Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.04 szombat, 22:56:45 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 333 334 335 336 337 338 339 [340] 341 342 343 344 345 346 347 ... 555   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Felnik, gumik  (Megtekintve 6569905 alkalommal)
0 Felhasználó és 45 vendég van a témában
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #16950 Dátum: 2012.11.18 vasárnap, 11:18:46 »

800 Ft-al lett volna csak több, ha ki is cserélik a kerekeket. Így 800 Ft-ért dolgoztam másfél órát

Bakker, mióta mondom, hogy hülyeségeken nem spórolunk :-)

A gumisnak meg talán még nyomatékkulcsa is van a meghúzáshoz, amit ugyan nem kell fetisizálni, de azért nem egy hátrány :-)
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #16951 Dátum: 2012.11.18 vasárnap, 11:23:21 »

akkor igy kellene mindenkinek közlekedni és feledésbe merülne ez a nagy téligumi áldás a téli idöszakban.
egyébként elkopott nyáron a téli igy vettem rá egy garnitura nyárit ugyis jön a tavasz  Grin

Úgy van ez, mint az extrém szexszel. Nekem semmi bajom nincs azzal, ha két ember nem kifejezetten a gyermeknemzés nemes céljából érzi jól magát egymással, csak nekem ne legyen kötelező se beszállnom, se hallgatni a kalandjaikat.

A téli nyárigumizás is ilyen. Felőlem mindenki úgy töri magát össze, ahogy akarja, de azért ne legyen már büszke magára. És ha belecsúszik az én autómba a nyári gumijain, akkor  gun

Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
joxer
Vendég
« Új hozzászólás #16952 Dátum: 2012.11.18 vasárnap, 11:47:35 »

Úgy van ez, mint az extrém szexszel. Nekem semmi bajom nincs azzal, ha két ember nem kifejezetten a gyermeknemzés nemes céljából érzi jól magát egymással, csak nekem ne legyen kötelező se beszállnom, se hallgatni a kalandjaikat.

A téli nyárigumizás is ilyen. Felőlem mindenki úgy töri magát össze, ahogy akarja, de azért ne legyen már büszke magára. És ha belecsúszik az én autómba a nyári gumijain, akkor  gun


És nyáron a téligumi?
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #16953 Dátum: 2012.11.18 vasárnap, 12:31:03 »

És nyáron a téligumi?

Az még a kisebbik rossz.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
joxer
Vendég
« Új hozzászólás #16954 Dátum: 2012.11.18 vasárnap, 12:32:39 »

Az még a kisebbik rossz.

AndyA
Hogyan viselkedik a téli gumi nyáron?
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #16955 Dátum: 2012.11.18 vasárnap, 15:45:10 »

Hogyan viselkedik a téli gumi nyáron?
sír.... eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #16956 Dátum: 2012.11.18 vasárnap, 16:20:22 »

Hogyan viselkedik a téli gumi nyáron?
ésszerü használat mellett úgy mint a többi
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #16957 Dátum: 2012.11.18 vasárnap, 16:27:58 »

Hogyan viselkedik a téli gumi nyáron?
leginkább nagyon kopik, tempós kanyarban "úszik" kifelé, hirtelen megállásnál meg sokkal hamarabb megcsúszik mint a nyári
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #16958 Dátum: 2012.11.18 vasárnap, 16:31:34 »

Úgy van ez, mint az extrém szexszel. Nekem semmi bajom nincs azzal, ha két ember nem kifejezetten a gyermeknemzés nemes céljából érzi jól magát egymással, csak nekem ne legyen kötelező se beszállnom, se hallgatni a kalandjaikat.

