Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.04 szombat, 22:47:16 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 319 320 321 322 323 324 325 [326] 327 328 329 330 331 332 333 ... 555   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Felnik, gumik  (Megtekintve 6569901 alkalommal)
0 Felhasználó és 36 vendég van a témában
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #16250 Dátum: 2012.09.16 vasárnap, 08:54:26 »

A 235/45R17 pontos váltómérete a 215/55R16.
A gyakori 205/55R16 kb. 1,5%-kal kisebb átmérőjű, a 205/60R16 pedig szinte ugyanennyivel nagyobb. Ez nem nagy különbség. Emiatt biztos nem fogom évente kétszer átprogramoztatni az órát.
Ne foglalkozz vele. Ez a  kb. észre se veszed kategória.
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #16251 Dátum: 2012.09.16 vasárnap, 08:57:36 »

Kulani mester!

Nokian WR A3-ról mi a véleményed?

Illetve milyen árakon mennek most nálad a 205/55 R16-os téli gumik?
Felesleges kérdezned, neki nincs szerződése velük. Majd ajánl valami mást ami szerinte jobb (mert pl. amiből neki is van raktáron).
Naplózva
ST220_Gab
Vendég
« Új hozzászólás #16252 Dátum: 2012.09.16 vasárnap, 09:03:44 »

A SportContact5-öt konkrétan az 571 LE-s Mercedes SLS AMG-re fejlesztették, elviekben csak ezzel a gumival jön le a gyártósorról. Az SLS meg 2010. október környékén került bemutatásra, tehát a gumi kb. akkori fejlesztés. Valamiben nyílván már mint a 2 meg a 3, különben nem kapott volna új számot.

Ha azokat szerelik vele, akkor nem hiszem hogy a tartósság lett volna a fő szempont a tervezésnél
Naplózva
ST220_Gab
Vendég
« Új hozzászólás #16253 Dátum: 2012.09.16 vasárnap, 09:08:16 »

Érdekesen vezethetsz......, azért megnézném a szilenteket is az autódban, vagy azokat is cseréled a gumikkal? hehe

nem azért mert gyorsulgatok, kapartatom
hosszú távon használom, de nem pályán
kanyargós utakon járok, azt meg imádom...had' visítsanak Smiley
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #16254 Dátum: 2012.09.16 vasárnap, 09:58:04 »

ilyen a 3-as nál is van? honnan tudom milyenre van állítva, gyári diag?
Igen. Azt nem tudom, hogy az olyan diag cuccok is tudják-e, mint ami itt többeknek van. Tudtommal stealt-nek van a legkomolyabb diag készüléke, de hogy az tud-e karékméretet programozni, arról lövésem sincs. Nekem Vik 1-2x átprogramozta, mikor épp nála voltam valamiért, de utoljára kb. 2 éve nyúlt bele. Most fogalmam nincs, hogy mire van állítva. Nekem 205/55 R16 és 225/40 R18 között váltakozik.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #16255 Dátum: 2012.09.16 vasárnap, 10:00:00 »

Igen. Azt nem tudom, hogy az olyan diag cuccok is tudják-e, mint ami itt többeknek van. Tudtommal stealt-nek van a legkomolyabb diag készüléke, de hogy az tud-e karékméretet programozni, arról lövésem sincs. Nekem Vik 1-2x átprogramozta, mikor épp nála voltam valamiért, de utoljára kb. 2 éve nyúlt bele. Most fogalmam nincs, hogy mire van állítva. Nekem 205/55 R16 és 225/40 R18 között váltakozik.
szerintem nem.csak gyári diaggal.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #16256 Dátum: 2012.09.16 vasárnap, 10:00:56 »

Igen. Azt nem tudom, hogy az olyan diag cuccok is tudják-e, mint ami itt többeknek van. Tudtommal stealt-nek van a legkomolyabb diag készüléke, de hogy az tud-e karékméretet programozni, arról lövésem sincs. Nekem Vik 1-2x átprogramozta, mikor épp nála voltam valamiért, de utoljára kb. 2 éve nyúlt bele. Most fogalmam nincs, hogy mire van állítva. Nekem 205/55 R16 és 225/40 R18 között váltakozik.
Tudok kerékméretet programozni de hüleség. Csak az időt pazarolja vele az ember. Ez tényleg a kb észre se vehető kategória.
Naplózva
CsZoli
Vendég
« Új hozzászólás #16257 Dátum: 2012.09.16 vasárnap, 10:33:23 »

