autóra vasfelnire van szerelve a téi, ami itt áll a garázsban. Én cserélem őket)
Úgy nyílván egyszerűbb. Meg megértem alf-ot (és a többi családi házban élő, váltó szetteket otthon tartó embert) is, aki ha hidegebb van, vagy jön a hó, akkor reggel max. 20 perccel korábban kel fel, és átdobja a szetteket. Nekem mivel ez a lehetőség nem adatott meg, így marad az előre gonsolkodás.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #13874 Dátum: 2011.10.26 szerda, 17:51:43 »

Ha valaki garantáltan elhasználja a gumikat, akkor a Michelin anyagilag is jó választás. Hiába drágább megvenni, az 1 km futásra jutó fajlagos költség alacsonyabb.

(Természetesen ez az Energy sorozatra vonatkozik. A Pilot Sport gumik más szempontok szerint vannak tervezve.)
Olyan 85ekm-et tudok elmenni egy garnitúra Nokiannal. Egy km-re vetítve tényleg kb ugyanott van a fajlagos gumikopás költsége. A 205/55 R16 H Nokian 24500/db a Michelline meg 29000 most éppen ahonnan tudnám venni. De azt már megbeszéltük, hogy lusta vagyok végig hólapátolni egy-két téli reggelen egy egész utcát  Wink Arról nem is beszélve hogy most pl. 8db-ot kellett vennem ennyinél összen 36000 Ft-al drágább a Michellin most. Ehhez képest alig került többe a 4db új lemezfelni.
Naplózva
Black
Vendég
« Új hozzászólás #13875 Dátum: 2011.10.26 szerda, 17:57:31 »

Úgy nyílván egyszerűbb. Meg megértem alf-ot (és a többi családi házban élő, váltó szetteket otthon tartó embert) is, aki ha hidegebb van, vagy jön a hó, akkor reggel max. 20 perccel korábban kel fel, és átdobja a szetteket. Nekem mivel ez a lehetőség nem adatott meg, így marad az előre gonsolkodás.
Neked a gumis tárolja a gumikat? Mert tárolhatja akár egy lemezfelnin is, amit nem kell minden évben szerelni, centírozni, csak föl kell dobni. ...és ugye nem 5-6 rugót hagysz ott évente kétszer a szerlésért, hanem csak mondjuk kettőt a cseréért. (esetleg szülőknél, anyósnál tárolni őket és akkor az sem kerül pénzbe. Úgyis jártok hozzájuk gondolom rendszeresen.)
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #13876 Dátum: 2011.10.26 szerda, 18:24:59 »

Neked a gumis tárolja a gumikat? Mert tárolhatja akár egy lemezfelnin is, amit nem kell minden évben szerelni, centírozni, csak föl kell dobni. ...és ugye nem 5-6 rugót hagysz ott évente kétszer a szerlésért, hanem csak mondjuk kettőt a cseréért. (esetleg szülőknél, anyósnál tárolni őket és akkor az sem kerül pénzbe. Úgyis jártok hozzájuk gondolom rendszeresen.)
Igen, ő tárolja, és felnivel persze (nyári alufelnin van, téli meg acélfelnin). Félévente ~6.400 szokott lenni a centír-csere-tárolás összesen. Mindig centírozva készítik elő a szettet, így mikor odaállok, akkor szett le, aktuális (már centírozott, felfújt) szett fel.
Mivel szüleim egy emelettel feljebb laknak, rokonok meg legközelebb Miskolcon vagy Balatonszárszón, így ez a ~6e még mindig olcsóbb, mint 340km-t utazni egy kerékcseréért. Ez jutott egy "panelprolinak".
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Black
Vendég
« Új hozzászólás #13877 Dátum: 2011.10.26 szerda, 18:29:55 »

Igen, ő tárolja, és felnivel persze (nyári alufelnin van, téli meg acélfelnin). Félévente ~6.400 szokott lenni a centír-csere-tárolás összesen. Mindig centírozva készítik elő a szettet, így mikor odaállok, akkor szett le, aktuális (már centírozott, felfújt) szett fel.
Mivel szüleim egy emelettel feljebb laknak, rokonok meg legközelebb Miskolcon vagy Balatonszárszón, így ez a ~6e még mindig olcsóbb, mint 340km-t utazni egy kerékcseréért. Ez jutott egy "panelprolinak".
Ez a 6-7- rugó meg túlélhető. Majdnem ennyiért szerelik alukerékre. Asszem itt nálunk 5 a vas és 6 az alu. (4db)
Naplózva
KELCI
Vendég
« Új hozzászólás #13878 Dátum: 2011.10.26 szerda, 20:43:55 »

 Ez jutott egy "panelprolinak".
[/quote]

Mond szépen: Paneltigris...Cheesy
Naplózva
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #13879 Dátum: 2011.10.26 szerda, 20:45:31 »

Neked a gumis tárolja a gumikat? Mert tárolhatja akár egy lemezfelnin is, amit nem kell minden évben szerelni, centírozni, csak föl kell dobni. ...és ugye nem 5-6 rugót hagysz ott évente kétszer a szerlésért, hanem csak mondjuk kettőt a cseréért. (esetleg szülőknél, anyósnál tárolni őket és akkor az sem kerül pénzbe. Úgyis jártok hozzájuk gondolom rendszeresen.)


