Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.10 péntek, 15:46:36 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 54 55 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 67 68 ... 213   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: GPS-Navigáció  (Megtekintve 3035658 alkalommal)
0 Felhasználó és 20 vendég van a témában
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #3000 Dátum: 2006.12.05 kedd, 22:10:00 »

Scratch
Ha jól tudom te elég PPC guru vagy, talán tudsz nekem segíteni. Az a probléma, hogy a GPS hardweresen a com2-n küldi az adatokat. Viszont van egy GPS setting, ahol meg com4-re van állítva. Az ájgó is a com2-n találja meg, de rohadt lassan, és ilyenkor jó egy perc kell neki, amíg megvan a pozíció. Ezt eddig tudomásul vettem, és ennyi.
Viszont a legutóbb nem ott találta meg, hanem a com4-en, és akkor sokkal jobb volt. Bekapcsolás után szinte azonnal (!) volt jel, és olyan helyen is volt pozícióm, ahol korábban esélye sem volt (pl a lakótelepen, a lakásban, a fejem felett 6 emeletnyi betonnal).
Namost, sajna resetelni kellett a PDA-t (nem hard, csak soft) és most megint a com2-n találja a GPS-t, és megint rohadt lassú. Nincs ötleted, hogy ez miért lehet?
Amúgy egy Mio A710-ről van szó...
Szerintem NMEA helyett SiRF módra van állítva, ezért talál lassan magára. CruxView-al, vagy SiRFTech-el próbáld meg reset-elni a GPS részét, majd az iGO-ba GPS kereső megmondja melyik porton van gyárilag.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #3001 Dátum: 2006.12.05 kedd, 23:21:00 »

Szerintem NMEA helyett SiRF módra van állítva, ezért talál lassan magára. CruxView-al, vagy SiRFTech-el próbáld meg reset-elni a GPS részét, majd az iGO-ba GPS kereső megmondja melyik porton van gyárilag.
Ma megkaptam az új Számítástechnikát (COMPUTERWOLD), abban van egy eléggé kimerítő cikk a GPS technológiáról, akit érdekel, szerezze be, érdemes!
 
Ott pl. azt írják, hogy ha a GPS vevő minden adata elavult (régóta nem használtad), akkor 12 perc, mire mindent befrissít
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3002 Dátum: 2006.12.06 szerda, 18:57:00 »

Szerintem NMEA helyett SiRF módra van állítva, ezért talál lassan magára. CruxView-al, vagy SiRFTech-el próbáld meg reset-elni a GPS részét, majd az iGO-ba GPS kereső megmondja melyik porton van gyárilag.
Ez kicsit hosszú lesz...
 
Szóval, először is köszi a tanácsot. Bár nem ez volt a probléma, de ezen a vonalon elindulva jöttem rá, hogy mi a gond. És - nem akarom elkiabálni de - úgy néz ki a megoldás is megvan.
Azért írom be, mert elképzelhető, hogy a többi beépített GPS-es PDA-n is hasonló a helyzet.
Kicsit utánanéztem ennek a dolognak, és úgy néz ki _van_ összefüggés a port, és a gyorsaság között. Ugyanis a hardveres com2-n csak a nyers GPS info jön, míg a com4-en a PDA által feldolgozott adatok, ami azt jelenti, hogy a QuickGps (ephemeris) információ _csak_ a com4-en kerül feldolgozásra. Ugyanis azt nem a GPS vevő, hanem a PDA számolja. Ha ez igaz, akkor mindjárt érthető, hogy miért volt sokkal gyorsabb a GPS a com4-en. És azt is jelenti, hogy az olyan szépen letöltögetett ephemeris fileok totál potyára vannak itt, mert com2-n nem használja a navi.
A probléma ezzel nem oldódott meg, mert az iGO továbbra sem találja meg com4-en, de legalább megvan az oka. Az lenne a trükk, hogy meg kéne nyitni a com4-et mielőtt elindítod az iGO-t...
Namost, az iGO (és a miomap, navigon, tomtom is) eredetileg WinCE2003-ra íródott. A virtuális com4 port pedig a WM5 új szolgáltatása, ergo ezek a navi programok nem találják meg a com4-en, mert ahhoz hogy jöjjön ott adat, meg kell nyitni. Na de ezek nem nyitják meg, csak néznek, hogy nincs adat. Gondolom ez majd javítva lesz valamikor, de addig is az a megoldás, meg kell mondani az iGOnak, hogy igenis nyissa meg a portot. Ez pedig úgy történik, hogy csinálsz egy sys.txt file-t az SD kártya iGO könyvtárában, és beleírod a következőket:
 
[gps]  
protocol = "NMEA"  
com_port = 4  
com_port_speed = 57600  
trace= 1  
 
ezután meg fogja találni, vagy kézzel is beállítható a com4-re, és működik. Szerintem próbáljátok ki, nekem tényleg meglepően gyorsan megtalálja így a holdakat (1-2 másodperc alatt van pozícióm).
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3003 Dátum: 2006.12.06 szerda, 19:06:00 »

Ez kicsit hosszú lesz...
 
