Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.09 csütörtök, 22:48:44 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 ... 213   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: GPS-Navigáció  (Megtekintve 3034288 alkalommal)
0 Felhasználó és 22 vendég van a témában
Vendég
« Új hozzászólás #2350 Dátum: 2006.09.28 csütörtök, 15:17:00 »

Hello mindenki Smiley
 
Ismét jelentkeznék. SGabo a talin megmutatta a PDA-ját, én meg szombaton kimentem az Elektroworldbe körülnézni. Nem, nem vettem még semmit, csak felmérni. Viszont kellemes meglepetés ért, nem tudtam (bár gondolhattam volna) hogy vannak olyan PDA-k is, amikben telefon is van. Én meg úgyis le akarom cserélni a telefonomat is (borzasztóan régi szegény - Nokia6210). Ennek örömére gondoltam, akkor már miért ne legyen ilyesmi...
Ezt néztem ki. Van valakinek véleménye róla? Mennyire jó ha minden egyben van? Ismeri valaki ezt a márkanevet? Mennyire jó / megbízható?
És még valami, a legfontosabb: tudtok-e esetleg ajánlani valami jó autóvillamosságit, aki be tudná ezt kötni a kocsiba? Hamár bent van a mostani telefon összes kütyüje, nagyon nem szívesen dobnám ki (rádió vezérlés, kihangosítás, töltés - nem szivargyújtóról)
 
Köszi előre is
Szappy
Szia
Nekem egy hasonlo van (MDA compact), es nagyon szeretem. Navigaciora teljesen jol hasznalhato. A kepernyo ugyan kisebb, de a felbontasa ugyanaz a QVGA, mint a legtobb mai navigacios PDA-nak. A navig software-ekben ugyis akkora navigalo jelek vannak, amit boven latsz. En csak magan celra hasznalom, tehat egyik funkciot sem hasznalom nagyon sokat (telefon, pda, navigacio), de igy tokeletesen megfelel. A merete meg epp megengedi, hogy allandoan magaddal hord, es kihasznald a lehetosegeit (mp3 lejatszo, hirek, idojaras, feljegyzesek, szotar, naptar), mig egy nagyobb PDA-t nem feltetlenul vinnel magaddal, ha nem nagyon fontos. Ami meg jo a normal telefonokhoz kepest, hogy nem csak a gyarto altal adott egy programot hasznalhatod egy adott funkciora, hanem egy joadag PDA-s alkamazasbol tudod kivalogatni a neked tetszot.
 
Valoszinuleg sok ember gondolja igy, mert mikor meg en vettem, kb 2 ilyen keszulek volt a piacon, mostanaban meg kb havonta jelenik meg uj ebben a kategoriaban. Igaz a beepitett GPS meg ujdonsagnak szamit.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2351 Dátum: 2006.09.28 csütörtök, 18:24:00 »

sziasztok!
sikerült letölteni a volvo naviját , hasonló a rendszer mint a fordé, a baj csak az hogy kiírja a dvd , hogy tölt és várjak... Sad
A helyzet nálam is ugyan ez... Sad
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2352 Dátum: 2006.09.28 csütörtök, 20:06:00 »

A helyzet nálam is ugyan ez... Sad
Pedíg ha már neked sem sikerült....
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2353 Dátum: 2006.09.28 csütörtök, 21:10:00 »

Szervusztok!
 
Én is egy hasonló készüléket nyúzok majd egy éve. (Qtek S110) Szerintem nagyon klassz, minden egy kézben van, egy hibája ha navigáció közben megszólal a telefon... Most keresek kihangosítót hozzá sajna a Nokia kihangosítói (CK1W,7W) visszhangosak nálam.  
 
Megbízhatóság: Nekem 3x lankadt le hard resetig, ebből 2x mindjárt az elején, a sok szoftver próbálgatásokat nem bírta, egyszer pedig szinkronizálás közben. Utóbbi tényleg gáz volt!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2354 Dátum: 2006.09.28 csütörtök, 21:16:00 »

Szervusztok!
 
