Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.05 vasárnap, 01:36:34 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 284 285 286 287 288 289 290 [291] 292 293 294 295 296 297 298 ... 555   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Felnik, gumik  (Megtekintve 6570296 alkalommal)
0 Felhasználó és 42 vendég van a témában
Guen
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 696


drizzt@maffia.hu
E-mail
« Új hozzászólás #14500 Dátum: 2012.02.06 hétfő, 16:20:07 »

Hol vetted? Nekem is kellene,aztán jó lenne nem a legdrágábbat kifogni.

http://www.marosigumi.hu/ én gyári méretet használok abból 22k/ db ennél jobbat a p7 cinturato-ból nem találtam
Naplózva

2001/3(aus der DDR Cheesy) Mk3 2.0tddi kombi 115 lovacska.
EGR Off, TDCI kipufogó rendszer, katalizátor off
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #14501 Dátum: 2012.02.06 hétfő, 21:50:35 »

ez kicsit megnyugtatott reméltem nem most találtok valami infót hogy milyen szarok valójában a pirellik  eplus2

A pirelliről nehéz lenne olyan infót találni!  smile nekem most a télim pirelli és nagyon megvagyok vele elégedve  wave
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #14502 Dátum: 2012.02.07 kedd, 08:15:14 »

A pirelliről nehéz lenne olyan infót találni!  smile nekem most a télim pirelli és nagyon megvagyok vele elégedve  wave

bizonyos szériák nem sikerültek a legjobban ...
Naplózva
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #14503 Dátum: 2012.02.07 kedd, 10:51:37 »

bizonyos szériák nem sikerültek a legjobban ...

Michelin-nek is vannak olyan szériái, midnek...
Múltkor voltam futóművet állíttatni (gumis is egyben) csak érdekesség képen írom le hogy egy 5 bmw-re próbáltak feltenni egy continental télit, az egyik kerékre nem sikerült feltenni sehogy sem... olyan gyári hibás volta a gumi hogy egyszerűen nem tudták kicentirozni sehogy sem, a felnit megnézték magába is annak kutya baja sem volt  smile  (vadi új gumi volt) Én  nem hittem a szememnek hogy a contiba amit szerintem mindenki az egyik legjobb guminak tart ekkora öntési hiba tud benne lenni... beszélgettem a gumis sráccal ő nem volt meglepődve ezen, mondta hogy már nem az első eset volt ez a contival főleg a nagyobb méretekkel szokott gond lenni. Egyébként apósom  a Nyíregyházi Michelin gyárba dolgozik 16éve és ha beszélünk mindig feljön a gumi téma  vigyor3 vajan miért... Nem mindig sikerül a gumi bizonyos keverékeit az előírásnak megfelelően kikeverni  smile És az össze állítási gépsoron amire pakolják a különféle alkotó elemeket pl acél szálak gumi belső fala belső rész külső futó felület, mert ezek mind mind más keverékből tevődnek össze... na ezek sem mindig kerülnek a rendeltetés szerű helyre picit elcsúszva ide oda.. Azt mondja nincs idő igazgatni ha nem egészen jóhelyre sikerül tenni, mert jön a következő adag gumihoz az összetevő..(pörögni kell) innen viszi a futó szalag a vulkanizálóba ahol szépen össze olvad úgy hogy nem látszik belőle semmi  smile és ha át megy a minőség ellenőrzésen (nem ráz nem üt stb) már megy is a megrendelőnek  smile Ezt most nem a pirelli védelmébe írtam sőt ott is tuti vannak ilyenek meg persze más márkáknál is... gondoltam megosztom ezt a kis belső infót  hehe
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #14504 Dátum: 2012.02.07 kedd, 15:40:49 »

Egyébként apósom  a Nyíregyházi Michelin gyárba dolgozik 16éve és ha beszélünk mindig feljön a gumi téma  vigyor3

sógorom is ott dolgozik Smiley ő is szokott mondani érdekes történeteket.
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #14505 Dátum: 2012.02.07 kedd, 19:18:05 »


zsír ennek örülök most kaptam a levelet hogy már átadták a futárszolgálatnak mostmár csak  meleg kell és lehet is fölpattintani a szettet egy futómű állítás kíséretében

Szerintem nagyon jól választottál a Pirellivel! Én már a második szezont kezdem majd a P7-el (225/45 R17), - remélem minél hamarabb márciusban - és maximálisan elégedett vagyok vele a Dunlop SP9000 eshez után, ami szintén sztem qrva jó gumi  eljen, de mocsok hangos  levele. Ez csöndes és a tapadása is remek. Árban pedig egyáltalán nem vészes!