Szóval, először is köszi a tanácsot. Bár nem ez volt a probléma, de ezen a vonalon elindulva jöttem rá, hogy mi a gond. És - nem akarom elkiabálni de - úgy néz ki a megoldás is megvan.
Azért írom be, mert elképzelhető, hogy a többi beépített GPS-es PDA-n is hasonló a helyzet.
Kicsit utánanéztem ennek a dolognak, és úgy néz ki _van_ összefüggés a port, és a gyorsaság között. Ugyanis a hardveres com2-n csak a nyers GPS info jön, míg a com4-en a PDA által feldolgozott adatok, ami azt jelenti, hogy a QuickGps (ephemeris) információ _csak_ a com4-en kerül feldolgozásra. Ugyanis azt nem a GPS vevő, hanem a PDA számolja. Ha ez igaz, akkor mindjárt érthető, hogy miért volt sokkal gyorsabb a GPS a com4-en. És azt is jelenti, hogy az olyan szépen letöltögetett ephemeris fileok totál potyára vannak itt, mert com2-n nem használja a navi.
A probléma ezzel nem oldódott meg, mert az iGO továbbra sem találja meg com4-en, de legalább megvan az oka. Az lenne a trükk, hogy meg kéne nyitni a com4-et mielőtt elindítod az iGO-t...
Namost, az iGO (és a miomap, navigon, tomtom is) eredetileg WinCE2003-ra íródott. A virtuális com4 port pedig a WM5 új szolgáltatása, ergo ezek a navi programok nem találják meg a com4-en, mert ahhoz hogy jöjjön ott adat, meg kell nyitni. Na de ezek nem nyitják meg, csak néznek, hogy nincs adat. Gondolom ez majd javítva lesz valamikor, de addig is az a megoldás, meg kell mondani az iGOnak, hogy igenis nyissa meg a portot. Ez pedig úgy történik, hogy csinálsz egy sys.txt file-t az SD kártya iGO könyvtárában, és beleírod a következőket:
 
[gps]  
protocol = "NMEA"  
com_port = 4  
com_port_speed = 57600  
trace= 1  
 
ezután meg fogja találni, vagy kézzel is beállítható a com4-re, és működik. Szerintem próbáljátok ki, nekem tényleg meglepően gyorsan megtalálja így a holdakat (1-2 másodperc alatt van pozícióm).
én mint is hozzászólnék:
nekem a kezdetek óta, amióta kivettem a dobozból a cuccost és Scratch segítségével sikerült életre keltenem, mindig is a COM4-en hzta a GPS-t. sehol máshol nem találta meg és automatikusan mindig erre állt be az igo, akárhányszor is telepítettem.
ami még érdekes, hogy a frissített verzió marha lassan állt képbe, de ez a frissítetlen most pillanatok alatt pozícióra áll, még akkor is, ha nem volt bekapcsolva már jó ideje.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3004 Dátum: 2006.12.06 szerda, 19:21:00 »

én mint is hozzászólnék:
nekem a kezdetek óta, amióta kivettem a dobozból a cuccost és Scratch segítségével sikerült életre keltenem, mindig is a COM4-en hzta a GPS-t. sehol máshol nem találta meg és automatikusan mindig erre állt be az igo, akárhányszor is telepítettem.
ami még érdekes, hogy a frissített verzió marha lassan állt képbe, de ez a frissítetlen most pillanatok alatt pozícióra áll, még akkor is, ha nem volt bekapcsolva már jó ideje.
Akkor jó, ezek szerint az asuson ki van küszöbölve ez a probléma.
Gondolom nyitva van a port. Mindenesetre ez jó hír
 
amúgy ez mit ábrázol?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3005 Dátum: 2006.12.06 szerda, 19:29:00 »

Akkor jó, ezek szerint az asuson ki van küszöbölve ez a probléma.
Gondolom nyitva van a port. Mindenesetre ez jó hír
 
amúgy ez mit ábrázol?
egy lámát! láma-lama-lamer-hozzánemértő
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3006 Dátum: 2006.12.06 szerda, 19:31:00 »

egy lámát! láma-lama-lamer-hozzánemértő
Ja, hogy láma fel nem ismertem volna.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #3007 Dátum: 2006.12.06 szerda, 20:11:00 »

Ez kicsit hosszú lesz...
 
