Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.04 szombat, 23:38:10 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 285 286 287 288 289 290 291 [292] 293 294 295 296 297 298 299 ... 555   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Felnik, gumik  (Megtekintve 6569954 alkalommal)
0 Felhasználó és 43 vendég van a témában
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #14550 Dátum: 2012.02.14 kedd, 22:59:06 »

Ez se megoldás. Elég csak megnézni egy TV2 vagy RTLKlub "bulvár"hiradót, és mindig van benne egy vidéki, beteg gyerekes család, akik mindjárt éhenhalnak, kikapcsolták az áramot, de a kocsit tankolják, mert azzal viszik a gyereket 100km-re kezelésekre. Ha ezeknek Battonyáról, Sopronból, Sátoraljaújhelyről fel kell jönniük Mogyoródra, hogy 20e Ft-ért vezetéstechnikázzanak, nem tudják megtenni. Aztán állj oda eléjük, és mondd meg nekik, hogy akkor nincs forgalmi, nincs vezetés, a gyerek meg ott pusztulhat el a hátsó szobában. (Sarkítva).

Könnyű azt mondani, hogy akinek nincs pénze az ne vezessen, egészen addig, amíg aki mondja, annak van pénze.
ezt neki ird.ö irta le  simán akinek nincs téligumi az ne menjen sehová  wave
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #14551 Dátum: 2012.02.14 kedd, 22:59:47 »

az a baj lenézed a szegényebb réteget. magadhoz hasonlitasz mindenkit ami neked nem sikerül az nem jelenti azt,hohy másnak sem.egyébként a büdös életben nem fogod megtudni,hogy ha téli gumi lett volna az autón megfogtál volna egy esetleges kicsuszást akár.én tudnák venni kis tulzással egy gumis mühelynyi téliabroncsot is akár.de személy szerint nem érdekel.nem véletlen dolgozom ott ahol. 100-ból 10 baleset van ahol nem volt téli gumi a többi 90-röl miért nem tudósitanak,hogy volt téligumi még is lekellett fesziteni az autót a fáról.,ert nem akarják rontani a hirnevét,vegyél téli gumit paraszt mert adót fizetsz azáltal.egyébként nekem rendszeresen kötelezö a hungaroringi tanpálya sok 20 ezrest kellene ott hagyni az ott tanultakat adott szituációban alkalmazni is tudd,nincs akkora hely a közutakon,hogy azt maradéktalan sérülés nélkül végre hajtsd.(gondolok itt a szembejövö forgalomra)de nem kioktani föleg nem a tüzet szitani akartam ezzel.   worship
és hogy lehet oda bekerülni?? de komolyan... ha ide nem akarod kiírni, jöhet pü-ben is Wink
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #14552 Dátum: 2012.02.14 kedd, 23:12:05 »

és hogy lehet oda bekerülni?? de komolyan... ha ide nem akarod kiírni, jöhet pü-ben is Wink
ilyen full fekete 4 karikást vezetni kihalásos uton az a baj itt is hosszu a várólista és pici a rostán a szürö.én képviselöi sofförként kezdtem,és ha megismerkedsz közelebröl a husos fazék körül állókkal...........
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #14553 Dátum: 2012.02.15 szerda, 12:22:48 »

Azért ez nem így működik, hogy na mindenki vegyen téligumit, vagy már kapcsolom a tollat és elő a csekkfüzetet.
Mondok egy példát.
Faterom a munkáját kora tavasztól késő őszig, amihez nélkülözhetetlen a kisteherje, Peugeot Boxer, ami télen ugye a garázsban áll. Télen maximum 7szer használja egy 7 km-s szakaszon oda vissza.
Most ezért kellene vennie egy garnitúra téli gumit? Elvileg 5 évente bármennyire kopott vagy sem cserélni kell. Ez alapján 1mm se lesz elhasználva 5 év alatt. Mégis dobd ki, vegyél újat. Ha jön egy ilyen szabály, és nincs télid és azon a 4 km-n megállít a  police nem fogja érdekelni, hogy te mennyit használod.
Kérdem én, hol lenne ez jó?
És itt nem arról van szó, hogy az ember skót, hanem, hogy ismeri azt a szót, hogy FELESLEGES.  Shocked

Hozzáteszem, van a mondimon téli. Csak ugye ha annyira liberális világot élünk, akkor a polgár hagy döntse már el magának, hogy költ rá vagy nem?
Ha balesetet okoz, akkor bizony én is azt mondom, hogy viselje a következményeket, plusz biztosító mutasson be.

