Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.05 vasárnap, 13:58:51 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: [1] 2   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Mondeo-t keresnék....  (Megtekintve 18843 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Pista85
Vendég
« Dátum: 2013.08.21 szerda, 10:49:54 »

Sziasztok!

Kovács István vagyok.Hála a jó istennek gyarapszik kicsiny családom.... angel  vigyor3! Ebből adódóan fiestám lecserélése törvényszerű, hacsak nem akarom az asszonyt és a kicsikémet a keréknyomra rakni, ha megyünk egy hosszabb útra.
Ahogy olvasgatlak titeket, nagyon jó, segítőkész kis társaság vagytok... Ebből felbuzdulva hozzátok fordulnék a problémámmal... help. Mivel napi szinten kapcsolatban vagytok a hőn áhított "űrhajómmal", gondolom tapasztalatból sincs hiány egyes típusokkal..., tudtok nekem segíteni, már ránézés szintjén mi is az amit azonnal felejtsek el, mert ennyiért nem kapsz jót, vagy olyat láttok rajta amit én nem vennék észre tapasztalathiány miatt...

Mk2-Mk3-as turniert szeretnék...Mk2-ből benzinest. Mk3-ból Benzin vagy dizel teljesen mindegy, vagyis nem, mert nincs tapasztalatom a dizelekkel...
Az ár amiben gondolkodom az a fiestámból befolyt összeg+egy kicsi.... vagy ha kereskedés akkor beszámítva+egy kicsi....
Kinéztem párat...ha szabad kérnem, akkor véleményezzétek őket... help Vagy felejtsem el mert ennyiért inkább nézzek valami mást....
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_turnier_2.0_ghia_magyar_auto-7160838
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_turnier_2.0_di_trend-6877206
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_turnier_2.0_tdci_trend-7129095
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_turnier_1.8_16v_ghia_klima-7155347
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_turnier_2.0_ghia-7105854
Köszönöm előre is segítséget!
További szép napot!

Üdv.:Pisti
Naplózva
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #1 Dátum: 2013.08.21 szerda, 11:11:09 »

Sziasztok!

Kovács István vagyok.Hála a jó istennek gyarapszik kicsiny családom.... angel  vigyor3! Ebből adódóan fiestám lecserélése törvényszerű, hacsak nem akarom az asszonyt és a kicsikémet a keréknyomra rakni, ha megyünk egy hosszabb útra.
Ahogy olvasgatlak titeket, nagyon jó, segítőkész kis társaság vagytok... Ebből felbuzdulva hozzátok fordulnék a problémámmal... help. Mivel napi szinten kapcsolatban vagytok a hőn áhított "űrhajómmal", gondolom tapasztalatból sincs hiány egyes típusokkal..., tudtok nekem segíteni, már ránézés szintjén mi is az amit azonnal felejtsek el, mert ennyiért nem kapsz jót, vagy olyat láttok rajta amit én nem vennék észre tapasztalathiány miatt...

Mk2-Mk3-as turniert szeretnék...Mk2-ből benzinest. Mk3-ból Benzin vagy dizel teljesen mindegy, vagyis nem, mert nincs tapasztalatom a dizelekkel...
Az ár amiben gondolkodom az a fiestámból befolyt összeg+egy kicsi.... vagy ha kereskedés akkor beszámítva+egy kicsi....
Kinéztem párat...ha szabad kérnem, akkor véleményezzétek őket... help Vagy felejtsem el mert ennyiért inkább nézzek valami mást....
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_turnier_2.0_ghia_magyar_auto-7160838
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_turnier_2.0_di_trend-6877206
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_turnier_2.0_tdci_trend-7129095
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_turnier_1.8_16v_ghia_klima-7155347
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_turnier_2.0_ghia-7105854
Köszönöm előre is segítséget!
További szép napot!

Üdv.:Pisti

Szia István!

Remélem nem gond a tegezés Smiley Nekünk majd október-november körül a régebbi Mondeonk eladó lesz (előreláthatólag). A miénk dízel,km van benne (nem visszatekert,amiben óra szerint 150ezer van). Vannak kisebb-nagyobb hibái a karosszériának(a klasszikus dolgok: ajtó alja rohad,ez orvosolható). A motorhoz nyúlva nem volt(persze azért az olajcseréket megkapta),a turbó eredeti,akárcsak a porlasztók. A kettőstömeglendkerék+kuplung cserélve volt kb. 70-80ezer kmel ezelőtt. A kocsi volt törve(néha önhibából,gyakrabban máséból),de mindig szakszervíz javította. Anno kintről hozták le,banki lefoglalt volt. Van benne első szélvédőfűtés ami télen hasznos tud lenni Smiley meg még 1-2 fontosabb extra (ABS, 6 légzsák, 4 el. ablak). Nem tudom,meddig akartok várni a kocsivétellel. Csak leírtam,hogy nekünk majd lesz egy eladni való Mondeonk  worship

Üdv.: Bálint
« Utoljára szerkesztve: 2013.08.21 szerda, 11:15:53 írta Nika91127 » Naplózva
Pista85
Vendég
« Új hozzászólás #2 Dátum: 2013.08.21 szerda, 11:20:33 »

Szia István!

