Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.03 péntek, 08:06:34 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: [1]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 1.8 TD módosított turbó  (Megtekintve 6267 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
krisz32
Vendég
« Dátum: 2013.08.08 csütörtök, 13:19:10 »

Eladó a címben szereplő turbófeltöltő.MK1-re való,de MK2-re is felszerelhető,ha a kipufogó első tagja ki van cserélve MK1-re
Ami módosítva lett:
-nagyobb és több lapátos kompresszorkerék
-a turbinaoldalon a szűkítések ki lettek marva,ezáltal nagyobb a keresztmetszet,felső tartományban sem fojtja le a motort
-rövidítve lett a drukklabda menetes szára,most 1,3 barnál nyit a vastegate szelep
-a kipufogócsonkról el lett távolítva az EGR szelep
30.000 Ft,felfelé lehet alkudni. vigyor3
Naplózva
gsziki
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 440



E-mail
« Új hozzászólás #1 Dátum: 2013.08.22 csütörtök, 15:23:33 »

Eladó a címben szereplő turbófeltöltő.MK1-re való,de MK2-re is felszerelhető,ha a kipufogó első tagja ki van cserélve MK1-re
Ami módosítva lett:
-nagyobb és több lapátos kompresszorkerék
-a turbinaoldalon a szűkítések ki lettek marva,ezáltal nagyobb a keresztmetszet,felső tartományban sem fojtja le a motort
-rövidítve lett a drukklabda menetes szára,most 1,3 barnál nyit a vastegate szelep
-a kipufogócsonkról el lett távolítva az EGR szelep
30.000 Ft,felfelé lehet alkudni. vigyor3

Szia!
Az olajcsöveket hogy lehet megoldani,ha rá akarom tenni MKII-re?
Vagy minden passzol és csak a kipufogó leömlőt kell MKI-re cserélni és ennyi?
Nekem most Bosch adagolóm van és a gyári turbóm.Ha ezt rámókolnám mennyiben fog változni a fogyasztásom?
Üdv:Gábor
Naplózva

2002 2L Tdci 131Ló ZetecS,Full bőr,automata,navi,gyári multimédia beépített VHS lejátszóval,gyári hifi,stb.
krisz32
Vendég
« Új hozzászólás #2 Dátum: 2013.08.22 csütörtök, 17:32:29 »

Szia!
Az olajcsöveket hogy lehet megoldani,ha rá akarom tenni MKII-re?
Vagy minden passzol és csak a kipufogó leömlőt kell MKI-re cserélni és ennyi?
Nekem most Bosch adagolóm van és a gyári turbóm.Ha ezt rámókolnám mennyiben fog változni a fogyasztásom?
Üdv:Gábor
Szia!
Az olajcsövet én úgy oldottam meg,hogy az olajszivattyútól a turbóig gumicső ment fel két szemescsavarral a végén.A fogyasztásom nem változott jelentősen,ugyanúgy 7 liter körül evett Bosch adagolóval.
Naplózva
gsziki
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 440



E-mail
« Új hozzászólás #3 Dátum: 2013.08.22 csütörtök, 20:58:09 »

Szia!
Az olajcsövet én úgy oldottam meg,hogy az olajszivattyútól a turbóig gumicső ment fel két szemescsavarral a végén.A fogyasztásom nem változott jelentősen,ugyanúgy 7 liter körül evett Bosch adagolóval.
Még egy kérdés!
Ha ezt beépíteném az MKII-be akkor mennyivel lesz érezhetőbb a különbség egy sima MKII turbóhoz képest.
Igazából csak paraszti ésszel végiggondolva az MKI turbója korszerűsítve "módosítva" lett ellenben az MKII-n már elvileg korszerűbb turbó van.
Szóval az a kétségem,hogy nem sokat változna az autó teljesítménye,vagy szólj,ha teljesen hülyeséget írok! Huh?
Naplózva

2002 2L Tdci 131Ló ZetecS,Full bőr,automata,navi,gyári multimédia beépített VHS lejátszóval,gyári hifi,stb.
krisz32
Vendég
« Új hozzászólás #4 Dátum: 2013.08.26 hétfő, 17:15:42 »

Még egy kérdés!
Ha ezt beépíteném az MKII-be akkor mennyivel lesz érezhetőbb a különbség egy sima MKII turbóhoz képest.
Igazából csak paraszti ésszel végiggondolva az MKI turbója korszerűsítve "módosítva" lett ellenben az MKII-n már elvileg korszerűbb turbó van.
Szóval az a kétségem,hogy nem sokat változna az autó teljesítménye,vagy szólj,ha teljesen hülyeséget írok! Huh?

