Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 20:36:48 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 43 44 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 56 57 ... 95   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Testvérmodellek - Galaxy/S-Max  (Megtekintve 1374805 alkalommal)
0 Felhasználó és 6 vendég van a témában
sbalazs1
Vendég
« Új hozzászólás #2450 Dátum: 2015.06.19 péntek, 15:09:03 »

2010-ben történt.

azt sejtettem Smiley
akkor vezették be a nappali menetfényt.
de korábban nem volt akkor semmi.
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2451 Dátum: 2015.06.19 péntek, 23:25:24 »

azt sejtettem Smiley
akkor vezették be a nappali menetfényt.
de korábban nem volt akkor semmi.
Én úgy tudom, hogy 2010-ben 2x volt update... elsőben a műszerfal tetején a kialakítás lett "összesimítva" és a cd fejegység (téglalapról oválisra) változott...
2010.03tól 2011.09ig gyártották... én úgy tudom...
« Utoljára szerkesztve: 2015.06.20 szombat, 22:28:35 írta Benedek » Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #2452 Dátum: 2015.06.20 szombat, 08:34:16 »

Sziasztok,

tényleg volt vmi facelift a 2007-es SMAX-ban?

én akárhogy nézem nem látok semmit.

ezeket nem  kb. 2006-tol gyártották?miért csináltak volna 1 évre máris facelift-et?


Köszi a válaszokat előre is.




Nem faceliftnek hívnám, de volt egy átgyúrás
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
sbalazs1
Vendég
« Új hozzászólás #2453 Dátum: 2015.06.22 hétfő, 10:18:30 »

köszi a facelift kapcsán a válaszokat.


ilyesmi kocsiba beleugrani az őrültség? nem tudom mennyire vigyáztak az autómatára.
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/s-max/ford_s-max_2.3_titanium_automata_magyar.sz.konyv.pan.teto-9097119
dízelt nem akarok megint mert 95%-ban városban használom de félek az automatától is.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #2454 Dátum: 2015.06.22 hétfő, 10:19:28 »

köszi a facelift kapcsán a válaszokat.


ilyesmi kocsiba beleugrani az őrültség? nem tudom mennyire vigyáztak az autómatára.
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/s-max/ford_s-max_2.3_titanium_automata_magyar.sz.konyv.pan.teto-9097119
dízelt nem akarok megint mert 95%-ban városban használom de félek az automatától is.
12l/100km. minimum a városban.és nelegyen igazam.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
sbalazs1
Vendég
« Új hozzászólás #2455 Dátum: 2015.06.22 hétfő, 10:23:07 »

12l/100km. minimum a városban.és nelegyen igazam.

ilyen nagy számokat fogyasztás kapcsán nem is tudok értelmezni Smiley
rendszerhiba, rendszerhiba Smiley)
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2456 Dátum: 2015.06.22 hétfő, 19:55:32 »

ilyen nagy számokat fogyasztás kapcsán nem is tudok értelmezni Smiley
rendszerhiba, rendszerhiba Smiley)

Dilemmádat tökéletesen megértem szomoru1 ezzel én is így vagyok...
Eddig mindíg is benzines járgányom volt... és most beleültem egy 2,0L dízelbe... városban szívok is vele,  exploserderage ha (1,5)2-2,5 hónapokként nem szabadulok ki vele az autópályára kifüstölni, colerique pláne télen megy az aggódás részemről...
De az tény, hogy a fogyasztás és nyomaték lenyűgöző a dízeleknél... eljen
Amit néztél felszereltség, ( 7 ülés, panoráma tető, tempómat stb ) az magért beszél... belőlem meg az irigység.. vigyor3
De emiatt használunk egy kis benzinest meg robogót a városban... Wink a aszfalt szaggatót pedig a családi utazós megmozdulásokra...
A tizen x fogyasztás akár 13/14(15)L is lehet, az valós mert ezek városban tényleg vedelik az üzemanyagot....
Innentől pedig izlések és pofonok (illetve lehetőségek) kérdése, hogy melyik számodra az elfogadható..
Szendert x liter (kevés) fogyasztás vagy akár 2x annyi de fix városi (megbízhatóbb) használat
Innentől gumicsont... wave
A leírtakban szereplő 9L pedig tempómattal lejtőn lefelé 1 fővel, hátszéllel... nyes
« Utoljára szerkesztve: 2015.06.24 szerda, 22:21:29 írta Benedek » Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
sbalazs1
Vendég
« Új hozzászólás #2457 Dátum: 2015.06.26 péntek, 12:31:10 »

