Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 22:02:45 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 57 58 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 70 71 ... 95   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Testvérmodellek - Galaxy/S-Max  (Megtekintve 1374913 alkalommal)
0 Felhasználó és 9 vendég van a témában
zsapeti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 974



E-mail
« Új hozzászólás #3150 Dátum: 2016.12.08 csütörtök, 11:54:12 »

Miért van az, hogy ambiente és közben kicserélik a középső borításokat? Ja és van benne navi?

Lehet, hogy taxi volt és szét volt furkálva?
Akkor mondom a történetet tovább, csak kíváncsi voltam hogy a hirdetés alapján Nektek mi a véleményetek vigyor3
Szóval elment megnézni és mezei emberként tényleg első benyomásra tetszett Neki az autó. Viszont nagy betűkkel ki van írva, hogy vezetett szervizkönyv. Na azt hosszas keresgélés után nem sikerült megtalálni a kereskedőnek vigyor3
Aztán kérte a kolléga, hogy vigye át a pár m-re lévő márkaszervizbe egy állapotfelmérésre.
Na ott annak rendje és módja szerin átnézték. Az alja tiszta rozsda, a fékék olyan rozsdásak voltak, hogy konkrétan nem volt fék a kocsin. A motor hangja és a hűtőlamellák állapota alapján azt mondta a szervizes, hogy nem nagyon van több km az autóban. Viszont se a klíma nem ment, se a rádió nem mukkant meg. A váltó már bolygatva volt, viszont a vezérléshez még biztos nem nyúltak. Az állapotfelméréssel együtt egyben ajánlatot is kért a fellelt hibák javítására, és a vége 700 000 ft lett, amiben talán még a vezérlés km alapján időszerű cseréje még talán nem is volt benne.
Több helyen fújva volt és a hátsó kerékjárati ívnél nem sikerült jól a javítás, már rohad az ív belülről. Elállt a vételtől...

Szóval ez is egy import szemét kategória, amivel nagyot fog akasztani a kereskedő. Valaki meg nagyot fog szívni szomoru1
Naplózva

MKIII. 2.0 TDCi Trend kombi /2002.12./ --> ex/Citroen Evasion 1.9 TD --> ex/Galaxy 2.0 TDCi 2006-->ex/Renault Grand Espace 2.0T
ReFi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 663



« Új hozzászólás #3151 Dátum: 2016.12.08 csütörtök, 16:09:00 »

Miért van az, hogy ambiente és közben kicserélik a középső borításokat? Ja és van benne navi?

Lehet, hogy taxi volt és szét volt furkálva?

még mindig taxi, sárga a rendszáma Cheesy
Naplózva

Proteus
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új hozzászólás #3152 Dátum: 2016.12.10 szombat, 23:25:39 »

Old meg a helyén. Én nem fúrtam, faragtam, hanem speckó kétoldalúval raktam be, illetve a rácsban nekem szorul is, szóval a ragasztás csak ilyen biztonsági dolog... Mondjuk nálam s-max...

S-maxba melyik típust raktad ami ennyire passzol? Én is szeretnék majd egyet. Nem bánnám, ha működne a "fél fény" funkció is a tompított mellett.
Naplózva

S-mozdony 2.0TDCi Blue Ambition
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #3153 Dátum: 2016.12.11 vasárnap, 09:24:02 »

S-maxba melyik típust raktad ami ennyire passzol? Én is szeretnék majd egyet. Nem bánnám, ha működne a "fél fény" funkció is a tompított mellett.

Osram drl-301 px5
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Proteus
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új hozzászólás #3154 Dátum: 2016.12.11 vasárnap, 16:52:08 »

Osram drl-301 px5

Köszi!
Ez nekem is tetszene.
Méregettem, a szélső alsó résbe fér el, egyel feljebb már nem. De ez már nem kapható (lumenet), vagy máshol drágább mint az újabb PX-5 CL jelölésű, de az meg nem DIM-es.  rinya
Naplózva

S-mozdony 2.0TDCi Blue Ambition
maximális
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64



« Új hozzászólás #3155 Dátum: 2016.12.11 vasárnap, 22:16:01 »

Osram drl-301 px5

Szia!
Esetleg tudnál pár képet csinálni róla hogy néz ki, meg hogy sikerült beszerelni, meg bekötni.
Köszi!
Naplózva

S-MAX 2.0 TDCi Titanium 2006 DPF nélkül QXWB motorkód
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #3156 Dátum: 2016.12.12 hétfő, 10:51:40 »

Szia!
Esetleg tudnál pár képet csinálni róla hogy néz ki, meg hogy sikerült beszerelni, meg bekötni.
Köszi!

http://mondeo.hu/index.php?topic=18.msg1075580#msg1075580

http://kepfeltoltes.hu/view/160917/IMG_8982_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/160917/IMG_8983_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
BoZen
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 176


WWW
« Új hozzászólás #3157 Dátum: 2016.12.14 szerda, 13:19:51 »

Kimaradt (még feljebb) pár hozzászólás...aztán nem voltam.

