Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.04 szombat, 22:59:38 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 293 294 295 296 297 298 299 [300] 301 302 303 304 305 306 307 ... 555   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Felnik, gumik  (Megtekintve 6569907 alkalommal)
0 Felhasználó és 39 vendég van a témában
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #14950 Dátum: 2012.03.06 kedd, 09:53:32 »

Nagyon sok gumi "szobságból" kerül le a kocsikról: emberünk vesz egy új autót, de nem költ a drága, gyári felnire. Aztán a következő pár hónapban rájön, hogy mégiscsak kéne vmi alufelni, de akkor már nagyobb, így elkocog a gumishoz, vagy felüti az aprókat és szerez felnit. De erre már nem vesz új gumit, inkább a gumisnál valami hasonló okból levetett gumit rakat fel, de próbálja beszámíttatni a saját majdnem új szettjét. Így az meg majd valaki másnak a kocsiján landol.
Vettem már én is használt gumit, de volt is, amivel szívtam, hiába a jó minta, így egy ideje csakis új gumi.
Motorra előfordul, hogy használt gumi megy fel, de az csakis ismerős forrásból, ellenőrzött körülmények között használt, leginkább edzőgumik. Bár most azon is újonnan vett gumi feszít!
Sokáig én se vettem volna használt gumit, aztán pont egy olyan pillanatban kaptam defektet a nyári 18"-os gumikkal, amikor épp nem volt pénzem egy őj szettre. Ott azért 50e körül van darabja a jobbaknak. Vagy akár még több is... Gyorsan kellett valami megoldás, és a Vaterán találtam egy szett Conti SportContact3 gumit, akkor 3 éves volt. A 4-et adták 44e Ft-ért. Mondtam csak akkor fizetem ki, ha a gumisom átnézte, jónak ítélte, feltette, centírozta, és akkor is megfelelő. Az eladó vállalta. Ez volt 2010 áprilisban. 2 szezont leszaladtam vele, és még idén nyárra is elég lesz. Jövőre kell újabb szett. Nyár végén elkezdem majd nézni a használt gumikat, mert akkor a télire cserélésnél hátha felszabadul pár jó szett.
A télit 2011 áprilisában vettem, ugyanezekkel a feltételekkel. Gumisom feltette, megnézte, hibátlannak ítélte, én meg kifizettem az eladónak. Most télen már ezek a használt téliek voltak fent, és tökéletesek. 16"-os Conti TS830-asok. Ezek újonnan 25-30e körül vannak /db. Én a 4-et vettem 18e-ért. 2009-es gumik. És még 2 szezon bennük van.

Tehát lehet venni használt gumit, csak körültekintően kell, és gumissal egyeztetve. Nem vidékről futárral felhozatva, előre utalva, mert akkor ha baj van vele, nem nagyon lehet mit csinálni.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #14951 Dátum: 2012.03.06 kedd, 11:00:33 »

Nagyon sok gumi "szobságból" kerül le a kocsikról: emberünk vesz egy új autót, de nem költ a drága, gyári felnire. Aztán a következő pár hónapban rájön, hogy mégiscsak kéne vmi alufelni, de akkor már nagyobb, így elkocog a gumishoz, vagy felüti az aprókat és szerez felnit. De erre már nem vesz új gumit, inkább a gumisnál valami hasonló okból levetett gumit rakat fel, de próbálja beszámíttatni a saját majdnem új szettjét. Így az meg majd valaki másnak a kocsiján landol.
Vettem már én is használt gumit, de volt is, amivel szívtam, hiába a jó minta, így egy ideje csakis új gumi.
Motorra előfordul, hogy használt gumi megy fel, de az csakis ismerős forrásból, ellenőrzött körülmények között használt, leginkább edzőgumik. Bár most azon is újonnan vett gumi feszít!
Pedig a motoron még nagyobb para a "rossz" gumi mint ha autóra vennél egy használt szettet  szomoru1
Ott aztán a kanyarban tényleg minden a tapadáson múlik!
Nálunk fater 5000km-ként gumit cserél! A kocsit meg leszharja  vigyor3
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #14952 Dátum: 2012.03.06 kedd, 11:01:50 »

Hát igen. Sok van mellette és ellene is. Bár tény, hogy most én is használt gumin szaladgálok, mert a felnin voltak jó gumik. 4 évesek, de még az idei szezont (és minta alapján a következőt is) el tudják menni. A gumis azt mondta, hogy rendben vannak én meg kipróbáltam. Nem húz, nem zakatol. Szóval egyenlőre jó.