Remélem nem gond a tegezés Smiley Nekünk majd október-november körül a régebbi Mondeonk eladó lesz (előreláthatólag). A miénk dízel,km van benne (nem visszatekert,amiben óra szerint 150ezer van). Vannak kisebb-nagyobb hibái a karosszériának(a klasszikus dolgok: ajtó alja rohad,ez orvosolható). A motorhoz nyúlva nem volt(persze azért az olajcseréket megkapta),a turbó eredeti,akárcsak a porlasztók. A kettőstömeglendkerék+kuplung cserélve volt kb. 70-80ezer kmel ezelőtt. A kocsi volt törve(néha önhibából,gyakrabban máséból),de mindig szakszervíz javította. Anno kintről hozták le,banki lefoglalt volt. Van benne első szélvédőfűtés ami télen hasznos tud lenni Smiley meg még 1-2 fontosabb extra (ABS, 6 légzsák, 4 el. ablak). Nem tudom,meddig akartok várni a kocsivétellel. Csak leírtam,hogy nekünk majd lesz egy eladni való Mondeonk  worship

Üdv.: Bálint


Szia Bálint!

Dehogy gond a tegezés....  vigyor3 de akkor már Pisti...  vigyor3
Október végére, November elejére várjuk a picit...úgyhogy akörül vagy már addigra nem lenne rossz összehozni egy Mondit.... smile
Milyen árban gondolkozol...? angel
« Utoljára szerkesztve: 2013.08.21 szerda, 11:29:09 írta Pista85 » Naplózva
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #3 Dátum: 2013.08.21 szerda, 11:32:42 »


Szia Bálint!

Dehogy gond a tegezés....  vigyor3 de akkor már Pisti...  vigyor3
Október végére, November elejére várjuk a picit...úgyhogy akörül vagy már addigra nem lenne rossz összehozni egy Mondit.... smile
Esetleg ha bővebben tudnál írni a kocsiról....azt megköszönném.... Wink


Okés,akkor Pisti Wink

Nos a kocsi...2002es évjárat,2005ben hozták be Mo-ra,utána 1 évre rá bank lefoglalta,mi meg megvettük. A kocsiban óra szerint 101ezer volt akkor,találtam benne egy matricát,előtte 3 hónappal volt a 180ezres szerviz. Azóta óraszerint túlhalad a 300ezer km-en a kocsi. A motorja a mai napig frankó,simán futja a 200at (szigorúan német autópályán próbálva,mert egy *** avensises rámhúzta a kormányt és eldurrant az agyam  eplus2 eplus2 ),a fogyasztása rendes használat mellett 5,5-7 között mozog(sokat számít,hogy mennyi a város-rövidtáv,pl.: volt hoy 1050 km-t mentem egy tankkal,mert csak kint mentem 100-110es tempóval). Turbócső repedés már volt,az orvosolva lett. EGR ezer éve le van dugózva,azzal nem lehet gond Smiley Az ülések nincsenek kiülve,talán csak a vezetőoldali kicsit(éves szinten 55ezret volt hajtva első kocsiként). Mindig vigyázva volt rá,olajcserét-szűrőket rendesen megkapta. Van hozzá alufelni nyárigumival,meg egy szett 1 éves téligumi (Pirelli). A bal első ajtó alja kicsit gáz,de egy ajtó cserével(15ezer kb a bontós srácoknál) orvosolni lehet simán Smiley Első tárcsák-betétek újak,a hátsók majd cserések lesznek(8-10ezer a pár tárcsa,plusz a betét is kb. hasonló). A kipufogó új,mert sajnos felütődött valahol,és leszakadt. A hegesztés helyett egy új (utángyártott) rendszer mellett döntöttünk.

Esetleg van valami,ami érdekelne még? Smiley
Naplózva
Pista85
Vendég
« Új hozzászólás #4 Dátum: 2013.08.21 szerda, 11:46:01 »

Váóóóó!

Na ez aztán részletes volt.... taps
Őszintén nem nagyon érdekelnek a külső bajok....azt napi használat közben is lehet foltozgatni Wink. Úgyhogy felkeltetted az érdeklődésem... Wink Szinte már közhely, hogy nem km/óra állás szerint veszünk kocsit, hanem állapot szerint! Na de ez így is van... worship!
Szomszéd az 170.000-el vett egy IV passat-ot és az életét is bele nyomta már....Egy jó barátom meg szintén IV Passat 345.000-el és csak olajcsere meg a kötelezők....
mekkora összegben gondolkozol....?
Naplózva
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #5 Dátum: 2013.08.21 szerda, 11:57:05 »

Váóóóó!

Na ez aztán részletes volt.... taps
Őszintén nem nagyon érdekelnek a külső bajok....azt napi használat közben is lehet foltozgatni Wink. Úgyhogy felkeltetted az érdeklődésem... Wink Szinte már közhely, hogy nem km/óra állás szerint veszünk kocsit, hanem állapot szerint! Na de ez így is van... worship!
Szomszéd az 170.000-el vett egy IV passat-ot és az életét is bele nyomta már....Egy jó barátom meg szintén IV Passat 345.000-el és csak olajcsere meg a kötelezők....
mekkora összegben gondolkozol....?

