Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.05 vasárnap, 01:08:52 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 420 421 422 423 424 425 426 [427] 428 429 430 431 432 433 434 ... 555   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Felnik, gumik  (Megtekintve 6570170 alkalommal)
0 Felhasználó és 56 vendég van a témában
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #21300 Dátum: 2014.08.28 csütörtök, 09:11:41 »

igen.de ő kompenzál,mert esztergomba sok a gomba.....meg magas a fogyi.... nyes
laugh

Ezen ne viccelődjünk, Esztergom a városi vezetési körülmények Mekkája...  hehe
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #21301 Dátum: 2014.08.28 csütörtök, 10:35:21 »

Rosszul tudod :-)

A "gumisnak" sosem a márkával van szerződése, hanem valamelyik nagykerrel. Esetleg többel. A nagykerek viszont minden nagyobb gyártóval kapcsolatban állnak - azért nagykereskedők.

Ha valaki visszanézi a nyilvános ajánlataimat, az összes prémium márkát megtalálja, és a másodvonalból is az elérhető márkák nagyobb részét.

Saját raktárkészletet a mondeósok között releváns méretek közül csak a 205/55R16-ban tartunk, a többiben magyar és egyre inkább külföldi nagykerek ajánlatai szerepelnek.

A Nokian márka valóban nem tartozik a kedvenceim közé, de ennek néhány objektív okoskodáson kívül főleg szubjektív okai vannak (nem szeretek bizniszelni a magyarországi importőrükkel), de ha valaki pont ebben az egy márkában látja a világ abroncsgyártásának legfényesebb gyémántját megcsillanni, akkor természetesen Nokian gumit is tudok szerezni.

értjük ám  Wink

várjuk az őszi ajánlatokat... meg a teszteket és a véleményeidet is.  nyes
Naplózva
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #21302 Dátum: 2014.08.28 csütörtök, 13:29:39 »

laugh

Ezen ne viccelődjünk, Esztergom a városi vezetési körülmények Mekkája...  hehe
Ááá..inkább a V.kerület,egyszer elzarándokolsz oda,estig nem mozdulsz  eplus2
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #21303 Dátum: 2014.08.28 csütörtök, 16:00:15 »

értjük ám  Wink

várjuk az őszi ajánlatokat... meg a teszteket és a véleményeidet is.  nyes
Igények már vannak....
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #21304 Dátum: 2014.09.03 szerda, 16:08:57 »

Mikor lesznek meg az aktuális ajánlatok?
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
zeix
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 318



E-mail
« Új hozzászólás #21305 Dátum: 2014.09.05 péntek, 08:53:27 »

A Ford Focus RS 19"-os felnik jók az st220-ra?
Naplózva

ST220, EBC BRAKES, BILSTEIN B8 futómű, 2004, B4Y, ESP, tempomat stb. Smiley
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #21306 Dátum: 2014.09.05 péntek, 08:59:03 »

A Ford Focus RS 19"-os felnik jók az st220-ra?

Jók (felmegy rá), de kell nyomtávszélesítés is.
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
zeix
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 318



E-mail
« Új hozzászólás #21307 Dátum: 2014.09.05 péntek, 09:02:51 »

Jók (felmegy rá), de kell nyomtávszélesítés is.
Ja, mert az RS felnik ET60-asak.
Még gondolkodom rajta Smiley
Köszi!
Naplózva

ST220, EBC BRAKES, BILSTEIN B8 futómű, 2004, B4Y, ESP, tempomat stb. Smiley
mkawter
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63



E-mail
« Új hozzászólás #21308 Dátum: 2014.09.07 vasárnap, 00:01:11 »

Sziasztok!

Ezek a Sava-Debica-Infinity-Barum alsó kategóriás gumik milyenek egy Brgstone michelin hez képest? hol találok egy átfogó cikket amit gumivásárlás előtt állóként olvashatok? nem éri meg akár 40e ft al olcsóbban venni ilyen alsós gumit és ha elkopik majdnem kijön a különbözetből egy következő szett?
Naplózva

2001-es MK3 2.0 TDDI 145le Wolf szoftveres kombi
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #21309 Dátum: 2014.09.07 vasárnap, 16:59:51 »

Sziasztok!