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/s-max/ford_s-max_2.0_tdci_trend-8228112

tippek, vélemények?
etis nem mutat semmi extrát
kettős, meg kuplung szett csere volt (betegen hozták be)

nekem 122 000 km van a 2007-es kocsimban
nekem 122 000 km-nél ment tönkre a kettős+kuplung,
ebben meg már akkor új van, számlát várom mailben meg bevinném szervízbe is persze de ezt motor megbontás nélkül nem naon lehet leellenőrizni tutira. mondjuk ha a közeljövőben megszarik, akkor visszavihetem hozzá.
első lökhárító volt fényezve (ismerve az olasz parkolást ez nem nagy csoda)
flame on Smiley
« Utoljára szerkesztve: 2015.06.26 péntek, 12:32:50 írta sbalazs1 » Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #2458 Dátum: 2015.06.26 péntek, 12:59:10 »

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/s-max/ford_s-max_2.0_tdci_trend-8228112

tippek, vélemények?
etis nem mutat semmi extrát
kettős, meg kuplung szett csere volt (betegen hozták be)

nekem 122 000 km van a 2007-es kocsimban
nekem 122 000 km-nél ment tönkre a kettős+kuplung,
ebben meg már akkor új van, számlát várom mailben meg bevinném szervízbe is persze de ezt motor megbontás nélkül nem naon lehet leellenőrizni tutira. mondjuk ha a közeljövőben megszarik, akkor visszavihetem hozzá.
első lökhárító volt fényezve (ismerve az olasz parkolást ez nem nagy csoda)
flame on Smiley
dehogynem mutat extrát.nincs benne részecskeszűrő.
a km-t meg hisziapiszi.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2459 Dátum: 2015.06.26 péntek, 13:50:47 »

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/s-max/ford_s-max_2.0_tdci_trend-8228112

tippek, vélemények?
etis nem mutat semmi extrát
kettős, meg kuplung szett csere volt (betegen hozták be)

nekem 122 000 km van a 2007-es kocsimban
nekem 122 000 km-nél ment tönkre a kettős+kuplung,
ebben meg már akkor új van, számlát várom mailben meg bevinném szervízbe is persze de ezt motor megbontás nélkül nem naon lehet leellenőrizni tutira. mondjuk ha a közeljövőben megszarik, akkor visszavihetem hozzá.
első lökhárító volt fényezve (ismerve az olasz parkolást ez nem nagy csoda)
flame on Smiley
Csak telon néztem,  de kormány gatyanak tűnik. Legalabb lecsereltek volna. Ennyi km nel nem értem miért van kettős és kuplung cserélve. A km-t nem hiszem el.  Holland vagy Belga kocsikban szokott ez a tálca lenni, nem arról híresek h alig mennek. Lokos alja elől hátul színre fújt ami  gyárilag nem szokott az lenni. De jól néz ki vele!  

De persze lehet jó a kocsi!  Mondjuk ha betettek az első pár db közé akkor el is árulták magukat. Hányadik a találati listában? Nem néztem
« Utoljára szerkesztve: 2015.06.26 péntek, 13:55:51 írta Dentcraft » Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
sbalazs1
Vendég
« Új hozzászólás #2460 Dátum: 2015.06.26 péntek, 14:38:38 »

Csak telon néztem,  de kormány gatyanak tűnik. Legalabb lecsereltek volna. Ennyi km nel nem értem miért van kettős és kuplung cserélve. A km-t nem hiszem el.  Holland vagy Belga kocsikban szokott ez a tálca lenni, nem arról híresek h alig mennek. Lokos alja elől hátul színre fújt ami  gyárilag nem szokott az lenni. De jól néz ki vele!  

De persze lehet jó a kocsi!  Mondjuk ha betettek az első pár db közé akkor el is árulták magukat. Hányadik a találati listában? Nem néztem

kb 4-5. a listában, ár szerint nézve.

jó,hogy említetted a lökös alját, ez nekem fel se tűnt.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/s-max/ford_s-max_2.0_tdci_titanium_dpf_sony.d.kilma.18alu-9084261
ez egy másik, ahol le van fújva a lökös alja, elől hátul.
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2461 Dátum: 2015.06.26 péntek, 14:55:05 »

kb 4-5. a listában, ár szerint nézve.

jó,hogy említetted a lökös alját, ez nekem fel se tűnt.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/s-max/ford_s-max_2.0_tdci_titanium_dpf_sony.d.kilma.18alu-9084261
ez egy másik, ahol le van fújva a lökös alja, elől hátul.

A lokos alja nem is érdekes  mert az jó szerintem.   Az utolsó dátumot es km ert derítsd ki amikor látták  garis javitasnal. Abból tudsz kiindulni.    Ezek ott szoktak elbukni, h mondjuk látták  96.000 nel, csak évekkel ezelőtt...
De ami benne van az első  párban  attól nem is kell elvarni h tuti kmes legyen. Nem véletlen olcsó.  Keress úgy mint eddig,  csak pipald be, h újonnan magyar, és km 200 ig.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
sbalazs1
Vendég
« Új hozzászólás #2462 Dátum: 2015.06.26 péntek, 15:20:24 »