A téli nyárigumizás is ilyen. Felőlem mindenki úgy töri magát össze, ahogy akarja, de azért ne legyen már büszke magára. És ha belecsúszik az én autómba a nyári gumijain, akkor  gun


ahogy istenitik egy páran a téligumi használatát föleg te de neked ez a megélhetés igy érthetö a te helyzeted.
a ti elméleteitek szerint amit a téli gumival lehet csak,akkor nyári gumival megoldani a közlekedést többször nehezebb igy akinek megy az igen is büszke lehet magára a téli gumis kollégákkal szemben akiknek azzal sem sikerül.
ha téli gumin csuszik beléd meg dicsérheted és ihattok egy forraltbort miközben jót nevettek a szituáción.
az,hogy úgy álitjátok be a dolgot ha nyári akkor tuti össze tör mindent és mindenkit.
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #16959 Dátum: 2012.11.18 vasárnap, 16:34:12 »

leginkább nagyon kopik, tempós kanyarban "úszik" kifelé, hirtelen megállásnál meg sokkal hamarabb megcsúszik mint a nyári
a kopással egyet értek. nekem nem úszott sehová és nem csúszott meg soha de ez gondolom csak azért mert nem mentem túl a fizika gatárain
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #16960 Dátum: 2012.11.18 vasárnap, 16:59:59 »

ahogy istenitik egy páran a téligumi használatát föleg te de neked ez a megélhetés igy érthetö a te helyzeted.
a ti elméleteitek szerint amit a téli gumival lehet csak,akkor nyári gumival megoldani a közlekedést többször nehezebb igy akinek megy az igen is büszke lehet magára a téli gumis kollégákkal szemben akiknek azzal sem sikerül.
főleg az lehet büszke aki nem is tudja miről beszél, mert nem is használja.   semmi értelme ezen okoskodni minden évben.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #16961 Dátum: 2012.11.18 vasárnap, 17:05:28 »

neked ez a megélhetés igy érthetö a te helyzeted.

Coboy, vakker, lécci számolj már utána!

A gumikereskedőknek elvileg tök mindegy, milyen gumit használsz. Ha nem használsz télit, csak nyárit egész évben, akkor a nyárid egy év alatt kétszer annyit kopik. Tehát egységnyi idő alatt pont ugyanannyit fogsz gumira költeni, mintha téli gumit használnál télen, csak éppen közben kevésbé biztonságosan tolod.

Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #16962 Dátum: 2012.11.18 vasárnap, 17:07:00 »

a kopással egyet értek. nekem nem úszott sehová és nem csúszott meg soha de ez gondolom csak azért mert nem mentem túl a fizika határain


Viszont soha nem tudhatod, mikor gurul ki eléd egy labda a játszótérről...

Tudom, hogy demagóg, de nem életszerűtlen...
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #16963 Dátum: 2012.11.18 vasárnap, 17:14:13 »

Coboy, vakker, lécci számolj már utána!

A gumikereskedőknek elvileg tök mindegy, milyen gumit használsz. Ha nem használsz télit, csak nyárit egész évben, akkor a nyárid egy év alatt kétszer annyit kopik. Tehát egységnyi idő alatt pont ugyanannyit fogsz gumira költeni, mintha téli gumit használnál télen, csak éppen közben kevésbé biztonságosan tolod.


csak nem mindenkinek van felnin a garnitura az pedig szereltet egy évben kétszer de az is akinek felnin van csak az kevesebbet fizet. aki csak egy félét használ az két-három évenként elmegy egyszer mikor cseréli a kopottat.
igy van a gumisnak mindegymit rak fel csak az nem,hogy hányszor
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #16964 Dátum: 2012.11.18 vasárnap, 17:15:46 »

főleg az lehet büszke aki nem is tudja miről beszél, mert nem is használja.   semmi értelme ezen okoskodni minden évben.
én használtam minden variációt csemmi extrát nem tapasztaltam.  integet2
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #16965 Dátum: 2012.11.18 vasárnap, 17:19:37 »


Viszont soha nem tudhatod, mikor gurul ki eléd egy labda a játszótérről...

Tudom, hogy demagóg, de nem életszerűtlen...
a féktávon belül tökmindegy.az ,hogy nekem mekkora a féktávom ne saccolgassa senki mert nem biztos,hogy eltalálja
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
ST220_Gab
Vendég
« Új hozzászólás #16966 Dátum: 2012.11.18 vasárnap, 17:40:20 »

a féktávon belül tökmindegy.az ,hogy nekem mekkora a féktávom ne saccolgassa senki mert nem biztos,hogy eltalálja

50km/h -ig lehet igazad van a féktávokkal
úgy mint a gagyi gumi-jobb gumi tesztekben...50km/h -ig egálba vannak
de fölötte...autópálya tempónál már lehet +50% is a féktáv

Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #16967 Dátum: 2012.11.18 vasárnap, 20:07:53 »

a féktávon belül tökmindegy.az ,hogy nekem mekkora a féktávom ne saccolgassa senki mert nem biztos,hogy eltalálja

Hát nagyon nem. Ha 60-ról fékezel a 15m-en eléd lépő gyalog esetén, 30-cal fogod elcsapni. Ha 50-ről, akkor éppen összekoszolod a lökhárítóval a nadrágját.

http://www.youtube.com/watch?v=HeUX6LABCEA

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
ultio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


rasti rusti

ultio.ultionis@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #16968 Dátum: 2012.11.18 vasárnap, 20:18:56 »

Úgy van ez, mint az extrém szexszel. Nekem semmi bajom nincs azzal, ha két ember nem kifejezetten a gyermeknemzés nemes céljából érzi jól magát egymással, csak nekem ne legyen kötelező se beszállnom, se hallgatni a kalandjaikat.

A téli nyárigumizás is ilyen. Felőlem mindenki úgy töri magát össze, ahogy akarja, de azért ne legyen már büszke magára. És ha belecsúszik az én autómba a nyári gumijain, akkor  gun


Még egy korábbi hozzászólásodhoz, olcsón dolgozom  vigyor3.
Egyébként a nyomatékkulcsot nem nagyon láttam az elmúlt 5 évben, talán ha egyszer elővette a gumis.

Itt van előttem az Auto Bild novemberi száma, 205/55 R16-os téli gumikat teszteltek, 15 fajtát. Száraz és vizes úton a meg nem nevezett nyári gumit néhány vizsgálatnál, konkrétan 7-ből 3-ban előzte meg max. 4 téli gumi, máshol a nyári nyert. Azért nem gondolom, hogy Magyarországon hatalmas havazások vannak és meg is marad a hó.
Én továbbra is azt mondom, hogy akinek nem munkaeszköz az autója és tudja vállalni, hogy havas úton nem megy sehova (kibírja konkrétan Budapesten azt a pár órát míg el nem olvad a hó), az azért nem tör az életünkre!
Ha okosan csinálja valaki, nem hiszem, hogy felelőtlen lenne, mert nem használ téli gumikat. Sőt, ugye sokan mondják, hogy pont a nyári gumikat használók óvatosabbak, hisz tudják, figyelni kell, míg aki megveszi a tuti frankó téli gumit, bátrabban megy, mert hát neki téli gumija van és az majd segít..

Én teljesen marketing mizériának tartom konkrétan Magyarországon, különösen nem a hegyvidéken ezt 'aki nem használ téli gumit milyen felelőtlen' hozzáállást.

De a végén megjegyzem, minden autómhoz volt/van téli gumin, amiket használok is, mert nem tudhatom, mikor kell mennem az autóval és így is olyan sokba kerül, hogy már nem oszt nem szoroz az pár ezer Ft, főleg ha ezek után magamnak szerelem és nem centríroztatom minden évben a kerekeket, csak ha észreveszek valami rendellenességet.

Ja és azért nagyon szeretném hallani, hogy az autók tényleges műszaki állapotát figyelembe vevő műszaki vizsgákat is legalább annyit propagálják, mint a használj téli gumit mantrát. Mert tudjuk, hogy ez Magyarországon nem így van, de ez senkit nem érdekel, csak legyen téli gumit móka.
Naplózva

rasti rusti
Van: Toyota Auris HSD, 2010.
Volt: Ford Mondeo, benzin, 1999 cm3, 2002., 5 ajtó, 5 sebesség, Ghia.
joxer
Vendég
« Új hozzászólás #16969 Dátum: 2012.11.18 vasárnap, 20:22:18 »

Hát nagyon nem. Ha 60-ról fékezel a 15m-en eléd lépő gyalog esetén, 30-cal fogod elcsapni. Ha 50-ről, akkor éppen összekoszolod a lökhárítóval a nadrágját.

http://www.youtube.com/watch?v=HeUX6LABCEA

AndyA
Durva video. Elmondhatatlan érzés, amikor ilyet látok egy gyerekkel, és ilyenkor a fiam jut eszembe, nehogy ilyen történjen vele.

