Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.10 péntek, 01:19:56 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 72 73 74 75 76 77 78 [79] 80 81 82 83 84 85 86 ... 213   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: GPS-Navigáció  (Megtekintve 3034486 alkalommal)
0 Felhasználó és 20 vendég van a témában
Vendég
« Új hozzászólás #3900 Dátum: 2007.05.07 hétfő, 15:38:00 »

sziasztok,
 
nekem update nélkül is kezeli a térképet a 2006-2007-es dvd-ről (rapidshare -s változat).
Valaki tudja, hogy a verziószám beállításon kívül még mire kell az update ?
 
ja, és egy kérésem van még. egy kis statisztikát csinálnék:
a DVD lemez meghajtó (nekem denso) tetején van egy cikkszám. nekem ez 4M5T vel kezdődik és a végén AD van.
esetleg a kocsi gyártási időpontjával együtt megírnátok hogy nektek milyen számok vannak...
az első 4 és az utolsó 2 karakter kellene.
microcat-ban néztem és az én mondeomban (2003.12 hó) nem ez volt eredetileg benne, ami azt jelentheti, hogy cserélték. kiváncsi vagyok, hogy ez valóban csere volt, vagy csak a microcat tudja rosszul.
 
(ha valaki nem használt még microcat-ot, a microcat alvázszám alapján mondja meg az összes pontos infot, beleértve, hogy bőr-e a sebességváltó gombja, vagy sem Smiley )
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3901 Dátum: 2007.05.07 hétfő, 16:10:00 »

sziasztok,
 
nekem update nélkül is kezeli a térképet a 2006-2007-es dvd-ről (rapidshare -s változat).
Valaki tudja, hogy a verziószám beállításon kívül még mire kell az update ?
 
ja, és egy kérésem van még. egy kis statisztikát csinálnék:
a DVD lemez meghajtó (nekem denso) tetején van egy cikkszám. nekem ez 4M5T vel kezdődik és a végén AD van.
esetleg a kocsi gyártási időpontjával együtt megírnátok hogy nektek milyen számok vannak...
az első 4 és az utolsó 2 karakter kellene.
microcat-ban néztem és az én mondeomban (2003.12 hó) nem ez volt eredetileg benne, ami azt jelentheti, hogy cserélték. kiváncsi vagyok, hogy ez valóban csere volt, vagy csak a microcat tudja rosszul.
 
(ha valaki nem használt még microcat-ot, a microcat alvázszám alapján mondja meg az összes pontos infot, beleértve, hogy bőr-e a sebességváltó gombja, vagy sem Smiley )
Kezelni nekem is kezeli, csak címet nem tudok megadni Sad
 
Szvsz denso mindegyik, a számát majd megkuksizom.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3902 Dátum: 2007.05.07 hétfő, 18:16:00 »

megpróbáltam Sony cd-r lemezről betölteni a updatet. sikertelen.
 
viszont, ami érdekes  TZS hozzászólásában, hogy ő RW lemezt használ.
ez azért érdekes, mert az rw lemez olvasásához az a lézer is jó, ami a gyári nyomású CD-k hez használnak.
ha a denso egységben nem kombinál tfej van, akkor csak az rw lemezről fogja felismerni.
 
meg is próbálom nemsokára, csak még keresek egy rw lemezt. aztán majd jelzem, hogy miként sikerült.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3903 Dátum: 2007.05.07 hétfő, 19:36:00 »

na.
félsiker.
illetve óva intés.
 
a CD-RW -ről elkezdett frissíteni. aztán zöld csíkok a képernyőn. és azóta nem lehet bekapcsolni.
 
szóval óvatosan a frissítéssel.
 
hova lehet vinni a készüléket javítani, vagy van-e esetleg valami ötlet az életre keltéshez... ?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3904 Dátum: 2007.05.08 kedd, 00:29:00 »

Köszönom!
Naplózva
Koniman
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2563



WWW
« Új hozzászólás #3905 Dátum: 2007.05.08 kedd, 07:09:00 »

Az ellopott Acer N35 helyére keresek gyorsabb GPS-es gépet, amin fut az igo.
 