Én is egy hasonló készüléket nyúzok majd egy éve. (Qtek S110) Szerintem nagyon klassz, minden egy kézben van, egy hibája ha navigáció közben megszólal a telefon... Most keresek kihangosítót hozzá sajna a Nokia kihangosítói (CK1W,7W) visszhangosak nálam.  
 
Megbízhatóság: Nekem 3x lankadt le hard resetig, ebből 2x mindjárt az elején, a sok szoftver próbálgatásokat nem bírta, egyszer pedig szinkronizálás közben. Utóbbi tényleg gáz volt!
Nekem is viszhangzott a CK1W az MDAIII-al. Aztán inkább vettem egy Nokia telcsit. Így a PDA most már csak navi és PDA funkciókat tölt be.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2355 Dátum: 2006.09.28 csütörtök, 21:19:00 »

Nekem is viszhangzott a CK1W az MDAIII-al. Aztán inkább vettem egy Nokia telcsit. Így a PDA most már csak navi és PDA funkciókat tölt be.
Így se rossz:)
Nekem az tetszik benne, hogy nem kell két eszközt cipelnem, a telefon meg úgyis nálam van...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2356 Dátum: 2006.09.28 csütörtök, 21:32:00 »

Szervusztok!
 
Én is egy hasonló készüléket nyúzok majd egy éve. (Qtek S110) Szerintem nagyon klassz, minden egy kézben van, egy hibája ha navigáció közben megszólal a telefon... Most keresek kihangosítót hozzá sajna a Nokia kihangosítói (CK1W,7W) visszhangosak nálam.  
 
Megbízhatóság: Nekem 3x lankadt le hard resetig, ebből 2x mindjárt az elején, a sok szoftver próbálgatásokat nem bírta, egyszer pedig szinkronizálás közben. Utóbbi tényleg gáz volt!
Nekem egyszeruen ra van dugva az audio kimenet az radio bemenetere. Zenet is mindig errol hallgatok a kocsiban. Sokszor megy a zene, kozben rakeveri a navig az utasitasokat,es ha bejon egy telefon, akkor azt rakja ki a hangszorokra. Nalad nem mukodik igy?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2357 Dátum: 2006.09.28 csütörtök, 21:37:00 »

Igy nez ki most
MDA
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2358 Dátum: 2006.09.28 csütörtök, 21:52:00 »

Nekem egyszeruen ra van dugva az audio kimenet az radio bemenetere. Zenet is mindig errol hallgatok a kocsiban. Sokszor megy a zene, kozben rakeveri a navig az utasitasokat,es ha bejon egy telefon, akkor azt rakja ki a hangszorokra. Nalad nem mukodik igy?
Náéam nem mert a kihang blue, az audio meg 5000-es azon pedig nincs aux. De majd talán egyszer.
Üdv Shadow
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2359 Dátum: 2006.09.29 péntek, 09:07:00 »

Igy nez ki most
MDA
Jössz a nagytalira? Mert szívesen megnézném a dolgot élőben, tetszik.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2360 Dátum: 2006.09.29 péntek, 09:27:00 »

Jössz a nagytalira? Mert szívesen megnézném a dolgot élőben, tetszik.
Nem tudok sajnos. Nem Mo-n elek, ugyhogy nagy mazli kell, hogy pont osszejojjon valamelyik tali datum a mi hazamenetelunkkel.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2361 Dátum: 2006.09.29 péntek, 10:02:00 »

Szia
Nekem egy hasonlo van (MDA compact), es nagyon szeretem. Navigaciora teljesen jol hasznalhato. A kepernyo ugyan kisebb, de a felbontasa ugyanaz a QVGA, mint a legtobb mai navigacios PDA-nak. A navig software-ekben ugyis akkora navigalo jelek vannak, amit boven latsz. En csak magan celra hasznalom, tehat egyik funkciot sem hasznalom nagyon sokat (telefon, pda, navigacio), de igy tokeletesen megfelel. A merete meg epp megengedi, hogy allandoan magaddal hord, es kihasznald a lehetosegeit (mp3 lejatszo, hirek, idojaras, feljegyzesek, szotar, naptar), mig egy nagyobb PDA-t nem feltetlenul vinnel magaddal, ha nem nagyon fontos. Ami meg jo a normal telefonokhoz kepest, hogy nem csak a gyarto altal adott egy programot hasznalhatod egy adott funkciora, hanem egy joadag PDA-s alkamazasbol tudod kivalogatni a neked tetszot.
 