Jó kérdés Smiley A téli gumik tényleg zsír újak,kb. 8ezret tettem bele(mert most én használtam éppen). A nyári gumik cserések lesznek majd jövőre...Viszont az ajtóra-fékre-stb.re lehet kell majd költeni 50-80ezret (attól függ,mennyiért szerzed be a dolgokat),de pl az ajtó "hanyagolható",ha nem zavar.
Az összeg. Hát tekintve a piacot,volt aki azt mondta,hogy örüljünk,ha 500ezerért majd vki megviszi,mert ennyi km-el már nem autó az autó...
Na de kibökve: olyan 700ezer körül szeretnénk érte kapni(mondhatni plusz-minusz 50ezer,de inkább mínusz,mert a magyar szeret alkudni ugye),mert egy újabb(kevesebbet futott) autóhoz kellene a pénz. Persze el lehetne adni külön a felnit a gumival is kb. 70-90ezerért,és akkor a kocsi meg 650 mondjuk,de nincs kedvem ezzel szórakozni és "kivárni" megmondom őszintén Smiley Ha valakinek egyben így kell,vigye. Sokat nem kell rá költeni és megy Smiley Tudom,lehet sok,de itt a fórumon "él" a kocsi már egy ideje,a hibákat is vissza lehet keresni,a töréseket,stb...Smiley
Naplózva
Pista85
Vendég
« Új hozzászólás #6 Dátum: 2013.08.21 szerda, 12:15:43 »

Szerintem vállalható lenne...na de ez függ attól is, hogy mikorra tudom eladni a Fiestát... Huh?
Addig is ha nem vagyok tolakodó, pár képet tudnál fel rakni... angel Asszonypajtást puhítani..... Wink smile
Köszi előre is.... worship
Naplózva
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #7 Dátum: 2013.08.21 szerda, 12:20:46 »

Szerintem vállalható lenne...na de ez függ attól is, hogy mikorra tudom eladni a Fiestát... Huh?
Addig is ha nem vagyok tolakodó, pár képet tudnál fel rakni... angel Asszonypajtást puhítani..... Wink smile
Köszi előre is.... worship

Persze,majd igyekszem Smiley Csak kicsit le kell mosni  vigyor3 Amúgy egy kombi Mondeoról van szó, Stardust Silver színű, 5küllős 16colos alufelnivel, oldalt a "koptatócsík" színrefújt,kerek ködlámpás, fekete tetősín. Kicsit jégvert sajnos,de erről nem nagyon tehetünk  szomoru1
Amúgy ez csak egy lehetőség,biztosan találsz majd még ezer meg egy autót Smiley Csak gondoltam beírom,hátha annyira nem sürgős. Majd most járt le a hitel,szóval október vége fele tudnánk eladni. Esetleg valami kérdés? Smiley
Naplózva
Pista85
Vendég
« Új hozzászólás #8 Dátum: 2013.08.21 szerda, 12:32:28 »

Nagyon szépen köszönöm a kimerítő leírást, őszinteséget, ...... worship worship worship
Ha nem találok addig semmit akkor majd visszatérhetünk a dologra.... Wink
Még egyszer nagy tiszteletem az őszinte hozzáállásért....... worship
A képeket azért várom..... vigyor3 Wink worship
Szép napot!
Üdv.: Pisti  wave wave
Naplózva
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #9 Dátum: 2013.08.21 szerda, 12:51:05 »

Nagyon szépen köszönöm a kimerítő leírást, őszinteséget, ...... worship worship worship
Ha nem találok addig semmit akkor majd visszatérhetünk a dologra.... Wink
Még egyszer nagy tiszteletem az őszinte hozzáállásért....... worship
A képeket azért várom..... vigyor3 Wink worship
Szép napot!
Üdv.: Pisti  wave wave

Nem célom senkit se átverni Wink sok sikert az autókereséshez!
 Üdv.: Bálint
Naplózva
Pista85
Vendég
« Új hozzászólás #10 Dátum: 2013.08.21 szerda, 17:56:45 »

Esetleg vélemények az első hozzászólással kapcsolatban.... integet2 Wink
Naplózva
H. Balázs
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1667



« Új hozzászólás #11 Dátum: 2013.08.21 szerda, 23:12:40 »

Esetleg vélemények az első hozzászólással kapcsolatban.... integet2 Wink
http://mondeo.hu/index.php?topic=24.4000     (4023 hsz)
Naplózva

2014/9 Mondeo 2.0 tdci tit 140 le

2021.06 2.0 tdci Transit Jumbo 170 ló
2010 Ducato 2.3 120 ló
 EX 2006/12 Mondeo 2,0 tdci  combi eur4 DPF 130 ló EGR OFF (CigisBalu)
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #12 Dátum: 2013.08.22 csütörtök, 09:20:15 »



Itt is megtalálható.
http://mondeo.hu/index.php?topic=14381.0#lastPost
Naplózva
Pista85
Vendég
« Új hozzászólás #13 Dátum: 2013.09.13 péntek, 17:05:50 »

Sziasztok!
Sajnos dugába dőlt az autócsere programom,egy nem várt hirtelen anyagi kiadás miatt...!Nagyon köszönöm mindenkinek a segíséget! Jó volt megtapasztalni, hogy milyen szuper kis Klub vagytok! Már az első hozzászólástól kezdve!
Ami biztos, hogy Mondi lessz a következő autóm! Egy Mk3-as Kombi 1.8i vagy 2.0iO:-):-) Én úgy gondolom véletlenek nincsenek...túlontúl beleéltem magam, és ahogy ismerem magam gondolkodas nélkül megvettem volna bármit....úgyhogy "jókor" jött a kiadás...
Józanabban látom már a dolgokat...! Maradok itt es "tanulok" szerzem az infókat, hogy mire megint vásárlásra kerül a sor addigra elméletben képben legyek....
Köszönök mégegyszer mindenkinek minden segítséget!
Üdv.: Pisti
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #14 Dátum: 2013.09.13 péntek, 19:46:17 »