Az MK2 turbó nem korszerűbb,mint az MK1-é,hanem kisebb,ezáltal hamarabb betölt,cserébe viszont magasabb fordulatszámtartományban fojtja a motort a szűkebb keresztmetszet miatt.Ez érezhetően megtolja a gépet,ha van egy faxa adagolód.
Naplózva
gsziki
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 440



E-mail
« Új hozzászólás #5 Dátum: 2013.08.27 kedd, 12:28:39 »

Az MK2 turbó nem korszerűbb,mint az MK1-é,hanem kisebb,ezáltal hamarabb betölt,cserébe viszont magasabb fordulatszámtartományban fojtja a motort a szűkebb keresztmetszet miatt.Ez érezhetően megtolja a gépet,ha van egy faxa adagolód.
Most már értem! worship
Szóval,ha megalkuszunk a turbódra akkor még kell szereznem egy MKI-es leömlőt és a bemenő olajcsőhöz kell keresztmetszet átalakítót esztergáltatnom.
Jól látom a helyzetet?
Naplózva

2002 2L Tdci 131Ló ZetecS,Full bőr,automata,navi,gyári multimédia beépített VHS lejátszóval,gyári hifi,stb.
krisz32
Vendég
« Új hozzászólás #6 Dátum: 2013.08.27 kedd, 16:19:25 »

Most már értem! worship
Szóval,ha megalkuszunk a turbódra akkor még kell szereznem egy MKI-es leömlőt és a bemenő olajcsőhöz kell keresztmetszet átalakítót esztergáltatnom.
Jól látom a helyzetet?
Szerintem elég,ha egy üzemanyagtömlő két végére megfelelő méretű szemes csavart teszel és befogatod az áteresztőcsavarokkal.Nekem így van megoldva most is.MK1 leömlő az kell mindenképp.Ha pedig segítség kell szerelésügyileg,csak szólj.
Naplózva
gsziki
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 440



E-mail
« Új hozzászólás #7 Dátum: 2013.08.27 kedd, 19:23:32 »

Szerintem elég,ha egy üzemanyagtömlő két végére megfelelő méretű szemes csavart teszel és befogatod az áteresztőcsavarokkal.Nekem így van megoldva most is.MK1 leömlő az kell mindenképp.Ha pedig segítség kell szerelésügyileg,csak szólj.
Rendben.
Picit rágódok még rajta és átgondolom a pénzügyi dolgaimat és jelentkezek!
Naplózva

2002 2L Tdci 131Ló ZetecS,Full bőr,automata,navi,gyári multimédia beépített VHS lejátszóval,gyári hifi,stb.
krisz32
Vendég
« Új hozzászólás #8 Dátum: 2013.08.28 szerda, 13:55:31 »

Rendben.
Picit rágódok még rajta és átgondolom a pénzügyi dolgaimat és jelentkezek!
Okay. Wink
Naplózva
gsziki
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 440



E-mail
« Új hozzászólás #9 Dátum: 2013.08.28 szerda, 20:43:49 »

Okay. Wink
A beszerelése mennyi idő amúgy?
Naplózva

2002 2L Tdci 131Ló ZetecS,Full bőr,automata,navi,gyári multimédia beépített VHS lejátszóval,gyári hifi,stb.
krisz32
Vendég
« Új hozzászólás #10 Dátum: 2013.08.29 csütörtök, 21:22:35 »

A beszerelése mennyi idő amúgy?
kb.2 óra
Naplózva
gsziki
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 440



E-mail
« Új hozzászólás #11 Dátum: 2013.09.10 kedd, 16:08:38 »

kb.2 óra
Sajnos le kell mondanom a turbó átépítést ,mert a rend őrei gyönyörően elvették az árát tőlem gyorshajtásért.
Mondjuk nem a 90lovas csigával mentem gyorsan.
Azért nem mondtam le róla teljesen!
Ha összejönne a lóvé rá akkor úgyis kereslek,h megvan-e még.Remélem addig nem kell senkinek.  Wink
Naplózva

2002 2L Tdci 131Ló ZetecS,Full bőr,automata,navi,gyári multimédia beépített VHS lejátszóval,gyári hifi,stb.
krisz32
Vendég
« Új hozzászólás #12 Dátum: 2013.09.10 kedd, 18:16:14 »

Sajnos le kell mondanom a turbó átépítést ,mert a rend őrei gyönyörően elvették az árát tőlem gyorshajtásért.
Mondjuk nem a 90lovas csigával mentem gyorsan.
Azért nem mondtam le róla teljesen!
Ha összejönne a lóvé rá akkor úgyis kereslek,h megvan-e még.Remélem addig nem kell senkinek.  Wink
Ha komolyan gondolod,hogy kell,akkor elteszem neked. Wink
Naplózva
gsziki
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 440



E-mail
« Új hozzászólás #13 Dátum: 2013.09.11 szerda, 10:54:02 »

Ha komolyan gondolod,hogy kell,akkor elteszem neked. Wink
Érdekelni érdekel persze,de azt sem akarom,hogy te lemaradj egy vevőről.
Szóval áruld nyugodtan,ha lesz lóvém úgyis keresni foglak.
Esetleg csere nem érdekel? A vaterán Asztor9 néven vannak termékeim.
Azért köszi!
Naplózva

2002 2L Tdci 131Ló ZetecS,Full bőr,automata,navi,gyári multimédia beépített VHS lejátszóval,gyári hifi,stb.
D3n!-L
Vendég
« Új hozzászólás #14 Dátum: 2014.04.02 szerda, 22:40:53 »

Helló! Meg van még? Ha igen akkor kell! Smiley
Naplózva
WildDaemon
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 143


E-mail
« Új hozzászólás #15 Dátum: 2014.04.03 csütörtök, 07:53:04 »

Helló! Meg van még? Ha igen akkor kell! Smiley

Szia!

Már az én dieselem tolja elég rendesen ez a turbó! Smiley

Üdv!
Naplózva

MKIII 2.0 TDCi Ghia kombi 2006/10/30 (Machine Silver) Euro IV.
'96 MK2 1.8TD Turnier Ghia (benzinkék)
Oldalak: [1]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.051 másodperc alatt készült el 26 lekéréssel.