Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.10 péntek, 01:44:11 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 43 44 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 56 57 ... 213   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: GPS-Navigáció  (Megtekintve 3034500 alkalommal)
0 Felhasználó és 16 vendég van a témában
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2450 Dátum: 2006.10.12 csütörtök, 19:27:00 »

Egyenlőre nálam az Asus 636N az első. Az tud wifit (majd jól szkájpolok vele), blútútot, meg mittudomén. És drágább, ez igaz, de csak egy huszassal: viszont, ahogy scratch mondja, intel a proci, és esetleg gyorsabb... aztán persze lehet, hogy felesleges ennyivel többet adni érte. Sajnos nem értek hozzá.
 
Tényleg, ha az asust választom, akkor az működni fog a fűtött szélvédő mögött? Vagy ahhoz is célszerű autóba fixen beépített antennát rakni?
A yakumót bto 75-ért, az asus MyPal A636A-t, utinfo térképpel 101-ért tudnám.
Fog működni, én az antennáját se szoktam kihajtani, és megy, nem veszíti el a jelet, se városba, se erdőbe.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2451 Dátum: 2006.10.12 csütörtök, 21:24:00 »

Egyenlőre nálam az Asus 636N az első. Az tud wifit (majd jól szkájpolok vele), blútútot, meg mittudomén. És drágább, ez igaz, de csak egy huszassal: viszont, ahogy scratch mondja, intel a proci, és esetleg gyorsabb... aztán persze lehet, hogy felesleges ennyivel többet adni érte. Sajnos nem értek hozzá.
 
Tényleg, ha az asust választom, akkor az működni fog a fűtött szélvédő mögött? Vagy ahhoz is célszerű autóba fixen beépített antennát rakni?
A yakumót bto 75-ért, az asus MyPal A636A-t, utinfo térképpel 101-ért tudnám.
Angel,
 
amit kérdeztél, most megpróbálom normálisan is elmondani. Smiley
Szóval egy tapadókorongos autós tartó jár hozzá, mihez csatlakoztatható egy szivargyújtós töltő. Ha MP3-ra kell, akkor annyi probléma van, hogy ha a tartóba van a PDA, akkor nem tudod bedugni a jack dugót, mert a tartó alján nincs lyuk neki. Pár elvetemült ember kifúrta, így működik a dolog. Smiley
Van még hozzá egy 230V-os töltő, és egy tok, meg ÚtInfó CD, ami szerintem nem igazán használható, de ingyen teljesen jó. Smiley
Hangminőségbe a facelift AUX bemenetén próbáltam, szerintem jó a minősége, de ha küldesz át egy MP3-at amit minőségre ismersz, ráteszem, és a talin meghallgathatod az autódba.
Most nekem annyi problémám van vele, hogy az értintőképernyő gyakran elkalibrálódik, de remélem csak valamelyik program kavar be, majd tali után adok neki egy hard reset-et, hogy gyári beállításon is csinálja-e, de 2 vagy 3 év garit adtak rá.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #2452 Dátum: 2006.10.12 csütörtök, 21:35:00 »

Töröld ki ami nem kell, és csak a magyart hagyd benne. Smiley
Műűűűxik!!!! Azt hittem lehet valahol kiválasztani kezdő országot. Köszke!!!!
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2453 Dátum: 2006.10.12 csütörtök, 21:47:00 »

Angel,
 
amit kérdeztél, most megpróbálom normálisan is elmondani. Smiley
Szóval egy tapadókorongos autós tartó jár hozzá, mihez csatlakoztatható egy szivargyújtós töltő. Ha MP3-ra kell, akkor annyi probléma van, hogy ha a tartóba van a PDA, akkor nem tudod bedugni a jack dugót, mert a tartó alján nincs lyuk neki. Pár elvetemült ember kifúrta, így működik a dolog. Smiley
Van még hozzá egy 230V-os töltő, és egy tok, meg ÚtInfó CD, ami szerintem nem igazán használható, de ingyen teljesen jó. Smiley
Hangminőségbe a facelift AUX bemenetén próbáltam, szerintem jó a minősége, de ha küldesz át egy MP3-at amit minőségre ismersz, ráteszem, és a talin meghallgathatod az autódba.
Most nekem annyi problémám van vele, hogy az értintőképernyő gyakran elkalibrálódik, de remélem csak valamelyik program kavar be, majd tali után adok neki egy hard reset-et, hogy gyári beállításon is csinálja-e, de 2 vagy 3 év garit adtak rá.
Köszi. Szerintem maradok ennél.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #2454 Dátum: 2006.10.12 csütörtök, 22:01:00 »

