Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.14 kedd, 01:45:16 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 ... 47   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Márkaszervizek  (Megtekintve 862519 alkalommal)
0 Felhasználó és 4 vendég van a témában
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1700 Dátum: 2007.07.20 péntek, 10:53:00 »

Aky,
 
Kernek szepen egy teloszamot, ahol elerhetlek.
 
THX !
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #1701 Dátum: 2007.07.20 péntek, 10:58:00 »

Aky,
 
Kernek szepen egy teloszamot, ahol elerhetlek.
 
THX !
260-50-50/110
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1702 Dátum: 2007.07.20 péntek, 11:52:00 »

Aky,
 
thx !
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #1703 Dátum: 2007.07.20 péntek, 12:37:00 »

Sajnos a lista nem mindíg pontos.
Szerintem lesz majd a tiédhez való gátló a programon belül,mert még sok márkakereskedés motyóját még nem vették át ebben a raktárban.Nézegetni kell a dolgot.
Várható, hogy MKIII-hoz is lesz gátló ezen akció keretében? Vagy már van is, csak a lista "nem pontos"?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1704 Dátum: 2007.07.20 péntek, 12:39:00 »

El is felejtettem: könyöktámasz is érdekelne
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1705 Dátum: 2007.07.20 péntek, 13:50:00 »

Aky,
 
thx !
Nagyon szívesen
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1706 Dátum: 2007.07.20 péntek, 14:46:00 »

El is felejtettem: könyöktámasz is érdekelne
Küldj e-mailben egy alvázszámot,meg hogy mik érdekelnek,s megnézem.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1707 Dátum: 2007.07.20 péntek, 19:57:00 »

Küldj e-mailben egy alvázszámot,meg hogy mik érdekelnek,s megnézem.
Küldtem mailt! Előre is köszi!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1708 Dátum: 2007.07.23 hétfő, 09:02:00 »

Küldtem mailt! Előre is köszi!
Válaszoltam.
Naplózva
Áky
Vendég
« Új hozzászólás #1709 Dátum: 2007.07.25 szerda, 09:37:59 »

Hát üdv mindenkinek a szép új,és számomra ismeretlen forumon.Egyszer majdcsak belejövök. Grin
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #1710 Dátum: 2007.09.19 szerda, 11:03:34 »

Nem is mondtam, Tegnap részben beépült a mennyországból egy új zárgarnitúra (2ajtó + gyújtáskapcsoló + gyújtás alaplemez kapcsoló ) - a kombi csomizár, ami a szettbe volt kicsit más, de rendeltem egy csomis házat abba K-Roy beépíti a belsőséget. A kesztyűtartó zárat meg beszerelem egyik este. A 3 motortartóból 2 ki lett cserélve vadi újra, nagyon lehet érezni sokkal finomabban indul az autó, a váltónál lévő már kopottas volt. Egy új ékszíj is felugrott.
Petrányiéknél történt a beszerelés. A cuccot, júlusba rendeltem meg és 1 hete szóltak, hogy megvannak - nem volt gyors a mennyországos járat. Sőt majdnem nem volt olcsó sem a manőver 25K rol lenyomtam 15K- ra  vigyor.
Lebontottam kárpitokat, burkolatokat, hogy zárcsere - lakatos munka(9eFt/óra) - ne legyen drága. Sajnos számlázásba volt némi vita, de sikerült lefaragni. Szóltam előre a munkafelvevőnek, hogy kárpitokat lebombázom, hogy szerelési költséget optimalizáljam, ezt nyugtázta is. Kiszámláztak volna egy PAT programozást - ami nincs is autómba szomoru1  és felszámolták volna a teljes normaidőt a zárcserére. Mivel csomizár kesztyűtartó zárcsere kimaradt és kárpitokat lebontottam, csavarokat fellazítottam, kormányoszlop burkolatot leszedtem azt csúnyán lehúztam. Kicsit szívták a fogukat meg talán meg is orroltak rám - ez van. A kiszerelt cuccokat is elkértem. Mellesleg mindkét első ülésre jutott némi zsíros olajfolt Sad azt este még kárpitszerelés után ki kellett pucolnom.
Szóval 5 ös listámon ezt 3as alá értékelném  sniffles
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1711 Dátum: 2007.09.19 szerda, 11:27:38 »

