Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.09 csütörtök, 23:12:15 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 141 142 143 144 145 146 147 [148] 149 150 151 152 153 154 155 ... 213   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: GPS-Navigáció  (Megtekintve 3034398 alkalommal)
0 Felhasználó és 27 vendég van a témában
gabisz
Vendég
« Új hozzászólás #7350 Dátum: 2009.06.29 hétfő, 21:46:17 »

Az update cd csak kb. 20 megás és 3db file-t tartalmaz: M_FLASH.598; LOADING.KWI és canV080.bmx
Ha nem megy álítsd át a menüben az sw ápdétet automatikusra, gyújtás le, gyújtás vissza és magától kéne indulnia.
Ha nem, akkor 3 hibalehetőség van.
1, Rossz/karcos a lemez. Lehet próbálkozni másik gyártóval, de az is rw legyen. Esetleg lassabb írási sebesség.
2, Poros az olvasófej. Esetleg rossz az olvasó, ha a gyárit sem olvassa.
3, Biztos jó helyre raktad a lemezt? Mert nem a zenei cd helyére, hanem hátra a dvd olvasóba kell. Többen ezen csúsztak el!

Tény, hogy én is rengeteget szívtam, mire felismerte az írott térkép dvd-dl-t. Több író programot is ki kell próbálni. A nero nem mindenkinél vállt be. Szóval játékos a dolog, próbálgatni kell. Mindenkinél más jött be.
Végül és azt hiszem ez a megoldás, szerezz be egy jaguár lemezt. Az sima dvd-re ráfér, nincs vele szívás, igaz, nyugat európa csak németországig van benne, de cserébe ott az egész balkán!
Köszi TZS!
Ok, próbálkozok tovább, eddig amiket megcsináltam:
1,. A lemezt frissen vettem, nem karcos, sőt próbálkoztam egy másikkal is szintén rw-vel azzal sem ment. TDK és MAXELL volt.
2,. Nem tudom, lehet. Nem volt benne gyári dvd, soha nem láttam működni. Mondjuk a DL-es dvd-t elég sokáig olvassa mire kiírja, hogy "...not a map dvd", a cd-rw-t gyorsan lerendezi ezzel az üzenettel.
3,. Hátra teszem a csomagtartóba bal oldalra a borítás alá a dvd meghajtóba. (egyébként a cd-t próbáltam előre is hátha...)

Mondjuk ez tényleg nagyon furcsa, hogy nekem miért 520 mega a 4.4-es update lemez...
Ha van még ötlet köszi.
Naplózva
drhf
Adminisztrátor
Megszállott
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2552


2003.12 MKIII TDCi kombi


« Új hozzászólás #7351 Dátum: 2009.06.29 hétfő, 23:26:52 »

Az update cd csak kb. 20 megás és 3db file-t tartalmaz: M_FLASH.598; LOADING.KWI és canV080.bmx
Ha nem megy álítsd át a menüben az sw ápdétet automatikusra, gyújtás le, gyújtás vissza és magától kéne indulnia.
Ha nem, akkor 3 hibalehetőség van.
1, Rossz/karcos a lemez. Lehet próbálkozni másik gyártóval, de az is rw legyen. Esetleg lassabb írási sebesség.
2, Poros az olvasófej. Esetleg rossz az olvasó, ha a gyárit sem olvassa.
3, Biztos jó helyre raktad a lemezt? Mert nem a zenei cd helyére, hanem hátra a dvd olvasóba kell. Többen ezen csúsztak el!

Tény, hogy én is rengeteget szívtam, mire felismerte az írott térkép dvd-dl-t. Több író programot is ki kell próbálni. A nero nem mindenkinél vállt be. Szóval játékos a dolog, próbálgatni kell. Mindenkinél más jött be.
Végül és azt hiszem ez a megoldás, szerezz be egy jaguár lemezt. Az sima dvd-re ráfér, nincs vele szívás, igaz, nyugat európa csak németországig van benne, de cserébe ott az egész balkán!
DVD RW? nem -R t kell? Szerintem en sima CD -R re irtam ki az updatet.
DL-t én nem próbáltam még, de a fordos DVDról meg éppenhogy kelet hiányzik, magyarország is. (egyébként kijött az idei Jag lemez, lehet vadászni megint)
« Utoljára szerkesztve: 2009.06.29 hétfő, 23:30:09 írta drhf » Naplózva

Csak a Puffin lekvár adhat neki erőt, és mindent lebíró akaratot.
TZS
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



E-mail
« Új hozzászólás #7352 Dátum: 2009.06.30 kedd, 09:39:31 »

DVD RW? nem -R t kell? Szerintem en sima CD -R re irtam ki az updatet.
DL-t én nem próbáltam még, de a fordos DVDról meg éppenhogy kelet hiányzik, magyarország is. (egyébként kijött az idei Jag lemez, lehet vadászni megint)