Köszönöm mindenkinek a (megértő) hozzászólásokat!  worship Ma ahogy hazaértem, próbálom.

Ugyan eltelt majdnem 1,5 hónap, de így is működött.

Előzménynek, kiütöttem a hibaüzenetet a computerből. Fék+gáz+gyújtás... Cheesy
Naplózva

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #3158 Dátum: 2017.01.02 hétfő, 11:24:09 »


Nekei ilyesmi van berakva:
http://www.autoriasztok.hu/ledes_nappali_vilagitas/ktc-20_ledes_menetfeny.jpg
Csak álló pozitcióban, a lökhárírtó két fekete takarója helyére..
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #3159 Dátum: 2017.01.04 szerda, 09:20:50 »

S-maxosok...

Titeket nem zavar, hogy a behúzott roló esetén a 2. sori ülés és a rológerenda között be lehet látni a csomagtérbe?

Galaxyn megoldották, hogy tettek egy takarót oda, de s-maxon nem... Szóval egy ilyen roló egy vagyon, de persze Magyarországon gyártják...

Innen való:

https://www.bos.de/en/products.html

Valaki esetleg nem ismeri a céget?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #3160 Dátum: 2017.01.04 szerda, 09:54:29 »

S-maxosok...

Titeket nem zavar, hogy a behúzott roló esetén a 2. sori ülés és a rológerenda között be lehet látni a csomagtérbe?

Galaxyn megoldották, hogy tettek egy takarót oda, de s-maxon nem... Szóval egy ilyen roló egy vagyon, de persze Magyarországon gyártják...

Innen való:

https://www.bos.de/en/products.html

Valaki esetleg nem ismeri a céget?
sajnos nem ismerem, sőt nem is hallottam még erről.
most rákerestem galaxy rolóra, erre gondolsz?
ez csak rolóval együtt van, nem?
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
ReFi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 663



« Új hozzászólás #3161 Dátum: 2017.01.04 szerda, 11:05:39 »

S-maxosok...

Titeket nem zavar, hogy a behúzott roló esetén a 2. sori ülés és a rológerenda között be lehet látni a csomagtérbe?

Galaxyn megoldották, hogy tettek egy takarót oda, de s-maxon nem... Szóval egy ilyen roló egy vagyon, de persze Magyarországon gyártják...

Innen való:

https://www.bos.de/en/products.html

Valaki esetleg nem ismeri a céget?

OSB lap?  nyes taps
Naplózva

Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #3162 Dátum: 2017.01.04 szerda, 11:11:19 »

sajnos nem ismerem, sőt nem is hallottam még erről.
most rákerestem galaxy rolóra, erre gondolsz?
ez csak rolóval együtt van, nem?

Igen, sajnos, de az a plusz takaró nagyon hasznos és jó lenne...

60+e ft gyárilag...  wow1
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #3163 Dátum: 2017.01.04 szerda, 11:19:24 »

OSB lap?  nyes taps
hőálló ezüst sprével lefújva vagy esetleg nagymama csipketerítője a tévé tetejéről  Grin
amúgy tényleg zavaró az a rés. laptoptáskát teljesen hátra kell raknom, hogy nem látszódjon.
nem tudtam, hogy van erre gyári megoldás. otthon nemrég láttam valami erősebb anyagot, lehet, hogy öntapadós tépőzárral meg mindenféle bizbasszal megpróbálok rá valamit applikálni.
ha egyszer megvalósul és szalonképes lesz, akkor bemutatom  Smiley

Igen, sajnos, de az a plusz takaró nagyon hasznos és jó lenne...

60+e ft gyárilag...  wow1
bontottan is 60-ért találtam...
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
valyuch
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


E-mail
« Új hozzászólás #3164 Dátum: 2017.01.04 szerda, 16:01:46 »

Sziasztok!
 
Remélem, jó helyre írom a hozzászólásomat, új vagyok itt...
Szóval, egy érdekes hibajelenséggel fordulnék hozzátok, hátha valaki hallott már ilyet, vagy tapasztalt MK4 -es Mondeo -n. Tehát adott egy 2006 -os 103kW -os 2.0TDCi Ford S-Max.
A tünet: Alapjárati remegés. Nem fordulatszám ingadozás, hanem olyasmi érzés, mintha nem lenne kiegyenlítve egy forgó tengely, talán ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor a mosógép elkezdi centrifugázni a dobnak az egyik részére feltapadt ruhákat (a megkérdezett szerelők (érthető módon) itt már vonyítanak a röhögéstől :-), és még nincs is vége a történetnek )...
Az alapjárati remegés mellett hallható egyfajta halk csörömpölés közvetlenül a motor és a váltó csatlakozásánál.
A hangot hallva az embernek rögtön a kettős tömegű lendkerék jut az eszébe, de ennél cifrább a helyzet, és ez az, amiért írok:
A remegés és a csörömpölés hideg időben (kb. +4C -ig) egyáltalán nem jelentkezik. Kissé enyhébb időben (kb. +9C -tól) viszont nagyon érezhető, és hallható
Hibakód nincs...
Szóval nagy valószínűséggel a kettős tömegű lendkerék térdelt le, de aggasztónak tartom a tünetek jelentkezésének függését az időjárástól, és nem tudom, kihez fordulhatnék, mert nem szeretném feleslegesen cserélni, hiszen egy kisebb vagyon.
Tovább bonyolítja a helyzetet, hogy nem is jelentkezik azonnal: Indítás után minden oké, pár száz méter megtétele után, piros lámpánál megállva már jönnek a tünetek, persze a hőmérséklettől függő intenzitással.
 
