Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.04 szombat, 22:08:42 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 315 316 317 318 319 320 321 [322] 323 324 325 326 327 328 329 ... 555   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Felnik, gumik  (Megtekintve 6569842 alkalommal)
0 Felhasználó és 46 vendég van a témában
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #16050 Dátum: 2012.07.21 szombat, 12:57:26 »

Azon töprengtél már, hogy miért kizáró ok a műszaki vizsgán eltérő gumiméret ABS-es autón? Csak mert az.

Azt hamar beláthatod, hogy nem ok nélkül. Az első esős satufékezéskor fog majd meglepetés érni. Nem is kicsi.

Nem rég voltam műszakizni és nem szóltak érte.  Smiley A kresz szerint meg csak tengelyenként kell hogy egyméretű legyen a gumi illetve mind a 4-en egyfajta (radial/diagonal). Más előírás nincsen.
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #16051 Dátum: 2012.07.21 szombat, 13:28:45 »

Nem rég voltam műszakizni és nem szóltak érte.  Smiley A kresz szerint meg csak tengelyenként kell hogy egyméretű legyen a gumi illetve mind a 4-en egyfajta (radial/diagonal). Más előírás nincsen.

Vagy csak nem tudsz róla.

"A kerekeknél (gumi és felni) nem lehet méretbeli eltérés, csak akkor, ha ezt a gyári specifikáció előírja – például sportos típusoknál hátul a nagyobb felnire szélesebb abroncs kerülhet."

5/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet a közúti járművek műszaki megvizsgálásáról:

6.6.4. Áttétel/abroncs/kerék gépjárműtípusnak megfelelő kombinációja az elülső és/vagy a hátsó tengelyen, ahogy azt a gyártó javasolta: ...

A Mondeon a gyártó nem javasolta az eltérő gumiméretet hátra, így hivatalosan nem kaphat műszaki vizsgán megfelelt minősítést. Ha váltóméret van fent, át szokás engedni, de normális helyeken a keskenyebb gumi kizáró ok. És ez jól is van így.

Egyébként értjük, hogy a kényszer nagy úr, de ha már huncutkodsz, akkor legalább csöndben tedd és ne reklámozd.
Naplózva
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #16052 Dátum: 2012.07.21 szombat, 16:02:16 »

Vagy csak nem tudsz róla.

"A kerekeknél (gumi és felni) nem lehet méretbeli eltérés, csak akkor, ha ezt a gyári specifikáció előírja – például sportos típusoknál hátul a nagyobb felnire szélesebb abroncs kerülhet."

5/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet a közúti járművek műszaki megvizsgálásáról:

6.6.4. Áttétel/abroncs/kerék gépjárműtípusnak megfelelő kombinációja az elülső és/vagy a hátsó tengelyen, ahogy azt a gyártó javasolta: ...

A Mondeon a gyártó nem javasolta az eltérő gumiméretet hátra, így hivatalosan nem kaphat műszaki vizsgán megfelelt minősítést. Ha váltóméret van fent, át szokás engedni, de normális helyeken a keskenyebb gumi kizáró ok. És ez jól is van így.

Egyébként értjük, hogy a kényszer nagy úr, de ha már huncutkodsz, akkor legalább csöndben tedd és ne reklámozd.

Akkor így van nem tudtam. Az eltérő gumi méretemet nem szívesen reklámozom csak egy klubtag kérdezte hogy neki hátra szélesebb abroncs került és fog-e változást érezni. Ebből indultunk ki, mire én elmondtam az ÉN tapasztalatomat az eltérő gumi méretről hogy nem érzek különbséget igaz nekem fordított helyzet van most. Majd valaki kiemelte hogy-hogy mászkálhatok ilyen gumikkal és már lassan 2 oldala csak az én gumim a téma. Ezzel a gumi mérettel voltam a tavaszi Mondeo talin majd a Ford Majálison és még pár 1000km-et lementem vele probléma mentesen. Esőben,rekkenő hőségben, hűvös tavaszi reggelen is ezeken gurultam, egyedül hóban nem mentem még ezekkel. De tavaly is különböző méretű gumik voltak az autómon és nagyon jól éreztem magamat, telet is jól bírta, 1* faroltam egy gyönyörűt akaratom ellenére (kopp-kopp) de mivel a legjobbtól tanultam meg autót vezetni így nem jelentett problémát kilincsel előre bevennem a kanyart.

Szóval szeretném ha leszállnánk a témáról! Amég nem lesz alufelni biztosan így marad vagy amég el nem kopik. Biztos vagyok benne hogy még mindig biztonságosabb az én autóm gumi szempontjából mint aki megveszi a legolcsóbb szlovák abroncsot ugyan abba a méretbe...

Végszónak annyit szeretnék mondani nyilván én sem így akartam, de tényleg örülök hogy aggódtok a biztonságomért és mások biztonságáért.  nyes
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #16053 Dátum: 2012.07.21 szombat, 18:22:12 »

Ennyi erővel azt is lehetne mondani hogy miért nincs a kocsimba EBV vagy miért nincs modernebb autóm vagy miért nem használok télen téli gumit. Azért mert nincs pénzem, szükség megoldás volt a 195-ös gumi én sem örültem neki de muszáj volt. 19 éves tanuló vagyok iskola mellet néha megtudok csinálni 1-2 alkalmi munkát ebből kellene fent tartanom a szeretett kocsimat. Folyamatosan spórolok és 2* meggondolom hogy elmenjek szórakozni vagy inkább tegyem félre a pénz Macikára. Szüleim sokat segítenek az autó fenntartásában de mikor beüt valami amire nem számítottam akkor bizony nagyon ki kell számolni hogy hogy is lesz. Ezért vettem használt gumit de abból prémiumot de mivel a keresett méretet nem találtam sehol így döntöttem a 195-ös mellet.

Értem én hogy aggódtok és jól is esik de ha egyszerűen nem tudtam máshogy megoldani. Mert mehettem volna a szétvágott hátsó gumival km-eket hogy találjak rávalót de nem kockáztattam. Nem panaszkodni akartam, tisztába vagyok hogy egy autót nem olcsó fenntartani de ez van ezt kell szeretni.  Wink
Csak a kiemeltre reagálnék:
Oké, hogy pénzszűke, meg stb, de ha télen is közlekedsz, és nem csak vasárnaponként a 300m-re levo TESCO-ig este, amikor egyedül vagy az úton, akkor azért nem lenne hülyeség a téligumi. Magad miatt is, meg pl. én se lennék boldog, ha egy nyárigumis télen telibetalálna hátulról, mert én megálltam, ő meg csak cszúszott, és én voltam a fékút vége!