A centrírozást szezononként egyszer érdemes elvégezni. (Olyan még sosem volt, hogy egy szezon után ugyanoda ugyanannyi súly került volna.)

Vagy ezt már írtam? ;-)
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #13880 Dátum: 2011.10.26 szerda, 20:45:51 »

Így kell csinálni. (nekünk minden autóra vasfelnire van szerelve a téi, ami itt áll a garázsban. Én cserélem őket)


A centrírozást szezononként egyszer érdemes elvégezni. (Olyan még sosem volt, hogy egy szezon után ugyanoda ugyanannyi súly került volna.)
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
gyulaba55
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 436



E-mail
« Új hozzászólás #13881 Dátum: 2011.10.26 szerda, 21:04:13 »

na ez most fontos bejelőlőm magam,feltetem a DEBIca gumjaimat az is  haszmáltak,de majd hasitok vele 140-at,sajnos erre futota,mert itt mostmár kőtelező használni.
Naplózva

Nagyvarad-MK1-1993.10.-1,6,16V,CLXtre,sedan,4 ajtos,560.000 km-el,elbontva,de akkor meg nagyon jol ment,mai nap is sajnálom.
                MK1-1996.04.-1,6,GLX,Turnier,elektr. ablak elol,elekrt.tukor,kodlampa,2 legzsak,szine turkisz zold.
drof
Vendég
« Új hozzászólás #13882 Dátum: 2011.10.26 szerda, 23:37:08 »

A cégesre nyilván nem én veszem hanem a cég, szabad kezem van olyat veszek amilyet akarok rá, remélem nem probléma?....sajátomra meg én és azis Michelin volt...de most Pirelli zero rosso lessz...
Én nem hülyéztem le senkit....pancsert mondtam....NEM ugyanaz....

Akkor is a Conti a jobb. eplus2 taps
Naplózva
Koniman
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2563



WWW
« Új hozzászólás #13883 Dátum: 2011.10.27 csütörtök, 07:58:50 »

Reszketésről szó nincs, de ha egyszer ott van az a téli szett a garázsban, akkor tegyük már föl és ne várjunk az első hóra csak azért, hogy 2 rugót spóroljunk a kopáson. Amint írtam: lehet hogy épp ezen múlik, hogy nem lesz baxott sokszor 2 rugó kárunk az autóban.
Én is 1983-ban kaptam a jogosítványt, va némi kilométer a lábamban. Én is taxiztam át teleket nyárigumival, mert azt sem tudtuk, hogy létezik téli
is. Aztán jöttek a nagy bordás gummák. Nem téli volt az sem, csak azt mondták rá, de örültünk,
mert mégis valamicskével jobb volt a hóban.
Tulajdonképpen mindenkinek a saját döntése, hogy mikor cserél télire, de ha jól belegondolunk, néhány hétről beszélünk. (mondjuk Október eleje és vége) Nem gondolnám, hogy egy hónap alatt olyan súlyos veszteség éri a zsebünket a "túlzottan gyors" kopás miatt, miközben több száz ezres, esetenként több milliós autóban ülünk.
(még ez a kis Ignis is, mert mire kifizetem, több mint 5 milla lesz. Baxák meg a frankjukat! )
Igaz, ami igaz! Most hogy mondod nekem is négyévszakos Baromom volt. A teli gumit fontosnak tartom Én is! Csak arra utaltam 5 foknál még jól alszom hogy a nyárik vannak még fenn. wave
Naplózva

2002 MKIII TDCi kombi Ghia + tempomat (130 Le).
Pirelli P7 Cinturato + Pirelli Snowcontroll 3 Túl a 450.000 Km-en
Konica Minolta új, felújított, bemutatótermi multifunkciós gépek , nyomtatók eladása, bérbeadása, javítása.
Takiatti
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9466


30 / 993-7376


E-mail
« Új hozzászólás #13884 Dátum: 2011.10.27 csütörtök, 10:21:06 »

A ma megjelent Auto Bild -ben 225/45 R17 méretben tesztelik a téli gumikat.