 
Sziasztok!
Sajnos dugába dőlt az autócsere programom,egy nem várt hirtelen anyagi kiadás miatt...!Nagyon köszönöm mindenkinek a segíséget! Jó volt megtapasztalni, hogy milyen szuper kis Klub vagytok! Már az első hozzászólástól kezdve!
Ami biztos, hogy Mondi lessz a következő autóm! Egy Mk3-as Kombi 1.8i vagy 2.0iO:-):-) Én úgy gondolom véletlenek nincsenek...túlontúl beleéltem magam, és ahogy ismerem magam gondolkodas nélkül megvettem volna bármit....úgyhogy "jókor" jött a kiadás...
Józanabban látom már a dolgokat...! Maradok itt es "tanulok" szerzem az infókat, hogy mire megint vásárlásra kerül a sor addigra elméletben képben legyek....
Köszönök mégegyszer mindenkinek minden segítséget!
Üdv.: Pisti

poigneemain
Naplózva
BDWTeam
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2763



WWW E-mail
« Új hozzászólás #15 Dátum: 2013.09.16 hétfő, 14:50:54 »

Megbízható eladótól megbízható MK3 Kombit keres egy ismerősöm! Lehetőleg TDDi-t, de ha megkímélt és jó állapotban van akkor a TDCi-től sem zárkózik el.
2003-2005-ös évjárat amit elbír(hat) a büdzsé.

Ha valakinek tudomása van ilyenről az kérem jelezzen!
Naplózva

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem ha kioktatnak!"
S.W.Churchill

----------------------------------------------------
Lancia Delta 1.6 Multijet (2011) #szarolasz
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #16 Dátum: 2013.09.16 hétfő, 15:01:37 »

Megbízható eladótól megbízható MK3 Kombit keres egy ismerősöm! Lehetőleg TDDi-t, de ha megkímélt és jó állapotban van akkor a TDCi-től sem zárkózik el.
2003-2005-ös évjárat amit elbír(hat) a büdzsé.

Ha valakinek tudomása van ilyenről az kérem jelezzen!

A tiéd az túl új neki vagy nem elég megbízható? eplus2

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
BDWTeam
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2763



WWW E-mail
« Új hozzászólás #17 Dátum: 2013.09.16 hétfő, 15:08:18 »

A tiéd az túl új neki vagy nem elég megbízható? eplus2

AndyA
Konkrétan az enyém nem kombi....és nem 2003-2005-ös,.......és egyelőre nem is eladó.  smile
Naplózva

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem ha kioktatnak!"
S.W.Churchill

----------------------------------------------------
Lancia Delta 1.6 Multijet (2011) #szarolasz
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #18 Dátum: 2013.09.16 hétfő, 16:36:01 »

Konkrétan az enyém nem kombi....és nem 2003-2005-ös,.......és egyelőre nem is eladó.  smile

2003-2005 között már nem nagyon volt DI,de javítsanak ki  vigyor3 (mármint lehet rendelhető volt,de nem jellemző).
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #19 Dátum: 2013.09.16 hétfő, 19:34:12 »

Megbízható eladótól megbízható MK3 Kombit keres egy ismerősöm! Lehetőleg TDDi-t, de ha megkímélt és jó állapotban van akkor a TDCi-től sem zárkózik el.
2003-2005-ös évjárat amit elbír(hat) a büdzsé.

Ha valakinek tudomása van ilyenről az kérem jelezzen!

Akkor ezek szerint ez öreg.
Naplózva
H. Balázs
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1667



« Új hozzászólás #20 Dátum: 2013.09.16 hétfő, 20:59:09 »

Konkrétan az enyém nem kombi....és nem 2003-2005-ös,.......és egyelőre nem is eladó.  smile
Kisgyerek83-is árulja övé DI ,írj neki pü-t.
Naplózva

2014/9 Mondeo 2.0 tdci tit 140 le

2021.06 2.0 tdci Transit Jumbo 170 ló
2010 Ducato 2.3 120 ló
 EX 2006/12 Mondeo 2,0 tdci  combi eur4 DPF 130 ló EGR OFF (CigisBalu)
padlógáz
Vendég
« Új hozzászólás #21 Dátum: 2014.03.06 csütörtök, 09:27:59 »

MkII V6 ferdehátúm öreg. Keresek MKIII V6 Mondit (sérülésmenteset).
Naplózva
lacasa
Vendég
« Új hozzászólás #22 Dátum: 2014.03.14 péntek, 10:37:50 »

Sziasztok!
Van egy eladó MkII V6 om motorhibásan, közel szalonállapotú. Sürgős,és  olcsón!
Üdv!
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #23 Dátum: 2014.03.14 péntek, 10:40:01 »

Sziasztok!
Van egy eladó MkII V6 om motorhibásan, közel szalonállapotú. Sürgős,és  olcsón!
Üdv!