Tudok kerékméretet programozni de hüleség. Csak az időt pazarolja vele az ember. Ez tényleg a kb észre se vehető kategória.
Pontosan, elméletben 2,5% a tűréshatár, azt a +/- 2km/órát az autó magától is elcsalhatja.  police-nek meg nem a 92km/órával közlekedők kellenek.  eplus2
Nekem egyébként 215/50R17-van fent, az elvileg 1km/órát csal lefelé, de ha az óra 50-et mutat, 50-nel is megyek. (Nem tudom a város széleken telepített mérők mennyire pontosak.  vigyor3)
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #16258 Dátum: 2012.09.16 vasárnap, 10:59:43 »

Tudok kerékméretet programozni de hüleség. Csak az időt pazarolja vele az ember. Ez tényleg a kb észre se vehető kategória.
rosszul emlékeztem....
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #16259 Dátum: 2012.09.16 vasárnap, 11:10:54 »

Írj neki emailt,ott van az adatlapján, mert ritkán néz fel ide....

Ezt kikérem magamnak, mert most is itt vagyok ;-)

Az elérhetőségem meg leginkább itt alul olvasható: kulani@citromail.hu.

Aki ír telefonszámot, azt vissza is hívom.
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
balazs1011
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 254



E-mail
« Új hozzászólás #16260 Dátum: 2012.09.16 vasárnap, 11:46:06 »

Ezt kikérem magamnak, mert most is itt vagyok ;-)

Az elérhetőségem meg leginkább itt alul olvasható: kulani@citromail.hu.

Aki ír telefonszámot, azt vissza is hívom.

tegnap írtam mailt.+pü.
Naplózva

Ford Mondeo MKIV 2008.05 Titanium Kombi 2.0 TDCI 140LE (175LE 395NM)
(Ex Ford Mondeo 2004 TDCI Trend 130 LE 5 év 200000 km)
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #16261 Dátum: 2012.09.16 vasárnap, 13:24:10 »

Ezt kikérem magamnak, mert most is itt vagyok ;-)

Az elérhetőségem meg leginkább itt alul olvasható: kulani@citromail.hu.

Aki ír telefonszámot, azt vissza is hívom.

én is írtam tegnap pü-t
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #16262 Dátum: 2012.09.17 hétfő, 21:57:18 »

BP-en házhoz viszi!  eljen Jó gyerek!  wave

  angel
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #16263 Dátum: 2012.09.17 hétfő, 22:15:16 »

Kulani mester! Nokian WR A3-ról mi a véleményed? 

Ahogy Stealt mester megfogalmazta, én mást árulok.

Mondjuk Stealt valamiért azt hiszi, ha Kulani bemegy a boltba, és kér egy raklapnyi Nokiant, akkor elfordulnak tőle, nem szolgálják ki, ezért nem tart ilyen gumit, miközben a valóság az, hogy Kulani eleve nem kér Nokiant :-)

A Nokian WR A3 igen jó gumi, de szerintem máshol vannak az erősségei, mint ahol a magyar utakon arra szükség van. Ahogy Stealt is utalt rá, mély/friss hóban remek ez a gumi, más útviszonyok között azonban nincs az élmezőnyben. Én magamnak télre olyan gumit vennék, aminek a nedves tulajdonságai kiemelkedőek. A 120-150 napos magyarországi teleken havas napból nincs több 10-15-nél, ráadásul a főútvonalakat azonnal takarítani kezdik. A maradék 105-140 nap viszont vizes, sónedves, latyakos. Ezért én az ilyen utakra tervezett gumikat preferálom.

Ha valaki sokat jár síelni, vagy olyan helyen lakik, ahol mászni kell, de nem takarítják a havat, vagy éppen a munkája olyan, hogy mindig, minden körülmény között mozgásképesnek kell lennie (pl. orvos), akkor szóba kerülhet a havas gumi.