Régebben egyáltalán nem használtam a biztonsági övet, aztán egyszer a tűzoltók vágtak ki a kocsimból, meg megnéztem egy pár ilyen videót. Na azóta el nem mulasztom bekötni magamat és a többieket, akik velem utaznak.
Naplózva
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #16970 Dátum: 2012.11.19 hétfő, 09:18:06 »

sokan mondják, hogy pont a nyári gumikat használók óvatosabbak, hisz tudják, figyelni kell, míg aki megveszi a tuti frankó téli gumit, bátrabban megy, mert hát neki téli gumija van és az majd segít..

...ugyanakkor vannak olyanok is, aki téli gumival is rendkívül óvatosan közlekednek, és az összes változat közül az a legbiztonságosabb koncepció.

Válasz
Én teljesen marketing mizériának tartom konkrétan Magyarországon, különösen nem a hegyvidéken ezt 'aki nem használ téli gumit milyen felelőtlen' hozzáállást.

A téli gumikra azért van szükség, hogy a nyári gumik sokkal jobbak lehessenek.

Ha a nyári gumikról le tudjuk vakarni a felesleges elvárásokat, pl hogy a gumikeverékük nulla fok alatt se keményedjen fel, vagy hogy a mintázatuk kialakításánál vegyék figyelembe, hogy bele tudjon harapni a hóba, akkor az igazán fontos területeken jelentős fejlesztési játéktér nyílik.

A marketing dolgot meg nem nagyon értem, X kilométer alatt Y mm gumi kopik el, hosszabb távon tehát a gumipiac ugyanannyi abroncsot értékesít, csak ugye dupla akkora szortimentből.



Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #16971 Dátum: 2012.11.19 hétfő, 09:23:37 »

...ugyanakkor vannak olyanok is, aki téli gumival is rendkívül óvatosan közlekednek, és az összes változat közül az a legbiztonságosabb koncepció.

A téli gumikra azért van szükség, hogy a nyári gumik sokkal jobbak lehessenek.

Ha a nyári gumikról le tudjuk vakarni a felesleges elvárásokat, pl hogy a gumikeverékük nulla fok alatt se keményedjen fel, vagy hogy a mintázatuk kialakításánál vegyék figyelembe, hogy bele tudjon harapni a hóba, akkor az igazán fontos területeken jelentős fejlesztési játéktér nyílik.

A marketing dolgot meg nem nagyon értem, X kilométer alatt Y mm gumi kopik el, hosszabb távon tehát a gumipiac ugyanannyi abroncsot értékesít, csak ugye dupla akkora szortimentből.

Azért a téli az esetek többségében nem kopik el, hanem elöregszik, tehát azt egy kicsit gyakrabban kell cserélni, mint a kopás indokolná. Nekem is harmadik évet járja a téli készletem, közben azért használgatom is (Bp-Bécs hetente), és még mindig 7-8 mm-esek. 2,5 év alatt 50 ezernél többet mentem, ennek kb. 35-40%-át ezeken. (Novembertől márciusig kötelező errefelé a téli, de jellemzően április elején, a családi síelés után teszem csak le őket.)

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #16972 Dátum: 2012.11.19 hétfő, 09:30:41 »

Itt van előttem az Auto Bild novemberi száma, 205/55 R16-os téli gumikat teszteltek, 15 fajtát. Száraz és vizes úton a meg nem nevezett nyári gumit néhány vizsgálatnál, konkrétan 7-ből 3-ban előzte meg max. 4 téli gumi, máshol a nyári nyert.  

Nagyon sok függ a hőmérséklettől. A nyári gumi 0 fok alatt kezdi elveszíteni a tapadását, addig sok esetben valóban jobban teljesíthet, mint egy téli. A téli guminak az a tulajdonsága, hogy hóban is legyen húzóereje, kétségtelenül kompromisszumokat jelent egy nyárihoz képest hómentes időben.

Nade amikor leesik a hó...

Gumiban (óvszerben) dugni 10-ből 9 férfi szerint nem annyira élvezetes, mint gumi nélkül. És még pénzbe is kerül ;-) Meg a marketing, ugye :-)

Ellenben az értelmes férfiak használják az óvszert, amikor úgy ítélik meg, hogy szükség lehet a védelmére.



Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #16973 Dátum: 2012.11.19 hétfő, 09:34:07 »


Elmesélek nektek egy esetet.

Muter zsaír Ford Pumáját 1999. novemberében vettük át. Faterral mentünk érte, haza én hoztam az autót. Leesett pár centi hó, gyakoralilag olvadt is... Gyári pirelli nyári gumikkal elindultink hazafelé. A Váci út Dózsa György úti részéről indultunk (akkor még ott volt az Autó Fort).

Életem legparásabb vezetése volt. Gyönyörű új autó, nem olcsón, nyári gumi és esik a hó. Hát Újpestre vittük haza, kb 7-8 km. Végig jobbra-balra csúszkált az orra... fékhatás szinte nulla. Nagy nehezen hazaértünk, és szerettem volna beállni a kertbe egy leheletnyi lejtőn. Ráfordultam az autóval, megálltam és kész, onnan se előre se hátra... A felnikre már szerelték a gumisok a téligumit. Betoltuk az autót a kertbe, majd mivel kiállni sem tudtunk a gumis elhozta a felniket a téli gumival és ott felszerelte. Utána már simán lehetett közlekedni az autóval..
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #16974 Dátum: 2012.11.19 hétfő, 12:00:41 »

Elmesélek nektek egy esetet.

Muter zsaír Ford Pumáját 1999. novemberében vettük át. Faterral mentünk érte, haza én hoztam az autót. Leesett pár centi hó, gyakoralilag olvadt is... Gyári pirelli nyári gumikkal elindultink hazafelé. A Váci út Dózsa György úti részéről indultunk (akkor még ott volt az Autó Fort).

Életem legparásabb vezetése volt. Gyönyörű új autó, nem olcsón, nyári gumi és esik a hó. Hát Újpestre vittük haza, kb 7-8 km. Végig jobbra-balra csúszkált az orra... fékhatás szinte nulla. Nagy nehezen hazaértünk, és szerettem volna beállni a kertbe egy leheletnyi lejtőn. Ráfordultam az autóval, megálltam és kész, onnan se előre se hátra... A felnikre már szerelték a gumisok a téligumit. Betoltuk az autót a kertbe, majd mivel kiállni sem tudtunk a gumis elhozta a felniket a téli gumival és ott felszerelte. Utána már simán lehetett közlekedni az autóval..
hát bizony ezézt nem veszek ilyen kulcstartókat mert nincs ami oda nyomja az úthoz.
én elhiszek mindent,hogy meg sem mozdult se elöre se hátra.csak azt nem értem velem miért nem történt még soha ilyen?nekem ezek mind meseszerü történetek  integet2
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #16975 Dátum: 2012.11.19 hétfő, 12:33:19 »

hát bizony ezézt nem veszek ilyen kulcstartókat mert nincs ami oda nyomja az úthoz.
én elhiszek mindent,hogy meg sem mozdult se elöre se hátra.csak azt nem értem velem miért nem történt még soha ilyen?nekem ezek mind meseszerü történetek  integet2

Nekem is ennél a történetnél tudatosult, hogy bizony nagy szükség van téli gumira...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
drof
Vendég
« Új hozzászólás #16976 Dátum: 2012.11.19 hétfő, 12:41:37 »

Nekem is ennél a történetnél tudatosult, hogy bizony nagy szükség van téli gumira...

Pontosabban: téligumira, vagy súlyra a hajtott tengelyen. eplus2
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #16977 Dátum: 2012.11.19 hétfő, 13:52:32 »

azért azt feltételezhetjük, hogy az emberek nagy többsége nem azért nem tesz fel téli gumit, mert a vezetői tudása vetekszik pl Ken Block-éval. Mitől tudnának ők jobban vezetni, csak mert nyárival tolják? Az óvatosság nem egyenlő a jó vezetéssel. Itt a tegnapi példa: ugyan nem a téli-nyári gumi kérdése volt, de ismerős csaj, falubeli, nem rossz sofőr(évekig ő vitte a lányomat az iskolába) egyszer valamiért lement egy pillanatra az útról, visszarántotta a kocsit pont bele a szemközti buszba. A helyszínen meghalt a suzukiba ő is és a lányom osztálytársa is. Tele volt az összes hiradó vele. Mégegyszer mondom, nem volt rossz sofőr. Akármilyen jó sofőr valaki, téli időben nyári gumival felelőtlenség menni
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #16978 Dátum: 2012.11.19 hétfő, 13:59:00 »

