Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.10 péntek, 01:35:28 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 ... 213   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: GPS-Navigáció  (Megtekintve 3034499 alkalommal)
0 Felhasználó és 20 vendég van a témában
Vendég
« Új hozzászólás #1000 Dátum: 2006.03.17 péntek, 11:58:00 »

David,
 
akkor a régiek nem tudták, már SiRF III van, 20 hold akár egyszerre is. Smiley
Wow!
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1001 Dátum: 2006.03.17 péntek, 16:07:00 »

Scratch!
 
crackelve vannak altalaban. Vannak olyan file-ok, amik csak Unlock Code-ok Garminhoz. En mar probaltam, mukodik. Meg egy regebbi GPS IIIplus-ra is fel tudtam rakni Europat. (kint vettem anno)
David,
 
ezt nem tudom, nekem eredetibe volt a Garmin térkép.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #1002 Dátum: 2006.03.17 péntek, 18:27:00 »

Most épp 155Eur az ára.
Naplózva
Janika
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 383


E-mail
« Új hozzászólás #1003 Dátum: 2006.03.17 péntek, 19:17:00 »

A dvd-s navihoz nincs lengyel térkép (se). Sajnos.  
A térképet egyébként a Navtech gyártja. Itt http://coverage.digi-map.de/ megtalálható országonként a feldogozás mértéke. Számunkra elég elkeserítő.  
Német oldalakon leveleztek a Forddal és a Navtech-el is a népek. Több levélváltást is bekopiztak. A lényeg vagy valamelyik vagy mindketten hazudnak. A Ford szerint nem ők a hibásak, hogy a közel egy millába kerülő navi rendszerhez lassan két éves a térkép. A Navtech szerint ha a Ford megrendelné ők adnának. Amennyire a lényeget le tudtam szűrni, ca. 2. negyedévben kellene megjelenni a frissítésnek, de szinte biztos, hogy mi nem leszünk rajta.
Fiúk! A dolgok jelenlegi állása szerint az idei évben sem várható gyári navi-ba Mo. térkép. Jelenleg még folyik potenciális vállalkozók gyüjtögetése a térképek és a POI-k elkészítésére  és feldolgozására.  
Mind a két nagy térképszállító már rendelkezik Mo. térképekkel, de azt mondják, hogy egy kalap szamócát sem érnek és ezért nem égetik magukat, hogy kiadják.
Naplózva

2002 MKIII 2.0 TDDi
Janika
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 383


E-mail
« Új hozzászólás #1004 Dátum: 2006.03.17 péntek, 19:21:00 »

En ugy tudom, mar reg megvan az 1 meteren beluli pontossag, csak direkt vannak butitva a civil gps-ek.
Jelenleg csak a rendkívül drága 1,5-2 milla fölötti készülékek tudják a méter alatti pontosságot. A méter pontossághoz a készülék mellett kell még egy pontosító műhold jelére előfizetés is, ami szintén nem két forint évente! A kézi készülékek a legjobb esetben is 15 m potosságot tudnak, de igazán az 50/100 m a pontosságuk!  
Azt hiszem az 50/100 méteres pontosság bőven megfelelő, mert mindenkinek van a füle mellett szeme is a navigáció értelmezésére.
Naplózva

2002 MKIII 2.0 TDDi
Vendég
« Új hozzászólás #1005 Dátum: 2006.03.17 péntek, 19:58:00 »

Scratch!
 
Olyat nem lenne érdemes, hogy a Mondeo Klub nevében aláírást gyűjtünk (esetleg buzdítunk más Ford autós klubokat is), hogy adjanak mán ki végre navigációs térképet az elégedetlen tulajoknak?
 
Lehetne aláírni a találkozókon.
 
Szerintem szolidarításból olyan kolléga is aláírná, akinek nincs navija, de szeretne segíteni azokon, akiknek van.
Én legalábbis szívesen aláírnék annak, aki keresztcsíkos űléshuzatot szeretne kiadatni a gyárral. Vagy bármit szeretne.
 