Milyet tudtok ajánlani ami tapasztalat szerint is jó vétel lenne?
Naplózva

2002 MKIII TDCi kombi Ghia + tempomat (130 Le).
Pirelli P7 Cinturato + Pirelli Snowcontroll 3 Túl a 450.000 Km-en
Konica Minolta új, felújított, bemutatótermi multifunkciós gépek , nyomtatók eladása, bérbeadása, javítása.
Vendég
« Új hozzászólás #3906 Dátum: 2007.05.08 kedd, 08:21:00 »

na.
félsiker.
illetve óva intés.
 
a CD-RW -ről elkezdett frissíteni. aztán zöld csíkok a képernyőn. és azóta nem lehet bekapcsolni.
 
szóval óvatosan a frissítéssel.
 
hova lehet vinni a készüléket javítani, vagy van-e esetleg valami ötlet az életre keltéshez... ?
Sad Sad Akku saru le?
Esetleg meg kéne kérni TZS kollégát, hogy postázzon el egy működő update cd-t neked.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3907 Dátum: 2007.05.08 kedd, 09:09:00 »

na apósom végül megelégelte a keresést és vett egy metro gazdaságos áruházba egy Airis mittoménhányas készüléket. mikor először megfogtam, valami nem stimmelt, aztán rájöttem, hogy a súlya. szerintem majdnem fele olyan nehéz mint az én Asus-om... minden van benne, elvileg minden működik is, de az igo az biztosan fut rajta! azt hiszem 70e körül volt az ára. nem egy nagy kaland, de alapfelhasználónak, akinek csak navihoz kell tökéletesen megfelel...
mondjuk elkezdte kérdezgetni, hogy mit kell beállítani rajta, hogy wifin keresztül meg tudja nézni külföldön az emailjeit...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3908 Dátum: 2007.05.08 kedd, 10:52:00 »

na.
félsiker.
illetve óva intés.
 
a CD-RW -ről elkezdett frissíteni. aztán zöld csíkok a képernyőn. és azóta nem lehet bekapcsolni.
 
szóval óvatosan a frissítéssel.
 
hova lehet vinni a készüléket javítani, vagy van-e esetleg valami ötlet az életre keltéshez... ?
Sajnálom, hogy nem jött össze! Nem hiszem, hogy itthon a fordnál, tudnál valamit kezdeni a dobozzal, mert nálunk hozzá se szagolnak az ilyen cucchoz, mondván nincs forgalomban. A frissítés két lépcsőből áll először csak egy loader vagy mi települ fel ezt 16lx-nek nevezik. Ezután töltődik be a alapprogram. Ez az egész folyamat egy tulajdonképpeni flash-elés, olyan mint a számítógépeknél a bios frissítés. Írja is, hogy ne vedd le a gyújtást a művelet közben. Az utolsó 1-2 %-nál nálam is sokat gondolkodott, de végül rendben lefutott. Azt vettem még észre, hogy csak a nagyon jó minőségű alapanyagokat szereti. Ha csak noname-re pörkölöm fel akkor 8x-10x kell ki-be taszigálni a dvd lemezt míg felismeri. Tdk, Traxdata, vagy egyébb 500 Ft-os felejtős! Philips, verbatim esetén viszont egyből megy!
Jelen probléma esetén, azt látom, hogy neked jelenleg nincs alapprogram a gépben, így aztán nincs mi elinduljon, nincs mi betöltse a frissítést. Ebben az esetben csak kívülről lehet megoldani. Ha van a közelben egy ügyes elektromérnök és kiszeditek (ha megtaláljátok) az epromot (ebben tárolódik az alapprogram) akkor ezt megfelelő eszközkkel fel lehet programozni. Természetesen el tudom küldeni az update cd-met, bár nem hiszem, hogy bármit is tudnál kezdeni vele ezek után.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3909 Dátum: 2007.05.08 kedd, 10:58:00 »

na apósom végül megelégelte a keresést és vett egy metro gazdaságos áruházba egy Airis mittoménhányas készüléket. mikor először megfogtam, valami nem stimmelt, aztán rájöttem, hogy a súlya. szerintem majdnem fele olyan nehéz mint az én Asus-om... minden van benne, elvileg minden működik is, de az igo az biztosan fut rajta! azt hiszem 70e körül volt az ára. nem egy nagy kaland, de alapfelhasználónak, akinek csak navihoz kell tökéletesen megfelel...
mondjuk elkezdte kérdezgetni, hogy mit kell beállítani rajta, hogy wifin keresztül meg tudja nézni külföldön az emailjeit...
SGabo, ha a wifis Airist vette, akkor az nagyon jó gép, főleg az árához képest. Ne bánd, tényleg jó.
Zaccinak is az van, a részletekbe majd biztos beavat.
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #3910 Dátum: 2007.05.08 kedd, 11:12:00 »