Neked régebbi Mondeo-d van, arra felmennek a kisebb méretek is, talán még a 14" is (nem ismerem a régebbi típusokat). Szerintem keress Vaterán használt márkás, nem túl régi téligumit, licitálj rá, és vedd meg. Vicces árakon lehet gumikat kapni, ha ügyes vagy. Én 205/55 R16 méretben egy éve vettem egy szett 5mm-es Continental WinterContact TS830 gumit 18.000-ért. Ha neked jó a 14" is, akkor még ennél is jóval kevesebből ki tudod hozni. De még a 15"-t is.
A 205/50 R15-nek ha jól látom, akkor a 185/65 R14 egy váltómérete, vagy az 195/55 R15 is.
- http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_felszereles_szemelygepkocsi/gumi_felni_disztarcsa/gumiabroncs/ennyiert_barum_polaris_195_55_r15_teli_1617746798.html
- http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_felszereles_szemelygepkocsi/gumi_felni_disztarcsa/gumiabroncs/dunlop_sp_winter_m3_195_55_r15_teli_gumik_2db_1617697475.html
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #16054 Dátum: 2012.07.21 szombat, 19:07:41 »

Csak a kiemeltre reagálnék:
Oké, hogy pénzszűke, meg stb, de ha télen is közlekedsz, és nem csak vasárnaponként a 300m-re levo TESCO-ig este, amikor egyedül vagy az úton, akkor azért nem lenne hülyeség a téligumi. Magad miatt is, meg pl. én se lennék boldog, ha egy nyárigumis télen telibetalálna hátulról, mert én megálltam, ő meg csak cszúszott, és én voltam a fékút vége!

Neked régebbi Mondeo-d van, arra felmennek a kisebb méretek is, talán még a 14" is (nem ismerem a régebbi típusokat). Szerintem keress Vaterán használt márkás, nem túl régi téligumit, licitálj rá, és vedd meg. Vicces árakon lehet gumikat kapni, ha ügyes vagy. Én 205/55 R16 méretben egy éve vettem egy szett 5mm-es Continental WinterContact TS830 gumit 18.000-ért. Ha neked jó a 14" is, akkor még ennél is jóval kevesebből ki tudod hozni. De még a 15"-t is.
A 205/50 R15-nek ha jól látom, akkor a 185/65 R14 egy váltómérete, vagy az 195/55 R15 is.
- http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_felszereles_szemelygepkocsi/gumi_felni_disztarcsa/gumiabroncs/ennyiert_barum_polaris_195_55_r15_teli_1617746798.html
- http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_felszereles_szemelygepkocsi/gumi_felni_disztarcsa/gumiabroncs/dunlop_sp_winter_m3_195_55_r15_teli_gumik_2db_1617697475.html

Mivel télen nem közlekedek országúton kizárólag városban és ugye az alföld közepén élek így teljesen fölösleges a téligumi. Hiába nincsen letakarítva az út, hajnalba is eltudok indulni és menni is rajta jóval óvatosabban mint szoktam. Nem kell erőltetni a téligumi témát mert a hülye ezzel is és azzal is árokba borul. Sajnos sokan azt hiszik hogy a téli gumi minden ható, én a mikrolamellákat fokozott figyelemmel és még óvatosabb vezetési stílussal kompenzálom. Mikor télen azt látom hogy a városban elhúz mellettem minimum 70-el egy cicababa a fullos BMW-vel téligumival és minden vezető segítő elektronikával azt hiszi hogy innentől kezdve nem pördül meg. Olyankor el kellene gondolkodni azon ki is a veszélyesebb.

A mai vezető nagyon ellustult és elvárja hogy mindent az autója csináljon meg helyette de ez még nem lehetséges. Sokan akik felszerelnek egy téli gumi azt hiszik hogy onnantól nem lehet megcsúszni. Nem azt mondom hogy a téli gumma ***, csak annyi hogy szerintem ha rákerül a téli gumi az autómra onnantól kezdve én is ezt a sérthetetlenséget érezném és nem lennék ennyire óvatos mint most.
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #16055 Dátum: 2012.07.21 szombat, 19:23:09 »

Mivel télen nem közlekedek országúton kizárólag városban és ugye az alföld közepén élek így teljesen fölösleges a téligumi. Hiába nincsen letakarítva az út, hajnalba is eltudok indulni és menni is rajta jóval óvatosabban mint szoktam. Nem kell erőltetni a téligumi témát mert a hülye ezzel is és azzal is árokba borul. Sajnos sokan azt hiszik hogy a téli gumi minden ható, én a mikrolamellákat fokozott figyelemmel és még óvatosabb vezetési stílussal kompenzálom. Mikor télen azt látom hogy a városban elhúz mellettem minimum 70-el egy cicababa a fullos BMW-vel téligumival és minden vezető segítő elektronikával azt hiszi hogy innentől kezdve nem pördül meg. Olyankor el kellene gondolkodni azon ki is a veszélyesebb.

A mai vezető nagyon ellustult és elvárja hogy mindent az autója csináljon meg helyette de ez még nem lehetséges. Sokan akik felszerelnek egy téli gumi azt hiszik hogy onnantól nem lehet megcsúszni. Nem azt mondom hogy a téli gumma ***, csak annyi hogy szerintem ha rákerül a téli gumi az autómra onnantól kezdve én is ezt a sérthetetlenséget érezném és nem lennék ennyire óvatos mint most.
Ha a téligumi miatt elkezdesz rohangálni, és sérthetetlenséget érzel, az nem a gumi hibája.
A téligumit nem azért találták ki, mert sok a kaucsuk a világban, és jópofának érezték azt, hogy minden idényben másik 4 gumi a pincében álljon.
Nem várom el a kocsitól, hogy helyettem csináljon meg bármit is, csak ha helyzet van, és hirtelen sávot kell váltanom, vagy ha kicsúszik elém egy gyerek a járdáról, vagy ha..., stb, tehát ha bármi van, akkor a téligumival nagyobb a valószínűsége, hogy elkerülöm a balesetet, mint nélküle. És ez nem függ attól, hogy al Alföldön lakik az ember, vagy Pesten, vagy akárhol. A hó, a latyak, a jég, az hideg aszfalt mindenhol ugyanolyan. A mikrolamellát szuper, hogy fokozott figyelemmel, meg óvatos vezetési stílussal kompenzálod, de ha egy autó kifordul eléd, akkor akármilyen óvatosan mész is 50-el, a féktávod, és a manőverezési képességeid egy működési tartományon kívül használt nyári gumiéval lesz egyenlő. Míg ha van mikrolamellád, akkor pl. ki tudod kerülni. Ez egy autó esetében sem jön rosszul, de ha pl. nem egy autó fordul ki eléd, hanem egy gyerek ugrik le a járdáról, akkor meg kifejezetten előnyös, ha nem letarolod, hanem mondjuk kikerülöd.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #16056 Dátum: 2012.07.21 szombat, 19:43:31 »

