Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.05 vasárnap, 01:38:13 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 444 445 446 447 448 449 450 [451] 452 453 454 455 456 457 458 ... 555   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Felnik, gumik  (Megtekintve 6570296 alkalommal)
0 Felhasználó és 37 vendég van a témában
zeix
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 318



E-mail
« Új hozzászólás #22500 Dátum: 2015.02.23 hétfő, 12:15:04 »

18"-ban?

Contik nagyon kopós lágy gumik.cserébe tapadásból ötös,de fele annyi "idő" (út) alatt elfogy.
Aha, 18"
Azért jó lenne, nem 2 nyár alatt elkoptatni.
Naplózva

ST220, EBC BRAKES, BILSTEIN B8 futómű, 2004, B4Y, ESP, tempomat stb. Smiley
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #22501 Dátum: 2015.02.23 hétfő, 12:20:46 »

Aha, 18"
Azért jó lenne, nem 2 nyár alatt elkoptatni.
nekem sikerült.ahhoz drága volt 250e ftért a garnitúra..... Undecided
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #22502 Dátum: 2015.02.23 hétfő, 12:21:37 »

nekem sikerült.ahhoz drága volt 250e ftért a garnitúra..... Undecided
Mert nem ott vetted, ahol jó árat kapsz rá  nyes
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #22503 Dátum: 2015.02.23 hétfő, 12:24:05 »

Mert nem ott vetted, ahol jó árat kapsz rá  nyes
nemigaz.de ,hogy a mestert igazoljam: a conti gumik-ha jól emlékszem argentínában készültek,de lehet,hogy nem,de jól hangzik. vigyor3
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
zeix
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 318



E-mail
« Új hozzászólás #22504 Dátum: 2015.02.23 hétfő, 12:27:21 »

Nyári gumi vásárlás előtt állok.
Ezeket néztem ki, amik egy árban vannak kb. :
HANKOOK K120 S1 EVO2
Yokohama C.drive (AC01)
Hankook K117 Ventus S1 EVO2
Continental SportContact 5

Melyiket ajánljátok?
 worship

Akkor a Conti kilőve. Azon kívűl? Hankook?
Naplózva

ST220, EBC BRAKES, BILSTEIN B8 futómű, 2004, B4Y, ESP, tempomat stb. Smiley
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #22505 Dátum: 2015.02.23 hétfő, 12:46:50 »

Akkor a Conti kilőve. Azon kívűl? Hankook?

Én esetlegesen kipróbálnám a Fulda Sport Controllt. Én vadásztam, de nem találtam méretet magamnak!

 wave

Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #22506 Dátum: 2015.02.23 hétfő, 12:47:17 »

Akkor a Conti kilőve. Azon kívűl? Hankook?
Szerintem azért ne lődd ki. Attól függ, mennyit mész egy évben velük. Ha nem sokat, akkor simán alternatíva lehet. Nekem a SportContact3 volt, és tényleg kopott, de cserébe borzalmasan tapadt. Csak a végefelé, amikor már kopásjelző körül volt, akkor lett hirtelen (de tényleg hirtelen) nedves úton csúszkálós. Én nem megyek sokat a kocsival, simán vennék rá kopósabb gumikat.
Most Michelin Pilot Sport 3 van fent nyárinak. Kicsit csendesebbnek érzem a Conti-nál, és egyelőre nem sikerült semmilyen hétköznapi szituációban zavarba hozni. Szárazon és vízen is jól tapad, az utat nagyon fogja, és nem is kopik vészesen. Ezzel (is) nagyon elégedett vagyok.
A kettő között volt valami Pirelli - talán P Zero Nero - az hangos volt, és vizes felületen csúszkált, azt nem ajánlom.
Hankook-om még nem volt, de egyre több jót írnak róla, szóval ha a Michelin elfogyott, akkor lehet hogy megnézek egy Hankukit.

Ezek is 18"-os tapasztalatok.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #22507 Dátum: 2015.02.23 hétfő, 12:50:05 »

http://www.oeamtc.at/portal/uebersicht-205-55-r16-v+2500+1623890

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #22508 Dátum: 2015.02.23 hétfő, 13:10:55 »