A lokos alja nem is érdekes  mert az jó szerintem.   Az utolsó dátumot es km ert derítsd ki amikor látták  garis javitasnal. Abból tudsz kiindulni.    Ezek ott szoktak elbukni, h mondjuk látták  96.000 nel, csak évekkel ezelőtt...
De ami benne van az első  párban  attól nem is kell elvarni h tuti kmes legyen. Nem véletlen olcsó.  Keress úgy mint eddig,  csak pipald be, h újonnan magyar, és km 200 ig.


köszi a tippet,
sajna már próbáltam de nem jártam sikerrel.
beszéltem a kecskeméti ford hovánnyal, az etisben nem látnak garis bejegyzést és/v. futott km-t.
a muksó azt mondta az olasz kocsikkal alsóhangon 40 e km / év lehet számolni.
ez 9 éves kocsinál ez phííííí de sok...
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2463 Dátum: 2015.06.26 péntek, 20:16:59 »

köszi a tippet,
sajna már próbáltam de nem jártam sikerrel.
beszéltem a kecskeméti ford hovánnyal, az etisben nem látnak garis bejegyzést és/v. futott km-t.
a muksó azt mondta az olasz kocsikkal alsóhangon 40 e km / év lehet számolni.
ez 9 éves kocsinál ez phííííí de sok...
Azért ezt így nem lehet kijelenteni. Nem 10 ezret mennek külföldön évente az biztos. Az olaszokat általában sose látták. Azért mert arra is lusták h bevigyek  a rendszerbe.Ettol még szervizelik.

Az én kocsim is olaszbol jött  3.5 évesen volt benne 77e. És tutira annyi. Oda is van a dpf mert sokat ment varosban...De a kis km es  az mindig drága mind1 honnan jön . Ja, és ezt sem látták  sosem.

A márkaszervizben mindig ocsaroljak a használt kintről hozott kocsit. Ha beviszel 1 tutit azt is lehuzzak, és sok százezres költséget  nyognek be az olyanra  h fekcsere  olajcsere hasonlók. Mert idióták.

Ha nincs tuti forrásod  akkor olyannal menj el venni aki látott már kocsikat, és képben van. Lehet jókat találni  de nem a legolcsobb  között kell keresni.
« Utoljára szerkesztve: 2015.06.26 péntek, 20:22:44 írta Dentcraft » Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
sbalazs1
Vendég
« Új hozzászólás #2464 Dátum: 2015.06.27 szombat, 00:02:03 »

Azért ezt így nem lehet kijelenteni. Nem 10 ezret mennek külföldön évente az biztos. Az olaszokat általában sose látták. Azért mert arra is lusták h bevigyek  a rendszerbe.Ettol még szervizelik.

Az én kocsim is olaszbol jött  3.5 évesen volt benne 77e. És tutira annyi. Oda is van a dpf mert sokat ment varosban...De a kis km es  az mindig drága mind1 honnan jön . Ja, és ezt sem látták  sosem.

A márkaszervizben mindig ocsaroljak a használt kintről hozott kocsit. Ha beviszel 1 tutit azt is lehuzzak, és sok százezres költséget  nyognek be az olyanra  h fekcsere  olajcsere hasonlók. Mert idióták.

Ha nincs tuti forrásod  akkor olyannal menj el venni aki látott már kocsikat, és képben van. Lehet jókat találni  de nem a legolcsobb  között kell keresni.





Tudod az enyem 8 eves es 122 van benne tutira (magyar, mindene megvan stb).
De en kb csak 15 e kmt megyek evente,ami qrwa keves.es ez ritkasag.
Ehhez kepest a. Hahun minden 2. kocsira keves km futast mondanak legalabbis a kocsik eletkora / futott km szamok.
Legfurcsabb az,hogy ha tudnam a valos futast de fele annyit mutatna az ora  az nekem oke lehetne,mert tudnam mire szamitwsak de nem mind1,hogy egy dizel eseten 200 000 v.400000 km.

Na ez egy oszinte magyar autonak tunik es benzines ;-)
Nekem ez jobb lenne a varosi hasz.miatt.
 http://m.hasznaltauto.hu/auto/ford/s-max/ford_s-max_2.0_titanium-9097914
Naplózva
öcsi87
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22


« Új hozzászólás #2465 Dátum: 2015.06.27 szombat, 02:11:49 »

 integet2
Én Mondeo tulajdonos jelölt vagyok viszont elkezdtem nézegetni a smaxokat és azt kell mondjam hogy gyönyörűek!!!! wow1
Lenne egy nagy kérdésem 2,0tdci (140Le/163Le) 2011 utáni mondeohoz képest ugyan ezzel a motorokkal egy smax nagyobb fenntartási költségekkel jár és itt gondolok a szerviz és alkatrész díjakra és persze a fogyasztásra?Huh??
Én úgy néztem de javítson ki valaki ha nem így van, hogy az S-maxnak mondeo az alapja a motor is talán ugyan az a súly is kb annyi tehát ha smaxba száll az ember akkor az költségesebb mint egy mondeo??? és nem a megvételi árára gondolok.   
Valaki mondeot cserélt már le s maxra??
 integet2
Naplózva
Contilaci
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24