azért azt feltételezhetjük, hogy az emberek nagy többsége nem azért nem tesz fel téli gumit, mert a vezetői tudása vetekszik pl Ken Block-éval. Mitől tudnának ők jobban vezetni, csak mert nyárival tolják? Az óvatosság nem egyenlő a jó vezetéssel. Itt a tegnapi példa: ugyan nem a téli-nyári gumi kérdése volt, de ismerős csaj, falubeli, nem rossz sofőr(évekig ő vitte a lányomat az iskolába) egyszer valamiért lement egy pillanatra az útról, visszarántotta a kocsit pont bele a szemközti buszba. A helyszínen meghalt a suzukiba ő is és a lányom osztálytársa is. Tele volt az összes hiradó vele. Mégegyszer mondom, nem volt rossz sofőr. Akármilyen jó sofőr valaki, téli időben nyári gumival felelőtlenség menni
úristen. gondolom te is lefőttél, hogy mi lett volna ha még mindig hordaná a lányodat.  Cry
borzasztó világban élünk.  rinya
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #16979 Dátum: 2012.11.19 hétfő, 14:08:02 »

úristen. gondolom te is lefőttél, hogy mi lett volna ha még mindig hordaná a lányodat.  Cry
borzasztó világban élünk.  rinya
ne is mond! párom az sírógörcsöt kapott, aztán még a 10 éves kislánynak is meg kellett mondani, hogy ma ha megy iskolába, a Peti  nem lesz többet. Ráadásul elrohantunk itthonról, de látta a képeket a neten, csak nem ismerte fel az autót, de érezte, hogy baj van
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #16980 Dátum: 2012.11.19 hétfő, 15:40:41 »

ne is mond! párom az sírógörcsöt kapott, aztán még a 10 éves kislánynak is meg kellett mondani, hogy ma ha megy iskolába, a Peti  nem lesz többet. Ráadásul elrohantunk itthonról, de látta a képeket a neten, csak nem ismerte fel az autót, de érezte, hogy baj van
Láttam a tv-be, nagyon durva..........     csak azt nem értem miért rántanak akkorát miután lemennek. 
ezeken nem gondolkodnak a nyári gumis kamikázék
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #16981 Dátum: 2012.11.19 hétfő, 15:46:25 »

  csak azt nem értem miért rántanak akkorát miután lemennek. 
gondolom, mert megijedt, és nem ezt a szitut tanítják a suliban.
Épp most jött haza a gyerek, mondta, hogy a kocsog retekklub kint volt az iskolába, mert még az esti fókuszban csámcsogni akarnak az ügyön
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #16982 Dátum: 2012.11.19 hétfő, 16:07:08 »

Láttam a tv-be, nagyon durva..........     csak azt nem értem miért rántanak akkorát miután lemennek. 
ezeken nem gondolkodnak a nyári gumis kamikázék

Ösztönösen vissza akar menni az útra, azután, mikor felkap a padkán a kerék, túlkormányoz, és jön a szembe sáv...

Erre mondta el az oktatóm nem tudom, hányszor, hogy ha ilyen van, akkor minimális kormányzással, hogy ne essek be az árokba, lelassítani, és amikor már lépésben megy az autó, akkor vissza az útra.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #16983 Dátum: 2012.11.19 hétfő, 16:15:14 »

gondolom, mert megijedt, és nem ezt a szitut tanítják a suliban.
Épp most jött haza a gyerek, mondta, hogy a kocsog retekklub kint volt az iskolába, mert még az esti fókuszban csámcsogni akarnak az ügyön
hányinger az összes tv+újság
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #16984 Dátum: 2012.11.19 hétfő, 16:25:08 »

ne is mond! párom az sírógörcsöt kapott, aztán még a 10 éves kislánynak is meg kellett mondani, hogy ma ha megy iskolába, a Peti  nem lesz többet. Ráadásul elrohantunk itthonról, de látta a képeket a neten, csak nem ismerte fel az autót, de érezte, hogy baj van