Mert én szeretek segíteni. És szeretek aláírni is...  
 
Szóval?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1006 Dátum: 2006.03.17 péntek, 21:24:00 »

A 9000 VNR antennájában nincs erősítő, van viszont "Jel-különbség" antenna, azaz két koax kábel (pontosabban a GPS-el együtt három) megy a rádióba. Ha valamelyik ki van csúszva, akkor lehet ilyen gond.  
Van a 9000 VNR-nek egy önteszt üzemmódja is: a 3-as és a 6-os gombot kell egyszidejűleg nyomva tartani, addig amíg belép a tesztbe (hangszórók, antennák, CD-váltó).
Petya!
Köszi az infót! Lefuttattam a tesztet, a GPS antennára írta ki a hibát, a másik kettő OK. Holnap megpróbálom kivenni a rádiót (nincs hozzá gyári cuccom, majd alkalmas szeget keresek hozzá), és mögé nézek.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1007 Dátum: 2006.03.17 péntek, 21:45:00 »

Jelenleg csak a rendkívül drága 1,5-2 milla fölötti készülékek tudják a méter alatti pontosságot. A méter pontossághoz a készülék mellett kell még egy pontosító műhold jelére előfizetés is, ami szintén nem két forint évente! A kézi készülékek a legjobb esetben is 15 m potosságot tudnak, de igazán az 50/100 m a pontosságuk!  
Azt hiszem az 50/100 méteres pontosság bőven megfelelő, mert mindenkinek van a füle mellett szeme is a navigáció értelmezésére.
Hat lehet. Mindenesetre az en regebbi Garmin GPS III Plus-om azt is kijelzi, ha az auto orratol elgyalogolok a hatuljaig. Megvaltozik a szelessegi v. hosszusagi fok mittomenhanyadik tizedese.
Ezt az erintokepernyoset most probaltam ki Becsben. Talan az 50-100 meter kicsit durva lenne, mert azonnal kiirja, hogy milyen utaban vagyok, ahogy odaerek. Ugy hallottam, van civil rendszer, ami az orosz muholdakat is hasznalja, igy meg pontosabb lesz.
Persze nekunk tilos a nagy pontossag, hiszen civilek vagyunk! Tudod, olyat csak azok kaphatnak, akik szet akarnak loni, vagy bombazni valamit. Ilyen veszelyes tevekenysegnel, mint utca/hazszam kereses, turazas, tenyleg nem szabad!!
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1008 Dátum: 2006.03.18 szombat, 00:28:00 »

Fiúk! A dolgok jelenlegi állása szerint az idei évben sem várható gyári navi-ba Mo. térkép. Jelenleg még folyik potenciális vállalkozók gyüjtögetése a térképek és a POI-k elkészítésére  és feldolgozására.  
Mind a két nagy térképszállító már rendelkezik Mo. térképekkel, de azt mondják, hogy egy kalap szamócát sem érnek és ezért nem égetik magukat, hogy kiadják.
Janika,
 
ez csak egy buta indok részükről. Sok használható magyar térkép van. PDA-s felhasználásba, többen is vannak, Destinator, iGO, AeroMap, nekik mind van...
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1009 Dátum: 2006.03.18 szombat, 00:29:00 »

Jelenleg csak a rendkívül drága 1,5-2 milla fölötti készülékek tudják a méter alatti pontosságot. A méter pontossághoz a készülék mellett kell még egy pontosító műhold jelére előfizetés is, ami szintén nem két forint évente! A kézi készülékek a legjobb esetben is 15 m potosságot tudnak, de igazán az 50/100 m a pontosságuk!  
Azt hiszem az 50/100 méteres pontosság bőven megfelelő, mert mindenkinek van a füle mellett szeme is a navigáció értelmezésére.
Janika,
 
azért 5m alatt már tudnak a jobb antennák.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1010 Dátum: 2006.03.18 szombat, 00:31:00 »

Scratch!
 