Ha a téligumi miatt elkezdesz rohangálni, és sérthetetlenséget érzel, az nem a gumi hibája.
A téligumit nem azért találták ki, mert sok a kaucsuk a világban, és jópofának érezték azt, hogy minden idényben másik 4 gumi a pincében álljon.
Nem várom el a kocsitól, hogy helyettem csináljon meg bármit is, csak ha helyzet van, és hirtelen sávot kell váltanom, vagy ha kicsúszik elém egy gyerek a járdáról, vagy ha..., stb, tehát ha bármi van, akkor a téligumival nagyobb a valószínűsége, hogy elkerülöm a balesetet, mint nélküle. És ez nem függ attól, hogy al Alföldön lakik az ember, vagy Pesten, vagy akárhol. A hó, a latyak, a jég, az hideg aszfalt mindenhol ugyanolyan. A mikrolamellát szuper, hogy fokozott figyelemmel, meg óvatos vezetési stílussal kompenzálod, de ha egy autó kifordul eléd, akkor akármilyen óvatosan mész is 50-el, a féktávod, és a manőverezési képességeid egy működési tartományon kívül használt nyári gumiéval lesz egyenlő. Míg ha van mikrolamellád, akkor pl. ki tudod kerülni. Ez egy autó esetében sem jön rosszul, de ha pl. nem egy autó fordul ki eléd, hanem egy gyerek ugrik le a járdáról, akkor meg kifejezetten előnyös, ha nem letarolod, hanem mondjuk kikerülöd.


Nekem egyszer került a kezembe télen apósom nyári gumis suzukija, harmadikba nem tudtam elindulni a letaposott havas jeges úton egy kereszteződésben, mert picit magasabban feküdt az út amire rá szerettem volna fordulni  vigyor3 így a mögöttem feltorlódott autósok kiszáltak és feltoltak az útra  Grin (mindezt egy csúcsforgalmas délutánon) nem kis fennakadást okozva. A másik élmény egy stop táblás kereszteződésben történt full jeges úton, hiába készültem az óvatos megállásra már messziről 30km/h sebességről motorfékkel is csúsztam  Shocked szerencsém hogy semmi nem jött. Nekem az autón mindig van téli gumi, nem lehet össze sem hasonlítani a kettőt. Főleg jeges úton, vagy sikósra taposott havas úton. Ha egy nyári gumis csúszna belém télen azt  gun boxer
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #16057 Dátum: 2012.07.21 szombat, 20:03:14 »

Nekem egyszer került a kezembe télen apósom nyári gumis suzukija, harmadikba nem tudtam elindulni a letaposott havas jeges úton egy kereszteződésben, mert picit magasabban feküdt az út amire rá szerettem volna fordulni  vigyor3 így a mögöttem feltorlódott autósok kiszáltak és feltoltak az útra  Grin (mindezt egy csúcsforgalmas délutánon) nem kis fennakadást okozva. A másik élmény egy stop táblás kereszteződésben történt full jeges úton, hiába készültem az óvatos megállásra már messziről 30km/h sebességről motorfékkel is csúsztam  Shocked szerencsém hogy semmi nem jött. Nekem az autón mindig van téli gumi, nem lehet össze sem hasonlítani a kettőt. Főleg jeges úton, vagy sikósra taposott havas úton. Ha egy nyári gumis csúszna belém télen azt  gun boxer
Én szerencsére elég rég (kb. 2004) mentem utoljára télen nyári gumival. De hogy "helyzetben" szenvedés volt, arra emlékszem.
Ha télen, egy nyári gumis találna el, akkor kapna tőlem is!
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #16058 Dátum: 2012.07.21 szombat, 20:46:43 »

Mivel télen nem közlekedek országúton kizárólag városban és ugye az alföld közepén élek így teljesen fölösleges a téligumi. Hiába nincsen letakarítva az út, hajnalba is eltudok indulni és menni is rajta jóval óvatosabban mint szoktam. Nem kell erőltetni a téligumi témát mert a hülye ezzel is és azzal is árokba borul. Sajnos sokan azt hiszik hogy a téli gumi minden ható, én a mikrolamellákat fokozott figyelemmel és még óvatosabb vezetési stílussal kompenzálom. Mikor télen azt látom hogy a városban elhúz mellettem minimum 70-el egy cicababa a fullos BMW-vel téligumival és minden vezető segítő elektronikával azt hiszi hogy innentől kezdve nem pördül meg. Olyankor el kellene gondolkodni azon ki is a veszélyesebb.

A mai vezető nagyon ellustult és elvárja hogy mindent az autója csináljon meg helyette de ez még nem lehetséges. Sokan akik felszerelnek egy téli gumi azt hiszik hogy onnantól nem lehet megcsúszni. Nem azt mondom hogy a téli gumma ***, csak annyi hogy szerintem ha rákerül a téli gumi az autómra onnantól kezdve én is ezt a sérthetetlenséget érezném és nem lennék ennyire óvatos mint most.
Én is az alföldön lakom, és nálunk  csúszik a hó, főleg ha letapossák. Az óvatos vezetéssel nem tudsz fékutat csökkenteni mert csak csúszni fogsz, nem tudsz felkészülni a váratlan helyzetekre, kijön eléd valaki, netán 1 gyalogos aki úgy van vele, h megállsz mert meg sem fordul a fejébe, h nyárival mész a hóban. De gondolom a Te szüleid sem szólnának semmit ha 1 ilyen "óvatosan" közlekedő autós elütné a gyereküket, ugye???  Aki azt hiszi, h nyárival lehet menni biztonságosan hóban, az még nem ment télivel.  Remélem eljön az idő nemsokára, h kötelező lesz itt is mint máshol, és büntetni fogják keményen! 
És lehet jönni azzal, h de akinek nincs pénze stb... Az tegye le a kocsit. Nem nézek le senkit meg hasonlók, de ha elmegyek valahova akkor haza is akarok érni, és nem összetörni a magam/kocsit az ilyen felelőtlen kamikaze emberek miatt. És ezzel nemhiszem, h csak én vagyok így.  Arról nem is beszélve, h feleannyival mennek mint lehetne biztonságosan, mert "óvatosak" Csak arra nem gondolnak, h mindenkit feltartanak, ezzel még veszélyesebb lessz az egész. Tudom Te csak városban mész, de ott még többször kell megállni/elindulni/kanyarodni. A Bmw-s cicababa meg jót fog rajtad mosolyogni mikor ő megáll Te meg nekicsúszol az előtted lévőnek. Akkor majd számold ki hogy lett volna olcsóbb...
És nem gondolom azt, h a téligumi mindent megold. Hülyeség ellen az sem véd, de sokminden más sem.   Ne sértődj meg nem az volt a cél wave
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #16059 Dátum: 2012.07.22 vasárnap, 00:09:51 »