SGabo,
 
"mondjuk elkezdte kérdezgetni, hogy mit kell beállítani rajta, hogy wifin keresztül meg tudja nézni külföldön az emailjeit..."
Nah, igen, itt kezdodnek a bajok. Ezert jo ha nincs benne ilyen feature. Akkor ecceru a valasz. Ezzel a geppel nemtod megnezni a mailokat. Kesz, tema lezarva  
egyebkent az arahoz kepest tenyleg nagyon jo gep. En ezt hasznalom mar egy jo ideje es maga a HW tokeletesen uzemel. Az elvezeti erteket maga a winfos rontja, de az ellen nem veeed. Egyebkent Airis T-620 a becsuletes neve. Alapl gepnek sem mondanam, mert vannak ennel butabb/gyengebb gepek is. Ez inkabb egy jo kozep kategoria. A sulyaval meg szerintem nincs gond. Legalabb nem huzza le a tartojat az ablaxrol
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #3911 Dátum: 2007.05.08 kedd, 11:15:00 »

SGabo,
 
Hasonlo tudasu gepek ara ennel joval magasabb. A gep minosegevel nincs gond. Mitac Mio P550 bele van, tehat...
Naplózva

blah blah blah
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #3912 Dátum: 2007.05.08 kedd, 11:38:00 »

SGabo,
 
"mondjuk elkezdte kérdezgetni, hogy mit kell beállítani rajta, hogy wifin keresztül meg tudja nézni külföldön az emailjeit..."
Nah, igen, itt kezdodnek a bajok. Ezert jo ha nincs benne ilyen feature. Akkor ecceru a valasz. Ezzel a geppel nemtod megnezni a mailokat. Kesz, tema lezarva  
egyebkent az arahoz kepest tenyleg nagyon jo gep. En ezt hasznalom mar egy jo ideje es maga a HW tokeletesen uzemel. Az elvezeti erteket maga a winfos rontja, de az ellen nem veeed. Egyebkent Airis T-620 a becsuletes neve. Alapl gepnek sem mondanam, mert vannak ennel butabb/gyengebb gepek is. Ez inkabb egy jo kozep kategoria. A sulyaval meg szerintem nincs gond. Legalabb nem huzza le a tartojat az ablaxrol
Jó kozep kategoria? Szerintem ez inkább az alsó kategória közepe.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #3913 Dátum: 2007.05.08 kedd, 11:41:00 »

Angel,
 
Mitol Also-kozep ? Ennel mar csak aza gep tud tobbet, amiben 6xxMhz-es proci van es 640x480 LCD.
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #3914 Dátum: 2007.05.08 kedd, 11:49:00 »

Sajnálom, hogy nem jött össze! Nem hiszem, hogy itthon a fordnál, tudnál valamit kezdeni a dobozzal, mert nálunk hozzá se szagolnak az ilyen cucchoz, mondván nincs forgalomban. A frissítés két lépcsőből áll először csak egy loader vagy mi települ fel ezt 16lx-nek nevezik. Ezután töltődik be a alapprogram. Ez az egész folyamat egy tulajdonképpeni flash-elés, olyan mint a számítógépeknél a bios frissítés. Írja is, hogy ne vedd le a gyújtást a művelet közben. Az utolsó 1-2 %-nál nálam is sokat gondolkodott, de végül rendben lefutott. Azt vettem még észre, hogy csak a nagyon jó minőségű alapanyagokat szereti. Ha csak noname-re pörkölöm fel akkor 8x-10x kell ki-be taszigálni a dvd lemezt míg felismeri. Tdk, Traxdata, vagy egyébb 500 Ft-os felejtős! Philips, verbatim esetén viszont egyből megy!
Jelen probléma esetén, azt látom, hogy neked jelenleg nincs alapprogram a gépben, így aztán nincs mi elinduljon, nincs mi betöltse a frissítést. Ebben az esetben csak kívülről lehet megoldani. Ha van a közelben egy ügyes elektromérnök és kiszeditek (ha megtaláljátok) az epromot (ebben tárolódik az alapprogram) akkor ezt megfelelő eszközkkel fel lehet programozni. Természetesen el tudom küldeni az update cd-met, bár nem hiszem, hogy bármit is tudnál kezdeni vele ezek után.
Azt azért nem mondanám, hogy nincs forgalomban. Én itthon vettem a verdát navistól.
Az már más kérdés, hogy a szerviz nenü kódját is én mondtam meg amikor a BT-kihangosítót próbáltam utólag beleteteni Sad
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3915 Dátum: 2007.05.08 kedd, 11:52:00 »

