Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.04 szombat, 23:37:20 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 360 361 362 363 364 365 366 [367] 368 369 370 371 372 373 374 ... 555   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Felnik, gumik  (Megtekintve 6569954 alkalommal)
0 Felhasználó és 46 vendég van a témában
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #18300 Dátum: 2013.04.24 szerda, 20:21:28 »

a gyári milyen hosszú??
47mm. lemérettem a cromaxban tolómérővel.  nyes

Amúgy, lefóliáztattam ma egyúttal a krómos vízlehúzók kisablakait + megérkezett a kesztyűtartó hidraulika.  taps taps

Egyre jobban érik, hogy menjek hozzád.  nyes vigyor3
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #18301 Dátum: 2013.04.24 szerda, 20:35:56 »

47mm. lemérettem a cromaxban tolómérővel.  nyes

Amúgy, lefóliáztattam ma egyúttal a krómos vízlehúzók kisablakait + megérkezett a kesztyűtartó hidraulika.  taps taps

Egyre jobban érik, hogy menjek hozzád.  nyes vigyor3
van ellenállás is mostmár, hétvégén azt is összerakom Wink
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #18302 Dátum: 2013.04.24 szerda, 20:52:39 »

van ellenállás is mostmár, hétvégén azt is összerakom Wink
remek.  taps taps eljen eljen
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #18303 Dátum: 2013.04.24 szerda, 20:54:31 »

köszi szépen.  worship

a végén az lett ma. hogy nem jó a transité. mert az másabb. hosszabbnak hosszab. tehát így még jó is lett volna, de elvileg nem jönne át kerékagyon, mert nagyobb. úgy magyarázta meg a cromaxos ürge, hogy két fajta tőcsavar van fordnál. személyautóra (mondeo, kókusz, fiesta stb.) meg teherre (transit és társai.)

megelégeltem, hogy semmi nem jön össze. ha az ebayes arcot is megtudom győzni, hogy magyarországra szállítani jó dolog. akkor is 2 hét legalább mire leküldi. és lekopik a téligumim slickre.

elmentem gumis jóbarátomhoz. vittem egy tőcsavart mutatóba. mondom ilyet keríts nekem a földalól is hosszabbat. felcsapott egy katalógust. keddre itt van 10db (két hátsóra, előre lehet nem is lesz szélesítés) 67mm-s. ha hosszú (mert zártanya van a felnihez), akkor vág belőle a szerelőm. (800ft/db áron)

köszönöm szépen mindenkinek a segítségét.  worship worship integet2 integet2

Én anno ezeket nézegettem, mikor ilyesmin járt az eszem.

http://nyomtavszelesites.hu/nyomtavszelesites_egyedi_tervezes_alapjan
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #18304 Dátum: 2013.04.24 szerda, 21:07:57 »

Én anno ezeket nézegettem, mikor ilyesmin járt az eszem.

http://nyomtavszelesites.hu/nyomtavszelesites_egyedi_tervezes_alapjan

...A pogácsák vastagságának a kiválasztása után indul a gyártás, ami egy szilícium alapú, AlMgSi alumíniumból, speciális megmunkálással történik annak....Na, azért ez viszont parasztvakítás! A gépészek tudják miről van szó.  Angry
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #18305 Dátum: 2013.04.24 szerda, 21:10:19 »

Én anno ezeket nézegettem, mikor ilyesmin járt az eszem.

http://nyomtavszelesites.hu/nyomtavszelesites_egyedi_tervezes_alapjan


Olyan szájbarágós a weboldal, mint egy emvéj hirdetési oldal, pláne a végén az elégedett felhasználók leveleivel. Hányni tudok az ilyen stílustól meg az öntömjénszagtól még akkor is, ha nem lehetetlen, hogy ez a fickó ért is hozzá, nem csak reklámozni tudja magát.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #18306 Dátum: 2013.04.24 szerda, 21:11:05 »

Olyan szájbarágós a weboldal, mint egy emvéj hirdetési oldal, pláne a végén az elégedett felhasználók leveleivel. Hányni tudok az ilyen stílustól meg az öntömjénszagtól még akkor is, ha nem lehetetlen, hogy ez a fickó ért is hozzá, nem csak reklámozni tudja magát.

AndyA
A kék zsiga mindent elárul. eplus2
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #18307 Dátum: 2013.04.24 szerda, 21:12:45 »

Én anno ezeket nézegettem, mikor ilyesmin járt az eszem.

http://nyomtavszelesites.hu/nyomtavszelesites_egyedi_tervezes_alapjan



ööö, rosszul írtam akkor: szóval ILYENeket nézegettem, értem ez alatt azt, hogy olyan megoldást, hogy a gyári tőcsavar fogja a pogácsát, s a pogácsán lévő csavar meg a kereket
(nem konkrétan ettől a fhaszitól akartam venni)
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #18308 Dátum: 2013.04.24 szerda, 21:26:06 »

Olyan szájbarágós a weboldal, mint egy emvéj hirdetési oldal, pláne a végén az elégedett felhasználók leveleivel. Hányni tudok az ilyen stílustól meg az öntömjénszagtól még akkor is, ha nem lehetetlen, hogy ez a fickó ért is hozzá, nem csak reklámozni tudja magát.

