Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 20:53:08 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 ... 95   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Testvérmodellek - Galaxy/S-Max  (Megtekintve 1374860 alkalommal)
0 Felhasználó és 32 vendég van a témában
Riico
Vendég
« Új hozzászólás #1900 Dátum: 2014.10.26 vasárnap, 21:30:00 »

Ne tévesszen meg, hogy ő szerelési kézikönyvet keres (service manual) és nem kezelési kézikönyvet (owners manual).
nagyon jo ez is,köszi
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1901 Dátum: 2014.10.26 vasárnap, 23:20:46 »

nagyon jo ez is,köszi

A 2002-es az még a fócvágen féle, nem?
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #1902 Dátum: 2014.10.28 kedd, 18:00:36 »

A 2002-es az még a fócvágen féle, nem?
de.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
fektoh
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290


E-mail
« Új hozzászólás #1903 Dátum: 2014.10.31 péntek, 10:49:02 »

Sziasztok!
A következő problémám van: nyári gumival gyári 17-es alufelnin, ha egy kicsit van elfordítva a kormány a középállásból, akkor enyhe lüktetést érzek, főleg kisebb sebesség esetén. Egyenesben semmi, semmilyen sebességen nem ráz (voltak vele a nyári gumicserekor gondok, mert rázott 90 felett, de mindegyik felni görgőzve lett+gumi-felni lézerrel kimérve, megfelelően "összeforgatva", és a rázás elmúlt). Most a téli 16-osakat felrakva ez a lüktetés megszűnt. Milyen tippetek van, mi okozhatja a gondot?
Naplózva

S-Max 2.0 TDCi 140 HP Titanium (2009)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #1904 Dátum: 2014.10.31 péntek, 10:55:21 »

Sziasztok!
A következő problémám van: nyári gumival gyári 17-es alufelnin, ha egy kicsit van elfordítva a kormány a középállásból, akkor enyhe lüktetést érzek, főleg kisebb sebesség esetén. Egyenesben semmi, semmilyen sebességen nem ráz (voltak vele a nyári gumicserekor gondok, mert rázott 90 felett, de mindegyik felni görgőzve lett+gumi-felni lézerrel kimérve, megfelelően "összeforgatva", és a rázás elmúlt). Most a téli 16-osakat felrakva ez a lüktetés megszűnt. Milyen tippetek van, mi okozhatja a gondot?
a nyárigumid.8as van benne vagy tojás.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
fektoh
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290


E-mail
« Új hozzászólás #1905 Dátum: 2014.10.31 péntek, 11:37:33 »

a nyárigumid.8as van benne vagy tojás.
akkor rázna egyenesben is, nem?
Naplózva

S-Max 2.0 TDCi 140 HP Titanium (2009)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #1906 Dátum: 2014.10.31 péntek, 12:32:28 »

akkor rázna egyenesben is, nem?
ez nem ennyire biztos.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
gerilege
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


E-mail
« Új hozzászólás #1907 Dátum: 2014.11.05 szerda, 14:05:43 »

Üdv!
Még Mondeo tulajdonosként regisztráltam, most egy 7 üléses 2.0 TDCI S-Max-om van pár hónapja. Az autóval műszakilag minden rendben, viszont a csomagterével kapcsolatban gondom van. Egyrészt a 7 üléses változat sík csomagterében csúszkál minden menet közben, másrészt a csomagtér ajtó nyitásakor a perem hiánya miatt hajlamosak kicsúszni és kiesni a dolgok.

Rendelkezem a "Csomagtéri rögzítő sín" tartozékkal, ami lényegében a lehajtott ülések hátára rögzíthető sínekből, és a sínekbe rögzíthető tartószemekből áll. Viszont erre kellene nekem még valami felépítmény (a szemeket nem használva a sínben), amivel részekre tudnám osztani a csomagtartót. Az alu sínek elég erősek, szerintem simán elbírna valami 10 centi magasság körüli idomot, és konkurens márkánál van is ilyen, de a Ford-hoz egész egyszerűen nem találok ilyet.

