Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 22:34:27 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 ... 95   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Testvérmodellek - Galaxy/S-Max  (Megtekintve 1374951 alkalommal)
0 Felhasználó és 8 vendég van a témában
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #750 Dátum: 2013.12.22 vasárnap, 16:50:14 »

...azért írtam, hogy hülyén hangzik... GSR más fórumokon is jelen van? Roll Eyes
nem tudom,de itt ő a főkamus..... eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #751 Dátum: 2013.12.22 vasárnap, 16:55:07 »

nem tudom,de itt ő a főkamus..... eplus2
..ehhez nem tudok hozzászólni.. nem imerem, nem volt még hozzá szerencsém, ismeretlenül nem bántanám...  pias
De a lényeg, hogy VIk ha majd kiolvassa ismét a járgányt akkor ezt a nyitva maradt lamellát és annak vezérlését is átnézi... ha nyárig ez nem következik be akkor nem foglalkozom vele.. utána meg úgy is hűteni kell majd, és jöhet a kinti "hideg" levegő.. eplus2
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #752 Dátum: 2013.12.22 vasárnap, 16:57:51 »

..ehhez nem tudok hozzászólni.. nem imerem, nem volt még hozzá szerencsém, ismeretlenül nem bántanám...  pias
De a lényeg, hogy VIk ha majd kiolvassa ismét a járgányt akkor ezt a nyitva maradt lamellát és annak vezérlését is átnézi... ha nyárig ez nem következik be akkor nem foglalkozom vele.. utána meg úgy is hűteni kell majd, és jöhet a kinti "hideg" levegő.. eplus2
ok.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Dzsana
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 276


E-mail
« Új hozzászólás #753 Dátum: 2013.12.26 csütörtök, 10:01:57 »

BOLDOG KARÁCSONYT mindenkinek!

Két kérdésem lenne:
1. Szabad-e automata váltós S-max-ban gondolkodni?
2. Hol van az OBD 2 diagnosztikai csati az S-max-ban?

Előre is köszönettel!  worship
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #754 Dátum: 2013.12.26 csütörtök, 11:29:51 »

BOLDOG KARÁCSONYT mindenkinek!

Két kérdésem lenne:
1. Szabad-e automata váltós S-max-ban gondolkodni?
2. Hol van az OBD 2 diagnosztikai csati az S-max-ban?

Előre is köszönettel!  worship
miért ne szabadna??  de ha van rá keret akkor 163 lós legyen inkább.

bal térdnél van 1 tároló rekesz, lenyitod, és ott lesz 1 kis fül amit megnyomva lenyílik 1 kis ablak, és ott
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Dzsana
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 276


E-mail
« Új hozzászólás #755 Dátum: 2013.12.26 csütörtök, 14:42:18 »

miért ne szabadna??  de ha van rá keret akkor 163 lós legyen inkább.

bal térdnél van 1 tároló rekesz, lenyitod, és ott lesz 1 kis fül amit megnyomva lenyílik 1 kis ablak, és ott


Köszi szépen a választ. Sokan fêlnek az automata váltótól, nem olcsó, ha javítani kell. No meg imádok vezetni is. Viszont egyenlõre automatát olcsóbban találok, de picit félek tõle.
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #756 Dátum: 2013.12.26 csütörtök, 18:29:10 »


Köszi szépen a választ. Sokan fêlnek az automata váltótól, nem olcsó, ha javítani kell. No meg imádok vezetni is. Viszont egyenlõre automatát olcsóbban találok, de picit félek tõle.
semmi sem olcsó  smile   melyikeket nézed? nyomd a linkeket
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Dzsana
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 276


E-mail
« Új hozzászólás #757 Dátum: 2013.12.26 csütörtök, 21:07:42 »

semmi sem olcsó  smile   melyikeket nézed? nyomd a linkeket

Sokáig ezzel barátkoztam:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/s-max/ford_s-max_2.0_tdci_titanium_navi.parkrad.ufut.17felnik-7404301 ,