Ezek a Sava-Debica-Infinity-Barum alsó kategóriás gumik milyenek egy Brgstone michelin hez képest? hol találok egy átfogó cikket amit gumivásárlás előtt állóként olvashatok? nem éri meg akár 40e ft al olcsóbban venni ilyen alsós gumit és ha elkopik majdnem kijön a különbözetből egy következő szett?

Adac tesztekben néha szerepelnek ilyenek, meg kell nézni.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #21310 Dátum: 2014.09.08 hétfő, 11:09:59 »

Sziasztok!

Ezek a Sava-Debica-Infinity-Barum alsó kategóriás gumik milyenek egy Brgstone michelin hez képest? hol találok egy átfogó cikket amit gumivásárlás előtt állóként olvashatok? nem éri meg akár 40e ft al olcsóbban venni ilyen alsós gumit és ha elkopik majdnem kijön a különbözetből egy következő szett?
korlátozottan használhatóak.
milyen autóra?
milyen stílusban vezetsz?
mennyit vezetsz?
miért akarsz öngyi lenni?
kire hagyod a családi ezüstöt?
 vigyor3
erre a kérdésre amit feltettél kb ezt a választ lehet adni:
a nevezett gumik természetesen jók, de határhelyzetben vagy szélsőségesebb időjárás esetén kevesebb biztonsági tartalékkal rendelkeznek. nagyobb az esély a kátyúkárra, és egyéb fizikai behatásra is, régebbi technológiával készülnek, tehát nem a legújabb fejlesztések. értelmezd ahogy akarod. forint-forint alapon igazad lehet, de egy baleset, egy féktáv, egy árokbacsúszás után a pénztártól való távozás után relkamációt nem fogadnak el. én ezzel nem spórolnék. legalább a gumi legyen rendben egy mondeón.  Wink
Naplózva
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #21311 Dátum: 2014.09.08 hétfő, 12:02:42 »

Sziasztok!

Ezek a Sava-Debica-Infinity-Barum alsó kategóriás gumik milyenek egy Brgstone michelin hez képest? hol találok egy átfogó cikket amit gumivásárlás előtt állóként olvashatok? nem éri meg akár 40e ft al olcsóbban venni ilyen alsós gumit és ha elkopik majdnem kijön a különbözetből egy következő szett?

A gumik és fékek az életedet jelentik az úton, itt nem érdemes a prémium cuccokon spórolni! A nagyok € millókat költenek fejlesztésekre, marketingre ...stb., ezeknek meg is kérik az árát, ez tény! A nagyon névteleneket szerintem felejtsd el, a másodvonal (nagy gyártók olcsóbb termékei) nagyon fenntartásokkal, Sava, Barum, Debica... Kínait egyáltalán nem használnék soha!!

Összegezve: szerintem a gumikon NEM érdemes spórolni!

 wave
Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #21312 Dátum: 2014.09.08 hétfő, 12:06:03 »

A gumik és fékek az életedet jelentik az úton, itt nem érdemes a prémium cuccokon spórolni! A nagyok € millókat költenek fejlesztésekre, marketingre ...stb., ezeknek meg is kérik az árát, ez tény! A nagyon névteleneket szerintem felejtsd el, a másodvonal (nagy gyártók olcsóbb termékei) nagyon fenntartásokkal, Sava, Barum, Debica... Kínait egyáltalán nem használnék soha!!

Összegezve: szerintem a gumikon NEM érdemes spórolni!

 wave

A másodvonalasok elég sokszor a "nagyok" 2-3 éves holmijai. Ha ilyet találsz, azok még használhatóak lehetnek. De ehhez ismerni kell kicsit a piacot, tudni, hogy ki kinek a kicsodája, és melyik volt első vonalas gumi melyik második vonalasban ölt újra testet.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #21313 Dátum: 2014.09.08 hétfő, 12:20:42 »

Sziasztok!