Kövezzetek meg, de nekem ez a véleményem.  integet2 integet2
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #14554 Dátum: 2012.02.15 szerda, 12:45:35 »

Borbet VS alufelni 8x18 as Ebay.de 90 euro volt a 4 db  wave
Hali!
Hogy találtál ilyen jó ajánlatot? Cheesy Használt?
Majd dobnál egy linket?  worship worship
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #14555 Dátum: 2012.02.15 szerda, 12:56:26 »

Azért ez nem így működik, hogy na mindenki vegyen téligumit, vagy már kapcsolom a tollat és elő a csekkfüzetet.
Mondok egy példát.
Faterom a munkáját kora tavasztól késő őszig, amihez nélkülözhetetlen a kisteherje, Peugeot Boxer, ami télen ugye a garázsban áll. Télen maximum 7szer használja egy 7 km-s szakaszon oda vissza.
Most ezért kellene vennie egy garnitúra téli gumit? Elvileg 5 évente bármennyire kopott vagy sem cserélni kell. Ez alapján 1mm se lesz elhasználva 5 év alatt. Mégis dobd ki, vegyél újat. Ha jön egy ilyen szabály, és nincs télid és azon a 4 km-n megállít a  police nem fogja érdekelni, hogy te mennyit használod.
Kérdem én, hol lenne ez jó?
És itt nem arról van szó, hogy az ember skót, hanem, hogy ismeri azt a szót, hogy FELESLEGES.  Shocked

Hozzáteszem, van a mondimon téli. Csak ugye ha annyira liberális világot élünk, akkor a polgár hagy döntse már el magának, hogy költ rá vagy nem?
Ha balesetet okoz, akkor bizony én is azt mondom, hogy viselje a következményeket, plusz biztosító mutasson be.

Kövezzetek meg, de nekem ez a véleményem.  integet2 integet2
MAjdnem korrekt. Ámha neagyjisten (és tényleg ne) édesapád a boxerrel egy 20 millás kocsit lealáz télen, és az általad írt megoldás miatt neki kell kicsengetnie, vagy beperlik, elárverezik utána alóla a házát, mindenét, hogy ki tudja fizetni, akkor is ez a vélemény? Nem kötözködésképp...

Esetleg megoldás lehetne a 4évszakos gumi, és abból elég akkor egy garnitúra.
Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #14556 Dátum: 2012.02.15 szerda, 12:58:20 »

Mondok egy példát.
Faterom a munkáját kora tavasztól késő őszig, amihez nélkülözhetetlen a kisteherje, Peugeot Boxer, ami télen ugye a garázsban áll. Télen maximum 7szer használja egy 7 km-s szakaszon oda vissza.
Most ezért kellene vennie egy garnitúra téli gumit?

Igen, ezért kellene venni. Mondok rá egy ellenpéldát: ha azon a 7 km-es szakaszon sétál az út mellett a gyerekem, és a faterod megcsúszik a nyárigumival??? Munkaautóra mégszigorúbban venném.

Illetve őszintén: soha nem használja, egyszer sem, véletlenül sem azon a 7 km-es szakaszon kívül??

(Na látod...)
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #14557 Dátum: 2012.02.15 szerda, 13:00:06 »

Általánosságba beszélek nem a szélsőséges esetekről még ha nem is úgy tűnt. Tudom én is, h sok helyen van baj, nem is kicsi! És én sem azokhoz tartozom akik mindent meg tudnak venni, és néha van olyan is, h üres a zsebem!  wave
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #14558 Dátum: 2012.02.15 szerda, 13:03:42 »

Azért ez nem így működik, hogy na mindenki vegyen téligumit, vagy már kapcsolom a tollat és elő a csekkfüzetet.
Mondok egy példát.
Faterom a munkáját kora tavasztól késő őszig, amihez nélkülözhetetlen a kisteherje, Peugeot Boxer, ami télen ugye a garázsban áll. Télen maximum 7szer használja egy 7 km-s szakaszon oda vissza.
Most ezért kellene vennie egy garnitúra téli gumit? Elvileg 5 évente bármennyire kopott vagy sem cserélni kell. Ez alapján 1mm se lesz elhasználva 5 év alatt. Mégis dobd ki, vegyél újat. Ha jön egy ilyen szabály, és nincs télid és azon a 4 km-n megállít a  police nem fogja érdekelni, hogy te mennyit használod.
Kérdem én, hol lenne ez jó?

erre még a használt téli is jobb lenne, mint a nyári ...
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #14559 Dátum: 2012.02.15 szerda, 13:05:29 »

az a baj lenézed a szegényebb réteget. magadhoz hasonlitasz mindenkit ami neked nem sikerül az nem jelenti azt,hohy másnak sem.

Nem nézek én le senkit, meg azt se felejtettem el honnan jöttem.  A második mondatot azt nem értem?!
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #14560 Dátum: 2012.02.15 szerda, 13:07:51 »

Igen, ezért kellene venni. Mondok rá egy ellenpéldát: ha azon a 7 km-es szakaszon sétál az út mellett a gyerekem, és a faterod megcsúszik a nyárigumival??? Munkaautóra mégszigorúbban venném.

Illetve őszintén: soha nem használja, egyszer sem, véletlenül sem azon a 7 km-es szakaszon kívül??

(Na látod...)