Végülis, a szalonautó akár motor nélkül is lehet...  nyes
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #24 Dátum: 2014.03.14 péntek, 12:43:59 »

Sziasztok!
Van egy eladó MkII V6 om motorhibásan, közel szalonállapotú. Sürgős,és  olcsón!
Üdv!


Kéne róla még kép, és infó, mert így erősen nem szalonállapotú... szomoru1
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #25 Dátum: 2014.03.14 péntek, 12:52:57 »

Kéne róla még kép, és infó, mert így erősen nem szalonállapotú... szomoru1

Nagyon bonyolult...

http://mondeo.hu/index.php?topic=15643.msg876321#msg876321

Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #26 Dátum: 2014.03.14 péntek, 12:57:32 »

Sziasztok!
Van egy eladó MkII V6 om motorhibásan, közel szalonállapotú. Sürgős,és  olcsón!
Üdv!


Ugye nem ilyen szalonállapotú?  eplus2

Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #27 Dátum: 2014.03.14 péntek, 15:52:41 »


Mi?
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #28 Dátum: 2014.03.21 péntek, 17:14:44 »

Sziasztok!

További szép napot!

Üdv.:Pisti
van 1 jó hírem meg 1 rossz  eplus2
létezik nagyon jó mondeo igaz mk1 td amit megérné bárkinek megvenni.
a rossz hír pedig ,hogy az enyém és soha semmi pénzért nem adom el  eplus2
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
zoleeteam
Vendég
« Új hozzászólás #29 Dátum: 2014.04.03 csütörtök, 20:50:46 »

Sziasztok!

Kovács István vagyok.Hála a jó istennek gyarapszik kicsiny családom.... angel  vigyor3! Ebből adódóan fiestám lecserélése törvényszerű, hacsak nem akarom az asszonyt és a kicsikémet a keréknyomra rakni, ha megyünk egy hosszabb útra.
Ahogy olvasgatlak titeket, nagyon jó, segítőkész kis társaság vagytok... Ebből felbuzdulva hozzátok fordulnék a problémámmal... help. Mivel napi szinten kapcsolatban vagytok a hőn áhított "űrhajómmal", gondolom tapasztalatból sincs hiány egyes típusokkal..., tudtok nekem segíteni, már ránézés szintjén mi is az amit azonnal felejtsek el, mert ennyiért nem kapsz jót, vagy olyat láttok rajta amit én nem vennék észre tapasztalathiány miatt...

Mk2-Mk3-as turniert szeretnék...Mk2-ből benzinest. Mk3-ból Benzin vagy dizel teljesen mindegy, vagyis nem, mert nincs tapasztalatom a dizelekkel...
Az ár amiben gondolkodom az a fiestámból befolyt összeg+egy kicsi.... vagy ha kereskedés akkor beszámítva+egy kicsi....
Kinéztem párat...ha szabad kérnem, akkor véleményezzétek őket... help Vagy felejtsem el mert ennyiért inkább nézzek valami mást....
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_turnier_2.0_ghia_magyar_auto-7160838
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_turnier_2.0_di_trend-6877206
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_turnier_2.0_tdci_trend-7129095
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_turnier_1.8_16v_ghia_klima-7155347
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_turnier_2.0_ghia-7105854
Köszönöm előre is segítséget!
További szép napot!

Üdv.:Pisti



Szia.

Én most kezdem árulni a kocsimat.


itt a link róla:http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_turnier_2.0_di_trend_2.0_tddi_kombi_trend_felujit-7797396


Ha érdekel nézd meg.


üdv Zoli
Naplózva
Pista85
Vendég
« Új hozzászólás #30 Dátum: 2014.07.25 péntek, 21:57:10 »

Sziasztok!

Lassan az autó vásárlási kálváriám a végéhez közeledik... Wink Szükségem lenne egy kis segítségre....! Kinéztem többet is...az útvonal betáplálva....benzin-dizel vegyesen... De van egy favorit...
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_turnier_2.0_tdci_ghia_rs_optikanavigacio-8037317
Ismerős valakinek...? Esetleg tudtok róla valamit...? Árban reális....? A km gyanús...! Bár.... Totál Benzines párti vagyok de ő érte még a dizelt is bevállalnánk...
Köszi előre is mindent......!
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #31 Dátum: 2014.07.25 péntek, 22:03:33 »

Sziasztok!

Lassan az autó vásárlási kálváriám a végéhez közeledik... Wink Szükségem lenne egy kis segítségre....! Kinéztem többet is...az útvonal betáplálva....benzin-dizel vegyesen... De van egy favorit...
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_turnier_2.0_tdci_ghia_rs_optikanavigacio-8037317
Ismerős valakinek...? Esetleg tudtok róla valamit...? Árban reális....? A km gyanús...! Bár.... Totál Benzines párti vagyok de ő érte még a dizelt is bevállalnánk...
Köszi előre is mindent......!

Így a képek alapján szép autó. Még a km is reális lehet (évi 15e). Szerintem vagy vigyél valakit, aki tud diagnosztikát csinálni és van fogalma a TDCi-kről vagy vidd el egy szakszervizbe átvizsgálásra. Ha ezek közül nem mennek bele egyikbe sem, akkor felejtős. Szerintem...  Ja és olvasd el ezt.
Naplózva
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #32 Dátum: 2014.07.25 péntek, 22:49:09 »

Sziasztok!