Vizuálisan egy ilyesmit kell elképzelni, más területről kerestem ábrát, csak egy szintes és nem három: http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/60160298/

Van ötletetek, mivel lehetne ezt megoldani? Csak hálót találtam, amit a szemekhez lehet rögzíteni, vagy pedig kiesésgátlót, de nekem valami elosztásos megoldás kellene.
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1908 Dátum: 2014.11.05 szerda, 14:20:08 »

Üdv!
Még Mondeo tulajdonosként regisztráltam, most egy 7 üléses 2.0 TDCI S-Max-om van pár hónapja. Az autóval műszakilag minden rendben, viszont a csomagterével kapcsolatban gondom van. Egyrészt a 7 üléses változat sík csomagterében csúszkál minden menet közben, másrészt a csomagtér ajtó nyitásakor a perem hiánya miatt hajlamosak kicsúszni és kiesni a dolgok.

Rendelkezem a "Csomagtéri rögzítő sín" tartozékkal, ami lényegében a lehajtott ülések hátára rögzíthető sínekből, és a sínekbe rögzíthető tartószemekből áll. Viszont erre kellene nekem még valami felépítmény (a szemeket nem használva a sínben), amivel részekre tudnám osztani a csomagtartót. Az alu sínek elég erősek, szerintem simán elbírna valami 10 centi magasság körüli idomot, és konkurens márkánál van is ilyen, de a Ford-hoz egész egyszerűen nem találok ilyet.

Vizuálisan egy ilyesmit kell elképzelni, más területről kerestem ábrát, csak egy szintes és nem három: http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/60160298/

Van ötletetek, mivel lehetne ezt megoldani? Csak hálót találtam, amit a szemekhez lehet rögzíteni, vagy pedig kiesésgátlót, de nekem valami elosztásos megoldás kellene.
Helló!
Én a csomag tér "lezárására" alkalmas (kivehető) kiegészítőt használok... http://ford-zubehoer.de/de/de/29/17/1079  ... ennek a kacsniban az ajtó nyílásnál meg is van 4-4 pontja..
A 3. üléssort takaró (két) lapot nem hajtom vissza a helyére, mert annak a "mélyedésébe/szintkülönbségébe"  pont belefér egy összecsukható rekesz (vagy akár 2 egymásmellé) http://curver.hu/tarolas/osszecsukhato-rekesz/470x240x340-%E2%80%93-vilagoszold (ebből van olyan is ami 50 Kg-ok kibír)
 wave
« Utoljára szerkesztve: 2014.11.05 szerda, 14:22:19 írta Benedek » Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #1909 Dátum: 2014.11.05 szerda, 14:20:16 »

Üdv!
Még Mondeo tulajdonosként regisztráltam, most egy 7 üléses 2.0 TDCI S-Max-om van pár hónapja. Az autóval műszakilag minden rendben, viszont a csomagterével kapcsolatban gondom van. Egyrészt a 7 üléses változat sík csomagterében csúszkál minden menet közben, másrészt a csomagtér ajtó nyitásakor a perem hiánya miatt hajlamosak kicsúszni és kiesni a dolgok.

Rendelkezem a "Csomagtéri rögzítő sín" tartozékkal, ami lényegében a lehajtott ülések hátára rögzíthető sínekből, és a sínekbe rögzíthető tartószemekből áll. Viszont erre kellene nekem még valami felépítmény (a szemeket nem használva a sínben), amivel részekre tudnám osztani a csomagtartót. Az alu sínek elég erősek, szerintem simán elbírna valami 10 centi magasság körüli idomot, és konkurens márkánál van is ilyen, de a Ford-hoz egész egyszerűen nem találok ilyet.

Vizuálisan egy ilyesmit kell elképzelni, más területről kerestem ábrát, csak egy szintes és nem három: http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/60160298/

Van ötletetek, mivel lehetne ezt megoldani? Csak hálót találtam, amit a szemekhez lehet rögzíteni, vagy pedig kiesésgátlót, de nekem valami elosztásos megoldás kellene.

Csak ötlet, de pár összecsukható láda, az alján ráragasztott tépőzárral? Ha ki kell nyitnod a +2 ülést, egyszerűen összecsukod, és elrakod. Ha meg kell, ott van és a tépőzár miatt nem csúszkál.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #1910 Dátum: 2014.11.05 szerda, 14:25:02 »

Üdv!
Még Mondeo tulajdonosként regisztráltam, most egy 7 üléses 2.0 TDCI S-Max-om van pár hónapja. Az autóval műszakilag minden rendben, viszont a csomagterével kapcsolatban gondom van. Egyrészt a 7 üléses változat sík csomagterében csúszkál minden menet közben, másrészt a csomagtér ajtó nyitásakor a perem hiánya miatt hajlamosak kicsúszni és kiesni a dolgok.