Mivel túl sok info jött egyszerre csak annyit kérdezek: Amég nem volt téli gumi nem is közlekedett senki?  Smiley

Meg mi az hogy kiütöd hogyha valaki nyári gumival csúszik beléd? Amég nem kötelező addig nem kötelezhetsz másokat arra hogy cseréljenek téli gumira. Szolnok egész belterületén a maximális legnagyobb sebesség 50 km/h (ennél nagyobb tábla sehol sincs kint) ha engem megelőznek 70km/h ki az aki a kreszt megsérti? Na ugye. Az meg hogy téli gumival minden autó kikerülése vagy a lelépő gyalogos átugratása azért túlzás, nagyobb az esély az elkerülésre de mint mondtam nem csodaszer. A sofőrnek nagy lélek jelenlétre van szüksége, egy ilyen baleset elkerüléséhez. Ha a kettő együtt jár (téli gumma + megfelelő sofőri tudás/tapasztalat) az a legjobb ezt nem vitatom!

ÉN ezzel a dologgal úgy vagyok hogyha ha van van de ha nincs az sem baj. Nem vagyok téligumi ellenes még ha úgy is érzékeltettem egész egyszerűen olyan dolognak tartom ami nélkül ellehet lenni. Mivel tisztában vagyok azzal hogy nyári gumim van így csak a legvégsőbb esetekben használom a mellék utakat, próbálok mindig a főbb útvonalakon közlekedni és olyan parkolókban megállni amiket rendszeresen tisztítanak.

Én nem akarok meggyőzni senkit, ÉN így gondolom, ha most az ölembe pottyanna 40k hogy az autóra költsem megfordulna a fejembe a téli gumi.
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #16060 Dátum: 2012.07.22 vasárnap, 10:37:40 »

Én is az alföldön lakom, és nálunk  csúszik a hó, főleg ha letapossák. Az óvatos vezetéssel nem tudsz fékutat csökkenteni mert csak csúszni fogsz, nem tudsz felkészülni a váratlan helyzetekre, kijön eléd valaki, netán 1 gyalogos aki úgy van vele, h megállsz mert meg sem fordul a fejébe, h nyárival mész a hóban. De gondolom a Te szüleid sem szólnának semmit ha 1 ilyen "óvatosan" közlekedő autós elütné a gyereküket, ugye???  Aki azt hiszi, h nyárival lehet menni biztonságosan hóban, az még nem ment télivel.  Remélem eljön az idő nemsokára, h kötelező lesz itt is mint máshol, és büntetni fogják keményen! 
És lehet jönni azzal, h de akinek nincs pénze stb... Az tegye le a kocsit. Nem nézek le senkit meg hasonlók, de ha elmegyek valahova akkor haza is akarok érni, és nem összetörni a magam/kocsit az ilyen felelőtlen kamikaze emberek miatt. És ezzel nemhiszem, h csak én vagyok így.  Arról nem is beszélve, h feleannyival mennek mint lehetne biztonságosan, mert "óvatosak" Csak arra nem gondolnak, h mindenkit feltartanak, ezzel még veszélyesebb lessz az egész. Tudom Te csak városban mész, de ott még többször kell megállni/elindulni/kanyarodni. A Bmw-s cicababa meg jót fog rajtad mosolyogni mikor ő megáll Te meg nekicsúszol az előtted lévőnek. Akkor majd számold ki hogy lett volna olcsóbb...
És nem gondolom azt, h a téligumi mindent megold. Hülyeség ellen az sem véd, de sokminden más sem.   Ne sértődj meg nem az volt a cél wave
eljen worship Ezt várom már én is.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #16061 Dátum: 2012.07.22 vasárnap, 10:45:32 »

Mivel túl sok info jött egyszerre csak annyit kérdezek: Amég nem volt téli gumi nem is közlekedett senki?  Smiley

Meg mi az hogy kiütöd hogyha valaki nyári gumival csúszik beléd? Amég nem kötelező addig nem kötelezhetsz másokat arra hogy cseréljenek téli gumira. Szolnok egész belterületén a maximális legnagyobb sebesség 50 km/h (ennél nagyobb tábla sehol sincs kint) ha engem megelőznek 70km/h ki az aki a kreszt megsérti? Na ugye. Az meg hogy téli gumival minden autó kikerülése vagy a lelépő gyalogos átugratása azért túlzás, nagyobb az esély az elkerülésre de mint mondtam nem csodaszer. A sofőrnek nagy lélek jelenlétre van szüksége, egy ilyen baleset elkerüléséhez. Ha a kettő együtt jár (téli gumma + megfelelő sofőri tudás/tapasztalat) az a legjobb ezt nem vitatom!

ÉN ezzel a dologgal úgy vagyok hogyha ha van van de ha nincs az sem baj. Nem vagyok téligumi ellenes még ha úgy is érzékeltettem egész egyszerűen olyan dolognak tartom ami nélkül ellehet lenni. Mivel tisztában vagyok azzal hogy nyári gumim van így csak a legvégsőbb esetekben használom a mellék utakat, próbálok mindig a főbb útvonalakon közlekedni és olyan parkolókban megállni amiket rendszeresen tisztítanak.

Én nem akarok meggyőzni senkit, ÉN így gondolom, ha most az ölembe pottyanna 40k hogy az autóra költsem megfordulna a fejembe a téli gumi.
Nem is írta senki, hogy csodaszer. És igen, közlekedtek téligumi előtt is télen. Sőt, diagonállal is. De volt közlekedés az ABS, az ASR, a szervókormány, a légzsák, meg minden egyéb izé előtt is. Csak közben fejlődik a technika, meg a tudomány, és próbálják segíteni a sofóröket azzal, hogy mindn okosággot alájuk tesznek, hogy biztonságosabb legyen a közlekedés.
Ne azt nézd, hogy ha 50-es táblánál 70-el megy valaki, akkor szabályt sért. Hanem azt, hogy ha ő 70-ről téligunmival, te meg 50-ről nyárival fékeztek, akkor ki áll meg hamarabb. Van egy tippem...
Ha, ha nagyobb az esélyem elkerülni egy balesetet, már megérte. Ezzel a "próbálok mindig arra menni, amerre..." dolgoggal meg az a baj, hogy mi van, ha egyszer nem tudsz arra menni. Havas időben mész egy főúton mert muszáj menni valahova, nem tudsz bevenni egy kanyart, és átsodródsz a szembejövő sávba, ahol kiütsz egy autót. Pedig te óvatosan mentél, csak az a szemét hó mégis csúszott. Pedig te az Alföldön laksz.