Olyat nem lenne érdemes, hogy a Mondeo Klub nevében aláírást gyűjtünk (esetleg buzdítunk más Ford autós klubokat is), hogy adjanak mán ki végre navigációs térképet az elégedetlen tulajoknak?
 
Lehetne aláírni a találkozókon.
 
Szerintem szolidarításból olyan kolléga is aláírná, akinek nincs navija, de szeretne segíteni azokon, akiknek van.
Én legalábbis szívesen aláírnék annak, aki keresztcsíkos űléshuzatot szeretne kiadatni a gyárral. Vagy bármit szeretne.
 
Mert én szeretek segíteni. És szeretek aláírni is...  
 
Szóval?
Pimpa,
 
megpróbálhatjuk, alá írom én is! Smiley
Nem tudom mi ennek a pontos módja, hogy elfogadja a Ford. Ha tudsz, nézz már utána, és akkor szerintem csináljuk, veszteni nem vesztünk semmit.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #1011 Dátum: 2006.03.18 szombat, 08:13:00 »

Janika,
 
ez csak egy buta indok részükről. Sok használható magyar térkép van. PDA-s felhasználásba, többen is vannak, Destinator, iGO, AeroMap, nekik mind van...
Így van
Naplózva
Janika
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 383


E-mail
« Új hozzászólás #1012 Dátum: 2006.03.19 vasárnap, 09:54:00 »

Janika,
 
azért 5m alatt már tudnak a jobb antennák.
A Földmérési Minősítő Intézet mérései szerint (ők hitelesítenek minden  mérőberendezést Mo-n) a PDA-s GPS-ek max. 15 m pontosságot tudnak.A többi szoftveres átlagolás.
Ha tudnának 1-5 m-es pontosságot a pár 10 e Ft készülékek, akkor miért vennének több millióért ilyen eszközt a földmérők?  
Térképek: jó esetben 1:10000-es van a progikhoz, de inkább 25000-es, ha ehhez hozzáadod a vevő pontotalanságát, melynek az állandó hibáját (minden mérőkészüléknek van egy ilyen egyedi hibája) nem veszi figyelembe a program, akkor már ki is jön az 50-100 m-es pontatlanság. Nem beszélve arról, hogy az ikon amit látsz, azzal szintén letakarsz egy kb. 20-30 m-es területet. IGO-tól és a többiektől (bár én egyiket sem felhasználó szinten nézem)én nem vagyok elájulva, parasztvakításnak (bocs senkit sem akarok megsérteni=jól néz ki a program) tartom, de nagy reklámmal sokat tudnak eladni belőle. Egyébként ugyanúgy tele van hibákkal, mint a többi. Nálunk itt Érden mindjárt vagy 100 m-t úgy téved ahogy kell! Az adatbázisa pontatlan (házszám. POI) ezért nem kell a két nagy szállítónak. Most szervezik, hogy csak a jó adatbázisokat rakják össze a különböző alkalmazásokból.
Részemről térképekről, GPS-ekről ennyi
Naplózva

2002 MKIII 2.0 TDDi
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1013 Dátum: 2006.03.19 vasárnap, 10:55:00 »

Így van, megnézel egy GPS chip-ekkel foglalkozó oldalt 5-10-15m-es vevőket találsz.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #1014 Dátum: 2006.03.19 vasárnap, 18:14:00 »