De a tag elküldte a szervizkönyvét bescannelve. Abban egy holland ford szervizt találtam. Felhívtam őket, hogy alvázszám alapján érdeklődjek, de nem találták a rendszerükben, erre mondtam, hogy pedig a szervizkönyv szerint ott volt. Kérték, hogy küldjem el a szervizkönyvet e-mailben. Így is tettem, majd hívtak is, hogy két pici problem van. Egyrészt miért német nyelvű a szervizkönyv, hiszen ők hollandok. Másrészt a bélyegző csak hasonlít az övékre, de nem teljesen így néz ki. F@sza! Hamis a szervizkönyv. Mindenesetre pont holnap megnézem, mert arra felé megyek, de innentől a franc se tudja, hány km van benne. Itt kezdtem feladni, mert viszonylag kevesebb futásteljesítményűt elérhető árban nem találok. Így jöttek képbe az automaták:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/s-max/ford_s-max_2.0_tdci_titanium_dpf_automata_sz.konyv_115000km_7_szem-7323184

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/s-max/ford_s-max_2.0_tdci_titanium_dpf_automata_valto_95ekm-7249268
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #758 Dátum: 2013.12.26 csütörtök, 21:17:50 »

Sokáig ezzel barátkoztam:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/s-max/ford_s-max_2.0_tdci_titanium_navi.parkrad.ufut.17felnik-7404301 ,

De a tag elküldte a szervizkönyvét bescannelve. Abban egy holland ford szervizt találtam. Felhívtam őket, hogy alvázszám alapján érdeklődjek, de nem találták a rendszerükben, erre mondtam, hogy pedig a szervizkönyv szerint ott volt. Kérték, hogy küldjem el a szervizkönyvet e-mailben. Így is tettem, majd hívtak is, hogy két pici problem van. Egyrészt miért német nyelvű a szervizkönyv, hiszen ők hollandok. Másrészt a bélyegző csak hasonlít az övékre, de nem teljesen így néz ki. F@sza! Hamis a szervizkönyv. Mindenesetre pont holnap megnézem, mert arra felé megyek, de innentől a franc se tudja, hány km van benne.

Helyszín: Kincsesbánya!   Nekik biztos!  Cheesy
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #759 Dátum: 2013.12.26 csütörtök, 21:22:08 »

Helyszín: Kincsesbánya!   Nekik biztos!  Cheesy

Asse tudod hol van.......de sokat jártam én fiatalon oda dizsibe  hehe
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #760 Dátum: 2013.12.26 csütörtök, 21:22:53 »

Sokáig ezzel barátkoztam:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/s-max/ford_s-max_2.0_tdci_titanium_navi.parkrad.ufut.17felnik-7404301 ,

De a tag elküldte a szervizkönyvét bescannelve. Abban egy holland ford szervizt találtam. Felhívtam őket, hogy alvázszám alapján érdeklődjek, de nem találták a rendszerükben, erre mondtam, hogy pedig a szervizkönyv szerint ott volt. Kérték, hogy küldjem el a szervizkönyvet e-mailben. Így is tettem, majd hívtak is, hogy két pici problem van. Egyrészt miért német nyelvű a szervizkönyv, hiszen ők hollandok. Másrészt a bélyegző csak hasonlít az övékre, de nem teljesen így néz ki. F@sza! Hamis a szervizkönyv. Mindenesetre pont holnap megnézem, mert arra felé megyek, de innentől a franc se tudja, hány km van benne. Itt kezdtem feladni, mert viszonylag kevesebb futásteljesítményűt elérhető árban nem találok. Így jöttek képbe az automaták:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/s-max/ford_s-max_2.0_tdci_titanium_dpf_automata_sz.konyv_115000km_7_szem-7323184

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/s-max/ford_s-max_2.0_tdci_titanium_dpf_automata_valto_95ekm-7249268

Ugyanilyen alapossaggal nézd mindet. De az allapotat is!  Lehet találni jo kmest, de kevés.  Es persze ne annyiért keresd mint a gagyikat.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Dzsana
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 276


E-mail
« Új hozzászólás #761 Dátum: 2013.12.26 csütörtök, 22:18:56 »

Helyszín: Kincsesbánya!   Nekik biztos!  Cheesy

A mese szerint fél éve már az övéké, ők maguk hozták be németből, de anya csak 150 cm-es, és nem tudja használni, ezért eladják, és egy kisebbet akarnak venni. Most vagy igaz, vagy szabadulni akarnak tőle. Azért jó lenne tudni, hogy mennyi lehet a valós km, de ez nem fog kiderülni. Sokan mondják, hogy állapotot kell venni, nem km-t, de akkor is, így rohadt bizonytalan az egész. Viszek magammal OBD 2 kiolvasót, hátha találom valamit az agyában.
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #762 Dátum: 2013.12.26 csütörtök, 22:23:50 »

A mese szerint fél éve már az övéké, ők maguk hozták be németből, de anya csak 150 cm-es, és nem tudja használni, ezért eladják, és egy kisebbet akarnak venni. Most vagy igaz, vagy szabadulni akarnak tőle. Azért jó lenne tudni, hogy mennyi lehet a valós km, de ez nem fog kiderülni. Sokan mondják, hogy állapotot kell venni, nem km-t, de akkor is, így rohadt bizonytalan az egész. Viszek magammal OBD 2 kiolvasót, hátha találom valamit az agyában.

