Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 20:53:10 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 ... 95   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Testvérmodellek - Galaxy/S-Max  (Megtekintve 1374860 alkalommal)
0 Felhasználó és 32 vendég van a témában
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #1000 Dátum: 2014.03.10 hétfő, 14:10:07 »

Mi a helyzet a "zár dugózással"?
Első ránézésre a zárszerkezet ugyanolyan mint a Focus II-é, amit köztudottan pár másodperc alatt lehet kinyitni megfelelő célszerszámmal (csavarhúzó a kulcs helyett). Focus-osok körében népszerű a zárszerkezet ledugózása.
S-Max-nál is ismerős ez a téma?

A Focusnál a motorháztető is kulcsos, smaxnál, mondeónál sajnos nem...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
ky37
Vendég
« Új hozzászólás #1001 Dátum: 2014.03.10 hétfő, 22:14:50 »

A Focusnál a motorháztető is kulcsos, smaxnál, mondeónál sajnos nem...

Bocsi, nem látom az összefüggést...

Az eredeti kérdésem arról szólt volna, hogy az S-Max is népszerű-e az autófeltörők körében.
Tapasztalatból tudom, hogy a Focus-okat (C-Max-okat, új Fiesta-kat) előszeretettel nyitják ki elég barbár, de hatékony módszerrel. Nagyából egy csavarhúzóval egy pillanat alatt, ami a zárszerkezet szempontjából olyan mintha az eredeti kulccsal nyitnák, így a riasztó is kikapcsol a feltörés pillanatában, és a központi zár is kinyit - csomagtartót is beleértve - minden ajtót (az autót persze elvinni nem tudják, de a belsejét könnyűszerrel kipakolják). Erre megoldás hogy a kulcs mechanikát kiszereli a tulaj, és egy fém dugót tesz a helyére. Ezzel persze a lemerült akksi esetében a nyitás problémája felmerül, de a céges flotta tapasztalatai szerint sokkal gyakoribb a feltörés mint az akksi lemerülése...
Szóval S-Max, (Mondeo) zár is ilyen?
Naplózva
ky37
Vendég
« Új hozzászólás #1002 Dátum: 2014.03.10 hétfő, 22:18:24 »

A Focusnál a motorháztető is kulcsos, smaxnál, mondeónál sajnos nem...

De úgy látom tudod miről van szó:
http://mondeo.hu/index.php?topic=30.msg539581#msg539581
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1003 Dátum: 2014.03.11 kedd, 16:26:45 »

Sziasztok!
7 üléses S-maxnál a kalaptartót hova lehet elrejteni (autón belül), ha a hátsó sort ki kell nyitni...??
Erre nem gondoltak a tervező emberkék??!! Roll Eyes
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
fektoh
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290


E-mail
« Új hozzászólás #1004 Dátum: 2014.03.11 kedd, 16:34:40 »

Sziasztok!
7 üléses S-maxnál a kalaptartót hova lehet elrejteni (autón belül), ha a hátsó sort ki kell nyitni...??
Erre nem gondoltak a tervező emberkék??!! Roll Eyes
Elteszed a padlásodra  falbav (sajnos sehová)
Naplózva

S-Max 2.0 TDCi 140 HP Titanium (2009)
Victore
Vendég
« Új hozzászólás #1005 Dátum: 2014.03.12 szerda, 14:02:02 »

Sziasztok!
7 üléses S-maxnál a kalaptartót hova lehet elrejteni (autón belül), ha a hátsó sort ki kell nyitni...??
Erre nem gondoltak a tervező emberkék??!! Roll Eyes

Nem gondoltak rá.. én be sem szerelem régóta, mert úgyis sötétített a hátsó rész.
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #1006 Dátum: 2014.03.12 szerda, 14:05:38 »

Ilyen sokat használjátok a plusz két ülést? Én max egy évben kétszer... De az sem szükségeltetne...

Szerintem alapból xar a roló, galaxykban sokkal jobb, ott az ülés és a roló közötti részen is van takaró...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1007 Dátum: 2014.03.12 szerda, 14:23:47 »

Ilyen sokat használjátok a plusz két ülést? Én max egy évben kétszer... De az sem szükségeltetne...

