Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.04 szombat, 23:28:04 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 385 386 387 388 389 390 391 [392] 393 394 395 396 397 398 399 ... 555   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Felnik, gumik  (Megtekintve 6569932 alkalommal)
0 Felhasználó és 40 vendég van a témában
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #19550 Dátum: 2013.11.13 szerda, 20:05:30 »

én nem.minden reggel 10fok felett van a hőmérséklet,és még nem is igen jön változás.de már bármelyik nap jöhet a lehűlés-a gumikat már előkészítettem.... vigyor3
szerintem az aszfalt hője miatt már illő lenne használni. lassan én is eljutok odáig
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #19551 Dátum: 2013.11.13 szerda, 20:05:41 »

én nem.minden reggel 10fok felett van a hőmérséklet,és még nem is igen jön változás.de már bármelyik nap jöhet a lehűlés-a gumikat már előkészítettem.... vigyor3
nálunk is enyhe az idő reggel 4-5 fok  nap közben 10 fok körül csak attól félek
úgy járok mint tavaly pár centis hóban mentem a gumishoz nyári abroncsokon  smile  

Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #19552 Dátum: 2013.11.13 szerda, 20:07:09 »

szerintem az aszfalt hője miatt már illő lenne használni. lassan én is eljutok odáig
szerintem a 7végén fogok sorban állni.... Tongue
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #19553 Dátum: 2013.11.13 szerda, 20:35:22 »

szerintem a 7végén fogok sorban állni.... Tongue

nekem holnap 22:30-ra van időpontom, itthon meg a légkulcs, de ilyen *** időben nem cserélek házilag.
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #19554 Dátum: 2013.11.13 szerda, 20:35:49 »

szerintem a 7végén fogok sorban állni.... Tongue
én is  Wink
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #19555 Dátum: 2013.11.13 szerda, 20:55:42 »

én nem.minden reggel 10fok felett van a hőmérséklet,és még nem is igen jön változás.de már bármelyik nap jöhet a lehűlés-a gumikat már előkészítettem.... vigyor3
itt van már az ideje. az aszfalt hidegebb mint 10 fok, esők is vannak, jobb már a téli. meg jön a xar idő. reggel feldobom én is
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #19556 Dátum: 2013.11.13 szerda, 22:06:23 »

valaki írta múltkor, h mivel a legjobb lekenni  az eltett gumikat.   megírná megint?  worship
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #19557 Dátum: 2013.11.13 szerda, 22:21:54 »

valaki írta múltkor, h mivel a legjobb lekenni  az eltett gumikat.   megírná megint?  worship
http://www.szilkerauto.hu/spd/435300/SONAX-Gumiabroncs-Apolo-400-ml-Sonax
tudomásom szerint a legjobb  eljen én is azt használom  eljen
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #19558 Dátum: 2013.11.13 szerda, 23:53:58 »

A gumis. Odajön hozzá az ügyfél, márka/ár/érzelem/gumis rábeszélése alapján választ. Megveszi a gumit, és lehet, hogy többet nem is látja a gumist. Nagyjából semekkora tapasztalata nincs a gumikat illetőleg. Kb ő is csak azt tudja, milyen eladni és felszerelni. [...] Szóval abból következtetést levonni, hogy melyik gumit viszik, csak azt lehet, hogy melyiknek legjobb az ár/értékaránya, esetleg legjobb a reklámja. Nincsenek olyan visszajelzései, hogy teszem azt ez vagy az jó/rossz volt a gumival.

Abból kell kiindulni, hogy a normális gumist nagyon is érdekli, mit ad el, mit ajánl a visszatérő ügyfeleinek, ezért fogékony mindenféle, a munkájával kapcsolatos információra.

Az a kiindulóhelyzet egyszerűen teljesen nonszensz, hogy a gumis "lehet, hogy többet nem is látja" az ügyfelet. Biztos vannak ilyen "egyalkalmas" kalandok, de az emberek többsége kitart a gumisa mellett, ha normális szolgáltatást kap tőle. Ilyenkor pedig a gumis és az ügyfél évente kétszer találkozik. A gumis rengeteg infót szerez a gumiról egy szerelés során, látja a kopást, az öregedés jeleit, az esetleges rendellenességeket - és hallja az ügyfél visszajelzéseit.

Jobb esetben maga is feltesz kérdéseket a gumival kapcsolatban.