« Új hozzászólás #2466 Dátum: 2015.06.27 szombat, 05:11:15 »

integet2
Én Mondeo tulajdonos jelölt vagyok viszont elkezdtem nézegetni a smaxokat és azt kell mondjam hogy gyönyörűek!!!! wow1
Lenne egy nagy kérdésem 2,0tdci (140Le/163Le) 2011 utáni mondeohoz képest ugyan ezzel a motorokkal egy smax nagyobb fenntartási költségekkel jár és itt gondolok a szerviz és alkatrész díjakra és persze a fogyasztásra?Huh??
Én úgy néztem de javítson ki valaki ha nem így van, hogy az S-maxnak mondeo az alapja a motor is talán ugyan az a súly is kb annyi tehát ha smaxba száll az ember akkor az költségesebb mint egy mondeo??? és nem a megvételi árára gondolok.    
Valaki mondeot cserélt már le s maxra??
 integet2
Szia

Én egy Mondeo-t cseréltem le rá, igaz, az enyém 2001-es, MK3-as volt. A kérdésedre válaszolva pedig, azért az S-max kicsit nehezebb, rosszabb a légellenállása, ezért a fogyasztás is kb. 1-1.5 literrel magasabb.
Teljesen más vezetni is, mivel sokkal magasabban ülsz és a súlypontja is kicsit magasabban van. A futóműve a tökéleteshez közelít, mint a Mondeóé Smiley
Az alkatrészek árai nagyjából meeggyeznek a Mondival, de vannak extrém magas példák is. (gyári nappali menetfény utólagos beszerelése, navigáció frissítés, pl.) 2011 utáni 140/163 LE Peugeot HDI motorral szerelt, teljesen megbízható motor. ( a 140-est kis anyagi ráfordítással 163-ig lehet feltornázni Smiley chip tuning nélkül Smiley Én nagyon szeretem, nagyon jó autó. Jó tanácsként csak annyit, hogy olyant keress, amelyikben minden extra benne van, amit szeretnél. Nem feltétlenül a Titanium a legjobban felszerelt, valamikor a Trend több extrát tartalmaz! Ezen az oldalon is találsz jó dolgokat:
http://www.classicford.hu/portal/oldschoolforum/viewtopic.php?f=20&t=1317
Jó keresgélést, további szép napot!
« Utoljára szerkesztve: 2015.06.27 szombat, 05:14:50 írta Contilaci » Naplózva

2011 S-Max Trend 140LE, nagy navi, ülésfűtés, szélvédőfűtés meg minden ami kellhet... és persze 18" mindenhez Smiley
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #2467 Dátum: 2015.06.27 szombat, 11:03:28 »

integet2
Én Mondeo tulajdonos jelölt vagyok viszont elkezdtem nézegetni a smaxokat és azt kell mondjam hogy gyönyörűek!!!! wow1
Lenne egy nagy kérdésem 2,0tdci (140Le/163Le) 2011 utáni mondeohoz képest ugyan ezzel a motorokkal egy smax nagyobb fenntartási költségekkel jár és itt gondolok a szerviz és alkatrész díjakra és persze a fogyasztásra?Huh??
Én úgy néztem de javítson ki valaki ha nem így van, hogy az S-maxnak mondeo az alapja a motor is talán ugyan az a súly is kb annyi tehát ha smaxba száll az ember akkor az költségesebb mint egy mondeo??? és nem a megvételi árára gondolok.   
Valaki mondeot cserélt már le s maxra??
 integet2
igen.2004es mk3-at 2010es smaxra.az előttem szókót már csak kiegészíteni tudom.
Az mk3-at szögelni kellett folyamatosan(utólagos tempomat,átalakítások,stb),ezt csak vezetni kell.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Maki
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


E-mail
« Új hozzászólás #2468 Dátum: 2015.06.27 szombat, 13:22:51 »

integet2
Én Mondeo tulajdonos jelölt vagyok viszont elkezdtem nézegetni a smaxokat és azt kell mondjam hogy gyönyörűek!!!! wow1
Lenne egy nagy kérdésem 2,0tdci (140Le/163Le) 2011 utáni mondeohoz képest ugyan ezzel a motorokkal egy smax nagyobb fenntartási költségekkel jár és itt gondolok a szerviz és alkatrész díjakra és persze a fogyasztásra?Huh??
Én úgy néztem de javítson ki valaki ha nem így van, hogy az S-maxnak mondeo az alapja a motor is talán ugyan az a súly is kb annyi tehát ha smaxba száll az ember akkor az költségesebb mint egy mondeo??? és nem a megvételi árára gondolok.   
Valaki mondeot cserélt már le s maxra??
 integet2
Én is Mondeo tulajdonos voltam februárig sőt még azelőtt is Mondeóm volt egy 2011-es S-Max-ra cseréltem Titánium 140 lovas csak jót tudok mondani róla nem bántam meg a cserét vigyor3
Naplózva

