Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.04 szombat, 22:59:01 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 386 387 388 389 390 391 392 [393] 394 395 396 397 398 399 400 ... 555   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Felnik, gumik  (Megtekintve 6569907 alkalommal)
0 Felhasználó és 38 vendég van a témában
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #19600 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 20:01:34 »

de igen
de van ami nem csodaszer csak simán használ  wave és vannak akik használják


dehogy van
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #19601 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 20:02:57 »

mert szerinted az emberek 90 %-a kidobja a gumit mert repedezett? akkor is elhasználják teljesen

tudom, hogy te ilyen üldözési mániás vagy, de gondold egy kicsit tovább a dolgokat. a gumikat nem azért dobálják ki, mert repedt, hanem mert elkopik
az enyém úgy volt kirepedezve ,hogy már lehetet látni a szövetet  Shocked lacasa vette észre Sümegről Sümegen
  worship
és köszönöm is neki  worship
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #19602 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 20:05:32 »

mert szerinted az emberek 90 %-a kidobja a gumit mert repedezett? akkor is elhasználják teljesen

tudom, hogy te ilyen üldözési mániás vagy, de gondold egy kicsit tovább a dolgokat. a gumikat nem azért dobálják ki, mert repedt, hanem mert elkopik
hát csak menjenek olyan kirepedezett abroncsal amelyiknél már lehet látni az alsó textilt  szomoru1
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #19603 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 20:09:16 »

hát csak menjenek olyan kirepedezett abroncsal amelyiknél már lehet látni az alsó textilt  szomoru1

mint ahogy te is mentél vele
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #19604 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 20:13:50 »

mint ahogy te is mentél vele
ha hinnék a szerencsében akkor csak szerencsém volt ,hogy nem kaptam defektet  szomoru1
de nem szerencse volt hanem Isteni gond viselés  worship

nagyon durva volt még itt a fórumon is mondták akik látták a képet mert felraktam  szomoru1

az biztos én féltem utánna rendessen amikor megláttam  Shocked

a legrövidebb időn bellül le cseréltem őket

Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #19605 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 20:32:15 »

Micsoda eszmecsere, micsoda eszmecsere!   laugh
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #19606 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 20:44:16 »

Micsoda eszmecsere, micsoda eszmecsere!   laugh

Jönnek a csehszlovákok, jönnek a csehszlovákok!!!

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #19607 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 20:44:33 »

Micsoda eszmecsere, micsoda eszmecsere!   laugh
remélem ha kirepedezik az abroncsod akkor cseréled  integet2
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #19608 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 20:58:07 »

remélem ha kirepedezik az abroncsod akkor cseréled  integet2
Már értem, hogy miért melózik annyit a nejed.  laugh
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #19609 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 21:01:08 »

Már értem, hogy miért melózik annyit a nejed.  laugh
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #19610 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 21:02:11 »

Már értem, hogy miért melózik annyit a nejed.  laugh
Ragasits annyira belesujkolta az asszonyba ezt a repedt gumi témát, hogy az haza sem mer menni, nehogy repedt gumiba ütközzön  Wink
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #19611 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 21:04:36 »

Ragasits annyira belesujkolta az asszonyba ezt a repedt gumi témát, hogy az haza sem mer menni, nehogy repedt gumiba ütközzön  Wink
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #19612 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 21:05:41 »


ugye ez az asszonynak szól, nem nekem?
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Takiatti
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9466


30 / 993-7376


E-mail
« Új hozzászólás #19613 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 21:06:15 »

és az 500 különböző nem fog elsikkadni?? főleg az autós projektek között.

1 ilyen gumi véleményezős topic ok, de több azért nem kéne

Ötszáz különböző??  wow1  Indokolatlanul optimista vagy!  eplus2
Azért tettem ide, mert nem tudtam, hogy hova tegyem, és egyedül itt van új topik nyitási lehetőségem, már ha az offokat nem számítom.  worship

Tőőőlemaztán! Ti vagytok a főnökök! Majd az első hsz-t "karbantartom" oszt lesz ami lesz.  Roll Eyes
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.14 csütörtök, 21:09:08 írta takiatti » Naplózva

2017.07. Renault Megane Intens 1,2TCe EDC7

Ex: 2004.09. 2.0TDCI, GHIA, Xenon, Zen, stb...  
"Nem véletlen, hogy nem építenek hülyék házát! Felemésztené az építőanyag készletet..."
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #19614 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 21:07:32 »

ugye ez az asszonynak szól, nem nekem?
kicsit neked is mert a szívem csücske vagy  eplus2
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #19615 Dátum: 2013.11.15 péntek, 00:14:05 »