Ezen kívül gumit szerel, garanciális ügyeket intéz. A nagyobb eladókkal havi szinten tartja a kapcsolatot a gumigyár marketingese, a még nagyobbakat évente kétszer tesztvezetni viszik. (A Michelin tesztvezetéseken pl. nem csak a saját legújabb termékeket lehet kipróbálni, de van általában 1-2 "referencia" autó is, a legnagyobb konkurensek gumijaival szerelve.)

Van még egy különleges csapat: a flottamenedzserek. Mint sokan tudják, mi magunk is alapvetően flottázunk, vannak saját tulajdonú autók, és bérmenedzselt autók is. Ez egy információs aranybánya: különböző okok miatt elég részletesen vezetjük a gumikkal szerzett objektív tapasztalatokat (futásteljesítmény, gumiprobléma miatt állásidő), illetve minden x-edik felhasználó/ügyfél van annyira autóbuzi, hogy szeressen velünk haverkodni, és az ilyen beszélgetések gyakran tanulságosak a gumikra nézvést is.

Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #19559 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 00:01:04 »

Sziasztok! Mi a véleményetek,érdemes megvenni ezeket a gumikat,mennyi lehet még benne,ha hibátlanok. Én nagyon keveset megyek,főleg télen.                                       

http://aprod.hu/hirdetes/4db-205-55-r16-fulda-montero3-2010-teli-gumi-ID1B5yr.html#89e39ea5f8

Ezen az áron ez jó vételnek tűnik.

Azt azért tudni kell, hogy a téli gumi 4 mm alatt hóban már nem sokra képes, és hát a hirdetésekben írt 5-6 mm a gyakorlatban inkább 4-5 mm szokott lenni (tisztelet a kivételnek).

Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #19560 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 00:23:05 »

Ami nekem fura, hogy Kulani még 1 hónapja azt írta, hogy nyáriban ajánlja, viszont télibe egyáltalán nem a Hankookot..

Két észrevétel: először is, egy teljesen más méretről volt szó (175/70R14), másodszor nem ajánlásról beszéltem, csak azt állapítottam meg, hogy miközben a Hankook nyári gumijai gyakorlatilag teljesen felzárkóztak a prémium kategóriához, a téliekre ez még nem vonatkozik. Ez azonban látszik az áraikon is - a nyáriak már árban is majdnem ott vannak a "nagyok" mellett, a téliek viszont egyelőre jelentősen olcsóbbak.
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Takiatti
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9466


30 / 993-7376


E-mail
« Új hozzászólás #19561 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 07:16:02 »

Mivel a gumis topikban örök téma, hogy egy gumis nem tudhatja mit tud az eladott gumi, ezért nyitom ezt a témát.

Hankook IceBear W442 205/55R16 91T téligumi "teszt"

Talán lesznek akik követnek, és hagyományt teremtünk azzal, hogy mindenki ír valamit az általa újonnan, vagy használtan vett téli, vagy nyári abroncsokról, ezáltal segíthetünk azon fórumtársainkon akik gumivásárlás előtt állnak.
Tisztában vagyok vele, hogy ez nem egy ADAC teszt, de sokan hiányolják ezen profi tesztek mögött a "felhasználói tapasztalatot". Ezt a topikot jómagam tervezem állandóan frissíteni
Elöljáróban megemlítenék két AutoBild tesztet, melyek szerint 205/55R16 méretben 2012-ben a negyedik lett ez a gumi, ellenben 195/65R15 méretben idén tehát 2013-ban az utolsó előtti. Ez azt jelenti, hogy még tavaly "ajánlott" minősítést kapott, addig idén már csak "kielégítő"-t. Nem tudom milyen következtetést érdemes ebből levonni...? Amúgy a gumik darabja 22.300,-volt, de ez irreleváns a "teszt" szempontjából.