Sok balesetmentest kívánok hozzájuk!  wave

Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
malacka
Vendég
« Új hozzászólás #14506 Dátum: 2012.02.07 kedd, 19:36:36 »

Bár nem aktuális a nyárigumi vásárlás nálam, de azért ránéztem az árakra. Nekem 225/40 R18 kell. Elég érdekes, hogy pl. egy abszolút névtelen GT Radial márkájú gumi guminként 5e-vel drágább, mint a Ferrarikra, Maseratikra, stb. gyárilag szerelt Pirelli P Zero Rosso Cheesy De a Pirellinél a Sava, a Semperit, és a Matador is drágább Cheesy Komolyan, a Michelin, a Pirelli, a Dunlop olcsóbb, mint a névtelen vackok  vigyor3 Úgy néz ki, nem akarnak névtelen gumikat árulni.
Viszont ami komoly, hogy az a Continental SportContact3, amiket én használok, annak itt jelenleg a 35%-os AKCIÓS ára 64.962 Ft, az eredeti meg 99.943 FT. Persze az eredeti ár nyílván nem igaz, csak jól néz ki, hogy adnak 35% kedvezményt. De a 65e/gumi ár az nagyon komoly.
Az én méretemben a legdrágább az a GoodYear Asymetric2, aminek az akciós ára 95.981 Ft.
Az én méretemben a legolcsóbb az a Sportiva Z40, aminek az akciós ára 27.463 Ft. Komoly különbségek! A második legolcsóbb egyébként az Infinity INF-050 28.714 Ft/db-al.
Én most vettem falkent 29351/db  225/40 r18 aszimetrikus minta peremvédős a Gumik.hu oldalról kiszállítás ingyenes.
Naplózva
zsike10
Vendég
« Új hozzászólás #14507 Dátum: 2012.02.07 kedd, 19:41:31 »


Segítséget szeretnék kérni Tőletek!

Mk4-es mondeo-m van.
Az ajtók zárásakor és nyitásakor automatikusan behajtja, ill. kinyítja a tükröket.

Ezt a funkciót hogyan lehet kiiktatni. A menűjében nem találok állítási lehetőséget erre vonatkozóan.
Ha tudtok írjátok meg a megoldást.

Köszi.

Zsike10
.
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #14508 Dátum: 2012.02.07 kedd, 19:47:46 »

Segítséget szeretnék kérni Tőletek!

Mk4-es mondeo-m van.
Az ajtók zárásakor és nyitásakor automatikusan behajtja, ill. kinyítja a tükröket.

Ezt a funkciót hogyan lehet kiiktatni. A menűjében nem találok állítási lehetőséget erre vonatkozóan.
Ha tudtok írjátok meg a megoldást.

Köszi.

Zsike10
.
és ezt miért ebben a topicban?? Roll Eyes

amúgy valszeg programozni kell gyári kütyüvel
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Guen
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 696


drizzt@maffia.hu
E-mail
« Új hozzászólás #14509 Dátum: 2012.02.08 szerda, 07:53:27 »

Szerintem nagyon jól választottál a Pirellivel! Én már a második szezont kezdem majd a P7-el (225/45 R17), - remélem minél hamarabb márciusban - és maximálisan elégedett vagyok vele a Dunlop SP9000 eshez után, ami szintén sztem qrva jó gumi  eljen, de mocsok hangos  levele. Ez csöndes és a tapadása is remek. Árban pedig egyáltalán nem vészes!