Van valakinek ötlete? Esetleg szerelő elérhetősége?


Köszi,
Lac
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #3165 Dátum: 2017.01.04 szerda, 16:16:18 »

Sziasztok!
 
Remélem, jó helyre írom a hozzászólásomat, új vagyok itt...
Szóval, egy érdekes hibajelenséggel fordulnék hozzátok, hátha valaki hallott már ilyet, vagy tapasztalt MK4 -es Mondeo -n. Tehát adott egy 2006 -os 103kW -os 2.0TDCi Ford S-Max.
A tünet: Alapjárati remegés. Nem fordulatszám ingadozás, hanem olyasmi érzés, mintha nem lenne kiegyenlítve egy forgó tengely, talán ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor a mosógép elkezdi centrifugázni a dobnak az egyik részére feltapadt ruhákat (a megkérdezett szerelők (érthető módon) itt már vonyítanak a röhögéstől :-), és még nincs is vége a történetnek )...
Az alapjárati remegés mellett hallható egyfajta halk csörömpölés közvetlenül a motor és a váltó csatlakozásánál.
A hangot hallva az embernek rögtön a kettős tömegű lendkerék jut az eszébe, de ennél cifrább a helyzet, és ez az, amiért írok:
A remegés és a csörömpölés hideg időben (kb. +4C -ig) egyáltalán nem jelentkezik. Kissé enyhébb időben (kb. +9C -tól) viszont nagyon érezhető, és hallható
Hibakód nincs...
Szóval nagy valószínűséggel a kettős tömegű lendkerék térdelt le, de aggasztónak tartom a tünetek jelentkezésének függését az időjárástól, és nem tudom, kihez fordulhatnék, mert nem szeretném feleslegesen cserélni, hiszen egy kisebb vagyon.
Tovább bonyolítja a helyzetet, hogy nem is jelentkezik azonnal: Indítás után minden oké, pár száz méter megtétele után, piros lámpánál megállva már jönnek a tünetek, persze a hőmérséklettől függő intenzitással.
 
Van valakinek ötlete? Esetleg szerelő elérhetősége?


Köszi,
Lac

pedig ez szerintem kettőstömegű lesz...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #3166 Dátum: 2017.01.04 szerda, 18:13:52 »

...... laptoptáskát teljesen hátra kell raknom, hogy nem látszódjon.
nem tudtam...

Laptoppal és laptop táská al navyon óvatosan, mert nemem is most törték fel az aotót úgy, hogy fólia és roló van az autón és a táskai tök' fekete.. ennek ellenére pontosan tudták hol is található a táska... rendőrség szernt kimérik valami kütyüvel az akksit ( mint szabad energia forrást)....
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
velcsi80
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 229



E-mail
« Új hozzászólás #3167 Dátum: 2017.01.04 szerda, 22:43:11 »

Nézegettem a 3-4 éves dìzel S-Maxokat és a Galaxykat és jó párnál tapasztaltam, hogy a csomagtartó ajtón hiányzik a S-Max/Galaxy és a TDCi felirat, tök csupasz az egész ajtó. Az nepperek szerint valamelyik így jön ki a gyárból. Ez tényleg így lehet?
Naplózva

2010 Ford Galaxy Ghia 2.0 TDCi PowerShift
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #3168 Dátum: 2017.01.05 csütörtök, 07:40:35 »

Nézegettem a 3-4 éves dìzel S-Maxokat és a Galaxykat és jó párnál tapasztaltam, hogy a csomagtartó ajtón hiányzik a S-Max/Galaxy és a TDCi felirat, tök csupasz az egész ajtó. Az nepperek szerint valamelyik így jön ki a gyárból. Ez tényleg így lehet?
A motor feltüntetése adott esetben még hiányozhat is, de a típus biztos, hogy nem. Mondjuk nekem esett már le az S betü...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Bandy
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 521


2016 MK5 Mondeo 2.0 TDCI 150/180/205LE Tit Design


E-mail
« Új hozzászólás #3169 Dátum: 2017.01.05 csütörtök, 07:59:43 »

A motor feltüntetése adott esetben még hiányozhat is, de a típus biztos, hogy nem. Mondjuk nekem esett már le az S betü...
3-4 éves SMaxnál(tehát 2012-13 körüli) már nem a csomagtartó díszlécben van a felirat?