Nem is mondtam, Tegnap részben beépült a mennyországból egy új zárgarnitúra (2ajtó + gyújtáskapcsoló + gyújtás alaplemez kapcsoló ) - a kombi csomizár, ami a szettbe volt kicsit más, de rendeltem egy csomis házat abba K-Roy beépíti a belsőséget. A kesztyűtartó zárat meg beszerelem egyik este. A 3 motortartóból 2 ki lett cserélve vadi újra, nagyon lehet érezni sokkal finomabban indul az autó, a váltónál lévő már kopottas volt. Egy új ékszíj is felugrott.
Petrányiéknél történt a beszerelés. A cuccot, júlusba rendeltem meg és 1 hete szóltak, hogy megvannak - nem volt gyors a mennyországos járat. Sőt majdnem nem volt olcsó sem a manőver 25K rol lenyomtam 15K- ra  vigyor.
Lebontottam kárpitokat, burkolatokat, hogy zárcsere - lakatos munka(9eFt/óra) - ne legyen drága. Sajnos számlázásba volt némi vita, de sikerült lefaragni. Szóltam előre a munkafelvevőnek, hogy kárpitokat lebombázom, hogy szerelési költséget optimalizáljam, ezt nyugtázta is. Kiszámláztak volna egy PAT programozást - ami nincs is autómba szomoru1  és felszámolták volna a teljes normaidőt a zárcserére. Mivel csomizár kesztyűtartó zárcsere kimaradt és kárpitokat lebontottam, csavarokat fellazítottam, kormányoszlop burkolatot leszedtem azt csúnyán lehúztam. Kicsit szívták a fogukat meg talán meg is orroltak rám - ez van. A kiszerelt cuccokat is elkértem. Mellesleg mindkét első ülésre jutott némi zsíros olajfolt Sad azt este még kárpitszerelés után ki kellett pucolnom.
Szóval 5 ös listámon ezt 3as alá értékelném  sniffles

Én AC-t rendeltem 2 hete. Akkor nem számítok holnapi beszerelésre...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
zsapeti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 974



E-mail
« Új hozzászólás #1712 Dátum: 2007.09.20 csütörtök, 12:45:24 »

A múlt héten aláírtam egy Fordmenyországos regisztrációs papírt.
Nem tudom, hogy ez csak az X szervízre vonatkozik-e, de volt 3 választási lehetőségem (20% kevezmény különböző szolgáltatásokra), illetve kaptam egy ingyenes átvizsgálást is.

Nagy pirospont az esztergomi szervíznek! eljen
Naplózva

MKIII. 2.0 TDCi Trend kombi /2002.12./ --> ex/Citroen Evasion 1.9 TD --> ex/Galaxy 2.0 TDCi 2006-->ex/Renault Grand Espace 2.0T
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1713 Dátum: 2007.09.20 csütörtök, 12:55:03 »

A múlt héten aláírtam egy Fordmenyországos regisztrációs papírt.
Nem tudom, hogy ez csak az X szervízre vonatkozik-e, de volt 3 választási lehetőségem (20% kevezmény különböző szolgáltatásokra), illetve kaptam egy ingyenes átvizsgálást is.

Nagy pirospont az esztergomi szervíznek! eljen

Az én kocsimat nem kell szervízelni, mert tiptop. Nagy pirospont a gazdájának Tongue
Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
zsapeti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 974



E-mail
« Új hozzászólás #1714 Dátum: 2007.09.20 csütörtök, 12:59:30 »

Az én kocsimat nem kell szervízelni, mert tiptop. Nagy pirospont a gazdájának Tongue

Átvizsgálást kaptam, nem nagyszervízt ejnye1!

Egyébként úgy adták vissza az autót, hogy gratula, nagyon szép állapotban van angel!
Naplózva

MKIII. 2.0 TDCi Trend kombi /2002.12./ --> ex/Citroen Evasion 1.9 TD --> ex/Galaxy 2.0 TDCi 2006-->ex/Renault Grand Espace 2.0T
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1715 Dátum: 2007.09.20 csütörtök, 14:04:06 »

Átvizsgálást kaptam, nem nagyszervízt ejnye1!

Egyébként úgy adták vissza az autót, hogy gratula, nagyon szép állapotban van angel!

Hééééééééééééééééééééééé! Ki vagy Te?Huh?Huh?Huh?Huh? ravasz1
Én is itt élek!!!!!!!!!
Én is megkaptam a kedvezményt, bár még csak kitörölni sem tudom vele, mert le van laminálva:))))
A mi kedvezményeink kicsit nagyobbak, és...

Egyébként én már lassan 3 hete várok a menyországos cuccomra...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
zsapeti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 974



E-mail
« Új hozzászólás #1716 Dátum: 2007.09.20 csütörtök, 15:26:42 »

Hééééééééééééééééééééééé! Ki vagy Te?Huh?Huh?Huh?Huh? ravasz1
Én is itt élek!!!!!!!!!
Én is megkaptam a kedvezményt, bár még csak kitörölni sem tudom vele, mert le van laminálva:))))
A mi kedvezményeink kicsit nagyobbak, és...