Szerintem azért ne lődd ki. Attól függ, mennyit mész egy évben velük. Ha nem sokat, akkor simán alternatíva lehet. Nekem a SportContact3 volt, és tényleg kopott, de cserébe borzalmasan tapadt. Csak a végefelé, amikor már kopásjelző körül volt, akkor lett hirtelen (de tényleg hirtelen) nedves úton csúszkálós. Én nem megyek sokat a kocsival, simán vennék rá kopósabb gumikat.
Most Michelin Pilot Sport 3 van fent nyárinak. Kicsit csendesebbnek érzem a Conti-nál, és egyelőre nem sikerült semmilyen hétköznapi szituációban zavarba hozni. Szárazon és vízen is jól tapad, az utat nagyon fogja, és nem is kopik vészesen. Ezzel (is) nagyon elégedett vagyok.
A kettő között volt valami Pirelli - talán P Zero Nero - az hangos volt, és vizes felületen csúszkált, azt nem ajánlom.
Hankook-om még nem volt, de egyre több jót írnak róla, szóval ha a Michelin elfogyott, akkor lehet hogy megnézek egy Hankukit.

Ezek is 18"-os tapasztalatok.
A Hankookra is asszem azt mondta Kulani,hogy jobban kopik,mint a társai,de jó gumi.idén azt terítik.....
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
zeix
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 318



E-mail
« Új hozzászólás #22509 Dátum: 2015.02.23 hétfő, 14:08:29 »

Kb. 10000-et megyek vele évente.
Jelenleg Conti ts850-esek vannak fent. Ezekkel megvagyok elégedve.
Esetleg MICHELIN PILOT SPORT 3? Egy árban van a Contival.
Naplózva

ST220, EBC BRAKES, BILSTEIN B8 futómű, 2004, B4Y, ESP, tempomat stb. Smiley
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #22510 Dátum: 2015.02.23 hétfő, 14:16:04 »

Kb. 10000-et megyek vele évente.
Jelenleg Conti ts850-esek vannak fent. Ezekkel megvagyok elégedve.
Esetleg MICHELIN PILOT SPORT 3? Egy árban van a Contival.
michelin, vagy saját almárkája között lesz a te istened. én még a BF Goodrichet nézném meg. (Misi amerikai márkaneve)

a hankook amit linkeltél biztos jó gumi, de nagyon kopik. én a ventus prime2-vel 20-22e km alatt eljutottam a fél kopásig egy év alatt... ha ez neked jó, (3 évig neked is jó lehet arra a futásra...) akkor jók a hankukik. ha nem teljesen jók a lengéscsilijeid akkor hajlamos lehet fűrészfogas kopásra, ami bizonyos sebességnél búgáshoz vezet. ez tapasztalat.

vannak még jó gumik, teszteket nézegesd meg.
Naplózva
zeix
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 318



E-mail
« Új hozzászólás #22511 Dátum: 2015.02.23 hétfő, 14:22:13 »

michelin, vagy saját almárkája között lesz a te istened. én még a BF Goodrichet nézném meg. (Misi amerikai márkaneve)

a hankook amit linkeltél biztos jó gumi, de nagyon kopik. én a ventus prime2-vel 20-22e km alatt eljutottam a fél kopásig egy év alatt... ha ez neked jó, (3 évig neked is jó lehet arra a futásra...) akkor jók a hankukik. ha nem teljesen jók a lengéscsilijeid akkor hajlamos lehet fűrészfogas kopásra, ami bizonyos sebességnél búgáshoz vezet. ez tapasztalat.

vannak még jó gumik, teszteket nézegesd meg.
Köszi!

Teszteket nézegetek...  Wink
Naplózva

ST220, EBC BRAKES, BILSTEIN B8 futómű, 2004, B4Y, ESP, tempomat stb. Smiley
zeix
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 318



E-mail
« Új hozzászólás #22512 Dátum: 2015.02.23 hétfő, 14:27:15 »

A tesztek és az árak alapján a Conti Sportcontact 5 lesz a jó nekem.
Amik nem kopnak ennyire és ilyen minősítést kaptak azok drágábbak. 45e/db-tól. A Conti 37e/db.
Naplózva

ST220, EBC BRAKES, BILSTEIN B8 futómű, 2004, B4Y, ESP, tempomat stb. Smiley
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #22513 Dátum: 2015.02.23 hétfő, 14:53:39 »

Kb. 10000-et megyek vele évente.
Jelenleg Conti ts850-esek vannak fent. Ezekkel megvagyok elégedve.
Esetleg MICHELIN PILOT SPORT 3? Egy árban van a Contival.
Mintha pont ezt mondtam volna az előbb  Wink
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #22514 Dátum: 2015.02.23 hétfő, 16:37:20 »

Kb. 10000-et megyek vele évente.
Jelenleg Conti ts850-esek vannak fent. Ezekkel megvagyok elégedve.
Esetleg MICHELIN PILOT SPORT 3? Egy árban van a Contival.

Szia!