FL utániaknál nem nagyon láttam tdci feliratot(személy szerint mondeokat néztem, meg van is), azt sztem elhagyták alapban.
Galaxyn azért előferdülne a tipusjelzés, de csak ragasztva van, szóval simán leszedhető, vagy csak spontán nem kérték rá.
Naplózva

Mivel az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak
ReFi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 663



« Új hozzászólás #3170 Dátum: 2017.01.05 csütörtök, 10:35:27 »

3-4 éves SMaxnál(tehát 2012-13 körüli) már nem a csomagtartó díszlécben van a felirat?


FL utániaknál nem nagyon láttam tdci feliratot(személy szerint mondeokat néztem, meg van is), azt sztem elhagyták alapban.
Galaxyn azért előferdülne a tipusjelzés, de csak ragasztva van, szóval simán leszedhető, vagy csak spontán nem kérték rá.

vagy ami utan ujrafenyeztek az elemet , nem potoltak Smiley
kb ezek a variaciok
Naplózva

Proteus
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új hozzászólás #3171 Dátum: 2017.01.05 csütörtök, 21:40:59 »

S-maxosok...

Titeket nem zavar, hogy a behúzott roló esetén a 2. sori ülés és a rológerenda között be lehet látni a csomagtérbe?

Galaxyn megoldották, hogy tettek egy takarót oda, de s-maxon nem... Szóval egy ilyen roló egy vagyon, de persze Magyarországon gyártják...

Innen való:

https://www.bos.de/en/products.html

Valaki esetleg nem ismeri a céget?

Először nekem is furcsa volt. Aztán rájöttem, hogy ez az ára hogy tudd dönteni hátra is az üléstámlát. Úgy kényelmesebb is lehet az utasnak.
Ha hátradöntöd kicsit az támlát, gondolom már csökken is az a rés. (és ugye az ülés is kicsit hátrébb csúszik)
Egyébként engem nem nagyon zavar, de csak lehet azért, mert kívülről oda nem igen látni be nálam. Sötétített ablakoknak akkor itt van egy plusz előnye.

A Galaxynál akkor meg végképp nem értem. Ott hogyan döntik az ülést, ha van ott még egy takaró? Vagy nem dönthető, vagy talán akkor felhajtják.
Naplózva

S-mozdony 2.0TDCi Blue Ambition
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #3172 Dátum: 2017.01.06 péntek, 07:14:51 »

Először nekem is furcsa volt. Aztán rájöttem, hogy ez az ára hogy tudd dönteni hátra is az üléstámlát. Úgy kényelmesebb is lehet az utasnak.
Ha hátradöntöd kicsit az támlát, gondolom már csökken is az a rés. (és ugye az ülés is kicsit hátrébb csúszik)
Egyébként engem nem nagyon zavar, de csak lehet azért, mert kívülről oda nem igen látni be nálam. Sötétített ablakoknak akkor itt van egy plusz előnye.

A Galaxynál akkor meg végképp nem értem. Ott hogyan döntik az ülést, ha van ott még egy takaró? Vagy nem dönthető, vagy talán akkor felhajtják.
azt hiszem, hogy úgy is maradna valamennyi rés, de a gyerekülés úgy fekszik fel normálisan, ha nincs döntve
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #3173 Dátum: 2017.01.06 péntek, 07:42:37 »

van egy rosszalkodó injektorom és néhány nem működő izzítógyertyám, ami miatt eddig nehezen, ma reggel sehogyan nem indult az autó. ez nem meglepő, de a szerelő nem ért rá a héten  falbav
viszont néha kiírta, az autó: headlight malfunction. ennek mi lehet az oka? minden lámpám működik
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #3174 Dátum: 2017.01.06 péntek, 08:11:26 »

van egy rosszalkodó injektorom és néhány nem működő izzítógyertyám, ami miatt eddig nehezen, ma reggel sehogyan nem indult az autó. ez nem meglepő, de a szerelő nem ért rá a héten  falbav
viszont néha kiírta, az autó: headlight malfunction. ennek mi lehet az oka? minden lámpám működik

xenonos?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #3175 Dátum: 2017.01.06 péntek, 08:26:31 »

Először nekem is furcsa volt. Aztán rájöttem, hogy ez az ára hogy tudd dönteni hátra is az üléstámlát. Úgy kényelmesebb is lehet az utasnak.
Ha hátradöntöd kicsit az támlát, gondolom már csökken is az a rés. (és ugye az ülés is kicsit hátrébb csúszik)
Egyébként engem nem nagyon zavar, de csak lehet azért, mert kívülről oda nem igen látni be nálam. Sötétített ablakoknak akkor itt van egy plusz előnye.

A Galaxynál akkor meg végképp nem értem. Ott hogyan döntik az ülést, ha van ott még egy takaró? Vagy nem dönthető, vagy talán akkor felhajtják.