     
Tehát:

2013.11.13. 175969km-nél kerültek fel az új gumik.
Mikor eljöttem Zsolti (csepeli gumis, kulani fórumtárs szokta Őt ajánlani) mondta, hogy az első 80-100km-t óvatosan tegyem meg, mert van rajta valami viaszréteg aminek le kell kopnia, de addig kellemetlen meglepetéseket okozhat főleg a mai nedves szitálásos időben.
Így is tettem, és mintha vontatnának, gyök kettővel indultam el. Érzésre egyenlőre semmit nem tapasztaltam, de az azonnal feltűnt, hogy a régi UG7-hez képest sokkal csendesebb! Bementem melóba, addig semmit nem tapasztaltam.
Este mikor mentem haza, már száraz úton, be a belvárosba, majd a párommal a reptéri gyorsforgalmin kifelé, és aztán M0 egészen hazáig. Itt már néha-néha volt egy olyan érzésem, mintha nyúlna a gumi. Nem tudom ennél pontosabban megfogalmazni, de tempósabb (70-80kmh) kanyarokban úgy éreztem mintha sodródna a kocsi, de ez csak érzet volt, mert kis plusz kormányzás után ment amerre kellett. Ezt éreztem még párszor, de mindig segített egy kis extra kormánymozdítás. Lehet, hogy csak Én voltam kicsit indiszponált este nyolckor, és ezért vezettem úgy mint egy mazsola, nem tudom. Amúgy a gumi 110-120kmh-nál is csendes, és jól fogja az utat, de az M0-on nem kezdtem el rángatni.
Egyenlőre ennyi amit meg tudok osztani veletek, hétvégén lesz egy nagyobb táv amit megyünk, aztán majd biztosan lesz eső, és hó, illetve itt nálunk biztosan lesz jég is, amin tudok tapasztalatot szerezni. Illetve tervezem, hogy kimegyek majd ide az Osan parkolóba, és megnézem hol vannak a határai a guminak, de arra rá kell vegyem magam, mert ez a szemét este 10-ig van nyitva, és hát nyitvatartási időben nem akarok ott emberkedni, ahol mások is járnak.

2013.11.16. 176350km
Megvolt az első nagyobb táv, autópályán tempomat 140-re állítva (óra szerint).
Sokkal csendesebb mint az UG7-es, és nem is éreztem most a kóválygást illetve éreztem de csak az M0-on... Valszeg a mart aszfalt miatt, ami megvezeti a gumit, mert sem az M3-on, sem az alsóbb rendű utakon nem tapasztaltam! A centírozás remekül sikerült semmilyen tempónál nem ráz és elengedett kormánnyal ~1-1,5km-t simán futott egyenesen. Lehet hogy a melegebb idő miatt, de egy erősebb lámpás indulásnál megkapart, ami azért meglepő mert nem rúgtam a gázt, és nem ugrottam le a kuplungról, egyszerűen csak tempósabban akartam megindulni...
Most már várom a hideget, havat, esőt, mert kíváncsi vagyok a többi teljesítményére!  vigyor3

2014.02.18. 179800km
Mivel nem volt ebben a téli szezonban még hó, így nem tudok mit írni...
Most ebben az enyhébb időben megint elkezdett kipörögni, egy-egy tempósabb indulásnál...

2014.03.07. 180800km
Tél egyáltalán nem volt, hogy verjem bele a ....!
Szóval ha ezt tudtam volna akkor maradhattak volna a 3,5-4mm-re kopott Gy UG7-esek, de hát már mindegy!
Megvettem az új nyári szettet is, majd ha felkerülnek akkor kiegészítem ezt a hsz-t!
« Utoljára szerkesztve: 2014.03.07 péntek, 11:19:36 írta Takiatti » Naplózva

2017.07. Renault Megane Intens 1,2TCe EDC7

Ex: 2004.09. 2.0TDCI, GHIA, Xenon, Zen, stb...  
"Nem véletlen, hogy nem építenek hülyék házát! Felemésztené az építőanyag készletet..."
Big_Qba
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 694


WWW E-mail
« Új hozzászólás #19562 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 07:27:38 »

http://www.szilkerauto.hu/spd/435300/SONAX-Gumiabroncs-Apolo-400-ml-Sonax
tudomásom szerint a legjobb  eljen én is azt használom  eljen
Ott még van (egyedi) klubos kedvezményünk is! Smiley Rendelésnél mindenképp szóljatok, hogy mondeoklubosok vagytok és Peti biztos ad kedvezményt! (Domival kb. 2 éve voltunk nála egyeztetni)
Naplózva

2003. 12. TDCi Ghia kombi 130Le
www.wysocki.hu
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #19563 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 10:17:43 »

sajnos egy prágai autópályás incidens (egy bmw előttem összeszedett valami fát vagy nem tom mit az autópályán, belső sávban 160 körül, ő egy durrdefektet kapott de szépen lehúzta az autót nem lett gond...a törmelék egy részét meg én szlalomotam ki...) miatt elég sok "bemarás, kiharapott sarkok" vannak a bal elsőn  rinya majd csinálok képeket hogy megsasoljátok, ki kell e kukázni a gumit. első szezonos hankook ventus prime2 egyébként...

a hétvégén én is cserélek...igaz vidéken...ha sikerül, masszív ködöt és nyálkát mondanak...
Naplózva
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #19564 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 11:49:21 »

majd csinálok képeket hogy megsasoljátok, ki kell e kukázni a gumit.