Szerintem alapból xar a roló, galaxykban sokkal jobb, ott az ülés és a roló közötti részen is van takaró...
...elég gyakran kell ki be nyitogatnom.. ezért is választottuk az S-moxot.. szomszéd gyerekek is ugyan abba az iskolába járnak, ilyen és ehhez hasonló "irány" járatok vannak nálunk.. de ezzel nincs is semmi baj... Wink
De az tény, hogy egy ilyen autótól ez eléggé "favágás"... -1 pont
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Dzsana
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 276


E-mail
« Új hozzászólás #1008 Dátum: 2014.03.16 vasárnap, 08:44:41 »

Sziasztok!
7 üléses S-maxnál a kalaptartót hova lehet elrejteni (autón belül), ha a hátsó sort ki kell nyitni...??
Erre nem gondoltak a tervező emberkék??!! Roll Eyes

Az alábbi hirdetésben szereplő s-maxnál az egyik képen ott van az a csomagtér roló, hátul elhelyezve. Ez nem mindegyik példányban oldható meg így?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/s-max/ford_s-max_2.0_tdci_titanium_powershift_7ules-led-u.fut-hut-gyongyhaz-7735259
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #1009 Dátum: 2014.03.16 vasárnap, 09:10:52 »

Az alábbi hirdetésben szereplő s-maxnál az egyik képen ott van az a csomagtér roló, hátul elhelyezve. Ez nem mindegyik példányban oldható meg így?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/s-max/ford_s-max_2.0_tdci_titanium_powershift_7ules-led-u.fut-hut-gyongyhaz-7735259
az nem az a csomagtér roló.az teljesen másik.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
ky37
Vendég
« Új hozzászólás #1010 Dátum: 2014.03.16 vasárnap, 09:41:56 »

Az alábbi hirdetésben szereplő s-maxnál az egyik képen ott van az a csomagtér roló, hátul elhelyezve. Ez nem mindegyik példányban oldható meg így?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/s-max/ford_s-max_2.0_tdci_titanium_powershift_7ules-led-u.fut-hut-gyongyhaz-7735259

Az nem a roló. Magyarul talán csomagtér határolónak nevezik, de a magyar katalógusban nem található:

http://www.ford-accessories.co.uk/productgrouplisting.htm?marketId=GB&languageId=en&modelId=29&categoryId=17&articleNameId=1079

Mellesleg érdekes hogy a képeken a Xenon lámpa alatt nem látható az lámpamosó. Ugye ez így nincs rendben...?
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #1011 Dátum: 2014.03.16 vasárnap, 09:46:59 »

Az nem a roló. Magyarul talán csomagtér határolónak nevezik, de a magyar katalógusban nem található:

http://www.ford-accessories.co.uk/productgrouplisting.htm?marketId=GB&languageId=en&modelId=29&categoryId=17&articleNameId=1079

Mellesleg érdekes hogy a képeken a Xenon lámpa alatt nem látható az lámpamosó. Ugye ez így nincs rendben...?
valszeg utólag került bele.még az is lehet,hogy le volt bontva az eleje....
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1012 Dátum: 2014.03.16 vasárnap, 15:39:23 »

Az alábbi hirdetésben szereplő s-maxnál az egyik képen ott van az a csomagtér roló, hátul elhelyezve. Ez nem mindegyik példányban oldható meg így?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/s-max/ford_s-max_2.0_tdci_titanium_powershift_7ules-led-u.fut-hut-gyongyhaz-7735259
Titanium 16-os kerékell?? wow1
Az ilyen csomagtér elválasztókat külön is lehetett rendelni...
A csomagtartó oldalában elvileg meg van a helye...
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Dzsana
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 276


E-mail
« Új hozzászólás #1013 Dátum: 2014.03.19 szerda, 12:27:03 »

az nem az a csomagtér roló.az teljesen másik.

Ja, akkor ezt benéztem. Viszont holnap megyek egy s-maxot megnézni, régóta udvarolunk egymással, úgy néz ki, nem tekergették, tényleg 130.000 km van benne, a dán szerviz is visszaigazolta. Kicsit parázok, mert abba nem is gondoltam bele, hogy be fog-e majd férni a garázsba, tegnap elkezdtem méregetni, és hát csak 10-15 cm-rel hosszabb a garázs, mint az s-max. ELég necces lesz mindig beállni, kicsit szoros!  Undecided Szélességre meg remélem, ki fogok tudni szállni. Ha tényleg minden rendben lesz vele, és a Magyar Autoklub is azt mondja, hogy rendben van, ugyanis oda tudom bevinni átvizsgálni, akkor holnap el is hozom.
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1014 Dátum: 2014.03.19 szerda, 12:58:27 »