Valoszinuleg sok ember gondolja igy, mert mikor meg en vettem, kb 2 ilyen keszulek volt a piacon, mostanaban meg kb havonta jelenik meg uj ebben a kategoriaban. Igaz a beepitett GPS meg ujdonsagnak szamit.
Köszi a választ, eddig te vagy az első aki nem lebeszélni próbál róla. Smiley
Egyébként megnéztem élőben a készüléket, és tényleg elég kicsi a képernyője, a többi PDA-hoz képest. Sajnos bekapcsolva sehol nem tudtam eddig megnézni, szóval lövésem nincs mit jelentene ez működés közben.
Mindemellett felvetettél jópár olyan dolgot is, amit valóban át kell gondolnom. Ugyanis én is elsősorban magáncélra használnám,. És az is jogos, hogy egy telefon méretű (ok kicsit nagyobb) kütyüt mindig hordhatok, míg egy normál PDA-t nem vinnék magammal sok helyre.
És - bevallom Tongue - van benne egy kis high-tech játék érzés is.
Pedig már épp hajlottam a PDA + telefoncsere dologra...
Még volna egy komolyabb gondom: hogy tudok ilyesmit a kocsiba beszerelni audio és vezérlés oldalról? Ugyanis a mostani telefonomnak full beépített rendszere van, kihangosítással, rádió némítással, külső mikrofonnal, töltéssel. Nagyon nem szeretném ezt kidobni, és drótokat lógatni a műszerfalon helyette...
 
Szappy
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2362 Dátum: 2006.09.29 péntek, 10:23:00 »

Szervusztok!
 
Én is egy hasonló készüléket nyúzok majd egy éve. (Qtek S110) Szerintem nagyon klassz, minden egy kézben van, egy hibája ha navigáció közben megszólal a telefon... Most keresek kihangosítót hozzá sajna a Nokia kihangosítói (CK1W,7W) visszhangosak nálam.  
 
Megbízhatóság: Nekem 3x lankadt le hard resetig, ebből 2x mindjárt az elején, a sok szoftver próbálgatásokat nem bírta, egyszer pedig szinkronizálás közben. Utóbbi tényleg gáz volt!
Mi a probléma, ha navi közben megszólal a telefon?
 
Nekem is viszhangzott a CK1W az MDAIII-al. Aztán inkább vettem egy Nokia telcsit. Így a PDA most már csak navi és PDA funkciókat tölt be.

Akkor ezek szerint még sincs igazán értelme ilyen telefonosat venni? ugyanott vagyok?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2363 Dátum: 2006.09.29 péntek, 10:39:00 »

Köszi a választ, eddig te vagy az első aki nem lebeszélni próbál róla. Smiley
Egyébként megnéztem élőben a készüléket, és tényleg elég kicsi a képernyője, a többi PDA-hoz képest. Sajnos bekapcsolva sehol nem tudtam eddig megnézni, szóval lövésem nincs mit jelentene ez működés közben.
Mindemellett felvetettél jópár olyan dolgot is, amit valóban át kell gondolnom. Ugyanis én is elsősorban magáncélra használnám,. És az is jogos, hogy egy telefon méretű (ok kicsit nagyobb) kütyüt mindig hordhatok, míg egy normál PDA-t nem vinnék magammal sok helyre.
És - bevallom Tongue - van benne egy kis high-tech játék érzés is.
Pedig már épp hajlottam a PDA + telefoncsere dologra...
Még volna egy komolyabb gondom: hogy tudok ilyesmit a kocsiba beszerelni audio és vezérlés oldalról? Ugyanis a mostani telefonomnak full beépített rendszere van, kihangosítással, rádió némítással, külső mikrofonnal, töltéssel. Nagyon nem szeretném ezt kidobni, és drótokat lógatni a műszerfalon helyette...
 