Sok balesetmentest kívánok hozzájuk!  wave



tegnap meg is érkezett a 4db gumma  én ugyan nem voltam itthon így csak most láttam őket jól néznek ki  2011/19 gyártás szóval aránylag új is Cheesy
ami kicsit fájt a made in romania de aztán lehet hogy semmit sem számít..
Naplózva

2001/3(aus der DDR Cheesy) Mk3 2.0tddi kombi 115 lovacska.
EGR Off, TDCI kipufogó rendszer, katalizátor off
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #14510 Dátum: 2012.02.08 szerda, 10:20:42 »

tegnap meg is érkezett a 4db gumma  én ugyan nem voltam itthon így csak most láttam őket jól néznek ki  2011/19 gyártás szóval aránylag új is Cheesy
ami kicsit fájt a made in romania de aztán lehet hogy semmit sem számít..

Semmit...... michelin egyik legnagyobb gyára Ukrajnában van  smile Continental-nak meg van egy nagy gyára Mexicoba  vigyor3
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #14511 Dátum: 2012.02.08 szerda, 13:13:41 »

Én most vettem falkent 29351/db  225/40 r18 aszimetrikus minta peremvédős a Gumik.hu oldalról kiszállítás ingyenes.
Van már tapasztalatod - vagy bárki másnak - ezzel a internetes oldallal? Elég jónak tűnnek az áraik, csak mivel ugye netes, elég nehézkes a reklamáció probléma esetén.
Naplózva
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #14512 Dátum: 2012.02.09 csütörtök, 15:11:52 »

Elég érdekes, hogy pl. egy abszolút névtelen GT Radial márkájú gumi guminként 5e-vel drágább, mint a Ferrarikra, Maseratikra, stb. gyárilag szerelt Pirelli P Zero Rosso Cheesy


A szupersport autók gumija Pirelli P Zero. Nincs mögötte sem Rosso, sem Nero :-) (Csak egyes kereskedők füllentéseiben.)


Válasz
Viszont ami komoly, hogy az a Continental SportContact3, amiket én használok, annak itt jelenleg a 35%-os AKCIÓS ára 64.962 Ft, az eredeti meg 99.943 FT. Persze az eredeti ár nyílván nem igaz, csak jól néz ki, hogy adnak 35% kedvezményt.

A gumikat a 2000-es évek elejéig listaáron árulták. Ha haver voltál a gumisnál, kaptál 10% kedvezményt.

Akkoriban nagy biznisz volt a gumis műhely. Mára a webáruházak nagyjából tönkretették a piacot.
 
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #14513 Dátum: 2012.02.09 csütörtök, 15:16:22 »


Szerinem valaki alá odaadnának egy BMW,AUDI-t valami kinai gumival hogy nem tudja az van rajta és ne menj kináld meg...észre se venné...


Hiú remény :-)
 
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #14514 Dátum: 2012.02.09 csütörtök, 15:27:50 »

a V gumik sokkal hamarabb kopnak el mert lágyabb keverékből készítik a nagyobb tapadás érdekében Wink



Ezt nincs így. Korábban leírtam részletesen. A magasabb sebességindexű guminak nem a keveréke más, hanem a karkasz és a futófelület közötti pufferanyag hőállósága.
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #14515 Dátum: 2012.02.09 csütörtök, 15:37:46 »

Áááááá, nálunk? Itt csak a felfelét ismerik, a lefelét azt nem. gun gun   Tudod ez magyarország.  Majd megmagyarázzák, h nem lett olcsóbb mert:.......

Magyarországon a gumik az elmúlt években JELENTŐSEN olcsóbbak lettek. (Nekem megvannak az árlistáim és a számláim a kilencvenes évek közepéig visszamenőleg.)

Idén az árakat mindenképpen felfelé hajtja

- az EUR árfolyam (tavaly ilyenkor 265 volt az EUR, most 293)
- a 25 helyett 27% áfa
- az idén megemelt termékdíj

Tavaly a 205/55R16-ban az akciós prémium gumik 19 körül kezdődtek, ez idén 21-22 lesz.
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #14516 Dátum: 2012.02.09 csütörtök, 16:00:55 »

az embereknek nem marad pénze gumit venni,a gumisok akcióznak,hogy fogyjanak a készleteik,és akkor jövök én,hogy mit enged a feléből..... nyes nyes
mind1,majd meglássuk! Wink wave

Te vagy a gumisok kedvence alighanem :-)

Annyira picik az árrések, és annyira picik a raktárkészletek, hogy nincs miből, és nincs miért engedményt adni.