Mondjuk bazi jó egy 0km-es gumin startolni, de ebben a méretben már tényleg drágák. Mostantól nyáriban nekem isa 18-ast kell nézni.

Mondják, hogy a futómű beállítás miatt nem mindegy a használt gumi, de ha egyformán van kopva, akkor ugyan az, mintha egy 0km.-est raknék fel. Bár nem értek hozzá.

A legnagyobb probléma mindig az, hogy nemlehet tudni ki, mennyirepadkázta... a gumit és ezértnincsenek-e gondok a fém szálakkal.
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #14953 Dátum: 2012.03.06 kedd, 11:02:50 »

Pedig a motoron még nagyobb para a "rossz" gumi mint ha autóra vennél egy használt szettet  szomoru1
Ott aztán a kanyarban tényleg minden a tapadáson múlik!
Nálunk fater 5000km-ként gumit cserél! A kocsit meg leszharja  vigyor3

Mondjuk mocira én mindig új gumit veszek.  Metzeler Turance
Naplózva
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #14954 Dátum: 2012.03.06 kedd, 11:15:31 »

Mondjuk mocira én mindig új gumit veszek.  Metzeler Turance
FAter Bridgestone Battlax-ot vesz rá...ezzel adták ez vált be  vigyor3
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #14955 Dátum: 2012.03.06 kedd, 11:26:40 »

Hát igen. Sok van mellette és ellene is. Bár tény, hogy most én is használt gumin szaladgálok, mert a felnin voltak jó gumik. 4 évesek, de még az idei szezont (és minta alapján a következőt is) el tudják menni. A gumis azt mondta, hogy rendben vannak én meg kipróbáltam. Nem húz, nem zakatol. Szóval egyenlőre jó.

Mondjuk bazi jó egy 0km-es gumin startolni, de ebben a méretben már tényleg drágák. Mostantól nyáriban nekem isa 18-ast kell nézni.

Mondják, hogy a futómű beállítás miatt nem mindegy a használt gumi, de ha egyformán van kopva, akkor ugyan az, mintha egy 0km.-est raknék fel. Bár nem értek hozzá.

A legnagyobb probléma mindig az, hogy nemlehet tudni ki, mennyirepadkázta... a gumit és ezértnincsenek-e gondok a fém szálakkal.
Igen, van benne rizikó. Ezért is vettem mindkét szettet úgy, hogy csak azután fizettem, hogy a gumis is rábólintott. Ha megsimogatja, megnézi, felfújja, centírozza, és ezek után is jónak néz ki, akkor olyan fene nagy baj már csak nem lehet. Azért nem mindegy, hogy egy 225/40 R18 nyári Conti szett 220e, vagy 44e. Az új szettet ha 7 évig használod, akkor évente ~31.500-ba került. A használt szettet ha 3 évig használom, akkor ~14.600-ba került évente. Ez még mindig fele ár évre lebontva.
Nyílván más az új gumi, ott a garancia, stb. Ha úgy adódik, hogy a következő gumicserénél lesz ennyi "felesleges" pénzem, akkor persze én is újakat fogok venni. Ha nem, akkor meg bújom majd a netet.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #14956 Dátum: 2012.03.06 kedd, 11:34:53 »

Igen, van benne rizikó. Ezért is vettem mindkét szettet úgy, hogy csak azután fizettem, hogy a gumis is rábólintott. Ha megsimogatja, megnézi, felfújja, centírozza, és ezek után is jónak néz ki, akkor olyan fene nagy baj már csak nem lehet. Azért nem mindegy, hogy egy 225/40 R18 nyári Conti szett 220e, vagy 44e. Az új szettet ha 7 évig használod, akkor évente ~31.500-ba került. A használt szettet ha 3 évig használom, akkor ~14.600-ba került évente. Ez még mindig fele ár évre lebontva.
Nyílván más az új gumi, ott a garancia, stb. Ha úgy adódik, hogy a következő gumicserénél lesz ennyi "felesleges" pénzem, akkor persze én is újakat fogok venni. Ha nem, akkor meg bújom majd a netet.

