Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 22:06:28 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 54 55 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 67 68 ... 95   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Testvérmodellek - Galaxy/S-Max  (Megtekintve 1374921 alkalommal)
0 Felhasználó és 11 vendég van a témában
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #3000 Dátum: 2016.09.14 szerda, 16:51:42 »

Értettem én hogy te hogy értetted.  nyes

De levenni sem tudom, szóval hogy kell levenni a lököst?  vigyor3
te inkább ne nyúlj hozzá vigyor3 van egy olyan érzésem, hogy mindenki jobban jár vigyor3
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6476


E-mail
« Új hozzászólás #3001 Dátum: 2016.09.14 szerda, 18:43:29 »

te inkább ne nyúlj hozzá vigyor3 van egy olyan érzésem, hogy mindenki jobban jár vigyor3
Kivéve az alkatrészárús és az ótószerelőt!  Cheesy
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
bugiati
Vendég
« Új hozzászólás #3002 Dátum: 2016.09.18 vasárnap, 17:14:30 »

Sziasztok! Tud valaki abban segíteni hogy hol lehet megtalálni Ford S-max 2.0 benzines 145 Le. üzemanyag rendszer rajzát? Az Mk 4-es Mondeo is jó lehet nekem. Esetleg adatok hogy mekkora nyomással dolgozik a rendszer, hol van a nyomásszabályzó stb. Köszi.
Naplózva
BoZen
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 176


WWW
« Új hozzászólás #3003 Dátum: 2016.09.22 csütörtök, 10:10:24 »

Még nem néztem meg komolyabban, de ugye az S-Max-nál a helyzetjelző a ködlámpabúrába van építve. Felülről nehézkesebbnek tűnik. Alulról hozzá lehet férni? Komolyabb bontás nélkül?
Naplózva

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #3004 Dátum: 2016.09.22 csütörtök, 10:11:30 »

Még nem néztem meg komolyabban, de ugye az S-Max-nál a helyzetjelző a ködlámpabúrába van építve. Felülről nehézkesebbnek tűnik. Alulról hozzá lehet férni? Komolyabb bontás nélkül?

Kiveszed a fő lámpatestet (2 torx csavar) és még egy baltával is simán hozzáférsz felülről...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #3005 Dátum: 2016.09.22 csütörtök, 11:25:47 »

Még nem néztem meg komolyabban, de ugye az S-Max-nál a helyzetjelző a ködlámpabúrába van építve. Felülről nehézkesebbnek tűnik. Alulról hozzá lehet férni? Komolyabb bontás nélkül?
2 csavar komoly bontás? lámpatest ki 2sec alatt,és kézben van az izzó.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
BoZen
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 176


WWW
« Új hozzászólás #3006 Dátum: 2016.09.22 csütörtök, 12:42:05 »

2 csavar komoly bontás? lámpatest ki 2sec alatt,és kézben van az izzó.

Komoly bontásnak pl a lökhárítót értettem. Smiley
Alulról lehet hozzáférni a lámpatesthez? Vagy felülről is? (Vagy nézzem meg...) Tongue
Naplózva

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #3007 Dátum: 2016.09.22 csütörtök, 12:59:31 »

Komoly bontásnak pl a lökhárítót értettem. Smiley
Alulról lehet hozzáférni a lámpatesthez? Vagy felülről is? (Vagy nézzem meg...) Tongue

Van a lámpatest amiben a tompított és távolsági fény van. A nagy. Ezt felülről két csavar fogja. Na ezt kiveszed és simán hozzáférsz felülről a ködlámpához?

Így érthető? Mert ha visszakérdezel, letiltalak...  eplus2
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
BoZen
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 176


WWW
« Új hozzászólás #3008 Dátum: 2016.09.22 csütörtök, 13:26:05 »

Van a lámpatest amiben a tompított és távolsági fény van. A nagy. Ezt felülről két csavar fogja. Na ezt kiveszed és simán hozzáférsz felülről a ködlámpához?