Néha elgondolkozok azon, hogy egy világban élünk-e, én a Földön. Szóval xarik a gumis arra, hogy mi és hogyan kopik, az esetek 99,99meg sem jegyzi az ügyfelet... Garanciális ügyeket intéz, bruhaha...  taps vigyor3

Én ehhez csak annyit fűznék hozzá, hogy h a a vidéki útjaimon beesem egy számomra ismeretlen helyi vendéglőbe, és azt látom, hogy a főételek nagy része 1000 forint alatt van, akkor nem annak örülök, hogy de jó, milyen olcsón fogok ma ebédelni, hanem elkezd nyomasztani, hogy ha ennyiből kihozzák a kaját, és ezen még elvileg keresnek is, akkor a vendéglátóipari trükkök és átverések évszázados tárházának vajon mennyire széles spektrumát alkalmazzák ezek egyszerre.

Hogy ez hogy jön a témához?

Hát, szerintem van összefüggés, ha érted, mit akarok mondani.

Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #19616 Dátum: 2013.11.15 péntek, 00:21:26 »

Én ehhez csak annyit fűznék hozzá, hogy h a a vidéki útjaimon beesem egy számomra ismeretlen helyi vendéglőbe, és azt látom, hogy a főételek nagy része 1000 forint alatt van, akkor nem annak örülök, hogy de jó, milyen olcsón fogok ma ebédelni, hanem elkezd nyomasztani, hogy ha ennyiből kihozzák a kaját, és ezen még elvileg keresnek is, akkor a vendéglátóipari trükkök és átverések évszázados tárházának vajon mennyire széles spektrumát alkalmazzák ezek egyszerre.

Hogy ez hogy jön a témához?

Hát, szerintem van összefüggés, ha érted, mit akarok mondani.


Szerintem az "olcsó" kajából is van olyan vendéglő,ami meg tud élni,pláne ha finom. Ez így elég off,de van egy hely Balatonszentgyörgyön,ahol az átlagos kaják ára 1000körül(inkább alatt) mozog. Nagyon finom,mindig tele vannak,nem győznek parkolót építeni,és bővíteni a kinti részt. Ha kicsi az árrés,de sok a vendég,akkor is megéri nekik. Lehet jobban,mint ha drágább lenne,de kevesebb vendég.  integet2
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #19617 Dátum: 2013.11.15 péntek, 08:07:54 »

Baj, ha ki van egészítve a topic? vigyor3

Tesztről csak annyit, hogy tavaly óta kijött pl: az UG8...
Ár nem rossz, ha benne van a szerelés is.
Én délben jöttem el a gumis havertól egy ugyan ilyen méretű UG8-al. Főnökömnek rakattam fel, vadi új. Hangja nem volt, nem úgy, mint ahogy egy téli gumitól megszokott, és komolyabb kanyarvételnél sem nyúlt egy kicsit sem...

Kollégám 1 hete vett ilyet(UG8) 195/60R15-ben. Utána szerpentinen ment haza, és annyit mondott, hogy olyan érzés volt, mintha sinen vezette volna az autót, annyira tapadt a kanyarokban.

Én a következőket használtam: UG7, UG7+, UG8 (jelenleg).
Az UG7 kifejezetten hangos volt, viszont jól tapadt, soha nem akadtam el vele. Az UG7+ csendesebb, hasonló jó tapadással mint a sima UG7. A jelenlegi UG8 hang szempontjából a legcsendesebb, kopás szempontjából is ez bírja eddig a legjobban, cserébe nem olyan jól tapad nagy hóban mint az UG7, és az UG7+, azokon sokkal markánsább V minta volt mint ezen. UG8-al sikerült elakadnom, még az RTL-en is szerepeltem. Smiley Ennek ellenére nem tarom rossz abroncsnak, egy teljesen jó komprumisszum! Meg azért ez nagyon hó, és időjárás függő, mennyire vizes a hó, lehet pont kifogtam. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #19618 Dátum: 2013.11.15 péntek, 08:12:16 »

Én a következőket használtam: UG7, UG7+, UG8 (jelenleg).
Az UG7 kifejezetten hangos volt, viszont jól tapadt, soha nem akadtam el vele. Az UG7+ csendesebb, hasonló jó tapadással mint a sima UG7. A jelenlegi UG8 hang szempontjából a legcsendesebb, kopás szempontjából is ez bírja eddig a legjobban, cserébe nem olyan jól tapad nagy hóban mint az UG7, és az UG7+, azokon sokkal markánsább V minta volt mint ezen. UG8-al sikerült elakadnom, még az RTL-en is szerepeltem. Smiley Ennek ellenére nem tarom rossz abroncsnak, egy teljesen jó komprumisszum! Meg azért ez nagyon hó, és időjárás függő, mennyire vizes a hó, lehet pont kifogtam. Smiley