Egyetértek
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #14957 Dátum: 2012.03.06 kedd, 12:23:40 »

FAter Bridgestone Battlax-ot vesz rá...ezzel adták ez vált be  vigyor3

BT023, király!

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #14958 Dátum: 2012.03.06 kedd, 12:25:22 »

BT023, király!

AndyA
Mintából ítélve azthiszem azaz  nyes
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #14959 Dátum: 2012.03.06 kedd, 13:05:29 »

BT023, király!

AndyA

Próbáltátok már a Metzelert?
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #14960 Dátum: 2012.03.06 kedd, 13:07:43 »

Próbáltátok már a Metzelert?

Jó az is, de gyorsabban fogy. Smiley

Nekem meg túragépem van, ahol a nedves tapadás sem egészen mindegy, úgyhogy arra nekem nem találtak még ki jobbat a BT023-nál.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #14961 Dátum: 2012.03.06 kedd, 13:25:59 »

Jó az is, de gyorsabban fogy. Smiley

Nekem meg túragépem van, ahol a nedves tapadás sem egészen mindegy, úgyhogy arra nekem nem találtak még ki jobbat a BT023-nál.

AndyA

Én enduróval nyomom. Kipróbáltammár sok mindent.Ez vált be.Tény, hogy vizesen kicsit instabilabb, de az nem vészes.Viszont szárazon annyira atom stabil, hogy a GS-t lábtartóig bedöntve (utassal és nélküle is), atom stabilan kanyarodik. Sajna ami ennyire tapad, az jobban is kopik, de ez motorozás, nem munka, szóval azt én itt kevésbé veszem alapul.

A Metzeler Turance EXP viszont már vizesen is jó, csak éppen terepen lett vacak.
Naplózva
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #14962 Dátum: 2012.03.06 kedd, 13:32:28 »

Tehát lehet venni használt gumit, csak körültekintően kell, és gumissal egyeztetve. Nem vidékről futárral felhozatva, előre utalva, mert akkor ha baj van vele, nem nagyon lehet mit csinálni.

Ezzel maximálisan egyetértek.

(Csak így viszont kiderül, hogy nincs  is annyi kiváló minőségű használt gumi a piacon. Neked inkább szerencssés kezed van, hogy kétszer egymás után belenyúltál a tuttiba.)
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #14963 Dátum: 2012.03.06 kedd, 13:33:49 »

Nincs valami SportContact 45 ezer alatt?  szomoru1 A Hankook is szimpatikus, csak bizalmatlan vagyok.

Titkos tippem, csak itt, csak most, csak neked: a Dunlop SportMAXX TT.

Sportgumi, nem megy el annyit, mint egy Michelin Energy Saver, de egész pöpec kompromisszum a tapadás és a futásteljesítmény között.

Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #14964 Dátum: 2012.03.06 kedd, 13:40:51 »

Látom a sok-sok 80-90%-os gumi eladásokat. Mindamellett, hogy támogatom, mert az áruk igen jók, bár tudom a félelmeket is velük kapcsolatban. Nem tudom, hogy miért adnak el 80-90%-os gumit, ha az teljesen ép.

Amik eddig eszembe jutottak:
- összetört autó
- 5 évesnél idősebb gumi
- sokat állt gumi

A nagyon összeötrz autóknál általában legalább az egyik gumi is sérül, máris nincs meg a szett... Az 5 évesnél idősebb gumit nem szokás eladni, ha még nincs rajta öregedési nyom, és elég mély a mintaárok (az autósok 99 százaléka nem tudja, mennyi idős gumi van az autóján). A sokat állt gumi a mai logisztikai rendszerekben szinte kizárható, legalábbis a futó méretekben. (A Mondeók összes generációjának összes gyári mérete ilyen futó méret.)

A gyakorlatban sokan hibás (leginkább rendellenesen kopott, zajos) gumikat árulnak. Amikor párban árulnak gumit sok mintával, az mindig legyen gyanús!