Szóval, először is köszi a tanácsot. Bár nem ez volt a probléma, de ezen a vonalon elindulva jöttem rá, hogy mi a gond. És - nem akarom elkiabálni de - úgy néz ki a megoldás is megvan.
Azért írom be, mert elképzelhető, hogy a többi beépített GPS-es PDA-n is hasonló a helyzet.
Kicsit utánanéztem ennek a dolognak, és úgy néz ki _van_ összefüggés a port, és a gyorsaság között. Ugyanis a hardveres com2-n csak a nyers GPS info jön, míg a com4-en a PDA által feldolgozott adatok, ami azt jelenti, hogy a QuickGps (ephemeris) információ _csak_ a com4-en kerül feldolgozásra. Ugyanis azt nem a GPS vevő, hanem a PDA számolja. Ha ez igaz, akkor mindjárt érthető, hogy miért volt sokkal gyorsabb a GPS a com4-en. És azt is jelenti, hogy az olyan szépen letöltögetett ephemeris fileok totál potyára vannak itt, mert com2-n nem használja a navi.
A probléma ezzel nem oldódott meg, mert az iGO továbbra sem találja meg com4-en, de legalább megvan az oka. Az lenne a trükk, hogy meg kéne nyitni a com4-et mielőtt elindítod az iGO-t...
Namost, az iGO (és a miomap, navigon, tomtom is) eredetileg WinCE2003-ra íródott. A virtuális com4 port pedig a WM5 új szolgáltatása, ergo ezek a navi programok nem találják meg a com4-en, mert ahhoz hogy jöjjön ott adat, meg kell nyitni. Na de ezek nem nyitják meg, csak néznek, hogy nincs adat. Gondolom ez majd javítva lesz valamikor, de addig is az a megoldás, meg kell mondani az iGOnak, hogy igenis nyissa meg a portot. Ez pedig úgy történik, hogy csinálsz egy sys.txt file-t az SD kártya iGO könyvtárában, és beleírod a következőket:
 
[gps]  
protocol = "NMEA"  
com_port = 4  
com_port_speed = 57600  
trace= 1  
 
ezután meg fogja találni, vagy kézzel is beállítható a com4-re, és működik. Szerintem próbáljátok ki, nekem tényleg meglepően gyorsan megtalálja így a holdakat (1-2 másodperc alatt van pozícióm).
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #3008 Dátum: 2006.12.06 szerda, 20:13:00 »

egy lámát! láma-lama-lamer-hozzánemértő
Azt hittem zsiráf.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #3009 Dátum: 2006.12.07 csütörtök, 17:12:00 »

Gyári navigációval kapcsolatban:1435099-es cikkszámon 107300 Ft.-ért rendelhető hozzá a térkép dvd,de még nem kaptam rá választ a Ford Közép-és Kelet Európai Kft.-től.hogy magyarország úthálózatát tartalmazza-e vagy sem.
Ha megvan az info írom ide.
 
Üdv.:Áky
Naplózva
drhf
Adminisztrátor
Megszállott
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2552


2003.12 MKIII TDCi kombi


« Új hozzászólás #3010 Dátum: 2006.12.08 péntek, 11:13:00 »

éppen akartam kérdezni, mert tegnap felnéztam a ford honlapjára és úgy láttam navigációt is árunak már...
Naplózva

Csak a Puffin lekvár adhat neki erőt, és mindent lebíró akaratot.
Vendég
« Új hozzászólás #3011 Dátum: 2006.12.08 péntek, 11:35:00 »

Látjátok milyen naív az ember! Én azt hittem, hogy a kocsival megvettem a térképet és a frissítés "jár" az ember gyermekének, pl. ha leadja a régi gyári dvd-t, hiszen a ford célja a vevői elégedettség, hogy azt mondjam, ez igen, legközelebb is ilyet veszek. Azért a 107 pénz kicsit durva, tekintettel arra, hogy közel 100-ad része ennek az előállítási költség. Hej ha én is autógyártó lehetnék!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3012 Dátum: 2006.12.08 péntek, 11:50:00 »