Én a 3 éves Alpin A4-gyel mentem hazafelé március 14-én a hóviharban. Vidám dolog volt... Smiley

Győrnél, a Tesco előtti lámpánál kb. pont derékszögben jött a viharos szél. Indulásnál 1-es, kuplung gáz nélkül, alapjáraton fel, és elindult keresztbe az autó orra, úgy tolta. Ennyi volt az összes tapadás... De amúgy különösebb gond nélkül hazajutottam.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
francoe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1606



« Új hozzászólás #19619 Dátum: 2013.11.15 péntek, 08:42:27 »

Szerintem az "olcsó" kajából is van olyan vendéglő,ami meg tud élni,pláne ha finom. Ez így elég off,de van egy hely Balatonszentgyörgyön,ahol az átlagos kaják ára 1000körül(inkább alatt) mozog. Nagyon finom,mindig tele vannak,nem győznek parkolót építeni,és bővíteni a kinti részt. Ha kicsi az árrés,de sok a vendég,akkor is megéri nekik. Lehet jobban,mint ha drágább lenne,de kevesebb vendég.  integet2
Ezt az ettermet mi is ismerjuk. Szenzacios. Nagyon ajanlom. Mi csak fustosnek hivjuk a csaladon belul, mert elso alkalommal csak bent jutott hely, es az olajszag kiszurodott, de a kaja mennyisege es minosege karpotolt erte. Valhol megvan a honlapjuk is.
Kulaninak Ugy tudja megoldani a videki ember, hogy szamara sokkal kisebbek a rezsikoltsegek, munkerokoltsegek, stb..Te itt Budapesten megteheted, hogy valogatsz, mert ha nem jon be az egyik flotta, majd bejon a masik, nagyobb piacrol, nagyobb keresletbol merithetsz. Videken joval kevesbe. Szoval, ha olcsobb valaki, mint te, az nem feltetlenul jelent csalafintasagot.Lehet, hogy kisebb arressel dolgozik, mint ti, es meg szamlat is ad ennek ellenere.
Naplózva

X-Trend | 2003.08 | TDCi 85 kW | "bálna" --
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #19620 Dátum: 2013.11.15 péntek, 08:43:58 »

Én ehhez csak annyit fűznék hozzá, hogy h a a vidéki útjaimon beesem egy számomra ismeretlen helyi vendéglőbe, és azt látom, hogy a főételek nagy része 1000 forint alatt van, akkor nem annak örülök, hogy de jó, milyen olcsón fogok ma ebédelni, hanem elkezd nyomasztani, hogy ha ennyiből kihozzák a kaját, és ezen még elvileg keresnek is, akkor a vendéglátóipari trükkök és átverések évszázados tárházának vajon mennyire széles spektrumát alkalmazzák ezek egyszerre.

Hogy ez hogy jön a témához?

Hát, szerintem van összefüggés, ha érted, mit akarok mondani.


engem ebben az esetben a felismerés nyomaszt,hogy azt a drága ebédet ugyan annyiért készítik mint az 1000ft-ost,és átbaxxák a jónépet,hogy árulják 5000ft-ért,és hivatkoznak ilyen olyan mondvacsinált dolgokra....ugyan ebben az összefüggésben.(pont mint egy garanciális ügyintézés).
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #19621 Dátum: 2013.11.15 péntek, 08:57:53 »

Kulaninak Ugy tudja megoldani a videki ember, hogy szamara sokkal kisebbek a rezsikoltsegek, munkerokoltsegek, stb..

Oppá, itt valami félreértés van: nem arra akartam célozni, hogy valami vidéki vagy fővárosi, hanem arra, hogy az árszínvonal igenis determinálja a szolgáltatás minőségét.

Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #19622 Dátum: 2013.11.15 péntek, 09:00:39 »

Én a 3 éves Alpin A4-gyel mentem hazafelé március 14-én a hóviharban. Vidám dolog volt... Smiley

Győrnél, a Tesco előtti lámpánál kb. pont derékszögben jött a viharos szél. Indulásnál 1-es, kuplung gáz nélkül, alapjáraton fel, és elindult keresztbe az autó orra, úgy tolta. Ennyi volt az összes tapadás... De amúgy különösebb gond nélkül hazajutottam.