TZS !
 
Mentem 100 km-t az autóval. Egyszer csak megjelent a kijelzőn, hogy loading system software 4.40 blablabla
 
Aztán összevissza színekkel megjelent valami a kijelzőn + FORD logo. Aztán kikapcs, bekapcs és most működik.
 
Hát ennyi a kálvária vége Cheesy
 
közben telefonáltam már a denso europának is, segítőkészek voltak.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3916 Dátum: 2007.05.08 kedd, 12:04:00 »

TZS !
 
Mentem 100 km-t az autóval. Egyszer csak megjelent a kijelzőn, hogy loading system software 4.40 blablabla
 
Aztán összevissza színekkel megjelent valami a kijelzőn + FORD logo. Aztán kikapcs, bekapcs és most működik.
 
Hát ennyi a kálvária vége Cheesy
 
közben telefonáltam már a denso europának is, segítőkészek voltak.
ez érdekes de legalább műxik
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #3917 Dátum: 2007.05.08 kedd, 12:23:00 »

Angel,
 
Mitol Also-kozep ? Ennel mar csak aza gep tud tobbet, amiben 6xxMhz-es proci van es 640x480 LCD.
Az ára miatt. Az emberek már csak ilyenek: az ára alapján sorolják be.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #3918 Dátum: 2007.05.08 kedd, 12:31:00 »

Angel,
 
Ara miatt ? Hat ez jooo
Van egy felso-kozep kategoras PDAm. Van benne minden foldi jo. Neked megszamitom 100e-ert
Naplózva

blah blah blah
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #3919 Dátum: 2007.05.08 kedd, 12:36:00 »

Angel,
 
Ara miatt ? Hat ez jooo
Van egy felso-kozep kategoras PDAm. Van benne minden foldi jo. Neked megszamitom 100e-ert
Az egyik darab szénért kapsz egy fillért. A másikért meg milliókat. Csak mert más a rács... meg átlátszó...
 
Hát igen. Minden annyiba kerül, amennyit megadnak érte.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #3920 Dátum: 2007.05.08 kedd, 12:56:00 »

SGabo, ha a wifis Airist vette, akkor az nagyon jó gép, főleg az árához képest. Ne bánd, tényleg jó.
Zaccinak is az van, a részletekbe majd biztos beavat.
én nem bánom, após vette. és amíg a navi üzemel rajta, addig nem is fogja bánni ő sem.
ezt a wifi/blútúsz/stb. egyéb funkciókat pedig én is "ez túl bonyolult" kijelentéssel nyugtáztama...
már csak egy brodit konzolt kell venni hozzá, hogy minden frankó legyen és ne az az  ablakracuppanós ezerketteszsigulijegyzettömbtartós megoldás legyen...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3921 Dátum: 2007.05.08 kedd, 13:33:00 »

én nem bánom, após vette. és amíg a navi üzemel rajta, addig nem is fogja bánni ő sem.
ezt a wifi/blútúsz/stb. egyéb funkciókat pedig én is "ez túl bonyolult" kijelentéssel nyugtáztama...
már csak egy brodit konzolt kell venni hozzá, hogy minden frankó legyen és ne az az  ablakracuppanós ezerketteszsigulijegyzettömbtartós megoldás legyen...
ablakracuppanós ezerketteszsigulijegyzettömbtartós
áááááá!! ezaz!!
Ezt az érzést nem tudtam soha megfogalmazni, de valahogy mindig volt egy ellenérzésem ezzel kapcsolatban.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3922 Dátum: 2007.05.08 kedd, 14:18:00 »

Így néz ki egy update közben elszállt Ford DVD Navi képernyő.
 