Néha feltűnnek ilyen féllegális gumik a kereskedelemben, de csak egy-egy minta egy-egy méretben. Van egy ismerős, aki Ikarus alkatrészeket visz Ukrajnába, azokat ukrán traktorgumira csencseli, majd a traktorgumit kiviszi Belgiumba, és átcseréli személyautó gumira. Nála vannak néha meglepő árak ;-)
 
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #14517 Dátum: 2012.02.09 csütörtök, 18:59:52 »

Te vagy a gumisok kedvence alighanem :-)

Annyira picik az árrések, és annyira picik a raktárkészletek, hogy nincs miből, és nincs miért engedményt adni.

Néha feltűnnek ilyen féllegális gumik a kereskedelemben, de csak egy-egy minta egy-egy méretben. Van egy ismerős, aki Ikarus alkatrészeket visz Ukrajnába, azokat ukrán traktorgumira csencseli, majd a traktorgumit kiviszi Belgiumba, és átcseréli személyautó gumira. Nála vannak néha meglepő árak ;-)
 
szinte biztosan! nyes
Viszont valóban úgyvan ahogy mondod!A weben sokkal kedvezményesebben hozzá lehet jutni jó gumikhoz,mint bármelyik gumisnál.
Természetesen résen vagyok,és folyamatosan böngészem a lehetőségeket.
Amúgy mikortájt indul be a nyárik akciós ajánaltai?Most érdekelne 2db 225/45/17 egyellőre nincs márkakritérium.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #14518 Dátum: 2012.02.09 csütörtök, 19:04:02 »

Arra én is kíváncsi lennék hogy mikor indulnak a nyári gumi akciói!  smile
Nehogy lemaradjunk a jó vételekről  nyes
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #14519 Dátum: 2012.02.09 csütörtök, 19:15:32 »

Arra én is kíváncsi lennék hogy mikor indulnak a nyári gumi akciói!  smile
Nehogy lemaradjunk a jó vételekről  nyes
pontosan.én 2őt már decemberben megvettem...... vigyor3
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
malacka
Vendég
« Új hozzászólás #14520 Dátum: 2012.02.09 csütörtök, 19:19:02 »

szinte biztosan! nyes
Viszont valóban úgyvan ahogy mondod!A weben sokkal kedvezményesebben hozzá lehet jutni jó gumikhoz,mint bármelyik gumisnál.
Természetesen résen vagyok,és folyamatosan böngészem a lehetőségeket.
Amúgy mikortájt indul be a nyárik akciós ajánaltai?Most érdekelne 2db 225/45/17 egyellőre nincs márkakritérium.
www.gumik.hu
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #14521 Dátum: 2012.02.09 csütörtök, 19:21:24 »

néztem már....de ez is csak webáruház,még kicsit bizonytalan vagyok a megbízhatóságban..... Roll Eyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #14522 Dátum: 2012.02.09 csütörtök, 19:22:52 »

pontosan.én 2őt már decemberben megvettem...... vigyor3

én is megvenném már de még nem tudom hogy 17 vagy 16 felniket vegyek  szomoru1
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #14523 Dátum: 2012.02.09 csütörtök, 19:33:21 »

Hankook gumik milyenek? nyáriban?
Lehet szereznének a gyárból jó áron de semmit nem tudok róla, csak hogy Dunaújvárosban van gyár...
Naplózva
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #14524 Dátum: 2012.02.09 csütörtök, 22:44:41 »

Hankook gumik milyenek? nyáriban?
Lehet szereznének a gyárból jó áron de semmit nem tudok róla, csak hogy Dunaújvárosban van gyár...

A Hankook gumik nem rosszak, a Fiestákon gyári első szerelés.

Viszont ami az árat illeti, a dolgozói ár az nagyjából a netes ár -- annyiért vagy kicsit többért általában vannak jobb választások.
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #14525 Dátum: 2012.02.09 csütörtök, 22:48:37 »

Arra én is kíváncsi lennék hogy mikor indulnak a nyári gumi akciói!  smile
Nehogy lemaradjunk a jó vételekről  nyes

A szezonális akció fogalma nagyjából megszűnt, a nyugati nagykereknél "yield management" van érvényben, akár óránként frissített árlistákkal, plusz ugye az óránként változó EUR árfolyammal....
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #14526 Dátum: 2012.02.10 péntek, 17:24:50 »

A Hankook gumik nem rosszak, a Fiestákon gyári első szerelés.