Ja, akkor ezt benéztem. Viszont holnap megyek egy s-maxot megnézni, régóta udvarolunk egymással, úgy néz ki, nem tekergették, tényleg 130.000 km van benne, a dán szerviz is visszaigazolta. Kicsit parázok, mert abba nem is gondoltam bele, hogy be fog-e majd férni a garázsba, tegnap elkezdtem méregetni, és hát csak 10-15 cm-rel hosszabb a garázs, mint az s-max. ELég necces lesz mindig beállni, kicsit szoros!  Undecided Szélességre meg remélem, ki fogok tudni szállni. Ha tényleg minden rendben lesz vele, és a Magyar Autoklub is azt mondja, hogy rendben van, ugyanis oda tudom bevinni átvizsgálni, akkor holnap el is hozom.
Link?
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Dzsana
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 276


E-mail
« Új hozzászólás #1015 Dátum: 2014.03.19 szerda, 13:57:55 »

Link?

Az nincs sajnos, mert már lejárt egy ideje a hirdetése, és nem tette fel újra. A használtauto-n volt fent, egy magyar családé az autó, akik kint vették Dániában, ,ert ott éltek, és úgy volt, hogy hazaköltöznek, és honsították is az autót. Azonban közben megkapták a dán letelepedési engedélyt így visszamentek, de ott meg nem tudják használni a magyar rendszámos autót, így eladják. Egyébként bonyolult lenne vissza rendszámozni dánra?
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #1016 Dátum: 2014.03.19 szerda, 14:05:34 »

Az nincs sajnos, mert már lejárt egy ideje a hirdetése, és nem tette fel újra. A használtauto-n volt fent, egy magyar családé az autó, akik kint vették Dániában, ,ert ott éltek, és úgy volt, hogy hazaköltöznek, és honsították is az autót. Azonban közben megkapták a dán letelepedési engedélyt így visszamentek, de ott meg nem tudják használni a magyar rendszámos autót, így eladják. Egyébként bonyolult lenne vissza rendszámozni dánra?

Elég jó a szöveg...  laugh
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Dzsana
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 276


E-mail
« Új hozzászólás #1017 Dátum: 2014.03.19 szerda, 14:11:03 »

Elég jó a szöveg...  laugh

Vártam is rá három hetet, most bírtak haza jönni. Holnap kiderül az igazság, a km az tuti benne, az autoklubbnál meg azt mondták, elég alaposan át tudják nézni. Festékréteg vastagság mérés, IBD kiolvasás. műszaki állapotfelmérés. Meg mivel magyar rendszámos, és műszaki vizsgáztatnak is, biztos rá tud nézni az adatbázisukban is.
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1018 Dátum: 2014.03.19 szerda, 21:27:03 »

Vártam is rá három hetet, most bírtak haza jönni. Holnap kiderül az igazság, a km az tuti benne, az autoklubbnál meg azt mondták, elég alaposan át tudják nézni. Festékréteg vastagság mérés, IBD kiolvasás. műszaki állapotfelmérés. Meg mivel magyar rendszámos, és műszaki vizsgáztatnak is, biztos rá tud nézni az adatbázisukban is.
fejvakaras    Sok jora nem szamitanek..   Ha most rendszamoztak akkor arról semmit se fognak látni. Szerintem siman kintrol jött csak késett a kocsi. Ezért vártál.

1 ismerosom aki kocsikat vett es adott mindig azt mondta h a testveree volt a kocsi, aki kint dolgozik, es hazakuldte eladni. Volt telefonszam is akit lehetett hívni.  Ezt a felesege vette fel aki tudta mit kell mondani...  Minden orszagban volt testvére, mindig ahonnan jött a kocsi..

Ezt csak azért irtam le h ne higgy el mindent.

De legyen ez kivetel es legyen jó a kocsi!
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Dzsana
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 276


E-mail
« Új hozzászólás #1019 Dátum: 2014.03.19 szerda, 21:45:33 »

fejvakaras    Sok jora nem szamitanek..   Ha most rendszamoztak akkor arról semmit se fognak látni. Szerintem siman kintrol jött csak késett a kocsi. Ezért vártál.

1 ismerosom aki kocsikat vett es adott mindig azt mondta h a testveree volt a kocsi, aki kint dolgozik, es hazakuldte eladni. Volt telefonszam is akit lehetett hívni.  Ezt a felesege vette fel aki tudta mit kell mondani...  Minden orszagban volt testvére, mindig ahonnan jött a kocsi..