Annak aki csak ezt nézi, jelezném, hogy 100 km autózás után megjavult. Lásd a hozzászólásomat lejebb.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3923 Dátum: 2007.05.08 kedd, 14:19:00 »

Beteszem a közvetlen linket, mert valamiért ez a hozzászólásban nem jelent meg rendesen.
 
http://kepfeltoltes.hu/view/070508/ford-navi-elszallt-1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #3924 Dátum: 2007.05.08 kedd, 14:21:00 »

Solesz,
 
Nah ennek lehuztak a rolot vaze ? Tok ugy nez ki
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #3925 Dátum: 2007.05.08 kedd, 14:29:00 »

TZS !
 
Mentem 100 km-t az autóval. Egyszer csak megjelent a kijelzőn, hogy loading system software 4.40 blablabla
 
Aztán összevissza színekkel megjelent valami a kijelzőn + FORD logo. Aztán kikapcs, bekapcs és most működik.
 
Hát ennyi a kálvária vége Cheesy
 
közben telefonáltam már a denso europának is, segítőkészek voltak.
Ez jó! Azt hiszem mégis csak lehet valami abban, hogy néha nem olvassa a lemezt a meghajtó. Szerintem ez lehet a gond ©trumpf kollégánál is!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3926 Dátum: 2007.05.08 kedd, 14:33:00 »

Solesz,
 
Nah ennek lehuztak a rolot vaze ? Tok ugy nez ki
Szerintem ez az olasz verzió és most siesta van.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3927 Dátum: 2007.05.08 kedd, 14:34:00 »

Ez jó! Azt hiszem mégis csak lehet valami abban, hogy néha nem olvassa a lemezt a meghajtó. Szerintem ez lehet a gond ©trumpf kollégánál is!
Lehet. Most akkor próbálkozzak még?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3928 Dátum: 2007.05.08 kedd, 14:57:00 »

a lemezolvasás nekem a CD-RW vel egy csapásra megoldódott.
Hogy mi lehetett a hiba a nálam... ? valószínüleg olvasási hiba, de ezt okozhatja az is, hogy ez egy használt cd-rw volt. egy gyári új CD-RW esetén nem lehet gond.
Egy másik helyen azt olvastam, hogy betette az ember az update cd-t és nem lépett be a szervíz menübe, hanem egyszercsak elkezdett frissíteni. Mint ahogy az említett lefagyásom után nekem is.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3929 Dátum: 2007.05.08 kedd, 15:10:00 »

CD-RW lemezekről még 1 kis adalék, aztán ígérem abbahagyom.
 
a CD-RW lemezeket eltérő módon gyártanak. Ez az eltérés az írható réteg anyagában van, blue-dye, green-dye, gold-dye (nem biztos, hogy pont ezek a színek vannak a RW-nél, lehet, hogy ezek az R típus színei) szóval sokféle van.
Ha egy optikai lemez olvasó nem képes az CD-R média kezelésére az többnyire azért van, mert egyszerű olvasófej van benne, ami csak a gyári (nyomásos eljárással készült) lemezek olvasásához alkalmas lézert bocsátja ki.
A CD-RW lemezek (valamelyik színű dye) elég közel áll olvashatóság szempontjából a gyári CD-khez. Kell keríteni 1-2 CD-RW lemezt, aminek láthatóan más a színe az írható oldalon.
És próba.
 
nekem Pioneer CD-RW lemezzel előszőr lefagyott, aztán sikerült a frissítés.
előző verzióm 0.6 és 2.2 volt, abban még speed lock menü nem volt. ebben már van. persze csak kiolvasni lehet az értéket. az átállításhoz WDS szoftver kell, vagy update állományok mahinációja.
 
megjegyzem, most, hogy van update anyag, ezt lehet rendesen szakérteni, talán még magyarra is meg lehet tanítani a gépet... buherátorok előnyben.
 
az első bekapcsolás után a bal felső sarokban megjelent egy üres érintőgomb, amivel az idő és dátumot lehetett beállítani. de hiába állítottam, nem tárolta el, és a kovetkező bekapcsoláskor a gomb már nem jelent meg.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3930 Dátum: 2007.05.08 kedd, 15:53:00 »

Lehet. Most akkor próbálkozzak még?
Hát ettől kezdve a bátraké a szerencse...
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #3931 Dátum: 2007.05.08 kedd, 21:22:00 »

Az ellopott Acer N35 helyére keresek gyorsabb GPS-es gépet, amin fut az igo.
 