Nem érdemes fotózással bíbelődni, ha megbízol a gumisodban, hallgass az ő véle
ményére - úgyis mész hozzá.
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #19565 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 12:15:00 »

Peti biztos ad kedvezményt! (Domival kb. 2 éve voltunk nála egyeztetni)

Akkor lehet, hogy Peti már nem is Peti.  vigyor3

(Egyébként volt egy műsor a BP tv-n: Hőemelkedés Petivel, szóval ??) eplus2
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #19566 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 12:40:23 »

Abból kell kiindulni, hogy a normális gumist nagyon is érdekli, mit ad el, mit ajánl a visszatérő ügyfeleinek, ezért fogékony mindenféle, a munkájával kapcsolatos információra.

Az a kiindulóhelyzet egyszerűen teljesen nonszensz, hogy a gumis "lehet, hogy többet nem is látja" az ügyfelet. Biztos vannak ilyen "egyalkalmas" kalandok, de az emberek többsége kitart a gumisa mellett, ha normális szolgáltatást kap tőle. Ilyenkor pedig a gumis és az ügyfél évente kétszer találkozik. A gumis rengeteg infót szerez a gumiról egy szerelés során, látja a kopást, az öregedés jeleit, az esetleges rendellenességeket - és hallja az ügyfél visszajelzéseit.

Jobb esetben maga is feltesz kérdéseket a gumival kapcsolatban.

Ezen kívül gumit szerel, garanciális ügyeket intéz. A nagyobb eladókkal havi szinten tartja a kapcsolatot a gumigyár marketingese, a még nagyobbakat évente kétszer tesztvezetni viszik. (A Michelin tesztvezetéseken pl. nem csak a saját legújabb termékeket lehet kipróbálni, de van általában 1-2 "referencia" autó is, a legnagyobb konkurensek gumijaival szerelve.)

Van még egy különleges csapat: a flottamenedzserek. Mint sokan tudják, mi magunk is alapvetően flottázunk, vannak saját tulajdonú autók, és bérmenedzselt autók is. Ez egy információs aranybánya: különböző okok miatt elég részletesen vezetjük a gumikkal szerzett objektív tapasztalatokat (futásteljesítmény, gumiprobléma miatt állásidő), illetve minden x-edik felhasználó/ügyfél van annyira autóbuzi, hogy szeressen velünk haverkodni, és az ilyen beszélgetések gyakran tanulságosak a gumikra nézvést is.



Néha elgondolkozok azon, hogy egy világban élünk-e, én a Földön. Szóval xarik a gumis arra, hogy mi és hogyan kopik, az esetek 99,99meg sem jegyzi az ügyfelet... Garanciális ügyeket intéz, bruhaha...  taps vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #19567 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 13:15:57 »

Néha elgondolkozok azon, hogy egy világban élünk-e, én a Földön. Szóval xarik a gumis arra, hogy mi és hogyan kopik, az esetek 99,99meg sem jegyzi az ügyfelet... Garanciális ügyeket intéz, bruhaha...  taps vigyor3
merapestieknemérdemelnekmástlelketlendisznók hehe  vigyor3
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #19568 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 13:17:23 »

merapestieknemérdemelnekmástlelketlendisznók hehe  vigyor3

 :vigyor3:Egyrészt, másrészt sok a gumis, nagy a cserélődés...

De Fóton ugyanez van...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #19569 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 13:18:35 »

http://www.szilkerauto.hu/spd/435300/SONAX-Gumiabroncs-Apolo-400-ml-Sonax
tudomásom szerint a legjobb  eljen én is azt használom  eljen
ápolóm nekem is van bőven. de valami mást mondtak

de igazából már mind1. most cseréltettem át őket, és 4.8milis a jobb első...  Lekenem ápolóval ami van azt kész. még max 1 szezon és kuka.       De jó mer akkor akár 30.000-et is elmennek a nyárik..
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #19570 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 13:19:21 »

:vigyor3:Egyrészt, másrészt sok a gumis, nagy a cserélődés...