Fog működni, én az antennáját se szoktam kihajtani, és megy, nem veszíti el a jelet, se városba, se erdőbe.
Azért kamilla teánál erősebb mérget ne vegyél rá, hogy városban szük helyen szerencsétlen műhold poziciokkal nem fog néha arráb pakolni néhány x 10 méterrel. Hála az égnek nálunk felhőkarcoló nicsnek de én jártam már úgy, hogy mehettem a fenébe a GPS-el mert teljes árnyékolás volt a böszme nagy házak között. Erdőbe ez valóban nem gond a fák hála égnek még nem vasbetonbol vannak.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2455 Dátum: 2006.10.12 csütörtök, 22:07:00 »

Köszi. Szerintem maradok ennél.
Szerintem nem rossz. Smiley Fóliát vegyél a kijelzőjére, mert az kell! Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2456 Dátum: 2006.10.12 csütörtök, 22:07:00 »

Műűűűxik!!!! Azt hittem lehet valahol kiválasztani kezdő országot. Köszke!!!!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2457 Dátum: 2006.10.12 csütörtök, 22:09:00 »

Köszi. Szerintem maradok ennél.
Ja, és még annyit, hogy külső antennát is lehet rá csatlakoztatni, de nem a tartóra, hanem a PDA antennára. De felesleges, én ki se szoktam hajtani.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2458 Dátum: 2006.10.12 csütörtök, 22:10:00 »

Azért kamilla teánál erősebb mérget ne vegyél rá, hogy városban szük helyen szerencsétlen műhold poziciokkal nem fog néha arráb pakolni néhány x 10 méterrel. Hála az égnek nálunk felhőkarcoló nicsnek de én jártam már úgy, hogy mehettem a fenébe a GPS-el mert teljes árnyékolás volt a böszme nagy házak között. Erdőbe ez valóban nem gond a fák hála égnek még nem vasbetonbol vannak.
Bp-en használtam már gond nélkül.
Az erdő roszabb, mert a fák levelei nedvességet tartalmaznak, de a víz nem engedi át a GPS jelet.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #2459 Dátum: 2006.10.12 csütörtök, 22:17:00 »

Köszi. Szerintem maradok ennél.
Mivel feltételezem leszel a talin, én a helyedben csak a hardverre koncentrálnék. A választásod mindenképpen olyan legyen amiben integrált GPS receiver van. Valami iszonyat a külön GPS egységek (azokat külön tőlteni stb, gyakolatilag használhatatlanok). Szerintem az a jó ha  ki tudom kapni a kocsibol és akár gyalogolva is visszatalálok a kocsihoz vagy valami más eszement koordinátára. A Wifire meg az Intel procirol annyit, szerinted mennyit fogsz egy PDA képernyőről netezni??? Szerintem először meg utoljára. A GPS-nek az dolga hogy eljuttasson A-ból B-be. Ehhez nem csicsa kell ehhez hanem funkcionalitás. Mellesleg szerintem ha mindenárom hiper szuper ketyerét akarsz akkor Pocket LOOX N520 tenyérgép rejtett GPS-szel. De te döntsd el villogni akarsz, vagy el akarsz jutni A-ból B-be. Mert arra bőven elég egy Mio 169. Én mellesleg már 2 éve pl. egy Mio 168-t használok (az igaz hogy kb 6 fajta GPS program fordult meg vagy fel rajta kezdve a Destinator-tol a mostani IGO-ig, ráadásul még jogtiszták is voltak)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2460 Dátum: 2006.10.12 csütörtök, 22:21:00 »

Bp-en használtam már gond nélkül.
Az erdő roszabb, mert a fák levelei nedvességet tartalmaznak, de a víz nem engedi át a GPS jelet.
Háát lehet hogy többet kellene erdőbe járnom (nem erősségem én ezzel védem a természetet) de erdőbe nekem még nem hülyült meg. Ezt többszörösen nem mondhatom el városra. 2-3 emelet még nem város
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2461 Dátum: 2006.10.12 csütörtök, 22:30:00 »