Így érthető? Mert ha visszakérdezel, letiltalak...  eplus2

Hát miért nem ezzel kezdted??  nyes nyes nyes
Naplózva

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...
Valerossi46
Vendég
« Új hozzászólás #3009 Dátum: 2016.09.24 szombat, 21:16:51 »

Udv Mindenkinek! Par honapja vasaroltunk S max-ot csalad bovules miatt. Keresgeltem,hogy  van tipus forum,akkor lattam,hogy itt van egy "testver modellek " forum. Igy regisztraltam. Meg tanulom az oldalt,igy sorry ha valamit rosszul csinalok Smiley
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #3010 Dátum: 2016.09.24 szombat, 22:00:07 »

Udv Mindenkinek! Par honapja vasaroltunk S max-ot csalad bovules miatt. Keresgeltem,hogy  van tipus forum,akkor lattam,hogy itt van egy "testver modellek " forum. Igy regisztraltam. Meg tanulom az oldalt,igy sorry ha valamit rosszul csinalok Smiley
Üdv a társulatban..   Wink
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
HFT
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22



E-mail
« Új hozzászólás #3011 Dátum: 2016.09.27 kedd, 11:38:00 »

Sziasztok, üdvözlök mindenkit, újként.
Dilemmám a következő: Galaxyt vennék, max. 4 évig, de mindenképpen benzinest. Magyarországon alig van ilyen korú használt benzines, egy szívó 2.0-ásat találtam: http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/galaxy/ford_galaxy_2.0_benzin._71ezer_km_biztos-10243867 Az egy dolog, hogy a hirdetés szövegével ellentétben van benne kettőstömegű, ill. nem ír felszereltséget, de azt a Ford Etisben megnéztem alvázszám alapján, gyakorlatilag Trend + még 1-2 hozzávett csomagot tartalmaz. Kérdésem, hogy a hirdetés alapján mi a véleményetek? Kicsit tűlárazottnak érzem pl.
A másik lehetőség, hogy veszek egy újat, de azt csak 1.5 ecoboost motorost tudok, szintén Trend felszereletség + 1-2 hozzávett csomaggal, akciósan kb. 8.5 millió körül (ez esetben sajnos kis hitel is kellene, hasznátl esetén nem kellene).
A használati körülmények miatt gondolkodom benzinesben. 70 %-ban 6 fővel, 20 %-ban egyedül, kb. 10 %-ban 7 fővel használnánk. A mostani alsó közepes alapú egyterűnk kinőttük, kell a nagyobb.
Bármilyen észrevételt, javaslatot köszönök!
Naplózva

Ford Galaxy 1.5 Ecoboost 2016
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6476


E-mail
« Új hozzászólás #3012 Dátum: 2016.09.27 kedd, 15:40:51 »

Sziasztok, üdvözlök mindenkit, újként.
Dilemmám a következő: Galaxyt vennék, max. 4 évig, de mindenképpen benzinest. Magyarországon alig van ilyen korú használt benzines, egy szívó 2.0-ásat találtam: http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/galaxy/ford_galaxy_2.0_benzin._71ezer_km_biztos-10243867 Az egy dolog, hogy a hirdetés szövegével ellentétben van benne kettőstömegű, ill. nem ír felszereltséget, de azt a Ford Etisben megnéztem alvázszám alapján, gyakorlatilag Trend + még 1-2 hozzávett csomagot tartalmaz. Kérdésem, hogy a hirdetés alapján mi a véleményetek? Kicsit tűlárazottnak érzem pl.
A másik lehetőség, hogy veszek egy újat, de azt csak 1.5 ecoboost motorost tudok, szintén Trend felszereletség + 1-2 hozzávett csomaggal, akciósan kb. 8.5 millió körül (ez esetben sajnos kis hitel is kellene, hasznátl esetén nem kellene).
A használati körülmények miatt gondolkodom benzinesben. 70 %-ban 6 fővel, 20 %-ban egyedül, kb. 10 %-ban 7 fővel használnánk. A mostani alsó közepes alapú egyterűnk kinőttük, kell a nagyobb.
Bármilyen észrevételt, javaslatot köszönök!
Ha futja rá, vegyél újat.
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #3013 Dátum: 2016.09.27 kedd, 15:45:42 »

Sziasztok, üdvözlök mindenkit, újként.
Dilemmám a következő: Galaxyt vennék, max. 4 évig, de mindenképpen benzinest. Magyarországon alig van ilyen korú használt benzines, egy szívó 2.0-ásat találtam: http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/galaxy/ford_galaxy_2.0_benzin._71ezer_km_biztos-10243867 Az egy dolog, hogy a hirdetés szövegével ellentétben van benne kettőstömegű, ill. nem ír felszereltséget, de azt a Ford Etisben megnéztem alvázszám alapján, gyakorlatilag Trend + még 1-2 hozzávett csomagot tartalmaz. Kérdésem, hogy a hirdetés alapján mi a véleményetek? Kicsit tűlárazottnak érzem pl.
A másik lehetőség, hogy veszek egy újat, de azt csak 1.5 ecoboost motorost tudok, szintén Trend felszereletség + 1-2 hozzávett csomaggal, akciósan kb. 8.5 millió körül (ez esetben sajnos kis hitel is kellene, hasznátl esetén nem kellene).
A használati körülmények miatt gondolkodom benzinesben. 70 %-ban 6 fővel, 20 %-ban egyedül, kb. 10 %-ban 7 fővel használnánk. A mostani alsó közepes alapú egyterűnk kinőttük, kell a nagyobb.
Bármilyen észrevételt, javaslatot köszönök!