Lassan az autó vásárlási kálváriám a végéhez közeledik... Wink Szükségem lenne egy kis segítségre....! Kinéztem többet is...az útvonal betáplálva....benzin-dizel vegyesen... De van egy favorit...
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_turnier_2.0_tdci_ghia_rs_optikanavigacio-8037317
Ismerős valakinek...? Esetleg tudtok róla valamit...? Árban reális....? A km gyanús...! Bár.... Totál Benzines párti vagyok de ő érte még a dizelt is bevállalnánk...
Köszi előre is mindent......!

Ez egy facelift előtti TDCi......Zetec-S (Nem RS) optika (első-hátsó lökös, küszöb, csomi ajtón spoiler) és a lökösök sarkaira utólag vannak ráragasztva a gumicsíkok. 
Mindenképpen nézesd át egy hozzáértővel (ha nem értessz hozzá ezen ne spórolj...később komoly kiadásoktól kímélheted meg magad)....az általános dolgok mellett a legfontosabb az üzemanyagrendszer állapota, ha az xar akkor felejtős.  Az üzemanyagrendszer rendbetétele sok százezres móka lehet. 
A km.....biztos tekert, de teljesen mindegy.  Ilyen korban már nem km-t veszünk, hanem állapotot (szerintem), ha átvizsgálás/próba után minden jónak tűnik és neked tetszik akkor meg kell venni.   
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
Pista85
Vendég
« Új hozzászólás #33 Dátum: 2014.07.29 kedd, 11:41:57 »

Köszönöm a válaszokat, és a segítséget, tippet!

Kicsit nagyon eltántorodtam a dízeltől...Mindenki óva int tőle...hozzáteszem úgy, hogy még soha nem volt dízel mondeoja...! De azért az ember fülébe könnyen bele lehet ültetni a bogarat...
Egyenlőre maradok a benzinesnél, csak az a baj h a kínálat nagyon gyér...ami van annak a fele tiszta szutyok már a fényképen is...lemoshatná a paraszt mielőtt felteszi a hahu-ra... gun ilyen embertől vagy kereskedéstől meg mit várjon az ember...mennyire tartotta karban az autóját...? Undecided úgyhogy kihagyósak....! Hátha lesz valami nagy bummm és meglesz az igazi... angel Grin wow1

Köszönöm még egyszer a segítséget...!

Esetleg ha valami jönne azt kidobhatom ide...? Nem akarok senki agyára menni...! Nem is azt kérdezném, hogy motorikusan jó e, hanem azt h egyáltalán ilyen felszereltséggel rendelkezik e egy trend, ambiente,....Nekem ezek nagy segítségek lennének....! Mert elég balek tudok lenni néhanapján...  Grin

Üdv.: Pisti
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #34 Dátum: 2014.07.29 kedd, 11:48:36 »

Köszönöm a válaszokat, és a segítséget, tippet!

Kicsit nagyon eltántorodtam a dízeltől...Mindenki óva int tőle...hozzáteszem úgy, hogy még soha nem volt dízel mondeoja...! De azért az ember fülébe könnyen bele lehet ültetni a bogarat...
Egyenlőre maradok a benzinesnél, csak az a baj h a kínálat nagyon gyér...ami van annak a fele tiszta szutyok már a fényképen is...lemoshatná a paraszt mielőtt felteszi a hahu-ra... gun ilyen embertől vagy kereskedéstől meg mit várjon az ember...mennyire tartotta karban az autóját...? Undecided úgyhogy kihagyósak....! Hátha lesz valami nagy bummm és meglesz az igazi... angel Grin wow1

Köszönöm még egyszer a segítséget...!

Esetleg ha valami jönne azt kidobhatom ide...? Nem akarok senki agyára menni...! Nem is azt kérdezném, hogy motorikusan jó e, hanem azt h egyáltalán ilyen felszereltséggel rendelkezik e egy trend, ambiente,....Nekem ezek nagy segítségek lennének....! Mert elég balek tudok lenni néhanapján...  Grin

Üdv.: Pisti

Te is le tudod ellenőrizni, hogy azok a cuccok benne vannak-e amivel kijött a gyárból. Elkéred az alvázszámot, azt begépeled ide és elvileg kiadja, hogy mivel jött ki. De az alapján a márkaszervizben is tudnak neked infot adni, hogy mikor, milyen szerviz lett rajta megcsinálva (persze, ha szakszervizben csinálták.)
Naplózva
madar89
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1307



E-mail
« Új hozzászólás #35 Dátum: 2014.07.29 kedd, 12:24:45 »

Köszönöm a válaszokat, és a segítséget, tippet!

Kicsit nagyon eltántorodtam a dízeltől...Mindenki óva int tőle...hozzáteszem úgy, hogy még soha nem volt dízel mondeoja...! De azért az ember fülébe könnyen bele lehet ültetni a bogarat...
Egyenlőre maradok a benzinesnél, csak az a baj h a kínálat nagyon gyér...ami van annak a fele tiszta szutyok már a fényképen is...lemoshatná a paraszt mielőtt felteszi a hahu-ra... gun ilyen embertől vagy kereskedéstől meg mit várjon az ember...mennyire tartotta karban az autóját...? Undecided úgyhogy kihagyósak....! Hátha lesz valami nagy bummm és meglesz az igazi... angel Grin wow1

Köszönöm még egyszer a segítséget...!