Érzésem szerint rengeteg a lopott gumi is. Magyarországon évente 8-10 ezer autót lopnak el, szinte kizárólag bontásra. Mindenkinek van olyan ismerőse is, aki egy reggel kerék nélkül, felbakolva találta az autóját. Ez is évi pár ezer szett...

Vannak más források is, pl. valaki eladta az autóját, de a vevő nem alkudta bele a téli vagy nyári szettet, csak azt, ami az autón volt éppen.
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #14965 Dátum: 2012.03.06 kedd, 13:48:27 »

Ezzel maximálisan egyetértek.

(Csak így viszont kiderül, hogy nincs  is annyi kiváló minőségű használt gumi a piacon. Neked inkább szerencssés kezed van, hogy kétszer egymás után belenyúltál a tuttiba.)
Nem tagadom, hogy van benne egy adag mázli faktor is. A nyári szettnél sokat nem tököltem, kb. az első volt a SportContact3 amit találtam, megnézettem, jó volt, fizettem. Amúgyis benne volt ez a típus abban a 4-5-ben, amiket akartam. Meg hát gyorsan is kellett 4 új gumi.
A télit azt direkt április végén vettem, amikor a cserék már lementek, már vagy egy hónapja árulják a szetteket, pillanatnyilag senkit nem érdekelnek a téli gumik. Akkor nézelődtem, és megnéztem vagy 4-5 szettet. És ez a Conti TS830 szett nézett ki a legjobban. Itt volt időm, mert egészen októberig nem volt sürgős vennem. Így persze könnyebb válogatni.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #14966 Dátum: 2012.03.06 kedd, 13:49:30 »

A nagyon összeötrz autóknál általában legalább az egyik gumi is sérül, máris nincs meg a szett... Az 5 évesnél idősebb gumit nem szokás eladni, ha még nincs rajta öregedési nyom, és elég mély a mintaárok (az autósok 99 százaléka nem tudja, mennyi idős gumi van az autóján). A sokat állt gumi a mai logisztikai rendszerekben szinte kizárható, legalábbis a futó méretekben. (A Mondeók összes generációjának összes gyári mérete ilyen futó méret.)

A gyakorlatban sokan hibás (leginkább rendellenesen kopott, zajos) gumikat árulnak. Amikor párban árulnak gumit sok mintával, az mindig legyen gyanús!

Érzésem szerint rengeteg a lopott gumi is. Magyarországon évente 8-10 ezer autót lopnak el, szinte kizárólag bontásra. Mindenkinek van olyan ismerőse is, aki egy reggel kerék nélkül, felbakolva találta az autóját. Ez is évi pár ezer szett...

Vannak más források is, pl. valaki eladta az autóját, de a vevő nem alkudta bele a téli vagy nyári szettet, csak azt, ami az autón volt éppen.


Amikor a 19-est néztem (amiről letettem), akkor végül találtam egy 2008-as Phirelli Rosso-t, ami a raktárban volt, 0km-esen. Bazi akciósan adták volna. Elvileg sötét raktárban, rajta még a védőréteg. nem hiszem, hogy bármi baja lett volna.
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #14967 Dátum: 2012.03.06 kedd, 13:52:36 »

Amikor a 19-est néztem (amiről letettem), akkor végül találtam egy 2008-as Phirelli Rosso-t, ami a raktárban volt, 0km-esen. Bazi akciósan adták volna. Elvileg sötét raktárban, rajta még a védőréteg. nem hiszem, hogy bármi baja lett volna.

Most Én is találtam egy ilyet. 2011. 14. heti gyártású GY excellence, és 28/db.

Kulani mestre, megéri? Az, hogy 1 éve gyártott gumi az még nem olyan vészes, nem?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #14968 Dátum: 2012.03.06 kedd, 14:06:32 »

A legnagyobb probléma mindig az, hogy nemlehet tudni ki, mennyirepadkázta... a gumit és ezértnincsenek-e gondok a fém szálakkal.

A padkázás a legkevesebb gondot jelenti, inkább a rendellenes kopás a probléma, illetve az abroncs egyéb deformációi.

Pár napja részletesen leírtam a leselkedő veszélyeket.

:-)
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #14969 Dátum: 2012.03.06 kedd, 14:11:37 »

Most Én is találtam egy ilyet. 2011. 14. heti gyártású GY excellence, és 28/db.