Ezt csak azért irtam le h ne higgy el mindent.

De legyen ez kivetel es legyen jó a kocsi!

Egyrészt a forgalmiból is ki fog derülni, mikor helyezték itthon forgalomba, másrészt az NKH-s programban is látszik, mikor honosították. Ha még tavaly, akkor stimmel a történet. Alapos leszek, időrendi sorrendbe fogom tenni a történéseket, dátumok, km. állások, stb. Holnap vagy s-maxal fogok hazajönni, vagy befejeztem, és veszek egy mazda 5-öt, vagy egy Opel zafirát!  nyes
Naplózva
Dzsana
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 276


E-mail
« Új hozzászólás #1020 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 18:53:02 »

Sziasztok, most már teljes értékű klubtag lettem, megjöttem Kalocsáról, S-max-al!  nyes
Tényleg úgy volt minden, ahogy elmondták, minden stimmelt. Nagyon furák a Dán jogszabályok. Ez az autó ott 12 millió Ft-ba került, és ha exportálásra kerül egy autó, akkor vissza kapják a vételár 75%-át adójóváírásként. Mivel dán személyi igazolványuk van már, azzal nem vezethetnek magyar rendszámos autót, mert különben nagyon megbüntetik őket. Ha meg vissza akarnák rendszámozni, akkor meg vissza kell fizetni ezt a valag pénzt. Az autó egyenlőre rendben van, szép állapotban van, az Autóklubnál is csak annyit találtak, hogy a két hátsó fékbetét cserés, de semmi több, vételre ajánlják. Nem volt törve, festve sehol, minden hézag stimmel, az üvegek is. Tavaly május óta van a tulajdonukban. Hát egyenlőre ennyi. A garázsba cipőkanállal fért be, arra még ki kell találnom valamit, mert hosszában 10 cm maradt, hogy ne vigyem ki a végfalat. Ez mindig nem fog sikerülni! Cheesy
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4942



E-mail
« Új hozzászólás #1021 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 20:42:01 »

Nagyon furák a Dán jogszabályok. Ez az autó ott 12 millió Ft-ba került, és ha exportálásra kerül egy autó, akkor vissza kapják a vételár 75%-át adójóváírásként.

Tehát Dániából kihozom 3 millió forintért a vadi új Smaxot? Akkor holnap megyek és veszek mindjárt kettőt is. Wink
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #1022 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 20:45:16 »

Tehát Dániából kihozom 3 millió forintért a vadi új Smaxot? Akkor holnap megyek és veszek mindjárt kettőt is. Wink

Jó lenne.  nyes De nem hiszem, hogy ilyen "egyszerű" a dolog.
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
Dzsana
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 276


E-mail
« Új hozzászólás #1023 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 21:01:28 »

Tehát Dániából kihozom 3 millió forintért a vadi új Smaxot? Akkor holnap megyek és veszek mindjárt kettőt is. Wink

Előbb szerezz dán letelepedési engedélyt, dán okmányokat, stb.! Nem egy egyszerű nép!  nyes
Lekopogom, de szerencsére az autó rendben van, a km is stimmel, egyenlőre öröm-bódottág!
« Utoljára szerkesztve: 2014.03.20 csütörtök, 21:03:29 írta Dzsana » Naplózva
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #1024 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 21:04:11 »

...
arra még ki kell találnom valamit, mert hosszában 10 cm maradt, hogy ne vigyem ki a végfalat. Ez mindig nem fog sikerülni! Cheesy

Az első kerekek elé fúrj le 1-1 db kb 20cm hosszú tetőléc darabot, vagy bármilyen bizbazt, ami oda lefúrható. Wink
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Dzsana
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 276


E-mail
« Új hozzászólás #1025 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 21:10:06 »

Az első kerekek elé fúrj le 1-1 db kb 20cm hosszú tetőléc darabot, vagy bármilyen bizbazt, ami oda lefúrható. Wink

Én is valami ilyesmire gondoltam. Ácsdeszkát kereszetben lefúrni, vagy 80x80-as zárt szelvényt, vagy kültéri járólapot. Addig is ketten állunk be az asszonnyal.  nyes

Ja igen, dán nyelvből van egy kis lemaradásom. Van valahol egy letölthető használati pdf-ben?
« Utoljára szerkesztve: 2014.03.20 csütörtök, 21:11:37 írta Dzsana » Naplózva
fektoh
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290