Az rw-t azt az update cd-re értettem. Nekem sima cd-re nem ment.
Naplózva

2016 MK-II facelift Kuga 2.0 TDCI AWD (Mondeo szívvel)
ex: 2011 MK-IV 2.0 TDCi
ex: 2003 MK-III facelift 2.0 TDCI
ex: 1993 MK-I 2.0 ZETEC

"Összejönni - jó kezdés. Együtt maradni - haladás. Együtt is dolgozni - siker." Henry Ford
TZS
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



E-mail
« Új hozzászólás #7353 Dátum: 2009.06.30 kedd, 09:46:28 »

Köszi TZS!
Ok, próbálkozok tovább, eddig amiket megcsináltam:
1,. A lemezt frissen vettem, nem karcos, sőt próbálkoztam egy másikkal is szintén rw-vel azzal sem ment. TDK és MAXELL volt.
2,. Nem tudom, lehet. Nem volt benne gyári dvd, soha nem láttam működni. Mondjuk a DL-es dvd-t elég sokáig olvassa mire kiírja, hogy "...not a map dvd", a cd-rw-t gyorsan lerendezi ezzel az üzenettel.
3,. Hátra teszem a csomagtartóba bal oldalra a borítás alá a dvd meghajtóba. (egyébként a cd-t próbáltam előre is hátha...)

Mondjuk ez tényleg nagyon furcsa, hogy nekem miért 520 mega a 4.4-es update lemez...
Ha van még ötlet köszi.


Akkor próbáld meg megszerezni még egyszer az update lemezt. Ha rákeresel a netem biztosan megtalálod valahol. Aztán, ha tudsz, menj el egy pesti minitalira, és próbálj ki egy másik mondeo lemezét. Egyeztess velük, valaki biztosan tud vinni update lemezt is. Illetve továbbra is ajánlom a jaguár térkép dvd-t. Állítólag megy a 4.4 előttieknél is.
Naplózva

2016 MK-II facelift Kuga 2.0 TDCI AWD (Mondeo szívvel)
ex: 2011 MK-IV 2.0 TDCi
ex: 2003 MK-III facelift 2.0 TDCI
ex: 1993 MK-I 2.0 ZETEC

"Összejönni - jó kezdés. Együtt maradni - haladás. Együtt is dolgozni - siker." Henry Ford
NitroTom
Vendég
« Új hozzászólás #7354 Dátum: 2009.06.30 kedd, 16:53:39 »

Ha valakinek iPhone-ja van és navigálásra szeretné használni.

Mai nap kipróbáltam a Sygic navigációs programot és a Navigon-nak a cuccosát is.
egyenlőre szerintem gyerekcipőben jár és teljesen alkalmatlan a navigálásra. állandóan GPS problémái vannak. "GPS jelre vár" Sad
az akkut úgy eszi hogy csak na. annak ellenére hogy van aktív tartóm, az akku folyamatosan csökkent.Sad
ami jópofa hogy a kijelző nagyon szép és hibátlan a fényereje. full napsütésben is tökéletesen látni. mondjuk ez a készülék erénye nem a navijé.
ami még jó hogy navi alatt tud futni a zene lejátszó.
kiváncsi leszek hogy az igo milyen lesz. elvileg 1-2 héten belül kijön erre a platformra
Naplózva
mACSman
Vendég
« Új hozzászólás #7355 Dátum: 2009.07.01 szerda, 21:05:28 »

GJ 6.9p iGO8 skin

GJ6.9p mod-mACsL1.0-TC_Meteo_Mod-3DCar

Természetesen a program hibátlan futásához továbbra is szükség van telepített MortScript alkalmazásra!
A sys.txt módosításoknál az SD Card helyére mindenki a saját meghajtója nevét írja be, pl. Storage card.
Telepített igo8-nál a 3DCars mappát a Sajátgép/program files/igo8 mappába is be kell másolni.
A program már a bővített speedcam jelzéseket használja, ez még nem 100%-os, a későbbiekben ezt majd módosítjuk!


Naplózva
takee
Vendég
« Új hozzászólás #7356 Dátum: 2009.07.01 szerda, 21:09:58 »

Macsman: Mennyi idő kell a speedcamek inicializálásához? 1 órája várok és nem lép tovább a töltésnél. (speedcam.hu-ról szedtem le a legfrissebbet)
Naplózva
mACSman
Vendég
« Új hozzászólás #7357 Dátum: 2009.07.02 csütörtök, 08:16:52 »

Macsman: Mennyi idő kell a speedcamek inicializálásához? 1 órája várok és nem lép tovább a töltésnél. (speedcam.hu-ról szedtem le a legfrissebbet)
Elméletileg, max. 1-2 perc.
Előtte az törölted a mappa tartalmát?
Naplózva
takee
Vendég
« Új hozzászólás #7358 Dátum: 2009.07.02 csütörtök, 09:08:45 »

Elméletileg, max. 1-2 perc.
Előtte az törölted a mappa tartalmát?