És itt nem 40e-ről van szó. Nem véletlenül linkeltem neked pár gumit. Kb. 15e-ből kihozhatnád. De ha figyelmesen nézegeted a Vaterát, akkor akár kevesebből is, ha vársz egy jó ajánlatra. Most érdemes keresni, mert nincs szezonja, nincs rá kereslet, fillérekért adják. Szeptember végén, október elején, amikor jönnek a hidegek, meg a hó, akkor drágább lesz. Én tavaly május elején vettem a szettet. 205/55 R16 méretben többszörös tesztgyőztes Continental, 5mm-el, 18e-ért.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #16062 Dátum: 2012.07.22 vasárnap, 11:22:43 »

Vagy csak nem tudsz róla.

"A kerekeknél (gumi és felni) nem lehet méretbeli eltérés, csak akkor, ha ezt a gyári specifikáció előírja – például sportos típusoknál hátul a nagyobb felnire szélesebb abroncs kerülhet."

5/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet a közúti járművek műszaki megvizsgálásáról:

6.6.4. Áttétel/abroncs/kerék gépjárműtípusnak megfelelő kombinációja az elülső és/vagy a hátsó tengelyen, ahogy azt a gyártó javasolta: ...

A Mondeon a gyártó nem javasolta az eltérő gumiméretet hátra, így hivatalosan nem kaphat műszaki vizsgán megfelelt minősítést. Ha váltóméret van fent, át szokás engedni, de normális helyeken a keskenyebb gumi kizáró ok. És ez jól is van így.

Egyébként értjük, hogy a kényszer nagy úr, de ha már huncutkodsz, akkor legalább csöndben tedd és ne reklámozd.

Még a "reklámozza" sem baj, mert legalább megkérdezte, mi baja lehet tőle, ami már jóval több, mint amit egy r=1 átlagpó'gártól el lehet várni. Csak amikor többen - különböző stílusban - óvva intették tőle, akkor nem kell megmagyarázni, hogy ez mégis miért jó. Nem jó, kész. Más kérdés, hogy ha ez van, ezt kell szeretni, de attól még mindig nem lesz jó.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #16063 Dátum: 2012.07.22 vasárnap, 11:26:12 »

Én szerencsére elég rég (kb. 2004) mentem utoljára télen nyári gumival. De hogy "helyzetben" szenvedés volt, arra emlékszem.
Ha télen, egy nyári gumis találna el, akkor kapna tőlem is!

'99-ben volt utoljára, hogy nyári gumival kellett télen járjak. De az legalább Goodyear Aquatred volt, ami egészen addig egész tűrhetően muzsikált a hóban-latyakban, míg tényleg tükörjég nem került alá. Azóta mindig van téligumim, igaz, azóta van olyan állásom is, hogy megengedhetem magamnak.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Tomo7
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 151


E-mail
« Új hozzászólás #16064 Dátum: 2012.07.22 vasárnap, 12:33:39 »

Mivel túl sok info jött egyszerre csak annyit kérdezek: Amég nem volt téli gumi nem is közlekedett senki?  Smiley


De közlekedtek csak akkor más irányelvek alapján készítették az abroncsokat.
Nem várták el, hogy bírják alattad a 200 fölötti tempót, ne legyen hangos, ne kopjon gyorsan, stb.
A lényeg a mai nyári gumikat nem arra tervezik hogy hideg, havas úton közlekedjenek vele.
Naplózva

ex 1997.03. MKII. Mondeo Turnier 1.6
ex 2000.05. MKII. Mondeo Turnier 1.8TD

2008 S-max 1,8TDCI
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #16065 Dátum: 2012.07.22 vasárnap, 15:27:19 »

Ha csak Szolnokon belül közlekedik valaki óvatosan, na ott tényleg nem kell téli gumi.
Az egész terep sík. A legnagyobb lejtő ahova fel kell hogy vigye a kocsit, talán valamelyik vasúti felüljáró.
Viszont aki a budai hegyekbe nyárival jár télen, na azt igen durván büntetném.
Félelmetes, mikor mész fel egy hosszú lejtőn, és egyszer csak azt látod, hogy irányíthatatlanul, dobócsillag manőverrel közeledik feléd egy nyárigumis.

Végre valaki megértett, télen eszembe sem jutna elhagyni a várost ilyen kerekekkel. Ha nagyon el kellene menni valahová, akkor inkább vonatra ülök. Nem kérdőjelezem meg a téli gumi fontosságát de az én helyzetemben nem létszükséglet. Alapvetően sokkal kevesebbet használom az autót a hóba, van hogy lusta vagyok kilapátolni a kocsit és inkább buszra szállok vagy apával 1 autóval indulunk el. (igaz az övén sincsen téli gumi de neki a háta mögött van több mint 30 év tapasztalat téli gumi nélkül.) Azt én sem értem aki a hegyekben, télen téli gumi nélkül közlekedik. Télen, hóban vizsgáztam le annak idején mivel nagyapám volt az oktató így nem csak a kötelezően előírt dolgokat vettük át hanem akadály pályán is vezettem és mindenre felkészített amivel csak az úton találkozhatok. De még így sincsen affinitásom hóban vezetni, azt a napi 3km-et oda vissza megteszem az iskoláig és onnantól kezdve nem akarok a hóban vezetni. (meg néha csúszkálok egy kihalt parkolóban)

Ha majd ez megváltozik, hogy többet kell hóban meg ismeretlen területeken autókáznom akkor majd beszerzésre kerül a téligumi.  Wink
Naplózva
sendrew
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332



E-mail
« Új hozzászólás #16066 Dátum: 2012.07.22 vasárnap, 16:08:37 »

Vagy csak nem tudsz róla.

"A kerekeknél (gumi és felni) nem lehet méretbeli eltérés, csak akkor, ha ezt a gyári specifikáció előírja – például sportos típusoknál hátul a nagyobb felnire szélesebb abroncs kerülhet."