E-mail
« Új hozzászólás #1026 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 21:12:17 »

Jó lenne.  nyes De nem hiszem, hogy ilyen "egyszerű" a dolog.
Szerintem max a vételár adótartalmának a 75%-át kapják vissza (nem a vételár 75%-át)
Naplózva

S-Max 2.0 TDCi 140 HP Titanium (2009)
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #1027 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 21:13:21 »

Én is valami ilyesmire gondoltam. Ácsdeszkát kereszetben lefúrni, vagy 80x80-as zárt szelvényt, vagy kültéri járólapot. Addig is ketten állunk be az asszonnyal.  nyes

Ja igen, dán nyelvből van egy kis lemaradásom. Van valahol egy letölthető használati pdf-ben?

Anno a zsiga elé felakasztottunk egy ponyvazsákot, benne 4 összetekert ponyvazsákkal. 13 évig jó volt. Wink
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Sakos
Megszállott
****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4942



E-mail
« Új hozzászólás #1028 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 21:16:06 »

Szerintem max a vételár adótartalmának a 75%-át kapják vissza (nem a vételár 75%-át)
Igen, erre próbáltam utalni.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Dzsana
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 276


E-mail
« Új hozzászólás #1029 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 21:29:09 »

Igen, erre próbáltam utalni.

Nem, mert akkor sokat buktak volna rajta. Nem az új ára 12 misi, hanem a használt ára! Sőt, ha jól emlékszem, úgy fogalmazott, hogy ha vissza akarnák rendszámozni, akkor a használati érték 180%-át kell visszafizetni. Mindegy, bonyolult ez a dán rendszer.
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #1030 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 21:31:55 »

Nem, mert akkor sokat buktak volna rajta. Nem az új ára 12 misi, hanem a használt ára! Sőt, ha jól emlékszem, úgy fogalmazott, hogy ha vissza akarnák rendszámozni, akkor a használati érték 180%-át kell visszafizetni. Mindegy, bonyolult ez a dán rendszer.

Hát vazzzz, nem úgy hívták a családot, hogy Andersen?  taps
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Dzsana
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 276


E-mail
« Új hozzászólás #1031 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 21:34:31 »

Hát vazzzz, nem úgy hívták a családot, hogy Andersen?  taps

http://totalcar.hu/tanacsok/totalvam/2010/05/21/hogyan_csaljunk_adot_daniaban_szlovak_rendszammal/

Ja, és ez 4 évvel ezelőtti volt,  azóta az a 63% már 75%.
« Utoljára szerkesztve: 2014.03.20 csütörtök, 21:41:58 írta Dzsana » Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #1032 Dátum: 2014.03.21 péntek, 00:52:39 »

Hát vazzzz, nem úgy hívták a családot, hogy Andersen?  taps
nyes
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Dzsana
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 276


E-mail
« Új hozzászólás #1033 Dátum: 2014.03.21 péntek, 04:38:02 »

Érdeklõdnék, hogy van-e valahol letölthetõ magyar nyelvû felhasználói kézikönyv?
Naplózva
Dzsana
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 276


E-mail
« Új hozzászólás #1034 Dátum: 2014.03.21 péntek, 06:48:04 »

Érdeklõdnék, hogy van-e valahol letölthetõ magyar nyelvû felhasználói kézikönyv?


Kösz, közben találtam!
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4942



E-mail
« Új hozzászólás #1035 Dátum: 2014.03.21 péntek, 07:56:52 »

Nem, mert akkor sokat buktak volna rajta. Nem az új ára 12 misi, hanem a használt ára! Sőt, ha jól emlékszem, úgy fogalmazott, hogy ha vissza akarnák rendszámozni, akkor a használati érték 180%-át kell visszafizetni. Mindegy, bonyolult ez a dán rendszer.
Mondjuk a titanium S-Max ára átszámítva 20misitól indul. Kb, mint Norvégiában, ahol az adó 100%.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Dzsana
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 276


E-mail
« Új hozzászólás #1036 Dátum: 2014.03.21 péntek, 09:07:29 »

Mondjuk a titanium S-Max ára átszámítva 20misitól indul. Kb, mint Norvégiában, ahol az adó 100%.