Én vetnék egy pillantást a Fulda Sport Controllra. Én akartam, de nem volt a méret amit kerestem, tesóm használja, szereti, mert csöndes és tartósnak tűnik.

Misi pilóta 3. nagyon tapad, nagyon puha és nagyon kopik... 235/40 R18 2,2-es MK4-en, 20K km... Ez kicsikét kevés szerintem, ehhez drága. Ha hosszú távokat mész és nem a mecsekben minden nap, akkor meg szinte bármi jó lehet, a Misi Primacy 3 - at dícsérik nagyon, mert tartós, ezért van, hogy a drágább valójában olcsóbb. Nekem ilyen van és tényleg nem kopik 9000km van benne, ~1mm - t fogyott.
Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #22515 Dátum: 2015.02.23 hétfő, 22:40:06 »

Kb. 10000-et megyek vele évente.
Jelenleg Conti ts850-esek vannak fent. Ezekkel megvagyok elégedve.
Esetleg MICHELIN PILOT SPORT 3? Egy árban van a Contival.

Ismétlő óra következik :-)

A gumigyártók háromféle nyárigumit gyártanak párhuzamosan.

1) Sport kategória: lágy gumikeverék, erős vázszerkezet - jól tapad, pontosan irányítható, kátyúkat elviseli. Cserében gyorsan kopik és magas a gördülési ellenállása (nem csökkenti a fogyasztást). Néhány tipikus sportgumi (tessék figyelni a nevek hangzására): Brigi Potenza és Adrenalin, Conti SportContact, Goodyear F1, Pirelli P Zero, Michelin Pilot Sport és Super Sport, Dunlop Sport MAXX, Hankook EVO.

2) Eco kategória: kemény gumikeverék, könnyű vázszerkezet - alacsony gördülési ellenállás (fogyasztás), magas futásteljesítmény. Plusz alacsony rugózatlan tömeg, azaz komfortos futás, jó menettulajdonságok. Cserében korlátozott tapadás (különösen nedves úton), bizonytalan futás. Kifejezett érzékenység a kátyúkra, padkára parkolásra. Néhány tipikus eco gumi (tessék figyelni a nevek hangzására): Brigi Ecopia, Conti EcoContact, Goodyear Efficientgrip, Pirelli Cinturato-sorozat, Michelin Energy Saver, Dunlop BluResponse, Hankook Kinergy Eco.

3) Túra/komfort kategória - a sport és az eco kategória között félúton. Átvesznek elemeket, újításokat a sport- és az eco gumiktól is. Emiatt gyakran drágábbak mindkét típusnál, de jó kompromisszumpot jelentenek. Néhány tipikus túra/komfort gumi (tessék figyelni a nevek hangzására): Brigi Turanza, Conti PremiumContact, Goodyear Optigrip és Efficientgrip Performance, Michelin Primacy, Hankook Ventus Prime.

Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #22516 Dátum: 2015.02.23 hétfő, 22:52:41 »

Én vetnék egy pillantást a Fulda Sport Controllra. Én akartam, de nem volt a méret amit kerestem, tesóm használja, szereti, mert csöndes és tartósnak tűnik.

Amíg a Goodyear-nál dolgoztam, hozzám tartozott a Fulda brand :-) A Fulda ugyanis a Goodyear másodmárkája.

A SportControl valóban igen jó gumi, de itthon most furcsa jelenség van: míg korábban a gumik második vonala produkált nagy eladásokat, mostanra szétszakadt a piac. A legalsó, belépő szinteken (kínai márkák) nincs eladás. Gondolom, akinek annyi pénze van, az megpróbál inkább valami "márkás" használtat vadászni. Lehet, hogy jobban is jár. A "büdzsé" gumiknál kifejezetten jók az eladások, ha az anyamárka is tolja a marketinget. Conti - Barum, Matador. Brigi - Dayton. Goodyear - Debica, Sava. Misi - Kormoran, Taurus. A prémium gumik is jól mennek - Brigi, Conti, Pirelli, Misi, Goodyear, Dunlop. A kettő között pedig eleve katasztrófa a helyzet, ami eladás van, az teljesen a Hankooké, ami a marketingjében a prémiumba tolja fel magát, miközben árban meg lefelé megy. Pontosabban a listaárait felnyomta a prémiumok magasságába, de a viszonteladóknak döbbenetes árréseket kezdett tolni, így a piacon megjelennek a büdzsé-árszintű Hankukik, amiken a kereskedő így is többet fog, mint egy Kormoránon vagy Debicán.