Már azt hittem egyedül vagyok a véleményemmel.  De lehet mostmár ketten gondoljuk rosszul Wink
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #14561 Dátum: 2012.02.15 szerda, 13:08:23 »

Azért ez nem így működik, hogy na mindenki vegyen téligumit, vagy már kapcsolom a tollat és elő a csekkfüzetet.
Mondok egy példát.
Faterom a munkáját kora tavasztól késő őszig, amihez nélkülözhetetlen a kisteherje, Peugeot Boxer, ami télen ugye a garázsban áll. Télen maximum 7szer használja egy 7 km-s szakaszon oda vissza.
Most ezért kellene vennie egy garnitúra téli gumit? Elvileg 5 évente bármennyire kopott vagy sem cserélni kell. Ez alapján 1mm se lesz elhasználva 5 év alatt. Mégis dobd ki, vegyél újat. Ha jön egy ilyen szabály, és nincs télid és azon a 4 km-n megállít a  police nem fogja érdekelni, hogy te mennyit használod.
Kérdem én, hol lenne ez jó?
És itt nem arról van szó, hogy az ember skót, hanem, hogy ismeri azt a szót, hogy FELESLEGES.  Shocked

Hozzáteszem, van a mondimon téli. Csak ugye ha annyira liberális világot élünk, akkor a polgár hagy döntse már el magának, hogy költ rá vagy nem?
Ha balesetet okoz, akkor bizony én is azt mondom, hogy viselje a következményeket, plusz biztosító mutasson be.

Kövezzetek meg, de nekem ez a véleményem.  integet2 integet2

Ésszel kell csinálni*, mint az osztrákoknál. Itt novembertől márciusig kötelező a téli gumi, ha téliesek az útviszonyok. Azaz száraz, vagy fagypont fölött csak vizes úton januárban is szambázhat bárki nyári gumival! Persze ha elkezd esni a hó, akkor leparkol, és alkalmasint csak tavasszal megy tovább, ez benne van a pakliban.

AndyA

* Na, majd pont ez fog .hu ésszel rendeződni...
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #14562 Dátum: 2012.02.15 szerda, 13:17:53 »

Csak ugye ha annyira liberális világot élünk, akkor a polgár hagy döntse már el magának, hogy költ rá vagy nem?
Ha balesetet okoz, akkor bizony én is azt mondom, hogy viselje a következményeket, plusz biztosító mutasson be.

Nagyon nem mentem bele a témába, és csak a kiemelt gondolatmenethez fűzném hozzá a véleményemet.

Nem egy zárt pályán autózol, ahol csak magadban okozhatsz kárt! Tetszik érteni?
Felelősséggel tartoznuk egymásért is, és amit csak tudunk, meg kell előzni, ki kell küszöbölni.
Úgy értem, még akkor is ha nem írja elő semmi, és senki nem rágja a szánkba, akkor is!  wave

Ugyan ilyen marhaság, nem köti be a gyereket/nem rakja gyerekülésbe, vagy magát nem köti be, mert csak a szomszéd utcába, megy. vagy nem köti be magát mert "erre felé úgy sincs rendőr". Nem azért kell az ővet használni, hogy a rendőr ne bűntessen meg.
Baleset az első sarkon is érhet, ha belédront egy barom. És akkor borul a szomszéd utcás elmélet, meg a többi is.
« Utoljára szerkesztve: 2012.02.15 szerda, 13:23:08 írta Styleair » Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #14563 Dátum: 2012.02.15 szerda, 13:25:34 »

MAjdnem korrekt. Ámha neagyjisten (és tényleg ne) édesapád a boxerrel egy 20 millás kocsit lealáz télen, és az általad írt megoldás miatt neki kell kicsengetnie, vagy beperlik, elárverezik utána alóla a házát, mindenét, hogy ki tudja fizetni, akkor is ez a vélemény? Nem kötözködésképp...

Esetleg megoldás lehetne a 4évszakos gumi, és abból elég akkor egy garnitúra.
Nem kötözködésképpen vettem nyugi. Smiley Akkor bizony igen sz@rság van, de ez ugyanúgy téli gumival is megtörténhet.
A baj az,hogy ennek az érmének sok oldala van.
- Ha nyárival megy az ember, tudja, hogy szarabb a tapadás, óvatosabban megy, nincs semmi baj.
- télivel kicsit magabiztosabb, könnyen áteshet a ló túloldalára
- nyári nem elég az adott körülményekhez és nem elég lassú/óvatos
- téli normálisan megy és ugyanúgy meg van az esély, hogy semmi baj ne történjen.

A 4évszakoshoz meg csak annyit fűzök, hogy biztos ismeritek azt a mondást, hogy "mindenből egy keveset, de semmiből nem eleget."  Sad Smiley

Igen, ezért kellene venni. Mondok rá egy ellenpéldát: ha azon a 7 km-es szakaszon sétál az út mellett a gyerekem, és a faterod megcsúszik a nyárigumival??? Munkaautóra mégszigorúbban venném.

Illetve őszintén: soha nem használja, egyszer sem, véletlenül sem azon a 7 km-es szakaszon kívül??