A konkrét márka ellen még egy kifogásom van a saját (flottás) szempontjaim szerint: a márkaháttér. A Nokian viszonylag kis játékos a globális gumipiacon, a logisztikája is ennek megfelelő. Viszonylag könnyű olyan helyen defektet kapni, ahol nem forgalmazzák a márkát, illetve ha forgalmazzák is, nem feltétlenül lehet a közelben olyan raktárkészlethez hozzáférni, ahol van a konkrét gumiból. Amíg egy Contival, Pirellivel, Brigivel nyugodtan mehet az autó Görögországtól Portugáliáig, a britektől Ukrajnáig, baj esetén az első gumis is tud neki segíteni, a Nokiannal (meg egy csomó hasonló, független márkával, pl Falken, Kumho, Yokohama, Toyo) nem szívesen engedjük el az autókat. (A tartós bérleten kint lévő autókon mindenképp mi álljuk a gumizás költségeit, ezért nem mindegy, esetleg egy gumit elég cserélni, vagy párban, pláne négyesével kell cserélni.)

Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3359



« Új hozzászólás #16264 Dátum: 2012.09.17 hétfő, 22:46:28 »

Ahogy Stealt mester megfogalmazta, én mást árulok.

Mondjuk Stealt valamiért azt hiszi, ha Kulani bemegy a boltba, és kér egy raklapnyi Nokiant, akkor elfordulnak tőle, nem szolgálják ki, ezért nem tart ilyen gumit, miközben a valóság az, hogy Kulani eleve nem kér Nokiant :-)

A Nokian WR A3 igen jó gumi, de szerintem máshol vannak az erősségei, mint ahol a magyar utakon arra szükség van. Ahogy Stealt is utalt rá, mély/friss hóban remek ez a gumi, más útviszonyok között azonban nincs az élmezőnyben. Én magamnak télre olyan gumit vennék, aminek a nedves tulajdonságai kiemelkedőek. A 120-150 napos magyarországi teleken havas napból nincs több 10-15-nél, ráadásul a főútvonalakat azonnal takarítani kezdik. A maradék 105-140 nap viszont vizes, sónedves, latyakos. Ezért én az ilyen utakra tervezett gumikat preferálom.

Ha valaki sokat jár síelni, vagy olyan helyen lakik, ahol mászni kell, de nem takarítják a havat, vagy éppen a munkája olyan, hogy mindig, minden körülmény között mozgásképesnek kell lennie (pl. orvos), akkor szóba kerülhet a havas gumi.

A konkrét márka ellen még egy kifogásom van a saját (flottás) szempontjaim szerint: a márkaháttér. A Nokian viszonylag kis játékos a globális gumipiacon, a logisztikája is ennek megfelelő. Viszonylag könnyű olyan helyen defektet kapni, ahol nem forgalmazzák a márkát, illetve ha forgalmazzák is, nem feltétlenül lehet a közelben olyan raktárkészlethez hozzáférni, ahol van a konkrét gumiból. Amíg egy Contival, Pirellivel, Brigivel nyugodtan mehet az autó Görögországtól Portugáliáig, a britektől Ukrajnáig, baj esetén az első gumis is tud neki segíteni, a Nokiannal (meg egy csomó hasonló, független márkával, pl Falken, Kumho, Yokohama, Toyo) nem szívesen engedjük el az autókat. (A tartós bérleten kint lévő autókon mindenképp mi álljuk a gumizás költségeit, ezért nem mindegy, esetleg egy gumit elég cserélni, vagy párban, pláne négyesével kell cserélni.)



 vigyor3

Kösz az infót. worship És érdemes már mostanság megvenni a télit, vagy később lesznek még az "akciók"?
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #16265 Dátum: 2012.09.17 hétfő, 22:56:54 »

És érdemes már mostanság megvenni a télit, vagy később lesznek még az "akciók"?


Szerintem még érdemes egy kicsit várni. Idén -- ellentétben az elmúlt két évvel -- kínálati piacra számítunk, azaz több lesz az eladó, mint a vevő. Ezekben a napokban is megy a nagy helyezkedés, mindenki lesi mindenki másnak az árait.
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3359



« Új hozzászólás #16266 Dátum: 2012.09.17 hétfő, 22:58:56 »


Szerintem még érdemes egy kicsit várni. Idén -- ellentétben az elmúlt két évvel -- kínálati piacra számítunk, azaz több lesz az eladó, mint a vevő. Ezekben a napokban is megy a nagy helyezkedés, mindenki lesi mindenki másnak az árait.

Oké, köszi. Ha lesz jó ajánlatod, szívesen olvassuk szerintem, ne fogd vissza magad. vigyor3
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #16267 Dátum: 2012.09.17 hétfő, 23:01:01 »

A SportContact5-öt konkrétan az 571 LE-s Mercedes SLS AMG-re fejlesztették, elviekben csak ezzel a gumival jön le a gyártósorról. Az SLS meg 2010. október környékén került bemutatásra, tehát a gumi kb. akkori fejlesztés. Valamiben nyílván már mint a 2 meg a 3, különben nem kapott volna új számot.