Szappy
Szappy,
PDA-ról nem beszélnélek re, de a Smartphone mindennapi használatra, intenzív telefonálás mellett nem túl praktikus szvsz.
Ha keveset mobilozol, akkor jó lehet, illetve ami nagyon tutti az Outlook szinkronzálás (mail, contacts, calendar stb.).
 
De hogy ne legyek offtopic: én próbáltam Garmin GPS-eket, nagyon prakitkusak, de bazi drágák voltak. Ezért váltottam Qtek 9100 + Globalsat BT GPS-re, Igo 2006 Europát használok, kiválóan működik.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2364 Dátum: 2006.09.29 péntek, 11:09:00 »

Szappy,
PDA-ról nem beszélnélek re, de a Smartphone mindennapi használatra, intenzív telefonálás mellett nem túl praktikus szvsz.
Ha keveset mobilozol, akkor jó lehet, illetve ami nagyon tutti az Outlook szinkronzálás (mail, contacts, calendar stb.).
 
De hogy ne legyek offtopic: én próbáltam Garmin GPS-eket, nagyon prakitkusak, de bazi drágák voltak. Ezért váltottam Qtek 9100 + Globalsat BT GPS-re, Igo 2006 Europát használok, kiválóan működik.
Húha, most alaposan megkavartál.
Azt mondod, nem túl praktikus, de mégis ezért váltottál? Nem értem.
Én is néztem ezeket a Qtek-eket (van asszem ebből is telefonos+gps-es), tetszetős kis darab, és ügyes a kicsúszó billentyűzet. Viszont kicsit vastag, és nagyon gyenge a prociteljesítmény. Annyira nem értek hozzá, hogy ez mit jelent, de hogy a Mio A701 520mHz-n megy ez meg 195-ön az azért komoly különbségnek látszik. Ami miatt ellene beszéltek, hogy kicsi a képernyő, és nem látom navigációnál, ez mennyire igaz? Illetve mi a gond azzal, ha navi közben megszólal a telefon?
 
Szappy
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2365 Dátum: 2006.09.29 péntek, 15:19:00 »

Húha, most alaposan megkavartál.
Azt mondod, nem túl praktikus, de mégis ezért váltottál? Nem értem.
Én is néztem ezeket a Qtek-eket (van asszem ebből is telefonos+gps-es), tetszetős kis darab, és ügyes a kicsúszó billentyűzet. Viszont kicsit vastag, és nagyon gyenge a prociteljesítmény. Annyira nem értek hozzá, hogy ez mit jelent, de hogy a Mio A701 520mHz-n megy ez meg 195-ön az azért komoly különbségnek látszik. Ami miatt ellene beszéltek, hogy kicsi a képernyő, és nem látom navigációnál, ez mennyire igaz? Illetve mi a gond azzal, ha navi közben megszólal a telefon?
 
Szappy
        "Illetve mi a gond azzal, ha navi közben megszólal a telefon?"
Ezzel az a gond, hogy egy gyengébb proci itt belefagyhat. Mert ugye a telefon itt egy rész programként van a PDA-ban benne, ami szintén proc időt használ.
         "Ami miatt ellene beszéltek, hogy kicsi a képernyő, és nem látom navigációnál, ez mennyire igaz?"
Hát a kijelző minél nagyobb annál jobban látszik, nekem 3,5"-os az MDAIII, ez szerintem megfelelő, ennél kisebb már sztem kicsi lenne.
         "Akkor ezek szerint még sincs igazán értelme ilyen telefonosat venni? ugyanott vagyok?"
Ha autóban is használod akkor nem igazán jó a kihangosító ha blue-s Mondjuk Lkiss2 megoldása akár jó is lehet, de ott meg ugye csak akkor jó, ha fizikailag nem szól a rádió, mute nincs. Esetleg egy jó blue füles, azok között állítólag van ami jó hozzá. Ha többet akarsz olvasni ezekről akkor: Pda mania
Itt a fórumok között nézz szét sztem.
Üdv Shadow
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2366 Dátum: 2006.09.29 péntek, 18:24:00 »