Igen, töröltem.

Van egy régebbi txt. fájlom (512 kb) azt 3-4 perc alatt inicializálja. (De az 2008.01.01. keltetzésű.)

Ezt az újat (1650 kb) 1 óra alatt sem. Pedig mindent ugyanúgy csináltam, mint a kisebbnél. Leszedtem netről rar.-ban, kitömörítettem txt.-be és beraktam az üres folderbe. De a nagyobbál nem akar tovább lépni. Nem értem. szomoru1
Naplózva
mACSman
Vendég
« Új hozzászólás #7359 Dátum: 2009.07.02 csütörtök, 10:07:19 »

Igen, töröltem.

Van egy régebbi txt. fájlom (512 kb) azt 3-4 perc alatt inicializálja. (De az 2008.01.01. keltetzésű.)

Ezt az újat (1650 kb) 1 óra alatt sem. Pedig mindent ugyanúgy csináltam, mint a kisebbnél. Leszedtem netről rar.-ban, kitömörítettem txt.-be és beraktam az üres folderbe. De a nagyobbál nem akar tovább lépni. Nem értem. szomoru1
Küldtem e-mail-ben egyet, azzal póbáld.  eljen
Naplózva
takee
Vendég
« Új hozzászólás #7360 Dátum: 2009.07.02 csütörtök, 10:21:09 »

Küldtem e-mail-ben egyet, azzal póbáld.  eljen

Oks.

Köszi szépen. worship
Naplózva
gabisz
Vendég
« Új hozzászólás #7361 Dátum: 2009.07.02 csütörtök, 15:49:16 »

Újra írtam a 20 megás update lemezt, semmi. Csak annyit ír, hogy "...not a map dvd", a szerviz menüben sem engedi a sw update-et, a gombok továbbra sem aktívak.
Szereztem egy navteq 2008/02 eastern europe térképlemezt, kb 1,2 giga, felírtam dvd-re, arra is "not a map dvd".

Próbálkozok még, de lehet az lenne a legjobb, ha valakivel össze tudnék futni, akinek nagy navis gépe van, és leellenőriznénk, hogy csak nálam nem megy egyik cd-dvd se, vagy másnak sem szereti.

Találkozó, esetleg valaki jövő héten 5 után ráér?
Naplózva
TZS
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



E-mail
« Új hozzászólás #7362 Dátum: 2009.07.02 csütörtök, 17:01:48 »

Újra írtam a 20 megás update lemezt, semmi. Csak annyit ír, hogy "...not a map dvd", a szerviz menüben sem engedi a sw update-et, a gombok továbbra sem aktívak.
Szereztem egy navteq 2008/02 eastern europe térképlemezt, kb 1,2 giga, felírtam dvd-re, arra is "not a map dvd".

Próbálkozok még, de lehet az lenne a legjobb, ha valakivel össze tudnék futni, akinek nagy navis gépe van, és leellenőriznénk, hogy csak nálam nem megy egyik cd-dvd se, vagy másnak sem szereti.

Találkozó, esetleg valaki jövő héten 5 után ráér?
Hol lax?
Naplózva

2016 MK-II facelift Kuga 2.0 TDCI AWD (Mondeo szívvel)
ex: 2011 MK-IV 2.0 TDCi
ex: 2003 MK-III facelift 2.0 TDCI
ex: 1993 MK-I 2.0 ZETEC

"Összejönni - jó kezdés. Együtt maradni - haladás. Együtt is dolgozni - siker." Henry Ford
gabisz
Vendég
« Új hozzászólás #7363 Dátum: 2009.07.02 csütörtök, 17:06:08 »

17.ker, de motorral járok dolgozni a 3.kerületbe így 5 után bárhova el tudok szaladni a cdkkel, minden útba esik Smiley
Naplózva
TZS
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



E-mail
« Új hozzászólás #7364 Dátum: 2009.07.02 csütörtök, 17:23:07 »

17.ker, de motorral járok dolgozni a 3.kerületbe így 5 után bárhova el tudok szaladni a cdkkel, minden útba esik Smiley
Akkor nem én fogok segíteni, mert pécsi vagyok. De addig is, kicsit utána néztem a problémádnak.
Próbáld IMGBURN 2.4.2.0-val kiírni, minél lassabb sebességgel verbatim alapanyagra. A térkép VERBATIM 8x DVD+R DL, az update VERBATIM cd-rw legyen.
Az update:

« Utoljára szerkesztve: 2009.07.02 csütörtök, 17:26:07 írta TZS » Naplózva

2016 MK-II facelift Kuga 2.0 TDCI AWD (Mondeo szívvel)
ex: 2011 MK-IV 2.0 TDCi
ex: 2003 MK-III facelift 2.0 TDCI
ex: 1993 MK-I 2.0 ZETEC