Tavaly ilyenkor 17.990 - 18.500 között árultam a Hankook Kinergy Eco-t a 205/55R16 méretben, és az teljesen jó árnak számított.

Idén (egyelőre) 16.990 az ár.  

Szóval ebben a mezőnyben a Fulda nem rúg labdába, a forgalmazó nem is igen foglalkozik vele, hiszen az eleve kicsi és a Hankook által letarolt középkategória helyett jobban megéri a büdzsé és a prémium márkákkal foglalkoznia.

Ezért is nincs Fulda gumi minden méretben mindenhol, és ezért nem igazán versenyképesek az árak - a Hankookot most nem lehet megverni Magyarországon, csak veszteség bevállalása árán.
« Utoljára szerkesztve: 2015.02.23 hétfő, 23:10:46 írta kulani » Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
zeix
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 318



E-mail
« Új hozzászólás #22517 Dátum: 2015.02.24 kedd, 06:40:49 »

Ismétlő óra következik :-)

A gumigyártók háromféle nyárigumit gyártanak párhuzamosan.

1) Sport kategória: lágy gumikeverék, erős vázszerkezet - jól tapad, pontosan irányítható, kátyúkat elviseli. Cserében gyorsan kopik és magas a gördülési ellenállása (nem csökkenti a fogyasztást). Néhány tipikus sportgumi (tessék figyelni a nevek hangzására): Brigi Potenza és Adrenalin, Conti SportContact, Goodyear F1, Pirelli P Zero, Michelin Pilot Sport és Super Sport, Dunlop Sport MAXX, Hankook EVO.

2) Eco kategória: kemény gumikeverék, könnyű vázszerkezet - alacsony gördülési ellenállás (fogyasztás), magas futásteljesítmény. Plusz alacsony rugózatlan tömeg, azaz komfortos futás, jó menettulajdonságok. Cserében korlátozott tapadás (különösen nedves úton), bizonytalan futás. Kifejezett érzékenység a kátyúkra, padkára parkolásra. Néhány tipikus eco gumi (tessék figyelni a nevek hangzására): Brigi Ecopia, Conti EcoContact, Goodyear Efficientgrip, Pirelli Cinturato-sorozat, Michelin Energy Saver, Dunlop BluResponse, Hankook Kinergy Eco.

3) Túra/komfort kategória - a sport és az eco kategória között félúton. Átvesznek elemeket, újításokat a sport- és az eco gumiktól is. Emiatt gyakran drágábbak mindkét típusnál, de jó kompromisszumpot jelentenek. Néhány tipikus túra/komfort gumi (tessék figyelni a nevek hangzására): Brigi Turanza, Conti PremiumContact, Goodyear Optigrip és Efficientgrip Performance, Michelin Primacy, Hankook Ventus Prime.


Köszi!
 worship
Megvan a befutó: Conti sportcontact 5.
Naplózva

ST220, EBC BRAKES, BILSTEIN B8 futómű, 2004, B4Y, ESP, tempomat stb. Smiley
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #22518 Dátum: 2015.02.24 kedd, 08:08:50 »

Köszi!
 worship
Megvan a befutó: Conti sportcontact 5.

Az ST220-ra szerintem is jó választás  Wink

Mondjuk énszerintem a gumi az Michelin :-) Milyen méret is kell neked? Hátha tudok egy meggyőző árat mondani a Pilot Sport 3-ra...   Roll Eyes

Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #22519 Dátum: 2015.02.24 kedd, 09:33:05 »

Az ST220-ra szerintem is jó választás  Wink

Mondjuk énszerintem a gumi az Michelin :-) Milyen méret is kell neked? Hátha tudok egy meggyőző árat mondani a Pilot Sport 3-ra...   Roll Eyes


Gondolom 225/40 R18
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #22520 Dátum: 2015.02.24 kedd, 15:33:57 »

Amíg a Goodyear-nál dolgoztam, hozzám tartozott a Fulda brand :-) A Fulda ugyanis a Goodyear másodmárkája.

A SportControl valóban igen jó gumi, de itthon most furcsa jelenség van: míg korábban a gumik második vonala produkált nagy eladásokat, mostanra szétszakadt a piac. A legalsó, belépő szinteken (kínai márkák) nincs eladás. Gondolom, akinek annyi pénze van, az megpróbál inkább valami "márkás" használtat vadászni. Lehet, hogy jobban is jár. A "büdzsé" gumiknál kifejezetten jók az eladások, ha az anyamárka is tolja a marketinget. Conti - Barum, Matador. Brigi - Dayton. Goodyear - Debica, Sava. Misi - Kormoran, Taurus. A prémium gumik is jól mennek - Brigi, Conti, Pirelli, Misi, Goodyear, Dunlop. A kettő között pedig eleve katasztrófa a helyzet, ami eladás van, az teljesen a Hankooké, ami a marketingjében a prémiumba tolja fel magát, miközben árban meg lefelé megy. Pontosabban a listaárait felnyomta a prémiumok magasságába, de a viszonteladóknak döbbenetes árréseket kezdett tolni, így a piacon megjelennek a büdzsé-árszintű Hankukik, amiken a kereskedő így is többet fog, mint egy Kormoránon vagy Debicán.