rinya nem semmi  szomoru1
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #16985 Dátum: 2012.11.19 hétfő, 19:32:05 »

gondolom, mert megijedt, és nem ezt a szitut tanítják a suliban.
Épp most jött haza a gyerek, mondta, hogy a kocsog retekklub kint volt az iskolába, mert még az esti fókuszban csámcsogni akarnak az ügyön
de ezt tudod,hogy nem a nyári miatt rántott akkorát a kormányon.itt van a közhely,hogy nyári volt rajta ezért lett halálos baleset.szomoru és szerencsétlen eset.lehetne sorolni ha nem jön a busz ha nem ránt akkorát a kormányon ha téli van rajta ha késik a busz vagy ök indulnak elöbb...........
sajnálatos dolog.   szomoru1
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #16986 Dátum: 2012.11.19 hétfő, 19:35:23 »

de ezt tudod,hogy nem a nyári miatt rántott akkorát a kormányon.itt van a közhely,hogy nyári volt rajta ezért lett halálos baleset.szomoru és szerencsétlen eset.lehetne sorolni ha nem jön a busz ha nem ránt akkorát a kormányon ha téli van rajta ha késik a busz vagy ök indulnak elöbb...........
sajnálatos dolog.   szomoru1
nem, a 2-nek semmi köze egymáshoz, arról beszéltem, hogy a nyári gumi téli használatához nem tartozik az, hogy valaki tud vezetni. Mert ugye arról volt szó, hogy az majd jobban odafigyel. Ezt csak arra hoztam példának, hogy ő pl egyébként nem vezetett rosszul
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #16987 Dátum: 2012.11.19 hétfő, 19:41:21 »

Hát nagyon nem. Ha 60-ról fékezel a 15m-en eléd lépő gyalog esetén, 30-cal fogod elcsapni. Ha 50-ről, akkor éppen összekoszolod a lökhárítóval a nadrágját.

http://www.youtube.com/watch?v=HeUX6LABCEA

AndyA
és mi a helyzet mikor te a városban haladsz a többsávos úton betartva a biztonságos követési távolságot ami azt jelenti,hogy közétek befér egy autó ami 99% be is vág fékezve mert elötte a sor épp megtorpan amit te még nem látsz. wow1 szopik a nyúl. ezt értem féktávon belül mindegy mit csinálsz.
én úgy tanultam ami féktávon belül van azt vagy kikerülöd vagy elütöd  eplus2
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
drof
Vendég
« Új hozzászólás #16988 Dátum: 2012.11.19 hétfő, 19:42:43 »

nem, a 2-nek semmi köze egymáshoz, arról beszéltem, hogy a nyári gumi téli használatához nem tartozik az, hogy valaki tud vezetni. Mert ugye arról volt szó, hogy az majd jobban odafigyel. Ezt csak arra hoztam példának, hogy ő pl egyébként nem vezetett rosszul

Hagyjuk szerintem ezt a "miért nem vesz téligumit" kérdést. Mindenki meg tudja indokolni, hogy ő pont miért nem vesz és neki pont miért nincs rá szüksége, de mindannyian tudjuk a valódi okot, amit ezekkel a sületlen magyarázatokkal próbálnak leplezni a télen nyárigumizók. Ugye? Naugye.

Hagyjuk is ennyiben, mert csak a karakter lesz több. integet2
Naplózva
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #16989 Dátum: 2012.11.19 hétfő, 19:44:13 »

nem, a 2-nek semmi köze egymáshoz, arról beszéltem, hogy a nyári gumi téli használatához nem tartozik az, hogy valaki tud vezetni. Mert ugye arról volt szó, hogy az majd jobban odafigyel. Ezt csak arra hoztam példának, hogy ő pl egyébként nem vezetett rosszul
de valószinü nem figyelt oda mert valamiért letért az utról ha  csak nem volt müszaki probléma.gondolom ebben eggyet értünk.
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #16990 Dátum: 2012.11.19 hétfő, 19:44:46 »

Hagyjuk szerintem ezt a "miért nem vesz téligumit" kérdést. Mindenki meg tudja indokolni, hogy ő pont miért nem vesz és neki pont miért nincs rá szüksége, de mindannyian tudjuk a valódi okot, amit ezekkel a sületlen magyarázatokkal próbálnak leplezni a télen nyárigumizók. Ugye? Naugye.