Csak gyártóspecifikus programmal érsz el valamit. Persze minden átírható...... és úgyis tagadhatnak bármit...."nem tudom, mi így vettük"....
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #763 Dátum: 2013.12.26 csütörtök, 22:27:13 »

A mese szerint fél éve már az övéké, ők maguk hozták be németből, de anya csak 150 cm-es, és nem tudja használni, ezért eladják, és egy kisebbet akarnak venni. Most vagy igaz, vagy szabadulni akarnak tőle. Azért jó lenne tudni, hogy mennyi lehet a valós km, de ez nem fog kiderülni. Sokan mondják, hogy állapotot kell venni, nem km-t, de akkor is, így rohadt bizonytalan az egész. Viszek magammal OBD 2 kiolvasót, hátha találom valamit az agyában.
Én már oda nem mennék.  Cheesy
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #764 Dátum: 2013.12.26 csütörtök, 22:29:30 »

Én már oda nem mennék.  Cheesy

 eljen
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Dzsana
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 276


E-mail
« Új hozzászólás #765 Dátum: 2013.12.26 csütörtök, 23:00:14 »

Én már oda nem mennék.  Cheesy

Útba esik, kenyeret nem kér, ha már ennyit foglalkoztam vele, csak megnézem élőben is! Cheesy
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #766 Dátum: 2013.12.26 csütörtök, 23:16:36 »

Útba esik, kenyeret nem kér, ha már ennyit foglalkoztam vele, csak megnézem élőben is! Cheesy
Akkor csak azért ugorjál be hozzájuk, hogy elmondjad mit derítettél ki az autóról!  Cheesy Telefonon is el lehet mondani.
Bár nekem úgy tűnik, hogy már bele szerettél az autóba.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Dzsana
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 276


E-mail
« Új hozzászólás #767 Dátum: 2013.12.27 péntek, 07:17:32 »

Akkor csak azért ugorjál be hozzájuk, hogy elmondjad mit derítettél ki az autóról!  Cheesy Telefonon is el lehet mondani.
Bár nekem úgy tűnik, hogy már bele szerettél az autóba.

Azon már túl vagyunk, telefonon elmondtam!  nyes De nem igazán tudott mit rá mondani. Ő nem ment ennyire utána, amikor megvette, bevitte fordékhoz, és ott azt mondták neki, hogy jó állapotú az autó, nem kettőből van összerakva, eredeti rajta minden, megvehetik. Ő ennél többet nem tud, de őszintén érdeklődött, hol lehet utána nézni a dolgoknak, el kellett magyarázzam a ford etist, stb. Szóval nem ő akar szerintem átverni, hanem őt is átverték. Igazán nem tudom megmagyarázni, hogy mégis miért akarom megnézni.  vigyor3
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #768 Dátum: 2013.12.27 péntek, 08:43:48 »

Azon már túl vagyunk, telefonon elmondtam!  nyes De nem igazán tudott mit rá mondani. Ő nem ment ennyire utána, amikor megvette, bevitte fordékhoz, és ott azt mondták neki, hogy jó állapotú az autó, nem kettőből van összerakva, eredeti rajta minden, megvehetik. Ő ennél többet nem tud, de őszintén érdeklődött, hol lehet utána nézni a dolgoknak, el kellett magyarázzam a ford etist, stb. Szóval nem ő akar szerintem átverni, hanem őt is átverték. Igazán nem tudom megmagyarázni, hogy mégis miért akarom megnézni.  vigyor3

Valószínű őt a törökök baxták át.  vigyor3

Ne nézd meg az autót, mert véletlenül megveszed!! Ez NEM a te autód!
« Utoljára szerkesztve: 2013.12.27 péntek, 08:55:58 írta Balogh Tomi » Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Dzsana
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 276


E-mail
« Új hozzászólás #769 Dátum: 2013.12.27 péntek, 09:17:34 »

Valószínű őt a törökök baxták át.  vigyor3

Ne nézd meg az autót, mert véletlenül megveszed!! Ez NEM a te autód!