Milyet tudtok ajánlani ami tapasztalat szerint is jó vétel lenne?
Tudok egy eladó Asus A636-ot!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Koniman
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2563



WWW
« Új hozzászólás #3932 Dátum: 2007.05.09 szerda, 06:55:00 »

Tudok egy eladó Asus A636-ot!
Megnézem, hogy az milyen, aztán jelentkezem. Ez új vagy már nyomkodta valaki?
Naplózva

2002 MKIII TDCi kombi Ghia + tempomat (130 Le).
Pirelli P7 Cinturato + Pirelli Snowcontroll 3 Túl a 450.000 Km-en
Konica Minolta új, felújított, bemutatótermi multifunkciós gépek , nyomtatók eladása, bérbeadása, javítása.
Vendég
« Új hozzászólás #3933 Dátum: 2007.05.09 szerda, 09:25:00 »

CD-RW lemezekről még 1 kis adalék, aztán ígérem abbahagyom.
 
a CD-RW lemezeket eltérő módon gyártanak. Ez az eltérés az írható réteg anyagában van, blue-dye, green-dye, gold-dye (nem biztos, hogy pont ezek a színek vannak a RW-nél, lehet, hogy ezek az R típus színei) szóval sokféle van.
Ha egy optikai lemez olvasó nem képes az CD-R média kezelésére az többnyire azért van, mert egyszerű olvasófej van benne, ami csak a gyári (nyomásos eljárással készült) lemezek olvasásához alkalmas lézert bocsátja ki.
A CD-RW lemezek (valamelyik színű dye) elég közel áll olvashatóság szempontjából a gyári CD-khez. Kell keríteni 1-2 CD-RW lemezt, aminek láthatóan más a színe az írható oldalon.
És próba.
 
nekem Pioneer CD-RW lemezzel előszőr lefagyott, aztán sikerült a frissítés.
előző verzióm 0.6 és 2.2 volt, abban még speed lock menü nem volt. ebben már van. persze csak kiolvasni lehet az értéket. az átállításhoz WDS szoftver kell, vagy update állományok mahinációja.
 
megjegyzem, most, hogy van update anyag, ezt lehet rendesen szakérteni, talán még magyarra is meg lehet tanítani a gépet... buherátorok előnyben.
 
az első bekapcsolás után a bal felső sarokban megjelent egy üres érintőgomb, amivel az idő és dátumot lehetett beállítani. de hiába állítottam, nem tárolta el, és a kovetkező bekapcsoláskor a gomb már nem jelent meg.
Köszönöm. Asszem teszek egy próbát.
 
Off:
Ejnye solesz, nem tucc németül?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3934 Dátum: 2007.05.09 szerda, 09:50:00 »

Hát ettől kezdve a bátraké a szerencse...
TZS,
Próbáltam neked mailt írni, de visszadobta a rendszer. Jó az fbi-os emilcímed?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3935 Dátum: 2007.05.09 szerda, 10:36:00 »

Sziasztok,
 
A dvd-navi-s mondeosokhoz van egy-két kérdésem.
 
gondoltátok volna, hogy át lehet állítani a kijelző színeit ? pl. piros gombokat csinálni.
 
gondoltátok volna, hogy ki lehet kapcsolni az alvázszám ellenőrzést az egységen (VIN).
 