Ez a vízszintes plusz takaró dönthető, hajtogatható, azaz ha hátrább hajtod az ülést, akkor feljebb hajtható, azaz részben ki van ez találva, de valamiért csak a galaxyban kapott lehetőséget smaxiból kihagyták...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #3176 Dátum: 2017.01.06 péntek, 08:40:42 »

xenonos?
nem xenon, de projektoros
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #3177 Dátum: 2017.01.06 péntek, 08:54:17 »

nem xenon, de projektoros

És indításkor szintezi a projektort le-fel?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #3178 Dátum: 2017.01.06 péntek, 09:05:15 »

És indításkor szintezi a projektort le-fel?
nem hiszem, indításkor sose kapcsolom fel a lámpát. most sem volt, mégis hibát ír ki. ezért furcsa.
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #3179 Dátum: 2017.01.06 péntek, 09:41:31 »

nem hiszem, indításkor sose kapcsolom fel a lámpát. most sem volt, mégis hibát ír ki. ezért furcsa.

Jó, nekem xenonos, és minden gyújtás ráadásakor szintezi a projektort... Na ha nem megy végbe a szintezés, akkor nekem is dob egy ilyen hibaüzenetet. Ilyenkor egyébként már másodperccel az indítás után újra szintez és minden helyreáll.

Nekem ilyen hideg időkben csinálja ezt, valószínű nagy az izzítás miatt is az áramfelvétel, és az akksi sincs telejsen feltöltve és miközben ő szintez, én valószínű ráindítok és elveszi onnan az áramot...

Nekem van, hogy naponta 2-3-szor is csinálja ezt, viszont hosszabb út után amikor az akksi feltöltődik, nem csinálja.   
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #3180 Dátum: 2017.01.06 péntek, 09:55:59 »

Jó, nekem xenonos, és minden gyújtás ráadásakor szintezi a projektort... Na ha nem megy végbe a szintezés, akkor nekem is dob egy ilyen hibaüzenetet. Ilyenkor egyébként már másodperccel az indítás után újra szintez és minden helyreáll.

Nekem ilyen hideg időkben csinálja ezt, valószínű nagy az izzítás miatt is az áramfelvétel, és az akksi sincs telejsen feltöltve és miközben ő szintez, én valószínű ráindítok és elveszi onnan az áramot...

Nekem van, hogy naponta 2-3-szor is csinálja ezt, viszont hosszabb út után amikor az akksi feltöltődik, nem csinálja.   
kösz, akkor tojok rá  Smiley
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #3181 Dátum: 2017.01.06 péntek, 12:26:29 »

Igen, sajnos, de az a plusz takaró nagyon hasznos és jó lenne...

60+e ft gyárilag...  wow1
csodálkoztam volna, ha a kicikínaiak erre ne csináltak volna valamit -> valami
még ez is ~30e, ráadásul nem is annyira szép. ettől fejben én szebbet csináltam  Smiley
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
ReFi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 663



« Új hozzászólás #3182 Dátum: 2017.01.06 péntek, 14:00:35 »

csodálkoztam volna, ha a kicikínaiak erre ne csináltak volna valamit -> valami
még ez is ~30e, ráadásul nem is annyira szép. ettől fejben én szebbet csináltam  Smiley
Irtam mar, OSB lap, olcso
Be kell vonni filccel meg szep is  eplus2
Naplózva

G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #3183 Dátum: 2017.01.06 péntek, 14:19:22 »

Irtam mar, OSB lap, olcso
Be kell vonni filccel meg szep is  eplus2
másodjára sem tetszik az osb   Tongue
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #3184 Dátum: 2017.01.08 vasárnap, 14:19:25 »

van egy rosszalkodó injektorom és néhány nem működő izzítógyertyám, ami miatt eddig nehezen, ma reggel sehogyan nem indult az autó. ez nem meglepő, de a szerelő nem ért rá a héten  falbav
viszont néha kiírta, az autó: headlight malfunction. ennek mi lehet az oka? minden lámpám működik
4/4 volt rossz :/
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #3185 Dátum: 2017.01.08 vasárnap, 14:24:24 »

4/4 volt rossz :/

Hány km?

Ki lett mérve? Mi lett még cserélve?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #3186 Dátum: 2017.01.08 vasárnap, 21:23:17 »

Hány km?

Ki lett mérve? Mi lett még cserélve?
~103e
kimérték, nem volt egyáltalán áramfelvétel. ma egész nap kint parkoltatták és indult szépen, reggel nálam is főpróba
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
BoZen
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 176


WWW
« Új hozzászólás #3187 Dátum: 2017.01.13 péntek, 13:33:24 »

Sziasztok,

Elöl a helyzetjelző égőt kicseréltem egy-egy LED-re. Szerintetek lehet annak valamiféle különösebb oka, hogy a jobb oldaliban már a második szűnik meg világítani, míg a baloldalon még nem kellett cserélni? Vagy csak egyszerűen így alakult... (??)
Naplózva

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...
xrobe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1284



E-mail
« Új hozzászólás #3188 Dátum: 2017.01.13 péntek, 13:56:53 »

Sziasztok,

Elöl a helyzetjelző égőt kicseréltem egy-egy LED-re. Szerintetek lehet annak valamiféle különösebb oka, hogy a jobb oldaliban már a második szűnik meg világítani, míg a baloldalon még nem kellett cserélni? Vagy csak egyszerűen így alakult... (??)
Szerintem nincs összefüggés, az olcsóbb ledek ilyenek. Ha esetleg márkás ledet használnál, akkor nem tudom, azokkal nincs tapasztalatom.
Naplózva

Mondeo MKIV Trend 2010 2.0 TDCI 140LE 5 ajtó
Mondeo MKIV Titanium 2008 2.0 TDCI 140LE (170LE - PowerFord) 5 ajtó
Mondeo MKIII Titanium-X 2004 2.2 ST TDCI Kispusi edition 5 ajtó
Ex: Mondeo MKI Ghia 1993 1.8i 115LE 5 ajtó
nemeth_laca
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18


« Új hozzászólás #3189 Dátum: 2017.01.15 vasárnap, 10:31:57 »

Üdv Uraim!