Ezek a Sava-Debica-Infinity-Barum alsó kategóriás gumik milyenek egy Brgstone michelin hez képest? hol találok egy átfogó cikket amit gumivásárlás előtt állóként olvashatok? nem éri meg akár 40e ft al olcsóbban venni ilyen alsós gumit és ha elkopik majdnem kijön a különbözetből egy következő szett?
Majd a pénztárcád eldönti, melyiket veszed. Barumot meg merném venni, van klubtárs akinek az van, és elégedett. Nekem Hankook van, nincs vele egyenlőre bajom. Volt Good Year is, biztos jobb, de nem éreztem. Ha meg nem számít a pénz, akkor meg vegyél olyat, amelyikről a legtöbb reklámot látod.  wave
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #21314 Dátum: 2014.09.08 hétfő, 12:25:41 »

Sziasztok!

Ezek a Sava-Debica-Infinity-Barum alsó kategóriás gumik milyenek egy Brgstone michelin hez képest? hol találok egy átfogó cikket amit gumivásárlás előtt állóként olvashatok? nem éri meg akár 40e ft al olcsóbban venni ilyen alsós gumit és ha elkopik majdnem kijön a különbözetből egy következő szett?
egyébként meg ha visszaolvastál volna egy kicsit, vagy megnézel pár tesztet...  falbav

ezt pl ugyanide írtam pár hónapja:
kormoran az kábé a kínai gumi után a lista alja. inkább egy hankook vredi, semperit. ha megnézed a semperit például rendre jól teljesít, a continental másodmárkája. jó árakon hozzá lehet jutni. hankook szintén, van eko verziója, van sportos-tapadós verzió, minden elérhető elég jó áron, a hankook lassan utóléri a prémiumokat, amit bizonyít hogy teszteken rendszeresen hasonlóan jól teljesít a nyári (téli még sajnos nem annyira vagány) és sok gyári szerelésként is látható.
ez a kormoran, barum, matador és hasonló harmadik/negyedik vonalbeli gumi inkább szükségmegoldás.

szerintem egy mondeon legyen normális gumi. ez nem egy suzuki vagy egy chevrolet lacetti.  Wink

kiegészítésként:
Fulda, falken, szintén korrekt gumi, Toyo, yokohama szintén japán, ergo nagyon *** nem lehet.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #21315 Dátum: 2014.09.08 hétfő, 19:05:35 »

na akkor most tegye fel a kezét az,aki használt már olcsó kategóriájú gumit,és nem csak elképzelései vannak róluk! hehe


Gyerekek.az új eu-s kategórizálás felborítja a betegesen berögzült prémium mániát.

A Continental a világ egyik legjobb neve.mégis C,C s guminál jobbat nem gyárt a gyári méretemben.
Vegyünk egy Kumho-t.Olcsó kóreai. Mégis C,A s gumit gyárt.ergo a vizentapadásban verri a legjobbat.Zajban ugyan ott van.
Az én méretemben a conti 65e, a Kumho 36.és jobb a minősítése könyörgöm!!!!Veszi a faxom ezért a prémiumot.

És miért prémium a prémium.Hozok egy példát.

Ugye ott van a mondeo és a jaguár esete.
A jag a mondi padlólemezére épül,a mondi motorját kapta(több esetben),és mondi alkatrészekkel rakják össze.
A mondi egyáltalán nem prémium,a jaguár viszon az.Mennyivel rosszabb a mondi?semmivel.ugyanolyan a használati értéke,talán a biztonsága is,és a megbízhatósága is,hiszen ugyan az szinte.
A sok marha meg jagot vesz,ahelyett,hogy mondit venne..... vigyor3
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #21316 Dátum: 2014.09.08 hétfő, 19:14:43 »

na akkor most tegye fel a kezét az,aki használt már olcsó kategóriájú gumit,és nem csak elképzelései vannak róluk! hehe


Gyerekek.az új eu-s kategórizálás felborítja a betegesen berögzült prémium mániát.