Mivel feltételezem leszel a talin, én a helyedben csak a hardverre koncentrálnék. A választásod mindenképpen olyan legyen amiben integrált GPS receiver van. Valami iszonyat a külön GPS egységek (azokat külön tőlteni stb, gyakolatilag használhatatlanok). Szerintem az a jó ha  ki tudom kapni a kocsibol és akár gyalogolva is visszatalálok a kocsihoz vagy valami más eszement koordinátára. A Wifire meg az Intel procirol annyit, szerinted mennyit fogsz egy PDA képernyőről netezni??? Szerintem először meg utoljára. A GPS-nek az dolga hogy eljuttasson A-ból B-be. Ehhez nem csicsa kell ehhez hanem funkcionalitás. Mellesleg szerintem ha mindenárom hiper szuper ketyerét akarsz akkor Pocket LOOX N520 tenyérgép rejtett GPS-szel. De te döntsd el villogni akarsz, vagy el akarsz jutni A-ból B-be. Mert arra bőven elég egy Mio 169. Én mellesleg már 2 éve pl. egy Mio 168-t használok (az igaz hogy kb 6 fajta GPS program fordult meg vagy fel rajta kezdve a Destinator-tol a mostani IGO-ig, ráadásul még jogtiszták is voltak)
Helyesbitek mert elirtam: helyesen Pocket LOOX N560
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2462 Dátum: 2006.10.12 csütörtök, 22:41:00 »

Mivel feltételezem leszel a talin, én a helyedben csak a hardverre koncentrálnék. A választásod mindenképpen olyan legyen amiben integrált GPS receiver van. Valami iszonyat a külön GPS egységek (azokat külön tőlteni stb, gyakolatilag használhatatlanok). Szerintem az a jó ha  ki tudom kapni a kocsibol és akár gyalogolva is visszatalálok a kocsihoz vagy valami más eszement koordinátára. A Wifire meg az Intel procirol annyit, szerinted mennyit fogsz egy PDA képernyőről netezni??? Szerintem először meg utoljára. A GPS-nek az dolga hogy eljuttasson A-ból B-be. Ehhez nem csicsa kell ehhez hanem funkcionalitás. Mellesleg szerintem ha mindenárom hiper szuper ketyerét akarsz akkor Pocket LOOX N520 tenyérgép rejtett GPS-szel. De te döntsd el villogni akarsz, vagy el akarsz jutni A-ból B-be. Mert arra bőven elég egy Mio 169. Én mellesleg már 2 éve pl. egy Mio 168-t használok (az igaz hogy kb 6 fajta GPS program fordult meg vagy fel rajta kezdve a Destinator-tol a mostani IGO-ig, ráadásul még jogtiszták is voltak)
Na, most aztán ott vagyok, ahol a part szakad...
Eddig egyértelmű volt, hogy vagy a mio 169, vagy a 636 (inkább ez). Erre most előjössz a farbával... az 520 már vga, és tud usb hostot...  most aztán mi alapján döntsem el... ráadásul, ez gyakorlatilag uannyi, mint az asus..
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #2463 Dátum: 2006.10.12 csütörtök, 22:51:00 »

Na, most aztán ott vagyok, ahol a part szakad...
Eddig egyértelmű volt, hogy vagy a mio 169, vagy a 636 (inkább ez). Erre most előjössz a farbával... az 520 már vga, és tud usb hostot...  most aztán mi alapján döntsem el... ráadásul, ez gyakorlatilag uannyi, mint az asus..
Az egyik ismerösöm használ Loox-ot nagyon meg van vele elégedve, kipróbáltam én is nagyon tuti. A Mio 168, 169-et elégé ismerem cél GPS eszközök (kicsit öregecskék). Ha választani kell az ASUS és a Loox között akkor az utobbi. Ráadásul még én is elismerem hogy a Loox-nak tényleg gyönyörű a képe. Vékony, könnyű kulturált. Ha a mostani tisztességben kopó Mio 168 átadná a lelkét a tervezőjének akkor jelenleg a Loox lenne az utodja
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2464 Dátum: 2006.10.12 csütörtök, 23:06:00 »