Hát nem tudom... Szóval az új galaxy kicsit randább, mint a régi, viszont ez, amit linkeltél, szvsz drága. Meg a 2.0 szívó benzin egy őskövület motor.

Én úgy gondolom, hogy inkább vegyél egy újat még ha fűnyíró motor is lesz benne.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #3014 Dátum: 2016.09.27 kedd, 16:27:53 »

Ha futja rá, vegyél újat.
vagy 2.0 ecoboostot. mondjuk ez nem 4, hanem majdnem 6 éves...
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/galaxy/ford_galaxy_2.0_ecoboost_titanium_powershift_szervizkonyves.automata.ujszer-10558822
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #3015 Dátum: 2016.09.27 kedd, 21:50:36 »

Sziasztok, üdvözlök mindenkit, újként.
Dilemmám a következő: Galaxyt vennék, max. 4 évig, de mindenképpen benzinest. Magyarországon alig van ilyen korú használt benzines, egy szívó 2.0-ásat találtam: http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/galaxy/ford_galaxy_2.0_benzin._71ezer_km_biztos-10243867 Az egy dolog, hogy a hirdetés szövegével ellentétben van benne kettőstömegű, ill. nem ír felszereltséget, de azt a Ford Etisben megnéztem alvázszám alapján, gyakorlatilag Trend + még 1-2 hozzávett csomagot tartalmaz. Kérdésem, hogy a hirdetés alapján mi a véleményetek? Kicsit tűlárazottnak érzem pl.
A másik lehetőség, hogy veszek egy újat, de azt csak 1.5 ecoboost motorost tudok, szintén Trend felszereletség + 1-2 hozzávett csomaggal, akciósan kb. 8.5 millió körül (ez esetben sajnos kis hitel is kellene, hasznátl esetén nem kellene).
A használati körülmények miatt gondolkodom benzinesben. 70 %-ban 6 fővel, 20 %-ban egyedül, kb. 10 %-ban 7 fővel használnánk. A mostani alsó közepes alapú egyterűnk kinőttük, kell a nagyobb.
Bármilyen észrevételt, javaslatot köszönök!
Nekem volt 2.0ás benzines mondeom.. az tény, hogy azzal sok mindent lehetett csinálni, csak olaj legyen a motorban (erre mondjuk minden igényes autós figyel is)
Szerintem az 2,0ás örök darab marad, szerintem a nagy kasznihoz épp elég. A kisebb "fűnyíró" motoroktól jobban tartanék... vigyor3
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
HFT
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22



E-mail
« Új hozzászólás #3016 Dátum: 2016.09.28 szerda, 17:27:43 »

Köszönöm szépen az észrevételeket, véleményeket. Talán a héten tudok egy újra is ajánlatot kérni.
Naplózva

Ford Galaxy 1.5 Ecoboost 2016
berek21
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33



E-mail
« Új hozzászólás #3017 Dátum: 2016.10.01 szombat, 16:32:48 »

Sziasztok. S-Max-ra keresek téli kereket. Találtam lemez felnit elég jó áron. Az lenne a kérdés, hogy a 235/45R18 nyári felni helyére kinézett gumi mérete megfelelő lesz-e? Amit néztem az 205/60R16.
Naplózva

S-Max 2.2 TDCI Titanium Black Panther  18" Mystique Silver
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #3018 Dátum: 2016.10.01 szombat, 18:23:35 »

Sziasztok. S-Max-ra keresek téli kereket. Találtam lemez felnit elég jó áron. Az lenne a kérdés, hogy a 235/45R18 nyári felni helyére kinézett gumi mérete megfelelő lesz-e? Amit néztem az 205/60R16.
a gyári méret 215/60/16
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
berek21
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33



E-mail
« Új hozzászólás #3019 Dátum: 2016.10.01 szombat, 19:12:16 »

a gyári méret 215/60/16
Szuper. Itt már nem olyan vidám az árképzés. falbav
Igaz csak egyszer kell megvenni.
Naplózva