Esetleg ha valami jönne azt kidobhatom ide...? Nem akarok senki agyára menni...! Nem is azt kérdezném, hogy motorikusan jó e, hanem azt h egyáltalán ilyen felszereltséggel rendelkezik e egy trend, ambiente,....Nekem ezek nagy segítségek lennének....! Mert elég balek tudok lenni néhanapján...  Grin

Üdv.: Pisti
szerintem a dízellel annyi van h jobban oda kell figyelni a vételnél az üzemanyagrendszerre ,de ha hozzáértővel mész akkor jól át lehet nézni!a benzinessel is be tudod nyelni a nagy költséget lendkerék ott is játszik hibaként a futóművet ugyanannyi felújítani mint a dízel!és benzinesből is ki lehet fogni olyat aminke a motorja már nem az igazi és arra is el lehet verni egy csomó pénzt!azt kell figyelembe venned mennyit mész egy évben melyiket éri meg megvenni!nekem dízelem van most újíttattam fel az üzemanyagszivattyút 78e ft volt de akkor sem kellene benzines már!
Naplózva

2002 tdci 130le(FMBA) B4Y ,st220 18",6.7l/100km, castrol tda+stihl 2T,INA szabadonfutó,EGR OFF,turbócső bandázsolva,tempomat,EBC Redstuff,katalizátor iktató,lecsapató tartály,bordó Recaro,JBL GTO,bicskakujcs,tolatóradar
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #36 Dátum: 2014.07.29 kedd, 13:38:30 »

Köszönöm a válaszokat, és a segítséget, tippet!

Kicsit nagyon eltántorodtam a dízeltől...Mindenki óva int tőle...hozzáteszem úgy, hogy még soha nem volt dízel mondeoja...! De azért az ember fülébe könnyen bele lehet ültetni a bogarat...
Egyenlőre maradok a benzinesnél, csak az a baj h a kínálat nagyon gyér...ami van annak a fele tiszta szutyok már a fényképen is...lemoshatná a paraszt mielőtt felteszi a hahu-ra... gun ilyen embertől vagy kereskedéstől meg mit várjon az ember...mennyire tartotta karban az autóját...? Undecided úgyhogy kihagyósak....! Hátha lesz valami nagy bummm és meglesz az igazi... angel Grin wow1

Köszönöm még egyszer a segítséget...!

Esetleg ha valami jönne azt kidobhatom ide...? Nem akarok senki agyára menni...! Nem is azt kérdezném, hogy motorikusan jó e, hanem azt h egyáltalán ilyen felszereltséggel rendelkezik e egy trend, ambiente,....Nekem ezek nagy segítségek lennének....! Mert elég balek tudok lenni néhanapján...  Grin

Üdv.: Pisti

Nekem is ez az első dízelem. Hidd el, hogy nem olyan rossz az. Ha olyannal mész megnézni, aki ért is hozzá (látott már mondeot), nem nyúlhatsz mellé. Az üzemanyag rendszer árát meg meg tudod spórolni a fogyasztással.
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #37 Dátum: 2014.07.29 kedd, 20:05:52 »

Köszönöm a válaszokat, és a segítséget, tippet!

Kicsit nagyon eltántorodtam a dízeltől...Mindenki óva int tőle...hozzáteszem úgy, hogy még soha nem volt dízel mondeoja...! De azért az ember fülébe könnyen bele lehet ültetni a bogarat...
Egyenlőre maradok a benzinesnél, csak az a baj h a kínálat nagyon gyér...ami van annak a fele tiszta szutyok már a fényképen is...lemoshatná a paraszt mielőtt felteszi a hahu-ra... gun ilyen embertől vagy kereskedéstől meg mit várjon az ember...mennyire tartotta karban az autóját...? Undecided úgyhogy kihagyósak....! Hátha lesz valami nagy bummm és meglesz az igazi... angel Grin wow1

Köszönöm még egyszer a segítséget...!

Esetleg ha valami jönne azt kidobhatom ide...? Nem akarok senki agyára menni...! Nem is azt kérdezném, hogy motorikusan jó e, hanem azt h egyáltalán ilyen felszereltséggel rendelkezik e egy trend, ambiente,....Nekem ezek nagy segítségek lennének....! Mert elég balek tudok lenni néhanapján...  Grin

Üdv.: Pisti
Szia!
Nemrégiben GSR mondta, hogy van fent hahu-n egy jó benzines Mondeo. 2005-ös volt talán. Ha még megvan, akkor hátha bemásolja ide a linket.

Egyébként a dízel sem rossz. Persze kockázatosabb, de ha körültekintően vásárolsz, akkor sok macerától megóvhatod magad. Próbálj ki egy benzinest és egy dízelt is menetteljesítményre, ott meglátod, hogy melyik tetszik jobban. Nézd meg mennyit mész egy évben, mennyit spórolnál meg a dízellel, stb.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Atiko
Vendég
« Új hozzászólás #38 Dátum: 2014.08.02 szombat, 20:41:16 »

www.jofogas.hu/hajdu_bihar/Ford_Mondeo_Tddi_17932491.htm
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #39 Dátum: 2014.08.02 szombat, 21:42:57 »

ez nem is annyira "jofogas"
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Atiko
Vendég
« Új hozzászólás #40 Dátum: 2014.08.03 vasárnap, 06:49:59 »

ez nem is annyira "jofogas"
Miért nem?
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #41 Dátum: 2014.08.03 vasárnap, 13:07:18 »