Egyébként én már lassan 3 hete várok a menyországos cuccomra...

Mé nem lehet még kitörölni se vele? ? ? ?
Nekem eddíg korrektnek tőnik ez a 20%-os dolog?

Apropó milyen "mi kedvezmeny"? ?
Tudom, hogy még kis *öcs vagyok itt a fórumon, de lehet erről esetleg többet tudni?
« Utoljára szerkesztve: 2007.09.20 csütörtök, 15:28:54 írta Joe » Naplózva

MKIII. 2.0 TDCi Trend kombi /2002.12./ --> ex/Citroen Evasion 1.9 TD --> ex/Galaxy 2.0 TDCi 2006-->ex/Renault Grand Espace 2.0T
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1717 Dátum: 2007.09.20 csütörtök, 15:31:26 »

Mé nem lehet még kitörölni se vele? ? ? ?
Nekem eddíg korrektnek tőnik ez a 20%-os dolog?

Apropó milyen "mi kedvezmeny"? ?
Tudom, hogy még kis *öcs vagyok itt a fórumon, de lehet erről esetleg többet tudni?

Mert laminálva van a papír!:)))

Nagyautó! Ott a kedvezmény! És nem mindegy, hogy miből adják a kedvezményt. Egy bizonyos futómű alkatrész itt 20e körül van, míg a nagyautónál 13-ból kapjuk a 25%-ot... Olaj itt 12e HUF nagyautónál 6800/5l... nagyauto.hu / klubkártyára 5-25% kedvezményt kapunk...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1718 Dátum: 2007.09.20 csütörtök, 15:32:06 »


Ja, és nem árulod el, hogy esetleg ismerhetjük egymást?Smiley
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
zsapeti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 974



E-mail
« Új hozzászólás #1719 Dátum: 2007.09.20 csütörtök, 15:34:01 »

Ja, és nem árulod el, hogy esetleg ismerhetjük egymást?Smiley

Szerintem tuti nem ismerjük még !!!!!!! egymást!
De a többit majd priviben!
« Utoljára szerkesztve: 2007.09.20 csütörtök, 15:54:51 írta zsapeti » Naplózva

MKIII. 2.0 TDCi Trend kombi /2002.12./ --> ex/Citroen Evasion 1.9 TD --> ex/Galaxy 2.0 TDCi 2006-->ex/Renault Grand Espace 2.0T
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1720 Dátum: 2007.10.04 csütörtök, 16:02:47 »

Vik,

van itthon egy gyári Mondeo kutyarácsom, be szeretném szerelni. Ugye a kárpitot kivágva találom meg a beakasztót, erre van valami sablontok, hogy hol kell kivágnom?
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1721 Dátum: 2007.10.08 hétfő, 09:30:19 »

Ha mar solymaron jartam garis karosszeria munaka miatt, megkertem oket nezzenek ra a gepre. Tunet: Hideg moci inditasnal felporgott, majd lefulladt. 2000ig rangatott, es alapvetoen nincs meg az ereje.
Nos, a lefulladast az alapjarati szelep okozta. Beraktam egy vadi ujjat es most tokeletes, nem fullad le es rogton beall az alapjarat, nem ingadozik stb. Az erotlenseget allitolag az EGR szelep hiba okozza. Hat remelem ebben sem tevedtek, mint az alapjarati mokaban es akkor vegre tokeletes lesz a verdam Cool

Ki mennyiert tud EGR szelepet ?
Naplózva

blah blah blah
Balu1st
Vendég
« Új hozzászólás #1722 Dátum: 2007.10.08 hétfő, 20:22:00 »

Ha mar solymaron jartam garis karosszeria munaka miatt, megkertem oket nezzenek ra a gepre. Tunet: Hideg moci inditasnal felporgott, majd lefulladt. 2000ig rangatott, es alapvetoen nincs meg az ereje.
Nos, a lefulladast az alapjarati szelep okozta. Beraktam egy vadi ujjat es most tokeletes, nem fullad le es rogton beall az alapjarat, nem ingadozik stb. Az erotlenseget allitolag az EGR szelep hiba okozza. Hat remelem ebben sem tevedtek, mint az alapjarati mokaban es akkor vegre tokeletes lesz a verdam Cool

Ki mennyiert tud EGR szelepet ?