(Na látod...)
Őszintén. Smiley Soha. A munkán kívűlihez, van szgk. téligumival.  Wink
Értem én a példát, de ha ennyire a példáknál vagyunk az embernek kocsiba se kell ülni,hogy meg legyen a baj. Lent áll most nekem az albérlet alatt az utcán a vas és fél óránként kinézek, hogy nem csúszott e valaki véletlen bele.
A baj megtörténhet akár 100 m megtett út után is, nem erről van szó. Csak ugye kisebb az esély mintha az ember 1000 km-eket tesz meg egy szezon alatt.
Hiába is taglaljuk az ilyen kérdéseket, mert mindig ott lesz egy újabb kérdést meg nem szülő kérdés, a bizonyos " és mi van ha".
(isten ments, hogy bármi baja legyen a gyermekednek)
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #14564 Dátum: 2012.02.15 szerda, 13:29:58 »

Nagyon nem mentem bele a témába, és csak a kiemelt gondolatmenethez fűzném hozzá a véleményemet.

Nem egy zárt pályán autózol, ahol csak magadban okozhatsz kárt! Tetszik érteni?
Felelősséggel tartoznuk egymásért is, és amit csak tudunk, meg kell előzni, ki kell küszöbölni.
Úgy értem, még akkor is ha nem írja elő semmi, és senki nem rágja a szánkba, akkor is!  wave

Ugyan ilyen marhaság, nem köti be a gyereket/nem rakja gyerekülésbe, vagy magát nem köti be, mert csak a szomszéd utcába, megy. vagy nem köti be magát mert "erre felé úgy sincs rendőr". Nem azért kell az ővet használni, hogy a rendőr ne bűntessen meg.
Baleset az első sarkon is érhet, ha belédront egy barom. És akkor borul a szomszéd utcás elmélet, meg a többi is.
teljes mértékben egyetértek veled. bizonyos részben. de én úgy vélem, ha az ember kellőképpen figyel, akkor nagyon csekély arra az esély, hogy másokban kárt tegyen.
úgy látom, hogy egy elég nagy lavinát indítottam el, és nem sokan értenek velem a bizonyos példa mentén haladva egyet. ezért is számítottam a kövezésre.  Smiley Smiley

a biztonsági övet én még akkor is bekötöm ha az udvarr állok ki lemosni a kocsit (gyakran ki is röhögnek emiatt)
de a biztonsági öv nem szeretők mellé állva, ha elmulasztod a használatot, hogyan is tehetsz kárt a többi közlekedőben?
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #14565 Dátum: 2012.02.15 szerda, 13:36:27 »

...de a biztonsági öv nem szeretők mellé állva, ha elmulasztod a használatot, hogyan is tehetsz kárt a többi közlekedőben?
Nekicsapódsz a kocsiddal az oszlopnak, kirepülsz a szélvédőn és elsodorsz egy járókelőt, akit a kocsi nem talált volna el, mert megállította az oszlop.
De ez is szélsőséges eset.
Naplózva
Hyperborg
Vendég
« Új hozzászólás #14566 Dátum: 2012.02.15 szerda, 13:40:07 »

a biztonsági övet én még akkor is bekötöm ha az udvarr állok ki lemosni a kocsit (gyakran ki is röhögnek emiatt)
de a biztonsági öv nem szeretők mellé állva, ha elmulasztod a használatot, hogyan is tehetsz kárt a többi közlekedőben?

Hozzáfűzném, hogy utána meg az adóból kell finanszírozni olyan hülyeséget, ami egy szimpla becsatolással elkerülhető lett volna ...
Naplózva
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #14567 Dátum: 2012.02.15 szerda, 14:19:12 »

Nekicsapódsz a kocsiddal az oszlopnak, kirepülsz a szélvédőn és elsodorsz egy járókelőt, akit a kocsi nem talált volna el, mert megállította az oszlop.
De ez is szélsőséges eset.
hát ez tényleg elég szélsőséges. meg valamennyire hihetetlennek is tűnik. Cheesy

Hozzáfűzném, hogy utána meg az adóból kell finanszírozni olyan hülyeséget, ami egy szimpla becsatolással elkerülhető lett volna ...
ezt nem igazán értem.  Roll Eyes angel
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #14568 Dátum: 2012.02.15 szerda, 17:20:09 »

MAjdnem korrekt. Ámha neagyjisten (és tényleg ne) édesapád a boxerrel egy 20 millás kocsit lealáz télen, és az általad írt megoldás miatt neki kell kicsengetnie, vagy beperlik, elárverezik utána alóla a házát, mindenét, hogy ki tudja fizetni, akkor is ez a vélemény? Nem kötözködésképp...

Esetleg megoldás lehetne a 4évszakos gumi, és abból elég akkor egy garnitúra.
bevezetném a 20 millás autó tulajoknak,hogy magukra vessenek ha ilyen drága autóval nem félnek kigurulni az utcára  eplus2

járjon az is mondival  taps
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #14569 Dátum: 2012.02.15 szerda, 17:25:00 »

Igen, ezért kellene venni. Mondok rá egy ellenpéldát: ha azon a 7 km-es szakaszon sétál az út mellett a gyerekem, és a faterod megcsúszik a nyárigumival??? Munkaautóra mégszigorúbban venném.

Illetve őszintén: soha nem használja, egyszer sem, véletlenül sem azon a 7 km-es szakaszon kívül??