AndyA

A Goodyear elött Michelin Pilot Alpin-om volt, az első szezon után el is adtam, nálam még a latyakba is szinte elkapart, és egy emelkedő meg tudta fogni. Sad
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
francoe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1606



« Új hozzászólás #19623 Dátum: 2013.11.15 péntek, 09:02:27 »

 
Oppá, itt valami félreértés van: nem arra akartam célozni, hogy valami vidéki vagy fővárosi, hanem arra, hogy az árszínvonal igenis determinálja a szolgáltatás minőségét.


No ezzel pontosan nem ertek egyet. De nem baj, hiszen ezert szep a vilag Wink
Naplózva

X-Trend | 2003.08 | TDCi 85 kW | "bálna" --
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #19624 Dátum: 2013.11.15 péntek, 09:21:06 »

engem ebben az esetben a felismerés nyomaszt,hogy azt a drága ebédet ugyan annyiért készítik mint az 1000ft-ost,és átbaxxák a jónépet,hogy árulják 5000ft-ért,és hivatkoznak ilyen olyan mondvacsinált dolgokra....ugyan ebben az összefüggésben.

Nézd, ha a legolcsóbb megoldásokat keresed, akkor biztosan olcsó megoldásokat fogsz találni, a szó rossz értelmében.

Ebből sajnos nem következik, hogy ami drága, az viszont biztosan jó is - de ott legalább van rá valami halvány esély.
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
francoe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1606



« Új hozzászólás #19625 Dátum: 2013.11.15 péntek, 09:23:42 »

...
Ebből sajnos nem következik, hogy ami drága, az viszont biztosan jó is - de ott legalább van rá valami halvány esély.
...
Ugyanannyi mint a az olcsóbbak között.
Naplózva

X-Trend | 2003.08 | TDCi 85 kW | "bálna" --
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #19626 Dátum: 2013.11.15 péntek, 09:27:47 »

A Goodyear elött Michelin Pilot Alpin-om volt, az első szezon után el is adtam, nálam még a latyakba is szinte elkapart, és egy emelkedő meg tudta fogni. Sad

Azt nem ismerem, ez Alpin A4, Pilot nélkül, és eddig nekem bejött. Pláne a kopása. Smiley Én téli gumin megyek vagy 15 ezret évente, nem mindegy, hány szezonokként kell új.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #19627 Dátum: 2013.11.15 péntek, 09:45:48 »

Nézd, ha a legolcsóbb megoldásokat keresed, akkor biztosan olcsó megoldásokat fogsz találni, a szó rossz értelmében.

Ebből sajnos nem következik, hogy ami drága, az viszont biztosan jó is - de ott legalább van rá valami halvány esély.

a szolgáltatás egy gumi árában ne legyen benne.az legyen a felszerelésben,és akkor lehet válogatni,hogy ki hova megy....
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #19628 Dátum: 2013.11.15 péntek, 09:54:33 »

No ezzel pontosan nem ertek egyet. De nem baj, hiszen ezert szep a vilag Wink


Igazából nagyon bírnám, ha minden hozzászólóról tudnám, hogy nagy vonalakban mivel foglalkozik az életben :-)

Ilyeneket ugyanis tipikusan azok mondanak, akik eléggé elszigetelten élnek a gazdasági realitásoktól - teszem azt, olyan alkalmazottak, akik fix fizetésért dolgoznak.

Onnan egy picit másképp néz ki a világ :-)

Mint az előbb írtam, nem arra gondolok, hogy ami drága az szükségszerűen jó, hanem arra, hogy ami olcsó, az szükségszerűen rossz.

Ugyanis a vállalkozás nagy vonalakban a kapacitások megteremtéséről, illetve a megteremtett kapacitások minél hatékonyabb kihasználásáról szól. Úgy lehet a profitot maximalizálni, ha a befektetéssel kiépített kapacitások a legnagyobb kihasználtsággal működnek. (Étteremben: minden asztal tele nyitástól-zárásig, autós műhelyben: minden szerelőálláson autó).

Ha én vagyok a piacon az (egyik) legolcsóbb, de közben prémium szolgáltatást nyújtok, akkor az történik, hogy gyorsan híre megy, és mindenki hozzám akar jönni, hogy szolgáltassak neki. A meglévő kapacitások gyorsan betelnek, sőt, kialalkulnak a várólisták. De mivel olcsó vagyok, kicsi az elérhető árrés, nem tudok bővülni, mert nem tudok visszaforgatni az üzletbe. Ilyenkor kell árat emelni: el lehet találni azt a szintet, ahol magasabb árak mellett is a maximális kihasználtság közelében lehet maradni - a prémium szolgáltatások miatt.