A Continental a világ egyik legjobb neve.mégis C,C s guminál jobbat nem gyárt a gyári méretemben.
Vegyünk egy Kumho-t.Olcsó kóreai. Mégis C,A s gumit gyárt.ergo a vizentapadásban verri a legjobbat.Zajban ugyan ott van.
Az én méretemben a conti 65e, a Kumho 36.és jobb a minősítése könyörgöm!!!!Veszi a faxom ezért a prémiumot.

És miért prémium a prémium.Hozok egy példát.

Ugye ott van a mondeo és a jaguár esete.
A jag a mondi padlólemezére épül,a mondi motorját kapta(több esetben),és mondi alkatrészekkel rakják össze.
A mondi egyáltalán nem prémium,a jaguár viszon az.Mennyivel rosszabb a mondi?semmivel.ugyanolyan a használati értéke,talán a biztonsága is,és a megbízhatósága is,hiszen ugyan az szinte.
A sok marha meg jagot vesz,ahelyett,hogy mondit venne..... vigyor3

Minden adat egyezik? Szerintem nem... Pl oldalfal ugyanúgy erősített?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #21317 Dátum: 2014.09.08 hétfő, 19:17:31 »

Minden adat egyezik? Szerintem nem... Pl oldalfal ugyanúgy erősített?
Thomasz!

Írd be akár ide www.mbmgumi.hu

235/45/18 nyári.aztán nézd meg az eus besorolásait.  de itt tudsz a besorolásra is szűrni: www.gumik.hu
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #21318 Dátum: 2014.09.08 hétfő, 20:56:11 »

na akkor most tegye fel a kezét az,aki használt már olcsó kategóriájú gumit,és nem csak elképzelései vannak róluk! hehe


Gyerekek.az új eu-s kategórizálás felborítja a betegesen berögzült prémium mániát.

A Continental a világ egyik legjobb neve.mégis C,C s guminál jobbat nem gyárt a gyári méretemben.
Vegyünk egy Kumho-t.Olcsó kóreai. Mégis C,A s gumit gyárt.ergo a vizentapadásban verri a legjobbat.Zajban ugyan ott van.
Az én méretemben a conti 65e, a Kumho 36.és jobb a minősítése könyörgöm!!!!Veszi a faxom ezért a prémiumot.

És miért prémium a prémium.Hozok egy példát.

Ugye ott van a mondeo és a jaguár esete.
A jag a mondi padlólemezére épül,a mondi motorját kapta(több esetben),és mondi alkatrészekkel rakják össze.
A mondi egyáltalán nem prémium,a jaguár viszon az.Mennyivel rosszabb a mondi?semmivel.ugyanolyan a használati értéke,talán a biztonsága is,és a megbízhatósága is,hiszen ugyan az szinte.
A sok marha meg jagot vesz,ahelyett,hogy mondit venne..... vigyor3
integet2 én jártam olcsó gumin, gt radial champiro, a sedanon is az volt, amikor megvettük, meg a bmw-men is. életveszélyes kategória vigyor3

a jag alvázban nem lennék biztos, a hátsó futóművek pl tuti nem egyeznek
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #21319 Dátum: 2014.09.08 hétfő, 21:03:50 »

integet2 én jártam olcsó gumin, gt radial champiro, a sedanon is az volt, amikor megvettük, meg a bmw-men is. életveszélyes kategória vigyor3

a jag alvázban nem lennék biztos, a hátsó futóművek pl tuti nem egyeznek
nyilván újonnan vetted őket 0km-esen......hagyjuk már.

én használtam új infinytiket.az eléggé a legalja.az első 5évben tökéletesen muzsikáltak.a 6ikban vizen elkezdtek csúszni.onnantól mentek a háztól.
de addig kiválóak voltak.ja és annak akkor 15/db ára volt mig a Jóévnek meg 60/db.

a jag legtöbb alkatrésze mondeo,ezt te is tudod.gyenge érvekkel jössz.tessék jobban felkészülni.... eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #21320 Dátum: 2014.09.08 hétfő, 21:11:34 »

nyilván újonnan vetted őket 0km-esen......hagyjuk már.