Igazatok van, meggyőztetek, nem kanyarodok le a pályáról. Majd lesz másik. Most ennek fogok utána menni, csak nem látom a szervizkönyvben a bélyegzőket. Már írtam nekik, hogy küldjék el e-mailben, normális felbontásban:

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/ford-s-max-2-0-tdci-titanium-ostrava/186135653.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=9000&makeModelVariant1.modelId=47&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=DIESEL&minFirstRegistrationDate=2009-01-01&maxPrice=11000&negativeFeatures=EXPORT&maxMileage=125000
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #770 Dátum: 2013.12.27 péntek, 13:56:41 »

Igazatok van, meggyőztetek, nem kanyarodok le a pályáról. Majd lesz másik. Most ennek fogok utána menni, csak nem látom a szervizkönyvben a bélyegzőket. Már írtam nekik, hogy küldjék el e-mailben, normális felbontásban:

Törökül írtál? Különben nem értik.  Wink
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #771 Dátum: 2013.12.27 péntek, 19:57:57 »

Törökül írtál? Különben nem értik.  Wink

Bu fırtına Türkçesiyle yazılmış olmasaydı nasıl olursa!
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Dzsana
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 276


E-mail
« Új hozzászólás #772 Dátum: 2013.12.28 szombat, 00:19:58 »

Törökül írtál? Különben nem értik.  Wink

A csehek? Angolul írtam nekik.
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #773 Dátum: 2013.12.28 szombat, 00:26:58 »

A csehek? Angolul írtam nekik.
Ezek még Németbeodanemért Törökök!  Wink
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
fektoh
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290


E-mail
« Új hozzászólás #774 Dátum: 2014.01.16 csütörtök, 08:41:18 »

Sziasztok!
Csak 3 hónapja élek együtt az S-Maxommal, és a klímával kapcsolatban vettem észre egy furcsaságot. Sima kétzónás klímám van, mint szerintem a legtöbbünknek, és azt tapasztalom, hogy bármikor, amikor megnyomom az "Auto" gombot, akkor az "A/C On"-ra vált. Ez önmagában jelenthetné még azt is, hogy figyeli, hogy mikor kell bekapcsolni a klímát, de én úgy látom, hogy bármilyen a külső/belső hőmérséklet viszony elindítja a kompresszort. Ezt a pillanatnyi fogyasztáson is észre lehet venni. Pl. A/C Off állapotban az állóhelyzeti alapjátrati fogyasztás 0,5 l/h felmegy 0,7-re. Ma reggel is pl. kint 5 fok volt, bentre 22 fok beállítva, mégis ment a klíma. Rossza a klímám, vagy ez mindenkinél így van?
Naplózva

S-Max 2.0 TDCi 140 HP Titanium (2009)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #775 Dátum: 2014.01.16 csütörtök, 09:02:22 »

Sziasztok!
Csak 3 hónapja élek együtt az S-Maxommal, és a klímával kapcsolatban vettem észre egy furcsaságot. Sima kétzónás klímám van, mint szerintem a legtöbbünknek, és azt tapasztalom, hogy bármikor, amikor megnyomom az "Auto" gombot, akkor az "A/C On"-ra vált. Ez önmagában jelenthetné még azt is, hogy figyeli, hogy mikor kell bekapcsolni a klímát, de én úgy látom, hogy bármilyen a külső/belső hőmérséklet viszony elindítja a kompresszort. Ezt a pillanatnyi fogyasztáson is észre lehet venni. Pl. A/C Off állapotban az állóhelyzeti alapjátrati fogyasztás 0,5 l/h felmegy 0,7-re. Ma reggel is pl. kint 5 fok volt, bentre 22 fok beállítva, mégis ment a klíma. Rossza a klímám, vagy ez mindenkinél így van?