Dugóztasd le a 'csába, oszt' jóvan... a kasznimunka a szokásos?
Naplózva
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #1723 Dátum: 2007.10.09 kedd, 14:44:26 »

akkor vegre tokeletes lesz a verdam Cool

Az ki van zárva, nemá. Akkor mit fogunk olvasgatni a fórumon...  idiota nezze wave
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1724 Dátum: 2007.10.09 kedd, 14:46:26 »

akkor vegre tokeletes lesz a verdam Cool

Az ki van zárva, nemá. Akkor mit fogunk olvasgatni a fórumon...  idiota nezze wave

Ne izgulj! Majd hazavágjuk a tempomatját, hogy "csinázhassa" újra! idiota
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1725 Dátum: 2007.10.09 kedd, 15:30:55 »

Ha mar solymaron jartam garis karosszeria munaka miatt, megkertem oket nezzenek ra a gepre. Tunet: Hideg moci inditasnal felporgott, majd lefulladt. 2000ig rangatott, es alapvetoen nincs meg az ereje.
Nos, a lefulladast az alapjarati szelep okozta. Beraktam egy vadi ujjat es most tokeletes, nem fullad le es rogton beall az alapjarat, nem ingadozik stb. Az erotlenseget allitolag az EGR szelep hiba okozza. Hat remelem ebben sem tevedtek, mint az alapjarati mokaban es akkor vegre tokeletes lesz a verdam Cool

Ki mennyiert tud EGR szelepet ?

Dugóztasd le a 'csába, oszt' jóvan... a kasznimunka a szokásos?

dugoznam, de eza mocsok ECU eszreveszi es bekapcsolja a check engine-t. 8(
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1726 Dátum: 2007.10.09 kedd, 15:31:43 »

akkor vegre tokeletes lesz a verdam Cool

Az ki van zárva, nemá. Akkor mit fogunk olvasgatni a fórumon...  idiota nezze wave

Nyugi mindig lesz valami...Cool Feel the diferenc Cool
Naplózva

blah blah blah
agostonb
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 355


E-mail
« Új hozzászólás #1727 Dátum: 2007.10.09 kedd, 16:14:43 »

Ha mar solymaron jartam garis karosszeria munaka miatt, megkertem oket nezzenek ra a gepre. Tunet: Hideg moci inditasnal felporgott, majd lefulladt. 2000ig rangatott, es alapvetoen nincs meg az ereje.
Nos, a lefulladast az alapjarati szelep okozta. Beraktam egy vadi ujjat es most tokeletes, nem fullad le es rogton beall az alapjarat, nem ingadozik stb. Az erotlenseget allitolag az EGR szelep hiba okozza. Hat remelem ebben sem tevedtek, mint az alapjarati mokaban es akkor vegre tokeletes lesz a verdam Cool

Ki mennyiert tud EGR szelepet ?

Dugóztasd le a 'csába, oszt' jóvan... a kasznimunka a szokásos?

dugoznam, de eza mocsok ECU eszreveszi es bekapcsolja a check engine-t. 8(
Akkor is ha a kipuff oldali lyukat zárod el? Szinte kizártnak tartom. Valszeg te a vákuum cső elzárásra gondolsz. Na azt valszeg nem lehet lezárni lámpa nélkül.
Naplózva

2003/01/28 MkIII 2.0 TDCi Ghia automata+Tempomat+utólagos D2s+minden Silver+bajusz+kormányváltó
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1728 Dátum: 2007.10.10 szerda, 08:46:54 »

Ha mar solymaron jartam garis karosszeria munaka miatt, megkertem oket nezzenek ra a gepre. Tunet: Hideg moci inditasnal felporgott, majd lefulladt. 2000ig rangatott, es alapvetoen nincs meg az ereje.
Nos, a lefulladast az alapjarati szelep okozta. Beraktam egy vadi ujjat es most tokeletes, nem fullad le es rogton beall az alapjarat, nem ingadozik stb. Az erotlenseget allitolag az EGR szelep hiba okozza. Hat remelem ebben sem tevedtek, mint az alapjarati mokaban es akkor vegre tokeletes lesz a verdam Cool

Ki mennyiert tud EGR szelepet ?

Dugóztasd le a 'csába, oszt' jóvan... a kasznimunka a szokásos?

dugoznam, de eza mocsok ECU eszreveszi es bekapcsolja a check engine-t. 8(
Akkor is ha a kipuff oldali lyukat zárod el? Szinte kizártnak tartom. Valszeg te a vákuum cső elzárásra gondolsz. Na azt valszeg nem lehet lezárni lámpa nélkül.