Viszont ami az árat illeti, a dolgozói ár az nagyjából a netes ár -- annyiért vagy kicsit többért általában vannak jobb választások.

annál olcsóbban lessz... eplus2
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #14527 Dátum: 2012.02.10 péntek, 18:49:01 »

annál olcsóbban lessz... eplus2
lennének tippjeim eplus2
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
malacka
Vendég
« Új hozzászólás #14528 Dátum: 2012.02.10 péntek, 20:00:26 »

Van már tapasztalatod - vagy bárki másnak - ezzel a internetes oldallal? Elég jónak tűnnek az áraik, csak mivel ugye netes, elég nehézkes a reklamáció probléma esetén.
Szia a eddig teljesen pozitív a gumik.hu oldal 2012.02.06. án rendeltem meg a gumikat és ma meg is érkeztek . A reklamálás viszont jó kérdés ha lesz valami probléma esetleg.  :nyes:Viszont jók az áraik nyes
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #14529 Dátum: 2012.02.10 péntek, 22:20:38 »

Szia a eddig teljesen pozitív a gumik.hu oldal 2012.02.06. án rendeltem meg a gumikat és ma meg is érkeztek . A reklamálás viszont jó kérdés ha lesz valami probléma esetleg.  :nyes:Viszont jók az áraik nyes
mit vettél??
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #14530 Dátum: 2012.02.11 szombat, 09:22:45 »

Szia a eddig teljesen pozitív a gumik.hu oldal 2012.02.06. án rendeltem meg a gumikat és ma meg is érkeztek . A reklamálás viszont jó kérdés ha lesz valami probléma esetleg.  :nyes:Viszont jók az áraik nyes

Csodák nincsenek, a versenyképes netes gumiáruházak árai között igen minimális az eltérés. Ugyanazoktól a hazai nagykerektől veszik az árut, akik ugyanazoktól a külföldi nagyonnagykerektől rendelnek. Ha a magasabb volumen miatt jobb árakat is kapnak, akkor a magasabb költségek (raktározási, logisztikai, munkaerő igények) el is viszik a szélesebb árrés nagy részét.

Mi flottakezeléssel foglalkozunk, Magyarország legnagyobb flottái közül jónéhány hozzánk tartozik. Nekünk csak néhány méretre van szükségünk (a Mondeo méretek ide tartoznak), és azokból is többnyire csak néhány típusunk van egyszerre raktáron, és azokból is csak a prémium kategóriásak, viszont azokat közvetlenül a külföldi nagyonnagykerektől szerezzük be, és a logisztikai költségeink is alacsonyak (nincs folyamatos beszállítás, a munkaerő nem kizárólag az abroncsokkal foglalkozik), ezért gyakran tudunk a legjobb netes áraknál is kedvezőbb ajánlatot tenni.

Szóval gumivásárlás előtt érdemes tőlem is ajánlatot kérni, lehetőleg közvetlen email-ben. (Nem a klubos levelezőrendszeren keresztül.)
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #14531 Dátum: 2012.02.14 kedd, 18:39:59 »

http://www.rtlklub.hu/hirek/belfold/video/158367
ezt utálom "nem volt rajta téli gumi"  falbav  falbav  falbav   falbav mert h az van rajta akkor mi van?az utviszonyoknak megfelelöen kell vezetni
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #14532 Dátum: 2012.02.14 kedd, 18:55:23 »

http://www.rtlklub.hu/hirek/belfold/video/158367
ezt utálom "nem volt rajta téli gumi"  falbav  falbav  falbav   falbav mert h az van rajta akkor mi van?az utviszonyoknak megfelelöen kell vezetni
kisebb az esélye annak, hogy történik valami baj
itt is be kellene vezetni kötelező jelleggel a téligumit, aztán büntetni érte
Naplózva
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #14533 Dátum: 2012.02.14 kedd, 19:19:29 »