S-Max 2.2 TDCI Titanium Black Panther  18" Mystique Silver
peterb
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 47



E-mail
« Új hozzászólás #3020 Dátum: 2016.10.01 szombat, 19:21:23 »

Szuper. Itt már nem olyan vidám az árképzés. falbav
Igaz csak egyszer kell megvenni.
Kedden majd megveri a Chiefs a Steelers-t és sokkal vidámabban fogsz kiadni több lóvét a gumikért  wave
« Utoljára szerkesztve: 2016.10.01 szombat, 20:58:15 írta peterb » Naplózva

Ford Mondeo MkIV 2.0 EcoBoost (240LE) TitaniumS (2014) Lunar sky
berek21
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33



E-mail
« Új hozzászólás #3021 Dátum: 2016.10.01 szombat, 19:55:49 »

Kedden majd megveri a Cheefs a Steelers-t és sokkal vidámabban fogsz kiadni több lóvét a gumikért  wave
Ott a pont. A dupla v meg a chiefs-nél. taps
Naplózva

S-Max 2.2 TDCI Titanium Black Panther  18" Mystique Silver
Proteus
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új hozzászólás #3022 Dátum: 2016.10.02 vasárnap, 15:35:07 »

Sziasztok!
Üdvözöllek benneteket!  wave
Kis ideje elhatároztam hogy autót cserélek, és lassan eljutottam az S-max-ig. Használt 2006-10 diesel széria. És ahogy tapogatóztam, eljutottam ide is. A topicban olvasgatva jó pár hasznos információt kaptam tőletek, amit ezúttal is köszönök.  worship
Keresés közben felmerült bennem pár kérdés, amire úgy gondolom itt kapom meg a legjobb választ. Mégpedig.

-Nekem fontos lenne ha parkolás segítő rendszerrel lenne. Azt látom hogy hátul van 4 szenzor, elöl az "íven" 2, és a hűtőrácsok közt is mintha lenne 2, de az nem tudom oda tartozik-e? Plusz van egy kapcsoló a műszerfalon. És láttam olyan verziót, ahol nincs kapcsoló, és ott elöl nem látok semmit a lökösben, csak hátul. Ez is gyári?
Mi a különbség, és miért/mihez kell a kapcsoló?

-A másik kérdésem a tempomathoz kötődne. Mert némelyik jól felszereltből is hiányzik (nekem). Ha utólagosan én egészíteném ki a rendszert vele, az mennyire körülményes és költséges? Mert némely márkánál, csak rá kell csatlakoztatni, fel is ismeri, aztán Go... Fordom még sosem volt. Sad
Úgy is van pár szereltség, aminek a hiányát nem igazán lehet utólag pótolni.

Örülnék ha tudnátok segíteni a kérdéseimben.

Üdv!
Naplózva

S-mozdony 2.0TDCi Blue Ambition
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #3023 Dátum: 2016.10.02 vasárnap, 15:40:30 »

Sziasztok!
Üdvözöllek benneteket!  wave
Kis ideje elhatároztam hogy autót cserélek, és lassan eljutottam az S-max-ig. Használt 2006-10 diesel széria. És ahogy tapogatóztam, eljutottam ide is. A topicban olvasgatva jó pár hasznos információt kaptam tőletek, amit ezúttal is köszönök.  worship
Keresés közben felmerült bennem pár kérdés, amire úgy gondolom itt kapom meg a legjobb választ. Mégpedig.

-Nekem fontos lenne ha parkolás segítő rendszerrel lenne. Azt látom hogy hátul van 4 szenzor, elöl az "íven" 2, és a hűtőrácsok közt is mintha lenne 2, de az nem tudom oda tartozik-e? Plusz van egy kapcsoló a műszerfalon. És láttam olyan verziót, ahol nincs kapcsoló, és ott elöl nem látok semmit a lökösben, csak hátul. Ez is gyári?
Mi a különbség, és miért/mihez kell a kapcsoló?

-A másik kérdésem a tempomathoz kötődne. Mert némelyik jól felszereltből is hiányzik (nekem). Ha utólagosan én egészíteném ki a rendszert vele, az mennyire körülményes és költséges? Mert némely márkánál, csak rá kell csatlakoztatni, fel is ismeri, aztán Go... Fordom még sosem volt. Sad
Úgy is van pár szereltség, aminek a hiányát nem igazán lehet utólag pótolni.

Örülnék ha tudnátok segíteni a kérdéseimben.

Üdv!