Nekem egyszeruen ra van dugva az audio kimenet az radio bemenetere. Zenet is mindig errol hallgatok a kocsiban. Sokszor megy a zene, kozben rakeveri a navig az utasitasokat,es ha bejon egy telefon, akkor azt rakja ki a hangszorokra. Nalad nem mukodik igy?
Szia!
 
Én még ezt a megoldást nem láttam, de ügyes! Kihangosítóként is funkcionál valamelyest vagy a mikrofon azért nem ennyire jó?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2367 Dátum: 2006.09.29 péntek, 18:29:00 »

Húha, most alaposan megkavartál.
Azt mondod, nem túl praktikus, de mégis ezért váltottál? Nem értem.
Én is néztem ezeket a Qtek-eket (van asszem ebből is telefonos+gps-es), tetszetős kis darab, és ügyes a kicsúszó billentyűzet. Viszont kicsit vastag, és nagyon gyenge a prociteljesítmény. Annyira nem értek hozzá, hogy ez mit jelent, de hogy a Mio A701 520mHz-n megy ez meg 195-ön az azért komoly különbségnek látszik. Ami miatt ellene beszéltek, hogy kicsi a képernyő, és nem látom navigációnál, ez mennyire igaz? Illetve mi a gond azzal, ha navi közben megszólal a telefon?
 
Szappy
Nekem az a gondom, hogy pont akkor szólal meg a telefonom, amikor fogalmam sincs hol vagyok és nagyon szükségem lenne a navira. Most kihangosító után nyomozok, mert ez megoldaná a gondom.
Egyébként mint írtam Nokia kihangosítóval próbáltam működött (visszhangos) de szerencsére nem fagyott le.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2368 Dátum: 2006.09.30 szombat, 18:17:00 »

Medion navigátor 4.4 navi programhoz létezik magyar térkép? Maga a progin PDA Windows alapú.
Hello!
 
En is letoltoem a Volvo DVD-t. Csak dual layer dvd-re tudtam kiirni es nekem is azt irja ki, hogy varjak, vagy beolvassa a DVD-t, de sajnos nem tudja hasznalni. Uj adatok nem jelennek meg rajta.
Nem lehet, hogy azzal van a baj, hogy dual layeres a dvd? Tudja ezt egyaltalan rendesen olvasni a navi?  
 
Sikerult mar valakinek ezt beuzemelni?
Ha van valami tippetek szivesen fogadnam.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2369 Dátum: 2006.09.30 szombat, 18:27:00 »

Hello!
 
En is letoltoem a Volvo DVD-t. Csak dual layer dvd-re tudtam kiirni es nekem is azt irja ki, hogy varjak, vagy beolvassa a DVD-t, de sajnos nem tudja hasznalni. Uj adatok nem jelennek meg rajta.
Nem lehet, hogy azzal van a baj, hogy dual layeres a dvd? Tudja ezt egyaltalan rendesen olvasni a navi?  
 
Sikerult mar valakinek ezt beuzemelni?
Ha van valami tippetek szivesen fogadnam.
Szerintem a navi DVD-je nem is tud dual layerest beolvasni.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #2370 Dátum: 2006.09.30 szombat, 20:58:00 »

Szerintem a navi DVD-je nem is tud dual layerest beolvasni.
Akkor mi a megoldas? A gyari DVD-n is 6,6 GB adat van. A Volvos DVD pedig 7,8 GB-s...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2371 Dátum: 2006.09.30 szombat, 21:22:00 »

Szia!
 