és még van egy-két kérdésem.
 
hamarosan képek.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3936 Dátum: 2007.05.09 szerda, 10:54:00 »

(remélem most fog működni a képbeszúrás)
ha nem, akkor a link:
http://solesz.extra.hu/images/color-settings.jpg
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3937 Dátum: 2007.05.09 szerda, 10:57:00 »

(remélem most fog működni a képbeszúrás)
ha nem, akkor a link:
http://solesz.extra.hu/images/color-settings.jpg
ez teljesen új nekem. ez hogy jön elő?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3938 Dátum: 2007.05.09 szerda, 11:00:00 »

bocs, nagy lett.
a többit már kicsinyitem.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3939 Dátum: 2007.05.09 szerda, 11:07:00 »

illetve felteszem egy honlapra a képeket.
a szükséges infókkal együtt.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #3940 Dátum: 2007.05.09 szerda, 14:03:00 »

Megnézem, hogy az milyen, aztán jelentkezem. Ez új vagy már nyomkodta valaki?
Használt, de még garis.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #3941 Dátum: 2007.05.09 szerda, 17:05:00 »

TZS,
Próbáltam neked mailt írni, de visszadobta a rendszer. Jó az fbi-os emilcímed?
Igen, jó az fbi-os cím és működik is, most teszteltem!
 
solesz!
 
Ez szuper, várom a leírást, mert nekem ilyen nincs!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3942 Dátum: 2007.05.10 csütörtök, 11:11:00 »

Néhány kérdés DVD navisokhoz...
 
- rájött valaki, hogy update után hogy lehet a dátum és idő beállítást előcsalogatni, hogy ne csak az első bekapcsolásnál mutassa?
 
- lehet-e utólag a kékfogat valahogy berakatni, vagy beállíttatni. Ha igen, akkor tudja valaki, hogy hol és mennyiért?
 
- valamint kérdezném soleszt, hogy mi a helyzet a színbeállításokkal...? Cheesy
 
előre is thx
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3943 Dátum: 2007.05.10 csütörtök, 11:12:00 »

ja és még egy
 
próbálta valaki update után a volvos lemezt? olvassa?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3944 Dátum: 2007.05.10 csütörtök, 11:25:00 »

Néhány kérdés DVD navisokhoz...
 
- rájött valaki, hogy update után hogy lehet a dátum és idő beállítást előcsalogatni, hogy ne csak az első bekapcsolásnál mutassa?
 
- lehet-e utólag a kékfogat valahogy berakatni, vagy beállíttatni. Ha igen, akkor tudja valaki, hogy hol és mennyiért?
 
- valamint kérdezném soleszt, hogy mi a helyzet a színbeállításokkal...? Cheesy
 
előre is thx
A kékfogra tudom a választ, bár az infó egy éves.
A hangvezérléses full verzióra kaptam árat. Az ca. 200e pengő + - 10e.  
Ebből 170e az alkatrészek, 30e a munkadíj.
Ha nem nem kéred a hangvezérlést se sokkal olcsóbb. Mivel a full kivitelben  a hangfelismerő modul (70e) egyben a telefontartó, a "sima" telefon specifikus tartó meg 50e. Szal spórolsz ugyan 20e-t, de ebben a magasságban már az nem sokat oszt szoroz.
 
Érdekes módon, a németeknél ugyanez az utólagos beépítés kb. 130e forintra jön ki. Gondolom ott lopják az anyagot és ócsóbb a munkadíj Wink
 
Én leszavaztam (legalábbis egyelőre). Pedig nagyon szerettem volna.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3945 Dátum: 2007.05.10 csütörtök, 11:29:00 »

hát ennyit első hallásra nekem sem ér, főleg, hogy van beépítve egy nokia, csak kikukáztam volna szívesen, de így nem teszem...
thx
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3946 Dátum: 2007.05.10 csütörtök, 11:44:00 »

hát ennyit első hallásra nekem sem ér, főleg, hogy van beépítve egy nokia, csak kikukáztam volna szívesen, de így nem teszem...
thx
Azért lennének kényelmes dolgok benne. Sms-t írhatsz, olvashatsz a navi képernyőjén, bejövő hívásnál kiírja a hívót a képernyőre, illetve a tel.könyv alapján onnan tárcsázhatsz, hanggal vezérelheted a rádiót, klímát. Ilyesmi...  
Csak az ár - érték arány
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3947 Dátum: 2007.05.10 csütörtök, 11:59:00 »

Színbeállítás:
 
A korábbi hozzászólásban levő linken látsz egy képernyőt.
A beállításokat nem őrzi meg, illetve még nem tudtam rájönni. Gyújtás lekapcsolásakor elfelejti.
 