Mivel feltételezem leszel a talin, én a helyedben csak a hardverre koncentrálnék. A választásod mindenképpen olyan legyen amiben integrált GPS receiver van. Valami iszonyat a külön GPS egységek (azokat külön tőlteni stb, gyakolatilag használhatatlanok). Szerintem az a jó ha  ki tudom kapni a kocsibol és akár gyalogolva is visszatalálok a kocsihoz vagy valami más eszement koordinátára. A Wifire meg az Intel procirol annyit, szerinted mennyit fogsz egy PDA képernyőről netezni??? Szerintem először meg utoljára. A GPS-nek az dolga hogy eljuttasson A-ból B-be. Ehhez nem csicsa kell ehhez hanem funkcionalitás. Mellesleg szerintem ha mindenárom hiper szuper ketyerét akarsz akkor Pocket LOOX N520 tenyérgép rejtett GPS-szel. De te döntsd el villogni akarsz, vagy el akarsz jutni A-ból B-be. Mert arra bőven elég egy Mio 169. Én mellesleg már 2 éve pl. egy Mio 168-t használok (az igaz hogy kb 6 fajta GPS program fordult meg vagy fel rajta kezdve a Destinator-tol a mostani IGO-ig, ráadásul még jogtiszták is voltak)
A WiFi kell, nincs is jobb attól, mikor reggel az ágyba megnézem a leveleim, vagy a WC-n nézem a fórumot. Vagy ha kell egy nyitvatartás, egy cím, akkor nem kell várni a PC boot-ra, hanem a PDA-n egyből meg lehet nézni Net-en.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #2465 Dátum: 2006.10.12 csütörtök, 23:10:00 »

A WiFi kell, nincs is jobb attól, mikor reggel az ágyba megnézem a leveleim, vagy a WC-n nézem a fórumot. Vagy ha kell egy nyitvatartás, egy cím, akkor nem kell várni a PC boot-ra, hanem a PDA-n egyből meg lehet nézni Net-en.
Háát reggel ágyban? szerintem pedig van jobb mint Wifin megnézni a leveleimet. Én jobban szeretem a páromat megnézni ilyenkor meg lehetőleg máskor meg egyáltalán nem csak megnézni
Naplózva
Koniman
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2563



WWW
« Új hozzászólás #2466 Dátum: 2006.10.12 csütörtök, 23:14:00 »

Geocaching-re én az AeroMap-et használtam térkép nélkül, van free verziója is.
Koordinátákra iGO, és GPS Tuner tud menni. Smiley
Köszi.
Az IGO-n Én nem találtam meg a koordinátára való keresést, bár csak pár napja van nálam egy  
Acer N35 IGO-val, de majd még átböngészem.
 
Legfeljebb a talin megkereslek, hogy segíts egy picit.
Naplózva

2002 MKIII TDCi kombi Ghia + tempomat (130 Le).
Pirelli P7 Cinturato + Pirelli Snowcontroll 3 Túl a 450.000 Km-en
Konica Minolta új, felújított, bemutatótermi multifunkciós gépek , nyomtatók eladása, bérbeadása, javítása.
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2467 Dátum: 2006.10.12 csütörtök, 23:15:00 »

Még egyet mondjatok meg: miért lenne jó/fontos, hogy VGA legyen a felbontás? Netezéshez, meg ilyesmi? Mert szerintem, ha filmet nézek, hótt mind1. A térképhez is...
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #2468 Dátum: 2006.10.12 csütörtök, 23:20:00 »

Még egyet mondjatok meg: miért lenne jó/fontos, hogy VGA legyen a felbontás? Netezéshez, meg ilyesmi? Mert szerintem, ha filmet nézek, hótt mind1. A térképhez is...
VGA főleg a nethez kell (felbontás) meg egyáltalán szép a képe (szubjektiv de igaz) Az csak hab a tortán, hogy VGA felbontású PDA = komolyabb proci sebesség feltételezése.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2469 Dátum: 2006.10.13 péntek, 00:04:00 »

Háát reggel ágyban? szerintem pedig van jobb mint Wifin megnézni a leveleimet. Én jobban szeretem a páromat megnézni ilyenkor meg lehetőleg máskor meg egyáltalán nem csak megnézni
Utána... Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2470 Dátum: 2006.10.13 péntek, 00:05:00 »

Köszi.
Az IGO-n Én nem találtam meg a koordinátára való keresést, bár csak pár napja van nálam egy  
Acer N35 IGO-val, de majd még átböngészem.
 