Tavaly ilyenkor 17.990 - 18.500 között árultam a Hankook Kinergy Eco-t a 205/55R16 méretben, és az teljesen jó árnak számított.

Idén (egyelőre) 16.990 az ár.  

Szóval ebben a mezőnyben a Fulda nem rúg labdába, a forgalmazó nem is igen foglalkozik vele, hiszen az eleve kicsi és a Hankook által letarolt középkategória helyett jobban megéri a büdzsé és a prémium márkákkal foglalkoznia.

Ezért is nincs Fulda gumi minden méretben mindenhol, és ezért nem igazán versenyképesek az árak - a Hankookot most nem lehet megverni Magyarországon, csak veszteség bevállalása árán.

Akkor ezt én úgy értem Mester, hogy a Fulda SC titkos befutó lehet (ett volna nekem is), ellenben nehéz hozzájutni mérethez.

Ezért is nem ezt vettem, mert 1 hónapot kellett volna várni rá 235/45 R18 - ban, pedig árban is nagyon erős volt!
Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
zeix
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 318



E-mail
« Új hozzászólás #22521 Dátum: 2015.02.24 kedd, 17:14:14 »

Az ST220-ra szerintem is jó választás  Wink

Mondjuk énszerintem a gumi az Michelin :-) Milyen méret is kell neked? Hátha tudok egy meggyőző árat mondani a Pilot Sport 3-ra...   Roll Eyes


225/40 R18
 worship
Naplózva

ST220, EBC BRAKES, BILSTEIN B8 futómű, 2004, B4Y, ESP, tempomat stb. Smiley
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #22522 Dátum: 2015.02.24 kedd, 23:34:56 »

225/40 R18
 worship

Vredestein Ultrac Cento Y XL 25.990 (komfort)
Vredestein Ultrac Sessanta Y XL 25.990 (sport) (különleges kinézetű minta, érdemes rákeresni a neten!)
Hankook V12 EVO 2 Y XL 28.500
Michelin Pilot Sport 3 W XL 34.990




Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #22523 Dátum: 2015.02.25 szerda, 09:42:39 »

Vredestein Ultrac Cento Y XL 25.990 (komfort)
Vredestein Ultrac Sessanta Y XL 25.990 (sport) (különleges kinézetű minta, érdemes rákeresni a neten!)
Hankook V12 EVO 2 Y XL 28.500
Michelin Pilot Sport 3 W XL 34.990
én kipróbálnék egy ilyen vredit...
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #22524 Dátum: 2015.02.25 szerda, 10:12:58 »

én kipróbálnék egy ilyen vredit...

Ne próbáld ki! Téligumiban tökéletes, bár ott is szerintem inkább kisebb méretben, de nyári gumiban egy fhos, középalsó kategória, csak most a forgalmazóknál nagyon marketingelik, ezért nyomja Kulani is...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #22525 Dátum: 2015.02.25 szerda, 11:15:41 »

Ne próbáld ki! Téligumiban tökéletes, bár ott is szerintem inkább kisebb méretben, de nyári gumiban egy fhos, középalsó kategória, csak most a forgalmazóknál nagyon marketingelik, ezért nyomja Kulani is...
akkor ez ilyen szilikoncsaj effektus? dhugni jó de főzni már nem tud...?!  vigyor3
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #22526 Dátum: 2015.02.25 szerda, 11:19:45 »

akkor ez ilyen szilikoncsaj effektus? dhugni jó de főzni már nem tud...?!  vigyor3

Még csak dhugni sem jó...  laugh
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #22527 Dátum: 2015.02.25 szerda, 12:25:27 »

én kipróbálnék egy ilyen vredit...