Van egy haverom aki visszavitte az új verdáját, hogy nem megy. Mondják neki, kifogyott a benzin! Mire ő, akkor tankolják meg, benne van a garanciában, nem!? Mondjuk amikor elromlott a tv-jének a távirányítója akkor a szervizes garanciában kicserélte benne az elemet.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #3013 Dátum: 2006.12.08 péntek, 11:52:00 »

Látjátok milyen naív az ember! Én azt hittem, hogy a kocsival megvettem a térképet és a frissítés "jár" az ember gyermekének, pl. ha leadja a régi gyári dvd-t, hiszen a ford célja a vevői elégedettség, hogy azt mondjam, ez igen, legközelebb is ilyet veszek. Azért a 107 pénz kicsit durva, tekintettel arra, hogy közel 100-ad része ennek az előállítási költség. Hej ha én is autógyártó lehetnék!
Az előállítási költség nem csak a dvd lemez elkészítéséből áll. Nyilván a digitális térkép is pénzbe kerül. Azért ilyen drága. És attól, hogy 107 ezer, még nem biztos, hogy van benne magyar... persze, ha az ember az ájgó árakra gondol, úgy hinné, akár 40e is elég lenne egy teljes-európa térképhez. Szerintem mindenképpen vicces ez az ár. De ugyanez érvényes a sony rádióra. Ennyi pénzért komplett hifi rendszert vehetsz, sokkal komolyabb fejegységgel, mélyládával, erősítővel, barátságos hátbaveregetéssel...
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #3014 Dátum: 2006.12.08 péntek, 11:54:00 »

Van egy haverom aki visszavitte az új verdáját, hogy nem megy. Mondják neki, kifogyott a benzin! Mire ő, akkor tankolják meg, benne van a garanciában, nem!? Mondjuk amikor elromlott a tv-jének a távirányítója akkor a szervizes garanciában kicserélte benne az elemet.
Tök rendes a haverod. De egyébként az ilyenekre is szükség van, hogy amikor azokért a dolgokért áll ki az ember, amik valóban járnak, ne nézzenek hülyének. De ne offoljunk...
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #3015 Dátum: 2006.12.08 péntek, 12:07:00 »

Tök rendes a haverod. De egyébként az ilyenekre is szükség van, hogy amikor azokért a dolgokért áll ki az ember, amik valóban járnak, ne nézzenek hülyének. De ne offoljunk...
Ok! Bocs! Ez idevágó téma: Wyctor egy másik topicban említette, hogy a nagyképernyős navi az EX-es rendszert használja. Ehhez a dvd lemez csak 270EUR körül van. Ja és van rajta Magyarország is!
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #3016 Dátum: 2006.12.08 péntek, 12:08:00 »

Ok! Bocs! Ez idevágó téma: Wyctor egy másik topicban említette, hogy a nagyképernyős navi az EX-es rendszert használja. Ehhez a dvd lemez csak 270EUR körül van. Ja és van rajta Magyarország is!
Egy rövid, logikus, lényegretörő kérdés: és működik is? Mert az elmélet önmagában...
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #3017 Dátum: 2006.12.08 péntek, 12:15:00 »

Egy rövid, logikus, lényegretörő kérdés: és működik is? Mert az elmélet önmagában...
Ez jó kérdés! Még nem próbáltam. Sajnos nincs senkinek a környéken ilyen Blaupunkt rendszere. Nekem kicsit drága, hogy blikkre megvegyem, letölteni se tudtam, mert ilyet nem találtam, különben is mindjárt jön a gyári dvd!
Naplózva
drhf
Adminisztrátor
Megszállott
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2552


2003.12 MKIII TDCi kombi


« Új hozzászólás #3018 Dátum: 2006.12.08 péntek, 13:02:00 »

TZS
mindjárt?Smiley ha benne lesz a kocsimban akkor hiszem el.
Naplózva

Csak a Puffin lekvár adhat neki erőt, és mindent lebíró akaratot.
Vendég
« Új hozzászólás #3019 Dátum: 2006.12.08 péntek, 13:49:00 »

TZS
mindjárt?Smiley ha benne lesz a kocsimban akkor hiszem el.
Én azért bízok Áky jó híreiben. Bízom benne, hogy 2007-re már belefér Kelet Európa is, mert egyre több gyártónál már elérhető.
Naplózva
drhf
Adminisztrátor
Megszállott
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2552