"Összejönni - jó kezdés. Együtt maradni - haladás. Együtt is dolgozni - siker." Henry Ford
takee
Vendég
« Új hozzászólás #7365 Dátum: 2009.07.02 csütörtök, 18:16:57 »

Küldtem e-mail-ben egyet, azzal póbáld.  eljen

Műxik rendesen. Jól tolod! Mégegyszer köszönöm! integet2
Naplózva
mACSman
Vendég
« Új hozzászólás #7366 Dátum: 2009.07.02 csütörtök, 18:36:16 »

Műxik rendesen. Jól tolod! Mégegyszer köszönöm! integet2
taps taps taps
Naplózva
takee
Vendég
« Új hozzászólás #7367 Dátum: 2009.07.02 csütörtök, 18:49:42 »

taps taps taps

Körülnéztem neten a témában. Látom ott van a neved a fejlesztésekben rendesen! Elismerésem, csak így tovább!!!!
Naplózva
SSanya
Vendég
« Új hozzászólás #7368 Dátum: 2009.07.03 péntek, 10:08:44 »

17.ker, de motorral járok dolgozni a 3.kerületbe így 5 után bárhova el tudok szaladni a cdkkel, minden útba esik Smiley

17.-ben merre? (Hátha járok arra... smile)
Naplózva
hezsai
Vendég
« Új hozzászólás #7369 Dátum: 2009.07.03 péntek, 11:43:02 »

sziasztok. lenne egy kérdésem, hogy a jaguaros navi lemezen, amin rajta van mo 2008-2009 az M7-es autópálya meddig van rajta?
Naplózva
hezsai
Vendég
« Új hozzászólás #7370 Dátum: 2009.07.04 szombat, 16:20:08 »

na senki nem tudja?
Naplózva
drhf
Adminisztrátor
Megszállott
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2552


2003.12 MKIII TDCi kombi


« Új hozzászólás #7371 Dátum: 2009.07.04 szombat, 21:30:24 »

nincs warez.
kösz.
Naplózva

Csak a Puffin lekvár adhat neki erőt, és mindent lebíró akaratot.
mACSman
Vendég
« Új hozzászólás #7372 Dátum: 2009.07.04 szombat, 21:56:51 »

nincs warez.
kösz.
Még ha warez lett volna, de jobb helyeken a warez is ingyenes!  eljen
Naplózva
takee
Vendég
« Új hozzászólás #7373 Dátum: 2009.07.04 szombat, 22:09:26 »

Még ha warez lett volna, de jobb helyeken a warez is ingyenes!  eljen

Így van. Figyelmeztettem én is (a jogi szankciókra természetesen), úgy látom vette a lapot.
Naplózva
Zozo®
Vendég
« Új hozzászólás #7374 Dátum: 2009.07.05 vasárnap, 16:22:19 »

gun
Reggel indulok, se kép se hang az egész *** kijelzőn!
Ennek a ............, ................, touch screen radió/navinak melyik a bizitje? Mert olyan mint akit kiheréltek, szó szerint se kép se hang! falbav

ui.: a saru leszedés sem segit.
Na ezt megszívtam........ falbav falbav falbav
Kiderült, hogy a központi egységbe, elszált a densonak a modulja ami vezérli az lcd-t, az lcd úgy néz ki nem kap elég áramot. Rajz nélkül semmit nem ér az egész, javítani se tudja senki rajz nélkül.... Baráti ajánlat volt, hogy komplett csere, bontott is horror áron...  Most azon agyalok, hogy esetleg a nem nagy navis, klíma kijelző/vezérlő panelt raknám bele, és egy másik rádiót, a gps megy levesbe Roll Eyes Kérdés, hogy talál ez a klíma vezérlő modul abba a panelba, vagy át kell kötni valamit?
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #7375 Dátum: 2009.07.05 vasárnap, 20:48:06 »

Na ezt megszívtam........ falbav falbav falbav
Kiderült, hogy a központi egységbe, elszált a densonak a modulja ami vezérli az lcd-t, az lcd úgy néz ki nem kap elég áramot. Rajz nélkül semmit nem ér az egész, javítani se tudja senki rajz nélkül.... Baráti ajánlat volt, hogy komplett csere, bontott is horror áron...  Most azon agyalok, hogy esetleg a nem nagy navis, klíma kijelző/vezérlő panelt raknám bele, és egy másik rádiót, a gps megy levesbe Roll Eyes Kérdés, hogy talál ez a klíma vezérlő modul abba a panelba, vagy át kell kötni valamit?