Életveszélyesen néz ki, soha nem venném meg... Te ahhoz sokat mész, hogy kockáztass!  wave
Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #22528 Dátum: 2015.02.25 szerda, 14:50:31 »

Még csak dhugni sem jó...  laugh
dehogynem jó. én imádtam... Wink persze ésszerű méretek esetén jó körítéssel.
Naplózva
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #22529 Dátum: 2015.02.25 szerda, 15:40:38 »

dehogynem jó. én imádtam... Wink persze ésszerű méretek esetén jó körítéssel.
Ez most a ghuminőre vonatkozik???
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #22530 Dátum: 2015.02.25 szerda, 15:52:53 »

Ez most a ghuminőre vonatkozik???

Nem. rosszabb. Egy gumiabroncssal sexelt...  hehe
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #22531 Dátum: 2015.02.25 szerda, 16:08:48 »

Nem. rosszabb. Egy gumiabroncssal sexelt...  hehe
Fene az ízlését...  Cheesy Cheesy
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #22532 Dátum: 2015.02.25 szerda, 16:26:00 »

Nem. rosszabb. Egy gumiabroncssal sexelt...  hehe
élő bőr a részleges szilikonvázon  eplus2
Naplózva
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #22533 Dátum: 2015.02.25 szerda, 17:05:43 »


a forgalmazóknál nagyon marketingelik, ezért nyomja Kulani is...

Nem, Tamás, nem így van.

Én nem "nyomom," hanem a saját autóinkra választottuk.

A Vredestein-nek is többféle mintája van, mi csak a Sportrac 5-öt használjuk 205/55R16-ban, azzal speciel maximálisan elégedettek vagyunk.

A Cento és a Sessanta a Vrédi prémium gumijai (szaknyelven: UHP, Ultra High Performance), csak nagy méretekben és csak magas sebességindexszel készülnek. Bár egyelőre ezekkel nincs saját tapasztalat, én optimista vagyok.

Pláne ezen az árszinten ;-)
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
zeix
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 318



E-mail
« Új hozzászólás #22534 Dátum: 2015.02.25 szerda, 19:04:15 »

Vredestein Ultrac Cento Y XL 25.990 (komfort)
Vredestein Ultrac Sessanta Y XL 25.990 (sport) (különleges kinézetű minta, érdemes rákeresni a neten!)
Hankook V12 EVO 2 Y XL 28.500
Michelin Pilot Sport 3 W XL 34.990

Köszi!

Ezekre is tudsz mondani árat ugyanebben a méretben?
Dunlop Sport Maxx RT
Goodyear Eagle F1 Asym.2
Naplózva

ST220, EBC BRAKES, BILSTEIN B8 futómű, 2004, B4Y, ESP, tempomat stb. Smiley
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #22535 Dátum: 2015.02.25 szerda, 22:10:41 »

A gyári Ford 16"-os acélfelnire fel lehet tenni 195/60 R16 gumit? Nem nekem lenne, csak aki megvenné tőlem, az kérdezi.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #22536 Dátum: 2015.02.25 szerda, 22:14:39 »

A gyári Ford 16"-os acélfelnire fel lehet tenni 195/60 R16 gumit? Nem nekem lenne, csak aki megvenné tőlem, az kérdezi.

Fel
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #22537 Dátum: 2015.02.25 szerda, 22:34:37 »

Fel
[img]http://sandorgumi.hu/kep/weblap/felni_szelesseg.jpg[/img
Köszi, megírom neki. worship
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #22538 Dátum: 2015.02.25 szerda, 23:14:01 »

Ezekre is tudsz mondani árat ugyanebben a méretben?

Tudnék, de minek.

Mind érezhetően drágább a Misinél, de nem jobb. Akkor meg...?   eplus2

Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #22539 Dátum: 2015.02.26 csütörtök, 08:17:15 »

https://www.autonavigator.hu/tippek_tanacsadok/melyik_a_legjobb_nyari_gumi_a_nemetek_szerint-14144
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #22540 Dátum: 2015.02.26 csütörtök, 12:23:43 »


Meg kell mondjam, nagyon vártam erre. Itt a fórumban is évek óta mondom, hogy a Misi P3 egyszerűen messze a legjobb, legkiegyensúlyozottabb gumi, ami úgy tud tapadni, hogy közben az élettartama is hosszú. Gyakorlatilag ez a gumi első tesztje - az, amikor egy hosszú távú tapasztalat egybeesik az ADAC teszt eredményével, az remélem nektek is azt mutatja, hogy bár a világ kiismerhetetlenül változik, azért vannak benne fix pontok :-)

Ha már itt tartunk: a tavalyi választásunk, a Brigi T001 jó szereplése sem meglepő, annak idején sokaknak ajánlgattam ezt a gumit itt is, aki tavaly megvette 19.990-ért az asszem nem panaszkodhat :-)