AndyA
A stílust lesz...on!. De ilyen hülyeségeket ne írjon már nagy plénumra. A legszomorúbb, hogy hányan ajánlják. Hamár ajánlok vmit, legalább megnézem mihez adom a nevem.
Az lehet, hogy ért a szélesítéshez (ami, ha jól emléxem a Gépjárművek (kerékgeometria rész) és a Gépelemek (csapágyhatásvonalak rész max. 2-2 oldalnyi "tudománya"), de anyagismeretből és gyártástechnológiából 0.
« Utoljára szerkesztve: 2013.04.24 szerda, 21:35:32 írta blau4kombi » Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #18309 Dátum: 2013.04.24 szerda, 21:43:49 »


ööö, rosszul írtam akkor: szóval ILYENeket nézegettem, értem ez alatt azt, hogy olyan megoldást, hogy a gyári tőcsavar fogja a pogácsát, s a pogácsán lévő csavar meg a kereket
(nem konkrétan ettől a fhaszitól akartam venni)

Értem én, mit szeretnél. Nálam az idézett rész csapta ki a biztit. 
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #18310 Dátum: 2013.04.24 szerda, 21:44:16 »

A stílust lesz...on!. De ilyen hülyeségeket ne írjon már nagy plénumra. A legszomorúbb, hogy hányan ajánlják. Hamár ajánlok vmit, legalább megnézem mihez adom a nevem.
Az lehet, hogy ért a szélesítéshez (ami, ha jól emléxem a Gépjárművek (kerékgeometria rész) és a Gépelemek (csapágyhatásvonalak rész max. 2-2 oldalnyi "tudománya"), de anyagismeretből és gyártástechnológiából 0.

Vagy direkt nem írja oda, nehogy valaki "el tudja lopni" a nagy tudományát, szándékosan félrevezető információkat közöl az üzleti titkai védelmében... eplus2 taps taps taps taps taps

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #18311 Dátum: 2013.04.24 szerda, 22:01:43 »

Vagy direkt nem írja oda, nehogy valaki "el tudja lopni" a nagy tudományát, szándékosan félrevezető információkat közöl az üzleti titkai védelmében... eplus2 taps taps taps taps taps

AndyA
Eltudom képzelni "gyártót", amint antisztatikus selyemruhába öltözve egy 10000-es tisztatérben az UP eszterga mellett 4 mikronos fogásmélységgel oldalazza egy gyémántkéssel a silicium alapú aluminium ötvözetet (aminek még a keménységét sem árulja el, pedig a ferroglobusz vevőszolgálat felvilágosította már párszor, hogy az egy raktári termék), miközben 98%-os alkohollal hűti a leendő szélesítő pogácsát, amit, pillanatokkal a felszerelés után a szomszéd kandúrja azonnal telibejelöl!!  Cheesy
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #18312 Dátum: 2013.04.25 csütörtök, 00:17:05 »

Kulani mester,
215/55/16, pár szóban ha véleményeznéd is erősségüket, hátrányukat.
köszi

215/55R16

M Hankook S1 EVO V 28.990 S
B Fulda Ecocontrol HP V 29.990 E
C Vredestein Sportrac 5 V XL 36.990 K
G Continental PremiumContact 5 V 37.990 K
B Michelin Primacy 3 V 39.990 K

A Hankook nagy előnye, hogy sportgumi, azaz tapad, méghozzá a legjobbak szintjén. Kopni viszont kopik, mert a tapadás és a kopás összetartozik. (Kivéve Michelin, de arról később). Mi egyébként szeretjük a Hankukit, egyrészt mert a legtöbb gumijuk Made in Hungary, másrészt mert nagyon egyenletes minőséget hoznak. Már egy csomó autómárkának első beszállítói (Ford, Volkswagen), és kiemelkedően jó a márkaháttér Magyarországon. Azaz mondjuk garanciális probléma esetén gördülékeny az ügyintézés, és ügyfélbarát az egész eljárás. (Mondjuk nem sűrű a garanciális probléma náluk sem.)
 
A Fulda nálam mindig kötelező ajánlat, mert régen a Goodyear-nál dolgoztam (a Fulda a Goodyear másodmárkája). Az Ecocontrol igen jó gumi, keress rá a tavalyi Auto Bild tesztre. Ennyiért nagyon elgondolkoztató megoldás.