Például a mintája teljesen más, a gumikeverékről nem is beszélve ;-)

A SC5 tavalyi fejlesztés, idén jelent meg a kínálatban.

Az nem valószínű, hogy egy gumit egyetlen autótípushoz fejlesztenek, pláne egy ritka tuningváltozathoz, mint az AMG. Mint minden rendes gumit, ezt is széles szortimentben lehet kapni (azaz mindenféle méretben gyártják). Ez még nem zárja ki, hogy az AMG Mercik kizárólag ilyen gumival jöjjenek ki a gyárból.
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #16268 Dátum: 2012.09.17 hétfő, 23:01:40 »

Ahogy Stealt mester megfogalmazta, én mást árulok.

Mondjuk Stealt valamiért azt hiszi, ha Kulani bemegy a boltba, és kér egy raklapnyi Nokiant, akkor elfordulnak tőle, nem szolgálják ki, ezért nem tart ilyen gumit, miközben a valóság az, hogy Kulani eleve nem


  taps taps eljen
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #16269 Dátum: 2012.09.17 hétfő, 23:22:08 »

Ha lesz jó ajánlatod, szívesen olvassuk szerintem, ne fogd vissza magad. vigyor3

205/55R16 téli

Barum Polaris 3 T 22.500
Kléber Krisalp HP2 H 23.400
Bridgestone Blizzak LM32 T 27.990
Michelin Alpin A4 T 29.500
Continental Wintercontact TS850 T 30.990
Goodyear Ultra Grip UG8 T 30.990
Michelin Primacy Alpin PA3 H 31.990


Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #16270 Dátum: 2012.09.18 kedd, 07:11:03 »

Például a mintája teljesen más, a gumikeverékről nem is beszélve ;-)

A SC5 tavalyi fejlesztés, idén jelent meg a kínálatban.

Az nem valószínű, hogy egy gumit egyetlen autótípushoz fejlesztenek, pláne egy ritka tuningváltozathoz, mint az AMG. Mint minden rendes gumit, ezt is széles szortimentben lehet kapni (azaz mindenféle méretben gyártják). Ez még nem zárja ki, hogy az AMG Mercik kizárólag ilyen gumival jöjjenek ki a gyárból.

Mintát mondjuk észrevettem volna, csak ahhoz meg kellett volna nézni Smiley Nem tettem. A keverékről meg persze fogalmam sincs. Az SLS AMG nevében az AMG nem tuningváltozatot jelent, hanem ez a típus becsületes neve, mivel a fejlesztésnél az AMG és a Mercedes együtt dolgoztak, és tényleg eredetileg erre a típusra fejlesztették ki a CS5-öt. Aztán most már persze kapható több méretben is.
Mint ahogy jópár éve az 1001LE-s Bugatti Veyron is külön gumit kapott a Michelin-től. Erről a kedvencem, hogy a 407km/h végsebességnél a mérnökök számításai szerint a gumi max. 15 percig bírja a terhelést, majd szétrobban. Ezt a problémát nem tudták megoldani, és hát veszélyes autót mégsem dobhatnak piacra, így a mérnökök ezt úgy oldották meg, hogy akkora üzemanyagtankot tettek a kocsiba, hogy végsebességen 12 perc alatt kifogy a benzin, így a gumik nem pukkannak el  taps vigyor3

No, de ez már nem Mondeo probléma.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #16271 Dátum: 2012.09.18 kedd, 07:25:02 »

Mintát mondjuk észrevettem volna, csak ahhoz meg kellett volna nézni Smiley Nem tettem. A keverékről meg persze fogalmam sincs. Az SLS AMG nevében az AMG nem tuningváltozatot jelent, hanem ez a típus becsületes neve, mivel a fejlesztésnél az AMG és a Mercedes együtt dolgoztak, és tényleg eredetileg erre a típusra fejlesztették ki a CS5-öt. Aztán most már persze kapható több méretben is.
Mint ahogy jópár éve az 1001LE-s Bugatti Veyron is külön gumit kapott a Michelin-től. Erről a kedvencem, hogy a 407km/h végsebességnél a mérnökök számításai szerint a gumi max. 15 percig bírja a terhelést, majd szétrobban. Ezt a problémát nem tudták megoldani, és hát veszélyes autót mégsem dobhatnak piacra, így a mérnökök ezt úgy oldották meg, hogy akkora üzemanyagtankot tettek a kocsiba, hogy végsebességen 12 perc alatt kifogy a benzin, így a gumik nem pukkannak el  taps vigyor3

No, de ez már nem Mondeo probléma.