Nade akkor máris nem én vagyok a legolcsóbb a piacon.

A másik út, és sok magyar vállalkozó, aki csakis az árversenyben hisz, ezt választja, az a költségek esztelen csökkentése. A jéghegy csúcsa (amit úgyis eleve mindenki csinál), az az adózási trükközés. Ezen felül jön az a költségcsökkentés, aminek már az ügyfél is kárát látja.

Néhány példa egy gumisműhelyből:

- a berendezések karbantartásának (kalibrálás!) ritkítása
- a szerszámok avultatási ciklusának meghosszabbítása (kicsit már nyalja a fogó a csavarokat? nem baj)
- az alkalmazottak kizsákmányolása válogatott módszerekkel (van, ahol bevezették, hogy változatlan fizetés mellett a szerelő srácé az anyagi felelősség minden jogos ügyfélpanaszért - tehát egy eltört keréknyomás jeladó rossz esetben a fizetése harmadát is elviheti*)
- eggyel kevesebb lámpa is elég**
- a műhely fűtését nyugodtan lehet 2 fokkal lejjebb állítani**
- a képzési költségek teljes lenullázása**

Persze ez rengeteg leegyszerűsítést tartalmaz, de nagyjából ez a ciklus igaz mindenféle alulárazott, prémium jellegű szolgáltatásra.

* semmilyen munkafolyamatból nem lehet kizárni a selejt fogalmát. Az a kérdés, bekalkulálják-e az árrésbe a törvényszerűen előforduló kisebb malőrök kártérítését (pl. megsérülő kerékőr, letörő dísztárcsa-fül, ilyesmi),  vagy az ügyfélre hárítják, vagy az alkalmazottal fizettetik meg, háhiszen ő cseszte el, nem?

** ezek a tételek elsősorban ott fejtik ki negatív hatásukat, hogy az alkalmazottak nem szeretnek ott dolgozni. Utálják a munkájukat, az eléjük kerülő munkadarabot, és folyamatosan keresik azz alkalmat, mikor tudnak lelépni. Márpedig ha az ember megtalálja azt a szakit, aki okosan és igényesen dolgozik, azt meg kéne tartani - azt viszont csak a munkája (munkakörülményekben és pénzben kifejezett) megbecsülésével lehet
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.15 péntek, 11:01:16 írta AndyA » Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #19629 Dátum: 2013.11.15 péntek, 10:04:10 »

a szolgáltatás egy gumi árában ne legyen benne.az legyen a felszerelésben,és akkor lehet válogatni,hogy ki hova megy....

Na, pont innen indultunk! :-)

Tomi -- elmondása szerint -- elég sok lelketlen gumissal találkozott eddigi autós pályafutása során.

Egy alulfizetett, agyondolgoztatott, pláne "kényszervállalkozónak" avanzsált gumis esetében előfordulhat, hogy valóban nem is foglalkozik az ügyfeleivel, illetve az ügyfelei gumijával. Csak zavarjuk le az ügyfelet minél gyorsabban, teljen le a munkaidő, és lehessen menni haza.

Tőlük tényleg ne várjunk nagy lelkesedést és sok szakértelmet.

Ugyanakkor igenis vannak olyanok, akik x év után is lelkesek, ügyfélközpontúak, érdeklődnek a szakma iránt.

Remélem, egy ilyet itt mindenki ismer ;-) ;-), illetve aki járt már a műhelyünkben, az kettőt is ;-)

 
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Takiatti
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9466


30 / 993-7376


E-mail
« Új hozzászólás #19630 Dátum: 2013.11.15 péntek, 10:12:36 »

Remélem, egy ilyet itt mindenki ismer ;-) ;-), illetve aki járt már a műhelyünkben, az kettőt is ;-)

Én csak egy srácot láttam ott pattogni, de Ő nem beszélt sokat, inkább a keze járt.
Kétszer is ellenőrizte nyomatékkulccsal a kerekeket, nehogy laza csavarokkal induljak útnak...
És miközben forgott az egyik kerék a centírgépen, addig Ő szerelte a másik felnire a gumit.
Ha megállt megnézte, felcsapkodta a súlyokat, újra megpörgette, és érdekes módon másodszorra mindig 0-ás lett minden kerék.
És láss csodát egyenlőre nem ráznak menet közben! Azért egyenlőre, mert holnap lesz "gyorsfutás" próba az M3-on.
A műhely baromi kicsi, valszeg a kapacitás is, az ember nem túl beszédes (nem is azért van ott), Én meg nem akartam feleslegesen láb alatt lenni, de a szolgáltatással eddig maximálisan elégedett vagyok.
Mondjuk az is gaz, hogy nem tudom mivel lehet ez még jobb...?  nemtudom
Naplózva