üdv.
A gyári parkolóasszisztens elöl és hátul 4-4 szenzorból áll.nincs hozzá kapcsoló.Az valami más vagy utólagos lehet.
A tempomat kb 50től beszerelhető.A fórumon Vik csinálja,megtalálod a tagok között.Pedálkapcsolók,kormánykapcsolók,és aktiválás az BCM-ben.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
ticu
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4247


2011 S-MAX 2.0 TDCi 140Le

ticu@flx.hu
E-mail
« Új hozzászólás #3024 Dátum: 2016.10.02 vasárnap, 18:04:44 »

Miért ne lenne kapcsoló gyárilag? Vgy a nem faceliftesbe nem raktak?

üdv.
A gyári parkolóasszisztens elöl és hátul 4-4 szenzorból áll.nincs hozzá kapcsoló.Az valami más vagy utólagos lehet.
A tempomat kb 50től beszerelhető.A fórumon Vik csinálja,megtalálod a tagok között.Pedálkapcsolók,kormánykapcsolók,és aktiválás az BCM-ben.
Naplózva

Utcára néző ablakokkal és tekerhető kormánnyal...
Korábban: MK3 Mondeo 2,0 TDCi... MK2 Mondeo 2,0 Zetec
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #3025 Dátum: 2016.10.02 vasárnap, 18:25:24 »

Miért ne lenne kapcsoló gyárilag? Vgy a nem faceliftesbe nem raktak?
Facelift előttiekben nem mindegyikben van gyárilag temponat..
Utólag lehet bele rakni.. Smiley
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #3026 Dátum: 2016.10.02 vasárnap, 18:30:46 »

Miért ne lenne kapcsoló gyárilag? Vgy a nem faceliftesbe nem raktak?

nekem nincs
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Contilaci
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24



« Új hozzászólás #3027 Dátum: 2016.10.02 vasárnap, 19:28:24 »

Sziasztok!
Üdvözöllek benneteket!  wave
Kis ideje elhatároztam hogy autót cserélek, és lassan eljutottam az S-max-ig. Használt 2006-10 diesel széria. És ahogy tapogatóztam, eljutottam ide is. A topicban olvasgatva jó pár hasznos információt kaptam tőletek, amit ezúttal is köszönök.  worship
Keresés közben felmerült bennem pár kérdés, amire úgy gondolom itt kapom meg a legjobb választ. Mégpedig.

-Nekem fontos lenne ha parkolás segítő rendszerrel lenne. Azt látom hogy hátul van 4 szenzor, elöl az "íven" 2, és a hűtőrácsok közt is mintha lenne 2, de az nem tudom oda tartozik-e? Plusz van egy kapcsoló a műszerfalon. És láttam olyan verziót, ahol nincs kapcsoló, és ott elöl nem látok semmit a lökösben, csak hátul. Ez is gyári?
Mi a különbség, és miért/mihez kell a kapcsoló?

-A másik kérdésem a tempomathoz kötődne. Mert némelyik jól felszereltből is hiányzik (nekem). Ha utólagosan én egészíteném ki a rendszert vele, az mennyire körülményes és költséges? Mert némely márkánál, csak rá kell csatlakoztatni, fel is ismeri, aztán Go... Fordom még sosem volt. Sad
Úgy is van pár szereltség, aminek a hiányát nem igazán lehet utólag pótolni.

Örülnék ha tudnátok segíteni a kérdéseimben.

Üdv!



A facelift utáni, gyári beépítésű parkolóradarhoz 4-4 szenzor tartozik, kapcsolóval kiegészítve. Automatikusan bekapcsol tolató módban, aktív marad előre is, és kb 15km/h sebesség elérése után kikapcsol automatikusan, előremenetben. A kapcsolóval előbb is ki lehet kapcsolni, illetve ha előre menetben, pl orral akarsz beállni szűk helyre, be lehet kapcsolni, igy segítve a parkolást. Ha csak hátul látod a szenzorokat és nincs kapcsoló, akkor lehetséges, hogy nem gyári beszerelés.
Üdv
Naplózva

2011 S-Max Trend 140LE, nagy navi, ülésfűtés, szélvédőfűtés meg minden ami kellhet... és persze 18" mindenhez Smiley
Proteus
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új hozzászólás #3028 Dátum: 2016.10.02 vasárnap, 19:30:20 »

üdv.
A gyári parkolóasszisztens elöl és hátul 4-4 szenzorból áll.nincs hozzá kapcsoló.Az valami más vagy utólagos lehet.
A tempomat kb 50től beszerelhető.A fórumon Vik csinálja,megtalálod a tagok között.Pedálkapcsolók,kormánykapcsolók,és aktiválás az BCM-ben.