Rendelkezem a "Csomagtéri rögzítő sín" tartozékkal, ami lényegében a lehajtott ülések hátára rögzíthető sínekből, és a sínekbe rögzíthető tartószemekből áll. Viszont erre kellene nekem még valami felépítmény (a szemeket nem használva a sínben), amivel részekre tudnám osztani a csomagtartót. Az alu sínek elég erősek, szerintem simán elbírna valami 10 centi magasság körüli idomot, és konkurens márkánál van is ilyen, de a Ford-hoz egész egyszerűen nem találok ilyet.

Vizuálisan egy ilyesmit kell elképzelni, más területről kerestem ábrát, csak egy szintes és nem három: http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/60160298/

Van ötletetek, mivel lehetne ezt megoldani? Csak hálót találtam, amit a szemekhez lehet rögzíteni, vagy pedig kiesésgátlót, de nekem valami elosztásos megoldás kellene.
Szerintem ezek a táskák is elég jók.  https://www.aldi.hu/hu/ajanlatok/ajanlatok-vasarnaptol-20141102/reszletes-oldal/ps/p/auto-xs-autos-tarolo/
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1911 Dátum: 2014.11.05 szerda, 14:28:33 »

vagy ezek közül valamelyik... Smiley http://www.cimkeplaza.hu/reklamtaska-nylonzacsko/  nyes
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #1912 Dátum: 2014.11.05 szerda, 14:39:30 »

vagy ezek közül valamelyik... Smiley http://www.cimkeplaza.hu/reklamtaska-nylonzacsko/  nyes
Amit linkeltem, olyat én használok is. És tényleg jó!  Wink
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
gerilege
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


E-mail
« Új hozzászólás #1913 Dátum: 2014.11.05 szerda, 14:49:29 »

Köszönöm mindenkinek!
Benedek:
- A lezáró elemet én is láttam, mekkora a teherbírása nagyjából, és hol vetted?
- "A 3. üléssort takaró (két) lapot" itt arra a mágneses füles részre gondolsz, vagy pedig magára a harmadik ülésre? Mert a laphoz nem tudom mekkora doboz férne be. Már arra is gondoltam, hogy inkább kinyitom a harmadik sori ülést, és abba a nagyobb helyre teszek dobozt.
Titta:
A tépőzáras ötletre, nem tudom ez mennyi súlyt bírna el.

Egyébként arra is gondoltam, hogy felteszem a síneket (ezen a képen látszik, hogy milyen az alu sín, persze a bicikli nélkül: http://www.caraccessoriesplus.co.uk/product/ford-s-max-bike-carrier-interior.html) és akkor ez talán megtartana egy ládát...
Naplózva
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #1914 Dátum: 2014.11.05 szerda, 14:56:13 »

Amit linkeltem, olyat én használok is. És tényleg jó!  Wink

Ez tetszik, megyek is venni munka után.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #1915 Dátum: 2014.11.05 szerda, 14:59:18 »

Köszönöm mindenkinek!
Benedek:
- A lezáró elemet én is láttam, mekkora a teherbírása nagyjából, és hol vetted?
- "A 3. üléssort takaró (két) lapot" itt arra a mágneses füles részre gondolsz, vagy pedig magára a harmadik ülésre? Mert a laphoz nem tudom mekkora doboz férne be. Már arra is gondoltam, hogy inkább kinyitom a harmadik sori ülést, és abba a nagyobb helyre teszek dobozt.
Titta:
A tépőzáras ötletre, nem tudom ez mennyi súlyt bírna el.

Egyébként arra is gondoltam, hogy felteszem a síneket (ezen a képen látszik, hogy milyen az alu sín, persze a bicikli nélkül: http://www.caraccessoriesplus.co.uk/product/ford-s-max-bike-carrier-interior.html) és akkor ez talán megtartana egy ládát...