Hagyjuk is ennyiben, mert csak a karakter lesz több. integet2
Igazad lehet!
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #16991 Dátum: 2012.11.19 hétfő, 19:45:03 »

de valószinü nem figyelt oda mert valamiért letért az utról ha  csak nem volt müszaki probléma.gondolom ebben eggyet értünk.
igen, valamiért nem figyelhetett oda
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #16992 Dátum: 2012.11.19 hétfő, 19:49:23 »

Hagyjuk szerintem ezt a "miért nem vesz téligumit" kérdést. Mindenki meg tudja indokolni, hogy ő pont miért nem vesz és neki pont miért nincs rá szüksége, de mindannyian tudjuk a valódi okot, amit ezekkel a sületlen magyarázatokkal próbálnak leplezni a télen nyárigumizók. Ugye? Naugye.

Hagyjuk is ennyiben, mert csak a karakter lesz több. integet2
részemröl az utolsó.én használom amit kell de nem érzem értelmét ennyi.  integet2
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
tyavi
Vendég
« Új hozzászólás #16993 Dátum: 2012.11.22 csütörtök, 13:15:23 »

Sziasztok

Tudnátok ajánlani Pesten vmi jó helyet, ahol alufelnit felújítanak?

köszönöm
Naplózva
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #16994 Dátum: 2012.11.22 csütörtök, 16:01:38 »

Kulani mester!

Ilyen gyerek méreteid vannak téliből?
120/70 12
130/60 13
És ha igen mennyiért?
Robogóra lenne.
 worship worship integet2 integet2
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #16995 Dátum: 2012.11.22 csütörtök, 16:05:30 »

Kulani mester!

Ilyen gyerek méreteid vannak téliből?
120/70 12
130/60 13
És ha igen mennyiért?
Robogóra lenne.
 worship worship integet2 integet2
futárkodáshoz?? vigyor3
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
gravitydave
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1002



« Új hozzászólás #16996 Dátum: 2012.11.22 csütörtök, 18:05:54 »

Sziasztok

Tudnátok ajánlani Pesten vmi jó helyet, ahol alufelnit felújítanak?

köszönöm

nekem es az ocsemnek is itt javitottak hibatlanul.
szerintem sok javitast hirdeto is idehordja csak meg rateszik az o hasznukat.
http://www.felniklinika.hu/
Naplózva

2020 MK-5 2.0 Hibrid Kombi ST Line
2006 MK-3 1.8 b Szedan Ambiente
EX 2011 Fusion 2,5 SEL Szedan
EX 2008 Mk-4 1.6 b Kombi, Trend, LPG
EX 1997 Mk-2 1.8 b Ferdehatu GLX
Ex 2002 MK-3 1.8 b Kombi Ambiente
Ex 1996 Mk-1 1.6 b Kombi CLX
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #16997 Dátum: 2012.11.22 csütörtök, 21:30:29 »

futárkodáshoz?? vigyor3
arra arra Cheesy csak lakótársamnak  smile
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #16998 Dátum: 2012.11.24 szombat, 00:48:07 »

http://www.youtube.com/watch?v=L_5bvpzIBR0&feature=player_embedded biztos a téligumisok fordulnak vissza  hehe
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #16999 Dátum: 2012.11.24 szombat, 05:59:40 »

ha megfigyeled aki felment az 4x4-es terepjáróval csapat ill.aki személyautóval haladt az lendületböl a baloldalon hajtott fel sikeresen ahol nincs tükörjégre letaposva a hó.tükörfényes úton te is csak szögesgumival boldogulsz  wave

http://www.youtube.com/watch?v=P_ABEFXDbfI&feature=related

ilyen úton a csomagtartód is tele lehet téligumival,meg az ember gatyálya is  integet2
« Utoljára szerkesztve: 2012.11.24 szombat, 06:06:48 írta coboy » Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
Oldalak: 1 ... 333 334 335 336 337 338 339 [340] 341 342 343 344 345 346 347 ... 555   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.203 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.