(Na látod...)
és mivan ha téligumival csuszik meg?akkol nem leszel dühös .nállatok törvény szerü az,hogy a nyári gumival kötelezö megcsuszni?
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #14570 Dátum: 2012.02.15 szerda, 17:30:34 »

Nagyon nem mentem bele a témába, és csak a kiemelt gondolatmenethez fűzném hozzá a véleményemet.

Nem egy zárt pályán autózol, ahol csak magadban okozhatsz kárt! Tetszik érteni?
Felelősséggel tartoznuk egymásért is, és amit csak tudunk, meg kell előzni, ki kell küszöbölni.
Úgy értem, még akkor is ha nem írja elő semmi, és senki nem rágja a szánkba, akkor is!  wave

Ugyan ilyen marhaság, nem köti be a gyereket/nem rakja gyerekülésbe, vagy magát nem köti be, mert csak a szomszéd utcába, megy. vagy nem köti be magát mert "erre felé úgy sincs rendőr". Nem azért kell az ővet használni, hogy a rendőr ne bűntessen meg.
Baleset az első sarkon is érhet, ha belédront egy barom. És akkor borul a szomszéd utcás elmélet, meg a többi is.
ezt a felelös dumát az itt emlitett barmoknak mond ne annak aki ésszel közlekedik.aki nyári gumival hajt az nem feltétlen egyenlö a bolondal
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #14571 Dátum: 2012.02.15 szerda, 18:43:40 »

és mivan ha téligumival csuszik meg?akkol nem leszel dühös .nállatok törvény szerü az,hogy a nyári gumival kötelezö megcsuszni?

Nálunk nem törvényszerű, hogy nyári gumikkal megcsússzunk.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #14572 Dátum: 2012.02.15 szerda, 19:40:11 »

Nálunk nem törvényszerű, hogy nyári gumikkal megcsússzunk.
ezt igy gondolja egy gyorskorcsolyázó  wave
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #14573 Dátum: 2012.02.15 szerda, 20:11:57 »

No, megen egy benzin-dízel vita nyes.

Annyit azért hozzáfűznék, hogy tök mindegy milyen gumi van a kocsin - nyári avagy téli - ha az úttest jeges. Jégen mindkettő csúszik.
És télen - hóban - nem csak a nyárival, de a télivel is óvatosan kell közlekedni, mert nem tudhatod, mi van a hó alatt.
Uff, szerintem.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #14574 Dátum: 2012.02.15 szerda, 20:15:55 »

No, megen egy benzin-dízel vita nyes.

Annyit azért hozzáfűznék, hogy tök mindegy milyen gumi van a kocsin - nyári avagy téli - ha az úttest jeges. Jégen mindkettő csúszik.
És télen - hóban - nem csak a nyárival, de a télivel is óvatosan kell közlekedni, mert nem tudhatod, mi van a hó alatt.
Uff, szerintem.
Azért ez nem teljesen olyan.A télivel minden szituációban jobban lehet közlekedni.Jobban meglehet állni,és jobban el lehet indulni.Jobb az úton tarthatóság is.Ezen fölösleges vitázni,mert így van.Az hogy ki akar venni és ki nem,és miért,na az már a benzin-dízel vita.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #14575 Dátum: 2012.02.15 szerda, 20:32:11 »

Azért ez nem teljesen olyan.A télivel minden szituációban jobban lehet közlekedni.Jobban meglehet állni,és jobban el lehet indulni.Jobb az úton tarthatóság is.Ezen fölösleges vitázni,mert így van.Az hogy ki akar venni és ki nem,és miért,na az már a benzin-dízel vita.
worship Ámen.
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #14576 Dátum: 2012.02.15 szerda, 21:12:48 »

ezt a felelös dumát az itt emlitett barmoknak mond ne annak aki ésszel közlekedik.aki nyári gumival hajt az nem feltétlen egyenlö a bolondal

Én nem állítottam ilyet! mert ugye lehet, hogy nincsen rá pénze, megértem azt is.

"Nagyon nem mentem bele a témába, és csak a kiemelt gondolatmenethez fűzném hozzá a véleményemet."

Tehát a véleményemet mondom.

"Felelősséggel tartoznuk egymásért is, és amit csak tudunk, meg kell előzni, ki kell küszöbölni.
Úgy értem, még akkor is ha nem írja elő semmi, és senki nem rágja a szánkba, akkor is! "


Aláhúztam, a lényeget. Tehát azt gondolom, tegyünk meg mindent a biztonság érdekében, amire lehetőségünk van. Ez nem egyenlő azzal, hogy akinek nincs pénze téli gumra, az barom.

Nekem a Mondeohoz van téli gumim, mert szerencsés vagyok, hogy volt rá pénzem.
A 20 éves Fiestánkra is van külön téli gumi garnitúra.
Az előző Mondeomhoz is volt. És az első autónk, ami egy 22 éves Escort volt, arra is volt téli gumi.
Én pl Az autó vásárlásnál is úgy kalkulálok mindíg, hogy gumit venni kell majd hozzá (jó gumikkal nehéz használtautót venni), és ezért azt a rendelkezésre álló keretből levonom, és úgy keresek autót.