Adódott egy elég bonyolult probléma édesapám 2012-es 2.0 TDCI S-max-án.

Tehát:
Először is nem nyílt a csomagtér ajtó. Utána elment az áram az egész csomagtér ajtóból, mert se a nyitómotor, se a lámpák, se a felső féklámpa, se az ablaktörlő nem működött. Ha a fékre lép, akkor felkapcsolódik a lábtér világítás és a tükör alatti kilépőfény világítás, továbbá csipog, hogy nyitva van a csomagtér ajtó (persze nincs). Újabban fékre lépésnél a nappali menetfény is elkezdett elhalványódva villogni.
És ami a legújabb és leggázabb az egészben, hogy a gyújtáskapcsolót elfordítva nem áll le a motor. Teljesen ellehet fordítani és kivenni a kulcsot, akkor se áll le. Le kell fullasztani. Indulni indul úgy, ahogy kell.

Még nemvolt idő elvinni szakihoz, kb három napja áll ez a hiba fent.
Úgyis szerelő lesz a vége, de azért megkérdezném Tőletek is, hogy nem-e találkozott már valaki ilyennel esetleg? És ha igen, akkor mi lett a megoldás, mi okozza ezt?

Köszi előre is!

Üdv:
Laci
Naplózva

Mondeo MK IV 2007 GHIA 2.0 benzin 145 LE 5 ajtó
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #3190 Dátum: 2017.01.15 vasárnap, 12:03:26 »

Üdv Uraim!

Adódott egy elég bonyolult probléma édesapám 2012-es 2.0 TDCI S-max-án.

Tehát:
Először is nem nyílt a csomagtér ajtó. Utána elment az áram az egész csomagtér ajtóból, mert se a nyitómotor, se a lámpák, se a felső féklámpa, se az ablaktörlő nem működött. Ha a fékre lép, akkor felkapcsolódik a lábtér világítás és a tükör alatti kilépőfény világítás, továbbá csipog, hogy nyitva van a csomagtér ajtó (persze nincs). Újabban fékre lépésnél a nappali menetfény is elkezdett elhalványódva villogni.
És ami a legújabb és leggázabb az egészben, hogy a gyújtáskapcsolót elfordítva nem áll le a motor. Teljesen ellehet fordítani és kivenni a kulcsot, akkor se áll le. Le kell fullasztani. Indulni indul úgy, ahogy kell.

Még nemvolt idő elvinni szakihoz, kb három napja áll ez a hiba fent.
Úgyis szerelő lesz a vége, de azért megkérdezném Tőletek is, hogy nem-e találkozott már valaki ilyennel esetleg? És ha igen, akkor mi lett a megoldás, mi okozza ezt?

Köszi előre is!

Üdv:
Laci
kábelátvezetőket kell leellenőrizni,nincs e valami csúfság a kábelkötegekben.Kidörzsölődés,testelés.Ha törve volt,akkor a motortéri kábelkötegek ellenőrzése.Továbbá gyakori a nyest rágta hibák.Szintén motortéri kábelkötegek ellenőrzése.Diag is segíthet talán...
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Sakos
Megszállott
****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4942



E-mail
« Új hozzászólás #3191 Dátum: 2017.01.15 vasárnap, 14:45:24 »

kábelátvezetőket kell leellenőrizni,nincs e valami csúfság a kábelkötegekben.Kidörzsölődés,testelés.Ha törve volt,akkor a motortéri kábelkötegek ellenőrzése.Továbbá gyakori a nyest rágta hibák.Szintén motortéri kábelkötegek ellenőrzése.Diag is segíthet talán...
Így van. A kábelek kirágódtak, összeérnek vagy jobb esetben csak elszakadt a testszál. Szinte biztos, hogy az átvezetőnél van a galiba.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
nemeth_laca
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18


« Új hozzászólás #3192 Dátum: 2017.01.15 vasárnap, 15:48:10 »

Köszi a válaszokat, mi is arra gyanakszunk. Már csak az a baj, hogy nemtudjuk kinyitni egyáltalán a csomagtartót. Bemásztam és kivettem a két torx-os csavart, de azzal még nemnyílik fel, csak elkezd mozogni, máshol is fogja még, de nem hozzáférhető.
Naplózva

Mondeo MK IV 2007 GHIA 2.0 benzin 145 LE 5 ajtó
szepi0808
Vendég
« Új hozzászólás #3193 Dátum: 2017.01.17 kedd, 11:00:13 »

Hali!

