Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.03 péntek, 00:11:04 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: [1]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Eladó Mondeo TDDi kombi (116 le) 650.000.-ft.  (Megtekintve 2326 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
joeboy
Vendég
« Dátum: 2015.05.12 kedd, 10:41:59 »

Céges autó érkezése miatt fájó szívvel eladóvá vált szerettet autóm.
Itt vettem egy kedves fórumtárstól 2012-ben. Azóta napi használatban van és tökéletesen teljesít. (60km/nap)
Minden időben elsőre indul. Soha nem hagyott ott sehol.  Turbo tökéletes, jól húz.
A kopó alkatrészeken felül soha semmi baja nem volt. Voltak bizonytalanságok, kisebb hibák, de ezt a Ti segítségetekkel megoldottuk.
Amit érdemes róla tudni, hogy 220 ezer km.-nél teljes kuplungcsere volt Ford szerviz által. Most 237 ezer van benne.
A szervizben határozottan kijelentették, hogy ez az első kuplung csere az autón. Hogy ezt tényleg meg lehet-e állapítani, azt nem tudom. Ebből adódóan a km elvileg valós lehet, de ezt konkrétan bizonyítani nem tudom.Szervizkönyve nincs meg.
Sok mindent kicseréltem rajta, többek között a komplett hátsó féket, a 2004 utánira.
Így a kézifék is tökéletesen működik és nem fog be. Februárban főtengely ékszíjtárcsa és feszítő csere volt illetve első kerékcsapágyak.
Előtte nem sokkal mind két termosztát és a hűtővíz is ki lett cserélve.
Április végén kapott egy új közép kipufogó rendszert és a billenésgátló is ki lett cserélve illetve szilentet süttettem bele. Akksi kb fél éves.
Az autóban a szálvédő fűtésen kívül minden elektromos ketyere tökéletesen működik. Motorikusan tökéletes. Nem füstöl, nem rángat, nem világít a műszerfalon semmi aminek nem kell. Belseje tiszta, füstmentes, nem lelakott. Két hete volt olajcsere. Gyári Ford 5w-30.

Pár dolog ami hiba:

A porlasztó szimeringek a szelepfedélnél szivárognak. Nem vészes, de idővel cserélni kell. A bal első ajtó alja kezd kicsit rozsdásodni. Kívülről nem látszik és nincs szétrohadva. A jobb hátsó lápa közepe betört, de működik. (így várt rám az autó a tesco parkolóban). Ugyan így jártam az első  lökhárító  bal oldalával. Ott van egy 2-3 cm-es repedés.
A két első toronycsapágy és talpas gömbfej lassan (nem lóg az egész csak már néha hallani a kezdeti kopogást) csereérett, de ezeket már megvettem és adom az autóhoz. A csomagtartó ajtó valamiért most csak távirányítóról nyitható.

Nagyjából ennyi. Ha még eszembe jut valami akkor írok, vagy kérdezzetek. Az autó tetőtől talpig bármilyen szervizben átvizsgálható.

Nagyon örülnék, hogy ha itt kelne el és valaki tovább vigyázna rá. Egyenlőre csak itt hirdetem.

Ár: 650.000.-ft









 
« Utoljára szerkesztve: 2015.05.28 csütörtök, 09:27:04 írta joeboy » Naplózva
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #1 Dátum: 2015.05.12 kedd, 10:47:03 »

Árat nem írtál. Cimborámat érdekelné.
« Utoljára szerkesztve: 2015.05.12 kedd, 10:52:12 írta titta » Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
joeboy
Vendég
« Új hozzászólás #2 Dátum: 2015.05.12 kedd, 10:55:55 »

Árat nem írtál. Cimborámat érdekelné.

Köszi, elfelejtettem! worship
Oda írtam.
Naplózva
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #3 Dátum: 2015.05.12 kedd, 11:14:37 »

Köszi, elfelejtettem! worship
Oda írtam.

Nincs mit. Írtam pü.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
Oldalak: [1]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.072 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.