A Földmérési Minősítő Intézet mérései szerint (ők hitelesítenek minden  mérőberendezést Mo-n) a PDA-s GPS-ek max. 15 m pontosságot tudnak.A többi szoftveres átlagolás.
Ha tudnának 1-5 m-es pontosságot a pár 10 e Ft készülékek, akkor miért vennének több millióért ilyen eszközt a földmérők?  
Térképek: jó esetben 1:10000-es van a progikhoz, de inkább 25000-es, ha ehhez hozzáadod a vevő pontotalanságát, melynek az állandó hibáját (minden mérőkészüléknek van egy ilyen egyedi hibája) nem veszi figyelembe a program, akkor már ki is jön az 50-100 m-es pontatlanság. Nem beszélve arról, hogy az ikon amit látsz, azzal szintén letakarsz egy kb. 20-30 m-es területet. IGO-tól és a többiektől (bár én egyiket sem felhasználó szinten nézem)én nem vagyok elájulva, parasztvakításnak (bocs senkit sem akarok megsérteni=jól néz ki a program) tartom, de nagy reklámmal sokat tudnak eladni belőle. Egyébként ugyanúgy tele van hibákkal, mint a többi. Nálunk itt Érden mindjárt vagy 100 m-t úgy téved ahogy kell! Az adatbázisa pontatlan (házszám. POI) ezért nem kell a két nagy szállítónak. Most szervezik, hogy csak a jó adatbázisokat rakják össze a különböző alkalmazásokból.
Részemről térképekről, GPS-ekről ennyi
Hááát a parazstvakításhoz csak annyit szeretnék hozzászólni, hogy valóban vannak hibái de szerintem nagysegrendekkel jobban használható ezekkel a hibákkal is mint egy térkép, már csak azért is, mert én még nem láttam olyan térképet sem ahol házszám szinten lennének rajta a házak. Na ezt jól leírtam:) Kivéve a földhivatali térképeket. De gondolom ha utazol valahol akkor nem kéred ki az útvonal összes rajzát:)
I-go használó vagyok és én nagyon megvagyok vele elégedve a hibáival együtt is!
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1015 Dátum: 2006.03.19 vasárnap, 21:11:00 »

Hááát a parazstvakításhoz csak annyit szeretnék hozzászólni, hogy valóban vannak hibái de szerintem nagysegrendekkel jobban használható ezekkel a hibákkal is mint egy térkép, már csak azért is, mert én még nem láttam olyan térképet sem ahol házszám szinten lennének rajta a házak. Na ezt jól leírtam:) Kivéve a földhivatali térképeket. De gondolom ha utazol valahol akkor nem kéred ki az útvonal összes rajzát:)
I-go használó vagyok és én nagyon megvagyok vele elégedve a hibáival együtt is!
Szmöre,
 
neked nem késik a poziciód a térképen? Pl. nekem az iGO pl. mindent kicsit késve mutat.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Janika
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 383


E-mail
« Új hozzászólás #1016 Dátum: 2006.03.19 vasárnap, 21:30:00 »

Szmöre,
 
neked nem késik a poziciód a térképen? Pl. nekem az iGO pl. mindent kicsit késve mutat.
Nekem is késik kb 50 m-t. Házszámok meg vidéken kb. 100 m-t. Szóval van házszám, de nem ott ahol kéne. Tehát felhányták a házszámokat anélkül, hogy lenne valóságtartalma. Érden bevitt az összes földútra pedig ki van kapcsolva, hogy ott ne keressen.
Erre mondtam a parasztvakítást, de hozzátettem "bocs senkit sem akarok megsérteni=jól néz ki a program".
Naplózva

2002 MKIII 2.0 TDDi
Janika
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 383


E-mail
« Új hozzászólás #1017 Dátum: 2006.03.19 vasárnap, 21:31:00 »

Szmöre,
 
neked nem késik a poziciód a térképen? Pl. nekem az iGO pl. mindent kicsit késve mutat.
Ja és nekem free a rigo!
Naplózva