Két hete csatlakoztam a klubbhoz egy 2010-es Fecelift-es Galaxy Trend-el, amiben 2.0 TDCI motor van (egyelőre) 115LE.
Imádom az autót, remélem nem lesz baj vele. Előtte 2 évig egy 1999-es 110LE Sharanom volt, aminek pont az eladás napján dugótörése volt a kitudja hány ezer kilométer miatt, gondolom, mert az óra szerint 292.000 volt. Na, mindegy szívtam vele, hogy hibásan eltudjam adni és kitudjak szállni belőle, mert a Galaxy már le volt foglalva. Azelőtt egy 1.2-es Fábiám volt 11 évig, amit újonnan vettem, semmi extrával, örültem, hogy egyszer egy új autóm lehetett és hitellel megtudtam venni. Van két gyerek és kellett a nagyobb autó, ezért választottam egyterűt, mivel a VW azt mondták megbízható és a családban is van több a Sharant választottam, végül is nem volt sok gond vele a két év alatt, de a végén, mikor meghírdettem megharagudott Smiley
Mikor megint autót nézegettem 2 milla körül, akkor egyből az egyterűeknék kezdtem és hamar rátaláltam az Smax-ra és a Galaxy-ra, amik külsőre nagyon tetszettek. Most a szempont a minél fiatalabb volt és ha lehet Galaxy, ami nagyobb, mert néha szoktam hangfalakt vagy ilyesmiket szállítani. (házimozival kapcsolatban lehet ismerős lehet a nicnevem) Én Mezőkövesd környékén lakok és találtam is egy 2010-es Galaxy-t Miskolcon. Megnéztük és nagyon rendben volt és a gazdája is odafigyelt az autóra. Egy éve vette egy Ausztriai Seat szalonból, ahová beszámították, aminek a számláját is ideadta és ennek kifejezetten örültem, mert egy szalonba nem tekergetik a kilométert 5 évesen 210.000-rel vette. Mikor elhozta megcsinálta a vezérlés cserét és persze az olaj szűrőt, azóta ment vele 20.000 km-t és mivel 4 autójuk volt ezt eladta. Eladás előtt komplett kuplung szettet cserét kertőstömegűvel, számlát is adta és szerelőt is ismerem. Adott hozzá egy 10.000km-es nyári gumiszettet új gyári Ford alufelnivel, az autón pedig elől új téligumival. Olajszerviz is nem rég volt tényleg csak menni kell az autóval és ezt is szerettem volna, hogy ne keljen rá költeni.
Sajnos csak 5 üléses, de a kor miatt inkább maradtam ennél és tempomat sem volt benne, amit nagyon szeretek. Szerencsére a tempomat kérdés, megoldom hamarosan már a kormányt meg is vettem, csak be kell szerelni és aktiválni és a 115 LE is a múlté lesz Fordconvers kolléga jóvoltából. Bár nem érzem kevésnek, se sokan mondták, hogy fogyasztásban is jobb lesz a gyári 163LE verzióval.
240.000-nél lesz a következő szerviz, amikor az izzítógyertyákat is cserélgetni fogom.
A fejegységet is kiszeretném cserélni ilyesmire:
https://www.aliexpress.com/item/2-Din-7Inch-Android-6-0-Car-DVD-Player-For-FORD-Mondeo-S-MAX-Connect-FOCUS/32776831231.html?spm=2114.40010308.4.2.dUU9lT
+ 4 gyári sárfogó lesz még rá szerelve és egyelőre ennyi, amit gondoltam, hogy megcsinálok és hasznos lesz.
Sajnos a -20 fok a gyári aksit máris kicsinálta, ezért a napokba vettem egyet bele és amit az előző gazdája beletett -19-es szélvédő mosó elfagyott benne és a hátramenő gumicsövet szét is szakította, szerencsére látható helyen és toldóval megoldottam a szakadást.
De egy probléma idegesít, hogy a hátramenetet néha nehezen veszi és talán az egyest is. Nem hiszem, hogy váltó és nem is kuplung, mivel az új, hanem a kar nem megy bele rendesen sebességbe. Valakinek ötlete?
Olvasom vissza a fórumot már kb a fenénél járok Smiley




Naplózva
fecskebeka
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új hozzászólás #3194 Dátum: 2017.01.17 kedd, 19:30:20 »

Hali!

Két hete csatlakoztam a klubbhoz egy 2010-es Fecelift-es Galaxy Trend-el, amiben 2.0 TDCI motor van (egyelőre) 115LE.
Imádom az autót, remélem nem lesz baj vele. ....


Üdv a klubban!  