5/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet a közúti járművek műszaki megvizsgálásáról:

6.6.4. Áttétel/abroncs/kerék gépjárműtípusnak megfelelő kombinációja az elülső és/vagy a hátsó tengelyen, ahogy azt a gyártó javasolta: ...

A Mondeon a gyártó nem javasolta az eltérő gumiméretet hátra, így hivatalosan nem kaphat műszaki vizsgán megfelelt minősítést. Ha váltóméret van fent, át szokás engedni, de normális helyeken a keskenyebb gumi kizáró ok. És ez jól is van így.

Egyébként értjük, hogy a kényszer nagy úr, de ha már huncutkodsz, akkor legalább csöndben tedd és ne reklámozd.

Nekem szélesebb van hátul, talán még stabilabb is lett tőle...
Naplózva

2008. Ford S-MAX 2.0 Titanium 145LE
2008. Ford Focus 1.6    101LE

EX:
2001. Ford Ka 1.3 60LE
2004. Ford Mondeo Turnier Trend 1.8 16V 125LE  LPG
2007. Ford Fiesta 1.25    75LE

Az autó nyomokban Ghia elemeket tartalmazott
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #16067 Dátum: 2012.07.23 hétfő, 09:34:24 »

Végre valaki megértett, télen eszembe sem jutna elhagyni a várost ilyen kerekekkel. Ha nagyon el kellene menni valahová, akkor inkább vonatra ülök. Nem kérdőjelezem meg a téli gumi fontosságát de az én helyzetemben nem létszükséglet. Alapvetően sokkal kevesebbet használom az autót a hóba, van hogy lusta vagyok kilapátolni a kocsit és inkább buszra szállok vagy apával 1 autóval indulunk el. (igaz az övén sincsen téli gumi de neki a háta mögött van több mint 30 év tapasztalat téli gumi nélkül.) Azt én sem értem aki a hegyekben, télen téli gumi nélkül közlekedik. Télen, hóban vizsgáztam le annak idején mivel nagyapám volt az oktató így nem csak a kötelezően előírt dolgokat vettük át hanem akadály pályán is vezettem és mindenre felkészített amivel csak az úton találkozhatok. De még így sincsen affinitásom hóban vezetni, azt a napi 3km-et oda vissza megteszem az iskoláig és onnantól kezdve nem akarok a hóban vezetni. (meg néha csúszkálok egy kihalt parkolóban)

Ha majd ez megváltozik, hogy többet kell hóban meg ismeretlen területeken autókáznom akkor majd beszerzésre kerül a téligumi.  Wink

lehet valakinek a háta mögött 500 év tapasztalat, akkor sem tudja a téligumi tudását a kezéből/lábából nyomni. Nekem is van olyan idősebb rokonom (bár már én sem vagyok mai), aki azt mondja, hogy humbuk. Aztán 40 év tapasztalattal töri az autót.
A ladás, trabis idők tapasztalata ma annyit ér, hogy ismeri a táblákat. Az autók mások, a gumik mások, az út ugyan olyan ***. Én minden évben megyek vezetéstechnikai képzésre (idén is majd ősszel, ha az anyagiak összejönnek). Ezt nem tartom kidobott pénznek. Inkább olyan kötelezőnek tekintem, mint az üzemanyagot az autóban. Ha menni akarsz, akkor meg kell venni.

Az egyik barátom szintén nem vesz téli gumit bár tudja, hogy hasznos. Ő azt csinálja, hogy ha nagyon hideg van, akkor városban 45 fölé nem megy, inkább 40, ahol 70, ott 60, országúton 70, autópályára nem megy. Ha hó van az úton, akkor taxit hív. Azt mondja, hogy egy set árából, így 3 évet eltaxizik, viszont senki nem töri az autóját.
Naplózva
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #16068 Dátum: 2012.07.23 hétfő, 11:55:37 »

Nem is írta senki, hogy csodaszer. És igen, közlekedtek téligumi előtt is télen. Sőt, diagonállal is. De volt közlekedés az ABS, az ASR, a szervókormány, a légzsák, meg minden egyéb izé előtt is. Csak közben fejlődik a technika, meg a tudomány, és próbálják segíteni a sofóröket azzal, hogy mindn okosággot alájuk tesznek, hogy biztonságosabb legyen a közlekedés.

Na meg negyed ennyi autó sem volt az utakon mint most, és még a gyalogosok sem ész nélkül száguldoztak az úttestre, picit rohanóbb világot élünk mára hehe
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #16069 Dátum: 2012.07.25 szerda, 18:04:31 »

Hali!

205/45 R17 hozzáértétől kérdezném milyen guminyomás ajánlott?
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #16070 Dátum: 2012.07.25 szerda, 18:24:26 »

340kpa / 50psi max (3.4bar) most 2.6-ra vannak az elsők a hátsók 2.5-re. De szerintem még elbírna egy kicsit. A gumis kérdezte mennyit fújjon nekem bele, mert valaki szinte maxi nyomáson használja az ilyen peres gumit, na én csak néztem hülyén  hehe Ezért kérdem.....
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #16071 Dátum: 2012.07.25 szerda, 18:26:09 »

340kpa / 50psi max (3.4bar) most 2.6-ra vannak az elsők a hátsók 2.5-re. De szerintem még elbírna egy kicsit. A gumis kérdezte mennyit fújjon nekem bele, mert valaki szinte maxi nyomáson használja az ilyen peres gumit, na én csak néztem hülyén  hehe Ezért kérdem.....
Én a 225/40 R18-at használom (terheléstől függően) 2.5 és 2.8 között. 2.8-ra fújva terheletlenül pattog össze-vissza. Tehát ez a 3.4 ez igencsak  wow1
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #16072 Dátum: 2012.07.25 szerda, 18:37:21 »

Én a 225/40 R18-at használom (terheléstől függően) 2.5 és 2.8 között. 2.8-ra fújva terheletlenül pattog össze-vissza. Tehát ez a 3.4 ez igencsak  wow1

Ez a 3.4  gondolom ha a gumi teljes terhelési indexe kivan használva arra vonatkozik..
Ezt egy gumis oldalon olvastam: A terhelési index a gumiabroncs maximális terhelhetőségét határozza meg. Rövidítése: LI (Load Index) A táblázatban megadott kg értékek normál kivitelű abroncs esetén 2.5bar, erősített kivitelű gumiabroncsok estén 2.9bar keréknyomás esetén érvényesek. Kisebb keréknyomás alkalmazása esetén a gumiabroncsok terhelhetősége is kisebb!