És mi van, ha a gaz, gonosz, öngyilkosjelölt Veyron-tulajdonos kiáll a benzinkúthoz, újratölt, és még egyszer megpróbálja...?

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #16272 Dátum: 2012.09.18 kedd, 08:17:24 »


Szerintem még érdemes egy kicsit várni. Idén -- ellentétben az elmúlt két évvel -- kínálati piacra számítunk, azaz több lesz az eladó, mint a vevő. Ezekben a napokban is megy a nagy helyezkedés, mindenki lesi mindenki másnak az árait.

Nyáriból lesz az év végére szerinted valami akciós? Vagy inkább tavasszal térjek vissza rá?
205/55 R16-ba a Continental EcoContact-al szemezgetnék, vagy valami Goodyear (ezek nagyon beváltak).
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #16273 Dátum: 2012.09.18 kedd, 09:29:07 »

És mi van, ha a gaz, gonosz, öngyilkosjelölt Veyron-tulajdonos kiáll a benzinkúthoz, újratölt, és még egyszer megpróbálja...?

AndyA
azt hívják orosz rulettnak.
vagyhogy: 19-re húzott lapot.....
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #16274 Dátum: 2012.09.18 kedd, 10:07:50 »

azt hívják orosz rulettnak.
vagyhogy: 19-re húzott lapot.....

20-ra...  taps

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #16275 Dátum: 2012.09.18 kedd, 11:19:05 »

És mi van, ha a gaz, gonosz, öngyilkosjelölt Veyron-tulajdonos kiáll a benzinkúthoz, újratölt, és még egyszer megpróbálja...?

AndyA

Emlékeim szerint ez volt a topgearben is szó és a lényeg az volt, hogy túlhevül a gumi. Tehát kiállhat a csóka tankolni, a gumi lehül, megint bírja 12 percig Smiley. Aztán lehet, hogy annyira elkopik a nagy lágyulástól, hogy leereszt a kúton  vigyor3
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #16276 Dátum: 2012.09.18 kedd, 11:20:41 »

Emlékeim szerint ez volt a topgearben is szó és a lényeg az volt, hogy túlhevül a gumi. Tehát kiállhat a csóka tankolni, a gumi lehül, megint bírja 12 percig Smiley. Aztán lehet, hogy annyira elkopik a nagy lágyulástól, hogy leereszt a kúton  vigyor3

Kicsit keményebbre kell fújni.  hehe

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #16277 Dátum: 2012.09.18 kedd, 12:52:13 »

Nyáriból lesz az év végére szerinted valami akciós? Vagy inkább tavasszal térjek vissza rá?
205/55 R16-ba a Continental EcoContact-al szemezgetnék, vagy valami Goodyear (ezek nagyon beváltak).
Andy A   pirellijei? Azok akciósnak mondhatóak
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #16278 Dátum: 2012.09.18 kedd, 13:10:43 »

Andy A   pirellijei? Azok akciósnak mondhatóak

Már elkelt mind régen.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #16279 Dátum: 2012.09.18 kedd, 14:01:35 »

És mi van, ha a gaz, gonosz, öngyilkosjelölt Veyron-tulajdonos kiáll a benzinkúthoz, újratölt, és még egyszer megpróbálja...?

AndyA
Hülyeség ellen nincs orvosság... A mérnökök ki tudják küszöbölni a technikai jellegű problémákat, de az emberi hülyeséggel nem tudnak mit kezdeni.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #16280 Dátum: 2012.09.18 kedd, 14:02:31 »

Hülyeség ellen nincs orvosság... A mérnökök ki tudják küszöbölni a technikai jellegű problémákat, de az emberi hülyeséggel nem tudnak mit kezdeni.

Darwin-díj jelöltek ellen valóban nincs orvosság. Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #16281 Dátum: 2012.09.18 kedd, 16:49:15 »

Nyáriból lesz az év végére szerinted valami akciós? Vagy inkább tavasszal térjek vissza rá?
205/55 R16-ba a Continental EcoContact-al szemezgetnék, vagy valami Goodyear (ezek nagyon beváltak).