Köszönöm a választ. Mindenkinek.
 Az 50 nem kevés, de gondolom azért is van, mert itt nem 1 kart kell beépíteni, hanem 2 egységet is a kormányba. De akkor hagyhatom későbbi opciónak, ha nem éppen ilyennel szereltet találok. Pipa...

A Park aszisztens kérdésében (is), én a fl előtti szériára gondoltam. A középső 3 szellőző, és a rádió közti csoportban, az elakadásjelző mellett balra levő "osztott " gombra. Bal oldala a menetstabilizátor, közvetlen mellette a "P" jelű gomb. Erre következtettem azt hogy a rendszerhez tartozik.
 Ahol ezt így találom, ott elöl is vannak szenzorok képeken. Ahol meg csak hátsó 4 szenzort látok, ott ez a gomb hiányzik. Az az ott 2x olyan széles a menetstab kikapcsolója. Próbálom képbe hozni magam, mit is kell keresnem.
Naplózva

S-mozdony 2.0TDCi Blue Ambition
Proteus
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új hozzászólás #3029 Dátum: 2016.10.02 vasárnap, 19:50:31 »


A facelift utáni, gyári beépítésű parkolóradarhoz 4-4 szenzor tartozik, kapcsolóval kiegészítve. Automatikusan bekapcsol tolató módban, aktív marad előre is, és kb 15km/h sebesség elérése után kikapcsol automatikusan, előremenetben. A kapcsolóval előbb is ki lehet kapcsolni, illetve ha előre menetben, pl orral akarsz beállni szűk helyre, be lehet kapcsolni, igy segítve a parkolást. Ha csak hátul látod a szenzorokat és nincs kapcsoló, akkor lehetséges, hogy nem gyári beszerelés.
Üdv

Köszönöm a részletes leírást! Így már világosodik. :-) És így tetszik is. Én a 2006-10, fl tehát előttinél tartok...
De így már értem!!! Ahol nincs gomb, ott utólagos, és ott nem építettek be előre szenzort. Tehát csak hátra "lát".
Sok helyenl írják hogy van tolatóradar, de attól még elöl nincs, tehát nem teljes értékű parkoló asszisztens.
Nekem akkor a gombos verzió kell.
Köszi.
Naplózva

S-mozdony 2.0TDCi Blue Ambition
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #3030 Dátum: 2016.10.02 vasárnap, 20:35:09 »

nekem nincs

Akkor neked nem gyári...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
fecskebeka
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új hozzászólás #3031 Dátum: 2016.10.02 vasárnap, 20:47:49 »

Sziasztok!
Szedte már valaki ki a helyéről a középső féklámpát Galaxy-ban?
Keresgéltem videót, de  sajnos nem találtam. Hasonlít esetleg a rögzítése az S-Max-hoz ?
Szóval hogy lehet?  worship

Üdv!  beka3
Naplózva

Galaxy Ghia 2.2 TDCi Panther Black (Metallic)                                                 "vágyom rá, hogy megismerjelek te bestia" Wink
2010- 200LE 6 fokozat kézi  WA6, KNWA, Bi-Xenon, DRL, LEDs, ... 7 person, ..
atti73
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34



E-mail
« Új hozzászólás #3032 Dátum: 2016.10.03 hétfő, 08:37:54 »

Sziasztok! A galaxy-m reggel induláskor kb 5mp-re kiírta, hogy "service on". Tudtok segíteni, hogy ez mit jelenthet? Köszi
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #3033 Dátum: 2016.10.03 hétfő, 09:22:27 »

Sziasztok! A galaxy-m reggel induláskor kb 5mp-re kiírta, hogy "service on". Tudtok segíteni, hogy ez mit jelenthet? Köszi

nem azt írta ki, hogy service oil?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
atti73
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34



E-mail
« Új hozzászólás #3034 Dátum: 2016.10.03 hétfő, 09:39:30 »

nem azt írta ki, hogy service oil?