Legfeljebb a talin megkereslek, hogy segíts egy picit.
2006-os verzióba lehet csak megadni célnak koordinátát.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Koniman
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2563



WWW
« Új hozzászólás #2471 Dátum: 2006.10.13 péntek, 01:49:00 »

2006-os verzióba lehet csak megadni célnak koordinátát.
Akkor nekem azért nem ment.
 
Köszi.
Naplózva

2002 MKIII TDCi kombi Ghia + tempomat (130 Le).
Pirelli P7 Cinturato + Pirelli Snowcontroll 3 Túl a 450.000 Km-en
Konica Minolta új, felújított, bemutatótermi multifunkciós gépek , nyomtatók eladása, bérbeadása, javítása.
Vendég
« Új hozzászólás #2472 Dátum: 2006.10.13 péntek, 09:28:00 »

Még egyet mondjatok meg: miért lenne jó/fontos, hogy VGA legyen a felbontás? Netezéshez, meg ilyesmi? Mert szerintem, ha filmet nézek, hótt mind1. A térképhez is...
Angel! Persze te döntesz, de a wifi kivételével az összes többit tudja a Yakumo is, ha csak navigációra akarod használni, bőven elég, a többi pénzkidobás. Van ehhez is töltő, tapadókorong, kékfog stb, sőt az MP3-at is be lehet dugni, nem kell fúrni. Az iGO 2006 kiválóan műxik rajta. Kicsit talán vastagabb, mint a többi, de egyébként ugyanazt tudja. Beépített GPS, Sirf III., antenna sem látható, de lehet hozzá csatlakoztatni külsőt is, de nekem a fűthető első szélvédőn is kiválóan kilát. Én is sokat gondolkodtam, telefon+gps+pda, stb. de végül ez a legköltséghatékonyabb, a PDA-t nem tervezem használni. ( De ez még változhat). De a LÉNYEG: ha jössz a talira, ott lesz néhány, össze lehet hasonlítani.
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2473 Dátum: 2006.10.13 péntek, 09:46:00 »

Angel,
 
A VGA aze jo mert VGA
Filmnezesnel is van elonye...Mellesleg sokkal szebb a kepe, mint egy 320x240-es tft-nek, es az iGO is tamogassa a VGA modot. En N560-ast fogok venni, mert az felel meg az elvarasaimnak. Es ahhoz kepest, hogy mit tud, egesz occso. 620Mhz proci, 640x480 TFT, 54Mbit-es Wifi ! (ezt meg 1ik PDA sem tudja) bluetooth, hostolhato USB, beepitett SIRFIII GPS antenna...mi kell ennel tobb ? jah es 128/64Mb a nmemoriaja, ami SD kartyaval bovitheto. Ennel jobbat ar/teljesitmeny aranyban szerintem nem kapsz most a piacon. Es miert erned be kevesebbel ?
 
N560
Naplózva

blah blah blah
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2474 Dátum: 2006.10.13 péntek, 11:24:00 »

Sajnos, ingadozom, mint rózsaszál aszélben.
Most már csak 2 készülék van a vásárlói kosárban.
Az egyik az Asus 636 (a szkreccs is ilyet vett, rossz nem lehet), a másik az 560N (két nagy baja van: fujitsu-siemens, ez nekem nem jön be, a másik, hogy drága).
A wifi nekem kell, pl szkájp miatt, meg esetenként más dolgok miatt is (ha az ember távol van a számítógópóhez, jól jön az).
De ennek ellenére szerintem a yakumo és a mio is nagyon jó vétel, gyakorlatilag tényleg az is teljesen jó lenne erre a feladatra.
Ha túl tudnám magam tenni azon, hogy fuj-sim, akkor az 560n-t venném.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2475 Dátum: 2006.10.13 péntek, 11:29:00 »

Angel,
 
Alapvetoen nekem is ezaz egyetlen bajom a geppel, hogy Siemens. De a tesztek es a userek is elismeroen szoltak rola, tehat olyan xar nem lehet. Az hogy draga eleg relativ. Mihez kepest ? ezert az arert kapol egy 54Mbites wifit, amit jelen pillanatban 1ik PDA sem tud. Nameg lehet ezt okos arban is venni. En pl. ha minden jol megy kicsit tobb mint 100ert jutok majd hozza. Szerintem TE is hasonlo arban tudod megvenni nagykerbul. Perzse hozza kell emg szamolni nehayn kiegeszitot, ugy mint tarto+autos tolto+folia. De ezek szerintem 6-10e-bol kijonnek.
Naplózva

blah blah blah
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2476 Dátum: 2006.10.13 péntek, 16:26:00 »