Akkor most mennyit Fújjak bele?  hehe
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
drof
Vendég
« Új hozzászólás #16073 Dátum: 2012.07.25 szerda, 18:48:35 »

Ez a 3.4  gondolom ha a gumi teljes terhelési indexe kivan használva arra vonatkozik..
Ezt egy gumis oldalon olvastam: A terhelési index a gumiabroncs maximális terhelhetőségét határozza meg. Rövidítése: LI (Load Index) A táblázatban megadott kg értékek normál kivitelű abroncs esetén 2.5bar, erősített kivitelű gumiabroncsok estén 2.9bar keréknyomás esetén érvényesek. Kisebb keréknyomás alkalmazása esetén a gumiabroncsok terhelhetősége is kisebb!

Akkor most mennyit Fújjak bele?  hehe

Akkor most 2.8-at. vigyor3
Naplózva
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #16074 Dátum: 2012.07.25 szerda, 19:54:25 »

Akkor most 2.8-at. vigyor3

Annyit fújtam a két elsőbe, most értem haza. Remélem nem kopik szét a gumi  hehe
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
fubu88
Vendég
« Új hozzászólás #16075 Dátum: 2012.07.26 csütörtök, 15:11:18 »

helló
láttam hogy többen is 18" os felnit /40 es gumival használtok
valamikor majd én is szeretnék 18 ast felnit és a kérdésem hogy a 40 es gumival nem kell túlságosan is vigyázni a "jó minőségű útjainkon ?
Naplózva
Intruder007
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


E-mail
« Új hozzászólás #16076 Dátum: 2012.07.26 csütörtök, 15:19:49 »

helló
láttam hogy többen is 18" os felnit /40 es gumival használtok
valamikor majd én is szeretnék 18 ast felnit és a kérdésem hogy a 40 es gumival nem kell túlságosan is vigyázni a "jó minőségű útjainkon ?

De Igen, nem a magyar utakra való az biztos, szépnek szép de ésszel kell vele közlekedni, ahol meg a kamionok már jól kijárták az utat vigyázni kell mert húzza el a kormányt, egész megváltás mikor felkerülnek a téli 205/55 R16 kerekek.
Naplózva

2006 MK3 2.0 TDCI Turnier Ghia Executive
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #16077 Dátum: 2012.07.26 csütörtök, 15:25:46 »

helló
láttam hogy többen is 18" os felnit /40 es gumival használtok
valamikor majd én is szeretnék 18 ast felnit és a kérdésem hogy a 40 es gumival nem kell túlságosan is vigyázni a "jó minőségű útjainkon ?

Intrudernek igaza van, de ezt-azt hozzátennék ezt-azt. élvezetesebb és stabilabb a kanyarodás, kigyorsítás, fékezés. az utakon vigyázni kell, ha úgy látom nagyon vacak, akkor lelassítok vagy nem megyek arra. Azért nem megoldhatatlan a dolog. Fontos viszont a felni minősége. Ebben a méretben célszerű a keményebb (sajnos drágább) felniket venni, hogy ne sérüljenek.

Nekem bejött nagyon
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #16078 Dátum: 2012.07.26 csütörtök, 15:35:43 »

Intrudernek igaza van, de ezt-azt hozzátennék ezt-azt. élvezetesebb és stabilabb a kanyarodás, kigyorsítás, fékezés. az utakon vigyázni kell, ha úgy látom nagyon vacak, akkor lelassítok vagy nem megyek arra. Azért nem megoldhatatlan a dolog. Fontos viszont a felni minősége. Ebben a méretben célszerű a keményebb (sajnos drágább) felniket venni, hogy ne sérüljenek.

Nekem bejött nagyon
Csatlakozom. Sokkal stabilabb az autó, jobb az útfekvése, élvezetesebb menni vele. Kicsit keményebb tőle az autó, de nem ráz, nem pattog.
Szerintem éppeszű ember mindenféle gumival/kerékkel kerüli a kátyúkat, és "ismeretlen" pocsolyába nem hajt bele. Ugyanez van a 18"-nál is, csak kicsit fokozottabban. Pocsék utakon lassítok. Egyes utakat meg elkerülök. De ezek jórészét a téli 16"-al is kerülöm. Többször mentem már 4 vagy 5 számjegyű utakon az országban, és ott is simán 90-el, esetenként, ahol lehetőség volt rá, 100-110.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
fubu88
Vendég
« Új hozzászólás #16079 Dátum: 2012.07.26 csütörtök, 18:57:29 »

köszi a véleményeket!!!
akkor szerintem jólfog majd kinézni rajt
csak azt a párforintot még összekel raknom  Cool
Naplózva
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #16080 Dátum: 2012.07.28 szombat, 20:56:19 »

http://www.origo.hu/auto/20120723-gumihelyzet-az-autoiparban.html

kicsit hosszú a cikk de akit érdekel érdemes végig betüzni
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #16081 Dátum: 2012.07.31 kedd, 13:33:25 »

Sziasztok,

195/45/R16 érdekelne 4 db elfogadható áron jó gumi, akár használt is (80%+)
AH valaki tud, kérem ne tartsa magába, max 15E/db. köszi!
Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #16082 Dátum: 2012.07.31 kedd, 13:45:44 »

Sziasztok,

195/45/R16 érdekelne 4 db elfogadható áron jó gumi, akár használt is (80%+)
AH valaki tud, kérem ne tartsa magába, max 15E/db. köszi!

Szia,

ha minden igaz van egy 205/55/r16-os garnitúrám, pirelli p7 zero, ami még egy szezonra jó. Az egyik guminak az oldalán van egy csík, mert elpörgött a sárban a kerék, egy kő mellett. A gumis megnézte, azt mondta nincs gond vele. Ez a kettő talán még két szezont is elmenne, a másik kettőben csak egy szezon van. Szerintem a 4 gumit 5eHUF-ért odaadom, ha érdekel.
Naplózva
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #16083 Dátum: 2012.07.31 kedd, 13:46:58 »

Szia,

ha minden igaz van egy 205/55/r16-os garnitúrám, pirelli p7 zero, ami még egy szezonra jó. Az egyik guminak az oldalán van egy csík, mert elpörgött a sárban a kerék, egy kő mellett. A gumis megnézte, azt mondta nincs gond vele. Ez a kettő talán még két szezont is elmenne, a másik kettőben csak egy szezon van. Szerintem a 4 gumit 5eHUF-ért odaadom, ha érdekel.
Köszönöm, sajnos nem nekem lesz, és a 205/55 már sok. 195/45 v 195/50 a max :s
Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
csehors
Vendég
« Új hozzászólás #16084 Dátum: 2012.07.31 kedd, 21:17:19 »

http://www.origo.hu/auto/20120723-gumihelyzet-az-autoiparban.html

kicsit hosszú a cikk de akit érdekel érdemes végig betüzni
Jó cikk!  eljen
Naplózva
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #16085 Dátum: 2012.07.31 kedd, 22:34:51 »

Nekem egyszer került a kezembe télen apósom nyári gumis suzukija, harmadikba nem tudtam elindulni a letaposott havas jeges úton egy kereszteződésben, mert picit magasabban feküdt az út amire rá szerettem volna fordulni  vigyor3
ezt most olvasom  falbav ezt az izét nem közlekedésre találták ki.   pias  ha olyan tömege lenne ami oda is nyomja az úthoz lehet,hogy el is indult volna  Grin
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #16086 Dátum: 2012.08.01 szerda, 18:58:44 »

Hali!