Nagy darab, jó darab! A 115 paci kevésnek tűnik 2.0 FL től. Igaz nem ismerem közelről a sorozatokat. Kicsit más mind a hagyományos személygépkocsik, és meglepően stabil. Lassításkor van mozgási energia a súlytöbbletből, óvatosság nem árt. Mi is imádjuk. Kicsit többet kel költeni rá mint a 20 éves Astra elődre, de valóban öröm autózni vele. A gyerekek meg legszívesebben játszótérnek használnák. Csak azok a fránya övek nem engedik.  nyes Legyen vele sok szerencsétek! Élvezzétek Ti is a gyerkőcökkel!
Remélem mindig találsz, találunk itt segítséget és mi is tudunk másnak hasznos információt adni.

Üdv! Buék!  wave
 beka3
« Utoljára szerkesztve: 2017.01.17 kedd, 20:44:00 írta fecskebeka » Naplózva

Galaxy Ghia 2.2 TDCi Panther Black (Metallic)                                                 "vágyom rá, hogy megismerjelek te bestia" Wink
2010- 200LE 6 fokozat kézi  WA6, KNWA, Bi-Xenon, DRL, LEDs, ... 7 person, ..
szepi0808
Vendég
« Új hozzászólás #3195 Dátum: 2017.01.18 szerda, 10:08:07 »

Üdv a klubban!  

Nagy darab, jó darab! A 115 paci kevésnek tűnik 2.0 FL től. Igaz nem ismerem közelről a sorozatokat. Kicsit más mind a hagyományos személygépkocsik, és meglepően stabil. Lassításkor van mozgási energia a súlytöbbletből, óvatosság nem árt. Mi is imádjuk. Kicsit többet kel költeni rá mint a 20 éves Astra elődre, de valóban öröm autózni vele. A gyerekek meg legszívesebben játszótérnek használnák. Csak azok a fránya övek nem engedik.  nyes Legyen vele sok szerencsétek! Élvezzétek Ti is a gyerkőcökkel!
Remélem mindig találsz, találunk itt segítséget és mi is tudunk másnak hasznos információt adni.

Üdv! Buék!  wave
 beka3
Köszi, Olvastam nem vagyunk egymástól messze, ha Zsérci vagy, esetleg össze is futhatnánk Smiley
Minden happy a Glaxyval kivéve a váltó, hogy a rükit nem mindig veszi, mintha akadna félúton a kar. Komplett új kuplung van rajta és a váltót is megnézette szakival a volt tulaj, de mégsem jó valami. Szerintem a kapcsoló környékén kéne keresni a hibát, de ötletem sincs Sad
« Utoljára szerkesztve: 2017.01.18 szerda, 10:14:24 írta szepi0808 » Naplózva
szepi0808
Vendég
« Új hozzászólás #3196 Dátum: 2017.01.18 szerda, 14:34:32 »

Ablaktörlő lapátot tudtok ajánlani a Galaxyra a gyári horror?
Naplózva
xrobe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1284



E-mail
« Új hozzászólás #3197 Dátum: 2017.01.18 szerda, 15:31:24 »

Ablaktörlő lapátot tudtok ajánlani a Galaxyra a gyári horror?
Ha most gyári van rajta, akkor érdemes csak a gumit cserélni benne.
Így: http://mondeo.hu/index.php?topic=10560.0
Ha nem, akkor én vennék egy pár gyárit, és onnantól gumicsere. Nemrég az SCT-t ajánlották itt, de nekem az használhatatlan volt mondeon, a gumit átrakva a gyáriba viszont tökéletes.
Naplózva

Mondeo MKIV Trend 2010 2.0 TDCI 140LE 5 ajtó
Mondeo MKIV Titanium 2008 2.0 TDCI 140LE (170LE - PowerFord) 5 ajtó
Mondeo MKIII Titanium-X 2004 2.2 ST TDCI Kispusi edition 5 ajtó
Ex: Mondeo MKI Ghia 1993 1.8i 115LE 5 ajtó
fecskebeka
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új hozzászólás #3198 Dátum: 2017.01.18 szerda, 19:53:42 »

Ha most gyári van rajta, akkor érdemes csak a gumit cserélni benne.
Így: http://mondeo.hu/index.php?topic=10560.0
Ha nem, akkor én vennék egy pár gyárit, és onnantól gumicsere. Nemrég az SCT-t ajánlották itt, de nekem az használhatatlan volt mondeon, a gumit átrakva a gyáriba viszont tökéletes.
Én még nem raktam fel az sct tartalékba vettem, de lassan időszerű lenne. Mi volt vele a baj?
 integet2  beka3
Naplózva

Galaxy Ghia 2.2 TDCi Panther Black (Metallic)                                                 "vágyom rá, hogy megismerjelek te bestia" Wink
2010- 200LE 6 fokozat kézi  WA6, KNWA, Bi-Xenon, DRL, LEDs, ... 7 person, ..
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #3199 Dátum: 2017.01.18 szerda, 19:56:38 »

Én még nem raktam fel az sct tartalékba vettem, de lassan időszerű lenne. Mi volt vele a baj?
 integet2  beka3
kicsivel keskenyebb a gyárinál,és nem áll szorosan a karban.Nekem 1x 180 felett valahol elszállt,mint a győzelmi zászló....
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Oldalak: 1 ... 57 58 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 70 71 ... 95   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.131 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.