Inkább itt folytassuk... szerintem beszélj pl a Jánosmesterrel (írj a Zsoelnek pü-t), hátha ő meg tudja javítani.
Vaterán/ebayon néztél komplett navit? Ha megveszed a másik rádiót/klímapanelt, meg a szerelgetések... kb ott leszel.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Zozo®
Vendég
« Új hozzászólás #7376 Dátum: 2009.07.06 hétfő, 12:53:38 »

Inkább itt folytassuk... szerintem beszélj pl a Jánosmesterrel (írj a Zsoelnek pü-t), hátha ő meg tudja javítani.
Vaterán/ebayon néztél komplett navit? Ha megveszed a másik rádiót/klímapanelt, meg a szerelgetések... kb ott leszel.
Nem találtam sehol kompleten gyárit. Úgy gondoltam, hogy a klíma modulra rárakom a kijelzős klíma vezérlőt, és a maradék helyre valamilyen 2 dines rádiót.
Naplózva
Zozo®
Vendég
« Új hozzászólás #7377 Dátum: 2009.07.06 hétfő, 13:28:19 »

Na ezt megszívtam........ falbav falbav falbav
Kiderült, hogy a központi egységbe, elszált a densonak a modulja ami vezérli az lcd-t, az lcd úgy néz ki nem kap elég áramot. Rajz nélkül semmit nem ér az egész, javítani se tudja senki rajz nélkül.... Baráti ajánlat volt, hogy komplett csere, bontott is horror áron...  Most azon agyalok, hogy esetleg a nem nagy navis, klíma kijelző/vezérlő panelt raknám bele, és egy másik rádiót, a gps megy levesbe Roll Eyes Kérdés, hogy talál ez a klíma vezérlő modul abba a panelba, vagy át kell kötni valamit?


Naplózva
gabisz
Vendég
« Új hozzászólás #7378 Dátum: 2009.07.06 hétfő, 15:23:48 »

17.-ben merre? (Hátha járok arra... smile)
Hi! Rákoskeresztúr a Pesti úti teszkótól pár percre, de oda pl. el tudok szaladni.

TZS:
Sajnos pont ez alapján jártam el én is amit belinkeltél. Tehát mindent úgy csináltam ahogy írtad.

Ha valakinél kipróbáljuk és működik szívesen átadom a dvd-t, mivel nálam nem úgy tűnik nem megy.
Naplózva
Szilo
Vendég
« Új hozzászólás #7379 Dátum: 2009.07.06 hétfő, 23:16:16 »

Nem találtam sehol kompleten gyárit. Úgy gondoltam, hogy a klíma modulra rárakom a kijelzős klíma vezérlőt, és a maradék helyre valamilyen 2 dines rádiót.
Szia Zozo!

Most tettem fel a képes hirdetések közé az én régi fejegységemet és középkonzolomat,
sajnos klíma-vezérlést nem tudok adni hozzá, de ez ügyben telefonálj a Sztárai Mihály téren
levő ford bontóba, ha valahol ott tudnak neked ilyen cuccot, és infót is adni.

Üdv
Sz
Naplózva
Zozo®
Vendég
« Új hozzászólás #7380 Dátum: 2009.07.07 kedd, 07:14:46 »

Szia Zozo!

Most tettem fel a képes hirdetések közé az én régi fejegységemet és középkonzolomat,
sajnos klíma-vezérlést nem tudok adni hozzá, de ez ügyben telefonálj a Sztárai Mihály téren
levő ford bontóba, ha valahol ott tudnak neked ilyen cuccot, és infót is adni.

Üdv
Sz
Tegnap hívtam őket, de sajna nem tudtak segíteni komplett rendszerrel. Külön vezérlőt nem kerestem, mert van itt az Angelnek. Ma még megy egy telefon, utolsó remény, hanem sikerül akkor, jön a barkács Roll Eyes
Naplózva
Horesz
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 27


E-mail
« Új hozzászólás #7381 Dátum: 2009.07.08 szerda, 05:10:15 »

Sziasztok!
Próbált már valaki navigációra bírni egy Samsung Omniát IGO nélkül?
PL: Gisrussával?
Naplózva

MK III 2002 Ghia TDCi 2.0  130 LE automata
Zozo®
Vendég
« Új hozzászólás #7382 Dátum: 2009.07.08 szerda, 22:31:00 »

Inkább itt folytassuk... szerintem beszélj pl a Jánosmesterrel (írj a Zsoelnek pü-t), hátha ő meg tudja javítani.
Vaterán/ebayon néztél komplett navit? Ha megveszed a másik rádiót/klímapanelt, meg a szerelgetések... kb ott leszel.
Sajnos marad a barkács, ők sem tudtak segíteni Roll Eyes A mACSmant ajánlotta a Jánosmester, hogy ilyet meg tud csinálni, de itt a lemezt sem tudom kiszedni, nem adja ki, hiába csíikozódik halványan a kijelző, így nem lehet fel éleszteni. Szerintem
Ezt te árulod? Link
Egy ilyet berakok, és jöhet a rádió, nagy navi repül, naivan így gondolom. Más megoldás nincs egyelőre. De nyugodtan szóljatok közbe, ha nem jól gondolom.
« Utoljára szerkesztve: 2009.07.08 szerda, 22:36:32 írta Zozo® » Naplózva
ftomi76
Vendég
« Új hozzászólás #7383 Dátum: 2009.07.08 szerda, 23:06:43 »

Sziasztok!