De Fóton ugyanez van...
fótispest  vigyor3
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #19571 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 13:20:55 »

fótispest  vigyor3

Akkor Dunekszin is.  vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #19572 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 13:21:39 »

http://www.szilkerauto.hu/spd/435300/SONAX-Gumiabroncs-Apolo-400-ml-Sonax
tudomásom szerint a legjobb  eljen én is azt használom  eljen

Ez hab! Sonaxnak van nem habos ápólja is, szerintem azzal sokkal könnyebb dolgozni...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #19573 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 13:23:23 »

ápolóm nekem is van bőven. de valami mást mondtak

de igazából már mind1. most cseréltettem át őket, és 4.8milis a jobb első...  Lekenem ápolóval ami van azt kész. még max 1 szezon és kuka.       De jó mer akkor akár 30.000-et is elmennek a nyárik..

Az a gumiápoló,amit te hoztál az szerintem jó, mert viszonylag sokáig bírja, hogy a porral ne ragadjon tele... Egy baja van csak, ha vizet kap, pl. esőben, ilyen takonyszerűen folyik le, de hát esőben ki nem xarja le...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #19574 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 13:24:26 »

Akkor Dunekszin is.  vigyor3
mernél venni kormoran téli gumit?  olcsó, és olyan puha mint egyik se.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #19575 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 13:25:43 »

Az a gumiápoló,amit te hoztál az szerintem jó, mert viszonylag sokáig bírja, hogy a porral ne ragadjon tele... Egy baja van csak, ha vizet kap, pl. esőben, ilyen takonyszerűen folyik le, de hát esőben ki nem xarja le...
akkor marad fókazsír   nyes
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #19576 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 13:26:30 »

mernél venni kormoran téli gumit?  olcsó, és olyan puha mint egyik se.

Hááááát, nem hiszem. Akkor inkább már hankook-ot... Meg attól is függ, hogy milyen autóra, milyen céllal...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #19577 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 13:28:21 »

Hááááát, nem hiszem. Akkor inkább már hankook-ot... Meg attól is függ, hogy milyen autóra, milyen céllal...
enyémre, télire.  olyan puha mint a radír. bexarás.  nem hiszem el h rossz lehet.  max elkopik 2-3 év alat, de tovább úgy sem jók a télik.  Tesóm golfjára az lett véve, azon figyelgetem.
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.14 csütörtök, 18:54:29 írta Dentcraft » Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #19578 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 13:30:07 »

enyémre, télire.  olyan puha mint a radí. bexarás.  nem hiszem el h rossz lehet.  max elkopik 2-3 év alat, de tovább úgy sem jók a télik.  Tesóm golfjára az lett véve, azon figyelgetem.

Esetleg vredestein?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #19579 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 13:39:11 »

enyémre, télire.  olyan puha mint a radí. bexarás.  nem hiszem el h rossz lehet.  max elkopik 2-3 év alat, de tovább úgy sem jók a télik.  Tesóm golfjára az lett véve, azon figyelgetem.
195/65/15 kategóriában 52 gumi közül nem sikerült a legjobb "26"-ba kerülnie... szóval inkább kormorant ne. inkább barum polaris 3 vagy kléber krisalp hp, vagy bfgoodrich

szerintem.
Naplózva
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #19580 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 13:49:58 »

egy picit kisebb kategóriában ilyen eredménye lett...
http://kep.cdn.index.hu/1/0/503/5036/50367/5036798_e0df00bda366b35d6c2ab497f2ad4ac6_o.jpg
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #19581 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 14:09:42 »

mernél venni kormoran téli gumit?  olcsó, és olyan puha mint egyik se.
Szerintem megveheted.  wave
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #19582 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 14:11:35 »

:vigyor3:Egyrészt, másrészt sok a gumis, nagy a cserélődés...