Az árak Magyarországon egész évben akciósak, a szezon végén már nem tud igazából hová lemenni. Az árazás egyébként külön tudomány, a legtöbb nagyker már valamilyen yield management algoritmust használ, azaz kb úgy áraznak, mint a fapados légitársaságok.

A Conti EcoContact 5 az a gumi, amiről mindenkit lebeszélek. Attól olyan ekó, hogy könnyű a szerkezete, emiatt viszont nagyon gyenge az oldalfaluk, egészen ártalmatlan helyzetekben egyszercsak végigrepednek. Idén elég sok ilyen esetünk volt, szerencsére baleset nem lett belőle. 

A Goodyear megbízható márka, az Optigrip-et ajánlom, de olyat én most nem tudok adni.

Nálam a Brigi EP150 a legjobb vétel 21.990-ért, illetve a kedvenc gumim, a Misi Primacy 23.990-ért.

Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3359



« Új hozzászólás #16282 Dátum: 2012.09.18 kedd, 17:21:50 »

205/55R16 téli





Kumho KW23-ra tudsz árat mondani, vagy azt nem tartod?

 Illetve véleményed róla? Mert ahogy nézegettem teszteken elég jól szerepelt, csak a kopása miatt maradt el az élmezőnytől.
« Utoljára szerkesztve: 2012.09.18 kedd, 17:24:08 írta Zolibácsi » Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #16283 Dátum: 2012.09.18 kedd, 17:27:01 »

Kumho KW23-ra tudsz árat mondani, vagy azt nem tartod? Illetve véleményed róla? Mert ahogy nézegettem teszteken elég jól szerepelt, csak a kopása miatt maradt el az élmezőnytől.

A Kumho kívül esik az érdeklődési területemen :-)
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3359



« Új hozzászólás #16284 Dátum: 2012.09.18 kedd, 17:28:16 »

A Kumho kívül esik az érdeklődési területemen :-)


 vigyor3 Értem.

Másnak van tapasztalata Kumho KW23-al?
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #16285 Dátum: 2012.09.18 kedd, 17:36:02 »

205/55R16 téli


Barum Polaris 2 T 19.990
Barum Polaris 3 T 22.500
Kléber Krisalp HP2 H 23.400
Pirelli Snowcontrol Serie II T 25.990
Dunlop Wintersport 3D T 27.990
Bridgestone Blizzak LM32 T 27.990
Pirelli Snowcontrol Serie III H29.500
Michelin Alpin A4 T 29.500
Continental Wintercontact TS850 T 30.990
Goodyear Ultra Grip UG8 T 30.990 29.990
Michelin Primacy Alpin PA3 H 31.990
 
A dőlt betűs gumik tegnap még nem voltak a listán ;-)

És Stealt kedvéért, külön:

Nokian W+ T 22.990
Nokian WR A3 H 25.500

:-)
« Utoljára szerkesztve: 2012.09.18 kedd, 17:37:51 írta kulani » Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #16286 Dátum: 2012.09.18 kedd, 18:48:10 »

a kedvenc gumim, a Misi Primacy 23.990-ért.


Az offoson Michelin Energy XM1 van gyárilag. Nincs vele különösebb probléma, de döbbenetesen csikorog. Kis tempóról finoman lassítva vagy egy lassú kanyarban is olyan csikorgás van, hogy csak na. Ez hiba vagy sajátosság?
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #16287 Dátum: 2012.09.18 kedd, 18:50:27 »

205/55R16 téli


Írnál 205/60R16-os árakat is? Ha jól értem MK4-re inkább ezt ajánlod, mint a 205/55R16-ot. Az eltérés +/- irányban kb. ugyanannyi. Az egyik nagyobb, a másik kisebb mint a gy(ny)ári méret.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #16288 Dátum: 2012.09.18 kedd, 19:13:19 »

Az offoson Michelin Energy XM1 van gyárilag. Nincs vele különösebb probléma, de döbbenetesen csikorog. Kis tempóról finoman lassítva vagy egy lassú kanyarban is olyan csikorgás van, hogy csak na. Ez hiba vagy sajátosság?
Nekem ezt egy nem tudom milyen régebbi Michelin csinálta még a Golf-on. Hidegen borzalmasan csikorgott. Egy átlagos indulásnál, vagy egy sima belvárosi egyik utcából a másikba való fordulásnál is. De csak hidegen. És városban be se melegedett. Ha mentem vele autópályán kicsit, akkor a városban való megállásig jó volt. Utána a következő indulásnál megint nyikorgás.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #16289 Dátum: 2012.09.18 kedd, 21:06:58 »

Az offoson Michelin Energy XM1 van gyárilag. Nincs vele különösebb probléma, de döbbenetesen csikorog. Kis tempóról finoman lassítva vagy egy lassú kanyarban is olyan csikorgás van, hogy csak na. Ez hiba vagy sajátosság?