Ez minden digitális klímánál így van! Ha megnyomod az auto gombot, akkor akkor ac on lesz. Nekem még olyat is csinált, hogy elindultam a meleg garázsból és először hűtött, majd elkezdett fűteni, mert kint persze már hideg volt. Én amikor megnyomom az auto gombot akkor egyből ac off-ot is csinálok, ennyi.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
fektoh
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290


E-mail
« Új hozzászólás #776 Dátum: 2014.01.16 csütörtök, 09:55:24 »

Ez minden digitális klímánál így van! Ha megnyomod az auto gombot, akkor akkor ac on lesz. Nekem még olyat is csinált, hogy elindultam a meleg garázsból és először hűtött, majd elkezdett fűteni, mert kint persze már hideg volt. Én amikor megnyomom az auto gombot akkor egyből ac off-ot is csinálok, ennyi.

Köszönöm a gyors választ!  vigyor3
Nekem az másik autómban (Renault) is digitális klíma van, de ott auto állásban csak akkor világít az A/C ledje, ha a rendszer a külső/belső hőmérséklei viszonyok alapján úgy gondolja, hogy hűteni kell. Azt el tudom fogadni, hogy a Fordnál az A/C On jelzés magában csak azt jelzi, hogy a rendszer, ha kell bekapcsolja a klímát, de amikor konkrétan fűt és dől a meleg befelé a rostélyokon, az alapjárati fogyasztáson akkor is látszik, hogy megy a kompresszor (ilyenkor ha kioffolom, akkor egyből visszamegy 0,5 l/h-ra és a motor hangján is hallatszik, hogy kisebb a terhelés illetve a Torque is mutatja, hogy kisebb lesz a load.) Ez szerintem nem teljesen normális. (Fűtéshez minek a kompresszor?)
Naplózva

S-Max 2.0 TDCi 140 HP Titanium (2009)
Takiatti
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9466


30 / 993-7376


E-mail
« Új hozzászólás #777 Dátum: 2014.01.16 csütörtök, 09:59:07 »

Köszönöm a gyors választ!  vigyor3
Nekem az másik autómban (Renault) is digitális klíma van, de ott auto állásban csak akkor világít az A/C ledje, ha a rendszer a külső/belső hőmérséklei viszonyok alapján úgy gondolja, hogy hűteni kell. Azt el tudom fogadni, hogy a Fordnál az A/C On jelzés magában csak azt jelzi, hogy a rendszer, ha kell bekapcsolja a klímát, de amikor konkrétan fűt és dől a meleg befelé a rostélyokon, az alapjárati fogyasztáson akkor is látszik, hogy megy a kompresszor (ilyenkor ha kioffolom, akkor egyből visszamegy 0,5 l/h-ra és a motor hangján is hallatszik, hogy kisebb a terhelés illetve a Torque is mutatja, hogy kisebb lesz a load.) Ez szerintem nem teljesen normális. (Fűtéshez minek a kompresszor?)

Ez egy hűtő-fűtő klíma!
Ha jól gondolom... MK3-is ilyen.
Ha hidegben bekapcsolom, egy két perc és nyomja a meleget, még ha a motor hideg is...
csak hát ugye 0 -5fok alatt elvileg nem javasolják bekapcsolni, mert belefagyhat a kicsapódó pára! Vagy valami ilyesmi...  worship
Naplózva

2017.07. Renault Megane Intens 1,2TCe EDC7

Ex: 2004.09. 2.0TDCI, GHIA, Xenon, Zen, stb...  
"Nem véletlen, hogy nem építenek hülyék házát! Felemésztené az építőanyag készletet..."
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #778 Dátum: 2014.01.16 csütörtök, 10:38:34 »

Ez egy hűtő-fűtő klíma!
Ha jól gondolom... MK3-is ilyen.
Ha hidegben bekapcsolom, egy két perc és nyomja a meleget, még ha a motor hideg is...
csak hát ugye 0 -5fok alatt elvileg nem javasolják bekapcsolni, mert belefagyhat a kicsapódó pára! Vagy valami ilyesmi...  worship
NO.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #779 Dátum: 2014.01.16 csütörtök, 10:39:46 »