De Fóton ugyanez van...
Sőt, ott még ez a pógimesterre is igaz.  laugh
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Big_Qba
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 694


WWW E-mail
« Új hozzászólás #19583 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 16:20:12 »

Akkor lehet, hogy Peti már nem is Peti.  vigyor3

(Egyébként volt egy műsor a BP tv-n: Hőemelkedés Petivel, szóval ??) eplus2
Dee, a Peti az Peti..őő a bolt tulajdonosa és az egyetlen munkaerője. Jó(fej) srác!  eljen
Naplózva

2003. 12. TDCi Ghia kombi 130Le
www.wysocki.hu
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #19584 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 16:26:47 »

Elöljáróban megemlítenék két AutoBild tesztet, melyek szerint 205/55R16 méretben 2012-ben a negyedik lett ez a gumi, ellenben 195/65R15 méretben idén tehát 2013-ban az utolsó előtti. Ez azt jelenti, hogy még tavaly "ajánlott" minősítést kapott, addig idén már csak "kielégítő"-t. Nem tudom milyen következtetést érdemes ebből levonni...? Amúgy a gumik darabja 22.300,-volt, de ez irreleváns a "teszt" szempontjából.
Tehát:

2013.11.13. 175969km-nél kerültek fel az új gumik.
Mikor eljöttem Zsolti (csepeli gumis, kulani fórumtárs szokta Őt ajánlani) mondta, hogy az első 80-100km-t óvatosan tegyem meg, mert van rajta valami viaszréteg aminek le kell kopnia, de addig kellemetlen meglepetéseket okozhat főleg a mai nedves szitálásos időben.
Így is tettem, és mintha vontatnának, gyök kettővel indultam el. Érzésre egyenlőre semmit nem tapasztaltam, de az azonnal feltűnt, hogy a régi UG7-hez képest sokkal csendesebb!

Baj, ha ki van egészítve a topic? vigyor3

Tesztről csak annyit, hogy tavaly óta kijött pl: az UG8...
Ár nem rossz, ha benne van a szerelés is.
Én délben jöttem el a gumis havertól egy ugyan ilyen méretű UG8-al. Főnökömnek rakattam fel, vadi új. Hangja nem volt, nem úgy, mint ahogy egy téli gumitól megszokott, és komolyabb kanyarvételnél sem nyúlt egy kicsit sem...

Kollégám 1 hete vett ilyet(UG8) 195/60R15-ben. Utána szerpentinen ment haza, és annyit mondott, hogy olyan érzés volt, mintha sinen vezette volna az autót, annyira tapadt a kanyarokban.
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Takiatti
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9466


30 / 993-7376


E-mail
« Új hozzászólás #19585 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 17:36:31 »

Baj, ha ki van egészítve a topic? vigyor3

Köszi...  falbav vigyor3

Gondoltam mindenki nyit egyet az általa vett típusnak...  worship
De tőlem maradhat így is, csak a sok különböző elsikkad.  szomoru1
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.14 csütörtök, 21:08:25 írta takiatti » Naplózva

2017.07. Renault Megane Intens 1,2TCe EDC7

Ex: 2004.09. 2.0TDCI, GHIA, Xenon, Zen, stb...  
"Nem véletlen, hogy nem építenek hülyék házát! Felemésztené az építőanyag készletet..."
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #19586 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 18:53:57 »

195/65/15 kategóriában 52 gumi közül nem sikerült a legjobb "26"-ba kerülnie... szóval inkább kormorant ne. inkább barum polaris 3 vagy kléber krisalp hp, vagy bfgoodrich

szerintem.
1 tesztnek sem hiszek. és azt sem h 1 ilyen puha gumi nem lehet jó 2-3 évet. És azt sem hiszem, h csak neves gumik tudnak jók lenni.  zsír új és puha mint állat, nem lehet rossz.       A kléber még teccene. de pl a barum kemény mint az állat.
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.14 csütörtök, 19:40:43 írta Dentcraft » Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #19587 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 19:02:23 »

Esetleg vredestein?
frádástájn?  smile   azt nem néztem.  Klébert tudnék még jó áron Sárváron

Szerintem megveheted.  wave

nincs 70- se a 4db felszerelve.    fejvakaras    megvárom a tesómén mit csinál később a fagyokba.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #19588 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 19:29:17 »

Ott még van (egyedi) klubos kedvezményünk is! Smiley Rendelésnél mindenképp szóljatok, hogy mondeoklubosok vagytok és Peti biztos ad kedvezményt! (Domival kb. 2 éve voltunk nála egyeztetni)
köszi mág van nekem de feltétlen szólók nekik hátha lesz kedvezmény  worship
én nem tőlük rendeltem hanem a helyi Start autós bolt hozatta meg nekem  worship worship

egyébként már nagyon sok félét kipróbáltam mert már jó sok év tapasztalatom van az autózásban

de ilyen jót eddig még nem próbáltam  eljen

nem csak fényt ad  taps de olyan fénye lesz tőle mint az állat  taps
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #19589 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 19:31:36 »