S-MAX (140LE)  163LE  Titanium 2011
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2469 Dátum: 2015.06.28 vasárnap, 21:00:01 »

integet2
Én Mondeo tulajdonos jelölt vagyok viszont elkezdtem nézegetni a smaxokat és azt kell mondjam hogy gyönyörűek!!!! wow1
....
Korábban én is Mondeo-s voltam (MKI és MKIII) az tény, hogy a Mondeo-nak kényelmesebb voltak (fotel szerűek) az ülései az S-Max-nak viszont az ülő felülete rövidebb mint a korábbról megszokott MKIII-é... Az S-Max-ban elől /első ablak/ oldal kis háromszög ablaknál engem zavar a sok kis holttér.. (város, kereszteződés kanyarban) nekem sikerült már majdnem elcsapni miatta gyalogost  Embarrassed
Az S-Max (7 ülés) praktikuma ki/be szállás (emelt padlószint) hátsó ülés variálhatósága az felül múlhatatlan, DE a Mondeo dinamikája, sportossága, eleganciája pótolhatatlan... wave
« Utoljára szerkesztve: 2015.06.29 hétfő, 23:18:06 írta Benedek » Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
öcsi87
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22


« Új hozzászólás #2470 Dátum: 2015.06.29 hétfő, 00:30:14 »

Szia

Én egy Mondeo-t cseréltem le rá, igaz, az enyém 2001-es, MK3-as volt. A kérdésedre válaszolva pedig, azért az S-max kicsit nehezebb, rosszabb a légellenállása, ezért a fogyasztás is kb. 1-1.5 literrel magasabb.
Teljesen más vezetni is, mivel sokkal magasabban ülsz és a súlypontja is kicsit magasabban van. A futóműve a tökéleteshez közelít, mint a Mondeóé Smiley
Az alkatrészek árai nagyjából meeggyeznek a Mondival, de vannak extrém magas példák is. (gyári nappali menetfény utólagos beszerelése, navigáció frissítés, pl.) 2011 utáni 140/163 LE Peugeot HDI motorral szerelt, teljesen megbízható motor. ( a 140-est kis anyagi ráfordítással 163-ig lehet feltornázni Smiley chip tuning nélkül Smiley Én nagyon szeretem, nagyon jó autó. Jó tanácsként csak annyit, hogy olyant keress, amelyikben minden extra benne van, amit szeretnél. Nem feltétlenül a Titanium a legjobban felszerelt, valamikor a Trend több extrát tartalmaz! Ezen az oldalon is találsz jó dolgokat:
http://www.classicford.hu/portal/oldschoolforum/viewtopic.php?f=20&t=1317
Jó keresgélést, további szép napot!


Akkor ezek szerint a mondiba es az smaxban nem ugyanaz a GPS ?? Es az extrém magas példa az mi a mondó hoz képest ?
Városban az smax mennyit eszik?
A mondik egész jo áron vannak amúgy az smax azért mar drágább de megjött az új s max ezért biztos megy meg lejjebb az áruk.
Smax Ból melyik évjárattól érdemes nézni? En 2011 alatt nem vennék.
Pl a bárdinal megnéztem es a fékbetétek ugyanazok mint a mondié
Naplózva
maximális
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64



« Új hozzászólás #2471 Dátum: 2015.06.30 kedd, 00:21:52 »

Szia

Én egy Mondeo-t cseréltem le rá, igaz, az enyém 2001-es, MK3-as volt. A kérdésedre válaszolva pedig, azért az S-max kicsit nehezebb, rosszabb a légellenállása, ezért a fogyasztás is kb. 1-1.5 literrel magasabb.
Teljesen más vezetni is, mivel sokkal magasabban ülsz és a súlypontja is kicsit magasabban van. A futóműve a tökéleteshez közelít, mint a Mondeóé Smiley
Az alkatrészek árai nagyjából meeggyeznek a Mondival, de vannak extrém magas példák is. (gyári nappali menetfény utólagos beszerelése, navigáció frissítés, pl.) 2011 utáni 140/163 LE Peugeot HDI motorral szerelt, teljesen megbízható motor. ( a 140-est kis anyagi ráfordítással 163-ig lehet feltornázni Smiley chip tuning nélkül Smiley Én nagyon szeretem, nagyon jó autó. Jó tanácsként csak annyit, hogy olyant keress, amelyikben minden extra benne van, amit szeretnél. Nem feltétlenül a Titanium a legjobban felszerelt, valamikor a Trend több extrát tartalmaz! Ezen az oldalon is találsz jó dolgokat:
http://www.classicford.hu/portal/oldschoolforum/viewtopic.php?f=20&t=1317
Jó keresgélést, további szép napot!