Ha jó a tépőzár elég nagy súly esetén is működik. Igazából minél nagyobb a súly, annál nagyobb erővel nyomódik össze. Persze 150nél egy frontálist nem vállanék be. De áruszállításra nem is ez a jó megoldás. Akkor ha lehet vennék az első ülés mögé kutyarácsot, hogy legalább valamennyire el legyen választva a csomagtól az utastér. Már ha a cangás képnek megfelelően akarsz benne szállítani. MKIV-be lehet venni, smaxba nem tudom hogy van-e.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #1916 Dátum: 2014.11.05 szerda, 15:01:06 »

Ez tetszik, megyek is venni munka után.
Vegyél akku töltőt is! Most csak 4e, és az is jó!
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
gerilege
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


E-mail
« Új hozzászólás #1917 Dátum: 2014.11.05 szerda, 15:02:07 »

Ha jó a tépőzár elég nagy súly esetén is működik. Igazából minél nagyobb a súly, annál nagyobb erővel nyomódik össze. Persze 150nél egy frontálist nem vállanék be. De áruszállításra nem is ez a jó megoldás. Akkor ha lehet vennék az első ülés mögé kutyarácsot, hogy legalább valamennyire el legyen választva a csomagtól az utastér. Már ha a cangás képnek megfelelően akarsz benne szállítani. MKIV-be lehet venni, smaxba nem tudom hogy van-e.

A cangás csak illusztráció, csak az alu sínt kell figyelni. Alu sín ami úgyis megvan, és a tépőzár is jó lehet akkor. Utánanézek, köszönöm még egyszer mindenkinek, de ez nem azt jelenti, hogy ne fogadnám addig is a további ötleteket Smiley
Naplózva
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #1918 Dátum: 2014.11.05 szerda, 15:03:45 »

Vegyél akku töltőt is! Most csak 4e, és az is jó!

Köszi, az van, régi jófajta, orosz. Örök élet meg egy év.  nyes
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #1919 Dátum: 2014.11.05 szerda, 15:08:12 »

Köszi, az van, régi jófajta, orosz. Örök élet meg egy év.  nyes
Nembaj, vegyél! Stiffler %-ot kap az Alditól. Napok óta minden topikban reklámozza  vigyor3
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #1920 Dátum: 2014.11.05 szerda, 15:14:02 »

Nembaj, vegyél! Stiffler %-ot kap az Alditól. Napok óta minden topikban reklámozza  vigyor3
Te ne vegyél! Neked nem akarok jót!  Wink
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1921 Dátum: 2014.11.05 szerda, 17:43:57 »

Köszönöm mindenkinek!
Benedek:
- A lezáró elemet én is láttam, mekkora a teherbírása nagyjából, és hol vetted?
- "A 3. üléssort takaró (két) lapot" itt arra a mágneses füles részre gondolsz, vagy pedig magára a harmadik ülésre? Mert a laphoz nem tudom mekkora doboz férne be. Már arra is gondoltam, hogy inkább kinyitom a harmadik sori ülést, és abba a nagyobb helyre teszek dobozt.
......
Én Wyctor kollégát kértem meg, hogy segítsen, a beszerzésben neki vannak alkatrész érdekeltségei....
Az adott szerkezet 2 részből áll (és nem filléres dolog  szomoru1)... alkatrészt sajnos nem tudok...
Az adott flip-flop doboz méretei azonos "szabvány" alapterületűek (kicsit kisseb mint egy banános doboz)
Ahogy írtad azt a füles, mágneses dolgot nem hajtom rá a lecsukott ülés sorra és oda remekül befér 1-1 doboz... igaz, nálam ott van egy takaró fólia, hogy ha netán valami apróság mégis utazik a csomagtartóban akkor ne essen le az ülések közé..
 vigyor3
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
gerilege
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


E-mail
« Új hozzászólás #1922 Dátum: 2014.11.06 csütörtök, 09:43:53 »

Köszi!
Csak hogy biztosan jól értem-e, akkor ide teszed a ládát?
Ha igen, jó ötletnek tűnik, ide méretre pontosan kivágnék egy erősebb kartonlapot, hasonló célból mint neked a fólia, és arra mehet a láda.
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1923 Dátum: 2014.11.06 csütörtök, 10:48:57 »

Köszi!
Csak hogy biztosan jól értem-e, akkor ide teszed a ládát?
Ha igen, jó ötletnek tűnik, ide méretre pontosan kivágnék egy erősebb kartonlapot, hasonló célból mint neked a fólia, és arra mehet a láda.
....
Igen én is így használom..
Nálam egy erősebb takaró ponyva van berakva, úgy hogy a középső ülés sor hátától lefelé, így az egész csomagtartó védve van, és ha kell akkor összehajtva ki lehet nyitni az utolsó üléssort is...
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
miswacouae
Vendég
« Új hozzászólás #1924 Dátum: 2014.11.07 péntek, 10:31:07 »