kisebb az esélye annak, hogy történik valami baj
itt is be kellene vezetni kötelező jelleggel a téligumit, aztán büntetni érte
persze föleg ugy,hogy készer bátrabb a téligumis kolléga. lekopogom de 12 év alatt még soha nem volt téligumim egy sem nem hogy garnitura de még az életben nem sikerült ugy megcsusznom,hogy az nem szándékos volt.na mindegy csak ezért nem örülnék a javaslatodnak   integet2
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
malacka
Vendég
« Új hozzászólás #14534 Dátum: 2012.02.14 kedd, 19:24:30 »

mit vettél??
Falken ZIEX ZE-912  eplus2
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #14535 Dátum: 2012.02.14 kedd, 19:32:29 »

persze föleg ugy,hogy készer bátrabb a téligumis kolléga. lekopogom de 12 év alatt még soha nem volt téligumim egy sem nem hogy garnitura de még az életben nem sikerült ugy megcsusznom,hogy az nem szándékos volt.na mindegy csak ezért nem örülnék a javaslatodnak   integet2
az emberek többsége viszont nem vezet annyit mint te, tehát én joggal féltem a kocsiban ülők életét mások "hülyesége" miatt
Naplózva
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #14536 Dátum: 2012.02.14 kedd, 19:52:42 »

http://www.rtlklub.hu/hirek/belfold/video/158367
ezt utálom "nem volt rajta téli gumi"  falbav  falbav  falbav   falbav mert h az van rajta akkor mi van?az utviszonyoknak megfelelöen kell vezetni
A videó címe: Nyári gumi okozott halálos balesetet.
A nyári gumi biztos bemászott a kocsiba és rávetette magát a vezető arcára, aki emiatt az árokban kötött ki...  falbav

A nyári gumi önmagában nem okoz semmit. A hülyeség/meggondolatlanság (+ nem szükséges és nem is elégséges feltételként a nyári gumi) okozza a balesetet.
Annyi, hogy aki ilyenkor nyári gumival közlekedik, annak sokkal megfontoltabban kell vezetnie. (Plusz még kell a szerencse, hogy ne találkozzon hülyével.)

persze föleg ugy,hogy készer bátrabb a téligumis kolléga. lekopogom de 12 év alatt még soha nem volt téligumim egy sem nem hogy garnitura de még az életben nem sikerült ugy megcsusznom,hogy az nem szándékos volt.na mindegy csak ezért nem örülnék a javaslatodnak   integet2

Nemcsak a téli gumi, sajnos a sok hárombetűs csoda is sokszor megnöveli a bátorságot.
Naplózva
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #14537 Dátum: 2012.02.14 kedd, 20:17:04 »

az emberek többsége viszont nem vezet annyit mint te, tehát én joggal féltem a kocsiban ülők életét mások "hülyesége" miatt
ebben eggyet értünk.hát én sem a saját hülyeségemtöl félek,csak a téligumitol sem fog több tapasztalatot szerezni a "hétvégi sofför" na mindegy.   wave
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #14538 Dátum: 2012.02.14 kedd, 20:17:37 »

Falken ZIEX ZE-912  eplus2
eljen

és felnit??
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #14539 Dátum: 2012.02.14 kedd, 20:18:55 »


ennyi  taps
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #14540 Dátum: 2012.02.14 kedd, 20:27:11 »

kisebb az esélye annak, hogy történik valami baj
itt is be kellene vezetni kötelező jelleggel a téligumit, aztán büntetni érte

Már rég így kellene lennie! De még azt is kikötni, h milyen profilmélység és milyen öreg lehet a gumi. Akinek meg nincs rá pénze az ne menjen. Se megállni se elindulni nem lehet nyárival normálisan hóban.  Meg ugye nem hógumi hanem téli gumi de sokan összekeverik és akkor teszik fel mikor esik a hó. gun
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #14541 Dátum: 2012.02.14 kedd, 20:34:24 »