Azert nem lehet ledugozni, mert az ECU figyeli a CO valtozast a lambdaszondan es ha nem erzekel valtozast az EGR vezerlese kozben, akkor dob egy olyan hiba kodot, hogy EGR vagy lambda szonda hiba. Szal ennek a nyominak van egy visszacsatolasa. A hiba kod meg teljesen logikus, mert ha nem erzekel co valtozast, akkor vagy az EGR nem mukodik, vagy a lambda szonda xaraxik. En azta pockot szedtem ki, ami az EGR szelepet mozgatja es par km mulva bejelzett a check engine. Ebbol rogotn vilagossa valik, hogyha a kipuf oldalt ledugozom, akkor az ECU dob egy hibakodot.
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1729 Dátum: 2007.10.10 szerda, 08:48:37 »

akkor vegre tokeletes lesz a verdam Cool

Az ki van zárva, nemá. Akkor mit fogunk olvasgatni a fórumon...  idiota nezze wave

Ne izgulj! Majd hazavágjuk a tempomatját, hogy "csinázhassa" újra! idiota

Nah, tessek, mehetek vissza Solymarra. Belefenyztek a bal hatso ajto kulso feluletebe 8( Most egy kb. tenyernyi helyen total matt az ajto 8(
Naplózva

blah blah blah
Gabo
Vendég
« Új hozzászólás #1730 Dátum: 2007.10.10 szerda, 09:09:16 »

Megvolt a 60.000 -es szerviz. A bel xenonom 2 éve szaraxik. Most oda jutott a dolog, hogy gariban kicserélik az elektronikát. Menet köznben szépen elalszik, aztán kikapcs, bekapcs és megint világít valameddig. Előtte az égőt akarták cserélni, de nem engedtem.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1731 Dátum: 2007.10.10 szerda, 09:31:24 »

Azert nem lehet ledugozni, mert az ECU figyeli a CO valtozast a lambdaszondan es ha nem erzekel valtozast az EGR vezerlese kozben, akkor dob egy olyan hiba kodot, hogy EGR vagy lambda szonda hiba. Szal ennek a nyominak van egy visszacsatolasa. A hiba kod meg teljesen logikus, mert ha nem erzekel co valtozast, akkor vagy az EGR nem mukodik, vagy a lambda szonda xaraxik. En azta pockot szedtem ki, ami az EGR szelepet mozgatja es par km mulva bejelzett a check engine. Ebbol rogotn vilagossa valik, hogyha a kipuf oldalt ledugozom, akkor az ECU dob egy hibakodot.

Hát igen soxor elmondtuk, hogy az EGR-nek MŰKÖDNIE KELL!!! A ledugózás nem = a tönkretételével!!!!!!!!!
Dugózd le!!! Azaz tegyél vmi akadályt a visszavezetés útjába!!!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1732 Dátum: 2007.10.10 szerda, 09:59:32 »

Azert nem lehet ledugozni, mert az ECU figyeli a CO valtozast a lambdaszondan es ha nem erzekel valtozast az EGR vezerlese kozben, akkor dob egy olyan hiba kodot, hogy EGR vagy lambda szonda hiba. Szal ennek a nyominak van egy visszacsatolasa. A hiba kod meg teljesen logikus, mert ha nem erzekel co valtozast, akkor vagy az EGR nem mukodik, vagy a lambda szonda xaraxik. En azta pockot szedtem ki, ami az EGR szelepet mozgatja es par km mulva bejelzett a check engine. Ebbol rogotn vilagossa valik, hogyha a kipuf oldalt ledugozom, akkor az ECU dob egy hibakodot.

Hát igen soxor elmondtuk, hogy az EGR-nek MŰKÖDNIE KELL!!! A ledugózás nem = a tönkretételével!!!!!!!!!
Dugózd le!!! Azaz tegyél vmi akadályt a visszavezetés útjába!!!

Mondom, hogy nem lehet, mert az ECU visszacsatolaskent hasznalja a lambda szondat. Ha ledugozom, azzal megakadalyozom a kipuf gaz visszaaramlasat a lambda meg nem fog merni csokkeno co-t, ergo az ECU dobja a hibat.
Naplózva

blah blah blah
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1733 Dátum: 2007.10.10 szerda, 10:10:39 »

Mondom, hogy nem lehet, mert az ECU visszacsatolaskent hasznalja a lambda szondat. Ha ledugozom, azzal megakadalyozom a kipuf gaz visszaaramlasat a lambda meg nem fog merni csokkeno co-t, ergo az ECU dobja a hibat.

Leírásod alapján Te leálłítottad az EGR-T. A hibakódot nem a lambda adatából adta valószinűleg, hanem abból a tényből, hogy nem műxik az EGR. Ha ledugózod, azaz az EGR továbbra is műxik, csak nem tud visszajuttatni gázt az égéstérbe, akkor nem fog adni akadályozó hibakódot...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1734 Dátum: 2007.10.10 szerda, 10:20:26 »

Mondom, hogy nem lehet, mert az ECU visszacsatolaskent hasznalja a lambda szondat. Ha ledugozom, azzal megakadalyozom a kipuf gaz visszaaramlasat a lambda meg nem fog merni csokkeno co-t, ergo az ECU dobja a hibat.