Sziasztok sracok,

segitsegeteket szeretnem kerni. Csalad bovulese miatt  autot cserelben gondolkodom. S Maxra eddig a befuto.
2 - 2.2 dizel, es 2012- 2013 as evjarat. nezegetem a hahu-n a lehetosegeket, de nagy szorast velek felfedezni az arakban.
ezert szeretnek eligazodni az utvesztoben a segitsegetekkel.

elore is koszonom  help
Naplózva
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #1925 Dátum: 2014.11.07 péntek, 11:15:31 »

Sziasztok sracok,

segitsegeteket szeretnem kerni. Csalad bovulese miatt  autot cserelben gondolkodom. S Maxra eddig a befuto.
2 - 2.2 dizel, es 2012- 2013 as evjarat. nezegetem a hahu-n a lehetosegeket, de nagy szorast velek felfedezni az arakban.
ezert szeretnek eligazodni az utvesztoben a segitsegetekkel.

elore is koszonom  help


jó.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #1926 Dátum: 2014.11.07 péntek, 11:21:42 »

Sziasztok sracok,

segitsegeteket szeretnem kerni. Csalad bovulese miatt  autot cserelben gondolkodom. S Maxra eddig a befuto.
2 - 2.2 dizel, es 2012- 2013 as evjarat. nezegetem a hahu-n a lehetosegeket, de nagy szorast velek felfedezni az arakban.
ezert szeretnek eligazodni az utvesztoben a segitsegetekkel.

elore is koszonom  help

nagyon nehéz kimondani a nicknevedet.... vigyor3

Amúgy a 2.2 jó választás.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
LRichi75
Vendég
« Új hozzászólás #1927 Dátum: 2014.11.07 péntek, 12:32:01 »

Sziasztok!

5 tagú családnak nézegetünk autót, jelen pillanatban a Galaxy a legszimpatikusabb! 2009-2010-es évjáratú a megfizethető számunkra (2.0 TDCI)! Mire kell figyelni ezek megvásárlásánál? 3 millió környékés általában a kintről behozottak vannak fehér színben (lehet céges autó volt, tekert kilométerrel? ) Érdemes belevágni ilyen árban ebbe az autóba?

Köszönöm a segítséget!

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/galaxy/ford_galaxy_2.0_tdci_ghia_dpf_automata_digit_klima-140le-8404437
« Utoljára szerkesztve: 2014.11.07 péntek, 13:20:47 írta LRichi75 » Naplózva
miswacouae
Vendég
« Új hozzászólás #1928 Dátum: 2014.11.07 péntek, 12:39:29 »

nagyon nehéz kimondani a nicknevedet.... vigyor3

Amúgy a 2.2 jó választás.

sokat agyaltam tegnap a nicknevrol. ha erdekel, elmondom, roviden annyi hogy egy ceg nev van benne es egy orszag.

na de ez nem fontos.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/s-max/ford_s-max_2.2_tdci_titanium_automata_alcantara.xenon.navi.kam-8411871

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/s-max/ford_s-max_2.2_tdci_titanium_automata_200_le_bor-navi_52.000km-8404089

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/s-max/ford_s-max_2.0_tdci_titanium-s_powershift_full.bor.navi.kamera.bi-xenon-8415078

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/s-max/ford_s-max_2.2_tdci_titanium-s_automata-8253293

ezekhez mit szoltok?

mennyire tud realis lenni egy 2 eves autoban 100 000 km alatti futasteljesitmeny?
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #1929 Dátum: 2014.11.07 péntek, 12:43:49 »

nem életszerű(persze biztos vannak kivételek).
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
miswacouae
Vendég
« Új hozzászólás #1930 Dátum: 2014.11.07 péntek, 13:23:06 »

nem életszerű(persze biztos vannak kivételek).

markaszervizben, ha atvizsgaltatom, ott meg tudjak mondani a valos km allast?

Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #1931 Dátum: 2014.11.07 péntek, 13:32:50 »

markaszervizben, ha atvizsgaltatom, ott meg tudjak mondani a valos km allast?


nem.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
tuza35
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 583



E-mail
« Új hozzászólás #1932 Dátum: 2014.11.07 péntek, 20:26:59 »

Simán bele lehet autókázni a 100000km-tert.Én is évente 55000-60000km-tert megyek.





Naplózva

1x Ford Mondeo Turnier 2001 TDDI 115LE trend    1x Ford S-Max 2010 TDCI 140LE Titánium.Korában:Ford Mondeo 2,2 TDCI Ghia X
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1933 Dátum: 2014.11.07 péntek, 20:36:24 »

Sziasztok!