A GPS Service képernyőn lehet állítani időt, de az nem ugyanaz a képernyő, mint amit elsőre láttál.
 
A kütyühüz, a 6414-es alapkódon kívül van még 3 másik is.
Azokkal a kódokkal jönnek elő a több lehetőséget nyújtó képernyők.
 
Nem akarom előre lelőni a poént, de nemsokára felteszem az egészet egy honlapra, fotókkal.
 
És persze a kódokkal. Szerintem már holnap fenn lesz.
 
A hangfelismerési modul berakása (ismerve néhány eddig nem látott képernyőt) nem lehet túl bonyolult. Azon kívül, hogy a rendszer CAN bus-on kommunikál, és csak rá kell dugni, és az alapkészülékben engedélyezni kell. Tehát a munkadíj az egyik olyan tétel, amit itthon eltúloznak. A másik pedig a szokásos autószerelő betegség, nevén nevezve, az alkatrészen kell megkeresni mindent. Este kikeresem microcat-ban, hogy mennyi az ára ennek e BT/VRM-nek. (a készülék menüjében VT/VCM opció-ként van feltüntetve a Voice Recognition Modul. Valószínüleg elírás. De aktiválni a modult az egy gombnyomás.) Szóval, munka: kiszed fejegységet, bedug modult, visszatesz fejegységet, belép menübe, engedélyez BT/VRM.
Azok a fórumtársak, akik egyéb alkatrészeket is tudnak "jó" áron szerezni, ilyet is tudnak biztosan, mert áfa és külön nyereség nélkül ez nem lesz több egy 100.000-asnál. Aztán összejövünk, megpróbáljuk betenni, ha siker, akkor tök jó. Ha nem, akkor +30.000 Smiley
 
solesz
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3948 Dátum: 2007.05.10 csütörtök, 12:02:00 »

egy mintakép:
http://solesz.extra.hu/images/color-picture.jpg
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3949 Dátum: 2007.05.10 csütörtök, 12:03:00 »

Színbeállítás:
 
A korábbi hozzászólásban levő linken látsz egy képernyőt.
A beállításokat nem őrzi meg, illetve még nem tudtam rájönni. Gyújtás lekapcsolásakor elfelejti.
 
A GPS Service képernyőn lehet állítani időt, de az nem ugyanaz a képernyő, mint amit elsőre láttál.
 
A kütyühüz, a 6414-es alapkódon kívül van még 3 másik is.
Azokkal a kódokkal jönnek elő a több lehetőséget nyújtó képernyők.
 
Nem akarom előre lelőni a poént, de nemsokára felteszem az egészet egy honlapra, fotókkal.
 
És persze a kódokkal. Szerintem már holnap fenn lesz.
 
A hangfelismerési modul berakása (ismerve néhány eddig nem látott képernyőt) nem lehet túl bonyolult. Azon kívül, hogy a rendszer CAN bus-on kommunikál, és csak rá kell dugni, és az alapkészülékben engedélyezni kell. Tehát a munkadíj az egyik olyan tétel, amit itthon eltúloznak. A másik pedig a szokásos autószerelő betegség, nevén nevezve, az alkatrészen kell megkeresni mindent. Este kikeresem microcat-ban, hogy mennyi az ára ennek e BT/VRM-nek. (a készülék menüjében VT/VCM opció-ként van feltüntetve a Voice Recognition Modul. Valószínüleg elírás. De aktiválni a modult az egy gombnyomás.) Szóval, munka: kiszed fejegységet, bedug modult, visszatesz fejegységet, belép menübe, engedélyez BT/VRM.
Azok a fórumtársak, akik egyéb alkatrészeket is tudnak "jó" áron szerezni, ilyet is tudnak biztosan, mert áfa és külön nyereség nélkül ez nem lesz több egy 100.000-asnál. Aztán összejövünk, megpróbáljuk betenni, ha siker, akkor tök jó. Ha nem, akkor +30.000 Smiley
 
solesz
"...Aztán összejövünk, megpróbáljuk betenni,..."
Benne vagyok. Az alkatrészek árán felül természetesen a söröket is vállalom
Naplózva
Oldalak: 1 ... 72 73 74 75 76 77 78 [79] 80 81 82 83 84 85 86 ... 213   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.178 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.