őőő, még az is lehet. :-) Kb fél másodpercig láttam.  Tongue
Naplózva
BoZen
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 176


WWW
« Új hozzászólás #3035 Dátum: 2016.10.07 péntek, 14:49:58 »

őőő, még az is lehet. :-) Kb fél másodpercig láttam.  Tongue

Nekem is kiírta. Ezzel bizdít az időszakosan elérkezett olajcserére. Nálam a szerelő nem tudta kiütni a computerből, úgyhogy még mindig kiírja. Smiley
Naplózva

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #3036 Dátum: 2016.10.07 péntek, 15:09:02 »

Nekem is kiírta. Ezzel bizdít az időszakosan elérkezett olajcserére. Nálam a szerelő nem tudta kiütni a computerből, úgyhogy még mindig kiírja. Smiley

http://mondeo.hu/index.php?topic=30.msg1077637#msg1077637

Néha jó használni a keresőt!  nyes
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #3037 Dátum: 2016.10.07 péntek, 17:01:57 »

taps
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Proteus
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új hozzászólás #3038 Dátum: 2016.10.10 hétfő, 00:36:49 »

Üdv!
Mikor az etis oldalán hasonlítottam az S-maxokat, feltűnt hogy a hátsó rugókra különböző "osztályok" vannak.
Pl:
•    Első rugó terhelésosztály H
•    Hátsó rugó terhelésosztály-C
 másiknál
•    Első rugó terhelésosztály H
•    Hátsó rugó terhelésosztály F

Azonos évjárat, de persze nem egyforma sorozat. Az első 40-es (egy 2.0 130 lovas) a másik 60 sorozat (2.0 140 lovas motor).
És 5 személyes mindkettő.
Tudja valaki?
Ez pusztán kíváncsiság, hogy tudjam mit veszek.  Wink
Ha minden igaz hamarosan...
Egyébként a 130Le motorról nagyon keveset olvastam itt. A teljesítményen kívül miben tér el az izmosabb verziótól?
Ha valaki ismeri, ossza meg velem legyen szíves.

-P-
Naplózva

S-mozdony 2.0TDCi Blue Ambition
BoZen
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 176


WWW
« Új hozzászólás #3039 Dátum: 2016.10.10 hétfő, 15:51:56 »


 worship worship worship Őszintén szólva nem is kerestem rá megoldást. Abban maradtunk a szerelővel, hogy amikor legközelebb viszenm a verziófrissített géppel majd kiüti.

De nagyon köszönöm, ha hazaértem, ki is próbálom. Smiley
Naplózva

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...
fecskebeka
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új hozzászólás #3040 Dátum: 2016.10.13 csütörtök, 21:44:05 »

Szervusztok!
2010 Galaxyba mekkora legnagyobb méretű akkumulátor fér be ?
Milyen márkát, típust ajánlotok középkategóriában (30e-40e közt), gyakori indítózások (nem azért mert rossz a kocsi  gun )

Ez például befér még ?
Varta Silver Dynamic F18 akkumulátor, 12V 85Ah 800A J+ EU, alacsony
315x175x175mm

Hát ha senki nem jelentkezik, megválaszolom magamnak:
Igen belefér! Mostt tettem be és nem is olyan nehéz, még ha kicsit el is játszik vele az ember.

Vett már részt valaki ilyenen?  Huh?
(http://www.ford.hu/SzervizEsAlkatresz/FordMotorcraftSzervizProgram/Karbantartasok/Akkumulatorok)

Köszönöm!  beka3
« Utoljára szerkesztve: 2016.10.15 szombat, 17:55:46 írta fecskebeka » Naplózva

Galaxy Ghia 2.2 TDCi Panther Black (Metallic)                                                 "vágyom rá, hogy megismerjelek te bestia" Wink
2010- 200LE 6 fokozat kézi  WA6, KNWA, Bi-Xenon, DRL, LEDs, ... 7 person, ..
KissKovacs
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új hozzászólás #3041 Dátum: 2016.10.15 szombat, 11:32:53 »

Sziasztok!

Üdvözlök minden régi tagot, 2 hete használok egy 2011.-es Ford Galaxy.-t
Az alábbi hibám van, jobb hátsó led.-es helyzetjelzők nem világítanak. Kiszereltem a lámpákat, rádugtam a bal oldali csatira ott világít, a bal oldali lámpát a jobb csatira dugva nem világít. Lámpa hiba kizárva. Kedd.-en viszem autóvillamosságishoz, majd referálok, ha kiderült hogy mi volt a baj.
Naplózva

Ford Galaxy, 2.0 TDCI. Titanium 120KW
BoZen
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 176


WWW
« Új hozzászólás #3042 Dátum: 2016.10.17 hétfő, 15:06:41 »


Kipróbáltam a leírtak szerint, nem működött. Sad (2012-es az S-MAX. Az lehet-e baj?)
Naplózva

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #3043 Dátum: 2016.10.17 hétfő, 15:15:48 »

Kipróbáltam a leírtak szerint, nem működött. Sad (2012-es az S-MAX. Az lehet-e baj?)