A Vredestein érdekes gumi – én a saját autómra most szerelem majd fel a héten (205/50R17). A magyar Vredestein importőr nagyon szeretne nyomulni, ezért a nagy potenciális ügyfeleknek adott ingyen gumikat, így lesz a saját autómon is az ő gumijuk  eljen  (Más importőrök inkább utaztatnak, hehe.) Sokat én sem tudok, eddig nem forgalmaztuk, nem szereltük a gumikat, az Autobild tesztben ez a Sportrac 5 igen jól szerepelt. Amire ajánlatot adok, az ráadásul XL, azaz magasabb súlyindexű, erősített oldalfalú gumi.

A Conti és a Misi a két legjobb gumit gyártja. A Misit a legdrágább megvenni, de a ft/km aránya messze ennek a guminak a legjobb. Ráadásul tapad is, mint egy egész jó sportgumi. A Conti ugyanez, de mindenben egy hajszállal elmarad a Misi mögött.

Ha a Mondi viszonylag gyenge, akkor a 205/60R16 méret is használható -- nagy átlagban 5-10 százalékkal olcsóbbak a gumik, de ennél kevesebb kompromisszumot jelentenek a 215 mérethet képest.
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #18313 Dátum: 2013.04.25 csütörtök, 06:39:15 »

215/55R16

M Hankook S1 EVO V 28.990 S
B Fulda Ecocontrol HP V 29.990 E
C Vredestein Sportrac 5 V XL 36.990 K
G Continental PremiumContact 5 V 37.990 K
B Michelin Primacy 3 V 39.990 K

A Hankook nagy előnye, hogy sportgumi, azaz tapad, méghozzá a legjobbak szintjén. Kopni viszont kopik, mert a tapadás és a kopás összetartozik. (Kivéve Michelin, de arról később). Mi egyébként szeretjük a Hankukit, egyrészt mert a legtöbb gumijuk Made in Hungary, másrészt mert nagyon egyenletes minőséget hoznak. Már egy csomó autómárkának első beszállítói (Ford, Volkswagen), és kiemelkedően jó a márkaháttér Magyarországon. Azaz mondjuk garanciális probléma esetén gördülékeny az ügyintézés, és ügyfélbarát az egész eljárás. (Mondjuk nem sűrű a garanciális probléma náluk sem.)
 
A Fulda nálam mindig kötelező ajánlat, mert régen a Goodyear-nál dolgoztam (a Fulda a Goodyear másodmárkája). Az Ecocontrol igen jó gumi, keress rá a tavalyi Auto Bild tesztre. Ennyiért nagyon elgondolkoztató megoldás.

A Vredestein érdekes gumi – én a saját autómra most szerelem majd fel a héten (205/50R17). A magyar Vredestein importőr nagyon szeretne nyomulni, ezért a nagy potenciális ügyfeleknek adott ingyen gumikat, így lesz a saját autómon is az ő gumijuk  eljen  (Más importőrök inkább utaztatnak, hehe.) Sokat én sem tudok, eddig nem forgalmaztuk, nem szereltük a gumikat, az Autobild tesztben ez a Sportrac 5 igen jól szerepelt. Amire ajánlatot adok, az ráadásul XL, azaz magasabb súlyindexű, erősített oldalfalú gumi.

A Conti és a Misi a két legjobb gumit gyártja. A Misit a legdrágább megvenni, de a ft/km aránya messze ennek a guminak a legjobb. Ráadásul tapad is, mint egy egész jó sportgumi. A Conti ugyanez, de mindenben egy hajszállal elmarad a Misi mögött.

Ha a Mondi viszonylag gyenge, akkor a 205/60R16 méret is használható -- nagy átlagban 5-10 százalékkal olcsóbbak a gumik, de ennél kevesebb kompromisszumot jelentenek a 215 mérethet képest.

Bár kb. 8 éve volt, de Vredestein sportracom volt. Oldalfal nagyon érzékeny volt. Kb 3hét használat után mind a négy oldalfala puklis lett...
Ráadásul elég zajos volt a gumi. Ja, és a Vredestein is utaztat!

Téliben nem rossz.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
kerteszati
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 108



E-mail
« Új hozzászólás #18314 Dátum: 2013.04.26 péntek, 17:56:47 »

Üdv.

Pótkeréknek azonos méretű kerék használható csak? Nemcsak átmérőre gondolok, hanem pl. et szám...
Ill. a 16-os pótkerék befér hátulra a tartóba? Smiley
Naplózva

Ford Mondeo 2.5 V6 Ghia 2001 - manuális, full
ST220_Gab
Vendég
« Új hozzászólás #18315 Dátum: 2013.04.26 péntek, 19:10:08 »

Üdv.