Először is bocs, valószínű itt minden info megvan már erről, de nincs időm végigolvasni ezt a temérdek hozzászólást...

Na szóval 2005-ös 2.2 TDCI nagynavis kombim van, és szeretnék bele minél frissebb térképet a navihoz. Elsősorban kelet európa lenne most fontos - és sűrgős - mert 22-én indulnánk Bulgáriába...
(de azt sem bánnám, ha a magyar térképek részletesebbek lennének annál mint ami most van, mert pl. Pomáz környékén már szinte semmit nem talált a cucc)

Javaslatok?

Köszi előre is!

Üdv, Tamás
Naplózva
Szilo
Vendég
« Új hozzászólás #7384 Dátum: 2009.07.09 csütörtök, 10:13:13 »

Sajnos marad a barkács, ők sem tudtak segíteni Roll Eyes A mACSmant ajánlotta a Jánosmester, hogy ilyet meg tud csinálni, de itt a lemezt sem tudom kiszedni, nem adja ki, hiába csíikozódik halványan a kijelző, így nem lehet fel éleszteni. Szerintem
Ezt te árulod? Link
Egy ilyet berakok, és jöhet a rádió, nagy navi repül, naivan így gondolom. Más megoldás nincs egyelőre. De nyugodtan szóljatok közbe, ha nem jól gondolom.
Hali!
Azért tettem fel a középkonzolt is, mert az is kelleni fog.
Nemhogy a nagy navigáció helyére nem lehet gyári rádiót + klímakapcsolót tenni, hanem
a SONY és a hagyományos rádió középkonzolai sem kompatibilisak egymással...
Amúgy szerintem a klímakapcsoló sem jó a tiedbe, mert ez manuális vezérlésűhöz való, a tied
pedig automata. (az "ON" felirat helyén "AUTO"-nak kell lennie)
Egyébként az ilyen kapcsolóra mondtam, hogy tutira van egy rakással a Sztárain.
Esetleg őt kérdezd: http://mondeo.hu/index.php?topic=20.msg431324#msg431324
vagy őt: http://mondeo.hu/index.php?topic=20.msg419361#msg419361

Abban sajnos nem tudok segíteni, hogy csak barkácsolás és a stekkerek összedugdosása, vagy
valamilyen komolyabb átalakítás is kell.

Üdv
Sz
Naplózva
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #7385 Dátum: 2009.07.09 csütörtök, 12:16:46 »

sakos!

x820-on, h lehet hard resetet nyomni??? a tűgomb sajnos csak soft, és az kibaxxott kevés most. ráraktuk 1re a miopocket felületet, és beállt mint rosszgyerek a sarokba hehe hehe hehe abszolút semmi nem megy rajta ... most már ott jár, h ki-be kaccsolgat.
egyébként így, h volt a kezembe meggyőződtem róla, h cerka van, és 3,5-es jack is ... a 820 fórum + kapja be taps taps taps ettől függetlenül nem cserélnék erre. esetleg N800-ra de az + nem ér annyit amennyibe kerül.
« Utoljára szerkesztve: 2009.07.09 csütörtök, 12:21:20 írta Tsory » Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
Zozo®
Vendég
« Új hozzászólás #7386 Dátum: 2009.07.09 csütörtök, 14:09:11 »

Hali!
Azért tettem fel a középkonzolt is, mert az is kelleni fog.
Nemhogy a nagy navigáció helyére nem lehet gyári rádiót + klímakapcsolót tenni, hanem
a SONY és a hagyományos rádió középkonzolai sem kompatibilisak egymással...
Amúgy szerintem a klímakapcsoló sem jó a tiedbe, mert ez manuális vezérlésűhöz való, a tied
pedig automata. (az "ON" felirat helyén "AUTO"-nak kell lennie)
Egyébként az ilyen kapcsolóra mondtam, hogy tutira van egy rakással a Sztárain.
Esetleg őt kérdezd: http://mondeo.hu/index.php?topic=20.msg431324#msg431324
vagy őt: http://mondeo.hu/index.php?topic=20.msg419361#msg419361

Abban sajnos nem tudok segíteni, hogy csak barkácsolás és a stekkerek összedugdosása, vagy
valamilyen komolyabb átalakítás is kell.

Üdv
Sz
Ok, én félre értettem, én nagy navi miatt hívtam őket.
Ez nem valami biztató... falbav
Feltételezem, hogy itt az ON az ami nálam AUTO.
« Utoljára szerkesztve: 2009.07.09 csütörtök, 14:16:08 írta Zozo® » Naplózva
Zozo®
Vendég
« Új hozzászólás #7387 Dátum: 2009.07.09 csütörtök, 14:20:56 »

sakos!

x820-on, h lehet hard resetet nyomni??? a tűgomb sajnos csak soft, és az kibaxxott kevés most. ráraktuk 1re a miopocket felületet, és beállt mint rosszgyerek a sarokba hehe hehe hehe abszolút semmi nem megy rajta ... most már ott jár, h ki-be kaccsolgat.
egyébként így, h volt a kezembe meggyőződtem róla, h cerka van, és 3,5-es jack is ... a 820 fórum + kapja be taps taps taps ettől függetlenül nem cserélnék erre. esetleg N800-ra de az + nem ér annyit amennyibe kerül.