Angel,
 
A VGA aze jo mert VGA
Filmnezesnel is van elonye...Mellesleg sokkal szebb a kepe, mint egy 320x240-es tft-nek, es az iGO is tamogassa a VGA modot. En N560-ast fogok venni, mert az felel meg az elvarasaimnak. Es ahhoz kepest, hogy mit tud, egesz occso. 620Mhz proci, 640x480 TFT, 54Mbit-es Wifi ! (ezt meg 1ik PDA sem tudja) bluetooth, hostolhato USB, beepitett SIRFIII GPS antenna...mi kell ennel tobb ? jah es 128/64Mb a nmemoriaja, ami SD kartyaval bovitheto. Ennel jobbat ar/teljesitmeny aranyban szerintem nem kapsz most a piacon. Es miert erned be kevesebbel ?
 
N560
Asus A636N is 54-es WiFi-s, és 2.0 Blue van benne.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2477 Dátum: 2006.10.13 péntek, 16:27:00 »

Sajnos, ingadozom, mint rózsaszál aszélben.
Most már csak 2 készülék van a vásárlói kosárban.
Az egyik az Asus 636 (a szkreccs is ilyet vett, rossz nem lehet), a másik az 560N (két nagy baja van: fujitsu-siemens, ez nekem nem jön be, a másik, hogy drága).
A wifi nekem kell, pl szkájp miatt, meg esetenként más dolgok miatt is (ha az ember távol van a számítógópóhez, jól jön az).
De ennek ellenére szerintem a yakumo és a mio is nagyon jó vétel, gyakorlatilag tényleg az is teljesen jó lenne erre a feladatra.
Ha túl tudnám magam tenni azon, hogy fuj-sim, akkor az 560n-t venném.
Na ez az, hogy a Siemens gyártson kenyérpirítót. Smiley
A http://www.pdamania.hu/ oldalon van gépválasztó, add meg az igényeid, és felhozza a lehetőségeket.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2478 Dátum: 2006.10.13 péntek, 16:29:00 »

Angel,
 
Alapvetoen nekem is ezaz egyetlen bajom a geppel, hogy Siemens. De a tesztek es a userek is elismeroen szoltak rola, tehat olyan xar nem lehet. Az hogy draga eleg relativ. Mihez kepest ? ezert az arert kapol egy 54Mbites wifit, amit jelen pillanatban 1ik PDA sem tud. Nameg lehet ezt okos arban is venni. En pl. ha minden jol megy kicsit tobb mint 100ert jutok majd hozza. Szerintem TE is hasonlo arban tudod megvenni nagykerbul. Perzse hozza kell emg szamolni nehayn kiegeszitot, ugy mint tarto+autos tolto+folia. De ezek szerintem 6-10e-bol kijonnek.
Asus is 54-es! Smiley
Én egy a régi Dell-emhez Brodit tartót 15K-ért vettem, autós töltőt 5K-ért (utángyártott), úgyhogy inkább 20K körül jönnek ki az autós tartozékok.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2479 Dátum: 2006.10.13 péntek, 16:30:00 »

Kunmadaras reptér bejárati kapu:
 
Lon. 20.79848 E,
Lat. 47.40795 N
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #2480 Dátum: 2006.10.13 péntek, 17:54:00 »

Kunmadaras reptér bejárati kapu:
 
Lon. 20.79848 E,
Lat. 47.40795 N
Mint ahogy kiderült az a Destinátor koordinátái!
 
 
IGO koordinátákat kérnék ha megvan valakinek!!!
Naplózva
Maffy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5378


9094814
E-mail
« Új hozzászólás #2481 Dátum: 2006.10.13 péntek, 18:03:00 »

Mint ahogy kiderült az a Destinátor koordinátái!
 
 
IGO koordinátákat kérnék ha megvan valakinek!!!
..aszittem csak egy van...hosszúsági, meg szélességi.... Az IGO átlóst használ?
Naplózva

Egy valódi beSTia™
ST200 2.5 V6 (2000.04)
Vendég
« Új hozzászólás #2482 Dátum: 2006.10.13 péntek, 18:19:00 »

..aszittem csak egy van...hosszúsági, meg szélességi.... Az IGO átlóst használ?
Az IGO-ban nincs Lon. és Lat. más betűjelzést használ.
Ha betűk nélkül irom be a számadatokat,akkor azt irja vissza,hogy nincs ilyen út.
 