Leírásod alapján Te leálłítottad az EGR-T. A hibakódot nem a lambda adatából adta valószinűleg, hanem abból a tényből, hogy nem műxik az EGR. Ha ledugózod, azaz az EGR továbbra is műxik, csak nem tud visszajuttatni gázt az égéstérbe, akkor nem fog adni akadályozó hibakódot...

AZ EGR tetejen van egy elektronika, amiben csucsul egy motor, ami egy pockon keresztul lenyomja az EGR mechanikus szelepet. En azta pockot szedtem ki, igy a motor es a mechanikus resz kozott megszunt a kapcsolat. Ergo, ha az elektronika azt mondja, hogy nyomjuk le az EGR szelepet, akkor az logikailag megtortenik, mert a moci elkezd mozogni, de a gyakorlatban nem tortenik meg a szelep nyitas. Ecceru de nacceru kiiktatasa ez az EGR szelepnek, csak eza mocsadek eszrevette a lambda szondan keresztul, hogy tenylegesen nem tortent meg a szelep nyitasa. Ergo nem lehet ledugozni ugy, hogy ne dobjon hibakodot.
Naplózva

blah blah blah
vik
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290


E-mail
« Új hozzászólás #1735 Dátum: 2007.10.29 hétfő, 19:15:20 »

Vik,

van itthon egy gyári Mondeo kutyarácsom, be szeretném szerelni. Ugye a kárpitot kivágva találom meg a beakasztót, erre van valami sablontok, hogy hol kell kivágnom?

Hello!

Bocs de mostanában nem volt időm forumozni.
Fogalmam sincs. A gyári csomagban szokott lenni minden beszerelési utmutato, és ha kell hozzá, a sablon is.

Üdv: Vik
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1736 Dátum: 2007.10.30 kedd, 10:03:59 »

Hello!

Bocs de mostanában nem volt időm forumozni.
Fogalmam sincs. A gyári csomagban szokott lenni minden beszerelési utmutato, és ha kell hozzá, a sablon is.

Üdv: Vik

Köszi, már sikerült bebűvészkedni. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
tomi3118
Vendég
« Új hozzászólás #1737 Dátum: 2007.10.31 szerda, 22:28:49 »

Ma voltam a tatabányai Ford márkaszervizben, a műserfalizzókat akartam megmutattatni magamnak. A szalonban állt benn két MKIV. Mondom a munkafelvevőnek (épp ő volt szabad), hogy 3-as Mondeohoz keresek műszerfal izzót. Erra a hátam mögé mutat a csóka és azt mondja: ez a 3-as Mondeo. Az MKIV-re. Mondom ne máááá, ez a négyes, az előző három teljesen más gépek. Azt mondja NEM! Mondom ne hülyéskedjen, volt MKI, MKII, az MKIII-nak 3 verziója a két fészlifttel. Azt mondja NEM! Isten bizony körülnéztem, hogy hol is vagyok én most? Zöldségboltban? Mert akkor értem, hogy a zöldséges nem ismeri az autókat. Azt hittem rosszul hallok, és még most se értem a egészet. És ezekkel nézettem át egyszer az autómat! Már a fényszóróbeállítást is bánom, amit egyszer velük csináltattam. Az eszem megál!  Monnnnnyanak le! wow1 falbav gun gun
Naplózva
zsoel
Vendég
« Új hozzászólás #1738 Dátum: 2007.10.31 szerda, 23:11:44 »

Ma voltam a tatabányai Ford márkaszervizben, a műserfalizzókat akartam megmutattatni magamnak. A szalonban állt benn két MKIV. Mondom a munkafelvevőnek (épp ő volt szabad), hogy 3-as Mondeohoz keresek műszerfal izzót. Erra a hátam mögé mutat a csóka és azt mondja: ez a 3-as Mondeo. Az MKIV-re. Mondom ne máááá, ez a négyes, az előző három teljesen más gépek. Azt mondja NEM! Mondom ne hülyéskedjen, volt MKI, MKII, az MKIII-nak 3 verziója a két fészlifttel. Azt mondja NEM! Isten bizony körülnéztem, hogy hol is vagyok én most? Zöldségboltban? Mert akkor értem, hogy a zöldséges nem ismeri az autókat. Azt hittem rosszul hallok, és még most se értem a egészet. És ezekkel nézettem át egyszer az autómat! Már a fényszóróbeállítást is bánom, amit egyszer velük csináltattam. Az eszem megál!  Monnnnnyanak le! wow1 falbav gun gun