én használtam új infinytiket.az eléggé a legalja.az első 5évben tökéletesen muzsikáltak.a 6ikban vizen elkezdtek csúszni.onnantól mentek a háztól.
de addig kiválóak voltak.ja és annak akkor 15/db ára volt mig a Jóévnek meg 60/db.

a jag legtöbb alkatrésze mondeo,ezt te is tudod.gyenge érvekkel jössz.tessék jobban felkészülni.... eplus2
2éves gumik voltak. most 5-6 éves contikon áll és bárhol el merek vele fordulni, fékezni, gáztadni vigyor3

Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #21321 Dátum: 2014.09.08 hétfő, 21:32:28 »

2éves gumik voltak. most 5-6 éves contikon áll és bárhol el merek vele fordulni, fékezni, gáztadni vigyor3

 
contik a téieim is 18"ban és a nyárik is.egy garnitúra 240 e ft.ennyivel nem tud többet a kumhonál,ami ugyanúgy A,C minősítést kapott.és 140 a 4.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #21322 Dátum: 2014.09.08 hétfő, 21:44:39 »

contik a téieim is 18"ban és a nyárik is.egy garnitúra 240 e ft.ennyivel nem tud többet a kumhonál,ami ugyanúgy A,C minősítést kapott.és 140 a 4.

Önigazolás, blabla...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #21323 Dátum: 2014.09.08 hétfő, 21:46:38 »

Önigazolás, blabla...
nem.meglesz a tesztje is.én nem vagyok sznob xaros negyedmilliós gumikét...
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
francoe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1606



« Új hozzászólás #21324 Dátum: 2014.09.08 hétfő, 21:55:20 »

Apollo, Vredestein - Made in Hungary: http://www.portfolio.hu/vallalatok/cegauto/on_szerelne_apollo_gumit_az_autojara.3.203410.html
Naplózva

X-Trend | 2003.08 | TDCi 85 kW | "bálna" --
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #21325 Dátum: 2014.09.08 hétfő, 22:08:29 »

nem.meglesz a tesztje is.én nem vagyok sznob xaros negyedmilliós gumikét...
Részben igazad is van. Viszont ezek a gumik részben jók, mint ahogy a prémiumok nem tökéletesek.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #21326 Dátum: 2014.09.08 hétfő, 22:23:39 »

nyilván újonnan vetted őket 0km-esen......hagyjuk már.

én használtam új infinytiket.az eléggé a legalja.az első 5évben tökéletesen muzsikáltak.a 6ikban vizen elkezdtek csúszni.onnantól mentek a háztól.
de addig kiválóak voltak.ja és annak akkor 15/db ára volt mig a Jóévnek meg 60/db.

a jag legtöbb alkatrésze mondeo,ezt te is tudod.gyenge érvekkel jössz.tessék jobban felkészülni.... eplus2
a kumho egyébként jókat gyárt. vredi, fulda kategória az én szememben. nyáriban simán megvenném. (ezért van hankukim...)
Naplózva
orion77
Vendég
« Új hozzászólás #21327 Dátum: 2014.09.08 hétfő, 22:41:42 »

Részben igazad is van. Viszont ezek a gumik részben jók, mint ahogy a prémiumok nem tökéletesek.
Én tavasszal ezt vettem az autóra újonan:Vredestein Ultrac Sessanta XL 235/40R18, és meg vagyok vele elégedve eddig.
Igaz még nem feszegettem a határokat.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #21328 Dátum: 2014.09.09 kedd, 07:59:34 »

na akkor most tegye fel a kezét az,aki használt már olcsó kategóriájú gumit,és nem csak elképzelései vannak róluk! hehe


Gyerekek.az új eu-s kategórizálás felborítja a betegesen berögzült prémium mániát.

A Continental a világ egyik legjobb neve.mégis C,C s guminál jobbat nem gyárt a gyári méretemben.
Vegyünk egy Kumho-t.Olcsó kóreai. Mégis C,A s gumit gyárt.ergo a vizentapadásban verri a legjobbat.Zajban ugyan ott van.
Az én méretemben a conti 65e, a Kumho 36.és jobb a minősítése könyörgöm!!!!Veszi a faxom ezért a prémiumot.

És miért prémium a prémium.Hozok egy példát.