Na erre varrjál gombot!-:(
Naplózva
Maffy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5378


9094814
E-mail
« Új hozzászólás #2483 Dátum: 2006.10.13 péntek, 18:21:00 »

Az IGO-ban nincs Lon. és Lat. más betűjelzést használ.
Ha betűk nélkül irom be a számadatokat,akkor azt irja vissza,hogy nincs ilyen út.
 
Na erre varrjál gombot!-:(
valahogy csak jelöli a szélességet és hosszúságot...ennyire buta, hogy nem mondja meg? Shocked)
Naplózva

Egy valódi beSTia™
ST200 2.5 V6 (2000.04)
Maffy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5378


9094814
E-mail
« Új hozzászólás #2484 Dátum: 2006.10.13 péntek, 18:23:00 »


e szerint nem is kell...csak a kelet-nyugat vagy észak-dél...
Naplózva

Egy valódi beSTia™
ST200 2.5 V6 (2000.04)
Vendég
« Új hozzászólás #2485 Dátum: 2006.10.13 péntek, 18:25:00 »


e szerint nem is kell...csak a kelet-nyugat vagy észak-dél...
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2486 Dátum: 2006.10.13 péntek, 19:06:00 »

Mint ahogy kiderült az a Destinátor koordinátái!
 
 
IGO koordinátákat kérnék ha megvan valakinek!!!
Szerintem valahogy biztos át lehet számolni, de a matek soha nem volt az erősségem. A koordináta ok, csak a formátum lehet más, de át lehet váltani.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2487 Dátum: 2006.10.13 péntek, 19:08:00 »

Szerintem valahogy biztos át lehet számolni, de a matek soha nem volt az erősségem. A koordináta ok, csak a formátum lehet más, de át lehet váltani.
Én csak úgy szoktam megadni az iGO-ba, hogy cél Kunmadaras, onnan meg már tudom hol a reptér. Jó ok, én már sokszor voltam. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
drhf
Adminisztrátor
Megszállott
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2552


2003.12 MKIII TDCi kombi


« Új hozzászólás #2488 Dátum: 2006.10.13 péntek, 19:15:00 »

Az IGO-ban nincs Lon. és Lat. más betűjelzést használ.
Ha betűk nélkül irom be a számadatokat,akkor azt irja vissza,hogy nincs ilyen út.
 
Na erre varrjál gombot!-:(
zsoel:)))))
lon=long hosszusag
lat=latitude=szelesseg
E east-keleti
N north-eszaki
Naplózva

Csak a Puffin lekvár adhat neki erőt, és mindent lebíró akaratot.
drhf
Adminisztrátor
Megszállott
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2552


2003.12 MKIII TDCi kombi


« Új hozzászólás #2489 Dátum: 2006.10.13 péntek, 19:18:00 »

Az IGO-ban nincs Lon. és Lat. más betűjelzést használ.
Ha betűk nélkül irom be a számadatokat,akkor azt irja vissza,hogy nincs ilyen út.
 
Na erre varrjál gombot!-:(
zsoel:)))))
lon=long hosszusag
lat=latitude=szelesseg
E east-keleti
N north-eszaki
Naplózva

Csak a Puffin lekvár adhat neki erőt, és mindent lebíró akaratot.
Vendég
« Új hozzászólás #2490 Dátum: 2006.10.13 péntek, 20:15:00 »

zsoel:)))))
lon=long hosszusag
lat=latitude=szelesseg
E east-keleti
N north-eszaki
drhf!
 