Köszi a megerősítést! Nyilván én is bizalmatlan voltam, de egyrészt normális, szimpatikus volt a pár, rendezett körülmények között, a story is nagyon kerek, és az autó is rendben van, legalább is remélem, hogy nem jön elő semmi, eddig ok.
Naplózva
Dzsana
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 276


E-mail
« Új hozzászólás #1037 Dátum: 2014.03.21 péntek, 19:19:16 »

 Ékek lefúrva, most már be tudok állni egyedül is a garázsba!  nyes
Naplózva
Dzsana
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 276


E-mail
« Új hozzászólás #1038 Dátum: 2014.03.22 szombat, 19:58:40 »

Készítettem pár képet az új szerzeményről:

https://plus.google.com/u/0/photos/107311768756003130519/albums/5993688211191073265/5993688215594637890?pid=5993688215594637890&oid=107311768756003130519

Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #1039 Dátum: 2014.03.22 szombat, 20:01:16 »

Hátha valakit érdekel!

http://mondeo.hu/index.php?topic=16795.msg879194#msg879194
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #1040 Dátum: 2014.03.22 szombat, 20:03:03 »


Szép autó! Gratulálok!  taps
Legközelebb fotózás előtt aszfaltozd le az utcát, mert hiába próbáltad az autóval eltakarni a gödröket, kilátszanak!  eplus2
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Dzsana
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 276


E-mail
« Új hozzászólás #1041 Dátum: 2014.03.22 szombat, 20:07:04 »

Szép autó! Gratulálok!  taps
Legközelebb fotózás előtt aszfaltozd le az utcát, mert hiába próbáltad az autóval eltakarni a gödröket, kilátszanak!  eplus2

LOL! Ez haver előtt készült, mert neki van békája, és most szereltük át az alufelniket, mert téli gumin hoztam haza. De jó nagy dög, nem egy városi autó, nehéz lesz vele mocorogni. De nem érdekel, mert már most szeretem! Cheesy Elfér benne mindenki, úgy kell megkeresni benne egymást.  nyes
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #1042 Dátum: 2014.03.22 szombat, 20:08:03 »

LOL! Ez haver előtt készült, mert neki van békája, és most szereltük át az alufelniket, mert téli gumin hoztam haza. De jó nagy dög, nem egy városi autó, nehéz lesz vele mocorogni. De nem érdekel, mert már most szeretem! Cheesy Elfér benne mindenki, úgy kell megkeresni benne egymást.  nyes
dehogynem.mindenki kihúzódik majd előled,ha nyomod neki.... eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #1043 Dátum: 2014.03.22 szombat, 20:08:33 »

dehogynem.mindenki kihúzódik majd előled,ha nyomod neki.... eplus2
Már ha utolér!  eplus2
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #1044 Dátum: 2014.03.22 szombat, 20:09:49 »

Már ha utolér!  eplus2
esélytelen... hehe
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #1045 Dátum: 2014.03.22 szombat, 20:11:39 »

esélytelen... hehe
Mármint hogy utolérjen? Szerintem is.  nyes
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Dzsana
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 276


E-mail
« Új hozzászólás #1046 Dátum: 2014.03.22 szombat, 20:13:27 »

dehogynem.mindenki kihúzódik majd előled,ha nyomod neki.... eplus2

Annyira nem taposom neki, még ismerkedünk, 2-2500-nál többet még nem forgott alattam. Tényleg, városban érdemes használni az ötödik sebességfokozatot? A benyás fókával sokat jártam 5-ben, de őt még nem ismerem. Igazándiból nem reszket ő sem. Van benne egy váltási segédlet, de negyedikben nem teszi ki a zöld nyilat felfelé, tehát nem kéri az ötöst.
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #1047 Dátum: 2014.03.22 szombat, 20:15:51 »

Annyira nem taposom neki, még ismerkedünk, 2-2500-nál többet még nem forgott alattam. Tényleg, városban érdemes használni az ötödik sebességfokozatot?
Kérdezd meg krixkraxnevű Alfot! Még a hatodikat is!  eplus2
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Dzsana
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 276


E-mail
« Új hozzászólás #1048 Dátum: 2014.03.22 szombat, 20:17:43 »

Kérdezd meg krixkraxnevű Alfot! Még a hatodikat is!  eplus2

Na a hat az tuti sok, de ötben nem duzzogott, csak nem tudom, mennyire tesz jót az EGR szelepnek.
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #1049 Dátum: 2014.03.22 szombat, 20:19:15 »

Na a hat az tuti sok, de ötben nem duzzogott, csak nem tudom, mennyire tesz jót az EGR szelepnek.
Azt le kell dugózni.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 ... 95   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.074 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.