Kulani mestre, megéri? Az, hogy 1 éve gyártott gumi az még nem olyan vészes, nem?

Izé, a méreteket nem bírom fejben tartani :-) 205/55R16-ban bazi drága, 225/45R17-ben elég olcsó, 225/40R18-ban bazi olcsó :-)

Az Excellence egyébként igen jó gumi, a nagyobbik autómon az van. Direkt :-) Egyetlen baja, hogy kifutó minta, mára minden méretben leváltotta az Optigrip.

A gumiknál egy év az teljesen normális, egyáltalán nem számít túltároltnak.

Viszont a neten hirdetőknél szokott lenni egy gond: feltesznek csalira egy vonzó ajánlatot, aztán amikor meg akarod venni, kiderül, hogy nincs is ilyen gumijuk, de alig drágábban lenne egy másik...

Amit nem lehet kapni, az nálunk is mindig nagyon olcsó :-)
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #14970 Dátum: 2012.03.06 kedd, 14:46:42 »

Próbáltátok már a Metzelert?
egy jóbarátom azt mondta, hogy neki is gyorsan fogyott a Hayabusán  Grin
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #14971 Dátum: 2012.03.06 kedd, 14:54:05 »

 
egy jóbarátom azt mondta, hogy neki is gyorsan fogyott a Hayabusán  Grin
wilting   mi felénk is volt a 2 srácnak hayabusa mocija.
azon versenyeztek ki ér fel elöbb Pestre  szomoru1

márcsak 1 srácot ismerek akinek van  szomoru1

a másik balesetbe meg halt  szomoru1

nagyon kemény mocik azok a hayabusák  eljen simán 300km/h  eljen

« Utoljára szerkesztve: 2012.03.06 kedd, 14:56:47 írta Ragasits » Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #14972 Dátum: 2012.03.06 kedd, 15:15:32 »

 wilting   mi felénk is volt a 2 srácnak hayabusa mocija.
azon versenyeztek ki ér fel elöbb Pestre  szomoru1

márcsak 1 srácot ismerek akinek van  szomoru1

a másik balesetbe meg halt  szomoru1

nagyon kemény mocik azok a hayabusák  eljen simán 300km/h  eljen



Nem akarok feszkót kelteni, de nem bírom a speed mocikat. Ezek a sebességre mennek csak. Egy ilyen mocival nem tudsz elmenni 1-2 hétrenyaralni, hacsak nem vagy kő gazdag. A teljesítmény túlzott ahoz, amilyen védelmet kapsz. Ugyanakkor pályán kívül szinte használhatatlan. pl a mecsekbe, vagy csak dobogóköre menve és előzgetem a z1-eket, hayákat, CBR-eket.

Nekem a moci nem a 200 feletti sebességről szól.
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #14973 Dátum: 2012.03.06 kedd, 15:16:01 »

 wilting   mi felénk is volt a 2 srácnak hayabusa mocija.
azon versenyeztek ki ér fel elöbb Pestre  szomoru1

márcsak 1 srácot ismerek akinek van  szomoru1

a másik balesetbe meg halt  szomoru1

nagyon kemény mocik azok a hayabusák  eljen simán 300km/h  eljen



Állítólag azon emberek közül, akik Hayabusát vettek, minden háromból egy már nem él.

El is tudom hinni...

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
badzoli
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 219


a másik egy Honda CBR600RR '07...


E-mail
« Új hozzászólás #14974 Dátum: 2012.03.06 kedd, 15:16:10 »

BT023, király!

AndyA
Pirelli Supercorsa SC1-2, vagy a Dunlop D209. Az előbbit még csak használtan vettem, de megbízható forrásból, a FullGas-os Alpok-Adria csapat brno-i edzőgumijaiból, nem is bántam meg. De a Dunlop jobban tapadt nekem a Hringen, sokkal mélyebbre tudtam vele dönteni. Smiley)))
Amúgy nagyon sok utcai motoros jár levetett versenygumikkal, mert azoknak az a középső futórésze, amit utcán használunk, kevésbé kopik a pályán. Ráadásul sokkal kevesebb problémát okoznak a szálszakadások, padkázás, kátyúzás, mivel a pályán használt gumikkal ezek ritkán fordulnak elő. Utcai motorról levett gumit én se nagyon vennék meg, csak ha ismerősé és igazolhatóan kevés km van benne.
Naplózva

'05 mk3 kombi, 2.0 TDCi, F1 automata, GHIA+
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #14975 Dátum: 2012.03.06 kedd, 15:19:19 »

Állítólag azon emberek közül, akik Hayabusát vettek, minden háromból egy már nem él.