2003.12 MKIII TDCi kombi


« Új hozzászólás #3020 Dátum: 2006.12.08 péntek, 13:50:00 »

TZS
1. annyit hitegettek már, hogy nem hiszek én abban hogy egyáltalán megcsinálják
2. ha mégis, akkor meg olyannal jönnek ki ami az enyémmel nem megy.
Naplózva

Csak a Puffin lekvár adhat neki erőt, és mindent lebíró akaratot.
Vendég
« Új hozzászólás #3021 Dátum: 2006.12.08 péntek, 14:17:00 »

Nos urak! Most beszéltem egy fordossal, aki azt mondta, hogy jövő tavasszal-nyáron lesz Magyarországos dvd , viszont állítólag hivatalosan csak az új mondiba teszik bele... Emberem azt mondta, ha a szoftveren nem változtatnak a mostanihoz képest, akkor szerinte az azért feltölthető lesz a mostaniakba (III) is. Reméljük a legjobbakat! Azt mondta, ha van változás, értesít.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3022 Dátum: 2006.12.08 péntek, 14:18:00 »

Azt hiszem kissé sok lett az "azt mondta". Elnézést.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3023 Dátum: 2006.12.08 péntek, 16:56:00 »

Azt hiszem kissé sok lett az "azt mondta". Elnézést.
Azért örülünk a hírnek! Reméljük a legjobbakat! De ha valaki kérdezi, mindig ezt a 3-4 hónap múlva dolgot emlegetik.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #3024 Dátum: 2006.12.08 péntek, 17:16:00 »

Nos urak! Most beszéltem egy fordossal, aki azt mondta, hogy jövő tavasszal-nyáron lesz Magyarországos dvd , viszont állítólag hivatalosan csak az új mondiba teszik bele... Emberem azt mondta, ha a szoftveren nem változtatnak a mostanihoz képest, akkor szerinte az azért feltölthető lesz a mostaniakba (III) is. Reméljük a legjobbakat! Azt mondta, ha van változás, értesít.
Ezt mondják azóta, amióta megjelent a nagy dvd navi. Tavasszal, ősszel, nyáron. Mindig azt mondják, 6 hónap múlva fog megjelenni. Már 3 éve. Jó esély van rá, hogy már nem is csinálják meg, hiszen lassan megszűnik az értékesítése. Valószínű, hogy a IV-esben már okosabb navi lesz, és szinte biztos, hogy nem lesz kopatibilis a régivel - mint ahogy a mostani sem az az előzővel.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
drhf
Adminisztrátor
Megszállott
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2552


2003.12 MKIII TDCi kombi


« Új hozzászólás #3025 Dátum: 2006.12.08 péntek, 17:32:00 »

Angel
jaja, eppen erre gondolok en is.
be is kaphatjak ha igy tesznek. ha mast nem legalabb egy terkepet illene kiadniuk hamar a poihoz lustak. rohadjanak meg
Naplózva

Csak a Puffin lekvár adhat neki erőt, és mindent lebíró akaratot.
Vendég
« Új hozzászólás #3026 Dátum: 2006.12.08 péntek, 17:39:00 »

Akkor VNR 9000 est már ne vegyek Cheesy
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3027 Dátum: 2006.12.08 péntek, 23:04:00 »

Kicsit körbejártam a témát: Az EX-es rendszert a VNR 9000-es verzió használja, illetve, ( mivel több verzió van), 2003-tól DX-et is, de ezek Travel Pilot cd-s rendszerek. A nagy navis, vagyis 7"-os színes, érintőképernyős dvd-s rendszer Denso alapú. Na ahhoz nincs Magyarország! Próbáltam hasonló dvd-s Denso rendszer lemezeit is, pl.: SAAB, de annak ellenére, hogy a file-ok és a könyvtárszerkezet is megegyezett, mégsem olvasta be.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3028 Dátum: 2006.12.10 vasárnap, 12:03:00 »

A pixmanian találtam egy csoda GPS szerkezetet térkép nélkül 42K körül szerintetek milyen térkép futna rajta? AIRIS T920 autonóm GPS (térkép nélkül)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3029 Dátum: 2006.12.10 vasárnap, 12:35:00 »

A pixmanian találtam egy csoda GPS szerkezetet térkép nélkül 42K körül szerintetek milyen térkép futna rajta? AIRIS T920 autonóm GPS (térkép nélkül)
Szerintem bármelyik ami fut Windows CE alatt.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3030 Dátum: 2006.12.10 vasárnap, 13:29:00 »