Én még ezt a megoldást nem láttam, de ügyes! Kihangosítóként is funkcionál valamelyest vagy a mikrofon azért nem ennyire jó?
Igen, kihangositokent is megy. Mikrofon eleg hozza. Egyebkent is van kihangositos modja, amikor a sajat hangszorojat hasznalja, ugyhogy a mikrofon is ugy van megtervezve.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2372 Dátum: 2006.09.30 szombat, 23:18:00 »

Akkor mi a megoldas? A gyari DVD-n is 6,6 GB adat van. A Volvos DVD pedig 7,8 GB-s...
Szerintem nincs megoldás.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #2373 Dátum: 2006.10.01 vasárnap, 08:12:00 »

Hello!
 
En is letoltoem a Volvo DVD-t. Csak dual layer dvd-re tudtam kiirni es nekem is azt irja ki, hogy varjak, vagy beolvassa a DVD-t, de sajnos nem tudja hasznalni. Uj adatok nem jelennek meg rajta.
Nem lehet, hogy azzal van a baj, hogy dual layeres a dvd? Tudja ezt egyaltalan rendesen olvasni a navi?  
 
Sikerult mar valakinek ezt beuzemelni?
Ha van valami tippetek szivesen fogadnam.
A 6,6 G már szerintem rögtön dual layer, a szimpla csak olyan 5 (~4,3)G adat.
 
Melyik dvd-t sikerült letölteni? Nekem a gyári lemez is vagy 7,2 vagy 7,8 G-t tartalmaz, így remélem, hogy esetleg a volvos megy.
 
Ha esetleg ezt a volvo rti lemezt sikerült és küldenél némi segítséget privátban, hogy merre található, azt megköszönném.
 
Megoldás mindig van... csak lehetm hogy még nem hozzaférhető Sad
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2374 Dátum: 2006.10.01 vasárnap, 12:12:00 »

Szerintem a navi DVD-je nem is tud dual layerest beolvasni.
Miért ne tudna? A DVD szabványba régóta benne van a DL, a gyári lemezek 90%-a az, szerintem tudja olvasni.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #2375 Dátum: 2006.10.01 vasárnap, 13:26:00 »

Tud valaki jó GPS-es Magyarország térképprogramot ajánlani PC-re?
Eddig nem tudtam olyat találni, amelyiken a Magyarország térép is jó lenne.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2376 Dátum: 2006.10.01 vasárnap, 14:11:00 »

Miért ne tudna? A DVD szabványba régóta benne van a DL, a gyári lemezek 90%-a az, szerintem tudja olvasni.
A gyári lemezek nem dual layeresek, nem ugyanaz a szabvány.
 
#2404.
 
Egyáltalán nem biztos, hogy ugyanaz a formátuma az adatbázisnak. Pl más kiterjesztés, más adatstruktúra.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #2377 Dátum: 2006.10.01 vasárnap, 15:15:00 »

A gyári lemezek nem dual layeresek, nem ugyanaz a szabvány.
 
#2404.
 
Egyáltalán nem biztos, hogy ugyanaz a formátuma az adatbázisnak. Pl más kiterjesztés, más adatstruktúra.
Megneztem. Ugyanaz a kiterjesztes, adatformatum es a sturktura is... Gondolom ezert nem dob hibat rogton az elejen amikor berakjuk a DVD-t
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2378 Dátum: 2006.10.01 vasárnap, 18:03:00 »

Tud valaki jó GPS-es Magyarország térképprogramot ajánlani PC-re?
Eddig nem tudtam olyat találni, amelyiken a Magyarország térép is jó lenne.
MapMonkey (Destinator), AeroMap PC
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #2379 Dátum: 2006.10.01 vasárnap, 20:53:00 »

MapMonkey (Destinator), AeroMap PC
Köszönöm a segítséget.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2380 Dátum: 2006.10.01 vasárnap, 22:07:00 »

Húha, most alaposan megkavartál.
Azt mondod, nem túl praktikus, de mégis ezért váltottál? Nem értem.
Én is néztem ezeket a Qtek-eket (van asszem ebből is telefonos+gps-es), tetszetős kis darab, és ügyes a kicsúszó billentyűzet. Viszont kicsit vastag, és nagyon gyenge a prociteljesítmény. Annyira nem értek hozzá, hogy ez mit jelent, de hogy a Mio A701 520mHz-n megy ez meg 195-ön az azért komoly különbségnek látszik. Ami miatt ellene beszéltek, hogy kicsi a képernyő, és nem látom navigációnál, ez mennyire igaz? Illetve mi a gond azzal, ha navi közben megszólal a telefon?
 