El is tudom hinni...

AndyA
nagyon nagy motorozási tudást igényel,amatőrők ki se próbálják

nem kezdőknek való
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #14976 Dátum: 2012.03.06 kedd, 15:20:21 »

Pirelli Supercorsa SC1-2, vagy a Dunlop D209. Az előbbit még csak használtan vettem, de megbízható forrásból, a FullGas-os Alpok-Adria csapat brno-i edzőgumijaiból, nem is bántam meg. De a Dunlop jobban tapadt nekem a Hringen, sokkal mélyebbre tudtam vele dönteni. Smiley)))
Amúgy nagyon sok utcai motoros jár levetett versenygumikkal, mert azoknak az a középső futórésze, amit utcán használunk, kevésbé kopik a pályán. Ráadásul sokkal kevesebb problémát okoznak a szálszakadások, padkázás, kátyúzás, mivel a pályán használt gumikkal ezek ritkán fordulnak elő. Utcai motorról levett gumit én se nagyon vennék meg, csak ha ismerősé és igazolhatóan kevés km van benne.

Én ezért veszem a Metzit. Azok erős gumik, enduróra vannak, ahol a járda, patkázás... mindennapos ésdirekt ilyen használatra meg vannakerősítve. A marhák, mint én, úgy is lábtartóig döntik be, tehát az a minimum, hogy tapadjon. Én az endurót bedöntöm a lábtartóig és tapad Smiley
Naplózva
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #14977 Dátum: 2012.03.06 kedd, 15:21:19 »

Nem akarok feszkót kelteni, de nem bírom a speed mocikat. Ezek a sebességre mennek csak. Egy ilyen mocival nem tudsz elmenni 1-2 hétrenyaralni, hacsak nem vagy kő gazdag. A teljesítmény túlzott ahoz, amilyen védelmet kapsz. Ugyanakkor pályán kívül szinte használhatatlan. pl a mecsekbe, vagy csak dobogóköre menve és előzgetem a z1-eket, hayákat, CBR-eket.

Nekem a moci nem a 200 feletti sebességről szól.
ezt tényleg szívből örömmel olvasom  eljen így legalább sokáig köztünk leszel  wave
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
badzoli
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 219


a másik egy Honda CBR600RR '07...


E-mail
« Új hozzászólás #14978 Dátum: 2012.03.06 kedd, 15:23:18 »

Hayabusa: nagy dög, szarul motorozható, versenypályán szinte használhatatlan, közútra életveszélyes, kb 3-4ezer alatt megeszik egy szett gumit.
Nagyon jó, hogy megy 300at, de ez nagyon ritkán kihasználható tulajdonsága.

Nekem bőven elég a CBR600RR.  Wink
Naplózva

'05 mk3 kombi, 2.0 TDCi, F1 automata, GHIA+
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #14979 Dátum: 2012.03.06 kedd, 15:25:50 »

ezt tényleg szívből örömmel olvasom  eljen így legalább sokáig köztünk leszel  wave

Smiley remélem én is

Hayabusa: nagy dög, szarul motorozható, versenypályán szinte használhatatlan, közútra életveszélyes, kb 3-4ezer alatt megeszik egy szett gumit.
Nagyon jó, hogy megy 300at, de ez nagyon ritkán kihasználható tulajdonsága.

Nekem bőven elég a CBR600RR.  Wink

Az pl tökéletes. Én az 1000-tőlfelfelére gondoltam Smiley bár a 600RR-nek is már sok-sok LE-je van

Nekem BMW GS 1150R-emvan, a maga 95 LE-vel és az én 110Kg-al tökletes.
Naplózva
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #14980 Dátum: 2012.03.06 kedd, 15:26:33 »

Hayabusa: nagy dög, szarul motorozható, versenypályán szinte használhatatlan, közútra életveszélyes, kb 3-4ezer alatt megeszik egy szett gumit.
Nagyon jó, hogy megy 300at, de ez nagyon ritkán kihasználható tulajdonsága.