Egyszer majd amikor a Fiestát le tudjuk cserélni, egy fiatalabbra, akkor is bele fogom kalkulálni a gumikat a ktsg-ekbe, és ha úgy meg lesz rá a keret, akkor lesz csak csere. Ami nem tudom mikor lesz, addig ezt tartjuk rendben.

Úgy vagyok vele, hogy ha pl. egy közlekedési szituációban nekem van elsőbbségem és mégis bejön elém valaki, vagy beugrik egy figyelmetlen gyerek, akkor jól jöhet a rövidebb fékút a téliguminak köszönhetően. Tehát hiába lenne nekem igazam, akkor is megpróbálom kikerülni a barmokat, mert, hogyha személyi sérülés nem is történik, akkor is macera biztositózni, rendőrt hívni, bizonygatni, utána járni, javíttatni, idegeskedni, stb. Személyi sérülésről nem is beszélve, ugye ha nem vagyok hibás és elütök valakit, az lelkileg akkor is megvisel, legalábbis engem.

Ez az én gondolkodás módom, véleményem, nem eröltetem rá senkire, csak megosztottam veletek!
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #14577 Dátum: 2012.02.15 szerda, 21:23:10 »

Ehhez kapcsolódóan érdekesség (hógumi-téligumi), hogy az itthon kapható téligumi még a gyártók szerint sem hógumi, hanem víz/latyakgumi.

Az itthon kapható gumik jelölése M+S és egy hópihe. Az M+S azt jelenti, hogy Mud + Snow, azaz sár és hó.

A hópihét nem fejtem ki. Az sem vizet jelent, sem latyakot.


Válasz
Svédországban a téligumi teszt úgy néz ki, hogy három kategória:
Szegecselt "északi típusú" téligumi (Pl Nokia Hakkapeliitta, Continental IceContact)
"Északi típusú" téligumi (Pl Continental VikingContact 5, Michelin X-Ice XI2)
"Kontinentális" téligumi (Bármelyik itthon kapható gumi)


Ehhez azt is tudni kell, hogy Svédország északabbi részén nem takarítják az utat, hanem döngölik. Azaz az autó nem aszfalton fut, hanem döngölt havon.

A nagyobb gumigyáraknak valóban vannak olyan típusú gumijai, amiket ilyen utakra terveztek. Ezek Magyarországon teljesen használhatatlanok.

Ez azonban nem tartotta vissza a Tesco árubeszerzőit, hogy egy nagyobb tétel Pirelli Carving gumit tegyenek ki a pultra. A Carving tipikusan nordic gumi, ott van bennük a szögek foglalata...
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #14578 Dátum: 2012.02.15 szerda, 21:35:14 »

ezt a felelös dumát az itt emlitett barmoknak mond ne annak aki ésszel közlekedik.aki nyári gumival hajt az nem feltétlen egyenlö a bolondal

Nem hát! De a felelőtlennel igen. wave  Ki kell próbálni mekkora a különbség a 2 közt.  És ahogy Styleair írta, bele kell kalkulálni a költségekbe.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #14579 Dátum: 2012.02.15 szerda, 23:24:40 »

tök mindegy milyen gumi van a kocsin - nyári avagy téli - ha az úttest jeges. Jégen mindkettő csúszik.
és sztem ez az arany középút. Smiley
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
Hyperborg
Vendég
« Új hozzászólás #14580 Dátum: 2012.02.15 szerda, 23:28:03 »

és sztem ez az arany középút. Smiley

Szerintem az aranyon jobban csúszik mint a bitumenen ...
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #14581 Dátum: 2012.02.15 szerda, 23:30:53 »

és sztem ez az arany középút. Smiley
hát nekem hiába volt ma téli gumi a kocsin, ma ahogy fordultam az ótemetőről a csapóra szépen el is ment keresztbe, pedig lassan mentem Smiley legalább látványosra sikerült Grin

meg annak a civicnek is hiába volt, aki belémcsúszott Cheesy Grin
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #14582 Dátum: 2012.02.15 szerda, 23:36:09 »

hát nekem hiába volt ma téli gumi a kocsin, ma ahogy fordultam az ótemetőről a csapóra szépen el is ment keresztbe, pedig lassan mentem Smiley legalább látványosra sikerült Grin

meg annak a civicnek is hiába volt, aki belémcsúszott Cheesy Grin

Belédmentek?... szomoru1
Naplózva
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #14583 Dátum: 2012.02.15 szerda, 23:36:39 »

meg annak a civicnek is hiába volt, aki belémcsúszott Cheesy Grin
ez egy újabb korcsolya bajnok vagy még az előző heti? Cheesy
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #14584 Dátum: 2012.02.15 szerda, 23:37:34 »

Belédmentek?... szomoru1
jah, mondjuk nem vészes, csak szétpattant a hátó lökös vigyor3 a kp amit kaptam érte, meg fedezi az ST fényezését eplus2
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #14585 Dátum: 2012.02.15 szerda, 23:38:54 »

ez egy újabb korcsolya bajnok vagy még az előző heti? Cheesy
még ugyan az vigyor3 pedig ma is vadásztam eplus2 de nem volt fogás Sad
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #14586 Dátum: 2012.02.15 szerda, 23:41:34 »

ez egy újabb korcsolya bajnok vagy még az előző heti? Cheesy
küldtem pü-t, megkaptad??
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #14587 Dátum: 2012.02.15 szerda, 23:41:46 »

jah, mondjuk nem vészes, csak szétpattant a hátó lökös vigyor3 a kp amit kaptam érte, meg fedezi az ST fényezését eplus2