Pótkeréknek azonos méretű kerék használható csak? Nemcsak átmérőre gondolok, hanem pl. et szám...
Ill. a 16-os pótkerék befér hátulra a tartóba? Smiley

nem volt soha mankókerekem, de kétlem hogy bármiben egyezne a gyári mérettel
defektszettem volt gyárilag, vettem 1 használt 16" alut, nekem a IV kombiba befért  vigyor3
Naplózva
kerteszati
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 108



E-mail
« Új hozzászólás #18316 Dátum: 2013.04.26 péntek, 19:48:04 »

nem volt soha mankókerekem, de kétlem hogy bármiben egyezne a gyári mérettel
defektszettem volt gyárilag, vettem 1 használt 16" alut, nekem a IV kombiba befért  vigyor3

Én is arra gondoltam, hogy veszek egy 16-os alut vagy lemezt. De 1 db-ot nehéz találni...
Naplózva

Ford Mondeo 2.5 V6 Ghia 2001 - manuális, full
ST220_Gab
Vendég
« Új hozzászólás #18317 Dátum: 2013.04.26 péntek, 20:59:14 »

Én is arra gondoltam, hogy veszek egy 16-os alut vagy lemezt. De 1 db-ot nehéz találni...

nézd meg a hahu/gumi/felni részén
hét elején még volt 2-3 hirdetés ami 1db kerékről szólt
én is ott találtam
Naplózva
kerteszati
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 108



E-mail
« Új hozzászólás #18318 Dátum: 2013.04.27 szombat, 12:15:41 »

nézd meg a hahu/gumi/felni részén
hét elején még volt 2-3 hirdetés ami 1db kerékről szólt
én is ott találtam


Betudnád linkelni? Köszi.
Naplózva

Ford Mondeo 2.5 V6 Ghia 2001 - manuális, full
francoe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1606



« Új hozzászólás #18319 Dátum: 2013.04.27 szombat, 14:01:34 »

Kulani!

Semperit Speed Life és Fulda SP SportControl közül melyiket javasolnád Mondeo kombira? Átlagos használatra kell.
Esetleg valami hasonló.
Van két használtan kapott (félrekopott) Barum Bravuris 2, meg két használtam vett goodyear efficientgrip, amikkel tavaly egy szezont mentem, de a gumis szerint ez utóbbi szálszakadt így nem használható. Gondolkodtam esetleg veszek hozzá két új Bravuris 2-t, de a Bravuris 2 már öregebb minta, ha jól olvastam, másrészt nem akarok új meg használt gumikat keverni, ez a vegyes szett is elég szívás volt.
Köszönettel:
F
Naplózva

X-Trend | 2003.08 | TDCi 85 kW | "bálna" --
ST220_Gab
Vendég
« Új hozzászólás #18320 Dátum: 2013.04.27 szombat, 20:22:36 »

Betudnád linkelni? Köszi.

http://www.autoalkatresz.hu/talalatilista/MUFT1UQDI1IQEURT97ZA2SSEZAFSOC2TZ4FIIPHAYJKEDRD288FHIKZDZ08L7ZZLMPCIPHRYIE5K9KEUSJE6I98Y15LUZD3GF7HA4P4W6FJH4AJ3LCTJ7CG5Q5ORO9ZIDH9IE3T8U6IMRO0WPE9Z1RPRYDKE03GZI5WL7CI187KWHC1M773W87ZY2TDIG6QP5WOSDGEKK1PDKP38UPK7MSWLDD5MWEGFGE8RJE
Naplózva
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #18321 Dátum: 2013.04.27 szombat, 22:41:33 »

Kulani! Semperit Speed Life és Fulda SP SportControl közül melyiket javasolnád Mondeo kombira? Átlagos használatra kell.
Esetleg valami hasonló. Van két használtan kapott (félrekopott) Barum Bravuris 2, meg két használtam vett goodyear efficientgrip, amikkel tavaly egy szezont mentem, de a gumis szerint ez utóbbi szálszakadt így nem használható. Gondolkodtam esetleg veszek hozzá két új Bravuris 2-t, de a Bravuris 2 már öregebb minta, ha jól olvastam, másrészt nem akarok új meg használt gumikat keverni, ez a vegyes szett is elég szívás volt.

Kedves Ferenc,

a félrekopott gumi kuka, ezt jól látod.

A 205/55R16 szerencsére egy viszonylag olcsó méret, 18 körül tényleg jó gumikat lehet kapni.

Az általad kinézett gumikról:

-   a Semperit a Conti másodmárkája, teszteredményei meglepően jók. Ugyanakkor néhány évvel ezelőtt rengeteg bajunk volt a Semperit gumikkal, emiatt mi teljesen kizártuk őket a saját rendszerünkből. Nincs is vele tapasztalatunk. (Ez olyan babona, mint hoghy egy csomó szállodában nincs 13. emelet....)

-   a Fulda a Goodyear másodmárkája, és a Sportcontact, mint a neve is mutatja, elsősorban a tapadásra optimalizált gumi. Mivel a tapadás és az élettartam egymás ellen játszanak, viszonylag rövid futás teljesítmény várható ettől a típustól. Egy főleg városban használt kombi Mondeóra szerintem nem ideális választás.