Szappy
Szappy,
1.Nincs igazi jelentősége a proci teljesítménynek PDA-nál, úgysem azon fogsz 3d studioban renderelni, arra ott a PC.
2.Qtek kijelzője nagyobb mint a mitac701-é, de nincs GPS integrált modell, a qwerty bill. praktikus lehet.
3. Én azért váltottam mert azt hittem hogy jó lesz az all in one, azaz PDA, GSM, GPS, fotómasina stb. Nem jött be, különválasztottam telcsire, és PDA+BT-vel GPS, fotózni meg rendeltem egy Nikon D80-t. Ha megyünk talira majd csinálok tutti képeket vele
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2381 Dátum: 2006.10.01 vasárnap, 22:28:00 »

Köszönöm a segítséget.
A MapMonkey a Destinator térképeit használja, ott pedig 2004-es a legújabb, és nem is lesz frissítés már.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #2382 Dátum: 2006.10.02 hétfő, 09:05:00 »

Igen, kihangositokent is megy. Mikrofon eleg hozza. Egyebkent is van kihangositos modja, amikor a sajat hangszorojat hasznalja, ugyhogy a mikrofon is ugy van megtervezve.
Köszönöm! Ki fogom próbálni.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2383 Dátum: 2006.10.02 hétfő, 11:17:00 »

Mi a véleményetek erről: Yakumo Delta X5 ? Csak GPS-nek kellene, iGO 2006-al, PDA-nak nem szeretném használni. Most 10 hó kamatmentes hitelre adják ( állítólag ) a Coraban.
Naplózva
Janika
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 383


E-mail
« Új hozzászólás #2384 Dátum: 2006.10.02 hétfő, 12:46:00 »

Tud valaki jó GPS-es Magyarország térképprogramot ajánlani PC-re?
Eddig nem tudtam olyat találni, amelyiken a Magyarország térép is jó lenne.
Nekem Útinfó van és Sabat is ezt használgatja a CarPC-n.
Naplózva

2002 MKIII 2.0 TDDi
Vendég
« Új hozzászólás #2385 Dátum: 2006.10.02 hétfő, 14:24:00 »

Nekem Útinfó van és Sabat is ezt használgatja a CarPC-n.
Útinfó 1.8?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2386 Dátum: 2006.10.02 hétfő, 14:38:00 »

Megneztem. Ugyanaz a kiterjesztes, adatformatum es a sturktura is... Gondolom ezert nem dob hibat rogton az elejen amikor berakjuk a DVD-t
Én a Saab navi dvd-jét írtam ki DL-re, ami azonos a Ford és a Volvo rendszerrel, egyszer sikerült is beolvastatni, de többet nem.
Lehet csak mákom volt? Akkor most DL-es az olvasó vagy nem?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2387 Dátum: 2006.10.02 hétfő, 14:42:00 »

Még mindíg nálam van egy Medion PNA200, egységcsomag telepítve van benne medion navigátor 4.4 van hozzá gyári cd egy rakás csak hungary nincs. Lehetséges valahogy beéleszteni?
Valami tapasztalat érdekelne Blaupunkt Lucca naivgációs kütyű felöl - női kocsiba lenne pda túl komplikáltnak ítéltetett!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2388 Dátum: 2006.10.02 hétfő, 15:36:00 »

Nekem Útinfó van és Sabat is ezt használgatja a CarPC-n.
Igen fenn van nekem is az Útinfó.  
Most jön ki majd az új verzió nem oly soká.
Állítólag lesz CarPC verziója is. Ami éppoly egyszerűen lesz kezelhető, mint a MapMonkey. Állítólag.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2389 Dátum: 2006.10.02 hétfő, 19:06:00 »