Csak a végeredményt írom le a helyezések sorrendjében:

1.  Michelin Alpin A4 (91H)               PÉLDÁS  ECO BAJNOK
2.  Bridgestone Blizzak LM-32 (91H)   PÉLDÁS

3.  Dunlop SP Wintersport 4D (91H)
4.  Goodyear Ultragrip Perfomance 2 (94V)
5.  Uniroyal MS Plus 66 (91H)
6.  Toyo Snowprox S953 (94V)
7.  Continental WinterContact TS830P (91H)
8.  Nokian WR D3 (94H)
9.  Pirelli W240 Sottozero Serie II (94V)
10.Nexen Winguard Sport (94H)
11.Zetum Alpine Asymmetric KW17 (91V)

Tudom, hogy megvan a véleményünk az újságos tesztekről, de valamire jó lesz.
Naplózva

2017.07. Renault Megane Intens 1,2TCe EDC7

Ex: 2004.09. 2.0TDCI, GHIA, Xenon, Zen, stb...  
"Nem véletlen, hogy nem építenek hülyék házát! Felemésztené az építőanyag készletet..."
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #13885 Dátum: 2011.10.27 csütörtök, 10:23:57 »



Ennek a súlyindexnek mi szerepe van? Megnéztem a táblázatot, pl. 91-es vagy 93-as, vagy akár 97-es súly index... Mit számít? Egy 91-esre ír 615kg-ot. Józan paraszti ésszel felszorzon 4-el, és még egy A8-ast megpakolva is elbírna... Vagy rosszul gondolom?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #13886 Dátum: 2011.10.27 csütörtök, 14:43:21 »

A Misinek mindig voltak ugyanakkor sportos gumijai (Pilot sorozat), ezek tapadnak, mint a Technokol, nem leehet megcsikorgatni sem őket -- ellenben nem mennek el 100 ezret.
nekem volt hátul nyáron 205/50 ZR17 méretben. hogy mennyire tapadt, az nem tudom, de 2mm-t simán elkopott ~15-16ekm alatt...
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #13887 Dátum: 2011.10.27 csütörtök, 16:08:20 »

A cégesre nyilván nem én veszem hanem a cég, szabad kezem van olyat veszek amilyet akarok rá, remélem nem probléma?....sajátomra meg én és azis Michelin volt...de most Pirelli zero rosso lessz...
Én nem hülyéztem le senkit....pancsert mondtam....NEM ugyanaz....
Pancser? Végül is ez egy demokarikus ország. Mindenki azt ír le amit akar, így nem az számít mit ír hanem hogy ki írta.  wave
Naplózva
Trekxc
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Trek a bringa és xc=cross country


E-mail
« Új hozzászólás #13888 Dátum: 2011.10.27 csütörtök, 16:23:27 »


Ennek a súlyindexnek mi szerepe van? Megnéztem a táblázatot, pl. 91-es vagy 93-as, vagy akár 97-es súly index... Mit számít? Egy 91-esre ír 615kg-ot. Józan paraszti ésszel felszorzon 4-el, és még egy A8-ast megpakolva is elbírna... Vagy rosszul gondolom?
Erre vonatkozik, de 1 kerékre! Ideális esetben jó a 4x-es szorzó.
Nekem a galaxy-n 99-es (775kg) van ami többet tud jóval felszorozva (3100kg) mint a megengedett összsúlya (2500kg), de hét személlyel pl megpakolva jóval nagyobb a terhelés hátul. Azt hiszem ilyenkor valami 3,1 bar nyomást is kér a hátsókba ami azért durva  help
Naplózva

2008 Tit-S 2.2TDCi 175PS M6 kombi
2007 S-max 2.5T M6
2008 Volvo C30 T5 M6 Autotech stage 4 382PS/488Nm
2002 BMW E-46 330 cab M5
Ex: MK3 mondi 2.0 és 2.2 TDCi, Galaxy 2.0 TDCi
ST220_Gab
Vendég
« Új hozzászólás #13889 Dátum: 2011.10.27 csütörtök, 18:08:08 »

Gondolom a 100 ekm-et nem a saját zsebedből fizetet gumival teszed meg hanem a cég alád vágja. Ha nekem is így lenne akkor én is xarnék rá és hülyézném a többieket, miért nem a legdrágább prémium márkát használja.  Ha neked kellen kipengetni a teljes árát megnézném mennyire lennél Micheline párti. Senki nem mondja hogy a Michelin vagy a Conti , Dunlop stb xar. Ezeknél tényleg nincs külömbség. De azt megnézném hogy ha egyszerre 8db gumiért kellen tejelnedmint most nekem,hogy akkor nem próbálnál-e keresnei te is egy még elfogadható minőségű de kedvezőbb árú gumit.

egy cipőben...csak 8 felnit is vennem kell...
hétvégén mindkét autón kerék csere
Naplózva
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #13890 Dátum: 2011.10.27 csütörtök, 19:21:05 »