Én ellenben a következőt mondanám: 20 ezer környékén többféle prémium gumit is tudunk adni (Dunlop Fastresponse, Bridgestone Turanza ER300 Ecopia, Pirelli P7 Cintutrato) – ezek messze felülmúlják a második vonalat, miközben alig 10% az árkülönbség. A prémiumgumik tapadásban is, élettartamban is, és „márkaháttérben” is felülmúlják a másodmárkákat.

Igazából nincsenek árban messze a csúcsgumik sem, 22-23 között ott vannak a friss tesztgyőztes Contik, Misik… A Misi csúcsgumija, a Primacy 3 megáll 24 körül, azaz 72-73 ezer helyett 96 ezret kellene fizetned - viszont ha kopásig használod a gmikat, a ft/km arány a Misinél lesz a legjobb, miközben végig számottevően jobban tapada legtöbb konkurens guminál...

Ha a 18 valami mágikus határ, akkor a saját kínálatunkból a Hankook Kinergy vagy Ventus Prime 2 gumikat ajánljuk, ezek is beférnek 18 alá. A saját flottáinkra tavaly kezdtük ezeket a gumikat szerelni, néhány autónk már túl van velük 30-40 ezer kilométeren, és csak pozitív visszajelzésekkel találkozunk: a szerelésnél nem volt probléma, a kopás jobb az átlagosnál, az autókat vezető sofőrök elégedettek. A gumik ráadásul magyarországi gyártásúak.
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
developer
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 122



« Új hozzászólás #18322 Dátum: 2013.04.27 szombat, 23:18:22 »

...
Ha a Mondi viszonylag gyenge, akkor a 205/60R16 méret is használható -- nagy átlagban 5-10 százalékkal olcsóbbak a gumik, de ennél kevesebb kompromisszumot jelentenek a 215 mérethet képest.

Felmerült bennem a kérdés ha már 205/60R16 (a 215/55R16 helyett), akkor 205/55R16 még olcsóbb lenne. Az mennyivel lenne "rosszabb" szerinted/szerintetek?
Naplózva

2008 MKIV 2.0 TDCI Ghia Turnier
netcore
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1107


netcoore@gmai.com
E-mail
« Új hozzászólás #18323 Dátum: 2013.04.28 vasárnap, 07:57:37 »

milyen autónak a lemezfelnijét keressem ami felmegy a mondira? a gyári az elég gyengécske..már minden kereket kellett kalapálni és nem is egyszer..
Naplózva

0670-5882782


A nőknek 70 házimunkához kell érteniük:a főzés és a 69!
Mk4 2008 2,0Tdci 143Le? Titanium-x
Ex:Focus mk2 1,6tdci kombi 18"
R.I.P. Mondeo mk3(2002)2.0 tddi(tdci vgt turbo 1,5bar boost+csipsz)kombi -8cm
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #18324 Dátum: 2013.04.28 vasárnap, 08:01:40 »

milyen autónak a lemezfelnijét keressem ami felmegy a mondira? a gyári az elég gyengécske..már minden kereket kellett kalapálni és nem is egyszer..

vegyél rá 17es lemezt.az erősebb.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #18325 Dátum: 2013.04.28 vasárnap, 09:11:11 »

vegyél rá 17es lemezt.az erősebb.

... a gumisod pedig elkezdheti nézegetni a világkörüli utak prospektusát :-)
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
netcore
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1107


netcoore@gmai.com
E-mail
« Új hozzászólás #18326 Dátum: 2013.04.28 vasárnap, 09:14:11 »

pont ugyanezt gondoltam , mindenképpen marad a 16" csak erősebb felni kell
Naplózva

0670-5882782


A nőknek 70 házimunkához kell érteniük:a főzés és a 69!
Mk4 2008 2,0Tdci 143Le? Titanium-x
Ex:Focus mk2 1,6tdci kombi 18"
R.I.P. Mondeo mk3(2002)2.0 tddi(tdci vgt turbo 1,5bar boost+csipsz)kombi -8cm
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #18327 Dátum: 2013.04.28 vasárnap, 09:40:59 »

milyen autónak a lemezfelnijét keressem ami felmegy a mondira? a gyári az elég gyengécske..már minden kereket kellett kalapálni és nem is egyszer..


A Ford nem gyárt acélfelnit (sem), hanem beszállítóktól vásárol. Az európai márkák két beszállítóval dolgoznak, az Alcar-ral és a Kronprinz-cel. Tehát bármilyen más autó felnijét vennéd meg, ugyanattól a gyártótól származna. (És nagy valószínűséggel ugyanolyan specifikációval készülne.)

A Ford felnijének adatai:

5 x 108, ET 50 (M IV), ET 52 (M III), Kf 63,4

Ugyanilyen méretű felniket a Volvo használ, de hogy azok csak a ráütött jelvényben különböznek, az hétszentség. Pláne ha figyelembe vesszük a Ford-Volvo rokoni szálakat.