Itt (link) szétnéztél?
Naplózva
Szilo
Vendég
« Új hozzászólás #7388 Dátum: 2009.07.09 csütörtök, 15:11:38 »

Ok, én félre értettem, én nagy navi miatt hívtam őket.
Ez nem valami biztató... falbav
Feltételezem, hogy itt az ON az ami nálam AUTO.


Ha ON van, akkor az olyan mintha a tekerős verzió lenne (facelift előtti Ambiente, vagy Mk IV Ambiente), csak a kijelző digitális.
Ez az un. manuális klíma. Csak a tróger nepperek hívják digit-klímának...
Ha AUTO, akkor az valóban tudja szabályozni a belső hőmérsékletet, pl. állandóan 23°C-ot tart.
A hivatalos neve: automata légkondícionáló. Na ilyen kell neked.

Szerintem viszont biztató a helyzet, elvileg van minden a cseréhez,
már csak egy olyan ürge kell, aki tudja a csíziót, hogy ki lehet-e vezérlés szempontjából váltani egymással a cuccokat.
Addig is tegyél már fel légyszi képet a rádió csatlakozójától, hogy ugyanaz-e mint a 6000 CD-n
mert azon a képen amit feltettél nem látszik valami jól. (de szerintem ua)

Sz
Naplózva
Zozo®
Vendég
« Új hozzászólás #7389 Dátum: 2009.07.09 csütörtök, 15:26:57 »

Ha ON van, akkor az olyan mintha a tekerős verzió lenne (facelift előtti Ambiente, vagy Mk IV Ambiente), csak a kijelző digitális.
Ez az un. manuális klíma. Csak a tróger nepperek hívják digit-klímának...
Ha AUTO, akkor az valóban tudja szabályozni a belső hőmérsékletet, pl. állandóan 23°C-ot tart.
A hivatalos neve: automata légkondícionáló. Na ilyen kell neked.

Szerintem viszont biztató a helyzet, elvileg van minden a cseréhez,
már csak egy olyan ürge kell, aki tudja a csíziót, hogy ki lehet-e vezérlés szempontjából váltani egymással a cuccokat.
Addig is tegyél már fel légyszi képet a rádió csatlakozójától, hogy ugyanaz-e mint a 6000 CD-n
mert azon a képen amit feltettél nem látszik valami jól. (de szerintem ua)

Sz
Sajnos nem tudok felrakni képet, mert vissza van rakva az egység, a szervizbe inkább a modulokat fényképeztem több oldalról.
Igazából nem ragaszkodok gyári rádióhoz, előbb a klímát kéne megoldanom, és utána dől el, hogy milyen rádiót teszek belé. Láttam a vaterán beépítőkereteket rádióhoz, és csati átalakítókat.
Naplózva
TZS
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



E-mail
« Új hozzászólás #7390 Dátum: 2009.07.09 csütörtök, 20:01:16 »

Sziasztok!

Először is bocs, valószínű itt minden info megvan már erről, de nincs időm végigolvasni ezt a temérdek hozzászólást...

Na szóval 2005-ös 2.2 TDCI nagynavis kombim van, és szeretnék bele minél frissebb térképet a navihoz. Elsősorban kelet európa lenne most fontos - és sűrgős - mert 22-én indulnánk Bulgáriába...
(de azt sem bánnám, ha a magyar térképek részletesebbek lennének annál mint ami most van, mert pl. Pomáz környékén már szinte semmit nem talált a cucc)

Javaslatok?

Köszi előre is!

Üdv, Tamás

Ez esetben csak is a jaguár dvd-je lesz jó neked, csak abban van kelet eu. A neten többen is árulják. Keress rá.
Naplózva

2016 MK-II facelift Kuga 2.0 TDCI AWD (Mondeo szívvel)
ex: 2011 MK-IV 2.0 TDCi
ex: 2003 MK-III facelift 2.0 TDCI
ex: 1993 MK-I 2.0 ZETEC

"Összejönni - jó kezdés. Együtt maradni - haladás. Együtt is dolgozni - siker." Henry Ford
Szilo
Vendég
« Új hozzászólás #7391 Dátum: 2009.07.09 csütörtök, 21:33:37 »

Sajnos nem tudok felrakni képet, mert vissza van rakva az egység, a szervizbe inkább a modulokat fényképeztem több oldalról.
Igazából nem ragaszkodok gyári rádióhoz, előbb a klímát kéne megoldanom, és utána dől el, hogy milyen rádiót teszek belé. Láttam a vaterán beépítőkereteket rádióhoz, és csati átalakítókat.
Oké-oké, én tényleg nem akarom rád tukmálni, mert helye van, enni pedig nem kér.  wave
De arra figyelj, hogy középkonzol kell, mert a mostaniba nem tudod beszerelni a klíma vezérlőt.
Nem gyári rádiónál pedig bukod a távirányítót.
Ha mégis kell akkor pü-zz egyet.
A végeredményről pedig számolj ám be!