Hát,akkor jól jártál vele  taps
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #14588 Dátum: 2012.02.15 szerda, 23:42:56 »

Hát,akkor jól jártál vele  taps
én teljesen nyes amint meglátta a kárbejelntős lapot már nyitotta is a pénztárcáját...gondolom nem sűrűn volt kgfb-je...
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #14589 Dátum: 2012.02.15 szerda, 23:45:26 »

küldtem pü-t, megkaptad??
jaja megvan. Smiley

még ugyan az vigyor3 pedig ma is vadásztam eplus2 de nem volt fogás Sad
szegény gyerek, biztos tönkrement a lelkivilágod. pedig néhány ilyen kisebb koccos madarat összeszednél,mint a múltkori, mindig lenne miből valami apróságot újítanod  eplus2 eplus2
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #14590 Dátum: 2012.02.15 szerda, 23:46:21 »

jaja megvan. Smiley
szegény gyerek, biztos tönkrement a lelkivilágod. pedig néhány ilyen kisebb koccos madarat összeszednél,mint a múltkori, mindig lenne miből valami apróságot újítanod  eplus2 eplus2

Szerintem ne add neki a tippeket,mert vérszemet kap a végén... taps
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #14591 Dátum: 2012.02.15 szerda, 23:51:00 »

jaja megvan. Smiley
szegény gyerek, biztos tönkrement a lelkivilágod. pedig néhány ilyen kisebb koccos madarat összeszednél,mint a múltkori, mindig lenne miből valami apróságot újítanod  eplus2 eplus2
az apróságokon már túl vagyok, már el tudok úgy menni Motorcrafthoz, hogy nem azt nézem, hogy mit lehetne még upgradelni  Grin
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #14592 Dátum: 2012.02.15 szerda, 23:52:06 »

Szerintem ne add neki a tippeket,mert vérszemet kap a végén... taps
annyit egy kis koccal már nem lehet összeszedni, mint amennyi kéne a pár fentmaradt tervre Grin
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #14593 Dátum: 2012.02.16 csütörtök, 01:25:39 »

Szerintem ne add neki a tippeket,mert vérszemet kap a végén... taps
sanszos  nyes
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #14594 Dátum: 2012.02.16 csütörtök, 09:04:16 »

Az itthon kapható gumik jelölése M+S és egy hópihe. Az M+S azt jelenti, hogy Mud + Snow, azaz sár és hó.

A hópihét nem fejtem ki. Az sem vizet jelent, sem latyakot.



Ehhez azt is tudni kell, hogy Svédország északabbi részén nem takarítják az utat, hanem döngölik. Azaz az autó nem aszfalton fut, hanem döngölt havon.

A nagyobb gumigyáraknak valóban vannak olyan típusú gumijai, amiket ilyen utakra terveztek. Ezek Magyarországon teljesen használhatatlanok.

Ez azonban nem tartotta vissza a Tesco árubeszerzőit, hogy egy nagyobb tétel Pirelli Carving gumit tegyenek ki a pultra. A Carving tipikusan nordic gumi, ott van bennük a szögek foglalata...


Tisztában vagyok a hópihe jelentésével. Ahogy azzal is, hogy ahova az első két kategória való, ott nem aszfalton járnak a kocsik.
Nem azt mondtam, hogy nem alkalmas havon közlekedésre az itthon kapható téli gumi, hanem hogy inkább van
latyakban/vízben való használatra optimalizálva, mint hóra. Mindezt arra írtam, hogy sok magyar azt hiszi, hogy a téligumi=hógumi.
Naplózva
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #14595 Dátum: 2012.02.16 csütörtök, 09:36:28 »

Nem azt mondtam, hogy nem alkalmas havon közlekedésre az itthon kapható téli gumi, hanem hogy inkább van
latyakban/vízben való használatra optimalizálva, mint hóra. Mindezt arra írtam, hogy sok magyar azt hiszi, hogy a téligumi=hógumi.

Ez nem olyan egyértelmű. Igazából a teszteredmények számítanak, de ránézésre is sokminden kiderül egy gumiról.

Azok a téligumik, amik kicsit hunyorítva nyári guminak néznek ki, azaz széles hosszanti vízelvezető mintájuk van, azoknak valóban kisebb felület jut a friss hóba "belemarni". A széles mintaelem gyorsan megtelik hóval, és ezután nem vesz részt a tapadásban. Ilyen pl. a friss Pirelli Snowcontrol 2. Ezekhez nem hülyeség hóláncot tenni a csomagtartóba.

Azok a téligumik, amiknek a mintázata hunyorítva inkább fogaskerekek rendszerének tűnik, azok kellően meg tudnak kapaszkodni friss (mély) hóban is. Ilyen pl. a Bridgestone Blizzak LM25.