Már rég így kellene lennie! De még azt is kikötni, h milyen profilmélység és milyen öreg lehet a gumi. Akinek meg nincs rá pénze az ne menjen. Se megállni se elindulni nem lehet nyárival normálisan hóban.  Meg ugye nem hógumi hanem téli gumi de sokan összekeverik és akkor teszik fel mikor esik a hó. gun
eljen
Úgy tudom van olyan ország, ahol igaz nem kötelező, de akinek nincs, annak nem bizet a biztosítója baleset esetén.
Egyébként én is kötelezővé tenném. Csak sokan tényleg azt várják, hogy télen ha téligumit tesznek fel, akkor mehetnek ugyanúgy mint nyáron, mert majd a gumi az mennyire jó, és ugyanúgy megállnak mint nyáron. Azt kéne elmagyarázni ezeknek, hogy a téligumi nem csodafegyver, csak egy eszköz a biztonságosabb közlekedés felé. Ahogy az ABS, ARS, ESP, XYZ is.
Sok olyan ráfutásos baleset, megcsúszás, kisodródás, akármi van, amikor a nyári gumival esélytelen összeszedni az autót, de a téli gumival még megfogható lenne, ha már a vezetési hibát elkövette az ember.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #14542 Dátum: 2012.02.14 kedd, 20:44:38 »

Már rég így kellene lennie! De még azt is kikötni, h milyen profilmélység és milyen öreg lehet a gumi. Akinek meg nincs rá pénze az ne menjen. Se megállni se elindulni nem lehet nyárival normálisan hóban.  Meg ugye nem hógumi hanem téli gumi de sokan összekeverik és akkor teszik fel mikor esik a hó. gun

Ehhez kapcsolódóan érdekesség (hógumi-téligumi), hogy az itthon kapható téligumi még a gyártók szerint sem hógumi, hanem víz/latyakgumi.
Svédországban a téligumi teszt úgy néz ki, hogy három kategória:
Szegecselt "északi típusú" téligumi (Pl Nokia Hakkapeliitta, Continental IceContact)
"Északi típusú" téligumi (Pl Continental VikingContact 5, Michelin X-Ice XI2)
"Kontinentális" téligumi (Bármelyik itthon kapható gumi)

Havon, jégen az első kegyetlenül, a második elég rendesen elveri a harmadikat. Vízen meg pont fordítva.
Naplózva
malacka
Vendég
« Új hozzászólás #14543 Dátum: 2012.02.14 kedd, 20:51:54 »

eljen

és felnit??
Borbet VS alufelni 8x18 as Ebay.de 90 euro volt a 4 db  wave
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #14544 Dátum: 2012.02.14 kedd, 20:57:20 »

eljen
Úgy tudom van olyan ország, ahol igaz nem kötelező, de akinek nincs, annak nem bizet a biztosítója baleset esetén.
Egyébként én is kötelezővé tenném. Csak sokan tényleg azt várják, hogy télen ha téligumit tesznek fel, akkor mehetnek ugyanúgy mint nyáron, mert majd a gumi az mennyire jó, és ugyanúgy megállnak mint nyáron. Azt kéne elmagyarázni ezeknek, hogy a téligumi nem csodafegyver, csak egy eszköz a biztonságosabb közlekedés felé. Ahogy az ABS, ARS, ESP, XYZ is.
Sok olyan ráfutásos baleset, megcsúszás, kisodródás, akármi van, amikor a nyári gumival esélytelen összeszedni az autót, de a téli gumival még megfogható lenne, ha már a vezetési hibát elkövette az ember.

Meg a vezetéstechnikai centrumba vagy mi a neve járást is kötelezővé tenném x évente kresz szintfelméréssel egybekötve. Sokan elcsodálkoznának dolgokon és másképp vezetnének...
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #14545 Dátum: 2012.02.14 kedd, 21:07:28 »

Meg a vezetéstechnikai centrumba vagy mi a neve járást is kötelezővé tenném x évente kresz szintfelméréssel egybekötve. Sokan elcsodálkoznának dolgokon és másképp vezetnének...
Az is jót tenne, de egy olyan tréning, aminek van is értelme (tehát nem csak 2 órás), az min. 20e Ft. Ha ezt kötelezővé tennék, olyan felháborodás lenne, hogy megint csak egy lehúzás, stb. A másik az, hogy ilyen Vezetéstechnikai Centrum tudtommal csak a Hungaroring belsejében van, ahova az ország minden pontjáról felautókázni egy amúgy is 20e Ft-os tréningre...
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #14546 Dátum: 2012.02.14 kedd, 21:30:57 »