Szia!
"a 140-est kis anyagi ráfordítással 163-ig lehet feltornázni chip tuning nélkül"
Erről hol találok részletesebben!!!
« Utoljára szerkesztve: 2015.06.30 kedd, 00:23:44 írta maximális » Naplózva

S-MAX 2.0 TDCi Titanium 2006 DPF nélkül QXWB motorkód
Contilaci
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24



« Új hozzászólás #2472 Dátum: 2015.06.30 kedd, 04:33:38 »

Szia!
"a 140-est kis anyagi ráfordítással 163-ig lehet feltornázni chip tuning nélkül"
Erről hol találok részletesebben!!!

Szia

Itt a forumon van rá a válasz, ha jól emlékszem, akkor 2011 utánni S-max 140Le motorvezérlőt lehet okosítani 163-ra Smiley
« Utoljára szerkesztve: 2015.06.30 kedd, 04:57:14 írta Contilaci » Naplózva

2011 S-Max Trend 140LE, nagy navi, ülésfűtés, szélvédőfűtés meg minden ami kellhet... és persze 18" mindenhez Smiley
Contilaci
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24



« Új hozzászólás #2473 Dátum: 2015.06.30 kedd, 04:56:27 »

Akkor ezek szerint a mondiba es az smaxban nem ugyanaz a GPS ?? Es az extrém magas példa az mi a mondó hoz képest ?
Városban az smax mennyit eszik?
A mondik egész jo áron vannak amúgy az smax azért mar drágább de megjött az új s max ezért biztos megy meg lejjebb az áruk.
Smax Ból melyik évjárattól érdemes nézni? En 2011 alatt nem vennék.
Pl a bárdinal megnéztem es a fékbetétek ugyanazok mint a mondié

Szia

Nos, az S-max navi frissítése nem olcsó, itt találsz elérhetőséget:
http://mondeo.hu/index.php?topic=18523.msg924612#msg924612
Extrém példa? 38.000 Ft a neten a navi frissítése (eBay) Pl ha utólag akarsz nappali menetfényt, ami sztm nagyon jól néz ki, akkor csak gyári ledcsík jöhet szóba, darabja 25.000 a legolcsóbb, amihez még nem kapod meg a fogadó keretet. Mire minden meglesz, helyére kerül, lefestve, bekötve szabályosan majdnem 100.000ft. Azért ez nálam extrém.
Nagyon jól néz ki szintén az első lökhárító toldat is, tudod alul a lökhárító aljához kell hozzáfogatni, morcos külsőt ad az egész autónak... na, az használtan, kicsit összetörve is 30-50.000 ft, amit javítani kell és természetesen festeni is... nyugodtan lehet számítani ott is 100.000-et. Gyári új is annyi körül lehet, ha nem drágább.
Városi fogyasztásról nem tudok nyilatkozni, hála az égnek, nem ott lakom (10km), bár minden nap oda járok dolgozni, de nem hiszem, hogy 7 fölé menne... nekem átlag 6 liter.
Különben az alkatrészárak nagyjából megegyeznek a Mondeo alkatrészáraival, én is megnéztem vásárlás előtt Smiley Ha teheted, 2010 utáni faceliftes változatot keress, 140 vagy 163 Le.
Naplózva

2011 S-Max Trend 140LE, nagy navi, ülésfűtés, szélvédőfűtés meg minden ami kellhet... és persze 18" mindenhez Smiley
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #2474 Dátum: 2015.06.30 kedd, 12:55:11 »


http://mondeo.hu/index.php?topic=18753.msg931444#msg931444
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
maximális
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64



« Új hozzászólás #2475 Dátum: 2015.06.30 kedd, 13:10:10 »

Szia

Itt a forumon van rá a válasz, ha jól emlékszem, akkor 2011 utánni S-max 140Le motorvezérlőt lehet okosítani 163-ra Smiley

Köszi! Kár hogy 2006-oson nem működik.
Naplózva

S-MAX 2.0 TDCi Titanium 2006 DPF nélkül QXWB motorkód
maximális
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64



« Új hozzászólás #2476 Dátum: 2015.06.30 kedd, 13:14:10 »


Köszi, látom ez is nekem szól!
Naplózva

S-MAX 2.0 TDCi Titanium 2006 DPF nélkül QXWB motorkód
sbalazs1
Vendég
« Új hozzászólás #2477 Dátum: 2015.07.07 kedd, 14:36:55 »

sziasztok,

segítsetek kérlek, mit gondoltok róla:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/s-max/ford_s-max_2.0_tdci_trend_navi.vhorog.pdc.tempomat.alu.d-8901627

Etis alapján vélemény?
wf0sxxgbws8y69593


Köszi!

Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2478 Dátum: 2015.07.08 szerda, 18:05:50 »

sziasztok,
segítsetek kérlek, mit gondoltok róla:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/s-max/ford_s-max_2.0_tdci_trend_navi.vhorog.pdc.tempomat.alu.d-8901627
Etis alapján vélemény?
wf0sxxgbws8y69593
Köszi!
-hiányzik a motor takaró burkolat (ping-pong asztal) vigyor3
« Utoljára szerkesztve: 2015.07.17 péntek, 22:46:21 írta Benedek » Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
fektoh
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290


E-mail
« Új hozzászólás #2479 Dátum: 2015.07.11 szombat, 20:36:49 »

A teljesség igénye nélkül (a motorburkolat hiányán túl...):
- etis alapján ez nem 140, hanem csak 130 lovas (nem meglepő, mert belga az autó, ott meg 130 felett szénné adóztatják)
- nem 2009/05, hanem 2008/10 az évjárat

Ezek alapján erősen megkérdőjelezendő az eladó szavahihetősége.
Km állás, évjárat és felszereltség alapján egyébként kb. 3-500 ezerrel az átlag alatt van az ára. Véleményem szerint a valós futása 300 ezer feletti lehet és egy itthon összekalapált gtk-s autóról van szó (a belgáktól sokan hoznak be ilyet). Nagyon alaposan körbemérném, meg húzatásra utaló nyomokat keresnék alulról.


sziasztok,

segítsetek kérlek, mit gondoltok róla:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/s-max/ford_s-max_2.0_tdci_trend_navi.vhorog.pdc.tempomat.alu.d-8901627

Etis alapján vélemény?
wf0sxxgbws8y69593


Köszi!


Naplózva

S-Max 2.0 TDCi 140 HP Titanium (2009)
sbalazs1
Vendég
« Új hozzászólás #2480 Dátum: 2015.07.20 hétfő, 23:33:32 »

A teljesség igénye nélkül (a motorburkolat hiányán túl...):
- etis alapján ez nem 140, hanem csak 130 lovas (nem meglepő, mert belga az autó, ott meg 130 felett szénné adóztatják)
- nem 2009/05, hanem 2008/10 az évjárat

Ezek alapján erősen megkérdőjelezendő az eladó szavahihetősége.
Km állás, évjárat és felszereltség alapján egyébként kb. 3-500 ezerrel az átlag alatt van az ára. Véleményem szerint a valós futása 300 ezer feletti lehet és egy itthon összekalapált gtk-s autóról van szó (a belgáktól sokan hoznak be ilyet). Nagyon alaposan körbemérném, meg húzatásra utaló nyomokat keresnék alulról.

Koszi,idokozben eladtak ;-)


Naplózva
sbalazs1
Vendég
« Új hozzászólás #2481 Dátum: 2015.07.27 hétfő, 14:02:28 »

Sziasztok,


segítsetek kérlek:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/s-max/ford_s-max_2.0_tdci_titanium_navi_xenon_ulesfutes-9200845

wf0sxxgbws8y80377

németből hozták be kb 2013-ban, azóta már magyar rendszámmal fut itthon, Etis szerint az első 3 évben futottak vele 94 000 km-et, most kb 160 000 km-et mutat az óra.
hátul raklap van Sad
német szervízkönyv van hozzá, eredetiségét én nem tudom megállapítani, kértem a tulajt, hogy küldje el az utolsó bejegyzést, átküldte de ez olvashatatlan.
bekérek mindjárt egy olvashatót.
eladó tulaj tett bele új faceliftes nagy navit.
holnapra van átvizsgálási időpontom a ford solymárban.
vezérlés csere nyomait megtalálhatják ott?
ismertek ott vkit?
« Utoljára szerkesztve: 2015.07.27 hétfő, 14:08:29 írta sbalazs1 » Naplózva
mondeofan
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 763


E-mail
« Új hozzászólás #2482 Dátum: 2015.07.27 hétfő, 18:17:04 »

Köszi! Kár hogy 2006-oson nem működik.

Szia!

A 2006-os simán meg kell chippelni. Egyébként bírja gond nélkül 160Le-ként, amennyiben még jó állapotú. A kuplung-lendkerék szokott a legelső probléma lenni...
Naplózva

2007.10- Ford Mondeo MK IV kombi - 2.0 TDCi - Titanium-magyar
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
dpf
« Új hozzászólás #2483 Dátum: 2015.08.02 vasárnap, 22:05:06 »

Sziasztok!
Honnan lehet tudni, a 2010.02 havi 2.0 Tdci s-maxbna van-e DPF ? Honnan lehet tudni, hogy a rendszer tisztítja/üríti a rendszert?  Roll Eyes
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #2484 Dátum: 2015.08.02 vasárnap, 22:19:09 »

Sziasztok!
Honnan lehet tudni, a 2010.02 havi 2.0 Tdci s-maxbna van-e DPF ? Honnan lehet tudni, hogy a rendszer tisztítja/üríti a rendszert?  Roll Eyes
diaggal.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Carmaged
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 590


MKIV 2007 2.0 TDCi Ghia Executive


« Új hozzászólás #2485 Dátum: 2015.08.03 hétfő, 06:59:28 »

diaggal.
A DPF-et alulról nézve nem lehet megtalálni? Wink
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #2486 Dátum: 2015.08.03 hétfő, 07:37:03 »

A DPF-et alulról nézve nem lehet megtalálni? Wink
de,hogy a doboza ott van,semmi többet.....
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #2487 Dátum: 2015.08.03 hétfő, 07:50:17 »

de,hogy a doboza ott van,semmi többet.....