Köszönöm a gyors választ!  vigyor3
Nekem az másik autómban (Renault) is digitális klíma van, de ott auto állásban csak akkor világít az A/C ledje, ha a rendszer a külső/belső hőmérséklei viszonyok alapján úgy gondolja, hogy hűteni kell. Azt el tudom fogadni, hogy a Fordnál az A/C On jelzés magában csak azt jelzi, hogy a rendszer, ha kell bekapcsolja a klímát, de amikor konkrétan fűt és dől a meleg befelé a rostélyokon, az alapjárati fogyasztáson akkor is látszik, hogy megy a kompresszor (ilyenkor ha kioffolom, akkor egyből visszamegy 0,5 l/h-ra és a motor hangján is hallatszik, hogy kisebb a terhelés illetve a Torque is mutatja, hogy kisebb lesz a load.) Ez szerintem nem teljesen normális. (Fűtéshez minek a kompresszor?)
ez helyesen működik.fűtéskor is tudod a klímát üzemeltetni.ekkor száraz levegőt tol be a fülkébe.ha kikapcsolod,akkor a párás levegő megy be.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Takiatti
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9466


30 / 993-7376


E-mail
« Új hozzászólás #780 Dátum: 2014.01.16 csütörtök, 10:41:52 »

NO.

Vagyis nem! Értem! Akkor tanulok tovább...  worship
Naplózva

2017.07. Renault Megane Intens 1,2TCe EDC7

Ex: 2004.09. 2.0TDCI, GHIA, Xenon, Zen, stb...  
"Nem véletlen, hogy nem építenek hülyék házát! Felemésztené az építőanyag készletet..."
fektoh
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290


E-mail
« Új hozzászólás #781 Dátum: 2014.01.16 csütörtök, 12:43:36 »

ez helyesen működik.fűtéskor is tudod a klímát üzemeltetni.ekkor száraz levegőt tol be a fülkébe.ha kikapcsolod,akkor a párás levegő megy be.
OK, köszi, akkor megnyugodtam, nem kell szerelni, csak értelmesen használni.
Naplózva

S-Max 2.0 TDCi 140 HP Titanium (2009)
fektoh
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290


E-mail
« Új hozzászólás #782 Dátum: 2014.01.16 csütörtök, 17:28:09 »

Azt hiszem itt vagy az MKIV fórumban is volt már arról szó, hogy rükvercben illetve 1. és 2. fokozatban főleg hidegben akad a váltó (6 seb., asszem MMT6), de megoldást nem találtam. Ezzel lehet valamit csinálni, vagy ennyit tud a konstrukció? (más gyártó bovdenes váltójánál hallottam már olyat, hogy külön állító csavarokkal lehet szórakozni, hogy gördülékenyebben vegye a fokozatokat)
Naplózva

S-Max 2.0 TDCi 140 HP Titanium (2009)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #783 Dátum: 2014.01.16 csütörtök, 17:31:27 »

Azt hiszem itt vagy az MKIV fórumban is volt már arról szó, hogy rükvercben illetve 1. és 2. fokozatban főleg hidegben akad a váltó (6 seb., asszem MMT6), de megoldást nem találtam. Ezzel lehet valamit csinálni, vagy ennyit tud a konstrukció? (más gyártó bovdenes váltójánál hallottam már olyat, hogy külön állító csavarokkal lehet szórakozni, hogy gördülékenyebben vegye a fokozatokat)
igen,belehet állítani.a fordnál erre van szervíz bulletin is.

"A 2005.02.01-től gyártott gépkocsiknál (gyártási kód 5U) módosított kapcsolómechanizmust építenek be a gyártás során. Ez az MSZI NEM vonatkozik a módosított kapcsolómechanizmussal felszerelt gépkocsikra. A hiba elhárításához a következő lépéseket kell elvégezni:
A sebességváltó-kapcsolóhuzalok ellenőrzése A sebességváltókar-csavar ellenőrzése A sebességváltó-kapcsolóhuzalok beállítása Próbautat tenni, és a rossz kapcsolhatóságra vonatkozó panaszokat ellenőrizni. Ha a hibák még mindig fennállnak:
A belső kapcsolómechanizmus önzáró csavarjának meghúzási nyomatékát ellenőrizni A belső kapcsolómechanizmus csapágyát korrózió szempontjából ellenőrizni. Amennyiben a felső csapágy korrodált, vagy az önzáró csavar nem megfelelő nyomatékra lett meghúzva, új belső kapcsolómechanizmust kell beszerelni."
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #784 Dátum: 2014.01.16 csütörtök, 18:25:30 »

igen,belehet állítani.a fordnál erre van szervíz bulletin is.