Szerintem egyszerűen közölni kellett volna vele:

www.mondeo.hu

 nyes
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #1739 Dátum: 2007.10.31 szerda, 23:23:10 »

Ezen nem tudom mit csodálkozol? Miskolcon a 26-oson a diagnoszta gyerek azt nem tudta hogy mi az, hogy MKIII f1 vagy f2.  rinya

Nem tudom de most azt érzem, hogy a márkaszervizeknél terjed egy "hülék vagyunk a mondeohoz" vírus. shakehead
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1740 Dátum: 2007.10.31 szerda, 23:31:18 »

Ma voltam a tatabányai Ford márkaszervizben, a műserfalizzókat akartam megmutattatni magamnak. A szalonban állt benn két MKIV. Mondom a munkafelvevőnek (épp ő volt szabad), hogy 3-as Mondeohoz keresek műszerfal izzót. Erra a hátam mögé mutat a csóka és azt mondja: ez a 3-as Mondeo. Az MKIV-re. Mondom ne máááá, ez a négyes, az előző három teljesen más gépek. Azt mondja NEM! Mondom ne hülyéskedjen, volt MKI, MKII, az MKIII-nak 3 verziója a két fészlifttel. Azt mondja NEM! Isten bizony körülnéztem, hogy hol is vagyok én most? Zöldségboltban? Mert akkor értem, hogy a zöldséges nem ismeri az autókat. Azt hittem rosszul hallok, és még most se értem a egészet. És ezekkel nézettem át egyszer az autómat! Már a fényszóróbeállítást is bánom, amit egyszer velük csináltattam. Az eszem megál!  Monnnnnyanak le! wow1 falbav gun gun

Hivatalosan van MK1, és MK1 facelift, ezt hívjuk mi MK2-nek de igazából ez "csak" MK1 facelift. Tehát:
- MK1
- MK1 facelift (MK2)
- MK2 (MK3)
- MK2 facelift (MK3)
- MK2 facelift 2 (MK3)
- MK3 (MK4)
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1741 Dátum: 2007.11.01 csütörtök, 00:15:10 »

Azért nem MKII az MKII, mert a padlólemeze, meg úgy általában szinte minden ua, mint az MKI, csak a külső héj változott.
A faceliftet a szervizek azért nem veszik komolyan, mert nem csak faceliftkor, hanem többször változtatnak az autón, csak esetleg nem kötik az orrunkra. A facelift egyébként sincs konkrét dátumhoz kötve, mert már előtte rakogatják be az új alkatrészeket, vagyis van affajta pre-facelift.
Szóval a szervízben alvázszám van, abból pontosabban meg lehet tudni mindent.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
tomi3118
Vendég
« Új hozzászólás #1742 Dátum: 2007.11.01 csütörtök, 07:50:06 »

Hivatalosan van MK1, és MK1 facelift, ezt hívjuk mi MK2-nek de igazából ez "csak" MK1 facelift. Tehát:
- MK1
- MK1 facelift (MK2)
- MK2 (MK3)
- MK2 facelift (MK3)
- MK2 facelift 2 (MK3)
- MK3 (MK4)

Na, ezek szerint én vagyok a hülye? Mondjuk az 1-2 közötti váltást fészliftnek nevezni... Hát nem tudom. Ennyi erővel a 3-as is csak fészlift. Na mindegy, akkor én kérek elnézést! Mégse a szervizes nem tudta, hanem én. Affffenemegette. falbav falbav szomoru1
Köszönöm az oktatást, nem esett jól, de tanultam belőle. worship worship
Naplózva
Koniman
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2565



WWW
« Új hozzászólás #1743 Dátum: 2007.11.01 csütörtök, 07:52:04 »

Ma voltam a tatabányai Ford márkaszervizben, a műserfalizzókat akartam megmutattatni magamnak. A szalonban állt benn két MKIV. Mondom a munkafelvevőnek (épp ő volt szabad), hogy 3-as Mondeohoz keresek műszerfal izzót. Erra a hátam mögé mutat a csóka és azt mondja: ez a 3-as Mondeo. Az MKIV-re. Mondom ne máááá, ez a négyes, az előző három teljesen más gépek. Azt mondja NEM! Mondom ne hülyéskedjen, volt MKI, MKII, az MKIII-nak 3 verziója a két fészlifttel. Azt mondja NEM! Isten bizony körülnéztem, hogy hol is vagyok én most? Zöldségboltban? Mert akkor értem, hogy a zöldséges nem ismeri az autókat. Azt hittem rosszul hallok, és még most se értem a egészet. És ezekkel nézettem át egyszer az autómat! Már a fényszóróbeállítást is bánom, amit egyszer velük csináltattam. Az eszem megál!  Monnnnnyanak le! wow1 falbav gun gun