Ez az elöregedett gumik utolsó, kétségbeesett sikolya, kérlek :-)

Az XM1 baromi öreg gumi, olyan 8-9 éve gyártották utoljára. Feltehetően tényleg arról van szó, hogy egyszerűen eljárt felette az idő, ideje cserélni. A menettulajdonságai sem olyanok már, mint új korában, de mivel a romlás fokozatos volt, egyszerűen hozzászoktatok.

Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #16290 Dátum: 2012.09.18 kedd, 21:19:55 »

Ez az elöregedett gumik utolsó, kétségbeesett sikolya, kérlek :-)

Az XM1 baromi öreg gumi, olyan 8-9 éve gyártották utoljára. Feltehetően tényleg arról van szó, hogy egyszerűen eljárt felette az idő, ideje cserélni. A menettulajdonságai sem olyanok már, mint új korában, de mivel a romlás fokozatos volt, egyszerűen hozzászoktatok.


Ez a hozzaszokas nalam annyiban nem allja meg a helyet, hogy a Golf-ot 2003.03 vettuk, es a Michelin nyari volt a gyari szerelt gumija valami 0240 DOT szammal (tehat friss gumi volt) es az elso pillanattol ilyen volt. De 2 eve kapott egy uj szett (szinten Michelin) gumit, azok viszont nem nyikorognak. Ez nem tudom milyen Michelin. ezsolt-tol vettuk gyakorlatilag ujonnan.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #16291 Dátum: 2012.09.18 kedd, 21:22:07 »

Ez a hozzaszokas nalam annyiban nem allja meg a helyet, hogy a Golf-ot 2003.03 vettuk, es a Michelin nyari volt a gyari szerelt gumija valami 0240 DOT szammal (tehat friss gumi volt) es az elso pillanattol ilyen volt. De 2 eve kapott egy uj szett (szinten Michelin) gumit, azok viszont nem nyikorognak. Ez nem tudom milyen Michelin. ezsolt-tol vettuk gyakorlatilag ujonnan.

Azért az a 8-9 év ott van. Nyikoroghat még rossz futóműbeállítástól is, de az a gumi már nagyon öreg. Szerintem egy satu fékezésnél nem is füstölne Smiley
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #16292 Dátum: 2012.09.18 kedd, 23:00:14 »

Ez az elöregedett gumik utolsó, kétségbeesett sikolya, kérlek :-)

Az XM1 baromi öreg gumi, olyan 8-9 éve gyártották utoljára. Feltehetően tényleg arról van szó, hogy egyszerűen eljárt felette az idő, ideje cserélni. A menettulajdonságai sem olyanok már, mint új korában, de mivel a romlás fokozatos volt, egyszerűen hozzászoktatok.


Ez ebben a formában biztosan nem igaz. A gumik 2 évesek (2010 17. heti gyártás), és kb 10e km-t futottak. Igen messze vannak a baromi öregtől.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #16293 Dátum: 2012.09.18 kedd, 23:58:35 »

Ez ebben a formában biztosan nem igaz. A gumik 2 évesek (2010 17. heti gyártás), és kb 10e km-t futottak. Igen messze vannak a baromi öregtől.

Akkor marad a futómű. Jó lenne egy ellenőrzés neki.
Naplózva
Takiatti
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9466


30 / 993-7376


E-mail
« Új hozzászólás #16294 Dátum: 2012.09.19 szerda, 05:44:26 »

Ez az elöregedett gumik utolsó, kétségbeesett sikolya, kérlek :-)

Az XM1 baromi öreg gumi, olyan 8-9 éve gyártották utoljára. Feltehetően tényleg arról van szó, hogy egyszerűen eljárt felette az idő, ideje cserélni. A menettulajdonságai sem olyanok már, mint új korában, de mivel a romlás fokozatos volt, egyszerűen hozzászoktatok.


Akkor ezért!
A 4707-es DOT számú Pirelli P7-jeim 1-2hete kezdtek "énekelni"...
Mondjuk van bennük kb. 50ezer km, tehát megértek már a cserére!