2002 MKIII 2.0 TDDi
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1018 Dátum: 2006.03.19 vasárnap, 23:05:00 »

Nekem is késik kb 50 m-t. Házszámok meg vidéken kb. 100 m-t. Szóval van házszám, de nem ott ahol kéne. Tehát felhányták a házszámokat anélkül, hogy lenne valóságtartalma. Érden bevitt az összes földútra pedig ki van kapcsolva, hogy ott ne keressen.
Erre mondtam a parasztvakítást, de hozzátettem "bocs senkit sem akarok megsérteni=jól néz ki a program".
Janika,
 
akkor nem csak nekem "rossz". Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #1019 Dátum: 2006.03.20 hétfő, 02:07:00 »

Ezt tudtatok?:
 
"Selective Availability" (SA) = szandekos torzitasa a muholdakrol erkezo GPS jeleknek. Az amerikai vedelmi miniszterium alkalmazta, hogy meggatolja ellenfeleit a nagy pontossagu GPS jelek fogasaban. Az USA kormanya 2000-ben kikapcsolta az SA-t, igy azota sokkal pontosabbak a civil GPS-ek. Az uj Garmin GPS-ek ezen felul WAAS-el vannak szerelve, ami a pontossagot atlagosan 3 meter ala csokkenti. Ez a rendszer azert volt szukseges, mert a repuleshez a gps magaban nem volt eleg pontos. Tul. keppen a WAAS korrigalja a GPS jeleket, anelkul, hogy szuksegunk lenne egy masik vevore is, mint pl a DGPS eseteben. Sajnos csak amerikaban korrigal... Sad
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1020 Dátum: 2006.03.20 hétfő, 07:53:00 »

Ezt tudtatok?:
 
"Selective Availability" (SA) = szandekos torzitasa a muholdakrol erkezo GPS jeleknek. Az amerikai vedelmi miniszterium alkalmazta, hogy meggatolja ellenfeleit a nagy pontossagu GPS jelek fogasaban. Az USA kormanya 2000-ben kikapcsolta az SA-t, igy azota sokkal pontosabbak a civil GPS-ek. Az uj Garmin GPS-ek ezen felul WAAS-el vannak szerelve, ami a pontossagot atlagosan 3 meter ala csokkenti. Ez a rendszer azert volt szukseges, mert a repuleshez a gps magaban nem volt eleg pontos. Tul. keppen a WAAS korrigalja a GPS jeleket, anelkul, hogy szuksegunk lenne egy masik vevore is, mint pl a DGPS eseteben. Sajnos csak amerikaban korrigal... Sad
A WAAS europai testvere az Egnos lesz nemsokara. Specifikacio alapjan 7 meternel jobb pontossagot kellene tudnia, gyakorlatilag ez par meter lesz. Ezert lesz jo tobb csatornas GPS-t venni, akkor (talan) tudja majd hasznalni az Egnos-t.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1021 Dátum: 2006.03.22 szerda, 13:06:00 »

Sziasztok!!!!
Segítség!!!!
Aki ismeri Pimpát vagy tudja a számát, szóljon neki, hogy hívja fel Szmoret(06-20-499-6895, mert beszélni akar vele!!!
FONTOS LENNE!!!
Köszi
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1022 Dátum: 2006.03.22 szerda, 13:37:00 »

Sikerült a Visteon-tól megszerezni a 9000VNR angol használati utasítását. Ha kell valakinek, szívesen elküldöm.
tecse: engem érdekelne a 9000 VCR-hez tartozó angol leírás...el tudnád küldeni?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1023 Dátum: 2006.03.22 szerda, 14:34:00 »

tecse: engem érdekelne a 9000 VCR-hez tartozó angol leírás...el tudnád küldeni?
A főlapon a korábbi hírek között megtalálod!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1024 Dátum: 2006.03.22 szerda, 19:56:00 »

Sziasztok!!!!
Segítség!!!!
Aki ismeri Pimpát vagy tudja a számát, szóljon neki, hogy hívja fel Szmoret(06-20-499-6895, mert beszélni akar vele!!!
FONTOS LENNE!!!
Köszi
Héééééló, nem olvastam napközben emilt... Telefonozok egyet...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1025 Dátum: 2006.03.23 csütörtök, 14:54:00 »