-:)))
 
Te nem jössz a talira???
Naplózva
drhf
Adminisztrátor
Megszállott
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2552


2003.12 MKIII TDCi kombi


« Új hozzászólás #2491 Dátum: 2006.10.14 szombat, 18:02:00 »

Én kérlek hétvégén az egy csepp lányommal foglalkozom. Bár lehet, úgy is tekinteni hogy ő foglalkoztat. Hétköznap csak a bicajt hajtjuk, ilyenkor van idő minden másra.
én csak a minitalikra nevezek be... De valahogy a lurdyba sem egyszerű eljutnom 5re, főleg nem órákra:( Egyszer mindenképpen elnézek.
Naplózva

Csak a Puffin lekvár adhat neki erőt, és mindent lebíró akaratot.
drhf
Adminisztrátor
Megszállott
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2552


2003.12 MKIII TDCi kombi


« Új hozzászólás #2492 Dátum: 2006.10.14 szombat, 18:37:00 »


e szerint nem is kell...csak a kelet-nyugat vagy észak-dél...
Zaffy
gyanusak voltak nekem ezek a kooordinatak...
nos ha forditva adtad meg a N es E poziciot akkor petzval jozsef utca a 11. keruletben. Ha nem akkor valahol szaud arabia yemen kornyeki sivatagban van...
Naplózva

Csak a Puffin lekvár adhat neki erőt, és mindent lebíró akaratot.
Vendég
« Új hozzászólás #2493 Dátum: 2006.10.15 vasárnap, 08:55:00 »

Zaffy
gyanusak voltak nekem ezek a kooordinatak...
nos ha forditva adtad meg a N es E poziciot akkor petzval jozsef utca a 11. keruletben. Ha nem akkor valahol szaud arabia yemen kornyeki sivatagban van...
ja. ez tényleg ott van valahol a Szaudi félsziget déli részén. mit kerestél ott Maffy???
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2494 Dátum: 2006.10.15 vasárnap, 09:06:00 »

Zaffy
gyanusak voltak nekem ezek a kooordinatak...
nos ha forditva adtad meg a N es E poziciot akkor petzval jozsef utca a 11. keruletben. Ha nem akkor valahol szaud arabia yemen kornyeki sivatagban van...
Ez nem meglepő, mert ez a www.igo.hu honlapról linkelt kép, az iGo bemutatóból. A cég - aki a hivatalos viszonteladójuk - pedig a Petzval 30-ban van (amúgy onnan tudom, mert ott vettem a Mio-m Wink
Naplózva
Maffy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5378


9094814
E-mail
« Új hozzászólás #2495 Dátum: 2006.10.15 vasárnap, 09:42:00 »

ja. ez tényleg ott van valahol a Szaudi félsziget déli részén. mit kerestél ott Maffy???
Shocked))) csak mintának linkeltem be, valóban az Igo lapjáról....mivel én nem használok navit, és nem volt előttem pontosan, milyen az IGO felülete...
Naplózva

Egy valódi beSTia™
ST200 2.5 V6 (2000.04)
Vendég
« Új hozzászólás #2496 Dátum: 2006.10.15 vasárnap, 20:30:00 »

ja. ez tényleg ott van valahol a Szaudi félsziget déli részén. mit kerestél ott Maffy???
akkor azért nézett rám furcsán az a sok tevehajcsár! nem is ismerik a mondeókat!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2497 Dátum: 2006.10.15 vasárnap, 21:04:00 »

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy vásároltam egy Mondeot, amelyben nagy navigáció van de kezelése gondot okoz.Ha esetleg valakinek volna megyar nyelvű leírása akkor valamilyen útonmódon szeretnék hozzájutni.Kérdésem lenne még hogy minden országhoz külön cd kell e és hogy a magyarországi cd mikor készül el kb?A válaszokat előre is köszönöm.
Huc
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2498 Dátum: 2006.10.15 vasárnap, 21:07:00 »

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy vásároltam egy Mondeot amiben nagy navigáció van és a kezelése gondot okoz még.Szeretném kérni ha valakinek van magyar nyelvű leírása akkor jelezze és valamilyen útonmódon szeretnék hozzájutni.Kérdezném még továbbá, hogy minden országhoz külön cd kell és és hogy magyarország cd kb mikorra várható?Válaszaitokat előre is köszönöm.Email:huc@freemail.hu
Huc
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2499 Dátum: 2006.10.15 vasárnap, 21:11:00 »

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy vásároltam egy Mondeot amiben nagy navigáció van és a kezelése gondot okoz még.Szeretném kérni ha valakinek van magyar nyelvű leírása akkor jelezze és valamilyen útonmódon szeretnék hozzájutni.Kérdezném még továbbá, hogy minden országhoz külön cd kell és és hogy magyarország cd kb mikorra várható?Válaszaitokat előre is köszönöm.Email:huc@freemail.hu
Huc
ITT találhatod.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 43 44 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 56 57 ... 213   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.115 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.