A Renault Laguna II felnijei "majdnem" jók, még az ET is stimmel, csak a központosító furat kisebb 3,3 milliméterrel -- ez pont annyi, hogy ne feküdjön fel a felni a helyére pontosan, tehát felejtős.

A PUG 407 felnije közpotosító furata sem stimmel, azé 1.7 milliméterrel nagyobb, az ET pedig ET 48. Ez a 2 - 4 mm ET-különbség még beleférne, a kf különbséghez pedig lehetne gyártatni központosító gyűrűt, de Shakespeare-rel szólva "sok hűhó semmiért" :-)

Amit tenni lehet:

- kerülgetni a kátyúkat :-)
- megfelelő méretű, peremvédős gumikat használni
- alufelnit használni

A közvéleményben még élnek mindenféle régi beidegződések, hogy az alufelnik milyen kényesek, de ez max a kilencvenes évek első felére volt igaz, az újabb gyártmányoknak olyan az anyagszerkezete és a felületkezelése, hogy a gyakorlatban  problémamentesebbek az acélfelniknél. Igen, még télen is :-)

A Ford alufelnik kifejezetten jó minőségűek, használtban mindig van belőlük választék.



Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
netcore
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1107


netcoore@gmai.com
E-mail
« Új hozzászólás #18328 Dátum: 2013.04.28 vasárnap, 12:46:03 »

az a baj hogy amerre én járok nem lehet kátyút kikerülni mert csak kátyúkból áll az út...
alufelni nem elhajlik hanem egyből törik , és míg a lemezfelnit kikalapálom itthon az alut nem , és naponta görgőztetni nem olcsó
peremvédős volt a gumi! most is az 215/55 r16  a téli pedig 205/55 volt

ilyenek az utak!!

Naplózva

0670-5882782


A nőknek 70 házimunkához kell érteniük:a főzés és a 69!
Mk4 2008 2,0Tdci 143Le? Titanium-x
Ex:Focus mk2 1,6tdci kombi 18"
R.I.P. Mondeo mk3(2002)2.0 tddi(tdci vgt turbo 1,5bar boost+csipsz)kombi -8cm
sendrew
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332



E-mail
« Új hozzászólás #18329 Dátum: 2013.04.28 vasárnap, 13:44:05 »

Gyári 17-es sok küllős felnim van helyenként nyúzva. Milyen javítófestéket javasoltok hozzá?
Naplózva

2008. Ford S-MAX 2.0 Titanium 145LE
2008. Ford Focus 1.6    101LE

EX:
2001. Ford Ka 1.3 60LE
2004. Ford Mondeo Turnier Trend 1.8 16V 125LE  LPG
2007. Ford Fiesta 1.25    75LE

Az autó nyomokban Ghia elemeket tartalmazott
Intruder007
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


E-mail
« Új hozzászólás #18330 Dátum: 2013.04.28 vasárnap, 15:20:44 »

Sziasztok!

kb 3 hete felkerültek a nyári kerekek, eddig nem mentek vele gyorsan max 90-100 körül, ma kiszabadultam az autópáyára és 105 110 felett már beremeg az autó, a kormányon vibráció érezhető.
4 hete volt futómű állításon utána voltam autópályán, 140-nél sem volt semmi gond, igaz ez még a téli kerekekkel.
mi lehet talán rosszúl vannak centírozva a kerekek?
Festve lettek az ősszel és 2ő görgözve is lett picit, most lettek összerakva.
Naplózva

2006 MK3 2.0 TDCI Turnier Ghia Executive
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #18331 Dátum: 2013.04.28 vasárnap, 16:45:22 »

Sziasztok!

kb 3 hete felkerültek a nyári kerekek, eddig nem mentek vele gyorsan max 90-100 körül, ma kiszabadultam az autópáyára és 105 110 felett már beremeg az autó, a kormányon vibráció érezhető.
4 hete volt futómű állításon utána voltam autópályán, 140-nél sem volt semmi gond, igaz ez még a téli kerekekkel.
mi lehet talán rosszúl vannak centírozva a kerekek?
Festve lettek az ősszel és 2ő görgözve is lett picit, most lettek összerakva.
hali.
ugyanezt tapasztalom én is. ugyanebben a sebességtartományban.

a téliekkel ráz. a nyári amikor 30km-re fel volt téve, akkor nem rázott. ebből gondolom, hogy nem a fűtőművel van a tré. (egyik szerelő mondta, hogy stab rúd miatt rázhat)
szóval valószínűleg a két első van megütve. nekem is neked is.

de majd az okosabbak helyretesznek ha hülyeségeket dumálok.  vigyor3




Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #18332 Dátum: 2013.04.28 vasárnap, 16:50:58 »

... a gumisod pedig elkezdheti nézegetni a világkörüli utak prospektusát :-)
nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #18333 Dátum: 2013.04.28 vasárnap, 17:32:47 »

az a baj hogy amerre én járok nem lehet kátyút kikerülni mert csak kátyúkból áll az út...
alufelni nem elhajlik hanem egyből törik , és míg a lemezfelnit kikalapálom itthon az alut nem , és naponta görgőztetni nem olcsó
peremvédős volt a gumi! most is az 215/55 r16  a téli pedig 205/55 volt

ilyenek az utak!!

width=800 height=600]https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/843063_572740556077995_1395779030_o.jpg
Shocked
Ha ilyen utakon jársz, akkor nem felnit, hanem kocsit kell cserélni!
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #18334 Dátum: 2013.04.28 vasárnap, 22:55:15 »

ma kiszabadultam az autópáyára és 105 110 felett már beremeg az autó, a kormányon vibráció érezhető.