2017.07. Renault Megane Intens 1,2TCe EDC7

Ex: 2004.09. 2.0TDCI, GHIA, Xenon, Zen, stb...  
"Nem véletlen, hogy nem építenek hülyék házát! Felemésztené az építőanyag készletet..."
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #19631 Dátum: 2013.11.15 péntek, 10:15:03 »

Egy dolgot mondjatok már: egy gumiszerelésben mi lehet prémium szolgáltatás?

Nekem csak alapszolgáltatás illik bele, amit sokan nem teljesítenek!
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #19632 Dátum: 2013.11.15 péntek, 10:18:07 »

Na, pont innen indultunk! :-)

Tomi -- elmondása szerint -- elég sok lelketlen gumissal találkozott eddigi autós pályafutása során.

Egy alulfizetett, agyondolgoztatott, pláne "kényszervállalkozónak" avanzsált gumis esetében előfordulhat, hogy valóban nem is foglalkozik az ügyfeleivel, illetve az ügyfelei gumijával. Csak zavarjuk le az ügyfelet minél gyorsabban, teljen le a munkaidő, és lehessen menni haza.

Tőlük tényleg ne várjunk nagy lelkesedést és sok szakértelmet.

Ugyanakkor igenis vannak olyanok, akik x év után is lelkesek, ügyfélközpontúak, érdeklődnek a szakma iránt.

Remélem, egy ilyet itt mindenki ismer ;-) ;-), illetve aki járt már a műhelyünkben, az kettőt is ;-)

 

Egy ilyet ismerek. A ferdestájnak valami kiemelt szerelője, forgalmazója. Utaztatta ide-oda rendesen. Ez a gumis egy boltot már becsukhatott, a másikat már kinyitotta, viszont ha nála venném a gumit nagyon xarul járnék, xar az ára, ha meg a máshol vett gumit viszem oda, akkor húzza a száját. Szóval nem járok oda.

Mint haver jófej, és bírom, bírnám, de üzletben ugye nincs barátság...  vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Takiatti
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9466


30 / 993-7376


E-mail
« Új hozzászólás #19633 Dátum: 2013.11.15 péntek, 10:21:06 »

Egy dolgot mondjatok már: egy gumiszerelésben mi lehet prémium szolgáltatás?

Nekem csak alapszolgáltatás illik bele, amit sokan nem teljesítenek!

Azt nem tudom, Nekem már az is prémium, hogy ha rendesen meg van csinálva...  szomoru1
Ugyebár próbálkoztam mobilgumissal is, azon kívül, hogy házhoz jött más előnye nem volt, voltam az akkor még abaqua kft.-nél, ott semmi extra nem volt, meg most itt csepelen.
A mobil gumist nagy ívben kerülni fogom, mert ~2éve nem tudtam a "masszázsfunkciót" kikapcsolni a kormányon, talán most sikerült.
Ha ez alapszolgáltatás, akkor eddig kummára nem tudtam mi az alap.  worship
Naplózva

2017.07. Renault Megane Intens 1,2TCe EDC7

Ex: 2004.09. 2.0TDCI, GHIA, Xenon, Zen, stb...  
"Nem véletlen, hogy nem építenek hülyék házát! Felemésztené az építőanyag készletet..."
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #19634 Dátum: 2013.11.15 péntek, 11:04:46 »

Egy dolgot mondjatok már: egy gumiszerelésben mi lehet prémium szolgáltatás?

Nekem csak alapszolgáltatás illik bele, amit sokan nem teljesítenek!

Apróságok. Pl. a leszedett gumiról a dszuva nagyját letakarítják, és/vagy adnak hozzá zacskót, amiben elviszed anélkül, hogy a csomagtartódat összekennéd. Szelepszárat kérdés nélkül cserélik. Van egy szék a sarokban, ahová leülhetsz, míg szerelnek (nagyon nem triviális!). Van a sarokban egy apróval működő kávéautomata. Stb.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #19635 Dátum: 2013.11.15 péntek, 11:07:04 »

Egy ilyet ismerek. A ferdestájnak valami kiemelt szerelője, forgalmazója. Utaztatta ide-oda rendesen. Ez a gumis egy boltot már becsukhatott, a másikat már kinyitotta, viszont ha nála venném a gumit nagyon xarul járnék, xar az ára, ha meg a máshol vett gumit viszem oda, akkor húzza a száját. Szóval nem járok oda.