Ez azért szép! wow1
Naplózva

2002 MKIII TDCi kombi Ghia + tempomat (130 Le).
Pirelli P7 Cinturato + Pirelli Snowcontroll 3 Túl a 450.000 Km-en
Konica Minolta új, felújított, bemutatótermi multifunkciós gépek , nyomtatók eladása, bérbeadása, javítása.
tomi3118
Vendég
« Új hozzászólás #1744 Dátum: 2007.11.01 csütörtök, 07:52:11 »


Ja, és még valamit: a Nagyautós fiúk (akik köztudottan értenek hozzá), mindig tudják, miről beszélek. Ámbár alvázszámból dolgoznak, de a hármasmondeót igenis jól értik, úgy, ahogy mi. eplus2 worship
Naplózva
razsa
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 360


« Új hozzászólás #1745 Dátum: 2007.11.01 csütörtök, 09:10:39 »

Azért nem MKII az MKII, mert a padlólemeze, meg úgy általában szinte minden ua, mint az MKI, csak a külső héj változott.
A faceliftet a szervizek azért nem veszik komolyan, mert nem csak faceliftkor, hanem többször változtatnak az autón, csak esetleg nem kötik az orrunkra. A facelift egyébként sincs konkrét dátumhoz kötve, mert már előtte rakogatják be az új alkatrészeket, vagyis van affajta pre-facelift.
Szóval a szervízben alvázszám van, abból pontosabban meg lehet tudni mindent.

Azért ez így nem teljesen igaz..változtattak a motoron, futóművön, minden biztonsági/ elektronikai rendszer modernebb lett(légzsákok,abs,asr, computer stb),szóval nem csak egy új lámpa+lökösről van szó..
Naplózva

MK3 Ghia 2.0 145LE Benzin 2002/10 - 5 ajtós
zsoel
Vendég
« Új hozzászólás #1746 Dátum: 2007.11.01 csütörtök, 09:41:39 »

Elméletileg mindenkinek igaza van, de pld Szolnokon is tudják, hogy miről beszélek.
Az én autómat 3-as mondeonak hivják, a szalonban lévő új kocsit 4-es mondeoként értékesítik.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1747 Dátum: 2007.11.01 csütörtök, 10:43:39 »

Ja, és még valamit: a Nagyautós fiúk (akik köztudottan értenek hozzá), mindig tudják, miről beszélek. Ámbár alvázszámból dolgoznak, de a hármasmondeót igenis jól értik, úgy, ahogy mi. eplus2 worship

A népnyelv így hívja, ahogy mi is, és szinte mindenki, a Ford hivatalos álláspontja nem ez.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1748 Dátum: 2007.11.01 csütörtök, 10:49:01 »

Azért nem MKII az MKII, mert a padlólemeze, meg úgy általában szinte minden ua, mint az MKI, csak a külső héj változott.
A faceliftet a szervizek azért nem veszik komolyan, mert nem csak faceliftkor, hanem többször változtatnak az autón, csak esetleg nem kötik az orrunkra. A facelift egyébként sincs konkrét dátumhoz kötve, mert már előtte rakogatják be az új alkatrészeket, vagyis van affajta pre-facelift.
Szóval a szervízben alvázszám van, abból pontosabban meg lehet tudni mindent.

Azért ez így nem teljesen igaz..változtattak a motoron, futóművön, minden biztonsági/ elektronikai rendszer modernebb lett(légzsákok,abs,asr, computer stb),szóval nem csak egy új lámpa+lökösről van szó..
Igen, de a kasztni az úgymond ugyanaz. Tehát maga az alap. A futóművön, motoron máskor is szoktak változtatni. Pl a 2.2 tdci nem faceliftkor jött. És így tovább. Ott csak annyi történt, a kasztnit kívülről átszabták, egy-két cucc beléje, és usgyi.
Pl a fiestát már régóta reszelgették így, hogy maga a kasztni ugyanaz. Kb 81-99-ig.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4941



E-mail
« Új hozzászólás #1749 Dátum: 2007.11.01 csütörtök, 12:01:04 »

Hivatalosan van MK1, és MK1 facelift, ezt hívjuk mi MK2-nek de igazából ez "csak" MK1 facelift. Tehát:
- MK1
- MK1 facelift (MK2)
- MK2 (MK3)
- MK2 facelift (MK3)
- MK2 facelift 2 (MK3)
- MK3 (MK4)

Ez nekem is új volt, köszi! Megnéztem az autoindexen is, és tényleg.
Tehát hívhatjuk 3-as Mondeonak, de MKIII-nak nem.
Gyorsan javítottam is az aláírásomat.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Oldalak: 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 ... 47   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.114 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.