Az is jót tenne, de egy olyan tréning, aminek van is értelme (tehát nem csak 2 órás), az min. 20e Ft. Ha ezt kötelezővé tennék, olyan felháborodás lenne, hogy megint csak egy lehúzás, stb. A másik az, hogy ilyen Vezetéstechnikai Centrum tudtommal csak a Hungaroring belsejében van, ahova az ország minden pontjáról felautókázni egy amúgy is 20e Ft-os tréningre...

Hát igen...
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #14547 Dátum: 2012.02.14 kedd, 22:30:10 »

Az is jót tenne, de egy olyan tréning, aminek van is értelme (tehát nem csak 2 órás), az min. 20e Ft. Ha ezt kötelezővé tennék, olyan felháborodás lenne, hogy megint csak egy lehúzás, stb. A másik az, hogy ilyen Vezetéstechnikai Centrum tudtommal csak a Hungaroring belsejében van, ahova az ország minden pontjáról felautókázni egy amúgy is 20e Ft-os tréningre...
erre csak Dentcraft hsz.ét tudom mondani "akinek nincs rá pénze az menjen gyalog"  wave
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #14548 Dátum: 2012.02.14 kedd, 22:46:30 »

erre csak Dentcraft hsz.ét tudom mondani "akinek nincs rá pénze az menjen gyalog"  wave
Ez se megoldás. Elég csak megnézni egy TV2 vagy RTLKlub "bulvár"hiradót, és mindig van benne egy vidéki, beteg gyerekes család, akik mindjárt éhenhalnak, kikapcsolták az áramot, de a kocsit tankolják, mert azzal viszik a gyereket 100km-re kezelésekre. Ha ezeknek Battonyáról, Sopronból, Sátoraljaújhelyről fel kell jönniük Mogyoródra, hogy 20e Ft-ért vezetéstechnikázzanak, nem tudják megtenni. Aztán állj oda eléjük, és mondd meg nekik, hogy akkor nincs forgalmi, nincs vezetés, a gyerek meg ott pusztulhat el a hátsó szobában. (Sarkítva).

Könnyű azt mondani, hogy akinek nincs pénze az ne vezessen, egészen addig, amíg aki mondja, annak van pénze.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #14549 Dátum: 2012.02.14 kedd, 22:55:58 »

Már rég így kellene lennie! De még azt is kikötni, h milyen profilmélység és milyen öreg lehet a gumi. Akinek meg nincs rá pénze az ne menjen. Se megállni se elindulni nem lehet nyárival normálisan hóban.  Meg ugye nem hógumi hanem téli gumi de sokan összekeverik és akkor teszik fel mikor esik a hó. gun
az a baj lenézed a szegényebb réteget. magadhoz hasonlitasz mindenkit ami neked nem sikerül az nem jelenti azt,hohy másnak sem.egyébként a büdös életben nem fogod megtudni,hogy ha téli gumi lett volna az autón megfogtál volna egy esetleges kicsuszást akár.én tudnák venni kis tulzással egy gumis mühelynyi téliabroncsot is akár.de személy szerint nem érdekel.nem véletlen dolgozom ott ahol. 100-ból 10 baleset van ahol nem volt téli gumi a többi 90-röl miért nem tudósitanak,hogy volt téligumi még is lekellett fesziteni az autót a fáról.,ert nem akarják rontani a hirnevét,vegyél téli gumit paraszt mert adót fizetsz azáltal.egyébként nekem rendszeresen kötelezö a hungaroringi tanpálya sok 20 ezrest kellene ott hagyni az ott tanultakat adott szituációban alkalmazni is tudd,nincs akkora hely a közutakon,hogy azt maradéktalan sérülés nélkül végre hajtsd.(gondolok itt a szembejövö forgalomra)de nem kioktani föleg nem a tüzet szitani akartam ezzel.   worship
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
Oldalak: 1 ... 284 285 286 287 288 289 290 [291] 292 293 294 295 296 297 298 ... 555   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.113 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.