"A 2005.02.01-től gyártott gépkocsiknál (gyártási kód 5U) módosított kapcsolómechanizmust építenek be a gyártás során. Ez az MSZI NEM vonatkozik a módosított kapcsolómechanizmussal felszerelt gépkocsikra. A hiba elhárításához a következő lépéseket kell elvégezni:
A sebességváltó-kapcsolóhuzalok ellenőrzése A sebességváltókar-csavar ellenőrzése A sebességváltó-kapcsolóhuzalok beállítása Próbautat tenni, és a rossz kapcsolhatóságra vonatkozó panaszokat ellenőrizni. Ha a hibák még mindig fennállnak:
A belső kapcsolómechanizmus önzáró csavarjának meghúzási nyomatékát ellenőrizni A belső kapcsolómechanizmus csapágyát korrózió szempontjából ellenőrizni. Amennyiben a felső csapágy korrodált, vagy az önzáró csavar nem megfelelő nyomatékra lett meghúzva, új belső kapcsolómechanizmust kell beszerelni."

S-maxban nem csak mmt6 váltó van, volt. Sőt. Nekem pl nem, hanem a volvo 2.5t-hez fejlesztett váltója!
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #785 Dátum: 2014.01.16 csütörtök, 18:45:30 »

S-maxban nem csak mmt6 váltó van, volt. Sőt. Nekem pl nem, hanem a volvo 2.5t-hez fejlesztett váltója!
igen.MTX6-os
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #786 Dátum: 2014.01.16 csütörtök, 20:09:21 »

igen.MTX6-os
...honnan lehet tudni, melyik kivitel, milyen fejlesztésű váltó van a járgányban? Roll Eyes
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #787 Dátum: 2014.01.16 csütörtök, 20:10:16 »

...honnan lehet tudni, melyik kivitel, milyen fejlesztésű váltó van a járgányban? Roll Eyes

Etis
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #788 Dátum: 2014.01.16 csütörtök, 20:11:35 »

Etis
olyat én nem használok.... vigyor3
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #789 Dátum: 2014.01.16 csütörtök, 20:12:39 »

olyat én nem használok.... vigyor3

Etis.ford.com
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #790 Dátum: 2014.01.16 csütörtök, 20:17:27 »

olyat én nem használok.... vigyor3
ez még változni fog: http://www.etis.ford.com/
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #791 Dátum: 2014.01.16 csütörtök, 20:19:43 »

ez még változni fog: http://www.etis.ford.com/
megtaláltam.... vigyor3
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #792 Dátum: 2014.01.16 csütörtök, 20:20:35 »

megtaláltam.... vigyor3
és milyen váltód van? vigyor3
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #793 Dátum: 2014.01.16 csütörtök, 20:24:35 »

és milyen váltód van? vigyor3
MMT6  vigyor3
ez nem mond nekem semmit....
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #794 Dátum: 2014.01.16 csütörtök, 20:26:05 »

MMT6  vigyor3
akkor bizony helytáll fektohnak a válaszom az mmt6-hoz.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #795 Dátum: 2014.01.16 csütörtök, 20:28:58 »

akkor bizony helytáll fektohnak a válaszom az mmt6-hoz.
aha...
mtx a volvós az mmt a fordos változat... worship
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #796 Dátum: 2014.01.16 csütörtök, 20:31:24 »

aha...
mtx a volvós az mmt a fordos változat... worship
a tied milyen piacra készült?nekünk Tomival a magyarra.mind2 mtx6os.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #797 Dátum: 2014.01.16 csütörtök, 20:46:23 »

a tied milyen piacra készült?nekünk Tomival a magyarra.mind2 mtx6os.
??
Terület: (+) D
??
A pontos kivitel elnevezést honnan lehet tudni? (Titánium?Trend)
Szerintem Trend de a biztosító a casco alapján valami központ adatnyilvántartásból Titaniumot határozott meg.. a nepper szerint is Titanium ....
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #798 Dátum: 2014.01.16 csütörtök, 20:48:26 »

??
Terület: (+) D
??
A pontos kivitel elnevezést honnan lehet tudni? (Titánium?Trend)
Szerintem Trend de a biztosító a casco alapján valami központ adatnyilvántartásból Titaniumot határozott meg.. a nepper szerint is Titanium ....
60 sorozat a titanium.

Szóval német piacra készült...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #799 Dátum: 2014.01.16 csütörtök, 20:51:31 »

60 sorozat a titanium.

Szóval német piacra készült...
40 est jelöl...
Francia pecsét van a szervizkönyvben...
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 ... 95   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.105 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.