Nekem bőven elég a CBR600RR.  Wink
huhúúú, nekem is bőven elég lenne  nyes

de asszem amíg faterék beleszólnak a dolgaimba nekem nem lesz motorom  rinya
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #14981 Dátum: 2012.03.06 kedd, 15:28:05 »

Hayabusa: nagy dög, szarul motorozható, versenypályán szinte használhatatlan, közútra életveszélyes, kb 3-4ezer alatt megeszik egy szett gumit.
Nagyon jó, hogy megy 300at, de ez nagyon ritkán kihasználható tulajdonsága.

Nekem bőven elég a CBR600RR.  Wink
figyi you motor a haya csak nagyon sűrűn kell cserélni a láncot  Sad mert megnyúlik. kő kemény élményt nyújt de életveszályes.
nekem azért tetszik mert régi konstrukció és még mindig az élmezőny elején van teljesítményre.
amúgy én nem értek a mocikhoz de a srácot ismerem és szoktunk dumcsizni.

állítolag valami új bmw moci viszi a prímet.az autó mánia című műsorba láttam szombaton.
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #14982 Dátum: 2012.03.06 kedd, 15:28:52 »


Nekem meg egy Scarabeo 250gt-m van, azon még a gyári gumik(csak, hogy ne legyen off  vigyor3).

Az én 95 kg-al, az ő 24 lóerejével sem szaggatja fel a betont... eplus2
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #14983 Dátum: 2012.03.06 kedd, 15:29:13 »



állítolag valami új bmw moci viszi a prímet.az autó mánia című műsorba láttam szombaton.
BMW S1000RR??  eplus2 finom
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #14984 Dátum: 2012.03.06 kedd, 15:30:20 »

BMW S1000RR??  eplus2 finom
lehet passz mert csak 1/2 füllel hallottam lehet  Undecided
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #14985 Dátum: 2012.03.06 kedd, 15:32:18 »

BMW S1000RR??  eplus2 finom

Szerintem az S1200RR Smiley Ez még csak most fog kijönni

illetve a K1300S Smiley
« Utoljára szerkesztve: 2012.03.06 kedd, 15:35:46 írta kotta_cs » Naplózva
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #14986 Dátum: 2012.03.06 kedd, 15:32:34 »

Nekem meg egy Scarabeo 250gt-m van, azon még a gyári gumik(csak, hogy ne legyen off  vigyor3).

Az én 95 kg-al, az ő 24 lóerejével sem szaggatja fel a betont... eplus2
a gumi bírja  eljen  és a lánc  Huh? vagy kardános Huh?
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #14987 Dátum: 2012.03.06 kedd, 15:33:20 »

a gumi bírja  eljen  és a lánc  Huh? vagy kardános Huh?

szíjas hajtású (ez egy robogó)
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #14988 Dátum: 2012.03.06 kedd, 15:35:10 »

szíjas hajtású (ez egy robogó)
te kis huncut  eplus2  azt hittem valami über kemény moci a gt kis szó megtévesztett  Wink
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #14989 Dátum: 2012.03.06 kedd, 15:35:42 »

Szerintem az S1200RR Smiley
ja igen  nyes
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #14990 Dátum: 2012.03.06 kedd, 15:36:40 »

ja igen  nyes
bár az még csak most jön ki, de kinn van a K1300S

Mondjuk amit én szeretnék majd egyszer:
K 1600 GTL

Persze minden elektronikával, hogy ne dobjam el. 6 hengeres túramoci, iszonyat jó járással, a súlhyozhangolt mocival, bár nekem egy picit erős, de nem csinálnak az 1200-ből 6 hengerest sajna.
« Utoljára szerkesztve: 2012.03.06 kedd, 15:38:26 írta kotta_cs » Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #14991 Dátum: 2012.03.06 kedd, 15:37:12 »

azt hittem valami über kemény moci

Mert az is  vigyor3

Grand turismo
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
badzoli
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 219


a másik egy Honda CBR600RR '07...