Tudnátok ajánlani valakit, aki tud VNR9000-et szerelni? Se kép, se hang sem a rádióban, sem a naviban és sajnos nem a biztosíték ment ki.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1026 Dátum: 2006.03.23 csütörtök, 14:59:00 »

Tudnátok ajánlani valakit, aki tud VNR9000-et szerelni? Se kép, se hang sem a rádióban, sem a naviban és sajnos nem a biztosíték ment ki.
János mester! Keresd Zsoelt, az ő szomszédja és ugyancsak ügyes szaki!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1027 Dátum: 2006.03.24 péntek, 12:38:00 »

Janika,
 
akkor nem csak nekem "rossz". Smiley
Bocs az OFF-ért, de hova írhatnék Neked mailt ?
scratch@mondeo.hu jó ?
Köszi.
(Ha nem érdekel horvát térkép akkor nem fontos Cheesy)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1028 Dátum: 2006.03.24 péntek, 14:48:00 »

A Földmérési Minősítő Intézet mérései szerint (ők hitelesítenek minden  mérőberendezést Mo-n) a PDA-s GPS-ek max. 15 m pontosságot tudnak.A többi szoftveres átlagolás.
Ha tudnának 1-5 m-es pontosságot a pár 10 e Ft készülékek, akkor miért vennének több millióért ilyen eszközt a földmérők?  
Térképek: jó esetben 1:10000-es van a progikhoz, de inkább 25000-es, ha ehhez hozzáadod a vevő pontotalanságát, melynek az állandó hibáját (minden mérőkészüléknek van egy ilyen egyedi hibája) nem veszi figyelembe a program, akkor már ki is jön az 50-100 m-es pontatlanság. Nem beszélve arról, hogy az ikon amit látsz, azzal szintén letakarsz egy kb. 20-30 m-es területet. IGO-tól és a többiektől (bár én egyiket sem felhasználó szinten nézem)én nem vagyok elájulva, parasztvakításnak (bocs senkit sem akarok megsérteni=jól néz ki a program) tartom, de nagy reklámmal sokat tudnak eladni belőle. Egyébként ugyanúgy tele van hibákkal, mint a többi. Nálunk itt Érden mindjárt vagy 100 m-t úgy téved ahogy kell! Az adatbázisa pontatlan (házszám. POI) ezért nem kell a két nagy szállítónak. Most szervezik, hogy csak a jó adatbázisokat rakják össze a különböző alkalmazásokból.
Részemről térképekről, GPS-ekről ennyi
Azé ettől eccerübb a dolog.
Ugyanis a pontosság a látott műholdak számától függ, és kb. 8-nál eléri a maximumát. Magyarul földmérő sok milliós kütyü ide, pár 10ezer forintos zsebkészülék oda, a helymeghatározási pontossag NEM ettől függ.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1029 Dátum: 2006.03.24 péntek, 16:31:00 »

Bocs az OFF-ért, de hova írhatnék Neked mailt ?
scratch@mondeo.hu jó ?
Köszi.
(Ha nem érdekel horvát térkép akkor nem fontos Cheesy)
McAlone,
 
igen, arra jöhet! Várom, köszi! Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #1030 Dátum: 2006.03.24 péntek, 18:00:00 »

Bocs az OFF-ért, de hova írhatnék Neked mailt ?
scratch@mondeo.hu jó ?
Köszi.
(Ha nem érdekel horvát térkép akkor nem fontos Cheesy)
Ha lehet engem is érdekelne.
gabor.tomosvari@gmail.com a cím ha lehet belőle kapni.
Üdv
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1031 Dátum: 2006.03.25 szombat, 11:41:00 »

McAlone,
 
igen, arra jöhet! Várom, köszi! Smiley
Megkaptad ?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1032 Dátum: 2006.03.25 szombat, 14:03:00 »

Üdv a társaságnak!
 