Akkor is a Conti a jobb. eplus2 taps

Akkó legyen az a jobb...akkó jóvan akkor eplus2
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #13891 Dátum: 2011.10.27 csütörtök, 19:27:07 »

nézd direkt nem hangzottak el nevek de mégis bebuktatta valaki saját magát....akkor miről is beszélünk? eplus2
Inkabb kirol, pl rolad. wave
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #13892 Dátum: 2011.10.27 csütörtök, 19:34:21 »

Szerintem értelmetlen offolás-mármint amennyiben átmegy személyesbe.
Plíz srácok,ennél mindketten okosabbak vagytok! worship
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #13893 Dátum: 2011.10.27 csütörtök, 19:38:38 »

Hát én nevek nélkül irogattam, de megszólitott...gondolom igy fel is készült a továbbiakra is... eplus2
felesleges a vita,és nem a topic témája.mégegyszer:ennél mind2en okosabbak vagytok! worship
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #13894 Dátum: 2011.10.27 csütörtök, 19:39:31 »

Hát én nevek nélkül irogattam, de megszólitott...gondolom igy fel is készült a továbbiakra is... eplus2
Tőlem mehet a buli!!!!
ALF! mond hova menjük és úgy lessz...
sehova.1xűen váltsatok témát! Wink
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #13895 Dátum: 2011.10.27 csütörtök, 19:45:57 »

felesleges a vita,és nem a topic témája.mégegyszer:ennél mind2en okosabbak vagytok! worship

na jó de csak miattad....
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #13896 Dátum: 2011.10.27 csütörtök, 19:54:29 »

Az a baj ez már nekem nem fog menni.... szomoru1
Nokian király rámjött és azt nem szeretem.... eplus2

rosszul látod.ő egy másik márkát istenít,te meg egy megint másikat.és ezzel ennyi a téma.ne vaduljunk,nyiss 1 sört az egészségemre,én meg iszok 1et a tiedre,meg az övére is,mert nagyjából ismerem mind2őtöket.


Más.Én még mindig nem tettem fel a télieket,de gondolom ott a szerpentineken,már bőven téliben kell gurulni....
A téliekkel most még nem lesz gondom vagy 3szezonig,de a nyáriakat lekell dobnom jövőre.És ahogy elnézem,lesz mire spórolni.225/45/17est kóstolok be,de csak újat szeretnék venni,az meg 120kb......De még azt sem tudtam eldönteni,hogy mit válasszak.
Hozzáteszem,nekem intfinityk vannak,és csak most kezd ratyi lenni,hogy 1mm van a jelző felett,és most is csak esőben.Szóval ezekután nekem bármi csak előrelépés lehet.... nyes de nem panaszkodhatom rájuk.a 6év alatt nem volt semmi gond velük.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #13897 Dátum: 2011.10.27 csütörtök, 19:54:54 »

na jó de csak miattad....
eljen worship
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #13898 Dátum: 2011.10.27 csütörtök, 20:04:09 »

rosszul látod.ő egy másik márkát istenít,te meg egy megint másikat.és ezzel ennyi a téma.ne vaduljunk,nyiss 1 sört az egészségemre,én meg iszok 1et a tiedre,meg az övére is,mert nagyjából ismerem mind2őtöket.


Más.Én még mindig nem tettem fel a télieket,de gondolom ott a szerpentineken,már bőven téliben kell gurulni....
A téliekkel most még nem lesz gondom vagy 3szezonig,de a nyáriakat lekell dobnom jövőre.És ahogy elnézem,lesz mire spórolni.225/45/17est kóstolok be,de csak újat szeretnék venni,az meg 120kb......De még azt sem tudtam eldönteni,hogy mit válasszak.
Hozzáteszem,nekem intfinityk vannak,és csak most kezd ratyi lenni,hogy 1mm van a jelző felett,és most is csak esőben.Szóval ezekután nekem bármi csak előrelépés lehet.... nyes de nem panaszkodhatom rájuk.a 6év alatt nem volt semmi gond velük.

Ha gondolod van 4db infinity-m eladó amilyen neked van kb 90%-os..olcsón adom neked és minden mondeósnak...ezzel vettem a momo felókat...
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #13899 Dátum: 2011.10.27 csütörtök, 20:06:49 »

Ha gondolod van 4db infinity-m eladó amilyen neked van kb 90%-os..olcsón adom neked és minden mondeósnak...ezzel vettem a momo felókat...

ezek mekkorák?dot?bár valszeg újat veszek majd,de bármi közbe jöhet..... hehe
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Oldalak: 1 ... 271 272 273 274 275 276 277 [278] 279 280 281 282 283 284 285 ... 555   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.113 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.