Próbáld mégegyszer. A fékpedál sajnos felkeményedik, így nyomni kell rendesen, hogy a féklámpa kapcsoló érezze...

És, ajtó becsuk!
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #3044 Dátum: 2016.10.17 hétfő, 15:16:24 »

Kipróbáltam a leírtak szerint, nem működött. Sad (2012-es az S-MAX. Az lehet-e baj?)

Nem hinném. Kellő ideig nyomtad a pedálokat?
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
fecskebeka
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új hozzászólás #3045 Dátum: 2016.10.17 hétfő, 22:51:45 »

Kipróbáltam a leírtak szerint, nem működött. Sad (2012-es az S-MAX. Az lehet-e baj?)

Nekem is nem rég volt olaj csere figyelmeztető ilyen üzenet. Mindig visszajött pedálozás. törlés után OK után. Ha jól emlékszem a belső menübe is beírta magát és ott is törölnöm kellett pedálozással, OK gombbal, azóta eltűnt. Ha minden igaz le is írtam magamnak, majd előkeressem. Vagy neked a törlés lehetőség sem jön fel?
Naplózva

Galaxy Ghia 2.2 TDCi Panther Black (Metallic)                                                 "vágyom rá, hogy megismerjelek te bestia" Wink
2010- 200LE 6 fokozat kézi  WA6, KNWA, Bi-Xenon, DRL, LEDs, ... 7 person, ..
Sakos
Megszállott
****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4942



E-mail
« Új hozzászólás #3046 Dátum: 2016.10.18 kedd, 08:47:17 »

Nekem is nem rég volt olaj csere figyelmeztető ilyen üzenet. Mindig visszajött pedálozás. törlés után OK után. Ha jól emlékszem a belső menübe is beírta magát és ott is törölnöm kellett pedálozással, OK gombbal, azóta eltűnt. Ha minden igaz le is írtam magamnak, majd előkeressem. Vagy neked a törlés lehetőség sem jön fel?
Nem nyomtad elég sokáig a pedálokat. Nem elég, hogy eltűnik a felirat, hanem meg kell várni amíg kiírja, hogy törölve lett. Kb. 10-15 másodperc.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
fecskebeka
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új hozzászólás #3047 Dátum: 2016.10.18 kedd, 09:04:17 »

Nem nyomtad elég sokáig a pedálokat. Nem elég, hogy eltűnik a felirat, hanem meg kell várni amíg kiírja, hogy törölve lett. Kb. 10-15 másodperc.
Még ez is lehet, de elég furcsa logika, hogy OK nyomok kérdésre és még utána nyomni kell.  taps
Kösz, ha megtaláltam a papírkám, rákarmolom +
Naplózva

Galaxy Ghia 2.2 TDCi Panther Black (Metallic)                                                 "vágyom rá, hogy megismerjelek te bestia" Wink
2010- 200LE 6 fokozat kézi  WA6, KNWA, Bi-Xenon, DRL, LEDs, ... 7 person, ..
ticu
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4247


2011 S-MAX 2.0 TDCi 140Le

ticu@flx.hu
E-mail
« Új hozzászólás #3048 Dátum: 2016.10.18 kedd, 11:35:14 »

Én is a napokban csináltam. Mondjuk ha jól emlékszem ajtó becsuk után nyomtam egyszerre a fék/gázt és aztán adtam rá a gyújtást. Már közben írta, hogy ... in progress (vagy mi a csuda) majd amikor végment a csík OK gomb és kész.

Kipróbáltam a leírtak szerint, nem működött. Sad (2012-es az S-MAX. Az lehet-e baj?)
Naplózva

Utcára néző ablakokkal és tekerhető kormánnyal...
Korábban: MK3 Mondeo 2,0 TDCi... MK2 Mondeo 2,0 Zetec
danidoki
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 768



E-mail
« Új hozzászólás #3049 Dátum: 2016.10.18 kedd, 13:56:02 »

Sziasztok Cartársak!

Ismerősöm keres Galaxyt ( 2006 utánit), kérlek Titeket, ha tudtok egy jót jelezzétek nékem. Egy fórumos vételem már volt, az mindenki számára kedvező vételnek tekinthető, hátha ismerősöm is így jár Smiley

 worship

Dani
Naplózva

Mk4 2.0 TDCI - 140PS Ghia Tournier, VorFL - 2008.
Oldalak: 1 ... 54 55 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 67 68 ... 95   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.082 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.