Ugye ott van a mondeo és a jaguár esete.
A jag a mondi padlólemezére épül,a mondi motorját kapta(több esetben),és mondi alkatrészekkel rakják össze.
A mondi egyáltalán nem prémium,a jaguár viszon az.Mennyivel rosszabb a mondi?semmivel.ugyanolyan a használati értéke,talán a biztonsága is,és a megbízhatósága is,hiszen ugyan az szinte.
A sok marha meg jagot vesz,ahelyett,hogy mondit venne..... vigyor3

Nekem a Ka-n a Goodyear előtt Matador volt (ezzel vettem), 1-2 év után olyan kemény lett, mintha műanyag lenne.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #21329 Dátum: 2014.09.09 kedd, 08:14:35 »

Nekem a Ka-n a Goodyear előtt Matador volt (ezzel vettem), 1-2 év után olyan kemény lett, mintha műanyag lenne.

Nekem a motoromon volt gyárilag olyan Michelin gumi, amivel ugyan el lehetett menni 30-40 ezer km-t (motoron!!!), viszont az angol fórumokon úgy hívták, hogy gránitból van, magyarul meg simán csak bakelitnek nevezték. Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #21330 Dátum: 2014.09.09 kedd, 08:19:24 »

Nekem a Ka-n a Goodyear előtt Matador volt (ezzel vettem), 1-2 év után olyan kemény lett, mintha műanyag lenne.

Először beszélsz a gumiról, utána meg témát váltassz?  eplus2
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #21331 Dátum: 2014.09.09 kedd, 08:32:50 »

contik a téieim is 18"ban és a nyárik is.egy garnitúra 240 e ft.ennyivel nem tud többet a kumhonál,ami ugyanúgy A,C minősítést kapott.és 140 a 4.

Ha visszaveszel a tempóból, akkor nem lesz semmi gond.....

Én régebben esküdöztem az olcsó gumikra. Az volt az elgondolás, hogy abból tudok újat venni, akkor inkább azt, mint drága használtat...

És látszólag meg is voltam velük elégedve. Minden hibát az autóra fogtam. Rossz súlyeloszlás, stb-stb...

Nekem a Pirelli olcsó kategóriája volt terítéken(courier Snowfox): mindkettőből 2-2 garnitúra elment(téli-nyári). Az egyiket a Suzukimon, a másik kettőt az MKI-emen gyúrtam el... E mellett volt Matador a szülői, és a Bátyám autóján...

A téli hóban majdnemhogy verhetetlen volt. Felfelé... De lefelé már esélytelen... Nem lehetett vele megállni, és semmi oldaltartása nem volt. Se a nyári-nak, se a télinek. A Matador ezzel szemben felfelé sem vitte fel az autót...

És akkor jött a Galaxy. Vettem rá 4db használt téligumit. Gondoltam kipróbálom a minőséget. GoodYear UG6. Na most már merek télen közlekedni... Eddig csak néztem, hogy akik megelőznek hóban, azok miben bízhatnak... Na most engem néznek így... Van oldaltartása, megáll, gyorsul, stb-stb...

Inkább egy használt prémium, mint új olcsó...

Ez csak egy vélemény. De ezen nem csak a mi életünk múlik Wink

Azóta napi szinten használok 3-4 céges autót. Érezni, hogy melyiken milyen gumi van, nem is kicsit... Egy kléber újonnan is xar, míg egy Michelin kopottan is vállalható... wave
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #21332 Dátum: 2014.09.09 kedd, 08:37:40 »

Ha visszaveszel a tempóból, akkor nem lesz semmi gond.....
Nade az egy zűrhajó! Az nem Óvoda utcai poroszkálásra termett  hehe
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #21333 Dátum: 2014.09.09 kedd, 08:39:25 »

Nade az egy zűrhajó! Az nem Óvoda utcai poroszkálásra termett  hehe

...Esztergomban...

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #21334 Dátum: 2014.09.09 kedd, 08:51:56 »

Az egyiket a Suzukimon,



Már mindent értek... nyes
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #21335 Dátum: 2014.09.09 kedd, 08:56:56 »

Nekem volt téliben ferdestájn, dunlop, pirelli, nyáriban vredestein, goodyear, pirelli, és most michelin.