A Misi melletti idei választottunk, az olcsóbb kategóriában bevásárolt Vredestein Sportrac 5 is jól szerepelt idén, erre is számítottunk. Itt főleg az ár-minőség arány a kiváló, hiszen tapadásban alig marad el a Misitől, viszont lényegesen olcsóbb (205/55R16-ban 16.999 kontra 21.990). Az más kérdés, hogy jobban kopik, de kopásban is a lista felső felében van...
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Carmaged
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 590


MKIV 2007 2.0 TDCi Ghia Executive


« Új hozzászólás #22541 Dátum: 2015.02.26 csütörtök, 22:35:26 »

Jó tudni: a most 2 éves, autóval vett Hankook K425 gumijaim olyanok lettek, mint a csatolt képen látható. A Hankook minden további nélkül ad valamennyi visszatérítést, amit egy kereskedőnél le tudok vásárolni. Azt mondják, a 2012-13-as gumiknál viszonylag gyakran előfordul az ilyen töredezés. Ha valaki belefut ilyenbe, érdemes a gyártónál panaszkodni.

Én ezt tavasszal már nem merem felrakni. Dunlop BlueResponse lesz helyette.

Naplózva
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #22542 Dátum: 2015.02.26 csütörtök, 23:37:29 »

Jó tudni: a most 2 éves, autóval vett Hankook K425 gumijaim olyanok lettek, mint a csatolt képen látható. A Hankook minden további nélkül ad valamennyi visszatérítést, amit egy kereskedőnél le tudok vásárolni. Azt mondják, a 2012-13-as gumiknál viszonylag gyakran előfordul az ilyen töredezés. Ha valaki belefut ilyenbe, érdemes a gyártónál panaszkodni.

Felelősségem teljes tudatában ki merem jelenteni, hogy ennek a guminak a világon semmi baja...

A szett egyik gumiján, egyetlen mintaelemnek kb 5 százalékát kicsípte valami úton felejtett szilánk, fémalkatrész. Nem kell vele foglalkozni.

De ha akarod, szívesen hozok neked új gumit :-) Mondjuk a Dunlop BluResponse pont nincs az ajánlottak között, az tényleg érzékeny az úthibákra meg a járdára parkolásra.

Ellenben tudok adni Misi Primacy 3-at.
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #22543 Dátum: 2015.02.27 péntek, 00:09:17 »

Felelősségem teljes tudatában ki merem jelenteni, hogy ennek a guminak a világon semmi baja...

A szett egyik gumiján, egyetlen mintaelemnek kb 5 százalékát kicsípte valami úton felejtett szilánk, fémalkatrész. Nem kell vele foglalkozni.

De ha akarod, szívesen hozok neked új gumit :-) Mondjuk a Dunlop BluResponse pont nincs az ajánlottak között, az tényleg érzékeny az úthibákra meg a járdára parkolásra.

Ellenben tudok adni Misi Primacy 3-at.
engem is hívhatsz a hankook ügyben. van valami?
Naplózva
Carmaged
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 590


MKIV 2007 2.0 TDCi Ghia Executive


« Új hozzászólás #22544 Dátum: 2015.02.27 péntek, 07:44:53 »

Felelősségem teljes tudatában ki merem jelenteni, hogy ennek a guminak a világon semmi baja...

A szett egyik gumiján, egyetlen mintaelemnek kb 5 százalékát kicsípte valami úton felejtett szilánk, fémalkatrész. Nem kell vele foglalkozni.

De ha akarod, szívesen hozok neked új gumit :-) Mondjuk a Dunlop BluResponse pont nincs az ajánlottak között, az tényleg érzékeny az úthibákra meg a járdára parkolásra.

Ellenben tudok adni Misi Primacy 3-at.
Tanulságként írtam: az ilyenre adnak garanciában visszatérítést.

(Azt írtam, az összes ilyen lett, nem az, hogy az egyiket kicsípte. Én olyan gumit nem teszek fel, amiből mélyen a 0 szint alá nyúló kitöredezés van.  Egyébként, ha elolvastad volna, amit írtam, látod, hogy egy kereskedőnél kapok visszatérítést, ha akarnék, sem tudnék tőled vásárolni. Ez a szett 5-5,7 mm közötti profilmélységgel bír, szívesen eladom neked az új ár feléért, ha ennyire nyugodtan ajánlod. Wink)
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #22545 Dátum: 2015.02.27 péntek, 08:17:58 »

Jó tudni: a most 2 éves, autóval vett Hankook K425 gumijaim olyanok lettek, mint a csatolt képen látható.