Miért nem?
keress rá, mennyiért lehet kapni ilyet!
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Atiko
Vendég
« Új hozzászólás #42 Dátum: 2014.08.03 vasárnap, 13:46:18 »

keress rá, mennyiért lehet kapni ilyet!
Lehet kapni 650e.-ért ,de szerintem nem mindegy,hogy milyen műszaki állapotban van....nem?Huh?
Sőt tudok 300-ért is kinti papirost...... Huh? Huh?
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #43 Dátum: 2014.08.03 vasárnap, 15:07:47 »

Lehet kapni 650e.-ért ,de szerintem nem mindegy,hogy milyen műszaki állapotban van....nem?Huh?
Sőt tudok 300-ért is kinti papirost...... Huh? Huh?

Amit belinkeltél az is kinti, én abban 98%-ig biztos vagyok. Tehát megkímélt, első tulajos stb, stb. autó. Attól még lehet jó, de én fenntartással kezelném.
Naplózva
Atiko
Vendég
« Új hozzászólás #44 Dátum: 2014.08.03 vasárnap, 15:33:49 »

Amit belinkeltél az is kinti, én abban 98%-ig biztos vagyok. Tehát megkímélt, első tulajos stb, stb. autó. Attól még lehet jó, de én fenntartással kezelném.
Mi a gond a kinti kocsikkal...?? Kint sokkal jobban viszik vissza a szakszervizekbe ami nyomonkövethető...
Itthon szerintem meg nem ez a helyzet..... Undecided
Naplózva
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #45 Dátum: 2014.08.03 vasárnap, 15:37:51 »

Mi a gond a kinti kocsikkal...?? Kint sokkal jobban viszik vissza a szakszervizekbe ami nyomonkövethető...
Itthon szerintem meg nem ez a helyzet..... Undecided

És szted kint mennyit meg egy dizel evente? 15-20ezret?... Smiley a mienk mo-i, 340ezerrel,vegig vezetve. 2007es a kocsi. Szted kifogja megvenni? Pedig a szamlak minden megvan... Wink
Naplózva
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #46 Dátum: 2014.08.03 vasárnap, 15:39:51 »

Mi a gond a kinti kocsikkal...?? Kint sokkal jobban viszik vissza a szakszervizekbe ami nyomonkövethető...
Itthon szerintem meg nem ez a helyzet..... Undecided

Ez így van....kint sok km-el és szervízkönyvvel rendelkező autót lehet venni olcsóbban.  
Csak sajnos mire ideér az autó addigra (általában) megfeleződik a km és eltűnik a szervízkönyv is.
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #47 Dátum: 2014.08.03 vasárnap, 15:40:11 »

Mi a gond a kinti kocsikkal...?? Kint sokkal jobban viszik vissza a szakszervizekbe ami nyomonkövethető...
Itthon szerintem meg nem ez a helyzet..... Undecided

Ebben nem lennék ennyire biztos. Lehet, hogy szervizbe hordják, de mi arra a garancia, hogy nem juszuf vagy radu végezte a munkát, aki akkor látott életében autót, amikor odament dolgozni? Vagy arra, hogy nem valami gagyi alkatrészt építettek be? Arról nem is beszélve, hogy van az autóban ténylegesen 398e km, de itthon 160ezerrel árulja. A német se hülye, hogy kevés km-el a jó autóját eladja olcsón. Amit itthon 800e-ért árulnak (behozott autóról beszélünk), kint megvette 2-300 ezerért, behozta leműszakiztatta és eladja. Ebből él. Ha körülnézel a német hirdetési oldalakon, a viszonylag kevés km-es autók ott sem olcsók. Ezt az ismerősöm, aki kint dolgozik, is megerősítette.
Naplózva
Atiko
Vendég
« Új hozzászólás #48 Dátum: 2014.08.03 vasárnap, 15:55:42 »

Ez így van amit leírtok,elismerem csak nekünk(magyaroknak) az első kérdés,hogy menyi kilométer van benne?
Nem is akarok ezen lovagolni tovább.....
amúgy amit belinkeltem azt a kocsit én hoztam be és garantáltan nincs visszaforgatva az órája és megvan a vezetett szervizkönyve is!
A kuplungját én cseréltettem nem rég ki....stb,gondolom nem kel leírnom,hogy menyibe kerül bele egy kettőstömegű lendkerék meg ami hozzá kel...... 
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #49 Dátum: 2014.08.03 vasárnap, 16:19:53 »

Ez így van amit leírtok,elismerem csak nekünk(magyaroknak) az első kérdés,hogy menyi kilométer van benne?
Nem is akarok ezen lovagolni tovább.....
amúgy amit belinkeltem azt a kocsit én hoztam be és garantáltan nincs visszaforgatva az órája és megvan a vezetett szervizkönyve is!
A kuplungját én cseréltettem nem rég ki....stb,gondolom nem kel leírnom,hogy menyibe kerül bele egy kettőstömegű lendkerék meg ami hozzá kel......  

Ha annyi millióm lenne, ahányszor ezt a szöveget hallottam....
Akkor te is ebből élsz, egyébként nem akarnád eladni. A te dolgod.
Naplózva
Oldalak: [1] 2   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.078 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.