Valami nyűgje a nyárik közül valamelyiknek mindig volt, viszont a michelin Primacy 3, ami most van) nem búg, nem kopik ferdén, nem rázza a kormányt, és mentem vele úgy 40e km-ert és még egy idényz le fog húzni szerintem simán.

Téliben nekem bejött a vredestein, bár kicsit hangos, de jó hóban, és hosszú az élettartama... Asszony autójára nem volt kérdés, hogy télre azt veszek. Viszont pirelli sem nyáriban, sem téliben nem jött be, sőt, egy kalap fhos, soha többet.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #21336 Dátum: 2014.09.09 kedd, 09:05:11 »

Először beszélsz a gumiról, utána meg témát váltassz?  eplus2

 eplus2
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #21337 Dátum: 2014.09.09 kedd, 09:06:03 »

Nekem volt téliben ferdestájn, dunlop, pirelli, nyáriban vredestein, goodyear, pirelli, és most michelin.

Valami nyűgje a nyárik közül valamelyiknek mindig volt, viszont a michelin Primacy 3, ami most van) nem búg, nem kopik ferdén, nem rázza a kormányt, és mentem vele úgy 40e km-ert és még egy idényz le fog húzni szerintem simán.

Téliben nekem bejött a vredestein, bár kicsit hangos, de jó hóban, és hosszú az élettartama... Asszony autójára nem volt kérdés, hogy télre azt veszek. Viszont pirelli sem nyáriban, sem téliben nem jött be, sőt, egy kalap fhos, soha többet.

Nyáriban Pirelli P7 Cinturatokon jártam egy darabig. Arra jó, hogy lassan kopik, de esőben nem 100-as, óvattal kell közlekedni vele. 205-ös méretben jobb volt a vizen, mint 225-ösben, de ez nyilván a kisebb felületen létrejövő nagyobb talajnyomás miatt lehet, nem annyira az amúgy állítólag egyforma gumik műve.

A mostani Dunlop Sportmaxx RT kiváló, de sajna kopik, mint a radír. 20 ezer km után 5-5,5 mm maradt rajtuk, bár ehhez 95% autópályamenet is társul, ami elismerten gumigyilkos üzem.

Téliben Goodyear UG7, nagyon jó. Most UG8 van helyette a 2.0-n, amit tavaly télen nem nagyon tudtunk tesztelni, lévén elmaradt a tél...

A sajátomon Michelin Alpin A4, már a második készlet. Szintén elég jól teljesít, ha nem is annyira, mint az UG-k. Cserébe viszont nem nagyon kopós, október-április heti Bécs-Bp oda-vissza üzemben is elbírtak három szezont. Igazából azért cseréltem, mert a harmadik szezonban már érezhetően nem volt olyan, mint újkorában, nekem meg ha menni kell, akkor menni kell (visszatartani különben is egészségtelen Smiley).

Jövőre majd kipróbálom a Primacy-t én is. Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #21338 Dátum: 2014.09.09 kedd, 09:12:46 »

Nade az egy zűrhajó! Az nem Óvoda utcai poroszkálásra termett  hehe

Jaaa: a Bátyám MKI-ére felkerült a Matador helyett egy UG7 használtban. Olyan lett a hóban, mint ha sínen ment volna...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #21339 Dátum: 2014.09.09 kedd, 09:13:16 »

...Esztergomban...

AndyA

Igen, itt vannak hegyek. nyes
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #21340 Dátum: 2014.09.09 kedd, 09:13:20 »

Olyan lett a hóban, mint ha sínen ment volna...