8" széles felnire, MK3-ra jó lehet a 235/40R18? valaki használta ezt a konstrukciót mk3-on?
 integet2
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #16087 Dátum: 2012.08.01 szerda, 22:53:55 »

Hali!

8" széles felnire, MK3-ra jó lehet a 235/40R18? valaki használta ezt a konstrukciót mk3-on?
 integet2

nekem MK4-en van, ott jó. Ha valaki emlékszik vagy van katalógusa, akkor meg tudja nézni, hogy lehetett-e hozzá ilyen gyári felnit rendelni.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #16088 Dátum: 2012.08.01 szerda, 22:58:15 »

nekem MK4-en van, ott jó. Ha valaki emlékszik vagy van katalógusa, akkor meg tudja nézni, hogy lehetett-e hozzá ilyen gyári felnit rendelni.

Biztos, hogy nem. A 225/40R18 volt a max.
Viszont egy srác 19-es kereket rakott rá. Tán /35... Japán a nickje.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #16089 Dátum: 2012.08.02 csütörtök, 12:59:28 »

Hali!

8" széles felnire, MK3-ra jó lehet a 235/40R18? valaki használta ezt a konstrukciót mk3-on?
 integet2

Szélességben simán jó a 8asra. 13 mm az eltérés átmérőben, szerintem az még jó lehet.   225/40 a gyárilag rávaló.

   http://weltgumi.hu/valtomeret_szamologep.html
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #16090 Dátum: 2012.08.03 péntek, 02:34:29 »

http://www.origo.hu/auto/20120723-gumihelyzet-az-autoiparban.html

kicsit hosszú a cikk de akit érdekel érdemes végig betüzni

"Nézzünk egy példát: 175/65 R13 80S"

Gratulálok az életszagú példához :-)

Ilyen gumi konkretice nem létezik :-)
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #16091 Dátum: 2012.08.03 péntek, 08:18:21 »

"Nézzünk egy példát: 175/65 R13 80S"

Gratulálok az életszagú példához :-)

Ilyen gumi konkretice nem létezik :-)


Mire gondolsz? Méret létezik ilyen, nekem volt is anno a Skodrin. Esetleg a 80S nem passzol a végén.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #16092 Dátum: 2012.08.03 péntek, 09:06:24 »

köszönöm a hozzászólásokat Smiley  worship
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
Italy
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10



« Új hozzászólás #16093 Dátum: 2012.08.12 vasárnap, 10:21:56 »

Hali!
Téligumit szeretnék venni MK4-es 2.0 benzines mondihoz.215/55 R16 méretben.A kérdésem az lenne,hogy elég a 93H vagy kell a 97V súly és sebesség indexü?
Naplózva

2.0 duratec Ghia Executive MK4 2008
Mk5 hybrid Vignale sedan 2018
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #16094 Dátum: 2012.08.12 vasárnap, 20:34:30 »

Hali!
Téligumit szeretnék venni MK4-es 2.0 benzines mondihoz.215/55 R16 méretben.A kérdésem az lenne,hogy elég a 93H vagy kell a 97V súly és sebesség indexü?

Elég a 93H is, gondolom nem fogsz tartósan 210 km/h fölött autózni, illetve teljes terheléssel (utánfutóval) közlekedni.

A helyedben a 205/60R16 méretet választanám.

Ha vársz még pár hetet, lesznek jó ajánlatok is.
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #16095 Dátum: 2012.08.17 péntek, 01:09:54 »

Hátha valakit érdekel...

205/55R16

Falken Ziex ZE912 V 17.500
Bridgestone Turanza ER300 Ecopia V 19.990

225/45R17

Barum Bravuris 2 V 24.500
Bridgestone Potenza S001 Y 27.990

205/50R17

Matador MP46 Hectorra 2 V XL 22.990
« Utoljára szerkesztve: 2012.08.17 péntek, 01:55:05 írta kulani » Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #16096 Dátum: 2012.08.17 péntek, 08:31:19 »

Hátha valakit érdekel...

205/55R16

Falken Ziex ZE912 V 17.500
Bridgestone Turanza ER300 Ecopia V 19.990

225/45R17

Barum Bravuris 2 V 24.500
Bridgestone Potenza S001 Y 27.990

205/50R17

Matador MP46 Hectorra 2 V XL 22.990

225/40R18 és 235/40R18 nyáriból mennyiért tudnál ajánlani?
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #16097 Dátum: 2012.08.17 péntek, 16:39:43 »

Melyik automarkanak van 17"-es acelfelnije amire fel lehet rakni a 225-os gumit??
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #16098 Dátum: 2012.08.17 péntek, 17:21:10 »

225/40R18 és 235/40R18 nyáriból mennyiért tudnál ajánlani?

225/40R18

Matador MP46 Hectorra Y XL 29.990
BF Goodrich G-Force Profiler 31.500
Kléber Hydraxer 31.500
Bridgestone Potenza RE050A Y XL 39.990

235/40R18

Matador MP46 Hectorra Y XL 34.990
BF Goodrich G-Force Profiler 38.990
Bridgestone Potenza S001 Y XL 51.000
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #16099 Dátum: 2012.08.17 péntek, 17:48:28 »

225/40R18

Matador MP46 Hectorra Y XL 29.990
BF Goodrich G-Force Profiler 31.500
Kléber Hydraxer 31.500
Bridgestone Potenza RE050A Y XL 39.990

235/40R18

Matador MP46 Hectorra Y XL 34.990
BF Goodrich G-Force Profiler 38.990
Bridgestone Potenza S001 Y XL 51.000


kösz az infót. eljen
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
Oldalak: 1 ... 315 316 317 318 319 320 321 [322] 323 324 325 326 327 328 329 ... 555   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.084 másodperc alatt készült el 21 lekéréssel.