5 tagú családnak nézegetünk autót, jelen pillanatban a Galaxy a legszimpatikusabb! 2009-2010-es évjáratú a megfizethető számunkra (2.0 TDCI)! Mire kell figyelni ezek megvásárlásánál? 3 millió környékés általában a kintről behozottak vannak fehér színben (lehet céges autó volt, tekert kilométerrel? ) Érdemes belevágni ilyen árban ebbe az autóba?

Köszönöm a segítséget!

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/galaxy/ford_galaxy_2.0_tdci_ghia_dpf_automata_digit_klima-140le-8404437
még nézelődjél.  nem tudom mennyire fontosak az extrák, de ebbe nem sok van. Hiába írják, h rengeteg extrával.

arra kell figyelni mint minden kocsinál:km..    és inkább kéziváltóst vegyél.

ja, és még valami.  Kiskunfélegyháza az olyan mint fehérvár, győr stb.  A lényeg h jól faggasd ki az eladót mielőtt elindulsz, és nagyon nézd meg mit akar eladni.  Ha nem értesz hozzá, vigyél olyat aki igen. Ha fizetni kell érte akkor is.
« Utoljára szerkesztve: 2014.11.07 péntek, 20:39:13 írta Dentcraft » Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1934 Dátum: 2014.11.07 péntek, 20:43:30 »


http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/s-max/ford_s-max_2.2_tdci_titanium_automata_200_le_bor-navi_52.000km-8404089

Ez kb másfél éve áll.  7 millióval kezdték árulni.  úgytudom jó a kocsi.
« Utoljára szerkesztve: 2014.11.07 péntek, 21:12:12 írta Dentcraft » Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
miswacouae
Vendég
« Új hozzászólás #1935 Dátum: 2014.11.07 péntek, 22:47:01 »

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/s-max/ford_s-max_2.2_tdci_titanium_automata_200_le_bor-navi_52.000km-8404089

Ez kb másfél éve áll.  7 millióval kezdték árulni.  úgytudom jó a kocsi.

koszi az infot. rajta van a listan. csak ne lenne olyan messze. na sebaj, az legyen a legkevesebb.



Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1936 Dátum: 2014.11.08 szombat, 07:47:58 »

koszi az infot. rajta van a listan. csak ne lenne olyan messze. na sebaj, az legyen a legkevesebb.




Merre laksz?
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
miswacouae
Vendég
« Új hozzászólás #1937 Dátum: 2014.11.08 szombat, 10:29:17 »

Merre laksz?

Zalaegerszeg
Naplózva
miswacouae
Vendég
« Új hozzászólás #1938 Dátum: 2014.11.08 szombat, 18:26:24 »

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/s-max/ford_s-max_2.2_tdci_titanium_automata_200_le_bor-navi_52.000km-8404089

Ez kb másfél éve áll.  7 millióval kezdték árulni.  úgytudom jó a kocsi.

Bar, ha masfel eve all mar, es meg mindig nem vittek el. Az azert jelent valamit, nem gondolod?
Naplózva
blackbile
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 202


E-mail
« Új hozzászólás #1939 Dátum: 2014.11.08 szombat, 19:10:17 »

Tudjátok hogyan lehet az üzemanyagszűrőt vízteleníteni? Fénykép, youtube videó esetleg?
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1940 Dátum: 2014.11.08 szombat, 21:11:27 »

Bar, ha masfel eve all mar, es meg mindig nem vittek el. Az azert jelent valamit, nem gondolod?
Persze. Kevesen akarnak 7 majd 6 millióért smaxot venni ami nem is fullos ennyiért  smile

Az csak 250. Nem a világ vége.  

Ha erre esne a választás, mielőtt elindulnal körbe nézem meg megkerdem mi a helyzet vele.