Még mindíg nálam van egy Medion PNA200, egységcsomag telepítve van benne medion navigátor 4.4 van hozzá gyári cd egy rakás csak hungary nincs. Lehetséges valahogy beéleszteni?
Valami tapasztalat érdekelne Blaupunkt Lucca naivgációs kütyű felöl - női kocsiba lenne pda túl komplikáltnak ítéltetett!
Szerintem inkább Garmin, ha nőnek kell, azt nehezebben rontja el. Smiley Rádásul van belölle víz, és ütésálló verzió is. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2390 Dátum: 2006.10.02 hétfő, 19:31:00 »

Rádásul van belölle víz, és ütésálló verzió is. Smiley
Helyesen: Rádásul van belőle víz-, és ütésálló verzió is. :
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #2391 Dátum: 2006.10.02 hétfő, 21:22:00 »

Mi a véleményetek erről: Yakumo Delta X5 ? Csak GPS-nek kellene, iGO 2006-al, PDA-nak nem szeretném használni. Most 10 hó kamatmentes hitelre adják ( állítólag ) a Coraban.
Mondeo kombici,
 
Nekem ilyenem van, én szeretem. Horvátországban segített hazatalálni (igaz, az inkább az iGO volt). A memóriája elég jó, fél giga, arra az iGO Magyarországot felteheted, nem kell kártya hozzá. A GPS vevő elég érzékeny, nemigen veszti el a befogot műholdakat. A kikapcsológombja rossz helyen van, sűrűn ki fogod kapcsolni, ha kézben használod. A csomagban van autós tartó - üvegre, tapadókorongos , szerintem klassz, van autós töltő, viszont nincs képernyő fólia, azt mindenképpen venni kell, mert a képernyő hamar karcosodik.
Az USB porton keresztül töltődik. Sajnos 2.5 mm-es jack kiemente van, ehhez kell venni fordítót a sztenderd 3.5-es fejhallgatókhoz - ha esetleg zenét akarsz rajta hallgatni.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2392 Dátum: 2006.10.02 hétfő, 21:31:00 »

Rádásul van belölle víz, és ütésálló verzió is. Smiley
Helyesen: Rádásul van belőle víz-, és ütésálló verzió is. :
Megjegyezném tisztelettel, hogy méghelyesebben: Ráadásul van belőle víz-, és ütésálló verzió is.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2393 Dátum: 2006.10.02 hétfő, 21:33:00 »

Megjegyezném tisztelettel, hogy méghelyesebben: Ráadásul van belőle víz-, és ütésálló verzió is.
Még helyesebben: "még helyesebben:"
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2394 Dátum: 2006.10.02 hétfő, 21:46:00 »

NA akkor asszem körbejártuk a témát
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2395 Dátum: 2006.10.02 hétfő, 21:46:00 »

Ez kééééész
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2396 Dátum: 2006.10.02 hétfő, 22:03:00 »

Egyébként ma láttam az PhotoHall-ban az új Mio C-710-et. Hangulatos darab. 2giga memória, iGo Kelet-, és Nyugat-Európa 2006 térkép (Magyarul full EU gondolom), plusz autós töltő, tartó bigyó stb. Mindez: 140 kHUF, szerintem hangulatos vétel. Jelen pillanatban nagyon elgondolkodtam egy ilyenen..... Kell ez nekem?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2397 Dátum: 2006.10.02 hétfő, 22:06:00 »

Hm .. még jó hogy az extreme digitalnal 130ért osszák...
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2398 Dátum: 2006.10.02 hétfő, 22:23:00 »

NA akkor asszem körbejártuk a témát
Rághatjuk még... de inkább ne.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2399 Dátum: 2006.10.02 hétfő, 22:24:00 »

Rádásul van belölle víz, és ütésálló verzió is. Smiley
Helyesen: Rádásul van belőle víz-, és ütésálló verzió is. :
Jól van, a lényeg érthető maradt. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Oldalak: 1 ... 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 ... 213   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.072 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.