A pixmanian találtam egy csoda GPS szerkezetet térkép nélkül 42K körül szerintetek milyen térkép futna rajta? AIRIS T920 autonóm GPS (térkép nélkül)
iGO tuttira elszalad rajta
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #3031 Dátum: 2006.12.11 hétfő, 17:16:00 »

A pixmanian találtam egy csoda GPS szerkezetet térkép nélkül 42K körül szerintetek milyen térkép futna rajta? AIRIS T920 autonóm GPS (térkép nélkül)
A Pixmania oldalt szidják garancia szempontjából. + nincs magyar nyelvű könyv a termékekhez.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #3032 Dátum: 2006.12.11 hétfő, 17:20:00 »

Ma megkaptam az új Számítástechnikát (COMPUTERWOLD), abban van egy eléggé kimerítő cikk a GPS technológiáról, akit érdekel, szerezze be, érdemes!
 
Ott pl. azt írják, hogy ha a GPS vevő minden adata elavult (régóta nem használtad), akkor 12 perc, mire mindent befrissít
Beírtam ezt a sys-t,de nem is talál vele hódat
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3033 Dátum: 2006.12.11 hétfő, 17:47:00 »

Beírtam ezt a sys-t,de nem is talál vele hódat
De magát a GPS vevőt megtalálja? Ellenőrizd, hogy milyen swPortra van állítva a vevő, nem 100% hogy minden készüléknél/gyártónál com2/com4 a hw/sw port Wink
Naplózva
Koniman
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2563



WWW
« Új hozzászólás #3034 Dátum: 2006.12.11 hétfő, 19:42:00 »

Miért van az, hogy több GPS-es PDA-n próbálva az IGO 2006-ot nem hajlandó a SIRFIII-at használni, pedig a készülék támogatja?
Naplózva

2002 MKIII TDCi kombi Ghia + tempomat (130 Le).
Pirelli P7 Cinturato + Pirelli Snowcontroll 3 Túl a 450.000 Km-en
Konica Minolta új, felújított, bemutatótermi multifunkciós gépek , nyomtatók eladása, bérbeadása, javítása.
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #3035 Dátum: 2006.12.11 hétfő, 19:48:00 »

Koniman,
 
Szerintem ne akarj SIRFIII modot beallitani...Egyebkent ahhoz, hogy az IGO SIRF modban mukodjon, magat a GPS modult kell atallitani SIRFIII-ra. Nincs ertelme, paraxtvakitas az eges
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #3036 Dátum: 2006.12.11 hétfő, 20:05:00 »

Miért van az, hogy több GPS-es PDA-n próbálva az IGO 2006-ot nem hajlandó a SIRFIII-at használni, pedig a készülék támogatja?
Nekem külön progit kellett installálni SIRF-hez, talán ezért
Naplózva
Koniman
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2563



WWW
« Új hozzászólás #3037 Dátum: 2006.12.11 hétfő, 20:10:00 »

Koniman,
 
Szerintem ne akarj SIRFIII modot beallitani...Egyebkent ahhoz, hogy az IGO SIRF modban mukodjon, magat a GPS modult kell atallitani SIRFIII-ra. Nincs ertelme, paraxtvakitas az eges
Azt nem értem, akkor hogy mi értelme van annak, hogy olyan GPS-t vásároljunk ami SIRFIII-as chippel van ellátva.  
Itt is ezt olvasom a topikban.
Naplózva

2002 MKIII TDCi kombi Ghia + tempomat (130 Le).
Pirelli P7 Cinturato + Pirelli Snowcontroll 3 Túl a 450.000 Km-en
Konica Minolta új, felújított, bemutatótermi multifunkciós gépek , nyomtatók eladása, bérbeadása, javítása.
Vendég
« Új hozzászólás #3038 Dátum: 2006.12.11 hétfő, 20:31:00 »