Szintén javítható a havas úton való manőverezőképesség a keskenyebb gumik használatával. Ha megnézitek a téli rallye versenyek összefoglalóit, havas terepen kifejezetten virsligumikat használnak a versenyautókon is.

(Ha valaki megírja, hogyan tudok a saját gépemről képet feltölteni, akkor képen is mutatok mintázatokat.)

Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #14596 Dátum: 2012.02.16 csütörtök, 09:52:49 »

Ez nem olyan egyértelmű. Igazából a teszteredmények számítanak, de ránézésre is sokminden kiderül egy gumiról.

Azok a téligumik, amik kicsit hunyorítva nyári guminak néznek ki, azaz széles hosszanti vízelvezető mintájuk van, azoknak valóban kisebb felület jut a friss hóba "belemarni". A széles mintaelem gyorsan megtelik hóval, és ezután nem vesz részt a tapadásban. Ilyen pl. a friss Pirelli Snowcontrol 2. Ezekhez nem hülyeség hóláncot tenni a csomagtartóba.

Azok a téligumik, amiknek a mintázata hunyorítva inkább fogaskerekek rendszerének tűnik, azok kellően meg tudnak kapaszkodni friss (mély) hóban is. Ilyen pl. a Bridgestone Blizzak LM25.

Szintén javítható a havas úton való manőverezőképesség a keskenyebb gumik használatával. Ha megnézitek a téli rallye versenyek összefoglalóit, havas terepen kifejezetten virsligumikat használnak a versenyautókon is.

(Ha valaki megírja, hogyan tudok a saját gépemről képet feltölteni, akkor képen is mutatok mintázatokat.)



www.kephost.com, feltöltöd, és a kapott linket bemásolod a leveledbe, soronként egyet.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #14597 Dátum: 2012.02.16 csütörtök, 10:05:50 »


Azok a téligumik, amik kicsit hunyorítva nyári guminak néznek ki, azaz széles hosszanti vízelvezető mintájuk van, azoknak valóban kisebb felület jut a friss hóba "belemarni". A széles mintaelem gyorsan megtelik hóval, és ezután nem vesz részt a tapadásban. Ilyen pl. a friss Pirelli Snowcontrol 2. Ezekhez nem hülyeség hóláncot tenni a csomagtartóba.

Azok a téligumik, amiknek a mintázata hunyorítva inkább fogaskerekek rendszerének tűnik, azok kellően meg tudnak kapaszkodni friss (mély) hóban is. Ilyen pl. a Bridgestone Blizzak LM




Én nem próbáltam ki minden téli gumit, de Pirelli snowcontroll 2.-m van 2010-es  és nagyon jó vele menni mindenféle körülmény között. Bátran közlekedek vele, 1x sem csúsztam meg és meg is álltam mindig amikor kellett. A hó kijön belőle, nagy része az úton marad.  Kipróbáltam láncal is de rosszabb volt. Gagyi volt a lánc. 
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #14598 Dátum: 2012.02.16 csütörtök, 15:16:42 »

Ez nem olyan egyértelmű. Igazából a teszteredmények számítanak, de ránézésre is sokminden kiderül egy gumiról.

Azok a téligumik, amik kicsit hunyorítva nyári guminak néznek ki, azaz széles hosszanti vízelvezető mintájuk van, azoknak valóban kisebb felület jut a friss hóba "belemarni". A széles mintaelem gyorsan megtelik hóval, és ezután nem vesz részt a tapadásban. Ilyen pl. a friss Pirelli Snowcontrol 2. Ezekhez nem hülyeség hóláncot tenni a csomagtartóba.

Azok a téligumik, amiknek a mintázata hunyorítva inkább fogaskerekek rendszerének tűnik, azok kellően meg tudnak kapaszkodni friss (mély) hóban is. Ilyen pl. a Bridgestone Blizzak LM25.

Szintén javítható a havas úton való manőverezőképesség a keskenyebb gumik használatával. Ha megnézitek a téli rallye versenyek összefoglalóit, havas terepen kifejezetten virsligumikat használnak a versenyautókon is.

(Ha valaki megírja, hogyan tudok a saját gépemről képet feltölteni, akkor képen is mutatok mintázatokat.)



Nekem Bridgestone Blizzak van elöl igaz LM20 és nem 25, de nagyon meg vagyok vele elégedve.
Nagyon jól fognak és alig kopnak. Tavaly hátul voltak idén pedig elöl és semmi változás.
Tavaly elöl Semperit Sportgrip volt és "elég sokat kopott. Idén hátul azok is elég jól muzsikálnak.
Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #14599 Dátum: 2012.02.16 csütörtök, 15:21:00 »

hamár itt tartunk. Ki milyen kerék nyomással közlekedik télen? (persze mindenki tudja, hogy terhelés függő, de mi az az általános terhelés amivel jár és milyen nyomást választott hozzá).

Lehet, hogy az enyém alacsony, de elöl 2.5, hátul 2.3. 16" normál méret.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 285 286 287 288 289 290 291 [292] 293 294 295 296 297 298 299 ... 555   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.118 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.