Nekem a Szegedi tetszik az összes közül a legjobban. De biztos közel 200 van benne ha nem mertek beirni.
« Utoljára szerkesztve: 2014.11.08 szombat, 21:28:00 írta Dentcraft » Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1941 Dátum: 2014.11.08 szombat, 21:15:07 »

Tudjátok hogyan lehet az üzemanyagszűrőt vízteleníteni? Fénykép, youtube videó esetleg?
Ha van az alján leereszto csavar akkor azzal, ha nincs akkor cserével.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
blackbile
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 202


E-mail
« Új hozzászólás #1942 Dátum: 2014.11.09 vasárnap, 09:07:12 »

Köszi, ennyit tudtam én is.
Most lett cserélve 1 hónapja, de miután minden hétvégén kiolvasom a hibakódokat, mindig bejön ez a kód - pontosan nem tudom melyik is az - de majd megnézem a laptopról. A szűrő foglalat alatt a generátor van, valahol ott lenne, ha lenne? Nem tudsz egy kb. fényképet mutatni?
Naplózva
nagytomi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1096



« Új hozzászólás #1943 Dátum: 2014.11.09 vasárnap, 12:31:35 »

Köszi, ennyit tudtam én is.
Most lett cserélve 1 hónapja, de miután minden hétvégén kiolvasom a hibakódokat, mindig bejön ez a kód - pontosan nem tudom melyik is az - de majd megnézem a laptopról. A szűrő foglalat alatt a generátor van, valahol ott lenne, ha lenne? Nem tudsz egy kb. fényképet mutatni?
Szia. Üzemanyag szűrő a hátsó futómű mögött van.
http://www.youtube.com/watch?v=Po4BddwSJ1Q
Naplózva

2011.Titanium S kombi 2.0 TDCi 163 Hp. Powershift ,19"
2018 MK5 180 Hp AWD Powershift
blackbile
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 202


E-mail
« Új hozzászólás #1944 Dátum: 2014.11.09 vasárnap, 12:43:09 »

Az S-maxon is, nemcsak a mondeon? A motortérben látom...
Naplózva
tuza35
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 583



E-mail
« Új hozzászólás #1945 Dátum: 2014.11.09 vasárnap, 12:44:30 »

A motornál keresd az üzemanyag szűrőt.Lehet,hogy a mondeonál ott volt de a facefiltes modelleknél már a motornál van.


Szia. Üzemanyag szűrő a hátsó futómű mögött van.
http://www.youtube.com/watch?v=Po4BddwSJ1Q
Naplózva

1x Ford Mondeo Turnier 2001 TDDI 115LE trend    1x Ford S-Max 2010 TDCI 140LE Titánium.Korában:Ford Mondeo 2,2 TDCI Ghia X
nagytomi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1096



« Új hozzászólás #1946 Dátum: 2014.11.09 vasárnap, 12:53:32 »

Az S-maxon is, nemcsak a mondeon? A motortérben látom...
Benéztem. Bocs.  falbav
Naplózva

2011.Titanium S kombi 2.0 TDCi 163 Hp. Powershift ,19"
2018 MK5 180 Hp AWD Powershift
blackbile
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 202


E-mail
« Új hozzászólás #1947 Dátum: 2014.11.09 vasárnap, 12:59:53 »

én meg nullkilométeresként nem mertem beszólni... hehe
Naplózva
nagytomi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1096



« Új hozzászólás #1948 Dátum: 2014.11.09 vasárnap, 13:04:18 »

Az S-maxon is, nemcsak a mondeon? A motortérben látom...
Igazad van. Viszont leereszteni lehet.
Naplózva

2011.Titanium S kombi 2.0 TDCi 163 Hp. Powershift ,19"
2018 MK5 180 Hp AWD Powershift
LRichi75
Vendég
« Új hozzászólás #1949 Dátum: 2014.11.09 vasárnap, 16:06:08 »

még nézelődjél.  nem tudom mennyire fontosak az extrák, de ebbe nem sok van. Hiába írják, h rengeteg extrával.

arra kell figyelni mint minden kocsinál:km..    és inkább kéziváltóst vegyél.

ja, és még valami.  Kiskunfélegyháza az olyan mint fehérvár, győr stb.  A lényeg h jól faggasd ki az eladót mielőtt elindulsz, és nagyon nézd meg mit akar eladni.  Ha nem értesz hozzá, vigyél olyat aki igen. Ha fizetni kell érte akkor is.
   Köszönöm a segítséget!  S-Max is képben van, bár megmondom őszintén, nagyon szeretnék egy automatát! Problémás a Powershift?Extra annyira
nem érdekes számomra, nem elsődleges!Még ezt néztem:  http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/s-max/ford_s-max_2.0_tdci_trend_powershift_vezetett_sz.konyv-8356228        Egyébként mit jelent ez a Kiskunfélegyháza, győr stb? Onnan nem érdemes?  Köszönöm!!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 ... 95   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.075 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.