Üdv
Sz
Naplózva
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #7392 Dátum: 2009.07.10 péntek, 06:58:46 »

Itt (link) szétnéztél?

ezek még az igo telepítéssel birkóznak ... most akasszam hasba 1 hard resetel a bandát? eplus2 eplus2 eplus2
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #7393 Dátum: 2009.07.10 péntek, 07:23:06 »

Ez esetben csak is a jaguár dvd-je lesz jó neked, csak abban van kelet eu. A neten többen is árulják. Keress rá.

v 1 jó kereső megmondja, h honnan lehet letölteni. olyan hely is van bőven, és ingyéé osztogatják. csak kitartóan kell keresni Cheesy direktlinket nem adhatok mert az máá warez jól! hehe
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
Zozo®
Vendég
« Új hozzászólás #7394 Dátum: 2009.07.10 péntek, 16:06:22 »

Oké-oké, én tényleg nem akarom rád tukmálni, mert helye van, enni pedig nem kér.  wave
De arra figyelj, hogy középkonzol kell, mert a mostaniba nem tudod beszerelni a klíma vezérlőt.
Nem gyári rádiónál pedig bukod a távirányítót.
Ha mégis kell akkor pü-zz egyet.
A végeredményről pedig számolj ám be!

Üdv
Sz
Ha így megy tovább, akkor a végeredmény az lesz, hogy felgyújtom levele
Olvastam, hogy a gyári denso, jaguárba kompletten 4400 dollár. Ott is megcsinálták a cserét.  Link
Naplózva
Zozo®
Vendég
« Új hozzászólás #7395 Dátum: 2009.07.10 péntek, 16:09:25 »

ezek még az igo telepítéssel birkóznak ... most akasszam hasba 1 hard resetel a bandát? eplus2 eplus2 eplus2

 nyes

Van valami belső fóruma is ennek a cuccnak, link a fórumba, ott még nem jártam.
Én még arra nem jöttem rá, hogy hogy lehet az X820-at egyszerre tölteni, és tmc-t használni, mivel egy usb csati van rajta.
Naplózva
Szilo
Vendég
« Új hozzászólás #7396 Dátum: 2009.07.10 péntek, 16:39:32 »

Ha így megy tovább, akkor a végeredmény az lesz, hogy felgyújtom levele
Olvastam, hogy a gyári denso, jaguárba kompletten 4400 dollár. Ott is megcsinálták a cserét.  Link
Ezt mondom én is...
A csóka is csereberélt mindent, de a lényeg a középkonzol "bezel" vagy "bezel plate"
azután jöhet az automata klímavezérlő, majd az akármilyen rádió, ha az nem gyári, akkor hozzá
az átalakító, és csak dugdosni kell 'oszt működik minden!  eljen

Vagy nem... wow1

De hamarosan ezt is megtudjuk itt a klubban, mert Te leszel ennek az úttörője...  taps
Naplózva
takee
Vendég
« Új hozzászólás #7397 Dátum: 2009.07.10 péntek, 21:28:10 »

Ha így megy tovább, akkor a végeredmény az lesz, hogy felgyújtom levele


Gyufát tudok adni olcsón! integet2
Naplózva
drhf
Adminisztrátor
Megszállott
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2552


2003.12 MKIII TDCi kombi


« Új hozzászólás #7398 Dátum: 2009.07.10 péntek, 23:02:29 »

Ha így megy tovább, akkor a végeredmény az lesz, hogy felgyújtom levele
Olvastam, hogy a gyári denso, jaguárba kompletten 4400 dollár. Ott is megcsinálták a cserét.  Link
az ebay-n láttam már egységet, most konkrétan nem találok, de türelem, biztos lesz megint.
Naplózva

Csak a Puffin lekvár adhat neki erőt, és mindent lebíró akaratot.
shark
Vendég
« Új hozzászólás #7399 Dátum: 2009.07.11 szombat, 08:03:43 »

sziasztok,

valakinek már van ilyen?
http://www.vatera.hu/ford_denso_mondeo_magyarorszag_navigacios_dvd_2009_149914948.html
nekem jelenleg 2007-2008-as van, ha erre cserélném,elég csak a dvd-t kicserélni,vagy kell hozzá update is?
köszi
Naplózva
Oldalak: 1 ... 141 142 143 144 145 146 147 [148] 149 150 151 152 153 154 155 ... 213   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.133 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.