Garanciális ügyeket intéz, bruhaha...  taps vigyor3
igazad van. mindig ráfogják, hogy lapos volt, vagy kivágattad. szarnak a garanciára
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #19590 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 19:32:22 »


nem csak fényt ad  taps de olyan fénye lesz tőle mint az állat  taps
..és mint tudjuk a gumi lényege ez Wink


én valamit rosszul csinálhatok, mert nekem sosem kell kennem. felrakom, megyek vele, elkopik, és kidobom
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #19591 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 19:37:50 »

..és mint tudjuk a gumi lényege ez Wink


én valamit rosszul csinálhatok, mert nekem sosem kell kennem. felrakom, megyek vele, elkopik, és kidobom
akkor jó ha ugy kopik el ,hogy nincs elöregedve  taps
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #19592 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 19:41:11 »

akkor jó ha ugy kopik el ,hogy nincs elöregedve  taps
ja, de akkor is elöregedik, ha kenegeted, max kívülről nem látod.
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #19593 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 19:46:36 »

Köszi...  falbav vigyor3

Gondoltam mindenki nyit egyet az általa vett típusnak...  worship
De tőlem maradhat így is, csak a sok különböző elsikkad.  szomoru1
és az 500 különböző nem fog elsikkadni?? főleg az autós projektek között.

1 ilyen gumi véleményezős topic ok, de több azért nem kéne
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #19594 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 19:52:30 »

ja, de akkor is elöregedik, ha kenegeted, max kívülről nem látod.
papi pont a lényeg az öregedés gátlás ez a fajta kémiailag gátolja  eljen
ja honnan tudom német autós fórumokon betüztem ki.
amikor a misiket azért kellet lecserélnem mert kirepedezett akkor képeket is tettem fel
a prófil nagyon jó volt még évekig biztos elment volna

akkor jártam utánna mivel lehet megelőzni az öregedést

akkor találtam írásokat majd még magyarul is kerestem és megérte

nyílván az idő fogja eldőnteni még csak két éves a garniturám.

majd két év múlva kiderül.

a zsír új misik 4 év alatt szarrá töredeztek     pilot prymaci volt  szomoru1 üzletben vettem őket újjonnan  szomoru1
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #19595 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 19:54:42 »

papi pont a lényeg az öregedés gátlás ez a fajta kémiailag gátolja  eljen

jah, akkor jó. nem is értem mért költenek fejlesztésre milliárdokat a gyártók, ha van ilyen is

mágneskarikád nincs véletlen eladó, ami már a csőben szétporlasztja a gázolajat, és kevesebbet fogyszt a kocsi, pedig jobban megy?
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #19596 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 19:57:04 »

jah, akkor jó. nem is értem mért költenek fejlesztésre milliárdokat a gyártók, ha van ilyen is

mágneskarikád nincs véletlen eladó, ami már a csőben szétporlasztja a gázolajat, és kevesebbet fogyszt a kocsi, pedig jobban megy?
ejj papi te még nem hallottál a tudatos el avulásról  szomoru1

azok a fejlesztések nem azért vannak,hogy az abroncs tovább tartson
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #19597 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 19:58:29 »

ejj papi te még nem hallottál a tudatos el avulásról  szomoru1
te meg nem hallottál arról, hogy ezek a csodaszerek mind átb@szás?
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #19598 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 20:01:06 »

te meg nem hallottál arról, hogy ezek a csodaszerek mind átb@szás?
de igen
de van ami nem csodaszer csak simán használ  wave és vannak akik használják

Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #19599 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 20:01:12 »

ejj papi te még nem hallottál a tudatos el avulásról  szomoru1


mert szerinted az emberek 90 %-a kidobja a gumit mert repedezett? akkor is elhasználják teljesen

tudom, hogy te ilyen üldözési mániás vagy, de gondold egy kicsit tovább a dolgokat. a gumikat nem azért dobálják ki, mert repedt, hanem mert elkopik
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Oldalak: 1 ... 385 386 387 388 389 390 391 [392] 393 394 395 396 397 398 399 ... 555   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.102 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.