Mint haver jófej, és bírom, bírnám, de üzletben ugye nincs barátság...  vigyor3
dehátbavernélek  eplus2

Hit Tomikám, Hit, anélkül megdöglik az egész.

Naplózva
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #19636 Dátum: 2013.11.15 péntek, 12:41:30 »

Egy dolgot mondjatok már: egy gumiszerelésben mi lehet prémium szolgáltatás?

Nekem csak alapszolgáltatás illik bele, amit sokan nem teljesítenek!

Nekem mindig leellenőrzik a leszedett felniket, hogy változott-e valamit a centrír. Lemossák a régieket egy géppel amiben ilyen kék/fehár bogyók vannak, zacskóba bele, huss be a csomitartóba.
Bőrfotelba beültetnek. Természetesen, leellenőrzik a felkerülő kerekeket, majd gyári érték alapján nyomatékkulccsal húzzák meg.

Ha valaki a Keleti-Régióban jártas, csak is Nyíregyen az Orosi úton található Komonyi Gumiszervízt ajánlom.
Végig jártam elég sok gumist előtte. Közelében nincs egyik szolgáltatása se.
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
Cs12
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5605



« Új hozzászólás #19637 Dátum: 2013.11.15 péntek, 12:52:23 »

Felnifóliázás: http://www.youtube.com/watch?v=A6aouI83Kgw
Naplózva

2016.06. MKV 2.0 TDCI BiTurbo ST-Line, 211LE, FULL

Ex:2009.08. MKIV 2.0 TDCI Titanium-S, 165LE CHIP, Automata, EGR+DPF OFF, FULL
Ex:2001.11. MKIII 2.0 TDDI GHIA,150LE,CHIP(BUNYEK),EGR OFF, FULL
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #19638 Dátum: 2013.11.15 péntek, 12:58:13 »


Jó szer. Alufelnire, télidőben, só ellen vajon?

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #19639 Dátum: 2013.11.15 péntek, 12:58:43 »

Nekem mindig leellenőrzik a leszedett felniket, hogy változott-e valamit a centrír. Lemossák a régieket egy géppel amiben ilyen kék/fehár bogyók vannak, zacskóba bele, huss be a csomitartóba...
Meg is szárítják?  Wink
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #19640 Dátum: 2013.11.15 péntek, 13:01:50 »

Jó szer. Alufelnire, télidőben, só ellen vajon?

AndyA

http://webaruhaz.kulcs-soft.hu/index.php?id=83e30a4aff7a42739ce9fb2ddde6b134&p=termeklap&tkod=41

Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #19641 Dátum: 2013.11.15 péntek, 13:12:49 »

Nekem mindig leellenőrzik a leszedett felniket, hogy változott-e valamit a centrír. Lemossák a régieket egy géppel amiben ilyen kék/fehár bogyók vannak, zacskóba bele, huss be a csomitartóba.
Bőrfotelba beültetnek. Természetesen, leellenőrzik a felkerülő kerekeket, majd gyári érték alapján nyomatékkulccsal húzzák meg.

Ha valaki a Keleti-Régióban jártas, csak is Nyíregyen az Orosi úton található Komonyi Gumiszervízt ajánlom.
Végig jártam elég sok gumist előtte. Közelében nincs egyik szolgáltatása se.

Na igen, ez nem is rossz. És akkor mikor felrakják, akkor már nem nézik a centrírt?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #19642 Dátum: 2013.11.15 péntek, 13:19:44 »

Egy ilyet ismerek. A ferdestájnak valami kiemelt szerelője, forgalmazója. Utaztatta ide-oda rendesen. Ez a gumis egy boltot már becsukhatott, a másikat már kinyitotta, viszont ha nála venném a gumit nagyon xarul járnék, xar az ára, ha meg a máshol vett gumit viszem oda, akkor húzza a száját. Szóval nem járok oda.

Mint haver jófej, és bírom, bírnám, de üzletben ugye nincs barátság...  vigyor3


Hú, már majdnem azt hittem, rólam írsz  nyes

Szerencsére a fenti állítás sorban csak véletlenül van igaz állítás  wow1

1) a Vredi nem utaztatott, "csak" egy szett ingyen gumit adott (utaztatni a Misi és a Goodyear szokott). Nem is tudok arról, hogy a Vredinek kiemelt szerelője lennék (azt csak ők szeretnék).