Centrírozás.

Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #18335 Dátum: 2013.04.28 vasárnap, 23:43:40 »

Centrírozás.



kévés gumis tudja ezt jól csinálni, itt Sopronba meg plána, tavaly egészen Szabolcs megyéig kellett mennem a 17 felnikkel mire végre remegés mentes lett az autóm. Őrben van egy nagyon jó gumis, nagyon érti a dolgát, itt négy gumis cégnél voltam, egysem tudta normálisan megcsinálni..... Sok az igénytelen gumis  Angry Budapest szint úgy, ott se egyszerű rendes gumist talalni, viszont Debibe ketőt is tudok ahova szìvesen mennék, az egyik a deviltuning mellett van közvetlen, a másik pedig a sámsoni úton.....
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #18336 Dátum: 2013.04.29 hétfő, 05:16:00 »

kévés gumis tudja ezt jól csinálni, itt Sopronba meg plána, tavaly egészen Szabolcs megyéig kellett mennem a 17 felnikkel mire végre remegés mentes lett az autóm. Őrben van egy nagyon jó gumis, nagyon érti a dolgát, itt négy gumis cégnél voltam, egysem tudta normálisan megcsinálni..... Sok az igénytelen gumis  Angry Budapest szint úgy, ott se egyszerű rendes gumist talalni, viszont Debibe ketőt is tudok ahova szìvesen mennék, az egyik a deviltuning mellett van közvetlen, a másik pedig a sámsoni úton.....
wow1 ejha.
sopron szabolcs odavisszából, majdnem tudtál volna venni egy új garnitúra gumit nem?  vigyor3
megkérdezhetem, hogy kinél csináltad itt szabolcsban?

Debrecenben, pedig a sámsoni út melyik szakaszán van?


 worship worship taps taps
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #18337 Dátum: 2013.04.29 hétfő, 08:01:14 »

kévés gumis tudja ezt jól csinálni, itt Sopronba meg plána, tavaly egészen Szabolcs megyéig kellett mennem a 17 felnikkel mire végre remegés mentes lett az autóm. Őrben van egy nagyon jó gumis, nagyon érti a dolgát, itt négy gumis cégnél voltam, egysem tudta normálisan megcsinálni..... Sok az igénytelen gumis  Angry Budapest szint úgy, ott se egyszerű rendes gumist talalni

A centrírozás nem egyéni tehetség kérdése  angel

Kell hozzá egy gép, amit időnként kalibrálni kell. (Centrírozó gép van 200 + áfáért meg 2M + áfáért is. Kalibrálni lehet havonta, meg minden szökőévben egyszer.)

Nem árt, ha centrírozás előtt legalább a nagyobb köveket kipiszkálják a mintaárkokból.

Amíg nincs komolyabb probléma a felnivel vagy a futóművel, addig így tökéletesre meg lehet csinálni egy kerékcentrírozást.

Ha üt a felni, akkor viszont nem a súlyokkal kell ügyeskedni, hanem meg kell javítani a felnit. (Bár kisebb fokú deformáció esetén vannak egyéb praktikák is, pl. összejelölni a gumit és a felnit, majd 180 fokkal elforgatva újra összeszerelni -- ez néha működik.)

A futómű problémáit ún. "dinamikus kiegyensúlyozással" lehet megtalálni és orvosolni, aminek az a lényege, hogy egy speciális emelőn az autóra felszerelt kereket mérik. Ilyet valóban az egész országban csak pár helyen csinálnak.

« Utoljára szerkesztve: 2013.04.29 hétfő, 08:48:03 írta kulani » Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #18338 Dátum: 2013.04.29 hétfő, 08:18:25 »



Vicc kategória, hogy 100 gumisból egy tud normális centrírozni. Szerencsére én találtam ilyet. Nem gumizás a főprofil, inkább automosó, viszont közel van, másrészt a főnök igényes meg van egy x6-osa, amit maga gumiz. Szóval van egy jó gépük, amit kalibráltat rendesen (direkt kérdeztem a főnököt), ragasztani súlyt meg mindenki tud. Persze mielőtt viszem, az összes súlyt leszedem, mert a sorminta ragasztgatás az egyik halálom!
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #18339 Dátum: 2013.04.29 hétfő, 08:48:57 »

Persze mielőtt viszem, az összes súlyt leszedem, mert a sorminta ragasztgatás az egyik halálom!