Azt nem értem, akkor hogy mi értelme van annak, hogy olyan GPS-t vásároljunk ami SIRFIII-as chippel van ellátva.  
Itt is ezt olvasom a topikban.
Ez egy szerencsétlen elnevezés. Ugyanis 2 különböző dologról van szó. A GPS vevő az SIRFIII chipsetes, ebből jön a pontossága. A protokol amin keresztül kommunikál a többi programmal, az pedig lehet NMEA vagy SIRF. Attól még, hogy NMEA-ban kommunikál, ugyanolyan pontos, és jó. Annyi a különbség SIRF módban, hogy több információt közöl, viszont ehhez az kell, hogy ezt a többlet infot a program megértse, és felhasználja. Az NMEA egy amolyan szabvány nyelv, azon minden program 'beszél' SIRF-ül nem minden tud. És ha tud is, nem biztos, hogy tud mit kezdeni a többlet adattal.
Konklúzió: nyugodtan hagyhatod NMEA-ban, pontosan ugyanolyan jó lesz, mert az iGO úgysem használja semmire a plusz SIRF infot. (Amúgy nekem megy SIRF-ben, de tényleg semmivel nem jobb, vissza is tettem, mert több program nem érti a sirf kódot).
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #3039 Dátum: 2006.12.11 hétfő, 20:52:00 »

Koniman,
 
kb. semmit. Marketing kampo duma. A PDA-k 100%-a ami SIRF csippel van ellatva alapbol NMEA modban mukodik. Ha meg atrakod SIRFIII protokollra, akkor csak rosszabb lesz az egesz. Egyebkent a SIRF az csak egy adatatviteli protokoll, ami a GPS vevo es a PDA hw kozti kommunikacioert felel, tehat semmi koze a jobb veteli minoseghez stb. csak ezt ugye nem hangoztatjak, mert akkor nem venne a kutya sem. Igaz, ma mar szinte csak es kizarolag SIRF chippes PDA-kat lehet venni, szal tok mind1. Apro elonyei vannak csak a SIRF-nek, de azis inkabb csak ilyen finomallitasi lehetoseg, amihez azert erteni is kell, kulonben el lehet baxarintani a GPS modult ugy, hogy egy hodat sem fog be tobbe...
Naplózva

blah blah blah
Koniman
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2563



WWW
« Új hozzászólás #3040 Dátum: 2006.12.11 hétfő, 20:54:00 »

Ez egy szerencsétlen elnevezés. Ugyanis 2 különböző dologról van szó. A GPS vevő az SIRFIII chipsetes, ebből jön a pontossága. A protokol amin keresztül kommunikál a többi programmal, az pedig lehet NMEA vagy SIRF. Attól még, hogy NMEA-ban kommunikál, ugyanolyan pontos, és jó. Annyi a különbség SIRF módban, hogy több információt közöl, viszont ehhez az kell, hogy ezt a többlet infot a program megértse, és felhasználja. Az NMEA egy amolyan szabvány nyelv, azon minden program 'beszél' SIRF-ül nem minden tud. És ha tud is, nem biztos, hogy tud mit kezdeni a többlet adattal.
Konklúzió: nyugodtan hagyhatod NMEA-ban, pontosan ugyanolyan jó lesz, mert az iGO úgysem használja semmire a plusz SIRF infot. (Amúgy nekem megy SIRF-ben, de tényleg semmivel nem jobb, vissza is tettem, mert több program nem érti a sirf kódot).
Köszi a kimerítő választ! Most már értem. Illetve egy dolog még homályos. Az IGO-ban miért tudom beállítani a SIRF módot, ha azt nem tudja alkalmazni
Naplózva

2002 MKIII TDCi kombi Ghia + tempomat (130 Le).
Pirelli P7 Cinturato + Pirelli Snowcontroll 3 Túl a 450.000 Km-en
Konica Minolta új, felújított, bemutatótermi multifunkciós gépek , nyomtatók eladása, bérbeadása, javítása.
Koniman
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2563



WWW
« Új hozzászólás #3041 Dátum: 2006.12.11 hétfő, 20:58:00 »

Koniman,
 
kb. semmit. Marketing kampo duma. A PDA-k 100%-a ami SIRF csippel van ellatva alapbol NMEA modban mukodik. Ha meg atrakod SIRFIII protokollra, akkor csak rosszabb lesz az egesz. Egyebkent a SIRF az csak egy adatatviteli protokoll, ami a GPS vevo es a PDA hw kozti kommunikacioert felel, tehat semmi koze a jobb veteli minoseghez stb. csak ezt ugye nem hangoztatjak, mert akkor nem venne a kutya sem. Igaz, ma mar szinte csak es kizarolag SIRF chippes PDA-kat lehet venni, szal tok mind1. Apro elonyei vannak csak a SIRF-nek, de azis inkabb csak ilyen finomallitasi lehetoseg, amihez azert erteni is kell, kulonben el lehet baxarintani a GPS modult ugy, hogy egy hodat sem fog be tobbe...
Értem, tiszta minden!
 