2) a "boltok" bezárása meg nyitása engem is meglep. A "cégbirodalomban" csak a tulajdonosi szerkezet változásáról volt szó, illetve a tevékenységi kör módosításáról, de nem hiszem, hogy ezt itt bárkinek az orrára kötöttem volna.
 
3) xar árak: mondjuk az igaz, hogy miután leírtad, hogy úgyis elszámolod a gumikat, akkor valóban olyan árakat ajánlottam ki, amin akár keresni is tudtam volna - de még így is szigorúan a netes árak átlagán.

4) hozott gumi szerelésére szájhúzás: na, itt voltam abban biztos, hogy nem rólam van szó  angel Bárkinek szívesen szerelünk bármikor, 1500 ft/kerék áron. Ha valaki nálunk veszi a gumit, akkor kap egy pici, jelképes kedvezményt is. Elsősorban amiatt, hogy ha esetleg probléma lenne a gumival, egyszerűbb legyen a garanciális ügyintézés mindenkinek.

5) "Mint haver jófej, és bírom" - ez akár lehetnék én is ;-)
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #19643 Dátum: 2013.11.15 péntek, 13:23:56 »

Na igen, ez nem is rossz. És akkor mikor felrakják, akkor már nem nézik a centrírt?

Hát, tárolás közben nem szokott elmászni ;-)
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #19644 Dátum: 2013.11.15 péntek, 13:25:01 »

Hát, tárolás közben nem szokott elmászni ;-)


Az attól függ. Pl. ha leverem a garázs padlásáról és zuhan 2,5 m-t, akkor azért van rá esélye. Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #19645 Dátum: 2013.11.15 péntek, 13:26:54 »

Az attól függ. Pl. ha leverem a garázs padlásáról és zuhan 2,5 m-t, akkor azért van rá esélye. Smiley

AndyA

Ha olyan béna vagy...  eplus2
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #19646 Dátum: 2013.11.15 péntek, 13:27:56 »


Hú, már majdnem azt hittem, rólam írsz  nyes

Szerencsére a fenti állítás sorban csak véletlenül van igaz állítás  wow1

1) a Vredi nem utaztatott, "csak" egy szett ingyen gumit adott (utaztatni a Misi és a Goodyear szokott). Nem is tudok arról, hogy a Vredinek kiemelt szerelője lennék (azt csak ők szeretnék).

2) a "boltok" bezárása meg nyitása engem is meglep. A "cégbirodalomban" csak a tulajdonosi szerkezet változásáról volt szó, illetve a tevékenységi kör módosításáról, de nem hiszem, hogy ezt itt bárkinek az orrára kötöttem volna.
 
3) xar árak: mondjuk az igaz, hogy miután leírtad, hogy úgyis elszámolod a gumikat, akkor valóban olyan árakat ajánlottam ki, amin akár keresni is tudtam volna - de még így is szigorúan a netes árak átlagán.

4) hozott gumi szerelésére szájhúzás: na, itt voltam abban biztos, hogy nem rólam van szó  angel Bárkinek szívesen szerelünk bármikor, 1500 ft/kerék áron. Ha valaki nálunk veszi a gumit, akkor kap egy pici, jelképes kedvezményt is. Elsősorban amiatt, hogy ha esetleg probléma lenne a gumival, egyszerűbb legyen a garanciális ügyintézés mindenkinek.

5) "Mint haver jófej, és bírom" - ez akár lehetnék én is ;-)


Biztos, hogy nem rólad van szó, egyrészt mert nem szereltettem nálad, másrészt meg egyszer találkoztunk személyesen ezidáig. Szóval még nem vagy haver...  eplus2
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #19647 Dátum: 2013.11.15 péntek, 13:28:01 »


Nebazz, a gyártó oldalán 28 Euro!

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
bzozoo
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 414


« Új hozzászólás #19648 Dátum: 2013.11.15 péntek, 13:28:13 »

Hát, tárolás közben nem szokott elmászni ;-)


És ha leszedésnél nem volt megnézve?  hehe
Naplózva

MK3 1.8 125LE 5 ajtó... Lavjaman!
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #19649 Dátum: 2013.11.15 péntek, 13:29:49 »

És ha leszedésnél nem volt megnézve?  hehe

Elmászni akkor sem fog tárolás közben. taps taps taps taps taps

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Oldalak: 1 ... 386 387 388 389 390 391 392 [393] 394 395 396 397 398 399 400 ... 555   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.098 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.