E-mail
« Új hozzászólás #14992 Dátum: 2012.03.06 kedd, 15:37:19 »

(off)
A BMW S1000RR igen jó csomag, akárcsak az Aprilia RSV4. De itt bőven 5milla körüli motorokról beszélünk, ráadásul ezek igazi sportmotorok, nem is nagyon utcára valók. Vagy a Ducati 1098, 1198-as... Gyönyörűek, fantasztikus technikai tudás van bennük, de halandó embernek nem igazán való, nem tudjuk kimotorozni a tudását. Én még ennek a 120 LE-s 600RR-t sem érzem, hogy "kimotoroztam" volna, amit tud. Bőven nem. Még pályán sem.
Viszont ez utcán is egy igen jól motorozható típus, akár hosszabb túrákra is, igaz, utas nélkül.
(on)
Naplózva

'05 mk3 kombi, 2.0 TDCi, F1 automata, GHIA+
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #14993 Dátum: 2012.03.06 kedd, 15:39:17 »

Mert az is  vigyor3

Grand turismo
afro1 thumbup
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #14994 Dátum: 2012.03.06 kedd, 15:42:34 »

Mert az is  vigyor3

Grand turismo

Jön a jó idő énis a mayesti-vel fogok bejárni Smiley 125ccm, 2l/100km Smiley
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #14995 Dátum: 2012.03.06 kedd, 18:10:26 »

Én sem, de aért nem  mernék venni ilyen noname gumit.
a federal nem noname.legalább is szerintem......sokkal nagyobb a hazai háttere,mint sok más olcsóbb kategóriának.majd egy év múlva kérdezd meg,hogy milyen volt az első év velük..... Wink
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #14996 Dátum: 2012.03.06 kedd, 18:35:37 »

bár az még csak most jön ki, de kinn van a K1300S

Mondjuk amit én szeretnék majd egyszer:
K 1600 GTL

Persze minden elektronikával, hogy ne dobjam el. 6 hengeres túramoci, iszonyat jó járással, a súlhyozhangolt mocival, bár nekem egy picit erős, de nem csinálnak az 1200-ből 6 hengerest sajna.
az se kicsi  wow1 Mondjuk ha már ekkoráról beszélünk akkor GoldWing?  beka3 vigyor3
Azon én nagyon élveztem hátul utazni! Mondjuk biztos a BMW többet "tud" de a Honda se volt semmi  wow1

Fater GSX1400-at hajt, egyre bátrabban sajna  Grin Undecided
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #14997 Dátum: 2012.03.06 kedd, 19:26:50 »

Izé, a méreteket nem bírom fejben tartani :-) 205/55R16-ban bazi drága, 225/45R17-ben elég olcsó, 225/40R18-ban bazi olcsó :-)

Az Excellence egyébként igen jó gumi, a nagyobbik autómon az van. Direkt :-) Egyetlen baja, hogy kifutó minta, mára minden méretben leváltotta az Optigrip.

A gumiknál egy év az teljesen normális, egyáltalán nem számít túltároltnak.

Viszont a neten hirdetőknél szokott lenni egy gond: feltesznek csalira egy vonzó ajánlatot, aztán amikor meg akarod venni, kiderül, hogy nincs is ilyen gumijuk, de alig drágábban lenne egy másik...

Amit nem lehet kapni, az nálunk is mindig nagyon olcsó :-)


Kulani:
235/40R18 méretben miket tudnál ajánlani?
(br30-50 között)
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #14998 Dátum: 2012.03.06 kedd, 19:35:05 »

Kulani:
235/40R18 méretben miket tudnál ajánlani?
(br30-50 között)
225/40 18

GT Radial Champiro 328 92W 26.990
Falken ZE912 92W 29.990
Hankook V12 EVO 92Y 35.990
Dunlop Sportmaxx TT 92Y 39.990
Good Year F1 Asymmetric 2 92Y 41.000
Pirelli Pzero Rosso 92Y 41.000
Roll Eyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #14999 Dátum: 2012.03.06 kedd, 20:03:20 »

Roll Eyes
235/40 és 225/40 között szerintem van különbség Wink
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Oldalak: 1 ... 293 294 295 296 297 298 299 [300] 301 302 303 304 305 306 307 ... 555   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.111 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.