Előző kérdésem alkualitását vesztette...
Naplózva

2002 MKIII TDCi kombi Ghia + tempomat (130 Le).
Pirelli P7 Cinturato + Pirelli Snowcontroll 3 Túl a 450.000 Km-en
Konica Minolta új, felújított, bemutatótermi multifunkciós gépek , nyomtatók eladása, bérbeadása, javítása.
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #3042 Dátum: 2006.12.11 hétfő, 21:02:00 »

Koniman,
 
Szappy jol beszel...Ha SIRFIII-as chipsetes vevod van, akkor az azert jo, mert a regi GPS modulokhoz kepest erzekenyebb, kevesebbet zabal, es valami 20 csatornas, igy eccerre tobb muhodat kepes befogadni, ez altal pontosabb, megbizhatobb adatot kepes kozolni. A protokoll meg maradjon NMEA. En mikor atallitotam SIRF-re, egy darabig ugy tunt, mintha jobb lenne, aztan jottek a gondok, hogy pl. fel ora alatt sem akart talalni hodat stb. Vissza raktam NMEA-ra, oszt azota jo.
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #3043 Dátum: 2006.12.11 hétfő, 21:13:00 »

Köszi a kimerítő választ! Most már értem. Illetve egy dolog még homályos. Az IGO-ban miért tudom beállítani a SIRF módot, ha azt nem tudja alkalmazni
Azért válaszolok: azért, mert a GPS vevőt is át kell állítani, hogy SIRF-ben küldje az infot. Az iGO tudja alkalmazni, de a többletinfoval nem csinál semmit, ergo ugyanolyan mint NMEA-ban.
Naplózva
Koniman
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2563



WWW
« Új hozzászólás #3044 Dátum: 2006.12.11 hétfő, 21:31:00 »

Értem. Köszi a válaszokat!
Naplózva

2002 MKIII TDCi kombi Ghia + tempomat (130 Le).
Pirelli P7 Cinturato + Pirelli Snowcontroll 3 Túl a 450.000 Km-en
Konica Minolta új, felújított, bemutatótermi multifunkciós gépek , nyomtatók eladása, bérbeadása, javítása.
Vendég
« Új hozzászólás #3045 Dátum: 2006.12.12 kedd, 11:01:00 »

Beírtam ezt a sys-t,de nem is talál vele hódat
Com 2 porton megtalálja, de Te azt mondtad, hogy Com 4 en fog müködni és gyorsabb lessz.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3046 Dátum: 2006.12.12 kedd, 11:02:00 »

Beírtam ezt a sys-t,de nem is talál vele hódat
Bocs az előbbit neked szántam
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3047 Dátum: 2006.12.12 kedd, 11:03:00 »

De magát a GPS vevőt megtalálja? Ellenőrizd, hogy milyen swPortra van állítva a vevő, nem 100% hogy minden készüléknél/gyártónál com2/com4 a hw/sw port Wink
Szóval hülye vagyok
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3048 Dátum: 2006.12.12 kedd, 21:55:00 »

Com 2 porton megtalálja, de Te azt mondtad, hogy Com 4 en fog müködni és gyorsabb lessz.
OK, akkor a protokol működik, és jó. A hw portod a com2-n van.
Már csak azt kéne beállítani, hogy a sw port a com4-en legyen, vagy ha az foglalt, akkor a sys.txt-ben azt a sw (program) portot adni meg, ahol van. A sw port meg a Start/Settings/System/GPS Settings -ben van, GPS Program Port néven.
Az a lényeg, hogy a szoftver (program) portot oda állítod ahova akarod (persze ne legyen foglalt) csak utána a sys.txt-ben a com_port-nál ugyanazt add meg. Ja, és GPS+PDA reset.
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #3049 Dátum: 2006.12.13 szerda, 22:50:00 »

Ma sikerult beszerezni egy ilyen Airis T-620-as izemicsodat. Egesz jo kezikeszulek. Itthon a  WiFi-t kb. 3 sec alatt beizzitottam rajta. Eza Samsung proci sem tunik lassunak...A GPS meg eddig tokeletesen teszi a dolgat...Osszesegeben szerintem alegjobb vetel ma a piacon a 100e piizes kategoriaban. Jah, es az ara...brutto 75e. Okosban meg meeeg ocsobb
Naplózva

blah blah blah
Oldalak: 1 ... 54 55 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 67 68 ... 213   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.072 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.