Kinek milyen ötletei vannak, mit érdemes?

Szerk: Az a kb 50ezer km az egészen pontosan 70ezer! Szóval asszem kiszolgálta az idejét!  vigyor3
« Utoljára szerkesztve: 2012.09.19 szerda, 08:36:07 írta takiatti » Naplózva

2017.07. Renault Megane Intens 1,2TCe EDC7

Ex: 2004.09. 2.0TDCI, GHIA, Xenon, Zen, stb...  
"Nem véletlen, hogy nem építenek hülyék házát! Felemésztené az építőanyag készletet..."
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #16295 Dátum: 2012.09.19 szerda, 07:36:57 »

Akkor ezért!
A 4807-es DOT számú Pirelli P7-jeim 1-2hete kezdtek "énekelni"...
Mondjuk van bennük kb. 50ezer km, tehát megértek már a cserére!

Kinek milyen ötletei vannak, mit érdemes?

Ugyanaz csak Cinturatoban.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #16296 Dátum: 2012.09.19 szerda, 07:56:35 »

Azért az a 8-9 év ott van. Nyikoroghat még rossz futóműbeállítástól is, de az a gumi már nagyon öreg. Szerintem egy satu fékezésnél nem is füstölne Smiley
Milyen 8-9 év?? Kihoztuk a szalonból 2003.03. hóban, és már másnaptól nyikorgott. Egészen addig, míg le nem lett cserélve a gumi rajta.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #16297 Dátum: 2012.09.19 szerda, 08:38:13 »

Az árak Magyarországon egész évben akciósak, a szezon végén már nem tud igazából hová lemenni. Az árazás egyébként külön tudomány, a legtöbb nagyker már valamilyen yield management algoritmust használ, azaz kb úgy áraznak, mint a fapados légitársaságok.

A Conti EcoContact 5 az a gumi, amiről mindenkit lebeszélek. Attól olyan ekó, hogy könnyű a szerkezete, emiatt viszont nagyon gyenge az oldalfaluk, egészen ártalmatlan helyzetekben egyszercsak végigrepednek. Idén elég sok ilyen esetünk volt, szerencsére baleset nem lett belőle. 

A Goodyear megbízható márka, az Optigrip-et ajánlom, de olyat én most nem tudok adni.

Nálam a Brigi EP150 a legjobb vétel 21.990-ért, illetve a kedvenc gumim, a Misi Primacy 23.990-ért.



Ok, akkor az EcoContact kilőve!  worship
Mindenképp valami prémium abroncsot keresek, napi használatra (hegyi utakra). Valószínűleg akkor marad az Optigrip.
Michelin szettem 2x volt, lehet véletlen, de mindkettővel volt defektem, nyáriba Primancy volt, de a mátrai kanyarokba nagyon sikítottak, a teli meg PilotAlpin volt, még latyakba se tudtam normálisan elindulni vele, egy kisebb havas emelkedő is megfogott, a terepjárósok már ott nevettek rajtam. Smiley Itt nekem nagyon elment a kedvem a Michelin-től. Aztán elkezdtem UltraGrip-et használni télen, azóta nem kellett elővennem a hóláncot nagy hóba se!  eljen
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #16298 Dátum: 2012.09.19 szerda, 08:41:31 »

Az offoson Michelin Energy XM1 van gyárilag. Nincs vele különösebb probléma, de döbbenetesen csikorog. Kis tempóról finoman lassítva vagy egy lassú kanyarban is olyan csikorgás van, hogy csak na. Ez hiba vagy sajátosság?

Akkor nem csak nálam csinálta! Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #16299 Dátum: 2012.09.19 szerda, 09:01:46 »

Akkor ezért!
A 4707-es DOT számú Pirelli P7-jeim 1-2hete kezdtek "énekelni"...
Mondjuk van bennük kb. 50ezer km, tehát megértek már a cserére!

Kinek milyen ötletei vannak, mit érdemes?

Szerk: Az a kb 50ezer km az egészen pontosan 70ezer! Szóval asszem kiszolgálta az idejét!  vigyor3

Nekem is volt P7 mk3-ason, 2 szezonja végére tükörre koptak. Szerintem nagyon kopós gumi volt.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Oldalak: 1 ... 319 320 321 322 323 324 325 [326] 327 328 329 330 331 332 333 ... 555   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.112 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.