Egy elég butácska kérdésem volna.
Hol található a Mondeo-ban a DVD navigáció lemeze?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1033 Dátum: 2006.03.25 szombat, 14:20:00 »

Bocs az OFF-ért, de hova írhatnék Neked mailt ?
scratch@mondeo.hu jó ?
Köszi.
(Ha nem érdekel horvát térkép akkor nem fontos Cheesy)
És ez VNR-hez van?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1034 Dátum: 2006.03.25 szombat, 14:21:00 »

Üdv a társaságnak!
 
Egy elég butácska kérdésem volna.
Hol található a Mondeo-ban a DVD navigáció lemeze?
Ha kaptál hozzá, akkor úgyis tudod, ha nem, akkor megnézném a kesztűtartót, űlések mögötti zsebet, vagy a navinak a cd slotját...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1035 Dátum: 2006.03.25 szombat, 14:42:00 »

Most szeretnék Mondeo-t vásárolni. Éppen ez az, a CD slotot nem találtam.
A gazdája meg nem volt otthon, csak a butácska szőke neje, az meg nem tudja Smiley
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1036 Dátum: 2006.03.25 szombat, 14:52:00 »

Ha VNR9000-es a navi (gombos kezelésű), akkor a felső részén találod a likat.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1037 Dátum: 2006.03.25 szombat, 15:29:00 »

Ez érintő képernyős DVD navi.
Szerettem volna bele próbálni egy magyar szoftvert, de mivel a német CD-t nem tudtuk kivenni, a próba elmaradt.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1038 Dátum: 2006.03.25 szombat, 19:41:00 »

Megkaptad ?
McAlone,
 
igen, mindjárt válaszolok!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1039 Dátum: 2006.03.25 szombat, 19:43:00 »

Ez érintő képernyős DVD navi.
Szerettem volna bele próbálni egy magyar szoftvert, de mivel a német CD-t nem tudtuk kivenni, a próba elmaradt.
Mardelka,
 
szerintem bele se tedd, mert nincs hozzá magyar térkép.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #1040 Dátum: 2006.03.25 szombat, 21:19:00 »

Csak valaki árulja már L hogy hova kellett volna dugni. Smiley
Naplózva
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #1041 Dátum: 2006.03.25 szombat, 21:42:00 »

Csak valaki árulja már L hogy hova kellett volna dugni. Smiley
Van a hírek között leírása, szerintem ott megtalálod
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
Vendég
« Új hozzászólás #1042 Dátum: 2006.03.26 vasárnap, 11:08:00 »

Csak valaki árulja már L hogy hova kellett volna dugni. Smiley
Szívesen elárulnám,de lövésem sincs
Talán a kesztyűtartó vagy a jobbelső ülés alatt?
Valaki csak megszán és segít
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1043 Dátum: 2006.03.26 vasárnap, 13:12:00 »

Még egy próba, ha ennyiért se megy el, akkor megtartom. Smiley
 
Eladó navi rendszer!
 
Tartalma:  
- PDA: Dell Axim X5 (300MHz Intel CPU, 32/32 ROM/RAM)  
- GPS: SysOn GPS CF Plus (Low Power GPS, SiRF mód, www.pocketgps.co.uk tesztgyőztes)  
- Tartó: Brodit (tapadókorongos).  
- Hálózati, és autós töltő (Brando).  
- Jogtiszta Pocket PC 2002, és PocketPC 2003 op.rendszerek.  
- Dell tok
- 128MB-os iGO SD kártya (Minden magyar település házszámszinten.)
- Ajándék Mo.+EU térkép. (Házszámszinten: Magyarország, Anglia, Írország, Belgium, Hollandia, Luxemburg, Franciaország, Spanyolország, Portugália Ausztria, Olaszország, Svájc, Csehország, Németország, Dánia, Svédország, Norvégia, Finnország.)
 