Nyugi, a régi súlyokat a gumisok is leszedik :-)

Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #18340 Dátum: 2013.04.29 hétfő, 09:12:45 »

Nyugi, a régi súlyokat a gumisok is leszedik :-)



Persze. Többször is ezt tapasztaltam...  falbav vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #18341 Dátum: 2013.04.29 hétfő, 09:43:14 »


Vicc kategória, hogy 100 gumisból egy tud normális centrírozni. Szerencsére én találtam ilyet. Nem gumizás a főprofil, inkább automosó, viszont közel van, másrészt a főnök igényes meg van egy x6-osa, amit maga gumiz. Szóval van egy jó gépük, amit kalibráltat rendesen (direkt kérdeztem a főnököt), ragasztani súlyt meg mindenki tud. Persze mielőtt viszem, az összes súlyt leszedem, mert a sorminta ragasztgatás az egyik halálom!

Meg mondjuk az átlag gumis ritkán kapcsolja ki azt a funkciót, hogy 5g-ra kerekítsen a gép, mivel 5g-os lépésekben vannak a súlyok. Aki meg úgy centíroz, annak kiírja a gép, hogy 13g, és levág egy 15-ös sarkából egy csipetnyit, hogy az tényleg annyi legyen.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #18342 Dátum: 2013.04.29 hétfő, 23:55:04 »

A centrírozás nem egyéni tehetség kérdése  angel

Kell hozzá egy gép, amit időnként kalibrálni kell. (Centrírozó gép van 200 + áfáért meg 2M + áfáért is. Kalibrálni lehet havonta, meg minden szökőévben egyszer.)

Nem árt, ha centrírozás előtt legalább a nagyobb köveket kipiszkálják a mintaárkokból.

Amíg nincs komolyabb probléma a felnivel vagy a futóművel, addig így tökéletesre meg lehet csinálni egy kerékcentrírozást.

Ha üt a felni, akkor viszont nem a súlyokkal kell ügyeskedni, hanem meg kell javítani a felnit. (Bár kisebb fokú deformáció esetén vannak egyéb praktikák is, pl. összejelölni a gumit és a felnit, majd 180 fokkal elforgatva újra összeszerelni -- ez néha működik.)

A futómű problémáit ún. "dinamikus kiegyensúlyozással" lehet megtalálni és orvosolni, aminek az a lényege, hogy egy speciális emelőn az autóra felszerelt kereket mérik. Ilyet valóban az egész országban csak pár helyen csinálnak.



Köszin az infót. Értem én, de a lényeg 1  laugh
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
kerteszati
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 108



E-mail
« Új hozzászólás #18343 Dátum: 2013.04.30 kedd, 15:29:48 »

Nincs valakinek 1 db Kumho Ecsta 205/55 R16 használt gumija ? help (1-2 szezonos jó).
Naplózva

Ford Mondeo 2.5 V6 Ghia 2001 - manuális, full
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #18344 Dátum: 2013.05.01 szerda, 14:57:43 »

Nincs valakinek 1 db Kumho Ecsta 205/55 R16 használt gumija ? help (1-2 szezonos jó).

Nekem nincs, de ha olyat akarsz találni, aminek a párja megvan, akkor nézd meg, milyen szám áll az Ecsta felirat után (pl. KU31).
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #18345 Dátum: 2013.05.01 szerda, 18:41:26 »

Kulani Mester!

Szeretnélek megkérni, hogy olvasd át a topicomat és formálj véleményt légyszíves, hogy meg tudjam hozni a döntésemet!

http://mondeo.hu/index.php?topic=13114.msg774010#msg774010

Köszönettel,  worship Styleair  integet2
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #18346 Dátum: 2013.05.01 szerda, 18:53:43 »

Kulani Mester!

Szeretnélek megkérni, hogy olvasd át a topicomat és formálj véleményt légyszíves, hogy meg tudjam hozni a döntésemet!

http://mondeo.hu/index.php?topic=13114.msg774010#msg774010

Köszönettel,  worship Styleair  integet2
te meghangyásodtál?!!! nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #18347 Dátum: 2013.05.01 szerda, 19:22:54 »

te meghangyásodtál?!!! nyes
Pont, hogy nem. Miért is?
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #18348 Dátum: 2013.05.01 szerda, 19:28:58 »

Kulani Mester! Szeretnélek megkérni, hogy olvasd át a topicomat és formálj véleményt légyszíves, hogy meg tudjam hozni a döntésemet!

Donez :-)
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #18349 Dátum: 2013.05.01 szerda, 20:02:00 »

Pont, hogy nem. Miért is?
nem vagy kép-ben...... nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Oldalak: 1 ... 360 361 362 363 364 365 366 [367] 368 369 370 371 372 373 374 ... 555   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.133 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.