Nem lehetett irányítnai?  hehe
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #21341 Dátum: 2014.09.09 kedd, 09:13:37 »

Igen, itt vannak hegyek. nyes
is nyes
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #21342 Dátum: 2014.09.09 kedd, 09:14:26 »

Már mindent értek... nyes

Ennyi eljen
Én Trabanttal kezdtem. Mondjuk Te akkor még max az akksis quadoddal jáccottál. eplus2
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #21343 Dátum: 2014.09.09 kedd, 09:20:53 »

Ennyi eljen
Én Trabanttal kezdtem. Mondjuk Te akkor még max az akksis quadoddal jáccottál. eplus2

Te Joe! Szerintem fiatalabb vagy nálam, és két kispolákkal kezdtem anno...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #21344 Dátum: 2014.09.09 kedd, 09:22:03 »

Te Joe! Szerintem fiatalabb vagy nálam, és két kispolákkal kezdtem anno...

Bár Esztergomban lehet, hogy az évek is gyorsabbak?  taps
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #21345 Dátum: 2014.09.09 kedd, 09:22:48 »

Téliben az UG7+ van és volt régebben is. Azt csak ajánlani tudom.  eljen
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #21346 Dátum: 2014.09.09 kedd, 09:23:12 »

Nekem volt téliben ferdestájn, dunlop, pirelli, nyáriban vredestein, goodyear, pirelli, és most michelin.

Valami nyűgje a nyárik közül valamelyiknek mindig volt, viszont a michelin Primacy 3, ami most van) nem búg, nem kopik ferdén, nem rázza a kormányt, és mentem vele úgy 40e km-ert és még egy idényz le fog húzni szerintem simán.

Téliben nekem bejött a vredestein, bár kicsit hangos, de jó hóban, és hosszú az élettartama... Asszony autójára nem volt kérdés, hogy télre azt veszek. Viszont pirelli sem nyáriban, sem téliben nem jött be, sőt, egy kalap fhos, soha többet.
látod ez bosszant. a nagy neveknél sem csak azt hallani,hogy milyen jó,meg minden.hanem ott is van panasz bőven.
akkor adok okot a panaszra,és megtudom most már azt is,hogy mit tud egy másodvonalbeli gumi.ezért nem veszek "prémium " gumit.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #21347 Dátum: 2014.09.09 kedd, 09:23:34 »

Te Joe! Szerintem fiatalabb vagy nálam, és két kispolákkal kezdtem anno...

Hogy mindig legyen egy használható, amíg a másikat kilakatolják? eplus2

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #21348 Dátum: 2014.09.09 kedd, 09:24:01 »

Te Joe! Szerintem fiatalabb vagy nálam, és két kispolákkal kezdtem anno...
Én egy magyar lánnyal kezdtem.  Wink
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #21349 Dátum: 2014.09.09 kedd, 09:24:22 »

Nyáriban Pirelli P7 Cinturatokon jártam egy darabig. Arra jó, hogy lassan kopik, de esőben nem 100-as, óvattal kell közlekedni vele. 205-ös méretben jobb volt a vizen, mint 225-ösben, de ez nyilván a kisebb felületen létrejövő nagyobb talajnyomás miatt lehet, nem annyira az amúgy állítólag egyforma gumik műve.

A mostani Dunlop Sportmaxx RT kiváló, de sajna kopik, mint a radír. 20 ezer km után 5-5,5 mm maradt rajtuk, bár ehhez 95% autópályamenet is társul, ami elismerten gumigyilkos üzem.

Téliben Goodyear UG7, nagyon jó. Most UG8 van helyette a 2.0-n, amit tavaly télen nem nagyon tudtunk tesztelni, lévén elmaradt a tél...

A sajátomon Michelin Alpin A4, már a második készlet. Szintén elég jól teljesít, ha nem is annyira, mint az UG-k. Cserébe viszont nem nagyon kopós, október-április heti Bécs-Bp oda-vissza üzemben is elbírtak három szezont. Igazából azért cseréltem, mert a harmadik szezonban már érezhetően nem volt olyan, mint újkorában, nekem meg ha menni kell, akkor menni kell (visszatartani különben is egészségtelen Smiley).

Jövőre majd kipróbálom a Primacy-t én is. Smiley

AndyA
erről beszélek.a sportmaxx az egyik legdrágább.de baxhatom,ha évente kell cserélni....nórmális? Shocked
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Oldalak: 1 ... 420 421 422 423 424 425 426 [427] 428 429 430 431 432 433 434 ... 555   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.093 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.