Újszerű állapotba van, fóliázott a kijelzője.
 
79 990 Ft
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #1044 Dátum: 2006.03.27 hétfő, 15:08:00 »

sziasztok! Kösz a vnr 9000 angol leírást. Kipróbáltam az a 4 & 6-os gombok lenyomásával a tesztet. Hmm...a rear ant-ra failed-et ír...Ja és nekem sem áll meg a Scan gombra sehol. Ugye nem kell szétbontani a fél autót egy koszos koax kábel miatt?! Hogyan lehet kivenni a vnr 9000-et? kösz még 1x
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1045 Dátum: 2006.03.28 kedd, 20:52:00 »

Szmöre,
 
neked nem késik a poziciód a térképen? Pl. nekem az iGO pl. mindent kicsit késve mutat.
Egy picit, ha gyorsan megyek akkor érezhető ha nem akkor nem annyira de azért határozottan. sajnos nincs viszonyítási alapom(ez az első navim) így csak annyit tudok, hogy elfogadom ilyennek.
Más: Tapasztaltál már olyat, hogy a gps vevő "dobálja el" a műholdakat? Egy pillanatra bevillan zölden utána rögtön piros, és szinte az összes.Sad
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1046 Dátum: 2006.03.28 kedd, 20:58:00 »

Egy picit, ha gyorsan megyek akkor érezhető ha nem akkor nem annyira de azért határozottan. sajnos nincs viszonyítási alapom(ez az első navim) így csak annyit tudok, hogy elfogadom ilyennek.
Más: Tapasztaltál már olyat, hogy a gps vevő "dobálja el" a műholdakat? Egy pillanatra bevillan zölden utána rögtön piros, és szinte az összes.Sad
Műhold eldobálás már nekem is volt (egyik napról a másikra csak 2 holdat látott max)
A műhold vevő reset-je oldott meg a gondot.
Keresd meg a forgalmazóját és tuti segíteni fog ez ügyben.
Nálam a PDA-ra telepített GPS-viewer tudta. (SysOnChip SIRFIII-as ketyeréhez)
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1047 Dátum: 2006.03.28 kedd, 23:13:00 »

Egy picit, ha gyorsan megyek akkor érezhető ha nem akkor nem annyira de azért határozottan. sajnos nincs viszonyítási alapom(ez az első navim) így csak annyit tudok, hogy elfogadom ilyennek.
Más: Tapasztaltál már olyat, hogy a gps vevő "dobálja el" a műholdakat? Egy pillanatra bevillan zölden utána rögtön piros, és szinte az összes.Sad
Szmöre,
 
közbe kiderült, hogy van hozzá egy frissítés, ami megoldja a késést.
Ilyet nem tapasztaltam. Nem Blue GPS-ed van?
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1048 Dátum: 2006.03.28 kedd, 23:14:00 »

Műhold eldobálás már nekem is volt (egyik napról a másikra csak 2 holdat látott max)
A műhold vevő reset-je oldott meg a gondot.
Keresd meg a forgalmazóját és tuti segíteni fog ez ügyben.
Nálam a PDA-ra telepített GPS-viewer tudta. (SysOnChip SIRFIII-as ketyeréhez)
Nekem is SysOn van!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #1049 Dátum: 2006.03.29 szerda, 00:15:00 »

Szmöre,
 
közbe kiderült, hogy van hozzá egy frissítés, ami megoldja a késést.
Ilyet nem tapasztaltam. Nem Blue GPS-ed van?
Sajnos nem egy g.mouse gm-103-asom van.
Most olvasgattam utána, hááát nem dicsérik agyba-főbe:(
De egy kérdésem még lenne, hogy lehet rábírni a meleg- ill. a hidegindításra???
Én csak bedugom és kész. hogyan lehet resetelni egy ilyet?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 ... 213   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.073 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.