Azt hiszem, hogy a vredestein és a pirelli mellé felírom a hankookot is meg ne vedd gumik listájára...

Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #22546 Dátum: 2015.02.27 péntek, 08:34:56 »

Tanulságként írtam: az ilyenre adnak garanciában visszatérítést.

Erről lenne szó?

http://www.katyugarancia.hu/Katyugarancia

Kíváncsi lennék a gyakorlati tapasztalatra, a saját leírásukban elég hajmeresztő dolgok vannak (kötelező ellenőrzés 5000 kilométerenként), és az sem egészen világos, milyen vételárnak a 40-60 százalékát térítik. az eladáskoriét-e, vagy a vételit, mert egy korábban akciós, de azóta az akcióból kifutott gumi esetén bazinagy különbségek lehetnek.

Az aggodalmaskodóknak én inkább a Köbe-féle kátyúbiztosítást szoktam ajánlani, az egy évre 1800 forint, viszont tényleg keményen térít, önrész nélkül, és sérülés esetén a szerelés és a futóműjavítás is belefér a térítésbe. (Plusz még a fényszóró sérülése esetén is fizet.) Sajnos nincs linkelhető honlap, www.kobe.hu > díjszámítás > kátyúbiztosítás
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #22547 Dátum: 2015.02.27 péntek, 08:46:44 »

Erről lenne szó?

http://www.katyugarancia.hu/Katyugarancia

Kíváncsi lennék a gyakorlati tapasztalatra, a saját leírásukban elég hajmeresztő dolgok vannak (kötelező ellenőrzés 5000 kilométerenként), és az sem egészen világos, milyen vételárnak a 40-60 százalékát térítik. az eladáskoriét-e, vagy a vételit, mert egy korábban akciós, de azóta az akcióból kifutott gumi esetén bazinagy különbségek lehetnek.

Az aggodalmaskodóknak én inkább a Köbe-féle kátyúbiztosítást szoktam ajánlani, az egy évre 1800 forint, viszont tényleg keményen térít, önrész nélkül, és sérülés esetén a szerelés és a futóműjavítás is belefér a térítésbe. (Plusz még a fényszóró sérülése esetén is fizet.) Sajnos nincs linkelhető honlap, www.kobe.hu > díjszámítás > kátyúbiztosítás

Nekem a leírtak aalpján egyszerű jótállásról van szó, vagy szavatosság, amit a gyártó egyből beismer...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #22548 Dátum: 2015.02.27 péntek, 08:51:47 »

Erről lenne szó?

http://www.katyugarancia.hu/Katyugarancia

Kíváncsi lennék a gyakorlati tapasztalatra, a saját leírásukban elég hajmeresztő dolgok vannak (kötelező ellenőrzés 5000 kilométerenként), és az sem egészen világos, milyen vételárnak a 40-60 százalékát térítik. az eladáskoriét-e, vagy a vételit, mert egy korábban akciós, de azóta az akcióból kifutott gumi esetén bazinagy különbségek lehetnek.

Az aggodalmaskodóknak én inkább a Köbe-féle kátyúbiztosítást szoktam ajánlani, az egy évre 1800 forint, viszont tényleg keményen térít, önrész nélkül, és sérülés esetén a szerelés és a futóműjavítás is belefér a térítésbe. (Plusz még a fényszóró sérülése esetén is fizet.) Sajnos nincs linkelhető honlap, www.kobe.hu > díjszámítás > kátyúbiztosítás
a számlán szereplő ár a mérvadó.

Az abroncs jóváírás nagysága a maradék mintázati mélységtől függ:
7   mm felett = 100%
6,9 mm - 4,5 mm = 60%
4,4 mm - 3   mm = 40%
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #22549 Dátum: 2015.02.27 péntek, 08:54:16 »

a számlán szereplő ár a mérvadó.

Az abroncs jóváírás nagysága a maradék mintázati mélységtől függ:
7   mm felett = 100%
6,9 mm - 4,5 mm = 60%
4,4 mm - 3   mm = 40%

taps taps taps taps hehe

A garancia igénybevételéhez szükséges feltételek:
Érvényes kátyúgarancia regisztráció és a regisztrációt követően nyomtatható garanciajegy
A garanciajegyen szereplő adatok beazonosításhatósága (vevő neve, rendszám) biztosított legyen.
A fizetést igazoló számla
A vásárlástól számított 1 éven belül érvényesíthető a garancia
Csak 1 darab gumiabroncsra használható fel a garancia.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Oldalak: 1 ... 444 445 446 447 448 449 450 [451] 452 453 454 455 456 457 458 ... 555   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.074 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.