A doboza nem a Ford raktárban van a polcon?  vigyor3
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Carmaged
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 590


MKIV 2007 2.0 TDCi Ghia Executive


« Új hozzászólás #2488 Dátum: 2015.08.03 hétfő, 19:12:48 »

de,hogy a doboza ott van,semmi többet.....
Nem volt bennem rosszhiszeműség, jogos a pont.
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2489 Dátum: 2015.08.03 hétfő, 20:25:26 »

A doboza nem a Ford raktárban van a polcon?  vigyor3
most már minden világos...  eplus2
 integet2
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #2490 Dátum: 2015.08.08 szombat, 15:53:48 »

Lőttem egy képet a zsiguliról...


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #2491 Dátum: 2015.08.08 szombat, 16:00:15 »

Lőttem egy képet a zsiguliról...


Te jo eg! Mit talaltal el vele? Bajotok remelem nem lett. Ezzel is mesz kipuffot tuningoltatni? Biztos a Mondeo tul jol sikerult.
« Utoljára szerkesztve: 2015.08.08 szombat, 16:02:57 írta titta » Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #2492 Dátum: 2015.08.08 szombat, 17:50:07 »

navazze.beiratlak mán vezetni tanulni....
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #2493 Dátum: 2015.08.08 szombat, 21:37:51 »

navazze.beiratlak mán vezetni tanulni....
Nem kell...simán elengedte a tartóvas hegesztése a dobot...az most ott lifeg a gumi tartóban... Sad pedig nem 15 éves autó.... falbav
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #2494 Dátum: 2015.08.08 szombat, 22:07:08 »

Nem kell...simán elengedte a tartóvas hegesztése a dobot...az most ott lifeg a gumi tartóban... Sad pedig nem 15 éves autó.... falbav

A cső a hátsó dobból kiszakadt, a dob meg le a földre... De ez még semmi, az előremenő cső minden kanyarban szétrohad a az egyiknél 200 ftos méretű luk, a többinél meg ujjal benyomható...

Ez egy fhos
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #2495 Dátum: 2015.08.08 szombat, 22:44:27 »

A cső a hátsó dobból kiszakadt, a dob meg le a földre... De ez még semmi, az előremenő cső minden kanyarban szétrohad a az egyiknél 200 ftos méretű luk, a többinél meg ujjal benyomható...

Ez egy fhos
nekem az egész rozsdamentes,savállo.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #2496 Dátum: 2015.08.09 vasárnap, 00:41:14 »

nekem az egész rozsdamentes,savállo.

Lehet volt váltás...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
mondeofan
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 763


E-mail
« Új hozzászólás #2497 Dátum: 2015.08.09 vasárnap, 12:37:08 »

Mondeo IV-nél ugyan rozsdamentes a dob, azonban a tartó fül NEM... nálam is erősen rozsdás, korrodált. Gyors le is javítottam hőálló ezüsttel amennyire lehet...

Naplózva

2007.10- Ford Mondeo MK IV kombi - 2.0 TDCi - Titanium-magyar
blackbile
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 202


E-mail
« Új hozzászólás #2498 Dátum: 2015.08.10 hétfő, 09:02:09 »

5 éves autót vinnétek márkaszervizbe 120000km-es szervizre, ha hosszú távra terveznétek?

26125,- (olaj, olajszűrő, levegőszűrő, pollenszűrő, üzemanyagszűrő) + ismerős autószerelő kb. 5-10000,- Ft munkadíj (akkor már habos klímatisztítás)

Ford márkaszervizár 70000,- (ebben 6500,- értékű assistance-szal)
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4942



E-mail
« Új hozzászólás #2499 Dátum: 2015.08.10 hétfő, 10:46:36 »

5 éves autót vinnétek márkaszervizbe 120000km-es szervizre, ha hosszú távra terveznétek?

26125,- (olaj, olajszűrő, levegőszűrő, pollenszűrő, üzemanyagszűrő) + ismerős autószerelő kb. 5-10000,- Ft munkadíj (akkor már habos klímatisztítás)

Ford márkaszervizár 70000,- (ebben 6500,- értékű assistance-szal)

Én most is márkaszervizbe hordom. Oda is viheted az alkatrészeket. Legfeljebb a munkadíjban lesz különbség 5-10e helyett 15-20.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Oldalak: 1 ... 43 44 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 56 57 ... 95   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.139 másodperc alatt készült el 26 lekéréssel.